Pantamera Röd Svår (2020/21)

Gruppspel
Pantamera Flickor Röd Svår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-09-26 16:00 150310005 Salems IF - FBI Tullinge 3 - 3 Tommy Egman, Tuva Egman Skogsängshallen
2020-09-27 14:30 150310006 Hagunda IF - Ekerö IK 8 - 1 Jesper Thorsbrink, Niklas Arvidsson IFU Arena B - Turbo Sport
2020-09-27 17:30 150310003 Ängby IF - Västerhaninge IBK 1 - 3 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Grimstahallen
2020-10-02 18:30 150310002 Täby FC (A) - Täby FC (B) 6 - 0 Imtiaz Karim, Peter Lassfolk Grindtorpshallen
2020-10-02 19:15 150310012 Huddinge IBS - Hagunda IF 2 - 5 Johnny Mikael Claesson, Johan Nima Kvarnbergshallen
2020-10-03 15:15 150310010 Västerhaninge IBK - Täby FC (A) 2 - 8 Kari Malmros, Kenneth Johansson Åbyhallen - Haninge
2020-10-03 16:00 150310008 FBI Tullinge - Sköndals IK 7 - 2 Alexander Rosén, Fredrik Hallenberg Tullingehallen
2020-10-03 16:30 150310007 Ekerö IK - Salems IF 5 - 2 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen
2020-10-11 11:30 150310018 Täby FC (B) - Huddinge IBS 5 - 3 Simon Åbom, Lars Samuelsson K-Rauta Arena
2020-10-11 12:15 150310017 Salems IF - Hagunda IF 5 - 5 Imtiaz Karim, Karl-Johan Leijon Skogsängshallen
2020-10-11 15:15 150310016 Sköndals IK - Ekerö IK 5 - 4 Jonathan Wallén Brobäck, Elias Englund Sköndalshallen
2020-10-11 17:30 150310015 Ängby IF - FBI Tullinge 0 - 8 Ricky Bagge, Imtiaz Karim Grimstahallen
2020-10-16 19:15 150310024 Huddinge IBS - Salems IF 0 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2020-10-17 12:00 150310023 Västerhaninge IBK - Täby FC (B) 4 - 2 Kenneth Johansson, Osama Abaied Åbyhallen - Haninge
2020-10-17 16:30 150310020 Ekerö IK - Ängby IF 3 - 1 Lars Reuterhagen, Johan Engvall Mälaröhallen
2020-10-18 10:50 150310019 Hagunda IF - Sköndals IK 7 - 1 Timur Shtutman, Jesper Thorsbrink IFU Arena B - Turbo Sport
2020-11-29 19:45 150310021 FBI Tullinge - Täby FC (A) Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tullingehallen
2020-10-24 12:45 150310026 Täby FC (A) - Ekerö IK 8 - 3 Kari Malmros, Aarre Hietanen K-Rauta Arena
2020-10-25 15:15 150310028 Salems IF - Sköndals IK 6 - 2 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Skogsängshallen
2020-10-25 17:30 150310029 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS 5 - 4 Emilia Tuomela, Elin Holm Åbyhallen - Haninge
2020-12-19 10:40 150310027 Ängby IF - Hagunda IF Grimstahallen
2020-10-25 16:15 150310034 FBI Tullinge - Täby FC (B) 5 - 3 Shabbir Ahmed, William Albrecht Tullingehallen
2020-11-06 19:15 150310036 Huddinge IBS - Sköndals IK Alexander Hellström, Jonas Jatko Kvarnbergshallen
2020-11-07 15:15 150310031 Salems IF - Ängby IF Alexander Rosén, Anthon Rosén Skogsängshallen
2020-11-07 15:30 150310032 Hagunda IF - Täby FC (A) Jesper Thorsbrink, Timur Shtutman IFU Arena B - Turbo Sport
2020-11-14 10:00 150310041 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge Nicholas Lindgren, Ej offentliggjord Åbyhallen - Haninge
2020-11-15 11:30 150310042 Täby FC (B) - Ekerö IK Simon Fröberg, Max Hasselrot K-Rauta Arena
2020-11-15 12:45 150310038 Täby FC (A) - Salems IF Max Hellström, Daniel Enkulla K-Rauta Arena
2020-11-15 18:45 150310039 Ängby IF - Sköndals IK Aarre Hietanen, Fredrik Hallenberg Grimstahallen
2020-11-17 20:10 150310045 Hagunda IF - Täby FC (B) Bo Pettersson Loklint, Ej offentliggjord IFU Arena – DHinox
2020-11-21 14:00 150310046 Ekerö IK - Västerhaninge IBK Per Sundvall, Thomas Josbrink Mälaröhallen
2020-11-22 18:45 150310043 Sköndals IK - Täby FC (A) Fredrik Hallenberg, Kent Budell Sköndalshallen
2020-11-29 16:15 150310048 Huddinge IBS - Ängby IF Ej offentliggjord, Daniel Mårtensson Glömstahallen
2020-11-29 13:45 150310053 Västerhaninge IBK - Hagunda IF , Kenneth Johansson Åbyhallen - Haninge
2020-12-05 09:00 150310051 FBI Tullinge - Huddinge IBS Tullingehallen
2020-12-05 14:00 150310050 Täby FC (A) - Ängby IF Christian Neemé, Kevin Neemé Grindtorpshallen
2020-12-06 17:45 150310054 Täby FC (B) - Salems IF Johnn Wahlgren, Johan Nima K-Rauta Arena
2020-12-11 19:15 150310060 Huddinge IBS - Täby FC (A) Christian Ljunggren, Håkan Taxén Kvarnbergshallen
2020-12-12 14:30 150310059 Ekerö IK - FBI Tullinge Johan Engvall Mälaröhallen
2020-12-13 12:15 150310057 Salems IF - Västerhaninge IBK Skogsängshallen
2020-12-13 14:45 150310056 Sköndals IK - Täby FC (B) Theodore Hurtig, Alexander Hellström Sköndalshallen
2020-12-16 18:30 150310065 Västerhaninge IBK - Sköndals IK Håkan Augustsson, Aldin Imamovic Åbyhallen - Haninge
2020-12-19 13:00 150310062 Ekerö IK - Huddinge IBS Lukas Jellnor, Wilmer Jonsson Mälaröhallen
2020-12-20 12:45 150310066 Täby FC (B) - Ängby IF , Robert Lindén Säfström K-Rauta Arena
2020-12-20 17:30 150310063 FBI Tullinge - Hagunda IF , Jonathan Wallén Brobäck Tullingehallen
2021-01-09 10:30 150310068 FBI Tullinge - Salems IF Tullingehallen
2021-01-09 11:00 150310067 Ekerö IK - Hagunda IF Mälaröhallen
2021-01-09 11:15 150310070 Västerhaninge IBK - Ängby IF Åbyhallen - Haninge
2021-01-10 13:45 150310071 Täby FC (B) - Täby FC (A) K-Rauta Arena
2021-01-10 14:20 150310078 Hagunda IF - Huddinge IBS Ej offentliggjord, Ej offentliggjord IFU Arena B - Turbo Sport
2021-01-16 15:30 150310077 Salems IF - Ekerö IK Skogsängshallen
2021-01-17 11:30 150310074 Täby FC (A) - Västerhaninge IBK K-Rauta Arena
2021-01-17 17:45 150310076 Sköndals IK - FBI Tullinge Sköndalshallen
2021-01-17 12:00 150310079 Hagunda IF - Salems IF IFU Arena B - Turbo Sport
2021-01-22 19:15 150310084 Huddinge IBS - Täby FC (B) Kvarnbergshallen
2021-01-23 10:30 150310081 FBI Tullinge - Ängby IF Tullingehallen
2021-01-23 16:15 150310080 Ekerö IK - Sköndals IK Mälaröhallen
2021-01-30 09:00 150310090 Täby FC (B) - Västerhaninge IBK K-Rauta Arena
2021-01-30 10:15 150310086 Täby FC (A) - FBI Tullinge K-Rauta Arena
2021-01-31 15:15 150310089 Salems IF - Huddinge IBS Skogsängshallen
2021-01-31 18:30 150310087 Ängby IF - Ekerö IK Grimstahallen
2021-03-07 15:30 150310088 Sköndals IK - Hagunda IF Sköndalshallen
2021-02-01 19:10 150310092 Hagunda IF - Ängby IF IFU Arena E – Lundqvist EL
2021-02-05 19:15 150310096 Huddinge IBS - Västerhaninge IBK Kvarnbergshallen
2021-02-06 17:45 150310093 Ekerö IK - Täby FC (A) Mälaröhallen
2021-02-07 13:15 150310091 Sköndals IK - Salems IF Sköndalshallen
2021-02-13 17:45 150310098 Täby FC (A) - Hagunda IF K-Rauta Arena
2021-02-14 12:45 150310102 Täby FC (B) - FBI Tullinge K-Rauta Arena
2021-02-14 13:15 150310100 Sköndals IK - Huddinge IBS Sköndalshallen
2021-02-14 17:15 150310099 Ängby IF - Salems IF Grimstahallen
2021-02-20 13:00 150310106 Ekerö IK - Täby FC (B) Mälaröhallen
2021-02-20 14:30 150310104 Salems IF - Täby FC (A) Skogsängshallen
2021-02-21 17:00 150310103 Sköndals IK - Ängby IF Sköndalshallen
2021-02-21 17:30 150310107 FBI Tullinge - Västerhaninge IBK Tullingehallen
2021-03-13 14:15 150310113 Västerhaninge IBK - Ekerö IK Åbyhallen - Haninge
2021-03-14 12:45 150310114 Täby FC (B) - Hagunda IF K-Rauta Arena
2021-03-14 14:00 150310110 Täby FC (A) - Sköndals IK K-Rauta Arena
2021-03-14 14:15 150310111 Ängby IF - Huddinge IBS Grimstahallen
2021-03-19 19:15 150310120 Huddinge IBS - FBI Tullinge Kvarnbergshallen
2021-03-19 20:00 150310118 Hagunda IF - Västerhaninge IBK IFU Arena - Upplands Energi
2021-03-21 12:15 150310117 Salems IF - Täby FC (B) Skogsängshallen
2021-03-21 19:00 150310115 Ängby IF - Täby FC (A) Grimstahallen
2021-03-27 10:30 150310125 Västerhaninge IBK - Salems IF Åbyhallen - Haninge
2021-03-27 14:00 150310126 Täby FC (B) - Sköndals IK K-Rauta Arena
2021-03-27 15:15 150310122 Täby FC (A) - Huddinge IBS K-Rauta Arena
2021-03-27 16:30 150310123 FBI Tullinge - Ekerö IK Tullingehallen
2020-11-28 16:40 150310131 Hagunda IF - FBI Tullinge Vendela Eklund, Ej offentliggjord IFU Arena B - Turbo Sport
2021-01-24 09:30 150310128 Ängby IF - Täby FC (B) Stora Mossen 1
2021-03-24 20:00 150310132 Huddinge IBS - Ekerö IK Tomtbergahallen
2021-04-04 13:00 150310129 Sköndals IK - Västerhaninge IBK Sköndalshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Hagunda IF 4 3 1 0 25-9 16 10
2. FBI Tullinge 4 3 1 0 23-8 15 10
3. Täby FC (A) 3 3 0 0 22-5 17 9
4. Västerhaninge IBK 4 3 0 1 14-15 -1 9
5. Salems IF 5 2 2 1 18-15 3 8
6. Ekerö IK 5 2 0 3 16-24 -8 6
7. Täby FC (B) 4 1 0 3 10-18 -8 3
8. Sköndals IK 4 1 0 3 10-24 -14 3
9. Huddinge IBS 4 0 0 4 9-17 -8 0
10. Ängby IF 3 0 0 3 2-14 -12 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis