Pantamera Ljusröd Medelsvår (2018/19)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 09:30 150322004 Farsta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 5 Oskar Sevefjord, Petra Dynesius Farstahallen 1
2018-09-29 17:00 150322002 Grimsta AIK (B) - Älvsjö AIK IBF 2 - 0 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
2018-09-30 11:00 150322003 Sköndals IK - Åkersberga IBF (B) 5 - 4 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sköndalshallen
2018-09-30 19:15 150322005 Nacka Wallenstam IBK (C) - Hässelby SK IBK (B) 5 - 3 Kerin Maclean Mitchell, Lucas Werelius Ormingehallen
2019-01-27 18:30 150322001 Hammarby IF IBF - Täby FC (B) 4 - 10 Fredrik Berglund Sonesson, Lucas Werelius Sjöstadshallen
2018-10-06 15:00 150322007 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Sköndals IK 2 - 4 Leo Odell/Johansson, Isak Sjöblom Strandhallen - Tyresö
2018-10-07 11:30 150322010 Täby FC (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 5 - 1 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Grindtorpshallen
2018-10-07 17:45 150322006 Hässelby SK IBK (B) - Farsta IBK 3 - 2 Sadjad Nima, Richard Jonsson Hässelbyhallen
2018-10-15 18:50 150322008 Åkersberga IBF (B) - Grimsta AIK (B) 5 - 2 Jan Lingemark, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2018-11-30 18:00 150322009 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF 1 - 3 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Vintervikshallen
2018-10-13 11:45 150322015 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (B) 2 - 5 Sezgin Youmer, Osama Abaied Sätrahallen
2018-10-13 13:15 150322014 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK (C) 3 - 2 Eskil Simonsen, Alexander Hellström Farstahallen 3
2018-10-13 18:15 150322012 Grimsta AIK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 5 Richard Jonsson, Lars Samuelsson Väsby skolan
2018-10-14 11:00 150322013 Sköndals IK - Hässelby SK IBK (B) 1 - 3 Fredrik Bousset, Fredrik Berglund Sonesson Sköndalshallen
2019-02-09 18:00 150322011 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF (B) 6 - 5 Mauricio Castillo, Jonas Jatko Sjöstadshallen
2018-10-20 14:45 150322017 Hässelby SK IBK (B) - Grimsta AIK (B) 0 - 4 Samuel Oreland, William Wetterud Hässelbyhallen
2018-10-20 16:30 150322020 Täby FC (B) - Farsta IBK 5 - 5 Hannes Hovmöller, Philip Edlund Grindtorpshallen
2018-10-20 17:45 150322016 Nacka Wallenstam IBK (C) - Sköndals IK 4 - 1 Kevin Helly, Kari Malmros Järla Sporthall
2018-11-18 11:00 150322018 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hammarby IF IBF 3 - 3 Joshua Axelsson, Emilia Tuomela Strandhallen - Tyresö
2019-02-17 12:15 150322019 Åkersberga IBF (B) - Älvsjö AIK IBF 5 - 2 Lars Reuterhagen, Lars Samuelsson Skärgårdsstadshallen
2018-10-21 17:45 150322023 Sköndals IK - Farsta IBK 1 - 3 Michael Selg, Jessika Forsberg Sköndalshallen
2018-10-27 16:00 150322022 Grimsta AIK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 0 - 6 Fredrik Nensén, Jonatan Svahn Väsby skolan
2018-10-27 16:00 150322024 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (B) 0 - 4 Sadjad Nima, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-11-16 18:00 150322025 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 1 Sezgin Youmer, Osama Abaied Vintervikshallen
2019-03-24 19:00 150322021 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK (B) 6 - 8 Max Sjöberg, Mauricio Castillo Sjöstadshallen
2018-11-10 11:30 150322030 Täby FC (B) - Sköndals IK 11 - 4 Andreas Beijer, Tim Svensson Grindtorpshallen
2018-11-10 14:15 150322029 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 4 - 1 Niclas Woxmark, Alexander Hellström Strandhallen - Tyresö
2018-11-10 16:30 150322027 Nacka Wallenstam IBK (C) - Hammarby IF IBF 2 - 5 Adam Lindell, Lucas Werelius Ormingehallen
2018-11-11 14:15 150322028 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 1 - 3 Emil Aronsson, Johnn Wahlgren Hässelbyhallen
2018-11-17 13:30 150322026 Farsta IBK - Grimsta AIK (B) 3 - 6 Kent Kastell, Sezgin Youmer Farstahallen 3
2018-11-24 09:00 150322031 Hammarby IF IBF - Farsta IBK 5 - 2 Alexander Rosén, Kerin Maclean Mitchell Sjöstadshallen
2018-11-24 17:00 150322035 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (C) 4 - 4 Osama Abaied, Sezgin Youmer Sätrahallen
2018-11-25 11:30 150322034 Åkersberga IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 3 Jakob Iskander, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-11-25 12:15 150322033 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Täby FC (B) 4 - 8 Christian Berger, Fredrik Bousset Strandhallen - Tyresö
2018-11-25 15:15 150322032 Grimsta AIK (B) - Sköndals IK 7 - 3 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Väsby skolan
2018-12-01 13:15 150322037 Farsta IBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 3 Messaye Aberra, Fredrik Hallenberg Farstahallen 3
2018-12-01 14:15 150322036 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 4 - 4 Mikael Ferneback, Alexander Rosén Högdalshallen
2018-12-01 17:00 150322038 Nacka Wallenstam IBK (C) - Åkersberga IBF (B) 5 - 2 Edvin Leijon, Henry Niss Lager Ormingehallen
2018-12-02 13:00 150322039 Hässelby SK IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 4 Mats Järnmark, Lucas Edberg Hässelbyhallen
2018-12-02 14:00 150322040 Täby FC (B) - Grimsta AIK (B) 9 - 1 Tim Svensson, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2018-12-08 12:15 150322042 Hässelby SK IBK (B) - Täby FC (B) 3 - 2 Ulf Jonsson, Jonas Edström Hässelbyhallen
2018-12-08 13:00 150322045 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK 2 - 3 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sätrahallen
2018-12-08 13:45 150322041 Hammarby IF IBF - Grimsta AIK (B) 4 - 4 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Sjöstadshallen
2018-12-09 10:15 150322043 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 4 - 6 Alexander Rosén, Anthon Rosén Tyresöhallen
2018-12-09 15:30 150322044 Åkersberga IBF (B) - Farsta IBK 4 - 1 Ida Lagerblad, Johan Nima Åkersberga Sporthall A
2018-12-15 10:15 150322050 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 10 - 4 Fredrik Sandgren, Andreas Sandgren Grindtorpshallen
2018-12-15 15:15 150322047 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Farsta IBK 0 - 13 Valestany Eskander, Thomas Gjutarenäfve Strandhallen - Tyresö
2018-12-15 17:15 150322049 Älvsjö AIK IBF - Grimsta AIK (B) 7 - 5 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Sätrahallen
2018-12-16 10:15 150322046 Hässelby SK IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 3 - 7 Anton Fritshammar, Emil Aronsson Hässelbyhallen
2019-03-09 18:15 150322048 Åkersberga IBF (B) - Sköndals IK 0 - 4 Lars Reuterhagen, Ida Nedin Skärgårdsstadshallen
2019-01-12 13:30 150322054 Farsta IBK - Hässelby SK IBK (B) 4 - 2 Michael Hillblom, Oscar Olsson Berglund Farstahallen 3
2019-01-12 14:00 150322051 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 5 - 3 Mattias Thomasson, Elias Englund Sjöstadshallen
2019-01-12 16:45 150322052 Grimsta AIK (B) - Åkersberga IBF (B) 6 - 3 Jonatan Svahn, Lars Sundlöf Väsby skolan
2019-01-13 12:15 150322053 Sköndals IK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 2 Leo Odell/Johansson, Isak Sjöblom Sköndalshallen
2019-01-13 15:30 150322055 Nacka Wallenstam IBK (C) - Täby FC (B) 0 - 7 Henry Niss Lager, Edvin Leijon Ormingehallen
2019-01-19 11:30 150322060 Täby FC (B) - Älvsjö AIK IBF 4 - 1 Fabian Fahimi, Linus Löfstedt Grindtorpshallen
2019-01-26 10:15 150322058 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Grimsta AIK (B) 3 - 3 Mikael Ferneback, Michael Hillblom Strandhallen - Tyresö
2019-01-26 15:00 150322056 Nacka Wallenstam IBK (C) - Farsta IBK 4 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Järla Sporthall
2019-01-26 18:45 150322059 Åkersberga IBF (B) - Hammarby IF IBF 3 - 5 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2019-01-27 11:30 150322057 Hässelby SK IBK (B) - Sköndals IK 4 - 2 Lars Reuterhagen, Richard Jonsson Hässelbyhallen
2019-02-02 10:15 150322061 Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 2 Kent Kastell, Tony Verho Sjöstadshallen
2019-02-02 10:15 150322064 Farsta IBK - Täby FC (B) 4 - 6 Niclas Woxmark, William Albrecht Farstahallen 3
2019-02-02 13:00 150322065 Älvsjö AIK IBF - Åkersberga IBF (B) 5 - 0 Zana Guzel, Malva Sölvemark Sätrahallen
2019-02-02 15:15 150322062 Grimsta AIK (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 2 Jan Lingemark, Ken Johansson Väsby skolan
2019-02-03 17:15 150322063 Sköndals IK - Nacka Wallenstam IBK (C) 4 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2019-02-09 15:45 150322066 Farsta IBK - Sköndals IK 6 - 3 Gustav Levin, Joakim Levin Farstahallen 3
2019-02-16 13:45 150322069 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 1 - 0 Oscar Olsson Berglund, Theodore Hurtig Strandhallen - Tyresö
2019-02-17 09:00 150322070 Täby FC (B) - Åkersberga IBF (B) 7 - 0 Rikard Söderlund, Fredrik Sandgren Grindtorpshallen
2019-02-17 13:15 150322067 Nacka Wallenstam IBK (C) - Grimsta AIK (B) 5 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2019-02-17 16:15 150322068 Hässelby SK IBK (B) - Hammarby IF IBF 3 - 3 Samuel Oreland, Tobias Jansson Grimstahallen
2019-03-09 14:30 150322075 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK (B) 4 - 2 Lars Sundlöf, Fredrik Bousset Sätrahallen
2019-03-09 15:00 150322072 Grimsta AIK (B) - Farsta IBK 5 - 4 Jesper Algotsson, Joel Sandberg Väsby skolan
2019-03-09 16:45 150322071 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (C) 7 - 5 Kent Kastell, Sezgin Youmer Sjöstadshallen
2019-03-10 15:30 150322074 Åkersberga IBF (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 3 Lars Samuelsson, Richard Jonsson Åkersberga Sporthall A
2019-03-10 17:15 150322073 Sköndals IK - Täby FC (B) 6 - 4 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Sköndalshallen
2019-01-20 16:45 150322076 Sköndals IK - Grimsta AIK (B) 2 - 5 Christian Berger, Anthon Rosén Sköndalshallen
2019-03-16 09:00 150322079 Hässelby SK IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 2 - 2 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2019-03-16 10:15 150322080 Täby FC (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 12 - 2 Fredrik Nensén, Sezgin Youmer Grindtorpshallen
2019-03-16 15:45 150322078 Nacka Wallenstam IBK (C) - Älvsjö AIK IBF 6 - 3 Wilmer Axén, Daniel Mårtensson Ormingehallen
2019-03-16 16:30 150322077 Farsta IBK - Hammarby IF IBF 4 - 6 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Högdalshallen
2019-03-23 10:15 150322083 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Hässelby SK IBK (B) 0 - 6 Anton Forsell, Joel Säve-Söderbergh Strandhallen - Tyresö
2019-03-23 13:00 150322081 Hammarby IF IBF - Sköndals IK 5 - 4 Johan Hessing, Christian Hamnström Sjöstadshallen
2019-03-23 15:00 150322082 Grimsta AIK (B) - Täby FC (B) 6 - 4 Lars Reuterhagen, Imtiaz Karim Väsby skolan
2019-03-23 16:30 150322085 Älvsjö AIK IBF - Farsta IBK 3 - 3 Mathias Johansson, Mikael Ferneback Sätrahallen
2019-03-24 11:15 150322084 Åkersberga IBF (B) - Nacka Wallenstam IBK (C) 4 - 3 Fredrik Bokström, Oscar Silverbratt Åkersberga Sporthall A
2019-03-24 15:00 150322087 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Sköndalshallen
2019-03-29 19:30 150322089 Nacka Wallenstam IBK (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 3 Max Sjöberg, Zana Guzel Ormingehallen
2019-03-31 14:00 150322090 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 1 Åsa Gustavsson, Filip Lövenklint Grindtorpshallen
2019-03-31 14:15 150322086 Grimsta AIK (B) - Hammarby IF IBF 7 - 7 Fredrik Nensén, Jonatan Svahn Väsby skolan
2019-03-31 18:15 150322088 Farsta IBK - Åkersberga IBF (B) 4 - 3 Shabbir Ahmed, Zana Guzel Högdalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Täby FC (B) 18 14 1 3 123-48 75 43
2. Hammarby IF IBF 18 10 5 3 87-80 7 35
3. Grimsta AIK (B) 18 9 4 5 73-72 1 31
4. Nacka Wallenstam IBK (C) 18 8 1 9 69-65 4 25
5. Farsta IBK 18 7 2 9 69-66 3 23
6. Sköndals IK 18 7 2 9 56-70 -14 23
7. Hässelby SK IBK (B) 18 6 3 9 52-65 -13 21
8. Älvsjö AIK IBF 18 6 2 10 50-55 -5 20
9. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 18 5 4 9 48-84 -36 19
10. Åkersberga IBF (B) 18 5 2 11 49-71 -22 17
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 16:15 150309005 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) 4 - 0 William Wetterud, Emil Aronsson Björkebyhallen
2018-09-30 14:15 150309002 Grimsta AIK (A) - Ekerö IK 3 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Väsby skolan
2018-09-30 15:30 150309003 Grimsta AIK (C) - Åkersberga IBF (A) 3 - 6 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Väsby skolan
2018-10-06 10:15 150309007 Täby FC (A) - Grimsta AIK (C) 7 - 1 Philip Edlund, Oskar Mattsson Grindtorpshallen
2018-10-06 10:45 150309009 Ekerö IK - IK Frej TäbyIBK 0 - 3 Mats Järnmark, Mario Mallengren Mälaröhallen
2018-10-06 15:00 150309008 Åkersberga IBF (A) - Grimsta AIK (A) 1 - 2 Linus Löfstedt, Fabian Fahimi Åkersberga Sporthall A
2018-10-13 14:15 150309011 IK Frej TäbyIBK - Åkersberga IBF (A) 1 - 0 Martin Svensson, Dennis Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-10-13 17:00 150309012 Grimsta AIK (A) - Täby FC (A) 4 - 3 Richard Jonsson, Lars Samuelsson Väsby skolan
2018-10-14 17:00 150309013 Grimsta AIK (C) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 0 Mimma Spasic, Alexander Sommensjö Väsby skolan
2018-10-20 13:30 150309017 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK (A) 3 - 3 Samuel Oreland, William Wetterud Hässelbyhallen
2018-10-20 16:15 150309019 Åkersberga IBF (A) - Ekerö IK 8 - 1 Ida Lagerblad, Jakob Iskander Åkersberga Sporthall A
2018-10-21 12:45 150309018 Täby FC (A) - IK Frej TäbyIBK 5 - 5 Oskar Mattsson, Oscar Silverbratt Grindtorpshallen
2018-11-18 17:15 150309016 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK (C) 7 - 3 Erik Hellgren, Oscar Olsson Berglund Jakobsbergs Sporthall
2018-10-27 15:00 150309021 IK Frej TäbyIBK - Hässelby SK IBK (A) 3 - 4 Rikard Söderlund, Per Ove Åman Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-11-19 18:45 150309022 Grimsta AIK (A) - Bele Barkarby IF IBF 0 - 5 Fredrik Sandgren, Rikard Söderlund Väsby skolan
2019-03-16 10:45 150309025 Ekerö IK - Täby FC (A) 7 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Mälaröhallen
2018-11-10 12:45 150309029 Täby FC (A) - Åkersberga IBF (A) 7 - 7 Johan Nima, Richard Jonsson Grindtorpshallen
2018-11-11 14:30 150309027 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej TäbyIBK 3 - 0 Totte Hallgren, Vilgot Widlöf Björkebyhallen
2018-11-11 16:45 150309028 Hässelby SK IBK (A) - Ekerö IK 8 - 5 Johan Hessing, Tommy Egman Hässelbyhallen
2018-11-24 10:30 150309035 Ekerö IK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 3 Robert Milerud, Fredrik Berglund Sonesson Mälaröhallen
2018-11-25 10:15 150309034 Åkersberga IBF (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 2 Jakob Iskander, Ida Lagerblad Åkersberga Sporthall A
2018-11-26 18:45 150309032 Grimsta AIK (A) - Grimsta AIK (C) 3 - 2 Fredrik Nensén, Jan Lingemark Väsby skolan
2018-12-02 12:00 150309038 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF (A) 2 - 4 Andreas Sandgren, Martin Mårtensson Björkebyhallen
2018-12-02 12:15 150309036 Grimsta AIK (C) - IK Frej TäbyIBK 1 - 4 Christian Högberg, Fredrik Landin Väsby skolan
2018-12-02 14:15 150309039 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 5 - 4 Totte Hallgren, Lucas Edberg Hässelbyhallen
2018-12-08 11:15 150309045 Ekerö IK - Grimsta AIK (C) 1 - 6 Anton Fritshammar, Sebastian Johansson Mälaröhallen
2018-12-08 13:30 150309043 Täby FC (A) - Bele Barkarby IF IBF 6 - 1 Theodore Idevall, Peter Lassfolk Grindtorpshallen
2018-12-08 14:30 150309041 IK Frej TäbyIBK - Grimsta AIK (A) 3 - 3 Lars Sundlöf, Roger Nyström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2018-12-15 14:15 150309049 Ekerö IK - Grimsta AIK (A) 4 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen
2018-12-16 19:00 150309046 Hässelby SK IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 2 - 8 Lars Reuterhagen, Villiam Lööf Hässelbyhallen
2019-03-24 18:00 150309048 Åkersberga IBF (A) - Grimsta AIK (C) 3 - 2 Per Sundvall, Peter Lassfolk Åkersberga Sporthall A
2019-01-12 14:30 150309051 IK Frej TäbyIBK - Ekerö IK 2 - 0 Fredrik Nensén, Richard Jonsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-01-12 15:30 150309052 Grimsta AIK (A) - Åkersberga IBF (A) 6 - 6 Jonatan Svahn, Lars Sundlöf Väsby skolan
2019-01-13 11:30 150309053 Grimsta AIK (C) - Täby FC (A) 5 - 3 Joel Sandberg, Jesper Algotsson Väsby skolan
2019-01-26 13:45 150309058 Täby FC (A) - Grimsta AIK (A) 3 - 3 Kenny Ly, Johan Eklund Grindtorpshallen
2019-01-27 10:15 150309057 Hässelby SK IBK (A) - Grimsta AIK (C) 12 - 1 Anton Fritshammar, Johan Nima Hässelbyhallen
2019-01-27 15:15 150309059 Åkersberga IBF (A) - IK Frej TäbyIBK 2 - 1 Ulf Jonsson, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2019-02-02 14:00 150309062 Grimsta AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) 5 - 3 Lucas Edberg, Lars Reuterhagen Väsby skolan
2019-02-02 14:30 150309061 IK Frej TäbyIBK - Täby FC (A) 6 - 4 Fredrik Bokström, Hannes Hovmöller Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-02-02 14:45 150309065 Ekerö IK - Åkersberga IBF (A) 2 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Mälaröhallen
2019-02-03 12:00 150309063 Grimsta AIK (C) - Bele Barkarby IF IBF 1 - 8 Andreas Theorén, Ricky Bagge Väsby skolan
2019-01-26 18:15 150309068 Hässelby SK IBK (A) - IK Frej TäbyIBK 4 - 1 Theodore Idevall, Åsa Gustavsson Hässelbyhallen
2019-02-12 18:30 150309067 Bele Barkarby IF IBF - Grimsta AIK (A) 2 - 1 Ricky Bagge, Anton Fritshammar Björkebyhallen
2019-02-16 11:30 150309069 Täby FC (A) - Ekerö IK 7 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Grindtorpshallen
2019-03-08 19:00 150309071 IK Frej TäbyIBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 5 Zana Guzel, Imtiaz Karim Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-09 16:00 150309075 Ekerö IK - Hässelby SK IBK (A) 4 - 6 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Mälaröhallen
2019-03-10 18:30 150309074 Åkersberga IBF (A) - Täby FC (A) 5 - 2 Johannes Ekenberg, Tobias Ekmark Åkersberga Sporthall A
2019-03-16 10:15 150309079 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF (A) 3 - 3 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
2019-03-17 12:00 150309076 Grimsta AIK (C) - Grimsta AIK (A) 2 - 3 Anders Haag, Richard Jonsson Väsby skolan
2019-03-17 12:30 150309078 Bele Barkarby IF IBF - Ekerö IK 7 - 2 Samuel Oreland, Lars Reuterhagen Herresta Sporthall
2019-02-10 14:00 150309083 Täby FC (A) - Hässelby SK IBK (A) 4 - 3 Tim Svensson, Martin Svensson Grindtorpshallen
2019-03-23 12:00 150309081 IK Frej TäbyIBK - Grimsta AIK (C) 4 - 6 Richard Jonsson, Magnus Westerberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2019-03-23 17:00 150309084 Åkersberga IBF (A) - Bele Barkarby IF IBF 4 - 2 Petra Dynesius, Daniel Bäckner Åkersberga Sporthall A
2019-03-30 15:15 150309086 Grimsta AIK (A) - IK Frej TäbyIBK 3 - 3 Fredrik Nensén, Ken Johansson Väsby skolan
2019-03-31 12:00 150309089 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (A) 8 - 4 William Wetterud, Totte Hallgren Björkebyhallen
2019-03-31 13:00 150309087 Grimsta AIK (C) - Ekerö IK 1 - 5 Fredrik Nensén, Jonatan Svahn Väsby skolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF (A) 14 9 3 2 59-36 23 30
2. Bele Barkarby IF IBF 14 9 2 3 65-35 30 29
3. Hässelby SK IBK (A) 14 6 2 6 55-54 1 20
4. Grimsta AIK (A) 14 5 5 4 41-44 -3 20
5. IK Frej TäbyIBK 14 5 4 5 41-40 1 19
6. Täby FC (A) 14 4 3 7 64-66 -2 15
7. Ekerö IK 14 4 1 9 44-67 -23 13
8. Grimsta AIK (C) 14 4 0 10 39-66 -27 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Ljusröd Medelsvår Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-09-29 11:30 150321002 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 10 - 2 Mario Mallengren, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2018-09-29 15:15 150321004 Vendelsö IK - Västerhaninge IBK 3 - 5 Oscar Olsson Berglund, Leif Karlsson Lyckeby Sporthall
2018-09-30 09:00 150321005 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Salems IF 4 - 2 Isak Sjöblom, Mats Andersson Tyresöhallen
2018-09-30 18:00 150321003 Nacka Wallenstam IBK (B) - Örby IS 5 - 4 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ormingehallen
2019-02-09 18:00 150321001 FBI Tullinge - Täby FC (C) 3 - 8 Sezgin Youmer, Michael Hillblom Tullingehallen
2018-10-05 19:00 150321009 Nacka Wallenstam IBK (A) - FBI Tullinge 3 - 4 Svedje Ohlson, Marco Svenström Ormingehallen
2018-10-06 10:15 150321007 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 7 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Söderbymalmskolan
2018-10-06 12:00 150321006 Salems IF - Vendelsö IK 6 - 3 Johan Hessing, Joacim Hansson Skogsängshallen
2018-10-06 12:00 150321008 Örby IS - Ingarö IF 4 - 2 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Högdalshallen
2019-01-20 10:15 150321010 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 7 - 3 Martin Svensson, Tim Svensson Grindtorpshallen
2018-10-13 11:30 150321011 FBI Tullinge - Örby IS 4 - 4 Lennart Asp, Christian Berger Tullingehallen
2018-10-13 17:00 150321012 Ingarö IF - Västerhaninge IBK 12 - 8 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Ingarö Sporthall
2018-10-14 15:15 150321013 Nacka Wallenstam IBK (B) - Salems IF 1 - 7 Lucas Werelius, Shabbir Ahmed Ormingehallen
2018-10-14 19:30 150321014 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 5 Hampus Viking, Johnny Andersson Lyckeby Sporthall
2019-01-19 14:00 150321015 Nacka Wallenstam IBK (A) - Täby FC (C) 5 - 4 Emilia Tuomela, Edvin Leijon Ormingehallen
2018-10-20 09:30 150321018 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge 3 - 3 Ida Sandberg, Isak Sjöblom Söderbymalmskolan
2018-10-20 17:00 150321017 Salems IF - Ingarö IF 4 - 4 Wilmer Axén, Didrik Axen Skogsängshallen
2018-10-21 10:15 150321016 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 6 - 4 Svedje Ohlson, Theodore Hurtig Tyresöhallen
2018-11-10 18:45 150321019 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 3 Didrik Axen, Wilmer Axén Järla Sporthall
2018-11-17 15:00 150321020 Täby FC (C) - Vendelsö IK 4 - 12 Rikard Söderlund, Simon Åbom Skarpängskolan A
2018-10-22 19:30 150321023 Nacka Wallenstam IBK (B) - Vendelsö IK 4 - 2 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Myrsjöskolan
2018-10-27 09:00 150321021 FBI Tullinge - Salems IF 4 - 4 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2018-10-27 13:30 150321022 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 6 Can Asal, Lucas Werelius Ingarö Sporthall
2018-11-24 14:00 150321025 Nacka Wallenstam IBK (A) - Västerhaninge IBK 3 - 6 Niclas Woxmark, Theodore Hurtig Söderbymalmskolan
2018-11-25 16:30 150321024 Örby IS - Täby FC (C) 3 - 2 Emilia Tuomela, Elin Holm Grindtorpshallen
2018-11-10 13:00 150321027 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - FBI Tullinge 1 - 0 Niclas Woxmark, Alexander Hellström Strandhallen - Tyresö
2018-11-11 09:00 150321029 Västerhaninge IBK - Örby IS 3 - 4 Tony Verho, Sampo Friberg Söderbymalmskolan
2018-11-11 14:15 150321026 Vendelsö IK - Ingarö IF 2 - 10 Magnus Eriksson, Fredrik Bousset Lyckeby Sporthall
2018-11-11 16:45 150321030 Täby FC (C) - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 4 Ulf Jonsson, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
2018-12-15 11:00 150321028 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 6 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Skogsängshallen
2018-11-18 13:15 150321033 Västerhaninge IBK - Täby FC (C) 8 - 6 Fredrik Hallenberg, Ken Johansson Söderbymalmskolan
2018-11-24 11:00 150321032 Ingarö IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 3 Aldin Imamovic, Osama Abaied Ingarö Sporthall
2018-11-24 11:45 150321034 Örby IS - Salems IF 4 - 5 Mats Andersson, Anthon Rosén Högdalshallen
2018-11-25 14:45 150321035 Nacka Wallenstam IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 5 - 1 Henry Niss Lager, Fredrik Berglund Sonesson Ormingehallen
2018-12-01 18:30 150321031 FBI Tullinge - Vendelsö IK 7 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Gustav Frank Tullingehallen
2018-12-01 13:00 150321037 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK (A) 3 - 4 Didrik Axen, Wilmer Axén Lyckeby Sporthall
2018-12-01 14:00 150321038 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Örby IS 0 - 4 Isak Sjöblom, Erik Adolfsson Strandhallen - Tyresö
2018-12-01 17:00 150321040 Täby FC (C) - Ingarö IF 6 - 6 Ida Nedin, Lucas Edberg Skarpängskolan B
2018-12-02 12:15 150321036 Nacka Wallenstam IBK (B) - FBI Tullinge 6 - 3 Kerin Maclean Mitchell, Henry Niss Lager Ormingehallen
2018-12-02 14:30 150321039 Salems IF - Västerhaninge IBK 8 - 5 Alexander Rosén, Anthon Rosén Skogsängshallen
2018-12-08 09:15 150321044 Örby IS - Vendelsö IK 4 - 4 Wilmer Axén, Didrik Axen Högdalshallen
2018-12-08 11:15 150321043 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 4 - 2 Messaye Aberra, Isak Sjöblom Söderbymalmskolan
2018-12-09 15:15 150321045 Nacka Wallenstam IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 4 Elin Holm, Jonas Holm Ormingehallen
2018-12-09 17:45 150321042 Salems IF - Täby FC (C) 0 - 6 Joakim Levin, Gustav Levin Skogsängshallen
2019-01-25 19:00 150321041 FBI Tullinge - Ingarö IF 1 - 9 Johan Nima, Sadjad Nima Rikstenshallen
2018-12-15 12:45 150321048 Örby IS - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 4 Joshua Axelsson, Emilia Tuomela Högdalshallen
2018-12-15 15:15 150321050 Täby FC (C) - FBI Tullinge 10 - 0 Rikard Söderlund, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2018-12-16 10:15 150321047 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK 7 - 2 Fredrik Pålsson, Petra Dynesius Söderbymalmskolan
2018-12-16 11:15 150321046 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 6 - 3 Osama Abaied, Sadjad Nima Skogsängshallen
2018-12-16 16:30 150321049 Nacka Wallenstam IBK (A) - Ingarö IF 3 - 4 Lucas Werelius, Tony Verho Ormingehallen
2019-01-12 09:15 150321051 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tullingehallen
2019-01-12 12:00 150321052 Ingarö IF - Örby IS 5 - 2 Mats Andersson, Johan Engvall Ingarö Sporthall
2019-01-12 15:30 150321055 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Täby FC (C) 4 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Strandhallen - Tyresö
2019-01-13 14:15 150321053 Nacka Wallenstam IBK (B) - Västerhaninge IBK 4 - 4 Henry Niss Lager, Edvin Leijon Ormingehallen
2019-01-13 15:30 150321054 Vendelsö IK - Salems IF 5 - 3 Emilia Tuomela, Joshua Axelsson Lyckeby Sporthall
2019-01-26 11:30 150321059 Örby IS - FBI Tullinge 6 - 2 Robert Vangeus, Mats Andersson Högdalshallen
2019-01-26 18:00 150321056 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Vendelsö IK 1 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Strandhallen - Tyresö
2019-01-27 11:00 150321057 Salems IF - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 6 Sezgin Youmer, Osama Abaied Skogsängshallen
2019-01-27 13:30 150321058 Västerhaninge IBK - Ingarö IF 0 - 8 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Söderbymalmskolan
2019-01-27 15:45 150321060 Täby FC (C) - Nacka Wallenstam IBK (A) 7 - 11 Rikard Söderlund, Wen-chung Tsai Tibblehallen CC
2019-02-02 14:00 150321062 Ingarö IF - Salems IF 9 - 0 Kevin Helly, Robert Vangeus Ingarö Sporthall
2019-02-02 16:00 150321061 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK 6 - 4 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2019-02-02 17:45 150321063 Nacka Wallenstam IBK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 6 - 5 Felix Fernström, Mats Andersson Ormingehallen
2019-02-03 17:00 150321064 Vendelsö IK - Täby FC (C) 2 - 6 Roland Nester, Björn Landin Lyckeby Sporthall
2019-03-29 16:45 150321065 Nacka Wallenstam IBK (A) - Örby IS 1 - 3 Daniel Bjerdahl, Robert Vangeus Ormingehallen
2019-02-16 11:15 150321069 Västerhaninge IBK - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 5 Leo Odell/Johansson, Johnny Mikael Claesson Söderbymalmskolan
2019-02-16 15:15 150321068 Salems IF - FBI Tullinge 4 - 1 Sadjad Nima, Johan Nima Skogsängshallen
2019-02-17 14:00 150321067 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Ingarö IF 3 - 6 Theodore Hurtig, Anders Asp Strandhallen - Tyresö
2019-02-17 16:45 150321066 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 10 Osama Abaied, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2019-02-17 17:00 150321070 Täby FC (C) - Örby IS 5 - 2 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Grindtorpshallen
2019-03-08 18:30 150321072 Ingarö IF - Vendelsö IK 6 - 3 Christian Högberg, Martin Johansson Ingarö Sporthall
2019-03-09 10:00 150321071 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 3 - 4 Lennart Asp, Karl-Johan Leijon Tullingehallen
2019-03-09 11:45 150321073 Nacka Wallenstam IBK (B) - Täby FC (C) 1 - 2 Lars Reuterhagen, Kent Kastell Myrsjöskolan
2019-03-10 10:15 150321074 Örby IS - Västerhaninge IBK 2 - 2 Daniel Mårtensson, Aldin Imamovic Högdalshallen
2019-03-10 11:30 150321075 Nacka Wallenstam IBK (A) - Salems IF 3 - 4 Håkan Taxén, Daniel Karlsson Ormingehallen
2019-03-16 14:00 150321079 Salems IF - Örby IS 6 - 0 Heimo Lyly, My Källström Lyly Skogsängshallen
2019-03-16 16:30 150321078 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Nacka Wallenstam IBK (A) 2 - 3 Kent Kastell, Kevin Helly Strandhallen - Tyresö
2019-03-16 18:15 150321077 Vendelsö IK - FBI Tullinge 5 - 3 Robin Berger, Christian Berger Lyckeby Sporthall
2019-03-17 10:30 150321080 Täby FC (C) - Västerhaninge IBK 4 - 4 Roger Nyström, Stefano Bianque Grindtorpshallen
2019-03-17 14:00 150321076 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ingarö IF 2 - 3 Tommy Egman, Tuva Egman Ormingehallen
2019-03-23 10:45 150321084 Örby IS - Tyresö Trollbäcken IBK (A) 6 - 2 Shabbir Ahmed, Johan Nima Högdalshallen
2019-03-23 11:30 150321082 Ingarö IF - Täby FC (C) 6 - 5 Martin Johansson, Christian Högberg Ingarö Sporthall
2019-03-23 14:30 150321081 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 10 Gustav Frank, Kevin Helly Tullingehallen
2019-03-24 11:30 150321083 Västerhaninge IBK - Salems IF 5 - 4 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Söderbymalmskolan
2019-03-24 15:30 150321085 Nacka Wallenstam IBK (A) - Vendelsö IK 0 - 6 Filip Lövenklint, Kevin Helly Ormingehallen
2019-03-30 13:45 150321086 Ingarö IF - FBI Tullinge 7 - 1 Joakim Levin, Gustav Levin Ingarö Sporthall
2019-03-30 15:30 150321088 Vendelsö IK - Örby IS 5 - 3 Johan Hessing, Mats Andersson Lyckeby Sporthall
2019-03-30 17:30 150321090 Täby FC (C) - Salems IF 9 - 3 Ej offentliggjord, Filip Lövenklint Grindtorpshallen
2019-03-31 12:30 150321089 Tyresö Trollbäcken IBK (A) - Västerhaninge IBK 3 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2019-03-31 13:00 150321087 Nacka Wallenstam IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (A) 1 - 3 Daniel Bäckner, Magnus Berg Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF 18 14 2 2 119-55 64 44
2. Täby FC (C) 18 10 2 6 103-77 26 32
3. Nacka Wallenstam IBK (A) 18 10 0 8 65-65 0 30
4. Salems IF 18 9 2 7 76-78 -2 29
5. Örby IS 18 8 3 7 63-60 3 27
6. Nacka Wallenstam IBK (B) 18 8 1 9 82-77 5 25
7. Västerhaninge IBK 18 7 4 7 75-86 -11 25
8. Vendelsö IK 18 6 1 11 72-88 -16 19
9. Tyresö Trollbäcken IBK (A) 18 6 0 12 55-78 -23 18
10. FBI Tullinge 18 3 3 12 49-95 -46 12
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis