Pantamera Mörkröd Medellätt (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 18:15 150304003 IBF Offensiv Lidingö - Bele Barkarby IF IBF 6 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Bodals Bollhall
2019-09-29 15:00 150304004 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK 4 - 6 Tony Verho, Martin Eriksson Sjöstadshallen
2019-10-06 16:00 150304005 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF 1 - 4 William Albrecht, Magnus Berg Bodals Bollhall
2019-10-06 16:30 150304006 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 2 - 1 Ricky Bagge, Totte Hallgren Björkebyhallen
2019-10-12 14:00 150304012 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK 1 - 3 Ola Bigestans, William Albrecht Bodals Bollhall
2019-10-12 15:15 150304011 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 4 - 5 Andreas Persson Stenberg, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
2019-10-13 12:00 150304010 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 11 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Bro Sporthall
2019-10-20 11:30 150304014 Hammarby IF IBF - Bro IK 8 - 2 Osama Abaied, Zana Guzel Eriksdalshallen
2019-10-20 14:30 150304013 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 0 - 4 Samuel Oreland, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2019-10-20 17:45 150304015 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 3 - 3 Sezgin Youmer, Filip Lövenklint Björkebyhallen
2019-11-09 13:15 150304017 Rotebro IS IBK - Hammarby IF IBF 6 - 1 Magnus Johnsson, Richard Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-10 13:30 150304018 Åkersberga IBF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 1 Fredrik Bokström, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 12:45 150304022 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK 1 - 3 Niklas Forsman, Johan Nima Hässelbyhallen
2019-11-17 18:45 150304021 IBF Offensiv Lidingö - Bro IK 3 - 0 Mikael Ferneback, Mario Mallengren Bodals Bollhall
2019-11-24 11:00 150304025 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö 9 - 1 Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Rotebrohallen (Nya)
2019-11-24 11:00 150304026 Bro IK - Åkersberga IBF 1 - 9 Niklas Forsman, Daniel Bäckner Bro Sporthall
2019-11-30 11:30 150304031 Hässelby SK IBK - Bro IK 10 - 5 William Wetterud, Johan Hessing Hässelbyhallen
2019-11-30 15:15 150304032 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF 9 - 5 Wilmer Jonsson, Tommy Egman Skanstullshallen
2019-12-01 19:00 150304029 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK 3 - 3 Jakob Iskander, Tim Svensson Åkersberga Sporthall A
2019-12-08 12:15 150304034 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 6 - 5 Mats Järnmark, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2019-12-08 14:45 150304033 Rotebro IS IBK - Bro IK 7 - 1 Imtiaz Karim, Niklas Forsman Rotebrohallen (Nya)
2020-01-11 12:00 150304037 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF 2 - 7 Jonas Laurell, Åsa Gustavsson Riddersvik
2020-01-11 17:15 150304038 Bele Barkarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö 11 - 4 Ricky Bagge, Lukas Jellnor Björkebyhallen
2020-01-18 16:30 150304044 Hammarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö Johnny Mikael Claesson, Johan Hessing Sjöstadshallen
2020-01-19 16:30 150304043 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF Amanda Törner, Petra Dynesius Åkersberga Sporthall A
2019-11-24 18:15 150304075 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 4 - 2 Jan-Olov Cederholm, Martin Mårtensson Björkebyhallen
2020-01-25 14:00 150304045 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö Jan Lingemark, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2020-01-25 16:45 150304046 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF Imtiaz Karim Skanstullshallen
2020-01-25 18:00 150304047 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK Lukas Jellnor, Sampo Friberg Björkebyhallen
2020-03-08 17:15 150304074 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF Bodals Bollhall
2020-03-08 18:15 150304073 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK Åkersberga Sporthall A
2019-12-07 16:45 150304077 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 1 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sjöstadshallen
2020-01-18 12:15 150304076 Rotebro IS IBK - Bro IK Theodore Idevall, Jonatan Svahn Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2020-01-31 18:30 150304078 Bele Barkarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö Herresta Sporthall
2020-02-01 12:45 150304049 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF Rotebrohallen (Nya)
2020-02-02 11:45 150304051 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK Åkersberga Sporthall A
2020-02-02 15:45 150304050 Bro IK - Hammarby IF IBF Bro Sporthall
150304079 Hammarby IF IBF - Rotebro IS IBK
2019-11-09 17:30 150304081 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 5 - 2 Jakob Iskander, Richard Jonsson Åkersberga Sporthall A
2019-11-10 15:15 150304080 Bro IK - Hässelby SK IBK 3 - 6 Sezgin Youmer, William Albrecht Bro Sporthall
2020-02-08 12:45 150304055 Hammarby IF IBF - Rotebro IS IBK Sjöstadshallen
2020-02-08 15:45 150304053 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF Bodals Bollhall
2019-11-17 14:00 150304083 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF 2 - 2 Filip Lövenklint, Per Sundvall Björkebyhallen
2020-02-15 10:15 150304057 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK Rotebrohallen (Nya)
2020-02-16 15:15 150304058 Bro IK - IBF Offensiv Lidingö Bro Sporthall
2020-02-21 19:30 150304084 IBF Offensiv Lidingö - Bro IK Bodals Bollhall
2020-03-13 19:15 150304082 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK Rotebrohallen (Nya)
150304085 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK
2020-01-12 13:00 150304087 Bro IK - Åkersberga IBF 5 - 9 Alexander Löfgren, Lars Reuterhagen Bro Sporthall
2020-03-14 13:15 150304062 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK Bodals Bollhall
2020-03-15 09:30 150304086 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö Hässelbyhallen
2020-03-15 16:15 150304061 Åkersberga IBF - Bro IK Åkersberga Sporthall A
2019-12-15 14:15 150304090 Bro IK - Hammarby IF IBF 1 - 17 Filip Lövenklint, Elis Erbing Bro Sporthall
2019-12-15 16:00 150304088 Rotebro IS IBK - IBF Offensiv Lidingö 4 - 3 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Rotebrohallen (Nya)
2020-02-01 12:30 150304089 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK Skärgårdsstadshallen
2020-03-22 13:30 150304065 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF Rotebrohallen (Nya)
2020-03-22 15:15 150304066 Bro IK - Hässelby SK IBK Bro Sporthall
2020-03-22 17:30 150304067 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF Björkebyhallen
2020-03-08 12:30 150304092 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK Herresta Sporthall
2020-03-14 15:15 150304093 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF Hässelbyhallen
2020-03-28 14:00 150304072 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF Hässelbyhallen
2020-03-29 12:15 150304069 Bro IK - Rotebro IS IBK Bro Sporthall
2020-03-29 17:30 150304091 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF Bodals Bollhall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF 9 6 1 2 45-20 25 19
2. Hammarby IF IBF 10 6 1 3 58-35 23 19
3. Rotebro IS IBK 7 5 2 0 35-13 22 17
4. Bele Barkarby IF IBF 10 5 2 3 49-37 12 17
5. Hässelby SK IBK 9 4 0 5 35-37 -2 12
6. IBF Offensiv Lidingö 8 2 0 6 20-38 -18 6
7. Bro IK 9 0 0 9 18-80 -62 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medellätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-29 13:30 150305003 Värmdö IF - Högdalens AIS (A) 2 - 1 Theodore Hurtig, Can Asal Värmdö sporthall
2020-02-18 18:45 150305001 Högdalens AIS (B) - Vendelsö IK Högdalshallen
2019-10-05 13:00 150305006 Högdalens AIS (A) - Segeltorps IF 7 - 2 Johan Eklund, Daniel Bjerdahl Högdalshallen
2019-10-06 10:00 150305005 Saltsjöbadens IF - Värmdö IF 5 - 4 Wilmer Axén, Didrik Axen Fisksätra sporthall
2019-10-06 16:30 150305008 Vendelsö IK - Älvsjö AIK IBF 7 - 3 Osama Abaied, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2019-10-12 10:15 150305010 Högdalens AIS (B) - Högdalens AIS (A) 4 - 4 Kevin Neemé, Christian Neemé Högdalshallen
2019-10-13 11:00 150305011 Segeltorps IF - Saltsjöbadens IF 4 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Glömstahallen
2019-10-19 10:45 150305015 Högdalens AIS (A) - Älvsjö AIK IBF 1 - 2 Martin Claësson, Viking Claësson Högdalshallen
2019-10-20 10:15 150305014 Saltsjöbadens IF - Högdalens AIS (B) 2 - 4 Sezgin Youmer, Niklas Forsman Fisksätra sporthall
2019-11-09 14:15 150305020 Vendelsö IK - Högdalens AIS (A) 4 - 5 Tony Verho, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2019-11-09 17:30 150305017 Älvsjö AIK IBF - Saltsjöbadens IF 2 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sätrahallen
2019-11-10 10:15 150305018 Segeltorps IF - Värmdö IF 0 - 11 Fredrik Hallenberg, Kenny Ly Glömstahallen
2019-11-17 10:00 150305023 Saltsjöbadens IF - Vendelsö IK 5 - 3 Christian Berger, Anders Hillebrink Fisksätra sporthall
2019-11-17 12:45 150305021 Värmdö IF - Högdalens AIS (B) 3 - 2 Liam Kronkvist, Filip Öhman Värmdö sporthall
2019-11-23 16:15 150305025 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF 6 - 2 Jonathan Wallén Brobäck, Elias Englund Sätrahallen
2019-11-23 17:00 150305026 Högdalens AIS (B) - Segeltorps IF 7 - 3 Jonatan Svahn, Rikard Söderlund Farstahallen 3
2019-12-01 10:15 150305032 Saltsjöbadens IF - Högdalens AIS (A) 3 - 7 Alexander Hellström, Sezgin Youmer Fisksätra sporthall
2019-12-01 11:00 150305029 Segeltorps IF - Älvsjö AIK IBF 1 - 1 Martin Claësson, Sam Varahram Glömstahallen
2019-12-01 11:45 150305030 Värmdö IF - Vendelsö IK 9 - 4 , Fredrik Berglund Sonesson Värmdö sporthall
2020-02-01 16:45 150305093 Vendelsö IK - Segeltorps IF Lyckeby Sporthall
2019-12-08 13:15 150305036 Vendelsö IK - Segeltorps IF 8 - 3 Ida Sandberg, Lisa Dahl Lyckeby Sporthall
2019-12-08 14:00 150305033 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS (B) 0 - 3 Kevin Helly, Tobias Jansson Västertorpshallen
2020-01-11 11:45 150305038 Högdalens AIS (A) - Värmdö IF 4 - 5 Jonathan Wallén Brobäck, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2020-01-12 13:00 150305040 Vendelsö IK - Högdalens AIS (B) 4 - 6 Max Sjöberg, Max Hellström Lyckeby Sporthall
2020-01-19 09:15 150305044 Värmdö IF - Saltsjöbadens IF Johnny Mikael Claesson, Mats Andersson Värmdö sporthall
2020-01-19 12:00 150305043 Segeltorps IF - Högdalens AIS (A) Shabbir Ahmed, Alexander Hellström Glömstahallen
2020-01-19 16:45 150305041 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK Kari Malmros, Johnny Mikael Claesson Lyckeby Sporthall
2019-11-12 18:15 150305075 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK 5 - 3 Martin Claësson, Viking Claësson Sätrahallen
2019-11-24 14:15 150305074 Segeltorps IF - Saltsjöbadens IF 3 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2020-01-01 20:00 150305047 Högdalens AIS (A) - Högdalens AIS (B) Högdalshallen
2020-01-01 22:00 150305073 Högdalens AIS (B) - Högdalens AIS (A) Högdalshallen
2020-01-26 10:15 150305046 Saltsjöbadens IF - Segeltorps IF Johan Nima, Christian Berger Fisksätra sporthall
2019-12-07 15:45 150305076 Högdalens AIS (A) - Värmdö IF 3 - 0 Martin Claësson, Johan Nima Farstahallen 1
2020-01-18 10:30 150305077 Segeltorps IF - Högdalens AIS (B) Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Kvarnbergshallen
2020-02-01 13:30 150305050 Högdalens AIS (B) - Saltsjöbadens IF Högdalshallen
2020-02-01 15:30 150305049 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS (A) Kämpetorpshallen 1
2020-02-02 10:15 150305078 Älvsjö AIK IBF - Saltsjöbadens IF Fisksätra sporthall
2019-12-14 15:15 150305081 Högdalens AIS (B) - Älvsjö AIK IBF 6 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Bandhagshallen
2019-12-15 12:30 150305079 Segeltorps IF - Högdalens AIS (A) 0 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2019-12-15 19:30 150305080 Värmdö IF - Vendelsö IK 6 - 8 Sadjad Nima, Johan Hessing Värmdö sporthall
2020-02-09 11:00 150305055 Saltsjöbadens IF - Älvsjö AIK IBF Fisksätra sporthall
2020-02-09 13:15 150305056 Högdalens AIS (A) - Vendelsö IK Sköndalshallen
2020-02-09 16:45 150305053 Värmdö IF - Segeltorps IF Värmdö sporthall
2019-11-24 17:30 150305082 Högdalens AIS (A) - Vendelsö IK 6 - 4 Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Farstahallen 1
2020-02-15 13:00 150305058 Högdalens AIS (B) - Värmdö IF Högdalshallen
2020-02-15 15:15 150305083 Älvsjö AIK IBF - Segeltorps IF Kämpetorpshallen 1
2020-03-07 18:00 150305060 Vendelsö IK - Saltsjöbadens IF Lyckeby Sporthall
2020-03-29 09:00 150305084 Saltsjöbadens IF - Värmdö IF Fisksätra sporthall
2020-01-26 13:15 150305087 Värmdö IF - Högdalens AIS (B) Anton Zaitsev, Noah Hulin Värmdö sporthall
2020-03-07 15:00 150305085 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS (A) Kämpetorpshallen 2
2020-03-15 10:15 150305061 Segeltorps IF - Högdalens AIS (B) Glömstahallen
2020-03-15 11:15 150305062 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF Värmdö sporthall
2020-03-15 12:45 150305086 Vendelsö IK - Saltsjöbadens IF Lyckeby Sporthall
2020-01-25 11:30 150305089 Högdalens AIS (B) - Vendelsö IK Shabbir Ahmed, Imtiaz Karim Högdalshallen
2020-02-15 10:30 150305088 Högdalens AIS (A) - Saltsjöbadens IF Högdalshallen
2020-03-08 19:30 150305090 Värmdö IF - Segeltorps IF Värmdö sporthall
2020-03-21 09:15 150305067 Högdalens AIS (A) - Saltsjöbadens IF Högdalshallen
2020-03-21 14:30 150305065 Älvsjö AIK IBF - Segeltorps IF Kämpetorpshallen 1
2020-03-22 15:45 150305068 Vendelsö IK - Värmdö IF Lyckeby Sporthall
2019-10-19 17:15 150305092 Älvsjö AIK IBF - Värmdö IF 5 - 1 Petra Dynesius, Tuva Egman Sätrahallen
2019-12-15 10:15 150305091 Saltsjöbadens IF - Högdalens AIS (B) 6 - 9 Daniel Bjerdahl, Jonas Jatko Fisksätra sporthall
2020-03-28 12:30 150305069 Högdalens AIS (B) - Älvsjö AIK IBF Högdalshallen
2020-03-29 11:45 150305070 Segeltorps IF - Vendelsö IK Glömstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högdalens AIS (B) 8 6 1 1 41-26 15 19
2. Högdalens AIS (A) 10 6 1 3 41-26 15 19
3. Värmdö IF 10 5 0 5 43-38 5 15
4. Älvsjö AIK IBF 9 4 1 4 28-27 1 13
5. Saltsjöbadens IF 8 4 1 3 33-36 -3 13
6. Vendelsö IK 9 3 0 6 45-48 -3 9
7. Segeltorps IF 8 0 2 6 16-46 -30 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis