Pojkar E Vår (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Pojkar E (P09) Norra Vår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-01-15 13:30 131075004 FC Helsingborg P08/09 A - Röke IBK P09 6 - 8 Harlyckans Sporthall
2022-01-15 13:45 131075003 Perstorp Bälinge IK P08 - Emmaljunga GOIF P08/09 3 - 4 Ugglehallen
2022-01-16 14:00 131075001 Munka-Ljungby IBK - Förslövs IF P/F 09-11 Röd 1 - 3 Munkahallen
2022-01-16 16:30 131075002 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - FBC Engelholm P10 1 - 10 Kvidinge Sporthall
2022-01-22 14:00 131075005 FBC Engelholm P10 - Munka-Ljungby IBK 12 - 3 Ängelholms Idrottshall
2022-02-05 09:30 131075006 Emmaljunga GOIF P08/09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 10 - 0 Patrik Knutsson, Simon Delfin Vittsjö Idrottshall
2022-02-06 15:00 131075007 Röke IBK P09 - Perstorp Bälinge IK P08 9 - 5 Linus Andersson Qpoolen
2022-03-02 18:00 131075008 Förslövs IF P/F 09-11 Röd - FC Helsingborg P08/09 A 0 - 14 Förslövs Idrottshall
2022-01-29 00:00 131075011 Perstorp Bälinge IK P08 - Förslövs IF P/F 09-11 Röd WO (5 - 0)
2022-01-30 14:00 131075012 FC Helsingborg P08/09 A - FBC Engelholm P10 14 - 7 Harlyckans Sporthall
2022-01-30 15:00 131075010 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - Röke IBK P09 0 - 7 Åstorps Sporthall
2022-02-27 13:30 131075009 Munka-Ljungby IBK - Emmaljunga GOIF P08/09 4 - 3 Munkahallen
2022-02-12 14:00 131075015 FBC Engelholm P10 - Perstorp Bälinge IK P08 7 - 5 Ängelholms Idrottshall
2022-02-13 09:00 131075013 Röke IBK P09 - Munka-Ljungby IBK 2 - 4 , Linus Andersson Qpoolen
2022-02-13 09:30 131075014 Förslövs IF P/F 09-11 Röd - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 9 - 1 Förslövs Idrottshall
2022-02-13 14:00 131075016 Emmaljunga GOIF P08/09 - FC Helsingborg P08/09 A 0 - 8 Simon Delfin, Patrik Knutsson Vittsjö Idrottshall
2022-03-05 09:30 131075020 Emmaljunga GOIF P08/09 - Röke IBK P09 9 - 3 Simon Delfin, Patrik Knutsson Vittsjö Idrottshall
2022-03-05 11:00 131075018 Perstorp Bälinge IK P08 - FC Helsingborg P08/09 A 6 - 8 Ugglehallen
2022-03-06 09:30 131075019 Förslövs IF P/F 09-11 Röd - FBC Engelholm P10 3 - 12 Förslövs Idrottshall
2022-03-06 18:00 131075017 Munka-Ljungby IBK - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 1 - 5 Munkahallen
2022-03-12 11:00 131075022 Perstorp Bälinge IK P08 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 7 - 1 Ugglehallen
2022-03-12 15:30 131075021 FC Helsingborg P08/09 A - Munka-Ljungby IBK 8 - 4 Mariahallen
2022-03-13 10:00 131075024 Emmaljunga GOIF P08/09 - FBC Engelholm P10 0 - 4 Vittsjö Idrottshall
2022-03-13 14:30 131075023 Röke IBK P09 - Förslövs IF P/F 09-11 Röd 14 - 3 , Smilla Birgersson Qpoolen
2022-03-19 15:00 131075027 Förslövs IF P/F 09-11 Röd - Emmaljunga GOIF P08/09 4 - 0 Förslövs Idrottshall
2022-03-19 16:00 131075025 Munka-Ljungby IBK - Perstorp Bälinge IK P08 3 - 10 Munkahallen
2022-03-20 10:00 131075026 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10-2 - FC Helsingborg P08/09 A 4 - 11 Tingdalshallen
2022-03-20 13:00 131075028 FBC Engelholm P10 - Röke IBK P09 7 - 6 Ängelholms Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FC Helsingborg P08/ 09 A 7 6 0 1 69-29 40 18
2. FBC Engelholm P10 7 6 0 1 59-32 27 18
3. Röke IBK P09 7 4 0 3 49-34 15 12
4. Perstorp Bälinge IK P08 7 3 0 4 41-32 9 9
5. Emmaljunga GOIF P08/ 09 7 3 0 4 26-26 0 9
6. Förslövs IF P/ F 09-11 Röd 7 3 0 4 22-47 -25 9
7. Munka-Ljungby IBK 7 2 0 5 20-43 -23 6
8. Åstorp/ Kvidinge IBS P09/ 10-2 7 1 0 6 12-55 -43 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar E (P09) Svår Vår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-01-15 13:30 131074001 Lomma FBC P09 - IBK Lund P09 Sandby 5 - 6 Slättängshallen
2022-01-16 13:30 131074003 Malmö FBC P09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 6 - 5 Bengt Syrén, Erik Syrén Toftanäs Sporthall
2022-02-19 10:00 131074002 IBK Landskrona P09 - Willands IBK P08/09-2 1 - 4 Landskrona Idrottshall
2022-03-09 19:30 131074004 IBK Lund P09 L - Munka-Ljungby IBK P09/10 2 - 12 Östratornhallen
2022-01-22 12:00 131074007 Munka-Ljungby IBK P09/10 - Malmö FBC P09 6 - 3 Munkahallen
2022-01-23 11:00 131074005 Willands IBK P08/09-2 - Lomma FBC P09 8 - 1 Alvin Lindh, Elliot Jongenburger Nosabyhallen
2022-02-05 14:30 131074006 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 - IBK Landskrona P09 3 - 4 Åstorps Sporthall
2022-03-23 19:20 131074008 IBK Lund P09 Sandby - IBK Lund P09 L 4 - 1 Östratornhallen
2022-01-28 18:30 131074010 IBK Landskrona P09 - Munka-Ljungby IBK P09/10 4 - 8 Borstahusens Idrottshall
2022-02-16 18:15 131074009 Lomma FBC P09 - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 4 - 2 Slättängshallen
2022-03-12 14:30 131074012 IBK Lund P09 L - Willands IBK P08/09-2 2 - 3 Östratornhallen
2022-04-12 18:45 131074011 Malmö FBC P09 - IBK Lund P09 Sandby 1 - 11 Kevin Prahl, William Nilsson Kirsebergs Sporthall
2022-02-11 18:30 131074014 IBK Lund P09 Sandby - IBK Landskrona P09 3 - 2 Killebäckshallen
2022-02-12 12:00 131074016 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 - IBK Lund P09 L 2 - 3 Åstorps Sporthall
2022-02-12 13:00 131074013 Munka-Ljungby IBK P09/10 - Lomma FBC P09 2 - 8 Munkahallen
2022-04-18 11:00 131074015 Willands IBK P08/09-2 - Malmö FBC P09 10 - 1 Alvin Lindh, Linus Andersson Nosabyhallen
2022-03-04 19:30 131074019 IBK Lund P09 Sandby - Willands IBK P08/09-2 4 - 4 Killebäckshallen
2022-03-05 10:00 131074020 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 - Munka-Ljungby IBK P09/10 2 - 7 Åstorps Sporthall
2022-03-05 15:30 131074018 Malmö FBC P09 - IBK Lund P09 L 3 - 3 Erik Syrén, Oliver Eriksson Kirsebergs Sporthall
2022-03-05 15:45 131074017 Lomma FBC P09 - IBK Landskrona P09 4 - 1 Slättängshallen
2022-03-12 13:00 131074022 Malmö FBC P09 - IBK Landskrona P09 4 - 5 Ahmad Homsi, Oliver Eriksson Kirsebergs Sporthall
2022-03-12 17:15 131074023 Munka-Ljungby IBK P09/10 - IBK Lund P09 Sandby 11 - 5 Munkahallen
2022-03-13 10:00 131074021 IBK Lund P09 L - Lomma FBC P09 5 - 5 Lerbäckshallen A
2022-03-13 13:00 131074024 Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 - Willands IBK P08/09-2 6 - 2 Tingdalshallen
2022-02-06 11:00 131074028 Willands IBK P08/09-2 - Munka-Ljungby IBK P09/10 8 - 6 Marcus Jongenburger, Elliot Jongenburger Kristianstad Arena
2022-03-19 10:45 131074027 IBK Lund P09 Sandby - Åstorp/Kvidinge IBS P09/10 4 - 2 Killebäckshallen
2022-03-19 11:00 131074026 IBK Landskrona P09 - IBK Lund P09 L 3 - 1 Landskrona Idrottshall
2022-04-05 18:45 131074025 Lomma FBC P09 - Malmö FBC P09 3 - 1 Kirsebergs Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Willands IBK P08/ 09-2 7 5 1 1 39-21 18 16
2. IBK Lund P09 Sandby 7 5 1 1 37-26 11 16
3. Munka-Ljungby IBK P09/ 10 7 5 0 2 52-32 20 15
4. Lomma FBC P09 7 4 1 2 30-25 5 13
5. IBK Landskrona P09 7 3 0 4 20-27 -7 9
6. IBK Lund P09 L 7 1 2 4 17-32 -15 5
7. Malmö FBC P09 7 1 1 5 19-43 -24 4
8. Åstorp/ Kvidinge IBS P09/ 10 7 1 0 6 22-30 -8 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar E (P09) Södra Vår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-01-16 10:00 131076004 Höllvikens IBF P10 - Lomma FBC P10 11 - 2 Gyahallen
2022-01-16 13:30 131076001 IBS Svedala P/F 09 - Höllvikens IBF P11 12 - 2 Magnus Isgren, Linus Isgren Aggarpshallen
2022-01-16 15:45 131076002 Gårdarike IBK P09-10 - Skurups IBK PF10B 8 - 1 Herrestorpshallen
2022-01-22 15:30 131076005 Skurups IBK PF10B - IBS Svedala P/F 09 2 - 9 Skurups Sparbank Arena
2022-02-09 18:15 131076007 Lomma FBC P10 - IBK Genarp PF09/10 3 - 10 Slättängshallen
2022-03-20 14:00 131076008 Höllvikens IBF P11 - Höllvikens IBF P10 5 - 4 Gyahallen
2022-01-29 13:00 131076012 Höllvikens IBF P10 - Skurups IBK PF10B 11 - 3 Gyahallen
2022-01-29 15:00 131076011 IBK Genarp PF09/10 - Höllvikens IBF P11 4 - 5 Genarps Idrottshall
2022-03-22 17:30 131076010 Gårdarike IBK P09-10 - Lomma FBC P10 12 - 1 Herrestorpshallen
2022-02-13 10:00 131076014 Höllvikens IBF P11 - Gårdarike IBK P09-10 2 - 3 Gyahallen
2022-02-13 10:15 131076013 Lomma FBC P10 - IBS Svedala P/F 09 3 - 8 Slättängshallen
2022-02-13 13:30 131076015 Skurups IBK PF10B - IBK Genarp PF09/10 4 - 13 Skurups Sparbank Arena
2022-03-06 12:00 131076017 IBS Svedala P/F 09 - Gårdarike IBK P09-10 2 - 11 , Ej offentliggjord Aggarpshallen
2022-03-06 14:00 131076019 Höllvikens IBF P11 - Skurups IBK PF10B 6 - 1 Gyahallen
2022-04-20 18:40 131076018 IBK Genarp PF09/10 - Höllvikens IBF P10 8 - 3 Genarps Idrottshall
2022-03-12 10:00 131076021 Höllvikens IBF P10 - IBS Svedala P/F 09 2 - 10 Halörhallen
2022-03-12 16:30 131076023 Lomma FBC P10 - Höllvikens IBF P11 11 - 1 Slättängshallen
2022-03-13 13:00 131076022 IBK Genarp PF09/10 - Gårdarike IBK P09-10 9 - 6 Genarps Idrottshall
2022-03-19 12:00 131076028 Skurups IBK PF10B - Lomma FBC P10 5 - 7 Skurups Sparbank Arena
2022-03-19 13:00 131076026 Gårdarike IBK P09-10 - Höllvikens IBF P10 5 - 3 Herrestorpshallen
2022-03-20 11:30 131076025 IBS Svedala P/F 09 - IBK Genarp PF09/10 6 - 10 Magnus Isgren, Linus Isgren Aggarpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBK Genarp PF09/ 10 6 5 0 1 54-27 27 15
2. Gårdarike IBK P09-10 6 5 0 1 45-18 27 15
3. IBS Svedala P/ F 09 6 4 0 2 47-30 17 12
4. Höllvikens IBF P11 6 3 0 3 21-35 -14 9
5. Höllvikens IBF P10 6 2 0 4 34-33 1 6
6. Lomma FBC P10 6 2 0 4 27-47 -20 6
7. Skurups IBK PF10B 6 0 0 6 16-54 -38 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar E (P09) Västra Vår
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-01-15 12:15 131077002 Malmhaug IBF P10 - Hofterups IBF P08-10 Svart 3 - 4 Kulladals Sporthall
2022-01-15 15:30 131077003 FBC Engelholm P09 - Frosta IBF P08/09 12 - 3 Ängelholms Idrottshall
2022-01-15 16:00 131077001 Bjärreds IBK P09 - FC Helsingborg P10 6 - 4 Bjärehovhallen
2022-01-16 09:30 131077004 Förslövs IF P/F 09-11 Vit - Gantofta IBK P10 6 - 7 Förslövs Idrottshall
2022-01-22 16:00 131077007 Gantofta IBK P10 - FBC Engelholm P09 1 - 10 Björn Zorec, Bella Edvardsson Påarps Sporthall
2022-01-22 16:45 131077005 Hofterups IBF P08-10 Svart - Bjärreds IBK P09 6 - 3 Lödde Idrottshall
2022-01-23 10:30 131077006 Frosta IBF P08/09 - Malmhaug IBF P10 8 - 7 Höörs Idrottshall
2022-01-23 14:30 131077008 FC Helsingborg P10 - Förslövs IF P/F 09-11 Vit 10 - 8 Västergårdshallen
2022-01-29 14:00 131077011 FBC Engelholm P09 - FC Helsingborg P10 22 - 0 Ängelholms Idrottshall
2022-01-30 09:30 131077012 Förslövs IF P/F 09-11 Vit - Hofterups IBF P08-10 Svart 4 - 7 Förslövs Idrottshall
2022-01-30 13:00 131077009 Bjärreds IBK P09 - Frosta IBF P08/09 6 - 6 Bjärehovhallen
2022-03-29 18:30 131077010 Malmhaug IBF P10 - Gantofta IBK P10 4 - 6 Kulladals Sporthall
2022-02-12 12:30 131077015 Hofterups IBF P08-10 Svart - FBC Engelholm P09 3 - 3 Lödde Idrottshall
2022-02-12 14:30 131077013 Gantofta IBK P10 - Bjärreds IBK P09 5 - 13 Björn Zorec, Maja Karlsson Norrehedshallen
2022-02-13 13:00 131077016 Frosta IBF P08/09 - Förslövs IF P/F 09-11 Vit 9 - 16 Förslövs Idrottshall
2022-02-13 14:30 131077014 FC Helsingborg P10 - Malmhaug IBF P10 3 - 4 Västergårdshallen
2022-03-05 14:00 131077018 FBC Engelholm P09 - Förslövs IF P/F 09-11 Vit 7 - 6 Ängelholms Idrottshall
2022-03-05 14:15 131077017 Bjärreds IBK P09 - Malmhaug IBF P10 4 - 1 Bjärehovhallen
2022-03-05 14:30 131077020 Frosta IBF P08/09 - Gantofta IBK P10 4 - 4 Höörs Idrottshall
2022-03-06 15:30 131077019 FC Helsingborg P10 - Hofterups IBF P08-10 Svart 5 - 5 Helsingborg Arena B
2022-03-12 11:30 131077024 Frosta IBF P08/09 - Hofterups IBF P08-10 Svart 2 - 4 Höörs Idrottshall
2022-03-12 14:00 131077022 FBC Engelholm P09 - Malmhaug IBF P10 9 - 2 Ängelholms Idrottshall
2022-03-13 09:30 131077021 Förslövs IF P/F 09-11 Vit - Bjärreds IBK P09 5 - 5 Förslövs Idrottshall
2022-03-13 13:00 131077023 Gantofta IBK P10 - FC Helsingborg P10 10 - 8 Bella Edvardsson, Maja Karlsson Påarps Sporthall
2022-03-19 10:30 131077027 FC Helsingborg P10 - Frosta IBF P08/09 14 - 1 Helsingborg Arena C
2022-03-19 14:30 131077028 Hofterups IBF P08-10 Svart - Gantofta IBK P10 4 - 4 Lödde Idrottshall
2022-03-20 18:00 131077025 Bjärreds IBK P09 - FBC Engelholm P09 3 - 14 Bjärehovhallen
2022-04-23 13:00 131077026 Malmhaug IBF P10 - Förslövs IF P/F 09-11 Vit 3 - 2 Kulladals Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Engelholm P09 7 6 1 0 77-18 59 19
2. Hofterups IBF P08-10 Svart 7 4 3 0 33-24 9 15
3. Bjärreds IBK P09 7 3 2 2 40-41 -1 11
4. Gantofta IBK P10 7 3 2 2 37-49 -12 11
5. FC Helsingborg P10 7 2 1 4 44-56 -12 7
6. Malmhaug IBF P10 7 2 0 5 24-36 -12 6
7. Frosta IBF P08/ 09 7 1 2 4 33-63 -30 5
8. Förslövs IF P/ F 09-11 Vit 7 1 1 5 47-48 -1 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis