Pantamera Mörkröd Medel (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 15:15 150371002 Ekerö IK - Sickla IF 3 - 1 Linus Löfstedt, Ida Nedin Mälaröhallen
2018-09-30 13:15 150371001 AIK IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 3 Jonas Holm, Elin Holm Ulriksdalshallen
2018-10-22 19:15 150371003 Huddinge IBS (B) - Grimsta AIK 6 - 3 Johan Hessing, Jakob Nima Tomtbergahallen
2018-12-12 19:15 150371005 IBF Offensiv Lidingö - FBI Tullinge (B) 1 - 2 Sezgin Youmer, Tobias Jansson Bodals Bollhall
2018-10-06 13:30 150371010 Älvsjö AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 5 Sezgin Youmer, Osama Abaied Sätrahallen
2018-10-06 14:15 150371009 Sickla IF - AIK IBF 2 - 3 Didrik Axen, Wilmer Axén Järla Sporthall
2018-10-20 15:00 150371008 Grimsta AIK - Ekerö IK 4 - 1 Fabian Magnell, Richard Jonsson Väsby skolan
2018-11-04 19:15 150371006 FBI Tullinge (B) - Hässelby SK IBK 7 - 3 Karl-Johan Leijon, Daniel Karlsson Tullingehallen
2018-10-13 17:15 150371015 Sickla IF - Älvsjö AIK IBF 5 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Järla Sporthall
2018-10-14 11:00 150371013 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (B) 4 - 1 Joacim Hansson, Simon Righarts Tomtbergahallen
2018-10-14 11:30 150371011 AIK IBF - Grimsta AIK 11 - 2 Julius Olesen, Patrik Arvinder Ulriksdalshallen
2018-10-14 15:15 150371014 Hässelby SK IBK - IBF Offensiv Lidingö 2 - 5 Mattias Nordlund, Ken Johansson Hässelbyhallen
2018-10-27 10:15 150371017 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK 8 - 2 Shabbir Ahmed, Jakob Nima Tullingehallen
2018-10-28 17:30 150371019 Grimsta AIK - Sickla IF 10 - 6 Elis Erbing, Shari Tingman Väsby skolan
2018-10-28 18:15 150371016 IBF Offensiv Lidingö - Huddinge IBS (B) 3 - 3 Johan Eklund, Osama Abaied Bodals Bollhall
2018-12-16 12:45 150371020 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK 4 - 3 Kari Malmros, Alexander Hellström Västertorpshallen
2018-11-09 19:00 150371023 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK 14 - 0 Sampo Friberg, Alexander Rosén Tomtbergahallen
2018-11-10 16:00 150371022 Ekerö IK - IBF Offensiv Lidingö 4 - 2 Roland Nester, Jonas Edström Mälaröhallen
2018-11-11 12:30 150371024 Grimsta AIK - Älvsjö AIK IBF 3 - 5 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Väsby skolan
2018-11-11 13:45 150371021 AIK IBF - FBI Tullinge (B) 3 - 5 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Ulriksdalshallen
2018-11-17 13:45 150371026 Hässelby SK IBK - Ekerö IK 4 - 6 Erik Hellgren, William Albrecht Hässelbyhallen
2018-11-17 13:45 150371030 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS (B) 3 - 7 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sätrahallen
2018-11-17 19:15 150371028 FBI Tullinge (B) - Sickla IF 7 - 3 Sezgin Youmer, Osama Abaied Tullingehallen
2018-11-18 18:15 150371027 IBF Offensiv Lidingö - AIK IBF 3 - 3 Mats Andersson, Tobias Jansson Bodals Bollhall
2018-11-24 09:15 150371032 Ekerö IK - Huddinge IBS (B) 9 - 2 Robert Milerud, Fredrik Berglund Sonesson Mälaröhallen
2018-11-24 15:15 150371035 Sickla IF - IBF Offensiv Lidingö 6 - 4 Johan Hessing, Alexander Rosén Järla Sporthall
2018-11-24 16:00 150371034 Grimsta AIK - FBI Tullinge (B) 2 - 3 Oscar Silverbratt, Rikard Söderlund Väsby skolan
2018-11-25 12:30 150371031 AIK IBF - Hässelby SK IBK 2 - 4 Daniel Kölborn, Kerin Maclean Mitchell Ulriksdalshallen
2018-12-01 12:00 150371040 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK 6 - 7 Jakob Nima, Simon Righarts Sätrahallen
2018-12-01 18:15 150371038 IBF Offensiv Lidingö - Grimsta AIK 2 - 2 Johan Eklund, Richard Jonsson Bodals Bollhall
2018-12-02 14:30 150371036 Huddinge IBS (B) - AIK IBF 2 - 5 Osama Abaied, Joacim Hansson Tomtbergahallen
2018-12-02 16:45 150371037 Hässelby SK IBK - Sickla IF 5 - 7 Daniel Bäckner, Richard Jonsson Hässelbyhallen
2018-12-08 12:00 150371044 Grimsta AIK - Hässelby SK IBK 6 - 3 Jonatan Svahn, Rikard Söderlund Väsby skolan
2018-12-08 13:30 150371042 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Gustav Frank, Sezgin Youmer Tullingehallen
2018-12-08 15:00 150371045 Sickla IF - Huddinge IBS (B) 3 - 8 Kevin Helly, Alexander Sommensjö Järla Sporthall
2018-12-09 15:30 150371041 AIK IBF - Ekerö IK 6 - 1 Sampo Friberg, Jonatan Svahn Ulriksdalshallen
2019-01-12 11:45 150371046 FBI Tullinge (B) - IBF Offensiv Lidingö 3 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tullingehallen
2019-01-12 16:45 150371049 Sickla IF - Ekerö IK 3 - 5 Madelene Westerberg, Eskil Simonsen Järla Sporthall
2019-01-12 17:00 150371050 Älvsjö AIK IBF - AIK IBF 2 - 2 Simon Righarts, Tobias Jansson Sätrahallen
2019-01-23 19:00 150371048 Grimsta AIK - Huddinge IBS (B) 0 - 5 Ken Johansson, Kerin Maclean Mitchell Väsby skolan
2019-01-26 12:30 150371052 Ekerö IK - Grimsta AIK 6 - 4 Martin Johansson, Christian Högberg Mälaröhallen
2019-01-26 15:30 150371055 IBF Offensiv Lidingö - Älvsjö AIK IBF 4 - 2 Wen-chung Tsai, Oscar Olsson Berglund Bodals Bollhall
2019-01-27 12:15 150371051 AIK IBF - Sickla IF 10 - 3 Andreas Sandgren, William Albrecht Ulriksdalshallen
2019-01-27 12:45 150371054 Hässelby SK IBK - FBI Tullinge (B) 3 - 1 Lars Reuterhagen, Richard Jonsson Hässelbyhallen
2019-02-02 14:15 150371060 Älvsjö AIK IBF - Sickla IF 3 - 3 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sätrahallen
2019-02-02 14:30 150371056 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK 7 - 2 Johan Hessing, Stefano Bianque Bodals Bollhall
2019-02-02 17:15 150371057 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (B) 5 - 5 Shakir Ahmed, Osama Abaied Tullingehallen
2019-02-02 18:00 150371059 Grimsta AIK - AIK IBF 6 - 4 Ken Johansson, Jan Lingemark Väsby skolan
2019-02-09 12:15 150371062 Ekerö IK - FBI Tullinge (B) 1 - 1 Mario Mallengren, Martin Hjelmberg Mälaröhallen
2019-02-09 14:45 150371063 Huddinge IBS (B) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 7 Kevin Helly, Gustav Frank Tomtbergahallen
2019-02-09 15:00 150371064 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 7 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Hässelbyhallen
2019-02-09 17:00 150371065 Sickla IF - Grimsta AIK 4 - 4 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Järla Sporthall
2019-02-16 14:00 150371067 IBF Offensiv Lidingö - Ekerö IK 5 - 7 Mats Järnmark, Johan Eklund Bodals Bollhall
2019-02-16 17:30 150371070 Älvsjö AIK IBF - Grimsta AIK 5 - 2 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sätrahallen
2019-02-16 19:00 150371068 FBI Tullinge (B) - AIK IBF 1 - 5 Petra Dynesius, Zana Guzel Tullingehallen
2019-02-17 13:45 150371066 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS (B) 2 - 5 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
2019-03-08 19:00 150371073 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF 4 - 3 Alexander Rosén, Kerin Maclean Mitchell Tomtbergahallen
2019-03-09 14:00 150371075 Sickla IF - FBI Tullinge (B) 3 - 8 Kent Kastell, Lars Reuterhagen Järla Sporthall
2019-03-09 17:15 150371072 Ekerö IK - Hässelby SK IBK 5 - 0 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Mälaröhallen
2019-03-10 12:00 150371071 AIK IBF - IBF Offensiv Lidingö 1 - 2 Imtiaz Karim, William Albrecht Ulriksdalshallen
2019-03-15 19:00 150371076 Huddinge IBS (B) - Ekerö IK 6 - 7 Alexander Rosén, Kerin Maclean Mitchell Tomtbergahallen
2019-03-16 14:45 150371079 FBI Tullinge (B) - Grimsta AIK 4 - 3 Aldin Imamovic, Mikael Ferneback Tullingehallen
2019-03-17 18:30 150371077 Hässelby SK IBK - AIK IBF 4 - 3 Emilia Tuomela, Elin Holm Hässelbyhallen
2019-03-20 19:15 150371078 IBF Offensiv Lidingö - Sickla IF 11 - 3 Imtiaz Karim, Johan Eklund Bodals Bollhall
2019-03-19 20:00 150371084 Grimsta AIK - IBF Offensiv Lidingö 3 - 7 Ken Johansson, Rikard Söderlund Väsby skolan
2019-03-23 16:15 150371085 Sickla IF - Hässelby SK IBK 4 - 3 Jakob Nima, Johan Nima Järla Sporthall
2019-03-24 12:30 150371082 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF 11 - 6 Jan Lingemark, Daniel Karlsson Mälaröhallen
2019-03-24 14:30 150371081 AIK IBF - Huddinge IBS (B) 1 - 10 Sampo Friberg, Tony Verho Ulriksdalshallen
2019-03-30 11:30 150371090 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge (B) 2 - 1 Johan Hessing, Robert Vangeus Västertorpshallen
2019-03-30 14:00 150371086 Ekerö IK - AIK IBF 4 - 4 Jakob Nima, Johan Nima Mälaröhallen
2019-03-30 16:30 150371087 Huddinge IBS (B) - Sickla IF 8 - 4 Tony Verho, Sezgin Youmer Tomtbergahallen
2019-03-30 16:45 150371088 Hässelby SK IBK - Grimsta AIK 1 - 1 Imtiaz Karim, Valestany Eskander Hässelbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK 16 11 2 3 79-62 17 35
2. Huddinge IBS (B) 16 10 2 4 93-56 37 32
3. FBI Tullinge (B) 16 9 3 4 61-45 16 30
4. IBF Offensiv Lidingö 16 8 4 4 71-51 20 28
5. AIK IBF 16 6 4 6 66-54 12 22
6. Älvsjö AIK IBF 16 5 3 8 61-67 -6 18
7. Grimsta AIK 16 4 3 9 55-73 -18 15
8. Sickla IF 16 4 2 10 60-96 -36 14
9. Hässelby SK IBK 16 3 1 12 42-84 -42 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-28 19:00 150370004 IK Frej Täby IBK - Täby FC 2 - 3 Ken Johansson, Oskar Mattsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-09-29 12:30 150370002 Erikslunds KF - Vaxholms IBF 7 - 1 Wen-chung Tsai, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2018-09-29 13:30 150370003 Rosersbergs IK - Vallentuna IBK 2 - 7 Fredrik Nensén, Lars Samuelsson Rosershallen
2018-09-29 16:30 150370005 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK 2 - 5 Robert Milerud, Sebastian Johansson Kallhälls sporthall
2018-10-21 15:00 150370001 Töjnan IBK - Åkersberga IBF 4 - 0 Lars Reuterhagen, Fabian Magnell Silverdalshallen
2018-10-05 19:30 150370008 Vallentuna IBK - Erikslunds KF 4 - 4 Daniel Bäckner, Fredrik Sandgren Hammarbackens Sporthall
2018-10-06 12:45 150370007 Täby FC - Rosersbergs IK 8 - 0 Fredrik Hallenberg, Imtiaz Karim Grindtorpshallen
2018-10-06 19:00 150370010 Åkersberga IBF - Järfälla IBK 9 - 6 Jonas Jatko, Oskar Mattsson Åkersberga Sporthall A
2018-10-07 17:00 150370009 Vaxholms IBF - Töjnan IBK 5 - 3 Lars Samuelsson, Simon Åbom Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-07 17:45 150370006 Sigtuna IF IBK - IK Frej Täby IBK 5 - 1 Anders Haag, Jonatan Svahn Prästängshallen
2018-10-13 12:30 150370012 Erikslunds KF - Täby FC 11 - 3 Oskar Mattsson, Andreas Sandgren Erikslundshallen
2018-10-13 13:30 150370013 Rosersbergs IK - Sigtuna IF IBK 8 - 5 Fredrik Nensén, Richard Jonsson Rosershallen
2018-10-13 15:30 150370011 Töjnan IBK - Vallentuna IBK 4 - 6 Fredrik Hallenberg, Patrik Arvinder Sollentuna sim och sporthall
2018-10-13 17:30 150370015 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF 4 - 4 Philip Edlund, Oskar Mattsson Innebandyhallen Vaxholm
2018-10-14 20:00 150370014 IK Frej Täby IBK - Järfälla IBK 8 - 2 Philip Edlund, Oskar Mattsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-10-26 19:15 150370019 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 6 - 2 Ken Johansson, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2018-10-27 11:45 150370018 Täby FC - Töjnan IBK 2 - 4 Svedje Ohlson, Dennis Svensson Grindtorpshallen
2018-10-27 18:30 150370020 Åkersberga IBF - IK Frej Täby IBK 5 - 3 Per Ove Åman, Jakob Nima Åkersberga Sporthall A
2018-10-28 14:30 150370017 Sigtuna IF IBK - Erikslunds KF 3 - 9 Arne Brovig, Jan Lingemark Prästängshallen
2018-10-28 14:45 150370016 Järfälla IBK - Rosersbergs IK 9 - 2 Daniel Bäckner, Richard Jonsson Viksjö Sporthall
2018-11-10 10:45 150370021 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 4 Per Ove Åman, Rikard Söderlund Sollentuna sim och sporthall
2018-11-10 11:00 150370023 Rosersbergs IK - IK Frej Täby IBK 5 - 5 Patrik Arvinder, Jonatan Svahn Rosershallen
2018-11-10 11:30 150370022 Erikslunds KF - Järfälla IBK 8 - 5 Sampo Friberg, Lars Reuterhagen Erikslundshallen
2018-11-10 15:15 150370024 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 1 - 2 Rainer Pekkinen, Jakob Iskander Hammarbackens Sporthall
2018-11-11 15:00 150370025 Vaxholms IBF - Täby FC 0 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Innebandyhallen Vaxholm
2018-11-17 10:15 150370029 Täby FC - Vallentuna IBK 3 - 7 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Grindtorpshallen
2018-11-18 16:00 150370030 Åkersberga IBF - Rosersbergs IK 4 - 5 Jonas Edström, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-11-18 16:15 150370028 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 8 - 4 Jonatan Svahn, Richard Jonsson Prästängshallen
2018-11-18 19:45 150370027 Järfälla IBK - Töjnan IBK 3 - 8 Oscar Olsson Berglund, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2018-11-18 20:00 150370026 IK Frej Täby IBK - Erikslunds KF 5 - 8 Andreas Sandgren, Richard Jonsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-11-24 13:30 150370032 Erikslunds KF - Rosersbergs IK 9 - 3 Fredrik Nensén, Oskar Mattsson Erikslundshallen
2018-11-24 14:00 150370033 Täby FC - Åkersberga IBF 3 - 2 Richard Jonsson, Fabian Magnell Grindtorpshallen
2018-11-25 13:30 150370031 Töjnan IBK - IK Frej Täby IBK 3 - 6 Jan Lingemark, Rikard Söderlund Silverdalshallen
2018-11-25 17:45 150370035 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 6 - 3 Jelena Spasic, Fabian Magnell Innebandyhallen Vaxholm
2018-11-30 18:10 150370034 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 13 - 0 Roger Nyström, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2018-12-01 12:30 150370036 Rosersbergs IK - Töjnan IBK 2 - 6 Christian Högberg, Johan Jäderlund Rosershallen
2018-12-01 16:45 150370037 IK Frej Täby IBK - Vaxholms IBF 3 - 3 Philip Edlund, Oskar Mattsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-12-02 14:45 150370040 Åkersberga IBF - Erikslunds KF 1 - 4 Ida Lagerblad, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2018-12-02 15:30 150370038 Järfälla IBK - Vallentuna IBK 4 - 5 Magnus Johansson, Tim Sandström Viksjö Sporthall
2018-12-03 20:15 150370039 Sigtuna IF IBK - Täby FC 8 - 2 Jan Lingemark, Jonatan Svahn Prästängshallen
2018-12-07 19:30 150370044 Vallentuna IBK - IK Frej Täby IBK 2 - 2 Johan Nima, Sezgin Youmer Hammarbackens Sporthall
2018-12-08 09:30 150370041 Töjnan IBK - Erikslunds KF 3 - 6 Johannes Ekenberg, Aldin Imamovic Sollentuna sim och sporthall
2018-12-09 13:00 150370042 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF 6 - 6 Jan Lingemark, Jelena Spasic Prästängshallen
2018-12-09 15:00 150370045 Vaxholms IBF - Rosersbergs IK 2 - 4 Fredrik Hallenberg, Rikard Söderlund Innebandyhallen Vaxholm
2018-12-15 18:15 150370043 Täby FC - Järfälla IBK 6 - 7 Erik Nyman, William Albrecht Grindtorpshallen
2019-01-11 19:30 150370048 Vallentuna IBK - Rosersbergs IK 7 - 2 Roger Nyström, Jan Lingemark Hammarbackens Sporthall
2019-01-12 14:00 150370049 Vaxholms IBF - Erikslunds KF 1 - 6 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Innebandyhallen Vaxholm
2019-01-12 17:45 150370050 Åkersberga IBF - Töjnan IBK 9 - 4 Fredrik Sandgren, Rikard Söderlund Åkersberga Sporthall A
2019-01-13 15:15 150370047 Täby FC - IK Frej Täby IBK 5 - 1 Ulf Jonsson, Rikard Söderlund Grindtorpshallen
2019-01-20 17:45 150370046 Sigtuna IF IBK - Järfälla IBK 5 - 6 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2019-01-26 12:30 150370053 Rosersbergs IK - Täby FC 0 - 6 Jakob Nima, Rikard Söderlund Rosershallen
2019-01-26 14:45 150370054 IK Frej Täby IBK - Sigtuna IF IBK 3 - 5 Lars Samuelsson, Richard Jonsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-01-26 17:30 150370052 Erikslunds KF - Vallentuna IBK 1 - 3 Lars Reuterhagen, Fredrik Berglund Sonesson Erikslundshallen
2019-01-27 14:45 150370055 Järfälla IBK - Åkersberga IBF 2 - 10 Lars Reuterhagen, Johan Nima Viksjö Sporthall
2019-01-27 15:00 150370051 Töjnan IBK - Vaxholms IBF 0 - 2 Johan Eklund, Richard Jonsson Silverdalshallen
2019-02-02 11:15 150370058 Täby FC - Erikslunds KF 3 - 5 Dennis Svensson, Tim Svensson Grindtorpshallen
2019-02-02 15:45 150370059 Vallentuna IBK - Töjnan IBK 10 - 2 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Hammarbackens Sporthall
2019-02-03 14:15 150370056 Järfälla IBK - IK Frej Täby IBK 5 - 4 Anton Fritshammar, Richard Jonsson Viksjö Sporthall
2019-02-03 16:00 150370060 Åkersberga IBF - Vaxholms IBF 6 - 5 Jakob Iskander, Martin Mårtensson Åkersberga Sporthall A
2019-02-03 17:30 150370057 Sigtuna IF IBK - Rosersbergs IK 6 - 6 Jonatan Svahn, Anders Haag Prästängshallen
2019-02-09 12:30 150370063 Rosersbergs IK - Järfälla IBK 0 - 1 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Rosershallen
2019-02-09 13:15 150370064 IK Frej Täby IBK - Åkersberga IBF 2 - 5 Daniel Bäckner, Anton Fritshammar Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-02-09 16:00 150370065 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 3 - 4 Johan Engvall, Philip Edlund Innebandyhallen Vaxholm
2019-02-10 14:45 150370061 Töjnan IBK - Täby FC 2 - 3 Imtiaz Karim, Fabian Magnell Silverdalshallen
2019-03-06 19:30 150370062 Erikslunds KF - Sigtuna IF IBK 13 - 6 Jan Lingemark, Peter Lassfolk Erikslundshallen
2019-02-17 11:30 150370069 Täby FC - Vaxholms IBF 4 - 2 Per Sundvall, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2019-02-17 12:15 150370068 Sigtuna IF IBK - Töjnan IBK 6 - 5 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Prästängshallen
2019-02-17 13:30 150370070 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 3 - 0 Richard Jonsson, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2019-02-17 14:45 150370067 Järfälla IBK - Erikslunds KF 2 - 12 William Albrecht, Wen-chung Tsai Viksjö Sporthall
2019-02-17 20:00 150370066 IK Frej Täby IBK - Rosersbergs IK 7 - 5 Ken Johansson, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-08 19:30 150370074 Vallentuna IBK - Täby FC 4 - 2 Daniel Bäckner, Sezgin Youmer Hammarbackens Sporthall
2019-03-09 11:30 150370072 Erikslunds KF - IK Frej Täby IBK 9 - 1 Roger Nyström, Peter Lassfolk Erikslundshallen
2019-03-09 12:30 150370073 Rosersbergs IK - Åkersberga IBF 1 - 6 Anders Haag, Rikard Söderlund Rosershallen
2019-03-10 15:00 150370075 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 5 - 4 Rikard Söderlund, Alexander Potapeiko Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-10 16:30 150370071 Töjnan IBK - Järfälla IBK 2 - 5 Mats Järnmark, Johnn Wahlgren Silverdalshallen
2019-01-20 20:00 150370077 IK Frej Täby IBK - Töjnan IBK 3 - 4 Ken Johansson, Peter Lassfolk Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-16 12:30 150370076 Rosersbergs IK - Erikslunds KF 3 - 5 Lars Reuterhagen, Richard Jonsson Rosershallen
2019-03-16 18:45 150370079 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 4 - 14 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Prästängshallen
2019-03-17 12:15 150370078 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 3 - 5 Patrik Larsson, Emil Aronsson Viksjö Sporthall
2019-03-17 15:00 150370080 Åkersberga IBF - Täby FC 3 - 4 Ulf Jonsson, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2019-03-22 19:30 150370084 Vallentuna IBK - Järfälla IBK 6 - 3 Imtiaz Karim, Daniel Bäckner Hammarbackens Sporthall
2019-03-23 10:15 150370083 Täby FC - Sigtuna IF IBK 14 - 0 Tony Verho, Jakob Iskander Grindtorpshallen
2019-03-23 15:00 150370081 Töjnan IBK - Rosersbergs IK 6 - 4 Fredrik Nensén, Johan Engvall Sollentuna sim och sporthall
2019-03-24 12:30 150370085 Vaxholms IBF - IK Frej Täby IBK 3 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Innebandyhallen Vaxholm
2019-03-25 19:30 150370082 Erikslunds KF - Åkersberga IBF 3 - 2 Sampo Friberg, Peter Lassfolk Erikslundshallen
2019-03-30 12:30 150370086 Erikslunds KF - Töjnan IBK 6 - 2 Sabina Åström, Andreas Beijer Erikslundshallen
2019-03-30 13:45 150370087 Rosersbergs IK - Vaxholms IBF 5 - 5 Jan Lingemark, Anders Haag Rosershallen
2019-03-30 17:00 150370090 Åkersberga IBF - Sigtuna IF IBK 6 - 1 Michael Selg, Fabian Fahimi Åkersberga Sporthall A
2019-03-31 12:15 150370089 Järfälla IBK - Täby FC 3 - 8 Lars Reuterhagen, Anton Fritshammar Viksjö Sporthall
2019-03-31 19:00 150370088 IK Frej Täby IBK - Vallentuna IBK 1 - 4 Ken Johansson, Lars Reuterhagen Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Erikslunds KF 18 16 1 1 126-51 75 49
2. Vallentuna IBK 18 14 2 2 103-44 59 44
3. Täby FC 18 11 0 7 83-61 22 33
4. Åkersberga IBF 18 10 2 6 83-58 25 32
5. Sigtuna IF IBK 18 6 3 9 81-121 -40 21
6. Töjnan IBK 18 6 1 11 66-82 -16 19
7. Vaxholms IBF 18 5 4 9 58-77 -19 19
8. Järfälla IBK 18 6 0 12 71-109 -38 18
9. IK Frej Täby IBK 18 3 4 11 60-81 -21 13
10. Rosersbergs IK 18 3 3 12 57-104 -47 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 12:30 150372005 Högdalens AIS - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Tony Verho, Theodore Hurtig Högdalshallen
2018-09-29 16:00 150372002 FBI Tullinge (A) - Farsta IBK 2 - 5 Gabriel Nääs, Svedje Ohlson Tullingehallen
2018-09-29 18:15 150372004 Huddinge IBS (A) - Nynäshamns IBK 6 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Aarre Hietanen Tomtbergahallen
2018-09-30 12:45 150372003 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 3 - 5 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Tyresöhallen
2018-10-06 13:15 150372007 Nynäshamns IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 3 Mats Andersson, Morgan Nordh Kvarnängshallen
2018-10-06 17:45 150372006 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS (A) 4 - 9 Joakim Levin, Gustav Levin Ormingehallen
2018-10-07 15:30 150372008 Vendelsö IK - FBI Tullinge (A) 1 - 8 Mats Andersson, Svedje Ohlson Lyckeby Sporthall
2018-10-08 18:55 150372009 Farsta IBK - Tungelsta IF 2 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Jonas Jatko Farstahallen 3
2018-10-13 14:00 150372012 FBI Tullinge (A) - Nynäshamns IBK 7 - 5 Joakim Levin, Gustav Levin Tullingehallen
2018-10-13 14:45 150372011 Tungelsta IF - Vendelsö IK 6 - 2 Kent Budell, Martin Åkesson Tungelsta Sporthall
2018-10-13 18:45 150372014 Huddinge IBS (A) - Högdalens AIS 9 - 2 Aarre Hietanen, Stefano Bianque Tomtbergahallen
2018-10-14 09:15 150372013 Tyresö Trollbäcken IBK - Nacka Wallenstam IBK 10 - 3 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tyresöhallen
2018-10-14 17:30 150372018 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF 4 - 10 Jonas Jatko, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2018-10-27 09:15 150372016 Högdalens AIS - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 4 Aarre Hietanen, Alexander Hellström Högdalshallen
2018-10-27 15:15 150372019 Vendelsö IK - Farsta IBK 4 - 8 Mats Andersson, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2018-10-28 16:00 150372017 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge (A) 3 - 8 Jonas Edström, Amanda Törner Ormingehallen
2018-11-09 19:15 150372022 FBI Tullinge (A) - Högdalens AIS 4 - 2 Jonas Jatko, Gustav Frank Tullingehallen
2018-11-10 15:15 150372025 Farsta IBK - Nynäshamns IBK 6 - 2 Kent Kastell, Robin Berger Farstahallen 1
2018-11-10 15:45 150372021 Tungelsta IF - Nacka Wallenstam IBK 8 - 0 Nicholas Lindgren, Osama Abaied Tungelsta Sporthall
2018-11-13 17:45 150372023 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (A) 2 - 1 Christian Ljunggren, Svedje Ohlson Strandhallen - Tyresö
2018-11-17 17:00 150372028 Nacka Wallenstam IBK - Farsta IBK 1 - 16 Felix Fernström, Christian Berger Ormingehallen
2018-11-18 14:15 150372026 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge (A) 1 - 3 Sezgin Youmer, Michael Hillblom Tomtbergahallen
2018-11-18 17:30 150372029 Nynäshamns IBK - Vendelsö IK 5 - 2 Johan Nima, Theodore Hurtig Kvarnängshallen
2018-12-18 19:15 150372027 Högdalens AIS - Tungelsta IF 2 - 6 Kerin Maclean Mitchell, Alexander Rosén Högdalshallen
2018-11-24 10:30 150372032 FBI Tullinge (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 4 Karl-Johan Leijon, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2018-11-24 12:45 150372034 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 2 Robin Berger, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2018-11-24 15:00 150372031 Tungelsta IF - Huddinge IBS (A) 5 - 4 Nicholas Lindgren, Morgan Nordh Tungelsta Sporthall
2018-12-17 18:45 150372035 Farsta IBK - Högdalens AIS 4 - 2 Alexander Rosén, Anthon Rosén Farstahallen 3
2018-12-01 13:00 150372038 Högdalens AIS - Vendelsö IK 2 - 3 Mats Andersson, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2018-12-02 13:30 150372039 Nacka Wallenstam IBK - Nynäshamns IBK 2 - 5 Kerin Maclean Mitchell, Lucas Werelius Ormingehallen
2018-12-02 14:30 150372036 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF 2 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Tyresöhallen
2018-12-03 19:30 150372037 Huddinge IBS (A) - Farsta IBK 3 - 1 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2018-11-08 20:00 150372045 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 1 Christian Ljunggren, Aldin Imamovic Farstahallen 3
2018-12-09 16:00 150372044 Vendelsö IK - Huddinge IBS (A) 2 - 5 Christoffer Markovski, Aldin Imamovic Torvalla Sporthall
2018-12-09 17:30 150372043 Nynäshamns IBK - Högdalens AIS 8 - 2 Magnus Berg, Kenneth Johansson Kvarnängshallen
2018-12-15 14:30 150372041 Tungelsta IF - FBI Tullinge (A) 3 - 1 Svedje Ohlson, Magnus Vilhelm Eriksson Tungelsta Sporthall
2019-01-12 09:30 150372049 Farsta IBK - FBI Tullinge (A) 6 - 3 Madelene Westerberg, Daniel Kölborn Farstahallen 1
2019-01-12 12:30 150372047 Nynäshamns IBK - Huddinge IBS (A) 5 - 4 Kenneth Johansson, Sezgin Youmer Kvarnängshallen
2019-01-20 15:45 150372048 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 1 - 2 Fredrik Pålsson, Johan Hessing Torvalla Sporthall
2019-01-20 18:00 150372046 Nacka Wallenstam IBK - Högdalens AIS 4 - 4 Felix Fernström, Mats Andersson Ormingehallen
2019-01-14 20:15 150372051 Tungelsta IF - Farsta IBK 3 - 2 Fredrik Pålsson, Tobias Jansson Tungelsta Sporthall
2019-01-25 19:00 150372054 Huddinge IBS (A) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 4 Magnus Berg, Marco Svenström Tomtbergahallen
2019-01-26 15:15 150372053 Tyresö Trollbäcken IBK - Nynäshamns IBK 7 - 8 Mario Mallengren, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2019-01-26 18:15 150372052 FBI Tullinge (A) - Vendelsö IK 5 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2019-02-02 12:00 150372056 Högdalens AIS - Huddinge IBS (A) 7 - 7 Daniel Enkulla, Didrik Axen Högdalshallen
2019-02-02 12:15 150372058 Nynäshamns IBK - FBI Tullinge (A) 4 - 10 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Kvarnängshallen
2019-02-02 16:30 150372057 Nacka Wallenstam IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 3 Felix Fernström, Mats Andersson Ormingehallen
2019-02-03 14:15 150372059 Vendelsö IK - Tungelsta IF 3 - 8 Mats Andersson, Johan Nima Lyckeby Sporthall
2019-02-09 11:45 150372065 Farsta IBK - Vendelsö IK 12 - 1 Aldin Imamovic, Erik Adolfsson Farstahallen 1
2019-02-09 13:45 150372062 FBI Tullinge (A) - Nacka Wallenstam IBK 1 - 6 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Tullingehallen
2019-02-10 10:45 150372063 Tyresö Trollbäcken IBK - Högdalens AIS 6 - 1 Mikael Ferneback, Michael Hillblom Tyresöhallen
2019-03-20 19:45 150372061 Tungelsta IF - Nynäshamns IBK 8 - 5 Johan Nima, Zana Guzel Kvarnängshallen
2019-02-12 19:15 150372067 Högdalens AIS - FBI Tullinge (A) 3 - 3 Arash Sohrevardi, Osama Abaied Högdalshallen
2019-02-17 15:45 150372068 Nacka Wallenstam IBK - Tungelsta IF 0 - 8 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2019-02-20 19:30 150372066 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 5 - 3 Marco Svenström, Johan Nima Tomtbergahallen
2019-03-24 16:15 150372069 Nynäshamns IBK - Farsta IBK 5 - 1 Mats Andersson, Daniel Bjerdahl Kvarnängshallen
2019-03-09 13:00 150372071 Tungelsta IF - Högdalens AIS 7 - 0 Osama Abaied, Sezgin Youmer Tungelsta Sporthall
2019-03-09 14:30 150372075 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK 13 - 2 Viking Claësson, Martin Claësson Farstahallen 3
2019-03-09 19:00 150372072 FBI Tullinge (A) - Huddinge IBS (A) 8 - 3 Zana Guzel, Mikael Ferneback Tullingehallen
2019-03-17 17:00 150372074 Vendelsö IK - Nynäshamns IBK 4 - 5 Daniel Karlsson, Alexander Hellström Torvalla Sporthall
2019-03-16 13:45 150372078 Högdalens AIS - Farsta IBK 1 - 8 Lars Sundlöf, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2019-03-16 17:00 150372079 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK 1 - 6 Daniel Mårtensson, Wilmer Axén Ormingehallen
2019-03-16 18:15 150372077 Huddinge IBS (A) - Tungelsta IF 0 - 9 Gustav Frank, Zana Guzel Tomtbergahallen
2019-03-17 12:15 150372076 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge (A) 4 - 5 Kari Malmros, Kent Kastell Strandhallen - Tyresö
2019-03-23 11:30 150372081 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 9 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tungelsta Sporthall
2019-03-23 12:30 150372083 Nynäshamns IBK - Nacka Wallenstam IBK 10 - 6 Kenneth Johansson, Nicholas Lindgren Kvarnängshallen
2019-03-23 13:30 150372085 Farsta IBK - Huddinge IBS (A) 5 - 4 Gustav Levin, Joakim Levin Farstahallen 3
2019-03-23 14:30 150372084 Vendelsö IK - Högdalens AIS 9 - 7 Kari Malmros, Erik Adolfsson Lyckeby Sporthall
2019-03-30 16:00 150372086 FBI Tullinge (A) - Tungelsta IF 3 - 7 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Tullingehallen
2019-03-31 13:45 150372087 Tyresö Trollbäcken IBK - Farsta IBK 2 - 3 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tyresöhallen
2019-03-31 13:45 150372088 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK 7 - 2 Tobias Jansson, Mathias Johansson Tomtbergahallen
2019-03-31 17:00 150372089 Högdalens AIS - Nynäshamns IBK 5 - 6 Shabbir Ahmed, Zana Guzel Högdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tungelsta IF 16 16 0 0 107-32 75 48
2. Farsta IBK 16 12 0 4 98-41 57 36
3. Nynäshamns IBK 16 10 0 6 82-83 -1 30
4. FBI Tullinge (A) 16 9 2 5 75-59 16 29
5. Huddinge IBS (A) 16 7 1 8 70-63 7 22
6. Tyresö Trollbäcken IBK 16 5 1 10 58-68 -10 16
7. Vendelsö IK 16 5 0 11 52-86 -34 15
8. Högdalens AIS 16 2 3 11 50-91 -41 9
9. Nacka Wallenstam IBK 16 2 1 13 43-112 -69 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis