Pojkar E Vår (2019/20)

Gruppspel
Pantamera Pojkar E Vår (P07) Mellan
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-11 12:30 131075003 FC Helsingborg P07-Vit - FC Helsingborg P07-Blåsvart 1 - 4 Västergårdshallen
2020-01-11 14:40 131075004 IBK Lund P07/08S Svart - IBK Osby 07 6 - 6 Östratornhallen
2020-01-12 12:00 131075001 Malmhaug IBF P07 - VV-84 SK Bjuv 07 3 - 9 Kulladals Sporthall
2020-01-12 18:30 131075005 Bjärreds IBK P07 Svart - Röke IBK P07-08 6 - 3 Bjärehovhallen
2020-01-18 10:00 131075006 IBS Svedala P07 - Malmhaug IBF P07 5 - 3 Aggarpshallen
2020-01-18 15:00 131075010 Röke IBK P07-08 - IBK Lund P07/08S Svart 9 - 2 T4 Sporthall
2020-01-19 11:00 131075008 VV-84 SK Bjuv 07 - FC Helsingborg P07-Vit 6 - 4 Brogårdaskolan
2020-01-19 13:30 131075009 FC Helsingborg P07-Blåsvart - Bjärreds IBK P07 Svart 12 - 2 Västergårdshallen
2020-01-25 15:00 131075015 Bjärreds IBK P07 Svart - VV-84 SK Bjuv 07 8 - 0 Bjärehovhallen
2020-01-25 15:45 131075014 IBK Lund P07/08S Svart - FC Helsingborg P07-Blåsvart 2 - 6 Nyvångsskolan
2020-01-26 15:15 131075011 FC Helsingborg P07-Vit - IBS Svedala P07 4 - 3 Helsingborg Arena C
2020-01-26 15:30 131075013 IBK Osby 07 - Röke IBK P07-08 5 - 5 Osby Sporthall
131075018 VV-84 SK Bjuv 07 - IBK Lund P07/08S Svart
2020-02-01 12:45 131075019 FC Helsingborg P07-Blåsvart - IBK Osby 07 4 - 10 Mariahallen
2020-02-01 13:00 131075017 IBS Svedala P07 - Bjärreds IBK P07 Svart 7 - 2 Svedala Sporthall
2020-02-02 12:30 131075016 Malmhaug IBF P07 - FC Helsingborg P07-Vit 7 - 11 Kulladals Sporthall
2020-02-08 15:00 131075024 Röke IBK P07-08 - FC Helsingborg P07-Blåsvart 3 - 3 T4 Sporthall
2020-02-08 15:45 131075021 IBK Lund P07/08S Svart - IBS Svedala P07 1 - 6 Nyvångsskolan
2020-02-09 15:30 131075023 Bjärreds IBK P07 Svart - Malmhaug IBF P07 5 - 4 Bjärehovhallen
2020-02-23 16:00 131075025 IBK Osby 07 - VV-84 SK Bjuv 07 5 - 6 Osby Sporthall
2020-02-29 09:30 131075028 IBS Svedala P07 - IBK Osby 07 5 - 6 Aggarpshallen
2020-03-01 09:00 131075026 FC Helsingborg P07-Vit - Bjärreds IBK P07 Svart 5 - 4 Helsingborg Arena C
2020-03-01 13:00 131075029 VV-84 SK Bjuv 07 - Röke IBK P07-08 6 - 6 Brogårdaskolan
2020-03-01 16:30 131075027 Malmhaug IBF P07 - IBK Lund P07/08S Svart 3 - 5 Kulladals Sporthall
2020-03-07 12:15 131075035 FC Helsingborg P07-Blåsvart - VV-84 SK Bjuv 07 4 - 0 Helsingborg Arena C
2020-03-08 10:45 131075034 IBK Lund P07/08S Svart - FC Helsingborg P07-Vit 7 - 3 Lerbäckshallen A
2020-03-08 14:00 131075031 Röke IBK P07-08 - IBS Svedala P07 8 - 6 T4 Sporthall
2020-03-08 16:30 131075033 IBK Osby 07 - Malmhaug IBF P07 11 - 3 Osby Sporthall
131075036 Bjärreds IBK P07 Svart - IBK Lund P07/08S Svart
131075037 FC Helsingborg P07-Vit - IBK Osby 07
131075038 Malmhaug IBF P07 - Röke IBK P07-08
131075039 IBS Svedala P07 - FC Helsingborg P07-Blåsvart
131075041 VV-84 SK Bjuv 07 - IBS Svedala P07
131075043 FC Helsingborg P07-Blåsvart - Malmhaug IBF P07
131075044 Röke IBK P07-08 - FC Helsingborg P07-Vit
131075045 IBK Osby 07 - Bjärreds IBK P07 Svart
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FC Helsingborg P07-Blåsvart 6 4 1 1 33-18 15 13
2. IBK Osby 07 6 3 2 1 43-29 14 11
3. VV-84 SK Bjuv 07 6 3 1 2 27-30 -3 10
4. IBS Svedala P07 6 3 0 3 32-24 8 9
5. Röke IBK P07-08 6 2 3 1 34-28 6 9
6. FC Helsingborg P07-Vit 6 3 0 3 28-31 -3 9
7. Bjärreds IBK P07 Svart 6 3 0 3 27-31 -4 9
8. IBK Lund P07/ 08S Svart 6 2 1 3 23-33 -10 7
9. Malmhaug IBF P07 6 0 0 6 23-46 -23 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar E Vår (P07) Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-11 14:00 131076003 FBC Engelholm P08 - FBC Engelholm P07 12 - 7 Strövelstorpshallen
2020-01-11 15:00 131076001 Kävlinge IBK P07/08 - Bjärreds IBK P07 Gul 2 - 6 Korsbackahallen
2020-01-11 16:10 131076004 IBK Lund P08 L - Örkelljunga IF P07 0 - 12 Östratornhallen
2020-01-12 16:00 131076005 Häljarps SK - Munka Ljungby IBK Akademi 5 - 17 Häljarps Idrottshall
131076010 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Lund P08 L
2020-01-18 13:00 131076006 Hofterups IBF P07-08 Svart - Kävlinge IBK P07/08 15 - 4 Lödde Idrottshall
2020-01-18 13:00 131076009 FBC Engelholm P07 - Häljarps SK 26 - 1 Ängelholms Idrottshall
2020-01-19 14:00 131076008 Bjärreds IBK P07 Gul - FBC Engelholm P08 0 - 20 Bjärehovhallen
2020-01-24 19:00 131076015 Häljarps SK - Bjärreds IBK P07 Gul 7 - 7 Häljarps Idrottshall
2020-01-25 10:00 131076013 Örkelljunga IF P07 - Munka Ljungby IBK Akademi 4 - 11 FORUM Örkelljunga
2020-01-25 14:00 131076011 FBC Engelholm P08 - Hofterups IBF P07-08 Svart 11 - 2 Strövelstorpshallen
2020-01-25 15:30 131076014 IBK Lund P08 L - FBC Engelholm P07 3 - 30 Lerbäckshallen A
2020-02-01 10:30 131076017 Hofterups IBF P07-08 Svart - Häljarps SK 2 - 3 Tolvåkershallen
2020-02-01 14:10 131076018 Bjärreds IBK P07 Gul - IBK Lund P08 L 10 - 1 Bjärehovhallen
2020-02-01 15:00 131076016 Kävlinge IBK P07/08 - FBC Engelholm P08 0 - 26 Korsbackahallen
2020-02-01 15:30 131076019 FBC Engelholm P07 - Örkelljunga IF P07 5 - 3 Ängelholms Idrottshall
2020-02-08 15:00 131076024 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC Engelholm P07 4 - 8 Munkahallen
2020-02-08 15:00 131076025 Örkelljunga IF P07 - Bjärreds IBK P07 Gul 3 - 7 FORUM Örkelljunga
2020-02-09 14:00 131076023 Häljarps SK - Kävlinge IBK P07/08 15 - 2 Häljarps Idrottshall
2020-02-09 14:50 131076021 IBK Lund P08 L - Hofterups IBF P07-08 Svart 1 - 6 Lerbäckshallen A
2020-02-29 14:00 131076026 FBC Engelholm P08 - Häljarps SK 9 - 4 Strövelstorpshallen
2020-02-29 15:00 131076027 Kävlinge IBK P07/08 - IBK Lund P08 L 6 - 2 Korsbackahallen
2020-02-29 16:00 131076028 Hofterups IBF P07-08 Svart - Örkelljunga IF P07 2 - 0 Lödde Idrottshall
2020-03-01 17:00 131076029 Bjärreds IBK P07 Gul - Munka Ljungby IBK Akademi 9 - 7 Bjärehovhallen
2020-03-06 18:30 131076031 Munka Ljungby IBK Akademi - Hofterups IBF P07-08 Svart 13 - 7 Munkahallen
2020-03-07 10:00 131076033 Örkelljunga IF P07 - Kävlinge IBK P07/08 8 - 4 FORUM Örkelljunga
2020-03-07 14:00 131076035 FBC Engelholm P07 - Bjärreds IBK P07 Gul 13 - 3 Ängelholms Idrottshall
2020-03-07 15:30 131076034 IBK Lund P08 L - FBC Engelholm P08 1 - 21 Lerbäckshallen A
131076036 Häljarps SK - IBK Lund P08 L
131076037 FBC Engelholm P08 - Örkelljunga IF P07
131076038 Kävlinge IBK P07/08 - Munka Ljungby IBK Akademi
131076039 Hofterups IBF P07-08 Svart - FBC Engelholm P07
131076041 Bjärreds IBK P07 Gul - Hofterups IBF P07-08 Svart
131076043 FBC Engelholm P07 - Kävlinge IBK P07/08
131076044 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC Engelholm P08
131076045 Örkelljunga IF P07 - Häljarps SK
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Engelholm P08 6 6 0 0 99-14 85 18
2. FBC Engelholm P07 6 5 0 1 89-26 63 15
3. Bjärreds IBK P07 Gul 7 4 1 2 42-53 -11 13
4. Munka Ljungby IBK Akademi 5 3 0 2 52-33 19 9
5. Hofterups IBF P07-08 Svart 6 3 0 3 34-32 2 9
6. Häljarps SK 6 2 1 3 35-63 -28 7
7. Örkelljunga IF P07 6 2 0 4 30-29 1 6
8. Kävlinge IBK P07/ 08 6 1 0 5 18-72 -54 3
9. IBK Lund P08 L 6 0 0 6 8-85 -77 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar E Vår (P07) Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
131074001 IBK Lund P07/08S Grön - Lönsboda IBK P08-09
131074003 Lomma FBC P07 - Eslövs IBF F/P06-08
2020-01-18 13:00 131074004 IBK Höllviken P07 - Skurups IBK/FBC Ystad 1 2 - 7 Gyahallen
2020-01-18 14:30 131074002 IBK Genarp PF07/08 - Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 5 - 6 Genarps Idrottshall
2020-01-26 11:00 131074005 Lönsboda IBK P08-09 - IBK Genarp PF07/08 10 - 4 Lönsboda Sporthall
2020-01-26 13:00 131074008 Skurups IBK/FBC Ystad 1 - IBK Lund P07/08S Grön 6 - 2 Skurups Sparbank Arena
2020-01-26 14:15 131074006 Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 - Lomma FBC P07 1 - 2 Åstorps Sporthall
2020-01-26 15:00 131074007 Eslövs IBF F/P06-08 - IBK Höllviken P07 9 - 3 Sallerupshallen
2020-01-31 18:00 131074012 IBK Genarp PF07/08 - Skurups IBK/FBC Ystad 1 5 - 7 Genarps Idrottshall
2020-02-01 12:00 131074011 IBK Lund P07/08S Grön - Eslövs IBF F/P06-08 4 - 1 Lerbäckshallen A
2020-02-02 15:00 131074009 Lomma FBC P07 - Lönsboda IBK P08-09 2 - 5 Slättängshallen
2020-02-02 16:00 131074010 IBK Höllviken P07 - Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 2 - 5 Gyahallen
2020-02-08 14:00 131074015 Eslövs IBF F/P06-08 - IBK Genarp PF07/08 3 - 0 Sallerupshallen
2020-02-09 11:00 131074013 Lönsboda IBK P08-09 - IBK Höllviken P07 1 - 6 Lönsboda Sporthall
2020-02-09 11:30 131074016 Skurups IBK/FBC Ystad 1 - Lomma FBC P07 4 - 3 Skurups Sparbank Arena
2020-02-09 12:45 131074014 Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 - IBK Lund P07/08S Grön 3 - 3 Åstorps Sporthall
2020-02-29 11:00 131074017 IBK Lund P07/08S Grön - IBK Genarp PF07/08 4 - 5 Lerbäckshallen A
2020-02-29 11:00 131074018 Lomma FBC P07 - IBK Höllviken P07 2 - 3 Slättängshallen
2020-03-01 10:00 131074019 Lönsboda IBK P08-09 - Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 2 - 3 Lönsboda Sporthall
2020-03-01 13:00 131074020 Eslövs IBF F/P06-08 - Skurups IBK/FBC Ystad 1 2 - 4 Sallerupshallen
2020-03-07 13:00 131074021 IBK Höllviken P07 - IBK Lund P07/08S Grön 6 - 4 Halörhallen
2020-03-08 10:00 131074024 Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 - Eslövs IBF F/P06-08 8 - 1 Kvidinge Sporthall
2020-03-08 16:00 131074023 Skurups IBK/FBC Ystad 1 - Lönsboda IBK P08-09 10 - 2 Skurups Sparbank Arena
2020-03-08 17:00 131074022 IBK Genarp PF07/08 - Lomma FBC P07 5 - 8 Genarps Idrottshall
131074025 IBK Lund P07/08S Grön - Lomma FBC P07
131074026 IBK Genarp PF07/08 - IBK Höllviken P07
131074027 Åstorp/Kvidinge IBS P07/08 - Skurups IBK/FBC Ystad 1
131074028 Lönsboda IBK P08-09 - Eslövs IBF F/P06-08
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skurups IBK/ FBC Ystad 1 6 6 0 0 38-16 22 18
2. Åstorp/ Kvidinge IBS P07/ 08 6 4 1 1 26-15 11 13
3. IBK Höllviken P07 6 3 0 3 22-28 -6 9
4. Lomma FBC P07 5 2 0 3 17-18 -1 6
5. Eslövs IBF F/ P06-08 5 2 0 3 16-19 -3 6
6. Lönsboda IBK P08-09 5 2 0 3 20-25 -5 6
7. IBK Lund P07/ 08S Grön 5 1 1 3 17-21 -4 4
8. IBK Genarp PF07/ 08 6 1 0 5 24-38 -14 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar E Vår (P07) Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-01-11 09:30 131077001 Malmö FBC - Åkarps IBK P08/09 6 - 2 Erik Syrén, Bengt Syrén Kirsebergs Sporthall
2020-01-11 12:00 131077003 IK Stanstad P07 - Västra Ingelstad IS 6 - 9 Julia Gullberg, Ida Wensley Bråhögshallen
2020-01-11 13:30 131077005 Palmstaden IK P09/10 - Skurups IBK /FBC Ystad 2 4 - 9 Liljeborgsskolan
2020-01-11 16:00 131077004 Lomma FBC (P08) - IBS Svedala P 07 7 - 4 Slättängshallen
2020-01-18 10:00 131077009 Västra Ingelstad IS - Palmstaden IK P09/10 12 - 4 Västra Ingelstad Sporthall
2020-01-18 12:30 131077006 IBK Lund P07 D - Malmö FBC 0 - 10 Nyvångsskolan
2020-01-19 10:00 131077008 Åkarps IBK P08/09 - IK Stanstad P07 3 - 7 Burlövs Sporthall
2020-01-19 11:30 131077010 Skurups IBK /FBC Ystad 2 - Lomma FBC (P08) 1 - 0 Skurups Sparbank Arena
2020-01-25 13:00 131077015 Palmstaden IK P09/10 - Åkarps IBK P08/09 2 - 6 Liljeborgsskolan
2020-01-25 14:00 131077013 IBS Svedala P 07 - Skurups IBK /FBC Ystad 2 4 - 7 Svedala Sporthall
2020-01-25 15:00 131077011 IK Stanstad P07 - IBK Lund P07 D 2 - 8 Emelie Olsson, Ida Wensley Bråhögshallen
2020-01-25 17:00 131077014 Lomma FBC (P08) - Västra Ingelstad IS 10 - 7 Slättängshallen
2020-02-01 10:00 131077019 Västra Ingelstad IS - IBS Svedala P 07 6 - 7 Västra Ingelstad Sporthall
2020-02-01 17:15 131077016 Malmö FBC - IK Stanstad P07 17 - 2 , Erik Syrén Kirsebergs Sporthall
2020-02-01 17:20 131077017 IBK Lund P07 D - Palmstaden IK P09/10 6 - 4 Nyvångsskolan
2020-02-02 15:00 131077018 Åkarps IBK P08/09 - Lomma FBC (P08) 2 - 2 Burlövs Sporthall
2020-02-08 13:00 131077024 Skurups IBK /FBC Ystad 2 - Västra Ingelstad IS 7 - 5 Skurups Sparbank Arena
2020-02-08 14:00 131077023 Palmstaden IK P09/10 - Malmö FBC 0 - 15 Serresjöskolan
2020-02-09 12:00 131077021 Lomma FBC (P08) - IBK Lund P07 D 6 - 5 Slättängshallen
2020-02-09 13:30 131077025 IBS Svedala P 07 - Åkarps IBK P08/09 9 - 8 Aggarpshallen
2020-02-29 13:45 131077026 IK Stanstad P07 - Palmstaden IK P09/10 5 - 1 Emelie Olsson, Ida Wensley Bråhögshallen
2020-02-29 17:20 131077028 IBK Lund P07 D - IBS Svedala P 07 4 - 3 Nyvångsskolan
2020-03-01 10:00 131077029 Åkarps IBK P08/09 - Skurups IBK /FBC Ystad 2 0 - 4 Burlövs Sporthall
2020-03-05 19:30 131077027 Malmö FBC - Lomma FBC (P08) 2 - 2 Ahmad Homsi Kirsebergs Sporthall
2020-03-07 10:00 131077035 Västra Ingelstad IS - Åkarps IBK P08/09 8 - 7 Västra Ingelstad Sporthall
2020-03-07 13:30 131077034 Lomma FBC (P08) - IK Stanstad P07 6 - 0 Slättängshallen
2020-03-07 16:00 131077031 Skurups IBK /FBC Ystad 2 - IBK Lund P07 D 3 - 2 Skurups Sparbank Arena
2020-03-08 15:00 131077033 IBS Svedala P 07 - Malmö FBC 0 - 5 Aggarpshallen
131077036 Palmstaden IK P09/10 - Lomma FBC (P08)
131077037 IK Stanstad P07 - IBS Svedala P 07
131077038 Malmö FBC - Skurups IBK /FBC Ystad 2
131077039 IBK Lund P07 D - Västra Ingelstad IS
131077041 Åkarps IBK P08/09 - IBK Lund P07 D
131077043 Västra Ingelstad IS - Malmö FBC
131077044 Skurups IBK /FBC Ystad 2 - IK Stanstad P07
131077045 IBS Svedala P 07 - Palmstaden IK P09/10
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Skurups IBK / FBC Ystad 2 6 6 0 0 31-15 16 18
2. Malmö FBC 6 5 1 0 55-6 49 16
3. Lomma FBC (P08) 7 4 2 1 33-21 12 14
4. Västra Ingelstad IS 6 3 0 3 47-41 6 9
5. IBK Lund P07 D 6 3 0 3 25-28 -3 9
6. IBS Svedala P 07 6 2 0 4 27-37 -10 6
7. IK Stanstad P07 6 2 0 4 22-44 -22 6
8. Åkarps IBK P08/ 09 7 1 1 5 28-38 -10 4
9. Palmstaden IK P09/ 10 6 0 0 6 15-53 -38 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis