Division 4 (2015/16)

Gruppspel
Herrar division 4 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 11:00 150007001 Duvbo Ungdom IK - Nyboda IBK 6 - 7 Johan Hillergren, Patrik Andersén Hallonbergshallen
2015-09-26 11:00 150007004 Högdalens AIS - IS Bar Central Nytorget 7 - 0 Heimo Lyly, Christian Hamnström Högdalshallen
2015-09-26 12:30 150007005 Triangelns BS - Älvsjö IBK 5 - 4 Heimo Lyly, Christian Hamnström Högdalshallen
2015-09-27 11:30 150007002 Tyresö IBS - IK Wasa 1 - 4 Christoffer Markovski, Roland Nester Tyresöhallen
2015-10-04 11:00 150007009 IK Wasa - Duvbo Ungdom IK 4 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Niklas Forsman Eriksdalshallen
2015-10-04 12:30 150007008 Westermalms IBK - Tyresö IBS 3 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Niklas Forsman Eriksdalshallen
2015-10-04 15:30 150007006 Älvsjö IBK - Högdalens AIS 1 - 3 Tony Verho, Marcus Jansson Västertorpshallen
2015-10-04 15:30 150007010 Nyboda IBK - Triangelns BS 5 - 4 Linus Warrenstein, Niklas Forsman Råstaparkhallen
2015-10-10 13:30 150007014 Högdalens AIS - Triangelns BS 9 - 1 Martin Eriksson, Kent Budell Högdalshallen
2015-10-10 14:30 150007011 Duvbo Ungdom IK - Westermalms IBK 11 - 5 Magnus Westerberg, Alexander Mattsson Hallonbergshallen
2015-10-10 17:00 150007015 IK Wasa - Nyboda IBK 5 - 3 Madelene Westerberg, Kari Malmros Skanstullshallen
2015-10-11 15:00 150007012 Tyresö IBS - IS Bar Central Nytorget 4 - 3 Christian Hamnström, Kent Kastell Tyresöhallen
2015-10-24 17:15 150007018 IS Bar Central Nytorget - Duvbo Ungdom IK 6 - 4 Patrik Andersén, Magnus Berg Skanstullshallen
2015-10-24 18:45 150007019 Westermalms IBK - IK Wasa 2 - 3 Patrik Andersén, Magnus Berg Skanstullshallen
2015-10-25 17:05 150007017 Älvsjö IBK - Tyresö IBS 2 - 7 Johan Hessing, Jonas Edström Västertorpshallen
2015-10-25 18:00 150007020 Nyboda IBK - Högdalens AIS 5 - 9 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Ulriksdalshallen
2015-11-07 13:30 150007021 Duvbo Ungdom IK - Älvsjö IBK 4 - 5 Linus Warrenstein, Magnus Westerberg Hallonbergshallen
2015-11-07 15:00 150007024 Westermalms IBK - Nyboda IBK 9 - 10 Per Sundvall, Jonas Edström Eriksdalshallen
2015-11-07 18:45 150007025 IK Wasa - IS Bar Central Nytorget 4 - 8 Patrik Andersén, Tony Verho Skanstullshallen
2015-11-08 13:00 150007022 Tyresö IBS - Triangelns BS 3 - 6 Patrik Andersén, Kari Malmros Tyresöhallen
2015-11-14 13:45 150007027 Triangelns BS - Duvbo Ungdom IK 6 - 4 Karl-Johan Leijon, Helen Wennström Högdalshallen
2015-11-14 15:15 150007026 Högdalens AIS - Tyresö IBS 5 - 2 Karl-Johan Leijon, Helen Wennström Högdalshallen
2015-11-14 15:45 150007028 Älvsjö IBK - IK Wasa 6 - 5 Christian Hamnström, Kent Kastell Sätrahallen
2015-11-14 18:45 150007029 IS Bar Central Nytorget - Westermalms IBK 6 - 5 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Skanstullshallen
2015-11-21 14:00 150007031 Duvbo Ungdom IK - Högdalens AIS 4 - 8 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Hallonbergshallen
2015-11-21 15:15 150007033 IS Bar Central Nytorget - Nyboda IBK 4 - 14 Thomas Wargkelius, Patrik Andersén Skanstullshallen
2015-11-21 16:45 150007034 Westermalms IBK - Älvsjö IBK 3 - 3 Thomas Wargkelius, Mattias Lönnborg Skanstullshallen
2015-11-21 18:15 150007035 IK Wasa - Triangelns BS 1 - 2 Thomas Wargkelius, Mattias Lönnborg Skanstullshallen
2015-12-05 12:30 150007038 Triangelns BS - Westermalms IBK 7 - 3 Kent Kastell, Christian Hamnström Högdalshallen
2015-12-05 14:00 150007037 Högdalens AIS - IK Wasa 9 - 2 Kent Kastell, Christian Hamnström Högdalshallen
2015-12-06 13:00 150007039 Älvsjö IBK - IS Bar Central Nytorget 5 - 7 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Västertorpshallen
2015-12-06 14:30 150007040 Nyboda IBK - Tyresö IBS 6 - 6 Ken Johansson, Aldin Imamovic Råstaparkhallen
2015-12-12 14:15 150007041 Duvbo Ungdom IK - Tyresö IBS 5 - 5 Magnus Berg, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2015-12-12 15:15 150007043 IS Bar Central Nytorget - Triangelns BS 4 - 2 Carl Tannerheim, Karl Hurtig Skanstullshallen
2015-12-12 16:45 150007044 Westermalms IBK - Högdalens AIS 1 - 8 Carl Tannerheim, Karl Hurtig Skanstullshallen
2015-12-13 15:15 150007042 Älvsjö IBK - Nyboda IBK 10 - 6 Tobias Berger, Tero Airaksinen Västertorpshallen
2015-12-19 10:00 150007047 IS Bar Central Nytorget - Högdalens AIS 1 - 5 Daniel Mårtensson, Carl Tannerheim Sjöstadshallen
2015-12-20 12:30 150007046 Älvsjö IBK - Triangelns BS 2 - 3 Karl-Johan Leijon, Kent Budell Västertorpshallen
2015-12-20 13:30 150007050 Nyboda IBK - Duvbo Ungdom IK 8 - 8 Fabian Fahimi, Fadi Saffo Ulriksdalshallen
2015-12-20 15:30 150007049 IK Wasa - Tyresö IBS 2 - 2 Max Hellström, Johan Hillergren Eriksdalshallen
2016-01-09 13:00 150007051 Duvbo Ungdom IK - IK Wasa 9 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Hallonbergshallen
2016-01-09 13:00 150007054 Högdalens AIS - Älvsjö IBK 3 - 4 Kenny Ly, Linus Löfstedt Högdalshallen
2016-01-09 14:30 150007055 Triangelns BS - Nyboda IBK 8 - 6 Kenny Ly, Linus Löfstedt Högdalshallen
2016-01-10 15:15 150007052 Tyresö IBS - Westermalms IBK 6 - 7 Thomas Wargkelius, Christian Ljunggren Tyresöhallen
2016-01-16 14:00 150007056 Triangelns BS - Högdalens AIS 3 - 5 Kent Kastell, Christian Hamnström Högdalshallen
2016-01-16 16:00 150007059 Westermalms IBK - Duvbo Ungdom IK 2 - 5 Kenny Ly, Linus Löfstedt Eriksdalshallen
2016-01-17 12:00 150007060 Nyboda IBK - IK Wasa 9 - 6 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2016-01-17 17:15 150007058 IS Bar Central Nytorget - Tyresö IBS 6 - 3 Johan Hessing, Sampo Friberg Västertorpshallen
2016-01-23 14:30 150007061 Duvbo Ungdom IK - IS Bar Central Nytorget 7 - 6 Magnus Johansson, Carl Tannerheim Hallonbergshallen
2016-01-23 15:15 150007065 IK Wasa - Westermalms IBK 2 - 5 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Skanstullshallen
2016-01-24 14:30 150007062 Tyresö IBS - Älvsjö IBK 5 - 4 Kent Budell, Martin Åkesson Tyresöhallen
2016-02-06 16:15 150007064 Högdalens AIS - Nyboda IBK 9 - 5 Patrik Andersén, Sampo Friberg Högdalshallen
2016-01-30 19:00 150007069 IS Bar Central Nytorget - IK Wasa 5 - 8 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Sjöstadshallen
2016-01-31 12:15 150007067 Triangelns BS - Tyresö IBS 5 - 1 Kent Kastell, Christian Hamnström Högdalshallen
2016-01-31 12:30 150007068 Älvsjö IBK - Duvbo Ungdom IK 6 - 2 Kent Budell, Håkan Taxén Västertorpshallen
2016-01-31 13:00 150007070 Nyboda IBK - Westermalms IBK 7 - 7 Ulf Jonsson, Jonas Edström Råstaparkhallen
2016-02-13 13:30 150007071 Duvbo Ungdom IK - Triangelns BS 7 - 2 Björn Söderström, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2016-02-13 16:00 150007072 Tyresö IBS - Högdalens AIS 5 - 6 Patrik Andersén, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
2016-02-13 17:00 150007074 Westermalms IBK - IS Bar Central Nytorget 3 - 13 Vilhelm Nordström, Emil Glenngård Skanstullshallen
2016-02-13 18:30 150007075 IK Wasa - Älvsjö IBK 7 - 7 Lars Reuterhagen, Johannes Ekenberg Skanstullshallen
2016-02-20 15:15 150007077 Högdalens AIS - Duvbo Ungdom IK 6 - 9 Karl-Johan Leijon, Johannes Ekenberg Högdalshallen
2016-02-20 16:45 150007078 Triangelns BS - IK Wasa 4 - 5 Karl-Johan Leijon, Johannes Ekenberg Högdalshallen
2016-02-21 13:30 150007079 Älvsjö IBK - Westermalms IBK 12 - 5 Christoffer Markovski, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2016-02-21 14:00 150007080 Nyboda IBK - IS Bar Central Nytorget 2 - 8 Magnus Johansson, Johan Hillergren Ulriksdalshallen
2016-03-12 14:15 150007083 IS Bar Central Nytorget - Älvsjö IBK 2 - 2 Rasmus Jansson, Marcus Jansson Sjöstadshallen
2016-03-12 18:45 150007085 IK Wasa - Högdalens AIS 7 - 4 Christian Ljunggren, Thomas Wargkelius Skanstullshallen
2016-03-13 10:00 150007082 Tyresö IBS - Nyboda IBK 7 - 9 Kent Kastell, Kari Malmros Tyresöhallen
2016-03-13 14:45 150007084 Westermalms IBK - Triangelns BS 6 - 3 Arne Brovig, Sampo Friberg Liljeholmshallen 1
2016-03-19 15:15 150007089 Triangelns BS - IS Bar Central Nytorget 4 - 6 Jonas Holm, Kent Budell Högdalshallen
2016-03-19 16:45 150007088 Högdalens AIS - Westermalms IBK 13 - 6 Jonas Holm, Kent Budell Högdalshallen
2016-03-20 12:30 150007090 Nyboda IBK - Älvsjö IBK 4 - 10 Tobias Ekmark, Linus Warrenstein Solnahallen
2016-03-20 12:45 150007086 Tyresö IBS - Duvbo Ungdom IK 7 - 6 Magnus Johansson, Aldin Imamovic Strandhallen - Tyresö
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Högdalens AIS 16 13 0 3 109-56 53 39
2. IS Bar Central Nytorget 16 9 1 6 85-79 6 28
3. Älvsjö IBK 16 7 3 6 83-71 12 24
4. Triangelns BS 16 8 0 8 65-71 -6 24
5. Duvbo Ungdom IK 16 6 3 7 95-88 7 21
6. Nyboda IBK 16 6 3 7 106-116 -10 21
7. IK Wasa 16 6 3 7 70-80 -10 21
8. Tyresö IBS 16 5 3 8 69-79 -10 18
9. Westermalms IBK 16 3 2 11 72-114 -42 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 12:00 150005005 Wäsby IBF - Mälarö IBK 3 - 11 Alexander Mattsson, Tobias Ekmark Väsby skolan
2015-09-26 12:30 150005002 IBK Sundby - Sigtuna IF IBK 3 - 5 Johan Hillergren, Mikael Hagman Hallonbergshallen
2015-09-26 13:30 150005001 Lokomotiv Kista IBF - IK Frej Täby 6 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Per Ove Åman Ärvingehallen
2015-09-27 12:00 150005003 Täby FC Ungdom - Rotebro IS IBK Ungdom 3 - 7 Leif Karlsson, Aldin Imamovic Grindtorpshallen
2015-10-03 14:00 150005010 IK Frej Täby - Wäsby IBF WO (5 - 0) Per Calmén, Magnus Berg Vikingavallen
2015-10-03 15:15 150005008 Rotebro IS IBK Ungdom - IBK Sundby 9 - 4 Mario Mallengren, Jonas Edström Rotebrohallen (Nya)
2015-10-03 17:45 150005006 Mälarö IBK - Vällingby BK 6 - 8 Leif Karlsson, Aldin Imamovic Tappströms Bollhall
2015-10-04 11:45 150005009 Sigtuna IF IBK - Lokomotiv Kista IBF 2 - 5 Mikael Hagman, Nicklas Sundgren Prästängshallen
2015-10-11 12:00 150005013 Täby FC Ungdom - Mälarö IBK 6 - 5 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Tibblehallen CC
2015-10-11 13:15 150005015 Sigtuna IF IBK - IK Frej Täby 9 - 6 Thomas Bégat, Niklas Forsman Prästängshallen
2015-10-11 18:00 150005011 Lokomotiv Kista IBF - Rotebro IS IBK Ungdom 4 - 7 Magnus Westerberg, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2015-10-11 20:15 150005014 Vällingby BK - Wäsby IBF 10 - 5 Per Sundvall, Arne Brovig Vällingbyhallen
2015-10-24 15:15 150005019 Rotebro IS IBK Ungdom - Sigtuna IF IBK 5 - 5 Thomas Bégat, Kent Budell Rotebrohallen (Nya)
2015-10-24 15:45 150005020 IK Frej Täby - Vällingby BK 5 - 4 Roger Nyström, Niklas Forsman Vikingavallen
2015-10-24 19:30 150005017 Mälarö IBK - IBK Sundby 2 - 2 Fabian Fahimi, Thomas Wargkelius Tappströms Bollhall
2015-10-25 13:30 150005016 Wäsby IBF - Täby FC Ungdom 6 - 10 Aldin Imamovic, Martin Johansson Väsby skolan
2015-11-07 11:00 150005021 Lokomotiv Kista IBF - Mälarö IBK 5 - 4 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Ärvingehallen
2015-11-07 15:00 150005022 IBK Sundby - Wäsby IBF 12 - 3 Linus Warrenstein, Magnus Westerberg Hallonbergshallen
2015-11-07 15:00 150005024 Rotebro IS IBK Ungdom - IK Frej Täby 8 - 7 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Sollentuna sim och sporthall
2015-11-08 17:45 150005023 Täby FC Ungdom - Vällingby BK 7 - 6 Karl Hurtig, Leif Karlsson Grindtorpshallen
2015-11-14 12:00 150005027 Wäsby IBF - Lokomotiv Kista IBF 8 - 17 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Smedsgärdshallen
2015-11-14 13:15 150005030 IK Frej Täby - Täby FC Ungdom 8 - 10 Jacob Leijon, Tobias Ekmark Vikingavallen
2015-11-14 17:00 150005028 Mälarö IBK - Sigtuna IF IBK 6 - 9 Aldin Imamovic, Leif Karlsson Tappströms Bollhall
2015-11-15 20:15 150005026 Vällingby BK - IBK Sundby 3 - 6 Magnus Berg, Imtiaz Karim Vällingbyhallen
2015-11-21 13:30 150005031 Lokomotiv Kista IBF - Vällingby BK 6 - 7 Linus Warrenstein, Ken Johansson Ärvingehallen
2015-11-21 13:30 150005032 IBK Sundby - Täby FC Ungdom 2 - 7 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Brotorpshallen
2015-11-22 11:45 150005035 Sigtuna IF IBK - Wäsby IBF 9 - 2 Niklas Forsman, Jonas Jatko Prästängshallen
2015-11-22 16:30 150005034 Rotebro IS IBK Ungdom - Mälarö IBK 5 - 6 Roger Nyström, Magnus Westerberg Silverdalshallen
2015-12-05 12:00 150005038 Wäsby IBF - Rotebro IS IBK Ungdom 3 - 19 Ulf Jonsson, Jonas Edström Väsby skolan
2015-12-05 16:00 150005036 Täby FC Ungdom - Lokomotiv Kista IBF 3 - 2 Patrik Andersén, Fabian Fahimi Grindtorpshallen
2015-12-06 18:00 150005040 IK Frej Täby - IBK Sundby 7 - 5 Johan Hillergren, Patrik Andersén Vikingavallen
2015-12-06 20:15 150005037 Vällingby BK - Sigtuna IF IBK 3 - 13 Lars Reuterhagen, Niklas Forsman Vällingbyhallen
2015-12-12 11:00 150005041 Lokomotiv Kista IBF - IBK Sundby 7 - 6 Jan Lingemark, Arne Brovig Ärvingehallen
2015-12-12 11:15 150005042 Mälarö IBK - IK Frej Täby 6 - 4 Mats Korpi, Jonas Edström Tappströms Bollhall
2015-12-12 16:15 150005044 Rotebro IS IBK Ungdom - Vällingby BK 15 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Rotebrohallen (Nya)
2015-12-13 17:00 150005045 Sigtuna IF IBK - Täby FC Ungdom 3 - 6 Mikael Hagman, Niklas Forsman Prästängshallen
2015-12-19 12:00 150005050 IK Frej Täby - Lokomotiv Kista IBF 4 - 4 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Vikingavallen
2015-12-19 12:30 150005048 Rotebro IS IBK Ungdom - Täby FC Ungdom 9 - 3 Mario Mallengren, Mats Järnmark Rotebrohallen (Nya)
2015-12-20 13:00 150005049 Sigtuna IF IBK - IBK Sundby 9 - 4 Leif Karlsson, Mario Mallengren Prästängshallen
2016-02-28 14:30 150005046 Mälarö IBK - Wäsby IBF 4 - 4 Arne Brovig, Sampo Friberg Tappströms Bollhall
2016-01-09 12:00 150005051 Lokomotiv Kista IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 3 Karl Hurtig, Johan Hillergren Ärvingehallen
2016-01-09 14:00 150005055 Wäsby IBF - IK Frej Täby 3 - 21 Ken Johansson, Jonas Edström Väsby skolan
2016-01-09 14:45 150005052 IBK Sundby - Rotebro IS IBK Ungdom 3 - 4 Mattias Nordlund, Sebastian Öhman Brotorpshallen
2016-01-10 20:15 150005054 Vällingby BK - Mälarö IBK 6 - 4 Patrik Andersén, Jonas Laurell Vällingbyhallen
2016-01-16 10:15 150005059 Rotebro IS IBK Ungdom - Lokomotiv Kista IBF 5 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Sollentuna sim och sporthall
2016-01-16 15:15 150005056 Wäsby IBF - Vällingby BK 4 - 15 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Väsby skolan
2016-01-16 19:30 150005057 Mälarö IBK - Täby FC Ungdom 7 - 8 Arne Brovig, Jan Lingemark Tappströms Bollhall
2016-01-17 19:30 150005060 IK Frej Täby - Sigtuna IF IBK 6 - 6 Patrik Andersén, Jonas Edström Vikingavallen
2016-01-23 13:15 150005062 IBK Sundby - Mälarö IBK 4 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Brotorpshallen
2016-01-24 13:00 150005065 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK Ungdom 5 - 5 Mikael Hagman, Arne Brovig Prästängshallen
2016-01-24 14:45 150005063 Täby FC Ungdom - Wäsby IBF 14 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Grindtorpshallen
2016-01-24 20:15 150005064 Vällingby BK - IK Frej Täby 10 - 9 Imtiaz Karim, Håkan Augustsson Vällingbyhallen
2016-01-30 14:30 150005067 Wäsby IBF - IBK Sundby 6 - 10 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Väsby skolan
2016-01-30 16:30 150005066 Vällingby BK - Täby FC Ungdom 5 - 9 Fadi Saffo, Aldin Imamovic Hässelbyhallen
2016-01-30 18:00 150005068 Mälarö IBK - Lokomotiv Kista IBF 3 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tappströms Bollhall
2016-01-31 18:00 150005070 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK Ungdom 2 - 7 Karl Hurtig, Lars Samuelsson Vikingavallen
2016-02-13 12:00 150005071 Lokomotiv Kista IBF - Wäsby IBF 9 - 3 Juha Tammerström, Linus Warrenstein Ärvingehallen
2016-02-13 14:45 150005072 IBK Sundby - Vällingby BK 3 - 3 Johan Hessing, Mario Mallengren Brotorpshallen
2016-02-14 13:30 150005073 Täby FC Ungdom - IK Frej Täby 9 - 5 Ulf Jonsson, Leif Karlsson Grindtorpshallen
2016-02-14 15:00 150005075 Sigtuna IF IBK - Mälarö IBK 4 - 7 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Prästängshallen
2016-02-20 15:30 150005078 Wäsby IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 7 Per Ove Åman, Lars Sundlöf Smedsgärdshallen
2016-02-20 15:45 150005079 Mälarö IBK - Rotebro IS IBK Ungdom 4 - 5 Karl Hurtig, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2016-02-21 16:15 150005076 Täby FC Ungdom - IBK Sundby 12 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Tibblehallen CC
2016-02-21 20:15 150005077 Vällingby BK - Lokomotiv Kista IBF 4 - 11 Patrik Andersén, Lars Reuterhagen Vällingbyhallen
2016-03-12 12:00 150005081 Lokomotiv Kista IBF - Täby FC Ungdom 2 - 13 Patrik Andersén, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2016-03-12 14:45 150005082 IBK Sundby - IK Frej Täby 7 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Brotorpshallen
2016-03-12 15:45 150005084 Rotebro IS IBK Ungdom - Wäsby IBF 17 - 6 Johan Hillergren, Magnus Johansson Rotebrohallen (Nya)
2016-03-13 13:45 150005085 Sigtuna IF IBK - Vällingby BK 8 - 5 Ken Johansson, Per Calmén Prästängshallen
2016-03-19 12:15 150005090 IK Frej Täby - Mälarö IBK 1 - 3 Karl Hurtig, Lars Reuterhagen Vikingavallen
2016-03-19 13:15 150005086 IBK Sundby - Lokomotiv Kista IBF 2 - 7 Niklas Forsman, Linus Warrenstein Brotorpshallen
2016-03-20 15:00 150005087 Täby FC Ungdom - Sigtuna IF IBK 6 - 4 Emil Glenngård, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2016-03-20 20:15 150005088 Vällingby BK - Rotebro IS IBK Ungdom 3 - 9 Tony Verho, Sampo Friberg Vällingbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC Ungdom 16 14 0 2 126-75 51 42
2. Rotebro IS IBK Ungdom 16 12 3 1 136-67 69 39
3. Lokomotiv Kista IBF 16 10 2 4 100-79 21 32
4. Sigtuna IF IBK 16 8 3 5 101-79 22 27
5. Mälarö IBK 16 6 2 8 86-79 7 20
6. Vällingby BK 16 6 1 9 96-120 -24 19
7. IK Frej Täby 16 4 2 10 99-97 2 14
8. IBK Sundby 16 4 2 10 74-96 -22 14
9. Wäsby IBF 16 0 1 15 64-190 -126 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-09-26 11:45 150006001 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF 9 - 8 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Kvarnängshallen
2015-09-26 12:45 150006002 Malmens SF - Fullersta IBK 7 - 8 Mats Korpi, Mikael Andersson Torvalla Träningshall
2015-09-26 14:00 150006004 IK Tomtberga - Huvudstadens IBK 8 - 9 Patrik Andersén, Marko Maikkunen Tomtbergahallen
2015-09-27 11:30 150006005 Källbrinks IBS - IK Ängen/Sätra 5 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogåshallen
2015-10-01 21:00 150006003 Sörskogens IF - Salems IBF 8 - 3 Aldin Imamovic, Marko Maikkunen Tomtbergahallen
2015-10-03 13:15 150006010 Tungelsta IF - Källbrinks IBS 5 - 4 Marcus Jansson, Patrik Andersén Tungelsta Sporthall
2015-10-04 11:00 150006008 Salems IBF - Malmens SF 6 - 5 Aldin Imamovic, Mattias Lönnborg Skogsängshallen
2015-10-04 11:00 150006009 Fullersta IBK - Nynäshamns IBK 3 - 6 Tero Airaksinen, Patrik Andersén Tomtbergahallen
2015-10-04 14:30 150006007 Huvudstadens IBK - Sörskogens IF 4 - 8 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
2015-10-05 20:10 150006006 IK Ängen/Sätra - IK Tomtberga 6 - 3 Thomas Gjutarenäfve, Christoffer Markovski Skärholmshallen
2015-10-10 12:00 150006012 Malmens SF - Huvudstadens IBK 3 - 3 Jörgen Larsson, Kent Kastell Vendelsömalmshallen
2015-10-10 13:30 150006011 Nynäshamns IBK - Salems IBF 4 - 5 Tony Verho, Sampo Friberg Kvarnängshallen
2015-10-10 14:30 150006015 Fullersta IBK - Tungelsta IF 4 - 5 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Tomtbergahallen
2015-10-10 16:00 150006014 IK Tomtberga - Källbrinks IBS 4 - 6 Emil Glenngård, Vilhelm Nordström Tomtbergahallen
2015-10-15 21:15 150006013 Sörskogens IF - IK Ängen/Sätra 4 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tomtbergahallen
2015-10-24 13:00 150006017 IK Ängen/Sätra - Malmens SF 3 - 4 Malin Holm, Karl-Johan Leijon Skärholmshallen
2015-10-24 13:00 150006020 Tungelsta IF - IK Tomtberga 7 - 9 Patrik Andersén, Magnus Berg Tungelsta Sporthall
2015-10-24 13:30 150006016 Källbrinks IBS - Sörskogens IF 4 - 9 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogåshallen
2015-10-25 14:00 150006019 Salems IBF - Fullersta IBK 10 - 2 Patrik Andersén, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2015-10-25 14:45 150006018 Huvudstadens IBK - Nynäshamns IBK 2 - 2 Marcus Jansson, Sebastian Öhman Sköndalshallen
2015-11-07 13:30 150006024 Salems IBF - Tungelsta IF 6 - 12 Ej offentliggjord, Jan-Markus Helin Skogsängshallen
2015-11-07 17:00 150006025 Fullersta IBK - Huvudstadens IBK 5 - 11 Emil Glenngård, Kenny Ly Tomtbergahallen
2015-11-07 18:00 150006022 Malmens SF - Källbrinks IBS 3 - 6 Håkan Augustsson, Leif Karlsson Vendelsömalmshallen
2015-11-08 10:15 150006023 Sörskogens IF - IK Tomtberga 1 - 4 Tobias Berger, Jonas Edström Tomtbergahallen
2015-11-08 12:30 150006021 Nynäshamns IBK - IK Ängen/Sätra 5 - 6 David Berger, Kent Budell Kvarnängshallen
2015-11-14 14:45 150006030 Tungelsta IF - Sörskogens IF 5 - 8 Johan Hessing, Magnus Berg Tungelsta Sporthall
2015-11-14 15:00 150006026 IK Tomtberga - Malmens SF 10 - 7 Marcus Jansson, Patrik Andersén Tomtbergahallen
2015-11-15 13:45 150006027 Källbrinks IBS - Nynäshamns IBK 2 - 10 Jonas Edström, Aldin Imamovic Skogåshallen
2015-11-15 15:00 150006029 Huvudstadens IBK - Salems IBF 3 - 8 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Sköndalshallen
2015-11-16 20:10 150006028 IK Ängen/Sätra - Fullersta IBK 12 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Magnus Berg Skärholmshallen
2015-11-21 13:45 150006031 Nynäshamns IBK - IK Tomtberga 5 - 5 Thomas Bégat, Sampo Friberg Kvarnängshallen
2015-11-21 14:15 150006032 Malmens SF - Sörskogens IF 6 - 9 Johan Engvall, Ola Bigestans Vendelsömalmshallen
2015-11-22 11:30 150006035 Fullersta IBK - Källbrinks IBS 6 - 6 Aldin Imamovic, Arne Brovig Skogåshallen
2015-11-22 12:30 150006034 Salems IBF - IK Ängen/Sätra 8 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2015-11-22 15:30 150006033 Huvudstadens IBK - Tungelsta IF 5 - 4 Kent Kastell, Christian Hamnström Sköndalshallen
2015-12-05 14:00 150006040 Tungelsta IF - Malmens SF 13 - 5 Anders Asp, Erik Nyman Tungelsta Sporthall
2015-12-05 14:45 150006038 Källbrinks IBS - Salems IBF 3 - 12 Marcus Jansson, Rasmus Jansson Skogåshallen
2015-12-06 11:00 150006037 IK Tomtberga - Fullersta IBK 6 - 5 Sampo Friberg, Tony Verho Tomtbergahallen
2015-12-06 12:30 150006036 Sörskogens IF - Nynäshamns IBK 3 - 5 Patrik Andersén, Daniel Eriksson Tomtbergahallen
2016-02-28 16:30 150006039 IK Ängen/Sätra - Huvudstadens IBK 2 - 2 Håkan Taxén, Niklas Forsman Skärholmshallen
2015-12-12 13:30 150006041 Nynäshamns IBK - Malmens SF 15 - 0 Mikael Andersson, Karl-Johan Leijon Kvarnängshallen
2015-12-12 16:00 150006044 Salems IBF - IK Tomtberga 6 - 7 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2015-12-13 13:00 150006045 Fullersta IBK - Sörskogens IF 3 - 4 Patrik Andersén, Kent Budell Tomtbergahallen
2015-12-13 15:15 150006043 Huvudstadens IBK - Källbrinks IBS 3 - 3 Kari Malmros, Emil Glenngård Sköndalshallen
2015-12-14 20:10 150006042 IK Ängen/Sätra - Tungelsta IF 5 - 8 Christoffer Markovski, Arne Brovig Skärholmshallen
2015-12-19 11:30 150006048 Salems IBF - Sörskogens IF 5 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2015-12-19 12:00 150006046 IK Ängen/Sätra - Källbrinks IBS 5 - 1 Magnus Berg, Patrik Andersén Skärholmshallen
2015-12-19 12:45 150006050 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK 5 - 8 Shabbir Ahmed, Tony Verho Tungelsta Sporthall
2015-12-19 13:30 150006049 Fullersta IBK - Malmens SF 6 - 5 Håkan Augustsson, Håkan Taxén Tomtbergahallen
2015-12-20 14:00 150006047 Huvudstadens IBK - IK Tomtberga 4 - 6 Patrik Andersén, Tony Verho Sköndalshallen
2016-01-09 12:00 150006053 Sörskogens IF - Huvudstadens IBK 11 - 4 Kent Budell, Mattias Lönnborg Tomtbergahallen
2016-01-09 13:30 150006054 IK Tomtberga - IK Ängen/Sätra 8 - 5 Kent Budell, Mattias Lönnborg Tomtbergahallen
2016-01-09 13:30 150006055 Källbrinks IBS - Tungelsta IF 4 - 5 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Skogåshallen
2016-01-09 15:45 150006052 Malmens SF - Salems IBF 6 - 7 Karl-Johan Leijon, Max Hellström Vendelsömalmshallen
2016-01-10 12:45 150006051 Nynäshamns IBK - Fullersta IBK 7 - 0 Jörgen Larsson, Mats Andersson Kvarnängshallen
2016-01-16 12:45 150006056 Källbrinks IBS - IK Tomtberga 3 - 4 Lars Sundlöf, Mattias Lönnborg Skogåshallen
2016-01-16 14:30 150006059 Salems IBF - Nynäshamns IBK 4 - 6 Kim Svedberg, Håkan Taxén Skogsängshallen
2016-01-16 14:45 150006060 Tungelsta IF - Fullersta IBK 6 - 5 Emil Glenngård, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2016-01-17 14:30 150006058 Huvudstadens IBK - Malmens SF 3 - 2 Peter Kirch, Max Hellström Sköndalshallen
2016-01-18 20:10 150006057 IK Ängen/Sätra - Sörskogens IF 3 - 5 Axel Petersson, Karl Hurtig Skärholmshallen
2016-01-23 12:30 150006061 Nynäshamns IBK - Huvudstadens IBK 7 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Kvarnängshallen
2016-01-23 12:30 150006063 Sörskogens IF - Källbrinks IBS 11 - 5 Karl Hurtig, Håkan Augustsson Tomtbergahallen
2016-01-23 13:45 150006062 Malmens SF - IK Ängen/Sätra 5 - 4 Kent Kastell, Peter Kirch Vendelsömalmshallen
2016-01-23 14:00 150006064 IK Tomtberga - Tungelsta IF 6 - 8 Mattias Lönnborg, Christoffer Markovski Tomtbergahallen
2016-01-23 15:30 150006065 Fullersta IBK - Salems IBF 7 - 6 Martin Åkesson, Kent Budell Tomtbergahallen
2016-01-30 15:15 150006070 Tungelsta IF - Salems IBF 5 - 8 Kenny Ly, Linus Löfstedt Tungelsta Sporthall
2016-01-30 16:30 150006066 IK Tomtberga - Sörskogens IF 5 - 7 Tony Verho, Sampo Friberg Tomtbergahallen
2016-01-31 13:30 150006067 Källbrinks IBS - Malmens SF 6 - 6 Christoffer Markovski, Christian Ljunggren Skogåshallen
2016-01-31 15:30 150006069 Huvudstadens IBK - Fullersta IBK 8 - 5 Leif Karlsson, Sebastian Öhman Sköndalshallen
2016-02-01 20:10 150006068 IK Ängen/Sätra - Nynäshamns IBK 5 - 3 Christoffer Markovski, Marcus Jansson Skärholmshallen
2016-02-13 12:30 150006075 Fullersta IBK - IK Ängen/Sätra 4 - 8 Johan Hessing, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2016-02-13 14:00 150006073 Sörskogens IF - Tungelsta IF 5 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tomtbergahallen
2016-02-13 15:15 150006071 Nynäshamns IBK - Källbrinks IBS 7 - 7 Sampo Friberg, Tony Verho Kvarnängshallen
2016-02-13 16:30 150006072 Malmens SF - IK Tomtberga 6 - 8 Mats Järnmark, Ghasem Tajalli Vendelsömalmshallen
2016-02-14 13:30 150006074 Salems IBF - Huvudstadens IBK 4 - 4 Kent Budell, Sampo Friberg Skogsängshallen
2016-02-06 12:30 150006077 IK Tomtberga - Nynäshamns IBK 5 - 10 Kent Budell, Daniel Mårtensson Skogåshallen
2016-02-20 10:30 150006078 Källbrinks IBS - Fullersta IBK 6 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen
2016-02-20 12:00 150006076 Sörskogens IF - Malmens SF 6 - 2 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen
2016-02-20 15:45 150006080 Tungelsta IF - Huvudstadens IBK 7 - 3 Leif Karlsson, Mario Mallengren Tungelsta Sporthall
2016-02-22 20:15 150006079 IK Ängen/Sätra - Salems IBF 7 - 3 Christoffer Markovski, Karl-Johan Leijon Skärholmshallen
2016-03-06 13:30 150006085 Fullersta IBK - IK Tomtberga 4 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tomtbergahallen
2016-03-12 13:45 150006082 Malmens SF - Tungelsta IF 3 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Vendelsömalmshallen
2016-03-12 15:30 150006084 Salems IBF - Källbrinks IBS 7 - 0 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Skogsängshallen
2016-03-13 12:45 150006081 Nynäshamns IBK - Sörskogens IF 6 - 4 Jonas Jatko, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2016-03-13 18:30 150006083 Huvudstadens IBK - IK Ängen/Sätra 2 - 0 Sebastian Öhman, Oskar Sevefjord Sköndalshallen
2016-03-19 13:30 150006089 Källbrinks IBS - Huvudstadens IBK 6 - 11 Jonas Edström, Sebastian Öhman Skogåshallen
2016-03-19 14:15 150006086 Malmens SF - Nynäshamns IBK 4 - 7 Patrik Andersén, Kent Kastell Vendelsömalmshallen
2016-03-19 15:00 150006087 Sörskogens IF - Fullersta IBK 15 - 5 Jonas Edström, Sebastian Öhman Skogåshallen
2016-03-19 15:00 150006090 Tungelsta IF - IK Ängen/Sätra 9 - 3 Leif Karlsson, Malin Holm Tungelsta Sporthall
2016-03-19 16:30 150006088 IK Tomtberga - Salems IBF 8 - 7 Jonas Edström, Sebastian Öhman Skogåshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sörskogens IF 18 14 0 4 124-76 48 42
2. Nynäshamns IBK 18 12 3 3 122-71 51 39
3. Tungelsta IF 18 12 0 6 124-100 24 36
4. IK Tomtberga 18 11 1 6 112-106 6 34
5. Salems IBF 18 9 1 8 115-98 17 28
6. Huvudstadens IBK 18 7 5 6 84-91 -7 26
7. IK Ängen/ Sätra 18 7 2 9 85-85 0 23
8. Källbrinks IBS 18 3 5 10 77-116 -39 14
9. Fullersta IBK 18 3 1 14 81-134 -53 10
10. Malmens SF 18 2 2 14 79-126 -47 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis