Pantamera Juniorer Division 2 (2020/21)

Gruppspel
Pantamera Damjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-25 20:15 150034004 Ekerö IK / Ängby IF - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Ida Sandberg, Lisa Dahl Tappströms Bollhall
2020-09-27 11:00 150034002 IK Sirius IBK - Järfälla IBK (A) 5 - 5 Isak Norén, Anton Ceder IFU Arena B - Turbo Sport
2020-09-30 20:15 150034003 Huddinge IBS (C) - Töjnan IBK 3 - 1 Osama Abaied, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2020-11-21 17:15 150034005 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK / IK Frej Åkersberga Sporthall A
2020-10-02 20:15 150034009 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 3 - 5 Ricky Bagge, Alexander Löfgren Hässelbyhallen
2020-10-03 16:45 150034011 Vallentuna IBK / IK Frej - Täby FC (B) 1 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2020-10-04 16:30 150034007 IK Sirius IBK - Ekerö IK / Ängby IF 4 - 8 Simon Hillerius Öberg, Vesa Petterson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-10-11 10:45 150034015 Huddinge IBS (C) - Järfälla IBK (A) 1 - 5 Tommy Egman, Hampus Viking Glömstahallen
2020-10-11 12:45 150034016 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (A) 1 - 7 Ida Sandberg, Sabina Åström K-Rauta Arena
2020-10-11 19:30 150034014 Åkersberga IBF (B) - IK Sirius IBK 3 - 3 Jakob Iskander, Robert Lindén Säfström Åkersberga Sporthall A
2020-10-11 19:45 150034018 FBI Tullinge (C) - Töjnan IBK 6 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
150034021 IK Sirius IBK - Täby FC (B) IFU Arena B - Turbo Sport
2020-10-16 19:30 150034024 Vallentuna IBK / IK Frej - FBI Tullinge (C) 4 - 4 Imtiaz Karim, Magnus Johnsson Hammarbackens Sporthall
2020-10-16 20:15 150034020 Ekerö IK / Ängby IF - Huddinge IBS (C) 7 - 2 Hampus Viking, Theodore Hurtig Tappströms Bollhall
2020-10-23 20:15 150034030 Huddinge IBS (C) - Åkersberga IBF (B) 1 - 8 Daniel Mårtensson, Aarre Hietanen Glömstahallen
2020-10-24 13:00 150034027 Töjnan IBK - Järfälla IBK (A) 1 - 4 Magnus Johnsson, Åsa Gustavsson Silverdalshallen
2020-10-25 16:30 150034026 Vallentuna IBK / IK Frej - Hässelby SK IBK (A) 1 - 3 Björn Söderström, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
150034031 Hässelby SK IBK (A) - FBI Tullinge (C) Hässelbyhallen
150034034 Ekerö IK / Ängby IF - Töjnan IBK Grimstahallen
150034036 Huddinge IBS (C) - Täby FC (B) Glömstahallen
2020-11-29 13:00 150034033 IK Sirius IBK - Vallentuna IBK / IK Frej IFU Arena – DHinox
150034037 FBI Tullinge (C) - Järfälla IBK (A)
150034038 Hässelby SK IBK (A) - IK Sirius IBK Hässelbyhallen
150034041 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (B)
150034043 IK Sirius IBK - FBI Tullinge (C) IFU Arena B - Turbo Sport
150034047 Huddinge IBS (C) - Vallentuna IBK / IK Frej Tomtbergahallen
2020-11-20 20:15 150034044 Ekerö IK / Ängby IF - Järfälla IBK (A) Tappströms Bollhall
2020-11-22 19:30 150034048 Täby FC (B) - Töjnan IBK K-Rauta Arena
2020-11-29 12:15 150034051 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (B) Kallhälls sporthall
2020-12-04 20:15 150034052 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS (C) Hässelbyhallen
2020-12-06 18:45 150034049 FBI Tullinge (C) - Ekerö IK / Ängby IF Tullingehallen
2020-12-20 14:45 150034057 Huddinge IBS (C) - IK Sirius IBK Glömstahallen
2020-12-20 16:00 150034060 Töjnan IBK - Vallentuna IBK / IK Frej Töjnahallen
2020-12-20 16:30 150034058 Täby FC (B) - Järfälla IBK (A) K-Rauta Arena
2020-12-20 18:00 150034056 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK / Ängby IF Åkersberga Sporthall A
2020-12-15 20:45 150034061 FBI Tullinge (C) - Åkersberga IBF (B) Tullingehallen
2021-01-09 17:15 150034065 Hässelby SK IBK (A) - Töjnan IBK Hässelbyhallen
2021-01-10 12:45 150034063 Ekerö IK / Ängby IF - Täby FC (B) Grimstahallen
2021-01-17 14:15 150034071 Vallentuna IBK / IK Frej - Järfälla IBK (A) Hammarbackens Sporthall
2021-01-17 14:30 150034067 Huddinge IBS (C) - FBI Tullinge (C) Glömstahallen
2021-01-17 14:30 150034070 Töjnan IBK - IK Sirius IBK Töjnahallen
2021-01-17 18:30 150034068 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) K-Rauta Arena
2021-01-22 20:15 150034076 Ekerö IK / Ängby IF - Vallentuna IBK / IK Frej Tappströms Bollhall
2021-01-23 15:45 150034073 FBI Tullinge (C) - Täby FC (B) Tullingehallen
2021-01-24 13:45 150034078 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (A) Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK / Ängby IF 3 3 0 0 19-8 11 9
2. Åkersberga IBF (B) 3 2 1 0 16-7 9 7
3. Järfälla IBK (A) 3 2 1 0 14-7 7 7
4. Hässelby SK IBK (A) 4 2 0 2 15-11 4 6
5. FBI Tullinge (C) 2 1 1 0 10-5 5 4
6. Täby FC (B) 2 1 0 1 7-8 -1 3
7. Huddinge IBS (C) 4 1 0 3 7-21 -14 3
8. IK Sirius IBK 3 0 2 1 12-16 -4 2
9. Vallentuna IBK / IK Frej 3 0 1 2 6-13 -7 1
10. Töjnan IBK 3 0 0 3 3-13 -10 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-26 14:00 150035002 Älvsjö AIK IBF ( B ) - Älvsjö AIK IBF (A) 11 - 2 Sam Varahram, Johan Nima Kämpetorpshallen 2
2020-09-27 13:45 150035003 Vendelsö IK (A) - Salems IF 5 - 5 Johan Nima, Sam Varahram Lyckeby Sporthall
2020-09-27 17:00 150035001 Täby FC (C) - FBI Tullinge (B) 6 - 3 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman K-Rauta Arena
2020-09-27 19:15 150035005 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (B) 1 - 1 Johan Hessing, Sadjad Nima Tyresöhallen
2020-10-03 12:15 150035010 Järfälla IBK (B) - Vendelsö IK (A) 2 - 3 Sebastian Johansson, Theodore Idevall Kallhälls sporthall
2020-10-03 17:15 150035012 FBI Tullinge (B) - Nynäshamns IBK (B) 4 - 4 Johan Nima, Sam Varahram Tullingehallen
2020-10-04 13:45 150035007 Älvsjö AIK IBF ( B ) - Hammarby IF IBF (B) 8 - 2 Björn Larsson, Fredrik Bousset Västertorpshallen
2020-10-04 16:15 150035011 Huddinge IBS (B) - Täby FC (C) 6 - 4 Martin Claësson, Viking Claësson Glömstahallen
2020-10-10 14:15 150035018 Nynäshamns IBK (B) - Salems IF 3 - 4 Roland Nester, Christian Ljunggren Kvarnängshallen
2020-10-10 18:15 150035017 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 0 Johan Hessing, Sadjad Nima Tullingehallen
2020-10-11 14:45 150035014 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF ( B ) 2 - 5 Håkan Taxén, Max Hellström Tyresöhallen
2020-10-11 16:15 150035015 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 4 Patrik Andersén, Magnus Berg Lyckeby Sporthall
2020-10-17 15:00 150035023 Järfälla IBK (B) - Salems IF 4 - 2 Thomas Josbrink, Alexander Hellström Jakobsbergs Sporthall
2020-10-17 17:00 150035021 Älvsjö AIK IBF ( B ) - Täby FC (C) 7 - 3 Håkan Taxén, Daniel Mårtensson Kämpetorpshallen 1
2020-10-17 18:15 150035024 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK (B) 1 - 2 Aarre Hietanen, Noel Akdemir Glömstahallen
2020-11-28 19:00 150035020 Hammarby IF IBF (B) - Vendelsö IK (A) Sjöstadshallen
150035027 Salems IF - Älvsjö AIK IBF (A) Skogsängshallen
2020-10-24 16:30 150035030 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 4 Tuva Egman, Tommy Egman Lyckeby Sporthall
2020-11-28 14:30 150035025 Nynäshamns IBK (B) - Järfälla IBK (B) Kvarnängshallen
2021-01-16 18:30 150035028 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF ( B ) Tullingehallen
150035032 Älvsjö AIK IBF (A) - Järfälla IBK (B) Västertorpshallen
150035033 Älvsjö AIK IBF ( B ) - Huddinge IBS (B) Kämpetorpshallen 2
150035036 Vendelsö IK (A) - Täby FC (C) Lyckeby Sporthall
2020-12-12 18:30 150035034 Hammarby IF IBF (B) - Salems IF Sjöstadshallen
150035037 Nynäshamns IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Kvarnängshallen
150035039 Järfälla IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) Uppskj.
150035041 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK Skogsängshallen
150035042 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (A) Tullingehallen
2020-11-21 17:30 150035043 Älvsjö AIK IBF ( B ) - Nynäshamns IBK (B) Kämpetorpshallen 1
2020-11-21 19:30 150035044 Hammarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Sjöstadshallen
2020-11-22 17:45 150035046 Tyresö Trollbäcken IBK - Järfälla IBK (B) Tyresöhallen
2020-11-22 18:00 150035048 Täby FC (C) - Salems IF K-Rauta Arena
2020-11-25 20:00 150035047 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) Lyckeby Sporthall
2020-12-04 19:30 150035054 Salems IF - FBI Tullinge (B) Skogsängshallen
2020-12-05 10:15 150035051 Älvsjö AIK IBF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK Kämpetorpshallen 2
2020-12-05 13:15 150035053 Järfälla IBK (B) - Täby FC (C) Kallhälls sporthall
2020-12-05 14:15 150035049 Nynäshamns IBK (B) - Hammarby IF IBF (B) Kvarnängshallen
2020-12-19 13:30 150035060 Salems IF - Huddinge IBS (B) Skogsängshallen
2020-12-19 17:30 150035057 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF ( B ) Lyckeby Sporthall
2020-12-19 19:30 150035059 FBI Tullinge (B) - Järfälla IBK (B) Tullingehallen
2020-12-20 17:00 150035056 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF (B) Tyresöhallen
2020-12-20 18:00 150035058 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF (A) K-Rauta Arena
2021-01-09 10:00 150035063 Hammarby IF IBF (B) - Täby FC (C) Sjöstadshallen
2021-01-09 12:15 150035066 Järfälla IBK (B) - Huddinge IBS (B) Kallhälls sporthall
2021-01-09 12:30 150035061 Nynäshamns IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK Kvarnängshallen
2021-01-09 15:30 150035064 Älvsjö AIK IBF (A) - FBI Tullinge (B) Kämpetorpshallen 2
2021-01-15 20:30 150035070 Salems IF - Älvsjö AIK IBF ( B ) Skogsängshallen
2021-01-16 17:30 150035067 Vendelsö IK (A) - Nynäshamns IBK (B) Lyckeby Sporthall
2021-01-17 17:30 150035069 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF (B) Tullingehallen
2021-01-17 17:45 150035071 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (A) Glömstahallen
2021-01-17 20:00 150035068 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK K-Rauta Arena
2021-01-23 16:30 150035076 Hammarby IF IBF (B) - Huddinge IBS (B) Sjöstadshallen
2021-01-24 13:30 150035077 Älvsjö AIK IBF ( B ) - Järfälla IBK (B) Västertorpshallen
2021-01-24 15:00 150035073 Nynäshamns IBK (B) - Täby FC (C) Kvarnängshallen
2021-01-24 15:45 150035074 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (B) Tyresöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF ( B ) 4 4 0 0 31-9 22 12
2. FBI Tullinge (B) 3 1 1 1 11-10 1 4
3. Nynäshamns IBK (B) 3 1 1 1 9-9 0 4
4. Salems IF 3 1 1 1 11-12 -1 4
5. Tyresö Trollbäcken IBK 3 1 1 1 7-8 -1 4
6. Vendelsö IK (A) 4 1 1 2 13-15 -2 4
7. Huddinge IBS (B) 4 1 1 2 8-11 -3 4
8. Järfälla IBK (B) 2 1 0 1 6-5 1 3
9. Täby FC (C) 3 1 0 2 13-16 -3 3
10. Älvsjö AIK IBF (A) 2 1 0 1 6-14 -8 3
11. Hammarby IF IBF (B) 1 0 0 1 2-8 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis