Spelprogram - Pantamera Pojkar Blå Svår Lätt C

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
AIK IBF Mikael Qvarnström mikael.qvarnstrom@aikinnebandy.se 070-606 99 34 Svart, Vit, Svartgula
Ekerö IK Blå, Blå, Blå
Hässelby SK IBK (A) Petra Lundmark petra.lundmark@marknadsstrategen.se +46 73-387 77 53 Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö Daniel Stigberg daniel_stigberg@hotmail.com 0705452423 blå, blå, blå
Nacka Wallenstam IBK (B) Vit, Svart, Vit
Sickla IF Röd, Blå, röda
Täby FC (E) Mikael Blomgren mikael.blomgren@gmail.com 070-6129663 Vit, Vit, Vit
Täby FC (F) Vit, Vit, Vit
Älvsjö AIK IBF Johan Winther johanwinther1@gmail.com +46707945343 Blå, Blå, Blå
Ängby IF (B) Carina Nordqvist carina.nordqvist@sap.com 070-323 00 53 Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2017-09-30 14:00 1 Sickla IF - IBF Offensiv Lidingö Shabbir Ahmed, Kevin Neemé Järla Sporthall
2017-10-01 11:00 1 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK Alva Forsberg, Rebecka Eriksson Vintervikshallen
2017-10-01 11:00 1 Nacka Wallenstam IBK (B) - AIK IBF William Zetterquist, Henry Niss Lager Ormingehallen
2017-10-01 11:00 1 Ängby IF (B) - Täby FC (F) Ricky Bagge, Johan Eklund Grimstahallen
Omgång 2
2017-10-07 12:00 2 Täby FC (F) - Nacka Wallenstam IBK (B) Oscar Silverbratt, Ida Nedin Skarpängskolan A
2017-10-08 10:00 2 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ulriksdalshallen
2017-10-08 13:15 2 Ekerö IK - Sickla IF Leif Karlsson, Mats Andersson Tappströms Bollhall
2017-10-08 17:00 2 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (E) Axel Göthberg, Gustav Helge Bodals Bollhall
Omgång 3
2017-10-14 10:00 3 Hässelby SK IBK (A) - IBF Offensiv Lidingö Niklas Van Lienden, William Wetterud Hässelbyhallen
2017-10-14 13:30 3 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (F) Rebecka Edin, Svedje Ohlson Sätrahallen
2017-10-14 14:15 3 Sickla IF - AIK IBF Tuva Egman, Tommy Egman Järla Sporthall
2017-10-14 14:45 3 Täby FC (E) - Ekerö IK Lucas Edberg, Alexander Rajala Skarpängskolan B
2017-12-03 11:15 3 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ängby IF (B) Shabbir Ahmed, Jonas Robertson Myrsjöskolan
Omgång 4
2017-10-20 19:00 4 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (A) Patrik Larsson, Roland Nester Tappströms Bollhall
2017-10-21 11:00 4 Ängby IF (B) - Älvsjö AIK IBF Roger Nyström, Gustav Fohlstedt Stora Mossen 1
2017-10-21 15:00 4 Täby FC (F) - Sickla IF Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Skarpängskolan A
2017-10-22 12:00 4 AIK IBF - Täby FC (E) Björn Larsson, Manne Jahnsson Ulriksdalshallen
Omgång 5
2017-10-21 12:00 5 Täby FC (E) - Täby FC (F) Fredrik Bokström, Armin Shafiei Skarpängskolan A
2017-10-28 09:00 5 Hässelby SK IBK (A) - AIK IBF Niklas Van Lienden, William Wetterud Hässelbyhallen
2017-10-28 14:00 5 Sickla IF - Ängby IF (B) Sezgin Youmer, Christian Berger Järla Sporthall
2017-10-29 12:00 5 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) Alexander Potapeiko, Jonathan Wallén Brobäck Vintervikshallen
Omgång 6
2017-11-11 10:00 6 Täby FC (F) - Hässelby SK IBK (A) Adam Sundbom, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-11-11 11:00 6 Ängby IF (B) - Täby FC (E) Osama Abaied, Christoffer Andersson Stora Mossen 1
2017-11-11 11:00 6 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö Emil Aronsson, Noah Krona Mälaröhallen
2017-11-12 08:00 6 Nacka Wallenstam IBK (B) - Sickla IF Henry Niss Lager, Isabella Sundman Ormingehallen
Omgång 7
2017-11-18 13:30 7 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF Axel Göthberg, Gustav Helge Bodals Bollhall
2017-11-18 14:00 7 Täby FC (E) - Nacka Wallenstam IBK (B) Hannes Hovmöller, Emil Kirchner Skarpängskolan A
2017-11-18 14:30 7 Sickla IF - Älvsjö AIK IBF Kevin Helly, Leif Karlsson Järla Sporthall
2017-11-18 18:15 7 Hässelby SK IBK (A) - Ängby IF (B) Sebastian Johansson, Sezgin Youmer Riddersvik
Omgång 8
2017-11-25 11:00 8 Täby FC (F) - IBF Offensiv Lidingö Oscar Silverbratt, Marco Svenström Skarpängskolan A
2017-11-26 09:00 8 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hässelby SK IBK (A) Sezgin Youmer, Daniel Eklund Ormingehallen
2017-11-26 10:00 8 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (E) Adam Milestad, William Rennerfelt Vintervikshallen
2017-11-26 11:00 8 AIK IBF - Ekerö IK Lucas Nordin, Alexander Dahlberg Leijon Ulriksdalshallen
Omgång 9
2017-12-02 10:00 9 Ekerö IK - Täby FC (F) Adam Gustafsson, Rebecka Edin Mälaröhallen
2017-12-02 11:00 9 Hässelby SK IBK (A) - Älvsjö AIK IBF Max Ekstedt, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
2017-12-02 13:00 9 Täby FC (E) - Sickla IF Niklas Wedin, Richard Jonsson Skarpängskolan A
2017-12-02 13:30 9 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF (B) Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
Omgång 10
2017-12-09 10:00 10 Täby FC (F) - AIK IBF Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Skarpängskolan A
2017-12-09 16:00 10 Ängby IF (B) - Ekerö IK Osama Abaied, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2017-12-10 11:00 10 Sickla IF - Hässelby SK IBK (A) Sezgin Youmer, Christian Berger Fisksätra sporthall
2017-12-10 11:00 10 Nacka Wallenstam IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö Noah Hulin, Elis Erbing Ormingehallen
Omgång 11
2017-12-16 10:00 11 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (E) Niklas Van Lienden, Martin Hjelmberg Hässelbyhallen
2017-12-16 15:45 11 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF Svedje Ohlson, Fredrik Hallenberg Bodals Bollhall
2017-12-17 12:00 11 AIK IBF - Ängby IF (B) Daniel Kölborn, Ricky Bagge Ulriksdalshallen
2017-12-17 15:15 11 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK (B) Kent Kastell, Kenny Ly Tappströms Bollhall
Omgång 12
2018-01-07 10:00 12 AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) Johan Engvall, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2018-01-07 11:00 12 Täby FC (F) - Ängby IF (B) Magnus Berg Skarpängskolan A
2018-03-18 15:00 12 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF Hampus Viking, Theodore Hurtig Mälaröhallen
2018-03-24 11:30 12 IBF Offensiv Lidingö - Sickla IF Mats Andersson, Leo Odell/Johansson Bodals Bollhall
Omgång 13
2018-01-13 14:00 13 Sickla IF - Ekerö IK Adam Lindell, Wilmer Axén Järla Sporthall
2018-01-13 16:00 13 Täby FC (E) - IBF Offensiv Lidingö Oscar Silverbratt, Andreas Sandgren Skarpängskolan A
2018-01-14 10:00 13 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF William Albrecht, Fredrik Hallenberg Vintervikshallen
2018-01-14 13:00 13 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (F) Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
Omgång 14
2018-01-20 10:00 14 Ekerö IK - Täby FC (E) Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Mälaröhallen
2018-01-20 14:00 14 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (A) Roland Nester, Björn Landin Bodals Bollhall
2018-01-20 17:00 14 Ängby IF (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) Mats Järnmark, Samuel Oreland Stora Mossen 1
2018-01-21 10:00 14 Täby FC (F) - Älvsjö AIK IBF Lovisa Lindblom, Niklas Wedin Skarpängskolan A
2018-01-21 13:00 14 AIK IBF - Sickla IF Gustav Levin, Johan Ståhl Ulriksdalshallen
Omgång 15
2018-01-27 17:00 15 Sickla IF - Täby FC (F) Henry Niss Lager, Edvin Leijon Myrsjöskolan
2018-01-28 10:00 15 Hässelby SK IBK (A) - Ekerö IK Felix Wennerstein, Mourice Åkerblom Hässelbyhallen
2018-01-28 10:00 15 Älvsjö AIK IBF - Ängby IF (B) Jonathan Wallén Brobäck, Erik Adolfsson Vintervikshallen
2018-01-28 13:00 15 Täby FC (E) - AIK IBF Fredrik Sandgren, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
Omgång 16
2018-02-03 11:00 16 Ängby IF (B) - Sickla IF Jakob Nima, Mattias Thomasson Stora Mossen 1
2018-02-04 10:00 16 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF Can Asal, Lucas Werelius Ormingehallen
2018-02-04 11:00 16 Täby FC (F) - Täby FC (E) Tim Svensson, Ulf Jonsson Erikslundshallen
2018-02-04 12:30 16 AIK IBF - Hässelby SK IBK (A) Jonas Laurell, Fredrik Dahl Ulriksdalshallen
Omgång 17
2018-02-10 14:00 17 Täby FC (E) - Ängby IF (B) Lovisa Lindblom, Andreas Beijer Skarpängskolan A
2018-02-10 14:00 17 Sickla IF - Nacka Wallenstam IBK (B) Kevin Neemé, Leif Karlsson Järla Sporthall
2018-02-10 15:30 17 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK Christoffer Markovski, Rasmus Jansson Bodals Bollhall
2018-02-10 17:15 17 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (F) Emil Aronsson, Noah Krona Riddersvik
Omgång 18
2018-02-17 12:00 18 Ängby IF (B) - Hässelby SK IBK (A) Gustav Fohlstedt, Marina Saxon Stora Mossen 1
2018-02-18 10:00 18 Älvsjö AIK IBF - Sickla IF Rebecka Eriksson, Alva Forsberg Vintervikshallen
2018-02-18 10:00 18 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (E) Henry Niss Lager, Edvin Leijon Ormingehallen
2018-02-18 13:00 18 AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö Fabian Magnell, Mattias Thomasson Ulriksdalshallen
Omgång 19
2018-03-10 11:00 19 Hässelby SK IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) Totte Hallgren, Kenny Ly Hässelbyhallen
2018-03-10 12:00 19 Täby FC (E) - Älvsjö AIK IBF Buster Wickenbergh, Tommie Wickenbergh Skarpängskolan A
2018-03-10 13:30 19 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (F) Christer Jacobsson, Oskar Jakobsson Bodals Bollhall
2018-03-11 15:15 19 Ekerö IK - AIK IBF Mats Järnmark, Rebecka Edin Tappströms Bollhall
Omgång 20
2018-03-17 11:00 20 Ängby IF (B) - IBF Offensiv Lidingö Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Stora Mossen 1
2018-03-17 14:00 20 Sickla IF - Täby FC (E) Felix Fernström, Emil Pagrot Järla Sporthall
2018-03-18 10:00 20 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK (A) Tommie Wickenbergh, Buster Wickenbergh Vintervikshallen
2018-03-18 10:00 20 Täby FC (F) - Ekerö IK Fabian Magnell, Tim Svensson Skarpängskolan A
Omgång 21
2018-03-23 20:00 21 Ekerö IK - Ängby IF (B) Michael Selg, Jessika Forsberg Tappströms Bollhall
2018-03-24 14:30 21 IBF Offensiv Lidingö - Nacka Wallenstam IBK (B) Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2018-03-25 10:00 21 Hässelby SK IBK (A) - Sickla IF Max Ekstedt, Vilgot Widlöf Hässelbyhallen
2018-03-25 15:15 21 AIK IBF - Täby FC (F) Gustav Helge, Axel Göthberg Ulriksdalshallen
Omgång 22
2018-04-07 09:00 22 Täby FC (E) - Hässelby SK IBK (A) Tommie Wickenbergh, Carl Kjellstrand Skarpängskolan A
2018-04-08 08:00 22 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ekerö IK Ormingehallen
2018-04-08 09:00 22 Ängby IF (B) - AIK IBF Mattias Thomasson, Shabbir Ahmed Grimstahallen
2018-04-08 10:45 22 Älvsjö AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö Rebecka Eriksson, Rebecka Edin Vintervikshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis