Träningsmatcher Västsvenska (2020/21)

Övriga matcher
Damer träningsmatcher 2020
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-09 13:00 069001002 Pixbo Wallenstam IBK SSL - IBK Lund Elit SSL Måns Löfgren, Andreas Lybacken Wallenstamhallen
2020-08-09 14:00 069001007 FBC Partille D1 - Mullsjö AIS Dam 1 8 - 2 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Qvisthallen
2020-08-09 16:00 069001003 Pixbo Wallenstam IBF Div. 2 - IBK Lund Dam JAS Adam Jällfält, Per Sundvall Wallenstamhallen
2020-08-13 18:30 069001011 IBK Göteborg DAllsv - FBC Partille D1 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Torpahallen
2020-08-15 13:30 069001008 FBC Partille D1 - Floda IBK DA Mona Franzon, Josefine Hedelind Qvisthallen
2020-08-15 13:45 069001016 FBC Lerum D2 - Varla IBK Dam 2 Linus Nowén, Lucas Venderot Lerum Arena B
2020-08-15 14:00 069001014 FBC Lerum D1 - FBC Vinga A-lag Damer 21 - 2 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Lerum Arena C
2020-08-16 12:00 069001013 Landvetter IBK D2 - IBK Göteborg DAllsv 4 - 12 Peter Jaeger, Måns Löfgren Pinntorps Idrottshall
2020-08-16 14:00 069001017 FBC Lerum D2 - FBC Vinga A-lag Damer Linus Nowén, Lucas Venderot Lerum Arena B
2020-08-16 14:00 069001015 FBC Lerum D1 - IBF Backadalen D1 6 - 2 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Lerum Arena C
2020-08-16 15:00 069001004 Pixbo Wallenstam IBK SSL - Warberg IC SSL Josefine Hedelind, Mona Franzon Pinntorps Idrottshall
2020-08-22 16:00 069001019 FBC Lerum D1 - Lindome IBK Allsv Joakim Jögi, Marcus Orrhult Lerum Arena C
2020-08-22 16:00 069001001 Floda IBK DA - Fristads GoIF Dam Div1 5 - 0 Tobias Hildesson, Jesper Stolt-Hermansson Rydsbergshallen
2020-08-23 15:00 069001006 Floda IBK DA - Tvåstad KIK Dam 2 - 6 Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Rydsbergshallen
2020-08-25 19:00 069001012 Pixbo Wallenstam IBF Allsv - IBK Göteborg DAllsv Josefine Hedelind, Frans Dahlstedt Lundenhallen
2020-08-29 13:00 069001022 FBC Partille D2 - Dingle AIK Damer Div2 8 - 5 Håkan Krafft, Mattias Strid Qvisthallen
2020-08-29 13:00 069001021 Mölndals IBF D1 - Lindome IBK Allsv 1 - 9 Marcus Orrhult, Peter Axelsson Aktiviteten A-Hall
2020-08-29 15:00 069001005 Pixbo Wallenstam IBK SSL - Malmö FBC SSL Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Wallenstamhallen
2020-08-30 14:00 069001018 IBF Backadalen D1 - Tvåstad KIK Dam Besim Mehmedagic, Hajrudin Begic Tuve Sporthall
2020-08-30 15:00 069001020 Mölndals IBF D1 - Varla IBK Dam 2 4 - 1 Agnieszka Kozanecka, Thomas Johansson Aktiviteten A-Hall
2020-09-06 15:00 069001023 FBC Partille D2 - IBK Göteborg D2 5 - 4 Adam Jällfält, Thomas Johansson Vallhamra Sportcenter
2020-09-13 14:00 069001024 Dingle AIK Damer Div2 - IBK Vänersborg Dam A 2 - 3 Martin Andersson, Adam Jällfält Munkedals I-H
2020-09-13 14:01 069001010 IBF Backadalen D1 - IBK Lidköping D1 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Björlanda Idrottshall
2020-09-19 13:30 069001009 FBC Partille D1 - Lindome IBK Allsv Måns Löfgren, Peter Jaeger Qvisthallen
2020-09-20 14:00 069001026 IBK Kungälv D1 - Tvåstad KIK Dam 3 - 5 Hajrudin Begic, Jesper Dammert Munkegärdehallen
2020-09-20 15:45 069001027 FBC Lerum D1 - IK Zenith D1 5 - 4 Fredrik Sävestrand, Joakim Jögi Lerum Arena C
2020-09-22 19:30 069001025 Kärra IBK D1 - IK Zenith D1 2 - 3 Joakim Jögi, Pelle Hellberg Lundbystrand 4
Flickor Träningsmatcher 2020
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-22 14:00 069015002 IBK Lund Dam JAS - Täby FC JAS Martin Almsberg, Oscar Skogsberg Wallenstamhallen
2020-08-22 18:00 069015003 IBK Lund Dam JAS - Pixbo Wallenstam IBF DJAS Martin Almsberg, Oscar Skogsberg Wallenstamhallen
2020-08-23 09:30 069015004 Pixbo Wallenstam IBF DJAS - Täby FC JAS Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Wallenstamhallen
2020-08-23 13:30 069015005 Pixbo Wallenstam IBF DJAS - IBK Lund Dam JAS Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Wallenstamhallen
2020-08-28 19:30 069015001 Öckerö IBK DJ - FBC Lerum JAS DJ17 2 - 4 Martin Almsberg, Jesper Björklund Greter Hedenskolans Idrottshall
2020-08-29 12:30 069015006 Pixbo Wallenstam IBF DJAS - Malmö FBC JAS Dam Per Sundvall, Adem Can Wallenstamhallen
2020-09-19 14:30 069015007 Pixbo Wallenstam IBF F07 - Landvetter IBK F07/08 4 - 2 Oskar Kanerva, Pontus Ekengränd Wallenstamhallen
2020-09-19 15:45 069015008 Pixbo Wallenstam IBF F07 - FBC Lerum F07 2 - 3 Oskar Kanerva, Pontus Ekengränd Wallenstamhallen
2020-09-19 17:15 069015014 Pixbo Wallenstam IBK F10 - Lindome IBK F10/11 Lila Axel Brännström, Gustav Garplid Wallenstamhallen
2020-09-19 18:00 069015011 IBK Kungälv JAS D - IK Zenith Öckerö IBK 8 - 4 Emma Lindell, Susanne Andersson Mimershus B-hallen
2020-09-20 08:40 069015013 Pixbo Wallenstam IBK F10 - Lindås Rasta IBK F10-11 Elvira Bäckström, Wilma Rask Wallenstamhallen
2020-09-20 13:00 069015012 FBC Lerum F06 - FBC Partille F04/08 Daniel Madsen, Patrich Hellfärdsson Rydsbergshallen
2020-09-25 20:00 069015015 FBC Lerum DJ Svart - IBF Älvstranden F05 3 - 3 , Alexander Rydqvist Rydsbergshallen
2020-09-26 12:00 069015016 FBC Lerum DJ Svart - Stenungsunds IBK F05 5 - 4 Jesper Björklund Greter, Senad Olevic Lerum Arena C
2020-09-26 17:15 069015009 IBF Älvstranden F05 - IBK Kungälv DJ Daniel Madsen, Patrich Hellfärdsson Santoshallen
2020-09-27 10:30 069015010 IBF Älvstranden F05 - IBK Kungälv DJ Lazo Cesto, Henry Tames Santoshallen
2020-09-30 18:30 069015018 FBC Vinga P06 - IK Zenith P06 1 - 3 Mükremin Er, Goran Kuduzovic Hall Of Flame
2020-10-07 19:00 069015017 IBF Älvstranden JAS - Onsala IBK JAS 0 - 3 Adam Jällfält, Thomas Johansson Lundbystrand 3
2020-11-02 00:00   Uppskj. 069015019 Västsvenska F 16 - FBC Lerum DJ18 Uppskj. Pinntorps Idrottshall
Herrar träningsmatcher 2020
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-13 18:00 069002007 Utbynäs SK H6 - Nödinge IBK Herr 8 - 4 Tobias Hildesson, Jesper Stolt-Hermansson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-08-14 19:30 069002004 Pixbo Wallenstam IBK SSL - Mullsjö AIS SSL Peter Novakovic, Andreas Lybacken Wallenstamhallen
2020-08-15 13:30 069002001 Pixbo Wallenstam IBF U16 - Jönköping IK U 16 Marcus Larsson, Oscar Skogsberg Pinntorps Idrottshall
2020-08-15 15:00 069002002 Pixbo Wallenstam IBF HJAS - Jönköping IK JAS 2 - 0 Andreas Svensson, Frans Dahlstedt Pinntorps Idrottshall
2020-08-15 17:00 069002003 Pixbo Wallenstam IBF Div.1 - Jönköping IK Div. 1 8 - 2 Frans Dahlstedt, Andreas Svensson Pinntorps Idrottshall
2020-08-16 14:30 069002012 Pixbo Wallenstam IBF Div.1 - IBK Lidköping Herr 2 - 8 Peter Jaeger, Måns Löfgren Wallenstamhallen
2020-08-19 19:45 069002015 IBK Kungälv JAS - Mölndals IBF JAS 10 - 1 Martin Almsberg, Per Sundvall Kastellegårdshallen
2020-08-22 14:00 069002017 Myggenäs IBK Herrar - Herrestads AIF WH Rockets H2 4 - 11 Jim Olausson, Carl Otterström Häggvallsskolan
2020-08-22 14:00 069002008 FBC Lerum Allsv - Malmö FBC Herr A 11 - 4 Peter Novakovic, Daniel Fathi-Najafi Lerum Arena B
2020-08-23 14:00 069002013 Melleruds IBK Herrlag - Tösse IF Herr Björn Svensson, Ronny Malmgren Rådahallen
2020-08-26 21:15 069002020 Pixbo Wallenstam IBF HJAS - Lindome IBK JAS 6 - 2 Joakim Jögi, Marcus Orrhult Wallenstamhallen
2020-08-28 19:30 069002025 Herrestads AIF WH Rockets H4 - Frölunda IBK div6 6 - 6 Alexander Rydqvist, Per Sundvall Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2020-08-29 14:30 069002018 IBK Göteborg H2 - Floda IBK H1 3 - 8 Emma Lindell, Susanne Andersson Torpahallen
2020-08-30 14:30 069002019 IBK Göteborg H2 - Warberg IBF Herr Div2 7 - 2 Adnan Tongur, Goran Kuduzovic Torpahallen
2020-08-30 17:00 069002005 IBK Kungälv JAS - Lindome IBK JAS , Marcus Larsson Kastellegårdshallen
2020-09-05 14:00 069002014 Melleruds IBK Herrlag - Tösse IF Herr Mikael Kolleryd, Leif Pettersson Rådahallen
2020-09-05 16:00 069002009 FBC Lerum Allsv - IBK Lidköping Herr 6 - 3 Jesper Axelsson, Peter Novakovic Lerum Arena A
2020-09-06 16:00 069002010 FBC Lerum Allsv - FBC Partille H1 4 - 5 Peter Novakovic, Daniel Fathi-Najafi Lerum Arena A
2020-09-06 17:00 069002006 IBK Kungälv JAS - IBF Backadalen HJAS 19 - 3 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Kastellegårdshallen
2020-09-08 20:00 069002016 Pixbo Wallenstam IBF Div.1 - IBK Alingsås Herr Div 1 5 - 4 Joakim Amri Nilsson, Adnan Tongur Wallenstamhallen
2020-09-09 19:00 069002032 Stenungsunds IBK H1 - IBK Vänersborg Herr A Måns Löfgren, Peter Jaeger Stenungsund Arena
2020-09-09 19:30 069002011 FBC Lerum Allsv - Mölndals IBF H1 2 - 1 Peter Novakovic, Daniel Fathi-Najafi Rydsbergshallen
2020-09-09 20:10 069002028 Kärra IBK H3 - IBK Kungälv H5 9 - 5 Adam Jällfält, Martin Almsberg Kärra Sporthall
2020-09-10 18:40 069002037 Frölunda IBK H2 - Hovås IBK H2 8 - 4 Adam Jällfält, Goran Kuduzovic Frölunda Kulturhus
2020-09-11 19:30 069002023 Herrestads AIF WH Rockets H4 - Falköpings IBK Herr H4 5 - 12 Martin Almsberg, Adem Can Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2020-09-12 16:30 069002035 Överby IBK H4 - Grundsunds IF H6 8 - 5 Martin Almsberg, Jesper Björklund Greter Nordby Supermarkethallen
2020-09-13 15:00 069002042 Herrestads AIF WH Rockets H2 - Myggenäs IBK Herrar 6 - 3 Oscar Skogsberg, Martin Almsberg Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2020-09-13 15:45 069002034 Dingle AIK Herrar Div3 - IBK Vänersborg H4 10 - 4 Martin Andersson, Adam Jällfält Munkedals I-H
2020-09-13 17:00 069002029 Skår IBK Herr - Åsa IF Herr Adem Can, Besim Mehmedagic Skepplanda Idrottshall
2020-09-13 20:00 069002039 IBK Utby H6 - Utbynäs SK H6 Wessam Abdellrazek, Jesper Björklund Greter Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-09-14 19:00 069002038 IBF Backadalen Herrar - Stenungsunds IBK H1 8 - 6 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Lundbystrand 1
2020-09-15 17:40 069002045 Frölunda IBK div6 - KF Kortedalarna H4 4 - 8 Adam Jällfält, Thomas Johansson Frölunda Kulturhus
2020-09-15 19:30 069002033 FBC Lerum Allsv - Pixbo Wallenstam IBK SSL 5 - 10 Peter Novakovic, Daniel Fathi-Najafi Lerum Arena C
2020-09-16 19:30 069002031 Grundsunds IF H6 - Orust IBK H4 7 - 7 Per Sundvall, Mathias Johansson Bottnahallen
2020-09-16 19:45 069002051 FBC Lerum Utveckling H2 - Fristads GoIF Herr 2 4 - 6 Pelle Hellberg, Joakim Jögi Rydsbergshallen
2020-09-16 20:30 069002040 Göteborg City IBK / IBF Backadalen H4 - Dingle AIK Herrar Div3 Lazo Cesto, Pierre Eberhard Berg Lundbystrand 1
2020-09-16 20:45 069002050 IBK Göteborg H5 - IBK Bergum H4 5 - 5 Martin Almsberg, Thomas Johansson Torpahallen
2020-09-17 19:00 069002047 Pixbo Wallenstam IBK SSL - Warberg IC Herr Frans Dahlstedt, Andreas Svensson Wallenstamhallen
2020-09-17 21:00 069002046 Kärra IBK H5 - Frölunda IBK div6 0 - 0 Oscar Skogsberg, Thomas Johansson Kärra Sporthall
2020-09-18 19:00 069002021 Pixbo Wallenstam IBF Div.1 - Lindome IBK H2 9 - 5 Henrik Lord Johansson, Jesper Axelsson Wallenstamhallen
2020-09-18 19:30 069002041 IBF Backadalen Herrar - Ale IBF Herr 12 - 4 Adem Can, Martin Almsberg Tuve Sporthall
2020-09-19 17:00 069002027 Melleruds IBK Herrlag - Åmåls IBK U Leif Pettersson, Magnus Fransson Rådahallen
2020-09-20 13:00 069002024 Herrestads AIF WH Rockets H4 - Tösse IF Herr WO (5 - 0) Rampen Sporthall (Källdalsskolan)
2020-09-20 14:00 069002026 Pixbo Wallenstam IBF Div.1 - IBK Kungälv H1 7 - 9 Kevin Larsson, Jesper Liedberg Wallenstamhallen
2020-09-20 17:00 069002030 Skår IBK Herr - Onsala IBK Div-2 7 - 6 Martin Almsberg, Adam Jällfält Skepplanda Idrottshall
2020-09-20 19:15 069002043 Nödinge IBK Herr - IBK Utby H6 5 - 3 Sandra Lindskog, Linda Lindskog Bohushallen
2020-09-20 20:00 069002052 Utbynäs SK H5 - FBC Partille H6 Jesper Björklund Greter, Oscar Skogsberg Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-09-21 18:40 069002044 Göteborg City IBK / IBF Backadalen H4 - Kärra IBK H5 7 - 3 Linda Lindskog, Sandra Lindskog Lundbystrand 1
2020-09-21 19:30 069002048 Myggenäs IBK Herrar - IBK Kungälv H3 4 - 3 Hajrudin Begic, Senad Olevic Häggvallsskolan
2020-09-22 18:30 069002036 Surte IS IBK H3 - Romelanda UF H2 5 - 2 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Bohushallen
2020-09-23 21:05 069002049 Korsvägen BBK H5 - IBK Bergum H4 7 - 5 Oscar Skogsberg, Jesper Björklund Greter Svingelns Sporthall
2020-09-24 19:00 069002054 Pixbo Wallenstam IBK SSL - Höllvikens IBF SSL 9 - 5 Peter Novakovic, Alexander Pavlovic Wallenstamhallen
2020-09-24 19:00 069002053 Frölunda IBK H2 - Sandareds IBS Herr A 11 - 6 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Frölunda Kulturhus
2020-10-01 18:00 069002055 Test 1 - Test 2 Lerjehallen
2020-10-08 18:00 069002056 FBC Lerum Integration - Test 1 2 - 0 Rydsbergshallen
Pojkar träningsmatcher 2020
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2020-08-15 11:30 069004001 Pixbo Wallenstam IBF HJ - Landvetter IBK 6 - 2 Per Sundvall, Senad Olevic Pinntorps Idrottshall
2020-08-30 15:30 069004002 FBC Partille HJ - IBF Backadalen HJ Felix Bark Peterson, Oscar Skogsberg Partillebohallen
2020-08-30 17:15 069004006 Pixbo Wallenstam IBF HJ - Lindome IBK HJ Hajrudin Begic, Per Sundvall Wallenstamhallen
2020-09-04 18:15 069004003 IBK Kungälv HJ - Stenungsunds IBK HJ Martin Almsberg, Tomas Levin Munkegärdehallen
2020-09-04 19:30 069004008 Pixbo Wallenstam IBF HJ Röd - Skövde IBF HJ 8 - 0 Adam Jällfält, Wessam Abdellrazek Wallenstamhallen
2020-09-05 14:10 069004013 Utbynäs SK P 03/04 - IBK Bergum junior herr 5 - 6 Ulf Widell Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2020-09-09 18:00 069004011 Pixbo Wallenstam IBF P07 - IK Zenith P06 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-09-09 19:00 069004012 Pixbo Wallenstam IBF P07 - IBF Backadalen P07 Jesper Stolt-Hermansson, Tobias Hildesson Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2020-09-12 13:00 069004015 IBF Älvstranden / Floda HJ18 JAS - IK Zenith JAS 8 - 3 Besim Mehmedagic, Adam Jällfält Santoshallen
2020-09-12 14:30 069004007 IBF Backadalen HJ - Ale IBF JAS HJ18 2 - 4 Goran Kuduzovic, Wessam Abdellrazek Tuve Sporthall
2020-09-13 17:10 069004014 Pixbo Wallenstam IBF HJ - Landvetter IBK HJ 6 - 6 Wessam Abdellrazek, Agnieszka Kozanecka Wallenstamhallen
2020-09-13 19:15 069004016 Pixbo Wallenstam IBF P06 - Onsala IBK P06 2 - 3 Tomas Levin, Agnieszka Kozanecka Wallenstamhallen
2020-09-14 20:30 069004010 FBC Vinga JAS Herrar - Mölndals IBF JAS 3 - 2 Jesper Dammert, Joakim Jögi Hall Of Flame
2020-09-16 20:00 069004004 Kärra IBK HJ - Mölndals IBF JAS 4 - 2 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Kärra Sporthall
2020-09-18 18:30 069004022 Lindome IBK HJ - FBC Partille HJ 3 - 1 Adam Jällfält, Besim Mehmedagic Almåshallen A
2020-09-19 16:10 069004009 Mölndals IBF JAS - IBK Vänersborg JAS 6 - 9 Oscar Skogsberg, Martin Almsberg Aktiviteten A-Hall
2020-09-20 10:00 069004018 Pixbo Wallenstam IBF P07 - Landvetter IBK P05-07 Daniel Madsen, Patrich Hellfärdsson Mölnlycke Idrottshall
2020-09-20 11:00 069004021 Pixbo Wallenstam IBF HJAS - IBK Vänersborg JAS 11 - 5 Adam Jällfält, Felix Bark Peterson Wallenstamhallen
2020-09-20 11:30 069004017 Pixbo Wallenstam IBF P07 - Landvetter IBK P07 Mükremin Er, Semir Aganspahic Mölnlycke Idrottshall
2020-09-20 17:10 069004019 Pixbo Wallenstam IBF HJ - IBF Backadalen HJ Kian Keinia, Felix Bark Peterson Wallenstamhallen
2020-09-21 19:40 069004020 IBF Backadalen P05 - IK Zenith P05 Mükremin Er, Kian Keinia Tuve Sporthall
2020-09-23 19:30 069004024 Lindome IBK HJ - Mölndals IBF HJ Martin Almsberg, Wessam Abdellrazek Almåshallen A
2020-09-30 19:45 069004023 IBK Kungälv JAS - Lindås IBK HJAS 8 - 3 Oscar Skogsberg, Marcus Larsson Kastellegårdshallen
2020-10-14 17:55 069004025 FBC Lerum Utveckling P04 - Pixbo Wallenstam IBF P04 3 - 5 Lucas Venderot, Mükremin Er Rydsbergshallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis