Herrar Utvecklingsserie (2017/18)

Gruppspel
Herrar Utveckling A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-20 19:00 241301002 Fränsta IK - Vattjoms IK Herr 6 - 3 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2017-10-22 15:30 241301001 Klockarbergets BK - FBC Lo Herr 4 - 8 Markus Helsing, Arvid Larsson Njurundahallen
2017-11-05 14:00 241301003 FBC Lo Herr - Fränsta IK 8 - 7 Göran Norberg, Peder Lövdahl Bollstahallen
2017-11-05 14:30 241301004 Vattjoms IK Herr - Klockarbergets BK 5 - 1 Per Backlin, Hans Söderblom Matfors Sporthall
2017-11-18 14:30 241301005 Vattjoms IK Herr - FBC Lo Herr 5 - 5 Jon Lundgren, Peter Palander Matfors Sporthall
2017-11-18 16:00 241301006 Fränsta IK - Klockarbergets BK 13 - 3 Andreas Bjurman, Jan Lindberg Fränsta Sporthall
2017-11-25 14:30 241301008 Vattjoms IK Herr - Klockarbergets BK 4 - 8 Fredrik Strese, Anders Johansson Matfors Sporthall
2017-11-26 12:30 241301007 Fränsta IK - FBC Lo Herr 15 - 4 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2017-12-10 14:00 241301009 FBC Lo Herr - Klockarbergets BK 15 - 5 Peder Lövdahl, Göran Norberg Bollstahallen
2017-12-10 14:30 241301010 Vattjoms IK Herr - Fränsta IK 4 - 5 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
2017-12-16 14:00 241301011 FBC Lo Herr - Vattjoms IK Herr 7 - 7 Göran Edlund, Jonas Hägglund Bollstahallen
2017-12-16 14:30 241301012 Klockarbergets BK - Fränsta IK 3 - 1 Alexander Bergman, Arvid Larsson Njurundahallen
2018-01-20 13:00 241301014 Vattjoms IK Herr - Fränsta IK 6 - 12 Thomas Eriksson, Jan Öberg Matfors Sporthall
2018-02-18 15:00 241301013 FBC Lo Herr - Klockarbergets BK 7 - 8 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Bollstahallen
2018-01-27 16:00 241301016 Klockarbergets BK - Vattjoms IK Herr 2 - 7 Anders Johansson, Per Backlin Njurundahallen
2018-02-23 19:00 241301015 Fränsta IK - FBC Lo Herr 4 - 4 Thomas Eriksson, Jan Öberg Fränsta Sporthall
2018-02-17 14:00 241301017 FBC Lo Herr - Vattjoms IK Herr 7 - 7 Mikael Körning, Anders Öbergh Bollstahallen
2018-02-17 16:30 241301018 Klockarbergets BK - Fränsta IK 6 - 8 Hans Söderblom, Per Backlin Njurundahallen
2018-02-25 14:00 241301019 FBC Lo Herr - Fränsta IK 10 - 6 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Bollstahallen
2018-02-25 15:30 241301020 Klockarbergets BK - Vattjoms IK Herr 3 - 7 Markus Helsing, Anders Johansson Njurundahallen
2018-03-10 14:30 241301021 Klockarbergets BK - FBC Lo Herr 12 - 5 Thomas Berglund, Kenny Windahl Njurundahallen
2018-03-10 16:00 241301022 Fränsta IK - Vattjoms IK Herr 5 - 4 Jan Öberg, Thomas Eriksson Fränsta Sporthall
2018-03-17 11:30 241301024 Fränsta IK - Klockarbergets BK 19 - 5 Robin Palander, Teodor Lundgren Fränsta Sporthall
2018-03-17 14:30 241301023 Vattjoms IK Herr - FBC Lo Herr 11 - 14 Fredrik Strese, Thomas Berglund Matfors Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fränsta IK 12 8 1 3 101-60 41 25
2. FBC Lo Herr 12 5 4 3 94-91 3 19
3. Vattjoms IK Herr 12 3 3 6 70-75 -5 12
4. Klockarbergets BK 12 4 0 8 60-99 -39 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 13:30 241302004 IBK Härnösand Utv - Vattjoms IK A-lag Herr 2 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Öbacka SC
2017-10-15 12:00 241302001 FBC Lo Herr - Granlo BK Utveckling 3 - 2 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Bollstahallen
2017-10-15 15:30 241302002 Klockarbergets BK - Sundsvall City IBC U Utv 7 - 4 Jan Öberg, Thomas Eriksson Njurundahallen
2017-10-15 16:00 241302003 FBC Lo Utv - Fränsta IK 4 - 8 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Bollstahallen
2017-10-29 241302005 FBC Lo Utv - Granlo BK Utveckling 5 - 9 Bollstahallen
2017-10-29 241302006 IBK Härnösand Utv - Sundsvall City IBC U Utv 8 - 7 Öbacka SC
2017-11-05 241302007 FBC Lo Herr - Fränsta IK 8 - 7 Bollstahallen
2017-11-05 241302008 Vattjoms IK A-lag Herr - Klockarbergets BK 5 - 1 Matfors Sporthall
2017-11-11 13:30 241302012 IBK Härnösand Utv - Fränsta IK 5 - 8 Mikael Berglund, Anders Öbergh Öbacka SC
2017-11-12 12:00 241302009 FBC Lo Herr - Sundsvall City IBC U Utv 14 - 3 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Bollstahallen
2017-11-12 15:30 241302010 Klockarbergets BK - Granlo BK Utveckling 4 - 4 Thomas Berglund, Arvid Larsson Njurundahallen
2017-11-12 16:00 241302011 FBC Lo Utv - Vattjoms IK A-lag Herr 3 - 11 Maria Dahlin, Elin Lindgren Bollstahallen
2017-11-18 241302015 Vattjoms IK A-lag Herr - FBC Lo Herr 5 - 5 Matfors Sporthall
2017-11-18 241302016 Fränsta IK - Klockarbergets BK 13 - 3 Fränsta Sporthall
2017-11-19 241302013 Sundsvall City IBC U Utv - FBC Lo Utv 9 - 12 Höglunda
2017-11-19 241302014 Granlo BK Utveckling - IBK Härnösand Utv 2 - 3
2017-12-03 13:00 241302017 FBC Lo Utv - FBC Lo Herr 3 - 14 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Bollstahallen
2017-12-03 13:00 241302019 Fränsta IK - Granlo BK Utveckling 5 - 3 Jan Lindberg, Hans Söderblom Fränsta Sporthall
2017-12-03 14:30 241302020 Sundsvall City IBC U Utv - Vattjoms IK A-lag Herr 4 - 6 Robin Palander, Anders Johansson Höglunda
2017-12-03 15:30 241302018 Klockarbergets BK - IBK Härnösand Utv 2 - 4 Per Backlin, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2017-12-09 241302024 IBK Härnösand Utv - FBC Lo Utv 11 - 0 Öbacka SC
2017-12-10 241302021 FBC Lo Herr - Klockarbergets BK 15 - 5 Bollstahallen
2017-12-10 241302022 Vattjoms IK A-lag Herr - Fränsta IK 4 - 5 Matfors Sporthall
2017-12-10 241302023 Granlo BK Utveckling - Sundsvall City IBC U Utv 5 - 5
2018-01-06 13:30 241302028 Vattjoms IK A-lag Herr - Granlo BK Utveckling 3 - 8 Fredrik Strese, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2018-01-06 16:00 241302027 Fränsta IK - Sundsvall City IBC U Utv 22 - 5 Anders Johansson, Andreas Bjurman Fränsta Sporthall
2018-01-07 10:25 241302025 IBK Härnösand Utv - FBC Lo Herr 3 - 6 Mikael Körning, Anders Öbergh Öbacka SC
2018-01-13 16:00 241302026 FBC Lo Utv - Klockarbergets BK 5 - 8 Maria Dahlin, Elin Lindgren Bollstahallen
2018-01-14 10:30 241302032 Vattjoms IK A-lag Herr - IBK Härnösand Utv 7 - 4 Patrick Cederblad, Anders Johansson Matfors Sporthall
2018-01-14 12:00 241302029 Granlo BK Utveckling - FBC Lo Herr 3 - 8 Jörgen Grundström, Per Pålsson Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-14 12:30 241302031 Fränsta IK - FBC Lo Utv 24 - 1 Thomas Eriksson, William Sjöström Fränsta Sporthall
2018-01-14 16:30 241302030 Sundsvall City IBC U Utv - Klockarbergets BK 2 - 7 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-27 241302033 Granlo BK Utveckling - FBC Lo Utv 13 - 1
2018-01-27 241302034 Sundsvall City IBC U Utv - IBK Härnösand Utv 4 - 11 Höglunda
2018-01-27 241302036 Klockarbergets BK - Vattjoms IK A-lag Herr 2 - 7 Njurundahallen
2018-02-23 241302035 Fränsta IK - FBC Lo Herr 4 - 4 Fränsta Sporthall
2018-02-10 12:30 241302038 Granlo BK Utveckling - Klockarbergets BK 8 - 6 Patrick Cederblad, Jan Öberg Höglunda
2018-02-10 14:30 241302037 Sundsvall City IBC U Utv - FBC Lo Herr 7 - 8 Patrick Cederblad, Jörgen Grundström Höglunda
2018-02-10 14:30 241302039 Vattjoms IK A-lag Herr - FBC Lo Utv 18 - 3 Per Backlin, Hans Söderblom Matfors Sporthall
2018-02-10 16:00 241302040 Fränsta IK - IBK Härnösand Utv 11 - 4 Jan Öberg, William Sjöström Fränsta Sporthall
2018-02-17 241302041 FBC Lo Utv - Sundsvall City IBC U Utv 15 - 7 Bollstahallen
2018-02-17 241302042 IBK Härnösand Utv - Granlo BK Utveckling 5 - 9 Öbacka SC
2018-02-17 241302043 FBC Lo Herr - Vattjoms IK A-lag Herr 7 - 7 Bollstahallen
2018-02-17 241302044 Klockarbergets BK - Fränsta IK 6 - 8 Njurundahallen
2018-03-03 14:00 241302045 FBC Lo Herr - FBC Lo Utv 16 - 2 Stefan Nyberg, Johnnie Lundmark Bollstahallen
2018-03-03 14:30 241302047 Granlo BK Utveckling - Fränsta IK 7 - 7 Kenny Windahl, Thomas Berglund Höglunda
2018-03-03 14:30 241302048 Vattjoms IK A-lag Herr - Sundsvall City IBC U Utv 17 - 5 Patrik Sjöberg, Arvid Larsson Matfors Sporthall
2018-03-04 16:00 241302046 IBK Härnösand Utv - Klockarbergets BK 12 - 2 Henrik Johansson, Joakim Nydahl Öbacka SC
2018-03-10 241302049 Klockarbergets BK - FBC Lo Herr 12 - 5 Njurundahallen
2018-03-10 241302050 Fränsta IK - Vattjoms IK A-lag Herr 5 - 4 Fränsta Sporthall
2018-03-10 241302051 Sundsvall City IBC U Utv - Granlo BK Utveckling 5 - 5 Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-11 241302052 FBC Lo Utv - IBK Härnösand Utv 1 - 9 Bollstahallen
2018-03-24 14:30 241302054 Klockarbergets BK - FBC Lo Utv 8 - 3 Fredrik Strese, Thomas Berglund Njurundahallen
2018-03-24 14:30 241302055 Sundsvall City IBC U Utv - Fränsta IK 12 - 17 Jörgen Grundström, Peter Palander Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-24 16:30 241302056 Granlo BK Utveckling - Vattjoms IK A-lag Herr 9 - 10 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-25 14:00 241302053 FBC Lo Herr - IBK Härnösand Utv 8 - 8 Peder Lövdahl, Mikael Berglund Bollstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Fränsta IK 14 11 2 1 144-70 74 35
2. FBC Lo Herr 14 9 4 1 121-71 50 31
3. Vattjoms IK A-lag Herr 14 9 2 3 107-63 44 29
4. IBK Härnösand Utv 14 7 1 6 89-70 19 22
5. Granlo BK Utveckling 14 5 4 5 87-70 17 19
6. Klockarbergets BK 14 5 1 8 73-95 -22 16
7. FBC Lo Utv 14 2 0 12 58-165 -107 6
8. Sundsvall City IBC U Utv 14 0 2 12 79-154 -75 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-20 18:30 241303004 Timrå IBC Utv - IBK Härnösand Utv 5 - 5 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
2017-10-21 12:30 241303003 Sundsvall City IBC U P01 - FBC Lo Utv 10 - 5 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-21 13:00 241303001 Granlo BK Utveckling - Örnparkens IBF P98 18 - 2 Hans Söderblom, Per Backlin Höglunda
2017-10-22 16:30 241303002 Sundsvall City IBC U Utv - Nätra IBK Utveckling 5 - 3 Robin Palander, Jon Lundgren Höglunda
2017-10-28 14:30 241303007 Örnparkens IBF P98 - Sundsvall City IBC U P01 8 - 6 Simon Hedkvist, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2017-10-29 11:00 241303005 FBC Lo Utv - Granlo BK Utveckling 5 - 9 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Bollstahallen
2017-10-29 12:00 241303008 Nätra IBK Utveckling - Timrå IBC Utv 6 - 4 Ivica Matanovic, Boo Hydling Köpmanholmens Sporthall
2017-10-29 13:25 241303006 IBK Härnösand Utv - Sundsvall City IBC U Utv 8 - 7 Robin Palander, Arvid Larsson Öbacka SC
2017-11-04 11:00 241303012 Timrå IBC Utv - FBC Lo Utv 6 - 6 Fredrik Strese, Hans Söderblom Timrå Sporthall
2017-11-05 12:30 241303009 Sundsvall City IBC U Utv - Örnparkens IBF P98 14 - 3 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-05 14:30 241303011 Sundsvall City IBC U P01 - IBK Härnösand Utv 12 - 5 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-05 16:30 241303010 Granlo BK Utveckling - Nätra IBK Utveckling 11 - 6 Anders Johansson, Jesper Doherty Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-18 241303015 Timrå IBC Utv - Örnparkens IBF P98 Jan Öberg, Thomas Eriksson Timrå Sporthall
2017-11-19 10:00 241303016 Sundsvall City IBC U P01 - Nätra IBK Utveckling Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Höglunda
2017-11-19 10:30 241303014 Granlo BK Utveckling - IBK Härnösand Utv 2 - 3 Per Backlin, Hans Söderblom Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-19 12:00 241303013 Sundsvall City IBC U Utv - FBC Lo Utv 9 - 12 Jon Lundgren, Patrik Sjöberg Höglunda
2017-11-26 13:00 241303017 Örnparkens IBF P98 - FBC Lo Utv 6 - 5 Peder Lövdahl, Jonas Hägglund Örnsköldsviks Sporthall
2017-11-26 15:30 241303019 Granlo BK Utveckling - Sundsvall City IBC U P01 5 - 7 Peter Palander, Robin Palander Sundsvalls Sporthall-A
2017-11-26 17:30 241303018 IBK Härnösand Utv - Nätra IBK Utveckling 5 - 9 Jan Lindberg, Arvid Larsson Öbacka SC
2017-12-01 18:30 241303020 Timrå IBC Utv - Sundsvall City IBC U Utv 6 - 5 Jörgen Grundström, Per Pålsson Timrå Sporthall
2017-12-09 11:30 241303024 IBK Härnösand Utv - FBC Lo Utv 11 - 0 Tony Strindlund, Simon Hedkvist Öbacka SC
2017-12-10 10:00 241303021 Örnparkens IBF P98 - Nätra IBK Utveckling Simon Hedkvist, Göran Norberg Skyttis Arena
2017-12-10 10:30 241303022 Timrå IBC Utv - Sundsvall City IBC U P01 4 - 6 Patrik Sjöberg, Arvid Larsson Timrå Sporthall
2017-12-10 16:30 241303023 Granlo BK Utveckling - Sundsvall City IBC U Utv 5 - 5 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-17 10:00 241303025 Örnparkens IBF P98 - IBK Härnösand Utv Simon Hedkvist, Anders Öbergh Örnsköldsviks Sporthall
2017-12-17 10:30 241303027 Sundsvall City IBC U Utv - Sundsvall City IBC U P01 0 - 0 Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-17 14:30 241303026 Nätra IBK Utveckling - FBC Lo Utv 11 - 3 Simon Hedkvist, Anders Öbergh Köpmanholmens Sporthall
2017-12-17 14:30 241303028 Granlo BK Utveckling - Timrå IBC Utv 5 - 3 Peter Palander, Robin Palander Höglunda
2018-01-20 10:00 241303031 FBC Lo Utv - Sundsvall City IBC U P01 7 - 7 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Bollstahallen
2018-01-20 10:25 241303032 IBK Härnösand Utv - Timrå IBC Utv 5 - 4 Simon Hedkvist, Tony Strindlund Öbacka SC
2018-01-20 11:00 241303029 Örnparkens IBF P98 - Granlo BK Utveckling 4 - 12 Göran Norberg, Mikael Körning Örnsköldsviks Sporthall
2018-01-20 13:00 241303030 Nätra IBK Utveckling - Sundsvall City IBC U Utv 20 - 3 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Köpmanholmens Sporthall
2018-01-27 12:30 241303034 Sundsvall City IBC U Utv - IBK Härnösand Utv 4 - 11 Alexander Bergman, Arvid Larsson Höglunda
2018-01-27 14:30 241303033 Granlo BK Utveckling - FBC Lo Utv 13 - 1 Robin Palander, Peter Palander Höglunda
2018-01-27 16:30 241303035 Sundsvall City IBC U P01 - Örnparkens IBF P98 16 - 7 Peter Palander, Robin Palander Höglunda
2018-01-28 15:30 241303036 Timrå IBC Utv - Nätra IBK Utveckling 7 - 11 Fredrik Strese, Arvid Larsson Timrå Sporthall
2018-02-03 12:30 241303039 IBK Härnösand Utv - Sundsvall City IBC U P01 11 - 2 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Öbacka SC
2018-02-04 241303037 Örnparkens IBF P98 - Sundsvall City IBC U Utv Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-02-04 241303038 Nätra IBK Utveckling - Granlo BK Utveckling WO (5 - 0) Mikael Berglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2018-02-04 14:00 241303040 FBC Lo Utv - Timrå IBC Utv 3 - 5 Henrik Johansson, Simon Hedkvist Bollstahallen
2018-02-17 10:25 241303042 IBK Härnösand Utv - Granlo BK Utveckling 5 - 9 Simon Hedkvist, Tony Strindlund Öbacka SC
2018-02-17 12:00 241303041 FBC Lo Utv - Sundsvall City IBC U Utv 15 - 7 Mikael Körning, Anders Öbergh Bollstahallen
2018-02-17 14:30 241303043 Örnparkens IBF P98 - Timrå IBC Utv Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Örnsköldsviks Sporthall
2018-03-18 13:00 241303044 Nätra IBK Utveckling - Sundsvall City IBC U P01 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2018-02-24 09:30 241303048 Sundsvall City IBC U Utv - Timrå IBC Utv 2 - 12 Jan Öberg, Thomas Eriksson Höglunda
2018-02-24 13:00 241303046 Nätra IBK Utveckling - IBK Härnösand Utv 2 - 9 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Köpmanholmens Sporthall
2018-02-25 10:00 241303045 FBC Lo Utv - Örnparkens IBF P98 15 - 7 Fredrik Söderholm, Maria Dahlin Bollstahallen
2018-02-25 14:00 241303047 Sundsvall City IBC U P01 - Granlo BK Utveckling 7 - 9 Robin Palander, Peter Palander Höglunda
2018-03-10 10:30 241303051 Sundsvall City IBC U Utv - Granlo BK Utveckling 5 - 5 Thomas Eriksson, Jörgen Grundström Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-10 13:00 241303049 Nätra IBK Utveckling - Örnparkens IBF P98 29 - 2 Mikael Körning, Anders Öbergh Köpmanholmens Sporthall
2018-03-10 16:30 241303050 Sundsvall City IBC U P01 - Timrå IBC Utv 15 - 6 Patrick Cederblad, Alexander Bergman Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-11 14:00 241303052 FBC Lo Utv - IBK Härnösand Utv 1 - 9 Mikael Berglund, Peder Lövdahl Bollstahallen
2018-03-17 12:30 241303053 IBK Härnösand Utv - Örnparkens IBF P98 24 - 1 Maria Dahlin, Elin Lindgren Öbacka SC
2018-03-17 14:00 241303054 FBC Lo Utv - Nätra IBK Utveckling 7 - 23 Mikael Körning, Anders Öbergh Bollstahallen
2018-03-17 18:30 241303056 Timrå IBC Utv - Granlo BK Utveckling 2 - 11 Jesper Doherty, Thomas Eriksson Timrå Sporthall
2018-03-18 241303055 Sundsvall City IBC U P01 - Sundsvall City IBC U Utv 0 - 0 Alexander Bergman, Arvid Larsson Sundsvalls Sporthall-A
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Granlo BK Utveckling 14 9 2 3 114-60 54 29
2. IBK Härnösand Utv 13 9 1 3 111-58 53 28
3. Nätra IBK Utveckling 11 8 0 3 125-56 69 24
4. Sundsvall City IBC U P01 12 6 3 3 88-67 21 21
5. Timrå IBC Utv 12 3 2 7 64-80 -16 11
6. FBC Lo Utv 14 3 2 9 85-133 -48 11
7. Sundsvall City IBC U Utv 13 2 4 7 66-100 -34 10
8. Örnparkens IBF P98 9 2 0 7 40-139 -99 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-14 10:30 241304004 Granlo BK P01 - Timrå IBC Utv 3 - 3 Anders Johansson, Patrick Cederblad Sundsvalls Sporthall-A
2017-10-14 11:00 241304001 Örnparkens IBF P98 - Vattjoms IK P99-00 6 - 10 Johnnie Lundmark, Isak Rönkä Nolaskolan
2017-10-14 13:30 241304002 Nätra IBK Utveckling - Klockarbergets BK P01-02 6 - 6 Henrik Johansson, Mikael Körning Köpmanholmens Sporthall
2017-10-28 241304007 Örnparkens IBF P98 - Sundsvall City IBC U P01 8 - 6
2017-10-29 241304008 Nätra IBK Utveckling - Timrå IBC Utv 6 - 4 Skyttis Arena
2017-10-29 18:30 241304006 Granlo BK P01 - Klockarbergets BK P01-02 4 - 2 Peter Palander, Patrick Cederblad Skönsbergshallen
2017-11-11 10:30 241304009 Örnparkens IBF P98 - Klockarbergets BK P01-02 1 - 11 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Skyttis Arena
2017-11-11 12:00 241304010 Nätra IBK Utveckling - Vattjoms IK P99-00 9 - 4 Göran Norberg, Peder Lövdahl Köpmanholmens Sporthall
2017-11-11 16:00 241304012 Granlo BK P01 - Sundsvall City IBC U P01 4 - 8 Fredrik Strese, Thomas Berglund Höglunda
2017-11-18 241304015 Timrå IBC Utv - Örnparkens IBF P98 Timrå Sporthall
2017-11-18 10:30 241304014 Vattjoms IK P99-00 - Granlo BK P01 6 - 6 Yngwe Lindström, Andreas Bjurman Matfors Sporthall
2017-11-19 241304016 Sundsvall City IBC U P01 - Nätra IBK Utveckling Sundsvalls Sporthall-A
2017-12-02 12:00 241304018 Nätra IBK Utveckling - Granlo BK P01 8 - 6 Fredrik Söderholm, Johnnie Lundmark Köpmanholmens Sporthall
2017-12-02 16:00 241304020 Klockarbergets BK P01-02 - Timrå IBC Utv 8 - 12 Patrik Sjöberg, Per Backlin Njurundahallen
2017-12-02 17:30 241304019 Sundsvall City IBC U P01 - Vattjoms IK P99-00 2 - 1 Thomas Eriksson, Thomas Berglund Höglunda
2017-12-09 14:30 241304023 Vattjoms IK P99-00 - Klockarbergets BK P01-02 8 - 10 Jan Lindberg, Arvid Larsson Matfors Sporthall
2017-12-10 241304021 Örnparkens IBF P98 - Nätra IBK Utveckling
2017-12-10 241304022 Timrå IBC Utv - Sundsvall City IBC U P01 4 - 6 Timrå Sporthall
2018-01-07 10:30 241304027 Sundsvall City IBC U P01 - Klockarbergets BK P01-02 7 - 10 Per Backlin, Arvid Larsson Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-07 15:00 241304028 Timrå IBC Utv - Vattjoms IK P99-00 7 - 8 Jörgen Grundström, Per Pålsson Timrå Sporthall
2018-01-07 15:30 241304025 Granlo BK P01 - Örnparkens IBF P98 Anders Johansson, Per Backlin Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-13 13:30 241304030 Klockarbergets BK P01-02 - Nätra IBK Utveckling 9 - 5 Andreas Larsson, Jörgen Grundström Skönsbergshallen
2018-01-13 14:30 241304029 Vattjoms IK P99-00 - Örnparkens IBF P98 4 - 8 Anders Johansson, Jesper Doherty Matfors Sporthall
2018-01-13 18:30 241304032 Timrå IBC Utv - Granlo BK P01 4 - 6 Peter Palander, Robin Palander Timrå Sporthall
2018-01-27 241304035 Sundsvall City IBC U P01 - Örnparkens IBF P98 16 - 7 Höglunda
2018-01-28 241304036 Timrå IBC Utv - Nätra IBK Utveckling Timrå Sporthall
2018-01-28 15:30 241304034 Klockarbergets BK P01-02 - Granlo BK P01 7 - 4 Patrik Sjöberg, Markus Helsing Njurundahallen
2018-02-11 14:30 241304038 Vattjoms IK P99-00 - Nätra IBK Utveckling 8 - 14 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2018-02-11 14:30 241304040 Sundsvall City IBC U P01 - Granlo BK P01 4 - 11 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Höglunda
2018-02-11 15:30 241304037 Klockarbergets BK P01-02 - Örnparkens IBF P98 8 - 2 Alexander Bergman, Arvid Larsson Njurundahallen
2018-02-16 19:00 241304042 Granlo BK P01 - Vattjoms IK P99-00 4 - 5 Per Pålsson, Peter Palander Höglunda
2018-02-17 241304043 Örnparkens IBF P98 - Timrå IBC Utv
2018-03-18 241304044 Nätra IBK Utveckling - Sundsvall City IBC U P01 Skyttis Arena
2018-02-25 11:00 241304048 Timrå IBC Utv - Klockarbergets BK P01-02 10 - 4 Robin Palander, Peter Palander Timrå Sporthall
2018-03-04 11:30 241304047 Vattjoms IK P99-00 - Sundsvall City IBC U P01 11 - 3 Patrick Cederblad, Anders Johansson Matfors Sporthall
2018-03-18 18:30 241304046 Granlo BK P01 - Nätra IBK Utveckling 10 - 6 Per Pålsson, Jörgen Grundström Hagahallen
2018-03-10 241304050 Sundsvall City IBC U P01 - Timrå IBC Utv 15 - 6 Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-11 241304049 Nätra IBK Utveckling - Örnparkens IBF P98 Skyttis Arena
2018-03-11 13:00 241304051 Klockarbergets BK P01-02 - Vattjoms IK P99-00 9 - 7 Jan Öberg, Thomas Eriksson Njurundahallen
2018-03-25 241304053 Örnparkens IBF P98 - Granlo BK P01 WO (5 - 0) Stefan Nyberg, Mikael Berglund Skyttis Arena
2018-03-25 14:30 241304056 Vattjoms IK P99-00 - Timrå IBC Utv 9 - 2 Anders Johansson, Arvid Larsson Matfors Sporthall
2018-03-25 15:30 241304055 Klockarbergets BK P01-02 - Sundsvall City IBC U P01 14 - 9 Thomas Eriksson, Jörgen Grundström Njurundahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Klockarbergets BK P01-02 12 8 1 3 98-75 23 25
2. Vattjoms IK P99-00 12 5 1 6 81-80 1 16
3. Sundsvall City IBC U P01 10 5 0 5 76-76 0 15
4. Granlo BK P01 11 4 2 5 58-58 0 14
5. Nätra IBK Utveckling 7 4 1 2 54-47 7 13
6. Örnparkens IBF P98 7 3 0 4 37-55 -18 9
7. Timrå IBC Utv 9 2 1 6 52-65 -13 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Utveckling E
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-10-21 14:30 241305001 Vattjoms IK P99-00 - Timrå IBC P01-03 4 - 6 Fredrik Strese, Thomas Berglund Matfors Sporthall
2017-10-22 14:00 241305004 Jemtland Innebandy P02/03 - Granlo BK P01 10 - 9 Niklas Eberstein, Tomas Scott Torvallaskolans sporthall
2017-11-12 17:30 241305002 Klockarbergets BK P01-02 - IBK Sundsvall Ungdom P02 3 - 8 Jon Lundgren, Patrick Cederblad Njurundahallen
2017-10-28 241305008 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Jemtland Innebandy P02/03 2 - 2
2017-10-29 241305006 Granlo BK P01 - Klockarbergets BK P01-02 4 - 2
2017-11-05 14:00 241305009 Klockarbergets BK P01-02 - Timrå IBC P01-03 7 - 9 Jon Lundgren, Jan Öberg Njurundahallen
2017-11-09 20:15 241305010 Vattjoms IK P99-00 - IBK Sundsvall Ungdom P02 3 - 8 Jan Öberg, Thomas Eriksson Matfors Sporthall
2017-11-18 241305014 Vattjoms IK P99-00 - Granlo BK P01 6 - 6 Matfors Sporthall
2017-11-25 11:30 241305015 Jemtland Innebandy P02/03 - Timrå IBC P01-03 6 - 6 Peter Boije, Robert Olofsson Torvallaskolans sporthall
2017-11-24 19:00 241305018 Granlo BK P01 - IBK Sundsvall Ungdom P02 5 - 5 Kenny Windahl, Thomas Berglund Höglunda
2017-11-26 14:00 241305020 Jemtland Innebandy P02/03 - Klockarbergets BK P01-02 5 - 6 Anastasia Oberlauf, Robert Olofsson Östersunds sporthall
2017-12-09 241305021 Timrå IBC P01-03 - IBK Sundsvall Ungdom P02 2 - 6
2017-12-09 241305023 Vattjoms IK P99-00 - Klockarbergets BK P01-02 8 - 10 Matfors Sporthall
2017-12-16 241305025 Timrå IBC P01-03 - Granlo BK P01 4 - 6 Alexander Bergman, Arvid Larsson Timrå Sporthall
2017-12-16 14:30 241305028 Vattjoms IK P99-00 - Jemtland Innebandy P02/03 2 - 11 Thomas Eriksson, Per Backlin Matfors Sporthall
2018-01-20 12:30 241305030 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Klockarbergets BK P01-02 5 - 4 Anders Johansson, William Sjöström Skönsbergshallen
2018-01-21 15:30 241305029 Timrå IBC P01-03 - Vattjoms IK P99-00 7 - 5 Thomas Berglund, Kenny Windahl Timrå Sporthall
2018-01-21 16:00 241305032 Granlo BK P01 - Jemtland Innebandy P02/03 3 - 5 Fredrik Strese, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2018-01-27 241305036 Jemtland Innebandy P02/03 - IBK Sundsvall Ungdom P02 4 - 3
2018-01-28 241305034 Klockarbergets BK P01-02 - Granlo BK P01 7 - 4 Njurundahallen
2018-02-03 14:30 241305038 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Vattjoms IK P99-00 11 - 6 Arvid Larsson, William Sjöström Sundsvalls Sporthall-A
2018-02-03 17:30 241305037 Timrå IBC P01-03 - Klockarbergets BK P01-02 7 - 8 Hans Söderblom, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
2018-02-10 241305043 Timrå IBC P01-03 - Jemtland Innebandy P02/03 6 - 5
2018-02-16 241305042 Granlo BK P01 - Vattjoms IK P99-00 4 - 5
2018-02-16 18:30 241305048 Klockarbergets BK P01-02 - Jemtland Innebandy P02/03 8 - 7 Patrik Sjöberg, Arvid Larsson Njurundahallen
2018-02-21 19:00 241305046 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Granlo BK P01 9 - 8 Alexander Bergman, Per Pålsson Höglunda
2018-03-03 241305049 IBK Sundsvall Ungdom P02 - Timrå IBC P01-03 11 - 3
2018-03-11 241305051 Klockarbergets BK P01-02 - Vattjoms IK P99-00 9 - 7 Njurundahallen
2018-03-16 18:30 241305053 Granlo BK P01 - Timrå IBC P01-03 10 - 2 Robin Palander, Alexander Bergman Sundsvalls Sporthall-A
2018-03-18 12:00 241305056 Jemtland Innebandy P02/03 - Vattjoms IK P99-00 10 - 5 Robert Olofsson, Tomas Scott Torvallaskolans sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Sundsvall Ungdom P02 10 7 2 1 68-40 28 23
2. Klockarbergets BK P01-02 10 6 0 4 64-64 0 18
3. Jemtland Innebandy P02/ 03 10 5 2 3 65-50 15 17
4. Timrå IBC P01-03 10 4 1 5 52-68 -16 13
5. Granlo BK P01 10 3 2 5 59-55 4 11
6. Vattjoms IK P99-00 10 1 1 8 51-82 -31 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis