Pantamera Juniorer Division 2 (2022/23)

Gruppspel
DJ A-Vår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-14 10:00 150039002 Huddinge IBS (A) - Täby FC (A) 1 - 3 Petra Dynesius, Mattias Patrik Robert Thorsén Kvarnbergshallen
2023-01-14 16:00 150039003 Värmdö IF - Bele Barkarby IF IBF 8 - 3 Sadjad Nima, Alexander Löfgren Värmdö sporthall
2023-01-15   Uppskj. 150039001 Tyresö Trollbäcken IBK - Järfälla IBK Uppskj. Tyresöhallen
2023-01-20 20:00 150039007 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) 1 - 3 Oscar Ekman, Patrik Andersén Tullingehallen
2023-01-22 17:45 150039008 Täby FC (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 4 Maryan Hrabovuk, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2023-01-29 17:00 150039005 Järfälla IBK - Värmdö IF 1 - 7 Gustav Levin, Martin Mårtensson Viksjö Sporthall
2023-01-29 14:00 150039009 Täby FC (A) - FBI Tullinge 2 - 7 Fredrik Alzén, Emmie Helleday K-Rauta Arena
2023-01-29 14:30 150039010 Huddinge IBS (A) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 5 Ella Lassen Eriksson, Sezgin Youmer Glömstahallen
2023-03-12 16:00 150039012 Värmdö IF - Täby FC (B) Värmdö sporthall
2023-01-31 19:40 150039014 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 7 - 6 Imtiaz Karim, Anders Peterson Björkebyhallen
2023-02-12 13:30 150039015 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF Håkan Taxén, Gustav Levin Tyresöhallen
2023-02-12   Uppskj. 150039013 Järfälla IBK - Huddinge IBS (A) Uppskj. Viksjö Sporthall
2023-02-18 18:30 150039019 Huddinge IBS (A) - Täby FC (B) Kvarnbergshallen
2023-02-19 11:00 150039018 Täby FC (A) - Järfälla IBK K-Rauta Arena
2023-03-10 19:30 150039017 FBI Tullinge - Bele Barkarby IF IBF Tullingehallen
2023-01-21 14:30 150039024 Täby FC (B) - Täby FC (A) 7 - 5 Sabina Åström, Björn Söderström K-Rauta Arena
2023-03-12 12:15 150039023 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (A) Tyresöhallen
2023-03-12 19:30 150039021 Järfälla IBK - FBI Tullinge Viksjö Sporthall
2023-03-19 13:30 150039025 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF Kvarnbergshallen
2023-03-19 18:30 150039028 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK Björkebyhallen
2023-03-19 19:00 150039026 Täby FC (A) - Tyresö Trollbäcken IBK K-Rauta Arena
2023-03-19 19:30 150039027 FBI Tullinge - Täby FC (B) Tullingehallen
2023-03-26 10:15 150039029 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF K-Rauta Arena
2023-03-26 16:00 150039031 Värmdö IF - Täby FC (A) Värmdö sporthall
2023-03-26 16:45 150039030 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge Tyresöhallen
2023-04-01 18:45 150039034 FBI Tullinge - Värmdö IF Tullingehallen
2023-04-02 09:15 150039036 Järfälla IBK - Täby FC (B) Viksjö Sporthall
2023-04-02 18:45 150039035 Bele Barkarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Värmdö IF 2 2 0 0 15-4 11 6
2. Bele Barkarby IF IBF 3 2 0 1 15-15 0 6
3. Täby FC (B) 2 1 1 0 11-9 2 4
4. FBI Tullinge 2 1 0 1 8-5 3 3
5. Huddinge IBS (A) 3 1 0 2 5-9 -4 3
6. Täby FC (A) 4 1 0 3 16-22 -6 3
7. Tyresö Trollbäcken IBK 1 0 1 0 4-4 0 1
8. Järfälla IBK 1 0 0 1 1-7 -6 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
DJ B-Vår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-01-14 16:45 150040001 Rotebro IS IBK / Sigtuna IF - Älvsjö AIK IBF 3 - 7 Niklas Forsman, Theodore Idevall Rotebrohallen (Nya)
2023-01-14   Uppskj. 150040003 Vallentuna IBK / IK Frej - Väsby AIK / RA19 Uppskj. Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-01-18 19:15 150040002 Sköndals IK - Huddinge IBS (B) 1 - 7 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Skarpnäckshallen
2023-03-31 19:30 150040004 Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK - Hässelby SK IBK Kvarnängshallen
2023-01-22 19:45 150040005 Älvsjö AIK IBF - Vallentuna IBK / IK Frej 4 - 1 Magnus Berg, Fredrik Åhlund Västertorpshallen
2023-01-25 19:15 150040007 Hässelby SK IBK - Sköndals IK 4 - 6 Peter Lassfolk, Isabelle Lassfolk Hässelbyhallen
2023-02-04 12:30 150040008 Nacka IBK - Rotebro IS IBK / Sigtuna IF 1 - 3 Maja Bergman, Gustav Levin Myrsjöskolan
2023-02-25 11:00 150040006 Väsby AIK / RA19 - Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK Smedsgärdshallen
2023-01-28 11:15 150040011 Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 5 Kenneth Johansson, Hanna Woxmark Åbyhallen - Haninge
2023-01-28 17:00 150040009 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK 11 - 0 Martin Claësson, Fredrik Bousset Kvarnbergshallen
2023-01-29 18:00 150040010 Sköndals IK - Väsby AIK / RA19 3 - 2 Ilias Neffling, Mattias Dahlgren Sköndalshallen
2023-01-29 18:00 150040012 Vallentuna IBK / IK Frej - Nacka IBK 5 - 3 Filip Saverstam, Ludwig Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-02-12 16:15 150040016 Nacka IBK - Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK Christoffer Hellström, Felix Fernström Ormingehallen
2023-02-12 17:45 150040015 Rotebro IS IBK / Sigtuna IF - Vallentuna IBK / IK Frej Emmie Helleday, Astrid Isaksson Rotebrohallen (Nya)
2023-03-06 19:30 150040013 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK Sätrahallen
2023-03-10 19:30 150040014 Väsby AIK / RA19 - Huddinge IBS (B) Rosershallen
2023-02-18 14:00 150040017 Hässelby SK IBK - Väsby AIK / RA19 Riddersvik
2023-02-19 09:00 150040018 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF Kvarnbergshallen
2023-02-19 16:00 150040020 Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK - Rotebro IS IBK / Sigtuna IF Åbyhallen - Haninge
2023-02-19 17:15 150040019 Sköndals IK - Nacka IBK Sköndalshallen
2023-03-11 10:30 150040022 Vallentuna IBK / IK Frej - Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-11 15:45 150040023 Rotebro IS IBK / Sigtuna IF - Sköndals IK Rotebrohallen (Nya)
2023-03-12 09:30 150040021 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK Västertorpshallen
2023-03-12 18:15 150040024 Nacka IBK - Huddinge IBS (B) Ormingehallen
2023-03-18 11:00 150040028 Väsby AIK / RA19 - Älvsjö AIK IBF Smedsgärdshallen
2023-03-18 16:00 150040027 Hässelby SK IBK - Nacka IBK Hässelbyhallen
2023-03-18 16:30 150040026 Huddinge IBS (B) - Rotebro IS IBK / Sigtuna IF Tomtbergahallen
2023-03-19 19:00 150040025 Sköndals IK - Vallentuna IBK / IK Frej Sköndalshallen
2023-03-19 14:00 150040032 Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK - Sköndals IK Åbyhallen - Haninge
2023-03-24 19:45 150040029 Nacka IBK - Väsby AIK / RA19 Ormingehallen
2023-03-25 15:45 150040031 Vallentuna IBK / IK Frej - Huddinge IBS (B) Rosendalsskolan Norra Sporthall
2023-03-26 16:45 150040030 Rotebro IS IBK / Sigtuna IF - Hässelby SK IBK Rotebrohallen (Nya)
2023-03-31 19:30 150040035 Väsby AIK / RA19 - Rotebro IS IBK / Sigtuna IF Rosershallen
2023-04-01 09:15 150040036 Älvsjö AIK IBF - Nacka IBK Kämpetorpshallen 2
2023-04-02 13:30 150040033 Huddinge IBS (B) - Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK Kvarnbergshallen
2023-04-02 17:45 150040034 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK / IK Frej Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF 3 3 0 0 16-7 9 9
2. Huddinge IBS (B) 2 2 0 0 18-1 17 6
3. Sköndals IK 3 2 0 1 10-13 -3 6
4. Vallentuna IBK / IK Frej 2 1 0 1 6-7 -1 3
5. Rotebro IS IBK / Sigtuna IF 2 1 0 1 6-8 -2 3
6. Väsby AIK / RA19 1 0 0 1 2-3 -1 0
7. Västerhaninge IBK / Nynäshamns IBK 1 0 0 1 3-5 -2 0
8. Nacka IBK 2 0 0 2 4-8 -4 0
9. Hässelby SK IBK 2 0 0 2 4-17 -13 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damjuniorer norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150034006 Vallentuna IBK / IK Frej - Hässelby SK IBK
2022-09-28 20:15 150034005 Rotebro IS IBK / Sigtuna IF - Bele Barkarby IF IBF 7 - 8 Jacob Leijon, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2022-11-09 19:30 150034002 Huddinge IBS (C ) - Järfälla IBK 0 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2022-10-02 16:30 150034011 Hässelby SK IBK - Väsby AIK / RA19 5 - 1 Samuel Oreland, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2022-12-17 19:30 150034012 Vallentuna IBK / IK Frej - Rotebro IS IBK / Sigtuna IF 2 - 4 Magnus Berg, Patrik Andersén Rosendalsskolan Södra Sporthall
2022-10-09 12:30 150034016 Huddinge IBS (C ) - Hässelby SK IBK 7 - 7 Jonas Broström, Jonas Jatko Glömstahallen
2022-10-09 12:45 150034015 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 6 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Grindtorpshallen
2022-11-25 19:30 150034018 Väsby AIK / RA19 - Rotebro IS IBK / Sigtuna IF 4 - 3 Niklas Forsman, Anders Peterson Rosershallen
2022-10-14 19:00 150034022 Vallentuna IBK / IK Frej - Täby FC (A) 4 - 8 Alexander Löfgren, Jan Lingemark Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-10-15 17:45 150034023 Rotebro IS IBK / Sigtuna IF - Huddinge IBS (C ) 4 - 9 Sadjad Nima, Magnus Berg Rotebrohallen (Nya)
2022-10-16 19:15 150034021 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK 3 - 0 Viggo Modigh, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2022-11-20 13:00 150034029 Täby FC (A) - Väsby AIK / RA19 8 - 6 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk K-Rauta Arena
2022-12-14 18:30 150034028 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK / Sigtuna IF 6 - 5 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Viksjö Sporthall
2022-11-27 11:00 150034036 Täby FC (A) - Huddinge IBS (C ) 6 - 3 Shabbir Ahmed, Johan Hessing K-Rauta Arena
2022-12-20 19:30 150034032 Vallentuna IBK / IK Frej - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Anders Peterson, Peter Lassfolk Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-11-13 15:45 150034039 Bele Barkarby IF IBF - Väsby AIK / RA19 6 - 2 Shabbir Ahmed, Alexander Löfgren Björkebyhallen
2022-11-13 16:15 150034042 Järfälla IBK - Täby FC (A) 2 - 8 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Viksjö Sporthall
2022-12-12 20:15 150034038 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK / Sigtuna IF 1 - 3 Sezgin Youmer, Anders Peterson Riddersvik
2022-11-19 13:15 150034044 Väsby AIK / RA19 - Vallentuna IBK / IK Frej 3 - 2 Kevin Helly, Sadjad Nima Smedsgärdshallen
2022-12-21 20:15 150034046 Huddinge IBS (C ) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Ilias Neffling, Mattias Dahlgren Tomtbergahallen
2022-12-03 15:00 150034052 Hässelby SK IBK - Täby FC (A) 4 - 8 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Riddersvik
2022-12-04 15:30 150034053 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 3 - 2 Anders Asp, Anders Peterson Jakobsbergs Sporthall
2022-12-04 18:00 150034051 Vallentuna IBK / IK Frej - Huddinge IBS (C ) 5 - 6 Anders Peterson, Jan Lingemark Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-11-26 17:00 150034057 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK / Sigtuna IF 6 - 1 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk K-Rauta Arena
2022-11-30 19:30 150034056 Huddinge IBS (C ) - Väsby AIK / RA19 5 - 4 Johnny Mikael Claesson, Bjarne Hekkelstrand Kvarnbergshallen
2022-12-11 18:45 150034058 Järfälla IBK - Vallentuna IBK / IK Frej 2 - 6 Arne Brovig, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2022-12-17 10:00 150034063 Väsby AIK / RA19 - Järfälla IBK 5 - 10 Fredrik Nensén, Ricky Bagge Smedsgärdshallen
2022-12-18 15:15 150034066 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 10 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Bas Barkarby
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 7 7 0 0 41-20 21 21
2. Täby FC (A) 7 6 0 1 47-26 21 18
3. Huddinge IBS (C ) 7 3 1 3 31-30 1 10
4. Järfälla IBK 7 3 0 4 23-30 -7 9
5. Hässelby SK IBK 6 2 1 3 23-29 -6 7
6. Rotebro IS IBK / Sigtuna IF 7 2 0 5 27-36 -9 6
7. Väsby AIK / RA19 7 2 0 5 25-39 -14 6
8. Vallentuna IBK / IK Frej 6 1 0 5 21-28 -7 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damjuniorer södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-25 18:00 150035002 Nacka IBK - Täby FC (B) 5 - 3 Lucas Werelius, Can Asal Ormingehallen
2022-11-05 13:00 150035005 Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK - FBI Tullinge 4 - 5 Shabbir Ahmed, Sezgin Youmer, Ej offentliggjord Åbyhallen - Haninge
2022-12-07 19:30 150035001 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF 2 - 3 Fredrik Alzén, Anders Peterson Skarpnäckshallen
2022-10-01 16:15 150035010 FBI Tullinge - Värmdö IF 0 - 7 Karl-Johan Leijon, Ella Lassen Eriksson Rikstenshallen
2022-10-02 11:30 150035012 Tyresö Trollbäcken IBK - Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK 5 - 2 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Tyresöhallen
2022-10-02 18:30 150035007 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF 6 - 6 Isak Wallenius, Shabbir Ahmed Grindtorpshallen
2022-10-09 14:00 150035018 Huddinge IBS (A) - Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK 5 - 0 Jonas Broström, Jonas Jatko Glömstahallen
2022-10-09 14:30 150035015 Sköndals IK - FBI Tullinge 0 - 4 Sixten Thorén, Jakob Jansson Sköndalshallen
2022-10-09 18:00 150035017 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 2 Maja Bergman, Kevin Helly Värmdö sporthall
2022-10-16 09:30 150035024 Huddinge IBS (A) - Värmdö IF 7 - 6 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Glömstahallen
2022-10-16 13:30 150035022 Tyresö Trollbäcken IBK - Sköndals IK 3 - 2 Zana Guzel, Niclas Woxmark Strandhallen - Tyresö
2022-10-16 16:00 150035023 Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK - Nacka IBK 2 - 1 Shabbir Ahmed, Jonas Jatko Åbyhallen - Haninge
2022-10-22 16:15 150035030 Nacka IBK - Värmdö IF 4 - 4 Felix Fernström, Anton Zaitsev Myrsjöskolan
2022-10-22 17:30 150035025 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge 3 - 5 Mattias Patrik Robert Thorsén, Martin Åkesson Kämpetorpshallen 2
2022-10-23 15:45 150035029 Sköndals IK - Huddinge IBS (A) 1 - 3 Johnny Mikael Claesson, Ella Lassen Eriksson Sköndalshallen
2022-10-23 18:30 150035028 Täby FC (B) - Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK 9 - 1 Fredrik Nensén, Alexander Löfgren Grindtorpshallen
2022-11-05 12:15 150035036 Nacka IBK - Sköndals IK 2 - 7 Kevin Helly, Malva Sölvemark Myrsjöskolan
2022-11-06 14:15 150035035 Värmdö IF - Täby FC (B) 5 - 4 Maja Bergman, Kevin Helly Värmdö sporthall
2022-11-06 18:00 150035032 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 1 Kevin Neemé, Mauricio Castillo Tullingehallen
2022-11-13 17:45 150035039 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) 5 - 4 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Tullingehallen
2022-11-13 18:00 150035042 Sköndals IK - Täby FC (B) 0 - 9 Aarre Hietanen, Gustav Levin Sköndalshallen
2022-12-22 20:30 150035037 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Johnny Mikael Claesson, Mohamed Abdirisak Kämpetorpshallen 2
2022-11-19 16:15 150035046 Nacka IBK - FBI Tullinge 3 - 4 Alice Fritshammar, Matilda Jennersjö Myrsjöskolan
2022-11-19 17:30 150035043 Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 4 Anton Fritshammar, Andreas Persson Stenberg Åbyhallen - Haninge
2022-11-19 18:15 150035044 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 4 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Kvarnbergshallen
2022-12-03 17:00 150035050 Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK - Värmdö IF 2 - 10 Ella Lassen Eriksson, Petra Dynesius Åbyhallen - Haninge
2022-12-03 17:00 150035053 FBI Tullinge - Täby FC (B) 5 - 9 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Tullingehallen
2022-12-04 18:00 150035051 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka IBK 4 - 4 Ulf Hedlund, Petra Dynesius Tyresöhallen
2022-12-19 19:30 150035049 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS (A) 3 - 2 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Sätrahallen
2022-11-26 15:30 150035058 Täby FC (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 2 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk K-Rauta Arena
2022-12-10 16:45 150035055 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF 6 - 2 Patrik Andersén Värmdö sporthall
2022-12-11 19:30 150035056 Nacka IBK - Huddinge IBS (A) Ormingehallen
2022-12-18 16:15 150035057 Sköndals IK - Västerhaninge IBK /Nynäshamns IBK 4 - 4 Jonas Jatko, Aarre Hietanen Sköndalshallen
2022-12-04 15:15 150035062 Värmdö IF - Sköndals IK 11 - 5 Melvin Lindkvist, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2022-12-17 15:30 150035061 Älvsjö AIK IBF - Nacka IBK 3 - 8 Daniel Söderberg, Aarre Hietanen Kämpetorpshallen 2
2022-12-18 10:00 150035063 Huddinge IBS (A) - Täby FC (B) 2 - 4 Osama Abaied, Zana Guzel Glömstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (B) 8 5 1 2 51-26 25 16
2. Värmdö IF 8 5 1 2 50-26 24 16
3. FBI Tullinge 8 5 0 3 28-31 -3 15
4. Tyresö Trollbäcken IBK 8 4 2 2 24-25 -1 14
5. Huddinge IBS (A) 7 4 0 3 29-23 6 12
6. Älvsjö AIK IBF 8 3 2 3 27-34 -7 11
7. Nacka IBK 7 2 2 3 27-27 0 8
8. Sköndals IK 8 1 1 6 21-39 -18 4
9. Västerhaninge IBK / Nynäshamns IBK 8 1 1 6 17-43 -26 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis