Division 3 (2020/21)

Gruppspel
Damer division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-18 19:00 150036001 Kungsängens IF (A) - Turebergs IF 9 - 4 Robert Milerud, Michael Leimer NYA Sporthallen i Kungsängen
2020-09-19 11:00 150036002 Älvsjö AIK IBF (C) - IBF Offensiv Lidingö 2 - 8 Lisa Dahl, Filippa Ekman Kämpetorpshallen 2
2020-09-19 16:00 150036005 Sundbybergs IK (B) - Örby IS 1 - 11 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Brotorpshallen
2020-09-20 17:45 150036004 Hässelby SK IBK (C) - Huddinge IBS C) 4 - 9 Bjarne Hekkelstrand, Björn Söderström Hässelbyhallen
2020-11-12 20:30 150036003 Väsby AIK (B) - Järfälla IBK (A) Smedsgärdshallen
2020-10-07 20:15 150036008 Järfälla IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (C) 2 - 0 Sadjad Nima, Johan Hessing Viksjö Sporthall
2020-10-10 10:30 150036006 Örby IS - Hässelby SK IBK (C) 7 - 5 Robert Vangeus, Bjarne Hekkelstrand Telefonplanshallen
2020-10-10 16:00 150036010 Turebergs IF - Sundbybergs IK (B) 3 - 6 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Silverdalshallen
2020-10-10 18:15 150036007 Huddinge IBS C) - Väsby AIK (B) 2 - 3 Åsa Gustavsson, Christian Berger Tomtbergahallen
2020-10-11 18:30 150036009 IBF Offensiv Lidingö - Kungsängens IF (A) 10 - 7 Kevin Neemé, Christian Neemé Bodals Bollhall
2020-09-26 14:00 150036014 Sundbybergs IK (B) - Hässelby SK IBK (C) 0 - 9 Bjarne Hekkelstrand, Martin Mårtensson Brotorpshallen
2020-10-16 19:00 150036011 Kungsängens IF (A) - Järfälla IBK (A) 5 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Ricky Bagge NYA Sporthallen i Kungsängen
2020-10-17 13:45 150036013 Väsby AIK (B) - Örby IS 3 - 3 Arne Brovig, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2020-10-17 19:30 150036015 IBF Offensiv Lidingö - Turebergs IF 9 - 1 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Bodals Bollhall
2020-10-18 17:30 150036012 Älvsjö AIK IBF (C) - Huddinge IBS C) 2 - 7 Nicklas Sundgren, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2020-10-24 15:15 150036016 Sundbybergs IK (B) - Väsby AIK (B) Lisa Dahl, Amanda Torbjörner Hallonbergshallen
2020-10-24 15:45 150036020 Turebergs IF - Hässelby SK IBK (C) Michael Leimer, Robert Milerud Silverdalshallen
2020-10-25 13:45 150036017 Örby IS - Älvsjö AIK IBF (C) Gustav Levin, Osama Abaied Telefonplanshallen
2020-10-25 16:15 150036019 Järfälla IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö Johnny Mikael Claesson, Lars Reuterhagen Viksjö Sporthall
2020-10-25 17:45 150036018 Huddinge IBS C) - Kungsängens IF (A) Ida Sandberg, Thomas Gjutarenäfve Glömstahallen
2020-10-31 12:00 150036025 IBF Offensiv Lidingö - Huddinge IBS C) Bodals Bollhall
2020-11-07 10:00 150036021 Kungsängens IF (A) - Örby IS NYA Sporthallen i Kungsängen
2020-11-07 10:15 150036023 Väsby AIK (B) - Hässelby SK IBK (C) Smedsgärdshallen
2020-11-08 10:45 150036022 Älvsjö AIK IBF (C) - Sundbybergs IK (B) Västertorpshallen
2020-11-08 15:15 150036024 Järfälla IBK (A) - Turebergs IF Viksjö Sporthall
2020-11-14 11:30 150036026 Hässelby SK IBK (C) - Älvsjö AIK IBF (C) Ärvingehallen
2020-11-14 14:15 150036027 Sundbybergs IK (B) - Kungsängens IF (A) Hallonbergshallen
2020-11-14 16:30 150036030 Turebergs IF - Väsby AIK (B) Silverdalshallen
2020-11-15 12:30 150036028 Örby IS - IBF Offensiv Lidingö Telefonplanshallen
2020-11-15 18:00 150036029 Huddinge IBS C) - Järfälla IBK (A) Glömstahallen
2020-10-31 13:45 150036032 Älvsjö AIK IBF (C) - Väsby AIK (B) Kenneth Johansson, Fredrik Bousset Kämpetorpshallen 1
2020-11-20 19:00 150036031 Kungsängens IF (A) - Hässelby SK IBK (C) NYA Sporthallen i Kungsängen
2020-11-21 14:45 150036034 Järfälla IBK (A) - Örby IS Kallhälls sporthall
2020-11-21 17:15 150036035 IBF Offensiv Lidingö - Sundbybergs IK (B) Bodals Bollhall
2020-11-22 14:45 150036033 Huddinge IBS C) - Turebergs IF Glömstahallen
2020-11-28 12:00 150036038 Sundbybergs IK (B) - Järfälla IBK (A) Hallonbergshallen
2020-11-28 16:45 150036036 Väsby AIK (B) - Kungsängens IF (A) Smedsgärdshallen
2020-11-28 17:30 150036040 Turebergs IF - Älvsjö AIK IBF (C) Silverdalshallen
2020-11-29 12:00 150036039 Örby IS - Huddinge IBS C) Telefonplanshallen
2020-11-29 14:45 150036037 Hässelby SK IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö Hässelbyhallen
2020-12-11 19:00 150036041 Kungsängens IF (A) - Älvsjö AIK IBF (C) NYA Sporthallen i Kungsängen
2020-12-12 19:15 150036045 IBF Offensiv Lidingö - Väsby AIK (B) Bodals Bollhall
2020-12-13 12:30 150036042 Örby IS - Turebergs IF Telefonplanshallen
2020-12-13 17:45 150036043 Huddinge IBS C) - Sundbybergs IK (B) Glömstahallen
2020-12-13 18:30 150036044 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (C) Viksjö Sporthall
2020-12-19 11:00 150036046 Örby IS - Sundbybergs IK (B) Telefonplanshallen
2020-12-19 15:45 150036049 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF (C) Bodals Bollhall
2020-12-19 15:45 150036050 Turebergs IF - Kungsängens IF (A) Silverdalshallen
2020-12-19 17:00 150036047 Huddinge IBS C) - Hässelby SK IBK (C) Kvarnbergshallen
2020-12-20 19:30 150036048 Järfälla IBK (A) - Väsby AIK (B) Viksjö Sporthall
2021-01-22 19:00 150036051 Kungsängens IF (A) - IBF Offensiv Lidingö NYA Sporthallen i Kungsängen
2021-01-23 14:30 150036053 Väsby AIK (B) - Huddinge IBS C) Smedsgärdshallen
2021-01-24 12:00 150036052 Älvsjö AIK IBF (C) - Järfälla IBK (A) Västertorpshallen
2021-01-24 12:30 150036055 Sundbybergs IK (B) - Turebergs IF Hallonbergshallen
2021-01-24 17:00 150036054 Hässelby SK IBK (C) - Örby IS Hässelbyhallen
2021-01-30 15:45 150036060 Turebergs IF - IBF Offensiv Lidingö Silverdalshallen
2021-01-31 11:30 150036057 Örby IS - Väsby AIK (B) Telefonplanshallen
2021-01-31 13:00 150036059 Järfälla IBK (A) - Kungsängens IF (A) Viksjö Sporthall
2021-01-31 14:30 150036056 Hässelby SK IBK (C) - Sundbybergs IK (B) Hässelbyhallen
2021-01-31 16:15 150036058 Huddinge IBS C) - Älvsjö AIK IBF (C) Glömstahallen
2021-02-06 12:00 150036061 Kungsängens IF (A) - Huddinge IBS C) NYA Sporthallen i Kungsängen
2021-02-06 16:00 150036063 Väsby AIK (B) - Sundbybergs IK (B) Smedsgärdshallen
2021-02-06   Uppskj. 150036065 IBF Offensiv Lidingö - Järfälla IBK (A) Uppskj. Bodals Bollhall
2021-02-07 12:00 150036064 Hässelby SK IBK (C) - Turebergs IF Riddersvik
2021-02-07 12:30 150036062 Älvsjö AIK IBF (C) - Örby IS Västertorpshallen
2021-02-14 11:00 150036068 Örby IS - Kungsängens IF (A) Telefonplanshallen
2021-02-20 12:15 150036067 Sundbybergs IK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Hallonbergshallen
2021-02-20 17:30 150036070 Turebergs IF - Järfälla IBK (A) Silverdalshallen
2021-02-21 16:30 150036069 Huddinge IBS C) - IBF Offensiv Lidingö Glömstahallen
2021-02-21 18:45 150036066 Hässelby SK IBK (C) - Väsby AIK (B) Hässelbyhallen
2021-02-26 19:00 150036071 Kungsängens IF (A) - Sundbybergs IK (B) NYA Sporthallen i Kungsängen
2021-02-27 12:30 150036072 Älvsjö AIK IBF (C) - Hässelby SK IBK (C) Kämpetorpshallen 1
2021-02-27 13:30 150036073 Väsby AIK (B) - Turebergs IF Smedsgärdshallen
2021-02-27 15:00 150036075 IBF Offensiv Lidingö - Örby IS Bodals Bollhall
2021-02-28 12:30 150036074 Järfälla IBK (A) - Huddinge IBS C) Viksjö Sporthall
2021-03-13 10:15 150036076 Väsby AIK (B) - Älvsjö AIK IBF (C) Smedsgärdshallen
2021-03-13 14:15 150036078 Sundbybergs IK (B) - IBF Offensiv Lidingö Hallonbergshallen
2021-03-13 17:30 150036080 Turebergs IF - Huddinge IBS C) Silverdalshallen
2021-03-14 11:00 150036079 Örby IS - Järfälla IBK (A) Telefonplanshallen
2021-03-14 15:00 150036077 Hässelby SK IBK (C) - Kungsängens IF (A) Hässelbyhallen
2021-03-06 13:30 150036085 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (C) Bodals Bollhall
2021-03-19 19:00 150036081 Kungsängens IF (A) - Väsby AIK (B) NYA Sporthallen i Kungsängen
2021-03-21 17:00 150036084 Järfälla IBK (A) - Sundbybergs IK (B) Viksjö Sporthall
2021-03-21 17:15 150036082 Älvsjö AIK IBF (C) - Turebergs IF Västertorpshallen
2021-03-21 17:45 150036083 Huddinge IBS C) - Örby IS Glömstahallen
2021-03-27 13:00 150036087 Väsby AIK (B) - IBF Offensiv Lidingö Smedsgärdshallen
2021-03-27 14:15 150036089 Sundbybergs IK (B) - Huddinge IBS C) Hallonbergshallen
2021-03-28 11:00 150036086 Älvsjö AIK IBF (C) - Kungsängens IF (A) Västertorpshallen
2021-03-28 11:15 150036088 Hässelby SK IBK (C) - Järfälla IBK (A) Grimstahallen
2021-03-28 16:45 150036090 Turebergs IF - Örby IS Töjnahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Offensiv Lidingö 3 3 0 0 27-10 17 9
2. Örby IS 3 2 1 0 21-9 12 7
3. Huddinge IBS C) 3 2 0 1 18-9 9 6
4. Järfälla IBK (A) 2 2 0 0 8-5 3 6
5. Väsby AIK (B) 2 1 1 0 6-5 1 4
6. Hässelby SK IBK (C) 3 1 0 2 18-16 2 3
7. Kungsängens IF (A) 3 1 0 2 21-20 1 3
8. Sundbybergs IK (B) 3 1 0 2 7-23 -16 3
9. Älvsjö AIK IBF (C) 3 0 0 3 4-17 -13 0
10. Turebergs IF 3 0 0 3 8-24 -16 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-19 12:15 150042001 FBI Tullinge (C) - Kungsängens IF (B) 5 - 2 Tuva Egman, Tommy Egman Tullingehallen
2020-09-19 13:30 150042002 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK 7 - 1 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Fleminghallen
2020-09-27 10:30 150042004 Järfälla IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 3 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Viksjö Sporthall
2020-10-10 15:45 150042009 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (C) 3 - 4 Roland Nester, Christian Ljunggren Kvarnängshallen
2020-10-10 17:00 150042008 Tungelsta IF - Huddinge IBS (B) 1 - 6 Kenneth Johansson, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2020-10-11 13:30 150042006 Salems IF - Järfälla IBK (B) 4 - 4 Karl-Johan Leijon, Imtiaz Karim Skogsängshallen
2020-10-17 15:15 150042015 Nynäshamns IBK - Kungsängens IF (B) 5 - 1 Jonas Jatko, Theodore Hurtig Kvarnängshallen
2020-10-17 16:15 150042012 Huddinge IBS (B) - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 2 Osama Abaied, Aarre Hietanen Fleminghallen
2020-10-18 16:15 150042011 FBI Tullinge (C) - Tungelsta IF 8 - 4 Malva Sölvemark, Max Sjöberg Tullingehallen
2020-10-24 16:00 150042019 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK Arne Brovig, Johan Engvall Tungelsta Sporthall
2020-10-25 12:15 150042017 Salems IF - Huddinge IBS (B) Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2020-10-25 12:15 150042020 Kungsängens IF (B) - Järfälla IBK (B) Sebastian Johansson, Mattias Nordlund NYA Sporthallen i Kungsängen
2020-10-25 13:30 150042018 Skogås/Trångsunds IBK - FBI Tullinge (C) Max Sjöberg, Malva Sölvemark Skogåshallen
2020-11-07 12:15 150042021 FBI Tullinge (C) - Salems IF Tullingehallen
2020-11-08 15:30 150042024 Tungelsta IF - Kungsängens IF (B) Tungelsta Sporthall
2020-11-08 18:00 150042025 Nynäshamns IBK - Skogås/Trångsunds IBK Kvarnängshallen
2020-11-14 13:15 150042026 Järfälla IBK (B) - Huddinge IBS (B) Kallhälls sporthall
2020-11-14 17:30 150042028 Salems IF - Nynäshamns IBK Skogsängshallen
2020-11-15 11:30 150042029 Skogås/Trångsunds IBK - Tungelsta IF Skogåshallen
2020-11-21 13:15 150042033 Skogås/Trångsunds IBK - Kungsängens IF (B) Skogåshallen
2020-11-21 16:45 150042034 Tungelsta IF - Salems IF Tungelsta Sporthall
2020-12-02 18:30 150042031 FBI Tullinge (C) - Järfälla IBK (B) Storvretens Sporthall
2020-11-22 15:30 150042039 Salems IF - Skogås/Trångsunds IBK Skogsängshallen
2020-11-29 12:15 150042037 Järfälla IBK (B) - Nynäshamns IBK Viksjö Sporthall
2020-11-29 13:45 150042040 Kungsängens IF (B) - Huddinge IBS (B) NYA Sporthallen i Kungsängen
2020-12-12 15:00 150042041 FBI Tullinge (C) - Huddinge IBS (B) Tullingehallen
2020-12-13 14:00 150042044 Tungelsta IF - Järfälla IBK (B) Tungelsta Sporthall
2020-12-13 16:00 150042042 Salems IF - Kungsängens IF (B) Skogsängshallen
2020-12-05 13:00 150042047 Skogås/Trångsunds IBK - Järfälla IBK (B) Skogåshallen
2020-12-19 16:45 150042049 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (B) Kvarnängshallen
2020-12-20 12:00 150042050 Kungsängens IF (B) - FBI Tullinge (C) NYA Sporthallen i Kungsängen
2021-01-23 17:15 150042052 Huddinge IBS (B) - Tungelsta IF Fleminghallen
2021-01-23 19:00 150042051 FBI Tullinge (C) - Nynäshamns IBK Tullingehallen
2021-01-24 15:15 150042054 Järfälla IBK (B) - Salems IF Viksjö Sporthall
2021-01-30 13:45 150042059 Tungelsta IF - FBI Tullinge (C) Tungelsta Sporthall
2021-01-31 14:15 150042058 Skogås/Trångsunds IBK - Huddinge IBS (B) Skogåshallen
2021-01-31 17:00 150042060 Kungsängens IF (B) - Nynäshamns IBK NYA Sporthallen i Kungsängen
2021-01-10 14:00 150042064 Järfälla IBK (B) - Kungsängens IF (B) Viksjö Sporthall
2021-02-06 12:00 150042062 Huddinge IBS (B) - Salems IF Fleminghallen
2021-02-06 12:00 150042065 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF Kvarnängshallen
2021-02-06 19:15 150042061 FBI Tullinge (C) - Skogås/Trångsunds IBK Tullingehallen
2021-02-20 17:00 150042068 Salems IF - FBI Tullinge (C) Skogsängshallen
2021-02-21 13:45 150042070 Kungsängens IF (B) - Tungelsta IF NYA Sporthallen i Kungsängen
2021-02-21 14:00 150042069 Skogås/Trångsunds IBK - Nynäshamns IBK Skogåshallen
2021-02-27 11:30 150042075 Nynäshamns IBK - Salems IF Kvarnängshallen
2021-02-27 12:00 150042072 Huddinge IBS (B) - Järfälla IBK (B) Fleminghallen
2021-02-27 14:15 150042074 Tungelsta IF - Skogås/Trångsunds IBK Tungelsta Sporthall
2021-03-12 19:30 150042080 Kungsängens IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK NYA Sporthallen i Kungsängen
2021-03-13 13:15 150042079 Salems IF - Tungelsta IF Skogsängshallen
2021-03-14 16:15 150042077 Järfälla IBK (B) - FBI Tullinge (C) Viksjö Sporthall
2021-03-20 11:00 150042083 Skogås/Trångsunds IBK - Salems IF Skogåshallen
2021-03-20 17:30 150042085 Nynäshamns IBK - Järfälla IBK (B) Kvarnängshallen
2021-03-21 10:45 150042082 Huddinge IBS (B) - Kungsängens IF (B) Glömstahallen
2021-03-26 19:30 150042090 Kungsängens IF (B) - Salems IF NYA Sporthallen i Kungsängen
2021-03-27 12:00 150042086 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (C) Fleminghallen
2021-03-28 16:30 150042088 Järfälla IBK (B) - Tungelsta IF Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Huddinge IBS (B) 3 3 0 0 19-4 15 9
2. FBI Tullinge (C) 3 3 0 0 17-9 8 9
3. Nynäshamns IBK 3 1 0 2 9-12 -3 3
4. Skogås/ Trångsunds IBK 2 1 0 1 5-8 -3 3
5. Salems IF 1 0 1 0 4-4 0 1
6. Järfälla IBK (B) 2 0 1 1 6-7 -1 1
7. Kungsängens IF (B) 2 0 0 2 3-10 -7 0
8. Tungelsta IF 2 0 0 2 5-14 -9 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis