Herrar (2019/20)

Gruppspel
Herrar Div. 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:30 602001002 Herrestads AIF Rockets H2 - Frölunda IBK H2 6 - 5 e.förl. Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Agnebergshallen
2019-09-28 13:30 602001003 FBC Partille H2 - Landvetter IBK H2 10 - 2 Roger Zahnér, Adam Jällfält Qvisthallen
2019-09-28 14:00 602001006 IBK Göteborg H2 - FBC Sisjön H2 0 - 9 Joakim Amri Nilsson, Peter Axelsson Torpahallen
2019-09-28 17:00 602001004 Lindome IBK H2 - Guldhedens IK H2 8 - 9 Adnan Tongur, Håkan Krafft Almåshallen A
2019-09-29 15:30 602001001 Hovås IBK H2 - Burås IK H2 9 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Lundenhallen
2019-10-04 19:30 602001007 FBC Sisjön H2 - Hovås IBK H2 5 - 6 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Salming Arena
2019-10-05 13:30 602001011 Frölunda IBK H2 - FBC Partille H2 4 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2019-10-05 14:30 602001010 Landvetter IBK H2 - Lindome IBK H2 8 - 10 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Pinntorps Idrottshall
2019-10-05 14:30 602001012 Burås IK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 6 - 4 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Svingelns Sporthall
2019-10-06 13:30 602001008 IBF Backadalen H2 - IBK Göteborg H2 9 - 4 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Lundbystrand 1
2019-10-11 19:30 602001018 FBC Sisjön H2 - IBF Backadalen H2 6 - 5 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Salming Arena
2019-10-12 14:00 602001015 Lindome IBK H2 - Frölunda IBK H2 4 - 8 Fredrik Sävestrand, Matilda Svenblad Almåshallen A
2019-10-12 17:00 602001017 IBK Göteborg H2 - Guldhedens IK H2 3 - 9 Adnan Tongur, Jesper Dammert Torpahallen
2019-10-13 13:45 602001013 Herrestads AIF Rockets H2 - Hovås IBK H2 5 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Agnebergshallen
2019-10-14 19:40 602001014 FBC Partille H2 - Burås IK H2 6 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Partillebohallen
2019-10-17 20:00 602001019 Hovås IBK H2 - IBF Backadalen H2 6 - 10 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Lundenhallen
2019-10-18 19:30 602001024 Herrestads AIF Rockets H2 - FBC Partille H2 1 - 10 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Agnebergshallen
2019-10-19 13:00 602001021 Landvetter IBK H2 - IBK Göteborg H2 7 - 1 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Pinntorps Idrottshall
2019-10-19 14:30 602001023 Burås IK H2 - Lindome IBK H2 1 - 5 Adam Kruse, Jesper Dammert Svingelns Sporthall
2019-10-20 13:30 602001020 Guldhedens IK H2 - FBC Sisjön H2 4 - 10 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Valhalla A-hall
2019-10-25 19:30 602001029 FBC Sisjön H2 - Landvetter IBK H2 8 - 9 e.förl. Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Salming Arena
2019-10-26 16:00 602001025 FBC Partille H2 - Hovås IBK H2 12 - 2 Jesper Dammert, Adam Kruse Qvisthallen
2019-10-26 16:30 602001026 Lindome IBK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 7 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Almåshallen A
2019-10-26 16:30 602001028 IBK Göteborg H2 - Frölunda IBK H2 7 - 10 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Torpahallen
2019-10-27 13:30 602001030 IBF Backadalen H2 - Guldhedens IK H2 9 - 4 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Lundbystrand 1
2019-11-02 14:00 602001032 Landvetter IBK H2 - IBF Backadalen H2 8 - 6 Aldin Hadziselmovic, Fredrik Sävestrand Pinntorps Idrottshall
2019-11-02 14:30 602001034 Burås IK H2 - IBK Göteborg H2 6 - 9 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Svingelns Sporthall
2019-11-03 13:30 602001033 Frölunda IBK H2 - FBC Sisjön H2 3 - 5 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Frölunda Kulturhus
2019-12-12 20:00 602001031 Hovås IBK H2 - Guldhedens IK H2 7 - 6 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Lundenhallen
2020-02-06 19:30 602001036 FBC Partille H2 - Lindome IBK H2 10 - 2 Fredrik Sävestrand, Jesper Axelsson Qvisthallen
2019-11-07 20:00 602001037 Lindome IBK H2 - Hovås IBK H2 4 - 5 Fredrik Sävestrand, Melker Westerberg Almåshallen A
2019-11-08 19:30 602001040 FBC Sisjön H2 - Burås IK H2 6 - 5 e.förl. Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Salming Arena
2019-11-09 14:15 602001039 IBK Göteborg H2 - Herrestads AIF Rockets H2 7 - 6 e.förl. Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Torpahallen
2019-11-10 13:30 602001041 IBF Backadalen H2 - Frölunda IBK H2 4 - 6 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Lundbystrand 1
2019-11-10 13:30 602001042 Guldhedens IK H2 - Landvetter IBK H2 3 - 6 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Valhalla A-hall
2019-11-21 20:00 602001043 Hovås IBK H2 - Landvetter IBK H2 5 - 7 Fredrik Sävestrand, Melker Westerberg Lundenhallen
2019-11-21 20:00 602001046 Herrestads AIF Rockets H2 - FBC Sisjön H2 6 - 3 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Agnebergshallen
2019-11-23 16:00 602001047 FBC Partille H2 - IBK Göteborg H2 8 - 3 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Qvisthallen
2019-11-23 17:00 602001045 Burås IK H2 - IBF Backadalen H2 5 - 6 e.förl. Pelle Hellberg, Joakim Jögi Svingelns Sporthall
2019-11-24 13:30 602001044 Frölunda IBK H2 - Guldhedens IK H2 11 - 7 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Frölunda Kulturhus
2019-11-29 19:30 602001051 FBC Sisjön H2 - FBC Partille H2 3 - 8 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Salming Arena
2019-11-30 14:15 602001050 IBK Göteborg H2 - Lindome IBK H2 4 - 11 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Torpahallen
2019-11-30 14:30 602001052 IBF Backadalen H2 - Herrestads AIF Rockets H2 6 - 5 e.förl. Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Lundbystrand 1
2019-12-01 13:30 602001053 Guldhedens IK H2 - Burås IK H2 7 - 3 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Valhalla A-hall
2019-12-01 14:15 602001054 Landvetter IBK H2 - Frölunda IBK H2 7 - 6 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Pinntorps Idrottshall
2019-12-05 19:00 602001059 Lindome IBK H2 - FBC Sisjön H2 2 - 7 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Almåshallen A
2019-12-07 11:30 602001057 Herrestads AIF Rockets H2 - Guldhedens IK H2 6 - 3 Joakim Amri Nilsson, Torbjörn Zahner Agnebergshallen
2019-12-07 14:30 602001056 Burås IK H2 - Landvetter IBK H2 7 - 8 e.förl. Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Svingelns Sporthall
2019-12-07 16:00 602001058 FBC Partille H2 - IBF Backadalen H2 5 - 4 e.förl. Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Qvisthallen
2019-12-07 17:00 602001055 Hovås IBK H2 - Frölunda IBK H2 7 - 6 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Lundenhallen
2019-12-14 13:30 602001066 Frölunda IBK H2 - Burås IK H2 6 - 5 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Frölunda Kulturhus
2019-12-14 14:15 602001061 IBK Göteborg H2 - Hovås IBK H2 8 - 7 e.förl. Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Torpahallen
2019-12-14 14:30 602001065 Landvetter IBK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 7 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Pinntorps Idrottshall
2019-12-15 13:30 602001063 IBF Backadalen H2 - Lindome IBK H2 7 - 9 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Tuve Sporthall
2019-12-15 13:30 602001064 Guldhedens IK H2 - FBC Partille H2 5 - 9 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Valhalla A-hall
2019-12-19 19:00 602001067 Burås IK H2 - Hovås IBK H2 4 - 8 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Svingelns Sporthall
2019-12-21 13:30 602001068 Frölunda IBK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 5 - 6 e.förl. Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2019-12-22 13:30 602001069 Landvetter IBK H2 - FBC Partille H2 5 - 16 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Pinntorps Idrottshall
2020-01-14 20:00 602001072 FBC Sisjön H2 - IBK Göteborg H2 13 - 3 Peter Novakovic, Aldin Hadziselmovic Salming Arena
2020-03-10 20:00 602001070 Guldhedens IK H2 - Lindome IBK H2 5 - 11 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Valhalla C-hall
2020-01-10 19:30 602001078 Herrestads AIF Rockets H2 - Burås IK H2 10 - 2 Hajrudin Begic, Alexander Pavlovic Agnebergshallen
2020-01-11 14:00 602001074 IBK Göteborg H2 - IBF Backadalen H2 5 - 15 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Torpahallen
2020-01-11 16:00 602001077 FBC Partille H2 - Frölunda IBK H2 9 - 4 Fredrik Sävestrand, Joakim Jögi Qvisthallen
2020-01-23 20:00 602001076 Lindome IBK H2 - Landvetter IBK H2 8 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Almåshallen A
2020-01-30 20:00 602001073 Hovås IBK H2 - FBC Sisjön H2 1 - 6 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Lundenhallen
2020-01-16 19:00 602001080 Burås IK H2 - FBC Partille H2 5 - 7 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Svingelns Sporthall
2020-01-18 13:30 602001081 Frölunda IBK H2 - Lindome IBK H2 10 - 6 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Frölunda Kulturhus
2020-01-19 12:30 602001083 Guldhedens IK H2 - IBK Göteborg H2 5 - 8 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Valhalla A-hall
2020-01-19 13:30 602001084 IBF Backadalen H2 - FBC Sisjön H2 8 - 10 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Lundbystrand 1
2020-02-06 20:00 602001079 Hovås IBK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 5 - 6 e.förl. Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Lundenhallen
2020-01-24 19:30 602001086 FBC Sisjön H2 - Guldhedens IK H2 8 - 2 Fredrik Sävestrand, Mats Sällberg Salming Arena
2020-01-25 13:30 602001090 FBC Partille H2 - Herrestads AIF Rockets H2 6 - 3 Joakim Amri Nilsson, Torbjörn Zahner Qvisthallen
2020-01-25 14:00 602001089 Lindome IBK H2 - Burås IK H2 7 - 2 Fredrik Sävestrand, Besim Mehmedagic Almåshallen A
2020-01-25 16:30 602001087 IBK Göteborg H2 - Landvetter IBK H2 8 - 13 Besim Mehmedagic, Fredrik Sävestrand Torpahallen
2020-01-26 19:00 602001085 IBF Backadalen H2 - Hovås IBK H2 6 - 8 Jesper Dammert, Joakim Jögi Lundbystrand 1
2020-01-30 20:00 602001094 Frölunda IBK H2 - IBK Göteborg H2 5 - 7 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Frölunda Kulturhus
2020-01-31 19:30 602001092 Herrestads AIF Rockets H2 - Lindome IBK H2 6 - 4 Matilda Svenblad, Martin Larsson Agnebergshallen
2020-02-01 15:30 602001095 Landvetter IBK H2 - FBC Sisjön H2 2 - 7 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Pinntorps Idrottshall
2020-02-01 17:00 602001091 Hovås IBK H2 - FBC Partille H2 2 - 5 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Lundenhallen
2020-02-02 13:30 602001096 Guldhedens IK H2 - IBF Backadalen H2 7 - 11 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Valhalla A-hall
2019-11-02 14:00 602001102 Lindome IBK H2 - FBC Partille H2 3 - 10 Adnan Tongur, Pierre Eberhard Berg Almåshallen A
2020-02-07 19:30 602001099 FBC Sisjön H2 - Frölunda IBK H2 8 - 1 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Salming Arena
2020-02-08 16:30 602001100 IBK Göteborg H2 - Burås IK H2 1 - 8 Carl Flyning, Jesper Dammert Torpahallen
2020-02-09 13:30 602001097 Guldhedens IK H2 - Hovås IBK H2 3 - 6 Bjarne Wesenlund, Henrik Carlsson Valhalla A-hall
2020-02-09 19:00 602001098 IBF Backadalen H2 - Landvetter IBK H2 9 - 6 Pierre Eberhard Berg, Joakim Amri Nilsson Lundbystrand 1
2020-02-14 19:30 602001105 Herrestads AIF Rockets H2 - IBK Göteborg H2 9 - 1 Carl Flyning, Jesper Dammert Agnebergshallen
2020-02-15 13:30 602001107 Frölunda IBK H2 - IBF Backadalen H2 10 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Frölunda Kulturhus
2020-02-15 17:00 602001103 Hovås IBK H2 - Lindome IBK H2 5 - 6 e.förl. Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Lundenhallen
2020-02-15 17:00 602001106 Burås IK H2 - FBC Sisjön H2 4 - 13 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Svingelns Sporthall
2020-02-27 19:00 602001108 Landvetter IBK H2 - Guldhedens IK H2 14 - 12 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Pinntorps Idrottshall
2020-02-21 19:30 602001112 FBC Sisjön H2 - Herrestads AIF Rockets H2 8 - 2 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Salming Arena
2020-02-22 14:00 602001109 Landvetter IBK H2 - Hovås IBK H2 5 - 9 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Pinntorps Idrottshall
2020-02-22 16:30 602001113 IBK Göteborg H2 - FBC Partille H2 3 - 8 Adam Kruse, Aldin Hadziselmovic Torpahallen
2020-02-23 11:00 602001110 Guldhedens IK H2 - Frölunda IBK H2 4 - 4 e.förl. Joakim Jögi, Pelle Hellberg Lundenhallen
2020-02-23 19:00 602001111 IBF Backadalen H2 - Burås IK H2 8 - 6 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Lundbystrand 1
2020-02-25 20:00 602001116 Lindome IBK H2 - IBK Göteborg H2 6 - 4 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Almåshallen A
2020-02-28 19:30 602001118 Herrestads AIF Rockets H2 - IBF Backadalen H2 5 - 8 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Agnebergshallen
2020-02-29 13:30 602001120 Frölunda IBK H2 - Landvetter IBK H2 11 - 0 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Frölunda Kulturhus
2020-02-29 14:30 602001119 Burås IK H2 - Guldhedens IK H2 3 - 4 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Svingelns Sporthall
2020-02-29 16:00 602001117 FBC Partille H2 - FBC Sisjön H2 5 - 2 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Qvisthallen
2020-03-06 19:30 602001125 FBC Sisjön H2 - Lindome IBK H2 3 - 8 Tobias Sanne, Almir Mehmedagic Salming Arena
2020-03-07 13:30 602001121 Frölunda IBK H2 - Hovås IBK H2 6 - 7 Besim Mehmedagic, Adnan Mehmedagic Frölunda Kulturhus
2020-03-07 15:00 602001122 Landvetter IBK H2 - Burås IK H2 10 - 7 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Pinntorps Idrottshall
2020-03-08 12:00 602001124 IBF Backadalen H2 - FBC Partille H2 4 - 10 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Tuve Sporthall
2020-03-08 13:30 602001123 Guldhedens IK H2 - Herrestads AIF Rockets H2 5 - 6 Adnan Tongur, Aldin Hadziselmovic Valhalla A-hall
602001127 Hovås IBK H2 - IBK Göteborg H2 Valhalla C-hall
602001129 Lindome IBK H2 - IBF Backadalen H2 Almåshallen A
602001130 FBC Partille H2 - Guldhedens IK H2 Qvisthallen
602001131 Herrestads AIF Rockets H2 - Landvetter IBK H2 Rimnershallen B-hallen
602001132 Burås IK H2 - Frölunda IBK H2 Svingelns Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Partille H2 19 18 1 (1) 0 161-61 100 56
2. FBC Sisjön H2 20 13 2 (1) 5 140-84 56 42
3. Hovås IBK H2 19 10 3 (0) 6 109-115 -6 33
4. Lindome IBK H2 19 10 1 (1) 8 121-113 8 32
5. Landvetter IBK H2 19 9 2 (2) 8 128-145 -17 31
6. IBF Backadalen H2 19 8 3 (2) 8 141-125 16 29
7. Herrestads AIF Rockets H2 19 7 5 (3) 7 99-102 -3 29
8. Frölunda IBK H2 19 8 3 (0) 8 121-112 9 27
9. Guldhedens IK H2 19 4 1 (0) 14 104-143 -39 13
10. IBK Göteborg H2 19 3 2 (2) 14 86-164 -78 13
11. Burås IK H2 19 2 3 (0) 14 88-134 -46 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:30 603001002 Öckerö IBK H3 - IBF Älvstranden H3 3 - 3 Adam Jällfält, Roger Zahnér Hedenskolans Idrottshall
2019-09-27 20:00 603001005 Kärra IBK H3 - Floda IBK H3 9 - 5 Håkan Krafft, Peter Axelsson Kärra Sporthall
2019-09-28 17:00 603001003 Torslanda IBF H3 - FBC Lerum Utveckling H3 6 - 12 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Björlanda Idrottshall
2019-09-29 13:00 603001001 IBK Kungälv H3 - Dingle AIK H3 6 - 6 Lazo Cesto, Adam Jällfält Kastellegårdshallen
2019-09-29 15:00 603001006 FBC Vinga H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 2 - 3 Mats Sällberg, Aldin Hadziselmovic Hall Of Flame
2019-10-04 19:30 603001012 Dingle AIK H3 - Öckerö IBK H3 4 - 5 Håkan Krafft, Peter Axelsson Munkedals Idrottshall
2019-10-05 15:45 603001010 FBC Lerum Utveckling H3 - Surte IS IBK H3 19 - 13 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Lerum Arena C
2019-10-06 11:30 603001008 Floda IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 13 - 2 Peter Axelsson, Håkan Krafft Alléhallen
2019-10-06 14:00 603001007 FBC Vinga H3 - IBK Kungälv H3 13 - 5 Oscar Kjellgren Elgestål, Almir Mehmedagic Hall Of Flame
2019-10-06 16:00 603001011 IBF Älvstranden H3 - Torslanda IBF H3 10 - 6 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Santoshallen
2019-10-11 19:00 603001014 Torslanda IBF H3 - Dingle AIK H3 2 - 13 Torbjörn Zahner, Matilda Svenblad Björlanda Idrottshall
2019-10-11 19:30 603001013 Öckerö IBK H3 - IBK Kungälv H3 6 - 4 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Hedenskolans Idrottshall
2019-10-12 13:00 603001015 Surte IS IBK H3 - IBF Älvstranden H3 3 - 7 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Bohushallen
2019-10-12 15:30 603001016 Kärra IBK H3 - FBC Lerum Utveckling H3 4 - 8 Håkan Krafft, Peter Axelsson Kärra Sporthall
2019-10-13 13:40 603001018 FBC Vinga H3 - Floda IBK H3 4 - 7 William Hilmersson, Oscar Kjellgren Elgestål Hall Of Flame
2019-10-18 19:30 603001023 Dingle AIK H3 - Surte IS IBK H3 5 - 6 Adam Jällfält, Thomas Johansson Munkedals Idrottshall
2019-10-18 19:30 603001024 Öckerö IBK H3 - Torslanda IBF H3 2 - 3 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Hedenskolans Idrottshall
2019-10-20 15:45 603001022 IBF Älvstranden H3 - Kärra IBK H3 4 - 4 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Santoshallen
2019-10-20 16:30 603001021 FBC Lerum Utveckling H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 8 - 3 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Rydsbergshallen
2019-10-20 17:30 603001019 IBK Kungälv H3 - Floda IBK H3 6 - 9 Besim Mehmedagic, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2019-10-25 20:00 603001027 Kärra IBK H3 - Dingle AIK H3 11 - 8 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Kärra Sporthall
2019-10-26 13:00 603001026 Surte IS IBK H3 - Öckerö IBK H3 10 - 3 William Hilmersson, Adam Jällfält Bohushallen
2019-10-26 18:00 603001028 Pixbo Wallenstam IBF H3 - IBF Älvstranden H3 3 - 7 Håkan Krafft, Adnan Mehmedagic Wallenstamhallen
2019-10-27 12:30 603001029 FBC Vinga H3 - FBC Lerum Utveckling H3 11 - 7 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Hall Of Flame
2019-10-27 17:30 603001025 Torslanda IBF H3 - IBK Kungälv H3 4 - 6 Fredrik Sävestrand, Alexander Pavlovic Björlanda Idrottshall
2019-11-01 19:30 603001034 Dingle AIK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 6 - 3 Adnan Tongur, Oscar Kjellgren Elgestål Munkedals Idrottshall
2019-11-01 19:30 603001035 Öckerö IBK H3 - Kärra IBK H3 11 - 9 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Hedenskolans Idrottshall
2019-11-03 13:00 603001032 FBC Lerum Utveckling H3 - Floda IBK H3 7 - 2 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Rydsbergshallen
2019-11-03 15:30 603001036 Torslanda IBF H3 - Surte IS IBK H3 6 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Björlanda Idrottshall
2019-11-03 15:45 603001033 IBF Älvstranden H3 - FBC Vinga H3 2 - 7 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Santoshallen
2019-11-08 18:40 603001039 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Öckerö IBK H3 6 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Mölnlycke Idrottshall
2019-11-09 12:30 603001041 Floda IBK H3 - IBF Älvstranden H3 10 - 7 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Alléhallen
2019-11-09 13:00 603001037 Surte IS IBK H3 - IBK Kungälv H3 6 - 11 Robin Cederdahl, Adam Jällfält Bohushallen
2019-11-10 14:45 603001040 FBC Vinga H3 - Dingle AIK H3 6 - 7 Fredrik Sävestrand, Pelle Hellberg Hall Of Flame
2019-12-13 20:15 603001038 Kärra IBK H3 - Torslanda IBF H3 14 - 8 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Kärra Sporthall
2019-11-22 19:30 603001045 Dingle AIK H3 - Floda IBK H3 8 - 6 Almir Mehmedagic, Tobias Sanne Munkedals Idrottshall
2019-11-22 19:30 603001046 Öckerö IBK H3 - FBC Vinga H3 7 - 13 Amir Huseinovic, Wessam Abdellrazek Hedenskolans Idrottshall
2019-11-23 13:00 603001048 Surte IS IBK H3 - Kärra IBK H3 6 - 5 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Bohushallen
2019-11-24 18:40 603001043 IBK Kungälv H3 - FBC Lerum Utveckling H3 2 - 7 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Mimershus A-hallen
2020-01-10 19:30 603001047 Torslanda IBF H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 6 - 9 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2019-11-29 20:00 603001049 Kärra IBK H3 - IBK Kungälv H3 4 - 6 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Kärra Sporthall
2019-11-30 14:30 603001050 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Surte IS IBK H3 1 - 10 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Wallenstamhallen
2019-11-30 18:30 603001054 FBC Lerum Utveckling H3 - IBF Älvstranden H3 2 - 3 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Rydsbergshallen
2019-12-01 13:45 603001051 FBC Vinga H3 - Torslanda IBF H3 10 - 5 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Hall Of Flame
2019-12-01 13:45 603001052 Floda IBK H3 - Öckerö IBK H3 8 - 4 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Alléhallen
2019-12-06 19:30 603001056 Dingle AIK H3 - FBC Lerum Utveckling H3 4 - 9 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Munkedals Idrottshall
2019-12-07 13:00 603001059 Surte IS IBK H3 - FBC Vinga H3 9 - 14 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Bohushallen
2019-12-07 15:15 603001060 Kärra IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 7 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Kärra Sporthall
2019-12-08 17:00 603001058 Torslanda IBF H3 - Floda IBK H3 5 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2019-12-08 19:00 603001055 IBK Kungälv H3 - IBF Älvstranden H3 2 - 5 Thomas Johansson, Torbjörn Zahner Kastellegårdshallen
2019-12-14 15:45 603001065 FBC Lerum Utveckling H3 - Öckerö IBK H3 7 - 5 Adam Kruse, Pontus Ekengränd Lerum Arena B
2019-12-15 14:00 603001062 FBC Vinga H3 - Kärra IBK H3 5 - 2 Joakim Amri Nilsson, Carl Flyning Hall Of Flame
2019-12-15 15:00 603001063 Floda IBK H3 - Surte IS IBK H3 11 - 6 Håkan Krafft, Peter Axelsson Alléhallen
2019-12-15 16:00 603001066 IBF Älvstranden H3 - Dingle AIK H3 6 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Santoshallen
2019-12-15 17:00 603001061 Pixbo Wallenstam IBF H3 - IBK Kungälv H3 10 - 7 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Wallenstamhallen
2020-01-10 19:30 603001067 Dingle AIK H3 - IBK Kungälv H3 5 - 3 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Munkedals Idrottshall
2020-01-11 16:30 603001069 FBC Lerum Utveckling H3 - Torslanda IBF H3 4 - 2 Besim Mehmedagic, Peter Axelsson Rydsbergshallen
2020-01-12 14:20 603001071 Floda IBK H3 - Kärra IBK H3 6 - 5 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Alléhallen
2020-01-12 15:15 603001072 Pixbo Wallenstam IBF H3 - FBC Vinga H3 2 - 8 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Wallenstamhallen
2020-01-12 16:00 603001068 IBF Älvstranden H3 - Öckerö IBK H3 10 - 4 Besim Mehmedagic, Peter Axelsson Santoshallen
2020-01-17 19:30 603001078 Öckerö IBK H3 - Dingle AIK H3 6 - 5 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Hedenskolans Idrottshall
2020-01-17 19:45 603001073 IBK Kungälv H3 - FBC Vinga H3 5 - 8 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Kastellegårdshallen
2020-01-19 11:00 603001074 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Floda IBK H3 7 - 10 Fredrik Sävestrand, Marcus Orrhult Wallenstamhallen
2020-01-28 19:00 603001076 Surte IS IBK H3 - FBC Lerum Utveckling H3 4 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Bohushallen
2020-02-06 19:45 603001077 Torslanda IBF H3 - IBF Älvstranden H3 5 - 5 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Torshallen
2020-01-24 19:30 603001080 Dingle AIK H3 - Torslanda IBF H3 11 - 8 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Munkedals Idrottshall
2020-01-25 14:00 603001082 FBC Lerum Utveckling H3 - Kärra IBK H3 12 - 6 Marcus Orrhult, Peter Axelsson Rydsbergshallen
2020-01-26 16:30 603001081 IBF Älvstranden H3 - Surte IS IBK H3 5 - 0 Håkan Krafft, Peter Axelsson Santoshallen
2020-01-26 16:40 603001084 Floda IBK H3 - FBC Vinga H3 8 - 8 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Alléhallen
2020-01-26 18:30 603001079 IBK Kungälv H3 - Öckerö IBK H3 6 - 3 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2020-01-29 18:45 603001090 Torslanda IBF H3 - Öckerö IBK H3 3 - 0 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Björlanda Idrottshall
2020-01-31 18:00 603001087 Pixbo Wallenstam IBF H3 - FBC Lerum Utveckling H3 8 - 5 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Wallenstamhallen
2020-01-31 20:00 603001088 Kärra IBK H3 - IBF Älvstranden H3 4 - 8 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Kärra Sporthall
2020-02-01 13:00 603001089 Surte IS IBK H3 - Dingle AIK H3 6 - 5 Adam Jällfält, Roger Zahnér Bohushallen
2020-02-02 13:20 603001085 Floda IBK H3 - IBK Kungälv H3 8 - 7 Hajrudin Begic, Fredrik Sävestrand Alléhallen
2020-02-07 19:30 603001092 Öckerö IBK H3 - Surte IS IBK H3 8 - 6 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Hedenskolans Idrottshall
2020-02-07 19:30 603001093 Dingle AIK H3 - Kärra IBK H3 8 - 3 Mathias Johansson, Per Sundvall Munkedals Idrottshall
2020-02-08 15:45 603001095 FBC Lerum Utveckling H3 - FBC Vinga H3 8 - 8 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Lerum Arena C
2020-02-09 13:00 603001091 IBK Kungälv H3 - Torslanda IBF H3 9 - 4 Wessam Abdellrazek, Amir Huseinovic Kastellegårdshallen
2020-02-09 16:00 603001094 IBF Älvstranden H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 7 - 6 Håkan Krafft, Peter Axelsson Santoshallen
2020-02-14 20:00 603001101 Kärra IBK H3 - Öckerö IBK H3 7 - 8 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Kärra Sporthall
2020-02-15 13:00 603001102 Surte IS IBK H3 - Torslanda IBF H3 5 - 0 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Bohushallen
2020-02-15 13:30 603001100 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Dingle AIK H3 8 - 9 Besim Mehmedagic, Goran Kuduzovic Wallenstamhallen
2020-02-16 12:40 603001098 Floda IBK H3 - FBC Lerum Utveckling H3 8 - 10 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Alléhallen
2020-02-16 16:00 603001099 FBC Vinga H3 - IBF Älvstranden H3 5 - 3 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Hall Of Flame
2020-02-21 19:00 603001104 Torslanda IBF H3 - Kärra IBK H3 5 - 8 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Björlanda Idrottshall
2020-02-21 19:30 603001105 Öckerö IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 6 - 4 Linda Lindskog, Sandra Lindskog Hedenskolans Idrottshall
2020-02-21 19:30 603001106 Dingle AIK H3 - FBC Vinga H3 2 - 8 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Munkedals Idrottshall
2020-02-23 14:30 603001107 IBF Älvstranden H3 - Floda IBK H3 6 - 4 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Santoshallen
2020-02-23 18:45 603001103 IBK Kungälv H3 - Surte IS IBK H3 3 - 3 Matilda Svenblad, Marcus Orrhult Munkegärdehallen
2020-02-28 20:00 603001114 Kärra IBK H3 - Surte IS IBK H3 6 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Kärra Sporthall
2020-02-29 14:00 603001109 FBC Lerum Utveckling H3 - IBK Kungälv H3 17 - 5 Adam Jällfält, Thomas Johansson Rydsbergshallen
2020-02-29 19:45 603001113 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Torslanda IBF H3 5 - 8 Adam Jällfält, Thomas Johansson Wallenstamhallen
2020-03-01 12:40 603001111 Floda IBK H3 - Dingle AIK H3 10 - 9 Adnan Tongur, Oscar Kjellgren Elgestål Alléhallen
2020-03-01 16:00 603001112 FBC Vinga H3 - Öckerö IBK H3 7 - 2 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Hall Of Flame
2020-03-06 19:00 603001117 Torslanda IBF H3 - FBC Vinga H3 7 - 10 Pierre Eberhard Berg, Adam Kruse Björlanda Idrottshall
2020-03-06 19:30 603001118 Öckerö IBK H3 - Floda IBK H3 6 - 7 Albert Enlund, Petter Enlund Hedenskolans Idrottshall
2020-03-07 13:00 603001116 Surte IS IBK H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 6 - 5 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Bohushallen
2020-03-08 14:40 603001120 IBF Älvstranden H3 - FBC Lerum Utveckling H3 6 - 6 Peter Novakovic, Besim Mehmedagic Santoshallen
2020-03-08 17:45 603001115 IBK Kungälv H3 - Kärra IBK H3 4 - 3 Joakim Amri Nilsson, Oscar Kjellgren Elgestål Kastellegårdshallen
603001121 IBF Älvstranden H3 - IBK Kungälv H3 Santoshallen
603001122 FBC Lerum Utveckling H3 - Dingle AIK H3 Rydsbergshallen
603001124 Floda IBK H3 - Torslanda IBF H3 Alléhallen
603001125 FBC Vinga H3 - Surte IS IBK H3 Hall Of Flame
603001126 Pixbo Wallenstam IBF H3 - Kärra IBK H3 Wallenstamhallen
603001127 IBK Kungälv H3 - Pixbo Wallenstam IBF H3 Kastellegårdshallen
603001128 Kärra IBK H3 - FBC Vinga H3 Kärra Sporthall
603001129 Surte IS IBK H3 - Floda IBK H3 Bohushallen
603001131 Öckerö IBK H3 - FBC Lerum Utveckling H3 Hedenskolans Idrottshall
603001132 Dingle AIK H3 - IBF Älvstranden H3 Munkedals Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Vinga H3 18 13 2 3 147-91 56 41
2. FBC Lerum Utveckling H3 18 13 2 3 154-100 54 41
3. IBF Älvstranden H3 18 11 4 3 104-79 25 37
4. Floda IBK H3 18 11 1 6 136-116 20 34
5. Dingle AIK H3 18 8 1 9 120-112 8 25
6. Surte IS IBK H3 18 7 1 10 109-120 -11 22
7. Öckerö IBK H3 19 7 1 11 93-122 -29 22
8. IBK Kungälv H3 18 6 2 10 97-121 -24 20
9. Kärra IBK H3 18 5 2 11 111-124 -13 17
10. Pixbo Wallenstam IBF H3 18 5 1 12 92-129 -37 16
11. Torslanda IBF H3 19 5 1 13 93-142 -49 16
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:00 604001002 Skår IBK H4 - Eken IBK H4 10 - 8 Lazo Cesto, Henry Tames Skepplanda Idrottshall
2019-09-27 19:30 604001003 Orust IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 7 - 8 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Svanesunds Sporthall
2019-09-28 11:00 604001005 Lindome IBK H4 - Göteborg City IBK H4 11 - 5 Joakim Amri Nilsson, Felix Bark Peterson Almåshallen A
2019-09-29 12:00 604001004 Myggenäs IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 17 - 1 Håkan Krafft, Peter Axelsson Häggvallsskolan
2019-09-29 13:00 604001006 Sörgårdens IBF H4 - Ale IBF H4 7 - 10 Jesper Björklund Greter, Felix Bark Peterson Svingelns Sporthall
2019-09-29 14:00 604001001 Hisingskärra IBK H4 - IBK Bergum H4 5 - 8 Tobias Sanne, Per Sundvall Kärra Sporthall
2019-10-04 20:00 604001011 Eken IBK H4 - Orust IBK H4 8 - 9 Thomas Johansson, Adam Jällfält Ekenhallen 1
2019-10-06 12:30 604001012 IBK Bergum H4 - Skår IBK H4 9 - 9 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Bergumsskolan
2019-10-06 13:00 604001010 Västra Frölunda FK H4 - Myggenäs IBK H4 6 - 6 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2019-10-06 17:30 604001008 Göteborg City IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 6 - 3 Jesper Björklund Greter, Mattias Strid Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2019-10-08 19:30 604001007 Ale IBF H4 - Hisingskärra IBK H4 20 - 6 Pierre Eberhard Berg, Fredrik Sävestrand Ale Kulturrum
2019-11-17 12:30 604001009 Lindås Rasta IBK H4 - Lindome IBK H4 5 - 4 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Askims Sporthall
2019-10-11 19:30 604001014 Orust IBK H4 - IBK Bergum H4 11 - 8 Lazo Cesto, Henry Tames Svanesunds Sporthall
2019-10-12 12:00 604001018 Ale IBF H4 - Göteborg City IBK H4 7 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
2019-10-12 16:30 604001016 Lindome IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 7 - 4 Felix Bark Peterson, Matilda Svenblad Almåshallen A
2019-10-13 15:00 604001015 Myggenäs IBK H4 - Eken IBK H4 4 - 5 Pierre Eberhard Berg, Roger Zahnér Häggvallsskolan
2019-10-13 16:00 604001017 Sörgårdens IBF H4 - Lindås Rasta IBK H4 7 - 10 Lazo Cesto, Henry Tames Svingelns Sporthall
2019-10-13 17:30 604001013 Skår IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 15 - 4 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Skepplanda Idrottshall
2019-10-18 19:00 604001024 Skår IBK H4 - Orust IBK H4 4 - 5 Marcus Orrhult, Wessam Abdellrazek Skepplanda Idrottshall
2019-10-18 20:00 604001022 Eken IBK H4 - Lindome IBK H4 3 - 5 Aldin Hadziselmovic, Felix Bark Peterson Ekenhallen 1
2019-10-19 15:15 604001020 Lindås Rasta IBK H4 - Ale IBF H4 6 - 6 Håkan Krafft, Oscar Skogsberg Salming Arena
2019-10-20 14:00 604001019 Hisingskärra IBK H4 - Göteborg City IBK H4 5 - 8 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Kärra Sporthall
2019-10-20 15:30 604001023 IBK Bergum H4 - Myggenäs IBK H4 2 - 9 Roger Zahnér, Oscar Skogsberg Bergumsskolan
2019-10-20 17:00 604001021 Västra Frölunda FK H4 - Sörgårdens IBF H4 6 - 5 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Svingelns Sporthall
2019-10-26 11:00 604001027 Lindome IBK H4 - IBK Bergum H4 10 - 5 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Almåshallen A
2019-10-26 12:00 604001029 Ale IBF H4 - Västra Frölunda FK H4 6 - 6 Alexander Pavlovic, Henry Tames Ale Kulturrum
2019-10-27 15:00 604001026 Myggenäs IBK H4 - Skår IBK H4 9 - 5 Thomas Johansson, Adam Jällfält Häggvallsskolan
2019-10-27 17:00 604001028 Sörgårdens IBF H4 - Eken IBK H4 6 - 4 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Svingelns Sporthall
2019-10-27 17:30 604001030 Göteborg City IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 8 - 9 Pierre Eberhard Berg, Felix Bark Peterson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2019-11-07 19:45 604001025 Orust IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 9 - 10 Roger Zahnér, Wessam Abdellrazek Svanesunds Sporthall
2019-11-01 18:30 604001035 Skår IBK H4 - Lindome IBK H4 11 - 8 Adam Jällfält, Thomas Johansson Skepplanda Idrottshall
2019-11-01 19:00 604001033 Eken IBK H4 - Ale IBF H4 5 - 2 Alexander Pavlovic, Aldin Hadziselmovic Ekenhallen 1
2019-11-01 19:30 604001036 Orust IBK H4 - Myggenäs IBK H4 3 - 3 Melker Westerberg, Matilda Svenblad Svanesunds Sporthall
2019-11-03 14:00 604001034 IBK Bergum H4 - Sörgårdens IBF H4 3 - 6 Pierre Eberhard Berg, Mats Sällberg Bergumsskolan
2019-11-03 15:00 604001032 Västra Frölunda FK H4 - Göteborg City IBK H4 5 - 10 Adnan Tongur, Håkan Krafft Svingelns Sporthall
2019-11-03 16:00 604001031 Hisingskärra IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 9 - 8 Adam Jällfält, Thomas Johansson Kärra Sporthall
2019-11-09 12:00 604001040 Ale IBF H4 - IBK Bergum H4 8 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
2019-11-10 14:30 604001039 Sörgårdens IBF H4 - Skår IBK H4 6 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Svingelns Sporthall
2019-11-10 15:00 604001037 Myggenäs IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 15 - 5 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Häggvallsskolan
2019-11-10 15:00 604001038 Lindome IBK H4 - Orust IBK H4 15 - 4 Robin Cederdahl, Aldin Hadziselmovic Streteredsskolan
2019-11-10 17:30 604001041 Göteborg City IBK H4 - Eken IBK H4 3 - 3 William Hilmersson, Oscar Kjellgren Elgestål Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2019-12-10 19:45 604001042 Lindås Rasta IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 7 - 9 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Salming Arena
2019-11-20 20:00 604001044 Eken IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 8 - 4 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Ekenhallen 1
2019-11-22 18:30 604001046 Skår IBK H4 - Ale IBF H4 6 - 10 Adam Jällfält, Thomas Johansson Skepplanda Idrottshall
2019-11-22 19:30 604001047 Orust IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 7 - 4 Senad Olevic, Håkan Krafft Svanesunds Sporthall
2019-11-24 15:00 604001048 Myggenäs IBK H4 - Lindome IBK H4 5 - 3 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Häggvallsskolan
2019-11-24 15:10 604001045 IBK Bergum H4 - Göteborg City IBK H4 13 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Bergumsskolan
2019-11-24 16:00 604001043 Hisingskärra IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 9 - 8 Marcus Orrhult, Håkan Krafft Kärra Sporthall
2019-11-30 12:00 604001051 Ale IBF H4 - Orust IBK H4 6 - 4 Adnan Tongur, Joakim Amri Nilsson Ale Kulturrum
2019-11-30 12:15 604001053 Lindås Rasta IBK H4 - IBK Bergum H4 8 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Salming Arena
2019-11-30 16:30 604001049 Lindome IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 12 - 11 Lazo Cesto, Henry Tames Almåshallen A
2019-12-01 14:00 604001054 Västra Frölunda FK H4 - Eken IBK H4 3 - 4 Almir Mehmedagic, Tobias Sanne Svingelns Sporthall
2019-12-01 16:30 604001050 Sörgårdens IBF H4 - Myggenäs IBK H4 5 - 5 Almir Mehmedagic, Tobias Sanne Svingelns Sporthall
2019-12-01 17:30 604001052 Göteborg City IBK H4 - Skår IBK H4 7 - 7 Alexander Pavlovic, Pierre Eberhard Berg Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2019-12-05 19:30 604001058 Orust IBK H4 - Göteborg City IBK H4 6 - 7 Matilda Svenblad, Håkan Krafft Svanesunds Sporthall
2019-12-08 13:45 604001056 IBK Bergum H4 - Västra Frölunda FK H4 6 - 6 Håkan Krafft, Peter Axelsson Bergumsskolan
2019-12-08 15:00 604001059 Myggenäs IBK H4 - Ale IBF H4 14 - 9 Jesper Axelsson, Pierre Eberhard Berg Häggvallsskolan
2019-12-08 16:00 604001055 Hisingskärra IBK H4 - Eken IBK H4 6 - 9 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Kärra Sporthall
2019-12-11 19:45 604001060 Lindome IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 7 - 7 Pierre Eberhard Berg, Roger Zahnér Almåshallen A
2019-12-15 17:00 604001057 Skår IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 9 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Skepplanda Idrottshall
2019-12-13 20:00 604001066 Eken IBK H4 - IBK Bergum H4 6 - 7 Tobias Hildesson, Jesper Stolt-Hermansson Ekenhallen 1
2019-12-14 12:00 604001062 Ale IBF H4 - Lindome IBK H4 5 - 6 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Ale Kulturrum
2019-12-14 14:30 604001065 Västra Frölunda FK H4 - Skår IBK H4 5 - 4 Thomas Johansson, Adam Jällfält Svingelns Sporthall
2019-12-14 16:40 604001061 Sörgårdens IBF H4 - Hisingskärra IBK H4 16 - 3 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Svingelns Sporthall
2019-12-15 17:30 604001063 Göteborg City IBK H4 - Myggenäs IBK H4 3 - 8 Thomas Johansson, Adam Jällfält Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-01-19 12:00 604001064 Lindås Rasta IBK H4 - Orust IBK H4 7 - 9 Goran Kuduzovic, Tobias Sanne Askims Sporthall
2020-01-11 12:00 604001072 Ale IBF H4 - Sörgårdens IBF H4 7 - 2 Amir Huseinovic, Fredrik Sävestrand Ale Kulturrum
2020-01-12 12:00 604001070 Lindås Rasta IBK H4 - Myggenäs IBK H4 7 - 6 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Salming Arena
2020-01-12 12:30 604001067 IBK Bergum H4 - Hisingskärra IBK H4 7 - 5 , Joakim Jögi Bergumsskolan
2020-01-12 13:00 604001069 Västra Frölunda FK H4 - Orust IBK H4 6 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Svingelns Sporthall
2020-01-12 17:30 604001071 Göteborg City IBK H4 - Lindome IBK H4 4 - 5 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-01-20 20:00 604001068 Eken IBK H4 - Skår IBK H4 10 - 3 Joakim Amri Nilsson, Pierre Eberhard Berg Ekenhallen 1
2020-01-16 19:30 604001077 Orust IBK H4 - Eken IBK H4 11 - 12 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Svanesunds Sporthall
2020-01-17 19:30 604001078 Skår IBK H4 - IBK Bergum H4 11 - 8 Thomas Johansson, Adam Jällfält Skepplanda Idrottshall
2020-01-18 16:30 604001075 Lindome IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 11 - 4 Besim Mehmedagic, Goran Kuduzovic Streteredsskolan
2020-01-19 14:00 604001073 Hisingskärra IBK H4 - Ale IBF H4 3 - 10 Roger Zahnér, Pierre Eberhard Berg Kärra Sporthall
2020-01-19 16:00 604001074 Sörgårdens IBF H4 - Göteborg City IBK H4 7 - 3 Håkan Krafft, Peter Axelsson Svingelns Sporthall
2020-02-12 19:30 604001076 Myggenäs IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 9 - 2 Jim Olausson, Alexander Pavlovic Häggvallsskolan
2020-01-24 20:00 604001081 Eken IBK H4 - Myggenäs IBK H4 5 - 4 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Ekenhallen 1
2020-01-25 13:45 604001083 Lindås Rasta IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 7 - 11 Lazo Cesto, Thomas Johansson Askims Sporthall
2020-01-26 15:30 604001080 IBK Bergum H4 - Orust IBK H4 4 - 4 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Bergumsskolan
2020-01-26 16:00 604001079 Hisingskärra IBK H4 - Skår IBK H4 8 - 12 Mattias Strid, Eric Hemmingsson Kärra Sporthall
2020-01-26 17:00 604001082 Västra Frölunda FK H4 - Lindome IBK H4 7 - 8 Oscar Kjellgren Elgestål, Jesper Björklund Greter Svingelns Sporthall
2020-01-26 19:30 604001084 Göteborg City IBK H4 - Ale IBF H4 3 - 9 Thomas Johansson, Roger Zahnér Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-01-29 20:00 604001089 Myggenäs IBK H4 - IBK Bergum H4 9 - 2 Besim Mehmedagic, Goran Kuduzovic Häggvallsskolan
2020-01-30 19:30 604001090 Orust IBK H4 - Skår IBK H4 10 - 8 Per Sundvall, Mathias Johansson Svanesunds Sporthall
2020-01-30 20:00 604001086 Ale IBF H4 - Lindås Rasta IBK H4 5 - 6 Fredrik Sävestrand, Marcus Orrhult Ale Kulturrum
2020-02-02 12:30 604001087 Sörgårdens IBF H4 - Västra Frölunda FK H4 5 - 4 Thomas Johansson, Adam Jällfält Svingelns Sporthall
2020-02-02 19:30 604001085 Göteborg City IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 16 - 7 Pierre Eberhard Berg, Alexander Pavlovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-02-12 19:45 604001088 Lindome IBK H4 - Eken IBK H4 5 - 5 Tobias Sanne, Almir Mehmedagic Almåshallen A
2020-02-07 19:00 604001094 Eken IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 6 - 3 William Hilmersson, Felix Bark Peterson Ekenhallen 1
2020-02-07 19:15 604001096 Lindås Rasta IBK H4 - Göteborg City IBK H4 7 - 7 Thomas Johansson, Adam Jällfält Askims Sporthall
2020-02-07 19:30 604001092 Skår IBK H4 - Myggenäs IBK H4 9 - 9 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Skepplanda Idrottshall
2020-02-09 12:00 604001093 IBK Bergum H4 - Lindome IBK H4 13 - 9 Joakim Amri Nilsson, Lazo Cesto Bergumsskolan
2020-02-09 12:30 604001095 Västra Frölunda FK H4 - Ale IBF H4 4 - 6 Aldin Hadziselmovic, Mattias Strid Svingelns Sporthall
2020-02-09 16:00 604001091 Hisingskärra IBK H4 - Orust IBK H4 OW (0 - 5) Kärra Sporthall
2020-02-15 12:00 604001099 Ale IBF H4 - Eken IBK H4 4 - 3 Håkan Krafft, Peter Axelsson Ale Kulturrum
2020-02-15 16:00 604001101 Lindome IBK H4 - Skår IBK H4 8 - 9 Felix Bark Peterson, Oscar Skogsberg Almåshallen A
2020-02-16 15:00 604001102 Myggenäs IBK H4 - Orust IBK H4 11 - 4 Besim Mehmedagic, Joakim Amri Nilsson Häggvallsskolan
2020-02-16 17:15 604001098 Göteborg City IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 3 - 8 Goran Kuduzovic, Adnan Tongur Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-02-16 17:30 604001100 Sörgårdens IBF H4 - IBK Bergum H4 9 - 11 Tobias Sanne, Almir Mehmedagic Svingelns Sporthall
2020-02-18 19:45 604001097 Lindås Rasta IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 23 - 3 Adnan Tongur, Adam Jällfält Salming Arena
2020-02-20 19:30 604001104 Orust IBK H4 - Lindome IBK H4 13 - 10 Joakim Amri Nilsson, Oscar Kjellgren Elgestål Svanesunds Sporthall
2020-02-21 19:30 604001105 Skår IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 15 - 7 Amir Huseinovic, Wessam Abdellrazek Skepplanda Idrottshall
2020-02-21 20:00 604001107 Eken IBK H4 - Göteborg City IBK H4 12 - 2 Adnan Mehmedagic, Goran Kuduzovic Ekenhallen 1
2020-02-23 12:00 604001103 Hisingskärra IBK H4 - Myggenäs IBK H4 5 - 13 Roger Zahnér, Håkan Krafft Kärra Sporthall
2020-02-23 12:30 604001108 Västra Frölunda FK H4 - Lindås Rasta IBK H4 10 - 6 Eric Hemmingsson, Mattias Strid Svingelns Sporthall
2020-02-23 14:20 604001106 IBK Bergum H4 - Ale IBF H4 2 - 6 Wessam Abdellrazek, Thomas Johansson Bergumsskolan
2020-02-29 12:00 604001112 Ale IBF H4 - Skår IBK H4 9 - 6 Besim Mehmedagic, Adnan Mehmedagic Ale Kulturrum
2020-02-29 13:30 604001110 Lindås Rasta IBK H4 - Eken IBK H4 5 - 5 Albert Enlund, Petter Enlund Askims Sporthall
2020-03-01 12:30 604001114 Lindome IBK H4 - Myggenäs IBK H4 1 - 6 Melker Westerberg, Hajrudin Begic Almåshallen A
2020-03-01 14:15 604001109 Västra Frölunda FK H4 - Hisingskärra IBK H4 7 - 4 Thomas Johansson, Adam Jällfält Svingelns Sporthall
2020-03-01 16:30 604001113 Sörgårdens IBF H4 - Orust IBK H4 7 - 7 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2020-03-01 17:30 604001111 Göteborg City IBK H4 - IBK Bergum H4 2 - 7 Håkan Krafft, Petter Enlund Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-03-04 20:15 604001116 Myggenäs IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 3 - 3 Oscar Skogsberg, Mathias Johansson Häggvallsskolan
2020-03-06 19:30 604001117 Orust IBK H4 - Ale IBF H4 5 - 10 Wessam Abdellrazek, Henry Tames Svanesunds Sporthall
2020-03-06 19:30 604001118 Skår IBK H4 - Göteborg City IBK H4 7 - 7 Håkan Krafft, Hajrudin Begic Skepplanda Idrottshall
2020-03-06 20:00 604001120 Eken IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 7 - 5 Thomas Johansson, Adam Jällfält Ekenhallen 1
2020-03-08 15:10 604001119 IBK Bergum H4 - Lindås Rasta IBK H4 10 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Bergumsskolan
2020-03-08 16:00 604001115 Hisingskärra IBK H4 - Lindome IBK H4 4 - 17 Pierre Eberhard Berg, Joel Olausson Kärra Sporthall
604001121 Eken IBK H4 - Hisingskärra IBK H4 Ekenhallen 1
604001122 Västra Frölunda FK H4 - IBK Bergum H4 Valhalla C-hall
604001123 Lindås Rasta IBK H4 - Skår IBK H4 Salming Arena
604001124 Göteborg City IBK H4 - Orust IBK H4 Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-03-14 12:00 604001125 Ale IBF H4 - Myggenäs IBK H4 3 - 5 Besim Mehmedagic, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2020-03-14 17:00 604001126 Sörgårdens IBF H4 - Lindome IBK H4 9 - 10 Jesper Björklund Greter, Marcus Orrhult Svingelns Sporthall
604001127 Hisingskärra IBK H4 - Sörgårdens IBF H4 Kärra Sporthall
604001128 Lindome IBK H4 - Ale IBF H4 Almåshallen A
604001129 Myggenäs IBK H4 - Göteborg City IBK H4 Häggvallsskolan
604001130 Orust IBK H4 - Lindås Rasta IBK H4 Svanesunds Sporthall
604001131 Skår IBK H4 - Västra Frölunda FK H4 Skepplanda Idrottshall
604001132 IBK Bergum H4 - Eken IBK H4 Bergumsskolan
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Myggenäs IBK H4 21 13 5 3 170-88 82 44
2. Ale IBF H4 21 14 2 5 158-108 50 44
3. Lindome IBK H4 21 12 2 7 172-139 33 38
4. Eken IBK H4 20 11 3 6 128-101 27 36
5. Skår IBK H4 20 9 4 7 167-149 18 31
6. Orust IBK H4 20 8 4 8 139-148 -9 28
7. IBK Bergum H4 20 8 3 9 134-151 -17 27
8. Västra Frölunda FK H4 20 7 4 9 119-125 -6 25
9. Lindås Rasta IBK H4 20 7 3 10 141-157 -16 24
10. Sörgårdens IBF H4 21 6 4 11 135-141 -6 22
11. Göteborg City IBK H4 20 5 4 11 116-146 -30 19
12. Hisingskärra IBK H4 20 3 0 17 112-238 -126 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 20:00 605001003 Överby IBK H5 - Landvetter IBK H5 10 - 8 Martin Larsson, Martin Andersson Nordby Supermarkethallen
2019-09-28 13:00 605001002 Herrestads AIF Rockets H5 - IBK Göteborg H5 7 - 4 Mathias Johansson, Per Sundvall Rimnershallen B-hallen
2019-09-28 14:30 605001005 FBC Lerum Utveckling H5 - IBK Kungälv H5 4 - 7 Felix Bark Peterson, Lazo Cesto Rydsbergshallen
2019-09-29 15:30 605001006 IBK Kungarna H5 - Mölndals IBF H5 13 - 9 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Svingelns Sporthall
2019-09-29 17:30 605001001 KF Kortedalarna H5 - Hindås IBK H5 7 - 3 Javed Khan, Wessam Abdellrazek Lundbystrand 4
2019-09-29 17:30 605001004 Utbynäs SK H5 - FBC Vinga H5 13 - 3 Joel Dahlman-Zackrisson, Sebastian Krantz Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2019-10-04 18:15 605001007 Mölndals IBF H5 - KF Kortedalarna H5 2 - 6 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Aktiviteten A-Hall
2019-10-05 12:30 605001012 Hindås IBK H5 - Herrestads AIF Rockets H5 6 - 9 Thomas Johansson, Adam Jällfält Hindås Idrottshall
2019-10-05 14:00 605001011 IBK Göteborg H5 - Överby IBK H5 8 - 11 Lazo Cesto, Henry Tames Torpahallen
2019-10-05 16:30 605001010 Landvetter IBK H5 - Utbynäs SK H5 5 - 11 Jesper Björklund Greter, Felix Bark Peterson Pinntorps Idrottshall
2019-10-06 11:40 605001009 FBC Vinga H5 - FBC Lerum Utveckling H5 3 - 9 Mattias Strid, Thomas Johansson Hall Of Flame
2019-10-06 16:40 605001008 IBK Kungälv H5 - IBK Kungarna H5 0 - 5 Per Sundvall, Wessam Abdellrazek Kastellegårdshallen
2019-10-11 20:00 605001018 Mölndals IBF H5 - IBK Kungälv H5 8 - 8 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Aktiviteten A-Hall
2019-10-12 13:00 605001013 Herrestads AIF Rockets H5 - KF Kortedalarna H5 5 - 4 Felix Bark Peterson, Jesper Björklund Greter Rimnershallen B-hallen
2019-10-12 18:15 605001016 FBC Lerum Utveckling H5 - Landvetter IBK H5 4 - 12 Per Sundvall, Roger Zahnér Rydsbergshallen
2019-10-13 16:00 605001014 Överby IBK H5 - Hindås IBK H5 11 - 6 Martin Larsson, Martin Andersson Nordby Supermarkethallen
2019-10-13 18:30 605001017 IBK Kungarna H5 - FBC Vinga H5 12 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Svingelns Sporthall
2019-11-05 20:00 605001015 Utbynäs SK H5 - IBK Göteborg H5 4 - 6 Roger Zahnér, Goran Kuduzovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2019-10-19 13:45 605001023 Hindås IBK H5 - Utbynäs SK H5 4 - 8 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Hindås Idrottshall
2019-10-19 13:45 605001024 Herrestads AIF Rockets H5 - Överby IBK H5 7 - 9 Björn Svensson, Amir Huseinovic Rimnershallen B-hallen
2019-10-19 14:00 605001022 IBK Göteborg H5 - FBC Lerum Utveckling H5 14 - 4 Adnan Mehmedagic, Pierre Eberhard Berg Torpahallen
2019-10-20 13:00 605001021 Landvetter IBK H5 - IBK Kungarna H5 3 - 7 Adnan Tongur, Håkan Krafft Pinntorps Idrottshall
2019-10-20 14:30 605001020 FBC Vinga H5 - Mölndals IBF H5 5 - 9 Adam Jällfält, Thomas Johansson Hall Of Flame
2019-10-20 17:30 605001019 KF Kortedalarna H5 - IBK Kungälv H5 9 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Lundbystrand 4
2019-10-25 20:00 605001025 Överby IBK H5 - KF Kortedalarna H5 18 - 6 Almir Mehmedagic, Tobias Sanne Nordby Supermarkethallen
2019-10-25 20:00 605001029 Mölndals IBF H5 - Landvetter IBK H5 15 - 6 Thomas Johansson, Adam Jällfält Aktiviteten A-Hall
2019-10-26 17:30 605001026 Utbynäs SK H5 - Herrestads AIF Rockets H5 7 - 4 William Hilmersson, Oscar Skogsberg Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2019-10-27 15:30 605001027 FBC Lerum Utveckling H5 - Hindås IBK H5 5 - 12 William Hilmersson, Javed Khan Rydsbergshallen
2019-10-27 19:00 605001028 IBK Kungarna H5 - IBK Göteborg H5 8 - 5 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Svingelns Sporthall
2019-11-17 18:30 605001030 IBK Kungälv H5 - FBC Vinga H5 7 - 2 Fredrik Sävestrand, Håkan Krafft Kastellegårdshallen
2019-11-01 20:00 605001036 Överby IBK H5 - Utbynäs SK H5 5 - 7 Emma Lindell, Susanne Andersson Nordby Supermarkethallen
2019-11-02 10:30 605001034 Hindås IBK H5 - IBK Kungarna H5 4 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Hindås Idrottshall
2019-11-02 13:00 605001035 Herrestads AIF Rockets H5 - FBC Lerum Utveckling H5 6 - 4 Matilda Svenblad, Adem Can Rimnershallen B-hallen
2019-11-02 14:00 605001033 IBK Göteborg H5 - Mölndals IBF H5 7 - 7 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Torpahallen
2019-11-02 16:30 605001032 Landvetter IBK H5 - IBK Kungälv H5 12 - 12 Fredrik Sävestrand, Adnan Tongur Pinntorps Idrottshall
2019-11-03 17:30 605001031 KF Kortedalarna H5 - FBC Vinga H5 12 - 7 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Lundbystrand 4
2019-11-08 20:00 605001038 FBC Lerum Utveckling H5 - Överby IBK H5 9 - 14 Oscar Kjellgren Elgestål, Jesper Björklund Greter Rydsbergshallen
2019-11-08 20:00 605001040 Mölndals IBF H5 - Hindås IBK H5 7 - 10 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Aktiviteten A-Hall
2019-11-09 16:00 605001042 FBC Vinga H5 - Landvetter IBK H5 12 - 10 Semir Aganspahic, Anela Hadziselimovic Frölunda Kulturhus
2019-11-09 19:15 605001037 Utbynäs SK H5 - KF Kortedalarna H5 6 - 3 Senad Olevic, Adem Can Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2019-11-10 17:00 605001039 IBK Kungarna H5 - Herrestads AIF Rockets H5 8 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Svingelns Sporthall
2019-11-10 17:30 605001041 IBK Kungälv H5 - IBK Göteborg H5 8 - 8 Anela Hadziselimovic, Semir Aganspahic Kastellegårdshallen
2019-11-22 20:00 605001047 Överby IBK H5 - IBK Kungarna H5 4 - 11 Oscar Kjellgren Elgestål, Jesper Björklund Greter Nordby Supermarkethallen
2019-11-23 11:30 605001045 Hindås IBK H5 - IBK Kungälv H5 7 - 13 Adam Jällfält, Thomas Johansson Hindås Idrottshall
2019-11-23 13:45 605001046 Herrestads AIF Rockets H5 - Mölndals IBF H5 8 - 4 Martin Larsson, Susanne Andersson Rimnershallen B-hallen
2019-11-24 15:30 605001044 IBK Göteborg H5 - FBC Vinga H5 10 - 5 Amir Huseinovic, Wessam Abdellrazek Torpahallen
2019-11-24 17:00 605001048 Utbynäs SK H5 - FBC Lerum Utveckling H5 16 - 5 Linda Lindskog, Adnan Tongur Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2019-11-24 19:00 605001043 KF Kortedalarna H5 - Landvetter IBK H5 15 - 9 William Hilmersson, Felix Bark Peterson Lundbystrand 3
2019-11-30 15:15 605001053 FBC Vinga H5 - Hindås IBK H5 5 - 6 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Frölunda Kulturhus
2019-11-30 17:00 605001051 Mölndals IBF H5 - Överby IBK H5 5 - 13 Joakim Jögi, Rasty Al-barzngi Aktiviteten A-Hall
2019-11-30 18:40 605001052 IBK Kungälv H5 - Herrestads AIF Rockets H5 6 - 5 Per Sundvall, Mathias Johansson Kastellegårdshallen
2019-11-30 19:50 605001054 Landvetter IBK H5 - IBK Göteborg H5 15 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Landvetter Idrottshall
2019-12-01 11:30 605001050 IBK Kungarna H5 - Utbynäs SK H5 5 - 1 Adnan Mehmedagic, Adam Lundqvist Blom Svingelns Sporthall
2019-12-01 15:00 605001049 FBC Lerum Utveckling H5 - KF Kortedalarna H5 7 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Rydsbergshallen
2019-12-06 19:30 605001057 Herrestads AIF Rockets H5 - FBC Vinga H5 15 - 4 Per Sundvall, Matilda Svenblad Rimnershallen B-hallen
2019-12-07 16:15 605001056 Hindås IBK H5 - Landvetter IBK H5 2 - 11 Javed Khan, William Hilmersson Hindås Idrottshall
2019-12-07 17:30 605001060 FBC Lerum Utveckling H5 - IBK Kungarna H5 4 - 9 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Rydsbergshallen
2019-12-08 14:00 605001058 Överby IBK H5 - IBK Kungälv H5 7 - 13 Matilda Svenblad, Martin Larsson Nordby Supermarkethallen
2019-12-08 17:00 605001055 KF Kortedalarna H5 - IBK Göteborg H5 22 - 2 Wessam Abdellrazek, Jesper Björklund Greter Lundbystrand 4
2019-12-08 17:00 605001059 Utbynäs SK H5 - Mölndals IBF H5 7 - 10 Lazo Cesto, Henry Tames Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2019-12-13 20:00 605001062 Mölndals IBF H5 - FBC Lerum Utveckling H5 3 - 4 Javed Khan, Adem Can Aktiviteten A-Hall
2019-12-14 12:00 605001065 Landvetter IBK H5 - Herrestads AIF Rockets H5 6 - 9 Aldin Hadziselmovic, Alexander Pavlovic Pinntorps Idrottshall
2019-12-14 15:30 605001064 FBC Vinga H5 - Överby IBK H5 4 - 16 Jesper Björklund Greter, Almir Mehmedagic Frölunda Kulturhus
2019-12-15 15:30 605001061 IBK Kungarna H5 - KF Kortedalarna H5 4 - 2 Christian Svärdström, Marcus Orrhult Svingelns Sporthall
2019-12-15 16:00 605001066 IBK Göteborg H5 - Hindås IBK H5 8 - 6 Tomas Levin, Adem Can Torpahallen
2019-12-15 18:45 605001063 IBK Kungälv H5 - Utbynäs SK H5 4 - 10 Almir Mehmedagic, Tobias Hildesson Kastellegårdshallen
2020-01-10 20:00 605001072 Mölndals IBF H5 - IBK Kungarna H5 6 - 10 Roger Zahnér, William Hilmersson Aktiviteten A-Hall
2020-01-11 10:15 605001067 Hindås IBK H5 - KF Kortedalarna H5 4 - 10 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Hindås Idrottshall
2020-01-11 12:00 605001069 Landvetter IBK H5 - Överby IBK H5 18 - 11 Robin Cederdahl, Pierre Eberhard Berg Pinntorps Idrottshall
2020-01-12 14:00 605001070 FBC Vinga H5 - Utbynäs SK H5 3 - 25 Pierre Eberhard Berg, Robin Cederdahl Hall Of Flame
2020-01-12 16:00 605001068 IBK Göteborg H5 - Herrestads AIF Rockets H5 3 - 6 Wessam Abdellrazek, Amir Huseinovic Torpahallen
2020-01-12 17:10 605001071 IBK Kungälv H5 - FBC Lerum Utveckling H5 8 - 4 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Kastellegårdshallen
2020-01-18 13:00 605001078 Herrestads AIF Rockets H5 - Hindås IBK H5 6 - 5 Jim Olausson, Matilda Svenblad Rimnershallen B-hallen
2020-01-18 14:00 605001075 FBC Lerum Utveckling H5 - FBC Vinga H5 2 - 8 Lazo Cesto, Henry Tames Rydsbergshallen
2020-01-18 16:00 605001073 KF Kortedalarna H5 - Mölndals IBF H5 12 - 7 Roger Zahnér, Marcus Orrhult Lundbystrand 5
2020-01-19 14:00 605001077 Överby IBK H5 - IBK Göteborg H5 8 - 10 Jim Olausson, Martin Andersson Nordby Supermarkethallen
2020-01-19 17:15 605001076 Utbynäs SK H5 - Landvetter IBK H5 10 - 8 Wessam Abdellrazek, Amir Huseinovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-01-19 18:00 605001074 IBK Kungarna H5 - IBK Kungälv H5 8 - 7 Håkan Krafft, Peter Axelsson Svingelns Sporthall
2020-01-25 14:00 605001080 Hindås IBK H5 - Överby IBK H5 12 - 9 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Hindås Idrottshall
2020-01-25 14:30 605001082 Landvetter IBK H5 - FBC Lerum Utveckling H5 13 - 5 Petter Enlund, Oscar Kjellgren Elgestål Pinntorps Idrottshall
2020-01-25 19:00 605001084 IBK Kungälv H5 - Mölndals IBF H5 12 - 2 Lazo Cesto, Tobias Sanne Kastellegårdshallen
2020-01-26 14:00 605001083 FBC Vinga H5 - IBK Kungarna H5 5 - 8 Adem Can, Wessam Abdellrazek Hall Of Flame
2020-01-26 16:00 605001081 IBK Göteborg H5 - Utbynäs SK H5 6 - 5 Albert Enlund, Petter Enlund Torpahallen
2020-01-26 17:00 605001079 KF Kortedalarna H5 - Herrestads AIF Rockets H5 6 - 6 Senad Olevic, Lazo Cesto Lundbystrand 5
2020-01-31 20:00 605001090 Överby IBK H5 - Herrestads AIF Rockets H5 8 - 7 Susanne Andersson, Martin Andersson Nordby Supermarkethallen
2020-02-01 13:20 605001086 Mölndals IBF H5 - FBC Vinga H5 11 - 8 Adem Can, Tomas Levin Aktiviteten A-Hall
2020-02-02 15:00 605001085 IBK Kungälv H5 - KF Kortedalarna H5 4 - 4 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Kastellegårdshallen
2020-02-02 15:00 605001087 IBK Kungarna H5 - Landvetter IBK H5 8 - 4 Adam Jällfält, Thomas Johansson Svingelns Sporthall
2020-02-02 17:15 605001089 Utbynäs SK H5 - Hindås IBK H5 8 - 5 Pierre Eberhard Berg, Alexander Pavlovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-02-02 18:00 605001088 FBC Lerum Utveckling H5 - IBK Göteborg H5 WO (5 - 0) Besim Mehmedagic, Tobias Sanne Rydsbergshallen
2020-02-08 10:15 605001093 Hindås IBK H5 - FBC Lerum Utveckling H5 7 - 6 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Hindås Idrottshall
2020-02-08 13:00 605001092 Herrestads AIF Rockets H5 - Utbynäs SK H5 3 - 5 Per Sundvall, Matilda Svenblad Rimnershallen B-hallen
2020-02-08 14:00 605001094 IBK Göteborg H5 - IBK Kungarna H5 5 - 6 Besim Mehmedagic, Goran Kuduzovic Torpahallen
2020-02-09 12:30 605001095 Landvetter IBK H5 - Mölndals IBF H5 12 - 5 Sandra Lindskog, Linda Lindskog Pinntorps Idrottshall
2020-02-09 12:30 605001096 FBC Vinga H5 - IBK Kungälv H5 3 - 12 Jim Olausson, Martin Andersson Hall Of Flame
2020-02-09 16:00 605001091 KF Kortedalarna H5 - Överby IBK H5 8 - 3 Jim Olausson, Martin Andersson Lundbystrand 5
2020-02-15 13:00 605001099 Mölndals IBF H5 - IBK Göteborg H5 8 - 6 Adam Jällfält, Thomas Johansson Aktiviteten A-Hall
2020-02-15 17:00 605001101 FBC Lerum Utveckling H5 - Herrestads AIF Rockets H5 8 - 11 Adnan Tongur, Henry Tames Rydsbergshallen
2020-02-16 12:30 605001100 IBK Kungarna H5 - Hindås IBK H5 7 - 7 Petter Enlund, Albert Enlund Svingelns Sporthall
2020-02-16 13:00 605001098 IBK Kungälv H5 - Landvetter IBK H5 10 - 12 Thomas Johansson, Adam Jällfält Kastellegårdshallen
2020-02-16 13:30 605001097 FBC Vinga H5 - KF Kortedalarna H5 7 - 19 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Hall Of Flame
2020-02-16 19:30 605001102 Utbynäs SK H5 - Överby IBK H5 22 - 2 Besim Mehmedagic, Goran Kuduzovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-02-21 20:00 605001104 Överby IBK H5 - FBC Lerum Utveckling H5 15 - 6 Jim Olausson, Martin Andersson Nordby Supermarkethallen
2020-02-22 13:00 605001105 Herrestads AIF Rockets H5 - IBK Kungarna H5 9 - 8 Jim Olausson, Matilda Svenblad Rimnershallen B-hallen
2020-02-22 14:00 605001106 Hindås IBK H5 - Mölndals IBF H5 12 - 5 Torbjörn Zahner, Lazo Cesto Hindås Idrottshall
2020-02-22 16:00 605001108 Landvetter IBK H5 - FBC Vinga H5 11 - 7 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Pinntorps Idrottshall
2020-02-23 16:00 605001107 IBK Göteborg H5 - IBK Kungälv H5 2 - 17 Pierre Eberhard Berg, Oscar Skogsberg Torpahallen
2020-02-23 17:00 605001103 KF Kortedalarna H5 - Utbynäs SK H5 4 - 10 Roger Zahnér, Carl Flyning Lundbystrand 4
2020-02-29 14:20 605001112 Mölndals IBF H5 - Herrestads AIF Rockets H5 4 - 12 Felix Bark Peterson, Rasty Al-barzngi Aktiviteten A-Hall
2020-02-29 16:00 605001109 Landvetter IBK H5 - KF Kortedalarna H5 8 - 8 Petter Enlund, Albert Enlund Pinntorps Idrottshall
2020-02-29 18:00 605001114 FBC Lerum Utveckling H5 - Utbynäs SK H5 2 - 11 Lazo Cesto, Henry Tames Rydsbergshallen
2020-03-01 11:50 605001110 FBC Vinga H5 - IBK Göteborg H5 10 - 14 Lazo Cesto, Henry Tames Hall Of Flame
2020-03-01 17:30 605001111 IBK Kungälv H5 - Hindås IBK H5 7 - 7 Jesper Björklund Greter, Oscar Kjellgren Elgestål Kastellegårdshallen
2020-03-01 18:45 605001113 IBK Kungarna H5 - Överby IBK H5 25 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2020-03-07 10:15 605001119 Hindås IBK H5 - FBC Vinga H5 15 - 0 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Hindås Idrottshall
2020-03-07 13:00 605001118 Herrestads AIF Rockets H5 - IBK Kungälv H5 9 - 4 Thomas Johansson, Adam Jällfält Rimnershallen B-hallen
2020-03-08 15:00 605001116 Utbynäs SK H5 - IBK Kungarna H5 5 - 4 Meisam Hosseini, Jesper Björklund Greter Vallhamra Sportcenter
2020-03-08 15:30 605001120 IBK Göteborg H5 - Landvetter IBK H5 7 - 10 Adem Can, Mats Sällberg Torpahallen
2020-03-08 16:00 605001117 Överby IBK H5 - Mölndals IBF H5 12 - 8 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Nordby Supermarkethallen
2020-03-08 19:00 605001115 KF Kortedalarna H5 - FBC Lerum Utveckling H5 16 - 5 Petter Enlund, Albert Enlund Lundbystrand 3
605001122 Landvetter IBK H5 - Hindås IBK H5 Pinntorps Idrottshall
605001123 FBC Vinga H5 - Herrestads AIF Rockets H5 Hall Of Flame
605001124 IBK Kungälv H5 - Överby IBK H5 Kastellegårdshallen
605001126 IBK Kungarna H5 - FBC Lerum Utveckling H5 Svingelns Sporthall
2020-03-14 16:40 605001125 Mölndals IBF H5 - Utbynäs SK H5 7 - 24 Adam Jällfält, Thomas Johansson Aktiviteten A-Hall
2020-03-15 15:30 605001121 IBK Göteborg H5 - KF Kortedalarna H5 4 - 11 Albert Enlund, Petter Enlund Torpahallen
605001127 KF Kortedalarna H5 - IBK Kungarna H5 Lundbystrand 4
605001128 FBC Lerum Utveckling H5 - Mölndals IBF H5 Rydsbergshallen
605001129 Utbynäs SK H5 - IBK Kungälv H5 Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
605001130 Överby IBK H5 - FBC Vinga H5 Nordby Supermarkethallen
605001131 Herrestads AIF Rockets H5 - Landvetter IBK H5 Rimnershallen B-hallen
605001132 Hindås IBK H5 - IBK Göteborg H5 Hindås Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Kungarna H5 20 17 1 2 173-93 80 52
2. Utbynäs SK H5 21 17 0 4 215-98 117 51
3. KF Kortedalarna H5 21 12 4 5 191-126 65 40
4. Herrestads AIF Rockets H5 20 13 1 6 149-113 36 40
5. Överby IBK H5 20 11 0 9 189-200 -11 33
6. IBK Kungälv H5 20 9 5 6 164-128 36 32
7. Landvetter IBK H5 20 9 2 9 193-177 16 29
8. Hindås IBK H5 20 7 2 11 140-149 -9 23
9. IBK Göteborg H5 21 7 2 12 138-183 -45 23
10. Mölndals IBF H5 21 5 2 14 142-207 -65 17
11. FBC Lerum Utveckling H5 20 3 1 16 102-192 -90 10
12. FBC Vinga H5 20 2 0 18 106-236 -130 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 6 N
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 15:00 062000003 Myggenäs IBK H6N - Kärra IBK H6N 8 - 6 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Häggvallsskolan
2019-10-06 13:45 062000002 Nödinge IBK H6N - Grundsunds IF H6N 5 - 10 Fredrik Sävestrand, Albert Enlund Bohushallen
2019-10-06 15:30 062000004 Utbynäs SK H6N - Melleruds IBK Div H6N 18 - 4 Fredrik Gander, Joseph Wokil Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2019-10-11 20:00 062000007 Melleruds IBK Div H6N - Nödinge IBK H6N 6 - 7 Martin Larsson, Susanne Andersson Rådahallen
2019-10-13 19:00 062000008 Utbynäs SK H6N - Myggenäs IBK H6N 15 - 4 Jesper Björklund Greter, Felix Bark Peterson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2019-10-19 17:30 062000010 Grundsunds IF H6N - Melleruds IBK Div H6N 23 - 2 Mathias Johansson, Thomas Johansson Bottnahallen
2019-10-20 13:45 062000012 Nödinge IBK H6N - Myggenäs IBK H6N 10 - 5 Wessam Abdellrazek, Felix Bark Peterson Bohushallen
2019-10-27 17:00 062000014 Utbynäs SK H6N - Kärra IBK H6N 5 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2019-10-27 17:15 062000015 Myggenäs IBK H6N - Grundsunds IF H6N 9 - 7 Adam Jällfält, Thomas Johansson Häggvallsskolan
2019-11-01 20:00 062000019 Kärra IBK H6N - Nödinge IBK H6N 14 - 5 Pierre Eberhard Berg, Simon Elgan Kärra Sporthall
2019-11-17 14:00 062000018 Melleruds IBK Div H6N - Myggenäs IBK H6N 6 - 5 Leif Pettersson, Björn Svensson Rådahallen
2019-11-09 14:00 062000024 Grundsunds IF H6N - Kärra IBK H6N 8 - 8 Martin Larsson, Adem Can Bottnahallen
2019-11-10 13:45 062000022 Nödinge IBK H6N - Utbynäs SK H6N 7 - 15 Albert Enlund, Petter Enlund Bohushallen
2019-11-22 20:00 062000028 Melleruds IBK Div H6N - Kärra IBK H6N 0 - 14 Per Sundvall, Martin Andersson Rådahallen
2019-11-24 19:00 062000027 Utbynäs SK H6N - Grundsunds IF H6N 8 - 6 Adnan Tongur, Linda Lindskog Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
062000031 Kärra IBK H6N - Myggenäs IBK H6N Kärra Sporthall
2019-11-29 20:00 062000032 Melleruds IBK Div H6N - Utbynäs SK H6N 6 - 8 Martin Larsson, Susanne Andersson Rådahallen
2019-11-30 14:00 062000030 Grundsunds IF H6N - Nödinge IBK H6N 8 - 4 Martin Larsson, Susanne Andersson Bottnahallen
2019-12-07 17:15 062000036 Myggenäs IBK H6N - Utbynäs SK H6N 1 - 6 Sebastian Krantz, Jesper Björklund Greter Häggvallsskolan
2020-03-01 14:00 062000035 Nödinge IBK H6N - Melleruds IBK Div H6N 16 - 7 Roger Zahnér, Jesper Björklund Greter Bohushallen
2019-12-13 20:00 062000038 Melleruds IBK Div H6N - Grundsunds IF H6N 3 - 18 Senad Olevic, Unsal Yucel Rådahallen
2019-12-14 16:00 062000040 Myggenäs IBK H6N - Nödinge IBK H6N 7 - 11 Lazo Cesto, Henry Tames Häggvallsskolan
2020-01-10 20:00 062000042 Kärra IBK H6N - Utbynäs SK H6N 8 - 7 Meisam Hosseini, Ali Noori Kärra Sporthall
2020-01-11 14:00 062000043 Grundsunds IF H6N - Myggenäs IBK H6N 4 - 5 Tobias Sanne, Almir Mehmedagic Bottnahallen
2020-01-17 20:15 062000046 Myggenäs IBK H6N - Melleruds IBK Div H6N 15 - 5 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Häggvallsskolan
2020-01-19 13:45 062000047 Nödinge IBK H6N - Kärra IBK H6N 11 - 6 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Bohushallen
2020-01-24 20:00 062000052 Kärra IBK H6N - Grundsunds IF H6N 8 - 8 Tobias Sanne, Almir Mehmedagic Kärra Sporthall
2020-01-26 17:15 062000050 Utbynäs SK H6N - Nödinge IBK H6N 3 - 6 Roger Zahnér, Thomas Johansson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-02-01 14:00 062000055 Grundsunds IF H6N - Utbynäs SK H6N 5 - 7 Martin Larsson, Mathias Johansson Bottnahallen
2020-02-02 12:00 062000056 Kärra IBK H6N - Melleruds IBK Div H6N 20 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Kärra Sporthall
2020-02-08 15:00 062000059 Myggenäs IBK H6N - Kärra IBK H6N 1 - 2 Amir Huseinovic, Unsal Yucel Häggvallsskolan
2020-02-09 13:30 062000060 Utbynäs SK H6N - Melleruds IBK Div H6N 26 - 2 Petter Enlund, Albert Enlund Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2020-02-09 13:45 062000058 Nödinge IBK H6N - Grundsunds IF H6N 9 - 11 Javed Khan, Oscar Skogsberg Bohushallen
062000064 Utbynäs SK H6N - Myggenäs IBK H6N Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2020-02-14 20:00 062000063 Melleruds IBK Div H6N - Nödinge IBK H6N 4 - 20 Susanne Andersson, Martin Andersson Rådahallen
2020-02-23 13:45 062000068 Nödinge IBK H6N - Myggenäs IBK H6N 9 - 7 Jesper Björklund Greter, Oscar Kjellgren Elgestål Bohushallen
2020-02-23 16:00 062000066 Grundsunds IF H6N - Melleruds IBK Div H6N 18 - 2 Susanne Andersson, Martin Andersson Bottnahallen
2020-02-29 15:00 062000071 Myggenäs IBK H6N - Grundsunds IF H6N 5 - 10 Per Sundvall, Mathias Johansson Häggvallsskolan
2020-03-01 17:20 062000070 Utbynäs SK H6N - Kärra IBK H6N 4 - 4 Almir Mehmedagic, Tobias Sanne Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2020-03-06 20:00 062000074 Melleruds IBK Div H6N - Myggenäs IBK H6N 7 - 10 Martin Andersson, Susanne Andersson Rådahallen
2020-03-06 20:00 062000075 Kärra IBK H6N - Nödinge IBK H6N 6 - 4 Joel Olausson, Mattias Strid Kärra Sporthall
2020-03-14 14:00 062000080 Grundsunds IF H6N - Kärra IBK H6N 8 - 3 Per Sundvall, Mathias Johansson Bottnahallen
2020-03-15 13:45 062000078 Nödinge IBK H6N - Utbynäs SK H6N 4 - 10 Senad Olevic, Unsal Yucel Bohushallen
062000083 Utbynäs SK H6N - Grundsunds IF H6N Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
062000084 Melleruds IBK Div H6N - Kärra IBK H6N Rådahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Utbynäs SK H6N 13 10 1 2 132-59 73 31
2. Grundsunds IF H6N 14 8 2 4 144-78 66 26
3. Nödinge IBK H6N 15 8 0 7 128-119 9 24
4. Kärra IBK H6N 13 6 3 4 101-75 26 21
5. Myggenäs IBK H6N 13 5 0 8 82-98 -16 15
6. Melleruds IBK Div H6N 14 1 0 13 60-218 -158 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div. 6 S
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 10:30 606001004 Skatås Göteborg IBK H6S - Korsvägen BBK H6S 1 - 7 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2019-10-06 17:30 606001003 Utbynäs SK H6S - Floda IBK H6S 8 - 2 Joseph Wokil, Fredrik Gander Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2019-10-13 13:30 606001008 Skatås Göteborg IBK H6S - Utbynäs SK H6S 1 - 7 Adam Lundqvist Blom, Adnan Mehmedagic Svingelns Sporthall
2019-10-20 16:40 606001009 Frölunda IBK H6 - Floda IBK H6S 6 - 10 Marcus Orrhult, Christian Svärdström Flatåsskolan
2019-10-27 12:30 606001014 Skatås Göteborg IBK H6S - Floda IBK H6S 1 - 7 Amir Huseinovic, Wessam Abdellrazek Svingelns Sporthall
2019-10-27 14:45 606001013 Korsvägen BBK H6S - Frölunda IBK H6 4 - 3 Wessam Abdellrazek, Adem Can Svingelns Sporthall
2019-11-03 17:15 606001018 Korsvägen BBK H6S - Utbynäs SK H6S 4 - 13 Håkan Krafft, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2019-11-03 18:00 606001017 Frölunda IBK H6 - Skatås Göteborg IBK H6S 10 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Flatåsskolan
2019-11-10 19:00 606001021 Utbynäs SK H6S - Frölunda IBK H6 18 - 4 Adem Can, Meisam Hosseini Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2019-11-24 18:15 606001028 Korsvägen BBK H6S - Floda IBK H6S 4 - 5 Roger Zahnér, Torbjörn Zahner Svingelns Sporthall
2019-11-30 16:00 606001031 Floda IBK H6S - Utbynäs SK H6S 3 - 13 Senad Olevic, Unsal Yucel Alléhallen
2019-12-01 18:30 606001032 Korsvägen BBK H6S - Skatås Göteborg IBK H6S 5 - 5 Tobias Sanne, Almir Mehmedagic Svingelns Sporthall
2019-12-08 19:00 606001036 Utbynäs SK H6S - Skatås Göteborg IBK H6S 9 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2019-12-14 14:20 606001037 Floda IBK H6S - Frölunda IBK H6 7 - 3 Goran Kuduzovic, Mattias Strid Alléhallen
2020-01-12 16:40 606001042 Floda IBK H6S - Skatås Göteborg IBK H6S 11 - 8 Melker Westerberg, Fredrik Sävestrand Alléhallen
2020-01-12 17:20 606001041 Frölunda IBK H6 - Korsvägen BBK H6S 5 - 12 Gustaf Broström, Erik Rådhall Flatåsskolan
2020-01-19 11:20 606001045 Skatås Göteborg IBK H6S - Frölunda IBK H6 6 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Svingelns Sporthall
2020-01-19 19:15 606001046 Utbynäs SK H6S - Korsvägen BBK H6S 10 - 6 Wessam Abdellrazek, Adnan Tongur Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-01-26 19:00 606001049 Frölunda IBK H6 - Utbynäs SK H6S 2 - 15 Mustafa Er, Javed Khan Flatåsskolan
2020-02-02 17:45 606001056 Floda IBK H6S - Korsvägen BBK H6S 8 - 5 Jim Olausson, Martin Andersson Alléhallen
2020-02-09 15:00 606001060 Skatås Göteborg IBK H6S - Korsvägen BBK H6S 7 - 7 Mattias Strid, Adnan Tongur Svingelns Sporthall
2020-02-09 15:30 606001059 Utbynäs SK H6S - Floda IBK H6S 9 - 3 Albert Enlund, Petter Enlund Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2020-02-23 15:00 606001064 Skatås Göteborg IBK H6S - Utbynäs SK H6S 3 - 10 Eric Hemmingsson, Mattias Strid Svingelns Sporthall
2020-02-23 15:30 606001065 Frölunda IBK H6 - Floda IBK H6S 6 - 5 Sandra Lindskog, Linda Lindskog Flatåsskolan
2020-03-01 10:00 606001070 Skatås Göteborg IBK H6S - Floda IBK H6S 4 - 9 Adam Jällfält, Per Sundvall Svingelns Sporthall
2020-03-01 12:00 606001069 Korsvägen BBK H6S - Frölunda IBK H6 2 - 5 Adam Jällfält, Per Sundvall Svingelns Sporthall
2020-03-08 14:30 606001073 Frölunda IBK H6 - Skatås Göteborg IBK H6S 6 - 8 Linda Lindskog, Matilda Svenblad Flatåsskolan
2020-03-08 18:00 606001074 Korsvägen BBK H6S - Utbynäs SK H6S 2 - 14 Jesper Björklund Greter, Roger Zahnér Svingelns Sporthall
606001077 Utbynäs SK H6S - Frölunda IBK H6 Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
606001084 Korsvägen BBK H6S - Floda IBK H6S Svingelns Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Utbynäs SK H6S 11 11 0 0 126-36 90 33
2. Floda IBK H6S 11 7 0 4 70-67 3 21
3. Korsvägen BBK H6S 11 3 2 6 58-76 -18 11
4. Frölunda IBK H6 11 3 0 8 55-93 -38 9
5. Skatås Göteborg IBK H6S 12 2 2 8 56-93 -37 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Res 3*15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-06 12:00 607001004 Dingle AIK HR - Surte IS IBK HR 9 - 9 Roger Zahnér, Wessam Abdellrazek Munkedals Idrottshall
607001008 Dingle AIK HR - Orust IBK HR Munkedals Idrottshall
2019-10-19 14:30 607001011 IBF Älvstranden / Guldheden IK HR - Dingle AIK HR 5 - 5 Javed Khan, Felix Bark Peterson Santoshallen
2019-11-14 19:30 607001018 Surte IS IBK HR - Orust IBK HR 16 - 2 Roger Zahnér, Goran Kuduzovic Bohushallen
2019-11-05 18:40 607001023 IBF Älvstranden / Guldheden IK HR - Surte IS IBK HR 6 - 0 Wessam Abdellrazek, Torbjörn Zahner Santoshallen
2019-11-23 15:15 607001026 Orust IBK HR - IBF Älvstranden / Guldheden IK HR 1 - 11 Mats Sällberg, Wessam Abdellrazek Svanesunds Sporthall
2020-02-09 19:30 607001032 Surte IS IBK HR - Dingle AIK HR 6 - 5 Adem Can, Alf Björkner Bohushallen
2019-12-01 17:00 607001036 Orust IBK HR - Dingle AIK HR 3 - 8 Jim Olausson, Wessam Abdellrazek Svanesunds Sporthall
607001039 Dingle AIK HR - IBF Älvstranden / Guldheden IK HR Munkedals Idrottshall
2020-01-24 19:00 607001046 Orust IBK HR - Surte IS IBK HR 3 - 2 William Hilmersson, Tomas Levin Svanesunds Sporthall
2020-01-25 13:00 607001051 Surte IS IBK HR - IBF Älvstranden / Guldheden IK HR 8 - 4 Wessam Abdellrazek, Adem Can Bohushallen
2020-02-01 14:00 607001054 IBF Älvstranden / Guldheden IK HR - Orust IBK HR 11 - 2 Eric Hemmingsson, William Hilmersson Santoshallen
2020-02-08 16:15 607001060 Dingle AIK HR - Surte IS IBK HR 8 - 4 Jim Olausson, Martin Andersson Munkedals Idrottshall
2020-02-14 19:30 607001064 Dingle AIK HR - Orust IBK HR 5 - 4 Martin Larsson, Mathias Johansson Munkedals Idrottshall
2020-03-07 14:00 607001067 IBF Älvstranden / Guldheden IK HR - Dingle AIK HR WO (5 - 0) William Hilmersson, Albin Wikström Santoshallen
2020-03-07 17:30 607001074 Surte IS IBK HR - Orust IBK HR WO (5 - 0) Bohushallen
607001079 IBF Älvstranden / Guldheden IK HR - Surte IS IBK HR Santoshallen
607001082 Orust IBK HR - IBF Älvstranden / Guldheden IK HR Svanesunds Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Älvstranden / Guldheden IK HR 6 4 1 1 42-16 26 13
2. Surte IS IBK HR 8 4 1 3 50-37 13 13
3. Dingle AIK HR 7 3 2 2 40-36 4 11
4. Orust IBK HR 7 1 0 6 15-58 -43 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Veteraner
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-01 20:50 609001003 Ale IBF HV - Surte IS IBK HV 2 - 3 , Adem Can Kronan Älvängen
2019-10-05 16:40 609001005 Partille IBS HV - IBK Bergum HV 5 - 2 Almir Mehmedagic, Oscar Kjellgren Elgestål Qvisthallen
2019-10-06 09:00 609001002 Lindome IBK HV - Landvetter IBK HV 14 - 0 Tomas Levin, Adem Can Almåshallen A
2019-10-06 16:00 609001004 FBC Vinga HV - Pixbo Wallenstam IBK HV 1 - 17 Almir Mehmedagic, Oscar Kjellgren Elgestål Hall Of Flame
2019-10-12 15:00 609001008 Surte IS IBK HV - Lindome IBK HV 3 - 5 Amir Huseinovic, Wessam Abdellrazek Bohushallen
2019-10-12 15:30 609001009 Landvetter IBK HV - IBK Kungälv HV 5 - 2 Javed Khan, Goran Kuduzovic Pinntorps Idrottshall
2019-10-13 09:15 609001007 Pixbo Wallenstam IBK HV - Ale IBF HV 5 - 4 Adem Can, Tomas Levin Wallenstamhallen
2019-10-13 17:00 609001006 IBK Bergum HV - FBC Vinga HV 7 - 2 Amir Huseinovic, Wessam Abdellrazek Bergumsskolan
2019-10-15 20:50 609001013 Ale IBF HV - IBK Bergum HV 12 - 8 , Adem Can Kronan Älvängen
2019-10-20 16:10 609001011 IBK Kungälv HV - Surte IS IBK HV 6 - 7 Besim Mehmedagic, Adnan Tongur Kastellegårdshallen
2019-10-20 16:30 609001014 FBC Vinga HV - Partille IBS HV 1 - 12 Thomas Johansson, Adam Jällfält Hall Of Flame
2019-11-03 15:45 609001012 Lindome IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK HV 4 - 3 Tomas Levin, Mustafa Er Almåshallen A
2019-10-26 15:00 609001019 Surte IS IBK HV - Landvetter IBK HV 3 - 1 William Hilmersson, Adam Jällfält Bohushallen
2019-10-26 16:40 609001016 Partille IBS HV - Ale IBF HV 6 - 4 Senad Olevic, Goran Kuduzovic Partillebohallen
2019-10-27 11:00 609001018 Pixbo Wallenstam IBK HV - IBK Kungälv HV 6 - 1 Adnan Tongur, Unsal Yucel Wallenstamhallen
2019-10-27 13:40 609001017 IBK Bergum HV - Lindome IBK HV 2 - 16 Albert Enlund, Petter Enlund Bergumsskolan
2019-11-05 20:50 609001023 Ale IBF HV - FBC Vinga HV 16 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Kronan Älvängen
2019-11-10 10:10 609001022 Lindome IBK HV - Partille IBS HV 6 - 2 Mustafa Er, Javed Khan Almåshallen B
2019-11-10 13:30 609001025 Landvetter IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK HV 4 - 7 Mükremin Er, Amir Huseinovic Pinntorps Idrottshall
2019-11-10 16:10 609001021 IBK Kungälv HV - IBK Bergum HV 3 - 4 Semir Aganspahic, Anela Hadziselimovic Kastellegårdshallen
2019-11-23 12:00 609001029 Pixbo Wallenstam IBK HV - Surte IS IBK HV 3 - 3 Javed Khan, Wessam Abdellrazek Wallenstamhallen
2019-11-24 11:30 609001026 FBC Vinga HV - Lindome IBK HV 2 - 15 Christer Carlberg, Alf Björkner Hall Of Flame
2019-11-24 15:40 609001027 Partille IBS HV - IBK Kungälv HV 4 - 8 Javed Khan, Mustafa Er Partillebohallen
2019-11-24 17:10 609001028 IBK Bergum HV - Landvetter IBK HV 3 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Bergumsskolan
2019-11-30 15:00 609001034 Surte IS IBK HV - IBK Bergum HV 11 - 1 Alf Björkner, Adem Can Bohushallen
2019-11-30 17:30 609001031 IBK Kungälv HV - FBC Vinga HV 19 - 5 Per Sundvall, Mathias Johansson Kastellegårdshallen
2019-11-30 17:30 609001035 Landvetter IBK HV - Partille IBS HV 2 - 3 Erik Hultén, Joel Olausson Landvetter Idrottshall
2019-12-01 09:00 609001032 Lindome IBK HV - Ale IBF HV 14 - 2 Adnan Tongur, Oscar Skogsberg Almåshallen A
2019-12-03 20:50 609001036 Ale IBF HV - IBK Kungälv HV 2 - 9 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Kronan Älvängen
2019-12-08 14:40 609001037 FBC Vinga HV - Landvetter IBK HV 4 - 5 Christer Carlberg, Alf Björkner Hall Of Flame
2019-12-08 15:45 609001039 IBK Bergum HV - Pixbo Wallenstam IBK HV 1 - 11 Håkan Krafft, Peter Axelsson Bergumsskolan
2019-12-08 16:50 609001038 Partille IBS HV - Surte IS IBK HV 3 - 5 Tomas Levin, Adem Can Vallhamra Sportcenter
2019-12-14 15:30 609001044 Surte IS IBK HV - FBC Vinga HV 21 - 1 Oscar Skogsberg, Mustafa Er Bohushallen
2019-12-14 16:00 609001045 Landvetter IBK HV - Ale IBF HV 6 - 7 Unsal Yucel, Wessam Abdellrazek Landvetter Idrottshall
2019-12-15 17:20 609001041 IBK Kungälv HV - Lindome IBK HV 5 - 7 Almir Mehmedagic, Tobias Hildesson Kastellegårdshallen
2019-12-22 12:00 609001043 Pixbo Wallenstam IBK HV - Partille IBS HV 1 - 5 Thomas Johansson, Adam Jällfält Wallenstamhallen
2020-01-11 12:00 609001047 Pixbo Wallenstam IBK HV - FBC Vinga HV 14 - 2 Mustafa Er, Javed Khan Wallenstamhallen
2020-01-11 15:00 609001048 Surte IS IBK HV - Ale IBF HV 7 - 5 Adem Can, Unsal Yucel Bohushallen
2020-01-11 16:00 609001049 Landvetter IBK HV - Lindome IBK HV 3 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Pinntorps Idrottshall
2020-01-12 14:30 609001046 IBK Bergum HV - Partille IBS HV 1 - 13 Joakim Jögi, Adem Can Bergumsskolan
2020-01-14 20:50 609001053 Ale IBF HV - Pixbo Wallenstam IBK HV 1 - 7 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Kronan Älvängen
2020-01-18 19:00 609001051 IBK Kungälv HV - Landvetter IBK HV 4 - 3 Oscar Kjellgren Elgestål, Adem Can Kastellegårdshallen
2020-01-19 09:00 609001052 Lindome IBK HV - Surte IS IBK HV 7 - 1 Javed Khan, Mustafa Er Streteredsskolan
2020-01-19 11:10 609001054 FBC Vinga HV - IBK Bergum HV 2 - 3 Patrich Hellfärdsson, Daniel Madsen Hall Of Flame
2020-01-25 15:00 609001059 Surte IS IBK HV - IBK Kungälv HV 9 - 4 Adem Can, Wessam Abdellrazek Bohushallen
2020-01-25 17:50 609001056 Partille IBS HV - FBC Vinga HV 12 - 3 Felix Bark Peterson, Mattias Strid Partillebohallen
2020-01-26 14:10 609001058 Pixbo Wallenstam IBK HV - Lindome IBK HV 1 - 5 Meisam Hosseini, Ali Noori Mölnlycke Idrottshall
2020-01-26 19:00 609001057 IBK Bergum HV - Ale IBF HV 7 - 6 Alf Björkner, Henry Tames Bergumsskolan
2020-01-28 20:50 609001063 Ale IBF HV - Partille IBS HV 5 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Kronan Älvängen
2020-02-02 09:00 609001062 Lindome IBK HV - IBK Bergum HV 12 - 1 Rasty Al-barzngi, Mohamad Bahsson Streteredsskolan
2020-02-02 14:30 609001065 Landvetter IBK HV - Surte IS IBK HV 2 - 9 Mustafa Er, Javed Khan Pinntorps Idrottshall
2020-02-02 18:30 609001061 IBK Kungälv HV - Pixbo Wallenstam IBK HV 2 - 4 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Kastellegårdshallen
2020-02-22 17:30 609001067 Partille IBS HV - Lindome IBK HV 2 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Qvisthallen
2020-02-23 09:40 609001069 Pixbo Wallenstam IBK HV - Landvetter IBK HV 5 - 5 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Wallenstamhallen
2020-02-23 14:50 609001066 FBC Vinga HV - Ale IBF HV 5 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Hall Of Flame
2020-02-23 17:30 609001068 IBK Bergum HV - IBK Kungälv HV 2 - 6 Javed Khan, Mustafa Er Bergumsskolan
2020-02-29 15:00 609001074 Surte IS IBK HV - Pixbo Wallenstam IBK HV 1 - 1 Adem Can, Javed Khan Bohushallen
2020-02-29 18:00 609001075 Landvetter IBK HV - IBK Bergum HV 5 - 4 Albert Enlund, Petter Enlund Pinntorps Idrottshall
2020-03-01 10:10 609001072 Lindome IBK HV - FBC Vinga HV 13 - 0 Mustafa Er, Javed Khan Almåshallen A
2020-03-01 19:30 609001071 IBK Kungälv HV - Partille IBS HV 1 - 9 Jesper Björklund Greter, Oscar Kjellgren Elgestål Kastellegårdshallen
2020-03-03 20:50 609001076 Ale IBF HV - Lindome IBK HV 4 - 3 Tomas Levin, Adem Can Kronan Älvängen
2020-03-08 15:10 609001077 FBC Vinga HV - IBK Kungälv HV 5 - 9 Javed Khan, Mustafa Er Hall Of Flame
2020-03-08 17:10 609001079 IBK Bergum HV - Surte IS IBK HV 3 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Bergumsskolan
2020-03-08 19:30 609001078 Partille IBS HV - Landvetter IBK HV 4 - 2 Abdirizak Ali, Mikael Thulin Partillebohallen
609001083 Pixbo Wallenstam IBK HV - IBK Bergum HV Wallenstamhallen
609001085 Landvetter IBK HV - FBC Vinga HV Pinntorps Idrottshall
2020-03-14 15:00 609001084 Surte IS IBK HV - Partille IBS HV 1 - 3 Javed Khan, Mustafa Er Bohushallen
2020-03-15 17:20 609001081 IBK Kungälv HV - Ale IBF HV 2 - 3 Tobias Hildesson, Jesper Stolt-Hermansson Kastellegårdshallen
609001086 Lindome IBK HV - IBK Kungälv HV Almåshallen A
609001087 Ale IBF HV - Landvetter IBK HV Kronan Älvängen
609001088 FBC Vinga HV - Surte IS IBK HV Hall Of Flame
609001089 Partille IBS HV - Pixbo Wallenstam IBK HV Partillebohallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK HV 15 14 0 1 130-31 99 42
2. Partille IBS HV 15 11 0 4 92-45 47 33
3. Surte IS IBK HV 15 10 2 3 89-47 42 32
4. Pixbo Wallenstam IBK HV 14 8 3 3 85-39 46 27
5. IBK Kungälv HV 15 6 0 9 81-75 6 18
6. Ale IBF HV 15 6 0 9 80-94 -14 18
7. Landvetter IBK HV 14 4 1 9 49-75 -26 13
8. IBK Bergum HV 15 4 0 11 49-115 -66 12
9. FBC Vinga HV 14 0 0 14 36-170 -134 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis