Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt Södra

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Ekerö IK (C) Magnus Skogsberg magnus.skogsberg@gmail.com +46 70 3210837 marin/marin/marin
Farsta IBK Mikael Mildén mikael.milden@farstaibk.se 0730-293414 Svart, Svart, Svart
FBI Tullinge Orange, Svart, Svart
Huddinge IBS (A) Röd, Röd, Vita
Huddinge IBS (C) Röd, Röd, Vita
Högdalens AIS Pär Andersson Pellepd@hotmail.com 0721884548 Röd/Svart/Svart
Nacka Wallenstam IBK (A) Robin Dunlop robin@klockstigen.com 0707287739 Vit, Svart, Vit
Nacka Wallenstam IBK (B) Mirva Eriksson Vit, Svart, Vit
Nynäshamns IBK Ronny Carlsson ronnycarlsson30@hotmail.com 0708127371 Blå, Blå, Vit
Sköndals IK Blå, Svart, Svart
Tumba GOIF Röd, Svart, Röda
Tungelsta IF Orange, Svart, Svart
Tyresö Trollbäcken IBK (A) Stefan Berg stefan.berg@ica.se 070-375 98 96 svart/svart, svart, svart
Tyresö Trollbäcken IBK (C) svart/svart, svart, svart
Vendelsö IK (B) Blå, Blå, Blå
Vendelsö IK (C) Jan-Erik Piiparinen jan_erik@hotmail.com 07042088556 Blå, Blå, Blå
Värmdö IF Niklas Borgsved niklas@marketdirection.se 0733403670 Blå, Blå, Blå
Älta IF Svart, svart, svart
Älvsjö AIK IBF (B) Ann Gebeyehu Jansson ann.gebeyehu27@gmail.com 0706160921 Blå/blå/blå
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
1 Nacka Wallenstam IBK (A) - Värmdö IF
1 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (C) Strandhallen - Tyresö
2016-10-01 10:15 1 Högdalens AIS - Sköndals IK Arne Brovig, Jonas Robertson Högdalshallen
2016-10-01 11:15 1 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) Kenneth Johansson, Adrian Hiram Kvarnängshallen
2016-10-01 13:15 1 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Älvsjö AIK IBF (B) Isak Sjöblom, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2016-10-01 15:00 1 Vendelsö IK (B) - Älta IF Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Vendelsömalmshallen 40
2016-10-01 17:00 1 Vendelsö IK (C) - Tungelsta IF Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Vendelsömalmshallen
2016-10-02 09:00 1 FBI Tullinge - Tumba GOIF Mats Andersson, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2016-10-02 13:30 1 Ekerö IK (C) - Huddinge IBS (A) Leif Karlsson, Stefano Bianque Tappströms Bollhall
Omgång 2
2 Värmdö IF - Vendelsö IK (C)
2 Huddinge IBS (C) - Nacka Wallenstam IBK (A)
2016-10-15 11:00 2 Älvsjö AIK IBF (B) - Nynäshamns IBK Tuva Egman, Tommy Egman Sätrahallen
2016-10-15 11:00 2 Tungelsta IF - Ekerö IK (C) Lucas Myrby, Jonathan Elfström Tungelsta Sporthall
2016-10-15 11:00 2 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge Theodore Hurtig, Gabriel Nääs Strandhallen - Tyresö
2016-10-15 11:15 2 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK (B) Daniel Eriksson, Gustav Helge Tomtbergahallen
2016-10-15 12:00 2 Tumba GOIF - Högdalens AIS Victor Küller, Oscar Küller Storvretens Sporthall
2016-10-16 09:00 2 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Svedje Ohlson, Johan Ståhl Sköndalshallen
2016-10-16 15:00 2 Älta IF - Farsta IBK Benjamin Zubcevic, Didrik Axen Stavsborgshallen
Omgång 3
3 Ekerö IK (C) - Värmdö IF Tappströms Bollhall
3 Vendelsö IK (C) - Huddinge IBS (C) Vendelsömalmshallen
2016-10-22 10:15 3 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge Jonas Robertson, Håkan Taxén Myrsjöskolan
2016-10-22 12:15 3 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Tumba GOIF Henrik Sommerville, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2016-10-22 12:30 3 Nynäshamns IBK - Sköndals IK Gustav Persson, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2016-10-22 13:00 3 Vendelsö IK (B) - Tungelsta IF My Källström Lyly, Heimo Lyly Vendelsömalmshallen
2016-10-22 13:15 3 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Anders Hillebrink, Felix Wursé Bandhagshallen
2016-10-23 09:00 3 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) Daniel Karlsson, Leif Karlsson Gubbängshallen
2016-10-23 13:00 3 Älta IF - Huddinge IBS (A) Lennart Asp, Didrik Axen Stavsborgshallen
Omgång 4
4 Värmdö IF - Vendelsö IK (B)
4 Huddinge IBS (C) - Ekerö IK (C)
2016-10-29 12:15 4 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK Marco Svenström, Karl-Johan Leijon Tomtbergahallen
2016-10-29 12:45 4 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK My Källström Lyly, Heimo Lyly Storvretens Sporthall
2016-10-29 13:00 4 Älvsjö AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Adam Hessing, Johan Hessing Sätrahallen
2016-10-29 14:15 4 Tungelsta IF - Älta IF Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2016-10-29 16:15 4 FBI Tullinge - Vendelsö IK (C) Anders Westerberg, Jonathan Håkansson Tullingehallen
2016-10-30 11:30 4 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Patrik Andersén, Tony Verho Strandhallen - Tyresö
2016-10-30 12:00 4 Nacka Wallenstam IBK (A) - Högdalens AIS Tommy Egman, Svedje Ohlson Ormingehallen
Omgång 5
5 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (C) Vendelsömalmshallen
2016-11-12 12:00 5 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Kenneth Johansson, Johan Larsson Kvarnängshallen
2016-11-12 12:00 5 Ekerö IK (C) - FBI Tullinge Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Mälaröhallen
2016-11-12 12:00 5 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Strandhallen - Tyresö
2016-11-12 12:15 5 Huddinge IBS (A) - Tungelsta IF Daniel Kölborn, Mikael Wiklund Tomtbergahallen
2016-11-12 13:15 5 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF (B) Simon Holm Schlemowitz, Lucas Werelius Farstahallen 3
2016-11-12 16:00 5 Älta IF - Värmdö IF Alexander Potapeiko, William Albrecht Stavsborgshallen
2016-11-12 16:15 5 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sköndals IK Simon Holm Schlemowitz, Eskil Simonsen Ormingehallen
2016-11-12 18:00 5 Vendelsö IK (C) - Högdalens AIS Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Vendelsömalmshallen
Omgång 6
6 Huddinge IBS (C) - Älta IF
2016-11-19 10:15 6 Högdalens AIS - Ekerö IK (C) Leo Odell/Johansson, Hampus Viking Högdalshallen
2016-11-19 11:00 6 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK (B) Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Storvretens Sporthall
2016-11-19 11:15 6 Tungelsta IF - Farsta IBK Paulina Thunvall, Marcus Larsson Tungelsta Sporthall
2016-11-19 12:30 6 Vendelsö IK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Magnus Westerberg, Kent Kastell Vendelsömalmshallen
2016-11-19 13:15 6 FBI Tullinge - Vendelsö IK (B) Mikael Wiklund, Marco Svenström Rikstenshallen
2016-11-20 12:15 6 Värmdö IF - Huddinge IBS (A) Lucas Werelius, Fredrik Hallenberg Värmdö sporthall
2016-11-20 14:00 6 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF (B) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Sköndalshallen
2016-11-20 14:15 6 Nacka Wallenstam IBK (A) - Nynäshamns IBK Oscar Forstadius, Benjamin Zubcevic Myrsjöskolan
Omgång 7
2016-11-26 08:45 7 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Didrik Axen, Wilmer Axén Myrsjöskolan
2016-11-26 09:45 7 Ekerö IK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Joakim Levin, Gustav Levin Mälaröhallen
2016-11-26 10:15 7 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK (C) Adrian Hiram, Marcus Larsson Kvarnängshallen
2016-11-26 11:15 7 Älvsjö AIK IBF (B) - Tumba GOIF Martin Claësson, Viking Claësson Liljeholmshallen 1
2016-11-26 15:00 7 Vendelsö IK (B) - Högdalens AIS Abbe Lami, Sadjad Nima Vendelsömalmshallen
2016-11-26 16:30 7 Tungelsta IF - Värmdö IF Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2016-11-27 14:00 7 Älta IF - FBI Tullinge Johan Ståhl, Isak Sjöblom Stavsborgshallen
2016-11-27 14:15 7 Huddinge IBS (A) - Huddinge IBS (C) Jonas Broström, Shabbir Ahmed Huddingehallen
2016-11-27 15:00 7 Farsta IBK - Sköndals IK Theodore Hurtig, Mats Andersson Farstahallen 3
Omgång 8
2016-12-03 09:00 8 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) Ida Sandberg, Linnea Westerlund Strandhallen - Tyresö
2016-12-03 10:45 8 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) Jonas Broström, Tuva Egman Tullingehallen
2016-12-03 12:15 8 Värmdö IF - Farsta IBK Oscar Forstadius, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2016-12-03 14:00 8 Tumba GOIF - Sköndals IK Heimo Lyly, My Källström Lyly Storvretens Sporthall
2016-12-04 09:15 8 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Vendelsö IK (B) Christian Berger, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2016-12-04 09:30 8 Huddinge IBS (C) - Tungelsta IF Sadjad Nima, Thomas Gjutarenäfve Tomtbergahallen
2016-12-04 10:00 8 Högdalens AIS - Älta IF Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Gubbängshallen
2016-12-04 11:00 8 Nacka Wallenstam IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Oscar Forstadius, Abbe Lami Ormingehallen
2016-12-04 14:30 8 Ekerö IK (C) - Nynäshamns IBK Patrik Arvinder, Per Sundvall Tappströms Bollhall
Omgång 9
2016-12-10 11:00 9 Älvsjö AIK IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2016-12-10 11:15 9 Tungelsta IF - FBI Tullinge Daniel Karlsson, Thomas Gjutarenäfve Tungelsta Sporthall
2016-12-10 12:00 9 Vendelsö IK (B) - Nynäshamns IBK Sawes Ahmad, Kenny Ly Vendelsömalmshallen
2016-12-10 16:30 9 Värmdö IF - Huddinge IBS (C) Kevin Helly, Daniel Eklund Värmdö sporthall
2016-12-11 08:15 9 Huddinge IBS (A) - Högdalens AIS Jonas Broström, Marco Svenström Tomtbergahallen
2016-12-11 10:00 9 Farsta IBK - Tumba GOIF Theodore Hurtig, Kari Malmros Gubbängshallen
2016-12-11 11:00 9 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Felix Wursé, Elin Tystrand Sköndalshallen
2016-12-11 12:00 9 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (C) Didrik Axen, Benjamin Zubcevic Ormingehallen
2016-12-11 14:15 9 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Magnus Berg, Stefano Bianque Stavsborgshallen
Omgång 10
2016-12-17 11:15 10 Huddinge IBS (C) - Farsta IBK Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Tomtbergahallen
2016-12-17 11:15 10 Högdalens AIS - Tungelsta IF Robin Olsson, Kevin Helly Högdalshallen
2016-12-17 12:00 10 FBI Tullinge - Värmdö IF Sadjad Nima, Abbe Lami Tullingehallen
2016-12-17 12:00 10 Nynäshamns IBK - Älta IF Kenneth Johansson, Ken Johansson Kvarnängshallen
2016-12-17 16:00 10 Vendelsö IK (C) - Älvsjö AIK IBF (B) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Vendelsömalmshallen
2016-12-18 12:00 10 Nacka Wallenstam IBK (A) - Sköndals IK Wilmer Axén, Fredrik Berglund Sonesson Ormingehallen
2016-12-18 14:30 10 Ekerö IK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) Abbe Lami, Sadjad Nima Tappströms Bollhall
2016-12-18 16:00 10 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Tumba GOIF Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Strandhallen - Tyresö
2016-12-18 19:00 10 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Huddinge IBS (A) Leif Karlsson, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
Omgång 11
2017-01-14 10:00 11 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK (A) Lennart Asp, Karl-Johan Leijon Storvretens Sporthall
2017-01-14 10:15 11 Huddinge IBS (C) - FBI Tullinge Jonas Broström, Viktor Bollvik Karlsson Tomtbergahallen
2017-01-14 13:15 11 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Farstahallen 3
2017-01-14 13:15 11 Huddinge IBS (A) - Nynäshamns IBK Viktor Bollvik Karlsson, Jonas Broström Tomtbergahallen
2017-01-14 15:00 11 Älvsjö AIK IBF (B) - Ekerö IK (C) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Sätrahallen
2017-01-14 16:45 11 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2017-01-15 10:00 11 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK (B) Benjamin Zubcevic, Didrik Axen Ormingehallen
2017-01-15 11:15 11 Värmdö IF - Högdalens AIS Lucas Werelius, Noah Hulin Värmdö sporthall
2017-01-15 11:15 11 Sköndals IK - Vendelsö IK (C) Patrik Andersén, Robin Berger Sköndalshallen
Omgång 12
2017-01-28 10:00 12 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Sadjad Nima, Abbe Lami Myrsjöskolan
2017-01-28 12:00 12 FBI Tullinge - Farsta IBK Viking Claësson, Martin Claësson Tullingehallen
2017-01-28 12:15 12 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Kvarnängshallen
2017-01-28 13:00 12 Vendelsö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) Tuva Egman, Tommy Egman Vendelsömalmshallen
2017-01-28 14:00 12 Vendelsö IK (C) - Tumba GOIF Tuva Egman, Tommy Egman Vendelsömalmshallen
2017-01-28 14:30 12 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (B) Kevin Helly, Rasmus Fernström Järla Sporthall
2017-01-29 09:00 12 Högdalens AIS - Huddinge IBS (C) Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Gubbängshallen
2017-01-29 12:45 12 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Värmdö IF Oscar Olsson Berglund, Christian Berger Tyresöhallen
2017-01-29 13:30 12 Ekerö IK (C) - Sköndals IK Mats Järnmark, Mimma Spasic Tappströms Bollhall
Omgång 13
2017-02-04 09:00 13 FBI Tullinge - Högdalens AIS Jonas Broström, Lennart Asp Tullingehallen
2017-02-04 11:00 13 Älvsjö AIK IBF (B) - Älta IF Tommy Egman, Tuva Egman Sätrahallen
2017-02-04 11:45 13 Huddinge IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Marco Svenström, Niklas Forsman Tomtbergahallen
2017-02-04 12:15 13 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Farstahallen 1
2017-02-04 15:00 13 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (C) Tomas Jansson, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2017-02-04 15:00 13 Tumba GOIF - Ekerö IK (C) Paulina Thunvall, Mikael Wiklund Malmsjö Sporthall
2017-02-05 11:00 13 Huddinge IBS (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2017-02-05 11:00 13 Sköndals IK - Vendelsö IK (B) Simon Holm Schlemowitz, Elin Tystrand Sköndalshallen
2017-02-05 13:00 13 Värmdö IF - Nynäshamns IBK Leif Karlsson, Kevin Helly Värmdö sporthall
Omgång 14
2017-02-11 10:00 14 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - FBI Tullinge Kenny Ly, Gabriel Nääs Strandhallen - Tyresö
2017-02-11 10:15 14 Högdalens AIS - Farsta IBK Kent Kastell, Jessika Forsberg Högdalshallen
2017-02-11 15:30 14 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (C) Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Kvarnängshallen
2017-02-11 18:00 14 Vendelsö IK (B) - Tumba GOIF Daniel Eklund, Tomas Jansson Vendelsömalmshallen
2017-02-11 18:30 14 Ekerö IK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Robert Milerud, Michael Leimer Mälaröhallen
2017-02-11 19:00 14 Vendelsö IK (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) Tomas Jansson, Daniel Eklund Vendelsömalmshallen
2017-02-12 09:30 14 Huddinge IBS (A) - Älvsjö AIK IBF (B) Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Tomtbergahallen
2017-02-12 10:00 14 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tungelsta IF Rasmus Fernström, Christian Berger Ormingehallen
2017-02-12 15:00 14 Älta IF - Sköndals IK Sadjad Nima, Benjamin Zubcevic Stavsborgshallen
Omgång 15
2017-02-18 09:45 15 FBI Tullinge - Nynäshamns IBK Daniel Eriksson, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2017-02-18 11:00 15 Farsta IBK - Vendelsö IK (C) Daniel Wiberg, Gustaf Reimer Farstahallen 1
2017-02-18 11:00 15 Tumba GOIF - Älta IF Victor Küller, Oscar Küller Storvretens Sporthall
2017-02-18 15:00 15 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK (B) Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2017-02-18 16:15 15 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK (C) Mikael Wiklund, Paulina Thunvall Högdalshallen
2017-02-19 11:00 15 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ekerö IK (C) Rasmus Fernström, Leo Bergstrand Ormingehallen
2017-02-19 11:00 15 Sköndals IK - Huddinge IBS (A) Johan Zahn, Fredrik Hallenberg Sköndalshallen
2017-02-19 11:15 15 Tungelsta IF - Älvsjö AIK IBF (B) Jonathan Elfström, Marcus Larsson Tungelsta Sporthall
2017-02-19 13:15 15 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) Oscar Forstadius, Lucas Werelius Värmdö sporthall
Omgång 16
2017-03-11 09:00 16 Älvsjö AIK IBF (B) - Värmdö IF Leif Karlsson, Tommy Egman Sätrahallen
2017-03-11 11:30 16 Huddinge IBS (A) - Tumba GOIF Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Tomtbergahallen
2017-03-11 12:00 16 Nynäshamns IBK - Högdalens AIS Kenneth Johansson, Bjarne Hekkelstrand Kvarnängshallen
2017-03-11 13:15 16 Tungelsta IF - Sköndals IK Leif Karlsson, Lennart Asp Tungelsta Sporthall
2017-03-11 14:00 16 Vendelsö IK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) Jonathan Elfström, Johan Engvall Vendelsömalmshallen
2017-03-11 16:45 16 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (C) Leif Karlsson, Elis Erbing Ormingehallen
2017-03-12 14:30 16 Ekerö IK (C) - Vendelsö IK (C) Robert Milerud, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2017-03-12 15:00 16 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Didrik Axen, Theodore Hurtig Stavsborgshallen
2017-03-12 18:30 16 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Farsta IBK Leif Karlsson, Gabriel Nääs Tyresöhallen
Omgång 17
2017-03-18 10:00 17 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK (B) Petra Dynesius, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2017-03-18 12:15 17 Farsta IBK - Ekerö IK (C) Hampus Viking, Gabriel Nääs Farstahallen 3
2017-03-18 15:00 17 Vendelsö IK (C) - Vendelsö IK (B) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Vendelsömalmshallen
2017-03-19 10:00 17 Nacka Wallenstam IBK (A) - Älta IF Didrik Axen, Benjamin Zubcevic Ormingehallen
2017-03-19 10:00 17 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Huddinge IBS (A) Christian Berger, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-03-19 10:15 17 Värmdö IF - Sköndals IK Felix Fernström, Emil Pagrot Värmdö sporthall
2017-03-19 11:00 17 Huddinge IBS (C) - Älvsjö AIK IBF (B) My Källström Lyly, Heimo Lyly Flemingsbergshallen
2017-03-19 12:45 17 Tumba GOIF - Tungelsta IF Mattias Jansenberger, Marco Svenström Storvretens Sporthall
2017-03-19 14:00 17 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Nynäshamns IBK Oscar Olsson Berglund, Hampus Viking Strandhallen - Tyresö
Omgång 18
2017-03-25 09:15 18 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) Leif Karlsson, Johan Engvall Tungelsta Sporthall
2017-03-25 11:45 18 Nynäshamns IBK - Farsta IBK Kenneth Johansson, Adrian Hiram Kvarnängshallen
2017-03-25 14:00 18 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge Felix Wursé, Anders Thonberg Liljeholmshallen 1
2017-03-25 15:00 18 Vendelsö IK (B) - Ekerö IK (C) Tomas Jansson, Henrik Sommerville Vendelsömalmshallen
2017-03-26 09:45 18 Nacka Wallenstam IBK (B) - Högdalens AIS Kevin Neemé, Jonas Robertson Ormingehallen
2017-03-26 10:00 18 Sköndals IK - Huddinge IBS (C) Wilmer Axén, Isak Sjöblom Sköndalshallen
2017-03-26 10:30 18 Huddinge IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) Robin Berger, Henrik Sommerville Tomtbergahallen
2017-03-26 13:30 18 Värmdö IF - Tumba GOIF Tommy Egman, Tuva Egman Värmdö sporthall
2017-03-26 14:00 18 Älta IF - Vendelsö IK (C) Emil Pagrot, Felix Fernström Stavsborgshallen
Omgång 19
2017-03-26 15:00 19 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Strandhallen - Tyresö
2017-04-02 09:30 19 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Värmdö IF Svedje Ohlson, Isak Sjöblom Tyresöhallen
2017-04-04 20:00 19 Högdalens AIS - Älvsjö AIK IBF (B) Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Högdalshallen
2017-04-08 09:00 19 Ekerö IK (C) - Älta IF Stefano Bianque, Lars Reuterhagen Mälaröhallen
2017-04-08 10:00 19 FBI Tullinge - Sköndals IK Daniel Eriksson, Abbe Lami Tullingehallen
2017-04-08 11:15 19 Farsta IBK - Vendelsö IK (B) Hampus Viking, Christian Berger Farstahallen 1
2017-04-08 13:15 19 Huddinge IBS (C) - Tumba GOIF Petra Dynesius, Kevin Helly Tomtbergahallen
2017-04-08 17:00 19 Vendelsö IK (C) - Huddinge IBS (A) Shabbir Ahmed, Hampus Viking Vendelsömalmshallen
2017-04-09 11:00 19 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tungelsta IF Ormingehallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis