Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekerö IK (C) Magnus Skogsberg magnus.skogsberg@gmail.com +46 70 3210837 marin/marin/marin
Farsta IBK Mikael Mildén mikael.milden@farstaibk.se 0730-293414 Svart, Svart, Svart
FBI Tullinge Orange, Svart, Svart
Huddinge IBS (A) Röd, Röd, Vita
Huddinge IBS (C) Röd, Röd, Vita
Högdalens AIS Svart, Svart, Svart
Nacka Wallenstam IBK (A) Robin Dunlop robin@klockstigen.com 0707287739 Vit, Svart, Vit
Nacka Wallenstam IBK (B) Mirva Eriksson Vit, Svart, Vit
Nynäshamns IBK Ronny Carlsson ronnycarlsson30@hotmail.com 0708127371 Blå, Blå, Vit
Sköndals IK Blå, Svart, Svart
Tumba GOIF Röd, Svart, Röda
Tungelsta IF Orange, Svart, Svart
Tyresö Trollbäcken IBK (A) Stefan Berg stefan.berg@ica.se 070-375 98 96 svart/svart, svart, svart
Tyresö Trollbäcken IBK (C) svart/svart, svart, svart
Vendelsö IK (B) Blå, Blå, Blå
Vendelsö IK (C) Jan-Erik Piiparinen jan_erik@hotmail.com 07042088556 Blå, Blå, Blå
Värmdö IF Niklas Borgsved niklas@marketdirection.se 0733403670 Blå, Blå, Blå
Älta IF Svart, svart, svart
Älvsjö AIK IBF (B) Blå, Blå, Blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Nacka Wallenstam IBK (A) - Värmdö IF
1 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (C) Strandhallen - Tyresö
2016-10-01 10:15 1 Högdalens AIS - Sköndals IK Jonas Robertson, Arne Brovig Högdalshallen
2016-10-01 11:15 1 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) Kenneth Johansson, Adrian Hiram Kvarnängshallen
2016-10-01 13:15 1 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Älvsjö AIK IBF (B) Robin Berger, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2016-10-01 15:00 1 Vendelsö IK (B) - Älta IF Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Vendelsömalmshallen 40
2016-10-01 17:00 1 Vendelsö IK (C) - Tungelsta IF Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Vendelsömalmshallen
2016-10-02 09:00 1 FBI Tullinge - Tumba GOIF Thomas Gjutarenäfve, Mats Andersson Tullingehallen
2016-10-02 13:30 1 Ekerö IK (C) - Huddinge IBS (A) Stefano Bianque, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
Omgång 2
2 Värmdö IF - Vendelsö IK (C)
2 Huddinge IBS (C) - Nacka Wallenstam IBK (A)
2016-10-15 11:00 2 Älvsjö AIK IBF (B) - Nynäshamns IBK Tommy Egman, Tuva Egman Sätrahallen
2016-10-15 11:00 2 Tungelsta IF - Ekerö IK (C) Lucas Myrby, Jonathan Elfström Tungelsta Sporthall
2016-10-15 11:00 2 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge Gabriel Nääs, Theodore Hurtig Strandhallen - Tyresö
2016-10-15 11:15 2 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK (B) Daniel Eriksson, Gustav Helge Tomtbergahallen
2016-10-15 12:00 2 Tumba GOIF - Högdalens AIS Victor Küller, Oscar Küller Storvretens Sporthall
2016-10-16 09:00 2 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Svedje Ohlson, Johan Ståhl Sköndalshallen
2016-10-16 15:00 2 Älta IF - Farsta IBK Benjamin Zubcevic, Didrik Axen Stavsborgshallen
Omgång 3
3 Ekerö IK (C) - Värmdö IF Tappströms Bollhall
3 Vendelsö IK (C) - Huddinge IBS (C) Vendelsömalmshallen
2016-10-22 10:15 3 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge Håkan Taxén, Jonas Robertson Myrsjöskolan
2016-10-22 12:15 3 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Tumba GOIF Henrik Sommerville, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2016-10-22 12:30 3 Nynäshamns IBK - Sköndals IK Kenneth Johansson, Gustav Persson Kvarnängshallen
2016-10-22 13:00 3 Vendelsö IK (B) - Tungelsta IF My Källström Lyly, Heimo Lyly Vendelsömalmshallen
2016-10-22 13:15 3 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Anders Hillebrink, Felix Wursé Bandhagshallen
2016-10-23 09:00 3 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) Leif Karlsson, Daniel Karlsson Gubbängshallen
2016-10-23 13:00 3 Älta IF - Huddinge IBS (A) Didrik Axen, Lennart Asp Stavsborgshallen
Omgång 4
4 Värmdö IF - Vendelsö IK (B)
4 Huddinge IBS (C) - Ekerö IK (C)
2016-10-29 12:15 4 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK Marco Svenström, Karl-Johan Leijon Tomtbergahallen
2016-10-29 12:45 4 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK Heimo Lyly, My Källström Lyly Storvretens Sporthall
2016-10-29 13:00 4 Älvsjö AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Johan Hessing, Adam Hessing Sätrahallen
2016-10-29 14:15 4 Tungelsta IF - Älta IF Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2016-10-29 16:15 4 FBI Tullinge - Vendelsö IK (C) Anders Westerberg, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2016-10-30 11:30 4 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Tony Verho, Patrik Andersén Strandhallen - Tyresö
2016-10-30 12:00 4 Nacka Wallenstam IBK (A) - Högdalens AIS Tommy Egman, Svedje Ohlson Ormingehallen
Omgång 5
5 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (C) Vendelsömalmshallen
2016-11-12 12:00 5 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Johan Larsson, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2016-11-12 12:00 5 Ekerö IK (C) - FBI Tullinge Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Mälaröhallen
2016-11-12 12:00 5 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Strandhallen - Tyresö
2016-11-12 12:15 5 Huddinge IBS (A) - Tungelsta IF Daniel Kölborn, Mikael Wiklund Tomtbergahallen
2016-11-12 13:15 5 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF (B) Simon Holm Schlemowitz, Lucas Werelius Farstahallen 3
2016-11-12 16:00 5 Älta IF - Värmdö IF William Albrecht, Alexander Potapeiko Stavsborgshallen
2016-11-12 16:15 5 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sköndals IK Simon Holm Schlemowitz, Eskil Simonsen Ormingehallen
2016-11-12 18:00 5 Vendelsö IK (C) - Högdalens AIS Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Vendelsömalmshallen
Omgång 6
6 Huddinge IBS (C) - Älta IF
2016-11-19 10:15 6 Högdalens AIS - Ekerö IK (C) Leo Odell/Johansson, Hampus Viking Högdalshallen
2016-11-19 11:00 6 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK (B) Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Storvretens Sporthall
2016-11-19 11:15 6 Tungelsta IF - Farsta IBK Marcus Larsson, Paulina Thunvall Tungelsta Sporthall
2016-11-19 12:30 6 Vendelsö IK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Magnus Westerberg, Kent Kastell Vendelsömalmshallen
2016-11-19 13:15 6 FBI Tullinge - Vendelsö IK (B) Mikael Wiklund, Marco Svenström Rikstenshallen
2016-11-20 12:15 6 Värmdö IF - Huddinge IBS (A) Lucas Werelius, Fredrik Hallenberg Värmdö sporthall
2016-11-20 14:00 6 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF (B) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Sköndalshallen
2016-11-20 14:15 6 Nacka Wallenstam IBK (A) - Nynäshamns IBK Benjamin Zubcevic, Oscar Forstadius Myrsjöskolan
Omgång 7
2016-11-26 08:45 7 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Didrik Axen, Wilmer Axén Myrsjöskolan
2016-11-26 09:45 7 Ekerö IK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Gustav Levin, Joakim Levin Mälaröhallen
2016-11-26 10:15 7 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK (C) Adrian Hiram, Marcus Larsson Kvarnängshallen
2016-11-26 11:15 7 Älvsjö AIK IBF (B) - Tumba GOIF Martin Claësson, Viking Claësson Liljeholmshallen 1
2016-11-26 15:00 7 Vendelsö IK (B) - Högdalens AIS Abbe Lami, Sadjad Nima Vendelsömalmshallen
2016-11-26 16:30 7 Tungelsta IF - Värmdö IF Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2016-11-27 14:00 7 Älta IF - FBI Tullinge Johan Ståhl, Isak Sjöblom Stavsborgshallen
2016-11-27 14:15 7 Huddinge IBS (A) - Huddinge IBS (C) Jonas Broström, Shabbir Ahmed Huddingehallen
2016-11-27 15:00 7 Farsta IBK - Sköndals IK Mats Andersson, Theodore Hurtig Farstahallen 3
Omgång 8
2016-12-03 09:00 8 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) Ida Sandberg, Linnea Westerlund Strandhallen - Tyresö
2016-12-03 10:45 8 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) Jonas Broström, Tuva Egman Tullingehallen
2016-12-03 12:15 8 Värmdö IF - Farsta IBK Oscar Forstadius, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2016-12-03 14:00 8 Tumba GOIF - Sköndals IK Heimo Lyly, My Källström Lyly Storvretens Sporthall
2016-12-04 09:15 8 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Vendelsö IK (B) Christian Berger, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2016-12-04 09:30 8 Huddinge IBS (C) - Tungelsta IF Sadjad Nima, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2016-12-04 10:00 8 Högdalens AIS - Älta IF Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Gubbängshallen
2016-12-04 11:00 8 Nacka Wallenstam IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Oscar Forstadius, Abbe Lami Ormingehallen
2016-12-04 14:30 8 Ekerö IK (C) - Nynäshamns IBK Patrik Arvinder, Per Sundvall Tappströms Bollhall
Omgång 9
2016-12-10 11:00 9 Älvsjö AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2016-12-10 11:15 9 Tungelsta IF - FBI Tullinge Thomas Gjutarenäfve, Daniel Karlsson Tungelsta Sporthall
2016-12-10 12:00 9 Vendelsö IK (B) - Nynäshamns IBK Sawes Ahmad, Kenny Ly Vendelsömalmshallen
2016-12-10 16:30 9 Värmdö IF - Huddinge IBS (C) Kevin Helly, Daniel Eklund Värmdö sporthall
2016-12-11 08:15 9 Huddinge IBS (A) - Högdalens AIS Jonas Broström, Marco Svenström Tomtbergahallen
2016-12-11 10:00 9 Farsta IBK - Tumba GOIF Theodore Hurtig, Kari Malmros Gubbängshallen
2016-12-11 11:00 9 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Felix Wursé, Elin Tystrand Sköndalshallen
2016-12-11 12:00 9 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (C) Didrik Axen, Benjamin Zubcevic Ormingehallen
2016-12-11 14:15 9 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Magnus Berg, Stefano Bianque Stavsborgshallen
Omgång 10
2016-12-17 11:15 10 Huddinge IBS (C) - Farsta IBK Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Tomtbergahallen
2016-12-17 11:15 10 Högdalens AIS - Tungelsta IF Robin Olsson, Kevin Helly Högdalshallen
2016-12-17 12:00 10 FBI Tullinge - Värmdö IF Sadjad Nima, Abbe Lami Tullingehallen
2016-12-17 12:00 10 Nynäshamns IBK - Älta IF Kenneth Johansson, Ken Johansson Kvarnängshallen
2016-12-17 16:00 10 Vendelsö IK (C) - Älvsjö AIK IBF (B) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Vendelsömalmshallen
2016-12-18 12:00 10 Nacka Wallenstam IBK (A) - Sköndals IK Wilmer Axén, Fredrik Berglund Sonesson Ormingehallen
2016-12-18 14:30 10 Ekerö IK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) Abbe Lami, Sadjad Nima Tappströms Bollhall
2016-12-18 16:00 10 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Tumba GOIF Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Strandhallen - Tyresö
2016-12-18 19:00 10 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Huddinge IBS (A) Svedje Ohlson, Leif Karlsson Strandhallen - Tyresö
Omgång 11
2017-01-14 10:00 11 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK (A) Lennart Asp, Karl-Johan Leijon Storvretens Sporthall
2017-01-14 10:15 11 Huddinge IBS (C) - FBI Tullinge Jonas Broström, Viktor Bollvik Karlsson Tomtbergahallen
2017-01-14 13:15 11 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Farstahallen 3
2017-01-14 13:15 11 Huddinge IBS (A) - Nynäshamns IBK Jonas Broström, Viktor Bollvik Karlsson Tomtbergahallen
2017-01-14 15:00 11 Älvsjö AIK IBF (B) - Ekerö IK (C) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2017-01-14 16:45 11 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2017-01-15 10:00 11 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (B) Didrik Axen, Benjamin Zubcevic Ormingehallen
2017-01-15 11:15 11 Värmdö IF - Högdalens AIS Lucas Werelius, Noah Hulin Värmdö sporthall
2017-01-15 11:15 11 Sköndals IK - Vendelsö IK (C) Patrik Andersén, Robin Berger Sköndalshallen
Omgång 12
2017-01-28 10:00 12 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Sadjad Nima, Abbe Lami Myrsjöskolan
2017-01-28 12:00 12 FBI Tullinge - Farsta IBK Viking Claësson, Martin Claësson Tullingehallen
2017-01-28 12:15 12 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Kvarnängshallen
2017-01-28 13:00 12 Vendelsö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) Tuva Egman, Tommy Egman Vendelsömalmshallen
2017-01-28 14:00 12 Vendelsö IK (C) - Tumba GOIF Tuva Egman, Tommy Egman Vendelsömalmshallen
2017-01-28 14:30 12 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (B) Kevin Helly, Rasmus Fernström Järla Sporthall
2017-01-29 09:00 12 Högdalens AIS - Huddinge IBS (C) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Gubbängshallen
2017-01-29 12:45 12 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Värmdö IF Christian Berger, Oscar Olsson Berglund Tyresöhallen
2017-01-29 13:30 12 Ekerö IK (C) - Sköndals IK Mats Järnmark, Mimma Spasic Tappströms Bollhall
Omgång 13
2017-02-04 09:00 13 FBI Tullinge - Högdalens AIS Jonas Broström, Lennart Asp Tullingehallen
2017-02-04 11:00 13 Älvsjö AIK IBF (B) - Älta IF Tommy Egman, Tuva Egman Sätrahallen
2017-02-04 11:45 13 Huddinge IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Niklas Forsman, Marco Svenström Tomtbergahallen
2017-02-04 12:15 13 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Farstahallen 1
2017-02-04 15:00 13 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (C) Christian Berger, Tomas Jansson Strandhallen - Tyresö
2017-02-04 15:00 13 Tumba GOIF - Ekerö IK (C) Paulina Thunvall, Mikael Wiklund Malmsjö Sporthall
2017-02-05 11:00 13 Huddinge IBS (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2017-02-05 11:00 13 Sköndals IK - Vendelsö IK (B) Elin Tystrand, Simon Holm Schlemowitz Sköndalshallen
2017-02-05 13:00 13 Värmdö IF - Nynäshamns IBK Leif Karlsson, Kevin Helly Värmdö sporthall
Omgång 14
2017-02-11 10:00 14 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - FBI Tullinge Gabriel Nääs, Kenny Ly Strandhallen - Tyresö
2017-02-11 10:15 14 Högdalens AIS - Farsta IBK Kent Kastell, Jessika Forsberg Högdalshallen
2017-02-11 15:30 14 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (C) Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Kvarnängshallen
2017-02-11 18:00 14 Vendelsö IK (B) - Tumba GOIF Daniel Eklund, Tomas Jansson Vendelsömalmshallen
2017-02-11 18:30 14 Ekerö IK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Robert Milerud, Michael Leimer Mälaröhallen
2017-02-11 19:00 14 Vendelsö IK (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) Tomas Jansson, Daniel Eklund Vendelsömalmshallen
2017-02-12 09:30 14 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (B) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Tomtbergahallen
2017-02-12 10:00 14 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tungelsta IF Christian Berger, Rasmus Fernström Ormingehallen
2017-02-12 15:00 14 Älta IF - Sköndals IK Benjamin Zubcevic, Sadjad Nima Stavsborgshallen
Omgång 15
2017-02-18 09:45 15 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK Daniel Eriksson, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2017-02-18 11:00 15 Farsta IBK - Vendelsö IK (C) Daniel Wiberg, Gustaf Reimer Farstahallen 1
2017-02-18 11:00 15 Tumba GOIF - Älta IF Victor Küller, Oscar Küller Storvretens Sporthall
2017-02-18 15:00 15 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (B) Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2017-02-18 16:15 15 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Paulina Thunvall, Mikael Wiklund Högdalshallen
2017-02-19 11:00 15 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ekerö IK (C) Rasmus Fernström, Leo Bergstrand Ormingehallen
2017-02-19 11:00 15 Sköndals IK - Huddinge IBS (A) Fredrik Hallenberg, Johan Zahn Sköndalshallen
2017-02-19 11:15 15 Tungelsta IF - Älvsjö AIK IBF (B) Jonathan Elfström, Marcus Larsson Tungelsta Sporthall
2017-02-19 13:15 15 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) Oscar Forstadius, Lucas Werelius Värmdö sporthall
Omgång 16
2017-03-11 09:00 16 Älvsjö AIK IBF (B) - Värmdö IF Tommy Egman, Leif Karlsson Sätrahallen
2017-03-11 11:30 16 Huddinge IBS (A) - Tumba GOIF Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Tomtbergahallen
2017-03-11 12:00 16 Nynäshamns IBK - Högdalens AIS Bjarne Hekkelstrand, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2017-03-11 13:15 16 Tungelsta IF - Sköndals IK Leif Karlsson, Lennart Asp Tungelsta Sporthall
2017-03-11 14:00 16 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Johan Engvall, Jonathan Elfström Vendelsömalmshallen
2017-03-11 16:45 16 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (C) Leif Karlsson, Elis Erbing Ormingehallen
2017-03-12 14:30 16 Ekerö IK (C) - Vendelsö IK (C) Robert Milerud, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2017-03-12 15:00 16 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Theodore Hurtig, Didrik Axen Stavsborgshallen
2017-03-12 18:30 16 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Farsta IBK Leif Karlsson, Gabriel Nääs Tyresöhallen
Omgång 17
2017-03-18 10:00 17 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK (B) Petra Dynesius, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2017-03-18 12:15 17 Farsta IBK - Ekerö IK (C) Hampus Viking, Gabriel Nääs Farstahallen 3
2017-03-18 15:00 17 Vendelsö IK (C) - Vendelsö IK (B) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Vendelsömalmshallen
2017-03-19 10:00 17 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älta IF Benjamin Zubcevic, Didrik Axen Ormingehallen
2017-03-19 10:00 17 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) Christian Berger, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-03-19 10:15 17 Värmdö IF - Sköndals IK Felix Fernström, Emil Pagrot Värmdö sporthall
2017-03-19 11:00 17 Huddinge IBS (C) - Älvsjö AIK IBF (B) My Källström Lyly, Heimo Lyly Flemingsbergshallen
2017-03-19 12:45 17 Tumba GOIF - Tungelsta IF Mattias Jansenberger, Marco Svenström Storvretens Sporthall
2017-03-19 14:00 17 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Nynäshamns IBK Hampus Viking, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
Omgång 18
2017-03-25 09:15 18 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Johan Engvall, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2017-03-25 11:45 18 Nynäshamns IBK - Farsta IBK Kenneth Johansson, Adrian Hiram Kvarnängshallen
2017-03-25 14:00 18 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge Anders Thonberg, Felix Wursé Liljeholmshallen 1
2017-03-25 15:00 18 Vendelsö IK (B) - Ekerö IK (C) Tomas Jansson, Henrik Sommerville Vendelsömalmshallen
2017-03-26 09:45 18 Nacka Wallenstam IBK (B) - Högdalens AIS Jonas Robertson, Kevin Neemé Ormingehallen
2017-03-26 10:00 18 Sköndals IK - Huddinge IBS (C) Isak Sjöblom, Wilmer Axén Sköndalshallen
2017-03-26 10:30 18 Huddinge IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) Robin Berger, Henrik Sommerville Tomtbergahallen
2017-03-26 13:30 18 Värmdö IF - Tumba GOIF Tuva Egman, Tommy Egman Värmdö sporthall
2017-03-26 14:00 18 Älta IF - Vendelsö IK (C) Emil Pagrot, Felix Fernström Stavsborgshallen
Omgång 19
2017-03-26 15:00 19 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2017-04-02 09:30 19 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF Svedje Ohlson, Isak Sjöblom Tyresöhallen
2017-04-04 20:00 19 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF (B) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Högdalshallen
2017-04-08 09:00 19 Ekerö IK (C) - Älta IF Lars Reuterhagen, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-04-08 10:00 19 FBI Tullinge - Sköndals IK Daniel Eriksson, Abbe Lami Tullingehallen
2017-04-08 11:15 19 Farsta IBK - Vendelsö IK (B) Hampus Viking, Christian Berger Farstahallen 1
2017-04-08 13:15 19 Huddinge IBS (C) - Tumba GOIF Kevin Helly, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2017-04-08 17:00 19 Vendelsö IK (C) - Huddinge IBS (A) Shabbir Ahmed, Hampus Viking Vendelsömalmshallen
2017-04-09 11:00 19 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tungelsta IF Ormingehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis