Pantamera Röd Medelsvår (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-29 15:00 150331004 Bele Barkarby IF IBF - FBI Tullinge (B) 1 - 1 William Wetterud, Totte Hallgren Björkebyhallen
2019-10-11 18:15 150331001 Hammarby IF IBF - Huddinge IK (B) 3 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sjöstadshallen
2019-11-10 09:00 150331003 Sköndals IK - Ekerö IK (B) 9 - 4 Johan Ståhl, Theodore Hurtig Sköndalshallen
2020-02-22 16:30 150331002 Ängby IF - Värmdö IF 4 - 6 Lukas Jellnor, Malva Sölvemark Grimstahallen
2019-10-12 15:00 150331006 Ekerö IK (B) - Ängby IF 4 - 0 Martin Mårtensson, Samuel Oreland Mälaröhallen
2019-10-13 13:00 150331007 Värmdö IF - Hammarby IF IBF 2 - 2 Kevin Helly, Johan Nima Värmdö sporthall
2019-10-13 13:30 150331008 Huddinge IK (B) - Täby FC (C) 3 - 3 Tuva Egman, Tommy Egman Kvarnbergshallen
2019-10-14 18:15 150331005 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK 5 - 1 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tullingehallen
2019-10-19 10:15 150331009 Täby FC (C) - Värmdö IF 2 - 2 Theodore Idevall, Oscar Uhlir K-Rauta Arena
2019-10-19 13:30 150331010 Hammarby IF IBF - Ekerö IK (B) 5 - 1 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Sjöstadshallen
2019-10-20 13:30 150331012 Sköndals IK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
2019-10-20 14:30 150331011 Ängby IF - FBI Tullinge (B) 2 - 1 Totte Hallgren, Robert Milerud Grimstahallen
2019-10-26 10:00 150331014 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF 2 - 0 Ida Sandberg, Linnea Westerlund Tullingehallen
2019-10-26 15:30 150331015 Ekerö IK (B) - Täby FC (C) 1 - 2 Mattias Thomasson, Lars Sundlöf Mälaröhallen
2019-10-26 20:00 150331013 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF 3 - 0 Ricky Bagge, Johan Eklund Björkebyhallen
2019-12-06 19:00 150331016 Värmdö IF - Huddinge IK (B) 8 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2019-11-16 13:15 150331020 Huddinge IK (B) - Ekerö IK (B) 5 - 5 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Kvarnbergshallen
2019-11-17 10:15 150331017 Täby FC (C) - FBI Tullinge (B) 3 - 6 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt K-Rauta Arena
2019-11-17 10:15 150331019 Värmdö IF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 2 Liam Kronkvist, Filip Öhman Värmdö sporthall
2019-11-17 17:15 150331018 Ängby IF - Sköndals IK 2 - 3 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Grimstahallen
2019-11-23 16:30 150331023 FBI Tullinge (B) - Huddinge IK (B) 4 - 1 Aarre Hietanen, Johan Ståhl Tullingehallen
2019-11-23 17:30 150331024 Ekerö IK (B) - Värmdö IF 5 - 4 Niklas Forsman, Martin Åkesson Mälaröhallen
2019-11-24 12:15 150331021 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 3 - 6 Daniel Mårtensson, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
2020-01-19 12:30 150331022 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (C) 5 - 2 Jan Lingemark, Per Sundvall Viksjö Sporthall
2019-11-30 12:00 150331027 Värmdö IF - FBI Tullinge (B) 0 - 2 Noah Hulin, Liam Kronkvist Värmdö sporthall
2019-11-30 16:30 150331026 Hammarby IF IBF - Ängby IF 0 - 0 Wilmer Jonsson, Tommy Egman Skanstullshallen
2019-12-01 12:15 150331028 Huddinge IK (B) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Johnny Mikael Claesson, Michael Hillblom Kvarnbergshallen
2019-12-01 14:00 150331025 Täby FC (C) - Sköndals IK 5 - 4 Patrik Larsson, Christian Ljunggren K-Rauta Arena
2019-12-07 13:00 150331032 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK (B) 3 - 1 Sam Varahram, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2019-12-07 17:30 150331031 Bele Barkarby IF IBF - Hammarby IF IBF 4 - 1 Ricky Bagge, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2019-12-08 16:30 150331029 Ängby IF - Täby FC (C) 3 - 1 Christian Ljunggren, Lars Sundlöf Grimstahallen
2020-02-09 18:45 150331030 Sköndals IK - Huddinge IK (B) 0 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
2019-12-13 18:00 150331035 Värmdö IF - Sköndals IK 6 - 4 Sadjad Nima, Kevin Helly Värmdö sporthall
2019-12-14 15:00 150331036 Huddinge IK (B) - Ängby IF 2 - 1 Kenny Ly, Mauricio Castillo Kvarnbergshallen
2019-12-14 15:30 150331034 Ekerö IK (B) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Sezgin Youmer, Per Sundvall Mälaröhallen
2019-12-15 14:00 150331033 Täby FC (C) - Hammarby IF IBF 2 - 0 Johan Hessing, Sadjad Nima K-Rauta Arena
2020-01-11 09:00 150331038 Ekerö IK (B) - Sköndals IK 1 - 2 Robert Milerud, Sezgin Youmer Mälaröhallen
2020-01-11 10:45 150331037 FBI Tullinge (B) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 2 Tuva Egman, Tommy Egman Tullingehallen
2020-01-12 10:00 150331040 Huddinge IK (B) - Hammarby IF IBF 2 - 3 Johnny Mikael Claesson, Max Hellström Tomtbergahallen
2020-01-12 10:45 150331039 Värmdö IF - Ängby IF 4 - 3 Lucas Werelius, Can Asal Värmdö sporthall
2020-01-25 16:30 150331042 Hammarby IF IBF - Värmdö IF 2 - 3 Petra Dynesius, Patrik Larsson Sjöstadshallen
2020-01-26 12:45 150331041 Täby FC (C) - Huddinge IK (B) 0 - 4 Sabina Åström, Per Sundvall K-Rauta Arena
2020-01-26 13:30 150331044 Sköndals IK - FBI Tullinge (B) 1 - 3 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Sköndalshallen
2020-01-26 14:15 150331043 Ängby IF - Ekerö IK (B) 2 - 3 Imtiaz Karim, Ricky Bagge Grimstahallen
2020-02-01 09:30 150331046 FBI Tullinge (B) - Ängby IF 0 - 3 Adam Lönnborg, Mattias Lönnborg Tullingehallen
2020-02-01 16:15 150331047 Ekerö IK (B) - Hammarby IF IBF 7 - 1 Sampo Friberg, Daniel Bjerdahl Mälaröhallen
2020-02-01 17:45 150331048 Värmdö IF - Täby FC (C) 4 - 1 Sezgin Youmer, Niclas Andersson Värmdö sporthall
2020-02-01 18:45 150331045 Bele Barkarby IF IBF - Sköndals IK 3 - 0 Bjarne Hekkelstrand, Theodore Idevall Björkebyhallen
2020-02-08 11:30 150331050 Hammarby IF IBF - FBI Tullinge (B) 2 - 2 Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Sjöstadshallen
2020-02-08 14:00 150331049 Täby FC (C) - Ekerö IK (B) 4 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg K-Rauta Arena
2020-02-08 15:45 150331052 Huddinge IK (B) - Värmdö IF 0 - 5 Fredrik Pålsson, Mauricio Castillo Kvarnbergshallen
2020-02-11 20:15 150331051 Ängby IF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 3 Robert Milerud, Alexander Löfgren Stora Mossen 2
2020-02-15 12:30 150331056 Ekerö IK (B) - Huddinge IK (B) 4 - 5 Mats Järnmark, Bjarne Hekkelstrand Mälaröhallen
2020-02-15 14:00 150331055 FBI Tullinge (B) - Täby FC (C) 5 - 0 Lennart Asp, Tuva Egman Tullingehallen
2020-02-15 18:45 150331054 Bele Barkarby IF IBF - Värmdö IF 2 - 0 Totte Hallgren, Alexander Löfgren Björkebyhallen
2020-02-16 16:45 150331053 Sköndals IK - Ängby IF 1 - 1 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Sköndalshallen
2020-03-07 13:30 150331058 Hammarby IF IBF - Sköndals IK 2 - 4 Johan Nima, Sam Varahram Sjöstadshallen
2020-03-08 09:15 150331059 Värmdö IF - Ekerö IK (B) 3 - 8 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Värmdö sporthall
2020-03-08 10:45 150331060 Huddinge IK (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 1 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Kvarnbergshallen
2020-03-08 15:15 150331057 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF Alexander Hellström, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
150331062 Sköndals IK - Täby FC (C) Sköndalshallen
150331063 Bele Barkarby IF IBF - Huddinge IK (B) Björkebyhallen
150331064 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF Tullingehallen
2020-03-08 14:30 150331061 Ängby IF - Hammarby IF IBF 0 - 2 Hugo Dandanell, Alexander Edehag Grimstahallen
150331065 Täby FC (C) - Ängby IF K-Rauta Arena
150331066 Hammarby IF IBF - Bele Barkarby IF IBF Sjöstadshallen
150331067 Ekerö IK (B) - FBI Tullinge (B) Mälaröhallen
150331068 Huddinge IK (B) - Sköndals IK Kvarnbergshallen
150331069 Hammarby IF IBF - Täby FC (C) Sjöstadshallen
150331070 Ängby IF - Huddinge IK (B) Grimstahallen
150331071 Sköndals IK - Värmdö IF Sköndalshallen
150331072 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK (B) Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 12 9 2 1 35-12 23 29
2. FBI Tullinge (B) 14 9 2 3 38-19 19 29
3. Värmdö IF 14 7 2 5 47-40 7 23
4. Ekerö IK (B) 14 6 2 6 51-47 4 20
5. Huddinge IK (B) 13 5 3 5 34-40 -6 18
6. Hammarby IF IBF 14 4 4 6 29-35 -6 16
7. Sköndals IK 13 4 1 8 34-46 -12 13
8. Ängby IF 14 3 2 9 21-33 -12 11
9. Täby FC (C) 12 3 2 7 25-42 -17 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-28 15:00 150311004 Väsby IBK - Vaxholms IBF 6 - 3 Mimma Spasic, Theodore Idevall Smedsgärdshallen
2019-09-29 10:15 150311001 Ekerö IK (A) - Åkersberga IBF 2 - 2 Robert Milerud, Sezgin Youmer Mälaröhallen
2019-10-27 17:45 150311003 Sigtuna IF IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 3 Anders Haag, Martin Mårtensson Prästängshallen
2019-12-11 18:15 150311002 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (A) 5 - 0 Imtiaz Karim, Johan Nima Björkebyhallen
2019-10-13 18:00 150311007 Täby FC (A) - Ekerö IK (A) 4 - 5 Mauricio Castillo, Rikard Söderlund K-Rauta Arena
2019-10-13 18:30 150311008 Åkersberga IBF - Järfälla IBK 9 - 0 Björn Söderström, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2019-10-26 17:00 150311005 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 2 - 0 Lars Reuterhagen, Leif Karlsson Vaxholm innebandyhallen
2020-01-18 17:45 150311006 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 0 - 2 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Strandhallen - Tyresö
2019-10-20 10:45 150311010 Ekerö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 3 Jan Lingemark, Shabbir Ahmed Mälaröhallen
2019-10-20 12:00 150311009 Järfälla IBK - Täby FC (A) 5 - 3 Ricky Bagge, Niclas Andersson Viksjö Sporthall
2019-11-10 16:00 150311012 Sigtuna IF IBK - Väsby IBK 0 - 4 Jonatan Svahn, Richard Jonsson Prästängshallen
2019-11-24 12:30 150311011 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vaxholms IBF 7 - 0 Imtiaz Karim, Martin Mårtensson Herresta Sporthall
2019-10-26 15:00 150311015 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Järfälla IBK 1 - 2 Albin Hedenstedt, Per Sundvall Strandhallen - Tyresö
2019-10-27 09:00 150311016 Täby FC (A) - Åkersberga IBF 4 - 4 Lars Reuterhagen, Fadi Saffo K-Rauta Arena
2019-10-27 15:45 150311014 Vaxholms IBF - Ekerö IK (A) 0 - 1 Lucas Edberg, Gustav Levin Vaxholm innebandyhallen
2020-02-08 12:30 150311013 Väsby IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 0 - 3 Theodore Idevall, Johan Nima Smedsgärdshallen
2019-11-16 14:15 150311017 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 2 - 3 Theodore Idevall, Johnn Wahlgren Kallhälls sporthall
2019-11-16 18:30 150311020 Åkersberga IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 6 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 11:30 150311019 Täby FC (A) - Väsby IBK 3 - 3 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt K-Rauta Arena
2019-11-17 15:15 150311018 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF IBK 6 - 0 Per Sundvall, Magnus Berg Björkebyhallen
150311022 Väsby IBK - Järfälla IBK Smedsgärdshallen
2019-11-23 14:00 150311023 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 3 - 4 Martin Mårtensson, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2019-11-24 13:30 150311021 Sigtuna IF IBK - Ekerö IK (A) 0 - 5 Johan Engvall, Mats Järnmark Prästängshallen
2019-11-24 14:00 150311024 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Täby FC (A) 1 - 3 Kevin Helly, Michael Hillblom Strandhallen - Tyresö
2019-12-01 12:15 150311028 Åkersberga IBF - Väsby IBK 9 - 4 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Skärgårdsstadshallen
2019-12-01 12:45 150311027 Täby FC (A) - Vaxholms IBF 5 - 1 Patrik Larsson, Christian Ljunggren K-Rauta Arena
2019-12-01 13:45 150311025 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK 6 - 2 Alexander Löfgren, William Wetterud Viksjö Sporthall
2020-03-07 15:15 150311026 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 4 Mario Mallengren, Åsa Gustavsson, Ej offentliggjord, Ej offentliggjord Tappströms Bollhall
2019-12-07 09:00 150311031 Väsby IBK - Ekerö IK (A) 1 - 1 Theodore Idevall, Peter Lassfolk Smedsgärdshallen
2019-12-08 11:15 150311030 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 0 - 4 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2019-12-08 13:45 150311032 Vaxholms IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 5 Sabina Åström, Bjarne Hekkelstrand Vaxholm innebandyhallen
2020-01-22 18:15 150311029 Bele Barkarby IF IBF (B) - Järfälla IBK 4 - 1 Anton Fritshammar, Lukas Jellnor Björkebyhallen
2019-12-14 15:45 150311034 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Väsby IBK 3 - 1 Niclas Woxmark, Arash Sohrevardi Strandhallen - Tyresö
2019-12-15 11:30 150311035 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 8 - 0 Peter Lassfolk, Per Sundvall K-Rauta Arena
2019-12-15 13:00 150311033 Järfälla IBK - Ekerö IK (A) 4 - 6 Ken Johansson, Sampo Friberg Viksjö Sporthall
2020-02-07 19:30 150311036 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 8 - 3 Jan Lingemark Åkersberga Sporthall A
150311038 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Sigtuna IF IBK Strandhallen - Tyresö
2020-01-11 12:45 150311040 Åkersberga IBF - Ekerö IK (A) 1 - 4 Jakob Iskander, Niclas Andersson Åkersberga Sporthall A
2020-01-12 11:30 150311039 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 5 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2020-01-12 12:30 150311037 Vaxholms IBF - Väsby IBK 6 - 4 Sabina Åström, Ida Sandberg Vaxholm innebandyhallen
2020-01-25 19:15 150311043 Bele Barkarby IF IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 0 Lukas Jellnor, Sampo Friberg Björkebyhallen
2020-01-25 21:15 150311042 Ekerö IK (A) - Täby FC (A) 3 - 3 Johan Nima, Noel Akdemir Tappströms Bollhall
2020-01-26 13:30 150311041 Järfälla IBK - Åkersberga IBF 1 - 7 Madeleine Forslund, Paulina Thunvall Viksjö Sporthall
2020-01-26 18:00 150311044 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 1 - 3 Anders Haag, Robert Lindén Säfström Prästängshallen
2020-02-01 10:30 150311045 Väsby IBK - Sigtuna IF IBK 2 - 0 Theodore Idevall, Alexander Löfgren Smedsgärdshallen
2020-02-02 11:45 150311048 Täby FC (A) - Järfälla IBK 9 - 5 Anders Asp, Patrik Larsson K-Rauta Arena
2020-02-02 13:45 150311046 Vaxholms IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 7 Peter Lassfolk, Tobias Ekmark Vaxholm innebandyhallen
2020-02-02 16:45 150311047 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ekerö IK (A) 2 - 2 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Strandhallen - Tyresö
2020-01-19 13:45 150311052 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 3 - 4 Roger Nyström, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2020-02-09 15:45 150311051 Bele Barkarby IF IBF (B) - Väsby IBK 3 - 1 Martin Mårtensson, Niclas Andersson Björkebyhallen
2020-02-09 16:00 150311050 Ekerö IK (A) - Vaxholms IBF 7 - 2 Jan Lingemark, Mats Andersson Mälaröhallen
2020-02-09 17:00 150311049 Järfälla IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 5 Totte Hallgren, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2020-02-10 19:15 150311056 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Åkersberga IBF 0 - 1 Jonas Jatko, Alexander Hellström Strandhallen - Tyresö
2020-02-15 11:15 150311054 Väsby IBK - Täby FC (A) 1 - 3 Anders Haag, Martin Mårtensson Smedsgärdshallen
2020-02-16 13:15 150311053 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 0 - 9 Mimma Spasic, Jelena Spasic Prästängshallen
2020-02-16 15:30 150311055 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 5 - 2 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2020-03-07 11:30 150311058 Ekerö IK (A) - Sigtuna IF IBK 7 - 0 Sadjad Nima, Johan Hessing Mälaröhallen
2020-03-07 16:00 150311060 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 14 - 4 Oskar Mattsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2020-03-08 15:15 150311057 Järfälla IBK - Väsby IBK 0 - 2 William Albrecht, Totte Hallgren Viksjö Sporthall
2020-03-08 16:30 150311059 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 7 - 1 Imtiaz Karim, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
150311061 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (A) Björkebyhallen
150311062 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK Prästängshallen
150311063 Väsby IBK - Åkersberga IBF Smedsgärdshallen
150311064 Vaxholms IBF - Täby FC (A) Vaxholm innebandyhallen
150311065 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) Kallhälls sporthall
150311066 Ekerö IK (A) - Väsby IBK Mälaröhallen
150311067 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vaxholms IBF Strandhallen - Tyresö
150311068 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK Åkersberga Sporthall A
150311069 Ekerö IK (A) - Järfälla IBK Mälaröhallen
150311070 Bele Barkarby IF IBF (B) - Åkersberga IBF Viksjö Sporthall
150311071 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) Prästängshallen
150311072 Väsby IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Smedsgärdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF (B) 13 12 0 1 65-19 46 36
2. Åkersberga IBF 13 9 2 2 72-31 41 29
3. Ekerö IK (A) 13 8 4 1 50-26 24 28
4. Täby FC (A) 14 7 3 4 59-42 17 24
5. Vaxholms IBF 14 5 0 9 38-65 -27 15
6. Väsby IBK 12 4 2 6 29-34 -5 14
7. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 13 3 2 8 26-45 -19 11
8. Järfälla IBK 12 3 1 8 33-56 -23 10
9. Sigtuna IF IBK 12 0 0 12 5-59 -54 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 18:30 150312002 Huddinge IBS - FBI Tullinge (A) 2 - 5 Mauricio Castillo, Johan Nima Tomtbergahallen
2019-09-28 12:45 150312003 Täby FC (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 0 Roger Nyström, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2019-09-28 13:15 150312001 Huddinge IK (C) - Salems IF 9 - 0 Sezgin Youmer, Theodore Hurtig Kvarnbergshallen
2019-10-12 13:15 150312006 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS 2 - 1 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Strandhallen - Tyresö
2019-10-13 14:30 150312008 Salems IF - Farsta IBK 0 - 6 Johan Hessing, Tobias Jansson Skogsängshallen
2019-10-20 19:15 150312007 FBI Tullinge (A) - Huddinge IK (C) 7 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2019-10-19 09:00 150312010 Huddinge IK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 1 Niclas Woxmark, Åsa Gustavsson Kvarnbergshallen
2019-10-19 11:30 150312012 Täby FC (B) - Västerhaninge IBK / Tungelsta IF 0 - 4 Theodore Idevall, Oscar Uhlir K-Rauta Arena
2019-10-19 14:15 150312009 Farsta IBK - FBI Tullinge (A) 1 - 2 Gustav Levin, Per Sundvall Farstahallen 3
2019-10-26 10:15 150312015 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 4 Kevin Helly, Björn Larsson Farstahallen 3
2019-10-26 16:30 150312016 FBI Tullinge (A) - Salems IF 3 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Tullingehallen
2019-10-27 18:30 150312013 Västerhaninge IBK / Tungelsta IF - Huddinge IBS 0 - 2 Morgan Nordh, Nicholas Lindgren Åbyhallen
2019-10-04 19:15 150312019 FBI Tullinge (A) - Västerhaninge IBK / Tungelsta IF 9 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2019-11-15 18:30 150312018 Huddinge IBS - Täby FC (B) 1 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Tomtbergahallen
2019-11-17 15:15 150312020 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 1 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Skogsängshallen
2019-11-17 18:30 150312022 Västerhaninge IBK / Tungelsta IF - Farsta IBK 2 - 2 Anton Forsell, Nicholas Lindgren Åbyhallen
2019-11-24 11:30 150312024 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge (A) 3 - 8 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Strandhallen - Tyresö
2019-11-24 15:45 150312021 Täby FC (B) - Huddinge IK (C) 1 - 5 Richard Jonsson, Lars Sundlöf K-Rauta Arena
2019-11-30 10:30 150312025 Farsta IBK - Täby FC (B) 3 - 3 Robert Vangeus, Theodore Hurtig Farstahallen 1
2019-11-30 15:15 150312026 Huddinge IK (C) - Huddinge IBS 3 - 3 Michael Hillblom, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2019-12-01 14:30 150312028 Salems IF - Västerhaninge IBK / Tungelsta IF 0 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2019-12-07 11:15 150312031 Västerhaninge IBK / Tungelsta IF - Huddinge IK (C) 8 - 7 Alexander Rosén, Anthon Rosén Åbyhallen
2019-12-07 14:30 150312029 Huddinge IBS - Farsta IBK 0 - 2 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Tomtbergahallen
2019-12-07 16:30 150312030 Täby FC (B) - Salems IF 4 - 3 Malva Sölvemark, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2019-12-14 13:15 150312035 FBI Tullinge (A) - Täby FC (B) 5 - 3 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2019-12-14 17:00 150312034 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Västerhaninge IBK / Tungelsta IF 2 - 1 Niclas Woxmark, Arash Sohrevardi Strandhallen - Tyresö
2019-12-15 11:15 150312033 Farsta IBK - Huddinge IK (C) 2 - 3 Martin Claësson, Viking Claësson Farstahallen 3
2019-12-15 14:45 150312036 Salems IF - Huddinge IBS 2 - 4 Mattias Lönnborg, Mathias Olofsson Skogsängshallen
2020-01-11 09:30 150312039 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS 1 - 1 Tuva Egman, Tommy Egman Tullingehallen
2020-01-11 14:45 150312038 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (B) 0 - 1 Christian Berger, Johan Nima Strandhallen - Tyresö
2020-01-12 16:30 150312040 Salems IF - Huddinge IK (C) 2 - 2 Adam Lönnborg, Johan Nima Skogsängshallen
2020-01-17 19:00 150312042 Huddinge IK (C) - FBI Tullinge (A) 0 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Johan Nima Kvarnbergshallen
2020-01-24 18:30 150312043 Huddinge IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 3 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Tomtbergahallen
2020-01-25 09:30 150312041 Farsta IBK - Salems IF 5 - 2 Tony Verho, Christian Ljunggren Farstahallen 1
2020-02-01 09:00 150312045 Västerhaninge IBK / Tungelsta IF - Täby FC (B) 0 - 1 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Åbyhallen
2020-02-01 10:45 150312048 FBI Tullinge (A) - Farsta IBK 5 - 1 Mattias Lönnborg, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2020-02-02 12:15 150312047 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IK (C) 1 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tyresöhallen
2020-02-07 18:30 150312051 Huddinge IBS - Västerhaninge IBK / Tungelsta IF 5 - 7 Johan Nima, Håkan Taxén Tomtbergahallen
2020-02-08 14:15 150312049 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK 0 - 7 Daniel Bjerdahl, Sam Varahram Strandhallen - Tyresö
2020-02-09 12:30 150312052 Salems IF - FBI Tullinge (A) 2 - 6 Michael Hillblom, Tobias Jansson Skogsängshallen
2020-02-15 18:00 150312054 Västerhaninge IBK / Tungelsta IF - FBI Tullinge (A) 1 - 6 Lars Sundlöf, Morgan Nordh Åbyhallen
2020-02-16 13:00 150312053 Täby FC (B) - Huddinge IBS 3 - 3 Magnus Johansson, Robert Lindén Säfström K-Rauta Arena
2020-02-16 16:00 150312056 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF 1 - 2 Jonathan Wallén Brobäck, Joel Säve-Söderbergh Strandhallen - Tyresö
2020-03-07 11:45 150312057 Farsta IBK - Västerhaninge IBK / Tungelsta IF 7 - 1 Didrik Axen, Tony Verho Farstahallen 3
2020-03-07 14:15 150312058 Huddinge IK (C) - Täby FC (B) 3 - 3 Shabbir Ahmed, Adam Lönnborg Kvarnbergshallen
2020-03-07 17:00 150312059 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 7 - 2 Linnea Westerlund, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
150312061 Huddinge IBS - Huddinge IK (C)
150312062 Täby FC (B) - Farsta IBK K-Rauta Arena
150312063 Västerhaninge IBK / Tungelsta IF - Salems IF Åbyhallen
150312065 Farsta IBK - Huddinge IBS Farstahallen 3
150312066 Huddinge IK (C) - Västerhaninge IBK / Tungelsta IF Kvarnbergshallen
2020-01-19 18:00 150312068 Salems IF - Täby FC (B) 6 - 3 Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer Skogsängshallen
150312069 Huddinge IK (C) - Farsta IBK Kvarnbergshallen
150312070 Huddinge IBS - Salems IF Tomtbergahallen
150312071 Täby FC (B) - FBI Tullinge (A) K-Rauta Arena
150312072 Västerhaninge IBK / Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Åbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBI Tullinge (A) 13 12 1 0 70-27 43 37
2. Farsta IBK 11 5 3 3 40-22 18 18
3. Huddinge IK (C) 11 5 3 3 44-34 10 18
4. Täby FC (B) 12 5 3 4 31-33 -2 18
5. Västerhaninge IBK / Tungelsta IF 11 4 1 6 32-41 -9 13
6. Huddinge IBS 11 2 4 5 25-33 -8 10
7. Salems IF 12 3 1 8 25-49 -24 10
8. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 13 2 2 9 20-48 -28 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis