Flickor röd 12-16 år (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Flickor röd div 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 13:10 172216004 FBC Uppsala Ungdom (F02) - IS Saga /SK Vide 3 - 4 Maximilian Halvarsson, Erik Palmertz IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-06 14:50 172216001 Vaksala SK - Hagunda IF 5 - 2 Maximilian Halvarsson, Cassandra Reuterström IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-09 19:40 172216003 Björklinge BK - Rasbo IK/Almunge IK 6 - 1 Lars Halvarsson, Johan Lanzaro Björklinge Sporthall
2018-10-13 15:30 172216008 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Björklinge BK 2 - 14 Anders Murman, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-14 10:00 172216006 Rasbo IK/Almunge IK - Hagunda IF 3 - 2 Olof Berggren, Erik Palmertz Hall 2000
2018-10-14 10:20 172216005 Storvreta IBK - Vaksala SK 4 - 2 Marko Spasic, Christoffer Wallenborg Vattholma Sporthall
2018-10-18 20:20 172216009 Vaksala SK - Rasbo IK/Almunge IK 4 - 3 Maximilian Halvarsson, Cassandra Reuterström IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-21 16:30 172216010 Storvreta IBK - IS Saga /SK Vide 2 - 4 Isak Norén, Carl Sjölen Storvreta IBK Sporthall
2018-10-26 19:20 172216011 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom (F02) 6 - 5 Isak Norén, Nick Kyller IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-10-26 19:15 172216015 Björklinge BK - Storvreta IBK 6 - 2 Christoffer Stenlund, Jelena Spasic Björklinge Sporthall
2018-10-27 15:50 172216013 IS Saga /SK Vide - Vaksala SK 5 - 4 Nick Kyller, Olof Berggren Alsike sporthall
2018-10-28 15:10 172216014 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Rasbo IK/Almunge IK 3 - 6 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena – DHinox
2018-11-11 08:30 172216017 Vaksala SK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 2 - 2 Magnus Nordahl, Jonas Tidsjö IFU Arena – DHinox
2018-11-11 10:10 172216018 IS Saga /SK Vide - Björklinge BK 2 - 2 , Jonas Tidsjö IFU Arena – DHinox
2018-11-11 11:45 172216020 Storvreta IBK - Hagunda IF 5 - 4 Johan Lanzaro, Rikard Ohlström Vattholma Sporthall
2018-11-16 19:15 172216021 Björklinge BK - Vaksala SK 6 - 4 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2018-11-17 15:40 172216024 Storvreta IBK - Rasbo IK/Almunge IK 1 - 4 Vesa Petterson, Albin Karlsson Vattholma Sporthall
2018-11-18 09:30 172216023 Hagunda IF - IS Saga /SK Vide 3 - 6 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-11-24 13:40 172216026 Björklinge BK - Hagunda IF 10 - 1 Nick Kyller, Mikael Rosenius Björklinge Sporthall
2018-11-24 18:15 172216028 IS Saga /SK Vide - Rasbo IK/Almunge IK 4 - 6 Jelena Spasic, Victor Flemström Alsike sporthall
2018-11-25 16:50 172216027 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Storvreta IBK 4 - 1 Erik Palmertz, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2018-11-29 20:10 172216031 Rasbo IK/Almunge IK - Björklinge BK 5 - 3 Maximilian Halvarsson, Tony Nyberg Hall 2000
2018-12-02 14:30 172216032 IS Saga /SK Vide - FBC Uppsala Ungdom (F02) 4 - 4 Albin Karlsson, Jörgen Olsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-02 16:10 172216029 Hagunda IF - Vaksala SK 4 - 6 Albin Karlsson, Jörgen Olsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-05 20:45 172216034 Hagunda IF - Rasbo IK/Almunge IK 1 - 2 Lars Halvarsson, Cassandra Reuterström IFU Arena – DHinox
2018-12-08 16:00 172216036 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 3 - 1 Tony Nyberg, Jörgen Olsson Björklinge Sporthall
2018-12-08 16:20 172216033 Vaksala SK - Storvreta IBK 7 - 4 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-16 11:45 172216037 Rasbo IK/Almunge IK - Vaksala SK 6 - 1 Mikael Abrahamsson, Nick Kyller Hall 2000
2018-12-16 15:10 172216038 IS Saga /SK Vide - Storvreta IBK 3 - 1 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz IFU Arena – DHinox
2018-12-16 17:40 172216039 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Hagunda IF 2 - 0 Michaela Pålsson, Arvid Englund IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-13 12:00 172216041 Vaksala SK - IS Saga /SK Vide 10 - 2 Anton Ceder, Anders Murman IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-13 14:00 172216042 Rasbo IK/Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 2 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hall 2000
2019-01-21 19:45 172216043 Storvreta IBK - Björklinge BK 5 - 4 Christoffer Stenlund, Christian Brundin Ärentunaskolan
2019-01-18 19:15 172216046 Björklinge BK - IS Saga /SK Vide 4 - 3 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-01-19 15:30 172216048 Hagunda IF - Storvreta IBK 7 - 6 Isak Norén, Carl Sjölen IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-01-20 16:00 172216045 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Vaksala SK 1 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena – DHinox
2019-01-24 20:10 172216052 Rasbo IK/Almunge IK - Storvreta IBK 2 - 1 Mattias Hernandez-Börjesson, Olle Isacsson Hall 2000
2019-01-27 13:30 172216051 IS Saga /SK Vide - Hagunda IF 4 - 2 Fabian Fahimi, Simeon Gustafsson IFU Arena – DHinox
2019-01-27 15:10 172216049 Vaksala SK - Björklinge BK 3 - 5 Fabian Fahimi, Simeon Gustafsson IFU Arena – DHinox
2019-02-02 13:20 172216055 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 6 - 2 Carl Sjölen, Simeon Gustafsson Storvreta IBK Sporthall
2019-02-03 14:00 172216056 Rasbo IK/Almunge IK - IS Saga /SK Vide 4 - 4 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson Hall 2000
2019-03-03 16:10 172216054 Hagunda IF - Björklinge BK 2 - 4 Anton Ceder, Robin Rosendal IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-09 17:50 172216057 Vaksala SK - Hagunda IF 6 - 1 Albin Karlsson, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-10 19:15 172216059 Björklinge BK - Rasbo IK/Almunge IK 6 - 2 Simeon Gustafsson, Noah Gadd Björklinge Sporthall
2019-02-12 19:30 172216060 FBC Uppsala Ungdom (F02) - IS Saga /SK Vide 4 - 4 Niklas Arvidsson, Marko Spasic Bolandskolan
2019-02-16 10:10 172216064 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Björklinge BK 1 - 2 Albin Karlsson, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2019-02-16 14:30 172216061 Storvreta IBK - Vaksala SK 4 - 5 Noah Gadd, Victor Flemström Storvreta IBK Sporthall
2019-02-28 20:10 172216062 Rasbo IK/Almunge IK - Hagunda IF 6 - 4 Lars Halvarsson, Olle Isacsson Hall 2000
2019-03-01 19:20 172216065 Vaksala SK - Rasbo IK/Almunge IK 4 - 5 Isak Norén, Elin Bexell IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-02 10:00 172216067 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom (F02) 6 - 3 Johan Lanzaro, Mikael Rosenius IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-04 19:40 172216066 Storvreta IBK - IS Saga /SK Vide 5 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Ärentunaskolan
2019-03-08 18:20 172216070 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Rasbo IK/Almunge IK 2 - 8 Isak Norén, Christoffer Stenlund IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-08 19:15 172216071 Björklinge BK - Storvreta IBK 8 - 3 Simeon Gustafsson, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2019-03-09 16:15 172216069 IS Saga /SK Vide - Vaksala SK 5 - 6 Mattias Hernandez-Börjesson, Anders Murman Alsike sporthall
2019-03-11 19:40 172216076 Storvreta IBK - Hagunda IF 2 - 7 Christoffer Stenlund, Isak Norén Ärentunaskolan
2019-03-16 18:00 172216074 IS Saga /SK Vide - Björklinge BK 6 - 5 Thomas Larsson, Mikael Abrahamsson Alsike sporthall
2019-03-16 18:40 172216073 Vaksala SK - FBC Uppsala Ungdom (F02) 4 - 1 Jan-Olov Cederholm, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-22 18:00 172216079 Hagunda IF - IS Saga /SK Vide 5 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena A
2019-03-22 19:15 172216077 Björklinge BK - Vaksala SK 4 - 6 Carl Sjölen, Noah Gadd Björklinge Sporthall
2019-03-23 13:20 172216080 Storvreta IBK - Rasbo IK/Almunge IK 0 - 12 Carl Sjölen, Vesa Petterson Storvreta IBK Sporthall
2019-03-29 19:15 172216082 Björklinge BK - Hagunda IF 5 - 9 Simeon Gustafsson, Vesa Petterson Björklinge Sporthall
2019-03-31 13:30 172216084 IS Saga /SK Vide - Rasbo IK/Almunge IK 2 - 5 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-31 15:10 172216083 FBC Uppsala Ungdom (F02) - Storvreta IBK 1 - 7 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena E – Lundqvist EL
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Rasbo IK/ Almunge IK 18 13 2 3 82-50 32 41
2. Björklinge BK 18 12 1 5 97-58 39 37
3. Vaksala SK 18 11 1 6 82-64 18 34
4. IS Saga / SK Vide 18 7 5 6 68-75 -7 26
5. Storvreta IBK 18 6 0 12 59-83 -24 18
6. Hagunda IF 18 5 1 12 66-85 -19 16
7. FBC Uppsala Ungdom (F02) 18 2 4 12 43-82 -39 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor röd div 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 14:30 172217004 Enköpings IBK - Tierp IBK/TÖFF 2 - 1 Johan Lanzaro, Johan Öberg S:t Ilianshallen
2018-10-06 14:50 172217003 Björklinge BK - Strömsbro IF 02-04 2 - 4 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius Björklinge Sporthall
2018-10-07 10:50 172217005 IK Sirius IBK - Storvreta IBK Svart 4 - 1 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-07 12:00 172217002 Vaksala SK - Strömsbro IF 03-04 4 - 2 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-07 13:10 172217006 FBC Uppsala Ungdom - Hagunda IF 2 - 3 Christoffer Wallenborg, Marko Spasic IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-13 10:50 172217011 Hagunda IF - Enköpings IBK 4 - 2 Anton Ceder, Erik Palmertz IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-13 12:20 172217009 Tierp IBK/TÖFF - Vaksala SK 2 - 5 Christian Brundin, Oliver Parment Aspenhallen
2018-10-13 17:15 172217008 Strömsbro IF 02-04 - Valbo IBF F03-04 0 - 2 Roger Morin, Göran Karlsson Novahallen - Gavlehov
2018-10-14 14:00 172217010 Storvreta IBK Svart - Björklinge BK 0 - 10 Nick Kyller, Tony Nyberg Storvreta IBK Sporthall
2018-10-16 19:05 172217012 FBC Uppsala Ungdom - IK Sirius IBK 3 - 3 Noah Gadd, Carl Sjölen Bolandskolan
2018-10-19 18:30 172217015 Valbo IBF F03-04 - Storvreta IBK Svart 2 - 0 Albin Norring, Gustav Johansson Valbo Sportcenter
2018-10-19 19:15 172217017 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 2 - 3 Carl Sjölen, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2018-10-19 19:30 172217018 Enköpings IBK - IK Sirius IBK 3 - 4 Haris Hodzic, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2018-10-20 10:30 172217014 Strömsbro IF 03-04 - Tierp IBK/TÖFF 5 - 2 Mattias Dahlqvist, Hampus Andersson Testebo Arena
2018-10-21 13:50 172217016 Vaksala SK - Hagunda IF 3 - 3 Lars Halvarsson, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-27 13:10 172217022 FBC Uppsala Ungdom - Valbo IBF F03-04 2 - 4 Isak Norén, Thomas Larsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-27 15:45 172217020 Storvreta IBK Svart - Strömsbro IF 02-04 4 - 0 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2018-10-28 10:00 172217023 IK Sirius IBK - Vaksala SK 2 - 1 Villiam Lööf, Georgios Papadakis IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-28 12:00 172217021 Hagunda IF - Strömsbro IF 03-04 4 - 4 Elvira Danielsson, Juni Söderqvist IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-08 19:00 172217024 Enköpings IBK - Björklinge BK 2 - 7 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall S:t Ilianshallen
2018-11-10 11:00 172217026 Tierp IBK/TÖFF - Hagunda IF 2 - 5 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2018-11-10 14:00 172217028 Strömsbro IF 03-04 - IK Sirius IBK 0 - 4 Pär Hedlund, Gustav Johansson Testebo Arena
2018-11-10 15:45 172217027 Strömsbro IF 02-04 - FBC Uppsala Ungdom 2 - 3 Pär Hedlund, Gustav Johansson Testebo Arena
2018-11-10 18:30 172217030 Vaksala SK - Björklinge BK 3 - 2 Christoffer Stenlund, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-11 12:00 172217029 Valbo IBF F03-04 - Enköpings IBK 1 - 8 Tony Nyberg, Mikael Eriksson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-17 16:00 172217035 Björklinge BK - Strömsbro IF 03-04 2 - 3 Per-Olof Svensson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2018-11-18 09:40 172217033 IK Sirius IBK - Tierp IBK/TÖFF 1 - 0 Arvid Englund, Johan Lanzaro IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-18 12:00 172217034 Enköpings IBK - Strömsbro IF 02-04 6 - 1 Maximilian Halvarsson, Cassandra Reuterström IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-18 13:10 172217036 Vaksala SK - Valbo IBF F03-04 5 - 1 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-20 19:05 172217032 FBC Uppsala Ungdom - Storvreta IBK Svart 4 - 0 Cassandra Reuterström, Vesa Petterson Bolandskolan
2018-11-24 14:00 172217042 Strömsbro IF 03-04 - Valbo IBF F03-04 4 - 1 Albin Norring, Hampus Andersson Vallbackskolan
2018-11-24 15:00 172217040 Tierp IBK/TÖFF - Björklinge BK 3 - 3 Per Ericsson, Leif Ericsson Aspenhallen
2018-11-24 15:40 172217039 Storvreta IBK Svart - Enköpings IBK 4 - 6 Georgios Papadakis, Isak Norén Vattholma Sporthall
2018-11-24 16:00 172217041 Strömsbro IF 02-04 - Vaksala SK 3 - 3 Albin Norring, Hampus Andersson Vallbackskolan
2018-11-25 14:50 172217038 Hagunda IF - IK Sirius IBK 2 - 6 Albin Karlsson, Oscar Eriksson IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-30 19:00 172217044 Enköpings IBK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 1 Johan Lanzaro, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2018-12-01 13:40 172217045 Björklinge BK - Hagunda IF 2 - 2 Simeon Gustafsson, Oscar Eriksson Björklinge Sporthall
2018-12-01 15:40 172217046 Vaksala SK - Storvreta IBK Svart 2 - 3 Christian Brundin, Jelena Spasic IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-01 16:30 172217047 Valbo IBF F03-04 - Tierp IBK/TÖFF 3 - 1 Gabriel Hermansson, Alfons Eriksson Valbo Sportcenter
2018-12-01 16:30 172217048 Strömsbro IF 03-04 - Strömsbro IF 02-04 10 - 3 Torbjörn Ström, Anton Hanstorp Testebo Arena
2018-12-09 08:30 172217051 FBC Uppsala Ungdom - Vaksala SK 1 - 5 Niklas Arvidsson, Elin Bexell IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-09 11:00 172217054 Tierp IBK/TÖFF - Strömsbro IF 02-04 2 - 1 Leif Ericsson, Christian Brundin Aspenhallen
2018-12-09 12:00 172217052 Hagunda IF - Valbo IBF F03-04 5 - 3 Christoffer Stenlund, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-09 13:10 172217050 IK Sirius IBK - Björklinge BK 4 - 0 Juni Söderqvist, David Söderström IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-10 19:45 172217053 Storvreta IBK Svart - Strömsbro IF 03-04 5 - 3 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Ärentunaskolan
172217059 Strömsbro IF 02-04 - Hagunda IF WW (-5 - -5) Alfahallen - Gavlehov
2018-12-15 10:50 172217056 Vaksala SK - Enköpings IBK 1 - 4 Lars Halvarsson, Johan Lanzaro IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-15 16:20 172217060 Tierp IBK/TÖFF - Storvreta IBK Svart 3 - 4 Ronnie Eriksson, Leif Ericsson Aspenhallen
2019-02-02 14:00 172217057 Valbo IBF F03-04 - IK Sirius IBK 3 - 2 Sean Norouz, Imre Mattsson-Åkerlund Valbo Sportcenter
2019-02-10 12:00 172217058 Strömsbro IF 03-04 - FBC Uppsala Ungdom 4 - 5 Conny Carlsson, Torbjörn Ström Testebo Arena
2019-01-12 11:20 172217062 Björklinge BK - Valbo IBF F03-04 5 - 3 Jan-Olov Cederholm, Erik Rosvall Björklinge Sporthall
2019-01-12 17:40 172217063 Enköpings IBK - Strömsbro IF 03-04 3 - 7 Albin Karlsson, Elin Bexell IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-13 13:10 172217065 FBC Uppsala Ungdom - Tierp IBK/TÖFF 4 - 4 Elias Brode, Anton Ceder IFU Arena – DHinox
2019-01-13 14:20 172217066 Hagunda IF - Storvreta IBK Svart 2 - 4 Elias Brode, Robin Rosendal IFU Arena – DHinox
2019-01-13 15:30 172217064 IK Sirius IBK - Strömsbro IF 02-04 5 - 2 Villiam Lööf, Robin Rosendal IFU Arena – DHinox
2019-01-19 11:00 172217068 Strömsbro IF 03-04 - Vaksala SK 2 - 2 Tuva Andersson, Vilma Söder Alfahallen - Gavlehov
2019-01-20 11:00 172217069 Strömsbro IF 02-04 - Björklinge BK 2 - 5 Hampus Andersson, Alfons Eriksson Alfahallen - Gavlehov
2019-01-20 11:00 172217070 Tierp IBK/TÖFF - Enköpings IBK 1 - 0 Erik Palmertz, Christian Brundin Aspenhallen
2019-01-20 11:30 172217071 Storvreta IBK Svart - IK Sirius IBK 3 - 3 Elin Bexell, Vesa Petterson Vattholma Sporthall
2019-01-20 12:00 172217072 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom 2 - 1 Isak Norén, Robin Rosendal IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-25 20:00 172217074 Valbo IBF F03-04 - Strömsbro IF 02-04 2 - 2 Tuva Andersson, Almedina Sörell Valbo Sportcenter
2019-01-26 12:30 172217077 Enköpings IBK - Hagunda IF 2 - 2 Jan-Olov Cederholm, Egon Bärgård S:t Ilianshallen
2019-01-26 17:50 172217075 Vaksala SK - Tierp IBK/TÖFF 5 - 0 Marko Spasic, Villiam Lööf IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-26 18:20 172217076 Björklinge BK - Storvreta IBK Svart 3 - 2 Erik Andersson, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2019-01-27 10:00 172217078 IK Sirius IBK - FBC Uppsala Ungdom 4 - 0 Jouni Myller, Fredrik Longgren IFU Arena – DHinox
2019-02-02 15:00 172217080 Tierp IBK/TÖFF - Strömsbro IF 03-04 1 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Aspenhallen
2019-02-02 15:30 172217082 Hagunda IF - Vaksala SK 1 - 3 Robin Rosendal, Jonas Nordqvist IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-02 16:40 172217083 FBC Uppsala Ungdom - Björklinge BK 1 - 3 Robin Rosendal, Jonas Nordqvist IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-03 09:40 172217084 IK Sirius IBK - Enköpings IBK 2 - 1 Villiam Lööf, Simeon Gustafsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-03 15:20 172217081 Storvreta IBK Svart - Valbo IBF F03-04 5 - 3 Oliver Eriksson-Klasson, Erik Palmertz Storvreta IBK Sporthall
2019-02-09 09:45 172217087 Strömsbro IF 03-04 - Hagunda IF 7 - 1 Benny Grönblad, Thomas Sterner Alfahallen - Gavlehov
2019-02-09 11:30 172217086 Strömsbro IF 02-04 - Storvreta IBK Svart 1 - 3 Benny Grönblad, Thomas Sterner Alfahallen - Gavlehov
2019-02-09 12:30 172217088 Valbo IBF F03-04 - FBC Uppsala Ungdom 1 - 1 Albin Norring, Ludvig Hermansson Valbo Sportcenter
2019-02-09 12:30 172217090 Björklinge BK - Enköpings IBK 4 - 3 Simeon Gustafsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2019-02-10 14:20 172217089 Vaksala SK - IK Sirius IBK 3 - 3 Mikael Abrahamsson, Per Ericsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-03 12:00 172217093 FBC Uppsala Ungdom - Strömsbro IF 02-04 WO (5 - 0) Villiam Lööf, Simeon Gustafsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-15 19:15 172217096 Björklinge BK - Vaksala SK 0 - 3 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-02-16 10:50 172217092 Hagunda IF - Tierp IBK/TÖFF 2 - 2 Henrik Wallenborg, Nick Kyller IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-16 14:20 172217095 Enköpings IBK - Valbo IBF F03-04 1 - 3 Henrik Wallenborg, Gabriel Wall IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-17 10:50 172217094 IK Sirius IBK - Strömsbro IF 03-04 4 - 2 Christian Brundin, Haris Hodzic IFU Arena B - Turbo Sport
2019-02-24 12:50 172217098 Storvreta IBK Svart - FBC Uppsala Ungdom 0 - 2 Jonas Tidsjö, Olle Isacsson Storvreta IBK Sporthall
2019-02-24 14:15 172217101 Strömsbro IF 03-04 - Björklinge BK 3 - 7 Thomas Sterner, Benny Grönblad Alfahallen - Gavlehov
2019-02-24 14:30 172217102 Valbo IBF F03-04 - Vaksala SK 1 - 3 Johan Andersson, Pär Hedlund Valbo Sportcenter
2019-03-06 19:45 172217099 Tierp IBK/TÖFF - IK Sirius IBK 1 - 5 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Aspenhallen
2019-03-16 15:30 172217100 Strömsbro IF 02-04 - Enköpings IBK 3 - 3 Georgios Papadakis, Simeon Gustafsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-02 12:15 172217105 Enköpings IBK - Storvreta IBK Svart 2 - 5 Jörgen Olsson, Arvid Englund S:t Ilianshallen
2019-03-02 12:30 172217106 Björklinge BK - Tierp IBK/TÖFF 2 - 2 Albin Karlsson, Maximilian Halvarsson Björklinge Sporthall
2019-03-03 12:00 172217107 Vaksala SK - Strömsbro IF 02-04 4 - 3 Henrik Wallenborg, Cassandra Reuterström IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-03 13:10 172217104 IK Sirius IBK - Hagunda IF 4 - 1 Henrik Wallenborg, Cassandra Reuterström IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-05 18:30 172217108 Valbo IBF F03-04 - Strömsbro IF 03-04 0 - 4 Andreas Sjöberg, Anders Löfgren Valbo Sportcenter
2019-03-09 11:00 172217113 Tierp IBK/TÖFF - Valbo IBF F03-04 2 - 1 Leif Ericsson, Ronnie Eriksson Aspenhallen
2019-03-09 12:00 172217114 Strömsbro IF 02-04 - Strömsbro IF 03-04 3 - 4 Martin Stenberg, Benny Grönblad Träffen Arena
2019-03-09 14:20 172217110 FBC Uppsala Ungdom - Enköpings IBK 4 - 2 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-10 10:50 172217111 Hagunda IF - Björklinge BK 4 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-10 11:30 172217112 Storvreta IBK Svart - Vaksala SK 0 - 5 Per-Olof Svensson, Mattias Hernandez-Börjesson Vattholma Sporthall
2019-03-15 19:30 172217118 Valbo IBF F03-04 - Hagunda IF 2 - 4 Reine Schröder, Tuva Andersson Valbo Sportcenter
2019-03-16 11:20 172217116 Björklinge BK - IK Sirius IBK 1 - 5 Christoffer Stenlund, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-03-17 10:15 172217120 Strömsbro IF 02-04 - Tierp IBK/TÖFF 3 - 1 Albin Norring, Torbjörn Ström Alfahallen - Gavlehov
2019-03-17 10:50 172217117 Vaksala SK - FBC Uppsala Ungdom 7 - 3 Albin Karlsson, Mikael Rosenius IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-17 11:00 172217119 Strömsbro IF 03-04 - Storvreta IBK Svart 2 - 1 Louise Mälby, Tuva Andersson Novahallen - Gavlehov
2019-03-23 12:00 172217125 Hagunda IF - Strömsbro IF 02-04 2 - 0 Cassandra Reuterström, Nick Kyller IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-23 12:30 172217122 Enköpings IBK - Vaksala SK 1 - 6 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2019-03-23 14:20 172217123 IK Sirius IBK - Valbo IBF F03-04 4 - 2 Cassandra Reuterström, Maximilian Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-23 15:30 172217124 FBC Uppsala Ungdom - Strömsbro IF 03-04 2 - 5 Cassandra Reuterström, Maximilian Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-24 13:00 172217126 Storvreta IBK Svart - Tierp IBK/TÖFF 3 - 4 Anton Ceder, Robin Rosendal Storvreta IBK Sporthall
2019-03-30 10:30 172217132 Storvreta IBK Svart - Hagunda IF 3 - 6 Anton Ceder, Hugo Westergård Ärentunaskolan
2019-03-30 11:00 172217131 Tierp IBK/TÖFF - FBC Uppsala Ungdom 3 - 4 Leif Ericsson, Christian Brundin Aspenhallen
2019-03-30 14:30 172217130 Strömsbro IF 02-04 - IK Sirius IBK 1 - 5 Daniel Östling, Tuva Andersson Testebo Arena
2019-03-30 15:30 172217129 Strömsbro IF 03-04 - Enköpings IBK 6 - 5 Isak Norén, Albin Karlsson IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-31 14:30 172217128 Valbo IBF F03-04 - Björklinge BK 3 - 4 Mattias Dahlqvist, Louise Mälby Valbo Sportcenter
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IK Sirius IBK 20 16 3 1 74-30 44 51
2. Vaksala SK 20 13 4 3 73-37 36 43
3. Strömsbro IF 03-04 20 12 2 6 79-59 20 38
4. Hagunda IF 20 9 5 6 55-58 -3 32
5. Björklinge BK 20 9 3 8 65-55 10 30
6. FBC Uppsala Ungdom 20 8 3 9 51-58 -7 27
7. Storvreta IBK Svart 20 8 1 11 50-67 -17 25
8. Enköpings IBK 20 6 2 12 60-67 -7 20
9. Valbo IBF F03-04 20 6 2 12 41-62 -21 20
10. Tierp IBK/ TÖFF 20 4 4 12 37-60 -23 16
11. Strömsbro IF 02-04 20 2 3 15 34-76 -42 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor röd div 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 09:40 172218004 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - IK Sirius IBK 2 blå 3 - 1 Emil Gustavsson, Elias Brode IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-06 10:50 172218006 Hagunda IF - IBK Östhammar 4 - 0 Emil Gustavsson, Elias Brode IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-06 11:15 172218001 Almunge IK - Storvreta IBK 5 - 0 David Söderström, Gabriel Wall Almunge Sporthall
2018-10-07 12:00 172218005 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Örsundsbro IF 0 - 1 Karl Forsberg, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-21 19:20 172218002 Björklinge BK - SK Vide 8 - 2 Oscar Eriksson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2018-10-13 11:15 172218011 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 3 - 5 Georgios Papadakis, Linus Gille Frösåkersskolan
2018-10-13 13:30 172218007 SK Vide - Almunge IK 2 - 6 Villiam Lööf, Victor Flemström Alsike sporthall
2018-10-13 14:20 172218009 IK Sirius IBK 2 blå - Björklinge BK 2 - 0 Carl Sjölen, Noah Gadd IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-14 10:10 172218012 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 4 - 3 Maximilian Halvarsson, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-14 11:20 172218008 IK Sirius IBK 1 svart - Storvreta IBK 3 - 0 Emil Gustavsson, Elias Brode IFU Arena B - Turbo Sport
2018-10-20 12:30 172218013 Almunge IK - IK Sirius IBK 1 svart 1 - 5 Lars Halvarsson, Cassandra Reuterström Almunge Sporthall
2018-10-20 12:30 172218016 Björklinge BK - IBK Östhammar 5 - 1 Olof Berggren, Anton Ceder Björklinge Sporthall
2018-10-20 12:35 172218014 SK Vide - IK Sirius IBK 2 blå 1 - 1 Isak Norén, Christoffer Stenlund Alsike sporthall
2018-10-20 13:20 172218015 Storvreta IBK - Örsundsbro IF 2 - 3 Carl Sjölen, Lucas Nordin Storvreta IBK Sporthall
2018-10-21 11:00 172218018 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 6 - 4 Georgios Papadakis, Jelena Spasic IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-27 08:30 172218023 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Björklinge BK 2 - 7 Haris Hodzic, Johan Lanzaro IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-27 09:40 172218022 Hagunda IF - Storvreta IBK 4 - 0 Maja Rikner, Johan Lanzaro IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-27 11:00 172218020 Örsundsbro IF - IK Sirius IBK 1 svart 0 - 4 Haris Hodzic, Johan Öberg Örsundsbro Sporthall
2018-10-27 11:15 172218021 IBK Östhammar - SK Vide 3 - 9 Markus Lundquist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2018-10-27 14:20 172218019 IK Sirius IBK 2 blå - Almunge IK 4 - 3 Albin Karlsson, Thomas Larsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-10 12:15 172218025 Almunge IK - Örsundsbro IF 0 - 3 Lars Halvarsson, Tony Nyberg Almunge Sporthall
2018-11-10 17:20 172218026 IK Sirius IBK 2 blå - IBK Östhammar 4 - 6 Christoffer Stenlund, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-11 15:10 172218029 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 2 - 0 Fabian Fahimi, Mattias Hernandez-Börjesson Storvreta IBK Sporthall
2018-11-11 18:20 172218027 IK Sirius IBK 1 svart - Hagunda IF 2 - 6 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-11-17 16:20 172218028 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 3 - 2 Anton Ceder, Jelena Spasic Alsike sporthall
2018-11-17 10:00 172218031 IBK Östhammar - Almunge IK 2 - 2 Olle Isacsson, Christian Brundin Frösåkersskolan
2018-11-17 13:40 172218036 Björklinge BK - Storvreta IBK 5 - 1 Per Ericsson, Per-Olof Svensson Björklinge Sporthall
2018-11-18 14:20 172218032 Hagunda IF - Örsundsbro IF 2 - 2 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-18 14:20 172218033 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - IK Sirius IBK 2 blå 1 - 8 Hugo Westergård, Johan Lennartsson IFU Arena B - Turbo Sport
2018-11-18 16:40 172218034 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - IK Sirius IBK 1 svart 3 - 4 Henrik Wallenborg, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-24 11:00 172218039 Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 3 - 3 Calle Boren, Jan-Olov Cederholm Örsundsbro Sporthall
2018-11-24 13:45 172218042 SK Vide - Storvreta IBK 4 - 3 Tony Nyberg, Marko Spasic Alsike sporthall
2018-11-24 14:45 172218037 Almunge IK - Hagunda IF 3 - 6 Juni Söderqvist, David Söderström Almunge Sporthall
2018-11-24 15:00 172218038 IBK Östhammar - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 3 - 4 Olle Isacsson, Emil Färnström Frösåkersskolan
2018-11-25 13:40 172218041 IK Sirius IBK 1 svart - Björklinge BK 1 - 3 Albin Karlsson, Oscar Eriksson IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-01 10:15 172218048 SK Vide - IK Sirius IBK 1 svart 1 - 0 Villiam Lööf, Thomas Larsson Alsike sporthall
2018-12-02 08:10 172218047 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 2 blå 1 - 4 Christian Brundin, Erik Palmertz Storvreta IBK Sporthall
2018-12-02 11:00 172218043 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Almunge IK 1 - 3 Hugo Westergård, Anton Ceder IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-02 12:10 172218044 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - Hagunda IF 2 - 2 Hugo Westergård, Jörgen Olsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-14 20:15 172218046 Björklinge BK - Örsundsbro IF 2 - 3 Christoffer Stenlund, Christian Brundin Björklinge Sporthall
2018-12-08 11:15 172218052 IBK Östhammar - Storvreta IBK 2 - 1 Linus Gille, Emil Färnström Frösåkersskolan
2018-12-08 13:30 172218049 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 0 - 3 Jelena Spasic, Mimma Spasic Almunge Sporthall
2018-12-08 14:00 172218053 Örsundsbro IF - SK Vide 4 - 2 Fredrik Karlsson, Georgios Papadakis Örsundsbro Sporthall
2018-12-09 15:30 172218051 Hagunda IF - Björklinge BK 5 - 4 Christoffer Stenlund, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-09 16:40 172218054 IK Sirius IBK 2 blå - IK Sirius IBK 1 svart 2 - 2 Christoffer Stenlund, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-15 12:00 172218060 IK Sirius IBK 2 blå - Örsundsbro IF 1 - 2 Anders Murman, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-15 13:30 172218058 SK Vide - Hagunda IF 2 - 7 Victor Flemström, Erik Palmertz Alsike sporthall
2018-12-15 13:40 172218056 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 9 - 2 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2018-12-15 14:20 172218059 IK Sirius IBK 1 svart - IBK Östhammar 6 - 1 Fabian Fahimi, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2018-12-16 16:30 172218057 Storvreta IBK - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 2 - 6 Christian Brundin, Jouni Myller Storvreta IBK Sporthall
2019-01-12 11:15 172218061 Almunge IK - Björklinge BK 1 - 5 Markus Lundquist, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2019-01-12 16:30 172218064 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - IK Sirius IBK 1 svart 2 - 4 Albin Karlsson, Elin Bexell IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-13 10:50 172218065 Hagunda IF - IK Sirius IBK 2 blå 4 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren IFU Arena – DHinox
2019-01-15 19:15 172218063 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - SK Vide 4 - 1 Per Ericsson, Isak Norén Bolandskolan
2019-03-09 16:30 172218066 IBK Östhammar - Örsundsbro IF 2 - 8 Jesper Matiasson, Linus Gille Frösåkersskolan
2019-01-19 10:50 172218070 IK Sirius IBK 2 blå - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 3 - 0 Marko Spasic, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-19 12:30 172218072 IBK Östhammar - Hagunda IF 2 - 8 Jesper Matiasson, Emil Färnström Frösåkersskolan
2019-01-19 13:15 172218068 SK Vide - Björklinge BK 0 - 3 Victor Flemström, Jelena Spasic Alsike sporthall
2019-01-19 14:45 172218071 Örsundsbro IF - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 5 - 1 Fredrik Karlsson, Erik Rosvall Örsundsbro Sporthall
2019-01-19 15:40 172218067 Storvreta IBK - Almunge IK 3 - 5 Christian Brundin, Vesa Petterson Storvreta IBK Sporthall
2019-01-26 12:00 172218078 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Hagunda IF 2 - 5 Per-Olof Svensson, Villiam Lööf IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-26 12:15 172218073 Almunge IK - SK Vide 2 - 11 Georgios Papadakis, Christian Brundin Almunge Sporthall
2019-01-26 12:30 172218075 Björklinge BK - IK Sirius IBK 2 blå 4 - 3 Isak Norén, Albin Karlsson Björklinge Sporthall
2019-01-26 13:10 172218077 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - IBK Östhammar 4 - 1 Juni Söderqvist, Villiam Lööf IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-26 16:30 172218074 Storvreta IBK - IK Sirius IBK 1 svart 1 - 2 Noah Gadd, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2019-02-01 17:10 172218080 IK Sirius IBK 2 blå - SK Vide 8 - 0 Hugo Westergård, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-02 11:15 172218082 IBK Östhammar - Björklinge BK 3 - 7 Jesper Matiasson, Emil Färnström Frösåkersskolan
2019-02-02 14:00 172218081 Örsundsbro IF - Storvreta IBK 5 - 2 Haris Hodzic, Frida Lanzaro Örsundsbro Sporthall
2019-02-03 10:50 172218079 IK Sirius IBK 1 svart - Almunge IK 2 - 1 Villiam Lööf, Simeon Gustafsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-05 19:15 172218084 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 3 - 5 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink Bolandskolan
2019-02-08 17:10 172218086 IK Sirius IBK 1 svart - Örsundsbro IF 1 - 0 Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-09 09:00 172218089 Björklinge BK - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 2 - 0 Simeon Gustafsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2019-02-09 11:00 172218085 Almunge IK - IK Sirius IBK 2 blå 0 - 4 Per-Olof Svensson, Georgios Papadakis Almunge Sporthall
2019-02-09 12:35 172218087 SK Vide - IBK Östhammar 3 - 1 Tony Nyberg, Villiam Lööf Alsike sporthall
2019-02-10 08:10 172218088 Storvreta IBK - Hagunda IF 3 - 6 Christian Brundin, Hugo Westergård Storvreta IBK Sporthall
2019-02-14 20:10 172218095 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - Storvreta IBK 3 - 3 Per Ericsson, Christian Brundin Ärentunaskolan
2019-02-16 08:30 172218093 Hagunda IF - IK Sirius IBK 1 svart 2 - 1 Mikael Rosenius, Carl Sjölen IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-16 09:40 172218094 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - SK Vide 5 - 4 Mikael Rosenius, Carl Sjölen IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-16 11:00 172218091 Örsundsbro IF - Almunge IK 3 - 0 Fredrik Karlsson, Lars Halvarsson Örsundsbro Sporthall
2019-02-16 11:15 172218092 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 2 blå 0 - 9 Elvira Danielsson, Olle Isacsson Frösåkersskolan
2019-02-08 18:40 172218097 Almunge IK - IBK Östhammar 4 - 2 Lars Halvarsson, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2019-02-23 08:30 172218099 IK Sirius IBK 2 blå - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 2 - 1 Jouni Myller, Fredrik Longgren IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-24 11:40 172218102 Storvreta IBK - Björklinge BK 2 - 3 Simeon Gustafsson, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-02-27 18:45 172218100 IK Sirius IBK 1 svart - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 3 - 2 Jesper Thorsbrink, Lars Halvarsson Tiundaskolan
2019-03-13 19:15 172218098 Örsundsbro IF - Hagunda IF 2 - 1 Jan-Olov Cederholm, Haris Hodzic Örsundsbro Sporthall
2019-03-02 10:10 172218107 Björklinge BK - IK Sirius IBK 1 svart 1 - 1 Simeon Gustafsson, Thomas Larsson Björklinge Sporthall
2019-03-02 10:50 172218103 Hagunda IF - Almunge IK 2 - 2 Vesa Petterson, Mattias Hernandez-Börjesson IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-02 13:10 172218105 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - Örsundsbro IF 4 - 3 Olle Isacsson, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-02 16:40 172218104 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - IBK Östhammar 1 - 3 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-03 14:40 172218108 Storvreta IBK - SK Vide 7 - 4 Villiam Lööf, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-03-09 11:00 172218112 Örsundsbro IF - Björklinge BK 2 - 5 Fredrik Karlsson, Vesa Petterson Örsundsbro Sporthall
2019-03-09 12:30 172218109 Almunge IK - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 4 - 3 Villiam Lööf, Olle Isacsson Almunge Sporthall
2019-03-09 17:50 172218113 IK Sirius IBK 2 blå - Storvreta IBK 8 - 1 Igor Ivanchenko, Ej offentliggjord IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-10 12:00 172218110 Hagunda IF - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 7 - 5 Igor Ivanchenko, Ej offentliggjord IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-10 13:10 172218114 IK Sirius IBK 1 svart - SK Vide 4 - 2 Igor Ivanchenko, Ej offentliggjord IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-03-16 10:10 172218117 Björklinge BK - Hagunda IF 1 - 3 Christoffer Stenlund, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-03-16 12:20 172218119 SK Vide - Örsundsbro IF 1 - 6 David Söderström, Juni Söderqvist Alsike sporthall
2019-03-16 14:20 172218115 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - Almunge IK 6 - 1 Hugo Westergård, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-16 17:30 172218120 IK Sirius IBK 1 svart - IK Sirius IBK 2 blå 4 - 3 Ville Hising, Martin Gelin IFU Arena A
2019-03-17 10:30 172218118 Storvreta IBK - IBK Östhammar 3 - 4 Noah Gadd, Anders Murman Storvreta IBK Sporthall
2019-03-22 19:00 172218125 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 1 svart 3 - 3 Jesper Matiasson, Emil Färnström Frösåkersskolan
2019-03-23 16:30 172218126 Örsundsbro IF - IK Sirius IBK 2 blå 3 - 2 Egon Bärgård, Haris Hodzic Örsundsbro Sporthall
2019-03-23 16:40 172218124 Hagunda IF - SK Vide 9 - 3 Emil Gustavsson, Elias Brode IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-23 17:50 172218123 FBC Uppsala Ungdom 2 (05) - Storvreta IBK 5 - 4 Emil Gustavsson, Elias Brode IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-24 12:00 172218122 FBC Uppsala Ungdom 1 (04) - Björklinge BK 3 - 2 Victor Flemström, Georgios Papadakis IFU Arena B - Turbo Sport
2019-03-30 09:40 172218131 IK Sirius IBK 2 blå - Hagunda IF 3 - 1 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-30 11:00 172218132 Örsundsbro IF - IBK Östhammar 5 - 1 Vendela Eklund, Fredrik Karlsson Örsundsbro Sporthall
2019-03-30 14:50 172218127 Björklinge BK - Almunge IK 6 - 2 Simeon Gustafsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2019-03-30 16:40 172218130 IK Sirius IBK 1 svart - FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 4 - 2 Elin Bexell, Jouni Myller IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-31 10:15 172218129 SK Vide - FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 1 - 10 Villiam Lööf, Victor Flemström Alsike sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagunda IF 20 15 3 2 88-45 43 48
2. Örsundsbro IF 20 14 2 4 63-36 27 44
3. Björklinge BK 20 14 1 5 82-39 43 43
4. IK Sirius IBK 1 svart 20 13 3 4 56-36 20 42
5. FBC Uppsala Ungdom 1 (04) 20 11 3 6 73-56 17 36
6. IK Sirius IBK 2 blå 20 11 2 7 75-37 38 35
7. Almunge IK 20 6 2 12 45-73 -28 20
8. SK Vide 20 6 1 13 56-93 -37 19
9. IBK Östhammar 20 4 2 14 43-95 -52 14
10. FBC Uppsala Ungdom 2 (05) 20 4 0 16 48-79 -31 12
11. Storvreta IBK 20 2 1 17 41-81 -40 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Flickor röd div 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 14:30 172219003 Wåhla IBK - Storvreta IBK svart 2 - 3 Markus Lundquist, Ronnie Eriksson Östervåla Sporthall
2018-10-06 10:10 172219006 Björklinge BK - Enköpings IBK 3 - 4 Anton Ceder, Albin Karlsson Björklinge Sporthall
2018-10-06 10:15 172219001 Alunda IBF - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 2 - 5 Vesa Petterson, Olle Isacsson Olandshallen
2018-10-07 14:20 172219004 IK Sirius IBK - IBK Östhammar 1 - 12 Lars Halvarsson, Felicia Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-07 15:30 172219005 Bälinge IF - Hagunda IF 4 - 3 Jelena Spasic, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-09 17:30 172219002 Frötuna IBF - Vaksala SK 2 - 3 Maximilian Halvarsson, Felicia Halvarsson Sävja Sporthall
2018-10-13 11:20 172219012 Björklinge BK - Bälinge IF 4 - 5 Per Ericsson, Elin Bexell Björklinge Sporthall
2018-10-13 12:00 172219007 Vaksala SK - Alunda IBF 4 - 0 Anton Ceder, Oliver Eriksson-Klasson IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-13 12:30 172219009 IBK Östhammar - Frötuna IBF 5 - 2 Georgios Papadakis, Linus Gille Frösåkersskolan
2018-10-13 12:30 172219011 Enköpings IBK - IK Sirius IBK 2 - 15 Jonas Nordqvist, Anders Ståhlberg S:t Ilianshallen
2018-10-13 13:10 172219010 Hagunda IF - Wåhla IBK 6 - 2 Anton Ceder, Oliver Eriksson-Klasson IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-14 11:40 172219008 Storvreta IBK svart - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 1 - 7 Henrik Ramborg, Albin Karlsson Storvreta IBK Sporthall
2018-10-19 18:20 172219013 Alunda IBF - Storvreta IBK svart 2 - 2 Thomas Tanskanen, Olle Isacsson Olandshallen
2018-10-20 10:20 172219015 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Hagunda IF 4 - 3 Andreas Lind, Elias Brode Heby Sporthall
2018-10-20 12:20 172219016 Frötuna IBF - Enköpings IBK 1 - 2 Simeon Gustafsson, Stina Dingfors Sävja Sporthall
2018-10-20 13:45 172219017 Wåhla IBK - Björklinge BK 0 - 2 Oliver Halvarsson, Maximilian Halvarsson Östervåla Sporthall
2018-10-21 16:40 172219014 Vaksala SK - IBK Östhammar 4 - 2 Axel Backström, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-21 17:50 172219018 IK Sirius IBK - Bälinge IF 0 - 13 Axel Backström, Per-Olof Svensson IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-27 10:00 172219019 IBK Östhammar - Alunda IBF 4 - 3 Markus Lundquist, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2018-10-27 10:00 172219021 Enköpings IBK - Vaksala SK 2 - 2 Erik Rosvall, Fredrik Karlsson S:t Ilianshallen
2018-10-27 12:30 172219022 Björklinge BK - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 2 - 5 Simeon Gustafsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2018-10-27 15:30 172219020 Hagunda IF - Storvreta IBK svart 5 - 0 Albin Karlsson, Thomas Larsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-27 16:40 172219024 IK Sirius IBK - Wåhla IBK 2 - 6 Albin Karlsson, Thomas Larsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-10-28 14:20 172219023 Bälinge IF - Frötuna IBF 6 - 3 Felicia Halvarsson, Lars Halvarsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-10 11:30 172219029 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - IK Sirius IBK 12 - 0 Johan Lanzaro, Johan Öberg Heby Sporthall
2018-11-10 12:20 172219030 Frötuna IBF - Wåhla IBK 2 - 3 Jelena Spasic, Mimma Spasic Sävja Sporthall
2018-11-10 15:00 172219028 Vaksala SK - Bälinge IF 4 - 4 Noah Gadd, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-10 16:15 172219025 Alunda IBF - Hagunda IF 2 - 8 Georgios Papadakis, Anton Ceder Olandshallen
2018-11-11 14:00 172219027 Storvreta IBK svart - Björklinge BK 1 - 4 Fabian Fahimi, Mattias Hernandez-Börjesson Storvreta IBK Sporthall
2018-12-11 18:30 172219026 IBK Östhammar - Enköpings IBK 5 - 0 Henrik Ramborg, Christian Brundin Frösåkersskolan
2018-11-17 09:40 172219036 Frötuna IBF - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 0 - 8 Jelena Spasic, Elin Trolin Sävja Sporthall
2018-11-17 11:00 172219035 Wåhla IBK - Vaksala SK 1 - 0 Elias Brode, Emil Gustavsson Östervåla Sporthall
2018-11-17 11:20 172219032 Björklinge BK - Hagunda IF 2 - 7 Simeon Gustafsson, Anders Murman Björklinge Sporthall
2018-11-18 12:00 172219034 IK Sirius IBK - Storvreta IBK svart 3 - 11 Noah Gadd, Johan Lanzaro IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-18 13:30 172219031 Enköpings IBK - Alunda IBF 6 - 2 Felicia Halvarsson, Lars Halvarsson S:t Ilianshallen
2018-11-18 15:30 172219033 Bälinge IF - IBK Östhammar 4 - 5 Henrik Wallenborg, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-24 11:15 172219038 Enköpings IBK - Bälinge IF 3 - 6 Erik Rosvall, Elias Brode S:t Ilianshallen
2018-11-24 13:20 172219042 Vaksala SK - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 2 - 5 Jelena Spasic, Anders Murman IFU Arena - Upplands Energi
2018-11-24 13:45 172219040 IBK Östhammar - Wåhla IBK 4 - 3 Linus Gille, Emil Färnström Frösåkersskolan
2018-11-24 14:40 172219039 Hagunda IF - IK Sirius IBK 1 - 4 Jelena Spasic, Anders Murman IFU Arena A
2018-11-24 18:00 172219041 Storvreta IBK svart - Frötuna IBF 3 - 2 Noah Gadd, Carl Sjölen Storvreta IBK Sporthall
2018-11-24 18:15 172219037 Alunda IBF - Björklinge BK 0 - 6 Christian Brundin, Anton Wärm Olandshallen
2018-12-01 12:00 172219044 IK Sirius IBK - Björklinge BK 5 - 6 Maximilian Halvarsson, Johan Lennartsson IFU Arena A
2018-12-01 12:20 172219046 Frötuna IBF - Hagunda IF 2 - 7 Jelena Spasic, Mimma Spasic Sävja Sporthall
2018-12-01 16:00 172219045 Wåhla IBK - Enköpings IBK 0 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Östervåla Sporthall
2018-12-02 11:30 172219047 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - IBK Östhammar 6 - 3 Per-Olof Svensson, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2018-12-02 12:00 172219048 Vaksala SK - Storvreta IBK svart 1 - 2 Per Ericsson, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-02 13:10 172219043 Bälinge IF - Alunda IBF 2 - 1 Anton Ceder, Emil Gustavsson IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-08 10:00 172219054 IBK Östhammar - Storvreta IBK svart 6 - 2 Linus Gille, Emil Färnström Frösåkersskolan
2018-12-08 11:15 172219052 Enköpings IBK - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 2 - 3 Emil Gustavsson, Elias Brode S:t Ilianshallen
2018-12-08 11:20 172219051 Björklinge BK - Frötuna IBF 4 - 1 Christian Brundin, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2018-12-08 14:40 172219049 Alunda IBF - IK Sirius IBK 6 - 2 Christian Brundin, Ronnie Eriksson Olandshallen
2018-12-09 09:40 172219053 Hagunda IF - Vaksala SK 9 - 2 Niklas Arvidsson, Elin Bexell IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-09 10:50 172219050 Bälinge IF - Wåhla IBK 6 - 1 Niklas Arvidsson, Elin Bexell IFU Arena - Upplands Energi
2018-12-12 19:00 172219055 Wåhla IBK - Alunda IBF 0 - 5 Elias Brode, Per Ericsson Östervåla Sporthall
2018-12-15 10:00 172219057 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Bälinge IF 4 - 3 Elias Brode, Andreas Lind Heby Sporthall
2018-12-15 12:30 172219060 IBK Östhammar - Hagunda IF 1 - 2 Per-Olof Svensson, Markus Lundquist Frösåkersskolan
2018-12-15 15:10 172219056 Frötuna IBF - IK Sirius IBK 5 - 5 Hugo Westergård, Elin Trolin Sävja Sporthall
2018-12-16 14:10 172219059 Storvreta IBK svart - Enköpings IBK 0 - 3 Andreas Lind, Lucas Nordin Storvreta IBK Sporthall
2018-12-16 15:00 172219058 Vaksala SK - Björklinge BK 5 - 4 Mimma Spasic, Jelena Spasic IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-11 18:10 172219061 Alunda IBF - Frötuna IBF 3 - 5 Georgios Papadakis, Elliot Collin Olandshallen
2019-01-12 10:00 172219066 Enköpings IBK - Hagunda IF 4 - 5 Calle Boren, Haris Hodzic S:t Ilianshallen
2019-01-12 10:10 172219065 Björklinge BK - IBK Östhammar 1 - 2 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-01-12 12:00 172219062 Wåhla IBK - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 2 - 3 Tony Nyberg, Troy Friberg Östervåla Sporthall
2019-01-12 14:10 172219064 Bälinge IF - Storvreta IBK svart 5 - 1 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-12 15:20 172219063 IK Sirius IBK - Vaksala SK 2 - 9 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-19 08:30 172219068 Vaksala SK - Frötuna IBF 5 - 1 Egon Bärgård, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-19 09:40 172219071 Hagunda IF - Bälinge IF 4 - 3 Hugo Westergård, Egon Bärgård IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-19 11:15 172219070 IBK Östhammar - IK Sirius IBK 5 - 1 Jesper Matiasson, Emil Färnström Frösåkersskolan
2019-01-19 11:20 172219067 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Alunda IBF 2 - 1 Erik Rosvall, Andreas Lind Heby Sporthall
2019-01-19 13:00 172219072 Enköpings IBK - Björklinge BK 2 - 3 Emil Gustavsson, Elias Brode S:t Ilianshallen
2019-01-19 13:20 172219069 Storvreta IBK svart - Wåhla IBK 3 - 0 Robin Rosendal, Simeon Gustafsson Storvreta IBK Sporthall
2019-01-26 08:30 172219078 Bälinge IF - Björklinge BK 4 - 0 Christoffer Stenlund, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-26 10:50 172219077 IK Sirius IBK - Enköpings IBK 3 - 5 Christoffer Stenlund, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2019-01-26 11:00 172219074 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Storvreta IBK svart 7 - 2 Anders Murman, Troy Friberg Heby Sporthall
2019-01-26 11:45 172219076 Wåhla IBK - Hagunda IF 2 - 6 Olle Isacsson, Henrik Ramborg Östervåla Sporthall
2019-01-26 14:00 172219075 Frötuna IBF - IBK Östhammar 1 - 5 Mimma Spasic, Jelena Spasic Sävja Sporthall
2019-01-26 15:15 172219073 Alunda IBF - Vaksala SK 0 - 4 Maximilian Halvarsson, Henrik Ramborg Olandshallen
2019-02-02 10:00 172219080 IBK Östhammar - Vaksala SK 8 - 2 Jesper Matiasson, Emil Färnström Frösåkersskolan
2019-02-02 11:15 172219082 Enköpings IBK - Frötuna IBF 4 - 2 Vendela Eklund, Egon Bärgård S:t Ilianshallen
2019-02-02 12:30 172219083 Björklinge BK - Wåhla IBK 7 - 2 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Björklinge Sporthall
2019-02-02 15:00 172219079 Storvreta IBK svart - Alunda IBF 1 - 3 Carl Sjölen, Simeon Gustafsson Storvreta IBK Sporthall
2019-02-03 15:30 172219084 Bälinge IF - IK Sirius IBK 11 - 1 Villiam Lööf, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-03 16:40 172219081 Hagunda IF - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 6 - 0 Villiam Lööf, Lars Halvarsson IFU Arena E – Lundqvist EL
2019-02-09 11:20 172219088 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Björklinge BK 3 - 1 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm Heby Sporthall
2019-02-09 11:20 172219089 Frötuna IBF - Bälinge IF 0 - 10 Karl Forsberg, Hugo Westergård Sävja Sporthall
2019-02-09 11:30 172219090 Wåhla IBK - IK Sirius IBK 8 - 4 Lars Halvarsson, Mikael Rosenius Östervåla Sporthall
2019-02-09 15:15 172219085 Alunda IBF - IBK Östhammar 2 - 2 Emil Färnström, Jesper Matiasson Olandshallen
2019-02-09 15:30 172219087 Vaksala SK - Enköpings IBK 1 - 1 Isak Norén, Nick Kyller IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-10 09:20 172219086 Storvreta IBK svart - Hagunda IF 3 - 7 Christian Brundin, Hugo Westergård Storvreta IBK Sporthall
2019-02-10 18:20 172219095 IK Sirius IBK - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 0 - 6 Mikael Abrahamsson, Isak Norén IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-13 18:00 172219094 Bälinge IF - Vaksala SK 2 - 3 Thea Johansson, Fredrik Longgren IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-13 19:45 172219096 Wåhla IBK - Frötuna IBF 3 - 2 Christian Brundin, Jouni Myller Östervåla Sporthall
2019-02-16 12:15 172219092 Enköpings IBK - IBK Östhammar 1 - 2 Johan Lanzaro, Egon Bärgård S:t Ilianshallen
2019-02-16 12:30 172219093 Björklinge BK - Storvreta IBK svart 5 - 6 Simeon Gustafsson, Per Ericsson Björklinge Sporthall
2019-02-16 16:40 172219091 Hagunda IF - Alunda IBF 8 - 2 Hugo Westergård, Haris Hodzic IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-22 18:10 172219097 Alunda IBF - Enköpings IBK 2 - 6 Christian Brundin, Fredrik Longgren Olandshallen
2019-02-23 10:50 172219098 Hagunda IF - Björklinge BK 4 - 3 Jouni Myller, Fredrik Longgren IFU Arena - Upplands Energi
2019-02-24 09:20 172219100 Storvreta IBK svart - IK Sirius IBK 1 - 3 Vesa Petterson, Noah Gadd Storvreta IBK Sporthall
2019-02-25 18:30 172219101 Vaksala SK - Wåhla IBK 2 - 0 Elin Bexell, Hugo Westergård Uppsala Life Arena
2019-02-26 18:30 172219102 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Frötuna IBF 6 - 0 Haris Hodzic, Elias Brode Heby Sporthall
2019-03-15 19:00 172219099 IBK Östhammar - Bälinge IF 6 - 2 Emil Färnström, Jesper Matiasson Frösåkersskolan
2019-03-02 09:00 172219103 Björklinge BK - Alunda IBF 3 - 2 Simeon Gustafsson, Thomas Larsson Björklinge Sporthall
2019-03-02 09:40 172219105 IK Sirius IBK - Hagunda IF 1 - 9 Vesa Petterson, Mattias Hernandez-Börjesson IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-02 11:00 172219108 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Vaksala SK 6 - 6 Elias Brode, Emil Gustavsson Heby Sporthall
2019-03-02 13:30 172219107 Frötuna IBF - Storvreta IBK svart 2 - 1 Villiam Lööf, Axel Backström Sävja Sporthall
2019-03-02 15:00 172219106 Wåhla IBK - IBK Östhammar 2 - 2 Christian Brundin, Anton Hanstorp Östervåla Sporthall
2019-03-02 15:30 172219104 Bälinge IF - Enköpings IBK 10 - 2 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-09 10:00 172219113 IBK Östhammar - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 2 - 6 Lars Halvarsson, Georgios Papadakis Frösåkersskolan
2019-03-09 11:45 172219111 Enköpings IBK - Wåhla IBK 4 - 2 Vendela Eklund, Egon Bärgård S:t Ilianshallen
2019-03-09 12:40 172219110 Björklinge BK - IK Sirius IBK 5 - 1 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-03-09 15:30 172219112 Hagunda IF - Frötuna IBF 7 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-09 17:20 172219109 Alunda IBF - Bälinge IF 2 - 5 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund Olandshallen
2019-03-10 12:40 172219114 Storvreta IBK svart - Vaksala SK 2 - 1 Elin Bexell, Christoffer Fredriksson Vattholma Sporthall
2019-03-16 09:40 172219119 Vaksala SK - Hagunda IF 4 - 0 Thea Johansson, Johanna Lind IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-16 09:45 172219118 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Enköpings IBK 10 - 6 Haris Hodzic, Troy Friberg Heby Sporthall
2019-03-16 11:00 172219116 Wåhla IBK - Bälinge IF 3 - 3 Elias Brode, Vesa Petterson Östervåla Sporthall
2019-03-16 12:20 172219117 Frötuna IBF - Björklinge BK 4 - 4 Jesper Thorsbrink, Johan Lennartsson Sävja Sporthall
2019-03-16 13:10 172219115 IK Sirius IBK - Alunda IBF 1 - 3 Hugo Westergård, Albin Karlsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-17 09:20 172219120 Storvreta IBK svart - IBK Östhammar 1 - 3 Noah Gadd, Anders Murman Storvreta IBK Sporthall
2019-03-23 09:40 172219122 IK Sirius IBK - Frötuna IBF 0 - 3 Christoffer Fredriksson, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-23 10:00 172219125 Enköpings IBK - Storvreta IBK svart 4 - 2 Erik Rosvall, Jan-Olov Cederholm S:t Ilianshallen
2019-03-23 10:50 172219126 Hagunda IF - IBK Östhammar 5 - 6 Christoffer Fredriksson, Johan Lennartsson IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-23 11:20 172219124 Björklinge BK - Vaksala SK 6 - 3 Per Ericsson, Simeon Gustafsson Björklinge Sporthall
2019-03-24 12:00 172219123 Bälinge IF - Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK 4 - 5 Hugo Westergård, Fredrik Longgren IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-27 19:00 172219121 Alunda IBF - Wåhla IBK 2 - 2 Georgios Papadakis, Elliot Collin Olandshallen
2019-03-26 18:30 172219128 Västerlöfsta IBF/Morgongåva SK - Wåhla IBK 8 - 3 Egon Bärgård, Johan Öberg Heby Sporthall
2019-03-29 18:30 172219131 IBK Östhammar - Björklinge BK 6 - 2 Thomas Tanskanen, Ronnie Eriksson Frösåkersskolan
2019-03-30 10:50 172219129 Vaksala SK - IK Sirius IBK 8 - 2 Noah Gadd, Carl Sjölen IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-30 11:30 172219130 Storvreta IBK svart - Bälinge IF 6 - 5 Anton Ceder, Nick Kyller Storvreta IBK Sporthall
2019-03-30 13:10 172219132 Hagunda IF - Enköpings IBK 12 - 3 Elin Bexell, Hugo Westergård IFU Arena - Upplands Energi
2019-03-30 13:45 172219127 Frötuna IBF - Alunda IBF 3 - 6 Jouni Myller, Fredrik Longgren Sävja Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Västerlöfsta IBF/ Morgongåva SK 22 20 1 1 121-51 70 61
2. Hagunda IF 22 17 0 5 124-55 69 51
3. IBK Östhammar 22 16 2 4 96-53 43 50
4. Bälinge IF 22 13 2 7 117-61 56 41
5. Vaksala SK 22 11 4 7 75-61 14 37
6. Enköpings IBK 22 10 2 10 68-91 -23 32
7. Björklinge BK 22 10 1 11 77-72 5 31
8. Storvreta IBK svart 22 8 1 13 54-80 -26 25
9. Alunda IBF 22 5 3 14 51-81 -30 18
10. Wåhla IBK 22 5 3 14 47-78 -31 18
11. Frötuna IBF 22 3 2 17 44-100 -56 11
12. IK Sirius IBK 22 3 1 18 56-147 -91 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis