Division 3 (2019/20)

Gruppspel
Herrar division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 11:15 150002004 Kälvesta FBC - Erikslunds KF 5 - 2 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Hässelbyhallen
2019-09-21 12:15 150002002 Högalids IF - Runby IBK 8 - 8 Thomas Andersson, Kerin Maclean Mitchell Skanstullshallen
2019-09-22 12:45 150002005 Vaxholms IBF (A) - Råsunda IS 8 - 3 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Vaxholm innebandyhallen
2019-09-22 13:30 150002003 Åkersberga IBF (B) - Sickla IF 3 - 6 Niklas Forsman, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2019-09-29 11:00 150002006 Råsunda IS - Kälvesta FBC 5 - 6 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Råstaparkhallen
2019-09-29 14:30 150002009 Runby IBK - Sundbybergs IK 7 - 6 Fabian Fahimi, Linus Löfstedt Väsby skolan
2019-10-03 20:15 150002008 Sickla IF - Högalids IF 5 - 3 Fredrik Berglund Sonesson, William Albrecht Myrsjöskolan
2019-10-12 10:00 150002007 Erikslunds KF - Åkersberga IBF (B) 4 - 7 Daniel Bäckner, Magnus Johansson Tibblehallen CC
2019-10-05 14:30 150002012 Sundbybergs IK - Sickla IF 5 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Hallonbergshallen
2019-10-05 15:45 150002015 Kälvesta FBC - Vaxholms IBF (A) 6 - 1 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Hässelbyhallen
2019-10-05 16:45 150002014 Åkersberga IBF (B) - Råsunda IS 6 - 6 Ken Johansson, Rikard Söderlund Åkersberga Sporthall A
2019-10-05 17:45 150002013 Högalids IF - Erikslunds KF 5 - 4 Kari Malmros, Fredrik Berglund Sonesson Skanstullshallen
2019-10-06 15:30 150002011 Bro IK - Runby IBK 7 - 5 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Bro Sporthall
2019-10-19 15:00 150002019 Sickla IF - Bro IK 10 - 1 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Järla Sporthall
2019-10-20 12:15 150002017 Råsunda IS - Högalids IF 5 - 6 Kent Budell, Martin Åkesson Råstaparkhallen
2019-10-20 12:15 150002018 Erikslunds KF - Sundbybergs IK 6 - 4 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Tibblehallen CC
2019-10-20 14:30 150002016 Vaxholms IBF (A) - Åkersberga IBF (B) 8 - 5 Andreas Mattsson, Alexander Mattsson Vaxholm innebandyhallen
2019-10-26 13:15 150002022 Sundbybergs IK - Råsunda IS 12 - 7 Rikard Söderlund, Imtiaz Karim Hallonbergshallen
2019-10-26 16:30 150002023 Högalids IF - Vaxholms IBF (A) 12 - 4 Stefano Bianque, Martin Eriksson Skanstullshallen
2019-10-26 17:30 150002024 Åkersberga IBF (B) - Kälvesta FBC 2 - 4 Osama Abaied, Magnus Berg Åkersberga Sporthall A
2019-10-27 13:30 150002021 Bro IK - Erikslunds KF 11 - 7 Jonatan Svahn, Rikard Söderlund Bro Sporthall
2019-11-03 13:00 150002027 Vaxholms IBF (A) - Sundbybergs IK 5 - 6 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Vaxholm innebandyhallen
2019-11-03 13:15 150002026 Kälvesta FBC - Högalids IF 3 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2019-11-03 13:15 150002028 Råsunda IS - Bro IK 6 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Kari Malmros Råstaparkhallen
2019-11-05 20:00 150002030 Sickla IF - Runby IBK 3 - 9 Aldin Imamovic, Roland Nester Järla Sporthall
2019-11-09 12:15 150002032 Sundbybergs IK - Kälvesta FBC 2 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hallonbergshallen
2019-11-09 15:30 150002033 Högalids IF - Åkersberga IBF (B) 11 - 2 Christian Ljunggren, Amanda Törner Skanstullshallen
2019-11-10 12:00 150002034 Runby IBK - Erikslunds KF 7 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Väsby skolan
2019-11-10 16:45 150002031 Bro IK - Vaxholms IBF (A) 6 - 5 Rikard Söderlund, William Albrecht Bro Sporthall
2019-11-16 15:30 150002037 Kälvesta FBC - Bro IK 8 - 2 Fadi Saffo, Christian Högberg Hässelbyhallen
2019-11-16 17:00 150002036 Åkersberga IBF (B) - Sundbybergs IK 4 - 8 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 11:00 150002039 Råsunda IS - Runby IBK 2 - 3 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2019-11-17 12:00 150002040 Erikslunds KF - Sickla IF 7 - 6 Magnus Johansson, Rikard Söderlund Tibblehallen CC
2019-11-23 12:15 150002042 Sundbybergs IK - Högalids IF 7 - 7 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hallonbergshallen
2019-11-23 17:00 150002043 Sickla IF - Råsunda IS 6 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Järla Sporthall
2019-11-24 13:45 150002041 Bro IK - Åkersberga IBF (B) 8 - 5 Niklas Forsman, Daniel Bäckner Bro Sporthall
2019-11-24 14:30 150002044 Runby IBK - Vaxholms IBF (A) 8 - 4 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Väsby skolan
2019-12-07 14:15 150002048 Kälvesta FBC - Runby IBK 3 - 3 Amanda Törner, Ken Johansson Hässelbyhallen
2019-12-07 19:30 150002046 Högalids IF - Bro IK 7 - 4 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Skanstullshallen
2019-12-08 12:15 150002050 Råsunda IS - Erikslunds KF 11 - 9 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Råstaparkhallen
2019-12-08 16:45 150002049 Vaxholms IBF (A) - Sickla IF 3 - 10 Jonatan Svahn, Jan Lingemark Vaxholm innebandyhallen
2019-12-14 17:00 150002053 Sickla IF - Kälvesta FBC 5 - 4 Jacob Leijon, Alexander Hellström Järla Sporthall
2019-12-15 12:00 150002052 Erikslunds KF - Vaxholms IBF (A) 10 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Berglund Sonesson Tibblehallen CC
2019-12-15 14:30 150002054 Runby IBK - Åkersberga IBF (B) 10 - 9 Fabian Fahimi, Aarre Hietanen Väsby skolan
2019-12-15 17:00 150002051 Bro IK - Sundbybergs IK 9 - 7 Alexander Mattsson, Aarre Hietanen Bro Sporthall
2020-01-11 17:00 150002058 Sickla IF - Åkersberga IBF (B) 5 - 3 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Järla Sporthall
2020-01-12 11:45 150002056 Råsunda IS - Vaxholms IBF (A) 2 - 3 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Råstaparkhallen
2020-01-12 12:15 150002057 Erikslunds KF - Kälvesta FBC 7 - 5 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Tibblehallen CC
2020-01-12 13:00 150002059 Runby IBK - Högalids IF 7 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Väsby skolan
2020-01-18 13:00 150002062 Sundbybergs IK - Runby IBK 7 - 8 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Hallonbergshallen
2020-01-18 15:30 150002065 Kälvesta FBC - Råsunda IS 7 - 5 Roland Nester, Thomas Gjutarenäfve Hässelbyhallen
2020-01-18 18:15 150002064 Åkersberga IBF (B) - Erikslunds KF 8 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2020-01-19 11:00 150002063 Högalids IF - Sickla IF 3 - 5 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Eriksdalshallen
2020-01-25 13:30 150002069 Sickla IF - Sundbybergs IK 8 - 1 Roland Nester, Björn Landin Järla Sporthall
2020-01-26 12:00 150002068 Erikslunds KF - Högalids IF 6 - 12 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tibblehallen CC
2020-01-26 15:00 150002067 Råsunda IS - Åkersberga IBF (B) 8 - 3 Johan Jäderlund, Magnus Berg Råstaparkhallen
2020-01-26 16:00 150002070 Runby IBK - Bro IK 7 - 6 Christian Högberg, Erik Palmertz Väsby skolan
2020-01-26 18:15 150002066 Vaxholms IBF (A) - Kälvesta FBC 2 - 3 Ken Johansson, Fadi Saffo Vaxholm innebandyhallen
2020-02-01 14:45 150002072 Sundbybergs IK - Erikslunds KF 5 - 6 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Hallonbergshallen
2020-02-01 17:45 150002073 Högalids IF - Råsunda IS 8 - 6 Niklas Forsman, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2020-02-02 17:15 150002071 Bro IK - Sickla IF 4 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Bro Sporthall
2020-02-02 17:45 150002074 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF (A) 3 - 7 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2020-02-08 15:15 150002076 Kälvesta FBC - Åkersberga IBF (B) 11 - 1 Nihada Cenanovic, Magnus Johansson Hässelbyhallen
2020-02-09 15:00 150002078 Råsunda IS - Sundbybergs IK 8 - 9 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Råstaparkhallen
2020-02-09 16:15 150002079 Erikslunds KF - Bro IK 4 - 2 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Grindtorpshallen
2020-02-09 16:30 150002077 Vaxholms IBF (A) - Högalids IF 6 - 8 Kenny Ly, Ken Johansson Vaxholm innebandyhallen
2020-02-15 12:30 150002082 Sundbybergs IK - Vaxholms IBF (A) 6 - 10 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Hallonbergshallen
2020-02-15 17:45 150002083 Högalids IF - Kälvesta FBC 9 - 7 Magnus Johansson, Stefano Bianque Skanstullshallen
2020-02-16 14:30 150002084 Runby IBK - Sickla IF 9 - 6 Kevin Neemé, Christian Neemé Väsby skolan
2020-02-16 17:45 150002081 Bro IK - Råsunda IS 6 - 4 Niklas Forsman, Roland Nester Bro Sporthall
2020-02-23 12:15 150002090 Erikslunds KF - Runby IBK 2 - 6 Johan Hessing, Christian Högberg Tibblehallen CC
2020-02-23 12:45 150002086 Åkersberga IBF (B) - Högalids IF 1 - 11 Daniel Bäckner, Jonatan Svahn Åkersberga Sporthall A
2020-02-23 12:45 150002087 Kälvesta FBC - Sundbybergs IK 4 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Hässelbyhallen
2020-02-23 15:45 150002088 Vaxholms IBF (A) - Bro IK 10 - 7 Roland Nester, Niklas Forsman Vaxholm innebandyhallen
2020-03-07 15:00 150002092 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF (B) 13 - 2 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Hallonbergshallen
2020-03-07 18:15 150002093 Sickla IF - Erikslunds KF 6 - 1 Erik Hellgren, Oscar Forstadius Järla Sporthall
2020-03-08 12:45 150002091 Bro IK - Kälvesta FBC 6 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Bro Sporthall
2020-03-08 13:30 150002094 Runby IBK - Råsunda IS 13 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Christian Högberg Väsby skolan
150002096 Högalids IF - Sundbybergs IK
150002097 Åkersberga IBF (B) - Bro IK
150002099 Vaxholms IBF (A) - Runby IBK
150002100 Råsunda IS - Sickla IF
150002101 Bro IK - Högalids IF Bro Sporthall
150002102 Erikslunds KF - Råsunda IS Tibblehallen CC
150002103 Sickla IF - Vaxholms IBF (A) Järla Sporthall
150002104 Runby IBK - Kälvesta FBC Väsby skolan
150002106 Sundbybergs IK - Bro IK Hallonbergshallen
150002108 Åkersberga IBF (B) - Runby IBK Åkersberga Sporthall A
150002109 Kälvesta FBC - Sickla IF Hässelbyhallen
150002110 Vaxholms IBF (A) - Erikslunds KF Vaxholm innebandyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Runby IBK 15 12 2 1 110-77 33 38
2. Högalids IF 16 11 2 3 121-80 41 35
3. Sickla IF 15 10 2 3 90-60 30 32
4. Kälvesta FBC 16 10 1 5 84-59 25 31
5. Bro IK 15 7 2 6 85-94 -9 23
6. Vaxholms IBF (A) 15 6 0 9 83-95 -12 18
7. Erikslunds KF 16 6 0 10 84-107 -23 18
8. Sundbybergs IK 16 5 2 9 100-99 1 17
9. Råsunda IS 16 2 2 12 86-111 -25 8
10. Åkersberga IBF (B) 16 2 1 13 64-125 -61 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2019-09-21 12:00 150003004 Tumba GOIF - Boo IBK 1 - 4 Roger Zahnér, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2019-09-21 12:15 150003003 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS 8 - 7 Kent Budell, Kari Malmros Tullingehallen
2019-09-21 13:15 150003005 Västerhaninge IBK (A) - Fullersta IBK 4 - 5 Christoffer Markovski, Niklas Forsman Åbyhallen
2019-09-21 15:00 150003001 Bedarö BK - Tungelsta IF (A) 4 - 6 Kari Malmros, Mattias Lönnborg Kvarnängshallen
2019-09-22 12:45 150003002 Sköndals IK A - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 2 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2019-09-28 12:45 150003010 Tungelsta IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 2 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tungelsta Sporthall
2019-09-29 11:30 150003008 Huddinge IBS - Sköndals IK A 4 - 1 Stefano Bianque, Linus Warrenstein Fleminghallen
2019-09-29 12:30 150003009 Skogås/Trångsunds IBK - Bedarö BK 2 - 2 Daniel Karlsson, Aldin Imamovic Skogåshallen
2019-09-29 14:30 150003006 Fullersta IBK - Tumba GOIF 4 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Glömstahallen
2019-09-29 18:00 150003007 Boo IBK - FBI Tullinge (B) 3 - 5 Kari Malmros, Stefano Bianque Ormingehallen
2019-10-05 12:00 150003015 Tumba GOIF - Västerhaninge IBK (A) 4 - 4 Magnus Johansson, Bjarne Hekkelstrand Storvretens Sporthall
2019-10-05 13:30 150003012 Bedarö BK - Huddinge IBS 6 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Kvarnängshallen
2019-10-05 14:00 150003014 FBI Tullinge (B) - Fullersta IBK 5 - 5 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Tullingehallen
2019-10-06 14:30 150003011 Älvsjö AIK IBF (B) - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 4 Daniel Karlsson, Erik Nyman Västertorpshallen
2019-10-06 14:45 150003013 Sköndals IK A - Boo IBK 2 - 3 Alexander Rosén, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
2019-10-19 12:00 150003020 Skogås/Trångsunds IBK - Tungelsta IF (A) 4 - 4 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Skogåshallen
2019-10-19 14:00 150003016 Västerhaninge IBK (A) - FBI Tullinge (B) 6 - 5 Jonas Jatko, Bjarne Hekkelstrand Åbyhallen
2019-10-20 11:30 150003019 Huddinge IBS - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 3 Jonas Holm, Elin Holm Fleminghallen
2019-10-20 12:30 150003017 Fullersta IBK - Sköndals IK A 7 - 3 Amanda Törner, William Albrecht Glömstahallen
2019-10-20 17:45 150003018 Boo IBK - Bedarö BK 6 - 3 Stefano Bianque, Therese Jensen Ormingehallen
2019-10-26 14:30 150003025 Tungelsta IF (A) - Huddinge IBS 3 - 1 Daniel Bäckner, Aarre Hietanen Tungelsta Sporthall
2019-10-26 15:00 150003022 Bedarö BK - Fullersta IBK 1 - 6 Ken Johansson, Sadjad Nima Kvarnängshallen
2019-10-26 15:00 150003024 FBI Tullinge (B) - Tumba GOIF 7 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Tullingehallen
2019-10-27 17:15 150003021 Älvsjö AIK IBF (B) - Boo IBK 5 - 3 Andreas Bengtsson, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2019-10-27 18:30 150003023 Sköndals IK A - Västerhaninge IBK (A) 4 - 2 Jouni Kekkonen, Erik Nyman Sköndalshallen
2019-11-02 13:00 150003027 Västerhaninge IBK (A) - Bedarö BK 6 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, William Albrecht Åbyhallen
2019-11-02 13:30 150003026 Tumba GOIF - Sköndals IK A 3 - 5 Erik Nyman, Daniel Karlsson Malmsjö Sporthall
2019-11-03 11:30 150003028 Fullersta IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 7 Daniel Karlsson, Erik Nyman Glömstahallen
2019-11-03 11:30 150003030 Huddinge IBS - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 6 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Fleminghallen
2019-11-03 12:00 150003029 Boo IBK - Tungelsta IF (A) 2 - 6 Stefano Bianque, Fredrik Landin Ormingehallen
2019-11-09 14:45 150003035 Tungelsta IF (A) - Fullersta IBK 5 - 2 Erik Nyman, Roland Nester Tungelsta Sporthall
2019-11-09 15:00 150003032 Bedarö BK - Tumba GOIF 12 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Kari Malmros Kvarnängshallen
2019-11-10 11:45 150003034 Skogås/Trångsunds IBK - Boo IBK 3 - 5 Elin Holm, Emilia Tuomela Skogåshallen
2019-11-10 17:00 150003033 Sköndals IK A - FBI Tullinge (B) 7 - 7 Kari Malmros, Kim Svedberg Sköndalshallen
2019-11-10 17:15 150003031 Älvsjö AIK IBF (B) - Västerhaninge IBK (A) 3 - 7 Roland Nester, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2019-11-16 12:00 150003037 Tumba GOIF - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 4 Johan Larsson, Roland Nester Storvretens Sporthall
2019-11-16 13:30 150003038 Västerhaninge IBK (A) - Tungelsta IF (A) 3 - 3 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Åbyhallen
2019-11-16 15:15 150003036 FBI Tullinge (B) - Bedarö BK 8 - 3 Roland Nester, Björn Landin Tullingehallen
2019-11-17 13:00 150003039 Fullersta IBK - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 3 Daniel Karlsson, Erik Nyman Glömstahallen
2019-11-17 16:30 150003040 Boo IBK - Huddinge IBS 1 - 3 Jonatan Svahn, Daniel Bäckner Ormingehallen
2019-11-23 11:30 150003043 Huddinge IBS - Fullersta IBK 5 - 1 Daniel Mårtensson, Håkan Augustsson Fleminghallen
2019-11-23 13:45 150003045 Tungelsta IF (A) - Tumba GOIF 11 - 1 Kari Malmros, Aarre Hietanen Tungelsta Sporthall
2019-11-23 15:00 150003042 Bedarö BK - Sköndals IK A 5 - 7 Daniel Karlsson, Thomas Gjutarenäfve Kvarnängshallen
2019-11-24 11:30 150003044 Skogås/Trångsunds IBK - Västerhaninge IBK (A) 4 - 4 Erik Hellgren, Aldin Imamovic Skogåshallen
2019-11-24 12:15 150003041 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge (B) 7 - 7 Kari Malmros, Roland Nester Västertorpshallen
2019-12-07 12:00 150003048 Tumba GOIF - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 6 Stefano Bianque, Bjarne Hekkelstrand Storvretens Sporthall
2019-12-07 12:45 150003049 Västerhaninge IBK (A) - Huddinge IBS 2 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åbyhallen
2019-12-07 15:45 150003047 FBI Tullinge (B) - Tungelsta IF (A) 7 - 5 Kent Budell, Oscar Forstadius Tullingehallen
2019-12-08 13:00 150003050 Fullersta IBK - Boo IBK 7 - 7 Sebastian Öhman, William Albrecht Glömstahallen
2019-12-08 14:45 150003046 Sköndals IK A - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 6 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Sköndalshallen
2019-12-14 11:45 150003054 Skogås/Trångsunds IBK - FBI Tullinge (B) 6 - 5 Magnus Johansson, Roger Zahnér Skogåshallen
2019-12-14 14:15 150003055 Tungelsta IF (A) - Sköndals IK A 4 - 5 Kent Budell, Martin Åkesson Tungelsta Sporthall
2019-12-15 11:30 150003053 Huddinge IBS - Tumba GOIF 8 - 2 Emilia Tuomela, Elin Holm Fleminghallen
2019-12-15 13:45 150003052 Boo IBK - Västerhaninge IBK (A) 3 - 4 Fredrik Landin, Roger Zahnér Ormingehallen
2019-12-15 14:15 150003051 Älvsjö AIK IBF (B) - Bedarö BK 3 - 7 Mikael Ferneback, Erik Nyman Västertorpshallen
2020-01-11 14:00 150003060 Tungelsta IF (A) - Bedarö BK 11 - 5 Roland Nester, Björn Landin Tungelsta Sporthall
2020-01-12 11:30 150003058 Huddinge IBS - FBI Tullinge (B) 5 - 5 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Fleminghallen
2020-01-12 11:45 150003059 Skogås/Trångsunds IBK - Sköndals IK A 2 - 2 Stefano Bianque, Roland Nester Skogåshallen
2020-01-12 13:00 150003056 Fullersta IBK - Västerhaninge IBK (A) 5 - 3 Erik Nyman, Daniel Karlsson Glömstahallen
2020-01-12 13:15 150003057 Boo IBK - Tumba GOIF 3 - 6 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Ormingehallen
2020-01-18 12:00 150003065 Tumba GOIF - Fullersta IBK 4 - 7 Daniel Bäckner, Aldin Imamovic Storvretens Sporthall
2020-01-18 15:30 150003062 Bedarö BK - Skogås/Trångsunds IBK 1 - 11 Jonas Jatko, Erik Nyman Kvarnängshallen
2020-01-18 16:15 150003064 FBI Tullinge (B) - Boo IBK 7 - 7 Kent Budell, Jonas Holm Tullingehallen
2020-01-19 16:00 150003063 Sköndals IK A - Huddinge IBS 4 - 7 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Sköndalshallen
2020-01-19 17:15 150003061 Älvsjö AIK IBF (B) - Tungelsta IF (A) 3 - 4 Håkan Augustsson, Stefano Bianque Västertorpshallen
2020-01-25 13:45 150003066 Västerhaninge IBK (A) - Tumba GOIF 8 - 5 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Åbyhallen
2020-01-26 11:30 150003069 Huddinge IBS - Bedarö BK 9 - 3 Johan Larsson, Fredrik Landin Fleminghallen
2020-01-26 11:45 150003070 Skogås/Trångsunds IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Skogåshallen
2020-01-26 13:00 150003067 Fullersta IBK - FBI Tullinge (B) 9 - 8 Magnus Johansson, Aldin Imamovic Glömstahallen
2020-01-26 16:15 150003068 Boo IBK - Sköndals IK A 5 - 7 William Albrecht, Fredrik Berglund Sonesson Ormingehallen
2020-02-01 13:45 150003072 Bedarö BK - Boo IBK 6 - 6 Martin Åkesson, Kent Budell Kvarnängshallen
2020-02-01 15:15 150003075 Tungelsta IF (A) - Skogås/Trångsunds IBK 1 - 1 Aleksi Partanen, Janne Ahonen Tungelsta Sporthall
2020-02-01 16:15 150003074 FBI Tullinge (B) - Västerhaninge IBK (A) 4 - 6 Sebastian Öhman, Johan Larsson Tullingehallen
2020-02-02 17:15 150003071 Älvsjö AIK IBF (B) - Huddinge IBS 4 - 3 Martin Eriksson, Aldin Imamovic Västertorpshallen
2020-02-02 17:45 150003073 Sköndals IK A - Fullersta IBK 5 - 6 Daniel Karlsson, Erik Nyman Sköndalshallen
2020-02-08 12:00 150003076 Tumba GOIF - FBI Tullinge (B) 5 - 8 Fadi Saffo, Roland Nester Storvretens Sporthall
2020-02-08 14:30 150003077 Västerhaninge IBK (A) - Sköndals IK A 6 - 5 Hampus Viking, Simon Holm Schlemowitz Åbyhallen
2020-02-09 11:30 150003080 Huddinge IBS - Tungelsta IF (A) 3 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Fleminghallen
2020-02-09 13:00 150003078 Fullersta IBK - Bedarö BK 4 - 3 Fredrik Hallenberg, Bjarne Hekkelstrand Glömstahallen
2020-02-09 15:00 150003079 Boo IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 6 Björn Landin, Roland Nester Ormingehallen
2020-02-15 13:30 150003084 Skogås/Trångsunds IBK - Huddinge IBS 7 - 9 Daniel Karlsson, Erik Nyman Skogåshallen
2020-02-15 13:45 150003085 Tungelsta IF (A) - Boo IBK 10 - 1 Håkan Taxén, Magnus Berg Tungelsta Sporthall
2020-02-15 15:30 150003082 Bedarö BK - Västerhaninge IBK (A) 6 - 5 Daniel Bäckner, Johan Larsson Gröndalshallen
2020-02-16 12:30 150003081 Älvsjö AIK IBF (B) - Fullersta IBK 4 - 0 Christoph Gruber, Alexander Gruber Västertorpshallen
2020-02-16 18:15 150003083 Sköndals IK A - Tumba GOIF 7 - 2 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Sköndalshallen
2020-02-22 12:00 150003087 Tumba GOIF - Bedarö BK 5 - 8 Kent Budell, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2020-02-22 13:45 150003088 Västerhaninge IBK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 4 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Åbyhallen
2020-02-22 16:15 150003086 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK A 4 - 2 Bjarne Hekkelstrand, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2020-02-23 11:00 150003089 Fullersta IBK - Tungelsta IF (A) 4 - 9 Erik Hellgren, Magnus Eriksson Glömstahallen
2020-02-23 13:45 150003090 Boo IBK - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 8 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Ormingehallen
2020-03-07 13:30 150003092 Bedarö BK - FBI Tullinge (B) 6 - 6 Kent Budell, Martin Åkesson Gröndalshallen
2020-03-07 14:15 150003095 Tungelsta IF (A) - Västerhaninge IBK (A) 5 - 2 Roland Nester, Magnus Eriksson Tungelsta Sporthall
2020-03-08 11:30 150003093 Huddinge IBS - Boo IBK 8 - 6 Max Hellström, Sebastian Öhman Fleminghallen
2020-03-08 12:30 150003094 Skogås/Trångsunds IBK - Fullersta IBK 4 - 6 Johan Jäderlund, Robert Jäderlund Skogåshallen
2020-03-08 14:15 150003091 Älvsjö AIK IBF (B) - Tumba GOIF 8 - 2 Erik Hellgren, Kim Svedberg Västertorpshallen
150003096 Sköndals IK A - Bedarö BK
150003097 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF (B)
150003098 Tumba GOIF - Tungelsta IF (A)
150003099 Västerhaninge IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK
150003100 Fullersta IBK - Huddinge IBS
150003101 Älvsjö AIK IBF (B) - Sköndals IK A Västertorpshallen
150003102 Boo IBK - Fullersta IBK Ormingehallen
150003103 Huddinge IBS - Västerhaninge IBK (A) Fleminghallen
150003104 Skogås/Trångsunds IBK - Tumba GOIF Skogåshallen
150003105 Tungelsta IF (A) - FBI Tullinge (B) Tungelsta Sporthall
150003106 Bedarö BK - Älvsjö AIK IBF (B) Gröndalshallen
150003107 Sköndals IK A - Tungelsta IF (A) Sköndalshallen
150003108 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK Tullingehallen
150003109 Tumba GOIF - Huddinge IBS Idrottshuset Tumba
150003110 Västerhaninge IBK (A) - Boo IBK Åbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tungelsta IF (A) 17 12 3 2 97-50 47 39
2. Fullersta IBK 18 10 3 5 88-84 4 33
3. Älvsjö AIK IBF (B) 17 9 4 4 78-68 10 31
4. Huddinge IBS 17 9 3 5 89-66 23 30
5. FBI Tullinge (B) 17 6 7 4 106-96 10 25
6. Västerhaninge IBK (A) 17 7 4 6 76-75 1 25
7. Sköndals IK A 17 7 2 8 74-75 -1 23
8. Bedarö BK 18 5 3 10 86-111 -25 18
9. Skogås/ Trångsunds IBK 17 3 8 6 76-70 6 17
10. Boo IBK 18 4 3 11 69-97 -28 15
11. Tumba GOIF 17 1 4 12 67-114 -47 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis