Röd Klass P14-16 år (2018/19)

Gruppspel
Pantamera P N Röd Gr 1 (-02)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 09:00 141451005 S/W 2010 IBK P02-03 - Östra SK Jönköping P02-03 2 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Vrigstad Sporthall
2018-10-14 14:30 141451004 Öjaby Sport IBK P02-03 - Hovslätts IK P02-03/1 3 - 4 Dragan Zaharijev, Annie Nordmark Pär Lagerkvistskolan
2018-10-14 17:30 141451003 Jönköpings IK Ungdom P02 - Växjö IBK Utveckling P02-03/1 1 - 4 Anders A Nilsson, Ebba Bladh Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-10-07 12:00 141451009 Växjö IBK Utveckling P02-03/1 - Jönköpings IK Ungdom P03/1 6 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-10-19 20:00 141451007 Östra SK Jönköping P02-03 - Öjaby Sport IBK P02-03 1 - 6 Gustav Perman, Anders Perman Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-11-07 18:30 141451008 Hovslätts IK P02-03/1 - Jönköpings IK Ungdom P02 3 - 6 Nicklas Bard, Ricky Karlquist Stadsgården, Råslätt
2018-10-27 09:00 141451015 S/W 2010 IBK P02-03 - Öjaby Sport IBK P02-03 0 - 10 Bo-Göran Svensson, Viktor Bringstam Stockaryds Sporthall
2018-10-27 12:00 141451012 Aneby SK P02 - Växjö IBK Utveckling P02-03/1 4 - 9 Nicklas Bard, Patrik Revelj FB-hallen
2018-10-27 12:15 141451013 Jönköpings IK Ungdom P03/1 - Hovslätts IK P02-03/1 6 - 3 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-02-24 09:30 141451014 Jönköpings IK Ungdom P02 - Östra SK Jönköping P02-03 13 - 4 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Arenan - Jönköpings Idrottshus
2018-11-09 19:00 141451019 S/W 2010 IBK P02-03 - Växjö IBK Utveckling P02-03/1 2 - 10 Bo-Göran Svensson, Jan Blohm Vrigstad Sporthall
2018-11-10 08:30 141451020 Östra SK Jönköping P02-03 - Hovslätts IK P02-03/1 4 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-11-11 15:30 141451017 Jönköpings IK Ungdom P02 - Aneby SK P02 11 - 0 Gustav Perman, Anders Perman Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-11-15 20:00 141451023 Växjö IBK Utveckling P02-03/1 - Öjaby Sport IBK P02-03 1 - 2 Martin Risberg, Johan Oxenmyr Arabypark Arena
2018-11-17 14:00 141451021 Aneby SK P02 - Jönköpings IK Ungdom P03/1 0 - 10 Ivan Vovk, Adam Rydholm FB-hallen
2018-11-18 13:30 141451022 Hovslätts IK P02-03/1 - S/W 2010 IBK P02-03 3 - 5 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Stadsgården, Råslätt
2018-11-24 09:00 141451028 S/W 2010 IBK P02-03 - Aneby SK P02 1 - 4 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Vrigstad Sporthall
2018-11-24 13:45 141451030 Hovslätts IK P02-03/1 - Växjö IBK Utveckling P02-03/1 5 - 2 Gustav Perman, Anders Perman Stadsgården, Råslätt
2018-11-25 15:00 141451027 Öjaby Sport IBK P02-03 - Jönköpings IK Ungdom P03/1 2 - 3 Lars Hjelm, Edo Sabanovic Pär Lagerkvistskolan
2018-12-01 12:00 141451031 Aneby SK P02 - Öjaby Sport IBK P02-03 2 - 5 Nicklas Bard, Josef Bard FB-hallen
2018-12-01 12:30 141451033 Växjö IBK Utveckling P02-03/1 - Östra SK Jönköping P02-03 5 - 2 Lars Hjelm, Leif Johansson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-12-02 13:30 141451032 Jönköpings IK Ungdom P03/1 - Jönköpings IK Ungdom P02 2 - 4 Ivan Vovk, Adam Rydholm Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-12-08 12:00 141451037 S/W 2010 IBK P02-03 - Jönköpings IK Ungdom P02 2 - 10 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Vrigstad Sporthall
2018-12-09 10:00 141451038 Östra SK Jönköping P02-03 - Jönköpings IK Ungdom P03/1 2 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus D-hall
2018-12-09 12:00 141451039 Hovslätts IK P02-03/1 - Aneby SK P02 9 - 4 Claes Axelsson, Adam Nikolausson Stadsgården, Råslätt
2018-12-15 14:00 141451041 Aneby SK P02 - Östra SK Jönköping P02-03 2 - 7 Johan Ferm, Daniel Pettersson FB-hallen
2018-12-16 15:30 141451043 Jönköpings IK Ungdom P02 - Öjaby Sport IBK P02-03 5 - 1 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-12-16 17:30 141451042 Jönköpings IK Ungdom P03/1 - S/W 2010 IBK P02-03 7 - 3 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-01-13 10:30 141451048 Växjö IBK Utveckling P02-03/1 - Jönköpings IK Ungdom P02 1 - 3 Martin Risberg, Filip Karlsson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-13 17:30 141451046 Östra SK Jönköping P02-03 - S/W 2010 IBK P02-03 4 - 4 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-10 12:00 141451047 Hovslätts IK P02-03/1 - Öjaby Sport IBK P02-03 3 - 2 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Stadsgården, Råslätt
2019-01-17 19:30 141451053 Jönköpings IK Ungdom P02 - Hovslätts IK P02-03/1 3 - 3 Anders A Nilsson, Peter Nykvist Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-02-02 11:30 141451052 Jönköpings IK Ungdom P03/1 - Växjö IBK Utveckling P02-03/1 4 - 4 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-17 12:00 141451054 Öjaby Sport IBK P02-03 - Östra SK Jönköping P02-03 WO (5 - 0) Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Pär Lagerkvistskolan
2019-01-26 13:30 141451058 Hovslätts IK P02-03/1 - Jönköpings IK Ungdom P03/1 3 - 4 Kevin Rosén, Lucas Rosén Stadsgården, Råslätt
2019-01-27 13:30 141451059 Växjö IBK Utveckling P02-03/1 - Aneby SK P02 10 - 3 Daniel Gyllander, Malou Hallström Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-27 14:00 141451056 Öjaby Sport IBK P02-03 - S/W 2010 IBK P02-03 13 - 1 Martin Risberg, Johan Oxenmyr Pär Lagerkvistskolan
2019-01-27 17:30 141451057 Östra SK Jönköping P02-03 - Jönköpings IK Ungdom P02 2 - 9 Nicklas Bard, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-02-02 08:30 141451062 Hovslätts IK P02-03/1 - Östra SK Jönköping P02-03 10 - 2 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Stadsgården, Råslätt
2019-02-03 13:00 141451061 Aneby SK P02 - Jönköpings IK Ungdom P02 8 - 15 Nicklas Bard, Hannes Ragnar FB-hallen
2019-03-17 16:30 141451063 Växjö IBK Utveckling P02-03/1 - S/W 2010 IBK P02-03 6 - 3 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-07 18:30 141451069 S/W 2010 IBK P02-03 - Hovslätts IK P02-03/1 5 - 13 Bo-Göran Svensson, Viktor Bringstam Stockaryds Sporthall
2019-02-09 13:15 141451068 Öjaby Sport IBK P02-03 - Växjö IBK Utveckling P02-03/1 5 - 1 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Pär Lagerkvistskolan
2019-02-10 08:30 141451066 Jönköpings IK Ungdom P03/1 - Aneby SK P02 11 - 7 Nicklas Bard, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-02-16 12:30 141451073 Växjö IBK Utveckling P02-03/1 - Hovslätts IK P02-03/1 7 - 6 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-23 14:00 141451071 Aneby SK P02 - S/W 2010 IBK P02-03 9 - 9 Theo Claesson, Anton Tegvall FB-hallen
2019-03-01 20:00 141451072 Jönköpings IK Ungdom P03/1 - Öjaby Sport IBK P02-03 6 - 1 Kim Bjurek, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-02-23 15:30 141451076 Jönköpings IK Ungdom P02 - Jönköpings IK Ungdom P03/1 2 - 1 Mattias Tokic, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-02 13:15 141451077 Öjaby Sport IBK P02-03 - Aneby SK P02 11 - 2 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Pär Lagerkvistskolan
2019-03-03 11:00 141451079 Östra SK Jönköping P02-03 - Växjö IBK Utveckling P02-03/1 4 - 6 Adam Nikolausson, Håkan Söderman Arenan - Jönköpings Idrottshus
2019-03-09 12:00 141451081 Aneby SK P02 - Hovslätts IK P02-03/1 3 - 18 Jonas Jägerby, Ricky Karlquist FB-hallen
2019-03-10 13:30 141451083 Jönköpings IK Ungdom P02 - S/W 2010 IBK P02-03 18 - 1 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-10 15:30 141451082 Jönköpings IK Ungdom P03/1 - Östra SK Jönköping P02-03 13 - 1 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-13 18:30 141451087 S/W 2010 IBK P02-03 - Jönköpings IK Ungdom P03/1 3 - 9 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Vrigstad Sporthall
2019-03-16 11:45 141451088 Östra SK Jönköping P02-03 - Aneby SK P02 6 - 0 Anders Everstrand, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus D-hall
2019-03-16 13:15 141451086 Öjaby Sport IBK P02-03 - Jönköpings IK Ungdom P02 4 - 7 Kjell Persson, Lars Hjelm Pär Lagerkvistskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Ungdom P02 14 12 1 1 107-36 71 37
2. Jönköpings IK Ungdom P03/ 1 14 9 2 3 83-41 42 29
3. Växjö IBK Utveckling P02-03/ 1 14 9 1 4 72-49 23 28
4. Hovslätts IK P02-03/ 1 14 8 1 5 90-56 34 25
5. Öjaby Sport IBK P02-03 14 8 0 6 70-36 34 24
6. Östra SK Jönköping P02-03 14 3 2 9 43-84 -41 11
7. S/ W 2010 IBK P02-03 14 1 2 11 41-120 -79 5
8. Aneby SK P02 14 1 1 12 48-132 -84 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P N Röd Gr 2 (-03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 10:30 141450005 Jönköpings IK Ungdom P03/2 - Hovslätts IK P04/2 4 - 4 Anders A Nilsson, Patrik Revelj Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-10-13 12:00 141450002 Forserums IF P02-03 - Värnamo IK P03 7 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Forserums Sporthall
2018-10-20 12:30 141450006 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Jönköpings IK Ungdom P03/2 3 - 6 Jens Axelsson, Claes Axelsson Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-11-05 19:45 141450010 Värnamo IK P03 - Hovslätts IK P04/2 7 - 6 Alicia Almberg, Jonny Nilsson Tinas Ö
2018-10-27 12:00 141450013 Forserums IF P02-03 - Nässjö IBF P03 9 - 2 Sebastian Kullander, Anders A Nilsson Forserums Sporthall
2018-10-27 14:00 141450011 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Värnamo IK P03 6 - 6 Josef Albertsson, Hannes Ragnar Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-10-28 08:30 141450014 Hovslätts IK P04/2 - Jönköpings IK Ungdom P03/2 1 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Stadsgården, Råslätt
2018-11-10 12:00 141450016 Forserums IF P02-03 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 5 - 2 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Forserums Sporthall
2018-11-11 17:00 141450020 Hovslätts IK P04/2 - Nässjö IBF P03 12 - 2 Jonny Nilsson, Jonas Kvant Norrahammars Sporthall
2018-11-18 13:30 141450022 Nässjö IBF P03 - Jönköpings IK Ungdom P03/2 4 - 15 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Nässjö Sporthall
2018-11-18 15:30 141450025 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Hovslätts IK P04/2 4 - 5 Anders A Nilsson, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-11-25 15:30 141450030 Nässjö IBF P03 - Forserums IF P02-03 2 - 7 Patrik Revelj, Adam Rydholm Nässjö Sporthall
2018-11-25 17:00 141450029 Hovslätts IK P04/2 - Värnamo IK P03 5 - 4 Daniel Pettersson, Johnny Edh Norrahammars Sporthall
2018-12-01 11:00 141450034 Värnamo IK P03 - Jönköpings IK Ungdom P03/2 2 - 7 Gustav Perman, Anders Perman Tinas Ö
2018-12-01 12:00 141450032 Forserums IF P02-03 - Hovslätts IK P04/2 3 - 13 Michael Johansson, Magnus Widlund Forserums Sporthall
2018-12-02 15:30 141450035 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Nässjö IBF P03 3 - 0 Ivan Vovk, Adam Rydholm Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-12-07 19:30 141450038 Hovslätts IK P04/2 - Forserums IF P02-03 5 - 2 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Norrahammars Sporthall
2018-12-08 10:30 141450037 Jönköpings IK Ungdom P03/2 - Nässjö IBF P03 11 - 2 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-16 16:00 141450036 Värnamo IK P03 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 12 - 5 Kim Bjurek, Simon Fennsjö Värnamo Sporthall
2018-12-15 12:00 141450042 Forserums IF P02-03 - Jönköpings IK Ungdom P03/2 2 - 7 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Forserums Sporthall
2018-12-16 12:00 141450044 Värnamo IK P03 - Nässjö IBF P03 17 - 2 Bjarne Olsen, Josef Bard Tinas Ö
2018-12-19 18:45 141450045 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Hovslätts IK P04/2 5 - 3 Nicklas Bard, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-01-12 17:00 141450046 Hovslätts IK P04/2 - Jönköpings IK Ungdom P03/2 5 - 3 Jonny Nilsson, Ricky Karlquist Norrahammars Sporthall
2019-01-13 12:00 141450049 Värnamo IK P03 - Forserums IF P02-03 10 - 2 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Tinas Ö
2019-01-13 15:15 141450047 Nässjö IBF P03 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 0 - 14 Johnny Edh, Peter Nykvist Nässjö Sporthall
2019-01-19 12:15 141450055 Jönköpings IK Ungdom P03/2 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 1 - 3 Claes Axelsson, Kim Bjurek Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-01-19 13:45 141450053 Hovslätts IK P04/2 - Nässjö IBF P03 12 - 7 Theo Claesson, Oskar Lööke Stadsgården, Råslätt
2019-01-26 09:30 141450058 Nässjö IBF P03 - Forserums IF P02-03 3 - 4 Anders A Nilsson, Adam Rydholm Nässjö Sporthall
2019-01-26 11:00 141450060 Värnamo IK P03 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 7 - 6 Gustav Perman, Anders Perman Tinas Ö
2018-11-11 17:30 141450063 Jönköpings IK Ungdom P03/2 - Värnamo IK P03 8 - 10 Gustav Perman, Anders Perman Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-02-02 12:00 141450062 Nässjö IBF P03 - Hovslätts IK P04/2 2 - 10 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Nässjö Sporthall
2019-02-03 13:30 141450065 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Forserums IF P02-03 8 - 3 Anders A Nilsson, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-02-09 17:30 141450069 Jönköpings IK Ungdom P03/2 - Nässjö IBF P03 6 - 2 Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-02-24 10:00 141450066 Forserums IF P02-03 - Värnamo IK P03 6 - 7 Simon Fennsjö, Peter Nykvist Forserums Sporthall
2019-03-04 20:00 141450070 Hovslätts IK P04/2 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 4 - 6 Kevin Rosén, Lucas Rosén Barnarps Sporthall
2019-02-16 12:00 141450072 Forserums IF P02-03 - Jönköpings IK Ungdom P03/2 2 - 10 Claes Axelsson, Simon Fennsjö Forserums Sporthall
2019-02-23 11:00 141450074 Värnamo IK P03 - Hovslätts IK P04/2 11 - 8 Bo-Göran Svensson, Bjarne Olsen Tinas Ö
2019-02-20 18:45 141450076 Jönköpings IK Ungdom P04/1 - Forserums IF P02-03 7 - 5 Gustav Perman, Anders Perman Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-02 14:00 141450080 Nässjö IBF P03 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 7 - 12 Patrik Revelj, Ivan Vovk Nässjö Sporthall
2019-03-03 15:30 141450078 Jönköpings IK Ungdom P03/2 - Värnamo IK P03 6 - 4 Hannes Ragnar, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-09 12:00 141450082 Forserums IF P02-03 - Hovslätts IK P04/2 3 - 8 Michael Johansson, Nicklas Bard Forserums Sporthall
2019-03-10 12:00 141450084 Värnamo IK P03 - Nässjö IBF P03 11 - 1 Bo-Göran Svensson, Jan Blohm Tinas Ö
2019-03-16 11:00 141450085 Jönköpings IK Ungdom P03/2 - Jönköpings IK Ungdom P04/1 6 - 4 Kevin Rosén, Lucas Rosén Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-17 13:00 141450089 Nässjö IBF P03 - Värnamo IK P03 3 - 11 Simon Fennsjö, Adam Rydholm Nässjö Sporthall
2019-03-17 17:30 141450087 Jönköpings IK Ungdom P03/2 - Forserums IF P02-03 7 - 2 Kevin Rosén, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Ungdom P03/ 2 15 11 1 3 100-50 50 34
2. Värnamo IK P03 15 10 1 4 123-78 45 31
3. Hovslätts IK P04/ 2 15 9 1 5 101-66 35 28
4. Jönköpings IK Ungdom P04/ 1 15 8 1 6 88-70 18 25
5. Forserums IF P02-03 15 5 0 10 62-95 -33 15
6. Nässjö IBF P03 15 0 0 15 39-154 -115 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P N Röd Gr 3 (-04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 15:00 141452001 Husqvarna IK P04 - Aneby SK P03-04 0 - 10 Magnus Widlund, Johan Ferm Huskvarna Sporthall A
2018-10-14 13:30 141452004 Gränna AIS P03-05 - Forserums IF P04-05 10 - 1 Anders Everstrand, Thomas Atting Ribbahallen A-hall
2018-10-14 14:15 141452003 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 4 - 6 Jonas Jägerby, Jonas Kvant Habo Sporthall A-hall
2018-10-20 08:30 141452009 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 13 - 0 Theo Claesson, Anton Tegvall Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-10-21 11:00 141452008 Forserums IF P04-05 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 1 - 10 Michael Johansson, Patrik Revelj Forserums Sporthall
2018-10-21 13:30 141452007 Hovslätts IK P04/1 - Gränna AIS P03-05 4 - 5 Anders A Nilsson, Claes Axelsson Stadsgården, Råslätt
2018-10-28 14:45 141452014 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 - Hovslätts IK P04/1 8 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Habo Sporthall A-hall
2018-10-28 16:30 141452013 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Forserums IF P04-05 8 - 4 Gustav Jarnegren, Oliver Hillerström Torpshallen
2018-10-28 19:00 141452012 Husqvarna IK P04 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 2 - 7 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Huskvarna Sporthall A
2018-11-10 14:30 141452016 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Aneby SK P03-04 3 - 3 Claes Axelsson, Alicia Almberg Torpshallen
2018-11-10 15:45 141452020 Hovslätts IK P04/1 - Forserums IF P04-05 28 - 2 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Barnarps Sporthall
2018-11-11 09:30 141452017 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 - Husqvarna IK P04 9 - 3 Jonas Jägerby, Nicklas Bard Habo Sporthall A-hall
2018-11-17 12:30 141452021 Husqvarna IK P04 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 6 - 5 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Huskvarna Sporthall A
2018-11-17 16:00 141452025 Aneby SK P03-04 - Hovslätts IK P04/1 2 - 8 Ivan Vovk, Adam Rydholm FB-hallen
2018-11-18 17:30 141452023 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Gränna AIS P03-05 12 - 3 Anders A Nilsson, Ricky Karlquist Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-11-24 12:00 141452030 Forserums IF P04-05 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 2 - 8 Theo Claesson, Anton Tegvall Forserums Sporthall
2018-11-24 13:15 141452026 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 - Aneby SK P03-04 5 - 3 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Habo Sporthall C-hall
2018-11-25 13:30 141452027 Gränna AIS P03-05 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 6 - 4 Fredrik Billemark, Magnus Andersson Ribbahallen A-hall
2018-12-01 10:00 141452035 Aneby SK P03-04 - Forserums IF P04-05 8 - 2 Nicklas Bard, Josef Bard FB-hallen
2018-12-01 18:00 141452032 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 4 - 4 Johnny Edh, Patrik Revelj Torpshallen
2018-12-02 09:15 141452031 Husqvarna IK P04 - Gränna AIS P03-05 3 - 9 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Huskvarna Sporthall A
2018-12-02 17:30 141452033 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Hovslätts IK P04/1 6 - 1 Ivan Vovk, Mattias Tokic Jönköpings Idrottshus B-hall
2018-12-08 10:00 141452039 Forserums IF P04-05 - Husqvarna IK P04 3 - 6 Adam Nikolausson, Jonas Jägerby Forserums Sporthall
2018-12-08 13:45 141452038 Hovslätts IK P04/1 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 4 - 7 Gustav Perman, Anders Perman Stadsgården, Råslätt
2018-12-08 15:30 141452036 Gränna AIS P03-05 - Aneby SK P03-04 7 - 2 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Ribbahallen A-hall
2018-12-15 16:00 141452045 Aneby SK P03-04 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 4 - 4 Johan Ferm, Daniel Pettersson FB-hallen
2018-12-16 09:15 141452041 Husqvarna IK P04 - Hovslätts IK P04/1 1 - 9 Jonas Jägerby, Ludvig Petersson Huskvarna Sporthall A
2018-12-16 14:00 141452043 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 - Gränna AIS P03-05 3 - 10 Nicklas Bard, Jonas Kvant Habo Sporthall A-hall
2019-01-12 10:00 141452050 Aneby SK P03-04 - Husqvarna IK P04 11 - 2 Hannes Ragnar, Anders Everstrand FB-hallen
2019-01-12 10:30 141452048 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 15 - 0 Theo Claesson, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-01-13 11:00 141452047 Forserums IF P04-05 - Gränna AIS P03-05 2 - 9 Johnny Edh, Peter Nykvist Forserums Sporthall
2019-01-19 09:30 141452053 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 - Forserums IF P04-05 7 - 4 Johnny Edh, Ricky Karlquist Habo Sporthall A-hall
2019-02-24 13:00 141452054 Gränna AIS P03-05 - Hovslätts IK P04/1 3 - 2 Mattias Tokic, Lucas Rosén Ribbahallen A-hall
2019-03-08 19:00 141452052 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 3 - 10 Nicklas Bard, Josef Bard Torpshallen
2019-01-26 12:00 141452058 Forserums IF P04-05 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 2 - 10 Theo Claesson, Bjarne Olsen Forserums Sporthall
2019-01-26 15:30 141452057 Hovslätts IK P04/1 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 2 - 4 Peter Nykvist, Lucas Rosén Stadsgården, Råslätt
2019-01-27 13:30 141452059 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Husqvarna IK P04 7 - 0 Nicklas Bard, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-02-02 10:00 141452065 Aneby SK P03-04 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 6 - 0 Kim Bjurek, Simon Fennsjö FB-hallen
2019-02-03 09:15 141452061 Husqvarna IK P04 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 4 - 11 Kevin Rosén, Lucas Rosén Huskvarna Sporthall A
2019-02-03 11:00 141452062 Forserums IF P04-05 - Hovslätts IK P04/1 2 - 14 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Forserums Sporthall
2019-01-27 15:15 141452070 Hovslätts IK P04/1 - Aneby SK P03-04 5 - 2 Mattias Tokic, Kim Bjurek Stadsgården, Råslätt
2019-02-02 12:00 141452068 Gränna AIS P03-05 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 1 - 7 Isak Mörnstål, Oskar Lööke Ribbahallen A-hall
2019-02-09 14:30 141452066 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Husqvarna IK P04 8 - 1 Daniel Pettersson, Johnny Edh Torpshallen
2019-02-23 11:30 141452073 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Forserums IF P04-05 13 - 2 Jonny Nilsson, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-02-23 16:00 141452072 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Gränna AIS P03-05 8 - 7 Gerhardt Borkowski, Magnus Widlund Torpshallen
2019-02-23 16:00 141452075 Aneby SK P03-04 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 3 - 7 Theo Claesson, Anton Tegvall FB-hallen
2019-03-02 10:15 141452079 Hovslätts IK P04/1 - Jönköpings IK Ungdom P04/2 0 - 0 Kevin Rosén, Lucas Rosén Stadsgården, Råslätt
2019-03-02 12:00 141452080 Forserums IF P04-05 - Aneby SK P03-04 3 - 5 Kim Bjurek, Suvad Kaltak Forserums Sporthall
2019-03-03 09:30 141452076 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 - Bankeryds Skid o MK P03-04/2 8 - 5 Kevin Rosén, Lucas Rosén Habo Sporthall A-hall
2019-03-03 13:30 141452077 Gränna AIS P03-05 - Husqvarna IK P04 13 - 6 Claes Axelsson, Tobias Axelsson Ribbahallen A-hall
2019-03-05 19:45 141452082 Bankeryds Skid o MK P03-04/2 - Hovslätts IK P04/1 3 - 6 Jonny Nilsson, Johnny Edh Torpshallen
2019-03-09 10:00 141452085 Aneby SK P03-04 - Gränna AIS P03-05 5 - 5 Jonas Jägerby, Ricky Karlquist FB-hallen
2019-03-10 12:30 141452081 Husqvarna IK P04 - Forserums IF P04-05 10 - 9 Theo Claesson, Anton Tegvall Huskvarna Sporthall A
2019-03-10 17:30 141452090 Jönköpings IK Ungdom P04/2 - Aneby SK P03-04 4 - 0 Kim Bjurek, Peter Nykvist Jönköpings Idrottshus B-hall
2019-03-16 10:15 141452088 Hovslätts IK P04/1 - Husqvarna IK P04 14 - 2 Kim Bjurek, Peter Nykvist Stadsgården, Råslätt
2019-03-17 15:30 141452086 Gränna AIS P03-05 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 6 - 3 Theo Claesson, Anton Tegvall Ribbahallen A-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Jönköpings IK Ungdom P04/ 2 14 12 2 0 112-22 90 38
2. Gränna AIS P03-05 14 10 1 3 94-62 32 31
3. Fagerhult Habo IBK Ungdom P04 14 9 1 4 83-68 15 28
4. Hovslätts IK P04/ 1 14 7 1 6 99-47 52 22
5. Aneby SK P03-04 14 5 3 6 64-55 9 18
6. Bankeryds Skid o MK P03-04/ 2 14 5 2 7 68-80 -12 17
7. Husqvarna IK P04 14 3 0 11 46-125 -79 9
8. Forserums IF P04-05 14 0 0 14 39-146 -107 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P V Röd Gr 2 (-03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-10 20:00 141453004 Ingelstad IBK P02-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 7 - 7 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Ingelstads Sporthall
2018-10-13 14:00 141453002 Gransholms IF P03-04 - Öjaby Sport IBK P03-04 1 - 10 Sean Norouz, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2018-10-14 12:00 141453003 Hovshaga AIF P04/1 - Älmhults IBK P02-04 6 - 2 Leif Johansson, Martin Risberg Hovshaga Sporthall
2018-10-14 17:30 141453005 Lagan IBK P03-04 - Rottne IF P03-04 4 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Åbyhallen
2018-10-16 19:30 141453010 Öjaby Sport IBK P03-04 - Alvesta IBK P03 3 - 1 Sean Norouz, Filip Karlsson Pär Lagerkvistskolan
2018-10-20 15:00 141453007 Rottne IF P03-04 - Ingelstad IBK P02-04 0 - 5 Leif Johansson, Dan Runberg Rottne Sporthall
2018-10-21 11:00 141453009 Älmhults IBK P02-04 - Gransholms IF P03-04 11 - 6 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2018-10-21 17:30 141453008 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Hovshaga AIF P04/1 9 - 1 Hani Mousaviyan-Utter, Annie Nordmark Fortnox Arena Nivika hallen
2018-10-28 14:30 141453014 Hovshaga AIF P04/1 - Rottne IF P03-04 6 - 7 Kristian Constantinescu, Martin Risberg Hovshaga Sporthall
2018-10-28 17:30 141453015 Lagan IBK P03-04 - Ingelstad IBK P02-04 5 - 14 Kjell Persson, Leif Johansson Åbyhallen
2018-11-04 16:00 141453012 Alvesta IBK P03 - Älmhults IBK P02-04 10 - 1 Jan Blohm, Bjarne Olsen Alvesta Sporthall
2018-11-11 09:45 141453013 Gransholms IF P03-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 1 - 18 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Gemla Sporthall
2018-11-09 19:30 141453018 Ingelstad IBK P02-04 - Öjaby Sport IBK P03-04 5 - 6 Leif Johansson, Kjell Persson Ingelstads Sporthall
2018-11-11 14:00 141453017 Hovshaga AIF P04/1 - Alvesta IBK P03 1 - 8 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Hovshaga Sporthall
2018-11-17 11:00 141453020 Rottne IF P03-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 1 - 12 Edo Sabanovic, Leif Johansson Rottne Sporthall
2018-11-20 19:00 141453019 Lagan IBK P03-04 - Älmhults IBK P02-04 2 - 8 Gustav Perman, Anders Perman Åbyhallen
2018-11-18 10:00 141453022 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Lagan IBK P03-04 13 - 3 Martin Risberg, Senad Hamula Arabypark Arena
2018-11-18 12:00 141453021 Alvesta IBK P03 - Gransholms IF P03-04 9 - 1 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2018-11-18 14:00 141453023 Älmhults IBK P02-04 - Ingelstad IBK P02-04 6 - 2 Lars Hjelm, Kjell Persson Haganäshallen
2018-11-20 19:30 141453024 Öjaby Sport IBK P03-04 - Hovshaga AIF P04/1 4 - 3 Edo Sabanovic, Sean Norouz Pär Lagerkvistskolan
2018-11-24 11:00 141453027 Ingelstad IBK P02-04 - Gransholms IF P03-04 10 - 3 Daniel Gyllander, Robert Risberg Ingelstads Sporthall
2018-11-24 15:00 141453029 Rottne IF P03-04 - Öjaby Sport IBK P03-04 0 - 7 Sean Norouz, Filip Karlsson Rottne Sporthall
2018-11-24 16:30 141453030 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Älmhults IBK P02-04 13 - 3 Lars Hjelm, Edo Sabanovic Fortnox Arena B-hall
2018-11-25 17:30 141453028 Lagan IBK P03-04 - Alvesta IBK P03 2 - 9 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Åbyhallen
2018-11-30 18:30 141453033 Älmhults IBK P02-04 - Rottne IF P03-04 10 - 0 Jesper Abrahamsson, Håkan Abrahamsson Haganäshallen
2018-12-01 14:00 141453032 Gransholms IF P03-04 - Hovshaga AIF P04/1 4 - 3 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Gemla Sporthall
2018-12-02 12:00 141453031 Alvesta IBK P03 - Ingelstad IBK P02-04 3 - 9 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2018-12-02 15:00 141453034 Öjaby Sport IBK P03-04 - Lagan IBK P03-04 12 - 2 Sean Norouz, Johan Oxenmyr Pär Lagerkvistskolan
2018-12-08 13:30 141453039 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Alvesta IBK P03 7 - 5 Filip Karlsson, Bjarne Olsen Fortnox Arena B-hall
2018-12-08 15:00 141453038 Rottne IF P03-04 - Gransholms IF P03-04 5 - 13 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Rottne Sporthall
2018-12-09 11:30 141453040 Älmhults IBK P02-04 - Öjaby Sport IBK P03-04 6 - 5 Annie Nordmark, Edo Sabanovic Haganäshallen
2018-12-09 17:30 141453037 Lagan IBK P03-04 - Hovshaga AIF P04/1 2 - 5 Gustav Perman, Anders Perman Åbyhallen
2018-12-15 15:00 141453044 Öjaby Sport IBK P03-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 10 - 10 Leif Johansson, Kjell Persson Pär Lagerkvistskolan
2018-12-16 10:00 141453041 Alvesta IBK P03 - Rottne IF P03-04 12 - 2 Lars Hjelm, Hani Mousaviyan-Utter Alvesta Sporthall
2018-12-16 11:00 141453042 Gransholms IF P03-04 - Lagan IBK P03-04 8 - 4 Sean Norouz, Filip Karlsson Gemla Sporthall
2018-12-16 12:00 141453043 Hovshaga AIF P04/1 - Ingelstad IBK P02-04 2 - 5 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Hovshaga Sporthall
2019-01-12 15:00 141453046 Rottne IF P03-04 - Lagan IBK P03-04 3 - 5 Edo Sabanovic, Senad Hamula Rottne Sporthall
2019-01-13 11:00 141453048 Älmhults IBK P02-04 - Hovshaga AIF P04/1 8 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Haganäshallen
2019-01-13 16:00 141453049 Öjaby Sport IBK P03-04 - Gransholms IF P03-04 8 - 2 Gustav Svensson, Annie Nordmark Pär Lagerkvistskolan
2019-02-07 19:00 141453047 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Ingelstad IBK P02-04 9 - 8 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena B-hall
2019-01-19 14:00 141453054 Ingelstad IBK P02-04 - Rottne IF P03-04 11 - 1 Daniel Gyllander, Rolf Vatvedt Ingelstads Sporthall
2019-01-19 16:00 141453053 Hovshaga AIF P04/1 - Växjö IBK Utveckling P04/1 3 - 4 Filip Karlsson, Suvad Kaltak Hovshaga Sporthall
2019-01-20 12:00 141453052 Gransholms IF P03-04 - Älmhults IBK P02-04 5 - 4 Daniel Pettersson, Johnny Edh Gemla Sporthall
2019-01-25 18:30 141453051 Alvesta IBK P03 - Öjaby Sport IBK P03-04 6 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-01-26 15:00 141453057 Rottne IF P03-04 - Hovshaga AIF P04/1 3 - 11 Leif Johansson, Johan Oxenmyr Rottne Sporthall
2019-01-26 17:30 141453058 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Gransholms IF P03-04 8 - 3 Christer Jonsson, Nicklas Hult Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-27 10:30 141453059 Älmhults IBK P02-04 - Alvesta IBK P03 2 - 9 Jesper Grönblad, Håkan Abrahamsson Haganäshallen
2019-01-27 13:00 141453056 Ingelstad IBK P02-04 - Lagan IBK P03-04 7 - 1 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Ingelstads Sporthall
2019-02-01 18:30 141453063 Älmhults IBK P02-04 - Lagan IBK P03-04 3 - 3 Johnny Edh, Suvad Kaltak Haganäshallen
2019-02-02 10:00 141453061 Alvesta IBK P03 - Hovshaga AIF P04/1 11 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-02-03 10:30 141453062 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Rottne IF P03-04 22 - 1 Johan Oxenmyr, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-03 15:00 141453064 Öjaby Sport IBK P03-04 - Ingelstad IBK P02-04 4 - 6 Filip Karlsson, Johan Oxenmyr Pär Lagerkvistskolan
2019-02-09 14:00 141453066 Gransholms IF P03-04 - Alvesta IBK P03 0 - 8 Michael Johansson, Stefan Karlsson Gemla Sporthall
2019-02-10 12:30 141453067 Hovshaga AIF P04/1 - Öjaby Sport IBK P03-04 0 - 8 Senad Hamula, Filip Karlsson Hovshaga Sporthall
2019-02-10 17:30 141453069 Lagan IBK P03-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 6 - 24 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Åbyhallen
2019-03-06 20:00 141453068 Ingelstad IBK P02-04 - Älmhults IBK P02-04 7 - 3 Kristian Constantinescu, Edo Sabanovic Ingelstads Sporthall
2019-02-15 18:30 141453073 Älmhults IBK P02-04 - Växjö IBK Utveckling P04/1 1 - 19 Kristian Constantinescu, Kevin Andersson Haganäshallen
2019-02-24 18:00 141453074 Öjaby Sport IBK P03-04 - Rottne IF P03-04 18 - 1 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Pär Lagerkvistskolan
2019-03-15 19:00 141453071 Alvesta IBK P03 - Lagan IBK P03-04 11 - 3 Lars Hjelm, Filip Karlsson Åbyhallen
2019-03-18 19:30 141453072 Gransholms IF P03-04 - Ingelstad IBK P02-04 1 - 7 Johan Oxenmyr, Lars Hjelm Gemla Sporthall
2019-03-01 19:30 141453077 Ingelstad IBK P02-04 - Alvesta IBK P03 8 - 1 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Ingelstads Sporthall
2019-03-02 15:00 141453079 Rottne IF P03-04 - Älmhults IBK P02-04 3 - 4 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Rottne Sporthall
2019-03-03 14:00 141453076 Hovshaga AIF P04/1 - Gransholms IF P03-04 5 - 10 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Hovshaga Sporthall
2019-03-03 17:30 141453078 Lagan IBK P03-04 - Öjaby Sport IBK P03-04 6 - 11 Johan Oxenmyr, Kristian Constantinescu Åbyhallen
2019-02-28 19:45 141453084 Öjaby Sport IBK P03-04 - Älmhults IBK P02-04 9 - 2 Michéll Borgström, Kjell Persson Pär Lagerkvistskolan
2019-03-09 16:00 141453083 Hovshaga AIF P04/1 - Lagan IBK P03-04 5 - 7 Leif Johansson, Johan Oxenmyr Hovshaga Sporthall
2019-03-10 12:00 141453081 Alvesta IBK P03 - Växjö IBK Utveckling P04/1 7 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Alvesta Sporthall
2019-03-10 12:00 141453082 Gransholms IF P03-04 - Rottne IF P03-04 7 - 2 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Gemla Sporthall
2019-03-15 18:30 141453089 Växjö IBK Utveckling P04/1 - Öjaby Sport IBK P03-04 8 - 5 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen
2019-03-16 14:00 141453086 Ingelstad IBK P02-04 - Hovshaga AIF P04/1 8 - 2 Hani Mousaviyan-Utter, Filip Karlsson Ingelstads Sporthall
2019-03-16 15:00 141453088 Rottne IF P03-04 - Alvesta IBK P03 1 - 19 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Rottne Sporthall
2019-03-17 17:30 141453087 Lagan IBK P03-04 - Gransholms IF P03-04 2 - 5 Jan Blohm, Andreas Karlsson Åbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling P04/ 1 16 13 2 1 188-65 123 41
2. Ingelstad IBK P02-04 16 12 1 3 119-54 65 37
3. Alvesta IBK P03 16 12 0 4 129-53 76 36
4. Öjaby Sport IBK P03-04 16 11 1 4 124-59 65 34
5. Älmhults IBK P02-04 16 7 1 8 74-103 -29 22
6. Gransholms IF P03-04 16 7 0 9 70-114 -44 21
7. Hovshaga AIF P04/ 1 16 3 0 13 61-100 -39 9
8. Lagan IBK P03-04 16 2 2 12 57-142 -85 8
9. Rottne IF P03-04 16 1 1 14 34-166 -132 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P V Röd Gr 3 (-04)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 10:30 141454004 Hovshaga AIF P04/2 - Vimmerby IBK P03-04 2 - 4 Edo Sabanovic, Johan Oxenmyr Hovshaga Sporthall
2018-10-13 16:00 141454001 Alvesta IBK P04 - Nässjö IBF P04 2 - 1 Kjell Persson, Johan Oxenmyr Alvesta Sporthall
2018-10-14 11:00 141454002 Bodafors IBS P03-05 - Växjö IBK Utveckling P04/2 12 - 9 Alicia Almberg, Jonny Nilsson Bodafors Sporthall
2018-10-14 13:00 141454005 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 - Vetlanda IBF P04 11 - 4 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Habo Sporthall C-hall
2018-10-14 16:00 141454003 Hovmantorps GOIF P03-05 - Värnamo IK P04 3 - 4 Hani Mousaviyan-Utter, Gustav Svensson Allhallen, Hovmantorp
2018-10-20 11:45 141454006 Nässjö IBF P04 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 6 - 0 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Handskerydshallen
2018-10-20 13:00 141454007 Vetlanda IBF P04 - Hovshaga AIF P04/2 2 - 4 Michael Johansson, Patrik Revelj ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-10-21 16:00 141454009 Värnamo IK P04 - Bodafors IBS P03-05 4 - 4 Bo-Göran Svensson, Andreas Karlsson Tinas Ö
2018-11-11 14:00 141454008 Vimmerby IBK P03-04 - Hovmantorps GOIF P03-05 8 - 3 Stefan Karlsson, Dawan Mofak Vimmerby Sporthall
2019-02-28 19:00 141454010 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Alvesta IBK P04 6 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Sam Najafizadeh Fortnox Arena B-hall
2018-10-27 11:00 141454013 Bodafors IBS P03-05 - Vimmerby IBK P03-04 4 - 3 Fredrik Billemark, Jonas Jägerby Bodafors Sporthall
2018-10-27 11:45 141454011 Nässjö IBF P04 - Växjö IBK Utveckling P04/2 3 - 23 Gerhardt Borkowski, Ricky Karlquist Handskerydshallen
2018-10-28 12:15 141454015 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 - Hovshaga AIF P04/2 2 - 5 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Habo Sporthall C-hall
2018-10-28 14:45 141454012 Alvesta IBK P04 - Värnamo IK P04 3 - 6 Kjell Persson, Leif Johansson Alvesta Sporthall
2018-12-08 10:00 141454014 Hovmantorps GOIF P03-05 - Vetlanda IBF P04 17 - 1 Daniel Gyllander, Robert Risberg Allhallen, Hovmantorp
2018-11-07 18:30 141454016 Bodafors IBS P03-05 - Nässjö IBF P04 8 - 6 Hannes Ragnar, Patrik Revelj Bodafors Sporthall
2018-11-10 10:30 141454020 Vetlanda IBF P04 - Vimmerby IBK P03-04 3 - 5 Bo-Göran Svensson, Michael Johansson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-11-10 14:30 141454018 Hovshaga AIF P04/2 - Växjö IBK Utveckling P04/2 5 - 8 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Hovshaga Sporthall
2018-11-10 16:00 141454017 Hovmantorps GOIF P03-05 - Alvesta IBK P04 8 - 3 Sean Norouz, Filip Karlsson Allhallen, Hovmantorp
2018-11-11 11:15 141454019 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 - Värnamo IK P04 5 - 5 Jonas Jägerby, Ricky Karlquist Habo Sporthall A-hall
2018-11-18 12:00 141454023 Värnamo IK P04 - Hovshaga AIF P04/2 11 - 3 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Tinas Ö
2018-11-18 14:00 141454021 Alvesta IBK P04 - Bodafors IBS P03-05 14 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2018-11-18 15:30 141454025 Nässjö IBF P04 - Vetlanda IBF P04 3 - 5 Ludvig Petersson, Rikard Petersson Nässjö Sporthall
2018-11-18 16:15 141454024 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Hovmantorps GOIF P03-05 5 - 4 Christer Jonsson, Nicklas Hult Pär Lagerkvistskolan
2018-11-18 16:30 141454022 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 - Vimmerby IBK P03-04 2 - 2 Theo Claesson, Anton Tegvall Habo Sporthall A-hall
2018-11-24 13:00 141454030 Vimmerby IBK P03-04 - Värnamo IK P04 3 - 7 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Vimmerby Sporthall
2018-11-24 15:00 141454028 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 - Alvesta IBK P04 6 - 8 Jens Axelsson, Tobias Axelsson Habo Sporthall C-hall
2018-11-24 16:00 141454026 Hovmantorps GOIF P03-05 - Nässjö IBF P04 7 - 5 Rolf Vatvedt, Bengt Bolander Allhallen, Hovmantorp
2018-11-25 10:30 141454029 Vetlanda IBF P04 - Växjö IBK Utveckling P04/2 2 - 8 Adam Rydholm, Jonas Jägerby ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-12-08 10:00 141454027 Hovshaga AIF P04/2 - Bodafors IBS P03-05 1 - 9 Filip Karlsson, Bjarne Olsen Hovshaga Sporthall
2018-12-01 10:30 141454034 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 5 - 3 Lars Hjelm, Leif Johansson Fortnox Arena Nivika hallen
2018-12-01 12:00 141454035 Nässjö IBF P04 - Vimmerby IBK P03-04 5 - 5 Oskar Lööke, Patrik Revelj Handskerydshallen
2018-12-02 10:00 141454031 Alvesta IBK P04 - Hovshaga AIF P04/2 7 - 5 Hani Mousaviyan-Utter, Kjell Persson Alvesta Sporthall
2018-12-02 10:45 141454033 Värnamo IK P04 - Vetlanda IBF P04 8 - 5 Bjarne Olsen, Patrik Revelj Tinas Ö
2019-02-07 19:30 141454032 Bodafors IBS P03-05 - Hovmantorps GOIF P03-05 14 - 5 Fredrik Billemark, Jonas Jägerby Bodafors Sporthall
2018-12-08 12:00 141454039 Vimmerby IBK P03-04 - Alvesta IBK P04 7 - 3 Dawan Mofak, Niklas Dahlberg Vimmerby Sporthall
2018-12-09 11:30 141454037 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 - Hovmantorps GOIF P03-05 0 - 6 Nicklas Bard, Josef Bard Habo Sporthall C-hall
2018-12-09 12:00 141454038 Vetlanda IBF P04 - Bodafors IBS P03-05 3 - 9 Ivan Vovk, Adam Rydholm ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2018-12-09 12:00 141454040 Värnamo IK P04 - Växjö IBK Utveckling P04/2 6 - 8 Bo-Göran Svensson, Bjarne Olsen Tinas Ö
2018-12-09 14:00 141454036 Hovshaga AIF P04/2 - Nässjö IBF P04 8 - 2 Michael Johansson, Michael Hellqvist Hovshaga Sporthall
2018-12-15 11:00 141454042 Bodafors IBS P03-05 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 9 - 4 Adam Nikolausson, Michael Johansson Bodafors Sporthall
2018-12-16 10:30 141454045 Nässjö IBF P04 - Värnamo IK P04 2 - 10 Michael Johansson, Adam Rydholm Nässjö Sporthall
2018-12-16 12:00 141454041 Alvesta IBK P04 - Vetlanda IBF P04 6 - 3 Lars Hjelm, Hani Mousaviyan-Utter Alvesta Sporthall
2018-12-16 16:00 141454043 Hovmantorps GOIF P03-05 - Hovshaga AIF P04/2 3 - 5 Leif Johansson, Kjell Persson Allhallen, Hovmantorp
2018-12-16 18:00 141454044 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Vimmerby IBK P03-04 6 - 2 Martin Risberg, Johan Oxenmyr Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-12 14:00 141454046 Vetlanda IBF P04 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 7 - 3 Bo-Göran Svensson, Michael Johansson ISCAR Arena LF, Vetlanda
2019-01-12 14:00 141454047 Vimmerby IBK P03-04 - Hovshaga AIF P04/2 8 - 3 Mikael Fransson, Alexander Lagerström Vimmerby Sporthall
2019-01-12 17:00 141454050 Nässjö IBF P04 - Alvesta IBK P04 3 - 8 Ludvig Petersson, Oskar Lööke Nässjö Sporthall
2019-01-12 17:30 141454049 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Bodafors IBS P03-05 6 - 5 Kjell Persson, Annie Nordmark Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-13 16:00 141454048 Värnamo IK P04 - Hovmantorps GOIF P03-05 9 - 1 Bjarne Olsen, Ebba Bladh Tinas Ö
2019-01-19 13:15 141454055 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 - Nässjö IBF P04 6 - 3 Nicklas Bard, Josef Bard Habo Sporthall A-hall
2019-01-19 14:30 141454052 Bodafors IBS P03-05 - Värnamo IK P04 4 - 6 Mattias Tokic, Peter Nykvist Bodafors Sporthall
2019-01-19 16:00 141454053 Hovmantorps GOIF P03-05 - Vimmerby IBK P03-04 3 - 7 Daniel Gyllander, Rolf Vatvedt Allhallen, Hovmantorp
2019-01-20 12:00 141454051 Alvesta IBK P04 - Växjö IBK Utveckling P04/2 5 - 9 Jan Blohm, Andreas Karlsson Alvesta Sporthall
2019-01-20 16:00 141454054 Hovshaga AIF P04/2 - Vetlanda IBF P04 4 - 3 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Hovshaga Sporthall
2019-01-25 19:30 141454057 Vetlanda IBF P04 - Hovmantorps GOIF P03-05 6 - 7 Mikael Fransson, Michael Johansson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-01-26 11:00 141454058 Vimmerby IBK P03-04 - Bodafors IBS P03-05 2 - 2 Stefan Karlsson, Alexander Lagerström Vimmerby Sporthall
2019-01-27 11:30 141454060 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Nässjö IBF P04 11 - 10 Daniel Gyllander, Malou Hallström Fortnox Arena Nivika hallen
2019-01-27 12:00 141454059 Värnamo IK P04 - Alvesta IBK P04 15 - 5 Bo-Göran Svensson, Suvad Kaltak Tinas Ö
2019-01-27 16:30 141454056 Hovshaga AIF P04/2 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 5 - 0 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Hovshaga Sporthall
2019-01-29 09:30 141454061 Alvesta IBK P04 - Hovmantorps GOIF P03-05 12 - 7 Kevin Andersson, Filip Karlsson Alvesta Sporthall
2019-02-01 18:30 141454064 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Hovshaga AIF P04/2 12 - 4 Lars Hjelm, Kjell Persson Fortnox Arena Nivika hallen
2019-02-02 09:30 141454065 Nässjö IBF P04 - Bodafors IBS P03-05 4 - 12 Theo Claesson, Johnny Edh Handskerydshallen
2019-02-02 14:00 141454062 Vimmerby IBK P03-04 - Vetlanda IBF P04 6 - 2 Mathias Linde, Niklas Rosberg Vimmerby Sporthall
2019-03-01 18:30 141454063 Värnamo IK P04 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 6 - 4 Anders A Nilsson, Suvad Kaltak Värnamo Sporthall
2018-11-18 11:30 141454069 Vimmerby IBK P03-04 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 4 - 6 Kim Bjurek, Adam Rydholm Habo Sporthall C-hall
2019-02-08 19:45 141454068 Hovshaga AIF P04/2 - Värnamo IK P04 5 - 9 Johnny Edh, Hani Mousaviyan-Utter Hovshaga Sporthall
2019-02-09 11:30 141454070 Vetlanda IBF P04 - Nässjö IBF P04 2 - 3 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-02-09 16:00 141454067 Hovmantorps GOIF P03-05 - Växjö IBK Utveckling P04/2 2 - 9 Lars Hjelm, Kjell Persson Allhallen, Hovmantorp
2019-03-07 18:30 141454066 Bodafors IBS P03-05 - Alvesta IBK P04 10 - 6 Nicklas Bard, Bo-Göran Svensson Bodafors Sporthall
2019-02-23 13:00 141454073 Värnamo IK P04 - Vimmerby IBK P03-04 3 - 1 Bo-Göran Svensson, Suvad Kaltak Värnamo Sporthall
2019-02-24 12:30 141454072 Bodafors IBS P03-05 - Hovshaga AIF P04/2 11 - 6 Nicklas Bard, Ludvig Petersson Bodafors Sporthall
2019-03-02 10:30 141454074 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Vetlanda IBF P04 18 - 2 Kjell Persson, Hani Mousaviyan-Utter Fortnox Arena B-hall
2019-03-06 18:15 141454075 Nässjö IBF P04 - Hovmantorps GOIF P03-05 4 - 3 Mattias Tokic, Lucas Rosén Handskerydshallen
2019-03-16 11:00 141454071 Alvesta IBK P04 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 6 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-03-02 12:00 141454077 Hovshaga AIF P04/2 - Alvesta IBK P04 9 - 8 Per Elofsson, Mathias Linde Hovshaga Sporthall
2019-03-02 14:00 141454080 Vimmerby IBK P03-04 - Nässjö IBF P04 6 - 2 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Vimmerby Sporthall
2019-03-02 16:00 141454076 Hovmantorps GOIF P03-05 - Bodafors IBS P03-05 8 - 10 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Allhallen, Hovmantorp
2019-03-03 11:30 141454078 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 - Växjö IBK Utveckling P04/2 1 - 8 Kevin Rosén, Lucas Rosén Habo Sporthall A-hall
2019-03-03 12:30 141454079 Vetlanda IBF P04 - Värnamo IK P04 3 - 9 Fredrik Billemark, Magnus Andersson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-03-09 11:00 141454082 Bodafors IBS P03-05 - Vetlanda IBF P04 14 - 4 Theo Claesson, Anton Tegvall Bodafors Sporthall
2019-03-09 12:30 141454084 Växjö IBK Utveckling P04/2 - Värnamo IK P04 8 - 5 Leif Johansson, Sam Najafizadeh Fortnox Arena Nivika hallen
2019-03-09 16:00 141454083 Hovmantorps GOIF P03-05 - Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 13 - 3 Pelle Hallström, Malou Hallström Allhallen, Hovmantorp
2019-03-10 13:30 141454085 Nässjö IBF P04 - Hovshaga AIF P04/2 5 - 8 Kevin Rosén, Lucas Rosén Nässjö Sporthall
2019-03-10 14:00 141454081 Alvesta IBK P04 - Vimmerby IBK P03-04 2 - 2 Suvad Kaltak, Mattias Tokic Alvesta Sporthall
2019-03-16 11:00 141454090 Värnamo IK P04 - Nässjö IBF P04 13 - 0 Suvad Kaltak, Andreas Karlsson Tinas Ö
2019-03-16 13:00 141454089 Vimmerby IBK P03-04 - Växjö IBK Utveckling P04/2 4 - 4 Hannes Ragnar, Patrik Revelj Vimmerby Sporthall
2019-03-16 14:00 141454086 Hovshaga AIF P04/2 - Hovmantorps GOIF P03-05 3 - 5 Michael Johansson, Michael Hellqvist Hovshaga Sporthall
2019-03-17 11:30 141454088 Vetlanda IBF P04 - Alvesta IBK P04 2 - 15 Bo-Göran Svensson, Michael Johansson ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2019-03-17 12:15 141454087 Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/2 - Bodafors IBS P03-05 4 - 13 Nicklas Bard, Jonny Nilsson Habo Sporthall C-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Växjö IBK Utveckling P04/ 2 18 16 1 1 163-80 83 49
2. Värnamo IK P04 18 14 2 2 136-67 69 44
3. Bodafors IBS P03-05 18 13 2 3 154-95 59 41
4. Vimmerby IBK P03-04 18 8 5 5 79-62 17 29
5. Alvesta IBK P04 18 9 1 8 118-107 11 28
6. Hovshaga AIF P04/ 2 18 8 0 10 85-109 -24 24
7. Hovmantorps GOIF P03-05 18 7 0 11 105-108 -3 21
8. Fagerhult Habo IBK Ungdom P04/ 2 18 3 2 13 64-115 -51 11
9. Nässjö IBF P04 18 3 1 14 67-137 -70 10
10. Vetlanda IBF P04 18 2 0 16 59-150 -91 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Ö Röd Gr 1 (-02)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-06 13:30 141455001 CL98IC P02-03 - Sillhövda AIK P02-03 12 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Falkenbergshallen
2018-10-07 16:00 141455002 Alvesta IBK P02 - CL98IC P02 6 - 1 Sean Norouz, Filip Karlsson Alvesta Sporthall
2018-10-14 12:00 141455004 Sillhövda AIK P02-03 - FBC Kalmarsund Ungdom P02 1 - 8 Jesper Grönblad, Jonas Nilsson Allhallen, Holmsjö
2018-10-14 12:00 141455006 Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 - Alvesta IBK P02 2 - 7 Stefan Karlsson, Gabriel Adolfsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-10-20 13:30 141455009 CL98IC P02-03 - Alvesta IBK P02 5 - 5 Bengt Andersson, Jonas Widenstedt Falkenbergshallen
2018-10-20 17:30 141455007 FBC Kalmarsund Ungdom P02 - CL98IC P02 4 - 2 Bengt Bolander, Daniel Gyllander Torslundahallen
2018-10-27 09:30 141455011 CL98IC P02 - Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 3 - 4 Bengt Andersson, Tomas Akthagen Kalmar Sporthall A-hall
2018-10-28 18:15 141455012 Alvesta IBK P02 - Sillhövda AIK P02-03 7 - 3 Jan Blohm, Andreas Karlsson Alvesta Sporthall
2018-11-10 12:00 141455015 CL98IC P02 - CL98IC P02-03 4 - 8 Bengt Bolander, Christer Jonsson Falkenbergshallen
2018-11-10 12:30 141455013 FBC Kalmarsund Ungdom P02 - Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 7 - 5 Rolf Vatvedt, Malou Hallström Färjehallen
2018-11-17 12:00 141455018 Sillhövda AIK P02-03 - CL98IC P02 4 - 2 Ulf Åberg, Per Elofsson Allhallen, Holmsjö
2018-11-17 16:00 141455016 Alvesta IBK P02 - FBC Kalmarsund Ungdom P02 4 - 8 Edo Sabanovic, Johan Oxenmyr Alvesta Sporthall
2018-11-18 13:30 141455017 CL98IC P02-03 - Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 8 - 7 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Kalmar Sporthall A-hall
2018-11-22 18:15 141455019 FBC Kalmarsund Ungdom P02 - CL98IC P02-03 4 - 3 Bengt Bolander, Alexia Rasmussen Torslundahallen
2018-11-25 12:00 141455020 Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 - Sillhövda AIK P02-03 2 - 3 Gabriel Adolfsson, Magnus Larsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2018-11-28 19:00 141455022 Sillhövda AIK P02-03 - CL98IC P02-03 8 - 8 Pelle Hallström, Malou Hallström Allhallen, Holmsjö
2018-12-01 12:30 141455023 CL98IC P02 - Alvesta IBK P02 6 - 7 Pelle Hallström, Malou Hallström Lindsdals Sporthall
2018-12-09 12:30 141455025 FBC Kalmarsund Ungdom P02 - Sillhövda AIK P02-03 7 - 1 Alexia Rasmussen, Nicklas Hult Färjehallen
2018-12-09 14:00 141455027 Alvesta IBK P02 - Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 11 - 6 Lars Hjelm, Johan Oxenmyr Alvesta Sporthall
2018-12-16 14:00 141455030 Alvesta IBK P02 - CL98IC P02-03 4 - 5 Roger Gardell, Jesper Abrahamsson Alvesta Sporthall
2018-12-16 14:30 141455028 CL98IC P02 - FBC Kalmarsund Ungdom P02 0 - 4 Bengt Bolander, Magnus Larsson Kalmar Sporthall A-hall
2019-01-08 19:00 141455032 CL98IC P02 - Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 3 - 5 Leffe Henryson, Rolf Vatvedt Lindsdals Sporthall
2019-03-20 19:30 141455033 Sillhövda AIK P02-03 - Alvesta IBK P02 1 - 17 Roger Gardell, Michéll Borgström Allhallen, Holmsjö
2019-01-12 10:30 141455036 CL98IC P02-03 - CL98IC P02 6 - 3 Jonas Hellberg, Anders Stenberg Kalmar Sporthall A-hall
2019-01-13 12:00 141455034 Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 - FBC Kalmarsund Ungdom P02 0 - 4 Mikael Fransson, Rolf Vatvedt Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-01-20 12:00 141455038 Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 - CL98IC P02-03 6 - 2 Pelle Hallström, Malou Hallström Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-02-09 15:15 141455039 CL98IC P02 - Sillhövda AIK P02-03 6 - 5 Alexia Rasmussen, Alexander Lagerström Lindsdals Sporthall
2019-03-03 10:40 141455037 FBC Kalmarsund Ungdom P02 - Alvesta IBK P02 9 - 3 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Färjehallen
2019-01-25 18:30 141455040 CL98IC P02-03 - FBC Kalmarsund Ungdom P02 2 - 2 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Kalmar Sporthall D-hall
2019-01-27 12:00 141455041 Sillhövda AIK P02-03 - Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 4 - 8 Christer Jonsson, Nicklas Hult Allhallen, Holmsjö
2019-01-29 18:30 141455043 CL98IC P02-03 - Sillhövda AIK P02-03 10 - 6 Anders Stenberg, Christer Jonsson Falkenbergshallen
2019-02-14 18:45 141455044 Alvesta IBK P02 - CL98IC P02 4 - 1 Kristian Constantinescu, Johan Oxenmyr Alvesta Sporthall
2019-02-02 13:00 141455046 Sillhövda AIK P02-03 - FBC Kalmarsund Ungdom P02 1 - 7 Bengt Bolander, Rolf Vatvedt Allhallen, Holmsjö
2019-02-03 12:00 141455048 Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 - Alvesta IBK P02 4 - 8 Alexander Lagerström, Anders Stenberg Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-02-08 20:00 141455049 FBC Kalmarsund Ungdom P02 - CL98IC P02 8 - 2 Alexia Rasmussen, Oskar Kedmalm Färjehallen
2019-02-10 12:30 141455051 CL98IC P02-03 - Alvesta IBK P02 6 - 7 Malou Hallström, Ulrika Harrysson Falkenbergshallen
2019-02-24 12:00 141455053 Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 - CL98IC P02 6 - 5 Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Oskarshamns Sporthall A-hall
2019-02-24 16:00 141455054 Alvesta IBK P02 - Sillhövda AIK P02-03 WO (5 - 0) Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-03-02 12:30 141455055 FBC Kalmarsund Ungdom P02 - Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 5 - 2 Henrik Carlsson, Edo Sabanovic Torslundahallen
2019-03-05 19:15 141455057 CL98IC P02 - CL98IC P02-03 2 - 10 Alexia Rasmussen, Stefan Karlsson Lindsdals Sporthall
2019-03-08 19:00 141455060 Sillhövda AIK P02-03 - CL98IC P02 8 - 4 Malou Hallström, Oskar Kedmalm Allhallen, Holmsjö
2019-03-09 14:00 141455058 Alvesta IBK P02 - FBC Kalmarsund Ungdom P02 4 - 4 Kevin Andersson, Kristian Constantinescu Alvesta Sporthall
2019-03-10 14:30 141455059 CL98IC P02-03 - Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 6 - 6 Jonas Hellberg, Daniel Gyllander Falkenbergshallen
2019-03-15 19:30 141455061 FBC Kalmarsund Ungdom P02 - CL98IC P02-03 4 - 3 Bengt Bolander, Oskar Kedmalm Färjehallen
2019-03-17 12:00 141455062 Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 - Sillhövda AIK P02-03 11 - 3 Johan Palm, Jonas Widenstedt Oskarshamns Sporthall B-hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund Ungdom P02 15 13 2 0 85-33 52 41
2. Alvesta IBK P02 15 10 2 3 99-61 38 32
3. CL98IC P02-03 15 7 4 4 94-71 23 25
4. Craftstadens IBK Oskarshamn P02-03 15 6 1 8 74-79 -5 19
5. Sillhövda AIK P02-03 15 3 1 11 51-114 -63 10
6. CL98IC P02 15 1 0 14 44-89 -45 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera P Ö Röd Gr 2 (-03)
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2018-10-13 09:30 141456002 Carlshamns IBK P03-04 - Olofströms IBK P02-03 3 - 2 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2018-10-13 10:30 141456003 CL98IC P03-04 - Nybro IBK P03 7 - 2 Pelle Hallström, Alexia Rasmussen Kalmar Sporthall A-hall
2018-10-13 11:30 141456001 Carlshamns IBK P02-03 - Väckelsångs IK P03-04 5 - 0 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2018-10-13 16:00 141456005 Gantesbo IBK P02-04 - KaRo IBF P03 2 - 4 Bengt Bolander, Ulrika Harrysson Emmaboda Sporthall
2018-10-19 19:30 141456007 KaRo IBF P03 - FBC Karlskrona P03 8 - 2 Jesper Grönblad Kallinge Sporthall
2018-10-21 11:00 141456009 Nybro IBK P03 - Carlshamns IBK P03-04 3 - 13 Pelle Hallström, Alexia Rasmussen OG-Hallen
2018-10-21 12:00 141456010 Olofströms IBK P02-03 - Carlshamns IBK P02-03 3 - 6 Jonas Nilsson, Håkan Abrahamsson Olofströms Sporthall
2018-10-21 13:00 141456006 Väckelsångs IK P03-04 - Gantesbo IBK P02-04 7 - 6 Jesper Abrahamsson, Per Bratt Väckelsångs Idrottshall
2018-10-27 12:00 141456011 Väckelsångs IK P03-04 - Olofströms IBK P02-03 7 - 4 Henrik Carlsson, Joacim Olofsson Väckelsångs Idrottshall
2018-10-27 12:00 141456014 CL98IC P03-04 - KaRo IBF P03 5 - 4 Bengt Bolander, Rolf Vatvedt Falkenbergshallen
2018-10-27 12:00 141456015 Gantesbo IBK P02-04 - FBC Karlskrona P03 17 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Emmaboda Sporthall
2018-10-27 13:30 141456012 Carlshamns IBK P02-03 - Nybro IBK P03 12 - 1 Jesper Grönblad, Michell Rohde Sparbanken Arena
2018-11-10 10:00 141456019 Gantesbo IBK P02-04 - Nybro IBK P03 7 - 7 Per Elofsson, Stefan Karlsson Alsbohallen Johansfors
2018-11-10 11:00 141456017 CL98IC P03-04 - Carlshamns IBK P02-03 6 - 2 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Kalmar Sporthall A-hall
2018-11-10 12:00 141456016 Carlshamns IBK P03-04 - Väckelsångs IK P03-04 10 - 2 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2018-11-11 13:00 141456018 FBC Karlskrona P03 - Olofströms IBK P02-03 0 - 5 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2018-11-17 10:00 141456021 Carlshamns IBK P02-03 - Carlshamns IBK P03-04 2 - 1 Michell Rohde, Jesper Grönblad Sparbanken Arena
2018-11-17 13:00 141456023 Nybro IBK P03 - FBC Karlskrona P03 4 - 7 Alexia Rasmussen, Christer Jonsson OG-Hallen
2018-11-18 12:00 141456024 Olofströms IBK P02-03 - CL98IC P03-04 3 - 5 Roger Gardell, Håkan Abrahamsson Olofströms Sporthall
2018-11-18 13:00 141456025 Väckelsångs IK P03-04 - KaRo IBF P03 3 - 5 Mathias Linde, Jonas Widenstedt Väckelsångs Idrottshall
2018-11-24 14:00 141456028 Gantesbo IBK P02-04 - Carlshamns IBK P02-03 9 - 3 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Alsbohallen Johansfors
2018-11-25 11:00 141456027 FBC Karlskrona P03 - Carlshamns IBK P03-04 3 - 9 Christer Jonsson, Nicklas Hult Vedeby Sporthall A
2018-11-25 15:30 141456026 CL98IC P03-04 - Väckelsångs IK P03-04 13 - 3 Ulf Åberg, Per Elofsson Kalmar Sporthall A-hall
2018-11-25 16:00 141456029 KaRo IBF P03 - Olofströms IBK P02-03 8 - 0 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2018-12-01 09:15 141456031 Carlshamns IBK P02-03 - FBC Karlskrona P03 4 - 5 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2018-12-01 11:15 141456032 Carlshamns IBK P03-04 - CL98IC P03-04 9 - 6 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2018-12-01 14:30 141456033 Nybro IBK P03 - KaRo IBF P03 1 - 9 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson OG-Hallen
2018-12-02 12:00 141456034 Olofströms IBK P02-03 - Gantesbo IBK P02-04 6 - 6 Dragan Zaharijev, Jesper Abrahamsson Olofströms Sporthall
2018-12-07 19:30 141456038 KaRo IBF P03 - Carlshamns IBK P03-04 5 - 2 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Kallinge Sporthall
2018-12-08 10:00 141456037 Gantesbo IBK P02-04 - CL98IC P03-04 2 - 3 Per Elofsson, Christer Jonsson Emmaboda Sporthall
2018-12-08 11:00 141456036 FBC Karlskrona P03 - Väckelsångs IK P03-04 4 - 3 Linus Sjöberg, Mikael Lundin Vedeby Sporthall A
2018-12-08 13:00 141456040 Nybro IBK P03 - Olofströms IBK P02-03 4 - 6 Per Elofsson, Christer Jonsson OG-Hallen
2018-12-15 13:30 141456041 Carlshamns IBK P02-03 - KaRo IBF P03 1 - 6 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Sparbanken Arena
2018-12-15 15:30 141456042 Carlshamns IBK P03-04 - Gantesbo IBK P02-04 8 - 4 Jesper Grönblad, Jesper Abrahamsson Sparbanken Arena
2018-12-16 10:30 141456043 CL98IC P03-04 - FBC Karlskrona P03 2 - 5 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Falkenbergshallen
2018-12-16 14:00 141456045 Väckelsångs IK P03-04 - Nybro IBK P03 6 - 6 Jonas Nilsson, Michéll Borgström Väckelsångs Idrottshall
2019-01-11 19:30 141456046 KaRo IBF P03 - Gantesbo IBK P02-04 6 - 2 Jesper Grönblad, Håkan Abrahamsson Kallinge Sporthall
2019-01-12 15:00 141456048 Nybro IBK P03 - CL98IC P03-04 2 - 7 Roger Gardell, Michell Rohde OG-Hallen
2019-01-13 12:00 141456049 Olofströms IBK P02-03 - Carlshamns IBK P03-04 4 - 3 Dragan Zaharijev, Michéll Borgström Olofströms Sporthall
2019-01-13 13:00 141456050 Väckelsångs IK P03-04 - Carlshamns IBK P02-03 3 - 6 Senad Hamula, Linus Sandberg Väckelsångs Idrottshall
2019-01-18 20:00 141456051 Carlshamns IBK P02-03 - Olofströms IBK P02-03 1 - 4 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2019-01-19 11:30 141456052 Carlshamns IBK P03-04 - Nybro IBK P03 5 - 2 Jonas Nilsson, Marcus Ingolf Sparbanken Arena
2019-01-20 11:00 141456054 FBC Karlskrona P03 - KaRo IBF P03 1 - 10 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-01-23 19:45 141456055 Gantesbo IBK P02-04 - Väckelsångs IK P03-04 4 - 5 Oskar Kedmalm, Pelle Hallström Emmaboda Sporthall
2019-01-26 11:00 141456056 FBC Karlskrona P03 - Gantesbo IBK P02-04 4 - 6 Mikael Lundin, Jonas Nilsson Vedeby Sporthall A
2019-01-26 12:00 141456057 KaRo IBF P03 - CL98IC P03-04 3 - 7 Jesper Grönblad, Mikael Björkman Kallinge Sporthall
2019-01-26 15:00 141456059 Nybro IBK P03 - Carlshamns IBK P02-03 3 - 4 Daniel Gyllander, Malou Hallström OG-Hallen
2019-01-27 12:00 141456060 Olofströms IBK P02-03 - Väckelsångs IK P03-04 6 - 3 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Olofströms Sporthall
2019-02-02 10:00 141456061 Carlshamns IBK P02-03 - CL98IC P03-04 7 - 6 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2019-02-02 13:00 141456065 Väckelsångs IK P03-04 - Carlshamns IBK P03-04 5 - 6 Leif Johansson, Hani Mousaviyan-Utter Väckelsångs Idrottshall
2019-02-02 15:00 141456063 Nybro IBK P03 - Gantesbo IBK P02-04 6 - 10 Stefan Karlsson, Daniel Gyllander OG-Hallen
2019-02-03 12:00 141456064 Olofströms IBK P02-03 - FBC Karlskrona P03 4 - 3 Roger Gardell, Michell Rohde Olofströms Sporthall
2019-02-09 09:30 141456066 Carlshamns IBK P03-04 - Carlshamns IBK P02-03 7 - 1 Michéll Borgström, Jonas Nilsson Sparbanken Arena
2019-02-10 14:30 141456067 CL98IC P03-04 - Olofströms IBK P02-03 5 - 3 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Falkenbergshallen
2019-02-10 16:00 141456070 KaRo IBF P03 - Väckelsångs IK P03-04 8 - 0 Jesper Grönblad, Håkan Abrahamsson Kallinge Sporthall
2019-02-17 14:30 141456068 FBC Karlskrona P03 - Nybro IBK P03 3 - 8 Anders Stenberg, Mikael Björkman Vedeby Sporthall A
2019-02-13 19:00 141456071 Carlshamns IBK P02-03 - Gantesbo IBK P02-04 2 - 1 Therese Lindquist, Jesper Abrahamsson Väggahallen
2019-02-22 20:00 141456072 Carlshamns IBK P03-04 - FBC Karlskrona P03 11 - 1 Dragan Zaharijev, Håkan Abrahamsson Sparbanken Arena
2019-02-24 11:00 141456074 Olofströms IBK P02-03 - KaRo IBF P03 2 - 7 Mikael Lundin, Linus Sjöberg Olofströms Sporthall
2019-02-24 16:00 141456075 Väckelsångs IK P03-04 - CL98IC P03-04 4 - 8 Alexia Rasmussen, Ulrika Harrysson Väckelsångs Idrottshall
2019-03-01 19:30 141456079 KaRo IBF P03 - Nybro IBK P03 10 - 2 Jesper Abrahamsson, Therese Lindquist Kallinge Sporthall
2019-03-02 10:30 141456077 FBC Karlskrona P03 - Carlshamns IBK P02-03 1 - 2 Pelle Hallström, Malou Hallström Vedeby Sporthall A
2019-03-02 12:00 141456076 CL98IC P03-04 - Carlshamns IBK P03-04 3 - 3 Muhidin Bahtanovic, Mikael Fransson Falkenbergshallen
2019-03-02 16:00 141456078 Gantesbo IBK P02-04 - Olofströms IBK P02-03 5 - 7 Christer Jonsson, Nicklas Hult Emmaboda Sporthall
2019-03-09 12:00 141456085 Väckelsångs IK P03-04 - FBC Karlskrona P03 4 - 9 Pelle Hallström, Malou Hallström Väckelsångs Idrottshall
2019-03-09 12:30 141456083 CL98IC P03-04 - Gantesbo IBK P02-04 8 - 1 Oskar Kedmalm, Alexander Lagerström Kalmar Sporthall A-hall
2019-03-10 12:00 141456084 Olofströms IBK P02-03 - Nybro IBK P03 4 - 5 Jonas Nilsson, Mikael Lundin Olofströms Sporthall
2019-03-10 18:15 141456082 Carlshamns IBK P03-04 - KaRo IBF P03 5 - 1 Dragan Zaharijev, Jesper Grönblad Sparbanken Arena
2019-03-15 19:30 141456088 KaRo IBF P03 - Carlshamns IBK P02-03 8 - 4 Dragan Zaharijev, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2019-03-15 20:00 141456086 FBC Karlskrona P03 - CL98IC P03-04 3 - 4 Håkan Abrahamsson, Michéll Borgström Vedeby Sporthall B
2019-03-16 14:00 141456087 Gantesbo IBK P02-04 - Carlshamns IBK P03-04 6 - 6 Christer Jonsson, Nicklas Hult Emmaboda Sporthall
2019-03-16 15:00 141456090 Nybro IBK P03 - Väckelsångs IK P03-04 9 - 5 Bengt Bolander, Alexia Rasmussen OG-Hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. KaRo IBF P03 16 13 0 3 102-39 63 39
2. CL98IC P03-04 16 12 1 3 95-56 39 37
3. Carlshamns IBK P03-04 16 11 2 3 101-50 51 35
4. Carlshamns IBK P02-03 16 9 0 7 62-64 -2 27
5. Olofströms IBK P02-03 16 7 1 8 63-71 -8 22
6. Gantesbo IBK P02-04 16 4 3 9 88-85 3 15
7. FBC Karlskrona P03 16 5 0 11 54-101 -47 15
8. Nybro IBK P03 16 3 2 11 65-115 -50 11
9. Väckelsångs IK P03-04 16 3 1 12 60-109 -49 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis