Spelprogram - Träningsmatcher Uppland HT-2018

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF D1 Robert Esperi robert.esperi@gmail.com 070-8712212 Svart, Vit, Svartgula
AIK IBF P05 Mikael Qvarnström mikael.qvarnstrom@aikinnebandy.se 070-606 99 34 Svart, Vit, Svartgula
Almunge IK /Arlanda IBK JAS David Söderström davidsoderstrom@hotmail.com Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK H3 Johan Eriksson joh@neriksson.se 070-6440100 Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK P03/04 Röd 4 Patrik Vallin patrikvallin@hotmail.com 070-5435645 Röd/Gul, Svart, Svart
Almunge IK P05 Robert Sjöberg robert.sjoberg83@hotmail.com Röd/Gul, Svart, Svart
Alunda IBF Jörgen Olsson jorgen.olsson1@telia.com 070 - 398 03 81 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF D1 Towe Larsson towelarsson12@gmail.com 0703170021 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF DJ JAS Peter Billock peterbillock@gmail.com 070-824 11 90 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF H1 Jörgen Lindström jorgen.lindstrom@sandvik.com 0761-01 14 91 Blå, Svart, Svart
Alunda IBF P05 Veronica Liljeberg Veronica.liljeberg@gmail.com 0703-113388 Blå, Svart, Svart
Arlanda IBK D1 Michael Jonsson michael@msolutions.se 072-726 6667 Blå , Blå/svart, Svart, Svart
Arlanda IBK F02/03 Ulf Lorandsson ulf@lorandsson.se 070-9550701 Blå , Blå/svart, Svart, Svart
Arlanda IBK H4 Marianne Isoz Henriksson isozhenriksson@gmail.com 070-621 06 12 Blå , Blå/svart, Svart, Svart
Arlanda IBK P05 Birgitta Eklund birgittaeklund@telia.com 0708800601 Blå , Blå/svart, Svart, Svart
Arlanda IBK U D3 Michael Jonsson michael@msolutions.se 072-726 6667 Blå , Blå/svart, Svart, Svart
Arlanda IBK U H6 Patrik Wiklund wiklundputte@gmail.com 0707361665 Blå , Blå/svart, Svart, Svart
Bele Barkarby IF IBF D1 Therese Ek therrus10@gmail.com 070-9274919 Svart, Svart, Svart
Bele Barkarby IF IBF P04 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK D2 Jens Andersson jens.andersson@afconsult.com 0705-462160 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK D3 Jens Andersson jens.andersson@afconsult.com 0705-462160 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F02/03 Henrik Persson persson_henrik@telia.com 0709-839366 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F02/03 Henrik Persson persson_henrik@telia.com 0709-839366 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F04/05 Mathias Lundqvist lundqvistmathias@hotmail.com 0732-634879 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK F06 Jonas Timan timan.jonas@gmail.com 0722-403384 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK H1 Martin Dahlberg dahl90@gmail.com 0705-666352 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK JAS Jens Andersson jens.andersson@afconsult.com 0705-462160 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK P06/07 Fredrik Uhrbom fruh405@gmail.com 0793399735 Svart, Svart, Svart
Björklinge BK Pojkar div 1 röd Svart, Svart, Svart
Bålsta FBC P050607 Blå Henrik Bjerkered henrik.bjerkered@gmail.com Röd, Svart, Svart
Bälinge IF F04/05 Niklas Ferm niklas.ferm@hotmail.com 076-789 54 09 Gul, Svart, Svart
Bälinge IF F08/09 Frida Baeckström f.baeckstrom@gmail.com 0733680869 Gul, Svart, Svart
Bälinge IF Herr Johan Jansson johan.jansson89@hotmail.se 0707399319 Gul, Svart, Svart
Ekerö IK 2003P MöRöd Medel M Patrik Bengtsson patrik.bengtsson@ncc.se 076-186 00 55 Blå, Blå, Blå
Enköpings IBK Patrick Boren patrick.boren@mpa.se 072-554 19 40 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK D2 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK D2 Pernilla Andersson orsundsbrofarg@tele2.se 0702485078 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK H3 Gunilla Lindell gunilla.lindell@tele2.se 070-4912362 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK HJ17 Michael Holmgren mh@glimakra.com 0738-454 044 Vit, Svart, Svart
Enköpings IBK Team Vit, Svart, Svart
FBC Bollnäs H1 Fredrik Östling Fredrik.ostling3@gmail.com 0703332473 Vit, Svart, Vit
FBC Uppsala Ungdom Andreas Rackinger andreas.rackinger@fbcuppsala.se 0732-414645 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala Ungdom Erik Dahlberg erik.dahlberg@yahoo.com Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala Ungdom D3 Björn Lindholm bjorn@barkvagen.se 073-2640620 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala Ungdom F02/03 Lennart Svanström lellesvanstrom@yahoo.se 0707-408418 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala Ungdom F05 Anna Lampén lillvreta@hotmail.com 0705-112 155 Svart, Svart, Svart
FBC Uppsala Ungdom P05 Andreas Rackinger andreas.rackinger@fbcuppsala.se 0732-414645 Svart, Svart, Svart
Fjärdhundra SK Mikael Ferngren mikaelferngren@yahoo.se 070-320 68 70 Röd, Grön, Vit
Frötuna IBF D2 Anders Kalldin anders.kalldin@atria.com 076-8378374 Röd, Marinblå, Röd
Frötuna IBF F 08/09 Karin Modéen karin.modeen@gmail.com 070-3191310 Röd, Marinblå, Röd
Frötuna IBF F06/07 Magnus Elmesiöö magnus.elmesioo@uppsala.se 070-2502590 Röd, Marinblå, Röd
Fyrislunds BK H5 Che-Yuan Liang che-yuan.liang@nek.uu.se 073-7780051 Vit, Svart, Svart
Gävle GIK D1 Tom Parneborg tomparneborg@hotmail.com 0707-59 59 24 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK HJ17 Mats Jernberg mats.g.jernberg@gmail.com 070-678 52 75 Blå, Blå, Blå
Gävle GIK P05 Henrik Söderholm henrik.soderholm@se.atlascopco.com 070-237 61 26 Blå, Blå, Blå
Hagunda IF Allsvenskan Herrar Blå, Svart, Svart
Hagunda IF D1 Anders Jansson anders.jansson@prevas.se 072-5476513 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF JAS DJ17 Johannes Anderman johannes.anderman@gmail.com 070-2080764 Blå, Svart, Svart
Hagunda IF P04 Ulf Tobiasson ekonomi@overbacka.se 070-4976807 Blå, Svart, Svart
Hagunda Legend IS H3 Olof Özbay olofercin@live.se 0705789839 Blå, Svart, Svart
Hofors IBK Dam Susanne Ericsson susanne_ericson_1@hotmail.com 070-2789465 Svart, Svart, Svart
Hässelby SK IBK Dam Div 1 Lars Hellman lasse@plandokfiber.se 0707653335 Röd, Svart, Svart
IBF Roslagsalliansen H3 Röd, Svart, Svart
IBF Roslagsalliansen U H5 Röd, Svart, Svart
IBK Lockerud Mariestad ALL dam Jonas Boväng bovens73@gmail.com 072 722 51 49 Röd, Röd, Röd
IBK Runsten Allsvenskan Mathias Bondeson ibk@runsten.nu 070-99 444 86 Röd, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer D2 Sven-Eric Junebjörk sven-eric.junebjork@seb.se 070 462 2244 Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer H2 David Eriksson davve_112@hotmail.com 0736965215 Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer U D3 Svart, Svart, Svart
IBK Uppsala Teknologer U H5 David Eriksson davve_112@hotmail.com 0736965215 Svart, Svart, Svart
IBK Östhammar H2 Dan Wadell danwadell@live.se 0705671898 Svart tröja, Svarta shorts, Svarta strumpor
IBK Östhammar P07/08 Mona Jönsson moisjo75@gmail.com 0736421080 Svart tröja, Svarta shorts, Svarta strumpor
IFK Arboga H2 Mikael Nilsson mikke.nilsson@telia.com 070-346 07 34 Blå, Blå, Blå
IFK Dannemora/Ö F08/09 Robert Nordström robnord@live.se 072-7021170 Vit, Blå, Vit
IFK Dannemora/Ö P03/04 Niklas Ekman niklas.ekman80@gmail.com 070-1827790 Vit, Blå, Vit
IK Nordia/Enköpings IBK P05 Thomas Zetterberg thomas.zetterberg@gmail.com 0702532848 Vit/röd/röd
IK Sirius FBC JAS Björn Arkebäck bjorn.arkeback@beckers-group.com 073-6639025 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC P03 Stefan Eriksson ster01@handelsbanken.se 070-6306327 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC P04 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius FBC SSL dam Mikael Ekeberg mikael.ekeberg@buhlergroup.com 070-3955377 Blå/Svart, svart, svart
IK Sirius IBK D1 Caroline Johansson Caroline.Johansson@galderma.com Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sirius IBK SSL Herr Micael Raak micael.raak@siriusinnebandy.se 0736330255 Blå/Svart, Svart, Svart
IK Sätra H1 Bosse Westerlund bosse.westerlund@emrik.se 070-5854699 Grön, Svart, Grön
IS Saga H4 Henrik Wallenborg henrik_wallenborg@hotmail.com 0728537666 Vit, Svart, Vit
Karlstad IBF Allsvenskan herr Michael Bergqvist mippe04@hotmail.com 0705 90 30 67 Blå/Svart/Svart
Karlstad IBF SSL dam Tony Swahn frinemato@hotmail.com 0708 30 00 51 Vit/Vit/Vit
Kirkkonummi Rangers (Fin)
Lag ej klart
Livets Ord IF Dam Gabriel Purbe gabriel.purbe@maxi.ica.se 0735-146001 Marinblå, Vit, Marinblå
Livets Ord IF H2 Tomas Baeckman tomas.baeckman@loks.se 0704-670461 Marinblå, Vit, Marinblå
Lokomotiv Grillby H2 Richard Ytter richard@enkopingsakeri.se 0709112294 Rosa, Mörk blå, Rosa
Midas IBK H3 Anders Nilsson anders68.an@gmail.com 46707682284 Röd, Svart, Svart
Midas IBK P08 Ola Åkerlund olakerlund740@gmail.com 0702379599 Röd, Svart, Svart
Midas IBK U H5 Jari S. Karlsson sime71@gmail.com 070-7294377 Röd, Svart, Svart
Nacka Wallenstam IBK Allsvenskan Fredrik Olsson figge@nackaibk.se 0707-185010 Vit, Svart, Vit
Nykvarns IBF H2 Sebastian Wahlgren sebastian.wahlgren@wurth.se 070-6124829 Svart, Svart, Svart
Rasbo IK H1 Stefan Samuelsson stefan.samuelsson@picadeli.se 070-2192258 Vinröd/Vit, Svart/vit/vinröd, Svarta
Rasbo IK P05 Ewa Jansson ewa.c.jansson@gmail.com 0703281855 Vinröd/Vit, Svart/vit/vinröd, Svarta
Rasbo IK U H3 Mattias Brännkärr brannkarr.mathias@gmail.com Vinröd/Vit, Svart/vit/vinröd, Svarta
Rosersberg IK H4 Fredrik Raschke fredrik.raschke@hultaforsgroup.se 0722006107 Röd, Blå, Röd
Rotebro IS IBK D1 Mårten Storm marten.storm@24mps.se 073-626 74 52 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Rotebro IS IBK Herrar Div1 Johan Lienzén johan.lienzen@gmail.com 076-8449970 MörkBlå, MörkBlå, Vit
Sala Silverstaden IBK Tommy Jonsson tompa1955@hotmail.com 0735119426 Svart, Svart, Svart
Sala Silverstaden IBK H2 Patrik Johansson pakjon@hotmail.com 076-5693760 Svart, Svart, Svart
Sandvikens AIK P03/04 Mikael Larsson mikael.k.larsson@sandvik.com 070-2451017 Svart, Svart, Svart
SK Vide D3 Victor Söderlund victor.sderlund@gmail.com 073-9813377 Blå, Blå, Blå
SK Vide H6 Blå, Blå, Blå
SK Vide P03/04 Fredrik Åström freast01@gmail.com 0709824649 Blå, Blå, Blå
SK Vide P06 Magnus Odén oden.magnus@gmail.com 0705141968 Blå, Blå, Blå
SK Vide Pojkar div 1 Catrin Högberg catrin.ronnie@live.se 0730487759 Blå, Blå, Blå
Skattkärrs IK D1 Johnny Grundahl johnny.grundahl@telia.com 070-584 82 47 blå, blå, blå
Skutskärs IBK H2 Thomas Öster thomas.oster@billerudkorsnas.com Blå, Blå, Vit
Skutskärs IBK P03 Jörgen Häggblom jorgen@preenergi.se 070-6593655 Blå, Blå, Vit
Skälby IBK D1 Thomas Machacny machacny@outlook.com 0730-61 95 88 Svart, Svart, Svart
Stenhagens KK D2 Susanne Molin susanne_molin@hotmail.com 0762122173 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK Dam Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK H4 Dan Back dan.back@innebandy.se 0733-814371 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK H6 Legends Anders Karlsson hbv28b@gmail.com 0703-18 58 48 Röd, Svart, Svart
Stenhagens KK U H5 Röd, Svart, Svart
Storvreta IBK D1 Marie Gezelius marie@gezelius.nu 0763-376862 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK F04/05 Markus Ylitalo markusylitalo@telia.com 070-7270360 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK JAS Flick Noél Alm Johansson noelalmjohansson@storvretaibk.se 070-318 70 27 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P03 Niklas Henestål niklas.henestal@gmail.com 0706511217 Röd, Svart, Röd
Storvreta IBK P05 Alexandra Götegård Moreno allegotegard@yahoo.se 0739-753690 Röd, Svart, Röd
Strängnäs IBK Allsvenskan Herrar Philip Nystedt philip.nystedt@sparbankenrekarne.se 0725864303 Röd, Röd, Röd
Sundbybergs IK H3 Jonathan Andersson jontheand@gmail.com Grön, Vit, Grön
Surahammars IBF H1 Pentti Forsström pentti.forsstrom@lucchini.se 070-4380109 Gul, Svart, Svart/vit
Södra Trögds IK Petri Gustafsson petri9217@Gmail.com 0704915230 Gul, Grön, Gul
Telge IBS Röd, Röd, Vit
Tierp IBK /TÖFF F00-05 Helen Jaeschke-Pellonpää helen@tierpibk.se 0702-844466 Svart, Svart, Svart
Tobo/Örbyhus FF D3 Mimmi Gustafsson Mimmiigustafsson@hotmail.com 0762910138 Gul, Svart, svart
Täby FC D1 Peder Hägg Aftershaw@gmail.com 0735-426606 Vit, Vit, Vit
Täby FC DJ JAS Pelle Dohlwitz pelle@peis.se 0761-853883 Vit, Vit, Vit
Vaksala SK Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F06 Gul Lena Broman Tanndal lena.broman@gmail.com 070-9302925 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F06 Svart Matilda Eriksson Matilda.ragnarsson@hotmail.com 073-7072410 Svart/Gul, Svart, Gul
Vaksala SK F09 svart Henrik Palm palmens@gmail.com 070-6448011 Svart/Gul, Svart, Gul
Vallentuna IBK H3 Tobias Lundqvist tobias.lundqvist@hotmail.com 076-891 36 55 Svart, Svart, Svart
V-TAB
Väddö IF H5 Kimmo Heiskanen solna87@hotmail.com 073-615 65 29 Grön, Grön, Grön
Väddö IF U H6 Kimmo Heiskanen solna87@hotmail.com 073-615 65 29 Grön, Grön, Grön
Västerlöfsta IBF Herrar A Svart, Svart, Svart
Västerås Rönnby IBK SSL dam John Kvist john.kvist@live.se 0725-888030
Örsundsbro IBF Pojkar röd div 2 Jonny Hawee jonnyhawee@msn.com 0733571574 Blå, Blå, Blå
Örsundsbro IF P05 Torbjörn Holback mt.holback@telia.com 0707-740781 Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2018-08-11 12:00 1 IK Sirius FBC SSL dam - IBK Lockerud Mariestad ALL dam 2 - 3 Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena A
2018-08-11 14:00 1 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Alunda IBF H1 5 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson IFU Arena A 75
2018-08-18 11:00 1 Alunda IBF DJ JAS - Täby FC DJ JAS Henrik Wallenborg, Peter Alenbring Olandshallen
2018-08-18 13:00 1 Alunda IBF D1 - Täby FC D1 Henrik Wallenborg, Peter Alenbring Olandshallen
2018-08-18 15:00 1 Alunda IBF H1 - IBK Runsten Allsvenskan 6 - 6 Peter Alenbring, Anton Wärm Olandshallen 85
2018-08-18 15:00 1 Rasbo IK H1 - FBC Bollnäs H1 Per-Olof Svensson, Jonas Backman Hall 2000
2018-08-18 16:00 OBS Nya hallen 1 Storvreta IBK D1 - AIK IBF D1 Tony Nyberg, Peter Astner Storvreta IBK Sporthall
2018-08-19 12:00 1 Stenhagens KK Dam - IK Sirius IBK D1 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Stenhagen BoKC
2018-08-19 15:00 1 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Strängnäs IBK Allsvenskan Herrar 4 - 6 Jonas Tidsjö, Jakob Westerlund Stenhagen BoKC
Omgång 2
2018-08-24 19:00 2 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Kirkkonummi Rangers (Fin) 6 - 5 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-08-24 19:30 2 Alunda IBF H1 - Björklinge BK H1 3 - 1 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Olandshallen
2018-08-25 13:30 2 Rasbo IK H1 - IK Sätra H1 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2018-08-25 14:00 2 IK Sirius FBC SSL dam - Karlstad IBF SSL dam 4 - 0 Peter Astner, Tony Nyberg IFU Arena A
2018-08-25 15:00 2 IK Sirius IBK SSL Herr - Karlstad IBF Allsvenskan herr Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-08-25 15:35 2 Hässelby SK IBK Dam Div 1 - Stenhagens KK Dam Per-Olof Svensson, Johnny Söderqvist Gimo Sporthall
2018-08-25 16:00 2 IBK Uppsala Teknologer H2 - Nykvarns IBF H2 5 - 5 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg IFU Arena – Lundqvist EL
2018-08-25 17:00 2 Storvreta IBK D1 - Bele Barkarby IF IBF D1 Tony Nyberg, Handrin Thunkvist IFU Arena A
2018-08-25 18:00 2 IBK Uppsala Teknologer U H5 - Fyrislunds BK H5 4 - 6 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg IFU Arena – Lundqvist EL
2018-08-26 13:00 2 Storvreta IBK D1 - Nacka Wallenstam IBK Allsvenskan Bo Pettersson Loklint, Anton Wärm IFU Arena A
2018-08-26 16:00 2 Hagunda IF D1 - Hässelby SK IBK Dam Div 1 Bo Pettersson Loklint, Peter Astner IFU Arena A
2018-08-27 19:10 2 IK Sirius FBC JAS - Storvreta IBK JAS Flick Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg IFU Arena – Lundqvist EL
2018-08-28 20:30 2 Arlanda IBK H4 - Vallentuna IBK H3 5 - 6 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
Omgång 3
2018-08-31 19:15 3 IK Sirius FBC P04 - Sandvikens AIK P03/04 2 - 3 Anton Ceder, Christoffer Stenlund IFU Arena – Lundqvist EL
2018-09-01 13:00 3 IK Sirius FBC SSL dam - Västerås Rönnby IBK SSL dam 5 - 3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-09-01 13:00 3 IK Sirius IBK D1 - Skälby IBK D1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – Lundqvist EL
2018-09-01 13:45 3x20 minuter! 3 SK Vide Pojkar div 1 - Örsundsbro IBF Pojkar röd div 2 4 - 3 Victor Flemström, Maximilian Halvarsson Alsike sporthall
2018-09-01 14:00 3 Stenhagens KK Dam - Enköpings IBK D2 Tony Nyberg, Johan Lanzaro Stenhagen BoKC
2018-09-01 15:00 3 Rotebro IS IBK Herrar Div1 - Hagunda IF Allsvenskan Herrar 4 - 3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
2018-09-02 13:00 3 Hagunda IF D1 - Sala Silverstaden IBK Johan Öberg, Stefan Öberg IFU Arena B - Turbo Sport
2018-09-02 13:00 3 Rotebro IS IBK D1 - IK Sirius IBK D1 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena – DHinox
2018-09-02 14:00 3 Livets Ord IF H2 - IFK Arboga H2 5 - 7 Arvid Englund, Michaela Pålsson Uppsala Life Arena 47
2018-09-02 15:00 3 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - IK Sirius IBK SSL Herr 2 - 3 Shari Tingman, Håkan Thunman IFU Arena A
2018-09-02 16:00 3 IS Saga H4 - Almunge IK H3 6 - 7 Johan Öberg, Stefan Öberg IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-31 00:00 3 Almunge IK /Arlanda IBK JAS - Frötuna IBF D2 WO (5 - 0) Hall 2000
Omgång 4
2018-09-06 20:00 4 Livets Ord IF H2 - Hagunda Legend IS H3 5 - 5 Jonas Backman, Oliver Halvarsson Uppsala Life Arena
2018-09-06 20:00 4 Väddö IF H5 - Midas IBK H3 3 - 5 Vikingahallen 78
2018-09-06 20:05 4 Stenhagens KK U H5 - Stenhagens KK H6 Legends Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-09-07 18:45 4 SK Vide P03/04 - Storvreta IBK P03 0 - 0 Mikael Rosenius, Jonatan Svahn Alsike sporthall
2018-09-07 19:15 4 IK Sirius FBC P04 - Bele Barkarby IF IBF P04 9 - 1 Thomas Larsson, Johan Lanzaro IFU Arena A
2018-09-07 19:15 4 Arlanda IBK D1 - Hässelby SK IBK Dam Div 1 3 - 2 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Ekilla Sporthall
2018-09-08 11:00 3x20 min rullande tid. 4 Livets Ord IF Dam - Hagunda IF JAS DJ17 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Uppsala Life Arena
2018-09-08 13:00 4 Rasbo IK U H3 - IBK Östhammar H2 7 - 4 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Hall 2000
2018-09-08 14:00 4 IK Sirius IBK D1 - Skattkärrs IK D1 Johan Öberg, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2018-09-08 16:30 4 Arlanda IBK H4 - Sundbybergs IK H3 7 - 4 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Ekilla Sporthall
2018-09-09 11:00 4 Rasbo IK H1 - Björklinge BK H1 Jonas Nordqvist, Pierre Engström Hall 2000
2018-09-09 17:00 4 IBK Uppsala Teknologer D2 - Frötuna IBF D2 Christoffer Wallenborg, Marko Spasic IFU Arena A
2018-09-09 18:30 4 Almunge IK /Arlanda IBK JAS - IK Sirius FBC JAS 5 - 2 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg Hall 2000 90
2018-09-11 19:15 4 FBC Uppsala Ungdom P05 - Storvreta IBK P05 Erik Andersson, Felix Pettersson Gamlishallen
2018-09-11 20:00 4 Midas IBK U H5 - Väddö IF U H6 6 - 9 Hallstaviks Sporthall 64
2018-09-12 20:00 4 IBK Uppsala Teknologer H2 - Hagunda IF Allsvenskan Herrar 5 - 3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena A
Omgång 5
5 Arlanda IBK U D3 - Tobo/Örbyhus FF D3 Ekilla Sporthall
2018-09-10 20:20 5 Stenhagens KK H4 - Enköpings IBK H3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-09-14 18:45 5 SK Vide P03/04 - Storvreta IBK P03 2 - 5 Frida Lanzaro, Jonatan Svahn Alsike sporthall
2018-09-14 19:15 5 Björklinge BK F04/05 - FBC Uppsala Ungdom F05 4 - 0 Jelena Spasic, Markus Lundquist Björklinge Sporthall
2018-09-15 11:30 5 FBC Uppsala Ungdom P05 - AIK IBF P05 IFU Arena B - Turbo Sport
2018-09-15 13:00 5 Alunda IBF H1 - Surahammars IBF H1 6 - 7 Jonas Nordqvist, Christoffer Wallenborg Olandshallen
2018-09-15 14:00 5 IBF Roslagsalliansen H3 - Vallentuna IBK H3 6 - 7 Sportcentrum 30
2018-09-15 15:00 5 Arlanda IBK D1 - Rotebro IS IBK D1 8 - 1 Frida Lanzaro, Nicklas Sundgren Ekilla Sporthall
2018-09-15 17:45 5 Storvreta IBK P05 - AIK IBF P05 IFU Arena B - Turbo Sport
2018-09-16 10:30 5 Storvreta IBK P05 - AIK IBF P05 IFU Arena – Lundqvist EL
2018-09-16 13:00 5 Lokomotiv Grillby H2 - Sala Silverstaden IBK H2 9 - 5 Tony Nyberg, Jörgen Olsson Enahallen
2018-09-16 15:00 5 IBF Roslagsalliansen U H5 - Arlanda IBK U H6 5 - 3 Georgios Papadakis, Maximilian Halvarsson Sportcentrum
2018-09-16 15:30 5 Örsundsbro IF P05 - AIK IBF P05 IFU Arena B - Turbo Sport
2018-09-17 19:30 5 Fjärdhundra SK - Västerlöfsta IBF Herrar A 1 - 7 Per-Olof Svensson, Johan Öberg Fjärdhundra Sporthall
Omgång 6
2018-09-18 19:15 6 FBC Uppsala Ungdom D3 - IBK Uppsala Teknologer U D3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2018-09-18 20:45 6 Arlanda IBK H4 - Rosersberg IK H4 Tony Nyberg, Mikael Rosenius Ekilla Sporthall
2018-09-20 19:15 6 Södra Trögds IK - V-TAB Erik Rosvall, Frida Lanzaro Lillkyrkahallen
2018-09-20 20:00 6 Väddö IF H5 - Almunge IK H3 7 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Vikingahallen 42
2018-09-21 16:45 6 FBC Uppsala Ungdom F05 - Storvreta IBK F04/05 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Bolandskolan
2018-09-21 17:30 6 Frötuna IBF F06/07 - Björklinge BK F06 Juni Söderqvist, David Söderström Sävja Sporthall
2018-09-21 20:15 6 SK Vide H6 - Arlanda IBK H4 Nick Kyller, Per-Olof Svensson Alsike sporthall
2018-09-22 11:00 6 Björklinge BK D2 - Arlanda IBK D1 3 - 6 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Björklinge Sporthall 45
2018-09-22 11:00 6 FBC Uppsala Ungdom F02/03 - Tierp IBK /TÖFF F00-05 3 - 5 Jelena Spasic, Mimma Spasic IFU Arena – Lundqvist EL
2018-09-22 11:40 6 Frötuna IBF F 08/09 - Vaksala SK Felicia Freding, Ellie Olsson Sävja Sporthall
2018-09-22 12:20 6 Storvreta IBK P03 - Almunge IK P03/04 Röd 4 Anton Ceder, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2018-09-22 12:30 6 IBF Roslagsalliansen H3 - Lokomotiv Grillby H2 6 - 5 Tony Nyberg, Mikael Eriksson Sportcentrum 45
2018-09-22 13:10 6 Björklinge BK D3 - SK Vide D3 13 - 1 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Björklinge Sporthall 66
2018-09-22 13:15 6 Storvreta IBK P03 - Ekerö IK 2003P MöRöd Medel M 1 - 1 Anton Ceder, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2018-09-22 14:15 6 Almunge IK P03/04 Röd 4 - Ekerö IK 2003P MöRöd Medel M 1 - 4 Anton Ceder, Georgios Papadakis Vattholma Sporthall
2018-09-22 15:00 6 Björklinge BK F02/03 - Storvreta IBK F04/05 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Björklinge Sporthall
2018-09-22 15:15 6 Storvreta IBK P03 - Almunge IK P03/04 Röd 4 Vattholma Sporthall
2018-09-22 16:10 6 Storvreta IBK P03 - Ekerö IK 2003P MöRöd Medel M 0 - 4 Vattholma Sporthall
2018-09-23 14:30 6 Livets Ord IF H2 - Skutskärs IBK H2 Oliver Halvarsson, Jonas Backman Uppsala Life Arena
2018-09-23 16:00 6 Frötuna IBF D2 - Hofors IBK Dam 3 - 6 Vesa Petterson, Per-Olof Svensson IFU Arena – DHinox 3
2018-09-25 18:30 6 Almunge IK /Arlanda IBK JAS - Björklinge BK JAS 1 - 3 Jörgen Olsson, Rohnny Åhman Ekilla Sporthall
2018-09-25 19:15 6 FBC Uppsala Ungdom P05 - Storvreta IBK P05 Elias Brode, Emil Gustavsson Gamlishallen
Omgång 7
2018-09-25 19:30 7 Stenhagens KK Dam - Stenhagens KK D2 Per-Olof Svensson, Christoffer Stenlund Stenhagen BoKC
2018-09-25 20:40 7 Bälinge IF Herr - Rasbo IK U H3 Arvid Englund, Michaela Pålsson IFU Arena – DHinox
2018-09-26 18:00 7 Björklinge BK F02/03 - FBC Uppsala Ungdom F02/03 4 - 2 Jelena Spasic, Marko Spasic IFU Arena – DHinox
2018-09-26 19:45 7 Storvreta IBK D1 - Telge IBS Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-09-29 10:00 7 Björklinge BK P06/07 - Bålsta FBC P050607 Blå 0 - 0 Per-Olof Svensson, Markus Lundquist Björklinge Sporthall
2018-09-29 11:20 7 Björklinge BK P06/07 - SK Vide P06 0 - 0 Per-Olof Svensson, Markus Lundquist Björklinge Sporthall
2018-09-29 14:00 7 SK Vide Pojkar div 1 - Björklinge BK Pojkar div 1 röd 4 - 1 Erik Andersson, Felix Pettersson Alsike sporthall 78
2018-09-29 18:30 7 SK Vide P03/04 - Hagunda IF P04 5 - 2 Erik Andersson, Felix Pettersson Alsike sporthall
2018-09-30 10:00 7 FBC Uppsala Ungdom F05 - Bälinge IF F04/05 Georgios Papadakis, Jelena Spasic Gamlishallen
2018-10-01 18:40 7 Vaksala SK F06 Svart - Björklinge BK F06 Jelena Spasic, Karl Forsberg Uppsala Life Arena
Omgång 8
2018-11-03 11:15 8 IFK Dannemora/Ö P03/04 - Skutskärs IBK P03 15 - 1 Christian Brundin, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2018-11-03 13:30 8 Storvreta IBK P03 - Almunge IK P03/04 Röd 4 8 - 0 Erik Palmertz, Christoffer Stenlund Vattholma Sporthall
Omgång 9
2018-11-10 10:00 9 FBC Uppsala Ungdom F05 - Björklinge BK F04/05 Jelena Spasic, Mimma Spasic Bolandskolan
2018-11-10 10:30 9 Midas IBK P08 - IBK Östhammar P07/08 Thomas Tanskanen, Markus Lundquist Hallstaviks Sporthall
2018-11-10 13:30 9 Storvreta IBK P03 - SK Vide P03/04 5 - 0 Maximilian Halvarsson, Mattias Hernandez-Börjesson Vattholma Sporthall
Omgång 10
2018-11-17 12:15 10 Storvreta IBK P05 - Rasbo IK P05 5 - 1 Vesa Petterson, Albin Karlsson Vattholma Sporthall
2018-11-17 14:30 10 IFK Dannemora/Ö F08/09 - Bälinge IF F08/09 0 - 0 Jouni Myller, Fredrik Longgren Österby Sim o Sporthall
2018-11-24 09:30 10 Arlanda IBK P05 - Almunge IK P05 8 - 0 Villiam Lööf, Robin Rosendal Ekilla Sporthall 30
2018-11-24 13:30 10 FBC Uppsala Ungdom P05 - Gävle GIK P05 Arvid Englund, Rikard Ohlström IFU Arena A
Omgång 11
2018-12-07 19:00 11 Arlanda IBK P05 - Hagunda IF P04 3 - 6 Thomas Larsson, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2018-12-08 13:10 11 FBC Uppsala Ungdom P05 - Storvreta IBK P05 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-15 09:40 11 FBC Uppsala Ungdom P05 - Rasbo IK P05 5 - 2 Vesa Petterson, Georgios Papadakis IFU Arena B - Turbo Sport
2018-12-16 11:15 11 IK Nordia/Enköpings IBK P05 - Arlanda IBK P05 3 - 2 Egon Bärgård, Fredrik Karlsson Nordiahallen
Omgång 12
2018-12-18 17:30 12 FBC Uppsala Ungdom - Frötuna IBF F06/07 Elin Trolin, Sofia Lidholm Sävja Sporthall
2018-12-21 18:00 12 IK Sirius FBC P03 - Gävle GIK HJ17 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena A
2019-01-06 18:30 12 Enköpings IBK Team - Enköpings IBK HJ17 Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2019-01-07 18:30 12 Enköpings IBK Team - Enköpings IBK HJ17 Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis