Pojkar röd 12-16 år (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar röd div 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-20 09:45 171217002 Skutskärs IBK - Rasbo IK 7 - 5 Torbjörn Ström, Conny Carlsson Rotskärsskolans Sporthall
2018-10-27 16:30 171217001 Björklinge BK - SK Vide 1 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2018-11-18 11:15 171217003 Rasbo IK - Björklinge BK 3 - 3 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Hall 2000
2018-11-24 14:30 171217004 Skutskärs IBK - SK Vide 3 - 5 Anders Löfgren, Anton Hanstorp Rotskärsskolans Sporthall
2018-12-07 19:00 171217005 Björklinge BK - Skutskärs IBK 11 - 5 Maximilian Halvarsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2018-12-09 12:30 171217006 Rasbo IK - SK Vide 2 - 3 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Hall 2000
2019-01-17 19:45 171217007 SK Vide - Björklinge BK 9 - 3 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2019-01-25 18:15 171217008 Rasbo IK - Skutskärs IBK 5 - 2 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2019-02-07 19:45 171217010 SK Vide - Skutskärs IBK 6 - 2 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Alsike sporthall
2019-02-09 14:50 171217009 Björklinge BK - Rasbo IK 4 - 5 Vesa Petterson, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2019-03-02 10:15 171217012 SK Vide - Rasbo IK 7 - 1 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2019-03-17 10:45 171217011 Skutskärs IBK - Björklinge BK 1 - 8 Anton Hanstorp, Max Strömgren Rotskärsskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. SK Vide 6 6 0 0 33-12 21 18
2. Björklinge BK 6 2 1 3 30-26 4 7
3. Rasbo IK 6 2 1 3 21-26 -5 7
4. Skutskärs IBK 6 1 0 5 20-40 -20 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 2V
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 13:40 171222001 Björklinge BK 1 - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 1 - 3 Mikael Rosenius, Lars Halvarsson Björklinge Sporthall
2018-11-18 10:50 171222003 IK Sirius FBC/IBK P04 - Örsundsbro IF 10 - 1 Arvid Englund, Johan Lanzaro IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-12 19:00 171222007 Örsundsbro IF - Rasbo IK 6 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2018-10-13 12:30 171220006 Björklinge BK 2 - FBC Uppsala Ungdom 4 - 2 Per Ericsson, Elin Bexell Björklinge Sporthall
2018-10-13 15:00 171220005 Tierp IBK - Björklinge BK 1 3 - 2 Jan-Olov Cederholm, Oliver Parment Aspenhallen
2018-10-13 17:00 171222005 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - Storvreta IBK 5 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-10-19 19:00 171222011 Örsundsbro IF - IFK Dannemora/Ö 6 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2018-10-19 19:30 171222009 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - Alunda IBF 5 - 0 Alexander Sommensjö, Jelena Spasic Stenhagen BoKC
2018-10-20 12:20 171220009 Tierp IBK - FBC Uppsala Ungdom 7 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Aspenhallen
2018-10-20 14:50 171220010 Björklinge BK 2 - Björklinge BK 1 5 - 5 Olof Berggren, Anton Ceder Björklinge Sporthall
2018-10-27 13:30 171222016 SK Vide - Björklinge BK 2 2 - 2 Nick Kyller, Olof Berggren Alsike sporthall
2018-10-27 16:20 171222015 IK Sirius FBC/IBK P04 - Tierp IBK 6 - 4 Adam Lowén, Olle Isacsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-27 17:00 171220013 Storvreta IBK - Örsundsbro IF 5 - 5 Isak Norén, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2018-10-28 11:15 171220015 Rasbo IK - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 1 - 6 Niklas Arvidsson, Olle Isacsson Hall 2000
2018-11-08 19:45 171222020 SK Vide - Tierp IBK 1 - 4 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Alsike sporthall
2018-11-10 13:00 171220020 IFK Dannemora/Ö - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 6 - 3 Olle Isacsson, Christian Brundin Österby Sim o Sporthall
2018-11-10 14:20 171222019 IK Sirius FBC/IBK P04 - Björklinge BK 2 5 - 1 Emil Gustavsson, Elias Brode IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-10 17:30 171220018 Alunda IBF - Örsundsbro IF 6 - 4 Erik Palmertz, Anton Ceder Olandshallen
2018-11-16 19:00 171222023 Örsundsbro IF - SK Vide 5 - 4 Haris Hodzic, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2018-11-18 14:50 171222021 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom 4 - 4 Niklas Arvidsson, David Söderström Stenhagenskolans Sporthall
2018-11-24 15:20 171222027 Björklinge BK 1 - FBC Uppsala Ungdom 9 - 2 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Björklinge Sporthall
2018-11-25 13:10 171222028 IK Sirius FBC/IBK P04 - SK Vide 3 - 1 Per-Olof Svensson, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-30 18:45 171222032 SK Vide - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 1 - 3 Victor Flemström, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2018-12-02 09:40 171222031 FBC Uppsala Ungdom - Örsundsbro IF 1 - 1 Anton Ceder, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-08 14:50 171222036 Björklinge BK 1 - SK Vide 3 - 3 Leif Ericsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2019-01-27 16:40 171222035 IK Sirius FBC/IBK P04 - FBC Uppsala Ungdom 9 - 3 Thomas Larsson, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-15 12:20 171222039 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 5 - 4 Victor Flemström, Erik Palmertz Alsike sporthall
2018-12-15 16:10 171222038 Björklinge BK 1 - Örsundsbro IF 7 - 1 Per Ericsson, Johan Lanzaro Björklinge Sporthall
2018-12-16 13:45 171222037 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - IK Sirius FBC/IBK P04 1 - 9 Vesa Petterson, Anders Murman Stenhagenskolans Sporthall
2019-01-11 19:00 171222041 Örsundsbro IF - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2019-01-13 10:50 171222042 IK Sirius FBC/IBK P04 - Björklinge BK 1 5 - 2 Mattias Hernandez-Börjesson, Vesa Petterson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-18 19:00 171222047 Örsundsbro IF - IK Sirius FBC/IBK P04 0 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2019-01-18 19:30 171222045 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - Björklinge BK 1 3 - 3 Fabian Fahimi, Daniel Bäckner Stenhagen BoKC
2019-01-26 09:00 171222050 FBC Uppsala Ungdom - Alunda IBF 6 - 11 Victor Flemström, Adam Lowén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-26 12:20 171220049 Tierp IBK - Örsundsbro IF 9 - 2 Ronnie Eriksson, Andreas Sjöberg Aspenhallen
2019-01-26 14:40 171222052 SK Vide - IFK Dannemora/Ö 1 - 3 Mikael Rosenius, Robin Rosendal Alsike sporthall
2019-01-26 17:10 171222049 Björklinge BK 1 - Storvreta IBK 6 - 4 Erik Andersson, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2019-01-26 17:50 171222051 IK Sirius FBC/IBK P04 - Rasbo IK 10 - 3 Anton Ceder, Nick Kyller IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-01 19:00 171220054 Björklinge BK 2 - Örsundsbro IF 4 - 3 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-02-02 13:30 171222055 IK Sirius FBC/IBK P04 - IFK Dannemora/Ö 7 - 4 Elias Brode, Emil Gustavsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-02 13:40 171222053 Björklinge BK 1 - Alunda IBF 3 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2019-02-02 14:00 171222056 SK Vide - Rasbo IK 6 - 4 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2019-02-03 12:00 171222054 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK 5 - 2 Isak Norén, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-01 18:30 171220058 Alunda IBF - SK Vide 9 - 0 Marko Spasic, Arvid Englund Olandshallen
2019-02-08 19:30 171222057 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - Tierp IBK 2 - 1 Fabian Fahimi, Mattias Hernandez-Börjesson Stenhagen BoKC
2019-02-09 14:30 171220060 IFK Dannemora/Ö - FBC Uppsala Ungdom 1 - 6 Leif Ericsson, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2019-02-10 09:30 171220059 Rasbo IK - Björklinge BK 1 4 - 7 Georgios Papadakis, Per-Olof Svensson Hall 2000
2019-02-10 17:10 171220057 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IBK P04 0 - 5 Tony Nyberg, Oscar Ryen Storvreta IBK Sporthall
2019-02-16 11:30 171220064 IFK Dannemora/Ö - Björklinge BK 1 3 - 1 Georgios Papadakis, Per-Olof Svensson Österby Sim o Sporthall
2019-02-16 13:00 171220062 Alunda IBF - IK Sirius FBC/IBK P04 0 - 8 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Olandshallen
2019-02-16 16:10 171220061 Storvreta IBK - SK Vide 2 - 0 Georgios Papadakis, Nick Kyller Storvreta IBK Sporthall
2019-02-16 18:20 171222061 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - Björklinge BK 2 3 - 5 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Stenhagen BoKC
2019-03-17 11:00 171220063 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 5 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Hall 2000
2019-02-22 18:40 171222067 SK Vide - Örsundsbro IF 3 - 3 Tony Nyberg, Thomas Larsson Alsike sporthall
2019-02-23 15:30 171222065 FBC Uppsala Ungdom - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 2 - 6 Albin Karlsson, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-28 19:45 171222072 SK Vide - IK Sirius FBC/IBK P04 2 - 3 Tony Nyberg, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2019-03-02 09:40 171222071 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 1 6 - 2 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-08 19:00 171222075 Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom 6 - 13 Erik Rosvall, Haris Hodzic Örsundsbro Sporthall
2019-03-09 16:20 171222076 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - SK Vide 5 - 2 Vesa Petterson, Tony Nyberg Stenhagen BoKC
2019-03-16 09:40 171222079 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius FBC/IBK P04 7 - 11 Anton Ceder, Marko Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-16 11:10 171222080 SK Vide - Björklinge BK 1 1 - 4 David Söderström, Juni Söderqvist Alsike sporthall
2019-03-22 19:00 171222082 Örsundsbro IF - Björklinge BK 1 3 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2019-03-23 08:30 171222081 IK Sirius FBC/IBK P04 - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 7 - 6 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-23 09:40 171222083 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 9 - 4 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-30 13:40 171222086 Björklinge BK 1 - IK Sirius FBC/IBK P04 3 - 2 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-03-30 16:00 171222085 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - Örsundsbro IF 5 - 4 Christian Brundin, Anders Holm Stenhagen BoKC
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC/ IBK P04 16 15 0 1 104-38 66 45
2. Stenhagens KK/ Örsundsbro IF 16 9 3 4 62-50 12 30
3. Björklinge BK 1 16 7 4 5 62-51 11 25
4. FBC Uppsala Ungdom 16 6 2 8 76-85 -9 20
5. Örsundsbro IF 16 3 4 9 52-83 -31 13
6. SK Vide 16 2 3 11 36-66 -30 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 2Ö
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 16:00 171220002 Alunda IBF - Björklinge BK 2 1 - 4 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Olandshallen
2018-10-07 10:20 171220001 Storvreta IBK - Tierp IBK 3 - 6 Georgios Papadakis, Maximilian Halvarsson Storvreta IBK Sporthall
2018-10-12 19:00 171222007 Örsundsbro IF - Rasbo IK 6 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2018-10-13 12:30 171220006 Björklinge BK 2 - FBC Uppsala Ungdom 4 - 2 Per Ericsson, Elin Bexell Björklinge Sporthall
2018-10-13 15:00 171220005 Tierp IBK - Björklinge BK 1 3 - 2 Jan-Olov Cederholm, Oliver Parment Aspenhallen
2018-10-13 17:00 171222005 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - Storvreta IBK 5 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-10-19 19:00 171222011 Örsundsbro IF - IFK Dannemora/Ö 6 - 5 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2018-10-19 19:30 171222009 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - Alunda IBF 5 - 0 Alexander Sommensjö, Jelena Spasic Stenhagen BoKC
2018-10-20 12:20 171220009 Tierp IBK - FBC Uppsala Ungdom 7 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Aspenhallen
2018-10-20 14:50 171220010 Björklinge BK 2 - Björklinge BK 1 5 - 5 Olof Berggren, Anton Ceder Björklinge Sporthall
2018-10-27 13:30 171222016 SK Vide - Björklinge BK 2 2 - 2 Nick Kyller, Olof Berggren Alsike sporthall
2018-10-27 16:20 171222015 IK Sirius FBC/IBK P04 - Tierp IBK 6 - 4 Adam Lowén, Olle Isacsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-27 17:00 171220013 Storvreta IBK - Örsundsbro IF 5 - 5 Isak Norén, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2018-10-28 11:15 171220015 Rasbo IK - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 1 - 6 Niklas Arvidsson, Olle Isacsson Hall 2000
2018-11-08 19:45 171222020 SK Vide - Tierp IBK 1 - 4 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Alsike sporthall
2018-11-10 13:00 171220020 IFK Dannemora/Ö - Stenhagens KK/Örsundsbro IF 6 - 3 Olle Isacsson, Christian Brundin Österby Sim o Sporthall
2018-11-10 14:20 171222019 IK Sirius FBC/IBK P04 - Björklinge BK 2 5 - 1 Emil Gustavsson, Elias Brode IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-10 17:30 171220018 Alunda IBF - Örsundsbro IF 6 - 4 Erik Palmertz, Anton Ceder Olandshallen
2018-11-17 13:40 171220021 Tierp IBK - Alunda IBF 4 - 0 Erik Palmertz, Oscar Eriksson Aspenhallen
2018-11-17 14:50 171220022 Björklinge BK 2 - Rasbo IK 11 - 1 Per Ericsson, Per-Olof Svensson Björklinge Sporthall
2018-11-24 12:20 171220025 Tierp IBK - Björklinge BK 2 5 - 5 Leif Ericsson, Per Ericsson Aspenhallen
2018-11-24 14:30 171220027 Storvreta IBK - Alunda IBF 0 - 9 Georgios Papadakis, Isak Norén Vattholma Sporthall
2018-11-25 10:30 171220028 Rasbo IK - IFK Dannemora/Ö 1 - 6 Per Ericsson, Christoffer Stenlund Hall 2000
2018-12-01 12:30 171220032 IFK Dannemora/Ö - Tierp IBK 1 - 8 Jonas Tidsjö, Olle Isacsson Österby Sim o Sporthall
2018-12-14 19:00 171220029 Björklinge BK 2 - Storvreta IBK 2 - 4 Christoffer Stenlund, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2018-12-09 10:00 171220035 Rasbo IK - Alunda IBF 3 - 5 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Hall 2000
2018-12-11 19:45 171220036 Storvreta IBK - IFK Dannemora/Ö 2 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Vattholma Sporthall
2018-12-15 13:00 171220039 IFK Dannemora/Ö - Alunda IBF 5 - 2 Ronnie Eriksson, Christian Brundin Österby Sim o Sporthall
2018-12-15 17:40 171220037 Tierp IBK - Rasbo IK 5 - 4 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2019-01-12 12:30 171220043 Björklinge BK 2 - IFK Dannemora/Ö 3 - 0 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Björklinge Sporthall
2019-01-13 10:00 171220042 Rasbo IK - Storvreta IBK 1 - 10 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Hall 2000
2019-01-19 13:50 171220045 Alunda IBF - Tierp IBK 3 - 3 Olle Isacsson, Jan-Olov Cederholm Olandshallen
2019-01-20 11:15 171220046 Rasbo IK - Björklinge BK 2 1 - 2 Per-Olof Svensson, Victor Flemström Hall 2000
2019-01-26 09:00 171222050 FBC Uppsala Ungdom - Alunda IBF 6 - 11 Victor Flemström, Adam Lowén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-26 12:20 171220049 Tierp IBK - Örsundsbro IF 9 - 2 Ronnie Eriksson, Andreas Sjöberg Aspenhallen
2019-01-26 14:40 171222052 SK Vide - IFK Dannemora/Ö 1 - 3 Mikael Rosenius, Robin Rosendal Alsike sporthall
2019-01-26 17:10 171222049 Björklinge BK 1 - Storvreta IBK 6 - 4 Erik Andersson, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2019-01-26 17:50 171222051 IK Sirius FBC/IBK P04 - Rasbo IK 10 - 3 Anton Ceder, Nick Kyller IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-01 19:00 171220054 Björklinge BK 2 - Örsundsbro IF 4 - 3 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-02-02 13:30 171222055 IK Sirius FBC/IBK P04 - IFK Dannemora/Ö 7 - 4 Elias Brode, Emil Gustavsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-02 13:40 171222053 Björklinge BK 1 - Alunda IBF 3 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2019-02-02 14:00 171222056 SK Vide - Rasbo IK 6 - 4 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2019-02-03 12:00 171222054 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK 5 - 2 Isak Norén, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-01 18:30 171220058 Alunda IBF - SK Vide 9 - 0 Marko Spasic, Arvid Englund Olandshallen
2019-02-08 19:30 171222057 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - Tierp IBK 2 - 1 Fabian Fahimi, Mattias Hernandez-Börjesson Stenhagen BoKC
2019-02-09 14:30 171220060 IFK Dannemora/Ö - FBC Uppsala Ungdom 1 - 6 Leif Ericsson, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2019-02-10 09:30 171220059 Rasbo IK - Björklinge BK 1 4 - 7 Georgios Papadakis, Per-Olof Svensson Hall 2000
2019-02-10 17:10 171220057 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IBK P04 0 - 5 Tony Nyberg, Oscar Ryen Storvreta IBK Sporthall
2019-02-16 11:30 171220064 IFK Dannemora/Ö - Björklinge BK 1 3 - 1 Georgios Papadakis, Per-Olof Svensson Österby Sim o Sporthall
2019-02-16 13:00 171220062 Alunda IBF - IK Sirius FBC/IBK P04 0 - 8 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Olandshallen
2019-02-16 16:10 171220061 Storvreta IBK - SK Vide 2 - 0 Georgios Papadakis, Nick Kyller Storvreta IBK Sporthall
2019-02-16 18:20 171222061 Stenhagens KK/Örsundsbro IF - Björklinge BK 2 3 - 5 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Stenhagen BoKC
2019-03-17 11:00 171220063 Rasbo IK - FBC Uppsala Ungdom 3 - 5 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Hall 2000
2019-02-23 12:20 171220065 Tierp IBK - Storvreta IBK 2 - 4 Leif Ericsson, Christian Brundin Aspenhallen
2019-02-23 12:20 171220066 Björklinge BK 2 - Alunda IBF 5 - 4 Simeon Gustafsson, Anton Ceder Björklinge Sporthall
2019-03-02 11:20 171220069 Björklinge BK 2 - Tierp IBK 3 - 3 Simeon Gustafsson, Thomas Larsson Björklinge Sporthall
2019-03-02 13:30 171220071 Alunda IBF - Storvreta IBK 3 - 1 Linus Gille, Georgios Papadakis Olandshallen
2019-03-02 14:30 171220072 IFK Dannemora/Ö - Rasbo IK 6 - 1 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2019-03-09 12:20 171220076 Tierp IBK - IFK Dannemora/Ö 4 - 3 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2019-03-10 10:20 171220073 Storvreta IBK - Björklinge BK 2 1 - 1 Per-Olof Svensson, Mattias Hernandez-Börjesson Vattholma Sporthall
2019-03-16 14:30 171220080 IFK Dannemora/Ö - Storvreta IBK 3 - 1 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2019-03-16 15:00 171220079 Alunda IBF - Rasbo IK 4 - 3 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson Olandshallen
2019-03-24 11:45 171220081 Rasbo IK - Tierp IBK 0 - 8 Arvid Englund, Marko Spasic Hall 2000
2019-03-29 18:30 171220083 Alunda IBF - IFK Dannemora/Ö 7 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Olandshallen
2019-03-30 11:30 171220087 IFK Dannemora/Ö - Björklinge BK 2 1 - 1 Per Ericsson, Georgios Papadakis Österby Sim o Sporthall
2019-03-30 14:30 171220086 Storvreta IBK - Rasbo IK 4 - 2 Nick Kyller, Anton Ceder Vattholma Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tierp IBK 16 10 3 3 76-40 36 33
2. Björklinge BK 2 16 8 6 2 58-41 17 30
3. Alunda IBF 16 8 2 6 67-56 11 26
4. IFK Dannemora/ Ö 16 7 2 7 51-54 -3 23
5. Storvreta IBK 16 5 3 8 45-57 -12 18
6. Rasbo IK 16 0 0 16 33-101 -68 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 19:30 171225004 Enköpings IBK/IK Nordia - FBC Uppsala Ungdom 10 - 8 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-10-08 18:00 171225002 Rosersbergs IK - Storvreta IBK 4 - 8 Anders Haag, Thomas Larsson Rosershallen
2018-10-14 10:00 171225007 FBC Uppsala Ungdom - Rosersbergs IK 4 - 4 Felix Pettersson, Erik Andersson IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-14 10:30 171225005 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IBK P04 2 - 6 Albin Karlsson, Henrik Ramborg Storvreta IBK Sporthall
2018-10-21 09:40 171225009 IK Sirius FBC/IBK P04 - Hagunda IF (05) 6 - 1 Erik Palmertz, Simeon Gustafsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-21 13:20 171225010 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 6 Georgios Papadakis, Henrik Ramborg Vattholma Sporthall
2018-10-27 12:30 171225014 Enköpings IBK/IK Nordia - Hagunda IF (05) 7 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-10-28 08:30 171225013 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius FBC/IBK P04 2 - 6 Georgios Papadakis, Villiam Lööf IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-10 13:10 171225017 IK Sirius FBC/IBK P04 - Enköpings IBK/IK Nordia 11 - 4 Emil Gustavsson, Elias Brode IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-10 15:30 171225019 Hagunda IF (05) - Rosersbergs IK 4 - 8 Emil Gustavsson, Elias Brode IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-16 19:15 171225022 Rosersbergs IK - Enköpings IBK/IK Nordia 5 - 4 Victor Flemström, Robin Rosendal Rosershallen
2018-11-17 16:10 171225024 Storvreta IBK - Hagunda IF (05) 5 - 1 Noah Gadd, Christian Brundin Storvreta IBK Sporthall
2018-11-24 12:30 171225027 Enköpings IBK/IK Nordia - Storvreta IBK 1 - 8 Erik Rosvall, Elias Brode S:t Ilianshallen
2018-11-25 14:20 171225025 IK Sirius FBC/IBK P04 - Rosersbergs IK 3 - 6 Georgios Papadakis, Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-25 16:40 171225028 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF (05) 4 - 3 Per-Olof Svensson, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-01 13:20 171225030 Storvreta IBK - Rosersbergs IK 0 - 3 Fabian Fahimi, Christian Brundin Storvreta IBK Sporthall
2018-12-02 14:20 171225032 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK/IK Nordia 7 - 5 Per Ericsson, Adam Lowén IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-08 13:10 171225033 IK Sirius FBC/IBK P04 - Storvreta IBK 3 - 7 Vesa Petterson, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-08 14:45 171225035 Rosersbergs IK - FBC Uppsala Ungdom 5 - 4 Villiam Lööf, Thomas Larsson Rosershallen
2018-12-15 08:30 171225038 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK 2 - 5 Georgios Papadakis, Vesa Petterson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-15 12:00 171225037 Hagunda IF (05) - IK Sirius FBC/IBK P04 2 - 9 Anton Ceder, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-12 14:20 171225042 Hagunda IF (05) - Enköpings IBK/IK Nordia 5 - 2 Vesa Petterson, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-12 17:50 171225041 IK Sirius FBC/IBK P04 - FBC Uppsala Ungdom 10 - 3 Vesa Petterson, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-19 14:15 171225045 Enköpings IBK/IK Nordia - IK Sirius FBC/IBK P04 0 - 10 Emil Gustavsson, Elias Brode S:t Ilianshallen
2019-01-19 16:15 171225047 Rosersbergs IK - Hagunda IF (05) 5 - 3 Villiam Lööf, Haris Hodzic Rosershallen
2019-01-26 13:45 171225050 Enköpings IBK/IK Nordia - Rosersbergs IK 4 - 7 Jan-Olov Cederholm, Egon Bärgård S:t Ilianshallen
2019-01-26 16:40 171225052 Hagunda IF (05) - Storvreta IBK 2 - 5 Anton Ceder, Nick Kyller IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-01 19:00 171225053 Rosersbergs IK - IK Sirius FBC/IBK P04 4 - 4 Thomas Larsson, Robin Rosendal Rosershallen
2019-02-02 16:10 171225055 Storvreta IBK - Enköpings IBK/IK Nordia 3 - 4 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Storvreta IBK Sporthall
2019-02-02 17:00 171225056 Hagunda IF (05) - FBC Uppsala Ungdom 6 - 6 Albin Karlsson, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-09 17:00 171225058 Rosersbergs IK - Storvreta IBK 3 - 5 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Rosershallen
2019-02-10 10:15 171225060 Enköpings IBK/IK Nordia - FBC Uppsala Ungdom 3 - 9 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2019-02-16 13:20 171225061 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IBK P04 5 - 2 , Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-02-16 15:30 171225063 FBC Uppsala Ungdom - Rosersbergs IK 4 - 4 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-02 10:50 171225065 IK Sirius FBC/IBK P04 - Hagunda IF (05) 10 - 0 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-13 20:15 171225066 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 6 Villiam Lööf, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-03-08 19:00 171225070 Enköpings IBK/IK Nordia - Hagunda IF (05) 4 - 7 Jan-Olov Cederholm, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2019-03-09 14:20 171225069 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius FBC/IBK P04 2 - 7 Maximilian Halvarsson, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-16 13:10 171225075 Hagunda IF (05) - Rosersbergs IK 4 - 8 Christoffer Fredriksson, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-16 17:50 171225073 IK Sirius FBC/IBK P04 - Enköpings IBK/IK Nordia 7 - 3 Georgios Papadakis, Simeon Gustafsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-22 19:00 171225078 Rosersbergs IK - Enköpings IBK/IK Nordia 7 - 4 Thomas Larsson, Jonatan Svahn Rosershallen
2019-03-23 16:10 171225080 Storvreta IBK - Hagunda IF (05) 3 - 3 Carl Sjölen, Vesa Petterson Storvreta IBK Sporthall
2019-03-10 09:40 171225081 IK Sirius FBC/IBK P04 - Rosersbergs IK 5 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-30 12:00 171225084 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF (05) 6 - 3 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-30 13:30 171225083 Enköpings IBK/IK Nordia - Storvreta IBK 5 - 4 Rohnny Åhman, Egon Bärgård S:t Ilianshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius FBC/ IBK P04 15 11 1 3 99-44 55 34
2. Rosersbergs IK 15 9 3 3 76-60 16 30
3. Storvreta IBK 15 8 1 6 64-51 13 25
4. FBC Uppsala Ungdom 15 6 3 6 73-75 -2 21
5. Enköpings IBK/ IK Nordia 15 4 0 11 60-101 -41 12
6. Hagunda IF (05) 15 2 2 11 47-88 -41 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 4V
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 14:15 171221006 Bålsta FBC - Enköpings IBK/Nordia IK 1 - 8 Villiam Lööf, Andreas Lind Fridegårdsskolan
2018-10-06 14:45 171221004 SK Vide - Hagunda IF (04) 6 - 2 Per Ericsson, Thomas Larsson Alsike sporthall
2018-10-07 14:00 171221002 Livets Ord IF - Örsundsbro IF 8 - 8 Elvira Danielsson, Juni Söderqvist Uppsala Life Arena
2018-10-13 10:30 171221010 Gottsunda IBF - Rosersbergs IK 3 - 7 Gabriel Wall, Mimma Spasic Gottsundahallen
2018-10-13 12:15 171221007 Örsundsbro IF - IS Saga 1 - 8 Jelena Spasic, Thomas Tanskanen Örsundsbro Sporthall
2018-10-13 17:50 171221009 Hagunda IF (04) - Livets Ord IF 11 - 4 Anders Murman, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-14 13:30 171221011 Enköpings IBK/Nordia IK - SK Vide 3 - 7 Frida Lanzaro, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-10-20 11:00 171221014 Örsundsbro IF - Hagunda IF (04) 2 - 8 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Örsundsbro Sporthall
2018-10-20 17:00 171221017 Rosersbergs IK - Bålsta FBC 5 - 1 Victor Flemström, Thomas Larsson Rosershallen
2018-10-21 14:00 171221016 Livets Ord IF - Enköpings IBK/Nordia IK 4 - 4 Noah Gadd, Sebastian Bonin Eriksson Uppsala Life Arena
2018-10-27 11:40 171221019 Hagunda IF (04) - IS Saga 2 - 4 Isak Norén, Hugo Westergård IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-28 11:45 171221021 Enköpings IBK/Nordia IK - Örsundsbro IF 12 - 8 Erik Rosvall, Frida Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-10-28 15:15 171221024 SK Vide - Rosersbergs IK 6 - 3 Jelena Spasic, Robin Rosendal Hälsohuset
2018-11-04 15:45 171221030 Livets Ord IF - Rosersbergs IK 7 - 7 Vesa Petterson, Gabriel Wall Uppsala Life Arena
2018-11-11 17:40 171221026 Hagunda IF (04) - Enköpings IBK/Nordia IK 4 - 10 Jelena Spasic, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2018-11-11 18:50 171221025 IS Saga - Gottsunda IBF 6 - 5 Jelena Spasic, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2018-11-17 10:00 171221035 Rosersbergs IK - Örsundsbro IF 7 - 4 Niklas Arvidsson, Dilshad Abdulla Rosershallen
2018-11-17 12:15 171221032 Bålsta FBC - Gottsunda IBF 3 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2018-11-17 14:15 171221031 Enköpings IBK/Nordia IK - IS Saga 5 - 9 Haris Hodzic, Adam Lowén S:t Ilianshallen
2018-11-24 10:30 171221039 Gottsunda IBF - SK Vide 4 - 3 Anton Ceder, Frida Lanzaro Gottsundahallen
2018-11-25 10:50 171221037 IS Saga - Bålsta FBC 1 - 3 Elias Brode, Emil Gustavsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-25 12:00 171221040 Hagunda IF (04) - Rosersbergs IK 6 - 3 Elias Brode, Emil Gustavsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-30 19:00 171221045 Rosersbergs IK - Enköpings IBK/Nordia IK 2 - 7 Thomas Larsson, Robin Rosendal Rosershallen
2018-12-01 11:00 171221046 Livets Ord IF - Gottsunda IBF 4 - 3 Isak Norén, Christian Brundin Uppsala Life Arena
2018-12-01 11:25 171221044 SK Vide - Bålsta FBC 4 - 1 Villiam Lööf, Thomas Larsson Alsike sporthall
2018-12-08 10:30 171221053 Gottsunda IBF - Örsundsbro IF 4 - 6 Georgios Papadakis, Vesa Petterson Gottsundahallen
2018-12-08 13:00 171221051 Bålsta FBC - Livets Ord IF 4 - 2 Haris Hodzic, Egon Bärgård Fridegårdsskolan
2018-12-09 09:40 171221049 IS Saga - SK Vide 3 - 2 Nick Kyller, Hugo Westergård IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-15 11:00 171221058 Örsundsbro IF - Bålsta FBC 9 - 4 Jan-Olov Cederholm, Calle Boren Örsundsbro Sporthall
2018-12-15 13:10 171221060 Hagunda IF (04) - Gottsunda IBF 0 - 4 Anton Ceder, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-15 17:15 171221055 Rosersbergs IK - IS Saga 3 - 9 Villiam Lööf, Thomas Larsson Rosershallen
2018-12-16 12:00 171221056 Livets Ord IF - SK Vide 3 - 1 Noah Gadd, Fredrik Longgren Uppsala Life Arena
2019-01-12 12:30 171221066 Enköpings IBK/Nordia IK - Gottsunda IBF 7 - 2 Jörgen Olsson, Anders Holm S:t Ilianshallen
2019-01-12 12:45 171221063 SK Vide - Örsundsbro IF 8 - 4 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Alsike sporthall
2019-01-12 14:00 171221065 Bålsta FBC - Hagunda IF (04) 2 - 5 Haris Hodzic, Andreas Lind Fridegårdsskolan
2019-01-12 15:30 171221061 IS Saga - Livets Ord IF 7 - 2 Vesa Petterson, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-19 15:30 171221070 Hagunda IF (04) - SK Vide 4 - 2 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-19 16:00 171221068 Örsundsbro IF - Livets Ord IF 4 - 3 Erik Rosvall, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2019-01-20 12:00 171221072 Enköpings IBK/Nordia IK - Bålsta FBC 12 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2019-01-25 18:45 171221077 SK Vide - Enköpings IBK/Nordia IK 2 - 1 Maximilian Halvarsson, Robin Rosendal Alsike sporthall
2019-01-25 19:00 171221076 Rosersbergs IK - Gottsunda IBF 5 - 5 Villiam Lööf, Thomas Larsson Rosershallen
2019-01-26 12:00 171221073 IS Saga - Örsundsbro IF 8 - 2 Mikael Abrahamsson, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-27 09:30 171221075 Livets Ord IF - Hagunda IF (04) 4 - 10 Christoffer Stenlund, Isak Norén Uppsala Life Arena
2019-02-01 19:00 171221082 Enköpings IBK/Nordia IK - Livets Ord IF 12 - 2 Erik Rosvall, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2019-02-02 12:15 171221083 Bålsta FBC - Rosersbergs IK 1 - 7 Frida Lanzaro, Haris Hodzic Fridegårdsskolan
2019-02-03 14:20 171221080 Hagunda IF (04) - Örsundsbro IF 4 - 2 Isak Norén, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-09 17:00 171221087 Örsundsbro IF - Enköpings IBK/Nordia IK 9 - 11 Elias Brode, Christian Brundin Örsundsbro Sporthall
2019-02-09 17:50 171221085 IS Saga - Hagunda IF (04) 3 - 1 Ronnie Eriksson, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-09 18:15 171221090 Rosersbergs IK - SK Vide 2 - 4 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Rosershallen
2019-02-15 17:45 171221092 Enköpings IBK/Nordia IK - Hagunda IF (04) 4 - 2 Frida Lanzaro, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2019-02-16 10:50 171221091 Gottsunda IBF - IS Saga 1 - 3 Tony Nyberg, Haris Hodzic Gottsundahallen
2019-02-16 12:30 171221096 Rosersbergs IK - Livets Ord IF 7 - 3 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Rosershallen
2019-02-27 19:00 171221098 Gottsunda IBF - Bålsta FBC 2 - 2 Fredrik Longgren, Daniel Bäckner Gottsundahallen
2019-03-03 13:10 171221097 IS Saga - Enköpings IBK/Nordia IK 5 - 4 Georgios Papadakis, Mimma Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-24 12:30 171221101 Örsundsbro IF - Rosersbergs IK 7 - 6 Erik Rosvall, Egon Bärgård Örsundsbro Sporthall
2019-03-02 11:55 171221105 SK Vide - Gottsunda IBF 5 - 4 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2019-03-09 14:00 171221103 Bålsta FBC - IS Saga 1 - 7 Erik Rosvall, Haris Hodzic Fridegårdsskolan
2019-03-15 19:00 171221106 Rosersbergs IK - Hagunda IF (04) 12 - 5 Imtiaz Karim, Mikael Abrahamsson Rosershallen
2019-03-09 10:20 171221112 Gottsunda IBF - Livets Ord IF 12 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Gottsundahallen
2019-03-09 11:00 171221110 Bålsta FBC - SK Vide 5 - 7 Erik Rosvall, Haris Hodzic Fridegårdsskolan
2019-03-09 14:15 171221111 Enköpings IBK/Nordia IK - Rosersbergs IK 9 - 3 Frida Lanzaro, Fabian Fahimi S:t Ilianshallen
2019-03-15 18:45 171221115 SK Vide - IS Saga 7 - 5 Mikael Rosenius, Robin Rosendal Alsike sporthall
2019-03-16 11:00 171221119 Örsundsbro IF - Gottsunda IBF 2 - 5 Fredrik Karlsson, Egon Bärgård Örsundsbro Sporthall
2019-03-17 12:00 171221117 Livets Ord IF - Bålsta FBC 2 - 4 Michaela Pålsson, Arvid Englund Uppsala Life Arena
2019-03-23 10:30 171221126 Gottsunda IBF - Hagunda IF (04) 4 - 3 Christoffer Stenlund, David Söderström Gottsundahallen
2019-03-23 15:00 171221124 Bålsta FBC - Örsundsbro IF 9 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Fridegårdsskolan
2019-03-23 15:30 171221121 IS Saga - Rosersbergs IK 15 - 2 Albin Karlsson, Hugo Westergård IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-23 16:05 171221122 SK Vide - Livets Ord IF 4 - 0 Noah Gadd, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2019-03-29 18:30 171221129 Örsundsbro IF - SK Vide 1 - 4 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2019-03-30 12:45 171221127 Livets Ord IF - IS Saga 3 - 8 Christoffer Stenlund, Vesa Petterson Uppsala Life Arena
2019-03-30 14:20 171221131 Hagunda IF (04) - Bålsta FBC 7 - 1 Elin Bexell, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2019-04-03 19:00 171221132 Gottsunda IBF - Enköpings IBK/Nordia IK 0 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Gottsundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Saga 16 14 0 2 101-44 57 42
2. SK Vide 16 12 0 4 72-45 27 36
3. Enköpings IBK/ Nordia IK 16 11 1 4 114-63 51 34
4. Hagunda IF (04) 16 8 0 8 74-67 7 24
5. Gottsunda IBF 16 6 2 8 64-64 0 20
6. Rosersbergs IK 16 6 2 8 81-92 -11 20
7. Örsundsbro IF 16 4 1 11 71-109 -38 13
8. Bålsta FBC 16 4 1 11 45-86 -41 13
9. Livets Ord IF 16 2 3 11 54-106 -52 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 4Ö
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-05 18:30 171219006 IBK Östhammar - SK Vide 1 - 5 Thomas Tanskanen, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2018-10-06 11:20 171219001 Björklinge BK - Almunge IK (05) 4 - 3 Albin Karlsson, Anton Ceder Björklinge Sporthall
2018-10-06 12:30 171219003 Almunge IK (04) - Wåhla IBK 7 - 3 Gabriel Wall, David Söderström Almunge Sporthall
2018-10-06 14:45 171219004 Alunda IBF - Tierp IBK/TÖFF 5 - 7 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Olandshallen
2018-10-07 10:50 171219005 IK Sirius FBC/IBK - Storvreta IBK 0 - 7 Karl Forsberg, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-13 12:00 171219008 Wåhla IBK - Almunge IK (05) 4 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Östervåla Sporthall
2018-10-13 12:20 171219011 SK Vide - Alunda IBF 3 - 5 Villiam Lööf, David Söderström Alsike sporthall
2018-10-13 13:45 171219012 IBK Östhammar - IK Sirius FBC/IBK 5 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Frösåkersskolan
2018-10-14 11:15 171219007 Arlanda IBK P04/05 - Björklinge BK 5 - 4 Victor Flemström, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2018-10-14 12:50 171219010 Storvreta IBK - Almunge IK (04) 6 - 2 Nick Kyller, Henrik Ramborg Storvreta IBK Sporthall
2018-10-19 19:30 171219018 Alunda IBF - IK Sirius FBC/IBK 5 - 4 Olle Isacsson, Thomas Tanskanen Olandshallen
2018-10-20 13:15 171219014 Arlanda IBK P04/05 - Tierp IBK/TÖFF 4 - 6 Thomas Larsson, Victor Flemström Ekilla Sporthall
2018-10-20 13:40 171219013 Björklinge BK - Wåhla IBK 2 - 3 Olof Berggren, Anton Ceder Björklinge Sporthall
2018-10-20 13:45 171219017 Almunge IK (04) - IBK Östhammar 3 - 3 Lars Halvarsson, Cassandra Reuterström Almunge Sporthall
2018-10-20 15:00 171219015 Almunge IK (05) - Storvreta IBK 0 - 6 Lars Halvarsson, Cassandra Reuterström Almunge Sporthall
2018-10-26 19:00 171219024 Alunda IBF - Almunge IK (04) 7 - 1 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Olandshallen
2018-10-27 11:10 171219021 SK Vide - Arlanda IBK P04/05 2 - 1 Jelena Spasic, Mimma Spasic Alsike sporthall
2018-10-27 13:45 171219022 IBK Östhammar - Almunge IK (05) 6 - 4 Linus Gille, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2018-10-27 14:40 171219019 Tierp IBK/TÖFF - Björklinge BK 3 - 1 Ronnie Eriksson, Christian Brundin Aspenhallen
2018-10-28 14:00 171219020 Storvreta IBK - Wåhla IBK 6 - 4 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Storvreta IBK Sporthall
2018-11-10 12:15 171219028 Arlanda IBK P04/05 - IK Sirius FBC/IBK 8 - 2 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Ekilla Sporthall
2018-11-10 12:20 171219026 Tierp IBK/TÖFF - SK Vide 5 - 1 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2018-11-10 13:30 171219029 Almunge IK (05) - Alunda IBF 7 - 5 Lars Halvarsson, Tony Nyberg Almunge Sporthall
2018-11-10 16:00 171219025 Björklinge BK - Storvreta IBK 2 - 5 Felix Pettersson, Erik Andersson Björklinge Sporthall
2018-11-10 17:00 171219027 Wåhla IBK - IBK Östhammar 7 - 1 Magnus Nordahl, Reine Schröder Östervåla Sporthall
2018-11-17 11:15 171219032 IBK Östhammar - Storvreta IBK 4 - 3 Olle Isacsson, Christian Brundin Frösåkersskolan
2018-11-17 12:00 171219033 IK Sirius FBC/IBK - Tierp IBK/TÖFF 2 - 1 Carl Sjölen, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-17 13:20 171219035 Almunge IK (04) - Arlanda IBK P04/05 1 - 6 Georgios Papadakis, David Söderström Almunge Sporthall
2018-11-17 15:10 171219031 SK Vide - Björklinge BK 6 - 1 Jelena Spasic, Anton Ceder Alsike sporthall
2018-11-18 16:25 171219034 Alunda IBF - Wåhla IBK 10 - 3 Thomas Tanskanen, Tony Nyberg Olandshallen
2018-11-22 19:45 171219038 SK Vide - IK Sirius FBC/IBK 4 - 4 Tony Nyberg, Robin Rosendal Alsike sporthall
2018-11-23 19:00 171219042 Arlanda IBK P04/05 - Almunge IK (05) 6 - 7 Anders Haag, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2018-11-24 12:30 171219037 Björklinge BK - IBK Östhammar 4 - 6 Mikael Rosenius, Nick Kyller Björklinge Sporthall
2018-11-24 13:40 171219040 Tierp IBK/TÖFF - Almunge IK (04) 6 - 2 Leif Ericsson, Per Ericsson Aspenhallen
2018-11-25 15:10 171219039 Storvreta IBK - Alunda IBF 5 - 2 Olof Berggren, Oscar Ryen Storvreta IBK Sporthall
2018-12-01 13:15 171219045 Almunge IK (04) - SK Vide 3 - 3 David Söderström, Ronnie Eriksson Almunge Sporthall
2018-12-01 14:30 171219047 Almunge IK (05) - Tierp IBK/TÖFF 6 - 8 David Söderström, Ronnie Eriksson Almunge Sporthall
2018-12-01 14:45 171219044 Alunda IBF - IBK Östhammar 4 - 7 Vesa Petterson, Anton Wärm Olandshallen
2018-12-02 11:15 171219048 Arlanda IBK P04/05 - Wåhla IBK 8 - 3 Jonatan Svahn, Hugo Nyhem Ekilla Sporthall
2018-12-02 15:30 171219043 IK Sirius FBC/IBK - Björklinge BK 3 - 1 Anton Ceder, Emil Gustavsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-07 18:30 171219054 Tierp IBK/TÖFF - Wåhla IBK 3 - 4 Per Ericsson, Fredrik Longgren Aspenhallen
2018-12-08 12:30 171219049 Björklinge BK - Alunda IBF 4 - 5 Leif Ericsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2018-12-08 12:35 171219052 SK Vide - Almunge IK (05) 6 - 4 Jörgen Olsson, Robin Rosendal Alsike sporthall
2018-12-08 16:40 171219050 IK Sirius FBC/IBK - Almunge IK (04) 10 - 3 Noah Gadd, Oscar Eriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-09 10:20 171219053 Storvreta IBK - Arlanda IBK P04/05 4 - 2 Jouni Myller, Fredrik Longgren Vattholma Sporthall
2018-12-13 19:00 171219059 Wåhla IBK - SK Vide 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Östervåla Sporthall
2018-12-15 12:15 171219058 Arlanda IBK P04/05 - IBK Östhammar 1 - 3 Villiam Lööf, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2018-12-15 13:00 171219055 Almunge IK (04) - Björklinge BK 6 - 3 Georgios Papadakis, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2018-12-15 14:15 171219057 Almunge IK (05) - IK Sirius FBC/IBK 6 - 6 Georgios Papadakis, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2018-12-15 15:00 171219060 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK 1 - 2 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2019-01-11 18:45 171219066 SK Vide - Storvreta IBK 1 - 4 Victor Flemström, Thomas Larsson Alsike sporthall
2019-01-12 11:20 171219065 IBK Östhammar - Tierp IBK/TÖFF 4 - 2 Linus Gille, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2019-01-12 14:30 171219063 Alunda IBF - Arlanda IBK P04/05 5 - 1 Jouni Myller, Fredrik Longgren Olandshallen
2019-01-12 16:20 171219062 Almunge IK (04) - Almunge IK (05) 3 - 3 Mikael Abrahamsson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2019-01-12 19:00 171219064 Wåhla IBK - IK Sirius FBC/IBK 5 - 7 Ronnie Eriksson, Christian Brundin Östervåla Sporthall
2019-01-18 18:30 171219070 Tierp IBK/TÖFF - Alunda IBF 4 - 7 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2019-01-18 18:45 171219072 SK Vide - IBK Östhammar 3 - 2 Tony Nyberg, Robin Rosendal Alsike sporthall
2019-01-19 11:45 171219069 Wåhla IBK - Almunge IK (04) 4 - 4 Erik Palmertz, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2019-01-19 13:30 171219067 Almunge IK (05) - Björklinge BK 4 - 4 Per-Olof Svensson, Thomas Larsson Almunge Sporthall
2019-01-20 10:20 171219071 Storvreta IBK - IK Sirius FBC/IBK 8 - 1 Carl Sjölen, Noah Gadd Vattholma Sporthall
2019-01-23 18:30 171219074 Almunge IK (05) - Wåhla IBK 5 - 5 Bo Pettersson Loklint, Tony Nyberg Almunge Sporthall
2019-01-26 13:10 171219078 IK Sirius FBC/IBK - IBK Östhammar 5 - 5 Mikael Abrahamsson, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-26 13:30 171219076 Almunge IK (04) - Storvreta IBK 2 - 5 Georgios Papadakis, Christian Brundin Almunge Sporthall
2019-01-26 14:00 171219077 Alunda IBF - SK Vide 2 - 2 Maximilian Halvarsson, Henrik Ramborg Olandshallen
2019-01-26 16:00 171219073 Björklinge BK - Arlanda IBK P04/05 2 - 10 Isak Norén, Albin Karlsson Björklinge Sporthall
2019-02-02 13:40 171219080 Tierp IBK/TÖFF - Arlanda IBK P04/05 3 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Aspenhallen
2019-02-02 13:45 171219083 IBK Östhammar - Almunge IK (04) 3 - 5 Bo Pettersson Loklint, Peter Alenbring Frösåkersskolan
2019-02-02 14:30 171219079 Wåhla IBK - Björklinge BK 8 - 1 Thomas Larsson, Olle Isacsson Östervåla Sporthall
2019-02-02 14:40 171219084 IK Sirius FBC/IBK - Alunda IBF 1 - 0 Elias Brode, Emil Gustavsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-03 11:40 171219081 Storvreta IBK - Almunge IK (05) 2 - 2 Oliver Eriksson-Klasson, Hugo Westergård Storvreta IBK Sporthall
2019-01-31 19:00 171219086 Wåhla IBK - Storvreta IBK 3 - 3 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Östervåla Sporthall
2019-02-09 09:50 171219088 Almunge IK (05) - IBK Östhammar 4 - 4 Per-Olof Svensson, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2019-02-09 12:00 171219087 Arlanda IBK P04/05 - SK Vide 4 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Ekilla Sporthall
2019-02-09 12:15 171219090 Almunge IK (04) - Alunda IBF 2 - 7 Per-Olof Svensson, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2019-02-09 13:40 171219085 Björklinge BK - Tierp IBK/TÖFF 2 - 3 Vesa Petterson, Marko Spasic Björklinge Sporthall
2019-02-16 11:40 171219092 SK Vide - Tierp IBK/TÖFF 3 - 2 Anton Ceder, Robin Rosendal Alsike sporthall
2019-02-16 12:30 171219093 IBK Östhammar - Wåhla IBK 6 - 7 Elvira Danielsson, Olle Isacsson Frösåkersskolan
2019-02-16 19:00 171219094 IK Sirius FBC/IBK - Arlanda IBK P04/05 7 - 5 Haris Hodzic, Fredrik Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-17 09:20 171219091 Storvreta IBK - Björklinge BK 7 - 1 Erik Palmertz, Per-Olof Svensson Storvreta IBK Sporthall
2019-03-22 20:30 171219095 Alunda IBF - Almunge IK (05) 6 - 3 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Olandshallen
2019-01-27 11:30 171219099 Tierp IBK/TÖFF - IK Sirius FBC/IBK 4 - 4 Leif Ericsson, Christian Brundin Aspenhallen
2019-02-23 11:10 171219097 Björklinge BK - SK Vide 2 - 2 Simeon Gustafsson, Anton Ceder Björklinge Sporthall
2019-02-24 10:30 171219098 Storvreta IBK - IBK Östhammar 4 - 3 Simeon Gustafsson, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-02-28 19:30 171219100 Wåhla IBK - Alunda IBF 0 - 6 Emil Gustavsson, Elias Brode Östervåla Sporthall
2019-03-10 11:30 171219101 Arlanda IBK P04/05 - Almunge IK (04) 5 - 2 Hugo Nyhem, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2019-03-01 19:00 171219103 IBK Östhammar - Björklinge BK 6 - 4 Linus Gille, Henrik Ramborg Frösåkersskolan
2019-03-02 08:30 171219104 IK Sirius FBC/IBK - SK Vide 1 - 1 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-02 12:15 171219105 Alunda IBF - Storvreta IBK 3 - 4 Linus Gille, Georgios Papadakis Olandshallen
2019-03-02 13:15 171219106 Almunge IK (04) - Tierp IBK/TÖFF 2 - 4 Lars Halvarsson, Thomas Larsson Almunge Sporthall
2019-03-02 14:30 171219108 Almunge IK (05) - Arlanda IBK P04/05 4 - 5 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Almunge Sporthall
2019-03-08 18:45 171219111 SK Vide - Almunge IK (04) 8 - 3 Andreas Lind, Villiam Lööf Alsike sporthall
2019-03-09 11:15 171219110 IBK Östhammar - Alunda IBF 4 - 4 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2019-03-09 13:40 171219113 Tierp IBK/TÖFF - Almunge IK (05) 5 - 1 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2019-03-09 14:30 171219114 Wåhla IBK - Arlanda IBK P04/05 6 - 0 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Östervåla Sporthall
2019-03-09 15:00 171219109 Björklinge BK - IK Sirius FBC/IBK 2 - 5 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Björklinge Sporthall
2019-03-15 18:45 171219119 Arlanda IBK P04/05 - Storvreta IBK 5 - 2 Jonatan Svahn, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2019-03-16 12:30 171219115 Alunda IBF - Björklinge BK 5 - 2 Fabian Fahimi, Niklas Arvidsson Olandshallen
2019-03-16 13:15 171219116 Almunge IK (04) - IK Sirius FBC/IBK 4 - 3 Villiam Lööf, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2019-03-16 14:30 171219118 Almunge IK (05) - SK Vide 5 - 5 Villiam Lööf, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2019-03-16 14:30 171219120 Wåhla IBK - Tierp IBK/TÖFF 3 - 2 Elias Brode, Vesa Petterson Östervåla Sporthall
2019-03-23 10:10 171219121 Björklinge BK - Almunge IK (04) 5 - 8 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-03-23 13:30 171219124 IBK Östhammar - Arlanda IBK P04/05 3 - 7 Pontus Orebrand, Petter Lundgren Frösåkersskolan
2019-03-23 13:45 171219125 SK Vide - Wåhla IBK 4 - 5 Maja Rikner, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2019-03-23 14:20 171219123 IK Sirius FBC/IBK - Almunge IK (05) 6 - 3 Albin Karlsson, Hugo Westergård IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-27 20:15 171219126 Storvreta IBK - Tierp IBK/TÖFF 2 - 1 Carl Sjölen, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-03-27 18:30 171219128 Almunge IK (05) - Almunge IK (04) 3 - 1 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Almunge Sporthall
2019-03-30 10:00 171219129 Arlanda IBK P04/05 - Alunda IBF 8 - 7 Thomas Larsson, Villiam Lööf Ekilla Sporthall
2019-03-30 12:20 171219131 Tierp IBK/TÖFF - IBK Östhammar 6 - 2 Leif Ericsson, Christian Brundin Aspenhallen
2019-03-31 12:00 171219132 Storvreta IBK - SK Vide 1 - 3 Arvid Englund, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-03-31 14:20 171219130 IK Sirius FBC/IBK - Wåhla IBK 4 - 1 Arvid Englund, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK 20 15 2 3 86-42 44 47
2. Alunda IBF 20 11 2 7 100-72 28 35
3. SK Vide 20 9 7 4 72-57 15 34
4. Tierp IBK/ TÖFF 20 10 2 8 76-60 16 32
5. IK Sirius FBC/ IBK 20 9 5 6 79-78 1 32
6. Arlanda IBK P04/ 05 20 10 1 9 94-81 13 31
7. Wåhla IBK 20 9 4 7 80-84 -4 31
8. IBK Östhammar 20 8 4 8 78-86 -8 28
9. Almunge IK (04) 20 5 4 11 64-97 -33 19
10. Almunge IK (05) 20 3 7 10 77-97 -20 16
11. Björklinge BK 20 1 2 17 51-103 -52 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 6 västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 14:20 171224006 Hagunda IF - IK Nordia/Enköpings IBK 5 - 3 Vesa Petterson, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-06 15:30 171224005 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius FBC/IBK 1 - 1 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-07 11:15 171224002 Arlanda IBK - Örsundsbro IF 3 - 1 Mikael Rosenius, Thomas Larsson Ekilla Sporthall
2018-10-20 11:20 171224004 Bälinge IF - SK Vide 6 - 1 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-10-13 11:10 171224009 SK Vide - Arlanda IBK 1 - 2 Villiam Lööf, David Söderström Alsike sporthall
2018-10-13 13:00 171224011 IK Nordia/Enköpings IBK - Bälinge IF 8 - 3 Rohnny Åhman, Frida Lanzaro Nordiahallen
2018-10-14 12:15 171224007 Örsundsbro IF - IS Saga 0 - 9 Georgios Papadakis, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2018-10-14 16:00 171224012 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom 4 - 3 Hugo Westergård, Karl Forsberg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-19 20:20 171224018 Bälinge IF - FBC Uppsala Ungdom 2 - 4 Johan Lennartsson, Maximilian Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-09 19:15 171224016 Arlanda IBK - IK Nordia/Enköpings IBK 5 - 1 Thomas Larsson, Hugo Nyhem Ekilla Sporthall
2018-12-02 12:30 171224014 Örsundsbro IF - SK Vide 3 - 2 Fredrik Karlsson, Egon Bärgård Örsundsbro Sporthall
2018-10-27 13:00 171224021 IK Nordia/Enköpings IBK - Örsundsbro IF 5 - 4 Michaela Pålsson, Arvid Englund Nordiahallen
2018-10-27 14:40 171224019 SK Vide - IS Saga 2 - 11 Nick Kyller, Olof Berggren Alsike sporthall
2018-10-28 12:00 171224023 FBC Uppsala Ungdom - Arlanda IBK 14 - 2 Georgios Papadakis, Villiam Lööf IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-11 09:40 171224025 IS Saga - IK Sirius FBC/IBK 4 - 1 Christoffer Stenlund, Carl Sjölen IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-11 12:30 171224028 Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom 1 - 6 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2018-12-08 14:50 171224026 SK Vide - IK Nordia/Enköpings IBK 3 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Alsike sporthall
2018-11-17 10:30 171224031 IK Nordia/Enköpings IBK - IS Saga 1 - 6 Haris Hodzic, Frida Lanzaro Nordiahallen
2018-11-18 13:10 171224033 FBC Uppsala Ungdom - SK Vide 3 - 3 Hugo Westergård, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-18 19:00 171224032 Hagunda IF - IK Sirius FBC/IBK 10 - 4 Christoffer Wallenborg, Oscar Eriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-25 10:50 171224037 IS Saga - Hagunda IF 4 - 0 Niklas Arvidsson, Christian Brundin IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-25 15:30 171224039 IK Sirius FBC/IBK - Bälinge IF 7 - 2 Per-Olof Svensson, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-10 18:45 171224038 IK Nordia/Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 3 Johan Lanzaro, Haris Hodzic Nordiahallen
2018-12-01 10:15 171224046 Arlanda IBK - IK Sirius FBC/IBK 5 - 4 Jörgen Olsson, Hugo Nyhem Ekilla Sporthall
2018-12-01 10:50 171224043 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 1 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-02 15:30 171224044 Bälinge IF - Hagunda IF 6 - 7 Simeon Gustafsson, Oscar Eriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-08 12:00 171224049 IS Saga - Bälinge IF 6 - 3 Vesa Petterson, Henrik Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-08 14:20 171224051 Hagunda IF - Arlanda IBK 4 - 3 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-08 15:30 171224053 IK Sirius FBC/IBK - Örsundsbro IF 5 - 5 Noah Gadd, Oscar Eriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-15 09:45 171224056 Arlanda IBK - Bälinge IF 6 - 6 Villiam Lööf, Mikael Abrahamsson Ekilla Sporthall
2018-12-15 14:40 171224060 SK Vide - IK Sirius FBC/IBK 4 - 3 Victor Flemström, Erik Palmertz Alsike sporthall
2018-12-16 12:30 171224058 Örsundsbro IF - Hagunda IF 1 - 5 Haris Hodzic, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2019-01-13 13:00 171224066 IK Nordia/Enköpings IBK - IK Sirius FBC/IBK 6 - 6 Egon Bärgård, Erik Rosvall Nordiahallen
2019-01-13 15:30 171224061 IS Saga - Arlanda IBK 4 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-13 16:40 171224063 Bälinge IF - Örsundsbro IF 4 - 5 Simeon Gustafsson, Per Ericsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-13 17:50 171224065 Hagunda IF - SK Vide 8 - 0 Per Ericsson, Simeon Gustafsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-19 11:00 171224072 IK Nordia/Enköpings IBK - Hagunda IF 4 - 2 Johan Öberg, Haris Hodzic Nordiahallen
2019-01-19 14:25 171224070 SK Vide - Bälinge IF 4 - 4 Victor Flemström, Jelena Spasic Alsike sporthall
2019-01-19 17:50 171224071 IK Sirius FBC/IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 7 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-20 12:30 171224068 Örsundsbro IF - Arlanda IBK 1 - 10 Elias Brode, Haris Hodzic Örsundsbro Sporthall
2019-01-26 10:00 171224078 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF 3 - 4 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena A
2019-01-26 14:20 171224073 IS Saga - Örsundsbro IF 12 - 0 Juni Söderqvist, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-27 11:15 171224075 Arlanda IBK - SK Vide 8 - 2 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2019-01-27 14:20 171224077 Bälinge IF - IK Nordia/Enköpings IBK 0 - 7 Jouni Myller, Fredrik Longgren IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-02 15:10 171224080 SK Vide - Örsundsbro IF 2 - 2 Maximilian Halvarsson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2019-02-02 15:50 171224084 FBC Uppsala Ungdom - Bälinge IF 4 - 1 Albin Karlsson, Isak Norén IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-03 13:00 171224082 IK Nordia/Enköpings IBK - Arlanda IBK 13 - 2 Haris Hodzic, Erik Rosvall Nordiahallen
2019-02-09 09:30 171224089 Arlanda IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 5 Hugo Nyhem, Albin Schulat Ekilla Sporthall
2019-02-09 09:40 171224085 IS Saga - SK Vide 8 - 1 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-10 12:30 171224087 Örsundsbro IF - IK Nordia/Enköpings IBK 5 - 9 Markus Lundquist, Johan Öberg Örsundsbro Sporthall
2019-02-16 13:10 171224091 IK Sirius FBC/IBK - IS Saga 2 - 8 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-28 18:45 171224092 IK Nordia/Enköpings IBK - SK Vide 5 - 5 Frida Lanzaro, Erik Rosvall Nordiahallen
2019-03-12 19:30 171224094 FBC Uppsala Ungdom - Örsundsbro IF 12 - 2 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink Gamlishallen
2019-02-23 10:50 171224098 IK Sirius FBC/IBK - Hagunda IF 4 - 12 Tony Nyberg, Elin Bexell IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-16 16:20 171224099 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 0 - 6 Mikael Abrahamsson, Thomas Larsson Alsike sporthall
2019-03-24 15:10 171224097 IS Saga - IK Nordia/Enköpings IBK WO (5 - 0) Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena – DHinox
2019-03-02 13:10 171224103 Hagunda IF - IS Saga 7 - 3 Egon Bärgård, Hugo Westergård IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-02 15:30 171224104 FBC Uppsala Ungdom - IK Nordia/Enköpings IBK 4 - 5 Robin Rosendal, Elias Brode IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-02 17:50 171224105 Bälinge IF - IK Sirius FBC/IBK 2 - 2 Elias Brode, Robin Rosendal IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-09 09:00 171224112 IK Sirius FBC/IBK - Arlanda IBK 7 - 4 Ej offentliggjord, Igor Ivanchenko IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-09 10:50 171224109 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 5 - 1 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-09 16:40 171224110 Hagunda IF - Bälinge IF 7 - 1 Maximilian Halvarsson, Fredrik Longgren IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-16 11:00 171224117 Arlanda IBK - Hagunda IF 4 - 5 Villiam Lööf, Robin Rosendal Ekilla Sporthall
2019-03-16 15:30 171224115 Bälinge IF - IS Saga 2 - 8 Hugo Westergård, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-17 12:30 171224119 Örsundsbro IF - IK Sirius FBC/IBK 1 - 12 Fredrik Karlsson, Vendela Eklund Örsundsbro Sporthall
2019-03-23 12:00 171224124 Hagunda IF - Örsundsbro IF 6 - 0 Anton Ceder, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-23 16:40 171224126 IK Sirius FBC/IBK - SK Vide 7 - 1 Elvira Danielsson, Juni Söderqvist IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-24 17:50 171224122 Bälinge IF - Arlanda IBK 3 - 8 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-10 14:20 171224132 IK Sirius FBC/IBK - IK Nordia/Enköpings IBK 4 - 3 Ej offentliggjord, Igor Ivanchenko IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-30 10:15 171224131 SK Vide - Hagunda IF 0 - 9 Tony Nyberg, Niklas Arvidsson Alsike sporthall
2019-03-30 15:45 171224127 Arlanda IBK - IS Saga 3 - 5 Lars Reuterhagen, Villiam Lööf Ekilla Sporthall
2019-03-31 12:30 171224129 Örsundsbro IF - Bälinge IF 3 - 12 Fredrik Longgren, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Saga 16 15 0 1 101-27 74 45
2. Hagunda IF 16 14 0 2 95-43 52 42
3. FBC Uppsala Ungdom 16 9 2 5 77-39 38 29
4. IK Nordia/ Enköpings IBK 16 7 3 6 75-62 13 24
5. Arlanda IBK 16 7 1 8 70-76 -6 22
6. IK Sirius FBC/ IBK 16 5 4 7 71-75 -4 19
7. Bälinge IF 16 2 3 11 57-87 -30 9
8. SK Vide 16 1 5 10 31-88 -57 8
9. Örsundsbro IF 16 2 2 12 34-114 -80 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 6 östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 14:20 171218002 Alunda IBF - Rasbo IK P05 5 - 0 Anton Wärm, Mattias Hernandez-Börjesson Olandshallen
2018-10-14 11:10 171218001 Almunge IK P05 - Storvreta IBK P05 5 - 2 Almunge Sporthall
2018-10-20 12:00 171218007 Midas IBK - Storvreta IBK P05 3 - 9 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Hallstaviks Sporthall
2018-10-20 17:30 171218008 IK Sirius IBK/FBC 1 (P-06) - Alunda IBF 1 - 5 Henrik Wallenborg, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-21 09:30 171218006 Rasbo IK P05 - Almunge IK P05 3 - 4 Markus Lundquist, Anders Murman Hall 2000
2018-10-28 10:00 171218011 Almunge IK P05 - Midas IBK 5 - 6 Per-Olof Svensson, Maximilian Halvarsson Almunge Sporthall
2018-10-28 12:45 171218012 Rasbo IK P05 - IK Sirius IBK/FBC 1 (P-06) 3 - 2 Jan-Olov Cederholm, Niklas Arvidsson Hall 2000
2018-10-28 12:50 171218013 Storvreta IBK P05 - IK Sirius IBK/FBC 3 (P-06 Ekudden) 4 - 2 Andreas Lind, Hugo Westergård Storvreta IBK Sporthall
2018-11-11 15:20 171218016 IK Sirius IBK/FBC 1 (P-06) - Almunge IK P05 3 - 5 Villiam Lööf, Andreas Lind IFU Arena – DHinox
2018-11-11 17:50 171218017 IK Sirius IBK/FBC 3 (P-06 Ekudden) - Midas IBK 5 - 2 Cassandra Reuterström, Maximilian Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-17 14:30 171218021 Almunge IK P05 - IK Sirius IBK/FBC 3 (P-06 Ekudden) 4 - 0 Maja Rikner, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2018-11-18 11:40 171218025 Storvreta IBK P05 - Alunda IBF 4 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Storvreta IBK Sporthall
2018-11-24 17:00 171218029 Alunda IBF - Midas IBK 7 - 3 Anton Wärm, Christian Brundin Olandshallen
2018-11-25 14:00 171218030 Storvreta IBK P05 - Rasbo IK P05 7 - 1 Noah Gadd, Carl Sjölen Storvreta IBK Sporthall
2018-12-01 10:50 171218034 IK Sirius IBK/FBC 1 (P-06) - Storvreta IBK P05 0 - 4 Andreas Lind, Maximilian Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-01 13:10 171218033 IK Sirius IBK/FBC 3 (P-06 Ekudden) - Alunda IBF 6 - 6 Andreas Lind, Olof Berggren IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-01 13:10 171218035 Midas IBK - Rasbo IK P05 7 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Hallstaviks Sporthall
2018-12-07 19:00 171218040 Midas IBK - IK Sirius IBK/FBC 1 (P-06) 4 - 0 Per-Olof Svensson, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2018-12-09 11:15 171218039 Rasbo IK P05 - IK Sirius IBK/FBC 3 (P-06 Ekudden) 6 - 5 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Hall 2000
2018-12-12 18:30 171218041 Almunge IK P05 - Alunda IBF 2 - 4 Thomas Tanskanen, Tony Nyberg Almunge Sporthall
2018-12-16 10:50 171218045 IK Sirius IBK/FBC 3 (P-06 Ekudden) - IK Sirius IBK/FBC 1 (P-06) 7 - 9 Johan Lennartsson, Carl Sjölen IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-13 11:15 171218047 Rasbo IK P05 - Alunda IBF 1 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Hall 2000
2019-01-30 20:00 171218046 Storvreta IBK P05 - Almunge IK P05 4 - 4 Per Ericsson, Christian Brundin Storvreta IBK Sporthall
2019-01-18 18:10 171218053 Alunda IBF - IK Sirius IBK/FBC 1 (P-06) 5 - 2 Georgios Papadakis, Christoffer Stenlund Olandshallen
2019-01-19 17:30 171218051 Almunge IK P05 - Rasbo IK P05 8 - 1 Elvira Danielsson, Juni Söderqvist Almunge Sporthall
2019-01-20 14:00 171218052 Storvreta IBK P05 - Midas IBK 5 - 3 Carl Sjölen, Christoffer Fredriksson Storvreta IBK Sporthall
2019-01-26 11:40 171218057 IK Sirius IBK/FBC 1 (P-06) - Rasbo IK P05 6 - 1 Victor Flemström, Adam Lowén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-26 12:50 171218056 Midas IBK - Almunge IK P05 5 - 5 Linus Gille, Handrin Thunkvist Hallstaviks Sporthall
2019-01-27 19:00 171218058 IK Sirius IBK/FBC 3 (P-06 Ekudden) - Storvreta IBK P05 2 - 8 Thomas Larsson, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-02 13:30 171218061 Almunge IK P05 - IK Sirius IBK/FBC 1 (P-06) 7 - 1 Jelena Spasic, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2019-02-03 11:00 171218062 Midas IBK - IK Sirius IBK/FBC 3 (P-06 Ekudden) 5 - 7 Mikael Abrahamsson, Markus Lundquist Hallstaviks Sporthall
2019-02-08 18:10 171218070 Alunda IBF - Storvreta IBK P05 2 - 3 Elliot Collin, Jacob Olsson Olandshallen
2019-02-09 16:40 171218066 IK Sirius IBK/FBC 3 (P-06 Ekudden) - Almunge IK P05 4 - 5 Isak Norén, Markus Lundquist IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-16 13:50 171218074 Midas IBK - Alunda IBF 4 - 9 Fabian Fahimi, Erik Palmertz Hallstaviks Sporthall
2019-03-03 15:00 171218075 Rasbo IK P05 - Storvreta IBK P05 2 - 3 Georgios Papadakis, Fredrik Longgren Hall 2000
2019-03-09 16:10 171218078 Alunda IBF - IK Sirius IBK/FBC 3 (P-06 Ekudden) 7 - 1 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Olandshallen
2019-03-10 11:50 171218079 Storvreta IBK P05 - IK Sirius IBK/FBC 1 (P-06) 7 - 2 Fabian Fahimi, Vesa Petterson Storvreta IBK Sporthall
2019-03-10 12:30 171218080 Rasbo IK P05 - Midas IBK 1 - 8 Jouni Myller, Fredrik Longgren Hall 2000
2019-03-17 08:30 171218084 IK Sirius IBK/FBC 3 (P-06 Ekudden) - Rasbo IK P05 8 - 2 Albin Karlsson, Mikael Rosenius IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-17 09:40 171218085 IK Sirius IBK/FBC 1 (P-06) - Midas IBK 4 - 7 Albin Karlsson, Mikael Rosenius IFU Arena B - Turbo Sport
171218090 IK Sirius IBK/FBC 1 (P-06) - IK Sirius IBK/FBC 3 (P-06 Ekudden) WW (-5 - -5) IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-30 12:40 171218086 Alunda IBF - Almunge IK P05 7 - 3 Juni Söderqvist, Elvira Danielsson Olandshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Storvreta IBK P05 12 10 1 1 60-27 33 31
2. Alunda IBF 12 9 1 2 66-30 36 28
3. Almunge IK P05 12 7 2 3 57-40 17 23
4. Midas IBK 12 5 1 6 57-63 -6 16
5. IK Sirius IBK/ FBC 3 (P-06 Ekudden) 12 3 1 8 47-63 -16 10
6. IK Sirius IBK/ FBC 1 (P-06) 12 2 0 10 30-60 -30 6
7. Rasbo IK P05 12 2 0 10 27-71 -44 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 08:30 171227003 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK 4 - 4 Hugo Westergård, Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-06 11:30 171227001 Alunda IBF - IK Sirius IBK/FBC P07 4 - 4 Vesa Petterson, Olle Isacsson Olandshallen
2018-10-06 13:45 171227004 Frötuna IBF - Rosersbergs IK 6 - 4 Elias Brode, Emil Gustavsson Sävja Sporthall
2018-10-06 17:50 171227005 Funbo IF - IS Saga 2 - 5 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-14 09:00 171227002 Bälinge IF - IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden 5 - 5 Noah Gadd, Hugo Westergård IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-10-13 10:10 171227011 Björklinge BK P06/07 - Frötuna IBF 4 - 4 Per Ericsson, Lucas Nordin Björklinge Sporthall
2018-10-13 15:15 171227009 Rosersbergs IK - Bälinge IF 6 - 5 Albin Schulat, Robin Rosendal Rosershallen
2018-10-13 15:30 171227010 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 3 - 4 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-13 16:40 171227007 IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden - Alunda IBF 11 - 0 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-14 09:20 171227008 Storvreta IBK - IK Sirius IBK/FBC P07 2 - 5 Christoffer Stenlund, Albin Karlsson Storvreta IBK Sporthall
2018-10-20 11:50 171227013 Alunda IBF - Storvreta IBK 3 - 3 Markus Lundquist, Christian Brundin Olandshallen
2018-10-20 15:35 171227018 Frötuna IBF - Funbo IF 9 - 4 Simeon Gustafsson, Stina Dingfors Sävja Sporthall
2018-10-21 10:50 171227014 IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden - Rosersbergs IK 1 - 4 Simeon Gustafsson, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-21 12:00 171227016 Bälinge IF - Björklinge BK P06/07 7 - 3 Simeon Gustafsson, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-11 08:30 171227015 IK Sirius IBK/FBC P07 - IS Saga 5 - 4 Noah Gadd, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-10-26 18:30 171227024 Frötuna IBF - FBC Uppsala Ungdom 6 - 4 Georgios Papadakis, Villiam Lööf Sävja Sporthall
2018-10-26 19:00 171227019 Rosersbergs IK - Alunda IBF 6 - 7 Jonatan Svahn, Per-Olof Svensson Rosershallen
2018-10-27 10:10 171227021 Björklinge BK P06/07 - IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden 6 - 0 Elin Bexell, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2018-11-06 17:45 171227023 Funbo IF - Bälinge IF 4 - 8 Maximilian Halvarsson, Vesa Petterson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-17 13:10 171227020 IS Saga - Storvreta IBK 9 - 5 Carl Sjölen, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-10 08:30 171227030 Bälinge IF - FBC Uppsala Ungdom 4 - 7 Noah Gadd, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-10 09:40 171227029 IK Sirius IBK/FBC P07 - Frötuna IBF 3 - 1 Noah Gadd, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-10 10:50 171227028 IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden - Funbo IF 3 - 3 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-10 15:00 171227025 Alunda IBF - IS Saga 0 - 6 Georgios Papadakis, Anton Ceder Olandshallen
2018-11-10 16:00 171227026 Rosersbergs IK - Björklinge BK P06/07 4 - 2 Christoffer Wallenborg, Marko Spasic Rosershallen
2018-11-16 18:30 171227034 Frötuna IBF - Storvreta IBK 2 - 2 Christoffer Stenlund, Vesa Petterson Sävja Sporthall
2018-11-17 10:10 171227031 Björklinge BK P06/07 - Alunda IBF 3 - 4 Simeon Gustafsson, Anders Murman Björklinge Sporthall
2018-11-18 09:40 171227036 Bälinge IF - IK Sirius IBK/FBC P07 3 - 8 Albin Karlsson, Fredrik Longgren IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-18 10:50 171227035 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden 7 - 4 Fredrik Longgren, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-18 16:40 171227033 Funbo IF - Rosersbergs IK 9 - 4 Christoffer Wallenborg, Oscar Eriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-24 10:10 171227038 Björklinge BK P06/07 - Funbo IF 5 - 4 Simeon Gustafsson, Oscar Eriksson Björklinge Sporthall
2018-11-24 10:30 171227040 Rosersbergs IK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 7 Dilshad Abdulla, Lars Sundlöf Rosershallen
2018-11-25 08:30 171227039 IS Saga - Frötuna IBF 9 - 3 Johan Lennartsson, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-25 09:40 171227042 IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden - IK Sirius IBK/FBC P07 1 - 8 Johan Lennartsson, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-25 11:40 171227041 Storvreta IBK - Bälinge IF 6 - 4 Noah Gadd, Carl Sjölen Storvreta IBK Sporthall
2018-12-02 08:30 171227045 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK P06/07 4 - 2 Anton Ceder, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-02 09:40 171227046 Bälinge IF - IS Saga 3 - 7 Axel Backström, Haris Hodzic IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-02 12:00 171227047 IK Sirius IBK/FBC P07 - Rosersbergs IK 13 - 2 Adam Lowén, Henrik Ramborg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-02 14:20 171227048 IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden - Storvreta IBK 3 - 4 Emil Gustavsson, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-04 17:45 171227043 Funbo IF - Alunda IBF 5 - 6 Per Ericsson, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-08 08:30 171227053 IS Saga - IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden 9 - 5 Vesa Petterson, Johan Lanzaro IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-08 09:00 171227052 Björklinge BK P06/07 - IK Sirius IBK/FBC P07 2 - 9 Simeon Gustafsson, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2018-12-08 13:30 171227049 Alunda IBF - Frötuna IBF 4 - 1 Ronnie Eriksson, Christian Brundin Olandshallen
2018-12-08 16:30 171227054 Rosersbergs IK - Storvreta IBK 0 - 5 Villiam Lööf, Thomas Larsson Rosershallen
2018-12-09 16:00 171227050 Funbo IF - FBC Uppsala Ungdom 4 - 4 Marko Spasic, Per-Olof Svensson IFU Arena – DHinox
2018-12-14 18:15 171227060 Rosersbergs IK - IS Saga 5 - 6 Mikael Abrahamsson, Victor Flemström Rosershallen
2018-12-15 10:50 171227057 IK Sirius IBK/FBC P07 - Funbo IF 7 - 5 Johan Lennartsson, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-15 14:20 171227056 Bälinge IF - Frötuna IBF 8 - 0 Albin Karlsson, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-15 16:10 171227059 Storvreta IBK - Björklinge BK P06/07 3 - 4 Noah Gadd, Oliver Eriksson-Klasson Storvreta IBK Sporthall
2018-12-16 09:40 171227055 FBC Uppsala Ungdom - Alunda IBF 5 - 8 Johan Lennartsson, Carl Sjölen IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-11 19:40 171227064 Funbo IF - Storvreta IBK 7 - 5 Christoffer Stenlund, Carl Sjölen IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-12 09:00 171227066 Björklinge BK P06/07 - IS Saga 3 - 4 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-01-12 13:15 171227061 Alunda IBF - Bälinge IF 7 - 8 Jouni Myller, Fredrik Longgren Olandshallen
2019-01-12 13:45 171227063 Frötuna IBF - IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden 5 - 4 Elin Bexell, Jelena Spasic Sävja Sporthall
2019-03-31 18:00 171227062 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius IBK/FBC P07 4 - 4 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Uppsala Life Arena
2019-01-19 08:30 171227068 IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden - Bälinge IF 4 - 4 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-19 10:00 171227070 Rosersbergs IK - Frötuna IBF 8 - 4 Anders Haag, Thomas Larsson Rosershallen
2019-01-19 10:50 171227067 IK Sirius IBK/FBC P07 - Alunda IBF 7 - 2 Henrik Wallenborg, Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-19 12:00 171227071 IS Saga - Funbo IF 4 - 5 Henrik Wallenborg, Per-Olof Svensson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-20 08:10 171227069 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 5 - 2 Vesa Petterson, Markus Lundquist Storvreta IBK Sporthall
171227073 Alunda IBF - IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden WO (5 - 0) Olandshallen
2019-01-20 09:20 171227077 Frötuna IBF - Björklinge BK P06/07 4 - 4 Hugo Westergård, Jelena Spasic Sävja Sporthall
2019-01-26 09:40 171227076 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 3 - 11 Anton Ceder, Mikael Abrahamsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-26 10:50 171227075 Bälinge IF - Rosersbergs IK 8 - 5 Mikael Abrahamsson, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-27 18:40 171227074 IK Sirius IBK/FBC P07 - Storvreta IBK 6 - 0 Michaela Pålsson, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-02 10:10 171227082 Björklinge BK P06/07 - Bälinge IF 2 - 6 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink Björklinge Sporthall
2019-02-02 10:30 171227080 Rosersbergs IK - IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden 2 - 5 Mikael Abrahamsson, Villiam Lööf Rosershallen
2019-02-03 09:20 171227079 Storvreta IBK - Alunda IBF 7 - 1 Sebastian Bonin Eriksson, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-02-03 13:10 171227084 Funbo IF - Frötuna IBF 3 - 3 Isak Norén, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-03 17:50 171227081 IS Saga - IK Sirius IBK/FBC P07 7 - 7 Jelena Spasic, Victor Flemström IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-09 08:30 171227089 Bälinge IF - Funbo IF 6 - 3 Emil Sanderfors, Andreas Sjöberg IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-09 14:05 171227085 Alunda IBF - Rosersbergs IK 9 - 6 Emil Färnström, Jesper Matiasson Olandshallen
2019-02-09 14:20 171227090 FBC Uppsala Ungdom - Frötuna IBF 3 - 6 Maximilian Halvarsson, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-10 16:00 171227086 Storvreta IBK - IS Saga 5 - 7 Tony Nyberg, Oscar Ryen Storvreta IBK Sporthall
2019-02-10 17:10 171227087 IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden - Björklinge BK P06/07 3 - 7 Mikael Abrahamsson, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-27 19:00 171227092 Björklinge BK P06/07 - Rosersbergs IK 4 - 3 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-02-15 18:30 171227095 Frötuna IBF - IK Sirius IBK/FBC P07 2 - 9 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Sävja Sporthall
2019-02-15 19:40 171227094 Funbo IF - IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden 4 - 3 Karl Forsberg, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-16 12:00 171227096 FBC Uppsala Ungdom - Bälinge IF 2 - 8 Hugo Westergård, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-03 09:00 171227091 IS Saga - Alunda IBF 5 - 2 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-05 17:45 171227099 Rosersbergs IK - Funbo IF 5 - 2 Elvira Danielsson, Noah Gadd IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-24 08:10 171227100 Storvreta IBK - Frötuna IBF 10 - 1 Vesa Petterson, Hugo Westergård Storvreta IBK Sporthall
2019-03-01 18:10 171227097 Alunda IBF - Björklinge BK P06/07 2 - 2 Jacob Olsson, Elliot Collin Olandshallen
2019-03-23 08:50 171227101 IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden - FBC Uppsala Ungdom 3 - 4 Per-Olof Svensson, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-28 18:00 171227102 IK Sirius IBK/FBC P07 - Bälinge IF 4 - 4 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman Gamlishallen
2019-03-01 18:30 171227105 Frötuna IBF - IS Saga 6 - 4 Christoffer Stenlund, Fredrik Longgren Sävja Sporthall
2019-03-02 14:20 171227106 FBC Uppsala Ungdom - Rosersbergs IK 6 - 5 Egon Bärgård, Hugo Westergård IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-02 16:40 171227107 Bälinge IF - Storvreta IBK 9 - 4 Elias Brode, Robin Rosendal IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-03 10:20 171227104 Funbo IF - Björklinge BK P06/07 3 - 4 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-03 12:00 171227108 IK Sirius IBK/FBC P07 - IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden 4 - 1 Mimma Spasic, Georgios Papadakis IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-08 18:00 171227113 Rosersbergs IK - IK Sirius IBK/FBC P07 1 - 6 Jonatan Svahn, Thomas Larsson Rosershallen
2019-03-08 18:10 171227109 Alunda IBF - Funbo IF 3 - 6 Elliot Collin, Jacob Olsson Olandshallen
2019-03-09 11:30 171227111 Björklinge BK P06/07 - FBC Uppsala Ungdom 7 - 1 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-03-09 12:00 171227112 IS Saga - Bälinge IF 3 - 2 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-10 13:00 171227114 Storvreta IBK - IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden 8 - 1 Fabian Fahimi, Vesa Petterson Storvreta IBK Sporthall
2019-01-13 13:40 171227119 IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden - IS Saga 3 - 6 Mikael Abrahamsson, Anders Murman IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-16 14:20 171227118 IK Sirius IBK/FBC P07 - Björklinge BK P06/07 6 - 2 Christoffer Fredriksson, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-16 15:00 171227115 Frötuna IBF - Alunda IBF 4 - 5 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman Sävja Sporthall
2019-03-17 14:00 171227120 Storvreta IBK - Rosersbergs IK 3 - 4 Maximilian Halvarsson, Marko Spasic Storvreta IBK Sporthall
2019-03-31 09:20 171227116 FBC Uppsala Ungdom - Funbo IF 0 - 3 Christoffer Stenlund, Fredrik Longgren IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-22 19:20 171227121 Alunda IBF - FBC Uppsala Ungdom 5 - 1 Axel Bernelind, Lars Halvarsson Olandshallen
2019-03-23 12:20 171227122 Frötuna IBF - Bälinge IF 2 - 7 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink Sävja Sporthall
2019-03-23 17:50 171227123 Funbo IF - IK Sirius IBK/FBC P07 0 - 3 Elvira Danielsson, Juni Söderqvist IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-24 16:20 171227126 IS Saga - Rosersbergs IK 9 - 2 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena – DHinox
2019-03-24 19:00 171227125 Björklinge BK P06/07 - Storvreta IBK 3 - 6 Per Ericsson, Georgios Papadakis Björklinge Sporthall
2019-03-30 10:50 171227127 Bälinge IF - Alunda IBF 2 - 3 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-30 12:00 171227128 IK Sirius IBK/FBC P07 - FBC Uppsala Ungdom 5 - 7 Axel Backström, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-30 13:00 171227130 Storvreta IBK - Funbo IF 3 - 6 Nick Kyller, Anton Ceder Storvreta IBK Sporthall
2019-03-30 13:10 171227129 IK Sirius IBK/FBC P-06 Ekudden - Frötuna IBF 2 - 8 Axel Backström, Erik Palmertz IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-30 16:40 171227132 IS Saga - Björklinge BK P06/07 11 - 1 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK/ FBC P07 20 15 4 1 123-54 69 49
2. IS Saga 20 15 1 4 129-71 58 46
3. Bälinge IF 20 10 3 7 111-85 26 33
4. Alunda IBF 20 10 3 7 80-92 -12 33
5. Storvreta IBK 20 8 3 9 90-81 9 27
6. FBC Uppsala Ungdom 20 8 3 9 79-101 -22 27
7. Frötuna IBF 20 7 4 9 77-101 -24 25
8. Funbo IF 20 7 3 10 82-90 -8 24
9. Björklinge BK P06/ 07 20 7 3 10 70-88 -18 24
10. Rosersbergs IK 20 6 0 14 80-117 -37 18
11. IK Sirius IBK/ FBC P-06 Ekudden 20 2 3 15 62-103 -41 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 8 västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-12 19:20 171230005 Funbo IF - Hagunda IF Östra 6 - 0 Johan Lennartsson, Simeon Gustafsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-13 11:00 171230003 Örsundsbro IF - TÖFF/Tierp IBK 5 - 1 Jelena Spasic, Thomas Tanskanen Örsundsbro Sporthall
2018-10-13 11:15 171230001 Arlanda IBK - SK Vide 4 - 4 Victor Flemström, Robin Rosendal Ekilla Sporthall
2018-10-13 12:30 171230004 Bålsta FBC - Stenhagens KK 2 - 7 Haris Hodzic, Thomas Larsson Fridegårdsskolan
2018-10-14 08:10 171230002 Storvreta IBK P07 - Wåhla IBK 12 - 1 Christoffer Stenlund, Albin Karlsson Storvreta IBK Sporthall
2018-10-19 18:30 171230007 TÖFF/Tierp IBK - SK Vide 7 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Örbyhus Sporthall
2018-10-20 12:15 171230006 Wåhla IBK - Arlanda IBK 8 - 7 Oliver Halvarsson, Maximilian Halvarsson Östervåla Sporthall
2018-10-21 13:40 171230008 Stenhagens KK - Storvreta IBK P07 2 - 6 Elias Brode, Emil Gustavsson Stenhagenskolans Sporthall
2018-10-21 14:20 171230009 Hagunda IF Östra - Örsundsbro IF 4 - 11 Jelena Spasic, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-21 15:30 171230010 Funbo IF - Bålsta FBC 9 - 4 Jelena Spasic, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-27 12:15 171230015 Örsundsbro IF - Bålsta FBC 9 - 4 Haris Hodzic, Johan Öberg Örsundsbro Sporthall
2018-10-27 12:20 171230013 SK Vide - Hagunda IF Östra 1 - 6 Jelena Spasic, Mimma Spasic Alsike sporthall
2018-10-27 13:00 171230012 Wåhla IBK - Stenhagens KK 3 - 5 Per-Olof Svensson, Elias Brode Östervåla Sporthall
2018-10-27 15:45 171230011 Arlanda IBK - TÖFF/Tierp IBK 14 - 5 Jelena Spasic, Mimma Spasic Ekilla Sporthall
2018-10-28 11:40 171230014 Storvreta IBK P07 - Funbo IF 4 - 10 Andreas Lind, Hugo Westergård Storvreta IBK Sporthall
2018-11-10 11:00 171230020 Örsundsbro IF - Storvreta IBK P07 5 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Örsundsbro Sporthall
2018-11-10 15:45 171230019 Bålsta FBC - SK Vide 1 - 14 Haris Hodzic, Egon Bärgård Fridegårdsskolan
2018-11-11 12:30 171230016 Stenhagens KK - Arlanda IBK 4 - 6 Noah Gadd, Niklas Arvidsson Stenhagenskolans Sporthall
2018-11-11 14:10 171230018 Funbo IF - Wåhla IBK 9 - 4 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2018-11-11 16:30 171230017 Hagunda IF Östra - TÖFF/Tierp IBK 3 - 3 Villiam Lööf, Andreas Lind IFU Arena – DHinox
2018-11-17 08:50 171230025 SK Vide - Storvreta IBK P07 3 - 5 Villiam Lööf, Robin Rosendal Alsike sporthall
2018-11-17 12:30 171230024 Wåhla IBK - Örsundsbro IF 2 - 4 Elias Brode, Emil Gustavsson Östervåla Sporthall
2018-11-17 13:00 171230022 Stenhagens KK - Funbo IF 2 - 8 Marko Spasic, Handrin Thunkvist Stenhagenskolans Sporthall
2018-11-17 15:30 171230021 Arlanda IBK - Hagunda IF Östra 5 - 3 Nick Kyller, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2018-11-17 15:30 171230023 TÖFF/Tierp IBK - Bålsta FBC 7 - 3 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2018-11-23 19:15 171230029 Storvreta IBK P07 - TÖFF/Tierp IBK 5 - 2 Christoffer Stenlund, Jelena Spasic Storvreta IBK Sporthall
2018-11-24 12:15 171230028 Örsundsbro IF - Stenhagens KK 6 - 2 Calle Boren, Andreas Lind Örsundsbro Sporthall
2018-11-24 15:00 171230030 SK Vide - Wåhla IBK 8 - 2 Marko Spasic, Tony Nyberg Alsike sporthall
2018-11-25 12:00 171230026 Funbo IF - Arlanda IBK 10 - 5 Niklas Arvidsson, Christian Brundin IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-12 16:00 171230027 Bålsta FBC - Hagunda IF Östra 4 - 3 Haris Hodzic, Andreas Lind Fridegårdsskolan
2018-11-30 18:30 171230035 TÖFF/Tierp IBK - Wåhla IBK 10 - 9 Leif Ericsson, Vesa Petterson Örbyhus Sporthall
2018-12-01 09:00 171230031 Arlanda IBK - Bålsta FBC 10 - 7 Jörgen Olsson, Hugo Nyhem Ekilla Sporthall
2018-12-02 08:30 171230033 Hagunda IF Östra - Storvreta IBK P07 3 - 7 Axel Backström, Haris Hodzic IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-02 13:40 171230034 Stenhagens KK - SK Vide 4 - 5 Jouni Myller, Fredrik Longgren Stenhagenskolans Sporthall
2018-12-02 16:40 171230032 Funbo IF - Örsundsbro IF 3 - 6 Simeon Gustafsson, Oscar Eriksson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-07 18:30 171230040 TÖFF/Tierp IBK - Stenhagens KK 5 - 3 Leif Ericsson, Erik Palmertz Örbyhus Sporthall
2018-12-08 14:30 171230039 Wåhla IBK - Hagunda IF Östra 6 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Östervåla Sporthall
2018-12-08 15:15 171230036 Örsundsbro IF - Arlanda IBK 10 - 6 Georgios Papadakis, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2018-12-09 15:30 171230037 Storvreta IBK P07 - Bålsta FBC 5 - 0 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2018-12-19 17:45 171230038 SK Vide - Funbo IF 3 - 6 Mikael Abrahamsson, Villiam Lööf Hälsohuset
2018-12-14 19:40 171230044 Funbo IF - TÖFF/Tierp IBK 7 - 2 Markus Lundquist, Haris Hodzic IFU Arena – DHinox
2018-12-15 08:30 171230041 Arlanda IBK - Storvreta IBK P07 6 - 7 Villiam Lööf, Mikael Abrahamsson Ekilla Sporthall
2018-12-15 14:00 171230043 Bålsta FBC - Wåhla IBK 10 - 5 Haris Hodzic, Luka Radosavljevic Fridegårdsskolan
2018-12-15 17:45 171230042 Örsundsbro IF - SK Vide 8 - 4 Jan-Olov Cederholm, Egon Bärgård Örsundsbro Sporthall
2018-12-16 08:30 171230045 Hagunda IF Östra - Stenhagens KK 1 - 6 Johan Lennartsson, Carl Sjölen IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-12 11:35 171230046 SK Vide - Arlanda IBK 3 - 8 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Alsike sporthall
2019-01-12 13:50 171230048 TÖFF/Tierp IBK - Örsundsbro IF WO (5 - 0) Leif Ericsson, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2019-01-12 17:30 171230047 Wåhla IBK - Storvreta IBK P07 6 - 5 Ronnie Eriksson, Christian Brundin Östervåla Sporthall
2019-01-13 13:40 171230049 Stenhagens KK - Bålsta FBC 4 - 9 Johan Lennartsson, Hugo Westergård Stenhagenskolans Sporthall
2019-01-13 14:20 171230050 Hagunda IF Östra - Funbo IF 3 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-19 10:15 171230051 Arlanda IBK - Wåhla IBK 12 - 3 Albin Schulat, Hugo Nyhem Ekilla Sporthall
2019-01-19 11:00 171230054 Örsundsbro IF - Hagunda IF Östra 1 - 5 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Örsundsbro Sporthall
2019-01-19 15:35 171230052 SK Vide - TÖFF/Tierp IBK 5 - 3 Victor Flemström, Jelena Spasic Alsike sporthall
2019-01-20 17:30 171230053 Storvreta IBK P07 - Stenhagens KK 7 - 1 Erik Palmertz, Anton Ceder Storvreta IBK Sporthall
2019-03-02 11:00 171230055 Bålsta FBC - Funbo IF 2 - 5 Haris Hodzic, Erik Rosvall Fridegårdsskolan
2019-01-25 19:00 171230056 TÖFF/Tierp IBK - Arlanda IBK 5 - 3 Leif Ericsson, Erik Palmertz Örbyhus Sporthall
2019-01-26 09:40 171230058 Hagunda IF Östra - SK Vide 2 - 3 Christoffer Stenlund, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-26 12:15 171230060 Bålsta FBC - Örsundsbro IF 7 - 6 Haris Hodzic, Cristopher Tegelby Fridegårdsskolan
2019-01-26 16:20 171230059 Funbo IF - Storvreta IBK P07 7 - 4 Villiam Lööf, Karl Forsberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-27 16:20 171230057 Stenhagens KK - Wåhla IBK 12 - 7 Hugo Westergård, Frida Lanzaro Stenhagenskolans Sporthall
2019-02-01 18:30 171230062 TÖFF/Tierp IBK - Hagunda IF Östra 8 - 4 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Örbyhus Sporthall
2019-02-02 13:00 171230063 Wåhla IBK - Funbo IF 2 - 9 Thomas Larsson, Olle Isacsson Östervåla Sporthall
2019-02-02 16:20 171230064 SK Vide - Bålsta FBC 6 - 3 Maximilian Halvarsson, Tony Nyberg Alsike sporthall
2019-02-03 11:15 171230061 Arlanda IBK - Stenhagens KK 7 - 7 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2019-03-01 19:15 171230065 Storvreta IBK P07 - Örsundsbro IF 3 - 4 Sebastian Bonin Eriksson, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-02-09 14:30 171230069 Örsundsbro IF - Wåhla IBK 7 - 2 Elias Brode, Christian Brundin Örsundsbro Sporthall
2019-02-09 15:30 171230066 Hagunda IF Östra - Arlanda IBK 5 - 4 Maximilian Halvarsson, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-09 15:30 171230068 Bålsta FBC - TÖFF/Tierp IBK 3 - 8 Jonathan Malmström, Cristopher Tegelby Fridegårdsskolan
2019-02-09 15:50 171230070 Storvreta IBK P07 - SK Vide 5 - 6 Fabian Fahimi, Robin Rosendal Storvreta IBK Sporthall
2019-02-10 15:40 171230067 Funbo IF - Stenhagens KK 5 - 2 Marko Spasic, Albin Karlsson IFU Arena – DHinox
2019-02-12 18:40 171230071 Arlanda IBK - Funbo IF 6 - 3 Hugo Nyhem, Albin Schulat Ekilla Sporthall
2019-02-15 18:30 171230074 TÖFF/Tierp IBK - Storvreta IBK P07 2 - 5 Leif Ericsson, Christian Brundin Örbyhus Sporthall
2019-02-17 09:30 171230075 Wåhla IBK - SK Vide 2 - 7 Ronnie Eriksson, Elias Brode Östervåla Sporthall
2019-02-17 12:30 171230073 Stenhagens KK - Örsundsbro IF 3 - 3 Hugo Westergård, Timur Shtutman Stenhagenskolans Sporthall
2019-03-31 17:50 171230072 Hagunda IF Östra - Bålsta FBC WW (-5 - -5) Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-09 10:15 171230079 SK Vide - Stenhagens KK 9 - 2 Fabian Fahimi, Olle Isacsson Alsike sporthall
2019-03-09 12:15 171230076 Bålsta FBC - Arlanda IBK 4 - 4 Erik Rosvall, Haris Hodzic Fridegårdsskolan
2019-03-09 12:15 171230077 Örsundsbro IF - Funbo IF 1 - 6 Fredrik Karlsson, Vesa Petterson Örsundsbro Sporthall
2019-03-09 13:00 171230080 Wåhla IBK - TÖFF/Tierp IBK 7 - 10 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Östervåla Sporthall
2019-03-10 10:40 171230078 Storvreta IBK P07 - Hagunda IF Östra 4 - 5 Fabian Fahimi, Vesa Petterson Storvreta IBK Sporthall
2019-03-16 08:30 171230083 Funbo IF - SK Vide 8 - 1 Anton Ceder, Marko Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-16 09:45 171230081 Arlanda IBK - Örsundsbro IF 10 - 3 Villiam Lööf, Robin Rosendal Ekilla Sporthall
2019-03-16 10:50 171230084 Hagunda IF Östra - Wåhla IBK 3 - 1 Anton Ceder, Marko Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-16 13:45 171230082 Bålsta FBC - Storvreta IBK P07 5 - 10 Cristopher Tegelby, Jonathan Malmström Fridegårdsskolan
2019-03-17 14:00 171230085 Stenhagens KK - TÖFF/Tierp IBK 1 - 2 Haris Hodzic, Markus Lundquist Stenhagenskolans Sporthall
2019-03-22 18:30 171230089 TÖFF/Tierp IBK - Funbo IF 4 - 10 Leif Ericsson, Per Ericsson Örbyhus Sporthall
2019-03-23 14:55 171230087 SK Vide - Örsundsbro IF 3 - 4 Noah Gadd, Mikael Rosenius Alsike sporthall
2019-03-24 10:20 171230086 Storvreta IBK P07 - Arlanda IBK 6 - 6 Vesa Petterson, Christian Brundin Vattholma Sporthall
2019-03-24 13:00 171230088 Wåhla IBK - Bålsta FBC 9 - 2 Elias Brode, Emil Gustavsson Östervåla Sporthall
2019-03-24 13:25 171230090 Stenhagens KK - Hagunda IF Östra 3 - 5 Johan Lennartsson, Christoffer Fredriksson Stenhagenskolans Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Funbo IF 18 15 1 2 124-55 69 46
2. Örsundsbro IF 18 12 1 5 93-71 22 37
3. Storvreta IBK P07 18 10 1 7 101-74 27 31
4. TÖFF/ Tierp IBK 18 10 1 7 89-90 -1 31
5. Arlanda IBK 18 8 4 6 123-97 26 28
6. SK Vide 18 9 1 8 88-80 8 28
7. Hagunda IF Östra 18 6 3 9 61-81 -20 21
8. Stenhagens KK 18 4 2 12 70-96 -26 14
9. Bålsta FBC 18 4 1 13 70-126 -56 13
10. Wåhla IBK 18 3 1 14 79-138 -59 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar röd div 8 östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 171216005 IBK Östhammar - IK Sirius IBK/FBC P06 WW (-5 - -5) Frösåkersskolan
2018-10-13 09:00 171216003 Björklinge BK - Storvreta IBK P06 1 - 5 Per Ericsson, Lucas Nordin Björklinge Sporthall
2018-10-13 09:40 171216001 IS Saga - Enköpings IBK 6 - 2 Arvid Englund, Markus Lundquist IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-13 13:00 171216002 IFK Dannemora/Ö sterby - IBF Roslagsalliansen 9 - 2 Leif Ericsson, Markus Lundquist Österby Sim o Sporthall
2018-10-14 12:30 171216004 FBC Uppsala Ungdom - Midas IBK 4 - 3 Emil Gustavsson, Elias Brode IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-20 11:15 171216010 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom 1 - 14 Per Ericsson, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2018-10-20 13:10 171216008 Midas IBK - IFK Dannemora/Ö sterby 5 - 6 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Hallstaviks Sporthall
2018-10-20 14:30 171216007 Storvreta IBK P06 - Enköpings IBK 8 - 4 Vesa Petterson, Carl Sjölen Storvreta IBK Sporthall
2018-10-21 13:00 171216006 IBF Roslagsalliansen - IS Saga 4 - 10 Markus Lundquist, Maximilian Halvarsson Sportcentrum
2018-10-21 16:40 171216009 IK Sirius IBK/FBC P06 - Björklinge BK 3 - 5 Simeon Gustafsson, Arvid Englund IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-27 11:00 171216012 IBF Roslagsalliansen - Midas IBK 3 - 10 Mikael Eriksson, Tony Nyberg Sportcentrum
2018-10-27 11:20 171216015 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 14 Per Ericsson, Elin Bexell Björklinge Sporthall
2018-10-27 16:00 171216014 IFK Dannemora/Ö sterby - IBK Östhammar 6 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2018-10-28 09:15 171216013 Enköpings IBK - IK Sirius IBK/FBC P06 6 - 7 Haris Hodzic, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-10-28 14:20 171216011 IS Saga - Storvreta IBK P06 6 - 1 Jouni Myller, Christian Brundin IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-10 11:20 171216020 Björklinge BK - IFK Dannemora/Ö sterby 2 - 2 Simeon Gustafsson, Johan Lennartsson Björklinge Sporthall
2018-11-10 12:00 171216016 Midas IBK - IS Saga 3 - 6 Markus Lundquist, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2018-11-10 12:30 171216018 IBK Östhammar - IBF Roslagsalliansen 4 - 7 Georgios Papadakis, Henrik Ramborg Frösåkersskolan
2018-11-10 17:50 171216019 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK 7 - 5 Johan Lennartsson, Carl Sjölen IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-11 19:00 171216017 IK Sirius IBK/FBC P06 - Storvreta IBK P06 2 - 7 Cassandra Reuterström, Maximilian Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-17 12:00 171216022 Midas IBK - IBK Östhammar 5 - 1 Olof Berggren, Tony Nyberg Hallstaviks Sporthall
2018-11-17 13:00 171216025 Enköpings IBK - IFK Dannemora/Ö sterby 5 - 7 Haris Hodzic, Adam Lowén S:t Ilianshallen
2018-11-17 13:30 171216024 IBF Roslagsalliansen - Björklinge BK 9 - 6 Victor Flemström, Mikael Rosenius Sportcentrum
2018-11-18 08:30 171216021 IS Saga - IK Sirius IBK/FBC P06 16 - 1 Albin Karlsson, Fredrik Longgren IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-18 15:30 171216023 Storvreta IBK P06 - FBC Uppsala Ungdom 4 - 9 Christoffer Wallenborg, Karl Forsberg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-24 11:15 171216026 IBK Östhammar - IS Saga 1 - 12 Emil Färnström, Linus Gille Frösåkersskolan
2018-11-24 11:20 171216028 Björklinge BK - Midas IBK 3 - 3 Mikael Rosenius, Nick Kyller Björklinge Sporthall
2018-11-24 14:00 171216030 Enköpings IBK - IBF Roslagsalliansen 15 - 4 Erik Rosvall, Elias Brode S:t Ilianshallen
2018-11-24 14:30 171216029 IFK Dannemora/Ö sterby - Storvreta IBK P06 5 - 2 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2018-11-25 13:10 171216027 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius IBK/FBC P06 4 - 5 Niklas Arvidsson, Christian Brundin IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-30 18:30 171216032 IBK Östhammar - Björklinge BK 2 - 3 Pontus Orebrand, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2018-12-01 12:00 171216034 Midas IBK - Enköpings IBK 7 - 3 Thomas Tanskanen, Handrin Thunkvist Hallstaviks Sporthall
2018-12-01 14:20 171216031 IS Saga - FBC Uppsala Ungdom 8 - 6 Andreas Lind, Olof Berggren IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-01 15:30 171216033 IK Sirius IBK/FBC P06 - IFK Dannemora/Ö sterby 3 - 9 Elin Bexell, Johan Lennartsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-02 09:20 171216035 Storvreta IBK P06 - IBF Roslagsalliansen 6 - 4 Erik Palmertz, Christian Brundin Storvreta IBK Sporthall
2018-12-08 10:10 171216036 Björklinge BK - IS Saga 0 - 15 Simeon Gustafsson, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2018-12-08 12:00 171216039 IBF Roslagsalliansen - IK Sirius IBK/FBC P06 5 - 2 Markus Lundquist, Thomas Larsson Sportcentrum
2018-12-08 12:30 171216038 Enköpings IBK - IBK Östhammar 4 - 4 Emil Gustavsson, Elias Brode S:t Ilianshallen
2018-12-08 14:30 171216037 IFK Dannemora/Ö sterby - FBC Uppsala Ungdom 5 - 4 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2018-12-09 13:10 171216040 Storvreta IBK P06 - Midas IBK 2 - 7 Mikael Rosenius, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2018-12-15 10:00 171216044 IBK Östhammar - Storvreta IBK P06 4 - 10 Per-Olof Svensson, Markus Lundquist Frösåkersskolan
2018-12-15 12:30 171216042 Björklinge BK - Enköpings IBK 3 - 5 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2018-12-15 16:40 171216045 IK Sirius IBK/FBC P06 - Midas IBK 3 - 3 Jesper Thorsbrink, Fredrik Longgren IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-15 17:50 171216043 FBC Uppsala Ungdom - IBF Roslagsalliansen 9 - 0 Fredrik Longgren, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-15 19:00 171216041 IS Saga - IFK Dannemora/Ö sterby 8 - 2 Johan Lennartsson, Fredrik Longgren IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-12 11:15 171216046 Enköpings IBK - IS Saga 2 - 13 Calle Boren, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2019-01-12 13:15 171216047 IBF Roslagsalliansen - IFK Dannemora/Ö sterby 3 - 3 Georgios Papadakis, Thomas Larsson Sportcentrum
2019-01-13 09:20 171216048 Storvreta IBK P06 - Björklinge BK 4 - 1 Oliver Eriksson-Klasson, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-01-13 10:50 171216050 IK Sirius IBK/FBC P06 - IBK Östhammar 1 - 0 Anders Murman, Anton Ceder IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-17 18:00 171216049 Midas IBK - FBC Uppsala Ungdom 6 - 9 Linus Gille, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2019-01-19 10:10 171216054 Björklinge BK - IK Sirius IBK/FBC P06 6 - 4 Simeon Gustafsson, Robin Rosendal Björklinge Sporthall
2019-01-19 11:30 171216052 Enköpings IBK - Storvreta IBK P06 6 - 4 Emil Gustavsson, Elias Brode S:t Ilianshallen
2019-01-19 13:10 171216051 IS Saga - IBF Roslagsalliansen 11 - 1 Henrik Wallenborg, Oliver Samuelsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-19 16:00 171216053 IFK Dannemora/Ö sterby - Midas IBK 2 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2019-01-19 16:40 171216055 FBC Uppsala Ungdom - IBK Östhammar 6 - 5 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-01-25 18:30 171216059 IBK Östhammar - IFK Dannemora/Ö sterby 4 - 4 Lars Halvarsson, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2019-01-26 10:10 171216058 IK Sirius IBK/FBC P06 - Enköpings IBK 8 - 7 Victor Flemström, Adam Lowén IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-26 11:40 171216057 Midas IBK - IBF Roslagsalliansen 10 - 1 Linus Gille, Thomas Tanskanen Hallstaviks Sporthall
2019-01-26 15:10 171216060 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 0 - 0 Villiam Lööf, Karl Forsberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-27 11:50 171216056 Storvreta IBK P06 - IS Saga 2 - 4 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink Storvreta IBK Sporthall
2019-02-02 11:00 171216063 IBF Roslagsalliansen - IBK Östhammar 5 - 1 Jelena Spasic, Georgios Papadakis Sportcentrum
2019-02-02 12:30 171216064 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 12 - 9 Vendela Eklund, Egon Bärgård S:t Ilianshallen
2019-02-02 14:30 171216065 IFK Dannemora/Ö sterby - Björklinge BK 3 - 3 Leif Ericsson, Christian Brundin Österby Sim o Sporthall
2019-02-03 10:30 171216062 Storvreta IBK P06 - IK Sirius IBK/FBC P06 5 - 5 Sebastian Bonin Eriksson, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-02-03 15:30 171216061 IS Saga - Midas IBK 2 - 3 Jelena Spasic, Victor Flemström IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-08 19:00 171216067 IBK Östhammar - Midas IBK 4 - 11 Emil Färnström, Jesper Matiasson Frösåkersskolan
2019-02-09 10:50 171216068 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK P06 6 - 7 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-09 16:00 171216070 IFK Dannemora/Ö sterby - Enköpings IBK 9 - 3 Leif Ericsson, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2019-02-09 16:40 171216066 IK Sirius IBK/FBC P06 - IS Saga 0 - 7 Ronnie Eriksson, Maximilian Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-02 13:40 171216069 Björklinge BK - IBF Roslagsalliansen 7 - 1 Maximilian Halvarsson, Albin Karlsson Björklinge Sporthall
2019-02-16 12:40 171216073 Midas IBK - Björklinge BK 10 - 2 Fabian Fahimi, Erik Palmertz Hallstaviks Sporthall
2019-02-16 14:20 171216072 IK Sirius IBK/FBC P06 - FBC Uppsala Ungdom 9 - 4 Erik Andersson, Felix Pettersson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-17 10:30 171216074 Storvreta IBK P06 - IFK Dannemora/Ö sterby 2 - 5 Erik Palmertz, Per-Olof Svensson Storvreta IBK Sporthall
2019-02-17 15:00 171216075 IBF Roslagsalliansen - Enköpings IBK 2 - 9 Haris Hodzic, Markus Lundquist Sportcentrum
2019-03-03 15:30 171216071 IS Saga - IBK Östhammar 19 - 1 Hugo Westergård, Simeon Gustafsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-09 13:00 171216078 IFK Dannemora/Ö sterby - IK Sirius IBK/FBC P06 6 - 2 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2019-03-09 13:00 171216079 Enköpings IBK - Midas IBK 6 - 10 Frida Lanzaro, Vendela Eklund S:t Ilianshallen
2019-03-09 13:00 171216080 IBF Roslagsalliansen - Storvreta IBK P06 4 - 7 Jörgen Olsson, Anders Holm Sportcentrum
2019-03-09 13:50 171216077 Björklinge BK - IBK Östhammar 4 - 3 Pontus Orebrand, Peter Alenbring Björklinge Sporthall
2019-03-10 16:40 171216076 FBC Uppsala Ungdom - IS Saga 9 - 4 Maximilian Halvarsson, Lucas Nordin IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-03 14:20 171216082 FBC Uppsala Ungdom - IFK Dannemora/Ö sterby 3 - 3 Hugo Westergård, Simeon Gustafsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-16 11:00 171216083 IBK Östhammar - Enköpings IBK 5 - 6 Emil Färnström, Jesper Matiasson Frösåkersskolan
2019-03-16 12:00 171216081 IS Saga - Björklinge BK 5 - 2 Christoffer Fredriksson, Noah Gadd IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-16 13:00 171216085 Midas IBK - Storvreta IBK P06 3 - 3 Markus Lundquist, Ej offentliggjord Hallstaviks Sporthall
2019-03-17 10:20 171216084 IK Sirius IBK/FBC P06 - IBF Roslagsalliansen 2 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-23 11:15 171216087 Enköpings IBK - Björklinge BK 6 - 3 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2019-03-23 13:10 171216090 Midas IBK - IK Sirius IBK/FBC P06 8 - 4 Markus Lundquist, Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2019-03-23 14:30 171216086 IFK Dannemora/Ö sterby - IS Saga 4 - 7 Jouni Myller, Christian Brundin Österby Sim o Sporthall
2019-03-24 11:30 171216089 Storvreta IBK P06 - IBK Östhammar 2 - 4 Vesa Petterson, Christian Brundin Vattholma Sporthall
2019-03-24 12:30 171216088 IBF Roslagsalliansen - FBC Uppsala Ungdom 4 - 11 Per-Olof Svensson, Tony Nyberg Sparbankshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Saga 18 16 0 2 159-44 115 48
2. Midas IBK 18 11 3 4 110-64 46 36
3. IFK Dannemora/ Ö sterby 18 10 5 3 90-65 25 35
4. FBC Uppsala Ungdom 18 10 2 6 128-83 45 32
5. Storvreta IBK P06 18 8 2 8 81-80 1 26
6. Enköpings IBK 18 7 1 10 106-116 -10 22
7. Björklinge BK 18 5 4 9 53-94 -41 19
8. IK Sirius IBK/ FBC P06 18 5 3 10 61-105 -44 18
9. IBF Roslagsalliansen 18 4 2 12 61-132 -71 14
10. IBK Östhammar 18 1 2 15 48-124 -76 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis