Träningsmatcher Uppland (2020/21)

Övriga matcher
Träningsmatcher Uppland 2020/2021
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
175555068 Alunda IBF H1 - IBK Uppsala Teknologer U (H3) Olandshallen
175555067 Alunda IBF HJ17 - IBK Östhammar U-laget Olandshallen
175555025 IK Sirius FBC H2 - Gävle GIK Akademi IFU Arena E – Lundqvist EL
175555064 SK Vide HJ 2020/21 - Skutskärs IBK P16 GUD CIK A
2020-08-07 19:00 175555008 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Rosersberg IK H4 Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena A
2020-08-08 13:00 175555003 IK Sirius FBC SSL dam - Älvsjö AIK IBF 11 - 1 Jakob Westerlund, Jonas Tidsjö IFU Arena A
2020-08-09 16:00 175555001 IK Sirius FBC H2 - Hässelby SK IBK Herr Div 2 6 - 3 Tony Nyberg, Isak Norén IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-08-15 13:00 175555012 Rasbo IK H2 - IBK Uppsala Teknologer (H1) Handrin Thunqvist, Jonas Nordqvist Hall 2000
2020-08-15 13:00 175555009 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Älvsjö AIK IBF Marcus Svedinger, Richard Öhneskog IFU Arena A
2020-08-20 19:30 175555020 IK Sirius IBK SSL Herr - Strängnäs IBK Allsvenskan Herrar 9 - 8 Frans Dahlstedt, Andreas Svensson IFU Arena – DHinox
2020-08-21 19:00 175555038 Vaksala SK F06 Svart - Täby FC (D) Timur Shtutman, Villiam Lööf IFU Arena A
2020-08-21 20:00 175555014 Alunda IBF H1 - IBK Runsten Allsvenskan 3 - 4 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg Olandshallen
2020-08-22 11:00 175555039 Vaksala SK F06 Svart - Alunda IBF F06-07 Timur Shtutman, Bo Pettersson Loklint IFU Arena A
2020-08-22 13:00 175555035 Vaksala SK DJ-JAS - Västerås IBS DJ 0 - 3 Villiam Lööf, Bo Pettersson Loklint IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-08-22 13:00 175555004 IK Sirius FBC SSL dam - IBF Falun 11 - 4 Andreas Svensson, Arvid Englund IFU Arena A
2020-08-22 15:00 175555050 IK Sirius IBK DJ - IBK Sala (DJ) 7 - 4 IFU Arena – DHinox
2020-08-22 15:00 175555005 Alunda IBF Damallsvenskan - Täby FC Dam D1 Pontus Orebrand, Handrin Thunqvist Olandshallen
2020-08-22 17:30 175555049 IBK Uppsala Teknologer U (H3) - IBK Östhammar H2 2 - 5 Lars Halvarsson, Christoffer Wallenborg IFU Arena A
2020-08-23 15:00 175555040 IK Sirius FBC HJ18 - Täby FC Christoffer Wallenborg, Bo Pettersson Loklint IFU Arena A
2020-08-23 15:00 175555033 IK Sirius IBK DJ - Gävle GIK 3 - 3 Tim Solig, Isak Norén IFU Arena – DHinox
2020-08-23 16:30 175555041 IK Sirius FBC HJ18 - Täby FC Tony Nyberg, Robin Rosendal IFU Arena A
2020-08-23 18:00 175555042 IK Sirius FBC H2 - Täby FC Tony Nyberg, Robin Rosendal IFU Arena A
2020-08-24 175555002 Bålsta FBC - Västerås Rönnby IBK SSL dam Fridegårdsskolan
2020-08-28 17:30 175555043 Storvreta Ungdom IBK - Hagunda IF JAS DJ17 3 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Storvreta IBK Sporthall
2020-08-28 18:30 175555058 FBC Uppsala P08 - Stenhagens KK P07/08 Christoffer Wallenborg, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – DHinox
2020-08-28 19:00 175555021 IK Sirius IBK SSL Herr - IBF Falun 4 - 8 Frans Dahlstedt, Andreas Svensson IFU Arena A
2020-08-28 20:00 175555044 IK Sirius IBK DJ - Björklinge BK F04/05 1 - 3 Niklas Arvidsson, Anton Ceder Storvreta IBK Sporthall
2020-08-28 20:00 175555059 Storvreta IBK JAS herr - Nykvarns IBF Ungdom A-lag 8 - 4 Christoffer Wallenborg, Bo Pettersson Loklint IFU Arena – DHinox
2020-08-28 20:00 175555015 Alunda IBF H1 - Björklinge BK H1 1 - 9 Handrin Thunqvist, Arvid Englund Olandshallen
2020-08-29 10:30 175555060 Storvreta IBK (Dam-ALL) - Nykvarns IBF Ungdom A-lag 9 - 4 Fabian Fahimi, Bo Pettersson Loklint Storvreta IBK Sporthall
2020-08-29 12:00 175555037 FBC Uppsala F04 - Alunda IBF F04-05 0 - 0 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena A
2020-08-29 13:00 175555045 Hagunda IF JAS DJ17 - IK Sirius IBK DJ 3 - 3 Isak Norén, Bo Pettersson Loklint Storvreta IBK Sporthall
2020-08-29 15:30 175555026 IK Sirius FBC H2 - Björklinge BK H1 1 - 2 Handrin Thunqvist, Arvid Englund IFU Arena A
2020-08-29 16:00 175555046 Storvreta Ungdom IBK - Björklinge BK F04/05 7 - 1 Christoffer Wallenborg, Isak Norén Storvreta IBK Sporthall
2020-08-29 16:30 175555056 Stenhagens KK D2 - Tobo/Örbyhus FF Dam Leif Ericsson, Henrik Ramborg Örbyhus Sporthall
2020-08-29 17:45 175555018 IK Sirius FBC P06 - IS Saga P07 0 - 0 Villiam Lööf, Georgios Papadakis IFU Arena A
2020-08-30 00:00 175555007 Frötuna IBF D2 - Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag IFU Arena A
2020-08-30 10:00 175555062 FBC Uppsala Ungdom D3 - Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag 0 - 8 Niklas Arvidsson, Christoffer Stenlund IFU Arena A
2020-08-30 11:15 175555029 Farsta IBK - Sandvikens AIK H1 9 - 5 Handrin Thunqvist, Arvid Englund IFU Arena B - Turbo Sport
2020-08-30 12:00 175555047 Björklinge BK F04/05 - Hagunda IF JAS DJ17 1 - 9 David Söderström, Christoffer Wallenborg Björklinge Sporthall
2020-08-30 12:45 175555028 Stenhagens KK Dam - IK Sirius IBK Isak Norén, Tony Nyberg Stenhagen BoKC
2020-08-30 14:00 175555010 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - IBF Örebro Allsv Pontus Orebrand, Peter Alenbring IFU Arena A
2020-08-30 14:30 175555023 Björklinge BK H1 - Skälby IBK H1 Arvid Englund, Handrin Thunqvist Björklinge Sporthall
2020-08-30 15:00 175555048 IK Sirius IBK DJ - Storvreta Ungdom IBK 1 - 5 Bo Pettersson Loklint, Christoffer Wallenborg Storvreta IBK Sporthall
2020-08-30 16:30 175555061 Storvreta IBK JAS herr - Nykvarns IF 5 - 5 Peter Alenbring, Pontus Orebrand IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-04 18:30 175555065 FBC Uppsala P08 - Storvreta IBK P08 Villiam Lööf, Christoffer Fredriksson IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-04 19:30 175555022 IK Sirius IBK SSL Herr - Djurgårdens IF IBS Herr Andreas Svensson, Frans Dahlstedt Hall 2000
2020-09-05 13:30 175555016 Alunda IBF HJ17 - Storvreta IBK JAS herr 0 - 12 Henrik Ramborg, Christian Brundin Olandshallen
2020-09-05 14:40 175555073 Täby FC F06 Gribby - IK Sirius IBK Gabriel Wall, Victor Flemström IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-05 15:50 175555074 Täby FC F06 Gribby - Vaksala SK F06 Gul Victor Flemström, Gabriel Wall IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-05 16:00 175555017 Alunda IBF H1 - IBK Uppsala Teknologer U (H3) 11 - 3 Olandshallen
2020-09-05 17:00 175555024 Björklinge BK H1 - Timrå IBC HERR Jonas Backman, Jonas Nordqvist IFU Arena B - Turbo Sport
2020-09-06 10:40 175555076 Täby FC F06 Gribby - SK Vide F0607 6 - 1 Noah Gadd, Leo Aviander IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-06 14:00 175555057 IK Sirius IBK - Bele Barkarby IF IBF F05/06 Vesa Petterson, Carl Sjölen IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-06 16:00 175555077 Enköpings IBK H3 - Storvreta IBK JAS herr 5 - 8 Handrin Thunqvist, Johan Lanzaro S:t Ilianshallen
2020-09-06 16:00 175555066 Sigtuna IF IBK F06/07 - Väsby AIK F06/07/08 Röd Medel 1 - 1 Jan Lingemark, Mimma Spasic Prästängshallen
2020-09-09 19:00 175555072 IBK Uppsala Teknologer D1 - FBC Uppsala Ungdom D3 7 - 1 Anton Ceder, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-11 19:00 175555093 Stenhagens KK HJ18 JAS - IK Sirius FBC H2 Per-Olof Svensson, Handrin Thunqvist Stenhagen BoKC
2020-09-11 19:30 175555034 Rosersberg Arlanda IBK H2 - Runby IBK 6 - 6 Thomas Larsson, Anders Haag Ekilla Sporthall
2020-09-12 00:00 175555054 SK Vide F0607 - Sigtuna IF IBK FRöd -1 - -1 CIK A
2020-09-12 11:30 175555051 IBK Östhammar U-laget - Alunda IBF HJ17 3 - 4 Thomas Tanskanen, Henrik Ramborg Frösåkersskolan
2020-09-12 13:00 175555098 Storvreta IBK SSL Herr - Linköping IBK Herr A 10 - 6 IFU Arena A
2020-09-12 13:00 175555036 Rasbo IK H2 - IBK Hallsta H2 A-lag Hall 2000
2020-09-12 13:00 175555027 IK Sirius FBC H2 - Skälby IBK Ung 6 - 3 Isak Norén, Handrin Thunqvist IFU Arena A
2020-09-12 13:30 175555052 IBK Östhammar H2 - Uppsala Life IF H2 8 - 10 Thomas Tanskanen, Henrik Ramborg Frösåkersskolan
2020-09-12 14:30 175555090 Hagunda IF D1 - Hässelby SK IBK Dam Div 1 1 - 4 Gabriel Wall, Christoffer Wallenborg IFU Arena B - Turbo Sport
2020-09-12 15:00 175555006 Alunda IBF Damallsvenskan - Västerås IBS Dam 1 - 2 Anders Ståhlberg, Jonas Nordqvist Uppsala Life Arena
2020-09-13 11:00 175555019 Hagunda IF U - Enköpings IBK U 2 - 5 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena A
2020-09-13 13:00 175555091 Hagunda IF F05/06 - IBK Hallsta FK1/F05 IFU Arena B - Turbo Sport
2020-09-13 14:00 175555030 IBF Roslagsalliansen - SK Vide H4 8 - 2 Per-Olof Svensson, Mikael Rosenius Sparbankshallen
2020-09-13 14:00 175555011 Hagunda IF Allsvenskan Herrar - Nykvarns IBF Ungdom A-lag Arvid Englund, Handrin Thunqvist IFU Arena A
2020-09-13 15:00 175555080 IK Sirius FBC HJ18 - Alunda IBF HJ17 Tony Nyberg, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-13 16:00 175555031 IBF Roslagsalliansen U - Väddö IF U H6 4 - 6 Per-Olof Svensson, Mikael Rosenius Sparbankshallen
2020-09-13 16:30 175555078 IK Sirius IBK D1/JAS - Hagunda IF D1 6 - 6 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-13 19:00 175555094 Björklinge BK (D1) - Rosersberg Arlanda IBK Dam A-lag Casandra Reuterström, Fabian Fahimi Björklinge Sporthall
2020-09-17 18:00 175555092 IK Sirius IBK D1/JAS - IK Sirius FBC SSL dam Christoffer Wallenborg, Tim Solig IFU Arena B - Turbo Sport
2020-09-18 18:30 175555105 Alunda IBF P08 - Storvreta IBK P08 2 - 5 Julia Wärm, Elliot Collin Olandshallen
2020-09-18 19:30 175555079 IBK Östhammar U-laget - Björklinge BK U 6 - 3 Ronnie Eriksson, Thomas Tanskanen Frösåkersskolan
2020-09-19 10:00 175555106 Alunda IBF P08 - Almunge IK P08/09 Blå 1 11 - 1 Elliot Collin, Julia Wärm Olandshallen
2020-09-19 10:15 175555100 Rosersberg Arlanda IBK JAS - Storvreta IBK JAS herr 4 - 9 William Albrecht, Tony Nyberg Rosershallen
2020-09-19 11:00 175555055 SK Vide F0607 - Väsby AIK F06/07/08 Röd Lätt 3 - 3 Victor Flemström, Pontus Rosendal CIK A
2020-09-19 11:15 175555107 Alunda IBF P05 - Hagunda IF (05) 3 - 7 Julia Wärm, Elliot Collin Olandshallen
2020-09-19 12:00 175555089 Lokomotiv Grillby H2 - Sala Silverstaden IBK H2 2 - 9 Handrin Thunqvist, Johan Lanzaro Enahallen
2020-09-19 13:00 175555102 Almunge IK P05 Röd 2 Lätt - SK Vide 05/06 5 - 4 Georgios Papadakis, David Söderström Almunge Sporthall
2020-09-19 13:00 175555013 IK Sirius IBK SSL Herr - Lillån IBK (ALL) 8 - 5 IFU Arena A
2020-09-19 15:30 175555110 IBF Roslagsalliansen - IBK Östhammar H2 2 - 12 Thomas Tanskanen, Anton Wärm Sportcentrum
2020-09-19 16:00 175555071 Björklinge BK F04/05 - Storvreta IBK F04/05 13 - 1 Jesper Thorsbrink, David Söderström Björklinge Sporthall
2020-09-20 13:00 175555069 IK Sirius IBK D1/JAS - Gävle GIK D1 4 - 4 Jimmy Lindell, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-20 13:30 175555111 Storvreta IBK (Dam-ALL) - Åkersberga IBF Dam-All 4 - 2 Christoffer Stenlund, Niklas Arvidsson Storvreta IBK Sporthall
2020-09-20 15:30 175555099 IK Sirius FBC HJ18 - Bele Barkarby IF IBF HJ1 Handrin Thunqvist, Christoffer Wallenborg IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-20 16:30 175555113 Storvreta IBK JAS herr - Gävle GIK JAS 5 - 5 Bo Pettersson Loklint Storvreta IBK Sporthall
2020-09-20 17:45 175555104 IBK Uppsala Teknologer D1 - Stenhagens KK D2 2 - 4 Anton Ceder, Tony Nyberg IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-09-21 19:30 175555101 Alunda IBF Damallsvenskan - AIK IBF Östra Allsvenskan 4 - 3 Lindbackens Sporthall
2020-09-24 18:10 175555119 Funbo IF P06/07 - Hagunda IF 3 - 5 Fabian Fahimi, Elin Bexell Stenhagen BoKC
2020-09-24 19:00 175555112 Sigtuna IF IBK F06/07 - Vaksala SK F06 Gul 0 - 4 Jonatan Svahn, Victor Flemström Prästängshallen
2020-09-25 18:00 175555103 Almunge IK P05 Röd 2 Lätt - Storvreta IBK P05 5 - 3 Maximilian Halvarsson, Per-Olof Svensson Almunge Sporthall
2020-09-25 18:20 175555087 Midas IBK P08 - Alunda IBF P08 7 - 7 , Georgios Papadakis Hallstaviks Sporthall
2020-09-26 10:00 175555088 IFK Dannemora/Ö F06-08 - Alunda IBF F06-07 Christian Brundin, Leif Ericsson Österby Sim o Sporthall
2020-09-26 10:30 175555081 Bälinge IF F06/07 Svart - IK Sirius IBK 0 - 2 Fredrik Longgren, Jouni Myller Vattholma Sporthall
2020-09-26 11:30 175555118 FBC Uppsala F05 - Björklinge BK F06 David Wigfeldt, Vesa Petterson IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-26 11:40 175555082 Bälinge IF F06/07 Svart - IBK Östhammar F04/08 7 - 1 Jouni Myller, Fredrik Longgren Vattholma Sporthall
2020-09-26 12:50 175555083 IK Sirius IBK - IBK Östhammar F04/08 3 - 6 Christian Brundin, Fredrik Longgren Vattholma Sporthall
2020-09-26 13:15 175555126 IS Saga U - IBF Grillby H6 IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-26 13:15 175555117 IS Saga U - IBF Grillby H6 2 - 5 Vesa Petterson, David Wigfeldt IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-26 14:00 175555084 Bälinge IF F06/07 Svart - Storvreta IBK F07 4 - 4 Christian Brundin, Jouni Myller Vattholma Sporthall
2020-09-26 14:00 175555108 Midas IBK U H4 - IBF Roslagsalliansen U 2 - 11 Thomas Tanskanen, Johnny Söderqvist Hallstaviks Sporthall
2020-09-26 15:10 175555085 Hagunda IF F07/08 - Storvreta IBK F07 2 - 5 Fredrik Longgren, Jouni Myller Vattholma Sporthall
2020-09-26 16:20 175555086 Hagunda IF F07/08 - Bälinge IF F06/07 Svart 1 - 7 Fredrik Longgren, Christian Brundin Vattholma Sporthall
2020-09-26 17:00 175555070 FBC Uppsala F04 - Björklinge BK F04/05 2 - 4 Gabriel Wall, Carl Sjölen Ärentunaskolan
2020-09-27 10:00 175555115 Vaksala SK F06 Svart - Sigtuna IF IBK F06/07 Martin Hallén Almroth, Victor Flemström IFU Arena – DHinox
2020-09-27 10:00 175555122 Storvreta IBK P07 - IBF Borlänge P07 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2020-09-27 11:00 175555109 Vaksala SK DJ-JAS - IBK Sala (DJ) 7 - 2 Niklas Arvidsson, David Söderström IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-27 11:15 175555123 Storvreta IBK P07 - IBF Borlänge P07 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2020-09-27 11:30 175555114 Örsundsbro IF F06/07 - Enköpings IBK F06-07 Vendela Eklund, Malin Hjelm Örsundsbro Sporthall
2020-09-27 12:00 175555095 Midas IBK P10 - Hagunda IF P10 Ej offentliggjord Hallstaviks Sporthall
2020-09-27 12:30 175555124 Storvreta IBK P07 - IBF Borlänge P07 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2020-09-27 13:45 175555125 Storvreta IBK P07 - IBF Borlänge P07 Haris Hodzic, Georgios Papadakis Storvreta IBK Sporthall
2020-09-27 14:00 175555032 IBF Roslagsalliansen - Rosersberg Arlanda IBK U (H5) 16 - 2 Thomas Larsson, Mikael Rosenius Sparbankshallen
2020-09-27 17:00 175555127 FBC Uppsala Ungdom D3 - Kungsängens IF Dam Jan-Olov Cederholm, David Söderström IFU Arena - Upplands Energi
2020-09-27 20:15 175555121 Storvreta IBK Legends - IBS Fålhagen Per Ericsson, Georgios Papadakis Ärentunaskolan
2020-09-28 17:30 175555116 Funbo IF P06/07 - Bälinge IF F06/07 Svart 6 - 3 Christian Brundin, Fredrik Longgren Uppsala Life Arena
2020-09-28 19:15 175555063 SK Vide F0607 - Vaksala SK F06 Gul 4 - 5 Victor Flemström, Pontus Rosendal Alsike sporthall
2020-09-29 20:45 175555128 FBC Uppsala Herrar (H5) - IBK Uppsala Teknologer Legends (H4) 2 - 4 Fabian Fahimi, Lars Halvarsson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-10-02 18:30 175555120 FBC Uppsala P08 - SK Vide P08 Simon Hillerius Öberg, Jesper Thorsbrink IFU Arena – DHinox
2020-10-03 10:45 175555096 Midas IBK P10 - IBK Östhammar P09/10 Hallstaviks Sporthall
2020-10-03 11:30 175555133 Vaksala SK F06 Svart - IK Sirius IBK F06 Gabriel Wall, Filip Djerfh IFU Arena - Upplands Energi
2020-10-03 11:40 175555129 SK Vide F0607 - Alunda IBF F06-07 2 - 3 Victor Flemström, Pontus Rosendal CIK A
2020-10-03 11:45 175555097 Midas IBK P10 - IBK Östhammar P09/10 Hallstaviks Sporthall
2020-10-03 12:30 175555131 Almunge IK P08/09 Blå 1 - Alunda IBF P08 Markus Lundquist, Tony Sundström Almunge Sporthall
2020-10-04 10:00 175555132 Almunge IK P08/09 Blå 1 - IK Sirius FBC P09 Svart Tony Sundström, Lars Halvarsson Almunge Sporthall
2020-10-12 18:30 175555134 Vaksala SK 2 F09 gul - Frötuna IBF F08/09 Lina Westlund, Elin Bexell Lindbackens Sporthall
2020-11-07 15:15 175555138 Björklinge BK P06/07 - Hagunda IF/SKK P06 Björklinge Sporthall
2020-12-20 14:15 175555136 Uppland F16 - Västmanland F 16 Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-12-21 19:20 175555137 Uppland F16 - Stenhagens KK Dam Ej offentliggjord, Christoffer Stenlund IFU Arena E – Lundqvist EL
2020-12-24 15:00 175555130 IK Sirius FBC U (TEST) - IK Sirius FBC P06 1 - 1 IFU Arena A

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis