Herrar Division 1 (2010/11)

Gruppspel
Herrar Division 1 Mellersta Svealand
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-24 19:00 1058033001 Torshälla IBK - Axbergs IF 5 - 4 e.förl. Ki Sandholm, Micael Svensson Ellfolk Arena
2010-09-24 19:30 1058033005 Mjölby IBK - Finspång IBK 7 - 10 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Lagmanshallen
2010-09-25 14:00 1058033003 Karlskoga IBF - Solfjäderstaden IBK 9 - 5 Minal Landin, Percy Lundkvist Karlbergshallen B Karlskoga
2010-09-26 14:00 1058033006 Lillån IBK - Nykvarns IF 12 - 9 Minal Landin, Percy Lundkvist Mellringehallen
2010-09-26 17:00 1058033004 Åby IBK - Linköping IBK Ungd. 13 - 9 Anders Westerberg, Mats Jonsson Hultdalskolan
2010-09-26 19:00 1058033002 Södertälje IBS - BK Vingen 12 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Wasa Sporthall
2010-10-01 19:00 1058033010 Nykvarns IF - Åby IBK 7 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Björkestahallen
2010-10-02 14:30 1058033012 BK Vingen - Lillån IBK 4 - 6 Håkan Söderman, Stefan Olsson Skärblacka Sporthall
2010-10-03 13:00 1058033008 Linköping IBK Ungd. - Södertälje IBS 7 - 5 Stefan Olsson, Arash Sohrevardi Linköpings Sporthall
2010-10-03 14:00 1058033011 Axbergs IF - Mjölby IBK 15 - 5 Anders Westerberg, Mats Jonsson Mellringehallen
2010-10-03 15:00 1058033009 Finspång IBK - Karlskoga IBF 6 - 6 Majed Hammami, Percy Lundkvist Aluceum
2010-10-03 17:00 1058033007 Solfjäderstaden IBK - Torshälla IBK 5 - 6 Stefan Olsson, Arash Sohrevardi Motala Sporthall
2010-10-07 19:30 1058033018 Lillån IBK - Finspång IBK 8 - 4 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mellringehallen
2010-10-09 13:00 1058033013 Torshälla IBK - BK Vingen 11 - 0 Peter Palmelius, Stefan Öberg Ellfolk Arena
2010-10-09 14:00 1058033015 Karlskoga IBF - Linköping IBK Ungd. 4 - 9 Johan Friman, Daniel Monander Karlbergshallen B Karlskoga
2010-10-10 15:00 1058033017 Mjölby IBK - Nykvarns IF 6 - 7 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Lagmanshallen
2010-10-10 17:00 1058033016 Åby IBK - Solfjäderstaden IBK 7 - 4 Andreas Holm, Martin Mosskull Hultdalskolan
2010-10-10 19:00 1058033014 Södertälje IBS - Axbergs IF 5 - 6 Michael Selg, Mathias Stegrud Wasa Sporthall
2010-10-15 19:00 1058033020 Nykvarns IF - Södertälje IBS 10 - 5 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Björkestahallen
2010-10-15 19:30 1058033023 Solfjäderstaden IBK - Mjölby IBK 4 - 5 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Motala Sporthall
2010-10-16 14:30 1058033022 BK Vingen - Åby IBK 2 - 12 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Skärblacka Sporthall
2010-10-17 13:00 1058033024 Linköping IBK Ungd. - Lillån IBK 4 - 3 e.förl. Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Linköpings Sporthall
2010-10-17 15:00 1058033019 Finspång IBK - Torshälla IBK 8 - 8 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Aluceum
2010-10-17 17:00 1058033021 Axbergs IF - Karlskoga IBF 11 - 10 e.förl. Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Mellringehallen
2010-10-22 19:00 1058033025 Torshälla IBK - Nykvarns IF 6 - 7 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Ellfolk Arena
2010-10-22 19:30 1058033029 Mjölby IBK - Linköping IBK Ungd. 2 - 5 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Lagmanshallen
2010-10-23 14:00 1058033027 Karlskoga IBF - BK Vingen 16 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Karlbergshallen B Karlskoga
2010-10-24 14:00 1058033030 Lillån IBK - Solfjäderstaden IBK 17 - 1 Ki Sandholm, Micael Svensson Mellringehallen
2010-10-24 17:00 1058033028 Åby IBK - Axbergs IF 10 - 9 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Hultdalskolan
2010-10-24 19:00 1058033026 Södertälje IBS - Finspång IBK 15 - 8 Peter Kirch, Mats Korpi Wasa Sporthall
2010-10-29 19:00 1058033032 Nykvarns IF - Karlskoga IBF 13 - 4 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Björkestahallen
2010-10-29 19:30 1058033035 Mjölby IBK - BK Vingen 13 - 4 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Lagmanshallen
2010-10-30 17:00 1058033033 Linköping IBK Ungd. - Torshälla IBK 8 - 4 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Linköpings Sporthall
2010-10-31 14:00 1058033036 Axbergs IF - Lillån IBK 2 - 6 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Mellringehallen
2010-10-31 15:00 1058033034 Finspång IBK - Åby IBK 5 - 8 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Aluceum
2010-10-31 17:00 1058033031 Solfjäderstaden IBK - Södertälje IBS 5 - 9 Anders Blomqvist, Mattias Alm-Nielsen Motala Sporthall
2010-11-13 14:30 1058033037 Torshälla IBK - Karlskoga IBF 8 - 8 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ellfolk Arena
2010-11-13 14:30 1058033041 BK Vingen - Finspång IBK 3 - 10 Roger Borgs, Björn Landin Skärblacka Sporthall
2010-11-14 11:00 1058033040 Axbergs IF - Solfjäderstaden IBK 9 - 4 Johan Friman, Daniel Monander Mellringehallen
2010-11-14 17:00 1058033039 Lillån IBK - Åby IBK 6 - 4 Johan Friman, Daniel Monander Mellringehallen
2010-11-14 17:00 1058033042 Linköping IBK Ungd. - Nykvarns IF 4 - 2 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Linköpings Sporthall
2010-11-14 19:00 1058033038 Södertälje IBS - Mjölby IBK 11 - 7 Anders Westerberg, Mats Jonsson Wasa Sporthall
2010-11-20 14:00 1058033045 Karlskoga IBF - Lillån IBK 5 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Karlbergshallen B Karlskoga
2010-11-20 14:30 1058033047 BK Vingen - Linköping IBK Ungd. 3 - 8 Jack Falkenström, Johan Magnusson Skärblacka Sporthall
2010-11-20 16:00 1058033043 Åby IBK - Södertälje IBS 13 - 5 Michael Selg, Per Rosén Hultdalskolan
2010-11-21 15:00 1058033044 Mjölby IBK - Torshälla IBK 6 - 7 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Lagmanshallen
2010-11-21 15:00 1058033046 Finspång IBK - Axbergs IF 9 - 3 Andreas Holm, Martin Mosskull Aluceum
2010-11-21 17:00 1058033048 Solfjäderstaden IBK - Nykvarns IF 2 - 10 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Motala Sporthall
2010-11-26 19:00 1058033054 Nykvarns IF - BK Vingen 11 - 2 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Björkestahallen
2010-11-27 14:30 1058033050 Torshälla IBK - Åby IBK 3 - 8 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Ellfolk Arena
2010-11-28 14:00 1058033052 Axbergs IF - Linköping IBK Ungd. 6 - 8 Ki Sandholm, Micael Svensson Mellringehallen
2010-11-28 16:00 1058033049 Karlskoga IBF - Mjölby IBK 6 - 4 Majed Hammami, Pierre Malmgren Karlbergshallen B Karlskoga
2010-11-28 17:00 1058033053 Solfjäderstaden IBK - Finspång IBK 5 - 8 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Motala Sporthall
2010-11-28 19:00 1058033051 Södertälje IBS - Lillån IBK 6 - 9 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Wasa Sporthall
2010-12-03 19:00 1058033060 Nykvarns IF - Finspång IBK 11 - 6 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Björkestahallen
2010-12-03 19:30 1058033059 Linköping IBK Ungd. - Solfjäderstaden IBK 16 - 0 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Linköpings Sporthall
2010-12-04 14:30 1058033058 BK Vingen - Axbergs IF 4 - 13 Jack Falkenström, Johan Magnusson Skärblacka Sporthall
2010-12-05 14:00 1058033057 Lillån IBK - Mjölby IBK 8 - 4 Peter Jaeger, Måns Löfgren Mellringehallen
2010-12-05 17:00 1058033056 Åby IBK - Karlskoga IBF 15 - 10 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Hultdalskolan
2010-12-05 19:00 1058033055 Södertälje IBS - Torshälla IBK 5 - 10 Roger Borgs, Björn Landin Wasa Sporthall
2010-12-17 19:00 1058033061 Torshälla IBK - Lillån IBK 9 - 7 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Ellfolk Arena
2010-12-17 19:30 1058033063 Mjölby IBK - Åby IBK 9 - 10 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Lagmanshallen
2010-12-18 14:00 1058033062 Karlskoga IBF - Södertälje IBS 5 - 8 Majed Hammami, Percy Lundkvist Karlbergshallen B Karlskoga
2010-12-19 17:00 1058033064 Axbergs IF - Nykvarns IF 4 - 5 Ki Sandholm, Micael Svensson Mellringehallen
2010-12-19 17:00 1058033065 Solfjäderstaden IBK - BK Vingen 6 - 2 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Motala Sporthall
2011-03-27 17:00 1058033066 Finspång IBK - Linköping IBK Ungd. 12 - 7 Andreas Holm, Martin Mosskull Aluceum
2011-01-07 19:00 1058033072 Nykvarns IF - Lillån IBK 10 - 9 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Björkestahallen
2011-01-08 14:30 1058033068 BK Vingen - Södertälje IBS 5 - 17 Anders Asp, Per Rosén Skärblacka Sporthall
2011-01-09 13:00 1058033070 Linköping IBK Ungd. - Åby IBK 4 - 7 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Linköpings Sporthall
2011-01-09 14:00 1058033067 Axbergs IF - Torshälla IBK 6 - 4 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mellringehallen
2011-01-09 17:00 1058033069 Solfjäderstaden IBK - Karlskoga IBF 7 - 6 e.förl. Andreas Holm, Martin Mosskull Motala Sporthall
2011-01-12 19:00 1058033071 Finspång IBK - Mjölby IBK 3 - 10 Håkan Söderman, Ulf Svensson Aluceum
2011-01-15 14:00 1058033075 Karlskoga IBF - Finspång IBK 8 - 12 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Karlbergshallen B Karlskoga
2011-01-15 14:30 1058033073 Torshälla IBK - Solfjäderstaden IBK 6 - 5 e.förl. Daniel Södergren, Håkan Thunman Ellfolk Arena
2011-01-16 15:00 1058033077 Mjölby IBK - Axbergs IF 8 - 7 e.förl. Emil Jungåker, Tobias Lindgren Lagmanshallen
2011-01-16 17:00 1058033078 Lillån IBK - BK Vingen OW (0 - 5) Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Mellringehallen
2011-01-16 18:00 1058033076 Åby IBK - Nykvarns IF 12 - 10 Mats Jonsson, Anders Westerberg Hultdalskolan
2011-01-16 19:00 1058033074 Södertälje IBS - Linköping IBK Ungd. 10 - 7 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Wasa Sporthall
2011-01-21 19:30 1058033082 Solfjäderstaden IBK - Åby IBK 4 - 12 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Motala Sporthall
2011-01-22 14:00 1058033083 Nykvarns IF - Mjölby IBK 11 - 3 Mats Jonsson, Anders Westerberg Björkestahallen
2011-01-22 14:30 1058033079 BK Vingen - Torshälla IBK 4 - 13 Patrik Trofast, Anders Nyberg Skärblacka Sporthall
2011-01-23 13:00 1058033081 Linköping IBK Ungd. - Karlskoga IBF 6 - 7 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Linköpings Sporthall
2011-01-23 14:00 1058033080 Axbergs IF - Södertälje IBS 7 - 8 e.förl. Majed Hammami, Daniel Monander Mellringehallen
2011-01-23 15:00 1058033084 Finspång IBK - Lillån IBK 6 - 9 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Aluceum
2011-01-27 19:30 1058033090 Lillån IBK - Linköping IBK Ungd. 5 - 4 e.förl. Ki Sandholm, Micael Svensson Mellringehallen
2011-01-28 19:30 1058033089 Mjölby IBK - Solfjäderstaden IBK 10 - 4 Anders Blomqvist, Mattias Alm-Nielsen Lagmanshallen
2011-01-29 14:00 1058033087 Karlskoga IBF - Axbergs IF 7 - 5 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Karlbergshallen B Karlskoga
2011-01-29 14:30 1058033085 Torshälla IBK - Finspång IBK 6 - 8 Martin Larsson, Sven Persson Ellfolk Arena
2011-01-30 17:00 1058033088 Åby IBK - BK Vingen 11 - 1 Roger Borgs, Björn Landin Hultdalskolan
2011-01-30 19:00 1058033086 Södertälje IBS - Nykvarns IF 4 - 12 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Wasa Sporthall
2011-02-11 19:00 1058033091 Nykvarns IF - Torshälla IBK 15 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Björkestahallen
2011-02-11 19:30 1058033095 Linköping IBK Ungd. - Mjölby IBK 3 - 2 Thomas Bergström, Jonas Einarsson Linköpings Sporthall
2011-02-12 14:30 1058033093 BK Vingen - Karlskoga IBF 8 - 18 Robin Boqvist, Jonas Hansson Skärblacka Sporthall
2011-02-13 15:00 1058033092 Finspång IBK - Södertälje IBS 9 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Aluceum
2011-02-13 17:00 1058033094 Axbergs IF - Åby IBK 4 - 10 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mellringehallen
2011-02-13 17:00 1058033096 Solfjäderstaden IBK - Lillån IBK 1 - 9 Percy Lundkvist, Daniel Monander Motala Sporthall
2011-02-18 20:00 1058033099 Torshälla IBK - Linköping IBK Ungd. 8 - 5 Peter Palmelius, Stefan Öberg Ellfolk Arena
2011-02-19 14:00 1058033098 Karlskoga IBF - Nykvarns IF 6 - 14 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Karlbergshallen B Karlskoga
2011-02-19 14:30 1058033101 BK Vingen - Mjölby IBK 4 - 7 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Skärblacka Sporthall
2011-02-20 14:00 1058033102 Lillån IBK - Axbergs IF 6 - 5 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mellringehallen
2011-02-20 17:00 1058033100 Åby IBK - Finspång IBK 16 - 5 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Hultdalskolan
2011-02-20 19:00 1058033097 Södertälje IBS - Solfjäderstaden IBK 9 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Wasa Sporthall
2011-02-25 19:00 1058033108 Nykvarns IF - Linköping IBK Ungd. 16 - 2 Mats Jonsson, Anders Westerberg Björkestahallen
2011-02-26 14:00 1058033103 Karlskoga IBF - Torshälla IBK 8 - 5 Andreas Lybacken, Mattias Alm-Nielsen Karlbergshallen B Karlskoga
2011-02-27 15:00 1058033104 Mjölby IBK - Södertälje IBS 10 - 6 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Lagmanshallen
2011-02-27 15:00 1058033107 Finspång IBK - BK Vingen 22 - 5 Andreas Holm, Martin Mosskull Aluceum
2011-02-27 16:00 1058033105 Åby IBK - Lillån IBK 13 - 7 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Hultdalskolan
2011-02-27 17:00 1058033106 Solfjäderstaden IBK - Axbergs IF 3 - 5 Jonas Hansson, Mattias Alm-Nielsen Motala Sporthall
2011-03-04 19:00 1058033114 Nykvarns IF - Solfjäderstaden IBK 9 - 4 Daniel Söderberg, Jonas Hansson Björkestahallen
2011-03-04 19:30 1058033113 Linköping IBK Ungd. - BK Vingen 12 - 6 Andreas Holm, Martin Mosskull Linköpings Sporthall
2011-03-05 14:30 1058033110 Torshälla IBK - Mjölby IBK 10 - 4 Robin Boqvist, Jonas Hansson Ellfolk Arena
2011-03-06 14:00 1058033111 Lillån IBK - Karlskoga IBF 16 - 6 Thomas Andersson, Johan Hällgren Mellringehallen
2011-03-06 17:00 1058033112 Axbergs IF - Finspång IBK 7 - 8 Thomas Andersson, Johan Hällgren Mellringehallen
2011-03-06 19:00 1058033109 Södertälje IBS - Åby IBK 6 - 9 Robin Boqvist, Jonas Hansson Wasa Sporthall
2011-03-12 14:30 1058033120 BK Vingen - Nykvarns IF 1 - 24 Björn Hedman, Michael Selg Skärblacka Sporthall
2011-03-13 14:00 1058033117 Lillån IBK - Södertälje IBS 12 - 5 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mellringehallen
2011-03-13 15:00 1058033115 Mjölby IBK - Karlskoga IBF 6 - 6 Nicklas Johansson, Majed Hammami Lagmanshallen
2011-03-13 15:00 1058033119 Finspång IBK - Solfjäderstaden IBK 19 - 4 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Aluceum
2011-03-13 17:00 1058033116 Åby IBK - Torshälla IBK 9 - 3 Andreas Holm, Martin Mosskull Hultdalskolan
2011-03-13 18:30 1058033118 Linköping IBK Ungd. - Axbergs IF 6 - 2 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Linköpings Sporthall
2011-03-18 19:00 1058033121 Torshälla IBK - Södertälje IBS 3 - 7 Peter Palmelius, Stefan Öberg Ellfolk Arena
2011-03-19 14:00 1058033122 Karlskoga IBF - Åby IBK 3 - 12 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Karlbergshallen B Karlskoga
2011-03-20 14:00 1058033124 Axbergs IF - BK Vingen 10 - 2 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mellringehallen
2011-03-20 15:00 1058033123 Mjölby IBK - Lillån IBK 6 - 7 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Lagmanshallen
2011-03-20 15:00 1058033126 Finspång IBK - Nykvarns IF 6 - 10 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Aluceum
2011-03-20 17:00 1058033125 Solfjäderstaden IBK - Linköping IBK Ungd. 7 - 9 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Motala Sporthall
2010-12-17 19:30 1058033132 Linköping IBK Ungd. - Finspång IBK 8 - 3 Håkan Söderman, Martin Mosskull Linköpings Sporthall
2011-03-27 17:00 1058033127 Lillån IBK - Torshälla IBK 9 - 5 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Mellringehallen
2011-03-27 17:00 1058033128 Södertälje IBS - Karlskoga IBF 11 - 10 Mats Jonsson, Anders Westerberg Wasa Sporthall
2011-03-27 17:00 1058033129 Åby IBK - Mjölby IBK 9 - 4 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Hultdalskolan
2011-03-27 17:00 1058033130 Nykvarns IF - Axbergs IF 12 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Björkestahallen
2011-03-27 17:00 1058033131 BK Vingen - Solfjäderstaden IBK 10 - 9 Martin Larsson, Sven Persson Skärblacka Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Åby IBK 22 20 0 (0) 2 225-120 105 60
2. Nykvarns IF 22 19 0 (0) 3 235-111 124 57
3. Lillån IBK 21 16 2 (1) 3 177-113 64 51
4. Linköping IBK Ungd. 22 13 2 (1) 7 151-127 24 42
5. Finspång IBK 22 11 2 (0) 9 187-170 17 35
6. Södertälje IBS 22 10 1 (1) 11 175-172 3 32
7. Torshälla IBK 22 8 4 (2) 10 145-146 -1 30
8. Axbergs IF 22 7 4 (1) 11 143-145 -2 26
9. Karlskoga IBF 22 7 5 (0) 10 168-193 -25 26
10. Mjölby IBK 22 6 2 (1) 14 138-157 -19 21
11. Solfjäderstaden IBK 22 1 2 (1) 19 94-202 -108 6
12. BK Vingen 21 1 0 (0) 20 79-261 -182 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Norra Norrland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-23 19:30 1058031003 Ersboda SK - Umeå IK 6 - 5 Joakim Hagy, Erik Johansson Ersängshallen
2010-09-25 13:00 1058031001 Skellefteå IBK - Spöland Vännäs IF 4 - 4 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Eddahallen
2010-10-06 19:30 1058031002 Team Thorengruppen SK - Örnsköldsvik IBK 9 - 7 Roland Alexandersson, Nariman Navaee IKSU Sport
2010-09-30 20:00 1058031011 Spöland Vännäs IF - Ersboda SK 10 - 9 Joakim Hagy, Erik Johansson Hammarhallen Vännäs
2010-10-01 19:00 1058031012 Umeå IK - Team Thorengruppen SK 2 - 6 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Vildmannahallen
2010-10-02 15:00 1058031005 Örnsköldsvik IBK - K 4 IF 10 - 3 Anders Nilsson, Dennis Wall Skyttis Arena
2010-10-02 15:00 1058031007 Jemtland Innebandy - Wibax Patriot IBK Piteå 4 - 7 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Östersunds sporthall
2010-10-02 16:00 1058031004 Hudik/Björkberg IBK - Skellefteå IBK 7 - 8 e.förl. Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Håstaholmen
2010-10-02 17:00 1058031008 RIG Umeå IBF - IBK Luleå 14 - 10 Joakim Hagy, Erik Johansson Vildmannahallen
2010-10-03 13:00 1058031006 Hudik/Björkberg IBK - K 4 IF 19 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Håstaholmen
2010-10-03 13:00 1058031009 Jemtland Innebandy - IBK Luleå 13 - 4 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Torvallaskolans sporthall
2010-10-03 16:00 1058031010 RIG Umeå IBF - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 5 Joakim Hagy, Erik Johansson Vildmannahallen
2010-10-08 19:00 1058031014 Ersboda SK - RIG Umeå IBF 9 - 10 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Ersängshallen
2010-10-08 19:30 1058031016 K 4 IF - Skellefteå IBK 7 - 8 Roland Alexandersson, Nariman Navaee ND Hallen
2010-10-09 14:00 1058031013 Team Thorengruppen SK - Jemtland Innebandy 6 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall IKSU Sport
2010-10-09 15:00 1058031017 Wibax Patriot IBK Piteå - Örnsköldsvik IBK 7 - 8 e.förl. Roland Alexandersson, Nariman Navaee Norrmalmia Sph
2010-10-09 17:00 1058031015 Umeå IK - Hudik/Björkberg IBK 7 - 10 Anders Nilsson, Dennis Wall Vildmannahallen
2010-10-10 15:00 1058031018 IBK Luleå - Spöland Vännäs IF 2 - 6 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Luleå Energi Arena
2010-10-14 19:00 1058031022 RIG Umeå IBF - Team Thorengruppen SK 6 - 11 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Vildmannahallen
2010-10-14 20:00 1058031019 Skellefteå IBK - IBK Luleå 12 - 6 Joakim Hagy, Erik Johansson Eddahallen
2010-10-16 16:00 1058031023 Spöland Vännäs IF - K 4 IF 9 - 6 Anders Nilsson, Dennis Wall Hammarhallen
2010-10-17 13:00 1058031024 Ersboda SK - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Ersängshallen
2010-10-17 17:00 1058031020 Örnsköldsvik IBK - Hudik/Björkberg IBK 6 - 8 Anders Nilsson, Dennis Wall Skyttis Arena
2010-10-17 17:00 1058031021 Jemtland Innebandy - Umeå IK 8 - 4 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Östersunds sporthall
2010-10-22 19:00 1058031028 Team Thorengruppen SK - Spöland Vännäs IF 7 - 4 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist IKSU Sport
2010-10-22 19:30 1058031026 Örnsköldsvik IBK - Ersboda SK 7 - 8 e.förl. Johan Krispinsson, Lars Lundberg Skyttis Arena
2010-10-24 13:00 1058031025 RIG Umeå IBF - Skellefteå IBK 10 - 7 Peter Hagelin, Edwin Simonian Vildmannahallen
2010-10-24 16:00 1058031027 Umeå IK - Wibax Patriot IBK Piteå 6 - 7 e.förl. Peter Hagelin, Edwin Simonian Vildmannahallen
2010-10-27 19:30 1058031036 Ersboda SK - Team Thorengruppen SK 2 - 10 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Ersängshallen
2010-10-29 19:00 1058031035 Spöland Vännäs IF - Umeå IK 7 - 6 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Hammarhallen
2010-10-30 15:00 1058031029 Skellefteå IBK - Jemtland Innebandy 4 - 5 e.förl. Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Eddahallen
2010-10-30 15:00 1058031030 K 4 IF - RIG Umeå IBF 11 - 14 Thomas Jonsson, Peter Poopuu ND Hallen
2010-10-30 15:00 1058031032 Wibax Patriot IBK Piteå - Hudik/Björkberg IBK 11 - 8 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Norrmalmia Sph
2010-10-30 15:00 1058031033 IBK Luleå - Örnsköldsvik IBK 5 - 3 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Luleå Energi Arena
2010-10-31 12:00 1058031031 K 4 IF - Jemtland Innebandy 9 - 11 Thomas Jonsson, Peter Poopuu ND Hallen
2010-10-31 15:00 1058031034 IBK Luleå - Hudik/Björkberg IBK 5 - 10 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Luleå Energi Arena
2010-11-12 19:30 1058031039 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 9 - 14 Joakim Hagy, Erik Johansson Skyttis Arena
2010-11-12 19:30 1058031042 Umeå IK - Skellefteå IBK 3 - 12 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Vildmannahallen
2010-11-13 14:00 1058031038 Ersboda SK - Jemtland Innebandy 5 - 4 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Ersängshallen
2010-11-13 16:00 1058031041 Hudik/Björkberg IBK - Spöland Vännäs IF 7 - 8 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Håstaholmen
2010-11-13 17:00 1058031037 Team Thorengruppen SK - IBK Luleå 5 - 3 Johan Krispinsson, Lars Lundberg IKSU Sport
2010-11-15 19:30 1058031040 Wibax Patriot IBK Piteå - K 4 IF 8 - 9 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Norrmalmia Sph
2010-11-16 19:00 1058031043 IBK Luleå - Wibax Patriot IBK Piteå 9 - 7 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Luleå Energi Arena
2010-11-19 19:30 1058031048 Skellefteå IBK - Team Thorengruppen SK 5 - 8 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Eddahallen
2010-11-20 14:00 1058031046 Umeå IK - K 4 IF 7 - 4 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Vildmannahallen
2010-11-20 17:00 1058031044 RIG Umeå IBF - Jemtland Innebandy 10 - 9 e.förl. Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Vildmannahallen
2010-11-21 13:00 1058031047 Spöland Vännäs IF - Örnsköldsvik IBK 9 - 11 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Hammarhallen
2010-11-21 16:00 1058031045 Ersboda SK - Hudik/Björkberg IBK 9 - 8 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Ersängshallen
2010-11-27 15:00 1058031050 K 4 IF - Ersboda SK 6 - 7 Anders Nilsson, Dennis Wall ND Hallen
2010-11-27 15:00 1058031053 IBK Luleå - Umeå IK 5 - 4 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Luleå Energi Arena
2010-11-27 15:00 1058031054 Wibax Patriot IBK Piteå - Team Thorengruppen SK 2 - 6 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Norrmalmia Sph
2010-11-28 11:30 1058031052 Jemtland Innebandy - Spöland Vännäs IF 8 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2010-11-28 14:00 1058031049 RIG Umeå IBF - Hudik/Björkberg IBK 8 - 11 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Vildmannahallen
2010-11-28 17:00 1058031051 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå IBK 8 - 4 Joakim Hagy, Erik Johansson Skyttis Arena
2010-12-01 19:30 1058031060 RIG Umeå IBF - Umeå IK 8 - 9 e.förl. Roland Alexandersson, Nariman Navaee Vildmannahallen
2010-12-04 13:00 1058031059 Spöland Vännäs IF - Wibax Patriot IBK Piteå 3 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Hammarhallen
2010-12-04 15:00 1058031058 IBK Luleå - K 4 IF 9 - 6 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Luleå Energi Arena
2010-12-05 17:00 1058031055 Team Thorengruppen SK - Hudik/Björkberg IBK 10 - 2 Johan Krispinsson, Lars Lundberg IKSU Sport
2010-12-05 17:00 1058031056 Örnsköldsvik IBK - Jemtland Innebandy 5 - 6 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Skyttis Arena
2010-12-07 20:00 1058031057 Skellefteå IBK - Ersboda SK 7 - 6 e.förl. Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen
2010-12-13 19:30 1058031066 Wibax Patriot IBK Piteå - Skellefteå IBK 2 - 3 Joakim Hagy, Erik Johansson Norrmalmia Sph
2010-12-14 19:00 1058031063 Spöland Vännäs IF - RIG Umeå IBF 7 - 8 Joakim Hagy, Erik Johansson Hammarhallen
2010-12-17 19:30 1058031062 Umeå IK - Örnsköldsvik IBK 3 - 9 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Vildmannahallen
2010-12-18 13:00 1058031065 Ersboda SK - IBK Luleå 12 - 4 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Ersängshallen
2010-12-18 15:00 1058031061 Jemtland Innebandy - Hudik/Björkberg IBK 7 - 8 Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2010-12-18 15:00 1058031064 K 4 IF - Team Thorengruppen SK 6 - 10 Per-Anders Blind, Thomas Lönnhager ND Hallen
2011-01-08 14:00 1058031067 Spöland Vännäs IF - Skellefteå IBK 7 - 6 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Hammarhallen
2011-01-09 17:00 1058031068 Örnsköldsvik IBK - Team Thorengruppen SK 6 - 7 Joakim Hagy, Erik Johansson Skyttis Arena
2011-01-17 20:00 1058031069 Umeå IK - Ersboda SK 7 - 12 Joakim Hagy, Erik Johansson Vildmannahallen
2011-01-13 19:30 1058031077 Ersboda SK - Spöland Vännäs IF 8 - 5 Joakim Hagy, Erik Johansson Ersängshallen
2011-01-14 19:00 1058031078 Team Thorengruppen SK - Umeå IK 14 - 3 Roland Alexandersson, Erik Johansson IKSU Sport
2011-01-14 19:30 1058031076 Wibax Patriot IBK Piteå - RIG Umeå IBF 7 - 6 e.förl. Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Norrmalmia Sph
2011-01-15 15:00 1058031070 Skellefteå IBK - Hudik/Björkberg IBK 8 - 11 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Eddahallen
2011-01-15 15:00 1058031071 K 4 IF - Örnsköldsvik IBK 7 - 9 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist ND Hallen
2011-01-15 15:00 1058031073 Wibax Patriot IBK Piteå - Jemtland Innebandy 7 - 5 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Norrmalmia Sph
2011-01-15 15:00 1058031074 IBK Luleå - RIG Umeå IBF 10 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Luleå Energi Arena
2011-01-16 12:00 1058031072 K 4 IF - Hudik/Björkberg IBK 7 - 9 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg ND Hallen
2011-01-16 15:00 1058031075 IBK Luleå - Jemtland Innebandy 11 - 9 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Luleå Energi Arena
2011-01-20 19:30 1058031080 RIG Umeå IBF - Ersboda SK 8 - 5 Joakim Hagy, Erik Johansson Vildmannahallen
2011-01-21 19:30 1058031082 Skellefteå IBK - K 4 IF 1 - 3 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Eddahallen
2011-01-22 13:00 1058031084 Spöland Vännäs IF - IBK Luleå 6 - 4 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Hammarhallen
2011-01-22 15:00 1058031079 Jemtland Innebandy - Team Thorengruppen SK 6 - 11 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Östersunds sporthall
2011-01-22 16:00 1058031081 Hudik/Björkberg IBK - Umeå IK 17 - 9 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Håstaholmen
2011-01-23 17:00 1058031083 Örnsköldsvik IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 10 - 11 e.förl. Thomas Jonsson, Peter Poopuu Skyttis Arena
2011-01-28 19:00 1058031090 Team Thorengruppen SK - RIG Umeå IBF 12 - 4 Joakim Hagy, Erik Johansson IKSU Sport
2011-01-29 13:00 1058031089 Umeå IK - Jemtland Innebandy 6 - 8 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Vildmannahallen
2011-01-29 15:00 1058031085 K 4 IF - Spöland Vännäs IF 9 - 5 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist ND Hallen
2011-01-29 15:00 1058031086 Wibax Patriot IBK Piteå - Ersboda SK 4 - 3 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Norrmalmia Sph
2011-01-30 15:00 1058031087 IBK Luleå - Skellefteå IBK 6 - 9 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Luleå Energi Arena
2011-01-30 16:00 1058031088 Hudik/Björkberg IBK - Örnsköldsvik IBK 15 - 11 Daniel Södergren, Håkan Thunman Håstaholmen
2011-02-09 19:30 1058031092 Ersboda SK - Örnsköldsvik IBK 4 - 5 Joakim Hagy, Erik Johansson Ersängshallen
2011-02-10 20:00 1058031094 Spöland Vännäs IF - Team Thorengruppen SK 8 - 9 Roland Alexandersson, Erik Johansson Hammarhallen
2011-02-11 19:30 1058031091 Skellefteå IBK - RIG Umeå IBF 4 - 5 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Eddahallen
2011-02-13 15:00 1058031093 Wibax Patriot IBK Piteå - Umeå IK 7 - 6 e.förl. Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Norrmalmia Sph
2011-02-16 19:30 1058031102 Team Thorengruppen SK - Ersboda SK 5 - 4 e.förl. Joakim Hagy, Erik Johansson IKSU Sport
2011-02-17 20:00 1058031101 Umeå IK - Spöland Vännäs IF 4 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Vildmannahallen
2011-02-19 14:00 1058031096 RIG Umeå IBF - K 4 IF 6 - 7 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Vildmannahallen
2011-02-19 15:00 1058031095 Jemtland Innebandy - Skellefteå IBK 6 - 7 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2011-02-19 15:00 1058031099 Örnsköldsvik IBK - IBK Luleå 6 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Skyttis Arena
2011-02-19 16:00 1058031098 Hudik/Björkberg IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 7 - 7 Daniel Södergren, Håkan Thunman Håstaholmen
2011-02-20 13:00 1058031097 Jemtland Innebandy - K 4 IF 8 - 9 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2011-02-20 15:00 1058031100 Hudik/Björkberg IBK - IBK Luleå 18 - 4 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Håstaholmen
2011-02-25 19:30 1058031105 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 8 - 11 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Vildmannahallen
2011-02-25 19:30 1058031106 K 4 IF - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 6 Johan Krispinsson, Lars Lundberg ND Hallen
2011-02-26 13:00 1058031108 Skellefteå IBK - Umeå IK 6 - 1 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Eddahallen
2011-02-26 15:00 1058031104 Jemtland Innebandy - Ersboda SK 11 - 7 Robert Olofsson, Carl-Johan Öman Östersunds sporthall
2011-02-26 16:30 1058031107 Spöland Vännäs IF - Hudik/Björkberg IBK 2 - 8 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Hammarhallen
2011-02-27 15:00 1058031103 IBK Luleå - Team Thorengruppen SK 1 - 8 Per-Anders Blind, Johan Krispinsson Luleå Energi Arena
2011-03-04 19:00 1058031109 Wibax Patriot IBK Piteå - IBK Luleå 7 - 2 Joakim Hagy, Erik Johansson Norrmalmia Sph
2011-03-04 19:30 1058031113 Örnsköldsvik IBK - Spöland Vännäs IF 4 - 6 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Skyttis Arena
2011-03-05 15:00 1058031110 Jemtland Innebandy - RIG Umeå IBF 7 - 3 Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2011-03-05 15:00 1058031112 K 4 IF - Umeå IK 5 - 6 Joakim Hagy, Erik Johansson ND Hallen
2011-03-05 16:00 1058031111 Hudik/Björkberg IBK - Ersboda SK 7 - 12 Kjell Gustavsson, Göran Karlsson Håstaholmen
2011-03-05 17:00 1058031114 Team Thorengruppen SK - Skellefteå IBK 5 - 4 Johan Krispinsson, Lars Lundberg IKSU Sport
2011-03-06 15:00 1058031115 Hudik/Björkberg IBK - RIG Umeå IBF 6 - 8 Anders Nilsson, Dennis Wall Håstaholmen
2011-03-12 16:00 1058031119 Umeå IK - IBK Luleå 9 - 8 e.förl. Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Vildmannahallen
2011-03-13 13:00 1058031118 Spöland Vännäs IF - Jemtland Innebandy 9 - 11 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Hammarhallen
2011-03-13 14:00 1058031117 Skellefteå IBK - Örnsköldsvik IBK 7 - 6 e.förl. Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Eddahallen
2011-03-13 14:00 1058031120 Team Thorengruppen SK - Wibax Patriot IBK Piteå 7 - 5 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud IKSU Sport
2011-03-13 16:00 1058031116 Ersboda SK - K 4 IF 10 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Ersängshallen
2011-03-18 19:00 1058031126 Umeå IK - RIG Umeå IBF 8 - 12 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Vildmannahallen
2011-03-18 19:30 1058031124 K 4 IF - IBK Luleå 7 - 6 Roland Alexandersson, Nariman Navaee ND Hallen
2011-03-19 15:00 1058031122 Jemtland Innebandy - Örnsköldsvik IBK 7 - 8 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Östersunds sporthall
2011-03-19 15:00 1058031125 Wibax Patriot IBK Piteå - Spöland Vännäs IF 6 - 3 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Norrmalmia Sph
2011-03-19 16:00 1058031121 Hudik/Björkberg IBK - Team Thorengruppen SK 6 - 13 Daniel Södergren, Håkan Thunman Håstaholmen
2011-03-19 17:00 1058031123 Ersboda SK - Skellefteå IBK 8 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Ersängshallen
2011-03-27 14:00 1058031127 Hudik/Björkberg IBK - Jemtland Innebandy 23 - 8 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Håstaholmen
2011-03-27 14:00 1058031128 Örnsköldsvik IBK - Umeå IK 13 - 6 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Skyttis Arena
2011-03-27 14:00 1058031129 RIG Umeå IBF - Spöland Vännäs IF 10 - 9 e.förl. Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sjöfruhallen
2011-03-27 14:00 1058031130 Team Thorengruppen SK - K 4 IF 11 - 4 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Umeå Energi Arena Vatten
2011-03-27 14:00 1058031131 IBK Luleå - Ersboda SK 10 - 7 Thomas Lönnhager, Tobias Skogsberg Luleå Energi Arena
2011-03-27 14:00 1058031132 Skellefteå IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 4 - 7 Joakim Hagy, Erik Johansson Eddahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Team Thorengruppen SK 22 21 1 (1) 0 190-95 95 65
2. Hudik/ Björkberg IBK 22 13 3 (0) 6 225-174 51 42
3. Wibax Patriot IBK Piteå 22 9 8 (4) 5 140-124 16 39
4. Ersboda SK 22 10 5 (1) 7 158-149 9 36
5. RIG Umeå IBF 22 9 6 (3) 7 183-184 -1 36
6. Örnsköldsvik IBK 22 10 4 (1) 8 172-159 13 35
7. Jemtland Innebandy 22 9 4 (1) 9 166-168 -2 32
8. Skellefteå IBK 22 6 6 (4) 10 136-131 5 28
9. Spöland Vännäs IF 22 8 3 (1) 11 137-152 -15 28
10. IBK Luleå 22 7 1 (0) 14 129-184 -55 22
11. K 4 IF 22 5 1 (1) 16 141-189 -48 17
12. Umeå IK 22 2 4 (2) 16 121-189 -68 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Södra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 15:00 1058036002 Munka-Ljungby IBK - Carlshamns IBK 11 - 0 Ola Nilsson, Roger Persson Munkahallen
2010-09-25 15:00 1058036006 Tvååkers IBK - Halmstads IBK 6 - 10 Tony Olsson, Klas Sjölin Brearedshallen
2010-09-26 13:45 1058036001 IK SödraDal - FBC Engelholm 4 - 6 Jan Lord, Rickard Nilsson Lunds Idrottshall
2010-09-26 14:00 1058036004 CL98IC - Palmstaden IK 4 - 9 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Kalmar Sporthall A-hall
2010-09-26 16:00 1058036005 Röke IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 9 - 2 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Tyrs Hovs Sportcentra
2010-09-26 16:30 1058036003 Malmö FBC - Slätafly/SK IBK 6 - 1 Daniel Böcker, Tony Holmer Kirsebergs Sporthall
2010-10-02 14:00 1058036011 FBC Engelholm - Röke IBK 7 - 8 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Ängelholms Idrottshall
2010-10-02 15:00 1058036007 Slätafly/SK IBK - IK SödraDal 10 - 7 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Torsås Sporthall
2010-10-02 15:00 1058036009 Åstorp/Kvidinge IBS - Malmö FBC 2 - 5 Daniel Böcker, Tony Holmer Åstorps Sporthall
2010-10-02 15:30 1058036008 Palmstaden IK - Munka-Ljungby IBK 5 - 6 Simon Broman, Daniel Jakobsen Söderslättshallen B
2010-10-03 17:00 1058036010 Halmstads IBK - CL98IC 3 - 7 Tony Olsson, Klas Sjölin Halmstad Arena A 2
2010-10-03 18:00 1058036012 Carlshamns IBK - Tvååkers IBK 9 - 7 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Väggahallen
2010-10-07 19:00 1058036016 CL98IC - Slätafly/SK IBK 8 - 7 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Kalmar Sporthall A-hall
2010-10-08 20:00 1058036014 Munka-Ljungby IBK - FBC Engelholm 5 - 4 e.förl. Daniel Böcker, Tony Holmer Munkahallen
2010-10-10 13:45 1058036013 IK SödraDal - Carlshamns IBK 2 - 4 Daniel Böcker, Tony Holmer Lunds Idrottshall
2010-10-10 15:00 1058036018 Tvååkers IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 10 - 6 Peter Bergstrand, Johan Myhr Brearedshallen
2010-10-10 16:00 1058036017 Röke IBK - Halmstads IBK 7 - 5 Jan Lord, Rickard Nilsson Tyrs Hovs Sportcentra
2010-10-10 16:30 1058036015 Malmö FBC - Palmstaden IK 7 - 3 Ola Nilsson, Roger Persson Kirsebergs Sporthall
2010-10-12 19:00 1058036020 Halmstads IBK - Munka-Ljungby IBK 3 - 14 Daniel Böcker, Tony Holmer Halmstad Arena A 2
2010-10-16 15:00 1058036019 Åstorp/Kvidinge IBS - IK SödraDal 7 - 9 Jan Lord, Rickard Nilsson Åstorps Sporthall
2010-10-16 15:00 1058036023 Slätafly/SK IBK - Röke IBK 9 - 8 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Torsås Sporthall
2010-10-16 15:00 1058036024 Palmstaden IK - Tvååkers IBK 10 - 4 Anders Blomqvist, Anders Lindqvist Söderslättshallen B
2010-10-16 17:00 1058036021 FBC Engelholm - Malmö FBC 5 - 5 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Ängelholms Idrottshall
2010-10-17 18:00 1058036022 Carlshamns IBK - CL98IC 5 - 8 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Väggahallen
2010-10-22 20:00 1058036026 Munka-Ljungby IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 4 Daniel Böcker, Tony Holmer Munkahallen
2010-10-23 14:00 1058036028 CL98IC - FBC Engelholm 9 - 2 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Kalmar Sporthall A-hall
2010-10-23 15:00 1058036030 Tvååkers IBK - Slätafly/SK IBK 6 - 8 Daniel Böcker, Tony Holmer Brearedshallen
2010-10-24 13:45 1058036025 IK SödraDal - Halmstads IBK 10 - 4 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Lunds Idrottshall
2010-10-24 16:00 1058036029 Röke IBK - Palmstaden IK 4 - 7 Ola Nilsson, Roger Persson Tyrs Hovs Sportcentra
2010-10-24 16:30 1058036027 Malmö FBC - Carlshamns IBK 10 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Kirsebergs Sporthall
2010-10-30 14:00 1058036036 FBC Engelholm - Tvååkers IBK 10 - 8 Tony Olsson, Klas Sjölin Ängelholms Idrottshall
2010-10-30 15:00 1058036031 Slätafly/SK IBK - Munka-Ljungby IBK 3 - 4 e.förl. Tomas Akthagen, Bengt Andersson Torsås Sporthall
2010-10-30 15:00 1058036033 Palmstaden IK - IK SödraDal 6 - 7 Daniel Böcker, Tony Holmer Söderslättshallen B
2010-10-30 15:00 1058036035 Röke IBK - Carlshamns IBK 3 - 5 Jan Lord, Rickard Nilsson Tyrs Hovs Sportcentra
2010-10-30 16:00 1058036032 Halmstads IBK - Malmö FBC 3 - 8 Peter Bergstrand, Johan Myhr Halmstad Arena A 2
2011-02-19 15:00 1058036034 Åstorp/Kvidinge IBS - CL98IC 6 - 17 Fredrik Roos, Johan Södergren Åstorps Sporthall
2010-11-12 20:00 1058036038 Munka-Ljungby IBK - Röke IBK 8 - 8 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Munkahallen
2010-11-13 15:00 1058036039 Tvååkers IBK - CL98IC 11 - 9 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Brearedshallen
2010-11-13 15:00 1058036042 Palmstaden IK - Halmstads IBK 14 - 2 John Gundin, Tomas Magnusson Söderslättshallen B
2010-11-13 17:00 1058036040 FBC Engelholm - Slätafly/SK IBK 5 - 2 Jan Lord, Rickard Nilsson Ängelholms Idrottshall
2010-11-14 13:45 1058036037 IK SödraDal - Malmö FBC 3 - 6 Daniel Böcker, Tony Holmer Lunds Idrottshall
2010-11-14 18:00 1058036041 Carlshamns IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 8 - 3 Tony Olsson, Klas Sjölin Väggahallen
2010-11-20 15:00 1058036046 Åstorp/Kvidinge IBS - FBC Engelholm 5 - 13 Daniel Böcker, Tony Holmer Åstorps Sporthall
2010-11-21 14:00 1058036043 CL98IC - Munka-Ljungby IBK 3 - 8 Ola Nilsson, Roger Persson Kalmar Sporthall A-hall
2010-11-21 16:00 1058036044 Röke IBK - IK SödraDal 10 - 5 Magnus Dandanell, Martin Envall Tyrs Hovs Sportcentra
2010-11-21 16:30 1058036045 Malmö FBC - Tvååkers IBK 7 - 5 Daniel Böcker, Tony Holmer Kirsebergs Sporthall
2010-11-21 18:00 1058036047 Carlshamns IBK - Palmstaden IK 3 - 4 e.förl. Robin Boqvist, Jonas Hansson Väggahallen
2011-03-05 15:00 1058036048 Slätafly/SK IBK - Halmstads IBK 18 - 7 Jonas Widenstedt, Jimmie Nilsson Torsås Sporthall
2010-11-27 14:00 1058036052 FBC Engelholm - Palmstaden IK 9 - 4 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Ängelholms Idrottshall
2010-11-27 15:00 1058036053 Slätafly/SK IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 22 - 4 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Torsås Sporthall
2010-11-28 13:45 1058036050 IK SödraDal - CL98IC 2 - 3 e.förl. Tony Olsson, Klas Sjölin Lunds Idrottshall
2010-11-28 16:00 1058036054 Halmstads IBK - Carlshamns IBK 3 - 2 Daniel Böcker, Tony Holmer Hallägrahallen
2010-11-28 16:30 1058036049 Malmö FBC - Röke IBK 13 - 2 Jan Lord, Rickard Nilsson Kirsebergs Sporthall
2010-11-28 19:00 1058036051 Munka-Ljungby IBK - Tvååkers IBK 6 - 2 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Munkahallen
2010-11-30 19:00 1058036060 Halmstads IBK - Åstorp/Kvidinge IBS 9 - 4 Ola Nilsson, Roger Persson Halmstad Arena A 2
2010-12-03 20:00 1058036055 Munka-Ljungby IBK - IK SödraDal 6 - 3 Daniel Böcker, Tony Holmer Munkahallen
2010-12-04 15:00 1058036057 Tvååkers IBK - Röke IBK 7 - 11 Martin Larsson, Sven Persson Brearedshallen
2010-12-04 15:00 1058036059 Palmstaden IK - Slätafly/SK IBK 7 - 6 Magnus Dandanell, Martin Envall Söderslättshallen B
2010-12-05 14:00 1058036056 CL98IC - Malmö FBC 4 - 9 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Kalmar Sporthall A-hall
2010-12-05 18:00 1058036058 Carlshamns IBK - FBC Engelholm 7 - 8 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Väggahallen
2010-12-17 19:30 1058036065 Slätafly/SK IBK - Carlshamns IBK 10 - 5 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Torsås Sporthall
2010-12-18 15:00 1058036066 Åstorp/Kvidinge IBS - Palmstaden IK 2 - 18 Daniel Böcker, Tony Holmer Åstorps Sporthall
2010-12-18 16:45 1058036061 IK SödraDal - Tvååkers IBK 13 - 6 Ola Nilsson, Roger Persson Lunds Idrottshall
2010-12-18 17:00 1058036064 FBC Engelholm - Halmstads IBK 10 - 4 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Ängelholms Idrottshall
2010-12-19 16:00 1058036063 Röke IBK - CL98IC 8 - 6 Mike Bengtsson, Tobias Sandblom Tyrs Hovs Sportcentra
2010-12-19 16:30 1058036062 Malmö FBC - Munka-Ljungby IBK 8 - 3 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Kirsebergs Sporthall
2011-01-04 19:00 1058036072 Halmstads IBK - Tvååkers IBK 6 - 7 Ola Nilsson, Roger Persson Halmstad Arena A 2
2011-01-08 14:00 1058036067 FBC Engelholm - IK SödraDal 8 - 2 Jan Lord, Rickard Nilsson Ängelholms Idrottshall
2011-01-08 15:00 1058036069 Slätafly/SK IBK - Malmö FBC 4 - 5 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Torsås Sporthall
2011-01-08 15:00 1058036070 Palmstaden IK - CL98IC 4 - 5 Daniel Böcker, Tony Holmer Söderslättshallen B
2011-01-08 15:00 1058036071 Åstorp/Kvidinge IBS - Röke IBK 3 - 23 Thomas Andersson, Johan Hällgren Åstorps Sporthall
2011-01-09 18:00 1058036068 Carlshamns IBK - Munka-Ljungby IBK 2 - 7 Jan Lord, Rickard Nilsson Väggahallen
2011-01-15 13:45 1058036073 IK SödraDal - Slätafly/SK IBK 1 - 3 Daniel Böcker, Tony Holmer Lunds Idrottshall
2011-01-15 15:00 1058036074 Munka-Ljungby IBK - Palmstaden IK 6 - 3 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Munkahallen
2011-01-15 15:00 1058036078 Tvååkers IBK - Carlshamns IBK 10 - 3 Ola Nilsson, Roger Persson Brearedshallen
2011-01-16 16:00 1058036077 Röke IBK - FBC Engelholm 4 - 7 Ola Nilsson, Roger Persson Tyrs Hovs Sportcentra
2011-01-16 16:30 1058036075 Malmö FBC - Åstorp/Kvidinge IBS 12 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson Kirsebergs Sporthall
2011-01-16 17:00 1058036076 CL98IC - Halmstads IBK 5 - 6 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Kalmar Sporthall A-hall
2011-01-21 19:00 1058036082 Slätafly/SK IBK - CL98IC 5 - 2 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Torsås Sporthall
2011-01-21 19:30 1058036080 FBC Engelholm - Munka-Ljungby IBK 6 - 5 e.förl. Peter Jaeger, Måns Löfgren Kungsgårdshallen
2011-01-22 15:00 1058036084 Åstorp/Kvidinge IBS - Tvååkers IBK 3 - 9 Ola Nilsson, Roger Persson Åstorps Sporthall
2011-01-22 15:30 1058036081 Palmstaden IK - Malmö FBC 4 - 9 Daniel Böcker, Tony Holmer Söderslättshallen A
2011-01-23 14:00 1058036083 Halmstads IBK - Röke IBK 5 - 19 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Halmstad Arena A 2
2011-01-23 18:00 1058036079 Carlshamns IBK - IK SödraDal 6 - 8 Mattias Alm-Nielsen, Lars-Göran Harlin Väggahallen
2011-01-27 20:00 1058036086 Munka-Ljungby IBK - Halmstads IBK 9 - 4 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Munkahallen
2011-01-29 13:30 1058036088 CL98IC - Carlshamns IBK 4 - 8 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Kalmar Sporthall A-hall
2011-01-29 15:00 1058036090 Tvååkers IBK - Palmstaden IK 4 - 5 e.förl. Tomas Akthagen, Bengt Andersson Brearedshallen
2011-01-29 16:00 1058036089 Röke IBK - Slätafly/SK IBK 5 - 4 e.förl. Simon Broman, Daniel Jakobsen Tyrs Hovs Sportcentra
2011-01-29 16:30 1058036085 IK SödraDal - Åstorp/Kvidinge IBS 6 - 5 Lars Jönsson, William Storey Lunds Idrottshall
2011-01-29 18:30 1058036087 Malmö FBC - FBC Engelholm 8 - 0 Daniel Böcker, Tony Holmer Baltiska Hallen A
2011-02-11 19:30 1058036092 Åstorp/Kvidinge IBS - Munka-Ljungby IBK 4 - 10 Daniel Böcker, Tony Holmer Åstorps Sporthall
2011-02-12 15:00 1058036095 Palmstaden IK - Röke IBK 8 - 7 Daniel Böcker, Tony Holmer Söderslättshallen B
2011-02-12 15:00 1058036096 Slätafly/SK IBK - Tvååkers IBK 14 - 2 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Torsås Sporthall
2011-02-12 17:00 1058036094 FBC Engelholm - CL98IC 11 - 3 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Ängelholms Idrottshall
2011-02-13 14:00 1058036091 Halmstads IBK - IK SödraDal 4 - 12 Ola Nilsson, Roger Persson Halmstad Arena A 2
2011-02-13 18:00 1058036093 Carlshamns IBK - Malmö FBC 2 - 3 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Väggahallen
2010-10-30 15:00 1058036100 CL98IC - Åstorp/Kvidinge IBS 12 - 3 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Kalmar Sporthall A-hall
2011-02-19 15:00 1058036097 Munka-Ljungby IBK - Slätafly/SK IBK 4 - 6 Jan Lord, Rickard Nilsson Munkahallen
2011-02-19 15:00 1058036102 Tvååkers IBK - FBC Engelholm 7 - 6 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Brearedshallen
2011-02-19 16:30 1058036098 Malmö FBC - Halmstads IBK 11 - 2 Thomas Andersson, Johan Hällgren Kirsebergs Sporthall
2011-02-20 13:45 1058036099 IK SödraDal - Palmstaden IK 8 - 9 e.förl. Thomas Andersson, Johan Hällgren Lunds Idrottshall
2011-02-20 18:00 1058036101 Carlshamns IBK - Röke IBK 8 - 7 e.förl. Tomas Akthagen, Bengt Andersson Väggahallen
2011-02-26 13:00 1058036108 Halmstads IBK - Palmstaden IK 7 - 8 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Halmstad Arena A 2
2011-02-26 14:30 1058036105 CL98IC - Tvååkers IBK 8 - 7 Jack Falkenström, Johan Magnusson Kalmar Sporthall A-hall
2011-02-26 15:00 1058036106 Slätafly/SK IBK - FBC Engelholm 8 - 8 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Torsås Sporthall
2011-02-26 15:00 1058036107 Åstorp/Kvidinge IBS - Carlshamns IBK 6 - 9 Tony Holmer, Roger Persson Åstorps Sporthall
2011-02-27 15:00 1058036104 Röke IBK - Munka-Ljungby IBK 3 - 8 Magnus Dandanell, Tony Holmer Tyrs Hovs Sportcentra
2011-02-27 16:30 1058036103 Malmö FBC - IK SödraDal 3 - 2 Jan Lord, Rickard Nilsson Kirsebergs Sporthall
2010-11-20 15:00 1058036114 Halmstads IBK - Slätafly/SK IBK 5 - 8 Simon Broman, Daniel Jakobsen Halmstad Arena A 2
2011-03-05 13:45 1058036110 IK SödraDal - Röke IBK 6 - 8 Daniel Böcker, Tony Holmer Lunds Idrottshall
2011-03-05 15:00 1058036109 Munka-Ljungby IBK - CL98IC 8 - 3 Simon Broman, Daniel Jakobsen Munkahallen
2011-03-05 15:00 1058036111 Tvååkers IBK - Malmö FBC 6 - 5 e.förl. Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Brearedshallen
2011-03-05 15:00 1058036113 Palmstaden IK - Carlshamns IBK 8 - 7 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Söderslättshallen B
2011-03-05 17:00 1058036112 FBC Engelholm - Åstorp/Kvidinge IBS 17 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Kungsgårdshallen
2011-03-11 19:30 1058036115 Röke IBK - Malmö FBC 3 - 4 e.förl. Daniel Böcker, Tony Holmer Tyrs Hovs Sportcentra
2011-03-12 15:00 1058036116 CL98IC - IK SödraDal 10 - 5 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Kalmar Sporthall A-hall
2011-03-12 15:00 1058036118 Palmstaden IK - FBC Engelholm 10 - 4 Ola Nilsson, Roger Persson Söderslättshallen B
2011-03-12 15:00 1058036119 Åstorp/Kvidinge IBS - Slätafly/SK IBK 5 - 7 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Åstorps Sporthall
2011-03-13 15:00 1058036117 Tvååkers IBK - Munka-Ljungby IBK 6 - 7 Daniel Böcker, Tony Holmer Brearedshallen
2011-03-13 18:00 1058036120 Carlshamns IBK - Halmstads IBK 7 - 6 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Väggahallen
2011-03-18 19:30 1058036126 Åstorp/Kvidinge IBS - Halmstads IBK 3 - 4 Daniel Böcker, Tony Holmer Åstorps Sporthall
2011-03-19 13:45 1058036121 IK SödraDal - Munka-Ljungby IBK 7 - 9 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Lunds Idrottshall
2011-03-19 14:00 1058036124 FBC Engelholm - Carlshamns IBK 4 - 6 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Kungsgårdshallen
2011-03-19 15:00 1058036123 Röke IBK - Tvååkers IBK 11 - 8 Jan Lord, Rickard Nilsson Tyrs Hovs Sportcentra
2011-03-19 15:00 1058036125 Slätafly/SK IBK - Palmstaden IK 10 - 9 e.förl. Emil Jungåker, Tobias Lindgren Torsås Sporthall
2011-03-20 16:30 1058036122 Malmö FBC - CL98IC 8 - 4 Tony Olsson, Klas Sjölin Kirsebergs Sporthall
2011-03-27 13:00 1058036127 Tvååkers IBK - IK SödraDal 4 - 3 Peter Bergstrand, Johan Myhr Brearedshallen
2011-03-27 13:00 1058036128 Munka-Ljungby IBK - Malmö FBC 3 - 11 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Munkahallen
2011-03-27 13:00 1058036129 CL98IC - Röke IBK 12 - 15 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Kalmar Sporthall A-hall
2011-03-27 13:00 1058036130 Halmstads IBK - FBC Engelholm 8 - 14 Daniel Böcker, Tony Holmer Hallägrahallen
2011-03-27 13:00 1058036131 Carlshamns IBK - Slätafly/SK IBK 3 - 7 Marcus Petersson, Mattias Alm-Nielsen Väggahallen
2011-03-27 13:00 1058036132 Palmstaden IK - Åstorp/Kvidinge IBS 9 - 7 Ola Nilsson, Roger Persson Söderslättshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Malmö FBC 22 19 3 (1) 0 163-68 95 61
2. Munka-Ljungby IBK 22 15 4 (2) 3 155-98 57 51
3. Slätafly/ SK IBK 22 13 4 (1) 5 172-116 56 44
4. FBC Engelholm 22 12 4 (1) 6 164-127 37 41
5. Palmstaden IK 22 11 4 (3) 7 164-128 36 40
6. Röke IBK 22 11 4 (1) 7 183-147 36 38
7. CL98IC 22 9 1 (1) 12 146-150 -4 29
8. Carlshamns IBK 22 8 2 (1) 12 113-139 -26 27
9. Tvååkers IBK 22 7 2 (1) 13 142-170 -28 24
10. IK SödraDal 22 7 2 (0) 13 125-137 -12 23
11. Halmstads IBK 22 5 0 (0) 17 110-203 -93 15
12. Åstorp/ Kvidinge IBS 22 0 0 (0) 22 92-246 -154 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Södra Norrland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 12:00 1058032001 IBF Borlänge - Surahammars IBF 6 - 6 Anders Fredriksson, Tomas Pettersson Maserhallen
2010-09-25 13:00 1058032004 Bollnäs/Hertsjö IBF - Sandvikens AIK U 11 - 8 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Bollnäs Sporthall
2010-09-25 14:00 1058032002 Lesjöfors/Filipstad IBK - Sala Silverstaden IBK 13 - 7 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Spångbergshallen
2010-09-25 14:00 1058032003 Sandvikens AIK - Arvika IBF 11 - 3 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Arena Jernvallen
2010-09-25 14:00 1058032006 GS 86 AIF - MIK Västerås 9 - 8 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Forshaga Sporthall
2010-09-26 13:00 1058032005 IBK Runsten - Hagfors IBS 6 - 7 e.förl. Björn Hedman, Nicklas Sundgren Träffen Arena
2010-10-02 14:00 1058032008 Sandvikens AIK U - Lesjöfors/Filipstad IBK 5 - 7 Daniel Södergren, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2010-10-02 14:00 1058032011 Surahammars IBF - IBK Runsten 6 - 3 David Geiser, Henrik Nilsson
2010-10-02 17:00 1058032009 Hagfors IBS - Sandvikens AIK 8 - 9 Johan Friman, Daniel Monander Älvstrandshallen
2010-10-02 17:00 1058032010 MIK Västerås - Bollnäs/Hertsjö IBF 12 - 7 David Geiser, Henrik Nilsson Kristiansborgshallen
2010-10-03 15:30 1058032007 IBF Borlänge - Arvika IBF 7 - 5 Daniel Södergren, Håkan Thunman Maserhallen
2010-10-03 17:00 1058032012 Sala Silverstaden IBK - GS 86 AIF 5 - 7 Henrik Isberg, Edwin Simonian Sala Idrottshall
2010-10-07 19:30 1058032018 GS 86 AIF - Hagfors IBS 9 - 8 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Forshaga Sporthall
2010-10-08 19:00 1058032015 Sandvikens AIK - Sandvikens AIK U 5 - 14 Peter Hagelin, Edwin Simonian Arena Jernvallen
2010-10-08 19:30 1058032013 IBF Borlänge - Sala Silverstaden IBK 7 - 6 e.förl. Jonatan Lindberg, Jon Moberg Maserhallen
2010-10-09 13:00 1058032016 Bollnäs/Hertsjö IBF - Arvika IBF 5 - 7 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Bollnäs Sporthall
2010-10-09 14:00 1058032014 Lesjöfors/Filipstad IBK - Surahammars IBF 7 - 5 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Spångbergshallen
2010-10-10 13:00 1058032017 IBK Runsten - MIK Västerås 7 - 6 e.förl. Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Träffen Arena
2010-10-12 19:00 1058032020 MIK Västerås - Lesjöfors/Filipstad IBK 10 - 6 Mats Jonsson, Anders Westerberg Kristiansborgshallen
2010-10-15 20:00 1058032019 Hagfors IBS - IBF Borlänge 12 - 10 Majed Hammami, Percy Lundkvist Älvstrandshallen
2010-10-16 14:00 1058032021 Surahammars IBF - Sandvikens AIK 8 - 7 Johnny Lindberg, Erik Lundgren
2010-10-16 14:00 1058032024 Sandvikens AIK U - GS 86 AIF 6 - 1 Jörgen Andersson, Tomas Pettersson Arena Jernvallen
2010-10-16 17:00 1058032023 Arvika IBF - IBK Runsten 6 - 5 Johan Friman, Daniel Monander Arvika Sporthall
2010-10-17 16:00 1058032022 Sala Silverstaden IBK - Bollnäs/Hertsjö IBF 14 - 13 e.förl. Pierre Engström, Henrik Isberg Sala Idrottshall
2010-10-21 19:30 1058032026 Lesjöfors/Filipstad IBK - Hagfors IBS 12 - 5 Johan Friman, Daniel Monander Spångbergshallen
2010-10-22 19:30 1058032030 GS 86 AIF - Arvika IBF 9 - 8 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Forshaga Sporthall
2010-10-22 20:00 1058032029 IBK Runsten - Sandvikens AIK U 3 - 7 Mats Jonsson, Anders Westerberg Träffen Arena
2010-10-23 12:00 1058032025 IBF Borlänge - MIK Västerås 10 - 3 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Maserhallen
2010-10-23 13:00 1058032028 Bollnäs/Hertsjö IBF - Surahammars IBF 7 - 8 e.förl. Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Bollnäs Sporthall
2010-10-24 17:00 1058032027 Sandvikens AIK - Sala Silverstaden IBK 15 - 9 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Arena Jernvallen
2010-10-28 19:30 1058032032 MIK Västerås - Sandvikens AIK 4 - 6 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Kristiansborgshallen
2010-10-29 20:00 1058032031 Arvika IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK 9 - 5 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Arvika Sporthall
2010-10-30 14:00 1058032033 Sandvikens AIK U - IBF Borlänge 10 - 5 Daniel Södergren, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2010-10-30 14:00 1058032036 Surahammars IBF - GS 86 AIF 8 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg
2010-10-30 17:00 1058032034 Hagfors IBS - Bollnäs/Hertsjö IBF 7 - 2 Johan Friman, Daniel Monander Älvstrandshallen
2010-10-31 17:00 1058032035 IBK Runsten - Sala Silverstaden IBK 8 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Träffen Arena
2010-11-12 19:30 1058032037 IBF Borlänge - Sandvikens AIK 6 - 12 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Maserhallen
2010-11-13 14:00 1058032038 Lesjöfors/Filipstad IBK - IBK Runsten 16 - 9 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Spångbergshallen
2010-11-13 14:00 1058032040 Surahammars IBF - Arvika IBF 6 - 5 Peter Palmelius, Stefan Öberg
2010-11-13 14:00 1058032042 Sandvikens AIK U - MIK Västerås 4 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Arena Jernvallen
2010-11-13 15:30 1058032039 GS 86 AIF - Bollnäs/Hertsjö IBF 4 - 5 Johan Friman, Daniel Monander Forshaga Sporthall
2010-11-14 16:00 1058032041 Sala Silverstaden IBK - Hagfors IBS 4 - 8 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Sala Idrottshall
2010-11-20 13:00 1058032043 Bollnäs/Hertsjö IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK 9 - 8 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Bollnäs Sporthall
2010-11-20 13:00 1058032044 IBK Runsten - IBF Borlänge 7 - 8 e.förl. Christoffer Svec, Henrik Ibjer Träffen Arena
2010-11-20 17:00 1058032046 Hagfors IBS - Surahammars IBF 4 - 5 e.förl. Johan Friman, Daniel Monander Älvstrandshallen
2010-11-20 17:00 1058032048 Arvika IBF - MIK Västerås 3 - 6 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Arvika Sporthall
2010-11-21 13:00 1058032047 Sala Silverstaden IBK - Sandvikens AIK U 3 - 10 Thomas Jonsson, Peter Poopuu Sala Idrottshall
2010-11-21 17:00 1058032045 Sandvikens AIK - GS 86 AIF 7 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Arena Jernvallen
2010-11-26 19:00 1058032049 Sandvikens AIK - IBK Runsten 16 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Arena Jernvallen
2010-11-26 19:00 1058032054 MIK Västerås - Sala Silverstaden IBK 10 - 4 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Kristiansborgshallen
2010-11-26 19:30 1058032051 Lesjöfors/Filipstad IBK - GS 86 AIF 10 - 4 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Spångbergshallen
2010-11-26 20:00 1058032053 Hagfors IBS - Arvika IBF 5 - 4 Patrik Gottfridsson, Percy Lundkvist Älvstrandshallen
2010-11-27 14:00 1058032052 Surahammars IBF - Sandvikens AIK U 7 - 6 e.förl. Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg
2010-11-28 16:30 1058032050 IBF Borlänge - Bollnäs/Hertsjö IBF 15 - 10 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Maserhallen
2010-12-03 19:30 1058032058 Sala Silverstaden IBK - Surahammars IBF 7 - 8 e.förl. David Geiser, Henrik Nilsson Sala Idrottshall
2010-12-04 13:00 1058032056 Bollnäs/Hertsjö IBF - Sandvikens AIK 8 - 9 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Bollnäs Sporthall
2010-12-04 13:00 1058032057 IBK Runsten - GS 86 AIF 9 - 4 David Geiser, Henrik Nilsson Träffen Arena
2010-12-04 14:00 1058032055 Lesjöfors/Filipstad IBK - IBF Borlänge 7 - 6 e.förl. Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Spångbergshallen
2010-12-04 14:00 1058032059 Sandvikens AIK U - Arvika IBF 6 - 5 e.förl. Daniel Södergren, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2010-12-04 17:00 1058032060 MIK Västerås - Hagfors IBS 7 - 6 Peter Hagelin, Edwin Simonian Kristiansborgshallen
2010-12-17 19:00 1058032064 Surahammars IBF - MIK Västerås 4 - 2 Peter Palmelius, Stefan Öberg
2010-12-17 20:00 1058032063 IBK Runsten - Bollnäs/Hertsjö IBF 8 - 6 Håkan Thunman, Magnus Nordahl Träffen Arena
2010-12-18 14:00 1058032066 Sandvikens AIK U - Hagfors IBS 10 - 8 Daniel Södergren, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2010-12-18 17:00 1058032065 Arvika IBF - Sala Silverstaden IBK 7 - 10 Thomas Andersson, Johan Hällgren Arvika Sporthall
2010-12-19 14:00 1058032062 Sandvikens AIK - Lesjöfors/Filipstad IBK 12 - 11 e.förl. Daniel Södergren, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2010-12-19 16:30 1058032061 IBF Borlänge - GS 86 AIF 12 - 3 Percy Lundkvist, Daniel Monander Maserhallen
2011-01-07 19:00 1058032070 Sandvikens AIK U - Bollnäs/Hertsjö IBF 11 - 6 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Arena Jernvallen
2011-01-08 14:00 1058032067 Surahammars IBF - IBF Borlänge 7 - 4 Peter Palmelius, Stefan Öberg
2011-01-08 15:00 1058032071 Hagfors IBS - IBK Runsten 10 - 8 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Älvstrandshallen
2011-01-08 16:00 1058032069 Arvika IBF - Sandvikens AIK 3 - 9 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Arvika Sporthall
2011-01-09 16:00 1058032068 Sala Silverstaden IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK 8 - 11 Mats Jonsson, Arash Sohrevardi Sala Idrottshall
2011-01-09 17:00 1058032072 MIK Västerås - GS 86 AIF 7 - 2 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Kristiansborgshallen
2011-01-15 13:00 1058032076 Bollnäs/Hertsjö IBF - MIK Västerås 7 - 9 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Bollnäs Sporthall
2011-01-15 13:00 1058032077 IBK Runsten - Surahammars IBF 4 - 4 Mats Jonsson, Anders Westerberg Träffen Arena
2011-01-15 14:00 1058032074 Lesjöfors/Filipstad IBK - Sandvikens AIK U 6 - 4 Majed Hammami, Percy Lundkvist Spångbergshallen
2011-01-15 14:00 1058032078 GS 86 AIF - Sala Silverstaden IBK 5 - 4 Peter Bergstrand, Johan Myhr Forshaga Sporthall
2011-01-16 15:00 1058032073 Arvika IBF - IBF Borlänge 13 - 8 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Arvika Sporthall
2011-01-16 17:00 1058032075 Sandvikens AIK - Hagfors IBS 9 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Arena Jernvallen
2011-01-20 20:00 1058032084 Hagfors IBS - GS 86 AIF 7 - 2 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Älvstrandshallen
2011-01-21 19:30 1058032079 Sala Silverstaden IBK - IBF Borlänge 5 - 8 Jan Lord, Rickard Nilsson Sala Idrottshall
2011-01-22 14:00 1058032080 Surahammars IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK 10 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg
2011-01-22 17:00 1058032082 Arvika IBF - Bollnäs/Hertsjö IBF 12 - 8 Percy Lundkvist, Daniel Monander Arvika Sporthall
2011-01-23 17:00 1058032083 MIK Västerås - IBK Runsten 6 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Kristiansborgshallen
2011-01-23 19:00 1058032081 Sandvikens AIK U - Sandvikens AIK 2 - 6 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Arena Jernvallen
2011-01-28 19:30 1058032085 IBF Borlänge - Hagfors IBS 10 - 9 e.förl. Jonatan Lindberg, Jon Moberg Maserhallen
2011-01-29 13:00 1058032088 Bollnäs/Hertsjö IBF - Sala Silverstaden IBK 9 - 7 Björn Hedman, Michael Selg Bollnäs Sporthall
2011-01-29 13:00 1058032089 IBK Runsten - Arvika IBF 5 - 1 Roland Carlsson, Håkan Thunman Träffen Arena
2011-01-29 14:00 1058032086 Lesjöfors/Filipstad IBK - MIK Västerås 5 - 8 Percy Lundkvist, Daniel Monander Spångbergshallen
2011-01-29 14:00 1058032090 GS 86 AIF - Sandvikens AIK U 7 - 6 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Forshaga Sporthall
2011-01-30 17:00 1058032087 Sandvikens AIK - Surahammars IBF 8 - 4 Peter Hagelin, Edwin Simonian Arena Jernvallen
2011-02-10 19:30 1058032091 MIK Västerås - IBF Borlänge 8 - 6 Arash Sohrevardi, Mats Jonsson Kristiansborgshallen
2011-02-10 20:00 1058032092 Hagfors IBS - Lesjöfors/Filipstad IBK 13 - 9 Majed Hammami, Percy Lundkvist Älvstrandshallen
2011-02-11 19:00 1058032095 Sandvikens AIK U - IBK Runsten 6 - 2 Peter Hagelin, Edwin Simonian Arena Jernvallen
2011-02-11 20:00 1058032096 Arvika IBF - GS 86 AIF 8 - 4 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Arvika Sporthall
2011-02-12 14:00 1058032094 Surahammars IBF - Bollnäs/Hertsjö IBF 15 - 9 Peter Palmelius, Stefan Öberg
2011-02-13 16:00 1058032093 Sala Silverstaden IBK - Sandvikens AIK 2 - 15 Arash Sohrevardi, Mats Jonsson Sala Idrottshall
2011-02-18 19:30 1058032097 Lesjöfors/Filipstad IBK - Arvika IBF 7 - 10 Ki Sandholm, Micael Svensson Spångbergshallen
2011-02-18 19:30 1058032099 IBF Borlänge - Sandvikens AIK U 4 - 6 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Maserhallen
2011-02-19 13:00 1058032100 Bollnäs/Hertsjö IBF - Hagfors IBS 8 - 7 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Bollnäs Sporthall
2011-02-19 14:00 1058032102 GS 86 AIF - Surahammars IBF 3 - 5 Percy Lundkvist, Minal Landin Forshaga Sporthall
2011-02-20 13:00 1058032101 Sala Silverstaden IBK - IBK Runsten 6 - 10 Daniel Södergren, Håkan Thunman Sala Idrottshall
2011-02-20 17:00 1058032098 Sandvikens AIK - MIK Västerås 7 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Arena Jernvallen
2011-02-26 13:00 1058032104 IBK Runsten - Lesjöfors/Filipstad IBK 10 - 6 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Träffen Arena
2011-02-26 15:30 1058032105 Bollnäs/Hertsjö IBF - GS 86 AIF 7 - 6 Mats Jonsson, Anders Westerberg Bollnäs Sporthall
2011-02-26 17:00 1058032106 Arvika IBF - Surahammars IBF 4 - 7 Percy Lundkvist, Daniel Monander Arvika Sporthall
2011-02-26 17:00 1058032107 Hagfors IBS - Sala Silverstaden IBK 10 - 4 Jörgen Andersson, Thomas Pettersson Älvstrandshallen
2011-02-27 17:00 1058032103 Sandvikens AIK - IBF Borlänge 5 - 4 e.förl. Roland Carlsson, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2011-02-27 17:00 1058032108 MIK Västerås - Sandvikens AIK U 8 - 7 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Kristiansborgshallen
2011-03-05 14:00 1058032109 Lesjöfors/Filipstad IBK - Bollnäs/Hertsjö IBF 7 - 8 Pierre Malmgren Spångbergshallen
2011-03-05 14:00 1058032111 GS 86 AIF - Sandvikens AIK 8 - 9 e.förl. Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Forshaga Sporthall
2011-03-05 14:00 1058032112 Surahammars IBF - Hagfors IBS 6 - 5 Krister Eklund, Nicklas Johansson
2011-03-05 14:00 1058032113 Sandvikens AIK U - Sala Silverstaden IBK 13 - 3 Daniel Södergren, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2011-03-06 16:30 1058032110 IBF Borlänge - IBK Runsten 2 - 10 Daniel Södergren, Håkan Thunman Maserhallen
2011-03-06 17:00 1058032114 MIK Västerås - Arvika IBF 6 - 6 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Kristiansborgshallen
2011-03-08 19:30 1058032117 GS 86 AIF - Lesjöfors/Filipstad IBK 6 - 5 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Forshaga Sporthall
2011-03-11 19:30 1058032120 Sala Silverstaden IBK - MIK Västerås 9 - 19 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Sala Idrottshall
2011-03-11 20:00 1058032115 IBK Runsten - Sandvikens AIK 2 - 7 Peter Hagelin, Edwin Simonian Träffen Arena
2011-03-11 20:00 1058032119 Arvika IBF - Hagfors IBS 3 - 11 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Arvika Sporthall
2011-03-12 13:00 1058032116 Bollnäs/Hertsjö IBF - IBF Borlänge 8 - 6 Anders Nilsson, Dennis Wall Bollnäs Sporthall
2011-03-12 14:00 1058032118 Sandvikens AIK U - Surahammars IBF 8 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Arena Jernvallen
2011-03-18 19:00 1058032124 Surahammars IBF - Sala Silverstaden IBK 8 - 1 Jonas Djäken, Daniel Söderberg
2011-03-19 14:00 1058032123 GS 86 AIF - IBK Runsten 7 - 8 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Forshaga Sporthall
2011-03-19 16:30 1058032121 IBF Borlänge - Lesjöfors/Filipstad IBK 3 - 11 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Maserhallen
2011-03-19 17:00 1058032125 Arvika IBF - Sandvikens AIK U 7 - 5 Thomas Andersson, Johan Hällgren Arvika Sporthall
2011-03-19 17:00 1058032126 Hagfors IBS - MIK Västerås 6 - 6 Percy Lundkvist, Andreas Jansson Älvstrandshallen
2011-03-20 18:00 1058032122 Sandvikens AIK - Bollnäs/Hertsjö IBF 4 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Arena Jernvallen
2011-03-27 13:00 1058032127 GS 86 AIF - IBF Borlänge 4 - 9 Percy Lundkvist, Daniel Monander Forshaga Sporthall
2011-03-27 13:00 1058032128 Lesjöfors/Filipstad IBK - Sandvikens AIK 9 - 12 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Spångbergshallen
2011-03-27 13:00 1058032129 Bollnäs/Hertsjö IBF - IBK Runsten 6 - 11 Anders Nilsson, Dennis Wall Bollnäs Sporthall
2011-03-27 13:00 1058032130 MIK Västerås - Surahammars IBF 12 - 6 Peter Palmelius, Stefan Öberg Kristiansborgshallen
2011-03-27 13:00 1058032131 Sala Silverstaden IBK - Arvika IBF 4 - 7 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Sala Idrottshall
2011-03-27 13:00 1058032132 Hagfors IBS - Sandvikens AIK U 12 - 15 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Älvstrandshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sandvikens AIK 22 16 3 (3) 3 200-128 72 54
2. Surahammars IBF 22 12 6 (4) 4 146-121 25 46
3. MIK Västerås 22 14 3 (0) 5 166-131 35 45
4. Sandvikens AIK U 22 12 2 (1) 8 169-125 44 39
5. Hagfors IBS 22 9 4 (1) 9 174-158 16 32
6. IBK Runsten 22 9 4 (1) 9 142-147 -5 32
7. Lesjöfors/ Filipstad IBK 22 9 2 (1) 11 184-173 11 30
8. Arvika IBF 22 9 2 (0) 11 136-149 -13 29
9. Bollnäs/ Hertsjö IBF 22 9 2 (0) 11 165-195 -30 29
10. IBF Borlänge 22 6 6 (3) 10 156-167 -11 27
11. GS 86 AIF 22 7 1 (0) 14 112-161 -49 22
12. Sala Silverstaden IBK 22 1 3 (1) 18 126-221 -95 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Västra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-24 20:00 1058035001 FBC Lerum - IBF Göteborg 5 - 7 Thomas Andersson, Johan Hällgren Rydsbergshallen
2010-09-25 14:00 1058035005 Skillingaryds IK - IBK Vänersborg 8 - 10 Thomas Andersson, Johan Hällgren Skillingaryds Arena
2010-09-25 15:00 1058035004 IBK Tygriket 99 - Westerviks IBK 7 - 5 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Öxabäckshallen
2010-09-25 17:00 1058035006 Östra SK Jönköping - Skövde IBF 9 - 4 Martin Larsson, Sven Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-09-26 15:30 1058035003 Sävsjö IBK - Stenungsunds IBK 4 - 3 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sävsjö Sporthall
2010-09-26 17:00 1058035002 Barnarps IF - Floda IBK 4 - 9 David Geiser, Henrik Nilsson Norrahammars Sporthall
2010-09-29 19:30 1058035007 Stenungsunds IBK - FBC Lerum 4 - 6 Peter Jaeger, Måns Löfgren Stenungsund Arena
2010-10-01 20:30 1058035008 Westerviks IBK - Barnarps IF 17 - 5 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Bökensved Sporthall
2010-10-02 14:30 1058035011 IBF Göteborg - Skillingaryds IK 13 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Torpahallen
2010-10-02 15:00 1058035010 Skövde IBF - IBK Tygriket 99 4 - 1 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Arena C, Skövde
2010-10-02 17:00 1058035009 IBK Vänersborg - Sävsjö IBK 1 - 6 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Idrottshuset, Vänersborg
2010-10-02 17:00 1058035012 Floda IBK - Östra SK Jönköping 6 - 4 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Rydsbergshallen
2010-10-08 19:30 1058035015 Sävsjö IBK - Westerviks IBK 10 - 7 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Sävsjö Sporthall
2010-10-08 19:30 1058035016 IBK Tygriket 99 - Stenungsunds IBK 3 - 7 Robin Boqvist, Jonas Hansson Öxabäckshallen
2010-10-08 20:00 1058035013 FBC Lerum - Floda IBK 3 - 0 Peter Bergstrand, Johan Myhr Rydsbergshallen
2010-10-09 14:00 1058035017 Skillingaryds IK - Skövde IBF 8 - 3 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Skillingaryds Arena
2010-10-09 17:00 1058035018 Östra SK Jönköping - IBK Vänersborg 11 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-10-10 17:00 1058035014 Barnarps IF - IBF Göteborg 4 - 13 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Norrahammars Sporthall
2010-10-15 20:00 1058035019 IBK Vänersborg - FBC Lerum 6 - 9 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Idrottshuset, Vänersborg
2010-10-15 20:30 1058035024 Westerviks IBK - Östra SK Jönköping 5 - 5 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Bökensved Sporthall
2010-10-16 14:30 1058035021 IBF Göteborg - Sävsjö IBK 5 - 3 Peter Bergstrand, Johan Myhr Torpahallen
2010-10-16 15:00 1058035020 Skövde IBF - Barnarps IF 5 - 2 Martin Larsson, Sven Persson Arena C, Skövde
2010-10-16 17:00 1058035022 Floda IBK - IBK Tygriket 99 6 - 7 e.förl. Tobias Sandblom, Mike Bengtsson Rydsbergshallen
2010-10-17 17:00 1058035023 Stenungsunds IBK - Skillingaryds IK 5 - 3 Thomas Andersson, Andreas Lybacken Stenungsund Arena
2010-10-22 19:30 1058035029 Skillingaryds IK - Westerviks IBK 6 - 12 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Skillingaryds Arena
2010-10-22 20:00 1058035025 FBC Lerum - Skövde IBF 6 - 4 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Rydsbergshallen
2010-10-23 15:00 1058035028 IBK Tygriket 99 - IBF Göteborg 5 - 1 Jonas Hansson, Andreas Lybacken Arenahallen
2010-10-23 17:00 1058035030 Östra SK Jönköping - Stenungsunds IBK 5 - 4 David Geiser, Henrik Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-10-24 15:30 1058035027 Sävsjö IBK - Floda IBK 6 - 7 e.förl. Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sävsjö Sporthall
2010-10-24 17:00 1058035026 Barnarps IF - IBK Vänersborg 7 - 5 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Norrahammars Sporthall
2010-10-29 20:00 1058035034 IBK Vänersborg - IBK Tygriket 99 7 - 6 Thomas Andersson, Johan Hällgren Idrottshuset, Vänersborg
2010-10-30 14:00 1058035035 Skillingaryds IK - Floda IBK 4 - 5 e.förl. Andreas Holm, Martin Mosskull Skillingaryds Arena
2010-10-30 14:30 1058035036 IBF Göteborg - Östra SK Jönköping 7 - 4 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Torpahallen
2010-10-30 15:00 1058035033 Westerviks IBK - FBC Lerum 5 - 7 David Geiser, Henrik Nilsson Bökensved Sporthall
2010-10-30 16:00 1058035031 Stenungsunds IBK - Barnarps IF 3 - 5 Jonas Hansson, Måns Löfgren Stenungsund Arena
2010-10-30 16:30 1058035032 Skövde IBF - Sävsjö IBK 4 - 1 Magnus Ahlén, Percy Lundkvist Arena C, Skövde
2010-11-12 19:30 1058035038 Barnarps IF - Skillingaryds IK 4 - 8 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Norrahammars Sporthall
2010-11-13 14:00 1058035037 FBC Lerum - Sävsjö IBK 10 - 4 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Rydsbergshallen
2010-11-13 15:00 1058035042 Westerviks IBK - Skövde IBF 14 - 10 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Bökensved Sporthall
2010-11-13 17:00 1058035039 Östra SK Jönköping - IBK Tygriket 99 9 - 4 David Geiser, Henrik Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-11-13 17:00 1058035041 Floda IBK - IBK Vänersborg 11 - 5 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Rydsbergshallen
2010-11-13 17:15 1058035040 IBF Göteborg - Stenungsunds IBK 5 - 3 Thomas Andersson, Andreas Lybacken Torpahallen
2010-11-17 20:00 1058035046 IBK Vänersborg - IBF Göteborg 8 - 13 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Idrottshuset, Vänersborg
2010-11-19 19:30 1058035045 Sävsjö IBK - Östra SK Jönköping 3 - 9 Andreas Holm, Martin Mosskull Sävsjö Sporthall
2010-11-20 14:00 1058035044 Skillingaryds IK - FBC Lerum 5 - 6 Martin Larsson, Sven Persson Skillingaryds Arena
2010-11-20 14:30 1058035048 Stenungsunds IBK - Skövde IBF 8 - 3 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Stenungsund Arena
2010-11-20 15:00 1058035047 Floda IBK - Westerviks IBK 3 - 3 Thomas Andersson, Johan Hällgren Rydsbergshallen
2010-11-20 16:00 1058035043 IBK Tygriket 99 - Barnarps IF 4 - 5 e.förl. Emil Jungåker, Tobias Lindgren Öxabäckshallen
2010-11-24 19:30 1058035053 Stenungsunds IBK - IBK Vänersborg 8 - 4 Peter Bergstrand, Johan Myhr Stenungsund Arena
2010-11-26 19:30 1058035049 Sävsjö IBK - Skillingaryds IK 5 - 6 e.förl. Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Sävsjö Sporthall
2010-11-26 19:30 1058035051 Barnarps IF - Östra SK Jönköping 5 - 8 Magnus Andersson, Fredrik Dalén Norrahammars Sporthall
2010-11-26 20:00 1058035050 FBC Lerum - IBK Tygriket 99 6 - 5 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Rydsbergshallen
2010-11-27 14:30 1058035052 IBF Göteborg - Westerviks IBK 10 - 12 Peter Bergstrand, Johan Myhr Torpahallen
2010-11-27 15:00 1058035054 Skövde IBF - Floda IBK 6 - 3 David Geiser, Henrik Nilsson Arena C, Skövde
2010-12-04 13:00 1058035056 IBK Tygriket 99 - Sävsjö IBK 4 - 8 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Öxabäckshallen
2010-12-04 15:00 1058035058 Floda IBK - IBF Göteborg 5 - 3 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Rydsbergshallen
2010-12-04 17:00 1058035057 Östra SK Jönköping - Skillingaryds IK 14 - 1 Thomas Andersson, Johan Hällgren Jönköpings Idrottshus D-hall
2010-12-05 15:00 1058035059 Westerviks IBK - Stenungsunds IBK 7 - 4 Magnus Andersson, Fredrik Dalén Bökensved Sporthall
2010-12-05 15:00 1058035060 Skövde IBF - IBK Vänersborg 7 - 5 Peter Bergstrand, Johan Myhr Arena C, Skövde
2010-12-05 17:00 1058035055 Barnarps IF - FBC Lerum 2 - 10 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Norrahammars Sporthall
2010-12-16 19:30 1058035063 Skillingaryds IK - IBK Tygriket 99 9 - 5 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Skillingaryds Arena
2010-12-17 19:30 1058035062 Sävsjö IBK - Barnarps IF 11 - 3 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Sävsjö Sporthall
2010-12-17 20:00 1058035061 FBC Lerum - Östra SK Jönköping 5 - 6 Martin Larsson, Sven Persson Rydsbergshallen
2010-12-18 14:30 1058035064 IBF Göteborg - Skövde IBF 12 - 5 Jonas Gustafsson, Andreas Lybacken Torpahallen
2010-12-18 14:30 1058035065 Stenungsunds IBK - Floda IBK 8 - 1 Martin Larsson, Sven Persson Stenungsund Arena
2010-12-19 14:00 1058035066 IBK Vänersborg - Westerviks IBK 6 - 16 Peter Bergstrand, Johan Myhr Idrottshuset, Vänersborg
2010-12-11 14:30 1058035069 Stenungsunds IBK - Sävsjö IBK 8 - 9 e.förl. Thomas Andersson, Johan Hällgren Stenungsund Arena
2011-01-08 14:00 1058035071 IBK Vänersborg - Skillingaryds IK 8 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Idrottshuset, Vänersborg
2011-01-08 15:00 1058035068 Floda IBK - Barnarps IF 7 - 6 Tomas Haglund, Stefan Olsson Rydsbergshallen
2011-01-08 15:00 1058035070 Westerviks IBK - IBK Tygriket 99 12 - 7 Julian Poulsen Sosefo, Martin Aspegren Bökensved Sporthall
2011-01-09 12:00 1058035072 Skövde IBF - Östra SK Jönköping 3 - 7 Peter Bergstrand, Johan Myhr Arena C, Skövde
2011-01-09 16:00 1058035067 IBF Göteborg - FBC Lerum 2 - 7 Peter Jaeger, Måns Löfgren Torpahallen
2011-01-14 20:00 1058035073 FBC Lerum - Stenungsunds IBK 6 - 3 Martin Larsson, Sven Persson Rydsbergshallen
2011-01-14 20:30 1058035074 Barnarps IF - Westerviks IBK 8 - 12 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Norrahammars Sporthall
2011-01-15 14:00 1058035077 Skillingaryds IK - IBF Göteborg 3 - 3 Jonas Hansson, Sven Persson Skillingaryds Arena
2011-01-15 15:00 1058035076 IBK Tygriket 99 - Skövde IBF 5 - 3 Andreas Lybacken, Måns Löfgren Öxabäckshallen
2011-01-15 17:00 1058035078 Östra SK Jönköping - Floda IBK 9 - 5 Jonas Hansson, Sven Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-01-16 15:30 1058035075 Sävsjö IBK - IBK Vänersborg 14 - 3 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Sävsjö Sporthall
2011-01-21 19:30 1058035081 Westerviks IBK - Sävsjö IBK 9 - 8 e.förl. Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Bökensved Sporthall
2011-01-22 14:30 1058035080 IBF Göteborg - Barnarps IF 8 - 7 e.förl. Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Torpahallen
2011-01-22 14:30 1058035082 Stenungsunds IBK - IBK Tygriket 99 3 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Stenungsund Arena
2011-01-22 15:00 1058035079 Floda IBK - FBC Lerum 6 - 3 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Rydsbergshallen
2011-01-22 16:30 1058035083 Skövde IBF - Skillingaryds IK 6 - 2 Thomas Andersson, Johan Hällgren Idrottshallen Skövde
2011-01-23 17:00 1058035084 IBK Vänersborg - Östra SK Jönköping 6 - 10 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Idrottshuset, Vänersborg
2011-01-28 19:30 1058035086 Barnarps IF - Skövde IBF 7 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Norrahammars Sporthall
2011-01-28 20:00 1058035085 FBC Lerum - IBK Vänersborg 17 - 3 Peter Bergstrand, Johan Myhr Rydsbergshallen
2011-01-29 14:00 1058035089 Skillingaryds IK - Stenungsunds IBK 5 - 6 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Skillingaryds Arena
2011-01-29 15:00 1058035088 IBK Tygriket 99 - Floda IBK 5 - 1 Peter Jaeger, Måns Löfgren Öxabäckshallen
2011-01-29 17:00 1058035090 Östra SK Jönköping - Westerviks IBK 13 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-01-30 15:30 1058035087 Sävsjö IBK - IBF Göteborg 3 - 7 Robin Boqvist, Jonas Hansson Sävsjö Sporthall
2011-02-11 20:00 1058035095 Westerviks IBK - Skillingaryds IK 4 - 7 Andreas Holm, Martin Mosskull Bökensved Sporthall
2011-02-12 14:00 1058035092 IBK Vänersborg - Barnarps IF 7 - 9 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Idrottshuset, Vänersborg
2011-02-12 14:30 1058035094 IBF Göteborg - IBK Tygriket 99 12 - 2 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Torpahallen
2011-02-12 14:30 1058035096 Stenungsunds IBK - Östra SK Jönköping 1 - 5 Tomas Haglund, Stefan Olsson Stenungsund Arena
2011-02-12 15:00 1058035091 Skövde IBF - FBC Lerum 8 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Arena C, Skövde
2011-02-12 17:00 1058035093 Floda IBK - Sävsjö IBK 5 - 6 e.förl. Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Rydsbergshallen
2011-02-19 14:00 1058035099 FBC Lerum - Westerviks IBK 8 - 3 Peter Jaeger, Måns Löfgren Rydsbergshallen
2011-02-19 17:00 1058035101 Floda IBK - Skillingaryds IK 7 - 2 Peter Jaeger, Måns Löfgren Rydsbergshallen
2011-02-19 17:00 1058035102 Östra SK Jönköping - IBF Göteborg 9 - 7 Martin Larsson, Sven Persson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-02-20 15:30 1058035098 Sävsjö IBK - Skövde IBF 9 - 6 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Sävsjö Sporthall
2011-02-20 16:00 1058035100 IBK Tygriket 99 - IBK Vänersborg 11 - 8 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Öxabäckshallen
2011-02-20 17:00 1058035097 Barnarps IF - Stenungsunds IBK 7 - 7 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Norrahammars Sporthall
2011-02-24 20:00 1058035106 Stenungsunds IBK - IBF Göteborg 4 - 8 Andreas Lybacken, Jonas Hansson Stenungsund Arena
2011-02-25 19:30 1058035104 Skillingaryds IK - Barnarps IF 8 - 4 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Skillingaryds Arena
2011-02-26 16:00 1058035105 IBK Tygriket 99 - Östra SK Jönköping 6 - 7 e.förl. Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Arenahallen
2011-02-26 17:00 1058035107 IBK Vänersborg - Floda IBK 6 - 10 Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Idrottshuset, Vänersborg
2011-02-27 15:00 1058035108 Skövde IBF - Westerviks IBK 5 - 7 Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Arena C, Skövde
2011-02-27 15:30 1058035103 Sävsjö IBK - FBC Lerum 10 - 4 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Sävsjö Sporthall
2011-03-04 20:00 1058035110 FBC Lerum - Skillingaryds IK 5 - 7 Peter Bergstrand, Johan Myhr Rydsbergshallen
2011-03-04 20:00 1058035111 Östra SK Jönköping - Sävsjö IBK 11 - 3 Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-03-05 15:00 1058035113 Westerviks IBK - Floda IBK 9 - 8 e.förl. Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Bökensved Sporthall
2011-03-05 15:00 1058035114 Skövde IBF - Stenungsunds IBK 12 - 8 Andreas Holm, Martin Mosskull Arena C, Skövde
2011-03-05 17:15 1058035112 IBF Göteborg - IBK Vänersborg 7 - 5 Peter Bergstrand, Johan Myhr Torpahallen
2011-03-06 17:00 1058035109 Barnarps IF - IBK Tygriket 99 4 - 5 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Norrahammars Sporthall
2011-03-11 19:30 1058035115 Skillingaryds IK - Sävsjö IBK 7 - 8 e.förl. Johan Andersson, Mattias Alm-Nielsen Skillingaryds Arena
2011-03-11 20:00 1058035119 IBK Vänersborg - Stenungsunds IBK 3 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Idrottshuset, Vänersborg
2011-03-12 15:00 1058035116 IBK Tygriket 99 - FBC Lerum 6 - 5 e.förl. Robin Boqvist, Jonas Hansson Arenahallen
2011-03-12 16:45 1058035118 Westerviks IBK - IBF Göteborg 7 - 15 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Bökensved Sporthall
2011-03-12 17:00 1058035117 Östra SK Jönköping - Barnarps IF 14 - 4 Magnus Andersson, Fredrik Dalén Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-03-12 17:00 1058035120 Floda IBK - Skövde IBF 7 - 7 Tomas Haglund, Stefan Olsson Rydsbergshallen
2011-03-18 19:30 1058035123 Skillingaryds IK - Östra SK Jönköping 4 - 10 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Skillingaryds Arena
2011-03-18 19:30 1058035124 IBF Göteborg - Floda IBK 7 - 5 Tomas Haglund, Stefan Olsson Torpahallen
2011-03-18 19:45 1058035122 Sävsjö IBK - IBK Tygriket 99 6 - 3 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Sävsjö Sporthall
2011-03-18 20:00 1058035121 FBC Lerum - Barnarps IF 6 - 4 Peter Jaeger, Måns Löfgren Rydsbergshallen
2011-03-19 14:00 1058035126 IBK Vänersborg - Skövde IBF 4 - 7 Peter Bergstrand, Johan Myhr Idrottshuset, Vänersborg
2011-03-19 14:30 1058035125 Stenungsunds IBK - Westerviks IBK 12 - 8 Robin Boqvist, Jonas Hansson Stenungsund Arena
2011-03-26 17:00 1058035127 Östra SK Jönköping - FBC Lerum 11 - 7 John Gundin, Tomas Magnusson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-03-26 17:00 1058035128 Barnarps IF - Sävsjö IBK 6 - 14 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Norrahammars Sporthall
2011-03-26 17:00 1058035129 IBK Tygriket 99 - Skillingaryds IK 2 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Öxabäckshallen
2011-03-26 17:00 1058035130 Skövde IBF - IBF Göteborg 3 - 7 Percy Lundkvist, Daniel Monander Arena C, Skövde
2011-03-26 17:00 1058035131 Floda IBK - Stenungsunds IBK 5 - 3 Peter Bergstrand, Johan Myhr Rydsbergshallen
2011-03-26 17:00 1058035132 Westerviks IBK - IBK Vänersborg 4 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Bökensved Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Östra SK Jönköping 22 18 2 (1) 2 190-101 89 57
2. IBF Göteborg 22 15 2 (1) 5 172-114 58 48
3. FBC Lerum 22 14 1 (0) 7 147-111 36 43
4. Sävsjö IBK 22 10 6 (3) 6 151-128 23 39
5. Floda IBK 22 9 7 (2) 6 122-116 6 36
6. Westerviks IBK 22 9 4 (2) 9 184-169 15 33
7. Skövde IBF 22 9 1 (0) 12 120-138 -18 28
8. IBK Tygriket 99 22 7 4 (2) 11 108-131 -23 27
9. Stenungsunds IBK 22 8 2 (0) 12 118-119 -1 26
10. Skillingaryds IK 22 7 4 (1) 11 116-145 -29 26
11. Barnarps IF 22 4 3 (1) 15 112-186 -74 16
12. IBK Vänersborg 22 4 0 (0) 18 120-202 -82 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Östra Svealand
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2010-09-25 12:30 1058034002 Gottsunda IBF - Duvbo IK 4 - 5 Mats Jonsson, Anders Westerberg Allianshallen A
2010-09-25 13:15 1058034003 Hammarby IF IBF - FBI Tullinge 11 - 3 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sjöstadshallen
2010-09-25 14:00 1058034005 Sundbybergs IK - Storvreta Ungdom IBK 7 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Hallonbergshallen
2010-09-26 13:00 1058034004 Huddinge IBS - Farsta IBK 5 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Botkyrkahallen
2010-09-26 17:00 1058034001 Livets Ord IF - Åkersberga IBF 6 - 7 e.förl. Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2010-09-26 19:00 1058034006 Tillberga IK - Nacka Wallenstam IBK 4 - 7 Michael Selg, Mathias Stegrud Tillberga Sporthall
2010-10-02 12:30 1058034009 Storvreta Ungdom IBK - Hammarby IF IBF 8 - 7 Björn Hedman, Niklas Forsman Allianshallen A
2010-10-02 13:00 1058034008 Farsta IBK - Gottsunda IBF 6 - 5 e.förl. Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Farstahallen
2010-10-02 14:00 1058034011 Åkersberga IBF - Sundbybergs IK 8 - 7 Mats Jonsson, Anders Westerberg Åkersberga Sporthall
2010-10-02 14:30 1058034007 FBI Tullinge - Livets Ord IF 5 - 3 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Tullingehallen
2010-10-02 14:30 1058034012 Duvbo IK - Tillberga IK 8 - 6 Anders Asp, Per Rosén Löthallen
2010-10-02 17:00 1058034010 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS 8 - 3 Jonas Djäken, Peter Kirch Ormingehallen
2010-10-09 13:15 1058034015 Hammarby IF IBF - Farsta IBK 4 - 8 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Sjöstadshallen
2010-10-09 14:00 1058034017 Sundbybergs IK - Nacka Wallenstam IBK 9 - 5 Peter Kirch, Mats Korpi Hallonbergshallen
2010-10-10 13:00 1058034016 Huddinge IBS - FBI Tullinge 5 - 9 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Botkyrkahallen
2010-10-10 14:00 1058034014 Gottsunda IBF - Åkersberga IBF 7 - 8 e.förl. Jonas Djäken, Daniel Söderberg Allianshallen A
2010-10-10 17:00 1058034013 Livets Ord IF - Duvbo IK 7 - 9 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Allianshallen A
2010-10-10 19:00 1058034018 Tillberga IK - Storvreta Ungdom IBK 5 - 4 e.förl. Peter Kirch, Mats Korpi Tillberga Sporthall
2010-10-14 19:30 1058034022 Duvbo IK - Huddinge IBS 8 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Löthallen
2010-10-16 13:00 1058034024 Farsta IBK - Tillberga IK 6 - 3 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Farstahallen
2010-10-16 13:30 1058034021 Åkersberga IBF - Hammarby IF IBF 11 - 10 Daniel Södergren, Håkan Thunman Åkersberga Sporthall
2010-10-16 14:30 1058034023 FBI Tullinge - Sundbybergs IK 4 - 3 Mats Jonsson, Anders Westerberg Tullingehallen
2010-10-16 15:30 1058034019 Storvreta Ungdom IBK - Livets Ord IF 4 - 9 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2010-10-16 17:00 1058034020 Nacka Wallenstam IBK - Gottsunda IBF 10 - 2 Leif Borglund, Shari Tingman Ormingehallen
2010-10-21 19:00 1058034026 Gottsunda IBF - Storvreta Ungdom IBK 7 - 4 Jonas Djäken, Arash Sohrevardi Allianshallen A
2010-10-22 19:45 1058034028 Huddinge IBS - Åkersberga IBF 7 - 3 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Botkyrkahallen
2010-10-23 14:00 1058034029 Sundbybergs IK - Farsta IBK 3 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Hallonbergshallen
2010-10-24 18:30 1058034025 Livets Ord IF - Nacka Wallenstam IBK 7 - 9 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2010-10-24 19:00 1058034027 Hammarby IF IBF - Duvbo IK 7 - 6 Sjöstadshallen
2010-10-24 19:00 1058034030 Tillberga IK - FBI Tullinge 2 - 7 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tillberga Sporthall
2010-10-30 13:00 1058034033 Farsta IBK - Livets Ord IF 10 - 4 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Farstahallen
2010-10-30 14:00 1058034035 Sundbybergs IK - Duvbo IK 6 - 7 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Hallonbergshallen
2010-10-30 14:00 1058034036 Åkersberga IBF - Tillberga IK 11 - 5 Mats Jonsson, Nicklas Sundgren Åkersberga Sporthall
2010-10-30 14:30 1058034031 FBI Tullinge - Gottsunda IBF 4 - 2 Anders Asp, Per Rosén Tullingehallen
2010-10-30 17:00 1058034032 Nacka Wallenstam IBK - Hammarby IF IBF 7 - 8 e.förl. Johan Krispinsson, Lars Lundberg Ormingehallen
2010-10-31 14:00 1058034034 Storvreta Ungdom IBK - Huddinge IBS 6 - 6 Niklas Laine, Reijo Niskala Allianshallen A
2010-11-13 13:00 1058034042 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK 8 - 4 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Farstahallen
2010-11-13 14:00 1058034038 Gottsunda IBF - Sundbybergs IK 3 - 5 Mats Jonsson, Anders Westerberg Allianshallen A
2010-11-13 14:00 1058034040 Åkersberga IBF - FBI Tullinge 2 - 4 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Åkersberga Sporthall
2010-11-14 13:00 1058034041 Duvbo IK - Storvreta Ungdom IBK 9 - 7 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Löthallen
2010-11-14 17:00 1058034037 Livets Ord IF - Hammarby IF IBF 3 - 12 Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2010-11-14 19:00 1058034039 Tillberga IK - Huddinge IBS 6 - 11 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Tillberga Sporthall
2010-11-19 19:45 1058034043 Huddinge IBS - Gottsunda IBF 10 - 4 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Botkyrkahallen
2010-11-20 14:00 1058034044 Sundbybergs IK - Livets Ord IF 9 - 8 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Hallonbergshallen
2010-11-20 14:30 1058034047 Duvbo IK - Farsta IBK 7 - 6 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Löthallen
2010-11-20 14:30 1058034048 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 8 - 3 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Tullingehallen
2010-11-20 16:45 1058034045 Hammarby IF IBF - Tillberga IK 13 - 1 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Eriksdalshallen
2010-11-20 17:00 1058034046 Storvreta Ungdom IBK - Åkersberga IBF 7 - 5 Roger Borgs, Björn Landin Allianshallen A
2010-11-27 12:30 1058034051 Gottsunda IBF - Tillberga IK 5 - 2 Niklas Laine, Reijo Niskala Allianshallen A
2010-11-27 14:00 1058034052 Åkersberga IBF - Farsta IBK 8 - 5 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Åkersberga Sporthall
2010-11-27 14:30 1058034053 FBI Tullinge - Storvreta Ungdom IBK 7 - 6 e.förl. Anders Asp, Per Rosén Tullingehallen
2010-11-27 17:00 1058034054 Nacka Wallenstam IBK - Duvbo IK 9 - 4 Mats Jonsson, Anders Westerberg Ormingehallen
2010-11-28 12:30 1058034049 Hammarby IF IBF - Sundbybergs IK 10 - 2 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Sjöstadshallen
2010-11-28 17:00 1058034050 Livets Ord IF - Huddinge IBS 5 - 6 Leif Borglund, Shari Tingman Allianshallen A
2010-12-03 19:45 1058034056 Huddinge IBS - Hammarby IF IBF 5 - 9 Peter Kirch, Mats Korpi Botkyrkahallen
2010-12-04 17:00 1058034060 Nacka Wallenstam IBK - Storvreta Ungdom IBK 5 - 8 Arash Sohrevardi, Peter Eriksson Ormingehallen
2010-12-04 18:30 1058034055 Gottsunda IBF - Livets Ord IF 2 - 3 David Geiser, Henrik Nilsson Allianshallen A
2010-12-05 13:00 1058034058 Duvbo IK - Åkersberga IBF 15 - 3 Niklas Mothander, Michael Selg Löthallen
2010-12-05 19:00 1058034057 Tillberga IK - Sundbybergs IK 6 - 7 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Tillberga Sporthall
2011-02-05 14:30 1058034059 Farsta IBK - FBI Tullinge 7 - 6 e.förl. Björn Hedman, Peter Kirch Farstahallen
2010-12-12 12:30 1058034066 Storvreta Ungdom IBK - Farsta IBK 4 - 10 Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Fyrishov A
2010-12-18 13:30 1058034062 Hammarby IF IBF - Gottsunda IBF 12 - 5 Peter Eriksson, Mathias Stegrud Eriksdalshallen
2010-12-18 14:00 1058034063 Sundbybergs IK - Huddinge IBS 9 - 8 Roger Borgs, Björn Landin Hallonbergshallen
2010-12-18 14:30 1058034065 FBI Tullinge - Duvbo IK 7 - 7 Peter Kirch, Nicklas Sundgren Tullingehallen
2010-12-19 16:00 1058034064 Åkersberga IBF - Nacka Wallenstam IBK 9 - 9 Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Åkersberga Sporthall
2010-12-19 18:30 1058034061 Livets Ord IF - Tillberga IK 10 - 3 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2011-01-08 13:00 1058034070 Farsta IBK - Huddinge IBS 2 - 7 Peter Kirch, Mats Korpi Farstahallen
2011-01-08 14:00 1058034067 Åkersberga IBF - Livets Ord IF 4 - 6 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Åkersberga Sporthall
2011-01-08 17:00 1058034072 Nacka Wallenstam IBK - Tillberga IK 8 - 5 Peter Kirch, Mats Korpi Ormingehallen
2011-01-09 13:00 1058034068 Duvbo IK - Gottsunda IBF 12 - 5 Anders Asp, Per Rosén Löthallen
2011-01-09 13:00 1058034069 FBI Tullinge - Hammarby IF IBF 5 - 6 e.förl. Jonas Djäken, Daniel Söderberg Tullingehallen
2011-01-09 18:00 1058034071 Storvreta Ungdom IBK - Sundbybergs IK 8 - 7 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Allianshallen A
2011-01-12 19:45 1058034076 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK 5 - 3 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Botkyrkahallen
2011-01-15 12:30 1058034074 Gottsunda IBF - Farsta IBK 6 - 9 Thomas Andersson, Rickard Wissman Allianshallen A
2011-01-15 14:00 1058034077 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF 7 - 8 e.förl. Jonas Djäken, Daniel Söderberg Hallonbergshallen
2011-01-15 16:45 1058034075 Hammarby IF IBF - Storvreta Ungdom IBK 4 - 5 e.förl. Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Eriksdalshallen
2011-01-16 17:00 1058034073 Livets Ord IF - FBI Tullinge 5 - 8 Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2011-01-16 19:00 1058034078 Tillberga IK - Duvbo IK 5 - 7 Niklas Laine, Reijo Niskala Tillberga Sporthall
2011-01-22 13:00 1058034081 Farsta IBK - Hammarby IF IBF 6 - 13 Jan Lord, Rickard Nilsson Farstahallen
2011-01-22 14:00 1058034080 Åkersberga IBF - Gottsunda IBF 5 - 4 Jonas Djäken, Daniel Söderberg Åkersberga Sporthall
2011-01-22 14:30 1058034082 FBI Tullinge - Huddinge IBS 6 - 5 Peter Kirch, Mats Korpi Tullingehallen
2011-01-22 17:00 1058034083 Nacka Wallenstam IBK - Sundbybergs IK 11 - 7 Daniel Södergren, Håkan Thunman Ormingehallen
2011-01-23 13:00 1058034079 Duvbo IK - Livets Ord IF 14 - 5 Jan Lord, Rickard Nilsson Löthallen
2011-01-23 15:30 1058034084 Storvreta Ungdom IBK - Tillberga IK 10 - 1 Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2011-01-29 12:30 1058034086 Gottsunda IBF - Nacka Wallenstam IBK 8 - 7 Ola Nilsson, Roger Persson Allianshallen A
2011-01-29 14:00 1058034089 Sundbybergs IK - FBI Tullinge 1 - 9 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Hallonbergshallen
2011-01-29 15:30 1058034085 Livets Ord IF - Storvreta Ungdom IBK 7 - 6 Ola Nilsson, Roger Persson Allianshallen A
2011-01-30 13:00 1058034088 Huddinge IBS - Duvbo IK 3 - 6 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Botkyrkahallen
2011-01-30 16:30 1058034087 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 12 - 7 Christoffer Boholm, Tobias Sandblom Eriksdalshallen
2011-01-30 19:00 1058034090 Tillberga IK - Farsta IBK 5 - 14 Fredrik Olsson, Daniel Wahlström Tillberga Sporthall
2011-02-12 14:00 1058034094 Åkersberga IBF - Huddinge IBS 1 - 5 Niklas Laine, Reijo Niskala Åkersberga Sporthall
2011-02-12 14:30 1058034096 FBI Tullinge - Tillberga IK 11 - 0 Peter Kirch, Mats Korpi Tullingehallen
2011-02-12 17:00 1058034091 Nacka Wallenstam IBK - Livets Ord IF 11 - 5 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Ormingehallen
2011-02-12 17:00 1058034092 Storvreta Ungdom IBK - Gottsunda IBF 6 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Allianshallen A
2011-02-13 13:00 1058034093 Duvbo IK - Hammarby IF IBF 6 - 16 Peter Kirch, Mats Korpi Löthallen
2011-03-16 19:00 1058034095 Farsta IBK - Sundbybergs IK 11 - 9 Mats Jonsson, Anders Westerberg Farstahallen
2011-02-19 12:30 1058034097 Gottsunda IBF - FBI Tullinge 4 - 9 Richard Forsberg, Tony Tsioulis Allianshallen A
2011-02-19 16:45 1058034098 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK 8 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Eriksdalshallen
2011-02-20 13:00 1058034100 Huddinge IBS - Storvreta Ungdom IBK 6 - 7 e.förl. Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Botkyrkahallen
2011-02-20 13:00 1058034101 Duvbo IK - Sundbybergs IK 12 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Löthallen
2011-02-20 17:00 1058034099 Livets Ord IF - Farsta IBK 8 - 12 Peter Kirch, Mats Korpi Allianshallen A
2011-02-20 19:00 1058034102 Tillberga IK - Åkersberga IBF 5 - 10 Henrik Ibjer, Christoffer Svec Tillberga Sporthall
2011-02-23 19:45 1058034105 Huddinge IBS - Tillberga IK 9 - 4 Mats Jonsson, Anders Westerberg Botkyrkahallen
2011-02-26 13:30 1058034103 Hammarby IF IBF - Livets Ord IF 8 - 4 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Eriksdalshallen
2011-02-26 14:00 1058034104 Sundbybergs IK - Gottsunda IBF 4 - 11 Hallonbergshallen
2011-02-26 14:30 1058034106 FBI Tullinge - Åkersberga IBF 9 - 6 Björn Hedman, Daniel Söderberg Tullingehallen
2011-02-26 17:00 1058034108 Nacka Wallenstam IBK - Farsta IBK 10 - 6 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Ormingehallen
2011-02-27 14:00 1058034107 Storvreta Ungdom IBK - Duvbo IK 5 - 11 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2011-03-03 20:00 1058034114 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 3 - 5 Peter Palmelius, Stefan Öberg Ormingehallen
2011-03-04 19:30 1058034113 Farsta IBK - Duvbo IK 4 - 5 Björn Hedman, Arash Sohrevardi Farstahallen
2011-03-06 14:00 1058034109 Gottsunda IBF - Huddinge IBS 8 - 4 Björn Hedman, Mats Jonsson Allianshallen A
2011-03-06 16:00 1058034112 Åkersberga IBF - Storvreta Ungdom IBK 5 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Åkersberga Sporthall
2011-03-06 17:00 1058034110 Livets Ord IF - Sundbybergs IK 7 - 6 e.förl. Björn Hedman, Mats Jonsson Allianshallen A
2011-03-06 19:00 1058034111 Tillberga IK - Hammarby IF IBF 3 - 7 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Tillberga Sporthall
2011-03-11 19:45 1058034116 Huddinge IBS - Livets Ord IF 8 - 5 Anders Asp, Per Rosén Botkyrkahallen
2011-03-12 13:00 1058034118 Farsta IBK - Åkersberga IBF 9 - 8 e.förl. Nicklas Sundgren, Mikael Waldenvik Farstahallen
2011-03-12 14:00 1058034115 Sundbybergs IK - Hammarby IF IBF 11 - 12 Mats Jonsson, Anders Westerberg Hallonbergshallen
2011-03-12 17:00 1058034119 Storvreta Ungdom IBK - FBI Tullinge 2 - 7 Peter Kirch, Mats Korpi Allianshallen A
2011-03-12 17:30 1058034117 Tillberga IK - Gottsunda IBF 3 - 5 Roland Carlsson, Håkan Thunman Tillberga Sporthall
2011-03-13 13:00 1058034120 Duvbo IK - Nacka Wallenstam IBK 10 - 7 Leif Borglund, Shari Tingman Löthallen
2011-03-19 14:00 1058034123 Sundbybergs IK - Tillberga IK 4 - 3 Mats Jonsson, Peter Eriksson Hallonbergshallen
2011-03-19 14:00 1058034124 Åkersberga IBF - Duvbo IK 5 - 9 Peter Kirch, Mats Korpi Åkersberga Sporthall
2011-03-19 14:30 1058034125 FBI Tullinge - Farsta IBK 11 - 6 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Tullingehallen
2011-03-19 17:00 1058034126 Storvreta Ungdom IBK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 7 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Allianshallen A
2011-03-20 11:45 1058034122 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS 13 - 4 Arash Sohrevardi, Nicklas Sundgren Eriksdalshallen
2011-03-20 18:00 1058034121 Livets Ord IF - Gottsunda IBF 7 - 4 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2011-03-26 13:00 1058034127 Tillberga IK - Livets Ord IF 2 - 10 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Tillberga Sporthall
2011-03-26 13:00 1058034128 Gottsunda IBF - Hammarby IF IBF 9 - 17 Henrik Isberg, Mårten Hanold Allianshallen A
2011-03-26 13:00 1058034129 Huddinge IBS - Sundbybergs IK 5 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Botkyrkahallen
2011-03-26 13:00 1058034130 Nacka Wallenstam IBK - Åkersberga IBF 11 - 8 Peter Eriksson, Shari Tingman Ormingehallen
2011-03-26 13:00 1058034131 Duvbo IK - FBI Tullinge 10 - 7 Thomas Andersson, Rickard Wissman Löthallen
2011-03-26 13:00 1058034132 Farsta IBK - Storvreta Ungdom IBK 4 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Duvbo IK 22 18 1 (0) 3 187-135 52 55
2. Hammarby IF IBF 22 16 3 (2) 3 219-125 94 53
3. FBI Tullinge 22 16 4 (1) 2 151-99 52 53
4. Farsta IBK 22 11 4 (3) 7 158-138 20 40
5. Nacka Wallenstam IBK 22 11 2 (0) 9 160-142 18 35
6. Huddinge IBS 22 9 3 (0) 10 132-133 -1 30
7. Storvreta Ungdom IBK 22 7 5 (2) 10 127-141 -14 28
8. Åkersberga IBF 22 6 5 (3) 11 142-165 -23 26
9. Sundbybergs IK 22 8 2 (0) 12 135-166 -31 26
10. Livets Ord IF 22 7 2 (1) 13 134-159 -25 24
11. Gottsunda IBF 22 6 2 (0) 14 115-152 -37 20
12. Tillberga IK 22 0 1 (1) 21 79-184 -105 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis