Division 2 (2014/15)

Gruppspel
Herrar veteraner division 2 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 13:30 150021001 Ängby IF - Hammarby IF IBF 6 - 18 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Stora Mossen 1
2014-09-14 10:30 150021003 Solvik IK - IBK Globen 10 - 8 Mathias Olofsson, Mattias Lönnborg Råstaparkhallen
2014-09-14 14:30 150021004 Nacka Wallenstam IBK - Lokomotiv Kista IBF 4 - 4 Patrik Andersén, Rebecca Staffas Ormingehallen
2014-09-16 21:00 150021006 IBK Globen - Sofiebergs IBK 7 - 1 Jakob Westerlund, Sampo Friberg Skarpnäckshallen
2014-09-20 10:00 150021005 Lokomotiv Kista IBF - Solvik IK 1 - 11 Patrik Andersén, Jonas Edström Ärvingehallen
2014-10-11 15:30 150021008 Hammarby IF IBF - Västerorts IBK 6 - 3 Ola Bigestans, Tobias Sonesson Sjöstadshallen
2014-10-04 15:30 150021010 Ängby IF - IBK Globen 4 - 15 Mattias Nordlund, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2014-10-05 10:00 150021012 Solvik IK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 14 Peter Eriksson, Mats Järnmark Råstaparkhallen
2014-10-05 13:30 150021011 Sofiebergs IBK - Lokomotiv Kista IBF 11 - 5 David Berger, Tobias Berger Tyresöhallen
2014-10-07 21:00 150021015 IBK Globen - Västerorts IBK 8 - 3 Aldin Imamovic, Juha Tammerström Skarpnäckshallen
2014-10-11 11:00 150021014 Lokomotiv Kista IBF - Ängby IF 3 - 1 Karl Hurtig, Mats Järnmark Ärvingehallen
2014-10-12 17:45 150021013 Nacka Wallenstam IBK - Sofiebergs IBK 5 - 7 Christian Hamnström, Aldin Imamovic Ormingehallen
2014-10-25 18:30 150021020 Hammarby IF IBF - IBK Globen 7 - 1 Ghasem Tajalli, Mats Järnmark Skanstullshallen
2014-10-26 13:30 150021018 Sofiebergs IBK - Solvik IK 3 - 12 Adam Nikolausson, Roger Öfversten Tyresöhallen
2014-10-26 15:45 150021017 Västerorts IBK - Lokomotiv Kista IBF 2 - 3 Juha Tammerström, Malte Tammerström Råstaparkhallen
2014-11-01 10:00 150021023 Lokomotiv Kista IBF - Hammarby IF IBF 3 - 11 Jan-Olov Cederholm, Jonas Edström Ärvingehallen
2014-11-02 11:30 150021021 Solvik IK - Ängby IF 16 - 4 Christoffer Markovski, Tobias Sonesson Råstaparkhallen
2014-11-02 15:45 150021022 Nacka Wallenstam IBK - Västerorts IBK 7 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ormingehallen
2014-11-08 15:30 150021028 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK 6 - 5 Patrik Andersén, Christoffer Markovski Skanstullshallen
2014-11-09 12:45 150021025 Västerorts IBK - Solvik IK 6 - 6 Per Calmén, Mattias Lönnborg Råstaparkhallen
2014-11-15 17:15 150021026 Ängby IF - Sofiebergs IBK 6 - 10 Mats Järnmark, Magnus Berg Stora Mossen 1
2014-11-22 13:45 150021032 Lokomotiv Kista IBF - IBK Globen 3 - 7 Peter Gustafsson Saliba, Jonas Edström Ärvingehallen
2014-11-23 11:30 150021030 Solvik IK - Hammarby IF IBF 3 - 9 Anders Asp, Per Rosén Råstaparkhallen
2014-11-23 11:45 150021029 Sofiebergs IBK - Västerorts IBK 9 - 4 Björn Larsson, Ted Bruzelius Tyresöhallen
2014-11-23 18:15 150021031 Nacka Wallenstam IBK - Ängby IF 3 - 9 Arne Brovig, Adam Nikolausson Ormingehallen
2014-11-25 21:00 150021034 IBK Globen - Nacka Wallenstam IBK 10 - 2 Jakob Westerlund, Daniel Kölborn Skarpnäckshallen
2014-11-30 09:00 150021033 Västerorts IBK - Ängby IF 10 - 4 Mathias Olofsson, Mattias Lönnborg Råstaparkhallen
2014-12-13 14:30 150021036 Hammarby IF IBF - Sofiebergs IBK 11 - 1 Peter Eriksson, Tony Verho Sjöstadshallen
2014-12-16 21:00 150021038 IBK Globen - Solvik IK 5 - 3 Jakob Westerlund, Thomas Gjutarenäfve Skarpnäckshallen
2014-12-20 10:00 150021037 Lokomotiv Kista IBF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Aldin Imamovic, Christian Ljunggren Ärvingehallen
2014-12-20 19:20 150021040 Hammarby IF IBF - Ängby IF 8 - 4 Lars Reuterhagen, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2015-01-04 10:30 150021041 Västerorts IBK - Hammarby IF IBF 5 - 8 Per Ove Åman, Per Calmén Råstaparkhallen
2015-01-04 15:00 150021044 Solvik IK - Lokomotiv Kista IBF 5 - 11 Mario Mallengren, Andreas Mattsson Råstaparkhallen
2015-03-15 16:45 150021043 Sofiebergs IBK - IBK Globen 7 - 8 Thomas Wargkelius, Leif Karlsson Tyresöhallen
2015-01-10 16:45 150021045 Nacka Wallenstam IBK - Solvik IK 4 - 11 Patrik Andersén, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2015-01-13 21:00 150021047 IBK Globen - Ängby IF 14 - 6 Fredrik Hallenberg, Aldin Imamovic Skarpnäckshallen
2015-01-17 10:00 150021046 Lokomotiv Kista IBF - Sofiebergs IBK 4 - 4 Roland Nester, Karl Hurtig Ärvingehallen
2015-01-24 12:45 150021050 Ängby IF - Lokomotiv Kista IBF 1 - 6 Fredrik Hallenberg, Sampo Friberg Stora Mossen 1
2015-01-25 10:00 150021049 Västerorts IBK - IBK Globen 4 - 8 Oskar Sevefjord, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2015-01-25 11:15 150021051 Sofiebergs IBK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 4 Karl-Johan Leijon, Tony Verho Tyresöhallen
2015-01-27 21:00 150021056 IBK Globen - Hammarby IF IBF 4 - 2 Ken Johansson, Aldin Imamovic Skarpnäckshallen
2015-01-31 10:00 150021055 Lokomotiv Kista IBF - Västerorts IBK 4 - 10 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Ärvingehallen
2015-02-01 10:00 150021053 Solvik IK - Sofiebergs IBK 15 - 6 Patrik Cullander, Lars Reuterhagen Råstaparkhallen
2015-02-14 17:00 150021060 Hammarby IF IBF - Lokomotiv Kista IBF 6 - 5 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Sjöstadshallen
2015-02-14 17:15 150021058 Ängby IF - Solvik IK 8 - 9 Ghasem Tajalli, Mats Järnmark Stora Mossen 1
2015-02-15 11:30 150021057 Västerorts IBK - Nacka Wallenstam IBK 6 - 3 Thomas Fogelberg, Filip Fogelberg Råstaparkhallen
2015-02-22 12:30 150021061 Sofiebergs IBK - Ängby IF 9 - 2 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Tyresöhallen
2015-02-22 14:15 150021063 Nacka Wallenstam IBK - Hammarby IF IBF 5 - 12 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ormingehallen
2015-02-22 15:30 150021062 Solvik IK - Västerorts IBK 12 - 5 Roger Öfversten, Per Calmén Råstaparkhallen
2015-02-24 21:00 150021067 IBK Globen - Lokomotiv Kista IBF 4 - 2 Per Sundvall, Daniel Kölborn Skarpnäckshallen
2015-02-28 11:15 150021066 Ängby IF - Nacka Wallenstam IBK 1 - 16 Sampo Friberg, Per Ove Åman Stora Mossen 1
2015-02-28 11:45 150021068 Hammarby IF IBF - Solvik IK 6 - 7 Mario Mallengren, Daniel Kölborn Sjöstadshallen
2015-03-01 11:30 150021065 Västerorts IBK - Sofiebergs IBK 7 - 4 Jonas Edström, Kent Kastell Råstaparkhallen
2015-03-21 19:00 150021069 Ängby IF - Västerorts IBK 5 - 7 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Stora Mossen 1
2015-03-22 12:30 150021070 Sofiebergs IBK - Hammarby IF IBF 6 - 7 Aldin Imamovic, Daniel Kölborn Strandhallen - Tyresö
2015-03-22 15:30 150021072 Nacka Wallenstam IBK - IBK Globen 10 - 6 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF 14 12 0 2 117-58 59 36
2. IBK Globen 14 11 0 3 105-64 41 33
3. Solvik IK 14 9 1 4 122-90 32 28
4. Sofiebergs IBK 14 6 1 7 83-97 -14 19
5. Lokomotiv Kista IBF 14 5 2 7 58-80 -22 17
6. Västerorts IBK 14 5 1 8 76-87 -11 16
7. Nacka Wallenstam IBK 14 4 1 9 85-87 -2 13
8. Ängby IF 14 1 0 13 61-144 -83 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar veteraner division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 10:15 150020002 Centralvägens IBK - Åkersberga IBF Ungdom 6 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Väsby skolan
2014-09-14 15:00 150020001 Hässelby SK IBK - Enebybergs IF 10 - 4 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2014-09-14 16:15 150020003 Bro IK - Rosersbergs IK 6 - 7 Kari Malmros, Helen Wennström Bro Sporthall
2014-09-14 20:15 150020004 Kungsängens IF - Täby FC (B) 2 - 4 Jan-Olov Cederholm, Fredrik Nensén Ekhammarshallen
2014-09-20 10:45 150020006 Rosersbergs IK - Centralvägens IBK 4 - 7 Jakob Mökander, Jan Erik Kristofersson Rosershallen
2014-09-20 20:15 150020007 Åkersberga IBF Ungdom - Hässelby SK IBK 12 - 3 Per Sundvall, Tobias Berger Åkersberga Sporthall A
2014-09-21 16:30 150020008 Enebybergs IF - Bele Barkarby IF IBF 8 - 8 Erik Rydberg, Daniel Tollefors Danderyds Gymnasium
2014-09-21 17:30 150020005 Täby FC (B) - Bro IK 6 - 2 Patric Terelius, Karl-Johan Leijon Skarpängskolan A
2014-10-04 12:30 150020011 Centralvägens IBK - Täby FC (B) 10 - 8 Christian Högberg, Helen Wennström Väsby skolan
2014-10-05 18:00 150020012 Bro IK - Kungsängens IF 11 - 7 Aldin Imamovic, Thomas Bégat Bro Sporthall
2014-10-05 18:45 150020010 Hässelby SK IBK - Rosersbergs IK 11 - 3 Patrik Andersén, Jakob Westerlund Hässelbyhallen
2014-12-07 16:15 150020009 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF Ungdom 12 - 4 Andreas Mattsson, Robin Wirström Kallhälls sporthall
2014-10-11 16:30 150020014 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 6 - 6 Mats Järnmark, Lars Reuterhagen Skarpängskolan A
2014-10-11 17:15 150020015 Rosersbergs IK - Bele Barkarby IF IBF 6 - 10 Peter Kirch, Malin Holm Rosershallen
2014-10-12 15:00 150020013 Kungsängens IF - Centralvägens IBK 5 - 2 Christian Högberg, Jacob Leijon Ekhammarshallen
2014-10-12 18:15 150020016 Åkersberga IBF Ungdom - Enebybergs IF 11 - 2 Ken Johansson, Ulf Jonsson Åkersberga Sporthall A
2014-10-25 16:15 150020019 Åkersberga IBF Ungdom - Kungsängens IF 8 - 7 Per Sundvall, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2014-10-26 12:30 150020018 Centralvägens IBK - Bro IK 18 - 4 Jan Lingemark, Per Sundvall Väsby skolan
2014-10-26 17:30 150020020 Enebybergs IF - Rosersbergs IK 8 - 8 Tobias Ekmark, Mats Järnmark Danderyds Gymnasium
2014-10-26 19:30 150020017 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 8 - 5 Ghasem Tajalli, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2014-11-02 13:30 150020023 Täby FC (B) - Enebybergs IF 10 - 4 Jan Lingemark, Fredrik Hallenberg Tibblehallen CC
2014-11-02 14:30 150020021 Bro IK - Hässelby SK IBK 5 - 9 Mats Järnmark, Joakim Levin Bro Sporthall
2014-11-02 19:30 150020022 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF 4 - 11 Jan-Olov Cederholm, Niklas Forsman Ekhammarshallen
2014-11-08 12:15 150020024 Rosersbergs IK - Åkersberga IBF Ungdom 2 - 8 Mikael Hagman, Christian Högberg Rosershallen
2014-11-15 18:30 150020025 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK 8 - 8 Johan Jäderlund, Fredrik Berglund Sonesson Björkebyhallen
2014-11-15 19:15 150020027 Åkersberga IBF Ungdom - Täby FC (B) 7 - 7 Per Sundvall, Helen Wennström Åkersberga Sporthall A
2014-11-16 14:00 150020026 Hässelby SK IBK - Centralvägens IBK 8 - 8 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2014-11-16 17:15 150020028 Enebybergs IF - Kungsängens IF 10 - 2 David Berger, Lars Sundlöf Danderyds Gymnasium
2014-11-09 14:30 150020029 Centralvägens IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 4 Jonas Edström, Adam Nikolausson Väsby skolan
2014-11-23 17:45 150020031 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK 6 - 7 Martin Johansson, Elis Erbing Ekhammarshallen
2014-11-23 18:15 150020032 Täby FC (B) - Rosersbergs IK 5 - 5 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Skarpängskolan B
2014-11-23 19:00 150020030 Bro IK - Enebybergs IF 7 - 8 Patric Terelius, Shari Tingman Bro Sporthall
2014-11-29 11:15 150020034 Rosersbergs IK - Kungsängens IF 8 - 8 Fredrik Nensén, Peter Eriksson Rosershallen
2014-11-30 15:00 150020033 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 7 - 5 Lars Sundlöf, Andreas Mattsson Björkebyhallen
2014-11-30 19:15 150020035 Åkersberga IBF Ungdom - Bro IK 6 - 9 Karl Hurtig, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2014-11-30 19:15 150020036 Enebybergs IF - Centralvägens IBK 8 - 10 Mario Mallengren, Fredrik Nensén Danderyds Gymnasium
2014-12-14 19:00 150020040 Enebybergs IF - Hässelby SK IBK 9 - 8 Ulf Jonsson, Fredrik Berglund Sonesson Danderyds Gymnasium
2014-12-20 10:00 150020038 Rosersbergs IK - Bro IK 7 - 6 Ken Johansson, Mats Järnmark Rosershallen
2014-12-20 10:45 150020039 Åkersberga IBF Ungdom - Centralvägens IBK 2 - 12 Jan Lingemark, Mats Andersson Åkersberga Sporthall A
2014-12-21 12:00 150020037 Täby FC (B) - Kungsängens IF 5 - 13 Johannes Ekenberg, Fredrik Berglund Sonesson Tibblehallen CC
2015-01-03 11:00 150020043 Centralvägens IBK - Rosersbergs IK 15 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Per Ove Åman Väsby skolan
2015-01-04 16:15 150020044 Bro IK - Täby FC (B) 16 - 6 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Bro Sporthall
2015-01-04 17:30 150020042 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF Ungdom 4 - 18 Robert Jäderlund, Lars Sundlöf Hässelbyhallen
2015-01-04 18:00 150020041 Bele Barkarby IF IBF - Enebybergs IF 5 - 0 Jonas Edström, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2015-01-17 17:00 150020047 Rosersbergs IK - Hässelby SK IBK 7 - 13 Helen Wennström, Mikael Hagman Rosershallen
2015-01-17 17:15 150020048 Åkersberga IBF Ungdom - Bele Barkarby IF IBF 6 - 10 Alexander Mattsson, Patrik Cullander Åkersberga Sporthall A
2015-01-18 12:30 150020045 Kungsängens IF - Bro IK 6 - 3 Fredrik Nensén, Per Calmén Ekhammarshallen
2015-01-18 17:15 150020046 Täby FC (B) - Centralvägens IBK 3 - 10 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Skarpängskolan B
2015-01-25 14:00 150020051 Centralvägens IBK - Kungsängens IF 13 - 7 Jan Lingemark, Arne Brovig Väsby skolan
2015-01-25 17:30 150020050 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 7 - 2 Daniel Kölborn, Jessika Forsberg Hässelbyhallen
2015-01-25 18:30 150020049 Bele Barkarby IF IBF - Rosersbergs IK 19 - 5 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Björkebyhallen
2015-01-25 19:15 150020052 Enebybergs IF - Åkersberga IBF Ungdom 7 - 8 Arne Brovig, Lars Reuterhagen Danderyds Gymnasium
2015-01-31 12:15 150020056 Rosersbergs IK - Enebybergs IF 10 - 4 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Rosershallen
2015-01-31 17:15 150020055 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 8 Thomas Josbrink, Mario Mallengren Erikslundshallen
2015-02-01 13:00 150020054 Kungsängens IF - Åkersberga IBF Ungdom 5 - 7 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Ekhammarshallen
2015-02-01 16:15 150020053 Bro IK - Centralvägens IBK 3 - 7 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Bro Sporthall
2015-02-14 18:45 150020058 Hässelby SK IBK - Bro IK 7 - 14 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Stora Mossen 1
2015-02-15 12:15 150020057 Bele Barkarby IF IBF - Kungsängens IF 8 - 3 Jonas Jatko, Thomas Josbrink Kallhälls sporthall
2015-02-15 18:00 150020059 Åkersberga IBF Ungdom - Rosersbergs IK 16 - 2 Per Calmén, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2015-03-08 18:30 150020060 Enebybergs IF - Täby FC (B) 7 - 7 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Danderyds Gymnasium
2015-02-18 20:00 150020063 Kungsängens IF - Enebybergs IF 8 - 6 Fredrik Berglund Sonesson, Niklas Forsman Hagnäshallen
2015-02-22 10:30 150020061 Centralvägens IBK - Hässelby SK IBK 9 - 9 Johan Ståhl, Fredrik Berglund Sonesson Väsby skolan
2015-02-22 11:30 150020064 Täby FC (B) - Åkersberga IBF Ungdom 7 - 7 Ulf Jonsson, Roger Nyström Skarpängskolan A
2015-02-22 17:45 150020062 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF 14 - 8 Robin Vall, Ola Bigestans Bro Sporthall
2015-02-08 13:30 150020068 Enebybergs IF - Bro IK 8 - 6 Tobias Ekmark, Mats Järnmark Mörbyhallen
2015-02-28 10:45 150020066 Hässelby SK IBK - Kungsängens IF 11 - 9 Imtiaz Karim, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2015-02-28 15:15 150020067 Rosersbergs IK - Täby FC (B) 4 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Niklas Forsman Rosershallen
2015-02-28 18:15 150020065 Bele Barkarby IF IBF - Centralvägens IBK 14 - 9 Tobias Sonesson, Christoffer Markovski Björkebyhallen
2015-03-22 14:30 150020070 Centralvägens IBK - Enebybergs IF 16 - 6 Magnus Berg, Patrik Andersén Väsby skolan
2015-03-22 15:00 150020072 Kungsängens IF - Rosersbergs IK 12 - 2 Fredrik Nensén, Mattias Nordlund Ekhammarshallen
2015-03-22 17:15 150020071 Bro IK - Åkersberga IBF Ungdom 4 - 7 Thomas Josbrink, Andreas Mattsson Bro Sporthall
2015-03-22 18:00 150020069 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 19 Mario Mallengren, Per Calmén Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 16 12 2 2 159-90 69 38
2. Centralvägens IBK 16 12 2 2 157-92 65 38
3. Åkersberga IBF Ungdom 16 9 2 5 130-99 31 29
4. Hässelby SK IBK 16 7 3 6 121-138 -17 24
5. Täby FC (B) 16 4 5 7 91-116 -25 17
6. Bro IK 16 5 1 10 118-125 -7 16
7. Kungsängens IF 16 5 1 10 104-116 -12 16
8. Enebybergs IF 16 4 3 9 99-134 -35 15
9. Rosersbergs IK 16 3 3 10 84-153 -69 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar veteraner division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2014-09-13 12:00 150022004 IK Malmen (B) - Huddinge IBS Ungdom 22 - 3 Leif Karlsson, Marcus Jansson Söderbymalmskolan
2014-09-14 13:00 150022003 Segeltorps IF - Kvarnbergsplans IBK 1 - 23 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Flemingsbergshallen
2014-09-14 14:30 150022002 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Mellansjö MK 12 - 5 Michael Selg, Fabian Fahimi Skogåshallen
2014-09-14 16:00 150022001 Sörskogens IF - FBI Tullinge 8 - 0 Linus Löfstedt, Kenny Ly Skogåshallen
2014-09-21 14:30 150022005 Huddinge IBS Ungdom - Segeltorps IF 12 - 1 Patrik Andersén, Sampo Friberg Skogåshallen
2014-09-21 16:00 150022006 Kvarnbergsplans IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 8 Patrik Andersén, Sampo Friberg Skogåshallen
2014-09-21 17:30 150022007 Mellansjö MK - Sörskogens IF 4 - 6 Sampo Friberg, Patrik Andersén Skogåshallen
2014-09-21 19:00 150022008 FBI Tullinge - Vendelsö IK 9 - 6 Kent Budell, Tobias Berger Tullingehallen
2014-10-04 14:30 150022009 Vendelsö IK - Mellansjö MK 14 - 6 Patrik Andersén, Magnus Berg Vendelsömalmshallen
2014-10-05 14:15 150022012 Segeltorps IF - IK Malmen (B) 5 - 8 Linus Löfstedt, Kenny Ly Flemingsbergshallen
2014-10-05 15:30 150022011 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Huddinge IBS Ungdom 9 - 3 Linus Löfstedt, Sampo Friberg Skogåshallen
2014-10-05 17:00 150022010 Sörskogens IF - Kvarnbergsplans IBK 8 - 7 Sampo Friberg, Linus Löfstedt Skogåshallen
2014-10-11 18:00 150022014 Huddinge IBS Ungdom - Sörskogens IF 5 - 9 Jonas Robertson, Adam Nikolausson Tomtbergahallen
2014-10-12 15:30 150022015 Kvarnbergsplans IBK - Vendelsö IK 9 - 2 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Skogåshallen
2014-10-12 17:00 150022016 Mellansjö MK - FBI Tullinge 8 - 5 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Skogåshallen
2014-10-18 10:00 150022013 IK Malmen (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 5 Mattias Lönnborg, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2014-10-25 13:15 150022017 Vendelsö IK - Huddinge IBS Ungdom 10 - 5 Leif Karlsson, Karl-Johan Leijon Vendelsömalmshallen
2014-10-26 16:15 150022018 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Segeltorps IF 13 - 5 Ola Bigestans, Kent Budell Skogåshallen
2014-10-26 17:45 150022019 Mellansjö MK - IK Malmen (B) 7 - 12 Kent Budell, Ola Bigestans Skogåshallen
2014-10-26 20:00 150022020 FBI Tullinge - Kvarnbergsplans IBK 9 - 4 Daniel Eriksson, Leif Karlsson Tullingehallen
2014-11-01 11:00 150022022 IK Malmen (B) - Vendelsö IK 14 - 3 Leif Karlsson, Martin Åkesson Söderbymalmskolan
2014-11-01 18:00 150022024 Kvarnbergsplans IBK - Mellansjö MK 5 - 13 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2014-11-02 15:30 150022021 Segeltorps IF - Sörskogens IF 3 - 15 Aldin Imamovic, Leif Karlsson Skogåshallen
2014-11-08 18:00 150022023 Huddinge IBS Ungdom - FBI Tullinge 10 - 6 Daniel Eriksson, Marcus Jansson Tomtbergahallen
2014-11-15 13:00 150022025 Vendelsö IK - Segeltorps IF 11 - 5 Kari Malmros, Tony Verho Vendelsömalmshallen
2014-11-16 15:30 150022026 Sörskogens IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 8 - 9 Linus Löfstedt, Kenny Ly Skogåshallen
2014-11-16 17:00 150022027 Mellansjö MK - Huddinge IBS Ungdom 13 - 6 Linus Löfstedt, Kenny Ly Skogåshallen
2014-11-16 20:30 150022028 FBI Tullinge - IK Malmen (B) 4 - 8 Tobias Berger, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2014-11-22 11:00 150022031 IK Malmen (B) - Sörskogens IF 5 - 4 Tony Verho, Johan Engvall Söderbymalmskolan
2014-11-22 16:00 150022030 Segeltorps IF - FBI Tullinge 9 - 14 Erik Nyman, Daniel Eriksson Flemingsbergshallen
2014-11-23 15:30 150022032 Huddinge IBS Ungdom - Kvarnbergsplans IBK 6 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogåshallen
2014-11-23 17:00 150022029 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Vendelsö IK 4 - 10 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogåshallen
2014-11-29 14:00 150022033 Vendelsö IK - Sörskogens IF 6 - 9 Ted Bruzelius, Daniel Kölborn Vendelsömalmshallen
2014-11-29 14:30 150022034 Kvarnbergsplans IBK - IK Malmen (B) 6 - 9 Linus Löfstedt, Kent Budell Skogåshallen
2014-11-29 16:00 150022035 Mellansjö MK - Segeltorps IF 16 - 5 Linus Löfstedt, Kent Budell Skogåshallen
2014-11-29 19:30 150022036 FBI Tullinge - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 13 Daniel Eriksson, Thomas Wargkelius Tullingehallen
2014-12-20 11:45 150022040 FBI Tullinge - Sörskogens IF 7 - 9 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Tullingehallen
2014-12-21 12:00 150022039 Mellansjö MK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 10 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tomtbergahallen
2014-12-21 13:30 150022038 Kvarnbergsplans IBK - Segeltorps IF 10 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tomtbergahallen
2014-12-21 18:00 150022037 Huddinge IBS Ungdom - IK Malmen (B) 8 - 7 Ola Bigestans, Christian Ljunggren Tomtbergahallen
2015-01-04 12:00 150022042 Sörskogens IF - Mellansjö MK 5 - 8 Adam Nikolausson, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2015-01-04 13:30 150022044 Segeltorps IF - Huddinge IBS Ungdom 0 - 13 Thomas Gjutarenäfve, Jesper Wahlund Tomtbergahallen
2015-01-04 16:30 150022043 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Kvarnbergsplans IBK 13 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Jesper Wahlund Tomtbergahallen
2015-01-10 13:00 150022041 Vendelsö IK - FBI Tullinge 9 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Vendelsömalmshallen
2015-01-10 12:30 150022045 IK Malmen (B) - Segeltorps IF 19 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Söderbymalmskolan
2015-01-18 11:15 150022046 Huddinge IBS Ungdom - Skogås/Trångsunds IBK (B) 1 - 10 Fredrik Hallenberg, Aldin Imamovic Skogåshallen
2015-01-18 14:15 150022047 Kvarnbergsplans IBK - Sörskogens IF 16 - 6 Aldin Imamovic, Leif Karlsson Skogåshallen
2015-01-18 15:45 150022048 Mellansjö MK - Vendelsö IK 7 - 2 Aldin Imamovic, Leif Karlsson Skogåshallen
2015-01-24 14:00 150022049 Vendelsö IK - Kvarnbergsplans IBK 5 - 14 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Vendelsömalmshallen
2015-01-25 15:00 150022051 Skogås/Trångsunds IBK (B) - IK Malmen (B) 3 - 3 Ola Bigestans, Aldin Imamovic Skogåshallen
2015-01-25 16:30 150022050 Sörskogens IF - Huddinge IBS Ungdom 3 - 8 Aldin Imamovic, Ola Bigestans Skogåshallen
2015-01-25 20:30 150022052 FBI Tullinge - Mellansjö MK 7 - 10 Martin Åkesson, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2015-01-31 11:30 150022054 IK Malmen (B) - Mellansjö MK 9 - 11 Tony Verho, Aldin Imamovic Söderbymalmskolan
2015-02-01 15:30 150022055 Huddinge IBS Ungdom - Vendelsö IK 6 - 9 Kenny Ly, Linus Löfstedt Skogåshallen
2015-02-01 17:00 150022056 Kvarnbergsplans IBK - FBI Tullinge 13 - 6 Kenny Ly, Linus Löfstedt Skogåshallen
2015-02-01 18:30 150022053 Segeltorps IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 13 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Flemingsbergshallen
2015-02-14 11:30 150022057 Vendelsö IK - IK Malmen (B) 4 - 3 Johan Ståhl, Erik Nyman Vendelsömalmshallen
2015-02-14 19:15 150022060 FBI Tullinge - Huddinge IBS Ungdom 12 - 12 Aldin Imamovic, Daniel Eriksson Tullingehallen
2015-02-15 14:45 150022058 Sörskogens IF - Segeltorps IF 12 - 7 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogåshallen
2015-02-15 16:15 150022059 Mellansjö MK - Kvarnbergsplans IBK 9 - 8 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Skogåshallen
2015-02-21 14:30 150022064 Huddinge IBS Ungdom - Mellansjö MK 9 - 14 Andreas Mattsson, Thomas Gjutarenäfve Skogåshallen
2015-02-21 16:00 150022061 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Sörskogens IF 15 - 13 Fredrik Berglund Sonesson, Thomas Gjutarenäfve Skogåshallen
2015-03-07 10:00 150022063 IK Malmen (B) - FBI Tullinge 20 - 4 Leif Karlsson, Tony Verho Söderbymalmskolan
2015-03-08 14:00 150022062 Segeltorps IF - Vendelsö IK 4 - 15 Tony Verho, Leif Karlsson Flemingsbergshallen
2015-02-28 11:00 150022065 Vendelsö IK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 5 Tony Verho, Jonas Jatko Vendelsömalmshallen
2015-02-28 16:45 150022066 Sörskogens IF - IK Malmen (B) 0 - 14 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2015-02-28 18:15 150022067 Kvarnbergsplans IBK - Huddinge IBS Ungdom 10 - 6 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2015-03-15 14:30 150022068 FBI Tullinge - Segeltorps IF 10 - 4 Johan Lienzén, Jakob Mökander Flemingsbergshallen
2015-03-21 11:30 150022072 IK Malmen (B) - Kvarnbergsplans IBK 8 - 6 Roger Öfversten, Magnus Westerberg Söderbymalmskolan
2015-03-21 15:00 150022071 Segeltorps IF - Mellansjö MK 4 - 20 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Flemingsbergshallen
2015-03-22 15:45 150022070 Skogås/Trångsunds IBK (B) - FBI Tullinge 3 - 7 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogåshallen
2015-03-22 17:15 150022069 Sörskogens IF - Vendelsö IK 5 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogåshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Malmen (B) 16 12 1 3 168-79 89 37
2. Mellansjö MK 16 12 0 4 161-113 48 36
3. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 16 9 1 6 139-109 30 28
4. Kvarnbergsplans IBK 16 9 0 7 155-112 43 27
5. Vendelsö IK 16 9 0 7 115-111 4 27
6. Sörskogens IF 16 9 0 7 120-117 3 27
7. Huddinge IBS Ungdom 16 5 1 10 113-143 -30 16
8. FBI Tullinge 16 5 1 10 115-146 -31 16
9. Segeltorps IF 16 0 0 16 68-224 -156 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis