Pantamera Pojkar Division 2 (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Division 2 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 09:00 248021001 IBK Härnösand P04 - Örnsköldsvik IBK P03 4 - 5 Arvid Larsson, Jan Lindberg Landgrenshallen (Plan A)
2018-10-13 10:30 248021003 Sundsvall FBC U P04 Vit - Timrå IBC P04 Röd A 2 - 4 Jesper Doherty, Thomas Eriksson Skönsbergshallen
2018-10-13 13:00 248021053 FBC Lo P04 - Örnsköldsvik IBK P03 3 - 4 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Bollstahallen
2018-10-13 14:30 248021050 Sundsvall FBC U P04 Vit - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 9 - 2 Anders Johansson, Josephine Eriksson Sundsvalls Sporthall-A
2018-10-28 09:30 248021005 Timrå IBC P04 Röd A - IBK Härnösand P04 2 - 4 Mattias Karlsson, Javier Castro Timrå Sporthall
2018-10-28 10:30 248021022 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Sundsvall FBC U P04 Vit 1 - 6 Peder Lövdahl, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2018-10-28 12:30 248021052 Timrå IBC P04 Röd A - FBC Lo P04 4 - 4 Patrik Sjöberg, Peter Palander Timrå Sporthall
2018-10-28 14:00 248021007 Örnsköldsvik IBK P03 - Sundsvall FBC U P04 Vit 8 - 6 Andreas Nyman, Anders Öbergh Nolaskolan
2018-10-28 15:30 248021034 Klockarbergets BK P03/04 Vit - FBC Lo P04 6 - 5 Per Pålsson, Robert Lundqvist Njurundahallen
2018-11-17 11:30 248021009 Klockarbergets BK P03/04 Vit - Örnsköldsvik IBK P03 1 - 9 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2018-11-17 14:00 248021045 Timrå IBC P04 Röd A - Örnsköldsvik IBK P03 7 - 2 Andreas Bjurman, Johan Löthman Timrå Sporthall
2018-11-24 11:30 248021015 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Örnsköldsvik IBK P03 1 - 7 Peder Lövdahl, Fredrik Söderholm Skyttis Arena
2018-11-24 13:00 248021013 Klockarbergets BK P03/04 Vit - Timrå IBC P04 Röd A 3 - 4 Arvid Larsson, Sofie Öman Njurundahallen
2018-11-24 13:00 248021014 IBK Härnösand P04 - FBC Lo P04 2 - 5 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Öbacka SC
2018-12-02 12:00 248021012 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Timrå IBC P04 Röd A 5 - 5 Patrik Nilsson, Jonas Hägglund Nolaskolan
2018-12-02 12:30 248021037 Örnsköldsvik IBK P03 - Klockarbergets BK P03/04 Vit 2 - 0 Isac Rönkä, Göran Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-12-02 15:00 248021017 Örnsköldsvik IBK P03 - Timrå IBC P04 Röd A 1 - 2 Isac Rönkä, Göran Edlund Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-12-02 15:00 248021020 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - Klockarbergets BK P03/04 Vit 2 - 4 Tindra Edlund, Maria Dahlin Nolaskolan
2018-12-08 11:30 248021004 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - FBC Lo P04 5 - 3 Jonas Hägglund, Ivica Matanovic Skyttis Arena
2018-12-08 14:30 248021025 Örnsköldsvik IBK P03 - FBC Lo P04 10 - 2 Patrik Nilsson, Tony Strindlund Örnsköldsviks Sporthall
2018-12-11 19:30 248021027 Klockarbergets BK P03/04 Vit - Sundsvall FBC U P04 Vit 7 - 3 Teodor Lundgren, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2018-12-16 12:00 248021006 FBC Lo P04 - Klockarbergets BK P03/04 Vit 8 - 6 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Bollstahallen
2018-12-16 16:00 248021023 IBK Härnösand P04 - Klockarbergets BK P03/04 Vit 5 - 2 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Öbacka SC
2019-01-12 09:00 248021028 IBK Härnösand P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 3 - 5 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Öbacka SC
2019-01-12 15:00 248021032 FBC Lo P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 8 - 6 Mikael Berglund, Mikael Körning Bollstahallen
2019-01-12 16:45 248021031 Timrå IBC P04 Röd A - Sundsvall FBC U P04 Vit 2 - 3 Per Pålsson, Tomas Lindberg Timrå Sporthall
2019-01-26 17:00 248021033 IBK Härnösand P04 - Timrå IBC P04 Röd A 1 - 5 Göran Edlund, Mikael Körning Öbacka SC
2019-01-27 12:00 248021024 FBC Lo P04 - Timrå IBC P04 Röd A 3 - 3 Thomas Eriksson, Jan Öberg Bollstahallen
2019-02-02 10:00 248021039 FBC Lo P04 - Sundsvall FBC U P04 Vit 2 - 8 Kalle Dorell, Jonas Wimar Bollstahallen
2019-02-24 09:00 248021019 IBK Härnösand P04 - Sundsvall FBC U P04 Vit 4 - 3 Maria Dahlin, Tindra Edlund Öbacka SC
2019-02-08 19:00 248021041 Timrå IBC P04 Röd A - Klockarbergets BK P03/04 Vit 8 - 7 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Timrå Sporthall
2019-02-10 10:00 248021043 Örnsköldsvik IBK P03 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 5 - 3 Henrik Johansson, Fredrik Söderholm Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-10 14:00 248021042 FBC Lo P04 - IBK Härnösand P04 2 - 4 Simon Hedkvist, Tony Strindlund Bollstahallen
2019-02-23 11:30 248021048 Klockarbergets BK P03/04 Vit - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 3 - 4 Mattias Karlsson, Javier Castro Njurundahallen
2019-02-23 13:00 248021011 Sundsvall FBC U P04 Vit - FBC Lo P04 7 - 4 Thomas Berglund, Roger Lundbäck Höglunda
2019-02-23 15:30 248021040 Timrå IBC P04 Röd A - Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 4 - 1 Robert Lundqvist, Per Pålsson Timrå Sporthall
2019-03-17 10:00 248021051 Klockarbergets BK P03/04 Vit - IBK Härnösand P04 1 - 8 Markus Helsing, Johanna Backlund Njurundahallen
2019-03-17 12:30 248021035 Sundsvall FBC U P04 Vit - Örnsköldsvik IBK P03 9 - 3 Sofie Öman, Johanna Backlund Höglunda
2019-03-17 15:30 248021047 Sundsvall FBC U P04 Vit - IBK Härnösand P04 6 - 3 Kenny Windahl, Markus Helsing Höglunda
2019-03-31 11:30 248021029 Örnsköldsvik IBK P03 - IBK Härnösand P04 7 - 3 Simon Hedkvist, Henrik Johansson Skyttis Arena
2019-03-31 12:30 248021055 Sundsvall FBC U P04 Vit - Klockarbergets BK P03/04 Vit 12 - 3 Pierre Björklund, Santiago Bedoya Sundsvalls Sporthall-A
2019-03-31 14:30 248021056 Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå - IBK Härnösand P04 4 - 2 Mikael Körning, Peder Lövdahl Skyttis Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Örnsköldsvik IBK P03 12 9 0 3 63-41 22 27
2. Sundsvall FBC U P04 Vit 12 8 0 4 74-43 31 24
3. Timrå IBC P04 Röd A 12 7 3 2 50-36 14 24
4. IBK Härnösand P04 12 5 0 7 43-47 -4 15
5. Gullänget-Kroksta IBS P04 Blå 12 4 1 7 39-59 -20 13
6. FBC Lo P04 12 3 2 7 49-65 -16 11
7. Klockarbergets BK P03/ 04 Vit 12 3 0 9 43-70 -27 9
8. Vakant 0 0 0 0 0-0 0 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Division 2 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-19 18:30 248022003 Timrå IBC P04 Röd B - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 9 - 0 Javier Castro, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2018-10-21 10:00 248022028 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - IBK Härnösand P04 3 - 1 Fredrik Söderholm, Andreas Nyman Örnsköldsviks Sporthall
2018-10-21 11:30 248022002 Sundsvall GBK P04 - Klockarbergets BK P03/04 Vit 1 - 11 Peter Palander, Patrik Sjöberg Sundsvalls Sporthall-A
2018-10-21 15:00 248022001 Nätra IBK P04 P03-04 - IBK Härnösand P04 9 - 6 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Köpmanholmens Sporthall
2018-10-27 248022007 Nätra IBK P04 P03-04 - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 3 - 4 Köpmanholmens Sporthall
2018-10-27 248022022 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 1 - 10 Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-10-28 248022005 Timrå IBC P04 Röd B - IBK Härnösand P04 2 - 4
2018-10-28 248022034 Klockarbergets BK P03/04 Vit - FBC Lo P04 6 - 5 Njurundahallen
2018-10-28 248022052 Timrå IBC P04 Röd B - FBC Lo P04 4 - 4
2018-11-10 15:00 248022012 FBC Lo P04 - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 7 - 2 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Bollstahallen
2018-11-11 10:00 248022047 IBK Härnösand P04 - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 6 - 2 Stefan Nyberg, Mikael Berglund Öbacka SC
2018-11-11 16:00 248022010 Sundsvall GBK P04 - IBK Härnösand P04 4 - 6 Patrik Sjöberg, Teodor Lundgren Sundsvalls Sporthall-A
2018-11-24 248022013 Klockarbergets BK P03/04 Vit - Timrå IBC P04 Röd B 3 - 4 Njurundahallen
2018-11-24 248022014 IBK Härnösand P04 - FBC Lo P04 2 - 5 Öbacka SC
2018-11-25 248022015 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Nätra IBK P04 P03-04 5 - 1 Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-11-25 248022016 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - Sundsvall GBK P04 5 - 4
2018-10-13 11:30 248022020 Klockarbergets BK P03/04 Vit - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 3 - 6 Josephine Eriksson, Anders Johansson Sundsvalls Sporthall-A
2018-12-01 11:30 248022037 Klockarbergets BK P03/04 Vit - Nätra IBK P04 P03-04 11 - 0 Markus Helsing, Patrik Sjöberg Njurundahallen
2018-12-01 15:30 248022017 Timrå IBC P04 Röd B - Nätra IBK P04 P03-04 9 - 4 Thomas Eriksson, Arvid Larsson Sundsvalls Sporthall-A
2019-02-02 13:30 248022011 Timrå IBC P04 Röd B - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 2 - 1 Johan Löthman, Andreas Bjurman Timrå Sporthall
2018-12-09 248022021 Nätra IBK P04 P03-04 - Sundsvall GBK P04 4 - 5 Köpmanholmens Sporthall
2018-12-09 248022036 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Sundsvall GBK P04 2 - 2 Höglandshallen Örnsköldsvik
2018-12-15 10:00 248022029 IBK Härnösand P04 - Nätra IBK P04 P03-04 12 - 1 Fredrik Söderholm, Tony Strindlund Öbacka SC
2018-12-15 11:00 248022027 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - Klockarbergets BK P03/04 Vit 1 - 7 Andreas Bjurman, Robert Lundqvist Hagahallen
2018-12-15 13:00 248022025 FBC Lo P04 - Nätra IBK P04 P03-04 14 - 2 Maria Dahlin, Elin Lindgren Bollstahallen
2018-12-15 14:00 248022026 Timrå IBC P04 Röd B - Sundsvall GBK P04 7 - 1 Tomas Lindberg, Per Pålsson Timrå Sporthall
2018-12-16 248022006 FBC Lo P04 - Klockarbergets BK P03/04 Vit 8 - 6 Bollstahallen
2018-12-16 248022023 IBK Härnösand P04 - Klockarbergets BK P03/04 Vit 5 - 2 Öbacka SC
2019-01-20 10:00 248022053 Nätra IBK P04 P03-04 - FBC Lo P04 0 - 7 Micael Ljung, Elin Lindgren Köpmanholmens Sporthall
2019-01-20 11:00 248022031 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - Timrå IBC P04 Röd B 1 - 5 Per Pålsson, Mattias Karlsson Hagahallen
2019-01-20 13:30 248022032 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - FBC Lo P04 2 - 6 Jonas Hägglund, Patrik Nilsson Örnsköldsviks Sporthall
2019-02-05 18:30 248022030 Klockarbergets BK P03/04 Vit - Sundsvall GBK P04 9 - 4 Jan Öberg, Jesper Doherty Njurundahallen
2019-01-27 248022024 FBC Lo P04 - Timrå IBC P04 Röd B 3 - 3 Bollstahallen
2019-01-27 248022033 IBK Härnösand P04 - Timrå IBC P04 Röd B 1 - 5 Öbacka SC
2019-02-03 11:00 248022018 Sundsvall GBK P04 - FBC Lo P04 4 - 4 Robert Lundqvist, Per Pålsson Höglunda
2019-02-03 14:00 248022040 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - FBC Lo P04 4 - 3 Jesper Doherty, Teodor Lundgren Höglunda
2019-02-09 248022043 Nätra IBK P04 P03-04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 2 - 4 Köpmanholmens Sporthall
2019-02-09 248022044 Sundsvall GBK P04 - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 6 - 5
2019-02-10 248022041 Timrå IBC P04 Röd B - Klockarbergets BK P03/04 Vit 8 - 7
2019-02-10 248022042 FBC Lo P04 - IBK Härnösand P04 2 - 4 Bollstahallen
2019-02-16 10:30 248022048 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Klockarbergets BK P03/04 Vit 4 - 7 Micael Ljung, Kalle Dorell Nolaskolan
2019-02-16 11:00 248022045 Nätra IBK P04 P03-04 - Timrå IBC P04 Röd B 3 - 10 Simon Hedkvist, Isac Rönkä Köpmanholmens Sporthall
2019-02-16 11:00 248022046 FBC Lo P04 - Sundsvall GBK P04 5 - 2 Peder Lövdahl, Mikael Körning Bollstahallen
2019-02-16 14:30 248022009 Nätra IBK P04 P03-04 - Klockarbergets BK P03/04 Vit 6 - 3 Johnnie Lundmark, Fredrik Söderholm Köpmanholmens Sporthall
2019-02-16 15:00 248022038 IBK Härnösand P04 - Sundsvall GBK P04 5 - 3 Mikael Berglund, Stefan Nyberg Öbacka SC
2019-02-16 15:30 248022039 Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit - Timrå IBC P04 Röd B 1 - 4 Isac Rönkä, Elin Lindgren Örnsköldsviks Sporthall
2019-03-16 248022008 Sundsvall GBK P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 2 - 2
2019-03-16 248022035 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - Nätra IBK P04 P03-04 8 - 6
2019-03-16 248022049 Sundsvall GBK P04 - Nätra IBK P04 P03-04 4 - 3
2019-03-16 248022050 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 3 - 11
2019-03-17 248022051 Klockarbergets BK P03/04 Vit - IBK Härnösand P04 1 - 8 Njurundahallen
2019-03-22 18:45 248022019 Sundsvall FBC U P05 Öst Svart - IBK Härnösand P04 4 - 6 Jesper Doherty, Teodor Lundgren Hagahallen
2019-03-11 19:00 248022054 Sundsvall GBK P04 - Timrå IBC P04 Röd B 6 - 14 Fredrik Strese, Hans Söderblom Timrå Sporthall
2019-03-24 10:30 248022056 IBK Härnösand P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 4 - 5 Elin Lindgren, Maria Dahlin Landgrenshallen (Plan A)
2019-03-24 11:30 248022055 Klockarbergets BK P03/04 Vit - Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 2 - 10 Robert Lundqvist, Per Pålsson Njurundahallen
2019-03-24 13:00 248022004 FBC Lo P04 - Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 1 - 2 Pierre Björklund, Mattias Karlsson Bollstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Timrå IBC P04 Röd B 14 11 2 1 86-39 47 35
2. IBK Härnösand P04 14 9 0 5 70-48 22 27
3. FBC Lo P04 14 7 3 4 74-43 31 24
4. Gullänget-Kroksta IBS P04 Vit 14 7 2 5 49-48 1 23
5. Klockarbergets BK P03/ 04 Vit 14 6 0 8 78-70 8 18
6. Sundsvall FBC U P05 Öst Svart 14 6 0 8 59-76 -17 18
7. Sundsvall GBK P04 14 3 3 8 48-82 -34 12
8. Nätra IBK P04 P03-04 14 2 0 12 44-102 -58 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis