Division 4 (2017/18)

Gruppspel
Herrar division 4 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 12:00 150007005 IK Ängen/Sätra - Skärholmens Atlet. IBS 5 - 3 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Skärholmshallen
2017-09-23 16:00 150007004 Erikslunds KF - IK Stym 7 - 1 Daniel Karlsson, William Hilmersson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-09-23 16:15 150007002 Kvarnbergsplans IBK - Stockholm Östra IBK 6 - 13 Sadjad Nima, Håkan Augustsson Kvarnbergshallen
2017-09-23 17:00 150007003 FBC Söderort - Östermalms IBK 6 - 6 Aldin Imamovic, Björn Landin Skanstullshallen
2017-09-24 16:00 150007001 Huvudstadens IBK - IK Wasa 7 - 6 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Sköndalshallen
2017-09-30 11:00 150007006 Skärholmens Atlet. IBS - Erikslunds KF 2 - 10 Aarre Hietanen, Patrik Andersén Skärholmshallen
2017-09-30 16:30 150007009 Stockholm Östra IBK - Huvudstadens IBK 4 - 3 Magnus Berg, Fredrik Landin Järla Sporthall
2017-09-30 17:00 150007008 Östermalms IBK - Kvarnbergsplans IBK 9 - 6 Karl Hurtig, Mattias Nordlund Engelbrektshallen
2017-09-30 19:15 150007010 IK Wasa - IK Ängen/Sätra 4 - 8 Sadjad Nima, Leif Karlsson Sjöstadshallen
2017-10-08 14:00 150007007 IK Stym - FBC Söderort 4 - 5 Linus Warrenstein, Daniel Karlsson Råstaparkhallen
2017-10-14 14:30 150007012 Kvarnbergsplans IBK - IK Stym 4 - 4 Kent Budell, Johan Engvall Kvarnbergshallen
2017-10-14 18:00 150007015 Stockholm Östra IBK - IK Wasa 4 - 2 Robin Berger, Henrik Sommerville Järla Sporthall
2017-10-14 19:15 150007013 FBC Söderort - Skärholmens Atlet. IBS 13 - 2 Ken Johansson, Oskar Sevefjord Skanstullshallen
2017-10-15 13:15 150007014 Erikslunds KF - IK Ängen/Sätra 3 - 5 Martin Svensson, Dennis Svensson Tibblehallen CC
2017-10-15 19:30 150007011 Huvudstadens IBK - Östermalms IBK 5 - 5 Karl-Johan Leijon, Magnus Berg Sköndalshallen
2017-10-28 12:30 150007016 IK Ängen/Sätra - FBC Söderort 5 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skärholmshallen
2017-10-28 14:00 150007017 Skärholmens Atlet. IBS - Kvarnbergsplans IBK 7 - 10 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skärholmshallen
2017-10-28 16:15 150007020 IK Wasa - Erikslunds KF 3 - 7 Magnus Westerberg, Magnus Berg Skanstullshallen
2017-10-28 19:30 150007019 Östermalms IBK - Stockholm Östra IBK 7 - 7 Aldin Imamovic, Vilhelm Nordström Engelbrektshallen
2017-10-29 12:00 150007018 IK Stym - Huvudstadens IBK 5 - 3 Kent Kastell, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2017-11-04 14:00 150007025 Stockholm Östra IBK - IK Stym 13 - 5 Aldin Imamovic, William Hilmersson Järla Sporthall
2017-11-04 15:00 150007024 Östermalms IBK - IK Wasa 10 - 5 Magnus Westerberg, William Albrecht Engelbrektshallen
2017-11-05 11:45 150007022 Kvarnbergsplans IBK - IK Ängen/Sätra 3 - 4 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Kvarnbergshallen
2017-11-05 13:30 150007021 Huvudstadens IBK - Skärholmens Atlet. IBS 7 - 6 Kenny Ly, Rasmus Jansson Sköndalshallen
2017-11-11 16:30 150007023 FBC Söderort - Erikslunds KF 7 - 5 Janne Ahonen, Jan-Markus Helin Sjöstadshallen
2017-11-18 10:45 150007027 IK Ängen/Sätra - Huvudstadens IBK 4 - 7 Lars Sundlöf, Fredrik Hallenberg Skärholmshallen
2017-11-18 12:15 150007028 Skärholmens Atlet. IBS - Stockholm Östra IBK 3 - 14 Lars Sundlöf, Fredrik Hallenberg Skärholmshallen
2017-11-18 17:45 150007030 IK Wasa - FBC Söderort 6 - 7 Tim Sandström, Magnus Johansson Skanstullshallen
2017-11-19 13:45 150007029 IK Stym - Östermalms IBK 7 - 9 Imtiaz Karim, Mikael Lemker Råstaparkhallen
2017-11-19 16:15 150007026 Erikslunds KF - Kvarnbergsplans IBK 2 - 3 Jonas Edström, Daniel Eklund Tibblehallen CC
2017-11-23 20:30 150007032 Kvarnbergsplans IBK - FBC Söderort 7 - 5 Aarre Hietanen, Metin Yildrim Kvarnbergshallen
2017-11-25 16:30 150007035 Stockholm Östra IBK - IK Ängen/Sätra 8 - 7 Sadjad Nima, Manne Jahnsson Järla Sporthall
2017-11-25 19:15 150007034 Östermalms IBK - Skärholmens Atlet. IBS 15 - 3 Kent Kastell, Kari Malmros Engelbrektshallen
2017-11-26 10:00 150007033 IK Stym - IK Wasa 3 - 5 William Albrecht, Daniel Karlsson Råstaparkhallen
2017-11-26 19:30 150007031 Huvudstadens IBK - Erikslunds KF 3 - 9 Jonas Edström, Anders Asp Sköndalshallen
2017-12-02 10:45 150007039 Skärholmens Atlet. IBS - IK Stym 9 - 7 Jonathan Varli, John Awabdeh Skärholmshallen
2017-12-02 12:15 150007038 IK Ängen/Sätra - Östermalms IBK 4 - 2 Jonathan Varli, John Awabdeh Skärholmshallen
2017-12-02 16:00 150007037 Erikslunds KF - Stockholm Östra IBK 5 - 4 Patrik Cullander, Nihada Cenanovic Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-12-03 13:30 150007036 FBC Söderort - Huvudstadens IBK 2 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Sjöstadshallen
2017-12-03 15:00 150007040 IK Wasa - Kvarnbergsplans IBK 9 - 11 Kent Budell, Martin Åkesson Sjöstadshallen
2017-12-09 14:00 150007045 Stockholm Östra IBK - FBC Söderort 8 - 2 Johan Engvall, William Albrecht Järla Sporthall
2017-12-09 15:00 150007042 Skärholmens Atlet. IBS - IK Wasa 4 - 11 Mario Mallengren, Magnus Berg Skärholmshallen
2017-12-09 18:00 150007044 Östermalms IBK - Erikslunds KF 4 - 11 Imtiaz Karim, William Albrecht Engelbrektshallen
2017-12-10 11:00 150007043 IK Stym - IK Ängen/Sätra 5 - 3 Jacob Leijon, Robert Jäderlund Råstaparkhallen
2017-12-10 19:30 150007041 Huvudstadens IBK - Kvarnbergsplans IBK 5 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Erik Nyman Sköndalshallen
2018-01-06 11:15 150007050 IK Wasa - Huvudstadens IBK 3 - 5 Tobias Sonesson, Jesper Wahlund Sjöstadshallen
2018-01-06 13:15 150007048 Östermalms IBK - FBC Söderort 11 - 4 Mattias Nordlund, Magnus Berg Engelbrektshallen
2018-01-06 16:15 150007049 Stockholm Östra IBK - Kvarnbergsplans IBK 9 - 4 Aldin Imamovic, Alexander Sommensjö Järla Sporthall
2018-01-07 14:00 150007047 IK Stym - Erikslunds KF 3 - 4 Ola Bigestans, Robin Vall Råstaparkhallen
2018-02-12 20:15 150007046 Skärholmens Atlet. IBS - IK Ängen/Sätra 3 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Skärholmshallen
2018-01-18 20:30 150007052 Kvarnbergsplans IBK - Östermalms IBK 3 - 11 Magnus Johansson, Tim Sandström Kvarnbergshallen
2018-01-20 11:00 150007055 IK Ängen/Sätra - IK Wasa 4 - 3 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Skärholmshallen
2018-01-20 13:15 150007054 Erikslunds KF - Skärholmens Atlet. IBS 6 - 4 Lars Reuterhagen, Manne Jahnsson Tibblehallen CC
2018-01-20 18:45 150007053 FBC Söderort - IK Stym 5 - 7 Kari Malmros, Oskar Sevefjord Sjöstadshallen
2018-01-21 15:45 150007051 Huvudstadens IBK - Stockholm Östra IBK 2 - 4 Manne Jahnsson, Kent Kastell Sköndalshallen
2018-01-27 10:45 150007057 Skärholmens Atlet. IBS - FBC Söderort 5 - 11 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Skärholmshallen
2018-01-27 12:15 150007056 IK Ängen/Sätra - Erikslunds KF 5 - 2 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Skärholmshallen
2018-01-27 18:00 150007060 IK Wasa - Stockholm Östra IBK 8 - 12 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Skanstullshallen
2018-01-27 19:00 150007059 Östermalms IBK - Huvudstadens IBK 3 - 4 William Albrecht, Magnus Westerberg Engelbrektshallen
2018-01-28 11:00 150007058 IK Stym - Kvarnbergsplans IBK 8 - 6 Johan Jäderlund, Anders Westerberg Råstaparkhallen
2018-02-01 20:30 150007062 Kvarnbergsplans IBK - Skärholmens Atlet. IBS 9 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Kvarnbergshallen
2018-02-03 14:15 150007065 Stockholm Östra IBK - Östermalms IBK 13 - 2 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Myrsjöskolan
2018-02-03 16:45 150007063 FBC Söderort - IK Ängen/Sätra 2 - 9 Johan Larsson, Fredrik Berglund Sonesson Skanstullshallen
2018-02-03 17:30 150007064 Erikslunds KF - IK Wasa 8 - 3 Roger Nyström, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2018-02-04 15:15 150007061 Huvudstadens IBK - IK Stym 10 - 3 Kenny Ly, Christoffer Markovski Sköndalshallen
2018-02-17 10:45 150007067 IK Ängen/Sätra - Kvarnbergsplans IBK 4 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Skärholmshallen
2018-02-17 12:15 150007068 Skärholmens Atlet. IBS - Huvudstadens IBK 6 - 13 Magnus Johansson, Tim Sandström Skärholmshallen
2018-02-17 15:15 150007070 IK Wasa - Östermalms IBK 1 - 8 Magnus Berg, Patrik Andersén Skanstullshallen
2018-02-18 11:00 150007069 IK Stym - Stockholm Östra IBK 8 - 11 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Råstaparkhallen
2018-02-18 13:00 150007066 Erikslunds KF - FBC Söderort 13 - 2 Jonas Edström, Ulf Jonsson Tibblehallen CC
2018-02-24 13:15 150007074 Östermalms IBK - IK Stym 8 - 5 Kent Kastell, Marco Svenström Engelbrektshallen
2018-02-24 14:00 150007075 Stockholm Östra IBK - Skärholmens Atlet. IBS 16 - 0 Christian Ljunggren, Imtiaz Karim Järla Sporthall
2018-02-24 18:30 150007073 FBC Söderort - IK Wasa 6 - 8 Roger Zahnér, Magnus Berg Skanstullshallen
2018-02-25 11:45 150007072 Kvarnbergsplans IBK - Erikslunds KF 4 - 10 Kent Kastell, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2018-02-25 14:30 150007071 Huvudstadens IBK - IK Ängen/Sätra 6 - 5 Andreas Bengtsson, Linus Löfstedt Sköndalshallen
2018-03-03 10:45 150007078 IK Ängen/Sätra - Stockholm Östra IBK 2 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skärholmshallen
2018-03-03 12:15 150007079 Skärholmens Atlet. IBS - Östermalms IBK 3 - 13 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skärholmshallen
2018-03-03 13:30 150007077 Erikslunds KF - Huvudstadens IBK 12 - 3 Ulf Jonsson, Fredrik Berglund Sonesson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-03-03 17:00 150007080 IK Wasa - IK Stym 6 - 6 Aldin Imamovic, Stefano Bianque Skanstullshallen
2018-03-03 18:00 150007076 FBC Söderort - Kvarnbergsplans IBK 3 - 2 Madelene Westerberg, Alexander Sommensjö Sjöstadshallen
2018-01-13 17:30 150007085 Stockholm Östra IBK - Erikslunds KF 5 - 5 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Järla Sporthall
2018-03-15 20:30 150007082 Kvarnbergsplans IBK - IK Wasa 2 - 6 Metin Yildrim, Marko Maikkunen Kvarnbergshallen
2018-03-17 13:15 150007084 Östermalms IBK - IK Ängen/Sätra 16 - 2 Fredrik Nensén, Karl Hurtig Engelbrektshallen
2018-03-17 19:30 150007081 Huvudstadens IBK - FBC Söderort 14 - 7 Roland Nester, Fredrik Berglund Sonesson Skanstullshallen
2018-03-18 13:15 150007083 IK Stym - Skärholmens Atlet. IBS 8 - 7 Peter Kirch, Tobias Ekmark Råstaparkhallen
2018-03-24 11:00 150007089 IK Ängen/Sätra - IK Stym 3 - 2 Magnus Berg, Kari Malmros Skärholmshallen
2018-03-24 16:15 150007086 Kvarnbergsplans IBK - Huvudstadens IBK 5 - 4 Marco Svenström, Theodore Hurtig Kvarnbergshallen
2018-03-25 16:30 150007087 FBC Söderort - Stockholm Östra IBK 10 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Sjöstadshallen
2018-03-25 17:45 150007088 Erikslunds KF - Östermalms IBK 5 - 10 Stefano Bianque, Mattias Nordlund Tibblehallen CC
2018-03-25 18:00 150007090 IK Wasa - Skärholmens Atlet. IBS 5 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Sjöstadshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stockholm Östra IBK 18 13 3 2 154-81 73 42
2. Erikslunds KF 18 12 1 5 124-71 53 37
3. IK Ängen/ Sätra 18 12 1 5 86-77 9 37
4. Östermalms IBK 18 11 3 4 149-94 55 36
5. Huvudstadens IBK 18 11 1 6 104-92 12 34
6. FBC Söderort 18 7 1 10 100-122 -22 22
7. Kvarnbergsplans IBK 18 6 1 11 91-116 -25 19
8. IK Stym 18 5 2 11 91-118 -27 17
9. IK Wasa 18 4 2 12 94-117 -23 14
10. Skärholmens Atlet. IBS 18 1 1 16 75-180 -105 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 12:00 150005005 Lokomotiv Kista IBF - Grimsta AIK (B) 1 - 6 Johan Engvall, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2017-09-23 13:00 150005002 Täby FC Ungdom (B) - Hässelby SK IBK (B) 8 - 3 Lars Samuelsson, William Hilmersson Grindtorpshallen
2017-09-23 15:00 150005004 Rosersbergs IK (B) - Duvbo IK 3 - 8 Torbjörn Lundin, Fredrik Nensén Rosershallen
2017-09-23 15:30 150005001 Vallentuna IBK (A) - Turebergs IF (A) 14 - 2 Johan Engvall, Imtiaz Karim Hammarbackens Sporthall
2017-09-24 12:00 150005003 Sigtuna IF IBK (A) - IK Frej TäbyIBK 2 - 7 Daniel Karlsson, Sadjad Nima Prästängshallen
2017-09-30 15:15 150005007 Duvbo IK - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 6 Aldin Imamovic, Ken Johansson Hallonbergshallen
2017-09-30 15:45 150005009 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK (A) 3 - 10 Michael Selg, Imtiaz Karim Hässelbyhallen
2017-10-01 14:30 150005006 Grimsta AIK (B) - Rosersbergs IK (B) 5 - 5 William Albrecht, William Hilmersson Väsby skolan
2017-10-01 17:30 150005010 Turebergs IF (A) - Lokomotiv Kista IBF 2 - 9 Torbjörn Lundin, Sadjad Nima Silverdalshallen
2017-10-01 20:00 150005008 IK Frej TäbyIBK - Täby FC Ungdom (B) 5 - 5 Per Sundvall, Lars Samuelsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-14 12:00 150005014 Rosersbergs IK (B) - Lokomotiv Kista IBF 4 - 5 Patrik Andersén, Sampo Friberg Rosershallen
2017-10-14 13:15 150005015 Hässelby SK IBK (B) - Turebergs IF (A) 8 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2017-10-14 18:45 150005011 Vallentuna IBK (A) - IK Frej TäbyIBK 3 - 3 Per Ove Åman, Roger Nyström Hammarbackens Sporthall
2017-10-15 12:45 150005012 Täby FC Ungdom (B) - Duvbo IK 7 - 5 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Grindtorpshallen
2017-10-15 15:45 150005013 Sigtuna IF IBK (A) - Grimsta AIK (B) 2 - 3 Sadjad Nima, Per Ove Åman Prästängshallen
2017-10-28 11:45 150005018 Duvbo IK - Vallentuna IBK (A) 6 - 11 Christian Ljunggren, Daniel Eklund Hallonbergshallen
2017-10-28 13:15 150005016 Lokomotiv Kista IBF - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 6 Linus Warrenstein, Mario Mallengren Ärvingehallen
2017-10-28 16:15 150005017 Grimsta AIK (B) - Täby FC Ungdom (B) 4 - 5 Ken Johansson, Simon Bernhardsson Väsby skolan
2017-10-28 16:30 150005019 IK Frej TäbyIBK - Hässelby SK IBK (B) 13 - 4 Lars Samuelsson, Daniel Eklund Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-10-29 17:00 150005020 Turebergs IF (A) - Rosersbergs IK (B) 7 - 8 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Arena Satelliten
2017-11-04 13:00 150005021 Vallentuna IBK (A) - Grimsta AIK (B) 8 - 4 Roger Nyström, Per Calmén Hammarbackens Sporthall
2017-11-04 13:00 150005024 IK Frej TäbyIBK - Turebergs IF (A) 6 - 1 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-11-04 13:30 150005022 Täby FC Ungdom (B) - Lokomotiv Kista IBF 14 - 5 Roger Zahnér, Stefan Flöjt Grindtorpshallen
2017-11-04 13:30 150005025 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK 6 - 8 Peter Gustafsson Saliba, Mattias Nordlund Hässelbyhallen
2017-11-05 10:30 150005023 Sigtuna IF IBK (A) - Rosersbergs IK (B) 4 - 5 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2017-11-18 11:30 150005029 Duvbo IK - IK Frej TäbyIBK 3 - 9 William Hilmersson, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2017-11-18 12:00 150005027 Lokomotiv Kista IBF - Vallentuna IBK (A) 2 - 19 Imtiaz Karim, Fredrik Nensén Ärvingehallen
2017-11-18 15:00 150005026 Rosersbergs IK (B) - Täby FC Ungdom (B) 4 - 9 Lars Reuterhagen, Per Calmén Rosershallen
2017-11-18 16:45 150005028 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) 12 - 3 Nicklas Sundgren, Michael Selg Väsby skolan
2018-03-10 16:45 150005030 Turebergs IF (A) - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 2 Magnus Berg, Mario Mallengren Silverdalshallen
2017-11-24 19:00 150005034 IK Frej TäbyIBK - Grimsta AIK (B) 7 - 5 Daniel Eklund, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-11-25 13:00 150005033 Duvbo IK - Turebergs IF (A) 10 - 8 William Albrecht, Magnus Johansson Hallonbergshallen
2017-11-25 17:15 150005035 Hässelby SK IBK (B) - Lokomotiv Kista IBF 0 - 3 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2017-11-26 12:30 150005032 Täby FC Ungdom (B) - Sigtuna IF IBK (A) 7 - 6 Lars Reuterhagen, Magnus Berg Tibblehallen CC
2017-11-26 18:00 150005031 Vallentuna IBK (A) - Rosersbergs IK (B) 10 - 4 Michael Selg, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2017-12-02 11:30 150005038 Lokomotiv Kista IBF - IK Frej TäbyIBK 3 - 5 Magnus Berg, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2017-12-02 15:00 150005037 Rosersbergs IK (B) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 4 Imtiaz Karim, Fredrik Nensén Rosershallen
2017-12-02 16:30 150005039 Grimsta AIK (B) - Duvbo IK 4 - 5 Per Sundvall, Lars Sundlöf Väsby skolan
2017-12-03 13:45 150005036 Sigtuna IF IBK (A) - Vallentuna IBK (A) 1 - 5 Fredrik Nensén, Marco Svenström Prästängshallen
2017-12-03 15:15 150005040 Turebergs IF (A) - Täby FC Ungdom (B) 12 - 12 Imtiaz Karim, Daniel Eklund Arena Satelliten
2017-12-08 19:00 150005044 IK Frej TäbyIBK - Rosersbergs IK (B) 7 - 3 Daniel Eklund, Manne Jahnsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-12-09 13:45 150005043 Duvbo IK - Lokomotiv Kista IBF 11 - 3 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Hallonbergshallen
2017-12-09 15:30 150005042 Grimsta AIK (B) - Turebergs IF (A) 4 - 4 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2017-12-09 17:45 150005041 Vallentuna IBK (A) - Täby FC Ungdom (B) WO (5 - 0) Lars Sundlöf, Ken Johansson Hammarbackens Sporthall
2018-02-13 21:00 150005045 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK (A) 3 - 4 Robert Jäderlund, Johan Jäderlund Riddersvik
2018-01-06 13:30 150005047 Duvbo IK - Rosersbergs IK (B) 10 - 5 Magnus Johansson, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2018-01-07 13:00 150005046 Grimsta AIK (B) - Lokomotiv Kista IBF 3 - 4 Stefano Bianque, Tobias Ekmark Väsby skolan
2018-01-07 14:15 150005050 Turebergs IF (A) - Vallentuna IBK (A) 5 - 15 Magnus Berg, Per Sundvall Silverdalshallen
2018-01-07 17:15 150005049 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC Ungdom (B) 11 - 13 Shabbir Ahmed, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2018-01-07 20:00 150005048 IK Frej TäbyIBK - Sigtuna IF IBK (A) 7 - 3 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-19 18:15 150005052 Täby FC Ungdom (B) - IK Frej TäbyIBK 3 - 4 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Tibblehallen CC
2018-01-20 13:00 150005055 Lokomotiv Kista IBF - Turebergs IF (A) 4 - 4 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2018-01-20 15:00 150005054 Rosersbergs IK (B) - Grimsta AIK (B) 7 - 6 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Rosershallen
2018-01-20 17:30 150005053 Sigtuna IF IBK (A) - Duvbo IK 5 - 7 Jan Lingemark, Per Sundvall Prästängshallen
2018-01-20 18:45 150005051 Vallentuna IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 15 - 5 Daniel Karlsson, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2018-01-13 19:00 150005059 IK Frej TäbyIBK - Vallentuna IBK (A) 4 - 8 Pierre Borghoff, Tobias Ekmark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-01-27 11:30 150005056 Lokomotiv Kista IBF - Rosersbergs IK (B) 7 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Linus Warrenstein Ärvingehallen
2018-01-27 11:30 150005058 Duvbo IK - Täby FC Ungdom (B) 3 - 11 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Hallonbergshallen
2018-01-27 13:15 150005060 Turebergs IF (A) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 6 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Sollentuna sim och sporthall
2018-01-28 16:00 150005057 Grimsta AIK (B) - Sigtuna IF IBK (A) 3 - 7 Jan Lingemark, Arne Brovig Väsby skolan
2018-02-03 15:00 150005064 Rosersbergs IK (B) - Turebergs IF (A) 7 - 7 Tim Sandström, Magnus Johansson Rosershallen
2018-02-03 15:45 150005061 Vallentuna IBK (A) - Duvbo IK 13 - 9 Lars Reuterhagen, Mattias Nordlund Hammarbackens Sporthall
2018-02-04 17:00 150005062 Täby FC Ungdom (B) - Grimsta AIK (B) 6 - 2 Mattias Nordlund, Imtiaz Karim Tibblehallen CC
2018-02-04 18:15 150005063 Sigtuna IF IBK (A) - Lokomotiv Kista IBF 17 - 3 Rohnny Åhman, Jörgen Olsson Prästängshallen
2018-02-10 17:30 150005065 Hässelby SK IBK (B) - IK Frej TäbyIBK 5 - 6 Roland Nester, Björn Landin Hässelbyhallen
2018-02-17 11:00 150005069 Duvbo IK - Hässelby SK IBK (B) 6 - 3 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Hallonbergshallen
2018-02-17 12:00 150005067 Lokomotiv Kista IBF - Täby FC Ungdom (B) 4 - 6 Lars Sundlöf, Johan Jäderlund Ärvingehallen
2018-02-17 15:00 150005066 Rosersbergs IK (B) - Sigtuna IF IBK (A) 5 - 5 Per Ove Åman, Per Calmén Rosershallen
2018-02-17 17:00 150005068 Grimsta AIK (B) - Vallentuna IBK (A) 6 - 7 Ken Johansson, Imtiaz Karim Väsby skolan
2018-02-18 16:15 150005070 Turebergs IF (A) - IK Frej TäbyIBK 7 - 6 Magnus Johansson, Tim Sandström Silverdalshallen
2018-02-24 13:00 150005072 Täby FC Ungdom (B) - Rosersbergs IK (B) 5 - 5 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Grindtorpshallen
2018-02-24 17:00 150005071 Vallentuna IBK (A) - Lokomotiv Kista IBF 12 - 0 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2018-02-25 10:30 150005073 Sigtuna IF IBK (A) - Turebergs IF (A) 5 - 5 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Prästängshallen
2018-02-25 11:30 150005075 Hässelby SK IBK (B) - Grimsta AIK (B) 7 - 2 Roger Nyström, Magnus Westerberg Hässelbyhallen
2018-03-11 19:30 150005074 IK Frej TäbyIBK - Duvbo IK 10 - 5 Ulf Jonsson, Jonas Edström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-03-03 10:30 150005077 Rosersbergs IK (B) - Vallentuna IBK (A) 4 - 13 Stefano Bianque, Mario Mallengren Rosershallen
2018-03-03 12:00 150005078 Lokomotiv Kista IBF - Hässelby SK IBK (B) 1 - 11 Patrik Andersén, Magnus Berg Ärvingehallen
2018-03-04 13:00 150005076 Sigtuna IF IBK (A) - Täby FC Ungdom (B) 15 - 2 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2018-03-04 13:45 150005080 Turebergs IF (A) - Duvbo IK 5 - 9 Johan Hessing, Sadjad Nima Silverdalshallen
2018-03-09 19:40 150005079 Grimsta AIK (B) - IK Frej TäbyIBK 1 - 9 Christian Högberg, Johan Hessing Smedsgärdshallen
2018-03-16 19:00 150005084 IK Frej TäbyIBK - Lokomotiv Kista IBF 13 - 4 Magnus Berg, Johan Jäderlund Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-03-17 11:00 150005083 Duvbo IK - Grimsta AIK (B) 7 - 8 Magnus Westerberg, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2018-03-17 15:45 150005081 Vallentuna IBK (A) - Sigtuna IF IBK (A) 16 - 4 William Hilmersson, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2018-03-18 12:45 150005082 Täby FC Ungdom (B) - Turebergs IF (A) 3 - 7 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Grindtorpshallen
2018-03-18 16:45 150005085 Hässelby SK IBK (B) - Rosersbergs IK (B) 7 - 6 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Hässelbyhallen
2018-03-24 12:00 150005089 Lokomotiv Kista IBF - Duvbo IK 4 - 7 Sampo Friberg, Tony Verho Ärvingehallen
2018-03-24 12:30 150005088 Rosersbergs IK (B) - IK Frej TäbyIBK 6 - 6 Richard Jonsson, Jonas Jatko Rosershallen
2018-03-25 16:00 150005087 Sigtuna IF IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 3 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2018-03-25 16:15 150005086 Täby FC Ungdom (B) - Vallentuna IBK (A) 2 - 2 Stefano Bianque, Mattias Nordlund Tibblehallen CC
2018-03-25 16:45 150005090 Turebergs IF (A) - Grimsta AIK (B) 8 - 14 Sadjad Nima, Thomas Gjutarenäfve Silverdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Vallentuna IBK (A) 18 16 2 0 186-64 122 50
2. IK Frej TäbyIBK 18 13 3 2 127-71 56 42
3. Täby FC Ungdom (B) 18 10 4 4 118-102 16 34
4. Duvbo IK 18 10 0 8 123-121 2 30
5. Sigtuna IF IBK (A) 18 6 3 9 97-91 6 21
6. Grimsta AIK (B) 18 5 2 11 92-102 -10 17
7. Rosersbergs IK (B) 18 4 5 9 93-125 -32 17
8. Hässelby SK IBK (B) 18 5 1 12 92-127 -35 16
9. Lokomotiv Kista IBF 18 5 1 12 64-145 -81 16
10. Turebergs IF (A) 18 3 5 10 98-142 -44 14
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-09-23 12:00 150006004 FBI Tullinge (B) - Farsta IBK (B) 4 - 1 Fredrik Berglund Sonesson, Johan Larsson Tullingehallen
2017-09-23 13:00 150006002 Tyresö IBS - Rönninge IF 8 - 3 Daniel Kölborn, Fredrik Landin Strandhallen - Tyresö
2017-09-23 15:00 150006003 Bedarö BK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 2 Jonas Jatko, Arne Brovig Gröndalshallen
2017-09-24 10:00 150006005 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Vendelsö IK (B) 1 - 3 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Tyresöhallen
2017-09-30 19:30 150006006 Vendelsö IK (B) - FBI Tullinge (B) 7 - 7 Tim Sandström, Magnus Johansson Torvalla Träningshall
2017-10-01 15:30 150006007 Farsta IBK (B) - Bedarö BK 3 - 12 Elis Erbing, Daniel Kölborn Sköndalshallen
2017-10-01 15:45 150006010 Salems IF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 2 Magnus Berg, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2017-10-02 19:30 150006008 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tyresö IBS 5 - 7 David Berger, Tobias Berger Skogåshallen
2017-10-14 15:00 150006013 Bedarö BK - Vendelsö IK (B) 7 - 4 Arne Brovig, Jonas Jatko Gröndalshallen
2017-10-14 15:15 150006014 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 18 - 5 Magnus Westerberg, Peter Larsson Tullingehallen
2017-10-15 14:30 150006015 Rönninge IF - Salems IF (B) 4 - 9 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2017-10-15 18:00 150006012 Tyresö IBS - Farsta IBK (B) 5 - 5 Kent Kastell, Kari Malmros Strandhallen - Tyresö
2017-10-28 19:00 150006020 Salems IF (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Erik Nyman Skogsängshallen
2017-10-29 11:30 150006019 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Rönninge IF 5 - 4 Jonas Jatko, William Hilmersson Skogåshallen
2017-10-29 15:00 150006017 Vendelsö IK (B) - Tyresö IBS 5 - 5 Aarre Hietanen, Tim Sandström Torvalla Sporthall
2017-10-29 19:15 150006016 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Bedarö BK 3 - 14 Anders Westerberg, Madelene Westerberg Tyresöhallen
2017-11-04 13:30 150006024 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Salems IF (B) 7 - 8 Imtiaz Karim, Fredrik Hallenberg Skogåshallen
2017-11-04 15:00 150006023 Bedarö BK - FBI Tullinge (B) 7 - 2 Sebastian Öhman, Johan Larsson Gröndalshallen
2017-11-05 10:30 150006022 Tyresö IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 9 - 5 Anders Westerberg, Daniel Kölborn Tyresöhallen
2017-11-05 13:00 150006025 Rönninge IF - Farsta IBK (B) 1 - 6 Jonas Jatko, Marco Svenström Skogsängshallen
2017-11-18 14:15 150006029 Farsta IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 6 Magnus Berg, Patrik Andersén Farstahallen 1
2017-11-19 16:15 150006030 Salems IF (B) - Bedarö BK 3 - 8 Shabbir Ahmed, Björn Landin Skogsängshallen
2017-11-19 17:30 150006028 Vendelsö IK (B) - Rönninge IF 16 - 4 Daniel Karlsson, Erik Nyman Torvalla Sporthall
2017-11-19 20:00 150006026 FBI Tullinge (B) - Tyresö IBS 8 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2017-11-12 18:00 150006033 Farsta IBK (B) - Salems IF (B) 6 - 5 Aldin Imamovic, Peter Gustafsson Saliba Sköndalshallen
2017-11-25 12:15 150006034 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Vendelsö IK (B) 6 - 8 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Skogåshallen
2017-11-25 17:30 150006032 Tyresö IBS - Bedarö BK 4 - 10 Tim Sandström, Robin Särén Strandhallen - Tyresö
2017-11-26 11:00 150006035 Rönninge IF - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 4 - 5 Aarre Hietanen, Imtiaz Karim Skogsängshallen
2017-12-02 16:45 150006040 Salems IF (B) - Tyresö IBS 4 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2017-12-02 19:00 150006037 FBI Tullinge (B) - Rönninge IF 8 - 0 Shabbir Ahmed, Jonas Håmark Tullingehallen
2017-12-03 12:30 150006038 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 3 - 7 David Berger, Johan Larsson Tyresöhallen
2017-12-03 17:00 150006039 Vendelsö IK (B) - Farsta IBK (B) 4 - 4 Sebastian Öhman, Johan Larsson Torvalla Sporthall
2017-12-09 14:45 150006043 Farsta IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 5 - 7 Christian Ljunggren, Daniel Eklund Farstahallen 1
2017-12-09 15:00 150006044 Skogås/Trångsunds IBK (B) - FBI Tullinge (B) 5 - 3 Sadjad Nima, Marco Svenström Skogåshallen
2017-12-10 16:30 150006042 Vendelsö IK (B) - Salems IF (B) 3 - 5 Aldin Imamovic, Kari Malmros Torvalla Sporthall
2017-12-17 13:15 150006045 Rönninge IF - Bedarö BK 1 - 15 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2018-01-06 12:30 150006048 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Bedarö BK 1 - 9 Johan Larsson, Sebastian Öhman Skogåshallen
2018-01-06 13:15 150006049 Rönninge IF - Tyresö IBS 5 - 9 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Skogsängshallen
2018-01-06 15:00 150006047 Farsta IBK (B) - FBI Tullinge (B) 9 - 12 Christian Hamnström, Robin Berger Högdalshallen
2018-01-07 13:00 150006046 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 11 - 6 Magnus Johansson, Tim Sandström Torvalla Sporthall
2018-01-20 13:30 150006052 Tyresö IBS - Skogås/Trångsunds IBK (B) 4 - 7 Roger Zahnér, Daniel Eklund Strandhallen - Tyresö
2018-01-20 15:00 150006053 Bedarö BK - Farsta IBK (B) 10 - 3 Erik Nyman, Johan Larsson Gröndalshallen
2018-01-20 16:30 150006054 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 6 Kenny Ly, Rasmus Jansson Tullingehallen
2018-01-21 10:15 150006055 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Salems IF (B) 6 - 4 Roger Zahnér, Daniel Eklund Tyresöhallen
2018-01-13 17:15 150006058 Farsta IBK (B) - Tyresö IBS 3 - 4 Marco Svenström, William Albrecht Farstahallen 3
2018-01-14 15:45 150006056 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - FBI Tullinge (B) 1 - 7 Magnus Berg, Daniel Eklund Tyresöhallen
2018-01-28 11:00 150006060 Salems IF (B) - Rönninge IF 7 - 3 Marko Maikkunen, Fredrik Hallenberg Skogsängshallen
2018-01-28 16:45 150006057 Vendelsö IK (B) - Bedarö BK 4 - 7 Johan Larsson, Daniel Eklund Torvalla Sporthall
2018-02-03 14:00 150006065 Rönninge IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 8 Karl-Johan Leijon, Magnus Berg Skogsängshallen
2018-02-03 15:00 150006063 Bedarö BK - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 9 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Manne Jahnsson Gröndalshallen
2018-02-04 20:00 150006064 FBI Tullinge (B) - Salems IF (B) 3 - 2 Sadjad Nima, Christoffer Markovski Tullingehallen
2018-02-11 12:45 150006062 Tyresö IBS - Vendelsö IK (B) 4 - 5 Manne Jahnsson, Jouni Kekkonen Strandhallen - Tyresö
2018-02-17 12:30 150006070 Salems IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 7 Martin Åkesson, Daniel Eklund Skogsängshallen
2018-02-17 17:30 150006069 Farsta IBK (B) - Rönninge IF 2 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Aldin Imamovic Farstahallen 1
2018-02-17 18:00 150006066 FBI Tullinge (B) - Bedarö BK 4 - 4 Roland Nester, Christian Högberg Tullingehallen
2018-02-18 14:00 150006067 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Tyresö IBS 4 - 7 Patrik Andersén, Magnus Berg Tyresöhallen
2018-02-24 15:00 150006073 Bedarö BK - Salems IF (B) 8 - 6 Roger Zahnér, Johan Larsson Gröndalshallen
2018-02-25 11:15 150006074 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Farsta IBK (B) 7 - 7 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skogåshallen
2018-02-25 14:00 150006075 Rönninge IF - Vendelsö IK (B) 4 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2018-03-11 13:15 150006072 Tyresö IBS - FBI Tullinge (B) 6 - 4 Kari Malmros, Kent Kastell Strandhallen - Tyresö
2018-03-03 15:00 150006076 Bedarö BK - Tyresö IBS 10 - 5 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Gröndalshallen
2018-03-04 11:45 150006078 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Rönninge IF 6 - 9 Stefano Bianque, Aarre Hietanen Tyresöhallen
2018-03-04 16:00 150006080 Salems IF (B) - Farsta IBK (B) 4 - 4 Robin Karke, Arash Sohrevardi Skogsängshallen
2018-03-04 17:00 150006079 Vendelsö IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 8 - 2 Jonas Jatko, Fredrik Landin Torvalla Sporthall
2018-03-17 14:00 150006084 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (C) 9 - 2 Martin Åkesson, Theodore Hurtig Skogåshallen
2018-03-18 11:00 150006085 Rönninge IF - FBI Tullinge (B) 6 - 7 Marko Maikkunen, Marcus Blomqvist Skogsängshallen
2018-03-18 16:15 150006082 Tyresö IBS - Salems IF (B) 14 - 2 Kari Malmros, William Hilmersson Tyresöhallen
2018-03-18 19:00 150006083 Farsta IBK (B) - Vendelsö IK (B) 3 - 6 Kenny Ly, Rasmus Jansson Sköndalshallen
2018-03-24 15:00 150006087 Bedarö BK - Rönninge IF 11 - 1 Patrik Andersén, Magnus Berg Gröndalshallen
2018-03-24 17:00 150006088 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 10 - 2 Aldin Imamovic, Peter Gustafsson Saliba Tullingehallen
2018-03-25 15:30 150006090 Salems IF (B) - Vendelsö IK (B) 5 - 11 Jan Lingemark, Arne Brovig Skogsängshallen
2018-03-25 17:00 150006089 Tyresö Trollbäcken IBK (C) - Farsta IBK (B) 2 - 10 Peter Kirch, Bjarne Hekkelstrand Tyresöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bedarö BK 16 15 1 0 150-48 102 46
2. FBI Tullinge (B) 16 10 2 4 103-70 33 32
3. Vendelsö IK (B) 16 9 4 3 105-73 32 31
4. Tyresö IBS 16 8 3 5 102-85 17 27
5. Salems IF (B) 16 6 2 8 79-93 -14 20
6. Farsta IBK (B) 16 4 4 8 80-94 -14 16
7. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 16 5 1 10 86-109 -23 16
8. Rönninge IF 16 3 1 12 63-126 -63 10
9. Tyresö Trollbäcken IBK (C) 16 3 0 13 60-130 -70 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis