Flickor Röd (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Klass A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 11:30 232200002 Solfjäderstaden IBK F 04 - Nykvarns IF 6 - 5 Elin Andersson, Elin Alkenius Motala Sporthall
2019-10-05 12:30 232200001 Trosa Edanö IBK F 03/04 - IBF Norrköping / BK Vingen 8 - 0 Leo Lindh, Karl-Gustav Bergström Hedebyhallen
2019-11-17 10:00 232200003 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - IFK Gnesta F 03-04 2 - 6 Christian Hagström, Robin Fahlén Folkungahallen
2019-10-12 12:00 232200008 Trosa Edanö IBK F 03/04 - Solfjäderstaden IBK F 04 3 - 3 Jesper Asplund, Robin Hynninen Hedebyhallen
2019-10-12 14:00 232200005 IBF Norrköping / BK Vingen - IBK Mantorp F 01/04 1 - 4 Emil Magnusson, Andreas A Karlsson Borgsmohallen
2019-10-13 12:30 232200007 Nykvarns IF - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 1 - 4 Göran Karlsson, Göran Engfors Björkestahallen
2019-10-18 19:00 232200009 Solfjäderstaden IBK F 04 - IBF Norrköping / BK Vingen 4 - 1 William Wengelin, Jan Wentzell Motala Sporthall
2019-10-20 14:45 232200010 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - Trosa Edanö IBK F 03/04 3 - 1 Adam Magnusson, Minh Hong Pham Folkungahallen
2019-12-15 13:00 232200012 IBK Mantorp F 01/04 - IFK Gnesta F 03-04 0 - 6 Robin Andersson, Minh Hong Pham Klämmetorpshallen
2019-10-05 16:00 232200014 Nykvarns IF - IBK Mantorp F 01/04 2 - 0 Anton Nilsson, Sonny Weideborg Klämmetorpshallen
2019-10-26 12:45 232200016 Solfjäderstaden IBK F 04 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 5 - 6 Viktor Forsberg, Jimmy Eliasson Mariebergshallen
2019-11-24 17:20 232200013 IBF Norrköping / BK Vingen - IFK Gnesta F 03-04 1 - 7 Toivo Andersson, Alexander Johansson Borgsmohallen
2019-11-09 15:00 232200020 IFK Gnesta F 03-04 - Nykvarns IF 2 - 5 Oscar Gärling, Daniel Jävergren Frejahallen
2019-11-10 16:30 232200017 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - IBF Norrköping / BK Vingen 4 - 0 David Hägglund, Jesper Karlsson Rydshallen
2019-12-07 14:00 232200019 IBK Mantorp F 01/04 - Trosa Edanö IBK F 03/04 2 - 5 Tobias Bobeck, Max Claeson Lagmanshallen
2019-11-16 13:30 232200021 IBF Norrköping / BK Vingen - Nykvarns IF 2 - 13 Rågher Godin, Toivo Andersson Borgsmohallen
2019-11-16 14:00 232200022 Trosa Edanö IBK F 03/04 - IFK Gnesta F 03-04 3 - 2 Viktor Taavitsainen, Oscar Gärling Hedebyhallen
2019-11-17 16:00 232200023 Solfjäderstaden IBK F 04 - IBK Mantorp F 01/04 3 - 2 Håkan Karlsson, William Wengelin Motala Sporthall
2019-11-23 10:00 232200028 Nykvarns IF - Trosa Edanö IBK F 03/04 3 - 4 Fredrik Licke, Henrik Dahlgren Björkestahallen
2019-11-23 14:00 232200027 IFK Gnesta F 03-04 - Solfjäderstaden IBK F 04 10 - 5 Jesper Asplund, Robin Hynninen Frejahallen
2019-12-01 14:30 232200026 IBK Mantorp F 01/04 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 2 - 2 Adam Magnusson, Christian Jarl Klämmetorpshallen
2019-11-27 19:30 232200029 IBF Norrköping / BK Vingen - Trosa Edanö IBK F 03/04 1 - 10 Johan Wiggur, William Wengelin Borgsmohallen
2019-12-07 13:00 232200031 IFK Gnesta F 03-04 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 15 - 1 Sigge Maurer, Patrik Andersén Frejahallen
2019-12-08 16:30 232200030 Nykvarns IF - Solfjäderstaden IBK F 04 8 - 7 Mathias Lindvall, Fredrik Licke Björkestahallen
2020-01-11 16:15 232200035 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - Nykvarns IF 0 - 5 Vincent Svenmar, Adam Wramell Huitema Rydshallen
2020-01-14 19:00 232200033 IBK Mantorp F 01/04 - IBF Norrköping / BK Vingen 5 - 2 Christian Jarl, Jan Wentzell Klämmetorpshallen
2020-02-02 14:00 232200036 Solfjäderstaden IBK F 04 - Trosa Edanö IBK F 03/04 1 - 3 Rikard Karlsson, Jesper Liedberg Birger Jarlshall
2020-01-18 11:30 232200038 Trosa Edanö IBK F 03/04 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 6 - 4 Jesper Asplund, Robin Hynninen Hedebyhallen
2020-01-18 13:30 232200037 IBF Norrköping / BK Vingen - Solfjäderstaden IBK F 04 6 - 6 Rågher Godin, Thomas Nystrand Borgsmohallen
2020-01-19 12:00 232200040 IFK Gnesta F 03-04 - IBK Mantorp F 01/04 4 - 4 Göran Karlsson, Ingela Hedlund Gnesta Sporthall
2020-01-11 11:30 232200042 IBK Mantorp F 01/04 - Nykvarns IF 3 - 4 Christian Jarl, Pontus Lönn Klämmetorpshallen
2020-01-25 14:00 232200044 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - Solfjäderstaden IBK F 04 3 - 3 Ture Johansson, Isak More Arvidsson Rydshallen
2020-01-26 13:30 232200041 IFK Gnesta F 03-04 - IBF Norrköping / BK Vingen 9 - 1 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Gnesta Sporthall
2020-02-01 11:00 232200047 Trosa Edanö IBK F 03/04 - IBK Mantorp F 01/04 3 - 0 Josef Johancsik, Kjell-olof Ingvar Rolin Hedebyhallen
2020-02-01 13:30 232200045 IBF Norrköping / BK Vingen - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 2 - 9 Alexander Johansson, Emil Magnusson Borgsmohallen
2020-02-01 14:00 232200048 Nykvarns IF - IFK Gnesta F 03-04 8 - 3 Petter Johansson, Göran Engfors Björkestahallen
2020-02-08 14:45 232200050 IFK Gnesta F 03-04 - Trosa Edanö IBK F 03/04 0 - 3 Oscar Gärling, Dennis Wagermark Gnesta Sporthall
2020-02-09 14:00 232200049 Nykvarns IF - IBF Norrköping / BK Vingen 9 - 2 Petter Johansson, Fredrik Licke Björkestahallen
2020-02-09 14:00 232200051 IBK Mantorp F 01/04 - Solfjäderstaden IBK F 04 1 - 4 Tomas Edstrand, Viktor Forsberg Klämmetorpshallen A
2020-02-14 19:30 232200055 Solfjäderstaden IBK F 04 - IFK Gnesta F 03-04 8 - 3 Elin Andersson, Christian Hagström Motala Sporthall
2020-03-07 11:30 232200056 Trosa Edanö IBK F 03/04 - Nykvarns IF 4 - 1 Viktor Taavitsainen, Leo Lindh Hedebyhallen
2020-03-08 12:00 232200054 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart - IBK Mantorp F 01/04 5 - 4 Adam Wramell Huitema, Vincent Svenmar Rydshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Trosa Edanö IBK F 03/ 04 12 10 1 1 53-20 33 31
2. Nykvarns IF 12 8 0 4 64-37 27 24
3. Linköping IBK Ungdom F 05:18 Svart 12 6 2 4 43-50 -7 20
4. IFK Gnesta F 03-04 12 6 1 5 67-41 26 19
5. Solfjäderstaden IBK F 04 12 5 3 4 55-51 4 18
6. IBK Mantorp F 01/ 04 12 2 2 8 27-41 -14 8
7. IBF Norrköping / BK Vingen 12 0 1 11 19-88 -69 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-12 10:30 232201001 Bergs IK F 05/07 - IBK Åtvidaberg F 02/05 4 - 2 Adam Magnusson, Minh Hong Pham Ljungsbro Sporthall
2019-10-12 15:15 232201002 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - Westerviks IBK F 04-05 5 - 2 Adam Wramell Huitema, Vincent Svenmar Rydshallen
2019-10-13 10:00 232201003 IBF Linköping /Hjulsbro IK - Solfjäderstaden IBK F 05 Röd 2 - 6 Adam Magnusson, Minh Hong Pham Folkungahallen
2019-10-19 12:20 232201005 Solfjäderstaden IBK F 05 Röd - IBK Åtvidaberg F 02/05 5 - 3 Minh Hong Pham, Adam Magnusson Motala Sporthall
2019-10-20 11:45 232201006 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - IBF Linköping /Hjulsbro IK 3 - 1 Magnus Jakobsson, Johan Wiggur Folkungahallen
2019-11-17 11:00 232201004 Westerviks IBK F 04-05 - Bergs IK F 05/07 2 - 2 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2019-10-26 12:00 232201007 Bergs IK F 05/07 - Solfjäderstaden IBK F 05 Röd 1 - 4 Isak More Arvidsson, Ture Johansson Ljungsbro Sporthall
2019-10-26 12:30 232201008 Westerviks IBK F 04-05 - IBF Linköping /Hjulsbro IK 3 - 4 Claes Waernholm, Malin Gelin Bökensved Sporthall
2019-10-27 12:00 232201009 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 1 - 0 Roger Balogh, Henric Lundeborg Åtvidaberg Sporthall
2019-11-10 10:00 232201010 IBF Linköping /Hjulsbro IK - Bergs IK F 05/07 6 - 2 Elin Andersson, Jonathan Forsemalm Folkungahallen
2019-11-10 12:00 232201012 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Westerviks IBK F 04-05 2 - 7 Ellen Brunnström, Henric Lundeborg Åtvidaberg Sporthall
2019-11-10 13:30 232201011 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - Solfjäderstaden IBK F 05 Röd 1 - 6 David Hägglund, Jesper Karlsson Rydshallen
2019-11-16 11:00 232201015 Solfjäderstaden IBK F 05 Röd - Westerviks IBK F 04-05 4 - 4 William Wengelin, Max Claeson Motala Sporthall
2019-11-16 14:15 232201013 Bergs IK F 05/07 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 1 - 1 Patricio Boiardt, Markus Hilmerson Ljungsbro Sporthall
2019-11-16 15:00 232201014 IBF Linköping /Hjulsbro IK - IBK Åtvidaberg F 02/05 4 - 1 Elin Andersson, Christian Hagström Rydshallen
2019-11-23 13:00 232201017 Westerviks IBK F 04-05 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 3 - 1 Christian Jarl, Pontus Lönn Skogshaga Sporthall
2019-11-24 10:30 232201018 Solfjäderstaden IBK F 05 Röd - IBF Linköping /Hjulsbro IK 7 - 4 Pierre Hultsten, Rikard Karlsson Motala Sporthall
2019-11-24 13:30 232201016 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Bergs IK F 05/07 3 - 3 Christian Hagström, Thomas Nystrand Åtvidaberg Sporthall
2019-11-30 15:30 232201021 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - IBF Linköping /Hjulsbro IK 0 - 4 Daniel Hermansson, Elin Andersson Folkungahallen
2019-11-30 15:45 232201019 Bergs IK F 05/07 - Westerviks IBK F 04-05 6 - 3 Johan Nordlander, Toivo Andersson Ljungsbro Sporthall
2019-12-01 15:00 232201020 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Solfjäderstaden IBK F 05 Röd 3 - 3 Jan Wentzell, Toivo Andersson Åtvidaberg Sporthall
2020-01-11 12:45 232201024 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - IBK Åtvidaberg F 02/05 1 - 6 Vincent Svenmar, Adam Wramell Huitema Rydshallen
2020-01-11 13:30 232201022 Solfjäderstaden IBK F 05 Röd - Bergs IK F 05/07 3 - 2 Markus Hilmerson, Christian Hagström Mariebergshallen
2020-01-12 13:45 232201023 IBF Linköping /Hjulsbro IK - Westerviks IBK F 04-05 1 - 5 Oscar Bard, Patricio Boiardt Rydshallen
2020-01-17 19:00 232201026 Solfjäderstaden IBK F 05 Röd - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 5 - 5 Christian Hagström, Jan Wentzell Motala Sporthall
2020-01-19 14:45 232201027 Westerviks IBK F 04-05 - IBK Åtvidaberg F 02/05 8 - 3 Elin Andersson, Rikard Karlsson Skogshaga Sporthall
2020-01-29 17:45 232201025 Bergs IK F 05/07 - IBF Linköping /Hjulsbro IK 4 - 4 Peter Persson, Christian Hagström Rydshallen
2020-01-22 18:15 232201028 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - Bergs IK F 05/07 1 - 4 Christian Jarl, Christian Hagström Rydshallen
2020-01-25 12:45 232201030 Westerviks IBK F 04-05 - Solfjäderstaden IBK F 05 Röd 2 - 1 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2020-01-26 15:00 232201029 IBK Åtvidaberg F 02/05 - IBF Linköping /Hjulsbro IK 5 - 6 Christian Jarl, Pontus Lönn Åtvidaberg Sporthall
2020-01-31 19:30 232201033 IBF Linköping /Hjulsbro IK - Solfjäderstaden IBK F 05 Röd 0 - 1 Christian Jarl, Adam Wramell Huitema Rydshallen
2020-02-01 13:15 232201031 Bergs IK F 05/07 - IBK Åtvidaberg F 02/05 1 - 0 Rikard Karlsson, Martin Dahl Ljungsbro Sporthall
2020-02-02 12:15 232201032 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - Westerviks IBK F 04-05 4 - 1 Jesper Liedberg, Rågher Godin Kärnahallen
2020-02-07 19:30 232201036 IBF Linköping /Hjulsbro IK - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 4 - 3 Minh Hong Pham, Christian Hagström Rydshallen
2020-02-08 12:30 232201035 Solfjäderstaden IBK F 05 Röd - IBK Åtvidaberg F 02/05 1 - 2 Emil Magnusson, Hampus Larsson Motala Sporthall
2020-02-08 13:00 232201034 Westerviks IBK F 04-05 - Bergs IK F 05/07 3 - 2 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2020-02-29 13:15 232201037 Bergs IK F 05/07 - Solfjäderstaden IBK F 05 Röd 3 - 2 Oscar Bard, Hampus Larsson Ljungsbro Sporthall
2020-02-29 15:00 232201038 Westerviks IBK F 04-05 - IBF Linköping /Hjulsbro IK 3 - 1 Claes Waernholm, Malin Gelin Skogshaga Sporthall
2020-03-01 14:00 232201039 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 3 - 2 Alexander Johansson, Toivo Andersson Åtvidaberg Sporthall
2020-03-07 10:30 232201041 Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit - Solfjäderstaden IBK F 05 Röd 0 - 1 Oscar Bard, Håkan Karlsson Motala Sporthall
2020-03-08 14:30 232201042 IBK Åtvidaberg F 02/05 - Westerviks IBK F 04-05 1 - 9 Thomas Nystrand, Peter Ström Åtvidaberg Sporthall
2020-03-08 16:30 232201040 IBF Linköping /Hjulsbro IK - Bergs IK F 05/07 3 - 3 Adam Wramell Huitema, Vincent Svenmar Rydshallen
2020-03-13 18:00 232201044 IBF Linköping /Hjulsbro IK - IBK Åtvidaberg F 02/05 Inst. Rydshallen
2020-03-14 12:30 232201043 Bergs IK F 05/07 - Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit Rydshallen
2020-03-15 12:30 232201045 Solfjäderstaden IBK F 05 Röd - Westerviks IBK F 04-05 Motala Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Solfjäderstaden IBK F 05 Röd 14 8 3 3 49-32 17 27
2. Westerviks IBK F 04-05 14 8 2 4 55-37 18 26
3. Bergs IK F 05/ 07 14 5 5 4 38-37 1 20
4. IBF Linköping / Hjulsbro IK 14 6 2 6 44-46 -2 20
5. IBK Åtvidaberg F 02/ 05 14 4 2 8 35-54 -19 14
6. Linköping IBK Ungdom F 05:18 Vit 14 3 2 9 27-42 -15 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 11:00 232202002 Hjulsbro IK /IBF Linköping - Åby IBK Ungdom F02-06 10 - 1 Toivo Andersson, Didrik Carlsson Folkungahallen
2019-10-06 15:15 232202003 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - Solfjäderstaden IBK F 05 Svart 3 - 1 Hannes Grafström, Christian Hagström Kärnahallen
2019-10-12 13:50 232202006 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - Hjulsbro IK /IBF Linköping 4 - 4 Hannes Grafström, Melker Vesterlund Rydshallen
2019-10-13 14:15 232202004 Åby IBK Ungdom F02-06 - BK Vingen / IBF Norrköping 2 - 0 Alexander Johansson, Toivo Andersson Åby Arena
2019-10-19 14:00 232202007 BK Vingen / IBF Norrköping - Solfjäderstaden IBK F 05 Svart 2 - 3 Christian Hagström, Jesper Karlsson Skärblacka Sporthall
2019-10-20 10:00 232202008 Åby IBK Ungdom F02-06 - Linköping IBK Ungdom F 06:16 5 - 8 Rikard Karlsson, Viktor Forsberg Åby Arena
2019-10-26 14:00 232202011 Hjulsbro IK /IBF Linköping - Solfjäderstaden IBK F 05 Svart 6 - 1 David Hägglund, William Bergdahl Rydshallen
2019-12-05 20:10 232202010 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - BK Vingen / IBF Norrköping 7 - 1 Fanny Persson, Hanna Exius Anders Ljungsteds Gymnasium
2019-11-05 18:50 232202015 Solfjäderstaden IBK F 05 Svart - Åby IBK Ungdom F02-06 5 - 0 Hampus Larsson, Oscar Bard Mariebergshallen
2019-11-07 18:30 232202013 BK Vingen / IBF Norrköping - Hjulsbro IK /IBF Linköping 3 - 9 Fanny Persson, Hanna Exius Skärblacka Sporthall
2019-11-09 10:00 232202018 Solfjäderstaden IBK F 05 Svart - Linköping IBK Ungdom F 06:16 2 - 2 Håkan Karlsson, Jan Wentzell Motala Sporthall
2019-11-10 10:00 232202017 Åby IBK Ungdom F02-06 - Hjulsbro IK /IBF Linköping 1 - 6 Toivo Andersson, Rikard Karlsson Åby Arena
2019-11-14 18:30 232202019 BK Vingen / IBF Norrköping - Åby IBK Ungdom F02-06 3 - 4 Patricio Boiardt, Daniel Johansson Skärblacka Sporthall
2019-11-16 16:30 232202021 Hjulsbro IK /IBF Linköping - Linköping IBK Ungdom F 06:16 2 - 3 Elin Andersson, Christian Hagström Rydshallen
2019-11-23 11:00 232202022 Solfjäderstaden IBK F 05 Svart - BK Vingen / IBF Norrköping 4 - 2 Pierre Hultsten, Adam Magnusson Motala Sporthall
2019-11-24 10:30 232202023 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - Åby IBK Ungdom F02-06 7 - 1 Adam Wramell Huitema, Robin Fahlén Kärnahallen
2019-11-30 14:00 232202025 BK Vingen / IBF Norrköping - Linköping IBK Ungdom F 06:16 2 - 4 Rågher Godin, Anton Nilsson Skärblacka Sporthall
2019-12-01 19:15 232202026 Solfjäderstaden IBK F 05 Svart - Hjulsbro IK /IBF Linköping 1 - 3 Jan Wentzell, Oscar Bard Motala Sporthall
2020-01-12 12:00 232202028 Hjulsbro IK /IBF Linköping - BK Vingen / IBF Norrköping 5 - 1 Roger Balogh, Patricio Boiardt Rydshallen
2020-01-12 12:30 232202030 Åby IBK Ungdom F02-06 - Solfjäderstaden IBK F 05 Svart 2 - 2 Johan Nordlander, Ellen Brunnström Åby Arena
2020-01-19 12:00 232202033 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - Solfjäderstaden IBK F 05 Svart 6 - 3 Oscar Bard, Hannes Grafström Rydshallen
2020-01-19 13:30 232202032 Hjulsbro IK /IBF Linköping - Åby IBK Ungdom F02-06 5 - 1 Adam Magnusson, Hannes Grafström Rydshallen
2020-01-25 11:45 232202034 Åby IBK Ungdom F02-06 - BK Vingen / IBF Norrköping 3 - 0 Rågher Godin, Emil Magnusson Åby Arena
2020-01-25 15:25 232202036 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - Hjulsbro IK /IBF Linköping 2 - 3 Ture Johansson, Isak More Arvidsson Rydshallen
2020-02-02 15:10 232202038 Åby IBK Ungdom F02-06 - Linköping IBK Ungdom F 06:16 3 - 4 Daniel Johansson, Patricio Boiardt Åby Arena
2020-03-02 18:30 232202037 BK Vingen / IBF Norrköping - Solfjäderstaden IBK F 05 Svart 2 - 2 Alen Turcinhodzic, Sonny Weideborg Skärblacka Sporthall
2020-02-09 12:00 232202041 Hjulsbro IK /IBF Linköping - Solfjäderstaden IBK F 05 Svart 3 - 0 Sonny Weideborg, Ellen Brunnström Kärnahallen
2020-03-19 19:00 232202040 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - BK Vingen / IBF Norrköping Skärblacka Sporthall
2020-02-29 14:00 232202043 BK Vingen / IBF Norrköping - Hjulsbro IK /IBF Linköping 0 - 6 Alen Turcinhodzic, Daniel Johansson Skärblacka Sporthall
2020-03-01 14:30 232202045 Solfjäderstaden IBK F 05 Svart - Åby IBK Ungdom F02-06 3 - 1 Patricio Boiardt, Oscar Bard Mariebergshallen
2020-03-06 19:00 232202048 Solfjäderstaden IBK F 05 Svart - Linköping IBK Ungdom F 06:16 2 - 3 Christian Jarl, Pontus Lönn Motala Sporthall
2020-03-07 10:00 232202047 Åby IBK Ungdom F02-06 - Hjulsbro IK /IBF Linköping 1 - 3 Patricio Boiardt, Toivo Andersson Åby Arena
2020-03-12 18:30   Uppskj. 232202049 BK Vingen / IBF Norrköping - Åby IBK Ungdom F02-06 Uppskj. Skärblacka Sporthall
2020-03-13 19:15 232202051 Hjulsbro IK /IBF Linköping - Linköping IBK Ungdom F 06:16 Inst. Ånestadhallen
2020-03-13 19:00 232202052 Solfjäderstaden IBK F 05 Svart - BK Vingen / IBF Norrköping Inst. Motala Sporthall
2020-03-14 10:00 232202053 Linköping IBK Ungdom F 06:16 - Åby IBK Ungdom F02-06 Ekholmskolan
2020-03-17 20:00 232202056 Solfjäderstaden IBK F 05 Svart - Hjulsbro IK /IBF Linköping Mariebergshallen
2020-03-21 14:00 232202055 BK Vingen / IBF Norrköping - Linköping IBK Ungdom F 06:16 Skärblacka Sporthall
2020-03-29 10:00 232202058 Hjulsbro IK /IBF Linköping - BK Vingen / IBF Norrköping Folkungahallen
2020-03-29 14:00 232202060 Åby IBK Ungdom F02-06 - Solfjäderstaden IBK F 05 Svart Åby Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hjulsbro IK / IBF Linköping 13 11 1 1 65-19 46 34
2. Linköping IBK Ungdom F 06:16 12 9 2 1 53-29 24 29
3. Solfjäderstaden IBK F 05 Svart 13 4 3 6 29-35 -6 15
4. Åby IBK Ungdom F02-06 13 3 1 9 25-56 -31 10
5. BK Vingen / IBF Norrköping 11 0 1 10 16-49 -33 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Klass D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 12:15 232203003 Solfjäderstaden IBK F 07 - Solfjäderstaden IBK F 06 12 - 1 Pontus Lönn, Christian Jarl Mariebergshallen
2019-10-05 14:00 232203004 IBK Mantorp F 05/07 - Boets IK F 07/08 9 - 1 Anton Nilsson, Sonny Weideborg Klämmetorpshallen
2019-10-06 09:30 232203005 Hjulsbro IK F 07/08 - IBF Kolmården F 05/06 0 - 8 Toivo Andersson, Didrik Carlsson Folkungahallen
2019-10-06 10:30 232203001 Linghems SK F 07/08 - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 5 - 6 Jesper Karlsson, Christian Jarl Rydshallen
2019-10-11 18:30 232203008 Boets IK F 07/08 - IBK Åtvidaberg F 06 8 - 0 Christian Jarl, Pontus Lönn Lysingsskolan
2019-10-12 12:30 232203010 Hjulsbro IK F 07/08 - IBK Mantorp F 05/07 1 - 5 Hannes Grafström, Melker Vesterlund Rydshallen
2019-10-13 09:30 232203007 Solfjäderstaden IBK F 06 - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 1 - 5 Markus Hilmerson, Jan Wentzell Motala Sporthall
2019-10-13 15:00 232203009 IBF Kolmården F 05/06 - Solfjäderstaden IBK F 07 2 - 1 Osame Hammadi, Rikard Karlsson Råsslahallen
2019-10-20 10:30 232203011 Linghems SK F 07/08 - Solfjäderstaden IBK F 06 8 - 6 Oscar Bard, Tobias Bobeck Rydshallen
2019-10-20 11:00 232203015 Solfjäderstaden IBK F 07 - IBK Mantorp F 05/07 4 - 2 Minh Hong Pham, Adam Magnusson Mariebergshallen
2019-10-20 12:30 232203014 IBK Åtvidaberg F 06 - Hjulsbro IK F 07/08 2 - 5 Rågher Godin, Martin Dahl Åtvidaberg Sporthall
2019-10-20 13:15 232203013 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - IBF Kolmården F 05/06 0 - 9 Elin Andersson, Minh Hong Pham Folkungahallen
2019-10-25 18:30 232203016 Boets IK F 07/08 - Linghems SK F 07/08 6 - 3 Christian Hagström, Minh Hong Pham Lysingsskolan
2019-10-26 14:00 232203019 IBK Mantorp F 05/07 - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 11 - 0 Hampus Larsson, Oscar Bard Klämmetorpshallen
2019-10-27 14:00 232203020 Solfjäderstaden IBK F 07 - IBK Åtvidaberg F 06 14 - 0 Johan Nordlander, Daniel Lindbom-Rydell Motala Sporthall
2019-10-27 14:30 232203017 IBF Kolmården F 05/06 - Solfjäderstaden IBK F 06 10 - 0 Toivo Andersson, Daniel Johansson Råsslahallen
2019-11-08 18:30 232203022 Boets IK F 07/08 - Hjulsbro IK F 07/08 4 - 6 Minh Hong Pham, Roger Balogh Lysingsskolan
2019-11-10 11:15 232203023 Solfjäderstaden IBK F 06 - IBK Mantorp F 05/07 0 - 6 Jan Wentzell, William Wengelin Motala Sporthall
2019-11-10 12:00 232203021 Linghems SK F 07/08 - IBF Kolmården F 05/06 3 - 3 Christian Jarl, Pontus Lönn Rydshallen
2019-11-10 15:00 232203025 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - IBK Åtvidaberg F 06 0 - 4 David Hägglund, Jesper Karlsson Rydshallen
2019-11-16 09:00 232203026 Hjulsbro IK F 07/08 - Linghems SK F 07/08 3 - 3 Emil Glenngård, Johan Wiggur Folkungahallen
2019-11-16 09:30 232203028 Solfjäderstaden IBK F 07 - Boets IK F 07/08 4 - 1 William Wengelin, Max Claeson Motala Sporthall
2019-11-16 14:00 232203027 IBK Mantorp F 05/07 - IBF Kolmården F 05/06 5 - 4 Tim Andersson, Robin Fahlén Klämmetorpshallen
2019-11-17 12:00 232203029 IBK Åtvidaberg F 06 - Solfjäderstaden IBK F 06 1 - 7 Roger Balogh, Jimmy Eliasson Åtvidaberg Sporthall
2019-11-22 18:30 232203034 Boets IK F 07/08 - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 7 - 1 Adam Magnusson, Minh Hong Pham Lysingsskolan
2019-11-24 10:30 232203032 Hjulsbro IK F 07/08 - Solfjäderstaden IBK F 07 0 - 4 Johan Wiggur, Elin Alkenius Rydshallen
2019-11-24 16:00 232203033 IBF Kolmården F 05/06 - IBK Åtvidaberg F 06 5 - 0 Daniel Johansson, Patricio Boiardt Råsslahallen
2020-01-28 19:00 232203031 Linghems SK F 07/08 - IBK Mantorp F 05/07 0 - 10 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord, Hanna Exius, Fanny Persson Klämmetorpshallen
2019-12-01 10:00 232203038 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - Hjulsbro IK F 07/08 3 - 5 Adam Wramell Huitema, Vincent Svenmar Folkungahallen
2019-12-01 13:30 232203037 IBK Åtvidaberg F 06 - IBK Mantorp F 05/07 1 - 16 Jan Wentzell, Toivo Andersson Åtvidaberg Sporthall
2019-12-01 13:45 232203036 Solfjäderstaden IBK F 07 - Linghems SK F 07/08 7 - 2 Fanny Persson, Hanna Exius Motala Sporthall
2019-12-01 15:00 232203040 Solfjäderstaden IBK F 06 - Boets IK F 07/08 0 - 6 Fanny Persson, Hanna Exius Motala Sporthall
2020-01-11 10:15 232203042 Solfjäderstaden IBK F 07 - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 12 - 1 Markus Hilmerson, Christian Hagström Mariebergshallen
2020-01-11 14:30 232203041 Linghems SK F 07/08 - IBK Åtvidaberg F 06 2 - 3 Vincent Svenmar, Adam Wramell Huitema Rydshallen
2020-01-12 10:30 232203044 Hjulsbro IK F 07/08 - Solfjäderstaden IBK F 06 3 - 0 Roger Balogh, Patricio Boiardt Rydshallen
2020-01-12 14:30 232203045 IBF Kolmården F 05/06 - Boets IK F 07/08 4 - 0 Peter Ström, Thomas Nystrand Råsslahallen
2020-01-17 18:30 232203049 Boets IK F 07/08 - IBK Mantorp F 05/07 3 - 8 Elin Andersson, Ellen Brunnström Lysingsskolan
2020-01-18 13:40 232203048 Solfjäderstaden IBK F 06 - Solfjäderstaden IBK F 07 2 - 6 Håkan Karlsson, Jan Wentzell Motala Sporthall
2020-01-19 10:30 232203046 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - Linghems SK F 07/08 4 - 4 Oscar Bard, Hannes Grafström Rydshallen
2020-01-19 16:00 232203050 IBF Kolmården F 05/06 - Hjulsbro IK F 07/08 4 - 0 Alexander Johansson, Toivo Andersson Råsslahallen
2020-01-25 14:00 232203055 IBK Mantorp F 05/07 - Hjulsbro IK F 07/08 6 - 1 Christian Jarl, Pontus Lönn Klämmetorpshallen
2020-01-25 16:50 232203052 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - Solfjäderstaden IBK F 06 5 - 6 Ture Johansson, Isak More Arvidsson Rydshallen
2020-01-26 13:30 232203053 IBK Åtvidaberg F 06 - Boets IK F 07/08 1 - 7 Christian Jarl, Pontus Lönn Åtvidaberg Sporthall
2020-01-26 15:00 232203054 Solfjäderstaden IBK F 07 - IBF Kolmården F 05/06 3 - 1 William Wengelin, Jan Wentzell Motala Sporthall
2020-02-02 09:30 232203056 Solfjäderstaden IBK F 06 - Linghems SK F 07/08 3 - 3 Emil Glenngård, Rikard Karlsson Mariebergshallen
2020-02-02 15:30 232203060 IBK Mantorp F 05/07 - Solfjäderstaden IBK F 07 4 - 2 Anton Nilsson, Christian Jarl Klämmetorpshallen
2020-02-02 16:00 232203058 IBF Kolmården F 05/06 - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 14 - 1 Alexander Johansson, Toivo Andersson Råsslahallen
2020-02-02 16:45 232203059 Hjulsbro IK F 07/08 - IBK Åtvidaberg F 06 6 - 1 Gustav Berge, Magnus Jakobsson Kärnahallen
2020-02-08 11:00 232203062 Solfjäderstaden IBK F 06 - IBF Kolmården F 05/06 1 - 1 Emil Magnusson, Hampus Larsson Motala Sporthall
2020-02-09 10:00 232203064 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - IBK Mantorp F 05/07 4 - 13 Tomas Edstrand, Rickard Olsen Klämmetorpshallen A
2020-02-09 12:00 232203065 IBK Åtvidaberg F 06 - Solfjäderstaden IBK F 07 1 - 11 Fanny Persson, Hanna Exius Åtvidaberg Sporthall
2020-02-09 13:30 232203061 Linghems SK F 07/08 - Boets IK F 07/08 2 - 7 Magnus Jakobsson, Johan Wiggur Rydshallen
2020-02-29 14:00 232203067 Hjulsbro IK F 07/08 - Boets IK F 07/08 2 - 2 Leo Ströberg, Peter Ström Kärnahallen
2020-02-29 14:00 232203068 IBK Mantorp F 05/07 - Solfjäderstaden IBK F 06 7 - 3 Hannes Grafström, Melker Vesterlund Klämmetorpshallen
2020-03-01 11:00 232203070 IBK Åtvidaberg F 06 - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 4 - 5 Rikard Karlsson, Pontus Karlsson Åtvidaberg Sporthall
2020-03-01 14:30 232203066 IBF Kolmården F 05/06 - Linghems SK F 07/08 9 - 1 Adam Wramell Huitema, Vincent Svenmar Råsslahallen
2020-03-07 12:00 232203073 Boets IK F 07/08 - Solfjäderstaden IBK F 07 5 - 4 Hampus Larsson, Daniel Johansson Lysingsskolan
2020-03-08 13:30 232203074 Solfjäderstaden IBK F 06 - IBK Åtvidaberg F 06 5 - 1 Alen Turcinhodzic, Anton Nilsson Motala Sporthall
2020-03-08 14:30 232203072 IBF Kolmården F 05/06 - IBK Mantorp F 05/07 6 - 1 Johan Wiggur, William Bergdahl Råsslahallen
2020-03-08 14:45 232203071 Linghems SK F 07/08 - Hjulsbro IK F 07/08 2 - 6 Emma Wengström, Linnéa Karlsson Folkungahallen
2020-03-14 11:30 232203079 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - Boets IK F 07/08 Ekholmskolan
2020-03-14 14:00 232203076 IBK Mantorp F 05/07 - Linghems SK F 07/08 Klämmetorpshallen
2020-03-15 11:00 232203077 Solfjäderstaden IBK F 07 - Hjulsbro IK F 07/08 Motala Sporthall
2020-03-15 14:30 232203078 IBK Åtvidaberg F 06 - IBF Kolmården F 05/06 Åtvidaberg Sporthall
2020-03-20 18:30 232203085 Boets IK F 07/08 - Solfjäderstaden IBK F 06 Lysingsskolan
2020-03-21 09:30 232203083 Hjulsbro IK F 07/08 - Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 Kärnahallen
2020-03-21 14:00 232203082 IBK Mantorp F 05/07 - IBK Åtvidaberg F 06 Klämmetorpshallen
2020-03-22 10:30 232203081 Linghems SK F 07/08 - Solfjäderstaden IBK F 07 Kärnahallen
2020-03-27 19:00 232203089 Solfjäderstaden IBK F 06 - Hjulsbro IK F 07/08 Motala Sporthall
2020-03-27 19:00 232203090 Boets IK F 07/08 - IBF Kolmården F 05/06 Lysingsskolan
2020-03-29 12:00 232203086 IBK Åtvidaberg F 06 - Linghems SK F 07/08 Åtvidaberg Sporthall
2020-03-29 18:15 232203087 Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 - Solfjäderstaden IBK F 07 Folkungahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Mantorp F 05/ 07 14 12 0 2 103-30 73 36
2. IBF Kolmården F 05/ 06 14 10 2 2 80-16 64 32
3. Solfjäderstaden IBK F 07 13 10 0 3 84-22 62 30
4. Boets IK F 07/ 08 13 7 1 5 57-44 13 22
5. Hjulsbro IK F 07/ 08 13 6 2 5 38-44 -6 20
6. Solfjäderstaden IBK F 06 14 3 2 9 35-74 -39 11
7. Linköping IBK Ungdom F 06-08:77 13 3 1 9 35-95 -60 10
8. Linghems SK F 07/ 08 13 1 4 8 38-73 -35 7
9. IBK Åtvidaberg F 06 13 2 0 11 19-91 -72 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis