Division 5 (2016/17)

Gruppspel
Herrar division 5 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 11:30 150009002 Ängby IF - Westermalms IBK 3 - 4 David Berger, Fredrik Hallenberg Stora Mossen 1
2016-09-24 15:30 150009005 Farsta IBK (B) - IK Stym 4 - 5 Arne Brovig, Magnus Berg Farstahallen 1
2016-09-25 13:00 150009006 Hässelby SK IBK (B) - Östermalms IBK 0 - 11 Arne Brovig, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2016-11-12 12:00 150009001 Värtans IK - Adelsö IF 7 - 6 Håkan Augustsson, Micke Roth Gärdeshallen
2016-10-01 14:30 150009010 FBC Söderort - Ängby IF 9 - 3 Robert Jäderlund, Arash Sohrevardi Eriksdalshallen
2016-10-01 18:15 150009011 Westermalms IBK - Värtans IK 3 - 5 Kenny Ly, Linus Löfstedt Skanstullshallen
2016-10-02 11:15 150009007 Östermalms IBK - Farsta IBK (B) 15 - 3 Tony Verho, Lars Sundlöf Engelbrektshallen
2016-10-02 14:45 150009012 Hässelby SK IBK (B) - Adelsö IF 8 - 4 Fadi Saffo, Mats Järnmark Hässelbyhallen
2016-10-08 15:00 150009017 Farsta IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 5 Tony Verho, Sampo Friberg Farstahallen 3
2016-10-08 16:30 150009013 Värtans IK - FBC Söderort 3 - 9 Imtiaz Karim, Robin Wirström Sjöstadshallen
2016-10-08 18:00 150009018 Westermalms IBK - Adelsö IF 6 - 3 Imtiaz Karim, Didrik Axen Sjöstadshallen
2016-10-15 12:15 150009023 FBC Söderort - Westermalms IBK 7 - 3 Aldin Imamovic, Christian Ljunggren Liljeholmshallen 1
2016-10-15 15:15 150009024 Adelsö IF - Farsta IBK (B) 2 - 6 Patrik Andersén, Magnus Berg Mälaröhallen
2017-01-15 14:00 150009021 IK Stym - Ängby IF 7 - 3 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Råstaparkhallen
2016-10-22 10:30 150009026 Ängby IF - Östermalms IBK 2 - 4 Patrik Andersén, Mats Järnmark Stora Mossen 2
2016-10-22 17:45 150009029 FBC Söderort - Adelsö IF 12 - 5 Patrik Andersén, Björn Larsson Engelbrektshallen
2016-10-23 09:30 150009025 Värtans IK - IK Stym 9 - 6 Stefano Bianque, Per Sundvall Eriksdalshallen
2016-10-29 15:00 150009033 Östermalms IBK - Värtans IK 8 - 6 Micke Roth, Linus Löfstedt Liljeholmshallen 1
2016-10-30 10:15 150009034 IK Stym - Westermalms IBK 5 - 2 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Råstaparkhallen
2016-10-30 19:15 150009032 Hässelby SK IBK (B) - Ängby IF 5 - 8 Stefano Bianque, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2016-11-05 13:15 150009037 Värtans IK - Hässelby SK IBK (B) 6 - 8 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Engelbrektshallen
2016-11-05 15:00 150009038 Ängby IF - Farsta IBK (B) 2 - 11 Stefano Bianque, Patrik Andersén Stora Mossen 1
2016-11-06 17:30 150009041 FBC Söderort - IK Stym 4 - 4 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Eriksdalshallen
2016-11-06 19:00 150009042 Westermalms IBK - Östermalms IBK 3 - 6 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Eriksdalshallen
2016-11-19 16:00 150009044 Farsta IBK (B) - Värtans IK 5 - 8 Kent Kastell, Kari Malmros Farstahallen 1
2016-11-20 16:45 150009046 Östermalms IBK - FBC Söderort 7 - 3 Johan Hessing, Wen-chung Tsai Liljeholmshallen 1
2016-11-20 17:00 150009045 Hässelby SK IBK (B) - Westermalms IBK 4 - 4 Imtiaz Karim, Mats Andersson Hässelbyhallen
2016-11-26 10:30 150009053 FBC Söderort - Hässelby SK IBK (B) 4 - 7 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Farstahallen 1
2016-11-26 19:00 150009054 Westermalms IBK - Farsta IBK (B) 6 - 7 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Skanstullshallen
2016-11-27 11:30 150009051 IK Stym - Adelsö IF 10 - 2 Arne Brovig, Peter Eriksson Råstaparkhallen
2016-12-03 16:00 150009057 Farsta IBK (B) - FBC Söderort 16 - 4 Kenny Ly, Linus Löfstedt Farstahallen 3
2016-12-03 19:15 150009059 Östermalms IBK - IK Stym 9 - 4 Christian Ljunggren, Erik Nyman Engelbrektshallen
2016-12-04 16:30 150009060 Adelsö IF - Ängby IF 5 - 10 Tony Verho, Sampo Friberg Tappströms Bollhall
2016-12-10 12:00 150009062 Östermalms IBK - Adelsö IF 24 - 6 Malin Holm, Magnus Johansson Liljeholmshallen 1
2016-12-11 10:00 150009063 IK Stym - Hässelby SK IBK (B) 2 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2016-12-11 19:30 150009061 Värtans IK - Ängby IF 5 - 6 Niklas Forsman, Jonas Jatko Sjöstadshallen
2016-12-17 14:00 150009067 Östermalms IBK - Hässelby SK IBK (B) 6 - 10 Jonas Jatko, Jimmy Rittervall Liljeholmshallen 1
2016-12-17 17:15 150009071 Westermalms IBK - Ängby IF 3 - 5 Fadi Saffo, Tony Verho Liljeholmshallen 1
2016-12-18 13:45 150009068 IK Stym - Farsta IBK (B) 6 - 10 Imtiaz Karim, Magnus Johansson Solnahallen
2017-01-14 16:45 150009072 Adelsö IF - Värtans IK 9 - 22 Mario Mallengren, Daniel Karlsson Mälaröhallen
2017-01-21 10:30 150009074 Ängby IF - FBC Söderort 5 - 4 Daniel Karlsson, William Albrecht Stora Mossen 2
2017-01-21 14:15 150009078 Adelsö IF - Hässelby SK IBK (B) 2 - 14 Johan Hillergren, Magnus Johansson Mälaröhallen
2017-01-21 16:15 150009077 Farsta IBK (B) - Östermalms IBK 9 - 10 Leif Karlsson, Daniel Eklund Farstahallen 1
2017-01-21 16:45 150009073 Värtans IK - Westermalms IBK 2 - 6 Roland Nester, Mats Andersson Skanstullshallen
2017-01-28 17:00 150009084 Adelsö IF - Westermalms IBK 3 - 17 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Mälaröhallen
2017-01-28 19:15 150009083 FBC Söderort - Värtans IK 9 - 8 Aldin Imamovic, Niklas Forsman Skanstullshallen
2017-01-29 19:30 150009079 Hässelby SK IBK (B) - Farsta IBK (B) 6 - 7 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2017-02-04 12:30 150009090 Westermalms IBK - FBC Söderort 2 - 6 Hampus Fändrik, Peter Larsson Eriksdalshallen
2017-02-04 13:45 150009086 Ängby IF - IK Stym 2 - 4 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Ärvingehallen
2017-02-04 14:45 150009089 Farsta IBK (B) - Adelsö IF 10 - 0 Elis Erbing, Martin Johansson Farstahallen 1
2017-02-11 14:30 150009096 Adelsö IF - FBC Söderort 5 - 12 Michael Leimer, Robert Milerud Mälaröhallen
2017-02-11 15:30 150009093 Östermalms IBK - Ängby IF 14 - 9 Patrik Andersén, Marco Svenström Liljeholmshallen 1
2017-02-12 09:45 150009094 IK Stym - Värtans IK 9 - 7 Jacob Leijon, Christian Högberg Råstaparkhallen
2017-02-18 10:30 150009098 Ängby IF - Hässelby SK IBK (B) 6 - 12 Mats Andersson, Imtiaz Karim Stora Mossen 2
2017-02-18 14:15 150009097 Värtans IK - Östermalms IBK 3 - 11 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Eriksdalshallen
2017-02-18 17:00 150009102 Westermalms IBK - IK Stym 3 - 3 Patrik Andersén, Imtiaz Karim Skanstullshallen
2017-02-25 11:00 150009104 Farsta IBK (B) - Ängby IF 12 - 5 Anders Asp, William Albrecht Farstahallen 1
2017-02-25 15:30 150009106 Östermalms IBK - Westermalms IBK 2 - 7 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Engelbrektshallen
2017-02-26 11:00 150009107 IK Stym - FBC Söderort 8 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Råstaparkhallen
2017-02-26 11:30 150009105 Hässelby SK IBK (B) - Värtans IK 11 - 3 Aldin Imamovic, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2017-03-04 15:00 150009114 Westermalms IBK - Hässelby SK IBK (B) 0 - 7 Elis Erbing, Christoffer Markovski Eriksdalshallen
2017-03-04 16:30 150009113 FBC Söderort - Östermalms IBK 4 - 1 Elis Erbing, Christoffer Markovski Eriksdalshallen
2017-03-04 16:45 150009109 Värtans IK - Farsta IBK (B) 6 - 2 Aldin Imamovic, Kent Kastell Sjöstadshallen
2017-03-18 16:00 150009118 Hässelby SK IBK (B) - FBC Söderort 6 - 3 Erik Hellgren, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2017-03-18 16:15 150009117 Farsta IBK (B) - Westermalms IBK 6 - 5 Henrik Sommerville, Robin Berger Farstahallen 3
2017-03-18 17:30 150009120 Adelsö IF - IK Stym 5 - 10 Linus Warrenstein, Daniel Eklund Mälaröhallen
2017-03-25 10:30 150009122 Ängby IF - Adelsö IF 8 - 3 Magnus Berg, Johan Jäderlund Stora Mossen 2
2017-03-25 16:15 150009125 FBC Söderort - Farsta IBK (B) 7 - 7 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Farstahallen 1
2017-03-26 12:45 150009123 IK Stym - Östermalms IBK 6 - 4 Tobias Ekmark, Juha Tammerström Råstaparkhallen
2017-04-01 10:30 150009127 Ängby IF - Värtans IK 5 - 7 Robert Milerud, Imtiaz Karim Stora Mossen 2
2017-04-01 16:30 150009132 Adelsö IF - Östermalms IBK 3 - 11 Stefano Bianque, Niklas Forsman Mälaröhallen
2017-04-02 18:30 150009131 Hässelby SK IBK (B) - IK Stym 6 - 6 Johan Hillergren, Magnus Johansson Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Östermalms IBK 16 12 0 4 143-78 65 36
2. Hässelby SK IBK (B) 16 10 2 4 112-79 33 32
3. Farsta IBK (B) 16 10 1 5 122-92 30 31
4. IK Stym 16 9 3 4 95-78 17 30
5. FBC Söderort 16 8 2 6 102-90 12 26
6. Värtans IK 16 7 0 9 107-113 -6 21
7. Ängby IF 16 6 0 10 82-109 -27 18
8. Westermalms IBK 16 5 2 9 74-74 0 17
9. Adelsö IF 16 0 0 16 63-187 -124 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 10:00 150008004 Rosersbergs IK (B) - Vaxholms IBF (B) 2 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Rosershallen
2016-09-24 14:15 150008003 Märsta IBS - Täby FC Ungdom (B) 4 - 8 Ronnie Eriksson, Erik Palmertz Kolstahallen
2016-09-25 13:00 150008006 Stäkets IF - Åkersberga IBF (C) 2 - 9 Robin Wirström, Mats Järnmark Kallhälls sporthall
2016-09-25 17:50 150008002 Erikslunds KF - Grimsta AIK (B) 8 - 8 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tibblehallen CC
2016-10-02 13:00 150008012 Sigtuna IF IBK (B) - Stäkets IF 10 - 6 Magnus Berg, Fredrik Nensén Prästängshallen
2016-10-02 16:15 150008010 Täby FC Ungdom (B) - Erikslunds KF 3 - 3 Fredrik Hallenberg, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2016-10-02 17:30 150008009 Vaxholms IBF (B) - Märsta IBS 9 - 3 Patrik Andersén, Magnus Berg Vaxholm innebandyhallen
2016-10-08 12:45 150008018 Grimsta AIK (B) - Sigtuna IF IBK (B) 4 - 4 Fredrik Nensén, Daniel Eklund Smedsgärdshallen
2016-10-08 13:15 150008016 Rosersbergs IK (B) - Åkersberga IBF (C) 8 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Rosershallen
2016-10-09 11:30 150008014 Erikslunds KF - Vaxholms IBF (B) 8 - 4 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Tibblehallen CC
2016-10-15 18:00 150008020 Åkersberga IBF (C) - Märsta IBS 2 - 2 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Åkersberga Sporthall A
2016-10-16 13:00 150008019 Stäkets IF - Rosersbergs IK (B) 4 - 1 Michael Leimer, Robert Milerud Kallhälls sporthall
2016-10-16 16:15 150008023 Täby FC Ungdom (B) - Grimsta AIK (B) 0 - 5 Karl Hurtig, Sampo Friberg Grindtorpshallen
2016-10-22 14:15 150008027 Märsta IBS - Stäkets IF 5 - 5 Lars Reuterhagen, Arne Brovig Kolstahallen
2016-10-22 16:00 150008030 Grimsta AIK (B) - Vaxholms IBF (B) 12 - 4 Fredrik Nensén, Stefano Bianque Smedsgärdshallen
2016-10-22 17:15 150008029 Täby FC Ungdom (B) - Sigtuna IF IBK (B) 7 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Grindtorpshallen
2016-10-23 10:30 150008026 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (C) 5 - 4 Magnus Westerberg, Roger Nyström Tibblehallen CC
2016-10-30 12:30 150008032 Stäkets IF - Erikslunds KF 2 - 2 Magnus Johansson, Johan Hillergren Kallhälls sporthall
2016-10-30 12:45 150008036 Sigtuna IF IBK (B) - Rosersbergs IK (B) 9 - 8 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2016-10-30 15:30 150008035 Vaxholms IBF (B) - Täby FC Ungdom (B) 6 - 5 Fredrik Hallenberg, Dennis Svensson Vaxholm innebandyhallen
2016-11-05 11:00 150008042 Grimsta AIK (B) - Åkersberga IBF (C) 8 - 5 Patrik Andersén, Magnus Westerberg Smedsgärdshallen
2016-11-05 14:00 150008040 Vaxholms IBF (B) - Sigtuna IF IBK (B) 5 - 3 Karl Hurtig, Stefan Flöjt Vaxholm innebandyhallen
2016-11-05 14:15 150008039 Märsta IBS - Rosersbergs IK (B) 2 - 4 Mats Järnmark, Wen-chung Tsai Kolstahallen
2016-11-19 11:00 150008043 Rosersbergs IK (B) - Erikslunds KF 9 - 4 Per Ove Åman, Per Calmén Rosershallen
2016-11-20 16:15 150008045 Stäkets IF - Grimsta AIK (B) 5 - 5 Robin Wirström, Stefano Bianque Kallhälls sporthall
2016-11-20 16:15 150008048 Sigtuna IF IBK (B) - Märsta IBS 4 - 5 Fredrik Nensén, Per Calmén Prästängshallen
2016-11-20 16:30 150008046 Åkersberga IBF (C) - Täby FC Ungdom (B) 2 - 9 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-11-26 15:45 150008052 Vaxholms IBF (B) - Åkersberga IBF (C) 5 - 6 Mattias Nordlund, Magnus Westerberg Vaxholm innebandyhallen
2016-11-26 17:00 150008053 Täby FC Ungdom (B) - Stäkets IF 5 - 4 Michael Selg, Fabian Fahimi Grindtorpshallen
2016-11-27 13:30 150008050 Erikslunds KF - Märsta IBS 4 - 4 Magnus Westerberg, Per Sundvall Tibblehallen CC
2016-12-03 13:15 150008056 Rosersbergs IK (B) - Grimsta AIK (B) 6 - 7 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Rosershallen
2016-12-04 14:00 150008060 Sigtuna IF IBK (B) - Erikslunds KF 6 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Prästängshallen
2016-12-04 16:00 150008058 Stäkets IF - Vaxholms IBF (B) 6 - 6 Robin Wirström, Ken Johansson Kallhälls sporthall
2016-12-10 12:00 150008066 Grimsta AIK (B) - Märsta IBS 5 - 5 Ken Johansson, Jan Lingemark Smedsgärdshallen
2016-12-10 17:30 150008062 Åkersberga IBF (C) - Sigtuna IF IBK (B) 6 - 4 Tobias Ekmark, David Berger Åkersberga Sporthall A
2016-12-11 13:45 150008065 Täby FC Ungdom (B) - Rosersbergs IK (B) 17 - 5 Ulf Jonsson, Jonas Edström Grindtorpshallen
2016-12-17 14:15 150008067 Åkersberga IBF (C) - Stäkets IF 5 - 5 Patrik Cullander, Mattias Nordlund Åkersberga Sporthall A
2016-12-18 11:30 150008071 Grimsta AIK (B) - Erikslunds KF 14 - 1 Magnus Westerberg, Niklas Forsman Smedsgärdshallen
2016-12-18 14:00 150008069 Vaxholms IBF (B) - Rosersbergs IK (B) 6 - 3 Arne Brovig, Dennis Svensson Vaxholm innebandyhallen
2016-12-18 14:00 150008070 Täby FC Ungdom (B) - Märsta IBS 10 - 3 Christian Ljunggren, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2017-01-21 11:30 150008074 Erikslunds KF - Täby FC Ungdom (B) 3 - 3 Simon Bernhardsson, Jan Lingemark Tibblehallen CC
2017-01-21 14:15 150008075 Märsta IBS - Vaxholms IBF (B) 4 - 2 Lars Samuelsson, Fredrik Nensén Kolstahallen
2017-01-22 13:45 150008078 Stäkets IF - Sigtuna IF IBK (B) 10 - 6 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Kallhälls sporthall
2017-01-29 14:45 150008084 Sigtuna IF IBK (B) - Grimsta AIK (B) 1 - 8 Marco Svenström, Fredrik Hallenberg Prästängshallen
2017-01-29 15:30 150008080 Åkersberga IBF (C) - Rosersbergs IK (B) 6 - 7 Ken Johansson, Arne Brovig Åkersberga Sporthall A
2017-01-29 15:30 150008082 Vaxholms IBF (B) - Erikslunds KF 3 - 5 Lars Samuelsson, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2017-02-04 12:00 150008088 Rosersbergs IK (B) - Stäkets IF 12 - 4 Andreas Briselius, Joakim Nothén Rosershallen
2017-02-04 14:15 150008087 Märsta IBS - Åkersberga IBF (C) 5 - 5 Andreas Briselius, Joakim Nothén Kolstahallen
2017-02-04 15:00 150008090 Grimsta AIK (B) - Täby FC Ungdom (B) 4 - 3 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Smedsgärdshallen
2017-02-11 18:30 150008096 Sigtuna IF IBK (B) - Täby FC Ungdom (B) 4 - 15 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2017-02-12 13:15 150008095 Vaxholms IBF (B) - Grimsta AIK (B) 4 - 8 Per Sundvall, Ken Johansson Vaxholm innebandyhallen
2017-02-12 16:30 150008092 Stäkets IF - Märsta IBS 6 - 7 Mats Andersson, Imtiaz Karim Viksjö Sporthall
2017-02-12 17:45 150008093 Åkersberga IBF (C) - Erikslunds KF 6 - 3 Per Sundvall, Lars Samuelsson Åkersberga Sporthall A
2017-02-18 10:30 150008100 Rosersbergs IK (B) - Sigtuna IF IBK (B) 12 - 2 Mats Järnmark, Jan Lingemark Rosershallen
2017-02-19 11:30 150008098 Erikslunds KF - Stäkets IF OW (0 - 5) Ken Johansson, Per Sundvall Tibblehallen CC
2017-02-19 16:30 150008101 Täby FC Ungdom (B) - Vaxholms IBF (B) 19 - 2 Lars Samuelsson, Per Sundvall Grindtorpshallen
2017-02-25 11:00 150008103 Rosersbergs IK (B) - Märsta IBS 4 - 3 Arne Brovig, Jan Lingemark Rosershallen
2017-02-25 15:30 150008106 Åkersberga IBF (C) - Grimsta AIK (B) 2 - 7 Sampo Friberg, Daniel Eklund Åkersberga Sporthall A
2017-02-26 11:30 150008108 Sigtuna IF IBK (B) - Vaxholms IBF (B) 5 - 7 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2017-03-04 14:15 150008111 Märsta IBS - Sigtuna IF IBK (B) 12 - 4 Fredrik Hallenberg, Mats Järnmark Kolstahallen
2017-03-04 16:30 150008114 Grimsta AIK (B) - Stäkets IF 7 - 1 Leif Karlsson, Daniel Eklund Smedsgärdshallen
2017-03-05 10:00 150008110 Erikslunds KF - Rosersbergs IK (B) 9 - 10 Imtiaz Karim, Lars Reuterhagen Tibblehallen CC
2017-03-05 13:30 150008113 Täby FC Ungdom (B) - Åkersberga IBF (C) 8 - 5 Niklas Forsman, Mikael Wiklund Grindtorpshallen
2017-03-18 14:15 150008115 Märsta IBS - Erikslunds KF 5 - 4 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Kolstahallen
2017-03-18 16:30 150008119 Åkersberga IBF (C) - Vaxholms IBF (B) 7 - 5 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Åkersberga Sporthall A
2017-03-19 15:00 150008118 Stäkets IF - Täby FC Ungdom (B) 5 - 13 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Kallhälls sporthall
2017-03-25 13:00 150008126 Grimsta AIK (B) - Rosersbergs IK (B) 9 - 6 Roger Nyström, Magnus Westerberg Smedsgärdshallen
2017-03-26 13:30 150008122 Erikslunds KF - Sigtuna IF IBK (B) WO (5 - 0) Erik Hellgren, Per Sundvall Tibblehallen CC
2017-03-26 15:45 150008124 Vaxholms IBF (B) - Stäkets IF 8 - 8 Sadjad Nima, Abbe Lami Vaxholm innebandyhallen
2017-04-01 12:45 150008129 Rosersbergs IK (B) - Täby FC Ungdom (B) 7 - 8 Mats Järnmark, Lars Reuterhagen Rosershallen
2017-04-01 14:15 150008128 Märsta IBS - Grimsta AIK (B) 6 - 9 Jan Lingemark, Johan Jäderlund Kolstahallen
2017-04-02 17:45 150008132 Sigtuna IF IBK (B) - Åkersberga IBF (C) 11 - 8 Ken Johansson, Lars Samuelsson Prästängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Grimsta AIK (B) 16 12 4 0 120-61 59 40
2. Täby FC Ungdom (B) 16 11 2 3 133-65 68 35
3. Rosersbergs IK (B) 16 8 0 8 104-101 3 24
4. Märsta IBS 16 5 5 6 75-85 -10 20
5. Erikslunds KF 16 5 5 6 72-86 -14 20
6. Vaxholms IBF (B) 16 6 2 8 80-104 -24 20
7. Åkersberga IBF (C) 16 5 3 8 85-94 -9 18
8. Stäkets IF 16 3 6 7 78-101 -23 15
9. Sigtuna IF IBK (B) 16 3 1 12 76-126 -50 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 12:00 150010002 Vendelsö IK (B) - Mellansjö MK 7 - 6 Shabbir Ahmed, Tony Verho Torvalla Träningshall
2016-09-24 13:00 150010004 Skärholmens Atlet. IBS - Västerhaninge IBK (B) 9 - 7 Tobias Ekmark, Björn Landin Skärholmshallen
2016-09-24 14:30 150010005 Malmens SF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 2 - 7 Johan Engvall, Shabbir Ahmed Vendelsömalmshallen
2016-09-24 15:05 150010006 Balrog B/S IK (B) - Kvarnbergsplans IBK (B) 3 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Botkyrkahallen
2016-09-24 16:15 150010003 Fullersta IBK - Tungelsta IF (B) 4 - 8 Kent Budell, Håkan Taxén Tomtbergahallen
2016-09-25 15:15 150010001 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Bedarö BK 7 - 4 Mats Andersson, Wen-chung Tsai Tyresöhallen
2016-10-01 13:15 150010008 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Skärholmens Atlet. IBS 7 - 1 Patrik Andersén, Magnus Berg Skogåshallen
2016-10-01 13:45 150010010 Tungelsta IF (B) - Vendelsö IK (B) 6 - 6 Leif Karlsson, Johan Engvall Tungelsta Sporthall
2016-10-01 14:45 150010007 Kvarnbergsplans IBK (B) - Malmens SF 5 - 10 Magnus Berg, Patrik Andersén Skogåshallen
2016-10-01 16:15 150010012 Bedarö BK - Balrog B/S IK (B) 22 - 1 Ken Johansson, Leif Karlsson Gröndalshallen
2016-10-01 18:00 150010009 Västerhaninge IBK (B) - Fullersta IBK 5 - 10 Johan Larsson, Björn Landin Söderbymalmskolan
2016-10-02 10:15 150010011 Mellansjö MK - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 7 Aarre Hietanen, Kent Budell Tomtbergahallen
2016-10-08 11:30 150010016 Skärholmens Atlet. IBS - Kvarnbergsplans IBK (B) 8 - 8 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skärholmshallen
2016-10-08 12:00 150010017 Malmens SF - Balrog B/S IK (B) 8 - 3 Fadi Saffo, Wen-chung Tsai Vendelsömalmshallen
2016-10-09 10:45 150010015 Fullersta IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 5 - 10 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tomtbergahallen
2016-10-09 14:00 150010014 Vendelsö IK (B) - Västerhaninge IBK (B) 12 - 3 Kenny Ly, Linus Löfstedt Torvalla Träningshall
2016-10-09 15:45 150010018 Mellansjö MK - Bedarö BK 1 - 39 Aarre Hietanen, Johan Hessing Skogåshallen
2016-10-09 18:30 150010013 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Tungelsta IF (B) 6 - 3 Mats Andersson, Magnus Berg Tyresöhallen
2016-10-15 13:15 150010023 Tungelsta IF (B) - Mellansjö MK 10 - 3 Johan Engvall, Mats Järnmark Tungelsta Sporthall
2016-10-15 13:30 150010022 Västerhaninge IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 6 - 7 Ola Bigestans, Robin Vall Söderbymalmskolan
2016-10-15 15:15 150010019 Balrog B/S IK (B) - Skärholmens Atlet. IBS 7 - 7 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Botkyrkahallen
2016-10-15 15:30 150010024 Bedarö BK - Malmens SF 10 - 0 Leif Karlsson, Linus Löfstedt Gröndalshallen
2016-10-16 15:00 150010020 Kvarnbergsplans IBK (B) - Fullersta IBK 12 - 8 Erik Nyman, Leif Karlsson Skogåshallen
2016-10-16 16:30 150010021 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Vendelsö IK (B) 7 - 8 Erik Nyman, Leif Karlsson Skogåshallen
2016-10-22 12:45 150010026 Vendelsö IK (B) - Kvarnbergsplans IBK (B) 6 - 5 Christian Hamnström, Johan Engvall Söderbymalmskolan
2016-10-22 15:15 150010029 Tungelsta IF (B) - Bedarö BK 4 - 7 Martin Åkesson, Patrik Andersén Tungelsta Sporthall
2016-10-22 17:30 150010028 Skärholmens Atlet. IBS - Malmens SF 5 - 4 Tony Verho, Sampo Friberg Sjöstadshallen
2016-10-23 10:00 150010030 Mellansjö MK - Västerhaninge IBK (B) 10 - 4 Daniel Eklund, Arne Brovig Flemingsbergshallen
2016-10-23 17:30 150010027 Fullersta IBK - Balrog B/S IK (B) 9 - 2 Petra Dynesius, Lars Sundlöf Tomtbergahallen
2016-10-23 19:30 150010025 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2016-10-29 13:00 150010035 Västerhaninge IBK (B) - Tungelsta IF (B) 5 - 7 Daniel Mårtensson, Arne Brovig Söderbymalmskolan
2016-10-29 15:05 150010032 Balrog B/S IK (B) - Vendelsö IK (B) 4 - 13 Håkan Taxén, Sampo Friberg Botkyrkahallen
2016-10-29 16:15 150010036 Bedarö BK - Skärholmens Atlet. IBS 13 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Gröndalshallen
2016-10-29 17:00 150010031 Malmens SF - Fullersta IBK 7 - 6 Tony Verho, Kent Kastell Vendelsömalmshallen
2016-10-30 11:45 150010033 Kvarnbergsplans IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 2 - 15 Kent Budell, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2016-10-30 14:00 150010034 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Mellansjö MK 15 - 3 Lars Reuterhagen, Linus Löfstedt Skogåshallen
2016-11-05 10:15 150010042 Mellansjö MK - Kvarnbergsplans IBK (B) 6 - 3 John Awabdeh, Kent Budell Tomtbergahallen
2016-11-05 11:45 150010039 Fullersta IBK - Skärholmens Atlet. IBS 2 - 3 John Awabdeh, Kent Budell Tomtbergahallen
2016-11-05 12:00 150010038 Vendelsö IK (B) - Malmens SF 7 - 8 Daniel Mårtensson, Leif Karlsson Torvalla Träningshall
2016-11-05 12:30 150010041 Tungelsta IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 7 Karl-Johan Leijon, David Berger Tungelsta Sporthall
2016-11-05 13:30 150010040 Västerhaninge IBK (B) - Bedarö BK 1 - 18 Daniel Mårtensson, Leif Karlsson Torvalla Träningshall
2016-11-06 10:30 150010037 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Balrog B/S IK (B) 12 - 3 Christian Hamnström, Kent Kastell Tyresöhallen
2016-11-19 11:00 150010044 Malmens SF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 12 Magnus Westerberg, Kent Kastell Vendelsömalmshallen
2016-11-19 11:45 150010043 Skärholmens Atlet. IBS - Vendelsö IK (B) 5 - 9 Aldin Imamovic, Daniel Eklund Skärholmshallen
2016-11-19 15:00 150010048 Bedarö BK - Fullersta IBK 13 - 0 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Gröndalshallen
2016-11-19 15:15 150010045 Balrog B/S IK (B) - Mellansjö MK 10 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Botkyrkahallen
2016-11-19 16:15 150010046 Kvarnbergsplans IBK (B) - Tungelsta IF (B) 7 - 11 Magnus Berg, Kent Budell Flemingsbergshallen
2016-11-20 16:00 150010047 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Västerhaninge IBK (B) 6 - 3 Aarre Hietanen, John Awabdeh Skogåshallen
2016-11-26 13:00 150010052 Västerhaninge IBK (B) - Kvarnbergsplans IBK (B) 13 - 4 Shabbir Ahmed, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2016-11-26 14:30 150010050 Vendelsö IK (B) - Fullersta IBK 9 - 5 Shabbir Ahmed, Leif Karlsson Söderbymalmskolan
2016-11-26 16:00 150010051 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Bedarö BK 3 - 5 Patrik Andersén, Tony Verho Skogåshallen
2016-11-27 11:15 150010054 Mellansjö MK - Malmens SF 3 - 7 Patrik Andersén, Tony Verho Flemingsbergshallen
2016-11-27 14:00 150010049 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Skärholmens Atlet. IBS 9 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Strandhallen - Tyresö
2016-12-04 18:45 150010053 Tungelsta IF (B) - Balrog B/S IK (B) 12 - 3 Leif Karlsson, Patrik Andersén Tungelsta Sporthall
2016-12-03 11:30 150010056 Skärholmens Atlet. IBS - Mellansjö MK 8 - 6 Johan Hessing, Karl-Johan Leijon Skärholmshallen
2016-12-03 11:30 150010059 Kvarnbergsplans IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 7 Jonas Jatko, Kent Kastell Tomtbergahallen
2016-12-03 12:15 150010058 Balrog B/S IK (B) - Västerhaninge IBK (B) 4 - 6 Patrik Andersén, Sampo Friberg Malmsjö Sporthall
2016-12-03 13:00 150010055 Fullersta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 1 - 8 Tony Verho, Kent Kastell Tomtbergahallen
2016-12-03 15:30 150010060 Bedarö BK - Vendelsö IK (B) 15 - 4 Patrik Andersén, Sampo Friberg Gröndalshallen
2016-12-03 19:00 150010057 Malmens SF - Tungelsta IF (B) 7 - 8 Patrik Andersén, Magnus Berg Vendelsömalmshallen
2016-12-10 10:00 150010064 Västerhaninge IBK (B) - Malmens SF 2 - 7 Magnus Berg, Patrik Andersén Söderbymalmskolan
2016-12-10 13:30 150010065 Tungelsta IF (B) - Skärholmens Atlet. IBS 7 - 10 Thomas Gjutarenäfve, Aldin Imamovic Tungelsta Sporthall
2016-12-11 10:30 150010066 Mellansjö MK - Fullersta IBK 1 - 13 Daniel Eklund, Christian Ljunggren Tomtbergahallen
2016-12-11 12:15 150010063 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Balrog B/S IK (B) 20 - 7 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Skogåshallen
2016-12-11 13:45 150010062 Kvarnbergsplans IBK (B) - Bedarö BK 1 - 19 Marco Svenström, Aarre Hietanen Skogåshallen
2016-12-11 14:00 150010061 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Vendelsö IK (B) 4 - 5 Kent Budell, Aldin Imamovic Tyresöhallen
2016-12-17 12:00 150010069 Västerhaninge IBK (B) - Skärholmens Atlet. IBS 2 - 11 Rasmus Jansson, Christian Hamnström Söderbymalmskolan
2016-12-17 13:45 150010068 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Malmens SF 5 - 5 Patrik Andersén, Håkan Taxén Skogåshallen
2016-12-17 14:30 150010070 Tungelsta IF (B) - Fullersta IBK 7 - 4 Kenny Ly, Daniel Eklund Tungelsta Sporthall
2016-12-17 14:30 150010072 Bedarö BK - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 9 - 1 Johan Larsson, Ken Johansson Kvarnängshallen
2016-12-17 15:30 150010067 Kvarnbergsplans IBK (B) - Balrog B/S IK (B) 11 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Tomtbergahallen
2016-12-18 10:45 150010071 Mellansjö MK - Vendelsö IK (B) 5 - 19 Christian Hamnström, Aarre Hietanen Tomtbergahallen
2017-01-21 11:45 150010076 Skärholmens Atlet. IBS - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 11 Aldin Imamovic, Marko Maikkunen Skärholmshallen
2017-01-21 14:00 150010078 Balrog B/S IK (B) - Bedarö BK 3 - 28 Magnus Berg, Patrik Andersén Albyhallen
2017-01-21 18:00 150010077 Malmens SF - Kvarnbergsplans IBK (B) 3 - 4 Magnus Berg, Patrik Andersén Vendelsömalmshallen
2017-01-22 10:15 150010073 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Mellansjö MK 12 - 4 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Tyresöhallen
2017-01-22 12:45 150010075 Fullersta IBK - Västerhaninge IBK (B) 9 - 5 Sadjad Nima, Johannes Ekenberg Skogåshallen
2017-03-20 20:45 150010074 Vendelsö IK (B) - Tungelsta IF (B) WO (5 - 0) Shabbir Ahmed, Jan Lingemark Söderbymalmskolan
2017-01-28 12:30 150010082 Västerhaninge IBK (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 9 Marco Svenström, Kent Kastell Söderbymalmskolan
2017-01-28 14:30 150010083 Tungelsta IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 4 Håkan Taxén, Johan Hessing Tungelsta Sporthall
2017-01-28 15:15 150010079 Balrog B/S IK (B) - Malmens SF 12 - 6 Karl-Johan Leijon, Patrik Andersén Botkyrkahallen
2017-01-28 16:15 150010080 Kvarnbergsplans IBK (B) - Skärholmens Atlet. IBS 8 - 9 Henrik Sommerville, Robin Berger Skogåshallen
2017-01-28 17:30 150010084 Bedarö BK - Mellansjö MK 34 - 1 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Gröndalshallen
2017-01-29 10:00 150010081 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Fullersta IBK 10 - 7 Christian Hamnström, Aldin Imamovic Skogåshallen
2017-02-04 10:15 150010088 Skärholmens Atlet. IBS - Balrog B/S IK (B) 11 - 6 Daniel Karlsson, Daniel Eklund Skärholmshallen
2017-02-04 11:00 150010089 Malmens SF - Bedarö BK 3 - 11 Patrik Andersén, Tony Verho Vendelsömalmshallen
2017-02-04 12:45 150010090 Mellansjö MK - Tungelsta IF (B) 5 - 11 Niklas Forsman, Marco Svenström Tomtbergahallen
2017-02-04 15:45 150010087 Fullersta IBK - Kvarnbergsplans IBK (B) 8 - 5 Christoffer Markovski, Mattias Nordlund Tomtbergahallen
2017-02-04 16:30 150010086 Vendelsö IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 3 - 8 Daniel Eklund, Karl-Johan Leijon Torvalla Träningshall
2017-02-05 16:00 150010085 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Västerhaninge IBK (B) 3 - 2 Daniel Eklund, Christian Ljunggren Tyresöhallen
2017-02-11 13:00 150010092 Balrog B/S IK (B) - Fullersta IBK 2 - 8 Wen-chung Tsai, Marco Svenström Botkyrkahallen
2017-02-11 13:00 150010095 Västerhaninge IBK (B) - Mellansjö MK 9 - 6 Johan Larsson, Sebastian Öhman Söderbymalmskolan
2017-02-11 14:00 150010096 Bedarö BK - Tungelsta IF (B) 21 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Kvarnängshallen
2017-02-11 15:00 150010093 Kvarnbergsplans IBK (B) - Vendelsö IK (B) 8 - 19 Tony Verho, Sampo Friberg Flemingsbergshallen
2017-02-11 16:15 150010091 Malmens SF - Skärholmens Atlet. IBS 4 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Torvalla Träningshall
2017-02-12 17:00 150010094 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 9 - 9 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Skogåshallen
2017-02-18 16:00 150010101 Tungelsta IF (B) - Västerhaninge IBK (B) 8 - 3 Ken Johansson, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2017-02-19 10:15 150010102 Mellansjö MK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 11 Wen-chung Tsai, Marco Svenström Tomtbergahallen
2017-02-19 11:45 150010099 Fullersta IBK - Malmens SF 5 - 2 Wen-chung Tsai, Marco Svenström Tomtbergahallen
2017-02-19 12:45 150010097 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Kvarnbergsplans IBK (B) 29 - 9 Daniel Enkulla, Johan Hessing Strandhallen - Tyresö
2017-03-11 14:45 150010100 Skärholmens Atlet. IBS - Bedarö BK 4 - 12 Håkan Taxén, Anders Asp Liljeholmshallen 1
2017-03-11 18:00 150010098 Vendelsö IK (B) - Balrog B/S IK (B) 20 - 6 Patrik Andersén, Sampo Friberg Vendelsömalmshallen
2017-02-25 10:15 150010106 Kvarnbergsplans IBK (B) - Mellansjö MK 15 - 8 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Tomtbergahallen
2017-02-25 12:30 150010105 Balrog B/S IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 6 - 9 Shabbir Ahmed, Thomas Gjutarenäfve Botkyrkahallen
2017-02-25 15:15 150010108 Bedarö BK - Västerhaninge IBK (B) 17 - 1 Robin Berger, Henrik Sommerville Gröndalshallen
2017-02-25 17:30 150010103 Skärholmens Atlet. IBS - Fullersta IBK 7 - 5 Patrik Andersén, Kent Kastell Sjöstadshallen
2017-02-26 13:30 150010104 Malmens SF - Vendelsö IK (B) 6 - 18 Kent Kastell, Wen-chung Tsai Vendelsömalmshallen
2017-02-26 14:00 150010107 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tungelsta IF (B) 12 - 2 Johan Hessing, Håkan Taxén Skogåshallen
2017-03-04 12:30 150010112 Västerhaninge IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 4 - 8 Magnus Berg, Patrik Andersén Tungelsta Sporthall
2017-03-04 15:00 150010111 Fullersta IBK - Bedarö BK 4 - 22 Sebastian Öhman, Johan Larsson Tomtbergahallen
2017-03-05 11:30 150010114 Mellansjö MK - Balrog B/S IK (B) 5 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tomtbergahallen
2017-03-05 18:45 150010109 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Malmens SF 17 - 4 Kent Kastell, Erik Nyman Tyresöhallen
2017-03-05 18:45 150010113 Tungelsta IF (B) - Kvarnbergsplans IBK (B) 4 - 4 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2017-03-27 20:45 150010110 Vendelsö IK (B) - Skärholmens Atlet. IBS 10 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Jäderlund Söderbymalmskolan
2017-03-18 12:30 150010118 Balrog B/S IK (B) - Tungelsta IF (B) 7 - 6 Tony Verho, Sampo Friberg Albyhallen
2017-03-18 13:15 150010116 Skärholmens Atlet. IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 6 - 13 Roland Nester, Christian Högberg Skärholmshallen
2017-03-18 15:45 150010120 Bedarö BK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 8 - 1 Patrik Andersén, Sampo Friberg Gröndalshallen
2017-03-18 18:00 150010117 Malmens SF - Mellansjö MK 17 - 4 Sadjad Nima, Ken Johansson Vendelsömalmshallen
2017-03-19 12:15 150010115 Fullersta IBK - Vendelsö IK (B) 4 - 11 Rasmus Jansson, Kent Kastell Tomtbergahallen
2017-03-19 13:00 150010119 Kvarnbergsplans IBK (B) - Västerhaninge IBK (B) 8 - 11 Leif Karlsson, Thomas Gjutarenäfve Flemingsbergshallen
2017-03-24 20:00 150010123 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Kvarnbergsplans IBK (B) 11 - 3 Roland Nester, Daniel Kölborn Skogåshallen
2017-03-25 11:45 150010125 Tungelsta IF (B) - Malmens SF 7 - 6 Johan Engvall, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2017-03-25 12:15 150010124 Västerhaninge IBK (B) - Balrog B/S IK (B) 12 - 7 Patrik Andersén, Madelene Westerberg Söderbymalmskolan
2017-03-25 15:15 150010122 Vendelsö IK (B) - Bedarö BK 5 - 7 Kent Kastell, Kenny Ly Torvalla Träningshall
2017-03-26 10:00 150010126 Mellansjö MK - Skärholmens Atlet. IBS 4 - 19 Leif Karlsson, Sadjad Nima Flemingsbergshallen
2017-03-26 12:30 150010121 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Fullersta IBK 15 - 4 Marco Svenström, Wen-chung Tsai Tyresöhallen
2017-04-01 11:30 150010129 Skärholmens Atlet. IBS - Tungelsta IF (B) 12 - 4 Magnus Berg, Kent Kastell Skärholmshallen
2017-04-01 12:30 150010131 Balrog B/S IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 3 - 16 Patrik Andersén, Sadjad Nima Botkyrkahallen
2017-04-01 12:45 150010127 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 2 Henrik Sommerville, Robin Berger Torvalla Träningshall
2017-04-01 15:00 150010130 Malmens SF - Västerhaninge IBK (B) 7 - 1 Kent Kastell, Kenny Ly Vendelsömalmshallen
2017-04-01 15:00 150010132 Bedarö BK - Kvarnbergsplans IBK (B) 20 - 4 Jonas Jatko, Jonas Holm Kvarnängshallen
2017-04-02 11:00 150010128 Fullersta IBK - Mellansjö MK 22 - 6 Jesper Wahlund, Magnus Westerberg Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bedarö BK 22 21 0 1 354-56 298 63
2. Vendelsö IK (B) 22 17 1 4 209-121 88 52
3. Tyresö Trollbäcken IBK (C) 22 16 3 3 207-106 101 51
4. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 22 16 3 3 197-109 88 51
5. Skärholmens Atlet. IBS 22 12 2 8 163-158 5 38
6. Tungelsta IF (B) 22 10 3 9 137-148 -11 33
7. Malmens SF 22 8 1 13 127-158 -31 25
8. Fullersta IBK 22 8 0 14 143-170 -27 24
9. Kvarnbergsplans IBK (B) 22 5 2 15 138-232 -94 17
10. Västerhaninge IBK (B) 22 5 0 17 108-187 -79 15
11. Balrog B/ S IK (B) 22 4 1 17 111-253 -142 13
12. Mellansjö MK 22 2 0 20 104-300 -196 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis