Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Lätt Lätt B

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (A) Patrick Fjällborg patrick@fjallborg.se 0707791128 Svart/Svart
Bele Barkarby IF IBF Johnn Wahlgren johnn@spelinfo.se 0730244233 Svart, Svart, Svart
Bromma KFUK-KFUM (A) Blå, Blå, Vit
Duvbo IK (A) Jörgen Åström duvboinnebandyp10@duvboik.se 0705836840 Röd/Svart/Svart
Ekerö IK (B) Stefan Gren stefan_gren@hotmail.com Blå/Blå/blå
Enebybergs IF (B) Lila, Vit, Lila
Hässelby SK IBK (B) Röd, Svart, Svart
Hässelby SK IBK (C) Peter Hultman phultman@kth.se 0768-932704 röd/svart/svart
IBF Offensiv Lidingö Daniel Karlsson karlssondaniel319@gmail.com 0700892869 blå/blå/blå
Nockebyhovs IF Kalle Palmlöf
Rotebro IS IBK (B) MörkBlå, MörkBlå, Vit
Råsunda IS Anders Sjölander andersjolander@hotmail.com 0704820522 Blå
Silverdals IF Stefan Albinsson stefan.albinsson@almaproperty.se 0709786881 Vit/Vit/Vit
Sundbybergs IK Grön, Vit, Grön
Täby FC (B) Vit, Vit, Vit
Töjnan IBK (B) Gul, Svart, Svart
Vallentuna IBK (A) Svart, Svart, Svart
Vallentuna IBK (C) Stefan Lindblad stefan.lindblad@linux.com 0723-185573 Svart, Svart, Svart
Väsby AIK (B) Susanne Andersson 2susanne@telia.com Röd/Röd/Vit+Röd
Åkersberga IBF (C) Orange, Svart, Orange
Ängby IF (A) Henrik Jevrell henrik@jevrell.se 0706562233 Grön/Vit/Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Enebybergs IF (B) - Nockebyhovs IF Danderyds Gymnasium
2019-09-28 08:15 1 Ekerö IK (B) - Rotebro IS IBK (B) Mälaröhallen
2019-09-28 09:00 1 Hässelby SK IBK (C) - Vallentuna IBK (C) Riddersvik
2019-09-28 09:30 1 Duvbo IK (A) - Råsunda IS Brotorpshallen
2019-09-28 11:00 1 Väsby AIK (B) - IBF Offensiv Lidingö Smedsgärdshallen
2019-09-28 18:00 1 Bromma KFUK-KFUM (A) - Silverdals IF Riddersvik
2019-09-29 09:00 1 Ängby IF (A) - Vallentuna IBK (A) Grimstahallen
2019-09-29 09:00 1 AIK IBF (A) - Töjnan IBK (B) Ulriksdalshallen
2019-09-29 13:00 1 Bele Barkarby IF IBF - Sundbybergs IK Herresta Sporthall
2019-09-29 14:00 1 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (C) Grindtorpshallen 50
Omgång 2
2 Nockebyhovs IF - Duvbo IK (A)
2019-10-04 19:00 2 Rotebro IS IBK (B) - Bromma KFUK-KFUM (A) Rotebrohallen (Mikaelskolan) 33
2019-10-05 08:30 2 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK (C) Hammarbackens Sporthall
2019-10-05 09:00 2 Väsby AIK (B) - Enebybergs IF (B) Väsby skolan
2019-10-05 12:00 2 Sundbybergs IK - Ängby IF (A) Hallonbergshallen
2019-10-06 09:00 2 Råsunda IS - Bele Barkarby IF IBF Ulriksdalshallen
2019-10-06 12:00 2 Töjnan IBK (B) - Täby FC (B) Arena Satelliten
2019-10-06 14:00 2 Silverdals IF - AIK IBF (A) Arena Satelliten
2019-10-25 18:15 2 Vallentuna IBK (C) - Hässelby SK IBK (B) Hammarbackens Sporthall
2019-10-26 11:15 2 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK (B) Bodals Bollhall
Omgång 3
3 Bele Barkarby IF IBF - Nockebyhovs IF Björkebyhallen
2019-10-12 09:15 3 Vallentuna IBK (C) - Vallentuna IBK (A) Hammarbackens Sporthall
2019-10-12 10:00 3 Täby FC (B) - Silverdals IF Grindtorpshallen
2019-10-12 10:00 3 Duvbo IK (A) - Väsby AIK (B) Hallonbergshallen
2019-10-12 11:00 3 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (C) Stora Mossen 1
2019-10-12 14:00 3 Ängby IF (A) - Råsunda IS Ärvingehallen
2019-10-13 13:00 3 AIK IBF (A) - Rotebro IS IBK (B) Tallbackaskolan
2019-10-20 18:00 3 Ekerö IK (B) - Enebybergs IF (B) Tappströms Bollhall
2019-10-26 09:30 3 Hässelby SK IBK (C) - Sundbybergs IK Riddersvik
2019-12-14 13:30 3 Bromma KFUK-KFUM (A) - IBF Offensiv Lidingö Stora Mossen 1
Omgång 4
4 Nockebyhovs IF - Ängby IF (A)
2019-10-19 09:00 4 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) Hammarbackens Sporthall
2019-10-19 09:15 4 Sundbybergs IK - Vallentuna IBK (C) Brotorpshallen
2019-10-19 09:30 4 Rotebro IS IBK (B) - Täby FC (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2019-10-19 14:00 4 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF (A) Bodals Bollhall
2019-10-20 08:30 4 Ekerö IK (B) - Duvbo IK (A) Mälaröhallen
2019-10-20 09:00 4 Råsunda IS - Hässelby SK IBK (C) Ulriksdalshallen
2019-10-20 12:00 4 Töjnan IBK (B) - Åkersberga IBF (C) Arena Satelliten
2019-10-20 12:30 4 Väsby AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF Väsby skolan
2019-12-12 17:30 4 Enebybergs IF (B) - Bromma KFUK-KFUM (A) Stora Mossen 1
Omgång 5
5 Hässelby SK IBK (C) - Nockebyhovs IF Hässelbyhallen
2019-11-09 10:00 5 Bromma KFUK-KFUM (A) - Duvbo IK (A) Stora Mossen 1
2019-11-09 10:15 5 Åkersberga IBF (C) - Silverdals IF Åkersberga Sporthall A 40
2019-11-09 11:00 5 Täby FC (B) - IBF Offensiv Lidingö Grindtorpshallen
2019-11-10 09:00 5 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK (B) Björkebyhallen
2019-11-10 09:15 5 Ängby IF (A) - Väsby AIK (B) Grimstahallen
2019-11-10 13:15 5 AIK IBF (A) - Enebybergs IF (B) Tallbackaskolan
2019-11-10 14:15 5 Vallentuna IBK (A) - Sundbybergs IK Hammarbackens Sporthall
2019-11-10 15:15 5 Vallentuna IBK (C) - Råsunda IS Hammarbackens Sporthall
2019-11-10 15:30 5 Hässelby SK IBK (B) - Töjnan IBK (B) Hässelbyhallen
Omgång 6
6 Nockebyhovs IF - Vallentuna IBK (C)
2019-11-16 09:00 6 Täby FC (B) - Enebybergs IF (B) Grindtorpshallen
2019-11-16 09:30 6 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK (B) Brotorpshallen 47
2019-11-16 10:00 6 Rotebro IS IBK (B) - Åkersberga IBF (C) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2019-11-16 10:00 6 Väsby AIK (B) - Hässelby SK IBK (C) Väsby skolan
2019-11-16 11:15 6 Bromma KFUK-KFUM (A) - Bele Barkarby IF IBF Grimstahallen
2019-11-16 15:45 6 Ekerö IK (B) - Ängby IF (A) Tappströms Bollhall
2019-11-17 09:00 6 Duvbo IK (A) - AIK IBF (A) Löthallen
2019-11-17 10:00 6 Råsunda IS - Vallentuna IBK (A) Ulriksdalshallen
2019-11-17 11:00 6 Silverdals IF - Töjnan IBK (B) Arena Satelliten
Omgång 7
7 Vallentuna IBK (A) - Nockebyhovs IF Hammarbackens Sporthall
2019-11-23 09:00 7 Sundbybergs IK - Råsunda IS Brotorpshallen
2019-11-23 10:00 7 Ängby IF (A) - Bromma KFUK-KFUM (A) Stora Mossen 1
2019-11-23 11:00 7 Hässelby SK IBK (B) - Silverdals IF Riddersvik
2019-11-23 11:00 7 Vallentuna IBK (C) - Väsby AIK (B) Hammarbackens Sporthall
2019-11-23 12:00 7 Töjnan IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2019-11-23 12:00 7 Hässelby SK IBK (C) - Ekerö IK (B) Riddersvik
2019-11-23 12:00 7 Täby FC (B) - Duvbo IK (A) Grindtorpshallen
2019-11-24 09:00 7 AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF Ulriksdalshallen
2019-11-24 10:30 7 Åkersberga IBF (C) - IBF Offensiv Lidingö Åkersberga Sporthall A
Omgång 8
8 Nockebyhovs IF - Sundbybergs IK
2019-11-30 09:00 8 Väsby AIK (B) - Vallentuna IBK (A) Väsby skolan
2019-11-30 11:00 8 Rotebro IS IBK (B) - Silverdals IF Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2019-11-30 11:15 8 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK (B) Bodals Bollhall
2019-11-30 11:15 8 Ekerö IK (B) - Vallentuna IBK (C) Tappströms Bollhall
2019-12-01 09:00 8 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) Björkebyhallen
2019-12-01 13:00 8 Råsunda IS - Hässelby SK IBK (B) Tallbackaskolan
2019-12-01 13:30 8 Åkersberga IBF (C) - Enebybergs IF (B) Skärgårdsstadshallen
2019-12-01 14:00 8 AIK IBF (A) - Ängby IF (A) Tallbackaskolan
2019-12-14 11:30 8 Bromma KFUK-KFUM (A) - Hässelby SK IBK (C) Stora Mossen 1
Omgång 9
9 Råsunda IS - Nockebyhovs IF Tallbackaskolan
2019-12-07 09:00 9 Hässelby SK IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) Riddersvik
2019-12-07 09:15 9 Vallentuna IBK (A) - Ekerö IK (B) Hammarbackens Sporthall
2019-12-07 09:30 9 Sundbybergs IK - Väsby AIK (B) Brotorpshallen
2019-12-07 10:00 9 Silverdals IF - IBF Offensiv Lidingö Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2019-12-07 10:00 9 Hässelby SK IBK (C) - AIK IBF (A) Riddersvik
2019-12-07 10:00 9 Täby FC (B) - Ängby IF (A) Grindtorpshallen
2019-12-08 09:30 9 Töjnan IBK (B) - Enebybergs IF (B) Silverdalshallen
2019-12-08 13:15 9 Åkersberga IBF (C) - Duvbo IK (A) Skärgårdsstadshallen
2019-12-08 15:30 9 Vallentuna IBK (C) - Bromma KFUK-KFUM (A) Hammarbackens Sporthall
Omgång 10
10 Nockebyhovs IF - Hässelby SK IBK (B)
2020-01-11 09:00 10 Bromma KFUK-KFUM (A) - Vallentuna IBK (A) Stora Mossen 1
2020-01-11 10:00 10 Väsby AIK (B) - Råsunda IS Väsby skolan
2020-01-11 10:00 10 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (C) Grindtorpshallen
2020-01-11 13:45 10 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK (B) Bodals Bollhall
2020-01-12 09:00 10 Ekerö IK (B) - Sundbybergs IK Mälaröhallen
2020-01-12 09:00 10 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (C) Björkebyhallen
2020-01-12 09:15 10 Duvbo IK (A) - Töjnan IBK (B) Löthallen
2020-01-12 10:00 10 AIK IBF (A) - Vallentuna IBK (C) Ulriksdalshallen
2020-01-12 16:15 10 Enebybergs IF (B) - Silverdals IF Danderyds Gymnasium
Omgång 11
11 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö Riddersvik
11 Nockebyhovs IF - Väsby AIK (B)
2020-01-18 09:00 11 Sundbybergs IK - Bromma KFUK-KFUM (A) Brotorpshallen
2020-01-18 09:15 11 Rotebro IS IBK (B) - Enebybergs IF (B) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2020-01-18 10:15 11 Vallentuna IBK (C) - Täby FC (B) Hammarbackens Sporthall
2020-01-19 10:00 11 Silverdals IF - Duvbo IK (A) Arena Satelliten
2020-01-19 11:00 11 Råsunda IS - Ekerö IK (B) Ulriksdalshallen
2020-01-19 13:00 11 Töjnan IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF Arena Satelliten
2020-01-19 14:15 11 Åkersberga IBF (C) - Ängby IF (A) Skärgårdsstadshallen
2020-01-19 15:00 11 Vallentuna IBK (A) - AIK IBF (A) Hammarbackens Sporthall
Omgång 12
12 Ekerö IK (B) - Nockebyhovs IF Tappströms Bollhall
2020-01-25 09:00 12 Duvbo IK (A) - Rotebro IS IBK (B) Brotorpshallen
2020-01-26 08:30 12 Bele Barkarby IF IBF - Silverdals IF Björkebyhallen
2020-01-26 09:00 12 Ängby IF (A) - Töjnan IBK (B) Grimstahallen
2020-01-26 10:00 12 Hässelby SK IBK (C) - Åkersberga IBF (C) Hässelbyhallen
2020-01-26 12:00 12 Väsby AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) Väsby skolan
2020-01-26 12:15 12 Bromma KFUK-KFUM (A) - Råsunda IS Stora Mossen 1
2020-01-26 13:00 12 AIK IBF (A) - Sundbybergs IK Tallbackaskolan
2020-01-26 13:00 12 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (A) Grindtorpshallen
2020-01-26 16:15 12 Enebybergs IF (B) - IBF Offensiv Lidingö Danderyds Gymnasium
Omgång 13
2020-02-04 17:00 13 Nockebyhovs IF - Bromma KFUK-KFUM (A) Stora Mossen 2
2020-02-08 09:30 13 Sundbybergs IK - Täby FC (B) Brotorpshallen
2020-02-08 10:15 13 Rotebro IS IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2020-02-08 11:15 13 IBF Offensiv Lidingö - Duvbo IK (A) Bodals Bollhall
2020-02-08 12:00 13 Väsby AIK (B) - Ekerö IK (B) Väsby skolan
2020-02-09 10:00 13 Hässelby SK IBK (B) - Enebybergs IF (B) Grimstahallen
2020-02-09 11:15 13 Silverdals IF - Ängby IF (A) Rotebrohallen (Nya)
2020-02-09 12:15 13 Töjnan IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) Rotebrohallen (Nya)
2020-02-09 13:00 13 Råsunda IS - AIK IBF (A) Tallbackaskolan
2020-02-09 14:00 13 Åkersberga IBF (C) - Vallentuna IBK (C) Skärgårdsstadshallen
Omgång 14
2020-02-15 09:00 14 Ekerö IK (B) - Hässelby SK IBK (B) Tappströms Bollhall
2020-02-15 09:00 14 Duvbo IK (A) - Enebybergs IF (B) Brotorpshallen
2020-02-15 09:00 14 Vallentuna IBK (C) - Töjnan IBK (B) Hammarbackens Sporthall
2020-02-15 09:30 14 Bromma KFUK-KFUM (A) - Väsby AIK (B) Riddersvik
2020-02-15 11:00 14 Täby FC (B) - Råsunda IS Grindtorpshallen
2020-02-16 09:00 14 Bele Barkarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö Björkebyhallen
2020-02-16 09:00 14 Hässelby SK IBK (C) - Silverdals IF Hässelbyhallen
2020-02-16 10:00 14 Ängby IF (A) - Rotebro IS IBK (B) Grimstahallen
2020-02-16 13:00 14 AIK IBF (A) - Nockebyhovs IF Tallbackaskolan
2020-02-16 14:00 14 Åkersberga IBF (C) - Vallentuna IBK (A) Skärgårdsstadshallen
Omgång 15
2020-03-07 09:00 15 Väsby AIK (B) - AIK IBF (A) Väsby skolan
2020-03-07 09:15 15 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK (C) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
2020-03-07 10:00 15 Ekerö IK (B) - Bromma KFUK-KFUM (A) Tappströms Bollhall
2020-03-07 10:30 15 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (C) Brotorpshallen
2020-03-07 12:15 15 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF (A) Bodals Bollhall
2020-03-07 14:00 15 Silverdals IF - Vallentuna IBK (C) Nya Edsbergshallen
2020-03-07 15:30 15 Nockebyhovs IF - Täby FC (B) Stora Mossen 1
2020-03-07 16:00 15 Töjnan IBK (B) - Vallentuna IBK (A) Nya Edsbergshallen
2020-03-08 09:00 15 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK (A) Hässelbyhallen
2020-03-08 16:15 15 Enebybergs IF (B) - Bele Barkarby IF IBF Danderyds Gymnasium
Omgång 16
16 Bromma KFUK-KFUM (A) - Hässelby SK IBK (B) Riddersvik
16 Bele Barkarby IF IBF - Duvbo IK (A) Björkebyhallen
16 AIK IBF (A) - Ekerö IK (B) Ulriksdalshallen
16 Ängby IF (A) - Enebybergs IF (B) Grimstahallen
16 Täby FC (B) - Väsby AIK (B) Grindtorpshallen
16 Hässelby SK IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö Riddersvik
16 Vallentuna IBK (C) - Rotebro IS IBK (B)
16 Åkersberga IBF (C) - Råsunda IS Skärgårdsstadshallen
16 Vallentuna IBK (A) - Silverdals IF
16 Töjnan IBK (B) - Sundbybergs IK Silverdalshallen
Omgång 17
17 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF Hässelbyhallen
17 Bromma KFUK-KFUM (A) - AIK IBF (A) Stora Mossen 1
17 Duvbo IK (A) - Ängby IF (A) Löthallen
17 Ekerö IK (B) - Täby FC (B) Mälaröhallen
17 Enebybergs IF (B) - Hässelby SK IBK (C) Danderyds Gymnasium
17 Vallentuna IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö Hammarbackens Sporthall
17 Nockebyhovs IF - Åkersberga IBF (C) Stora Mossen 1
17 Rotebro IS IBK (B) - Vallentuna IBK (A) Rotebrohallen (Mikaelskolan)
17 Råsunda IS - Töjnan IBK (B) Ulriksdalshallen
17 Silverdals IF - Sundbybergs IK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
Omgång 18
18 AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK (B) Ulriksdalshallen
18 Ängby IF (A) - Bele Barkarby IF IBF Grimstahallen
18 Täby FC (B) - Bromma KFUK-KFUM (A) Grindtorpshallen
18 Hässelby SK IBK (C) - Duvbo IK (A) Hässelbyhallen
18 Vallentuna IBK (C) - Enebybergs IF (B) Hammarbackens Sporthall
18 Åkersberga IBF (C) - Väsby AIK (B) Åkersberga Sporthall A
18 Vallentuna IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö Hammarbackens Sporthall
18 Töjnan IBK (B) - Nockebyhovs IF Arena Satelliten
18 Rotebro IS IBK (B) - Sundbybergs IK Rotebrohallen (Mikaelskolan)
18 Silverdals IF - Råsunda IS Rotebrohallen (Nya)

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis