Division 2 Dam (2021/22)

Gruppspel
Damer division 2 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-26 14:45 150013004 Järfälla IBK (A) - Vallentuna IBK 4 - 7 Björn Söderström, Bjarne Hekkelstrand Viksjö Sporthall
2021-10-09 14:30 150013001 Duvbo IK (A) - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Manne Jahnsson, Ricky Bagge Hallonbergshallen
2021-10-10 17:00 150013003 Kungsängens IF (A) - Vaxholms IBF 2 - 4 Ricky Bagge, Gustav Levin Kungshallen Sporthallen
2022-01-20 20:00 150013005 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 1 - 6 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Prästängshallen
2021-10-02 17:00 150013008 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK (B) 2 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Vaxholm innebandyhallen
2021-10-03 14:15 150013006 Täby FC (B) - Järfälla IBK (A) 4 - 3 Roger Nyström, Per Sundvall K-Rauta Arena
2021-10-03 16:30 150013007 Vallentuna IBK - Kungsängens IF (A) 6 - 3 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-02-19 13:15 150013010 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK 1 - 3 Kenny Ly, Johnn Wahlgren Åkersberga Sporthall A
2021-10-16 12:15 150013011 Duvbo IK (A) - Vaxholms IBF 7 - 2 Imtiaz Karim, Gustav Levin Brotorpshallen
2021-10-17 13:15 150013013 Kungsängens IF (A) - Täby FC (B) 2 - 12 Ricky Bagge, Thomas Josbrink Kungshallen Sporthallen
2021-10-17 17:00 150013012 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK 3 - 4 Ricky Bagge, Thomas Josbrink Hässelbyhallen
2021-10-17 18:15 150013014 Järfälla IBK (A) - Sigtuna IF IBK 10 - 3 Robert Milerud, Michael Leimer Viksjö Sporthall
2021-10-22 19:45 150013016 Sigtuna IF IBK - Kungsängens IF (A) 2 - 4 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Prästängshallen
2021-10-24 14:15 150013017 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 6 Filip Lövenklint, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2021-10-24 16:15 150013020 Åkersberga IBF (B) - Järfälla IBK (A) 2 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2021-10-24 18:00 150013018 Vallentuna IBK - Duvbo IK (A) 8 - 1 Fredrik Nensén, Roger Nyström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-10-31 14:00 150013023 Kungsängens IF (A) - Järfälla IBK (A) 5 - 8 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Kungshallen Sporthallen
2021-11-06 12:15 150013021 Duvbo IK (A) - Täby FC (B) 6 - 6 Imtiaz Karim, Patrik Andersén Hallonbergshallen
2021-12-11 14:45 150013024 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 3 - 3 Kenny Ly, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2021-12-13 20:15 150013022 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK 3 - 3 Fredrik Hallenberg, Sezgin Youmer Hässelbyhallen
2021-11-21 16:15 150013030 Åkersberga IBF (B) - Kungsängens IF (A) 3 - 4 Magnus Eriksson, Håkan Taxén Åkersberga Sporthall A
2021-11-21 16:30 150013029 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 5 - 1 Björn Söderström, Bjarne Hekkelstrand Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-11-21 16:45 150013026 Järfälla IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 3 Daniel Kölborn, Anders Asp Viksjö Sporthall
2021-11-21 16:45 150013027 Sigtuna IF IBK - Duvbo IK (A) 4 - 5 Lars Reuterhagen, Thomas Larsson Prästängshallen
2021-11-27 13:15 150013031 Duvbo IK (A) - Järfälla IBK (A) 4 - 3 Imtiaz Karim, Ricky Bagge Brotorpshallen
2021-11-27 16:00 150013032 Hässelby SK IBK (B) - Kungsängens IF (A) 2 - 0 Magnus Berg, Per Sundvall Hässelbyhallen
2021-11-27 17:15 150013034 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 5 - 3 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2021-11-28 16:30 150013033 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 5 - 1 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-12-03 19:15 150013038 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 3 - 5 Imtiaz Karim, Ayub Aden Prästängshallen
2021-12-05 12:15 150013036 Kungsängens IF (A) - Duvbo IK (A) 8 - 13 Sezgin Youmer, Per Sundvall Kungshallen Sporthallen
2021-12-05 12:15 150013039 Täby FC (B) - Vallentuna IBK 4 - 5 Björn Söderström, Fredrik Hallenberg K-Rauta Arena
2021-12-05 19:00 150013040 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 0 - 0 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Åkersberga Sporthall A
2021-12-19 15:00 150013042 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) 6 - 5 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2021-12-19 16:00 150013043 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 6 - 3 Johan Nima, Björn Söderström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-02-20 15:45 150013044 Vaxholms IBF - Järfälla IBK (A) 3 - 3 Björn Söderström, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2022-03-08 20:15 150013041 Duvbo IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Kerin Maclean Mitchell Brotorpshallen
2021-11-14 15:00 150013048 Vaxholms IBF - Kungsängens IF (A) 4 - 1 Lars Samuelsson, Fredrik Nensén Vaxholm innebandyhallen
2021-12-11 16:45 150013047 Vallentuna IBK - Järfälla IBK (A) 1 - 7 Theodore Idevall, Sabina Åström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-02-06 14:30 150013050 Åkersberga IBF (B) - Duvbo IK (A) 1 - 5 Sabina Åström, Anton Fritshammar Åkersberga Sporthall A
2022-02-17 21:00 150013046 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 4 - 1 Johan Hessing, Fredrik Hallenberg Grindtorpshallen
2022-01-14 19:15 150013055 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) 3 - 5 Kenny Ly, Thomas Josbrink Prästängshallen
2022-01-16 18:15 150013054 Järfälla IBK (A) - Täby FC (B) 5 - 6 Johnn Wahlgren, Martin Mårtensson Viksjö Sporthall
2022-02-06 16:00 150013053 Kungsängens IF (A) - Vallentuna IBK 1 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Patrik Andersén Kungshallen Sporthallen
2022-03-14 20:15 150013052 Hässelby SK IBK (B) - Vaxholms IBF 3 - 3 William Albrecht, Theodore Idevall Hässelbyhallen
2022-01-22 15:15 150013059 Vaxholms IBF - Duvbo IK (A) 4 - 1 Jonas Edström, Roger Nyström Vaxholm innebandyhallen
2022-01-23 14:30 150013058 Vallentuna IBK - Hässelby SK IBK (B) 9 - 2 Fabian Magnell, Lars Reuterhagen Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-01-23 15:15 150013056 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK (A) 0 - 2 Kenny Ly, Thomas Larsson Prästängshallen
2022-01-23 17:00 150013057 Täby FC (B) - Kungsängens IF (A) 4 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Sabina Åström K-Rauta Arena
2022-01-29 11:00 150013061 Duvbo IK (A) - Vallentuna IBK 3 - 3 Erik Palmertz, William Albrecht Brotorpshallen
2022-01-29 13:15 150013062 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 2 - 5 Robert Milerud, Michael Leimer Hässelbyhallen
2022-03-23 20:15 150013064 Järfälla IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 6 - 2 Fredrik Hallenberg, Anton Fritshammar Viksjö Sporthall
2022-03-27 18:45 150013063 Kungsängens IF (A) - Sigtuna IF IBK 7 - 0 Imtiaz Karim, Patrik Andersén Hagnäshallen
2022-02-11 19:15 150013067 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK (B) 12 - 2 Fredrik Hallenberg, Bjarne Hekkelstrand Prästängshallen
2022-02-12 15:00 150013066 Järfälla IBK (A) - Kungsängens IF (A) 4 - 4 Lars Sundlöf, Gustav Levin Kallhälls sporthall
2022-02-13 16:30 150013068 Täby FC (B) - Duvbo IK (A) 8 - 5 Isabelle Lassfolk, Tobias Jansson Grindtorpshallen
2022-03-30 20:15 150013070 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 2 - 2 Noel Akdemir, Jonas Edström Vaxholm innebandyhallen
2022-02-26 11:00 150013071 Duvbo IK (A) - Sigtuna IF IBK 8 - 1 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Brotorpshallen
2022-02-26 14:45 150013072 Hässelby SK IBK (B) - Järfälla IBK (A) 3 - 8 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2022-02-27 13:15 150013073 Kungsängens IF (A) - Åkersberga IBF (B) 6 - 4 Anton Fritshammar, Tobias Jansson Kungshallen Sporthallen
2022-03-12 18:15 150013074 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 2 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2022-03-06 11:15 150013076 Kungsängens IF (A) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 5 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Kungshallen Sporthallen
2022-03-06 15:15 150013080 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 2 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Daniel Bäckner Åkersberga Sporthall A
2022-03-16 20:15 150013077 Järfälla IBK (A) - Duvbo IK (A) 5 - 4 Anton Fritshammar, Theodore Idevall Viksjö Sporthall
2022-03-19 14:45 150013079 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 1 - 5 Jan Lingemark, Per Sundvall K-Rauta Arena
2022-03-19 14:45 150013081 Duvbo IK (A) - Kungsängens IF (A) 8 - 4 Ricky Bagge, Magnus Berg Brotorpshallen
2022-03-20 15:15 150013084 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 1 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Vaxholm innebandyhallen
2022-03-20 16:15 150013082 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Hässelbyhallen
2022-03-20 16:15 150013083 Vallentuna IBK - Täby FC (B) 1 - 6 Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-03-25 19:15 150013089 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 2 - 4 Niklas Forsman, Johan Hessing Prästängshallen
2022-03-26 15:15 150013086 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK (A) 2 - 9 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Hässelbyhallen
2022-03-27 13:45 150013088 Järfälla IBK (A) - Vaxholms IBF 6 - 5 Alexander Mattsson, Malva Sölvemark Viksjö Sporthall
2022-03-27 16:00 150013090 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 3 - 7 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Åkersberga Sporthall A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vallentuna IBK 16 13 1 2 79-45 34 40
2. Duvbo IK (A) 16 10 2 4 90-66 24 32
3. Täby FC (B) 16 10 1 5 87-61 26 31
4. Järfälla IBK (A) 16 9 2 5 80-56 24 29
5. Vaxholms IBF 16 7 4 5 55-48 7 25
6. Kungsängens IF (A) 16 6 1 9 64-83 -19 19
7. Åkersberga IBF (B) 16 3 3 10 43-68 -25 12
8. Hässelby SK IBK (B) 16 3 3 10 45-81 -36 12
9. Sigtuna IF IBK 16 2 1 13 42-77 -35 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer division 2 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-26 18:15 150038002 Nynäshamns IBK - Hammarby IF IBF (B) 2 - 3 Mauricio Castillo, Johan Nima Kvarnängshallen
2021-10-08 20:00 150038004 Ingarö IF (A) - Salems IF (A) 1 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Ingarö Sporthall
2021-10-10 18:45 150038005 Sköndals IK - FBI Tullinge (B) 4 - 2 Hanna Woxmark, Niclas Woxmark Sköndalshallen
2021-11-09 19:00 150038001 Djurgårdens IF IBS - Högalids IF 10 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Eriksdalshallen
2021-10-02 11:45 150038008 Huddinge IBS (B) - Nynäshamns IBK 9 - 1 Niclas Woxmark, Christian Ljunggren Fleminghallen A
2021-10-02 18:15 150038006 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF (A) 8 - 4 Tuva Egman, Tommy Egman Tullingehallen
2021-11-23 19:30 150038010 Högalids IF - Sköndals IK 3 - 6 Håkan Taxén, Magnus Eriksson Vintervikshallen
2022-02-05 18:30 150038009 Hammarby IF IBF (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 6 Wilmer Axén, Didrik Axen Sjöstadshallen
2021-10-12 19:30 150038014 Ingarö IF (A) - Sköndals IK 2 - 4 Manne Jahnsson, Daniel Kölborn Ingarö Sporthall
2021-10-16 15:30 150038012 Nynäshamns IBK - Salems IF (A) 2 - 2 Johan Engvall, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2021-10-16 19:15 150038011 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (B) 6 - 2 Malva Sölvemark, Ida Sandberg Engelbrektshallen
2021-12-11 14:00 150038015 Hammarby IF IBF (B) - Högalids IF 3 - 1 Arash Sohrevardi, Gustav Levin Sjöstadshallen
2021-10-23 11:30 150038018 Salems IF (A) - Djurgårdens IF IBS 2 - 6 Alexander Hellström, Thomas Gjutarenäfve Skogsängshallen
2021-10-23 11:30 150038019 Huddinge IBS (B) - Hammarby IF IBF (B) 4 - 4 Magnus Berg, Patrik Andersén Fleminghallen A
2021-10-24 19:00 150038017 FBI Tullinge (B) - Nynäshamns IBK 6 - 4 Magnus Berg, Johan Nima Tullingehallen
2021-12-07 19:30 150038020 Högalids IF - Ingarö IF (A) 6 - 3 , Niklas Lundberg Vintervikshallen
2021-11-06 12:30 150038021 Djurgårdens IF IBS - FBI Tullinge (B) 10 - 3 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Hjorthagshallen
2021-11-06 16:15 150038025 Hammarby IF IBF (B) - Salems IF (A) 4 - 4 Tommy Egman, Max Sjöberg Sjöstadshallen
2021-11-07 11:45 150038024 Huddinge IBS (B) - Högalids IF 6 - 8 Arne Brovig, Shabbir Ahmed Fleminghallen A
2021-12-12 18:15 150038022 Nynäshamns IBK - Sköndals IK 2 - 3 Kenneth Johansson, Sezgin Youmer Kvarnängshallen
2021-11-19 20:00 150038026 Ingarö IF (A) - Nynäshamns IBK 3 - 4 Mats Nordrup, Kenneth Johansson Ingarö Sporthall
2021-11-20 14:15 150038029 Salems IF (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2021-11-21 14:00 150038027 Sköndals IK - Djurgårdens IF IBS 8 - 0 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Sköndalshallen
2021-11-21 17:30 150038028 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF (B) 2 - 5 Daniel Mårtensson, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2021-11-14 13:45 150038033 Salems IF (A) - Högalids IF 5 - 1 Magnus Berg, Johnny Mikael Claesson Skogsängshallen
2021-11-27 17:45 150038035 Hammarby IF IBF (B) - Sköndals IK 5 - 2 Daniel Bäckner, Erik Palmertz Skanstullshallen
2021-11-27 18:15 150038031 Djurgårdens IF IBS - Ingarö IF (A) 11 - 2 Johnny Mikael Claesson, Malva Sölvemark Hjorthagshallen
2021-11-28 16:15 150038034 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (B) 9 - 1 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Glömstahallen
2021-12-05 11:00 150038040 Högalids IF - Nynäshamns IBK 1 - 0 Gustav Levin, Johan Hessing Eriksdalshallen
2021-12-05 17:00 150038038 Sköndals IK - Huddinge IBS (B) 2 - 5 Niklas Lundberg, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2021-12-16 20:30 150038037 Ingarö IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 2 - 5 Johan Hessing, Sadjad Nima Ingarö Sporthall
2022-02-06 17:15 150038039 FBI Tullinge (B) - Salems IF (A) 4 - 3 Johnny Mikael Claesson, Erik Nyman Tullingehallen
2021-12-14 20:15 150038044 Huddinge IBS (B) - Ingarö IF (A) 12 - 2 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Tomtbergahallen
2021-12-18 17:45 150038041 Djurgårdens IF IBS - Nynäshamns IBK 5 - 2 Sezgin Youmer, Fredrik Hallenberg Hjorthagshallen
2021-12-19 17:30 150038042 FBI Tullinge (B) - Högalids IF 4 - 0 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tullingehallen
2022-01-25 20:45 150038043 Salems IF (A) - Sköndals IK 0 - 12 Imtiaz Karim, Manne Jahnsson Skogsängshallen
2022-01-08 17:30 150038046 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK 2 - 4 Osama Abaied, Ken Johansson Tullingehallen
2022-01-09 11:00 150038050 Högalids IF - Djurgårdens IF IBS 0 - 7 William Rennerfelt, Hampus Viking Eriksdalshallen
2022-02-07 20:45 150038047 Salems IF (A) - Ingarö IF (A) 3 - 2 Johan Nima, Johan Hessing Skogsängshallen
2022-03-05 17:15 150038049 Hammarby IF IBF (B) - Nynäshamns IBK 5 - 2 Johnny Mikael Claesson, Gustav Levin Sjöstadshallen
2022-01-16 17:30 150038055 Sköndals IK - Högalids IF 8 - 1 Linus Söderblom, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2022-01-21 20:00 150038054 Ingarö IF (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 9 Sadjad Nima, Johan Hessing Ingarö Sporthall
2022-02-16 20:15 150038051 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF IBF (B) 7 - 1 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Vintervikshallen
2022-03-13 18:15 150038052 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (B) 5 - 5 Kenneth Johansson, Mauricio Castillo Kvarnängshallen
2022-01-23 17:15 150038056 Sköndals IK - Ingarö IF (A) 9 - 1 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Sköndalshallen
2022-02-13 18:30 150038058 Salems IF (A) - Nynäshamns IBK 3 - 5 Lucas Werelius, Can Asal Skogsängshallen
2022-03-08 19:30 150038059 Huddinge IBS (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 4 Gustav Levin, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2022-03-26 18:15 150038060 Högalids IF - Hammarby IF IBF (B) 5 - 6 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Sjöstadshallen
2022-01-29 17:30 150038062 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (B) 8 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Kvarnängshallen
2022-01-29 18:00 150038064 Ingarö IF (A) - Högalids IF 5 - 6 Johan Hessing, Imtiaz Karim Ingarö Sporthall
2022-03-16 20:15 150038061 Djurgårdens IF IBS - Salems IF (A) 10 - 2 Daniel Kölborn, Magnus Johansson Vintervikshallen
2022-03-21 19:30 150038065 Hammarby IF IBF (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 2 Malva Sölvemark, Daniel Kölborn Sjöstadshallen
2022-02-12 15:15 150038069 Salems IF (A) - Hammarby IF IBF (B) 1 - 2 Malva Sölvemark, Patrik Andersén Skogsängshallen
2022-02-13 11:00 150038070 Högalids IF - Huddinge IBS (B) 3 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Eriksdalshallen
2022-02-13 19:00 150038068 FBI Tullinge (B) - Djurgårdens IF IBS 2 - 6 Martin Åkesson, Kent Budell Tullingehallen
2022-02-20 18:30 150038067 Sköndals IK - Nynäshamns IBK 3 - 1 Kent Budell, Martin Åkesson Sköndalshallen
2022-02-20 16:15 150038074 Huddinge IBS (B) - Salems IF (A) 7 - 3 Tommy Egman, Tuva Egman Glömstahallen
2022-02-26 12:45 150038071 Djurgårdens IF IBS - Sköndals IK 6 - 6 Niklas Lundberg, Hampus Bergholm Hjorthagshallen
2022-03-27 18:15 150038072 Nynäshamns IBK - Ingarö IF (A) 4 - 3 Kenneth Johansson, Sezgin Youmer Kvarnängshallen
2022-04-02 16:30 150038075 Hammarby IF IBF (B) - FBI Tullinge (B) 13 - 0 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sjöstadshallen
2022-03-06 11:00 150038080 Högalids IF - Salems IF (A) 5 - 0 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Telefonplanshallen
2022-03-11 20:00 150038077 Ingarö IF (A) - Djurgårdens IF IBS 0 - 9 Jonas Jatko, Imtiaz Karim Ingarö Sporthall
2022-03-13 16:45 150038078 Sköndals IK - Hammarby IF IBF (B) 8 - 2 Gustav Levin, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2022-03-14 19:15 150038079 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 7 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2022-03-19 13:30 150038084 Huddinge IBS (B) - Sköndals IK 1 - 6 Anton Fritshammar, Tobias Berger Fleminghallen A
2022-03-19 14:30 150038082 Nynäshamns IBK - Högalids IF 2 - 4 Mauricio Castillo, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2022-03-19 16:15 150038085 Hammarby IF IBF (B) - Ingarö IF (A) 7 - 1 Emilia Tuomela, Jonas Holm Sjöstadshallen
2022-03-20 14:45 150038083 Salems IF (A) - FBI Tullinge (B) 4 - 2 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2022-03-26 14:45 150038086 Nynäshamns IBK - Djurgårdens IF IBS 1 - 3 Ida Sandberg, Malva Sölvemark Kvarnängshallen
2022-03-26 14:45 150038088 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS (B) 2 - 8 Jonas Jatko, Kenny Ly Ingarö Sporthall
2022-03-27 10:00 150038090 Högalids IF - FBI Tullinge (B) 6 - 5 Imtiaz Karim, Anton Fritshammar Eriksdalshallen
2022-03-27 16:30 150038089 Sköndals IK - Salems IF (A) 11 - 2 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Djurgårdens IF IBS 16 14 1 1 106-39 67 43
2. Sköndals IK 16 13 1 2 96-35 61 40
3. Hammarby IF IBF (B) 16 10 3 3 70-49 21 33
4. Huddinge IBS (B) 16 7 5 4 85-53 32 26
5. Högalids IF 16 7 1 8 52-73 -21 22
6. FBI Tullinge (B) 16 5 0 11 56-90 -34 15
7. Salems IF (A) 16 4 3 9 38-76 -38 15
8. Nynäshamns IBK 16 4 2 10 45-62 -17 14
9. Ingarö IF (A) 16 0 0 16 36-107 -71 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis