Pantamera Ljusröd Lätt (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 12:30 150335005 Högdalens AIS - Örby IS 6 - 2 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Högdalshallen
2016-10-01 16:30 150335002 Tyresö Trollbäcken IBK - Älta IF 7 - 2 Nihada Cenanovic, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2016-10-02 10:00 150335003 Saltsjöbadens IF (A) - Mariebergs SK (A) 4 - 27 Henrik Sommerville, Fredrik Hallenberg Fisksätra sporthall
2016-10-02 17:00 150335004 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hammarby IF IBF 14 - 1 Kevin Neemé, Wilmer Axén Ormingehallen
2016-10-08 11:15 150335006 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 5 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Farstahallen 3
2016-10-08 13:45 150335007 Hammarby IF IBF - Saltsjöbadens IF (A) 1 - 6 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sjöstadshallen
2016-10-08 14:15 150335008 Mariebergs SK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Malin Holm, Viktor Bollvik Karlsson Engelbrektshallen
2016-10-08 16:15 150335009 Älta IF - Norrtulls SK 5 - 6 Kevin Helly, Henrik Sommerville Järla Sporthall
2016-10-15 14:00 150335012 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF 15 - 2 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Strandhallen - Tyresö
2016-10-16 10:00 150335013 Saltsjöbadens IF (A) - Örby IS 0 - 8 Johan Zahn, Gustav Persson Fisksätra sporthall
2016-10-16 11:15 150335011 Norrtulls SK - Mariebergs SK (A) 5 - 7 Joakim Levin, Fredrik Pålsson Engelbrektshallen
2016-10-16 14:00 150335014 Nacka Wallenstam IBK (B) - Högdalens AIS 4 - 6 Leo Bergstrand, Oscar Forstadius Ormingehallen
2016-10-29 12:15 150335016 Högdalens AIS - Saltsjöbadens IF (A) 9 - 3 Isak Sjöblom, Robin Olsson Högdalshallen
2016-10-29 13:30 150335017 Örby IS - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 9 Isak Sjöblom, Robin Olsson Högdalshallen
2016-10-29 14:45 150335018 Hammarby IF IBF - Norrtulls SK 3 - 7 Daniel Eklund, Daniel Karlsson Sjöstadshallen
2016-12-17 18:15 150335019 Mariebergs SK (A) - Älta IF 9 - 3 Sadjad Nima, Abbe Lami Gärdeshallen
2016-11-13 11:00 150335023 Saltsjöbadens IF (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 7 Christian Ljunggren, Daniel Eklund Fisksätra sporthall
2016-11-13 11:15 150335021 Norrtulls SK - Örby IS 3 - 7 Felix Wursé, Thomas Gjutarenäfve Engelbrektshallen
2016-11-13 15:00 150335025 Älta IF - Hammarby IF IBF 5 - 4 Henrik Sommerville, Robin Berger Stavsborgshallen
2016-11-13 16:00 150335022 Tyresö Trollbäcken IBK - Högdalens AIS 5 - 3 Lennart Asp, Christian Berger Tyresöhallen
2016-11-19 12:15 150335027 Högdalens AIS - Norrtulls SK 4 - 5 Hampus Viking, Gabriel Nääs Högdalshallen
2016-11-19 13:15 150335029 Hammarby IF IBF - Mariebergs SK (A) 0 - 11 Jessika Forsberg, Anders Hillebrink Liljeholmshallen 1
2016-11-19 13:30 150335028 Örby IS - Älta IF 4 - 4 Hampus Viking, Gabriel Nääs Högdalshallen
2016-11-20 14:30 150335026 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 8 Felix Fernström, Emil Pagrot Ormingehallen
2016-12-03 15:15 150335035 Älta IF - Högdalens AIS 4 - 1 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Järla Sporthall
2016-12-03 15:30 150335031 Norrtulls SK - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 5 Erik Nyman, Viktor Bollvik Karlsson Engelbrektshallen
2016-12-04 12:45 150335032 Tyresö Trollbäcken IBK - Saltsjöbadens IF (A) 12 - 0 Mats Andersson, Leif Karlsson Strandhallen - Tyresö
2016-12-04 12:45 150335034 Mariebergs SK (A) - Örby IS 5 - 5 Fredrik Sandgren, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2016-12-10 10:30 150335038 Högdalens AIS - Mariebergs SK (A) 9 - 9 Oscar Olsson Berglund, Simon Holm Schlemowitz Högdalshallen
2016-12-10 11:45 150335039 Örby IS - Hammarby IF IBF 4 - 6 Johannes Ekenberg, Simon Holm Schlemowitz Högdalshallen
2016-12-11 10:30 150335036 Saltsjöbadens IF (A) - Norrtulls SK 5 - 12 Felix Fernström, Emil Pagrot Fisksätra sporthall
2016-12-11 14:15 150335037 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älta IF 8 - 6 Mats Andersson, David Berger Ormingehallen
2016-12-17 14:45 150335044 Mariebergs SK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 3 Sebastian Zetterberg, Björn Landin Eriksdalshallen
2016-12-17 15:15 150335043 Hammarby IF IBF - Högdalens AIS 6 - 5 Fredrik Sandgren, Felix Wursé Skanstullshallen
2016-12-17 15:30 150335041 Norrtulls SK - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 6 Marcus Grapne, Johan Zahn Engelbrektshallen
2016-12-18 15:00 150335045 Älta IF - Saltsjöbadens IF (A) 13 - 3 Leif Karlsson, Christian Berger Stavsborgshallen
2017-01-14 11:00 150335048 Mariebergs SK (A) - Saltsjöbadens IF (A) 11 - 5 Anton Höglin, Hampus Höglin Liljeholmshallen 1
2017-01-14 11:15 150335046 Örby IS - Högdalens AIS 4 - 8 Leo Odell/Johansson, Simon Holm Schlemowitz Högdalshallen
2017-01-14 14:30 150335047 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 4 Daniel Eklund, Christian Ljunggren Sjöstadshallen
2017-01-15 14:00 150335049 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 6 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stavsborgshallen
2017-01-19 19:10 150335052 Tyresö Trollbäcken IBK - Mariebergs SK (A) 1 - 6 Håkan Taxén, Shabbir Ahmed Bollmorahallen
2017-01-21 15:15 150335054 Nacka Wallenstam IBK (B) - Örby IS 4 - 4 Fredrik Hallenberg, Anders Hillebrink Ormingehallen
2017-01-22 11:00 150335053 Saltsjöbadens IF (A) - Hammarby IF IBF 3 - 10 Daniel Eklund, Leif Karlsson Fisksätra sporthall
2017-01-22 11:15 150335051 Norrtulls SK - Älta IF 3 - 12 Axel Göthberg, Per Sundvall Engelbrektshallen
2017-01-28 10:30 150335057 Örby IS - Saltsjöbadens IF (A) 15 - 2 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Högdalshallen
2017-01-28 11:15 150335058 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Sjöstadshallen
2017-01-28 11:45 150335056 Högdalens AIS - Nacka Wallenstam IBK (B) 5 - 3 Anton Höglin, Hampus Höglin Högdalshallen
2017-01-28 13:30 150335059 Mariebergs SK (A) - Norrtulls SK 13 - 4 Henrik Sommerville, Fredrik Sandgren Gärdeshallen
2017-02-11 13:45 150335061 Norrtulls SK - Hammarby IF IBF 4 - 4 Henrik Sommerville, Sadjad Nima Gärdeshallen
2017-02-12 09:00 150335062 Tyresö Trollbäcken IBK - Örby IS 9 - 3 Isak Sjöblom, Madelene Westerberg Tyresöhallen
2017-02-12 10:00 150335063 Saltsjöbadens IF (A) - Högdalens AIS 3 - 4 Wilmer Axén, Leif Karlsson Fisksätra sporthall
2017-02-12 16:00 150335065 Älta IF - Mariebergs SK (A) 4 - 14 Sadjad Nima, Benjamin Zubcevic Stavsborgshallen
2017-02-18 09:15 150335067 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 6 Karl-Johan Leijon, Anders Thonberg Högdalshallen
2017-02-18 13:30 150335068 Örby IS - Norrtulls SK 20 - 3 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Farstahallen 3
2017-02-18 16:30 150335069 Hammarby IF IBF - Älta IF 3 - 6 Wilmer Axén, Theodore Hurtig Sjöstadshallen
2017-02-19 14:00 150335066 Nacka Wallenstam IBK (B) - Saltsjöbadens IF (A) 9 - 2 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2017-03-11 12:15 150335074 Mariebergs SK (A) - Hammarby IF IBF 12 - 9 Håkan Taxén, Daniel Eklund Liljeholmshallen 1
2017-03-11 13:45 150335071 Norrtulls SK - Högdalens AIS 0 - 7 Theodore Hurtig, Anders Hillebrink Eriksdalshallen
2017-03-12 16:00 150335075 Älta IF - Örby IS 2 - 8 Theodore Hurtig, Didrik Axen Stavsborgshallen
2017-03-12 17:15 150335072 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 4 Gabriel Nääs, Leif Karlsson Tyresöhallen
2017-03-25 11:15 150335079 Örby IS - Mariebergs SK (A) 6 - 3 Svedje Ohlson, Hampus Viking Farstahallen 3
2017-03-25 12:15 150335078 Högdalens AIS - Älta IF 4 - 1 Oscar Olsson Berglund, Fredrik Pålsson Högdalshallen
2017-03-26 10:30 150335076 Saltsjöbadens IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 0 - 11 Håkan Taxén, Daniel Eklund Fisksätra sporthall
2017-03-26 14:00 150335077 Nacka Wallenstam IBK (B) - Norrtulls SK 6 - 4 Tony Verho, Kevin Neemé Ormingehallen
2017-04-01 12:30 150335084 Mariebergs SK (A) - Högdalens AIS 6 - 6 Anders Thonberg, Kevin Helly Gärdeshallen
2017-04-01 16:30 150335083 Hammarby IF IBF - Örby IS 3 - 3 Anders Thonberg, Kevin Helly Skanstullshallen
2017-04-01 18:30 150335081 Norrtulls SK - Saltsjöbadens IF (A) WO (5 - 0) William Albrecht, Mats Andersson Engelbrektshallen
2017-04-02 14:00 150335085 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 8 - 5 Christian Berger, Daniel Eklund Stavsborgshallen
2017-04-08 13:15 150335089 Högdalens AIS - Hammarby IF IBF 12 - 5 Kevin Neemé, Per Sundvall Högdalshallen
2017-04-09 10:00 150335087 Saltsjöbadens IF (A) - Älta IF Shabbir Ahmed, Magnus Westerberg Fisksätra sporthall
2017-04-09 12:45 150335086 Tyresö Trollbäcken IBK - Norrtulls SK 11 - 3 Isak Sjöblom, Svedje Ohlson Tyresöhallen
2017-04-09 14:00 150335088 Nacka Wallenstam IBK (B) - Mariebergs SK (A) 4 - 9 Felix Fernström, Emil Pagrot Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK 16 13 2 1 115-40 75 41
2. Mariebergs SK (A) 16 11 3 2 149-71 78 36
3. Högdalens AIS 16 9 2 5 91-66 25 29
4. Örby IS 16 6 4 6 100-72 28 22
5. Nacka Wallenstam IBK (B) 16 6 4 6 88-79 9 22
6. Älta IF 15 6 2 7 81-85 -4 20
7. Norrtulls SK 16 5 2 9 69-115 -46 17
8. Hammarby IF IBF 16 3 3 10 62-113 -51 12
9. Saltsjöbadens IF (A) 15 1 0 14 40-154 -114 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 09:30 150334002 Ängby IF - Täby FC 0 - 10 Mats Järnmark, Malin Holm Stora Mossen 2
2016-10-02 13:15 150334004 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK 5 - 4 Jonas Edström, Patrik Andersén Arena Satelliten
2016-10-08 17:00 150334094 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö 10 - 3 Paulina Thunvall, Sara Thalén Hässelbyhallen
2016-10-15 14:45 150334100 Sundbybergs IK/Duvbo IK - Täby FC 0 - 10 Madeleine Forslund, Ken Johansson Hallonbergshallen
2016-10-23 14:45 150334104 Täby FC - Töjnan IBK 3 - 4 Patrik Arvinder, Daniel Eklund Arena Satelliten
2016-11-14 19:00 150334005 IBF Offensiv Lidingö - Sundbybergs IK/Duvbo IK 4 - 3 Stefano Bianque, Per Sundvall Bodals Bollhall
2016-11-20 15:45 150334091 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 9 - 1 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Björkebyhallen
2016-11-26 11:45 150334102 Sundbybergs IK/Duvbo IK - Ängby IF 1 - 8 Lars Reuterhagen, Andreas Mattsson Brotorpshallen
2016-11-27 15:00 150334108 Töjnan IBK - Ängby IF 13 - 0 Aarre Hietanen, Ken Johansson Arena Satelliten
2016-11-27 17:00 150334097 IBF Offensiv Lidingö - Sundbybergs IK/Duvbo IK 9 - 2 Daniel Eklund, Axel Göthberg Bodals Bollhall
2016-12-03 17:30 150334095 Hässelby SK IBK - Sundbybergs IK/Duvbo IK 14 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Lars Reuterhagen Hässelbyhallen
2016-12-11 15:15 150334092 Bele Barkarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö 12 - 2 Mats Järnmark, Erik Hellgren Björkebyhallen
2017-01-21 13:30 150334099 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK 3 - 12 Robin Berger, Henrik Sommerville Bodals Bollhall
2017-01-21 15:15 150334096 Hässelby SK IBK - Täby FC 3 - 8 Erik Åkerlund, Carl-Ludvig Buske Riddersvik
2017-01-22 12:00 150334110 Ängby IF - Hässelby SK IBK 4 - 2 Stefano Bianque, Roland Nester Riddersvik
2017-01-29 15:15 150334093 Bele Barkarby IF IBF - Sundbybergs IK/Duvbo IK 15 - 0 Fredrik Leander, Imtiaz Karim Björkebyhallen
2017-02-04 12:30 150334103 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 2 - 7 Daniel Skantze, Roger Nyström Grindtorpshallen
2017-02-04 14:45 150334101 Sundbybergs IK/Duvbo IK - Töjnan IBK 0 - 17 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Brotorpshallen
2017-02-05 18:45 150334105 Täby FC - Ängby IF 10 - 1 Magnus Johansson, Magnus Berg Grindtorpshallen
2017-02-18 14:00 150334107 Töjnan IBK - Hässelby SK IBK 11 - 1 Carl-Ludvig Buske, Erik Åkerlund Riddersvik
2017-03-18 09:30 150334106 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 2 Madeleine Forslund, Clara Hålling Arena Satelliten
2017-03-25 12:30 150334111 Ängby IF - IBF Offensiv Lidingö 3 - 3 Jan Lingemark, Fredrik Berglund Sonesson Riddersvik
2017-04-01 13:00 150334109 Ängby IF - Bele Barkarby IF IBF 2 - 15 Marina Saxon, Erik Hellgren Stora Mossen 1
2017-04-02 17:00 150334098 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC 2 - 4 Axel Göthberg, Per Sundvall Bodals Bollhall
2016-10-08 09:00 150334009 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 3 - 8 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2017-02-12 12:00 150334006 Sundbybergs IK/Duvbo IK - Töjnan IBK OW (0 - 5) Elias Grafström, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2016-10-16 13:00 150334014 Töjnan IBK - IBF Offensiv Lidingö 3 - 3 Rohnny Åhman, Patrik Arvinder Silverdalshallen
2016-10-16 17:30 150334012 Ängby IF - Hässelby SK IBK 5 - 6 Patrik Arvinder, Magnus Westerberg Hässelbyhallen
2016-10-29 13:00 150334017 Sundbybergs IK/Duvbo IK - Ängby IF 4 - 5 Stefano Bianque, Tony Verho Brotorpshallen
2016-10-29 13:15 150334018 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 14 Erik Hellgren, Jesper Roth Hässelbyhallen
2016-11-12 16:00 150334022 Ängby IF - IBF Offensiv Lidingö 0 - 11 Mikael Wiklund, Malin Holm Stora Mossen 1
2016-11-12 17:00 150334025 Täby FC - Hässelby SK IBK 5 - 3 Hannes Andersson, Ida Nedin Skarpängskolan A
2016-11-13 18:30 150334021 Bele Barkarby IF IBF - Sundbybergs IK/Duvbo IK 16 - 1 Daniel Bäckner, Hektor Byfors Björkebyhallen
2016-11-13 15:00 150334026 Töjnan IBK - Ängby IF 6 - 1 William Grafström, Jonas Jatko Rotebrohallen (Nya)
2016-11-19 12:00 150334028 Sundbybergs IK/Duvbo IK - Täby FC 1 - 10 David Norman, William Grafström Brotorpshallen
2016-11-19 16:30 150334027 IBF Offensiv Lidingö - Bele Barkarby IF IBF 4 - 6 Sebastian Zetterberg, Viktor Bollvik Karlsson Bodals Bollhall
2016-12-03 10:15 150334035 Täby FC - IBF Offensiv Lidingö 5 - 0 Simon Åbom, Lars Samuelsson Grindtorpshallen
2016-12-04 13:30 150334031 Bele Barkarby IF IBF - Töjnan IBK 1 - 3 Daniel Bäckner, Lucas Edberg Björkebyhallen
2016-12-11 09:00 150334037 Töjnan IBK - Täby FC 2 - 0 Hektor Byfors, Andreas Eriksson Silverdalshallen
2017-01-14 16:00 150334039 Sundbybergs IK/Duvbo IK - Hässelby SK IBK 0 - 9 Mats Järnmark, Sebastian Johansson Brotorpshallen
2016-12-18 10:15 150334043 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö 5 - 7 Mats Järnmark, Patrik Arvinder Hässelbyhallen
2016-12-18 13:00 150334041 Bele Barkarby IF IBF - Ängby IF 6 - 2 Elliot Saffo, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2017-01-14 10:15 150334049 Täby FC - Ängby IF 8 - 3 Oskar Mattsson, Philip Edlund Grindtorpshallen
2017-01-14 11:15 150334046 Sundbybergs IK/Duvbo IK - IBF Offensiv Lidingö 2 - 10 Fabian Fahimi, Michael Selg Brotorpshallen
2017-01-15 12:45 150334047 Hässelby SK IBK - Töjnan IBK 7 - 3 Daniel Bäckner, William Albrecht Hässelbyhallen
2017-01-22 14:00 150334051 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 3 - 4 Viktor Strömberg, Lucas Edberg Björkebyhallen
2017-01-22 16:00 150334054 Töjnan IBK - Sundbybergs IK/Duvbo IK 12 - 0 Patrik Arvinder, David Norman Arena Satelliten
2017-01-28 12:15 150334058 Hässelby SK IBK - Ängby IF 1 - 2 Jesper Roth, Fredrik Leander Hässelbyhallen
2017-01-28 16:30 150334056 IBF Offensiv Lidingö - Töjnan IBK 5 - 3 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Bodals Bollhall
2017-02-11 10:15 150334062 Ängby IF - Sundbybergs IK/Duvbo IK 5 - 1 Jesper Roth, Fredrik Leander Hässelbyhallen
2017-02-12 13:00 150334061 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 11 - 1 Fredrik Hallenberg, Charlie Bohlin Björkebyhallen
2017-02-18 11:00 150334068 Sundbybergs IK/Duvbo IK - Bele Barkarby IF IBF 0 - 9 Maja Olsson, Johanna Marty Eriksson Brotorpshallen
2017-02-18 11:30 150334069 Hässelby SK IBK - Täby FC 4 - 4 Edvin Hedenström, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2017-02-19 14:15 150334067 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF 3 - 3 Martin Johansson, Elis Erbing Hässelbyhallen
2017-03-11 09:00 150334075 Täby FC - Sundbybergs IK/Duvbo IK 11 - 0 Mimma Spasic, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-03-11 16:00 150334072 Ängby IF - Töjnan IBK 2 - 7 Maja Olsson, Johanna Marty Eriksson Stora Mossen 1
2017-03-12 17:30 150334071 Bele Barkarby IF IBF - IBF Offensiv Lidingö 12 - 1 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Björkebyhallen
2017-03-25 16:30 150334078 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC 10 - 6 Viktor Bollvik Karlsson, Sebastian Zetterberg Bodals Bollhall
2017-03-26 09:00 150334077 Töjnan IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 5 Fredrik Sandgren, Daniel Bäckner Silverdalshallen
2017-04-01 10:15 150334085 Täby FC - Töjnan IBK 2 - 6 Niklas Wedin, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-04-02 14:30 150334083 Hässelby SK IBK - Sundbybergs IK/Duvbo IK 13 - 1 Mattias Thomasson, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2017-04-03 19:00 150334089 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK 4 - 7 Per Sundvall, Daniel Karlsson Bodals Bollhall
2017-04-08 10:45 150334086 Ängby IF - Bele Barkarby IF IBF 0 - 15 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Ärvingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 18 15 0 3 166-36 130 45
2. Töjnan IBK 18 14 1 3 118-39 79 43
3. Täby FC 18 11 1 6 105-57 48 34
4. IBF Offensiv Lidingö 18 7 3 8 84-98 -14 24
5. Hässelby SK IBK 18 7 1 10 95-98 -3 22
6. Ängby IF 18 5 2 11 46-122 -76 17
7. Sundbybergs IK/ Duvbo IK 18 0 0 18 18-182 -164 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Lätt Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 14:15 150336002 Tumba GOIF - Mälarhöjdens IK IBK 7 - 3 Mikael Wiklund, Oscar Küller Malmsjö Sporthall
2016-10-02 18:15 150336003 Mariebergs SK (B) - Huddinge IBS 5 - 7 William Albrecht, Martin Åkesson Liljeholmshallen 1
2016-11-27 15:15 150336005 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 1 Leif Karlsson, Magnus Berg Kvarnängshallen
2016-10-08 10:15 150336009 Mälarhöjdens IK IBK - Farsta IBK 3 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skärholmshallen
2016-10-08 16:15 150336008 Huddinge IBS - Tumba GOIF 9 - 2 Marco Svenström, Lennart Asp Tomtbergahallen
2016-10-09 12:30 150336006 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK 3 - 6 Tony Verho, Leo Bergstrand Ormingehallen
2016-10-15 10:15 150336014 Vendelsö IK - Nynäshamns IBK 2 - 5 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Torvalla Träningshall
2016-10-15 15:15 150336011 Farsta IBK - Huddinge IBS 3 - 4 Heimo Lyly, My Källström Lyly Farstahallen 3
2016-12-18 17:30 150336013 Mariebergs SK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 8 - 3 Alexander Potapeiko, Eskil Simonsen Gärdeshallen
2016-10-29 11:30 150336016 Nynäshamns IBK - Mariebergs SK (B) 6 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Kvarnängshallen
2016-10-29 13:15 150336019 Huddinge IBS - Mälarhöjdens IK IBK 8 - 2 Karl-Johan Leijon, Marco Svenström Tomtbergahallen
2016-10-29 16:30 150336017 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tumba GOIF 12 - 6 Anders Thonberg, Oscar Forstadius Ormingehallen
2016-11-12 10:00 150336021 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 8 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Farstahallen 1
2016-11-12 13:15 150336022 Tumba GOIF - Nynäshamns IBK 1 - 9 Shabbir Ahmed, Jonathan Håkansson Storvretens Sporthall
2016-11-13 12:30 150336023 Mariebergs SK (B) - Vendelsö IK 9 - 2 Felix Wursé, Thomas Gjutarenäfve Engelbrektshallen
2016-11-19 09:00 150336026 Vendelsö IK - Tumba GOIF 5 - 2 Theodore Hurtig, Oscar Olsson Berglund Torvalla Träningshall
2016-11-19 13:15 150336027 Nynäshamns IBK - Farsta IBK 11 - 0 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Kvarnängshallen
2016-11-20 15:45 150336028 Nacka Wallenstam IBK (A) - Mälarhöjdens IK IBK 3 - 3 Kent Kastell, Lucas Werelius Ormingehallen
2016-12-03 09:00 150336035 Mälarhöjdens IK IBK - Nynäshamns IBK 2 - 14 Johan Hessing, Karl-Johan Leijon Skärholmshallen
2016-12-03 10:15 150336034 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK (A) 5 - 10 Jonas Jatko, Kent Kastell Tomtbergahallen
2016-12-03 13:15 150336031 Farsta IBK - Vendelsö IK 4 - 6 Robin Olsson, Kenny Ly Farstahallen 3
2016-12-04 11:30 150336032 Tumba GOIF - Mariebergs SK (B) 3 - 13 Lennart Asp, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2016-12-10 10:15 150336037 Vendelsö IK - Mälarhöjdens IK IBK 4 - 3 Lucas Myrby, Marcus Larsson Torvalla Träningshall
2016-12-10 12:45 150336038 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS 9 - 1 Patrik Arvinder, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2016-12-10 13:00 150336036 Mariebergs SK (B) - Farsta IBK 7 - 8 Robert Milerud, Julius Olesen Stora Mossen 1
2016-12-17 09:00 150336045 Mälarhöjdens IK IBK - Mariebergs SK (B) 1 - 16 Karl-Johan Leijon, Marco Svenström Skärholmshallen
2016-12-17 11:00 150336041 Farsta IBK - Tumba GOIF 11 - 3 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2016-12-17 18:30 150336044 Huddinge IBS - Vendelsö IK 9 - 0 Johan Hessing, Jonathan Håkansson Tomtbergahallen
2017-01-14 09:00 150336049 Mälarhöjdens IK IBK - Tumba GOIF 1 - 3 Daniel Kölborn, Torbjörn Lundin Skärholmshallen
2017-01-14 13:00 150336048 Huddinge IBS - Mariebergs SK (B) 1 - 8 Abbe Lami, Sadjad Nima Skogåshallen
2017-01-15 13:15 150336046 Nacka Wallenstam IBK (A) - Nynäshamns IBK 1 - 7 Rasmus Fernström, Benjamin Zubcevic Ormingehallen
2017-01-21 09:00 150336054 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK (A) 0 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Torvalla Träningshall
2017-01-21 12:15 150336051 Farsta IBK - Mälarhöjdens IK IBK 5 - 3 Martin Claësson, Viking Claësson Farstahallen 1
2017-01-21 14:30 150336052 Tumba GOIF - Huddinge IBS 2 - 6 Peter Larsson, Hampus Fändrik Malmsjö Sporthall
2017-01-28 13:15 150336059 Huddinge IBS - Farsta IBK 5 - 3 Petra Dynesius, Sadjad Nima Tomtbergahallen
2017-01-28 14:15 150336056 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK 12 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Kvarnängshallen
2017-01-29 10:15 150336057 Nacka Wallenstam IBK (A) - Mariebergs SK (B) 6 - 4 Leo Bergstrand, Lucas Myrby Ormingehallen
2017-02-11 09:00 150336065 Mälarhöjdens IK IBK - Huddinge IBS 0 - 12 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Skärholmshallen
2017-02-11 13:00 150336063 Mariebergs SK (B) - Nynäshamns IBK 9 - 13 Björn Larsson, Daniel Kölborn Liljeholmshallen 1
2017-02-12 11:15 150336062 Tumba GOIF - Nacka Wallenstam IBK (A) 7 - 5 Shabbir Ahmed, Karl-Johan Leijon Storvretens Sporthall
2017-02-18 11:45 150336066 Vendelsö IK - Mariebergs SK (B) 4 - 9 Marcus Larsson, Johan Engvall Torvalla Träningshall
2017-02-18 12:30 150336067 Nynäshamns IBK - Tumba GOIF 11 - 1 Kenneth Johansson, Fredrik Pålsson Kvarnängshallen
2017-02-19 15:15 150336068 Nacka Wallenstam IBK (A) - Farsta IBK 6 - 1 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2017-03-11 09:15 150336071 Farsta IBK - Nynäshamns IBK 4 - 6 Björn Larsson, Magnus Westerberg Farstahallen 1
2017-03-11 13:30 150336075 Mälarhöjdens IK IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 4 - 6 Håkan Taxén, Felix Wursé Liljeholmshallen 1
2017-03-19 09:00 150336072 Tumba GOIF - Vendelsö IK 7 - 8 Patrik Andersén, Magnus Berg Storvretens Sporthall
2017-03-25 09:00 150336077 Vendelsö IK - Farsta IBK 8 - 0 Kenny Ly, Sadjad Nima Torvalla Träningshall
2017-03-25 12:45 150336078 Nynäshamns IBK - Mälarhöjdens IK IBK 16 - 6 Kenneth Johansson, Adrian Hiram Kvarnängshallen
2017-03-25 16:00 150336076 Mariebergs SK (B) - Tumba GOIF 9 - 11 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Stora Mossen 1
2017-03-26 12:45 150336079 Nacka Wallenstam IBK (A) - Huddinge IBS 4 - 5 Tony Verho, Kevin Neemé Ormingehallen
2017-04-01 09:00 150336085 Mälarhöjdens IK IBK - Vendelsö IK 0 - 6 Leo Odell/Johansson, Magnus Berg Skärholmshallen
2017-04-01 12:15 150336081 Farsta IBK - Mariebergs SK (B) WO (5 - 0) Ida Sandberg, Linnea Westerlund Farstahallen 1
2017-04-02 12:30 150336084 Huddinge IBS - Nynäshamns IBK 5 - 9 Jesper Wahlund, Magnus Westerberg Tomtbergahallen
2017-04-08 12:30 150336088 Vendelsö IK - Huddinge IBS 2 - 14 Sadjad Nima, Karl-Johan Leijon Söderbymalmskolan
2017-04-08 13:00 150336086 Tumba GOIF - Farsta IBK 4 - 10 Mikael Wiklund, Mats Andersson Storvretens Sporthall
2017-04-08 14:00 150336087 Mariebergs SK (B) - Mälarhöjdens IK IBK 11 - 2 Joakim Levin, Gustav Levin Stora Mossen 1
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Nynäshamns IBK 14 14 0 0 132-38 94 42
2. Huddinge IBS 14 10 0 4 91-59 32 30
3. Nacka Wallenstam IBK (A) 14 7 1 6 70-61 9 22
4. Mariebergs SK (B) 14 7 0 7 111-72 39 21
5. Vendelsö IK 14 7 0 7 55-79 -24 21
6. Farsta IBK 14 5 0 9 57-74 -17 15
7. Tumba GOIF 14 4 0 10 59-112 -53 12
8. Mälarhöjdens IK IBK 14 1 1 12 33-113 -80 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis