Herrar Senior/Junior (2019/20)

Gruppspel
Herrar Div 2 Västmanland/Örebro Län
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 19:30 211000004 WSK Lindesberg H2 - Köpings IS H2 11 - 8 Tomas Persson, Lars Fridell Stadsskogsskolan
2019-09-29 11:00 211000001 Västerås IBS Ung H2 - IFK Arboga IBK H2 0 - 9 Lars Flink, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2019-09-29 13:00 211000002 Sala Silverstaden IBK H2 - Örebro FBC H2 3 - 3 e.förl. Patrik Ådemark, Dan Barthlen Sala Idrottshall
2019-09-29 14:30 211000005 Lillån IBK Ung H2 - Kungsörs IBK H2 3 - 3 e.förl. Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-01 19:00 211000003 Per-Ols IBF H2 - IBK Köping H2 9 - 3 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Fagerstahallen
2019-10-04 20:00 211000010 IBF Örebro Ung H2 - WSK Lindesberg H2 6 - 9 Juha Vanninen, Dan Barthlen Mellringehallen - Örebro
2019-10-05 13:30 211000008 Köpings IS H2 - Sala Silverstaden IBK H2 7 - 6 e.förl. Tobias Söderberg, Lars Flink Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-10-05 15:15 211000011 IFK Arboga IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 7 - 5 Berndt Swärd, Daniel Östling Vasahallen
2019-10-05 16:00 211000009 Kungsörs IBK H2 - Per-Ols IBF H2 7 - 6 e.förl. Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sporthallen Kungsör A
2019-10-06 16:00 211000007 IBK Köping H2 - Västerås IBS Ung H2 7 - 3 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-10-11 19:30 211000016 WSK Lindesberg H2 - IBK Köping H2 6 - 5 Fredrik Knutsson, Kim Palmroth Stadsskogsskolan
2019-10-12 13:30 211000015 Per-Ols IBF H2 - Köpings IS H2 9 - 7 Tobias Söderberg, Lars Flink Fagerstahallen
2019-10-13 13:00 211000014 Sala Silverstaden IBK H2 - IFK Arboga IBK H2 6 - 4 Mårten Hanold, Andreas Larsson Sala Idrottshall
2019-10-13 13:30 211000013 Västerås IBS Ung H2 - Örebro FBC H2 2 - 9 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Kristiansborgshallen
2019-10-13 17:00 211000017 Lillån IBK Ung H2 - IBF Örebro Ung H2 2 - 5 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-18 20:00 211000020 IBF Örebro Ung H2 - Sala Silverstaden IBK H2 8 - 4 Fredrik Knutsson, Oscar Söljén Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-19 13:00 211000019 Kungsörs IBK H2 - Västerås IBS Ung H2 5 - 1 Tobias Söderberg, Lars Flink Sporthallen Kungsör A
2019-10-20 15:00 211000021 IFK Arboga IBK H2 - Per-Ols IBF H2 5 - 7 Tobias Söderberg, Lars Flink Vasahallen
2019-10-20 15:30 211000022 Örebro FBC H2 - WSK Lindesberg H2 9 - 4 Lars Fridell, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2019-10-20 16:00 211000023 IBK Köping H2 - Lillån IBK Ung H2 11 - 3 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-10-25 19:30 211000028 WSK Lindesberg H2 - IFK Arboga IBK H2 7 - 8 e.förl. Tomas Persson, Alexander Milovanovic Stadsskogsskolan
2019-10-26 13:30 211000027 Per-Ols IBF H2 - Örebro FBC H2 3 - 8 Tobias Söderberg, Lars Flink Fagerstahallen
2019-10-26 14:30 211000029 Lillån IBK Ung H2 - Köpings IS H2 1 - 6 Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-27 11:00 211000025 Västerås IBS Ung H2 - IBF Örebro Ung H2 7 - 7 e.förl. Patrik Ådemark, Dan Barthlen Kristiansborgshallen
2019-10-27 16:00 211000026 Sala Silverstaden IBK H2 - Kungsörs IBK H2 6 - 7 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Sala Idrottshall
2019-11-01 20:00 211000032 IBF Örebro Ung H2 - Per-Ols IBF H2 6 - 5 e.förl. Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-11-02 16:00 211000034 Kungsörs IBK H2 - WSK Lindesberg H2 5 - 6 Lars Flink, Tobias Söderberg Sporthallen Kungsör A
2019-11-02 17:30 211000033 Köpings IS H2 - Västerås IBS Ung H2 8 - 7 Mårten Hanold, Juha Vanninen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-11-03 14:30 211000035 Lillån IBK Ung H2 - Örebro FBC H2 6 - 11 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-11-03 16:30 211000031 IBK Köping H2 - Sala Silverstaden IBK H2 3 - 8 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-11-09 14:15 211000040 IFK Arboga IBK H2 - IBK Köping H2 5 - 4 Dan Barthlen, Patrik Ådemark Vasahallen
2019-11-10 11:00 211000037 Västerås IBS Ung H2 - Per-Ols IBF H2 8 - 7 e.förl. Dan Barthlen, Juha Vanninen Kristiansborgshallen
2019-11-10 12:00 211000042 Köpings IS H2 - IBF Örebro Ung H2 8 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-11-10 12:30 211000041 Örebro FBC H2 - Kungsörs IBK H2 9 - 4 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2019-11-10 16:00 211000038 Sala Silverstaden IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 10 - 2 Juha Vanninen, Daniel Östling Sala Idrottshall
2019-11-15 19:30 211000043 WSK Lindesberg H2 - Sala Silverstaden IBK H2 9 - 8 Tomas Persson, Daniel Kallin Stadsskogsskolan
2019-11-16 15:00 211000044 Lillån IBK Ung H2 - Västerås IBS Ung H2 2 - 7 Fredrik Knutsson, Daniel Kallin Mellringehallen - Örebro
2019-11-16 16:00 211000046 Kungsörs IBK H2 - IFK Arboga IBK H2 4 - 5 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Sporthallen Kungsör A
2019-11-17 15:30 211000047 Örebro FBC H2 - Köpings IS H2 8 - 3 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2019-11-17 17:00 211000048 IBK Köping H2 - IBF Örebro Ung H2 6 - 4 Lars Flink, Tobias Söderberg Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-11-22 19:30 211000053 IBK Köping H2 - Kungsörs IBK H2 4 - 8 Dan Barthlen, Daniel Östling Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-11-22 20:00 211000054 IBF Örebro Ung H2 - Örebro FBC H2 2 - 8 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-11-23 13:30 211000049 Per-Ols IBF H2 - Lillån IBK Ung H2 4 - 3 e.förl. Mårten Hanold, Andreas Larsson Fagerstahallen
2019-11-23 13:30 211000050 Västerås IBS Ung H2 - WSK Lindesberg H2 5 - 2 Dan Barthlen, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2019-11-24 14:20 211000052 IFK Arboga IBK H2 - Köpings IS H2 8 - 3 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Vasahallen
2019-11-26 19:00 211000060 IBF Örebro Ung H2 - Kungsörs IBK H2 4 - 6 Tomas Persson, Lars Fridell Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-11-26 19:30 211000056 WSK Lindesberg H2 - Per-Ols IBF H2 7 - 8 e.förl. Juha Vanninen, Daniel Östling Stadsskogsskolan
2019-11-27 19:45 211000055 Sala Silverstaden IBK H2 - Västerås IBS Ung H2 4 - 3 Juha Vanninen, Daniel Östling Sala Idrottshall
2019-11-28 19:00 211000058 Örebro FBC H2 - IFK Arboga IBK H2 5 - 6 e.förl. Tomas Persson, Johan Friman Mellringehallen - Örebro
2019-11-28 19:30 211000059 Köpings IS H2 - IBK Köping H2 2 - 7 Mårten Hanold, Andreas Larsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-12-06 19:00 211000064 IBF Örebro Ung H2 - IFK Arboga IBK H2 5 - 10 Daniel Kallin, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2019-12-07 13:30 211000062 Per-Ols IBF H2 - Sala Silverstaden IBK H2 3 - 8 Lars Flink, Mikael Jansson Fagerstahallen
2019-12-07 16:00 211000066 Kungsörs IBK H2 - Köpings IS H2 9 - 8 Dan Barthlen, Tomas Karlsson Sporthallen Kungsör A
2019-12-08 15:30 211000063 Lillån IBK Ung H2 - WSK Lindesberg H2 4 - 4 e.förl. Henrik Zegelsson, Lars Fridell Mellringehallen - Örebro
2019-12-08 16:00 211000065 IBK Köping H2 - Örebro FBC H2 7 - 10 Juha Vanninen, Daniel Östling Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-12-14 12:00 211000070 Köpings IS H2 - WSK Lindesberg H2 7 - 10 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-12-14 14:15 211000067 IFK Arboga IBK H2 - Västerås IBS Ung H2 7 - 4 Lars Flink, Tobias Söderberg Vasahallen
2019-12-14 16:00 211000071 Kungsörs IBK H2 - Lillån IBK Ung H2 8 - 8 e.förl. Mårten Hanold, Andreas Larsson Sporthallen Kungsör A
2019-12-15 15:30 211000068 Örebro FBC H2 - Sala Silverstaden IBK H2 4 - 3 Micael Svensson, Lars Fridell Mellringehallen - Örebro
2019-12-15 16:00 211000069 IBK Köping H2 - Per-Ols IBF H2 4 - 12 Lars Flink, Tobias Söderberg Karlbergshallen Köping Trägolv
2019-12-20 19:30 211000076 WSK Lindesberg H2 - IBF Örebro Ung H2 7 - 5 Berndt Swärd, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2019-12-21 13:30 211000075 Per-Ols IBF H2 - Kungsörs IBK H2 6 - 3 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Fagerstahallen
2019-12-21 16:30 211000077 Lillån IBK Ung H2 - IFK Arboga IBK H2 5 - 15 Tomas Persson, Berndt Swärd Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2019-12-22 11:00 211000073 Västerås IBS Ung H2 - IBK Köping H2 2 - 3 Mårten Hanold, Andreas Larsson Kristiansborgshallen
2019-12-22 16:00 211000074 Sala Silverstaden IBK H2 - Köpings IS H2 8 - 7 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Sala Idrottshall
2020-01-10 20:00 211000083 IBF Örebro Ung H2 - Lillån IBK Ung H2 6 - 2 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-01-11 14:10 211000080 IFK Arboga IBK H2 - Sala Silverstaden IBK H2 6 - 7 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Vasahallen
2020-01-11 14:30 211000081 Köpings IS H2 - Per-Ols IBF H2 8 - 7 Mikael Jansson, Dan Barthlen Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-01-11 15:30 211000079 Örebro FBC H2 - Västerås IBS Ung H2 8 - 4 Daniel Kallin, Henrik Zegelsson Mellringehallen - Örebro
2020-01-12 15:00 211000082 IBK Köping H2 - WSK Lindesberg H2 4 - 5 Mårten Hanold, Andreas Larsson Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-01-17 19:30 211000088 WSK Lindesberg H2 - Örebro FBC H2 11 - 5 Daniel Kallin, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2020-01-18 13:30 211000087 Per-Ols IBF H2 - IFK Arboga IBK H2 4 - 5 e.förl. Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Fagerstahallen
2020-01-18 16:30 211000089 Lillån IBK Ung H2 - IBK Köping H2 5 - 9 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2020-01-19 11:00 211000085 Västerås IBS Ung H2 - Kungsörs IBK H2 6 - 5 Dan Barthlen, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2020-01-19 16:00 211000086 Sala Silverstaden IBK H2 - IBF Örebro Ung H2 3 - 2 Lars Flink, Tobias Söderberg Sala Idrottshall
2020-01-24 20:00 211000091 IBF Örebro Ung H2 - Västerås IBS Ung H2 4 - 3 Berndt Swärd, Tomas Persson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-01-25 11:00 211000095 Köpings IS H2 - Lillån IBK Ung H2 11 - 4 Mårten Hanold, Daniel Östling Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-01-25 13:00 211000092 Kungsörs IBK H2 - Sala Silverstaden IBK H2 9 - 8 e.förl. Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Sporthallen Kungsör A
2020-01-25 15:30 211000094 IFK Arboga IBK H2 - WSK Lindesberg H2 9 - 6 Dan Barthlen, Daniel Östling Vasahallen
2020-01-26 12:30 211000093 Örebro FBC H2 - Per-Ols IBF H2 9 - 3 Lars Fridell, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2020-01-31 19:30 211000100 WSK Lindesberg H2 - Kungsörs IBK H2 10 - 1 Michael Nilsson, Henrik Zegelsson Stadsskogsskolan
2020-02-02 13:30 211000099 Västerås IBS Ung H2 - Köpings IS H2 5 - 14 Lars Flink, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2020-02-02 16:00 211000097 Sala Silverstaden IBK H2 - IBK Köping H2 12 - 1 Dan Barthlen, Daniel Östling Sala Idrottshall
2020-02-04 19:00 211000098 Per-Ols IBF H2 - IBF Örebro Ung H2 11 - 1 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Fagerstahallen
2020-02-21 20:00 211000101 Örebro FBC H2 - Lillån IBK Ung H2 11 - 3 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2020-02-07 19:30 211000106 IBK Köping H2 - IFK Arboga IBK H2 3 - 4 e.förl. Tomas Karlsson, Mikael Jansson Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-02-07 19:30 211000108 IBF Örebro Ung H2 - Köpings IS H2 5 - 8 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-02-08 13:30 211000103 Per-Ols IBF H2 - Västerås IBS Ung H2 4 - 6 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Fagerstahallen
2020-02-08 16:00 211000107 Kungsörs IBK H2 - Örebro FBC H2 10 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Sporthallen Kungsör A
2020-02-08 16:30 211000104 Lillån IBK Ung H2 - Sala Silverstaden IBK H2 6 - 8 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Idrottshuset Örebro, Arenahallen
2020-02-14 19:45 211000113 Köpings IS H2 - Örebro FBC H2 6 - 9 Dan Barthlen, Andreas Larsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-02-15 14:00 211000112 IFK Arboga IBK H2 - Kungsörs IBK H2 6 - 4 Thomas Kallin, Dan Barthlen Vasahallen
2020-02-15 17:00 211000114 IBF Örebro Ung H2 - IBK Köping H2 6 - 9 Fredrik Knutsson, Berndt Swärd Idrottshuset, Örebro Plan 2
2020-02-16 13:00 211000109 Sala Silverstaden IBK H2 - WSK Lindesberg H2 3 - 4 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Sala Idrottshall
2020-02-16 13:30 211000110 Västerås IBS Ung H2 - Lillån IBK Ung H2 5 - 7 Mårten Hanold, Andreas Larsson Kristiansborgshallen
2020-02-21 19:30 211000116 WSK Lindesberg H2 - Västerås IBS Ung H2 16 - 3 Berndt Swärd, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2020-02-22 12:30 211000115 Lillån IBK Ung H2 - Per-Ols IBF H2 9 - 8 e.förl. Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Mellringehallen - Örebro
2020-02-22 14:00 211000118 Köpings IS H2 - IFK Arboga IBK H2 2 - 6 Lars Flink, Tobias Söderberg Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-02-23 13:00 211000119 Kungsörs IBK H2 - IBK Köping H2 6 - 4 Daniel Kallin, Micael Svensson Sporthallen Kungsör A
2020-02-23 13:00 211000120 Örebro FBC H2 - IBF Örebro Ung H2 6 - 5 Berndt Swärd, Tomas Persson Mellringehallen - Örebro
2020-02-28 19:30 211000125 IBK Köping H2 - Köpings IS H2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Karlbergshallen Köping Trägolv
2020-02-29 13:00 211000126 Kungsörs IBK H2 - IBF Örebro Ung H2 Mårten Hanold, Andreas Larsson Sporthallen Kungsör A
2020-02-29 13:30 211000121 Västerås IBS Ung H2 - Sala Silverstaden IBK H2 Daniel Östling, Gerry Törnqvist Kristiansborgshallen
2020-02-29 13:30 211000122 Per-Ols IBF H2 - WSK Lindesberg H2 Lars Flink, Tobias Söderberg Fagerstahallen
2020-02-29 14:00 211000124 IFK Arboga IBK H2 - Örebro FBC H2 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Vasahallen
2020-03-07 17:00 211000128 Sala Silverstaden IBK H2 - Per-Ols IBF H2 Lars Flink, Tobias Söderberg Sala Idrottshall
2020-03-07 17:00 211000129 WSK Lindesberg H2 - Lillån IBK Ung H2 Daniel Kallin, Henrik Zegelsson Stadsskogsskolan
2020-03-07 17:00 211000130 IFK Arboga IBK H2 - IBF Örebro Ung H2 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Vasahallen
2020-03-07 17:00 211000131 Örebro FBC H2 - IBK Köping H2 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Mellringehallen - Örebro
2020-03-07 17:00 211000132 Köpings IS H2 - Kungsörs IBK H2 Dan Barthlen, Daniel Östling Ullvihallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Örebro FBC H2 18 14 2 (0) 2 137-85 52 44
2. IFK Arboga IBK H2 18 11 4 (4) 3 125-81 44 41
3. WSK Lindesberg H2 18 12 3 (0) 3 134-103 31 39
4. Sala Silverstaden IBK H2 18 10 3 (0) 5 115-88 27 33
5. Per-Ols IBF H2 18 6 7 (2) 5 116-107 9 27
6. Kungsörs IBK H2 18 7 4 (2) 7 104-105 -1 27
7. Köpings IS H2 18 7 1 (1) 10 123-125 -2 23
8. IBK Köping H2 18 7 1 (0) 10 94-110 -16 22
9. IBF Örebro Ung H2 18 4 2 (1) 12 86-114 -28 15
10. Västerås IBS Ung H2 19 4 2 (1) 13 81-128 -47 15
11. Lillån IBK Ung H2 19 1 5 (1) 13 80-149 -69 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 3 Västmanland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-25 19:00 211001002 IBK Hallsta H3 - Knäppmora AIK H3 8 - 4 Gerry Törnqvist, Lars Flink Nibblehallen
2019-09-27 19:00 211001006 Skogsgymnastikens IBS H3 - IBK Sala H3 4 - 6 Tomas Karlsson, Mikael Jansson Frida Hansdotter Arena
2019-09-28 11:00 211001005 Västerås IBS - Sala IBF H3 10 - 4 Mårten Hanold, Gerry Törnqvist Kristiansborgshallen
2019-09-28 12:00 211001001 Köpings IS Ung H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 5 - 5 e.förl. Juha Vanninen, Daniel Östling Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-09-28 13:00 211001003 Tillberga IK Roosters H3 - Barkarö SK H3 14 - 6 Jimmy Lindell, Filip Larsson Tillberga Sporthall
2019-09-28 13:00 211001004 IK Råby Västerås H3 - Skälby IBK Ung H3 6 - 11 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Råbyhallen
2019-10-04 19:00 211001012 Knäppmora AIK H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 9 - 4 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Skinnskattebergs Sporthall
2019-10-05 15:00 211001007 Barkarö SK H3 - Köpings IS Ung H3 15 - 6 Alexander Milovanovic, Mohamed Abdirisak Kristiansborgshallen
2019-10-05 17:00 211001011 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Västerås IBS 4 - 14 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Kristiansborgshallen
2019-10-06 14:00 211001010 IBK Sala H3 - IK Råby Västerås H3 6 - 5 Gerry Törnqvist, Andreas Larsson Sporthallen Lärkan
2019-10-06 16:00 211001009 Sala IBF H3 - Tillberga IK Roosters H3 4 - 13 Mårten Hanold, Andreas Larsson Sala Idrottshall
2019-10-06 18:00 211001008 Skälby IBK Ung H3 - IBK Hallsta H3 2 - 7 Alexander Milovanovic, Mohamed Abdirisak Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-11 19:00 211001018 Skogsgymnastikens IBS H3 - Sala IBF H3 6 - 5 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Frida Hansdotter Arena
2019-10-12 13:00 211001014 IBK Hallsta H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 22 - 1 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Nibblehallen
2019-10-12 13:00 211001016 IK Råby Västerås H3 - Barkarö SK H3 8 - 9 e.förl. Dan Barthlen, Camilla Eriksson Råbyhallen
2019-10-12 15:00 211001013 Köpings IS Ung H3 - Knäppmora AIK H3 2 - 9 Gerry Törnqvist, Daniel Östling Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-10-12 15:30 211001015 Tillberga IK Roosters H3 - Skälby IBK Ung H3 7 - 8 e.förl. Mårten Hanold, Andreas Larsson Tillberga Sporthall
2019-10-13 12:00 211001017 Västerås IBS - IBK Sala H3 9 - 5 Dan Barthlen, Juha Vanninen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-19 12:00 211001022 Knäppmora AIK H3 - IK Råby Västerås H3 15 - 6 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Skinnskattebergs Sporthall
2019-10-19 16:00 211001021 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Tillberga IK Roosters H3 3 - 21 Juha Vanninen, Patrik Ådemark Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-20 11:00 211001023 Barkarö SK H3 - Västerås IBS 9 - 6 Juha Vanninen, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2019-10-20 16:00 211001019 Sala IBF H3 - Köpings IS Ung H3 4 - 3 Mårten Hanold, Jimmie Nilsson Sala Idrottshall
2019-10-20 16:00 211001020 IBK Sala H3 - IBK Hallsta H3 4 - 3 Alexander Milovanovic, Mohamed Abdirisak Sporthallen Lärkan
2019-11-22 19:00 211001024 Skälby IBK Ung H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 17 - 3 Juha Vanninen, Gerry Törnqvist Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-10-25 19:00 211001026 IBK Hallsta H3 - Sala IBF H3 13 - 7 Gerry Törnqvist, Vilhelm Nordström Nibblehallen
2019-10-26 13:00 211001027 Tillberga IK Roosters H3 - Knäppmora AIK H3 6 - 10 , Mårten Hanold Tillberga Sporthall
2019-10-26 13:00 211001028 IK Råby Västerås H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 11 - 8 Dan Barthlen, Gerry Törnqvist Råbyhallen
2019-10-26 18:30 211001029 Västerås IBS - Skälby IBK Ung H3 4 - 7 Gerry Törnqvist, Camilla Eriksson Kristiansborgshallen
2019-10-27 12:30 211001030 Skogsgymnastikens IBS H3 - Barkarö SK H3 8 - 7 Juha Vanninen, Francisco Contreras Frida Hansdotter Arena
2019-10-27 15:00 211001025 Köpings IS Ung H3 - IBK Sala H3 7 - 8 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-11-03 12:00 211001035 Västerås IBS - Knäppmora AIK H3 7 - 5 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Kristiansborgshallen
2019-11-03 13:00 211001032 IBK Sala H3 - Tillberga IK Roosters H3 3 - 15 Dan Barthlen, Camilla Eriksson Sporthallen Lärkan
2019-11-03 14:30 211001031 Barkarö SK H3 - IBK Hallsta H3 9 - 10 Alexander Milovanovic, Mohamed Abdirisak Kristiansborgshallen
2019-11-03 16:00 211001033 Skälby IBK Ung H3 - Köpings IS Ung H3 12 - 7 Gerry Törnqvist, Burak Unsal Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-11-03 16:00 211001034 Sala IBF H3 - IK Råby Västerås H3 5 - 4 Juha Vanninen, Daniel Östling Sala Idrottshall
2019-11-03 16:30 211001036 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 12 - 13 e.förl. Lars Flink, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2019-11-06 19:00 211001038 IBK Hallsta H3 - Västerås IBS 8 - 6 Juha Vanninen, Daniel Östling Nibblehallen
2019-11-09 12:00 211001041 Knäppmora AIK H3 - Sala IBF H3 6 - 3 Jimmy Lindell, Francisco Contreras Skinnskattebergs Sporthall
2019-11-09 15:00 211001037 Köpings IS Ung H3 - Tillberga IK Roosters H3 2 - 14 Mårten Hanold, Andreas Larsson Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-11-09 15:00 211001040 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Barkarö SK H3 5 - 7 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Kristiansborgshallen
2019-11-10 16:00 211001042 Skälby IBK Ung H3 - IBK Sala H3 8 - 0 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-11-14 19:15 211001039 Skogsgymnastikens IBS H3 - IK Råby Västerås H3 9 - 12 Camilla Eriksson, Francisco Contreras Frida Hansdotter Arena
2019-11-16 12:00 211001047 Knäppmora AIK H3 - Skälby IBK Ung H3 5 - 6 e.förl. Gerry Törnqvist, Oscar Nordlander Skinnskattebergs Sporthall
2019-11-16 13:00 211001045 Tillberga IK Roosters H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 22 - 2 Dan Barthlen, Francisco Contreras Tillberga Sporthall
2019-11-16 14:00 211001043 IK Råby Västerås H3 - IBK Hallsta H3 5 - 6 Juha Vanninen, Daniel Östling Råbyhallen
2019-11-17 11:00 211001044 Västerås IBS - Köpings IS Ung H3 5 - 4 Mårten Hanold, Andreas Larsson Kristiansborgshallen
2019-11-17 13:00 211001046 Sala IBF H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 9 - 8 Gerry Törnqvist, Fernando Rocabado Sala Idrottshall
2019-11-17 16:30 211001048 Barkarö SK H3 - IBK Sala H3 8 - 3 Oscar Nordlander, Andreas Larsson Kristiansborgshallen
2019-11-23 11:00 211001053 Barkarö SK H3 - Sala IBF H3 7 - 8 Juha Vanninen, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2019-11-23 13:00 211001049 Tillberga IK Roosters H3 - Västerås IBS 11 - 4 Jimmy Lindell, Filip Larsson Tillberga Sporthall
2019-11-23 13:00 211001051 IBK Hallsta H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 19 - 7 Lars Flink, Tobias Söderberg Nibblehallen
2019-11-23 15:00 211001050 Köpings IS Ung H3 - IK Råby Västerås H3 10 - 3 Oscar Hammar, Henrik Syversen Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-11-23 19:00 211001052 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Skälby IBK Ung H3 4 - 45 Juha Vanninen, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2019-11-24 16:30 211001054 IBK Sala H3 - Knäppmora AIK H3 2 - 8 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Sporthallen Lärkan
2019-11-29 19:00 211001055 IBK Hallsta H3 - Köpings IS Ung H3 18 - 5 Fernando Rocabado, Jimmy Lindell Nibblehallen
2019-11-29 19:00 211001057 Skogsgymnastikens IBS H3 - Västerås IBS 6 - 12 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Frida Hansdotter Arena
2019-11-30 12:00 211001058 Knäppmora AIK H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 21 - 2 Filip Larsson, Jimmy Lindell Skinnskattebergs Sporthall
2019-11-30 13:30 211001056 IK Råby Västerås H3 - Tillberga IK Roosters H3 4 - 10 Dan Barthlen, Daniel Östling Råbyhallen
2019-11-30 16:00 211001060 IBK Sala H3 - Sala IBF H3 1 - 0 Gerry Törnqvist, Oscar Nordlander Sporthallen Lärkan
2019-12-01 16:00 211001059 Skälby IBK Ung H3 - Barkarö SK H3 13 - 5 Juha Vanninen, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
211001064 IBK Gurkstaden Västerås H3 - IBK Sala H3
2019-12-07 11:00 211001065 Barkarö SK H3 - Knäppmora AIK H3 8 - 10 Mårten Hanold, Gerry Törnqvist Bombardier Arena A
2019-12-07 12:00 211001061 Köpings IS Ung H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 8 - 6 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-12-07 13:15 211001062 Tillberga IK Roosters H3 - IBK Hallsta H3 9 - 11 Mårten Hanold, Fernando Rocabado Tillberga Sporthall
2019-12-08 13:15 211001063 Västerås IBS - IK Råby Västerås H3 6 - 4 Juha Vanninen, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2019-12-08 18:00 211001066 Sala IBF H3 - Skälby IBK Ung H3 3 - 12 Francisco Contreras, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2019-12-09 19:00 211001070 Skälby IBK Ung H3 - IK Råby Västerås H3 12 - 2 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-12-13 19:30 211001069 Barkarö SK H3 - Tillberga IK Roosters H3 6 - 10 Vilhelm Nordström, Dan Barthlen Kristiansborgshallen
2019-12-14 13:00 211001068 Knäppmora AIK H3 - IBK Hallsta H3 4 - 9 August Ericsson, Oscar Hammar Skinnskattebergs Sporthall
2019-12-15 13:00 211001071 Sala IBF H3 - Västerås IBS 5 - 9 August Ericsson, Oscar Hammar Sala Idrottshall
2019-12-15 18:00 211001067 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Köpings IS Ung H3 7 - 7 e.förl. Thomas Kallin, Filip Larsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2019-12-19 19:30 211001072 IBK Sala H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 6 - 5 Dan Barthlen, Francisco Contreras Sporthallen Lärkan
2019-12-20 19:00 211001078 Skogsgymnastikens IBS H3 - Knäppmora AIK H3 3 - 17 Dan Barthlen, Thomas Kallin Frida Hansdotter Arena
2019-12-21 12:30 211001074 IBK Hallsta H3 - Skälby IBK Ung H3 6 - 5 Lars Flink, Tobias Söderberg Nibblehallen
2019-12-21 13:00 211001075 Tillberga IK Roosters H3 - Sala IBF H3 9 - 2 Richard Björk, Daniel Östling Tillberga Sporthall
2019-12-21 13:00 211001076 IK Råby Västerås H3 - IBK Sala H3 5 - 4 e.förl. Francisco Contreras, Filip Larsson Råbyhallen
2019-12-21 15:00 211001073 Köpings IS Ung H3 - Barkarö SK H3 6 - 8 Mårten Hanold, Andreas Larsson Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-12-22 13:00 211001077 Västerås IBS - IBK Gurkstaden Västerås H3 8 - 5 Gerry Törnqvist, Dan Barthlen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-11 12:00 211001079 Knäppmora AIK H3 - Köpings IS Ung H3 13 - 2 Gerry Törnqvist, Jerry Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2020-01-12 13:00 211001083 IBK Sala H3 - Västerås IBS 2 - 5 Gerry Törnqvist, Mohamed Abdirisak Sporthallen Lärkan
2020-01-12 13:00 211001084 Sala IBF H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 14 - 2 Filip Larsson, Jimmy Lindell Sala Idrottshall
2020-01-12 13:30 211001082 Barkarö SK H3 - IK Råby Västerås H3 8 - 14 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Kristiansborgshallen
2020-01-12 19:00 211001080 IBK Gurkstaden Västerås H3 - IBK Hallsta H3 5 - 21 Dan Barthlen, Alexander Milovanovic Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-02-04 20:00 211001081 Skälby IBK Ung H3 - Tillberga IK Roosters H3 6 - 5 Daniel Östling, Dan Barthlen Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-18 10:00 211001089 Västerås IBS - Barkarö SK H3 11 - 4 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Kristiansborgshallen
2020-01-18 13:00 211001087 Tillberga IK Roosters H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 9 - 6 Tobias Söderberg, Lars Flink Tillberga Sporthall
2020-01-18 13:00 211001088 IK Råby Västerås H3 - Knäppmora AIK H3 5 - 9 Gerry Törnqvist, August Ericsson Råbyhallen
2020-01-18 15:00 211001085 Köpings IS Ung H3 - Sala IBF H3 5 - 6 Dan Barthlen, Jimmie Nilsson Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2020-01-18 16:00 211001090 Skogsgymnastikens IBS H3 - Skälby IBK Ung H3 2 - 12 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Frida Hansdotter Arena
2020-01-18 16:30 211001086 IBK Hallsta H3 - IBK Sala H3 12 - 6 Gerry Törnqvist, August Ericsson Nibblehallen
2020-01-25 12:00 211001093 Knäppmora AIK H3 - Tillberga IK Roosters H3 7 - 8 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2020-01-26 13:00 211001092 Sala IBF H3 - IBK Hallsta H3 5 - 7 Filip Larsson, Camilla Eriksson Sala Idrottshall
2020-01-26 16:00 211001095 Skälby IBK Ung H3 - Västerås IBS 8 - 3 Camilla Eriksson, Jerry Nilsson Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-26 16:30 211001096 Barkarö SK H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 8 - 7 Mårten Hanold, Andreas Larsson Kristiansborgshallen
2020-01-26 17:30 211001091 IBK Sala H3 - Köpings IS Ung H3 14 - 3 Dan Barthlen, Daniel Östling Sporthallen Lärkan
2020-01-26 18:00 211001094 IBK Gurkstaden Västerås H3 - IK Råby Västerås H3 4 - 12 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-01-31 19:00 211001102 Skogsgymnastikens IBS H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 8 - 12 Gerry Törnqvist, Jerry Nilsson Frida Hansdotter Arena
2020-02-01 12:00 211001101 Knäppmora AIK H3 - Västerås IBS 6 - 6 e.förl. Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2020-02-01 12:30 211001097 IBK Hallsta H3 - Barkarö SK H3 15 - 9 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Nibblehallen
2020-02-01 13:00 211001098 Tillberga IK Roosters H3 - IBK Sala H3 5 - 3 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Tillberga Sporthall
2020-02-01 13:00 211001100 IK Råby Västerås H3 - Sala IBF H3 5 - 4 Dan Barthlen, Fernando Rocabado Råbyhallen
2020-02-01 13:30 211001099 Köpings IS Ung H3 - Skälby IBK Ung H3 5 - 18 Gerry Törnqvist, Filip Larsson Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2020-02-08 11:00 211001104 Västerås IBS - IBK Hallsta H3 5 - 6 e.förl. Gerry Törnqvist, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2020-02-08 12:45 211001103 Tillberga IK Roosters H3 - Köpings IS Ung H3 12 - 9 Mats Eriksson, Emil Wass Tillberga Sporthall
2020-02-08 13:00 211001105 IK Råby Västerås H3 - Skogsgymnastikens IBS H3 9 - 4 August Ericsson, Oscar Hammar Råbyhallen
2020-02-08 16:00 211001108 IBK Sala H3 - Skälby IBK Ung H3 2 - 6 Camilla Eriksson, Francisco Contreras Sporthallen Lärkan
2020-02-08 16:30 211001106 Barkarö SK H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 3 - 4 e.förl. Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Kristiansborgshallen
2020-02-09 13:00 211001107 Sala IBF H3 - Knäppmora AIK H3 3 - 7 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Sala Idrottshall
2020-02-14 19:00 211001109 IBK Hallsta H3 - IK Råby Västerås H3 10 - 4 Fernando Rocabado, Daniel Östling Nibblehallen
2020-02-14 19:00 211001111 Skogsgymnastikens IBS H3 - Tillberga IK Roosters H3 6 - 29 Camilla Eriksson, Francisco Contreras Frida Hansdotter Arena
2020-02-14 19:00 211001113 Skälby IBK Ung H3 - Knäppmora AIK H3 10 - 3 Lars Flink, Tobias Söderberg Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-02-15 12:00 211001110 Köpings IS Ung H3 - Västerås IBS 2 - 9 August Ericsson, Oscar Hammar Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2020-02-15 16:00 211001112 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Sala IBF H3 7 - 4 August Ericsson, Francisco Contreras Kristiansborgshallen
2020-02-16 15:00 211001114 IBK Sala H3 - Barkarö SK H3 8 - 3 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Sporthallen Lärkan
2020-02-21 19:00 211001117 Skogsgymnastikens IBS H3 - IBK Hallsta H3 0 - 15 Mårten Hanold, Fernando Rocabado Frida Hansdotter Arena
2020-02-22 12:00 211001120 Knäppmora AIK H3 - IBK Sala H3 8 - 9 Gerry Törnqvist, Francisco Contreras Skinnskattebergs Sporthall
2020-02-22 13:00 211001116 IK Råby Västerås H3 - Köpings IS Ung H3 7 - 4 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Råbyhallen
2020-02-23 11:00 211001115 Västerås IBS - Tillberga IK Roosters H3 5 - 13 Lars Flink, Tobias Söderberg Kristiansborgshallen
2020-02-23 16:00 211001118 Skälby IBK Ung H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 16 - 4 Mohamed Abdirisak, Fernando Rocabado Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-02-23 16:00 211001119 Sala IBF H3 - Barkarö SK H3 4 - 5 Camilla Eriksson, Mårten Hanold Sala Idrottshall
2020-02-29 11:00 211001123 Västerås IBS - Skogsgymnastikens IBS H3 August Ericsson, Oscar Hammar Kristiansborgshallen
2020-02-29 13:00 211001122 Tillberga IK Roosters H3 - IK Råby Västerås H3 , Francisco Contreras Tillberga Sporthall
2020-02-29 16:30 211001125 Barkarö SK H3 - Skälby IBK Ung H3 Dan Barthlen, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2020-03-01 10:00 211001121 Köpings IS Ung H3 - IBK Hallsta H3 Mårten Hanold, Andreas Larsson Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2020-03-01 16:00 211001126 Sala IBF H3 - IBK Sala H3 Gerry Törnqvist, Filip Larsson Sala Idrottshall
2020-03-01 17:00 211001124 IBK Gurkstaden Västerås H3 - Knäppmora AIK H3 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-03-07 12:00 211001131 Knäppmora AIK H3 - Barkarö SK H3 , Oscar Hammar Skinnskattebergs Sporthall
2020-03-07 13:00 211001129 IK Råby Västerås H3 - Västerås IBS Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Råbyhallen
2020-03-08 12:00 211001128 IBK Hallsta H3 - Tillberga IK Roosters H3 Mohamed Abdirisak, Camilla Eriksson Nibblehallen
2020-03-08 12:00 211001130 IBK Sala H3 - IBK Gurkstaden Västerås H3 Lars Flink, Tobias Söderberg Sporthallen Lärkan
2020-03-08 16:00 211001132 Skälby IBK Ung H3 - Sala IBF H3 Dan Barthlen, Daniel Östling Pettersbergsskolan (S:T Ilian Skolan)
2020-03-08 17:00 211001127 Skogsgymnastikens IBS H3 - Köpings IS Ung H3 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Frida Hansdotter Arena
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBK Hallsta H3 20 18 1 (1) 1 226-102 124 56
2. Skälby IBK Ung H3 20 16 2 (2) 2 234-83 151 52
3. Tillberga IK Roosters H3 20 16 1 (0) 3 242-107 135 49
4. Knäppmora AIK H3 20 12 2 (0) 6 176-109 67 38
5. Västerås IBS 20 12 2 (0) 6 144-118 26 38
6. IBK Sala H3 19 9 1 (0) 9 92-119 -27 28
7. IK Råby Västerås H3 20 7 2 (1) 11 131-154 -23 24
8. Barkarö SK H3 20 7 2 (1) 11 144-170 -26 24
9. Sala IBF H3 20 6 0 (0) 14 99-139 -40 18
10. IBK Gurkstaden Västerås H3 19 2 4 (1) 13 106-256 -150 11
11. Köpings IS Ung H3 20 2 2 (0) 16 102-193 -91 8
12. Skogsgymnastikens IBS H3 20 2 1 (1) 17 105-251 -146 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Div 4 Västmanland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-04 19:00 211002003 IBK Hallsta H4 - Per-Ols IBF H4 6 - 5 Gerry Törnqvist, Jimmy Lindell Nibblehallen
2019-10-05 13:00 211002004 Tillberga IK Ung Roosters H4 - IBK Sala H4 13 - 7 Filip Larsson, Francisco Contreras Tillberga Sporthall
2019-10-06 16:00 211002002 Kungsörs IBK H4 - Surahammars IBF H4 6 - 10 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Sporthallen Kungsör A
2019-10-13 15:00 211002009 Köpings IS Ung H4 - IBK Hallsta H4 6 - 7 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-10-13 15:30 211002008 IBK Sala H4 - Kungsörs IBK H4 4 - 18 Burak Unsal, Gerry Törnqvist Sporthallen Lärkan
2019-10-13 16:30 211002012 Surahammars IBF H4 - Knäppmora AIK H4 9 - 0 Camilla Eriksson, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena Surahammar
2019-10-18 19:00 211002015 IBK Hallsta H4 - IBK Sala H4 5 - 4 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Nibblehallen
2019-10-19 14:30 211002018 Knäppmora AIK H4 - Köpings IS Ung H4 6 - 9 Kai Kinnari, Camilla Eriksson Skinnskattebergs Sporthall
2019-10-19 18:30 211002016 Tillberga IK Ung Roosters H4 - Per-Ols IBF H4 4 - 8 Juha Vanninen, Gerry Törnqvist Tillberga Sporthall
2019-10-25 19:30 211002022 Surahammars IBF H4 - Tillberga IK Ung Roosters H4 13 - 3 Jerry Nilsson, Jimmie Nilsson Mälarenergi Arena Surahammar
2019-10-27 14:00 211002024 IBK Sala H4 - Knäppmora AIK H4 3 - 6 Gerry Törnqvist, Simon Eleholm Sporthallen Lärkan
2019-11-01 19:00 211002027 IBK Hallsta H4 - Surahammars IBF H4 7 - 13 Gerry Törnqvist, Oscar Nordlander Nibblehallen
2019-11-02 12:00 211002030 Knäppmora AIK H4 - Per-Ols IBF H4 2 - 3 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2019-11-03 16:00 211002026 Kungsörs IBK H4 - Köpings IS Ung H4 23 - 4 Jimmy Lindell, Henrik Brehmer Sporthallen Kungsör A
2019-11-09 15:00 211002031 Per-Ols IBF H4 - Kungsörs IBK H4 7 - 6 Henrik Syversen, Kai Kinnari Fagerstahallen
2019-11-10 15:00 211002034 Köpings IS Ung H4 - Tillberga IK Ung Roosters H4 5 - 9 Lars Flink, Tobias Söderberg Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2019-11-16 14:30 211002039 Knäppmora AIK H4 - Tillberga IK Ung Roosters H4 6 - 9 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2019-11-17 16:30 211002041 Surahammars IBF H4 - Köpings IS Ung H4 16 - 0 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-22 19:00 211002045 IBK Hallsta H4 - Knäppmora AIK H4 10 - 11 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Nibblehallen
2019-11-23 17:30 211002043 Tillberga IK Ung Roosters H4 - Kungsörs IBK H4 9 - 2 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Tillberga Sporthall
2019-12-01 17:00 211002047 Surahammars IBF H4 - IBK Sala H4 9 - 3 Jimmy Lindell, Gerry Törnqvist Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-30 11:00 211002053 Per-Ols IBF H4 - Köpings IS Ung H4 14 - 0 Mårten Hanold, David Hildingstam Fagerstahallen
2019-12-01 16:00 211002051 Kungsörs IBK H4 - Knäppmora AIK H4 11 - 7 Camilla Eriksson, Henrik Brehmer Sporthallen Kungsör A
2019-12-07 17:30 211002056 Tillberga IK Ung Roosters H4 - IBK Hallsta H4 17 - 9 Jimmie Nilsson, David Hildingstam Tillberga Sporthall
2019-12-08 19:30 211002059 IBK Sala H4 - Per-Ols IBF H4 2 - 5 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Sporthallen Lärkan
2019-12-08 14:30 211002065 Per-Ols IBF H4 - Surahammars IBF H4 10 - 3 Fernando Rocabado, Vilhelm Nordström Fagerstahallen
2019-12-13 19:00 211002062 IBK Hallsta H4 - Kungsörs IBK H4 8 - 8 e.förl. Lars Flink, Juha Vanninen Nibblehallen
2019-12-15 13:00 211002066 Köpings IS Ung H4 - IBK Sala H4 1 - 8 Jerry Nilsson, Joacim Eriksson Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2020-01-10 19:00 211002068 Surahammars IBF H4 - Kungsörs IBK H4 15 - 5 Jerry Nilsson, Jonas Ahlin Mälarenergi Arena Surahammar
2020-01-11 13:30 211002070 IBK Sala H4 - Tillberga IK Ung Roosters H4 3 - 8 Joacim Eriksson, Jimmy Lindell Sporthallen Lärkan
2020-01-12 16:00 211002069 Per-Ols IBF H4 - IBK Hallsta H4 17 - 4 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Fagerstahallen
2020-01-17 19:00 211002075 IBK Hallsta H4 - Köpings IS Ung H4 17 - 3 Oscar Nordlander, August Ericsson Nibblehallen
2020-01-18 12:00 211002078 Knäppmora AIK H4 - Surahammars IBF H4 6 - 7 Francisco Contreras, Oscar Nordlander Skinnskattebergs Sporthall
2020-01-18 16:00 211002074 Kungsörs IBK H4 - IBK Sala H4 Francisco Contreras, Oscar Nordlander Sporthallen Kungsör A
2020-01-19 13:00 211002082 Per-Ols IBF H4 - Tillberga IK Ung Roosters H4 8 - 8 e.förl. Francisco Contreras, Oscar Nordlander Fagerstahallen
2020-01-25 12:30 211002081 IBK Sala H4 - IBK Hallsta H4 9 - 4 Camilla Eriksson, Burak Unsal Sporthallen Lärkan
2020-01-25 14:00 211002084 Köpings IS Ung H4 - Knäppmora AIK H4 4 - 14 Thomas Kallin, Joacim Eriksson Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2020-02-01 19:30 211002088 Tillberga IK Ung Roosters H4 - Surahammars IBF H4 11 - 7 Francisco Contreras, Jimmy Lindell Tillberga Sporthall
2020-02-15 12:00 211002090 Knäppmora AIK H4 - IBK Sala H4 7 - 4 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Skinnskattebergs Sporthall
2020-02-08 12:00 211002092 Köpings IS Ung H4 - Kungsörs IBK H4 4 - 17 Dan Barthlen, Richard Björk Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2020-02-08 17:00 211002093 Surahammars IBF H4 - IBK Hallsta H4 9 - 5 Jimmy Lindell, Joacim Eriksson Mälarenergi Arena Surahammar
2020-02-09 15:00 211002096 Per-Ols IBF H4 - Knäppmora AIK H4 8 - 3 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Fagerstahallen
2020-02-22 13:00 211002100 Tillberga IK Ung Roosters H4 - Köpings IS Ung H4 10 - 4 Jimmie Nilsson, Oscar Nordlander Tillberga Sporthall
2020-02-23 20:00 211002097 Kungsörs IBK H4 - Per-Ols IBF H4 7 - 13 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Sporthallen Kungsör A
2020-02-29 15:30 211002105 Tillberga IK Ung Roosters H4 - Knäppmora AIK H4 Oscar Nordlander, Francisco Contreras Tillberga Sporthall
2020-03-01 13:00 211002107 Köpings IS Ung H4 - Surahammars IBF H4 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2020-03-07 11:30 211002113 IBK Sala H4 - Surahammars IBF H4 , Camilla Eriksson Sporthallen Lärkan
2020-03-07 14:30 211002111 Knäppmora AIK H4 - IBK Hallsta H4 , Camilla Eriksson Skinnskattebergs Sporthall
2020-03-07 16:00 211002109 Kungsörs IBK H4 - Tillberga IK Ung Roosters H4 Sporthallen Kungsör A
2020-03-14 12:00 211002117 Knäppmora AIK H4 - Kungsörs IBK H4 Dan Barthlen, Daniel Östling Skinnskattebergs Sporthall
2020-03-14 12:00 211002119 Köpings IS Ung H4 - Per-Ols IBF H4 Jonas Ahlin Karlbergshallen (KB-Hallen) 15
2020-03-20 19:00 211002122 IBK Hallsta H4 - Tillberga IK Ung Roosters H4 Dan Barthlen, Daniel Östling Nibblehallen
2020-03-21 12:00 211002125 Per-Ols IBF H4 - IBK Sala H4 , Alexander Milovanovic Fagerstahallen
2020-03-28 14:00 211002131 Surahammars IBF H4 - Per-Ols IBF H4 Burak Unsal, Joacim Eriksson Mälarenergi Arena Surahammar
2020-03-29 12:30 211002132 IBK Sala H4 - Köpings IS Ung H4 August Ericsson, Oscar Hammar Sporthallen Lärkan
2020-03-29 18:00 211002128 Kungsörs IBK H4 - IBK Hallsta H4 Sporthallen Kungsör A
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Per-Ols IBF H4 11 9 1 (0) 1 98-45 53 28
2. Surahammars IBF H4 11 9 0 (0) 2 111-56 55 27
3. Tillberga IK Ung Roosters H4 11 8 1 (0) 2 101-72 29 25
4. Kungsörs IBK H4 10 4 1 (0) 5 103-81 22 13
5. IBK Hallsta H4 11 4 1 (0) 6 82-102 -20 13
6. Knäppmora AIK H4 11 4 0 (0) 7 68-77 -9 12
7. IBK Sala H4 10 2 0 (0) 8 47-76 -29 6
8. Köpings IS Ung H4 11 1 0 (0) 10 40-141 -101 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Junior
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-03 19:30 211004003 WSK Lindesberg HJ - IBK Köping HJ 8 - 5 Juha Vanninen, Daniel Östling Stadsskogsskolan
2019-10-05 13:00 211004002 Västerås IBS Ung HJ - IBK Sala HJ 6 - 2 Edvin Lindelöf, Jimmy Lindell Klövernhallen Plan 1
2019-10-06 14:30 211004001 Lillån IBK HJ - Surahammars IBF Hj 1 - 6 Kim Palmroth, Emil Wass Birgittaskolan
2019-10-11 19:00 211004004 Surahammars IBF Hj - IFK Arboga HJ 11 - 1 Gerry Törnqvist, Mohamed Abdirisak Mälarenergi Arena Surahammar
2019-10-12 12:00 211004005 IBK Köping HJ - Lillån IBK HJ 10 - 7 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-10-13 16:00 211004006 WSK Lindesberg HJ - Västerås IBS Ung HJ 12 - 2 Emil Wass, Johan Palmér Stadsskogsskolan
2019-10-18 20:00 211004009 Lillån IBK HJ - Västerås IBS Ung HJ 2 - 0 Mohamed Abdirisak, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2019-10-19 14:00 211004008 Surahammars IBF Hj - IBK Köping HJ 6 - 4 Gerry Törnqvist, Daniel Östling Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-01 19:45 211004007 IFK Arboga HJ - IBK Sala HJ 7 - 4 Michael Rosén, Jonas Langgren Vasahallen
2019-10-26 15:00 211004012 Västerås IBS Ung HJ - Surahammars IBF Hj 1 - 8 Richard Björk, Camilla Eriksson Klövernhallen Plan 1
2019-10-26 17:00 211004011 IBK Sala HJ - WSK Lindesberg HJ 3 - 8 Francisco Contreras, Burak Unsal Sporthallen Lärkan
2019-10-27 17:30 211004010 IBK Köping HJ - IFK Arboga HJ 6 - 5 Gerry Törnqvist, Simon Eleholm Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-11-05 19:45 211004013 IFK Arboga HJ - WSK Lindesberg HJ 5 - 7 Fernando Rocabado, Edvin Lindelöf Vasahallen
2019-11-05 19:45 211004014 IBK Köping HJ - Västerås IBS Ung HJ 6 - 7 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Ullvihallen
2019-12-22 15:00 211004015 IBK Sala HJ - Lillån IBK HJ 4 - 6 Oscar Nordlander, Francisco Contreras Sporthallen Lärkan
2019-11-15 19:30 211004016 Västerås IBS Ung HJ - IFK Arboga HJ 4 - 4 e.förl. Henrik Brehmer, Jonathan Morén Klövernhallen Plan 1
2019-11-17 14:30 211004017 Lillån IBK HJ - WSK Lindesberg HJ 3 - 8 Emil Wass, Johan Palmér Birgittaskolan
2019-11-22 19:00 211004018 Surahammars IBF Hj - IBK Sala HJ 6 - 2 Burak Unsal, Francisco Contreras Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-22 19:45 211004019 IFK Arboga HJ - Lillån IBK HJ 12 - 10 Lars Flink, Oscar Nordlander Vasahallen
2019-11-24 16:00 211004020 WSK Lindesberg HJ - Surahammars IBF Hj 8 - 3 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Stadsskogsskolan
2019-11-29 19:30 211004021 IBK Sala HJ - IBK Köping HJ 4 - 2 Dan Barthlen, Tomas Karlsson Sporthallen Lärkan
2019-11-27 19:30 211004023 IBK Sala HJ - Västerås IBS Ung HJ 5 - 5 e.förl. Francisco Contreras, David Hildingstam Sporthallen Lärkan
2019-12-01 15:00 211004024 IBK Köping HJ - WSK Lindesberg HJ 11 - 5 Jimmie Nilsson, Jerry Nilsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
2019-12-14 11:00 211004022 Surahammars IBF Hj - Lillån IBK HJ 5 - 4 Camilla Eriksson, Kai Kinnari Mälarenergi Arena Surahammar
2019-11-30 12:00 211004026 Lillån IBK HJ - IBK Köping HJ 2 - 13 Francisco Contreras, Carl Wikgren Birgittaskolan
2019-12-06 19:45 211004025 IFK Arboga HJ - Surahammars IBF Hj 7 - 10 Francisco Contreras, Gerry Törnqvist Vasahallen
2019-12-07 13:00 211004027 Västerås IBS Ung HJ - WSK Lindesberg HJ 0 - 15 Juha Vanninen, Daniel Östling Klövernhallen Plan 1
2019-12-01 15:00 211004028 IBK Sala HJ - IFK Arboga HJ 2 - 3 Francisco Contreras, Oscar Nordlander Sporthallen Lärkan
2019-12-12 19:45 211004029 IBK Köping HJ - Surahammars IBF Hj 7 - 10 Michael Rosén, Jonas Langgren Ullvihallen
2019-12-15 12:30 211004030 Västerås IBS Ung HJ - Lillån IBK HJ 2 - 4 Jonas Langgren, Michael Rosén Klövernhallen Plan 1
2019-12-20 19:45 211004031 IFK Arboga HJ - IBK Köping HJ 7 - 5 Mohamed Abdirisak, Francisco Contreras Vasahallen
2020-01-12 14:00 211004033 Surahammars IBF Hj - Västerås IBS Ung HJ 6 - 3 Francisco Contreras, David Hildingstam Mälarenergi Arena Surahammar
2020-03-01 12:30 211004032 IBK Sala HJ - WSK Lindesberg HJ Jonas Ahlin Sporthallen Lärkan
2020-01-09 19:30 211004034 WSK Lindesberg HJ - IFK Arboga HJ 11 - 5 Daniel Kallin, Emil Wass Stadsskogsskolan
2020-01-11 16:15 211004035 Västerås IBS Ung HJ - IBK Köping HJ 8 - 10 Gerry Törnqvist, Daniel Östling Klövernhallen Plan 1
2020-01-12 14:30 211004036 Lillån IBK HJ - IBK Sala HJ 14 - 0 Berndt Swärd, Tomas Persson Birgittaskolan
2020-01-17 19:45 211004037 IFK Arboga HJ - Västerås IBS Ung HJ 6 - 5 Gerry Törnqvist, Francisco Contreras Vasahallen
2020-01-18 14:30 211004038 WSK Lindesberg HJ - Lillån IBK HJ 15 - 2 Shanaz Nabipour, Fredrik Alm Stadsskogsskolan
2020-01-19 12:30 211004039 IBK Sala HJ - Surahammars IBF Hj 3 - 5 Jimmy Lindell, August Ericsson Sporthallen Lärkan
2020-01-26 12:00 211004040 Lillån IBK HJ - IFK Arboga HJ 7 - 6 Emil Wass, Tomas Persson Birgittaskolan
2020-01-26 14:00 211004041 Surahammars IBF Hj - WSK Lindesberg HJ 6 - 3 Francisco Contreras, August Ericsson Mälarenergi Arena Surahammar
2020-01-26 15:00 211004042 IBK Sala HJ - IBK Köping HJ 5 - 7 Dan Barthlen, Daniel Östling Sporthallen Lärkan
2020-01-28 19:30 211004043 Lillån IBK HJ - Surahammars IBF Hj 2 - 8 Gustav Salmela, Carl Wikgren Birgittaskolan
2020-01-29 19:30 211004044 Västerås IBS Ung HJ - IBK Sala HJ 6 - 5 Mohamed Abdirisak, Burak Unsal Klövernhallen Plan 1
2020-01-30 19:30 211004045 WSK Lindesberg HJ - IBK Köping HJ 10 - 3 Mats Eriksson, Fredrik Knutsson Stadsskogsskolan
2020-02-08 14:30 211004047 IBK Köping HJ - Lillån IBK HJ 10 - 10 e.förl. Dan Barthlen, Richard Björk Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-02-08 16:00 211004048 WSK Lindesberg HJ - Västerås IBS Ung HJ 26 - 7 Mats Eriksson, Emil Wass Stadsskogsskolan
2020-02-09 14:00 211004046 Surahammars IBF Hj - IFK Arboga HJ 10 - 3 Gerry Törnqvist, Jimmy Lindell Mälarenergi Arena Surahammar
2020-02-14 19:00 211004050 Surahammars IBF Hj - IBK Köping HJ 10 - 3 Mohamed Abdirisak, Alexander Milovanovic Mälarenergi Arena Surahammar
2020-02-14 19:45 211004049 IFK Arboga HJ - IBK Sala HJ 8 - 7 Henrik Brehmer, Jerry Nilsson Vasahallen
2020-04-01 00:00 211004051 Lillån IBK HJ - Västerås IBS Ung HJ Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Birgittaskolan
2020-03-05 19:30 211004053 WSK Lindesberg HJ - IBK Sala HJ Berndt Swärd, Tomas Persson Stadsskogsskolan
2020-03-06 18:00 211004052 IBK Köping HJ - IFK Arboga HJ Henrik Brehmer Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-03-06 19:00 211004054 Västerås IBS Ung HJ - Surahammars IBF Hj Klövernhallen Plan 1
2020-03-13 19:45 211004055 IFK Arboga HJ - WSK Lindesberg HJ Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2020-03-15 14:00 211004056 IBK Köping HJ - Västerås IBS Ung HJ Henrik Brehmer, Jonathan Morén Karlbergshallen (KB-Hallen)
2020-03-15 15:30 211004057 IBK Sala HJ - Lillån IBK HJ Mårten Hanold, Andreas Larsson Sporthallen Lärkan
2020-03-21 13:00 211004058 Västerås IBS Ung HJ - IFK Arboga HJ Lars Flink, Tobias Söderberg Klövernhallen Plan 1
2020-03-22 14:00 211004060 Surahammars IBF Hj - IBK Sala HJ Jonas Ahlin, Filip Larsson Mälarenergi Arena Surahammar
2020-03-22 16:00 211004059 Lillån IBK HJ - WSK Lindesberg HJ Oscar Söljén, Felicia Setthammar Birgittaskolan
2020-03-27 19:45 211004061 IFK Arboga HJ - Lillån IBK HJ Henrik Brehmer Vasahallen
2020-03-28 13:00 211004062 WSK Lindesberg HJ - Surahammars IBF Hj Emil Wass, Johan Palmér Stadsskogsskolan
2020-03-28 13:30 211004063 IBK Köping HJ - IBK Sala HJ Gerry Törnqvist, Filip Larsson Karlbergshallen (KB-Hallen)
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Surahammars IBF Hj 15 14 0 (0) 1 110-52 58 42
2. WSK Lindesberg HJ 13 11 0 (0) 2 136-55 81 33
3. IBK Köping HJ 15 6 1 (0) 8 102-104 -2 19
4. IFK Arboga HJ 14 6 1 (0) 7 79-99 -20 19
5. Lillån IBK HJ 14 5 1 (0) 8 74-99 -25 16
6. Västerås IBS Ung HJ 14 3 2 (0) 9 56-111 -55 11
7. IBK Sala HJ 13 1 1 (0) 11 46-83 -37 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Junior 17 Region
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-27 211005004 GS 86 AIF HJ17 - Kristinehamns IBF HJ17 7 - 6 Jonas Snäll, Ragnar Clarström Forshaga Sporthall
2019-09-27 19:30 211005005 Karlskoga IBF HJ17 - IFK Arboga HJ17 9 - 5 Gabriel Gunnarsson, David Granström Karlbergshallen B Karlskoga
2019-09-27 19:30 211005006 Filipstad IBK HJ17 - Lillån IBK HJ17 5 - 12 Oscar Ryen, Oskar Sundin Spångbergshallen
2019-09-27 20:00 211005002 Örebro SK Ung HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 3 - 0 Fredrik Knutsson, Gustav Salmela Tybblelundsskolan
2019-09-28 16:30 211005001 Västerås IBS Ungdom HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 2 - 7 Juha Vanninen, Daniel Östling Bombardier Arena A
2019-09-29 15:30 211005003 Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 - Skoghalls IBK Utveckling HJ17 4 - 7 Christoffer Risberg, Christian Fröding Colorama Arena
2019-10-04 20:00 211005012 Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 - Filipstad IBK HJ17 8 - 6 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Uddeholm Arena
2019-10-05 11:00 211005011 Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 - Karlskoga IBF HJ17 5 - 4 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Colorama Arena
2019-10-05 17:00 211005010 Lillån IBK HJ17 - GS 86 AIF HJ17 5 - 6 e.förl. Fredrik Knutsson, Fredrik Alm Birgittaskolan
2019-10-06 12:00 211005007 Skoghalls IBK Utveckling HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 9 - 10 e.förl. Björn Svensson, Anders Leander Hammarö Arena
2019-10-06 15:15 211005009 IFK Arboga HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 9 - 3 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2019-12-18 19:00 211005008 Kristinehamns IBF HJ17 - Örebro SK Ung HJ17 7 - 15 Christoffer Risberg, Christian Fröding Brogårdshallen
2019-10-11 19:30 211005017 Karlskoga IBF HJ17 - Lillån IBK HJ17 6 - 5 e.förl. Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Karlbergshallen B Karlskoga
2019-10-12 12:30 211005014 Örebro SK Ung HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 1 - 4 Oscar Söljén, Kim Palmroth Tybblelundsskolan
2019-10-13 15:00 211005018 Filipstad IBK HJ17 - IFK Arboga HJ17 6 - 4 Gabriel Gunnarsson, Adam Haglund Spångbergshallen
2019-10-13 17:00 211005013 Västerås IBS Ungdom HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 11 - 5 Lars Flink, Erik Flink Kristiansborgshallen
2019-10-13 19:15 211005016 GS 86 AIF HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling HJ17 4 - 6 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Forshaga Sporthall
2019-12-14 16:00 211005015 Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 - Kristinehamns IBF HJ17 9 - 4 Ragnar Clarström, Nicklas Mattsson Colorama Arena
2019-10-15 19:45 211005022 Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 - GS 86 AIF HJ17 4 - 6 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Uddeholm Arena
2019-10-15 20:00 211005020 Lillån IBK HJ17 - Örebro SK Ung HJ17 4 - 2 Fredrik Knutsson, Carl Wikgren Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-15 20:00 211005023 Skoghalls IBK Utveckling HJ17 - Karlskoga IBF HJ17 6 - 5 e.förl. Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Hammarö Arena
2019-10-16 19:00 211005024 Kristinehamns IBF HJ17 - Filipstad IBK HJ17 9 - 3 Oscar Ryen, Oskar Sundin Brogårdshallen
2019-10-17 19:45 211005019 IFK Arboga HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 5 - 8 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Vasahallen
2019-10-22 20:00 211005021 Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 10 - 6 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2019-10-19 13:00 211005027 Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 - Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 7 - 6 Gabriel Gunnarsson, David Granström Colorama Arena
2019-10-19 14:00 211005029 Karlskoga IBF HJ17 - Kristinehamns IBF HJ17 10 - 5 Christoffer Risberg, Christian Fröding Karlbergshallen B Karlskoga
2019-10-19 14:15 211005026 Örebro SK Ung HJ17 - IFK Arboga HJ17 8 - 4 Johan Friman, Oscar Söljén Tybblelundsskolan
2019-10-19 16:00 211005028 GS 86 AIF HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 0 - 9 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Forshaga Sporthall
2019-10-20 14:30 211005030 Filipstad IBK HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling HJ17 7 - 3 Gabriel Gunnarsson, David Granström Spångbergshallen
2019-10-20 17:00 211005025 Västerås IBS Ungdom HJ17 - Lillån IBK HJ17 11 - 9 Gerry Törnqvist, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2019-10-25 19:30 211005035 Karlskoga IBF HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 5 - 0 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Karlbergshallen B Karlskoga
2019-10-26 12:00 211005033 Kristinehamns IBF HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 3 - 5 Henrik Jansson, Christoffer Frykestam Brogårdshallen
2019-10-26 14:00 211005031 Skoghalls IBK Utveckling HJ17 - Örebro SK Ung HJ17 4 - 6 Alfred Särnehed, Robert Kuylenstjerna Hammarö Arena
2019-10-26 15:30 211005036 Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 - Filipstad IBK HJ17 4 - 3 e.förl. Mattias Pettersson, Sebastian Falk-Asplund Colorama Arena
2019-10-26 17:00 211005032 Lillån IBK HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 5 - 10 Jonathan Morén Idrottshuset, Örebro Plan 2
2019-10-26 17:00 211005034 IFK Arboga HJ17 - GS 86 AIF HJ17 4 - 5 e.förl. Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Vasahallen
2019-11-13 19:30 211005039 Filipstad IBK HJ17 - GS 86 AIF HJ17 4 - 9 Christoffer Frykestam, Henrik Jansson Spångbergshallen
2019-11-16 16:00 211005040 Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 - Skoghalls IBK Utveckling HJ17 9 - 2 Nicklas Mattsson, Björn Svensson Colorama Arena
2019-11-16 16:45 211005041 Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 - IFK Arboga HJ17 8 - 4 Jörgen Grändefors, Ragnar Clarström Uddeholm Arena
2019-11-17 14:00 211005037 Västerås IBS Ungdom HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 9 - 12 Oscar Nordlander, Francisco Contreras Kristiansborgshallen
2019-11-19 20:00 211005038 Örebro SK Ung HJ17 - Karlskoga IBF HJ17 7 - 3 Mats Eriksson, Gustav Salmela Mellringehallen - Örebro
2020-01-22 19:00 211005042 Kristinehamns IBF HJ17 - Lillån IBK HJ17 3 - 13 Adam Haglund, Nicklas Mattsson Brogårdshallen
2019-11-22 19:30 211005044 Karlskoga IBF HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 5 - 8 Gabriel Gunnarsson, David Granström Karlbergshallen B Karlskoga
2019-11-22 20:00 211005047 Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 - Kristinehamns IBF HJ17 8 - 4 Adam Haglund, Ragnar Clarström Uddeholm Arena
2019-11-23 16:00 211005045 Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 - Filipstad IBK HJ17 8 - 5 Alfred Särnehed, Sven-Olov Berggren Stavdal Hyrcity Arena
2019-11-23 16:30 211005048 Skoghalls IBK Utveckling HJ17 - Lillån IBK HJ17 6 - 5 Ragnar Clarström, Henrik Jansson Hammarö Arena
2019-11-23 17:30 211005043 GS 86 AIF HJ17 - Örebro SK Ung HJ17 7 - 9 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Forshaga Sporthall
2019-11-23 17:45 211005046 IFK Arboga HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 4 - 6 Dan Barthlen, Thomas Kallin Vasahallen
2019-12-07 12:00 211005053 Skoghalls IBK Utveckling HJ17 - IFK Arboga HJ17 9 - 6 Oskar Sundin, Ragnar Clarström Hammarö Arena
2019-12-07 13:30 211005052 Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 - Kristinehamns IBF HJ17 8 - 1 Christoffer Risberg, Christian Fröding Colorama Arena
2019-12-07 16:45 211005051 Örebro SK Ung HJ17 - Filipstad IBK HJ17 6 - 7 Mikael Åman, Emil Wass Tybblelundsskolan
2019-12-07 17:00 211005054 Lillån IBK HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 8 - 7 e.förl. Oscar Söljén, Francisco Contreras Birgittaskolan
2019-12-08 18:00 211005049 Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 - Karlskoga IBF HJ17 6 - 9 Erik Ejerfeldt, Adam Haglund Colorama Arena
2019-12-08 18:00 211005050 Västerås IBS Ungdom HJ17 - GS 86 AIF HJ17 6 - 2 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Kristiansborgshallen
2019-12-11 19:30 211005057 Filipstad IBK HJ17 - Karlskoga IBF HJ17 5 - 4 e.förl. Oscar Ryen, Oskar Sundin Spångbergshallen
2019-12-13 19:30 211005056 GS 86 AIF HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 7 - 5 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Forshaga Sporthall
2019-12-14 14:15 211005055 Örebro SK Ung HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 7 - 5 Emil Wass, Oscar Söljén Tybblelundsskolan
2019-12-15 13:30 211005059 Kristinehamns IBF HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling HJ17 4 - 2 Nicklas Mattsson, Albin Jakobsson Brogårdshallen
2019-12-15 15:15 211005058 Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 7 - 13 Robin Särén, Ragnar Clarström Uddeholm Arena
2019-12-16 19:30 211005060 Lillån IBK HJ17 - IFK Arboga HJ17 10 - 2 Oscar Söljén, Daniel Kallin Birgittaskolan
2019-12-20 19:30 211005063 Karlskoga IBF HJ17 - GS 86 AIF HJ17 5 - 4 Lars Larsson, David Granström Karlbergshallen B Karlskoga
2019-12-20 19:30 211005065 Skoghalls IBK Utveckling HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 6 - 5 e.förl. Christoffer Risberg, Christian Fröding Hammarö Arena
2019-12-20 19:45 211005062 Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 - Örebro SK Ung HJ17 4 - 7 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Klubbhuset Arena
2019-12-21 12:30 211005066 IFK Arboga HJ17 - Kristinehamns IBF HJ17 9 - 7 Henrik Brehmer, Jonathan Morén Vasahallen
2019-12-21 14:30 211005061 Västerås IBS Ungdom HJ17 - Filipstad IBK HJ17 6 - 7 e.förl. Joacim Eriksson, Oscar Nordlander Kristiansborgshallen
2019-12-21 16:00 211005064 Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 - Lillån IBK HJ17 6 - 3 Raimon Strömberg, Sören Johansson Colorama Arena
2020-01-11 12:30 211005070 Kristinehamns IBF HJ17 - GS 86 AIF HJ17 5 - 4 Sebastian Falk-Asplund, David Krantz Brogårdshallen
2020-01-11 13:00 211005067 Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 - Västerås IBS Ungdom HJ17 7 - 5 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2020-01-11 15:45 211005068 Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 - Örebro SK Ung HJ17 5 - 6 Robin Särén, Jörgen Grändefors Uddeholm Arena
2020-01-11 16:30 211005069 Skoghalls IBK Utveckling HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 2 - 6 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Hammarö Arena
2020-01-12 14:10 211005071 IFK Arboga HJ17 - Karlskoga IBF HJ17 6 - 5 Dan Barthlen, Daniel Östling Vasahallen
2020-01-13 20:00 211005072 Lillån IBK HJ17 - Filipstad IBK HJ17 6 - 10 Fredrik Knutsson, Mats Eriksson Birgittaskolan
211005074 Örebro SK Ung HJ17 - Kristinehamns IBF HJ17 Tybblelundsskolan
2020-01-15 19:30 211005078 Filipstad IBK HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 7 - 4 Gabriel Gunnarsson, David Granström Spångbergshallen
2020-01-18 13:00 211005073 Västerås IBS Ungdom HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling HJ17 6 - 3 Jimmy Lindell, Joacim Eriksson Kristiansborgshallen
2020-01-18 15:30 211005076 GS 86 AIF HJ17 - Lillån IBK HJ17 4 - 8 Christoffer Frykestam, Erik Bergström Forshaga Sporthall
2020-01-18 16:00 211005075 Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 - IFK Arboga HJ17 7 - 3 Johan Friman, Raimon Strömberg Colorama Arena
2020-01-19 16:30 211005077 Karlskoga IBF HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 3 - 6 Christian Fröding, Anders Leander Karlbergshallen B Karlskoga
2020-01-21 19:45 211005084 IFK Arboga HJ17 - Filipstad IBK HJ17 3 - 3 e.förl. Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Vasahallen
2020-01-25 12:00 211005080 Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 - Örebro SK Ung HJ17 4 - 3 Tobias Jäderqvist, Adam Haglund Colorama Arena
2020-01-25 16:00 211005082 Skoghalls IBK Utveckling HJ17 - GS 86 AIF HJ17 7 - 4 Ragnar Clarström, Oskar Sundin Hammarö Arena
2020-01-26 13:15 211005079 Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 8 - 14 Gabriel Gunnarsson, David Granström Uddeholm Arena
2020-01-26 15:15 211005081 Kristinehamns IBF HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 6 - 10 Sebastian Falk-Asplund, David Krantz Brogårdshallen
2020-02-01 11:00 211005083 Lillån IBK HJ17 - Karlskoga IBF HJ17 9 - 6 Oscar Söljén, Berndt Swärd Birgittaskolan
2020-01-28 19:15 211005088 GS 86 AIF HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 5 - 3 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Forshaga Sporthall
2020-01-29 19:30 211005089 Karlskoga IBF HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling HJ17 7 - 6 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Karlbergshallen B Karlskoga
2020-02-02 11:00 211005085 Västerås IBS Ungdom HJ17 - IFK Arboga HJ17 9 - 5 Jonas Ahlin, Oscar Nordlander Kristiansborgshallen
2020-02-02 12:30 211005086 Örebro SK Ung HJ17 - Lillån IBK HJ17 6 - 8 Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Tybblelundsskolan
2020-02-11 18:15 211005087 Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 1 - 6 Jonas Snäll, Adam Haglund Klubbhuset Arena
2020-03-10 19:30 211005090 Filipstad IBK HJ17 - Kristinehamns IBF HJ17 Gabriel Gunnarsson, David Granström Spångbergshallen
2020-02-04 19:15 211005091 Lillån IBK HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 8 - 1 Oscar Söljén, Carl Wikgren Birgittaskolan
2020-02-04 19:45 211005093 Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 7 - 9 Ragnar Clarström, Oskar Sundin Uddeholm Arena
2020-02-04 20:00 211005094 Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 - GS 86 AIF HJ17 13 - 4 Nicklas Mattsson, Robert Kuylenstjerna Colorama Arena
2020-02-04 20:00 211005096 Skoghalls IBK Utveckling HJ17 - Filipstad IBK HJ17 4 - 3 Christoffer Risberg, Christian Fröding Hammarö Arena B
2020-02-05 19:30 211005095 Kristinehamns IBF HJ17 - Karlskoga IBF HJ17 11 - 7 Johan Friman, Mikael Kolleryd Brogårdshallen
2020-02-06 19:45 211005092 IFK Arboga HJ17 - Örebro SK Ung HJ17 4 - 7 Jonathan Morén, Henrik Brehmer Vasahallen
2020-02-08 12:00 211005100 GS 86 AIF HJ17 - IFK Arboga HJ17 10 - 8 Christoffer Risberg, Erik Bergström Forshaga Sporthall
2020-02-08 13:15 211005101 Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 - Karlskoga IBF HJ17 8 - 3 Jan-Olov Johansson, Filip Eriksson Uddeholm Arena
2020-02-08 14:00 211005099 Västerås IBS Ungdom HJ17 - Kristinehamns IBF HJ17 12 - 4 Gerry Törnqvist, Daniel Östling Kristiansborgshallen
2020-02-08 14:30 211005102 Filipstad IBK HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 3 - 6 Sebastian Falk-Asplund, David Krantz Spångbergshallen
2020-02-09 13:15 211005097 Örebro SK Ung HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling HJ17 7 - 11 Henrik Zegelsson, Michael Nilsson Tybblelundsskolan
2020-02-09 15:00 211005098 Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 - Lillån IBK HJ17 5 - 6 Nicklas Mattsson, Robert Kuylenstjerna Hultsbergshallen
2020-02-14 19:30 211005105 GS 86 AIF HJ17 - Filipstad IBK HJ17 5 - 1 Johan Friman, Sven-Olov Berggren Forshaga Sporthall
2020-02-15 12:45 211005103 Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 - Västerås IBS Ungdom HJ17 4 - 5 Ragnar Clarström, Oskar Sundin Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-16 13:30 211005106 Skoghalls IBK Utveckling HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 2 - 4 Christoffer Risberg, Christian Fröding Hammarö Arena
2020-02-16 14:30 211005108 Lillån IBK HJ17 - Kristinehamns IBF HJ17 5 - 5 e.förl. Shanaz Nabipour, Tilde Pettersson Birgittaskolan
2020-02-16 16:30 211005107 IFK Arboga HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 6 - 4 Alexander Milovanovic, Mohamed Abdirisak Vasahallen
2020-03-11 19:30 211005104 Karlskoga IBF HJ17 - Örebro SK Ung HJ17 Erik Wallin Karlbergshallen B Karlskoga
211005113 Kristinehamns IBF HJ17 - Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17
2020-02-19 19:30 211005111 Filipstad IBK HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 9 - 10 Sebastian Falk-Asplund, Erik Wallin Spångbergshallen
2020-02-22 13:00 211005112 Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 - IFK Arboga HJ17 7 - 2 Ragnar Clarström, Anders Leander Stavdal Hyrcity Arena
2020-02-23 14:15 211005109 Örebro SK Ung HJ17 - GS 86 AIF HJ17 6 - 3 Shanaz Nabipour, Lars Fridell Tybblelundsskolan
2020-02-23 14:30 211005114 Lillån IBK HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling HJ17 7 - 2 Johan Palmér, Fredrik Alm Birgittaskolan
2020-02-23 17:00 211005110 Västerås IBS Ungdom HJ17 - Karlskoga IBF HJ17 16 - 4 August Ericsson, Oscar Hammar Kristiansborgshallen
2020-02-28 19:30 211005115 Karlskoga IBF HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 Gabriel Gunnarsson, David Granström Karlbergshallen B Karlskoga
2020-02-29 14:30 211005116 GS 86 AIF HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17 Anders Leander, Ragnar Clarström Forshaga Sporthall
2020-03-01 12:00 211005120 Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 - Lillån IBK HJ17 Tobias Jäderqvist, Anders Leander Uddeholm Arena
2020-03-01 14:00 211005117 Filipstad IBK HJ17 - Örebro SK Ung HJ17 Erik Wallin Spångbergshallen
2020-03-01 15:30 211005119 IFK Arboga HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling HJ17 Daniel Östling, Joacim Eriksson Vasahallen
2020-03-02 19:00 211005118 Kristinehamns IBF HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 Oskar Sundin, Johan Friman Brogårdshallen
2020-03-06 19:30 211005123 Karlskoga IBF HJ17 - Filipstad IBK HJ17 Erik Wallin Karlbergshallen A Karlskoga
2020-03-06 19:30 211005125 Skoghalls IBK Utveckling HJ17 - Kristinehamns IBF HJ17 Alfred Särnehed, Sven-Olov Berggren Hammarö Arena
2020-03-07 11:00 211005121 Västerås IBS Ungdom HJ17 - Örebro SK Ung HJ17 Michael Rosén, Jonas Langgren Kristiansborgshallen
2020-03-07 14:00 211005124 Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 - Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 Josefine Holmqvist-Göthberg, Rebecca Bräck Klubbhuset Arena
2020-03-08 12:30 211005126 IFK Arboga HJ17 - Lillån IBK HJ17 Vilhelm Nordström, Fernando Rocabado Vasahallen
2020-03-08 16:00 211005122 Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 - GS 86 AIF HJ17 Adam Haglund, Erik Ejerfeldt Colorama Arena
2020-03-14 13:00 211005127 Filipstad IBK HJ17 - Västerås IBS Ungdom HJ17
2020-03-14 13:00 211005129 GS 86 AIF HJ17 - Karlskoga IBF HJ17 Albin Jakobsson, Lars Larsson Forshaga Sporthall
2020-03-14 13:00 211005131 Hagfors IBS/Edebäck IBF HJ17 - Skoghalls IBK Utveckling HJ17 Robin Särén, Ragnar Clarström Uddeholm Arena
2020-03-14 13:00 211005132 Kristinehamns IBF HJ17 - IFK Arboga HJ17
2020-03-14 14:15 211005128 Örebro SK Ung HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 , Tony Wennberg Tybblelundsskolan
2020-03-14 17:00 211005130 Lillån IBK HJ17 - Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 Oscar Söljén, Tony Wennberg Idrottshuset, Örebro Plan 2
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Karlstad IBF Ungdom HJ17 1 19 18 1 (1) 0 134-56 78 56
2. Västerås IBS Ungdom HJ17 19 12 2 (1) 5 149-114 35 39
3. Lillån IBK HJ17 19 10 4 (1) 5 136-103 33 35
4. Örebro SK Ung HJ17 17 11 0 (0) 6 106-84 22 33
5. Karlstad IBF Ungdom HJ17 2 19 10 0 (0) 9 126-122 4 30
6. Skoghalls IBK Utveckling HJ17 19 7 3 (2) 9 97-109 -12 26
7. GS 86 AIF HJ17 19 7 2 (2) 10 96-114 -18 25
8. Karlskoga IBF HJ17 18 6 3 (1) 9 100-118 -18 22
9. Filipstad IBK HJ17 18 5 4 (2) 9 94-111 -17 21
10. Hagfors IBS/ Edebäck IBF HJ17 18 4 2 (0) 12 97-123 -26 14
11. IFK Arboga HJ17 19 4 2 (0) 13 93-131 -38 14
12. Kristinehamns IBF HJ17 16 4 1 (0) 11 84-127 -43 13
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar SSB-Ligan 2019/2020
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-10-05 09:00 211003001 Ullvi SK - Västerås Navahos 3 - 4 Klövernhallen Plan 3
2019-10-05 10:00 211003003 Ransta - Skråmsta 7 - 3 Klövernhallen Plan 3
2019-10-05 11:00 211003004 Oldies But Goldies - Västerås Supersonics 2 - 7 Klövernhallen Plan 3
2019-10-05 12:00 211003005 Hovesta flyers - ABB BLACKOUT 3 - 4 Klövernhallen Plan 3
2019-10-05 13:00 211003006 Räddningspatrullen - KFUM 4 - 3 Klövernhallen Plan 3
2019-10-05 14:00 211003007 Arosstadens IS - Tre Ören 3 - 2 e.förl. Klövernhallen Plan 3
2019-10-05 15:00 211003002 Haus - V-Tab 8 - 0 Klövernhallen Plan 3
2019-10-05 16:00 211003106 Västerås Legends - Bolltroll 10 - 3 Klövernhallen Plan 3
2019-10-12 09:00 211003014 Arosstadens IS - Räddningspatrullen 1 - 5 Klövernhallen Plan 3
2019-10-12 10:00 211003013 Tre Ören - Hovesta flyers 1 - 2 Klövernhallen Plan 3
2019-10-12 11:00 211003012 KFUM - Oldies But Goldies 5 - 1 Klövernhallen Plan 3
2019-10-12 12:00 211003011 ABB BLACKOUT - Ransta 2 - 5 Klövernhallen Plan 3
2019-10-12 13:00 211003010 Västerås Supersonics - Haus 2 - 1 Klövernhallen Plan 3
2019-10-12 14:00 211003009 Skråmsta - Ullvi SK 2 - 3 Klövernhallen Plan 3
2019-10-12 15:00 211003008 Västerås Navahos - Västerås Legends 4 - 6 Klövernhallen Plan 3
2019-10-12 16:00 211003107 Bolltroll - V-Tab 0 - 11 Klövernhallen Plan 3
2019-10-26 09:00 211003016 Västerås Navahos - Skråmsta 10 - 4 Klövernhallen Plan 3
2019-10-26 10:00 211003017 Ullvi SK - ABB BLACKOUT 5 - 4 Klövernhallen Plan 3
2019-10-26 11:00 211003018 Haus - KFUM 2 - 0 Klövernhallen Plan 3
2019-10-26 12:00 211003019 Ransta - Tre Ören 5 - 1 Klövernhallen Plan 3
2019-10-26 13:00 211003020 Oldies But Goldies - Arosstadens IS 3 - 8 Klövernhallen Plan 3
2019-10-26 14:00 211003021 Hovesta flyers - Räddningspatrullen 0 - 11 Klövernhallen Plan 3
2019-10-26 15:00 211003015 Västerås Legends - V-Tab 3 - 5 Klövernhallen Plan 3
2019-10-26 16:00 211003108 Västerås Supersonics - Bolltroll 16 - 1 Klövernhallen Plan 3
2019-11-09 09:00 211003022 Skråmsta - Västerås Legends 3 - 8 Klövernhallen Plan 3
2019-11-09 10:00 211003024 ABB BLACKOUT - Västerås Navahos 1 - 5 Klövernhallen Plan 3
2019-11-09 11:00 211003025 Tre Ören - Ullvi SK 1 - 4 Klövernhallen Plan 3
2019-11-09 12:00 211003026 Arosstadens IS - Haus 1 - 13 Klövernhallen Plan 3
2019-11-09 13:00 211003027 Räddningspatrullen - Ransta 5 - 0 Klövernhallen Plan 3
2019-11-09 14:00 211003028 Hovesta flyers - Oldies But Goldies 2 - 3 Klövernhallen Plan 3
2019-11-09 15:00 211003023 Västerås Supersonics - V-Tab 13 - 3 Klövernhallen Plan 3
2019-11-09 16:00 211003109 Bolltroll - KFUM 3 - 5 Klövernhallen Plan 3
2019-11-16 09:00 211003035 Ransta - Oldies But Goldies 9 - 4 Klövernhallen Plan 3
2019-11-16 10:00 211003034 Haus - Hovesta flyers 7 - 0 Klövernhallen Plan 3
2019-11-16 11:00 211003033 Ullvi SK - Räddningspatrullen 1 - 6 Klövernhallen Plan 3
2019-11-16 12:00 211003032 Västerås Navahos - Tre Ören 5 - 0 Klövernhallen Plan 3
2019-11-16 13:00 211003030 Skråmsta - ABB BLACKOUT 2 - 4 Klövernhallen Plan 3
2019-11-16 14:00 211003029 Västerås Legends - Västerås Supersonics 0 - 5 Klövernhallen Plan 3
2019-11-16 15:00 211003031 V-Tab - KFUM 6 - 0 Klövernhallen Plan 3
2019-11-16 16:00 211003110 Arosstadens IS - Bolltroll 3 - 0 Klövernhallen Plan 3
2019-11-30 09:00 211003036 ABB BLACKOUT - Västerås Legends 1 - 5 Klövernhallen Plan 3
2019-11-30 10:00 211003037 KFUM - Västerås Supersonics 5 - 7 Klövernhallen Plan 3
2019-11-30 11:00 211003038 Tre Ören - Skråmsta 2 - 4 Klövernhallen Plan 3
2019-11-30 12:00 211003040 Räddningspatrullen - Västerås Navahos 4 - 2 Klövernhallen Plan 3
2019-11-30 13:00 211003041 Oldies But Goldies - Ullvi SK 3 - 2 e.förl. Klövernhallen Plan 3
2019-11-30 14:00 211003039 Arosstadens IS - V-Tab 10 - 5 Klövernhallen Plan 3
2019-11-30 15:00 211003042 Ransta - Haus 0 - 4 Klövernhallen Plan 3
2019-11-30 16:00 211003111 Bolltroll - Hovesta flyers 1 - 4 Klövernhallen Plan 3
2019-12-07 09:00 211003046 Skråmsta - Räddningspatrullen 1 - 3 Klövernhallen Plan 3
2019-12-07 10:00 211003045 Västerås Supersonics - Arosstadens IS 9 - 0 Klövernhallen Plan 3
2019-12-07 11:00 211003044 ABB BLACKOUT - Tre Ören 3 - 2 Klövernhallen Plan 3
2019-12-07 12:00 211003043 Västerås Legends - KFUM 3 - 2 Klövernhallen Plan 3
2019-12-07 13:00 211003049 Ullvi SK - Haus 1 - 3 Klövernhallen Plan 3
2019-12-07 14:00 211003048 Västerås Navahos - Oldies But Goldies 6 - 3 Klövernhallen Plan 3
2019-12-07 15:00 211003047 V-Tab - Hovesta flyers 4 - 2 Klövernhallen Plan 3
2019-12-07 16:00 211003112 Ransta - Bolltroll 15 - 0 Klövernhallen Plan 3
2020-01-11 09:00 211003056 Haus - Västerås Navahos 5 - 2 Klövernhallen Plan 3
2020-01-11 10:00 211003050 Tre Ören - Västerås Legends 2 - 4 Klövernhallen Plan 3
2020-01-11 11:00 211003051 Arosstadens IS - KFUM 5 - 3 Klövernhallen Plan 3
2020-01-11 12:00 211003052 Räddningspatrullen - ABB BLACKOUT 9 - 2 Klövernhallen Plan 3
2020-01-11 13:00 211003053 Hovesta flyers - Västerås Supersonics 0 - 10 Klövernhallen Plan 3
2020-01-11 14:00 211003054 Oldies But Goldies - Skråmsta 7 - 8 e.förl. Klövernhallen Plan 3
2020-01-11 15:00 211003055 Ransta - V-Tab 2 - 7 Klövernhallen Plan 3
2020-01-11 16:00 211003113 Bolltroll - Ullvi SK 0 - 4 Klövernhallen Plan 3
2020-01-18 09:00 211003062 Skråmsta - Haus 0 - 5 Klövernhallen Plan 3
2020-01-18 10:00 211003058 Tre Ören - Räddningspatrullen 2 - 4 Klövernhallen Plan 3
2020-01-18 11:00 211003059 KFUM - Hovesta flyers 4 - 1 Klövernhallen Plan 3
2020-01-18 12:00 211003060 ABB BLACKOUT - Oldies But Goldies 4 - 6 Klövernhallen Plan 3
2020-01-18 13:00 211003061 Västerås Supersonics - Ransta 8 - 2 Klövernhallen Plan 3
2020-01-18 14:00 211003057 Västerås Legends - Arosstadens IS 7 - 3 Klövernhallen Plan 3
2020-01-18 15:00 211003063 V-Tab - Ullvi SK 5 - 4 e.förl. Klövernhallen Plan 3
2020-01-18 16:00 211003114 Västerås Navahos - Bolltroll 6 - 3 Klövernhallen Plan 3
2020-02-01 09:00 211003064 Räddningspatrullen - Västerås Legends 3 - 1 Klövernhallen Plan 3
2020-02-01 10:00 211003065 Hovesta flyers - Arosstadens IS 3 - 5 Klövernhallen Plan 3
2020-02-01 11:00 211003066 Oldies But Goldies - Tre Ören 14 - 1 Klövernhallen Plan 3
2020-02-01 12:00 211003067 Ransta - KFUM 3 - 5 Klövernhallen Plan 3
2020-02-01 13:00 211003068 Haus - ABB BLACKOUT 8 - 1 Klövernhallen Plan 3
2020-02-01 14:00 211003069 Ullvi SK - Västerås Supersonics 1 - 10 Klövernhallen Plan 3
2020-02-01 15:00 211003070 Västerås Navahos - V-Tab 3 - 2 e.förl. Klövernhallen Plan 3
2020-02-01 16:00 211003115 Bolltroll - Skråmsta 2 - 8 Klövernhallen Plan 3
2020-02-15 09:00 211003076 Västerås Supersonics - Västerås Navahos 6 - 2 Klövernhallen Plan 3
2020-02-15 10:00 211003075 KFUM - Ullvi SK 4 - 3 Klövernhallen Plan 3
2020-02-15 11:00 211003074 Tre Ören - Haus 1 - 7 Klövernhallen Plan 3
2020-02-15 12:00 211003073 Arosstadens IS - Ransta 2 - 3 Klövernhallen Plan 3
2020-02-15 13:00 211003072 Räddningspatrullen - Oldies But Goldies 7 - 2 Klövernhallen Plan 3
2020-02-15 14:00 211003071 Västerås Legends - Hovesta flyers 3 - 2 e.förl. Klövernhallen Plan 3
2020-02-15 15:00 211003077 Skråmsta - V-Tab 3 - 7 Klövernhallen Plan 3
2020-02-15 16:00 211003116 ABB BLACKOUT - Bolltroll 6 - 4 Klövernhallen Plan 3
2020-02-22 09:00 211003084 Skråmsta - Västerås Supersonics 3 - 13 Klövernhallen Plan 3
2020-02-22 10:00 211003079 Ransta - Hovesta flyers Klövernhallen Plan 3
2020-02-22 11:00 211003078 Oldies But Goldies - Västerås Legends 7 - 4 Klövernhallen Plan 3
2020-02-22 12:00 211003080 Haus - Räddningspatrullen Klövernhallen Plan 3
2020-02-22 13:00 211003081 Ullvi SK - Arosstadens IS 3 - 2 Klövernhallen Plan 3
2020-02-22 14:00 211003082 Västerås Navahos - KFUM 3 - 2 Klövernhallen Plan 3
2020-02-22 15:00 211003083 V-Tab - ABB BLACKOUT 4 - 2 Klövernhallen Plan 3
2020-02-22 16:00 211003117 Bolltroll - Tre Ören 3 - 2 e.förl. Klövernhallen Plan 3
2020-03-07 09:00 211003091 ABB BLACKOUT - Västerås Supersonics Klövernhallen Plan 3
2020-03-07 10:00 211003090 KFUM - Skråmsta Klövernhallen Plan 3
2020-03-07 11:00 211003086 Oldies But Goldies - Haus Klövernhallen Plan 3
2020-03-07 12:00 211003085 Västerås Legends - Ransta Klövernhallen Plan 3
2020-03-07 13:00 211003087 Hovesta flyers - Ullvi SK Klövernhallen Plan 3
2020-03-07 14:00 211003088 Arosstadens IS - Västerås Navahos Klövernhallen Plan 3
2020-03-07 15:00 211003089 Tre Ören - V-Tab Klövernhallen Plan 3
2020-03-07 16:00 211003118 Räddningspatrullen - Bolltroll Klövernhallen Plan 3
2020-03-14 09:00 211003096 Skråmsta - Arosstadens IS Klövernhallen Plan 3
2020-03-14 10:00 211003097 Västerås Supersonics - Tre Ören Klövernhallen Plan 3
2020-03-14 11:00 211003098 ABB BLACKOUT - KFUM Klövernhallen Plan 3
2020-03-14 12:00 211003094 Västerås Navahos - Hovesta flyers Klövernhallen Plan 3
2020-03-14 13:00 211003093 Ullvi SK - Ransta Klövernhallen Plan 3
2020-03-14 14:00 211003092 Haus - Västerås Legends Klövernhallen Plan 3
2020-03-14 15:00 211003095 V-Tab - Räddningspatrullen Klövernhallen Plan 3
2020-03-14 16:00 211003119 Bolltroll - Oldies But Goldies Klövernhallen Plan 3
2020-03-21 09:00 211003102 Hovesta flyers - Skråmsta Klövernhallen Plan 3
2020-03-21 10:00 211003103 Räddningspatrullen - Västerås Supersonics Klövernhallen Plan 3
2020-03-21 11:00 211003104 Arosstadens IS - ABB BLACKOUT Klövernhallen Plan 3
2020-03-21 12:00 211003105 Tre Ören - KFUM Klövernhallen Plan 3
2020-03-21 13:00 211003100 Ransta - Västerås Navahos Klövernhallen Plan 3
2020-03-21 14:00 211003099 Västerås Legends - Ullvi SK Klövernhallen Plan 3
2020-03-21 15:00 211003101 Oldies But Goldies - V-Tab Klövernhallen Plan 3
2020-03-21 16:00 211003120 Haus - Bolltroll Klövernhallen Plan 3
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Västerås Supersonics 12 12 0 (0) 0 106-20 86 36
2. Räddningspatrullen 11 11 0 (0) 0 61-15 46 33
3. Haus 11 10 0 (0) 1 63-8 55 30
4. V-Tab 12 7 2 (1) 3 59-50 9 24
5. Västerås Legends 12 7 1 (1) 4 54-40 14 23
6. Västerås Navahos 12 7 1 (1) 4 52-39 13 23
7. Ransta 11 6 0 (0) 5 51-41 10 18
8. Ullvi SK 12 5 2 (0) 5 34-44 -10 17
9. Arosstadens IS 12 5 1 (1) 6 43-56 -13 17
10. KFUM 12 5 0 (0) 7 38-41 -3 15
11. Oldies But Goldies 12 4 2 (1) 6 55-63 -8 15
12. ABB BLACKOUT 12 4 0 (0) 8 34-58 -24 12
13. Skråmsta 12 2 1 (1) 9 41-71 -30 8
14. Hovesta flyers 11 2 1 (0) 8 19-53 -34 7
15. Tre Ören 12 0 2 (0) 10 17-58 -41 2
16. Bolltroll 12 0 1 (1) 11 20-90 -70 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis