Division 4 (2018/19)

Gruppspel
Herrar division 4 mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 11:30 150007005 FBC Söderort - IK Ängen/Sätra 7 - 5 Theodore Hurtig, Didrik Axen Sjöstadshallen
2018-09-22 13:00 150007001 Högdalens AIS - Östermalms IBK 5 - 5 Per Rosén, Thomas Bégat Högdalshallen
2018-09-23 10:30 150007002 IK Stym - Kälvesta FBC 3 - 2 Mattias Nordlund, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2018-09-23 11:00 150007004 Huvudstadens IBK - Karlbergs BK 9 - 8 Stefano Bianque, Sebastian Öhman Sköndalshallen
2018-12-02 10:30 150007003 AIK IBF (B) - Duvbo IK 4 - 6 Håkan Taxén, Jonas Edström Råstaparkhallen
2018-09-29 11:00 150007006 IK Ängen/Sätra - Huvudstadens IBK 2 - 7 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skärholmshallen
2018-09-29 16:15 150007009 Kälvesta FBC - Högdalens AIS 3 - 2 Ricky Bagge, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2018-09-29 16:45 150007007 Karlbergs BK - AIK IBF (B) 7 - 8 Tim Sandström, Magnus Johansson Engelbrektshallen
2018-09-29 18:15 150007010 Östermalms IBK - FBC Söderort 8 - 4 Tim Sandström, Magnus Johansson Engelbrektshallen
2018-09-30 12:00 150007008 Duvbo IK - IK Stym 6 - 5 Linus Warrenstein, Robert Milerud Löthallen
2018-10-13 16:30 150007015 Kälvesta FBC - Östermalms IBK 5 - 8 Ricky Bagge, Johan Engvall Hässelbyhallen
2018-10-14 11:00 150007012 IK Stym - Karlbergs BK 0 - 6 Ken Johansson, Imtiaz Karim Råstaparkhallen
2018-10-30 21:00 150007011 Högdalens AIS - Duvbo IK 5 - 10 Jakob Nima, Shabbir Ahmed Högdalshallen
2018-11-10 14:00 150007013 AIK IBF (B) - IK Ängen/Sätra 6 - 7 Simon Holm Schlemowitz, Hampus Viking Råstaparkhallen
2019-01-27 14:45 150007014 Huvudstadens IBK - FBC Söderort 11 - 3 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Sköndalshallen
2018-10-20 14:30 150007018 Karlbergs BK - Högdalens AIS 9 - 2 Jan Schuravleff, Jan-Erik Nordlund Engelbrektshallen
2018-10-20 16:00 150007020 Östermalms IBK - Huvudstadens IBK 3 - 11 Jan-Erik Nordlund, Jan Schuravleff Engelbrektshallen
2018-10-20 16:30 150007019 Duvbo IK - Kälvesta FBC 4 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2018-10-20 17:00 150007017 IK Ängen/Sätra - IK Stym 5 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, Aldin Imamovic Skärholmshallen
2018-10-20 19:30 150007016 FBC Söderort - AIK IBF (B) 7 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Alexander Hellström Skanstullshallen
2018-10-27 10:30 150007021 Högdalens AIS - IK Ängen/Sätra 5 - 5 Alexander Hellström, Aarre Hietanen Högdalshallen
2018-10-28 11:00 150007022 IK Stym - FBC Söderort 2 - 6 Patrik Larsson, Marcus Ackefelt Råstaparkhallen
2018-10-28 11:00 150007024 Duvbo IK - Östermalms IBK 7 - 10 Jakob Nima, Per Ove Åman Löthallen
2018-10-28 14:45 150007023 AIK IBF (B) - Huvudstadens IBK 2 - 10 Alexander Sommensjö, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2018-10-28 16:30 150007025 Kälvesta FBC - Karlbergs BK 10 - 5 Ken Johansson, Mattias Nordlund Hässelbyhallen
2018-10-22 20:40 150007026 Huvudstadens IBK - IK Stym 12 - 3 Ken Johansson, Jonas Edström Råstaparkhallen
2018-11-03 11:00 150007027 FBC Söderort - Högdalens AIS 6 - 7 Elis Erbing, Theodore Hurtig Sjöstadshallen
2018-11-03 11:00 150007028 IK Ängen/Sätra - Kälvesta FBC 2 - 7 Daniel Enkulla, Imtiaz Karim Skärholmshallen
2018-11-03 14:45 150007030 Östermalms IBK - AIK IBF (B) 8 - 3 Imtiaz Karim, Magnus Berg Engelbrektshallen
2019-03-12 20:00 150007029 Karlbergs BK - Duvbo IK 5 - 5 Ken Johansson, Johan Jäderlund Brotorpshallen
2018-11-17 14:45 150007031 Högdalens AIS - Huvudstadens IBK 3 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Högdalshallen
2018-11-17 14:45 150007033 Karlbergs BK - Östermalms IBK 3 - 6 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Engelbrektshallen
2018-11-18 11:00 150007032 IK Stym - AIK IBF (B) 3 - 7 Linus Warrenstein, Per Sundvall Råstaparkhallen
2018-11-18 12:00 150007034 Duvbo IK - IK Ängen/Sätra 7 - 4 Jacob Leijon, Thomas Gjutarenäfve Hallonbergshallen
2018-11-18 17:15 150007035 Kälvesta FBC - FBC Söderort 8 - 5 Mario Mallengren, Magnus Berg Hässelbyhallen
2018-11-24 11:00 150007039 IK Ängen/Sätra - Karlbergs BK 6 - 8 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skärholmshallen
2018-11-24 16:45 150007040 Östermalms IBK - IK Stym 17 - 1 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Engelbrektshallen
2018-11-24 18:00 150007038 FBC Söderort - Duvbo IK 5 - 7 Stefano Bianque, Martin Åkesson Sjöstadshallen
2018-11-25 15:30 150007036 AIK IBF (B) - Högdalens AIS 5 - 3 Martin Johansson, Christian Högberg Råstaparkhallen
2018-11-25 18:00 150007037 Huvudstadens IBK - Kälvesta FBC 5 - 7 Jonas Jatko, Jakob Nima Sköndalshallen
2018-12-08 09:30 150007042 IK Ängen/Sätra - Östermalms IBK 1 - 8 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skärholmshallen
2018-12-08 13:00 150007041 Högdalens AIS - IK Stym 15 - 1 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Högdalshallen
2018-12-08 14:30 150007044 Duvbo IK - Huvudstadens IBK 6 - 6 Johan Jäderlund, Magnus Johansson Hallonbergshallen
2018-12-08 15:45 150007045 Kälvesta FBC - AIK IBF (B) 7 - 6 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Hässelbyhallen
2018-12-08 19:00 150007043 Karlbergs BK - FBC Söderort 4 - 7 Sampo Friberg, Arash Sohrevardi Engelbrektshallen
2018-12-15 11:00 150007046 IK Ängen/Sätra - FBC Söderort 4 - 4 Jakob Nima, Amanda Törner Skärholmshallen
2018-12-15 17:00 150007047 Karlbergs BK - Huvudstadens IBK 3 - 4 Stefano Bianque, Kari Malmros Engelbrektshallen
2018-12-15 17:30 150007049 Kälvesta FBC - IK Stym 8 - 0 Oscar Forstadius, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2018-12-15 18:30 150007050 Östermalms IBK - Högdalens AIS 13 - 5 Stefano Bianque, Kari Malmros Engelbrektshallen
2018-12-16 12:00 150007048 Duvbo IK - AIK IBF (B) 7 - 6 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Hallonbergshallen
2019-01-06 16:00 150007054 Huvudstadens IBK - IK Ängen/Sätra 7 - 7 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Sköndalshallen
2019-01-12 15:30 150007051 Högdalens AIS - Kälvesta FBC 2 - 8 Jakob Nima, Shabbir Ahmed Högdalshallen
2019-01-12 16:45 150007055 FBC Söderort - Östermalms IBK 4 - 9 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2019-01-13 11:30 150007052 IK Stym - Duvbo IK 2 - 8 Robert Milerud, Michael Leimer Råstaparkhallen
2019-01-13 15:15 150007053 AIK IBF (B) - Karlbergs BK 7 - 5 Christian Högberg, Martin Johansson Råstaparkhallen
2019-01-19 10:45 150007056 FBC Söderort - Huvudstadens IBK 3 - 8 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Sjöstadshallen
2019-01-19 12:00 150007057 IK Ängen/Sätra - AIK IBF (B) 8 - 5 Jakob Nima, Osama Abaied Skärholmshallen
2019-01-19 18:00 150007058 Karlbergs BK - IK Stym 7 - 4 Alexander Hellström, Thomas Gjutarenäfve Engelbrektshallen
2019-01-19 19:30 150007060 Östermalms IBK - Kälvesta FBC 7 - 4 Alexander Hellström, Thomas Gjutarenäfve Engelbrektshallen
2019-01-20 13:00 150007059 Duvbo IK - Högdalens AIS 7 - 5 Lars Sundlöf, Tommy Egman Löthallen
2019-02-02 16:15 150007061 Högdalens AIS - Karlbergs BK 2 - 7 Wen-chung Tsai, Johan Engvall Högdalshallen
2019-02-03 10:00 150007063 AIK IBF (B) - FBC Söderort 6 - 4 Linus Warrenstein, Oscar Olsson Berglund Råstaparkhallen
2019-02-03 11:30 150007062 IK Stym - IK Ängen/Sätra 1 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Råstaparkhallen
2019-02-03 15:00 150007065 Kälvesta FBC - Duvbo IK 9 - 7 William Albrecht, Wen-chung Tsai Hässelbyhallen
2019-02-03 20:00 150007064 Huvudstadens IBK - Östermalms IBK 7 - 5 Nicklas Sundgren, Mattias Nordlund Sköndalshallen
2019-02-09 11:00 150007068 IK Ängen/Sätra - Högdalens AIS 4 - 6 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Skärholmshallen
2019-02-09 16:00 150007067 FBC Söderort - IK Stym 7 - 2 Jonas Jatko, Aarre Hietanen Sjöstadshallen
2019-02-09 19:00 150007069 Karlbergs BK - Kälvesta FBC 1 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Engelbrektshallen
2019-02-10 16:00 150007066 Huvudstadens IBK - AIK IBF (B) 11 - 5 Håkan Taxén, Robin Vall Sköndalshallen
2019-03-05 20:30 150007070 Östermalms IBK - Duvbo IK 10 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Therese Jensen Brotorpshallen
2019-02-16 12:15 150007071 Högdalens AIS - FBC Söderort 4 - 4 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Högdalshallen
2019-02-16 14:30 150007074 Duvbo IK - Karlbergs BK 7 - 5 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Brotorpshallen
2019-02-17 11:30 150007072 IK Stym - Huvudstadens IBK 3 - 11 Erik Hellgren, Aldin Imamovic Råstaparkhallen
2019-02-17 15:15 150007073 AIK IBF (B) - Östermalms IBK 9 - 9 Håkan Taxén, Johan Jäderlund Råstaparkhallen
2019-02-17 16:30 150007075 Kälvesta FBC - IK Ängen/Sätra 6 - 5 Aldin Imamovic, Jakob Nima Hässelbyhallen
2019-02-23 09:15 150007078 FBC Söderort - Kälvesta FBC 2 - 6 Johan Hessing, Jakob Nima Sjöstadshallen
2019-02-23 11:00 150007079 IK Ängen/Sätra - Duvbo IK 4 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Mats Andersson Skärholmshallen
2019-02-23 13:30 150007080 Östermalms IBK - Karlbergs BK 7 - 3 Oscar Olsson Berglund, Daniel Bäckner Engelbrektshallen
2019-02-24 10:30 150007076 AIK IBF (B) - IK Stym 12 - 6 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Råstaparkhallen
2019-02-24 15:00 150007077 Huvudstadens IBK - Högdalens AIS 7 - 2 Björn Landin, Roland Nester Sköndalshallen
2019-03-02 12:15 150007085 Kälvesta FBC - Huvudstadens IBK 7 - 6 Amanda Törner, Nicklas Sundgren Hässelbyhallen
2019-03-02 12:30 150007081 Högdalens AIS - AIK IBF (B) 6 - 3 Linus Warrenstein, Stefano Bianque Högdalshallen
2019-03-02 13:30 150007083 Karlbergs BK - IK Ängen/Sätra 9 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Engelbrektshallen
2019-03-03 11:00 150007082 IK Stym - Östermalms IBK 4 - 8 Ulf Jonsson, Johan Jäderlund Råstaparkhallen
2019-03-03 11:00 150007084 Duvbo IK - FBC Söderort 7 - 6 Svedje Ohlson, Magnus Johansson Löthallen
2019-03-16 11:15 150007090 Östermalms IBK - IK Ängen/Sätra 8 - 4 Daniel Enkulla, Magnus Berg Liljeholmshallen 1
2019-03-16 17:15 150007088 Huvudstadens IBK - Duvbo IK 11 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen 3
2019-03-16 19:30 150007089 FBC Söderort - Karlbergs BK 14 - 8 Linus Löfstedt, Roland Nester Skanstullshallen
2019-03-17 10:30 150007087 AIK IBF (B) - Kälvesta FBC 4 - 12 Michael Leimer, Robert Milerud Råstaparkhallen
2019-03-17 13:30 150007086 IK Stym - Högdalens AIS 3 - 13 Aldin Imamovic, Rasmus Jansson Råstaparkhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Kälvesta FBC 18 15 0 3 120-74 46 45
2. Huvudstadens IBK 18 14 2 2 149-78 71 44
3. Östermalms IBK 18 14 2 2 149-87 62 44
4. Duvbo IK 18 11 2 5 121-107 14 35
5. FBC Söderort 18 6 2 10 98-110 -12 20
6. Karlbergs BK 18 6 1 11 103-108 -5 19
7. AIK IBF (B) 18 6 1 11 102-126 -24 19
8. Högdalens AIS 18 5 3 10 92-106 -14 18
9. IK Ängen/ Sätra 18 3 4 11 78-111 -33 13
10. IK Stym 18 1 1 16 46-151 -105 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-22 13:00 150005002 Grimsta AIK (B) - Erikslunds KF 3 - 5 Fredrik Nensén, Fredrik Berglund Sonesson Smedsgärdshallen
2018-09-22 13:00 150005005 IK Frej TäbyIBK - Vallentuna IBK (B) 0 - 11 Per Ove Åman, Per Sundvall Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-09-22 19:00 150005003 Sigtuna IF IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 6 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Prästängshallen
2018-09-23 11:30 150005004 Sollentuna IBF - Rosersbergs IK (B) 9 - 6 Fadi Saffo, Jonas Edström Arena Satelliten
2018-09-23 12:15 150005001 Danderyds SK IBF - Hässelby SK IBK (B) 5 - 6 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Mörbyhallen
2018-09-29 14:45 150005007 Rosersbergs IK (B) - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 5 Lars Samuelsson, Fredrik Nensén Rosershallen
2018-09-29 14:45 150005010 Hässelby SK IBK (B) - IK Frej TäbyIBK 8 - 6 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Hässelbyhallen
2018-09-29 16:30 150005009 Erikslunds KF - Danderyds SK IBF 4 - 2 Ken Johansson, Fabian Fahimi Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-09-30 16:30 150005006 Vallentuna IBK (B) - Sollentuna IBF 3 - 4 Lars Sundlöf, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2018-09-30 17:15 150005008 Bele Barkarby IF IBF (B) - Grimsta AIK (B) 9 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Björkebyhallen
2018-10-13 10:30 150005014 Sollentuna IBF - IK Frej TäbyIBK 5 - 5 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Sollentuna sim och sporthall
2018-10-13 11:00 150005012 Grimsta AIK (B) - Rosersbergs IK (B) 1 - 10 Jan Lingemark, Per Sundvall Smedsgärdshallen
2018-10-13 16:00 150005015 Erikslunds KF - Hässelby SK IBK (B) 8 - 3 Jonas Edström, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2018-10-14 12:30 150005013 Sigtuna IF IBK (A) - Vallentuna IBK (B) 6 - 8 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Prästängshallen
2018-10-14 18:45 150005011 Danderyds SK IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Mörbyhallen
2018-10-20 14:00 150005018 Rosersbergs IK (B) - Danderyds SK IBF 9 - 10 Fredrik Nensén, Lars Samuelsson Rosershallen
2018-10-20 15:45 150005016 IK Frej TäbyIBK - Sigtuna IF IBK (A) 6 - 4 Christian Ljunggren, Fredrik Hallenberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-10-20 17:30 150005020 Hässelby SK IBK (B) - Sollentuna IBF 3 - 10 Ken Johansson, Stefano Bianque Hässelbyhallen
2018-10-20 18:15 150005019 Bele Barkarby IF IBF (B) - Erikslunds KF 4 - 4 Magnus Johansson, Tim Sandström Björkebyhallen
2018-12-02 16:15 150005017 Vallentuna IBK (B) - Grimsta AIK (B) 11 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2018-10-27 12:15 150005025 Erikslunds KF - Rosersbergs IK (B) 5 - 6 Per Ove Åman, Ken Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-10-28 13:00 150005024 Bele Barkarby IF IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 11 Christian Ljunggren, Fredrik Berglund Sonesson Herresta Sporthall
2018-10-28 15:45 150005023 Sigtuna IF IBK (A) - Sollentuna IBF 4 - 4 Jan Lingemark, Arne Brovig Prästängshallen
2018-10-28 18:45 150005021 Danderyds SK IBF - Vallentuna IBK (B) 6 - 6 Jonas Edström, Johannes Ekenberg Danderyds Gymnasium
2018-11-15 19:45 150005022 Grimsta AIK (B) - IK Frej TäbyIBK 5 - 4 Jan Lingemark, Arne Brovig Väsby skolan
2018-11-03 11:00 150005029 Rosersbergs IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 3 - 4 Tony Nyberg, Magnus Berg Rosershallen
2018-11-04 11:30 150005026 Sollentuna IBF - Grimsta AIK (B) 7 - 4 Mattias Nordlund, Ken Johansson Arena Satelliten
2018-11-04 12:00 150005030 Hässelby SK IBK (B) - Sigtuna IF IBK (A) 6 - 6 Magnus Johansson, Tim Sandström Hässelbyhallen
2018-11-04 14:45 150005028 Vallentuna IBK (B) - Erikslunds KF 5 - 7 Arne Brovig, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2018-11-05 19:00 150005027 IK Frej TäbyIBK - Danderyds SK IBF 5 - 7 Jan Lingemark, Jonas Edström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-11-17 11:30 150005035 Erikslunds KF - IK Frej TäbyIBK 2 - 2 Dennis Svensson, Martin Svensson Tibblehallen CC
2018-11-17 12:45 150005032 Grimsta AIK (B) - Sigtuna IF IBK (A) 5 - 4 Fredrik Nensén, Richard Jonsson Smedsgärdshallen
2018-11-17 13:00 150005033 Rosersbergs IK (B) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 8 Alexander Potapeiko, Ken Johansson Rosershallen
2018-11-18 19:00 150005034 Bele Barkarby IF IBF (B) - Vallentuna IBK (B) 4 - 12 Alexander Hellström, Eskil Simonsen Björkebyhallen
2018-11-18 19:15 150005031 Danderyds SK IBF - Sollentuna IBF 3 - 2 William Albrecht, Jan Lingemark Mörbyhallen
2018-11-24 09:15 150005037 Sollentuna IBF - Erikslunds KF 4 - 6 Daniel Kölborn, Christian Högberg Sollentuna sim och sporthall
2018-11-25 14:15 150005036 Sigtuna IF IBK (A) - Danderyds SK IBF 2 - 7 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Prästängshallen
2018-11-25 16:30 150005039 Vallentuna IBK (B) - Rosersbergs IK (B) 9 - 5 Lars Samuelsson, Osama Abaied Hammarbackens Sporthall
2018-11-25 18:30 150005040 Hässelby SK IBK (B) - Grimsta AIK (B) 20 - 2 Tommy Egman, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2018-11-25 20:00 150005038 IK Frej TäbyIBK - Bele Barkarby IF IBF (B) 10 - 3 Lars Reuterhagen, Fredrik Berglund Sonesson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-12-08 13:00 150005043 Rosersbergs IK (B) - IK Frej TäbyIBK 5 - 4 Fredrik Hallenberg, Mario Mallengren Rosershallen
2018-12-08 16:30 150005045 Erikslunds KF - Sigtuna IF IBK (A) 8 - 0 Lars Reuterhagen, Ken Johansson Tibblehallen CC
2018-12-09 15:15 150005041 Danderyds SK IBF - Grimsta AIK (B) 5 - 5 Mats Andersson, Jan Lingemark Mörbyhallen
2018-12-09 16:15 150005044 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sollentuna IBF 7 - 6 Jakob Nima, Nicklas Sundgren Björkebyhallen
2018-12-09 16:30 150005042 Vallentuna IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hammarbackens Sporthall
2018-11-09 19:30 150005046 Vallentuna IBK (B) - IK Frej TäbyIBK 4 - 1 Aldin Imamovic, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2018-12-15 13:30 150005047 Rosersbergs IK (B) - Sollentuna IBF 5 - 3 Daniel Bäckner, Jan Lingemark Rosershallen
2018-12-15 16:00 150005050 Hässelby SK IBK (B) - Danderyds SK IBF 4 - 9 Oscar Forstadius, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2018-12-15 18:30 150005048 Bele Barkarby IF IBF (B) - Sigtuna IF IBK (A) 9 - 5 Magnus Berg, Ricky Bagge Björkebyhallen
2018-12-16 13:00 150005049 Erikslunds KF - Grimsta AIK (B) 8 - 6 Lars Samuelsson, Daniel Bäckner Grindtorpshallen
2019-01-12 10:15 150005052 Grimsta AIK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 7 - 8 Aldin Imamovic, Christian Högberg Smedsgärdshallen
2019-01-12 15:45 150005055 IK Frej TäbyIBK - Hässelby SK IBK (B) 5 - 3 Fredrik Nensén, Richard Jonsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-01-13 10:00 150005054 Sollentuna IBF - Vallentuna IBK (B) 1 - 7 Stefano Bianque, Lars Samuelsson Arena Satelliten
2019-01-13 15:45 150005053 Sigtuna IF IBK (A) - Rosersbergs IK (B) 4 - 7 Valestany Eskander, Fabian Fahimi Prästängshallen
2019-01-13 18:30 150005051 Danderyds SK IBF - Erikslunds KF 6 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Mörbyhallen
2019-01-18 19:00 150005056 IK Frej TäbyIBK - Sollentuna IBF 15 - 4 Marko Kovanen, Jan-Erik Nordlund Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-01-18 19:00 150005057 Vallentuna IBK (B) - Sigtuna IF IBK (A) 7 - 3 Juha Kuusmaa, Esa Kuutamo Hammarbackens Sporthall
2019-01-19 14:30 150005058 Rosersbergs IK (B) - Grimsta AIK (B) 7 - 5 Wen-chung Tsai, Sezgin Youmer Rosershallen
2019-01-19 15:45 150005060 Hässelby SK IBK (B) - Erikslunds KF 4 - 4 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Hässelbyhallen
2019-01-20 15:15 150005059 Bele Barkarby IF IBF (B) - Danderyds SK IBF 4 - 9 Johan Jäderlund, Fredrik Hallenberg Herresta Sporthall
2019-01-31 21:00 150005062 Grimsta AIK (B) - Vallentuna IBK (B) 6 - 6 Imtiaz Karim, Roland Nester Väsby skolan
2019-02-02 12:00 150005064 Sollentuna IBF - Hässelby SK IBK (B) 6 - 3 Daniel Karlsson, Jonas Edström Sollentuna sim och sporthall
2019-02-03 13:15 150005063 Sigtuna IF IBK (A) - IK Frej TäbyIBK 4 - 7 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Prästängshallen
2019-02-03 14:15 150005061 Danderyds SK IBF - Rosersbergs IK (B) 8 - 3 Ken Johansson, Kenny Ly Mörbyhallen
2019-03-09 14:10 150005065 Erikslunds KF - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 3 Erik Hellgren, Fredrik Hallenberg Tibblehallen CC
2018-12-01 17:15 150005066 Sollentuna IBF - Sigtuna IF IBK (A) 6 - 9 Johan Jäderlund, Ricky Bagge Sollentuna sim och sporthall
2019-02-09 13:45 150005069 Rosersbergs IK (B) - Erikslunds KF 5 - 3 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Rosershallen
2019-02-09 17:30 150005068 Vallentuna IBK (B) - Danderyds SK IBF 8 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Ken Johansson Hammarbackens Sporthall
2019-02-10 16:15 150005070 Hässelby SK IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 9 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2019-02-10 20:00 150005067 IK Frej TäbyIBK - Grimsta AIK (B) 8 - 0 Ken Johansson, Fredrik Nensén Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-02-13 20:45 150005071 Danderyds SK IBF - IK Frej TäbyIBK 3 - 5 Magnus Johansson, Ken Johansson Mörbyhallen
2019-02-15 19:00 150005075 Erikslunds KF - Vallentuna IBK (B) 7 - 2 Aldin Imamovic, Daniel Bäckner Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-02-16 10:15 150005072 Grimsta AIK (B) - Sollentuna IBF 7 - 4 Lars Reuterhagen, Daniel Bäckner Smedsgärdshallen
2019-02-16 17:00 150005074 Bele Barkarby IF IBF (B) - Rosersbergs IK (B) 3 - 8 Lars Reuterhagen, Ken Johansson Björkebyhallen
2019-02-17 17:45 150005073 Sigtuna IF IBK (A) - Hässelby SK IBK (B) 11 - 7 Danylo Abeliashev, Igor Ivanchenko Prästängshallen
2019-02-24 12:00 150005076 Sigtuna IF IBK (A) - Grimsta AIK (B) 5 - 4 Per Ove Åman, Imtiaz Karim Prästängshallen
2019-02-24 14:15 150005080 Hässelby SK IBK (B) - Rosersbergs IK (B) 9 - 9 Alexander Mattsson, Wen-chung Tsai Hässelbyhallen
2019-02-24 15:00 150005077 Sollentuna IBF - Danderyds SK IBF 6 - 5 Roger Zahnér, Mikael Ferneback Sollentuna sim och sporthall
2019-02-24 16:30 150005079 Vallentuna IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 10 - 6 Johan Hessing, Magnus Berg Hammarbackens Sporthall
2019-03-08 20:30 150005078 IK Frej TäbyIBK - Erikslunds KF 4 - 7 Tim Sandström, Magnus Johansson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-01-26 19:15 150005084 Bele Barkarby IF IBF (B) - IK Frej TäbyIBK 2 - 4 Magnus Berg, Erik Hellgren Björkebyhallen
2019-03-02 10:15 150005082 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) 4 - 8 William Albrecht, Fadi Saffo Smedsgärdshallen
2019-03-02 11:00 150005085 Erikslunds KF - Sollentuna IBF 7 - 3 Lars Samuelsson, Richard Jonsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-02 13:00 150005083 Rosersbergs IK (B) - Vallentuna IBK (B) 5 - 2 Ken Johansson, Jan Lingemark Rosershallen
2019-03-03 12:15 150005081 Danderyds SK IBF - Sigtuna IF IBK (A) 8 - 2 Lars Sundlöf, Imtiaz Karim Mörbyhallen
2019-03-16 14:30 150005090 Hässelby SK IBK (B) - Vallentuna IBK (B) 5 - 8 Magnus Berg, Karl-Johan Leijon Hässelbyhallen
2019-03-16 16:15 150005086 Grimsta AIK (B) - Danderyds SK IBF 0 - 15 Christian Högberg, Martin Johansson Smedsgärdshallen
2019-03-16 17:30 150005089 IK Frej TäbyIBK - Rosersbergs IK (B) 9 - 6 Valestany Eskander, Imtiaz Karim Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-17 13:00 150005087 Sigtuna IF IBK (A) - Erikslunds KF 4 - 6 Jakob Nima, Bjarne Hekkelstrand Prästängshallen
2019-03-17 17:30 150005088 Sollentuna IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 9 - 3 Lars Samuelsson, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Erikslunds KF 18 13 3 2 102-66 36 42
2. Vallentuna IBK (B) 18 11 2 5 123-83 40 35
3. Rosersbergs IK (B) 18 10 1 7 113-101 12 31
4. Danderyds SK IBF 18 9 3 6 119-82 37 30
5. IK Frej TäbyIBK 18 9 2 7 100-83 17 29
6. Hässelby SK IBK (B) 18 7 3 8 122-114 8 24
7. Sollentuna IBF 18 7 2 9 93-102 -9 23
8. Bele Barkarby IF IBF (B) 18 6 2 10 86-121 -35 20
9. Sigtuna IF IBK (A) 18 4 2 12 81-115 -34 14
10. Grimsta AIK (B) 18 3 2 13 72-144 -72 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-20 20:30 150006004 Kvarnbergsplans IBK - Tyresö IBS 3 - 4 Jakob Nima, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2018-09-22 11:00 150006002 Rönninge IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 3 Johan Engvall, Mats Andersson Skogsängshallen
2018-09-22 12:30 150006003 Salems IF (B) - Fullersta IBK 4 - 6 Johan Engvall, Mats Andersson Skogsängshallen
2018-09-23 12:30 150006001 Sköndals IK - Farsta IBK (B) 8 - 1 Stefano Bianque, Sebastian Öhman Sköndalshallen
2018-09-23 16:00 150006005 IK Tomtberga - Ingarö IF (B) 5 - 3 Alexander Hellström, Jakob Nima Stuvstahallen
2018-09-29 12:00 150006010 Farsta IBK (B) - IK Tomtberga 3 - 6 Oskar Sevefjord, Hampus Viking Farstahallen 1
2018-09-29 13:15 150006009 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Sköndals IK 5 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Skogåshallen
2018-09-29 15:45 150006006 Ingarö IF (B) - Kvarnbergsplans IBK 15 - 7 Jonas Edström, Alexander Sommensjö Ingarö Sporthall
2018-09-30 17:00 150006008 Fullersta IBK - Rönninge IF 6 - 7 Marco Svenström, Magnus Berg Stuvstahallen
2018-10-07 18:00 150006007 Tyresö IBS - Salems IF (B) 5 - 1 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Strandhallen - Tyresö
2018-10-11 20:30 150006014 Kvarnbergsplans IBK - IK Tomtberga 2 - 7 Magnus Johansson, Tim Sandström Kvarnbergshallen
2018-10-13 13:30 150006015 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Farsta IBK (B) 5 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogåshallen
2018-10-14 11:00 150006013 Salems IF (B) - Ingarö IF (B) 8 - 4 John Awabdeh, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2018-10-14 12:30 150006012 Rönninge IF - Tyresö IBS 5 - 6 John Awabdeh, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2018-10-14 19:30 150006011 Sköndals IK - Fullersta IBK 2 - 3 Jacob Leijon, Johannes Ekenberg Sköndalshallen
2018-10-20 13:30 150006016 IK Tomtberga - Salems IF (B) 2 - 2 Johan Engvall, Christian Hamnström Tomtbergahallen
2018-10-20 14:45 150006017 Ingarö IF (B) - Rönninge IF 5 - 5 Magnus Berg, Marco Svenström Ingarö Sporthall
2018-10-20 14:45 150006020 Farsta IBK (B) - Kvarnbergsplans IBK 8 - 10 Juha Kuusmaa, Esa Kuutamo Farstahallen 1
2018-10-21 11:30 150006018 Tyresö IBS - Sköndals IK 3 - 4 Kari Malmros, John Awabdeh Tyresöhallen
2018-10-21 16:00 150006019 Fullersta IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 13 - 4 John Awabdeh, Jakob Nima Stuvstahallen
2018-10-28 12:00 150006023 Salems IF (B) - Kvarnbergsplans IBK 6 - 6 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2018-10-28 12:00 150006025 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Tyresö IBS 3 - 8 Magnus Berg, Marco Svenström Skogåshallen
2018-10-28 13:30 150006022 Rönninge IF - IK Tomtberga 3 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2018-10-28 17:45 150006021 Sköndals IK - Ingarö IF (B) 12 - 4 Robin Berger, Håkan Taxén Sköndalshallen
2018-10-28 18:30 150006024 Fullersta IBK - Farsta IBK (B) 5 - 1 Roland Nester, Jakob Nima Stuvstahallen
2018-11-01 20:30 150006026 Kvarnbergsplans IBK - Rönninge IF 4 - 9 Magnus Johansson, Tim Sandström Kvarnbergshallen
2018-11-03 14:45 150006028 Ingarö IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 21 - 10 Jakob Nima, Elis Erbing Ingarö Sporthall
2018-11-03 16:30 150006030 Farsta IBK (B) - Salems IF (B) 10 - 5 Mikael Wiklund, Kari Malmros Farstahallen 1
2018-11-04 15:15 150006029 Tyresö IBS - Fullersta IBK 2 - 2 Magnus Berg, William Albrecht Tyresöhallen
2018-11-04 17:45 150006027 IK Tomtberga - Sköndals IK 1 - 3 Magnus Johansson, Tim Sandström Stuvstahallen
2018-11-17 14:15 150006035 Skogås/Trångsunds IBK (B) - IK Tomtberga 5 - 19 Fabian Fahimi, Linus Löfstedt Skogåshallen
2018-11-18 11:45 150006033 Tyresö IBS - Farsta IBK (B) 5 - 4 Magnus Berg, Marco Svenström Tyresöhallen
2018-11-18 15:00 150006032 Rönninge IF - Salems IF (B) 6 - 5 Karl-Johan Leijon, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2018-11-18 17:00 150006034 Fullersta IBK - Ingarö IF (B) 10 - 10 Jonas Jatko, Ken Johansson Stuvstahallen
2018-11-18 17:30 150006031 Sköndals IK - Kvarnbergsplans IBK 3 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Sköndalshallen
2018-11-22 20:30 150006037 Kvarnbergsplans IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 10 Jakob Nima, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2018-11-24 14:45 150006040 Farsta IBK (B) - Rönninge IF 7 - 8 Fredrik Hallenberg, Jonas Jatko Farstahallen 3
2018-11-24 16:15 150006039 Ingarö IF (B) - Tyresö IBS 5 - 8 Magnus Berg, William Albrecht Ingarö Sporthall
2018-11-24 17:00 150006036 Salems IF (B) - Sköndals IK 3 - 2 Kent Kastell, Christian Hamnström Skogsängshallen
2018-11-25 17:30 150006038 IK Tomtberga - Fullersta IBK 3 - 8 Alexander Hellström, Aldin Imamovic Stuvstahallen
2018-12-08 12:00 150006045 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Salems IF (B) 5 - 4 Kent Kastell, Alexander Hellström Skogåshallen
2018-12-09 11:30 150006043 Tyresö IBS - IK Tomtberga 3 - 3 Jonas Holm, Elin Holm Tyresöhallen
2018-12-09 16:00 150006044 Fullersta IBK - Kvarnbergsplans IBK 8 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Stuvstahallen
2018-12-09 18:15 150006041 Sköndals IK - Rönninge IF 4 - 2 Johannes Ekenberg, Anders Asp Sköndalshallen
2019-01-25 18:30 150006042 Ingarö IF (B) - Farsta IBK (B) 9 - 10 David Berger, Tobias Berger Ingarö Sporthall
2018-12-15 14:30 150006046 Ingarö IF (B) - IK Tomtberga 7 - 7 Roger Zahnér, Ken Johansson Ingarö Sporthall
2018-12-15 16:30 150006047 Tyresö IBS - Kvarnbergsplans IBK 12 - 0 Valestany Eskander, Thomas Gjutarenäfve Strandhallen - Tyresö
2018-12-15 17:15 150006050 Farsta IBK (B) - Sköndals IK 3 - 10 Christian Ljunggren, Roger Zahnér Farstahallen 1
2018-12-16 13:45 150006049 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Rönninge IF 2 - 8 Jonas Edström, Christoffer Markovski Skogåshallen
2018-12-16 17:30 150006048 Fullersta IBK - Salems IF (B) 7 - 1 Johan Larsson, Sebastian Öhman Stuvstahallen
2019-01-10 20:30 150006054 Kvarnbergsplans IBK - Ingarö IF (B) 7 - 7 Jacob Leijon, Johan Jäderlund Kvarnbergshallen
2019-01-13 13:00 150006053 Salems IF (B) - Tyresö IBS 6 - 10 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Skogsängshallen
2019-01-13 14:30 150006052 Rönninge IF - Fullersta IBK 9 - 9 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Skogsängshallen
2019-01-13 14:45 150006051 Sköndals IK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 5 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Sköndalshallen
2019-01-13 17:30 150006055 IK Tomtberga - Farsta IBK (B) 3 - 6 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Stuvstahallen
2019-01-19 15:30 150006060 Farsta IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 3 - 4 Marko Kovanen, Jan-Erik Nordlund Farstahallen 1
2019-01-19 18:30 150006057 Ingarö IF (B) - Salems IF (B) 7 - 12 Jakob Nima, Johan Hessing Ingarö Sporthall
2019-01-20 12:30 150006056 IK Tomtberga - Kvarnbergsplans IBK 3 - 3 Mikael Ferneback, Robin Berger Tomtbergahallen
2019-01-20 14:15 150006058 Tyresö IBS - Rönninge IF 4 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2019-01-20 18:45 150006059 Fullersta IBK - Sköndals IK 6 - 4 Christoffer Markovski, William Albrecht Stuvstahallen
2019-01-31 20:30 150006064 Kvarnbergsplans IBK - Farsta IBK (B) 5 - 8 Marko Maikkunen, Jonas Jatko Kvarnbergshallen
2019-02-02 15:00 150006065 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Fullersta IBK 1 - 21 Kent Budell, Martin Åkesson Skogåshallen
2019-02-03 16:00 150006063 Salems IF (B) - IK Tomtberga 9 - 10 Marko Maikkunen, Alexander Hellström Skogsängshallen
2019-02-03 17:30 150006062 Rönninge IF - Ingarö IF (B) 7 - 3 Marko Maikkunen, Alexander Hellström Skogsängshallen
2019-02-03 18:30 150006061 Sköndals IK - Tyresö IBS 6 - 5 Nicklas Sundgren, Mattias Nordlund Sköndalshallen
2019-01-24 20:30 150006066 Kvarnbergsplans IBK - Salems IF (B) 10 - 10 Kerin Maclean Mitchell, William Albrecht Kvarnbergshallen
2019-02-09 13:00 150006070 Farsta IBK (B) - Fullersta IBK 2 - 7 Oscar Olsson Berglund, Aldin Imamovic Farstahallen 1
2019-02-09 17:00 150006068 Ingarö IF (B) - Sköndals IK 5 - 9 Lars Reuterhagen, Kari Malmros Ingarö Sporthall
2019-02-10 13:30 150006069 Tyresö IBS - Skogås/Trångsunds IBK (B) 5 - 1 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Tyresöhallen
2019-02-10 18:30 150006067 IK Tomtberga - Rönninge IF 5 - 3 Erik Nyman, Daniel Karlsson Stuvstahallen
2019-02-17 12:30 150006075 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Ingarö IF (B) 7 - 9 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Skogåshallen
2019-02-17 15:30 150006073 Salems IF (B) - Farsta IBK (B) 3 - 2 Hampus Viking, Emilia Tuomela Skogsängshallen
2019-02-17 17:00 150006072 Rönninge IF - Kvarnbergsplans IBK 15 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Skogsängshallen
2019-02-17 17:30 150006074 Fullersta IBK - Tyresö IBS 9 - 2 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Stuvstahallen
2019-02-17 19:30 150006071 Sköndals IK - IK Tomtberga 4 - 1 Thomas Andersson, Vince Faso Sköndalshallen
2019-02-21 20:30 150006077 Kvarnbergsplans IBK - Sköndals IK 1 - 16 Thomas Andersson, Vince Faso Kvarnbergshallen
2019-02-23 11:15 150006080 Farsta IBK (B) - Tyresö IBS 8 - 9 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Farstahallen 3
2019-02-23 16:30 150006079 Ingarö IF (B) - Fullersta IBK 7 - 5 Christian Hamnström, Kent Kastell Ingarö Sporthall
2019-02-24 13:30 150006076 Salems IF (B) - Rönninge IF OW (0 - 5) Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Skogsängshallen
2019-02-24 16:00 150006078 IK Tomtberga - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 5 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Stuvstahallen
2019-03-02 12:30 150006082 Rönninge IF - Farsta IBK (B) 4 - 6 Daniel Enkulla, Mikael Ferneback Skogsängshallen
2019-03-03 11:00 150006085 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Kvarnbergsplans IBK 5 - 8 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogåshallen
2019-03-03 11:15 150006083 Tyresö IBS - Ingarö IF (B) 8 - 4 Kenny Ly, Rasmus Jansson Tyresöhallen
2019-03-03 16:00 150006081 Sköndals IK - Salems IF (B) 4 - 2 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2019-03-03 17:30 150006084 Fullersta IBK - IK Tomtberga 3 - 2 Fredrik Landin, Stefano Bianque Stuvstahallen
2019-03-14 20:30 150006088 Kvarnbergsplans IBK - Fullersta IBK 6 - 20 Emilia Tuomela, Elin Holm Kvarnbergshallen
2019-03-16 15:45 150006090 Farsta IBK (B) - Ingarö IF (B) 3 - 12 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Farstahallen 3
2019-03-17 14:00 150006087 Salems IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 4 John Awabdeh, Christian Hamnström Skogsängshallen
2019-03-17 15:30 150006086 Rönninge IF - Sköndals IK 2 - 7 John Awabdeh, Christian Hamnström Skogsängshallen
2019-03-17 17:00 150006089 IK Tomtberga - Tyresö IBS 3 - 3 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Stuvstahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sköndals IK 18 14 1 3 110-54 56 43
2. Fullersta IBK 18 13 3 2 148-71 77 42
3. Tyresö IBS 18 11 3 4 102-72 30 36
4. Rönninge IF 18 10 2 6 110-83 27 32
5. IK Tomtberga 18 8 5 5 90-75 15 29
6. Ingarö IF (B) 18 5 4 9 137-140 -3 19
7. Salems IF (B) 18 5 3 10 90-105 -15 18
8. Farsta IBK (B) 18 5 0 13 88-118 -30 15
9. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 18 4 1 13 84-162 -78 13
10. Kvarnbergsplans IBK 18 2 4 12 87-166 -79 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis