Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF (B) Jimmy Åkerlund jimmy.akerlund@gmail.com 070-361 20 91 Svart, Svart, Svartgula
Djurgårdens IF IBS Roland Pettersson roland.pettersson@difibs.se 0730322622 Blårandig, Vit, Vit
Farsta IBK Svart, Svart, Svart
Huddinge IBS (A) Röd, Röd, Vita
Huddinge IBS (B) Röd, Röd, Vita
Mariebergs SK röd, blå, röda
Nacka Wallenstam IBK (A) Vit, Svart, Vit
Nacka Wallenstam IBK (B) Vit, Svart, Vit
Salems IF Jonny Andersson jonny.andersson@salemsif.se 0761608587 Blå-Lila/vit/vit
Sickla IF Röd, Blå, röda
Skogås/Trångsunds IBK Blå, Blå, Blå
Sköndals IK Lena Öhrling lena_ohrling@hotmail.com 0706525544 Blå/Svart/Svart
Tyresö Trollbäcken IBK (A) Hanna Edgardh hannaedgardh@hotmail.com 0723531146 svart/svart, svart, svart
Tyresö Trollbäcken IBK (B) svart/svart, svart, svart
Täby FC (C) Mats Erlandsson mats.erlandsson@gmail.com 0722200822 Vit, Vit, Vit
Vendelsö IK Robert Olsson robertgolsson@hotmail.com Blå/Blå/Blå
Värmdö IF (A) Niklas Mattsson niklas@varmdoif.se 0703-777 466 Blå, Blå, Blå
Värmdö IF (B) Helen Karlsson hckarlsson@hotmail.com 070-415 92 63 Blå, Blå, Blå
Åkersberga IBF (C) Orange, Svart, Orange
Örby IS Jonas Walter jonas.walter71@gmail.com Röd
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 11:00 1 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Hanna Woxmark, Niclas Woxmark Strandhallen - Tyresö
2019-09-28 14:00 1 Djurgårdens IF IBS - Salems IF Filippa Ekman, Amanda Torbjörner Hjorthagshallen
2019-09-28 15:00 1 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Alexander Rosén, Adam Lönnborg Tomtbergahallen
2019-09-28 17:00 1 Nacka Wallenstam IBK (A) - Sköndals IK Felix Fernström, Christoffer Hellström Myrsjöskolan
2019-09-29 10:00 1 AIK IBF (B) - Värmdö IF (B) Filip Saverstam, Johnny Mikael Claesson Ulriksdalshallen
2019-10-05 16:30 1 Skogås/Trångsunds IBK - Åkersberga IBF (C) Anna Mandelstam, ****** ****** Skogåshallen
2019-10-14 18:00 1 Farsta IBK - Örby IS Hampus Viking, Alva Olson Farstahallen 3
2019-12-18 18:00 1 Värmdö IF (A) - Mariebergs SK Daniel Mårtensson, Imtiaz Karim, Ej offentliggjord Värmdö sporthall
Omgång 2
2019-10-05 15:00 2 Sickla IF - Huddinge IBS (B) Kevin Helly, Noah Hulin Myrsjöskolan
2019-10-05 15:15 2 Örby IS - Vendelsö IK Mauricio Castillo, Thomas Gjutarenäfve Bandhagshallen
2019-10-05 16:15 2 Mariebergs SK - AIK IBF (B) Mario Mallengren, Osama Abaied Engelbrektshallen
2019-10-06 11:00 2 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Max Sjöberg, Malva Sölvemark Sköndalshallen
2019-10-06 12:00 2 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (A) Lisa Dahl, Christoffer Hellström Ormingehallen
2019-10-06 14:00 2 Täby FC (C) - Farsta IBK Johan Eklund, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2019-10-06 14:15 2 Salems IF - Värmdö IF (A) Heimo Lyly, My Källström Lyly Skogsängshallen
2019-10-06 16:15 2 Åkersberga IBF (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) Amanda Kaiser, Karima Sharipova Åkersberga Sporthall A
Omgång 3
2019-10-19 10:30 3 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Åkersberga IBF (C) Anton Forsell, Amanda Kaiser Strandhallen - Tyresö
2019-10-19 11:00 3 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Alva Olson, Hanna Woxmark Tomtbergahallen
2019-10-19 12:00 3 Huddinge IBS (A) - Sköndals IK Moa Lindell, Alva Olson Tomtbergahallen
2019-10-19 12:00 3 Vendelsö IK - Täby FC (C) Alexander Rosén, Anthon Rosén Lyckeby Sporthall
2019-10-19 13:00 3 Värmdö IF (B) - Mariebergs SK Anton Zaitsev, Malva Sölvemark Värmdö sporthall
2019-10-19 13:15 3 Farsta IBK - Skogås/Trångsunds IBK Gustav Levin, Per Sundvall Farstahallen 3
2019-10-19 14:15 3 Djurgårdens IF IBS - Örby IS Arvid Stegrud, Lukas Jellnor Engelbrektshallen
2019-10-20 12:00 3 AIK IBF (B) - Salems IF Marcus Höök, Elliot Karlsson Ulriksdalshallen
Omgång 4
2019-10-26 09:45 4 Åkersberga IBF (C) - Huddinge IBS (A) Tobias Jansson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-10-26 13:00 4 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Sickla IF Amanda Kaiser, Karima Sharipova Strandhallen - Tyresö
2019-10-26 16:15 4 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) Tindra Henriksson, Asta Hansson Bandhagshallen
2019-10-26 17:15 4 Örby IS - Värmdö IF (A) Tindra Henriksson, Asta Hansson Bandhagshallen
2019-10-27 09:00 4 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (B) Christoffer Hellström, Christian Berger Ormingehallen
2019-10-27 10:30 4 Skogås/Trångsunds IBK - Vendelsö IK Karl-Johan Leijon, Martin Claësson Skogåshallen
2019-10-27 12:00 4 Täby FC (C) - Djurgårdens IF IBS Mats Järnmark, Max Hasselrot Grindtorpshallen
2019-10-27 12:30 4 Salems IF - Värmdö IF (B) Tobias Jansson, Anders Hillebrink Skogsängshallen
Omgång 5
2019-11-09 10:30 5 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Farsta IBK Shabbir Ahmed, Alexander Löfgren Strandhallen - Tyresö
2019-11-09 13:00 5 Djurgårdens IF IBS - Skogås/Trångsunds IBK Kim Vulic, Saga Emtell Hjorthagshallen
2019-11-09 14:00 5 Mariebergs SK - Salems IF Marcus Höök, Alice Fritshammar Stora Mossen 1
2019-11-09 14:00 5 Huddinge IBS (B) - Sköndals IK Viggo Holm, Svante Lindholm Tomtbergahallen
2019-11-10 11:00 5 Sickla IF - Nacka Wallenstam IBK (B) Christian Berger, Christoffer Hellström Myrsjöskolan
2019-11-10 11:00 5 AIK IBF (B) - Örby IS Isabelle Lassfolk, Peter Lassfolk Ulriksdalshallen
2019-11-10 11:00 5 Värmdö IF (A) - Täby FC (C) Noah Hulin, Adam Lindell Värmdö sporthall
2019-11-30 15:30 5 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK (A) Jonas Jatko, ****** ****** Lyckeby Sporthall
Omgång 6
2019-11-16 09:15 6 Farsta IBK - Huddinge IBS (A) Aida Jönsson, Oscar Olsson Berglund Farstahallen 3
2019-11-16 11:30 6 Örby IS - Värmdö IF (B) Amanda Kaiser, Karima Sharipova Högdalshallen
2019-11-16 12:00 6 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Hanna Woxmark, Alva Olson Lyckeby Sporthall
2019-11-16 14:15 6 Nacka Wallenstam IBK (A) - Djurgårdens IF IBS Martin Claësson, Robert Vangeus Järla Sporthall
2019-11-16 15:00 6 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Maja Bergman, Linus Fredman Myrsjöskolan
2019-11-17 11:00 6 Sköndals IK - Sickla IF Joel Säve-Söderbergh, Elias Englund Sköndalshallen
2019-11-17 12:15 6 Åkersberga IBF (C) - Huddinge IBS (B) Niclas Andersson, Miranda Ahlberg Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 13:00 6 Täby FC (C) - AIK IBF (B) Lars Reuterhagen, Isabelle Lassfolk Grindtorpshallen
2019-11-17 13:00 6 Skogås/Trångsunds IBK - Värmdö IF (A) Viggo Holm, Svante Lindholm Skogåshallen
Omgång 7
2019-11-23 12:00 7 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK Hampus Bergholm, Albin Hedenstedt Tomtbergahallen
2019-11-23 13:00 7 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Sköndals IK Hanna Woxmark, Niclas Woxmark Strandhallen - Tyresö
2019-11-23 13:00 7 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Elliot Helin Boucher, Lukas Jellnor Hjorthagshallen
2019-11-23 13:15 7 Sickla IF - Åkersberga IBF (C) Wilmer Axén, Stefano Bianque Järla Sporthall
2019-11-23 14:00 7 Mariebergs SK - Örby IS Johanna Kjebon, Elliot Karlsson Stora Mossen 1
2019-11-23 17:30 7 Värmdö IF (B) - Täby FC (C) ****** ******, Kevin Geovanny Moreno Ordonez Värmdö sporthall
2019-11-24 09:15 7 Värmdö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) Maja Bergman, Carl Brorsson Värmdö sporthall
2019-11-24 11:00 7 AIK IBF (B) - Skogås/Trångsunds IBK Tyra Müller-Nord, Edvin Strömgren Ulriksdalshallen
Omgång 8
2019-11-30 11:00 8 Skogås/Trångsunds IBK - Värmdö IF (B) Martin Claësson, Viking Claësson Skogåshallen
2019-11-30 11:15 8 Örby IS - Salems IF Svante Lindholm, Viggo Holm Högdalshallen
2019-11-30 11:15 8 Farsta IBK - Huddinge IBS (B) Anton Zaitsev, Christian Berger Farstahallen 3
2019-11-30 12:00 8 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF (A) Aida Jönsson, Karima Sharipova Strandhallen - Tyresö
2019-11-30 13:00 8 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (A) Thea Kaplan, Annabel Jonsson Hjorthagshallen
2019-12-01 11:00 8 Nacka Wallenstam IBK (A) - AIK IBF (B) Linus Fredman, Leif Karlsson Ormingehallen
2019-12-01 12:00 8 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK (B) Didrik Axen, Wilmer Axén Sköndalshallen
2019-12-01 12:15 8 Åkersberga IBF (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Jacob Appeltofft, Paulina Sturmhöwel Döring Åkersberga Sporthall A
2019-12-01 14:00 8 Täby FC (C) - Mariebergs SK Edvin Strömgren, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
Omgång 9
2019-12-07 11:15 9 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK Viggo Modigh, Oskar Ekman Tomtbergahallen
2019-12-07 12:15 9 Salems IF - Täby FC (C) Elise Lundin, Lennart Asp Skogsängshallen
2019-12-07 13:15 9 Sickla IF - Farsta IBK Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Järla Sporthall
2019-12-07 14:15 9 Mariebergs SK - Skogås/Trångsunds IBK Wilmer Axén, Karima Sharipova Gärdeshallen
2019-12-08 09:30 9 Värmdö IF (A) - Huddinge IBS (A) Osama Abaied, Leif Karlsson Värmdö sporthall
2019-12-08 11:00 9 Nacka Wallenstam IBK (B) - Åkersberga IBF (C) Asta Hansson, Saga Emtell Ormingehallen
2019-12-08 11:30 9 Värmdö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Osama Abaied, Leif Karlsson Värmdö sporthall
2019-12-08 16:00 9 AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Saga Emtell, Asta Hansson Tallbackaskolan
Omgång 10
2020-01-11 11:00 10 Vendelsö IK - Sickla IF Heimo Lyly, My Källström Lyly Lyckeby Sporthall
2020-01-11 11:15 10 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF (B) Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Strandhallen - Tyresö
2020-01-11 13:00 10 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (B) Asta Hansson, Thea Kaplan Hjorthagshallen
2020-01-11 13:00 10 Huddinge IBS (A) - AIK IBF (B) Viggo Modigh, Oskar Ekman Tomtbergahallen
2020-01-11 13:15 10 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Amanda Kaiser, Karima Sharipova Farstahallen 3
2020-01-11 13:15 10 Nacka Wallenstam IBK (A) - Mariebergs SK Kevin Helly, Anton Zaitsev Järla Sporthall
2020-01-12 09:00 10 Skogås/Trångsunds IBK - Salems IF Edvin Strömgren, Mattias Lönnborg Skogåshallen
2020-01-12 14:00 10 Åkersberga IBF (C) - Sköndals IK Björn Söderström, Paulina Sturmhöwel Döring Skärgårdsstadshallen
Omgång 11
2020-01-18 11:00 11 Mariebergs SK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Marcus Höök, Hampus Pernkrans Stora Mossen 1
2020-01-18 12:00 11 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Strandhallen - Tyresö
2020-01-18 12:00 11 Värmdö IF (B) - Huddinge IBS (A) Carl Brorsson, Christian Berger Värmdö sporthall
2020-01-18 13:00 11 Huddinge IBS (B) - Värmdö IF (A) Shabbir Ahmed, Anders Hillebrink Tomtbergahallen
2020-01-18 16:00 11 Sickla IF - Djurgårdens IF IBS Christoffer Castwall, Annie Mattsson Myrsjöskolan
2020-01-18 16:30 11 Örby IS - Täby FC (C) Anna Mandelstam, Edvin Strömgren Bandhagshallen
2020-01-19 09:30 11 Nacka Wallenstam IBK (B) - Farsta IBK Alexander Hellström, Anton Zaitsev Fisksätra sporthall
2020-01-19 11:00 11 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (A) Viggo Modigh, Sebastian Ekdahl Skogsängshallen
Omgång 12
12 AIK IBF (B) - Huddinge IBS (B) Ulriksdalshallen
2020-01-25 09:00 12 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF Albin Hedenstedt, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2020-01-25 11:00 12 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK (B) Johan Nima, Karima Sharipova Lyckeby Sporthall
2020-01-25 12:00 12 Huddinge IBS (A) - Mariebergs SK Sebastian Ekdahl, Hampus Bergholm Tomtbergahallen
2020-01-25 12:15 12 Farsta IBK - Sköndals IK Edvin Strömgren, Tony Verho Farstahallen 3
2020-01-25 13:00 12 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Håkan Taxén, Bjarne Hekkelstrand Hjorthagshallen
2020-01-26 09:00 12 Skogås/Trångsunds IBK - Örby IS Alva Olson, Moa Lindell Skogåshallen
2020-01-26 12:15 12 Värmdö IF (A) - Sickla IF Noah Hulin, Kevin Helly Värmdö sporthall
Omgång 13
2020-02-01 12:15 13 Åkersberga IBF (C) - Farsta IBK Tore Dernell, Roger Nyström Åkersberga Sporthall A
2020-02-01 12:30 13 Värmdö IF (B) - Huddinge IBS (B) Tyra Müller-Nord, Saga Emtell Värmdö sporthall
2020-02-01 13:15 13 Sickla IF - AIK IBF (B) Anton Zaitsev, Tony Verho Järla Sporthall
2020-02-01 14:15 13 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (A) Edvin Strömgren, Shabbir Ahmed Bandhagshallen
2020-02-02 09:00 13 Nacka Wallenstam IBK (B) - Djurgårdens IF IBS Karima Sharipova, Hanna Woxmark Ormingehallen
2020-02-02 09:00 13 Salems IF - Huddinge IBS (A) Casper Dahlberg, Sam Robertsson Skogsängshallen
2020-02-02 12:00 13 Sköndals IK - Vendelsö IK Jakob Jansson, Sixten Thorén Sköndalshallen
2020-02-02 12:00 13 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Värmdö IF (A) Jonathan Wallén Brobäck, Moa Lindell Strandhallen - Tyresö
2020-02-02 13:15 13 Täby FC (C) - Skogås/Trångsunds IBK Max Åstrand, Johan Hessing Grindtorpshallen
Omgång 14
2020-02-08 09:15 14 Värmdö IF (B) - Sickla IF Niclas Andersson, Sadjad Nima Värmdö sporthall
2020-02-08 10:00 14 Huddinge IBS (B) - Mariebergs SK Hampus Bergholm, Sebastian Ekdahl Tomtbergahallen
2020-02-08 12:00 14 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Örby IS Asta Hansson, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2020-02-08 13:15 14 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (C) Christoffer Hellström, Linus Fredman Järla Sporthall
2020-02-08 14:00 14 Vendelsö IK - Åkersberga IBF (C) Hanna Woxmark, Alva Olson Lyckeby Sporthall
2020-02-08 16:15 14 Djurgårdens IF IBS - Sköndals IK Andreas Lyhnakis, Arvid Stegrud Engelbrektshallen
2020-02-09 11:00 14 AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Johanna Kjebon, Isak Ålenius Ulriksdalshallen
2020-02-09 12:15 14 Värmdö IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Maja Bergman, Carl Brorsson Värmdö sporthall
Omgång 15
2020-02-15 10:15 15 Åkersberga IBF (C) - Djurgårdens IF IBS Jan Lingemark, Alexander Löfgren Åkersberga Sporthall A
2020-02-15 11:00 15 Skogås/Trångsunds IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) Anna Mandelstam, Samu Ojanen Skogåshallen
2020-02-15 11:30 15 Salems IF - Huddinge IBS (B) Casper Dahlberg Skogsängshallen
2020-02-15 16:15 15 Örby IS - Huddinge IBS (A) Jonathan Wallén Brobäck, ****** ****** Bandhagshallen
2020-02-15 18:15 15 Mariebergs SK - Sickla IF Alice Fritshammar, Eskil Simonsen Engelbrektshallen
2020-02-16 10:00 15 Nacka Wallenstam IBK (B) - AIK IBF (B) Anton Zaitsev, Christoffer Hellström Ormingehallen
2020-02-16 10:00 15 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Värmdö IF (B) Heimo Lyly, My Källström Lyly Strandhallen - Tyresö
2020-02-16 11:00 15 Sköndals IK - Värmdö IF (A) Jakob Jansson, Sixten Thorén Sköndalshallen
2020-02-16 17:00 15 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Per Sundvall Grindtorpshallen
Omgång 16
2020-03-07 10:00 16 Värmdö IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Carl Brorsson, Maja Bergman Värmdö sporthall
2020-03-07 11:00 16 Huddinge IBS (A) - Täby FC (C) Hanna Woxmark, Alva Olson Tomtbergahallen
2020-03-07 11:00 16 Värmdö IF (A) - Åkersberga IBF (C) Carl Brorsson, Maja Bergman Värmdö sporthall
2020-03-07 12:00 16 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK Håkan Taxén, Kevin Neemé Strandhallen - Tyresö
2020-03-07 12:00 16 Mariebergs SK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Isak Ålenius, Marcus Höök Stora Mossen 1
2020-03-07 14:00 16 Vendelsö IK - Farsta IBK Albin Hedenstedt, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2020-03-07 16:00 16 Sickla IF - Salems IF Melvin Lindkvist, Annie Mattsson Myrsjöskolan
2020-03-08 11:00 16 AIK IBF (B) - Sköndals IK Carl Theorén, Filip Saverstam Ulriksdalshallen
Omgång 17
17 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Myrsjöskolan
17 Farsta IBK - Djurgårdens IF IBS Farstahallen 4
17 Skogås/Trångsunds IBK - Huddinge IBS (A) Skogåshallen
17 Åkersberga IBF (C) - AIK IBF (B) Åkersberga Sporthall A
17 Örby IS - Huddinge IBS (B) Bandhagshallen
17 Sköndals IK - Värmdö IF (B) Sköndalshallen
17 Nacka Wallenstam IBK (B) - Mariebergs SK Ormingehallen
17 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) Skogsängshallen
Omgång 18
18 Huddinge IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) Tomtbergahallen
18 Värmdö IF (A) - Farsta IBK Värmdö sporthall
18 Huddinge IBS (B) - Täby FC (C) Tomtbergahallen
18 Värmdö IF (B) - Åkersberga IBF (C) Värmdö sporthall
18 Sickla IF - Örby IS Myrsjöskolan
18 Mariebergs SK - Sköndals IK Stora Mossen 1
18 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (B) Skogsängshallen
2020-03-07 17:00 18 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK Adam Sundbom, Magnus Westerberg Hjorthagshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis