Damer Utvecklingsserie (2023/24)

Gruppspel
Damer Utveckling A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-14 16:00 242301002 Krokoms IBK Damer - Timrå IBC FU 3 - 10 Jonas Melin, Mikael Körning Krokomshallen
2023-10-29 13:00 242301001 Örnsköldsvik IBF DU23/IBK - Sundsvall FBC Ungdom 1 - 10 Jonas Melin, Peter Näslund Örnsköldsviks Sporthall
2023-11-26 12:00 242301004 Sundsvalls IBF F08 - FBC Lo Dam 19 - 1 Jan Öberg, Thomas Eriksson Sundsvalls Sporthall-A
2023-10-22 11:00 242301008 Timrå IBC FU - Sundsvalls IBF F08 5 - 1 Kent Jansson, Mattias Karlsson Timrå Sporthall
2023-10-27 19:30 242301005 IFK Nyland - Örnsköldsvik IBF DU23/IBK 6 - 3 Ivica Matanovic, Peter Näslund Bollstahallen
2023-10-29 15:00 242301006 FBC Lo Dam - Krokoms IBK Damer 3 - 9 My Sahlen Bollstahallen
2023-11-11 12:30 242301012 Sundsvalls IBF F08 - IFK Nyland 8 - 4 Tony Lööf, Mattias Karlsson Baldershallen 4
2023-11-11 13:00 242301010 Örnsköldsvik IBF DU23/IBK - Timrå IBC FU 3 - 13 Ivica Matanovic, Peter Näslund Örnsköldsviks Sporthall
2023-11-11 16:00 242301009 Krokoms IBK Damer - Sundsvall FBC Ungdom 5 - 4 Alexander Bergman, Daniel Lindberg Krokomshallen
2023-11-18 242301014 Örnsköldsvik IBF DU23/IBK - FBC Lo Dam 8 - 3 Skyttis Arena
2023-11-19 12:00 242301013 Krokoms IBK Damer - IFK Nyland 2 - 9 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Krokomshallen
2023-11-24 18:00 242301015 Sundsvalls IBF F08 - Sundsvall FBC Ungdom 7 - 4 Mattias Karlsson, Lucas Rolandsen Sundsvalls Sporthall-A
2023-12-02 15:00 242301018 FBC Lo Dam - Timrå IBC FU 2 - 8 Mikael Körning, Adrian Melin Bollstahallen
2023-12-02 16:00 242301017 Sundsvall FBC Ungdom - IFK Nyland 9 - 6 Santiago Bedoya, Kian Keinia Sundsvalls Sporthall-A
2024-01-14 11:00 242301020 Sundsvalls IBF F08 - Krokoms IBK Damer 6 - 3 Thomas Eriksson, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2023-12-05 20:00 242301021 Sundsvall FBC Ungdom - Timrå IBC FU 8 - 3 Markus Helsing, Teodor Lundgren Hagahallen
2023-12-09 242301023 Örnsköldsvik IBF DU23/IBK - Krokoms IBK Damer 6 - 4 Skyttis Arena
2023-12-09 15:00 242301024 FBC Lo Dam - IFK Nyland 0 - 7 Tony Lööf, Thomas Eriksson Bollstahallen
2023-12-16 10:30 242301028 Örnsköldsvik IBF DU23/IBK - Sundsvalls IBF F08 2 - 9 Boo Hydling, Alexander Engström Skyttis Arena
2023-12-16 12:00 242301026 Timrå IBC FU - IFK Nyland 6 - 1 Roger Lundbäck, Per Backlin Timrå Sporthall
2024-01-14 13:30 242301025 Sundsvall FBC Ungdom - FBC Lo Dam 10 - 2 Pierre Björklund, Per Backlin Baldershallen 4
2024-01-13 14:30 242301029 Sundsvall FBC Ungdom - Örnsköldsvik IBF DU23/IBK 11 - 1 Thomas Berglund, Nils Börlin Baldershallen 4
2024-01-13 15:00 242301030 Timrå IBC FU - Krokoms IBK Damer 11 - 2 Mattias Karlsson, Tony Lööf Timrå Sporthall
2024-01-13 15:00 242301032 FBC Lo Dam - Sundsvalls IBF F08 0 - 8 Mikael Körning, Jonas Melin Bollstahallen
2024-01-27 12:00 242301036 Sundsvalls IBF F08 - Timrå IBC FU 12 - 2 Tony Lööf, Mattias Karlsson Hagahallen
2024-01-28 242301033 Örnsköldsvik IBF DU23/IBK - IFK Nyland 1 - 6 Skyttis Arena
2024-02-11 11:00 242301040 IFK Nyland - Sundsvalls IBF F08 5 - 8 Wille Berglund, Alexander Engström Bollstahallen
2024-02-11 12:30 242301038 Timrå IBC FU - Örnsköldsvik IBF DU23/IBK 14 - 0 Mattias Karlsson, Pierre Björklund Timrå Sporthall
2024-02-11 15:30 242301037 Sundsvall FBC Ungdom - Krokoms IBK Damer 6 - 2 Edvin Lindelöf, Markus Helsing Hagahallen
2024-02-17 11:00 242301041 IFK Nyland - Krokoms IBK Damer 12 - 5 My Sahlen, Maria Dahlin Bollstahallen
2024-02-17 15:00 242301042 FBC Lo Dam - Örnsköldsvik IBF DU23/IBK 7 - 8 My Sahlen, Maria Dahlin Bollstahallen
2024-02-20 18:45 242301043 Sundsvall FBC Ungdom - Sundsvalls IBF F08 4 - 4 William Bergman, Jon Lundgren Hagahallen
2024-03-02 14:00 242301045 IFK Nyland - Sundsvall FBC Ungdom 10 - 5 Ivica Matanovic, Peter Näslund Bollstahallen
2024-03-02 15:00 242301046 Timrå IBC FU - FBC Lo Dam 8 - 4 Tony Lööf, Mattias Karlsson Timrå Sporthall
2024-03-09 14:00 242301048 Krokoms IBK Damer - Sundsvalls IBF F08 Tony Lööf, Mattias Karlsson Krokomshallen
2024-03-10 242301034 Krokoms IBK Damer - FBC Lo Dam Krokomshallen
2023-11-26 12:00 242301051 Krokoms IBK Damer - Örnsköldsvik IBF DU23/IBK 5 - 3 Noah Martinsson, Urban Henrixon Krokomshallen
2024-03-16 14:00 242301052 IFK Nyland - FBC Lo Dam Ivica Matanovic, Mikael Körning Bollstahallen
2024-03-17 15:00 242301049 Timrå IBC FU - Sundsvall FBC Ungdom Timrå Sporthall
2024-03-23 11:00 242301054 IFK Nyland - Timrå IBC FU Ivica Matanovic, Mikael Körning Bollstahallen
2024-03-23 14:30 242301056 Sundsvalls IBF F08 - Örnsköldsvik IBF DU23/IBK Hagahallen
2024-03-23 15:00 242301053 FBC Lo Dam - Sundsvall FBC Ungdom Ivica Matanovic, Mikael Körning Bollstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sundsvalls IBF F08 10 8 1 1 82-30 52 25
2. Timrå IBC FU 10 8 0 2 80-36 44 24
3. Sundsvall FBC Ungdom 10 6 1 3 71-41 30 19
4. IFK Nyland 10 6 0 4 66-47 19 18
5. Krokoms IBK Damer 10 3 0 7 40-70 -30 9
6. Örnsköldsvik IBF DU23/ IBK 11 3 0 8 36-88 -52 9
7. FBC Lo Dam 9 0 0 9 22-85 -63 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer Utveckling B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-21 14:00 242302003 IFK Nyland - Brunflo FK/Jemtland IB 18 - 0 Thomas Eriksson, Jan Öberg Bollstahallen
2023-10-22 12:30 242302002 Klockarbergets BK F06/07 - Krokoms IBK Damer 7 - 9 Josephine Eriksson, Teodor Lundgren Njurundahallen
2024-02-11 15:00 242302004 FBC Lo Dam - SKB Sundsvall IF 7 - 2 Wille Berglund, Alexander Engström Bollstahallen
2024-03-17 11:00 242302001 Sundsvalls IBF F07 - Örnsköldsvik IBF DU23/IBK Tony Lööf, Mattias Karlsson Höglunda
2023-10-27 19:30 242302005 IFK Nyland - Örnsköldsvik IBF DU23/IBK 6 - 3 Bollstahallen
2023-10-28 13:30 242302007 Sundsvalls IBF F07 - Brunflo FK/Jemtland IB 6 - 0 Kian Keinia, Santiago Bedoya Hagahallen
2023-10-28 16:30 242302008 Klockarbergets BK F06/07 - SKB Sundsvall IF 8 - 9 Pierre Björklund, Tony Lööf Baldershallen 4
2024-01-28 13:00 242302006 FBC Lo Dam - Krokoms IBK Damer 3 - 9 Alexander Engström, My Sahlen Bollstahallen
2023-11-10 19:30 242302011 IFK Nyland - SKB Sundsvall IF 31 - 1 Adrian Melin, Mikael Körning Bollstahallen
2023-11-12 12:00 242302010 Klockarbergets BK F06/07 - Örnsköldsvik IBF DU23/IBK 14 - 2 Teodor Lundgren, Tony Lööf Njurundahallen
2023-11-12 14:30 242302009 Sundsvalls IBF F07 - Krokoms IBK Damer 11 - 0 Kent Jansson, Per Backlin Hagahallen
2023-11-12 15:00 242302012 FBC Lo Dam - Brunflo FK/Jemtland IB 3 - 3 Adrian Melin, Mikael Körning Bollstahallen
2023-11-18 10:30 242302014 Örnsköldsvik IBF DU23/IBK - FBC Lo Dam 8 - 3 Peder Lövdahl, Adrian Melin Skyttis Arena
2023-11-18 12:00 242302016 Brunflo FK/Jemtland IB - Klockarbergets BK F06/07 8 - 6 Mikael Körning, Jonas Melin Kastalskolans sporthall
2023-11-18 14:00 242302015 SKB Sundsvall IF - Sundsvalls IBF F07 2 - 14 Mattias Karlsson, Tony Lööf Hagahallen
2023-11-19 12:00 242302013 Krokoms IBK Damer - IFK Nyland 2 - 9 Krokomshallen
2023-11-25 12:00 242302019 Brunflo FK/Jemtland IB - Örnsköldsvik IBF DU23/IBK 9 - 9 Noah Martinsson, Urban Henrixon Kastalskolans sporthall
2023-11-25 14:00 242302017 IFK Nyland - Sundsvalls IBF F07 6 - 6 Jonas Melin, Mikael Körning Bollstahallen
2023-11-25 14:00 242302018 Klockarbergets BK F06/07 - FBC Lo Dam 5 - 7 Teodor Lundgren, Lucas Rolandsen Njurundahallen
2023-11-25 15:00 242302020 Krokoms IBK Damer - SKB Sundsvall IF 15 - 1 Urban Henrixon, Noah Martinsson Krokomshallen
2023-12-09 242302024 FBC Lo Dam - IFK Nyland 0 - 7 Bollstahallen
2023-12-09 13:30 242302022 SKB Sundsvall IF - Brunflo FK/Jemtland IB 2 - 9 Mattias Karlsson, Per Pålsson Baldershallen 5
2023-12-09 16:00 242302021 Sundsvalls IBF F07 - Klockarbergets BK F06/07 9 - 3 Thomas Berglund, Roger Lundbäck Hagahallen
2023-12-09 18:00 242302023 Örnsköldsvik IBF DU23/IBK - Krokoms IBK Damer 6 - 4 Maria Dahlin, Andreas Nyman Skyttis Arena
2023-12-15 19:30 242302026 IFK Nyland - Klockarbergets BK F06/07 10 - 8 Maria Dahlin, Ivan Wahlström Bollstahallen
2023-12-15 20:00 242302027 Brunflo FK/Jemtland IB - Krokoms IBK Damer 6 - 5 Henrik Forslin, Öjvind Bäckman Kastalskolans sporthall
2023-12-17 15:00 242302025 FBC Lo Dam - Sundsvalls IBF F07 3 - 7 Wille Berglund, Alexander Engström Bollstahallen
2023-12-17 16:00 242302028 SKB Sundsvall IF - Örnsköldsvik IBF DU23/IBK 5 - 11 Pierre Björklund, Teodor Lundgren Hagahallen
2023-11-18 16:00 242302031 Brunflo FK/Jemtland IB - IFK Nyland 5 - 6 Jonas Melin, Mikael Körning Kastalskolans sporthall
2024-01-20 11:30 242302029 Örnsköldsvik IBF DU23/IBK - Sundsvalls IBF F07 1 - 10 My Sahlen, Kathrine-Louise Näslund Skyttis Arena
2024-01-20 12:00 242302030 Krokoms IBK Damer - Klockarbergets BK F06/07 13 - 2 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Krokomshallen
2024-01-20 14:00 242302032 SKB Sundsvall IF - FBC Lo Dam 3 - 12 Nils Börlin, Pierre Björklund Hagahallen
2024-01-27 15:00 242302035 Brunflo FK/Jemtland IB - Sundsvalls IBF F07 4 - 2 Noah Martinsson, Henrik Forslin Kastalskolans sporthall
2024-01-28 12:00 242302033 Örnsköldsvik IBF DU23/IBK - IFK Nyland 1 - 6 Casper Östman Robé, Filip Dahlberg-Sjölund Skyttis Arena
2024-01-28 14:30 242302036 SKB Sundsvall IF - Klockarbergets BK F06/07 4 - 8 Tony Lööf, Pierre Björklund Hagahallen
2024-03-10 13:00 242302034 Krokoms IBK Damer - FBC Lo Dam Krokomshallen
2024-02-03 12:00 242302040 Brunflo FK/Jemtland IB - FBC Lo Dam 5 - 7 Olle Malmrot, Noah Martinsson Kastalskolans sporthall
2024-02-03 14:30 242302039 SKB Sundsvall IF - IFK Nyland 0 - 16 Thomas Eriksson, Pierre Björklund Hagahallen
2024-02-03 15:00 242302038 Örnsköldsvik IBF DU23/IBK - Klockarbergets BK F06/07 7 - 5 Matilda Öhlén, Boo Hydling Örnsköldsviks Sporthall
2024-02-04 15:00 242302037 Krokoms IBK Damer - Sundsvalls IBF F07 7 - 8 Robert Olofsson, Öjvind Bäckman Krokomshallen
2024-02-17 11:00 242302041 IFK Nyland - Krokoms IBK Damer 12 - 5 Bollstahallen
2024-02-17 13:00 242302043 Sundsvalls IBF F07 - SKB Sundsvall IF 15 - 0 Tony Lööf, Mattias Karlsson Hagahallen
2024-02-17 15:00 242302042 FBC Lo Dam - Örnsköldsvik IBF DU23/IBK 7 - 8 Bollstahallen
2024-02-17 16:30 242302044 Klockarbergets BK F06/07 - Brunflo FK/Jemtland IB 6 - 5 Pierre Björklund, Teodor Lundgren Baldershallen 4
2024-02-25 14:00 242302047 Örnsköldsvik IBF DU23/IBK - Brunflo FK/Jemtland IB 5 - 5 Andreas Nyman, Casper Östman Robé Örnsköldsviks Sporthall
2024-02-25 14:00 242302048 SKB Sundsvall IF - Krokoms IBK Damer 4 - 15 Thomas Eriksson, Jan Öberg Hagahallen
2024-02-25 15:00 242302046 FBC Lo Dam - Klockarbergets BK F06/07 12 - 4 Tony Lööf, Pierre Björklund Bollstahallen
2024-02-25 17:00 242302045 Sundsvalls IBF F07 - IFK Nyland 5 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Höglunda
2023-11-26 12:00 242302051 Krokoms IBK Damer - Örnsköldsvik IBF DU23/IBK 5 - 3 Krokomshallen
2024-03-16 11:30 242302049 Klockarbergets BK F06/07 - Sundsvalls IBF F07 Njurundahallen
2024-03-16 12:00 242302050 Brunflo FK/Jemtland IB - SKB Sundsvall IF Kastalskolans sporthall
2024-03-16 14:00 242302052 IFK Nyland - FBC Lo Dam Bollstahallen
2024-03-24 12:00 242302055 Krokoms IBK Damer - Brunflo FK/Jemtland IB Krokomshallen
2024-03-24 12:30 242302056 Örnsköldsvik IBF DU23/IBK - SKB Sundsvall IF Skyttis Arena
2024-03-24 14:00 242302054 Klockarbergets BK F06/07 - IFK Nyland Njurundahallen
2024-03-24 14:30 242302053 Sundsvalls IBF F07 - FBC Lo Dam Hagahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IFK Nyland 12 10 1 1 131-36 95 31
2. Sundsvalls IBF F07 11 9 1 1 93-30 63 28
3. Krokoms IBK Damer 12 6 0 6 89-72 17 18
4. Örnsköldsvik IBF DU23/ IBK 12 5 2 5 64-79 -15 17
5. FBC Lo Dam 11 5 1 5 64-61 3 16
6. Brunflo FK/ Jemtland IB 12 4 3 5 59-75 -16 15
7. Klockarbergets BK F06/ 07 12 3 0 9 76-95 -19 9
8. SKB Sundsvall IF 12 1 0 11 33-161 -128 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Damer utveckling C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-10-14 12:00 242303001 G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 - Sundsvalls IBF F07 4 - 6 Matilda Öhlén, Kathrine-Louise Näslund Köpmanholmens Sporthall
2023-10-14 12:00 242303002 Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF - Klockarbergets BK F06/07 3 - 4 Wille Berglund, Adrian Melin Skyttis Arena
2023-10-14 12:00 242303003 Brunflo FK/Jemtland IB - Moälvens IBK F07-08 0 - 13 Robert Olofsson, Noah Martinsson Kastalskolans sporthall
2023-10-14 16:00 242303004 SKB Sundsvall IF - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 1 - 35 William Bergman, Kian Keinia Skönsbergshallen
2023-10-21 242303052 Moälvens IBK F07-08 - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 1 - 4
2023-10-28 242303007 Sundsvalls IBF F07 - Brunflo FK/Jemtland IB 6 - 0
2023-10-28 242303008 Klockarbergets BK F06/07 - SKB Sundsvall IF 8 - 9
2023-10-29 242303005 Moälvens IBK F07-08 - G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 1 - 2
2023-11-11 10:30 242303010 G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 - Klockarbergets BK F06/07 10 - 0 Peter Näslund, Ivica Matanovic Örnsköldsviks Sporthall
2023-11-11 12:00 242303011 Brunflo FK/Jemtland IB - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 3 - 12 Niclas Engström, Öjvind Bäckman Kastalskolans sporthall
2023-11-11 15:00 242303009 Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF - Sundsvalls IBF F07 3 - 5 Matilda Öhlén, My Sahlen Örnsköldsviks Sporthall
2023-11-11 16:30 242303012 SKB Sundsvall IF - Moälvens IBK F07-08 4 - 16 Thomas Eriksson, Jan Öberg Skönsbergshallen
2023-11-18 242303015 SKB Sundsvall IF - Sundsvalls IBF F07 2 - 14
2023-11-18 242303016 Brunflo FK/Jemtland IB - Klockarbergets BK F06/07 8 - 6 Kastalskolans sporthall
2023-11-19 242303013 Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF - Moälvens IBK F07-08 4 - 1
2023-11-26 242303042 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 3 - 1 Skyttis Arena
2023-12-03 13:30 242303018 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Klockarbergets BK F06/07 12 - 4 Adrian Melin, Mikael Körning Skyttis Arena
2023-12-03 16:00 242303019 G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 - Brunflo FK/Jemtland IB 9 - 4 Matilda Öhlén, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2023-12-03 16:30 242303020 SKB Sundsvall IF - Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF 2 - 14 Pierre Björklund, Markus Helsing Skönsbergshallen
2024-02-24 12:30 242303017 Sundsvalls IBF F07 - Moälvens IBK F07-08 1 - 1 Mattias Karlsson, Tony Lööf Hagahallen
2023-12-09 242303021 Sundsvalls IBF F07 - Klockarbergets BK F06/07 9 - 3
2023-12-09 242303022 SKB Sundsvall IF - Brunflo FK/Jemtland IB 2 - 9
2023-12-10 242303023 G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 - Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF 6 - 5 Skyttis Arena
2023-12-17 242303006 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF 4 - 2 Skyttis Arena
2024-02-18 15:00 242303025 Sundsvalls IBF F07 - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 6 - 1 Jan Öberg, Thomas Eriksson Hagahallen (Plan A)
2024-02-24 18:30 242303027 Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF - Brunflo FK/Jemtland IB 9 - 2 Wille Berglund, Matilda Öhlén Skyttis Arena
2024-03-10 12:00 242303028 G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 - SKB Sundsvall IF Ivan Wahlström, Casper Östman Robé Skyttis Arena
2024-03-17 11:00 242303026 Klockarbergets BK F06/07 - Moälvens IBK F07-08 Thomas Eriksson, Jan Öberg Njurundahallen
2024-01-14 11:00 242303032 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - SKB Sundsvall IF 24 - 1 Matilda Öhlén, My Sahlen Skyttis Arena
2024-01-14 12:30 242303030 Klockarbergets BK F06/07 - Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF 5 - 9 Teodor Lundgren, Lucas Rolandsen Njurundahallen
2024-01-14 14:00 242303031 Moälvens IBK F07-08 - Brunflo FK/Jemtland IB 10 - 1 Jonas Melin, Wille Berglund Örnsköldsviks Sporthall
2024-01-14 14:30 242303029 Sundsvalls IBF F07 - G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 5 - 4 Roger Lundbäck, Thomas Eriksson Hagahallen
2024-01-21 242303024 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Moälvens IBK F07-08 4 - 2 Skyttis Arena
2024-01-27 242303033 G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 - Moälvens IBK F07-08 1 - 4 Skyttis Arena
2024-01-27 242303035 Brunflo FK/Jemtland IB - Sundsvalls IBF F07 4 - 2 Kastalskolans sporthall
2024-01-28 242303036 SKB Sundsvall IF - Klockarbergets BK F06/07 4 - 8
2024-02-04 242303051 Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF - G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 4 - 4
2024-02-10 13:00 242303040 Moälvens IBK F07-08 - SKB Sundsvall IF 14 - 1 Peter Näslund, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2024-02-10 14:00 242303038 Klockarbergets BK F06/07 - G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 4 - 8 Teodor Lundgren, Tony Lööf Njurundahallen
2024-02-10 14:30 242303037 Sundsvalls IBF F07 - Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF 7 - 1 Jon Lundgren, Isak Solnevik Hagahallen
2024-02-11 13:00 242303039 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Brunflo FK/Jemtland IB 16 - 1 Casper Östman Robé, Filip Dahlberg-Sjölund Örnsköldsviks Sporthall
2024-02-17 242303043 Sundsvalls IBF F07 - SKB Sundsvall IF 15 - 0
2024-02-17 242303044 Klockarbergets BK F06/07 - Brunflo FK/Jemtland IB 6 - 5
2024-02-18 242303041 Moälvens IBK F07-08 - Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF 1 - 1
2024-02-24 242303014 G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 0 - 4 Skyttis Arena
2024-03-03 12:00 242303046 Klockarbergets BK F06/07 - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF 2 - 10 Tony Lööf, Kent Jansson Njurundahallen
2024-03-03 12:30 242303048 Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF - SKB Sundsvall IF 10 - 4 Alexander Engström, Wille Berglund Skyttis Arena
2024-03-03 15:00 242303047 Brunflo FK/Jemtland IB - G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 2 - 14 Henrik Forslin, Öjvind Bäckman Kastalskolans sporthall
2024-03-23 16:30 242303045 Moälvens IBK F07-08 - Sundsvalls IBF F07 Kent Jansson, Mattias Karlsson Nolaskolan
2024-03-16 242303049 Klockarbergets BK F06/07 - Sundsvalls IBF F07
2024-03-16 242303050 Brunflo FK/Jemtland IB - SKB Sundsvall IF Kastalskolans sporthall
2024-03-23 11:00 242303054 Moälvens IBK F07-08 - Klockarbergets BK F06/07 Matilda Öhlén, My Sahlen Skyttis Arena
2024-03-23 12:00 242303055 Brunflo FK/Jemtland IB - Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF Kastalskolans sporthall
2024-03-23 12:00 242303056 SKB Sundsvall IF - G/K IBS F08/Nätra F07-09 1 Hagahallen
2024-03-23 13:30 242303053 Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF - Sundsvalls IBF F07 Matilda Öhlén, Alexander Engström Skyttis Arena
2024-03-24 242303034 Örnsköldsvik IBK F08/Örnsköldsviks IBF - Örnsköldsvik IBK F09/Örnsköldsviks IBF
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK F09/ Örnsköldsviks IBF 12 11 0 1 129-24 105 33
2. Sundsvalls IBF F07 11 9 1 1 76-23 53 28
3. G/ K IBS F08/ Nätra F07-09 1 12 6 1 5 63-42 21 19
4. Moälvens IBK F07-08 11 5 2 4 64-23 41 17
5. Örnsköldsvik IBK F08/ Örnsköldsviks IBF 12 5 2 5 65-45 20 17
6. Klockarbergets BK F06/ 07 11 3 0 8 50-87 -37 9
7. Brunflo FK/ Jemtland IB 12 3 0 9 39-105 -66 9
8. SKB Sundsvall IF 11 1 0 10 30-167 -137 3
9. Vakant 1 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis