Pantamera Röd Medel (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Medel Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 10:30 150314005 Ekerö IK (A) - Täby FC (C) 2 - 6 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Mälaröhallen
2016-10-01 10:45 150314002 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF (A) 1 - 4 Martin Tidesten, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2016-10-02 11:45 150314004 Älvsjö AIK IBF (A) - AIK IBF 1 - 6 Björn Larsson, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2017-02-19 10:00 150314001 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK 10 - 1 Stefano Bianque, Erik Åkerlund Björkebyhallen
2016-10-08 17:45 150314010 Hässelby SK IBK - Huddinge IK (B) 1 - 3 Hektor Byfors, Erik Hellgren Riddersvik
2016-10-09 13:15 150314007 AIK IBF - Vallentuna IBK (B) 7 - 5 Karl Hurtig, Elias Grafström Ulriksdalshallen
2016-10-09 16:45 150314006 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 1 Fredrik Hallenberg, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2017-03-10 20:00 150314009 Hammarby IF IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 2 Didrik Axen, Oscar Olsson Berglund Sjöstadshallen
2016-10-15 09:15 150314013 FBI Tullinge (B) - AIK IBF 2 - 2 Mario Mallengren, Jonas Jatko Tullingehallen
2016-10-15 15:15 150314014 Vallentuna IBK (B) - Täby FC (C) 5 - 4 Per Calmén, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2016-10-16 12:30 150314015 Älvsjö AIK IBF (A) - Ekerö IK (A) 1 - 6 Björn Larsson, Vilhelm Nordström Västertorpshallen
2016-10-16 15:30 150314011 Huddinge IK (B) - Hammarby IF IBF (A) 3 - 3 Johan Ståhl, Jonathan Håkansson Storängshallen
2016-10-16 19:45 150314020 Hammarby IF IBF (A) - Hässelby SK IBK 4 - 1 Aldin Imamovic, Fredrik Berglund Sonesson Skanstullshallen
2016-10-22 11:30 150314016 Ekerö IK (A) - Vallentuna IBK (B) 7 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Niklas Forsman Mälaröhallen
2016-10-23 17:45 150314017 Täby FC (C) - FBI Tullinge (B) 1 - 3 Ulf Jonsson, Mario Mallengren Grindtorpshallen
2016-10-24 19:15 150314018 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 1 Patrik Arvinder, Daniel Eklund Ulriksdalshallen
2016-10-29 20:15 150314022 Bele Barkarby IF IBF (B) - Täby FC (C) 2 - 3 Shabbir Ahmed, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-10-30 14:00 150314021 Huddinge IK (B) - AIK IBF 1 - 2 Sampo Friberg, Tony Verho Storängshallen
2016-12-03 17:45 150314024 Vallentuna IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 2 Per Ove Åman, Jan-Olov Cederholm Hammarbackens Sporthall
2017-02-05 19:15 150314023 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK (A) 1 - 2 Fredrik Hallenberg, Daniel Eriksson Tullingehallen
2016-11-13 09:15 150314026 Älvsjö AIK IBF (A) - FBI Tullinge (B) 2 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Västertorpshallen
2016-11-13 10:15 150314028 Täby FC (C) - Huddinge IK (B) 5 - 5 Tilde Levinson, Anna Skantz Grindtorpshallen
2016-11-13 13:30 150314029 AIK IBF - Hässelby SK IBK 7 - 3 Karl Hurtig, Daniel Karlsson Ulriksdalshallen
2017-02-11 16:00 150314027 Ekerö IK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 3 Michael Leimer, Robert Milerud Mälaröhallen
2016-11-12 19:15 150314034 Hammarby IF IBF (A) - AIK IBF 1 - 3 Johan Ståhl, Daniel Eklund Sjöstadshallen
2016-11-18 20:45 150314031 Huddinge IK (B) - Ekerö IK (A) 4 - 4 Fredrik Hallenberg, Shabbir Ahmed Skogåshallen
2016-11-19 10:15 150314033 FBI Tullinge (B) - Vallentuna IBK (B) 6 - 2 Mats Andersson, Jonas Broström Tullingehallen
2016-11-19 13:15 150314035 Hässelby SK IBK - Täby FC (C) 4 - 9 Erik Hellgren, Marina Saxon Hässelbyhallen
2017-01-29 08:30 150314032 Bele Barkarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 6 - 1 Abbe Lami, Jakob Nima Björkebyhallen
2016-11-25 18:30 150314038 Ekerö IK (A) - Hässelby SK IBK 6 - 1 William Albrecht, Stefano Bianque Tappströms Bollhall
2016-11-26 15:15 150314036 Vallentuna IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 2 Philip Edlund, Oskar Mattsson Hammarbackens Sporthall
2016-11-26 15:15 150314037 Älvsjö AIK IBF (A) - Huddinge IK (B) 2 - 8 Mats Andersson, Malin Holm Liljeholmshallen 1
2016-11-27 16:00 150314039 Täby FC (C) - Hammarby IF IBF (A) 1 - 2 Karl Hurtig, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2016-12-03 16:30 150314044 Hammarby IF IBF (A) - Ekerö IK (A) 1 - 3 Håkan Taxén, Leo Bergstrand Sjöstadshallen
2016-12-04 11:15 150314042 Bele Barkarby IF IBF (B) - FBI Tullinge (B) WO (5 - 0) Mats Järnmark, Fredrik Leander Björkebyhallen
2016-12-04 14:00 150314041 Huddinge IK (B) - Vallentuna IBK (B) 1 - 1 Johan Larsson, Jakob Nima Storängshallen
2016-12-04 16:30 150314045 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 2 Per Calmén, William Albrecht Hässelbyhallen
2016-11-12 16:45 150314047 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK 5 - 1 Martin Svensson, Dennis Svensson Hammarbackens Sporthall
2016-12-10 10:45 150314046 FBI Tullinge (B) - Huddinge IK (B) 2 - 3 Martin Claësson, Viking Claësson Tullingehallen
2016-12-10 17:45 150314050 Täby FC (C) - AIK IBF 1 - 2 Dennis Svensson, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2016-12-11 13:15 150314048 Älvsjö AIK IBF (A) - Hammarby IF IBF (A) 1 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Västertorpshallen
2016-12-17 12:30 150314055 Hässelby SK IBK - FBI Tullinge (B) 0 - 2 Daniel Bäckner, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2016-12-18 11:30 150314051 Huddinge IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 8 - 4 Kent Kastell, Sebastian Öhman Storängshallen
2016-12-18 12:00 150314052 AIK IBF - Ekerö IK (A) 2 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ulriksdalshallen
2017-01-13 20:00 150314054 Hammarby IF IBF (A) - Vallentuna IBK (B) 6 - 2 Leif Karlsson, Håkan Taxén Sjöstadshallen
2017-01-14 12:45 150314056 Täby FC (C) - Ekerö IK (A) 0 - 3 Stefan Flöjt, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
2017-01-14 13:15 150314059 Hammarby IF IBF (A) - FBI Tullinge (B) 2 - 2 Jessika Forsberg, Kevin Helly Sjöstadshallen
2017-01-15 11:15 150314057 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Aarre Hietanen Ulriksdalshallen
2017-01-15 11:30 150314060 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 2 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2017-01-21 14:00 150314064 Vallentuna IBK (B) - AIK IBF 1 - 4 Simon Bernhardsson, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2017-01-22 12:45 150314061 Huddinge IK (B) - Hässelby SK IBK 5 - 2 Johan Larsson, Kent Kastell Storängshallen
2017-01-22 19:00 150314062 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hammarby IF IBF (A) 4 - 3 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2017-01-22 20:15 150314065 Älvsjö AIK IBF (A) - Täby FC (C) 2 - 8 Shabbir Ahmed, Svedje Ohlson Västertorpshallen
2017-01-28 09:00 150314067 Täby FC (C) - Vallentuna IBK (B) 1 - 7 Roger Nyström, Ida Nedin Grindtorpshallen
2017-01-28 10:00 150314070 Hammarby IF IBF (A) - Huddinge IK (B) 3 - 1 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Sjöstadshallen
2017-01-28 10:15 150314066 Ekerö IK (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 3 - 4 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Mälaröhallen
2017-01-30 19:15 150314068 AIK IBF - FBI Tullinge (B) 2 - 1 Per Sundvall, Daniel Kölborn Ulriksdalshallen
2017-01-28 12:15 150314075 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF (A) 3 - 7 Mats Järnmark, Stefano Bianque Riddersvik
2017-02-18 18:30 150314074 Vallentuna IBK (B) - Ekerö IK (A) 2 - 6 Lucas Edberg, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2017-02-19 08:30 150314073 FBI Tullinge (B) - Täby FC (C) 4 - 6 Erik Nyman, Abbe Lami Tullingehallen
2017-02-20 20:00 150314072 Bele Barkarby IF IBF (B) - AIK IBF 3 - 0 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Kallhälls sporthall
2017-02-11 09:00 150314078 Täby FC (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 4 Tilde Levinson, Anna Skantz Grindtorpshallen
2017-02-11 13:15 150314077 Ekerö IK (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 1 Fredrik Hallenberg, Mats Järnmark Mälaröhallen
2017-02-12 14:15 150314079 AIK IBF - Huddinge IK (B) 2 - 2 William Grafström, Marcus Grapne Ulriksdalshallen
2017-03-25 09:30 150314076 Älvsjö AIK IBF (A) - Vallentuna IBK (B) 0 - 6 Gustaf Reimer, Daniel Wiberg Liljeholmshallen 1
2017-01-22 16:30 150314082 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (A) 3 - 2 Marcus Ackefelt, Julius Olesen Björkebyhallen
2017-02-18 10:15 150314085 Hässelby SK IBK - AIK IBF 3 - 1 Daniel Bäckner, Edvin Hedenström Hässelbyhallen
2017-02-18 11:45 150314083 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 2 Daniel Eriksson, Jonas Broström Tullingehallen
2017-02-19 15:15 150314081 Huddinge IK (B) - Täby FC (C) 3 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Storängshallen
2017-03-11 13:15 150314087 Älvsjö AIK IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 1 - 11 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2017-03-11 17:30 150314086 Vallentuna IBK (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 1 Per Sundvall, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2017-03-12 10:15 150314089 Täby FC (C) - Hässelby SK IBK 4 - 4 Per Sundvall, Viktor Lindell Grindtorpshallen
2017-03-12 14:30 150314090 AIK IBF - Hammarby IF IBF (A) 1 - 5 Lucas Edberg, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2017-03-12 16:45 150314088 Ekerö IK (A) - Huddinge IK (B) 1 - 2 Robert Milerud, Mario Mallengren Tappströms Bollhall
2017-03-18 13:45 150314094 Hammarby IF IBF (A) - Täby FC (C) 8 - 2 Michael Selg, Jessika Forsberg Sjöstadshallen
2017-03-18 20:30 150314092 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 8 - 0 Jan Lingemark, Shabbir Ahmed Björkebyhallen
2017-03-19 14:15 150314091 Huddinge IK (B) - Älvsjö AIK IBF (A) 4 - 1 Shabbir Ahmed, Petra Dynesius Storängshallen
2017-03-19 14:45 150314095 Hässelby SK IBK - Ekerö IK (A) 5 - 0 Sampo Friberg, Tony Verho Hässelbyhallen
2017-03-25 10:00 150314099 Ekerö IK (A) - Hammarby IF IBF (A) 1 - 9 Fredrik Nensén, Imtiaz Karim Mälaröhallen
2017-03-25 16:15 150314097 Vallentuna IBK (B) - Huddinge IK (B) 2 - 5 Carl Kjellstrand, Mimma Spasic Hammarbackens Sporthall
2017-03-25 17:45 150314098 Älvsjö AIK IBF (A) - Hässelby SK IBK 1 - 2 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2017-03-25 19:30 150314096 FBI Tullinge (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 9 Johan Larsson, Marco Svenström Tullingehallen
2017-04-01 15:15 150314104 Hammarby IF IBF (A) - Älvsjö AIK IBF (A) 2 - 2 Anders Thonberg, Kevin Helly Skanstullshallen
2017-04-02 12:45 150314101 Huddinge IK (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 2 Kent Kastell, Petra Dynesius Storängshallen
2017-04-02 13:15 150314105 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK (B) 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Mattias Thomasson Hässelbyhallen
2017-04-02 15:30 150314102 AIK IBF - Täby FC (C) 4 - 2 Sara Thalén, Paulina Thunvall Ulriksdalshallen
2017-03-11 14:15 150314110 Ekerö IK (A) - AIK IBF 3 - 0 Mats Järnmark, Mimma Spasic Tappströms Bollhall
2017-03-24 19:15 150314106 Bele Barkarby IF IBF (B) - Huddinge IK (B) 8 - 3 Imtiaz Karim, Lucas Edberg Björkebyhallen
2017-04-08 13:15 150314107 FBI Tullinge (B) - Hässelby SK IBK 6 - 1 Daniel Eriksson, Abbe Lami Tullingehallen
2017-04-08 14:15 150314108 Vallentuna IBK (B) - Hammarby IF IBF (A) 1 - 2 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Hammarbackens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF (A) 18 12 3 3 71-34 37 39
2. Bele Barkarby IF IBF (B) 18 12 0 6 87-46 41 36
3. AIK IBF 18 11 3 4 52-39 13 36
4. Huddinge IK (B) 18 8 7 3 63-48 15 31
5. Ekerö IK (A) 18 9 2 7 56-47 9 29
6. Vallentuna IBK (B) 18 8 1 9 59-66 -7 25
7. Täby FC (C) 18 7 3 8 69-65 4 24
8. FBI Tullinge (B) 18 6 3 9 44-51 -7 21
9. Hässelby SK IBK 18 3 2 13 38-79 -41 11
10. Älvsjö AIK IBF (A) 18 1 2 15 28-92 -64 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medel Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-02 15:15 150313003 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (A) 6 - 3 Andreas Mattsson, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-10-02 16:15 150313004 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 3 - 6 Fredrik Nensén, Jonatan Svahn Prästängshallen
2016-11-17 17:15 150313001 Rotebro IS IBK - IK Frej Täby 1 - 1 Jan Lingemark, Stefano Bianque Rotebrohallen (Nya)
2016-10-08 10:30 150313008 Åkersberga IBF (A) - Bro IK 3 - 1 Enya Hasselström, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2016-10-08 13:00 150313010 IK Frej Täby - Täby FC (A) 3 - 6 Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-08 14:00 150313007 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 5 Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Skarpängskolan B
2016-10-09 16:15 150313015 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK (A) 4 - 6 Fredrik Nensén, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-10-15 11:30 150313012 Rotebro IS IBK - Åkersberga IBF (A) 4 - 0 Viktor Strömberg, Elias Grafström Rotebrohallen (Nya)
2016-10-16 15:15 150313013 Bro IK - Täby FC (B) 1 - 3 Joakim Levin, Ken Johansson Bro Sporthall
2016-10-22 15:15 150313016 Vallentuna IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Per Calmén, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2016-10-23 15:15 150313018 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK 3 - 4 Ulf Jonsson, Viktor Lindell Grindtorpshallen
2016-10-23 16:00 150313019 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 2 - 2 Per Sundvall, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
2016-10-30 14:00 150313024 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK 4 - 0 Elin Carlberg-Börjes, Daniel Bäckner Björkebyhallen
2016-10-30 15:45 150313021 Täby FC (A) - Täby FC (B) 4 - 1 Aarre Hietanen, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2016-10-30 16:15 150313023 Bro IK - Vallentuna IBK (A) 1 - 5 Jan-Olov Cederholm, Daniel Eklund Bro Sporthall
2016-11-27 20:00 150313025 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (A) 2 - 2 Lucas Edberg, Daniel Skantze Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-29 15:00 150313027 Vallentuna IBK (A) - Rotebro IS IBK 2 - 2 Ida Nedin, Elias Grafström Hammarbackens Sporthall
2016-11-13 09:00 150313029 Täby FC (B) - IK Frej Täby 6 - 3 Tilde Levinson, Anna Skantz Grindtorpshallen
2016-11-13 13:00 150313026 Sigtuna IF IBK - Bro IK 4 - 4 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-11-19 12:30 150313032 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 0 Madeleine Forslund, Clara Hålling Rotebrohallen (Nya)
2016-11-20 14:30 150313031 Täby FC (A) - Vallentuna IBK (A) 7 - 4 Dennis Svensson, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2016-11-20 17:15 150313033 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 7 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2016-11-26 10:15 150313040 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (A) 4 - 2 Lucas Edberg, Elias Grafström Grindtorpshallen
2016-11-26 14:00 150313038 Vallentuna IBK (A) - IK Frej Täby 1 - 4 Philip Edlund, Oskar Mattsson Hammarbackens Sporthall
2016-11-27 14:00 150313037 Sigtuna IF IBK - Täby FC (A) 4 - 5 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2016-11-27 15:15 150313036 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK 1 - 0 Paulina Thunvall, Jakob Nima Björkebyhallen
2016-12-03 10:00 150313045 IK Frej Täby - Sigtuna IF IBK 5 - 1 Lucas Edberg, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-12-03 18:00 150313042 Rotebro IS IBK - Bro IK 6 - 2 Per Calmén, Ken Johansson Rotebrohallen (Nya)
2016-12-04 16:00 150313041 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 6 - 3 Lars Reuterhagen, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2016-12-10 16:15 150313049 Vallentuna IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 2 - 2 Jan Lingemark, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2016-12-11 15:15 150313046 Bro IK - Täby FC (A) 3 - 0 Abbe Lami, Jakob Nima Bro Sporthall
2016-12-11 19:15 150313047 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby 2 - 2 Sampo Friberg, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-12-17 09:00 150313051 Täby FC (A) - Rotebro IS IBK 3 - 0 Lars Reuterhagen, Ida Nedin Grindtorpshallen
2016-12-18 13:00 150313055 IK Frej Täby - Bro IK 3 - 1 Stefan Flöjt, Ida Nedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-12-18 16:45 150313052 Täby FC (B) - Vallentuna IBK (A) 3 - 3 Magnus Westerberg, Ida Nedin Grindtorpshallen
2016-12-18 19:15 150313053 Åkersberga IBF (A) - Sigtuna IF IBK 3 - 4 Per Sundvall, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-01-14 09:00 150313057 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 3 - 0 Philip Edlund, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
2017-01-14 12:00 150313060 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK 2 - 1 Per Sundvall, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-15 18:00 150313058 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 4 Per Sundvall, Hannes Andersson Åkersberga Sporthall A
2017-01-21 11:15 150313061 Täby FC (A) - IK Frej Täby 7 - 1 Tilde Levinson, Anna Skantz Grindtorpshallen
2017-01-22 12:45 150313064 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 0 - 0 Lucas Edberg, Viktor Strömberg Björkebyhallen
2017-01-22 16:15 150313063 Bro IK - Åkersberga IBF (A) 2 - 2 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Bro Sporthall
2017-01-28 12:45 150313066 Vallentuna IBK (A) - Sigtuna IF IBK 2 - 2 Fredrik Hallenberg, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2017-01-29 10:15 150313068 Täby FC (B) - Bro IK 5 - 2 Stefan Flöjt, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2017-01-29 11:30 150313069 Åkersberga IBF (A) - Rotebro IS IBK 0 - 5 Tobias Ekmark, Lucas Edberg Åkersberga Sporthall A
2017-01-08 13:30 150313072 Rotebro IS IBK - Täby FC (B) 2 - 3 Jan Lingemark, Per Sundvall Silverdalshallen
2017-01-14 08:15 150313074 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK (A) 1 - 1 Mats Järnmark, Stefano Bianque Herresta Sporthall
2017-02-04 09:30 150313071 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 0 - 2 Roger Nyström, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2017-02-11 10:30 150313080 Åkersberga IBF (A) - IK Frej Täby 3 - 4 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-02-11 13:00 150313077 Vallentuna IBK (A) - Bro IK 1 - 0 Magnus Westerberg, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2017-02-12 12:00 150313076 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2017-02-12 12:45 150313079 Täby FC (B) - Täby FC (A) WO (5 - 0) Hannes Hovmöller, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2017-02-17 18:30 150313085 IK Frej Täby - Täby FC (B) 3 - 3 Daniel Skantze, Niklas Wedin Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-02-19 11:30 150313082 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK (A) 5 - 1 Viktor Strömberg, Fredrik Sandgren Rotebrohallen (Nya)
2017-02-19 17:15 150313083 Bro IK - Sigtuna IF IBK 1 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Bro Sporthall
2017-03-11 16:15 150313088 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (A) 3 - 5 Per Sundvall, Ida Nedin Hammarbackens Sporthall
2017-03-12 15:00 150313086 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK 4 - 1 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Björkebyhallen
2017-03-12 15:00 150313087 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK 0 - 2 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2017-01-29 20:00 150313095 IK Frej Täby - Vallentuna IBK (A) 1 - 3 Johan Ribbing, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-03-18 13:30 150313092 Rotebro IS IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 0 Imtiaz Karim, Daniel Bäckner Rotebrohallen (Nya)
2017-03-19 11:30 150313091 Täby FC (A) - Sigtuna IF IBK 6 - 1 Linda Forslund, Elin Carlberg-Börjes Grindtorpshallen
2017-03-19 12:30 150313093 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (B) 0 - 5 Johan Ribbing, Fredrik Sandgren Åkersberga Sporthall A
2017-03-26 14:00 150313097 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 1 - 1 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Björkebyhallen
2017-03-26 15:00 150313098 Sigtuna IF IBK - IK Frej Täby 3 - 3 Lars Reuterhagen, Jonas Sandberg Prästängshallen
2017-03-26 16:30 150313096 Bro IK - Rotebro IS IBK 1 - 2 David Berger, Tobias Berger Bro Sporthall
2017-04-01 09:00 150313101 Täby FC (A) - Bro IK 4 - 2 Viktor Lindell, Niklas Wedin Grindtorpshallen
2017-04-01 11:00 150313105 IK Frej Täby - Bele Barkarby IF IBF 5 - 0 Lucas Edberg, Philip Edlund Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-04-01 17:15 150313103 Åkersberga IBF (A) - Vallentuna IBK (A) 1 - 2 Enya Hasselström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2017-04-01 16:30 150313106 Rotebro IS IBK - Täby FC (A) 3 - 5 Roland Nester, Patrik Arvinder Rotebrohallen (Nya)
2017-04-08 15:30 150313110 Vallentuna IBK (A) - Täby FC (B) 1 - 4 Niklas Wedin, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2017-04-08 18:30 150313109 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (A) 4 - 2 Edward Swartling, Jonas Sandberg Prästängshallen
2017-04-09 16:15 150313107 Bro IK - IK Frej Täby 2 - 4 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Bro Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (A) 16 11 2 3 61-38 23 35
2. Täby FC (B) 16 10 3 3 55-33 22 33
3. Rotebro IS IBK 16 9 2 5 45-24 21 29
4. Bele Barkarby IF IBF 16 7 6 3 42-33 9 27
5. IK Frej Täby 16 7 5 4 46-42 4 26
6. Vallentuna IBK (A) 16 5 6 5 39-44 -5 21
7. Sigtuna IF IBK 16 3 4 9 35-58 -23 13
8. Åkersberga IBF (A) 16 2 4 10 30-51 -21 10
9. Bro IK 16 1 2 13 26-56 -30 5
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor Röd Medel Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-02 10:30 150315005 Älvsjö AIK IBF (B) - Värmdö IF 4 - 1 Björn Larsson, Daniel Kölborn Västertorpshallen
2016-10-02 11:30 150315001 Huddinge IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 2 Mikael Wiklund, Mattias Jansenberger Storängshallen
2016-10-08 12:15 150315009 Ekerö IK (B) - Huddinge IK (A) 3 - 4 Kent Budell, Magnus Johansson Mälaröhallen
2016-10-09 11:30 150315006 Värmdö IF - Tumba GOIF 2 - 2 Fredrik Hallenberg, Aldin Imamovic Värmdö sporthall
2016-10-09 11:30 150315010 Tyresö Trollbäcken IBK - Älta IF 2 - 9 Leif Karlsson, Anton Törngren Tyresöhallen
2016-10-15 15:00 150315014 Hammarby IF IBF (B) - Värmdö IF 5 - 3 Johan Ståhl, Erik Nyman Eriksdalshallen
2016-10-16 11:15 150315015 Tumba GOIF - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 3 Petra Dynesius, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2016-10-16 16:00 150315011 Älta IF - Ekerö IK (B) 2 - 3 Didrik Axen, Benjamin Zubcevic Stavsborgshallen
2016-10-22 13:00 150315016 Älvsjö AIK IBF (B) - Hammarby IF IBF (B) 3 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Håkan Taxén Sätrahallen
2016-10-22 14:00 150315020 Ekerö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Niklas Forsman Mälaröhallen
2016-10-29 13:30 150315024 Hammarby IF IBF (B) - Tumba GOIF 6 - 0 Daniel Karlsson, Daniel Eklund Sjöstadshallen
2016-10-30 11:30 150315022 Huddinge IK (A) - Värmdö IF 4 - 4 Jonathan Håkansson, Kenneth Johansson Storängshallen
2016-11-13 10:30 150315027 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IK (A) 1 - 3 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Västertorpshallen
2016-11-13 16:45 150315028 Värmdö IF - Älta IF 7 - 1 Didrik Axen, Daniel Eklund Värmdö sporthall
2016-11-20 11:00 150315035 Tyresö Trollbäcken IBK - Värmdö IF 1 - 9 Marcus Larsson, Lucas Myrby Strandhallen - Tyresö
2016-11-20 14:15 150315031 Älta IF - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 8 Kevin Neemé, Ulf Jonsson Stavsborgshallen
2016-11-20 14:30 150315032 Huddinge IK (A) - Tumba GOIF 2 - 5 Marco Svenström, Robin Olsson Flemingsbergshallen
2016-11-27 09:00 150315037 Tumba GOIF - Älta IF 8 - 1 Magnus Berg, Marco Svenström Storvretens Sporthall
2016-11-27 10:15 150315038 Älvsjö AIK IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 3 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Västertorpshallen
2016-11-27 16:15 150315039 Värmdö IF - Ekerö IK (B) 2 - 3 Didrik Axen, Stefano Bianque Värmdö sporthall
2016-11-27 18:45 150315036 Hammarby IF IBF (B) - Huddinge IK (A) 4 - 1 Patrik Andersén, Tony Verho Sjöstadshallen
2016-12-03 11:30 150315044 Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 3 Roger Nyström, William Grafström Mälaröhallen
2016-12-03 17:45 150315041 Älta IF - Hammarby IF IBF (B) 1 - 2 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Järla Sporthall
2016-12-04 11:30 150315045 Tyresö Trollbäcken IBK - Tumba GOIF 1 - 5 Henrik Sommerville, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2016-12-10 10:45 150315048 Tumba GOIF - Ekerö IK (B) 2 - 2 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Storvretens Sporthall
2016-12-10 11:00 150315047 Hammarby IF IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 4 Sebastian Öhman, Niklas Forsman Sjöstadshallen
2016-12-18 16:15 150315051 Älta IF - Huddinge IK (A) 4 - 3 Leif Karlsson, Christian Berger Stavsborgshallen
2016-12-18 16:30 150315054 Ekerö IK (B) - Hammarby IF IBF (B) 2 - 7 Abbe Lami, Jakob Nima Tappströms Bollhall
2017-01-14 12:00 150315060 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IK (A) 2 - 5 Svedje Ohlson, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2017-01-15 15:30 150315056 Värmdö IF - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 4 Emil Pagrot, Felix Fernström Värmdö sporthall
2017-01-21 16:20 150315065 Tumba GOIF - Värmdö IF 3 - 4 Jouni Kekkonen, Johan Hessing Storvretens Sporthall
2017-01-22 11:30 150315062 Huddinge IK (A) - Ekerö IK (B) 3 - 4 Johan Larsson, Viktor Bollvik Karlsson Storängshallen
2017-01-22 15:00 150315061 Älta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 11 - 3 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Stavsborgshallen
2017-01-28 11:30 150315070 Ekerö IK (B) - Älta IF 7 - 4 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Mälaröhallen
2017-01-29 11:00 150315066 Älvsjö AIK IBF (B) - Tumba GOIF 3 - 4 Daniel Mårtensson, Arne Brovig Västertorpshallen
2017-01-29 16:30 150315067 Värmdö IF - Hammarby IF IBF (B) 0 - 5 Didrik Axen, Benjamin Zubcevic Värmdö sporthall
2017-02-04 16:00 150315075 Tyresö Trollbäcken IBK - Ekerö IK (B) 0 - 10 Tomas Jansson, Christian Berger Strandhallen - Tyresö
2017-02-10 20:00 150315074 Hammarby IF IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 2 Leif Karlsson, Simon Holm Schlemowitz Sjöstadshallen
2017-02-12 10:00 150315076 Tumba GOIF - Hammarby IF IBF (B) 4 - 4 Karl-Johan Leijon, Shabbir Ahmed Storvretens Sporthall
2017-02-12 14:30 150315078 Värmdö IF - Huddinge IK (A) 3 - 4 Leif Karlsson, Lucas Werelius Värmdö sporthall
2017-02-18 14:15 150315081 Älta IF - Värmdö IF 0 - 5 Daniel Kölborn, William Albrecht Järla Sporthall
2017-02-19 15:00 150315082 Huddinge IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 2 Shabbir Ahmed, Tommy Egman Flemingsbergshallen
2017-03-11 15:45 150315088 Älvsjö AIK IBF (B) - Älta IF 3 - 3 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2017-03-12 11:00 150315087 Tumba GOIF - Huddinge IK (A) 1 - 4 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2017-03-12 15:45 150315089 Värmdö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 2 Shabbir Ahmed, Jakob Nima Värmdö sporthall
2017-02-04 09:45 150315094 Ekerö IK (B) - Värmdö IF 7 - 5 Mats Järnmark, Mimma Spasic Mälaröhallen
2017-03-18 17:15 150315091 Älta IF - Tumba GOIF 3 - 3 Jonas Robertson, Lars Samuelsson Järla Sporthall
2017-03-19 10:15 150315095 Tyresö Trollbäcken IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 8 - 2 Theodore Hurtig, Kenny Ly Tyresöhallen
2017-03-19 11:30 150315092 Huddinge IK (A) - Hammarby IF IBF (B) 1 - 3 Daniel Eriksson, Jonas Robertson Storängshallen
2017-03-25 11:00 150315097 Hammarby IF IBF (B) - Älta IF 3 - 2 Anders Thonberg, Christian Berger Sjöstadshallen
2017-03-25 13:15 150315098 Tumba GOIF - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Aldin Imamovic, Jonas Holm Malmsjö Sporthall
2017-03-25 16:30 150315099 Älvsjö AIK IBF (B) - Ekerö IK (B) 3 - 3 Hampus Höglin, Anton Höglin Sätrahallen
2017-04-01 11:15 150315104 Ekerö IK (B) - Tumba GOIF 4 - 1 Mario Mallengren, Johan Engvall Mälaröhallen
2017-04-02 13:30 150315105 Tyresö Trollbäcken IBK - Hammarby IF IBF (B) 0 - 7 Robin Berger, Svedje Ohlson Tyresöhallen
2017-02-17 20:00 150315108 Hammarby IF IBF (B) - Ekerö IK (B) 5 - 4 Abbe Lami, Jakob Nima Sjöstadshallen
2017-04-09 11:30 150315106 Huddinge IK (A) - Älta IF 3 - 9 Petra Dynesius, Daniel Eklund Storängshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hammarby IF IBF (B) 14 13 1 0 68-27 41 40
2. Ekerö IK (B) 14 8 2 4 57-43 14 26
3. Huddinge IK (A) 14 7 1 6 48-47 1 22
4. Värmdö IF 14 6 2 6 55-45 10 20
5. Tumba GOIF 14 5 4 5 44-42 2 19
6. Älta IF 14 4 2 8 55-60 -5 14
7. Älvsjö AIK IBF (B) 14 4 2 8 48-58 -10 14
8. Tyresö Trollbäcken IBK 14 2 0 12 33-86 -53 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis