Division 2 HV (2021/22)

Gruppspel
Herrar veteraner division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 10:30 150020003 IK Frej Täby IBK - Bro IK 5 - 6 Thomas Larsson, Mario Mallengren Vikingavallen
2021-09-26 13:30 150020005 Centralvägens IBK - Täby FC (B) 6 - 4 Niklas Forsman, Fredrik Nensén Väsby skolan
2021-09-26 14:30 150020002 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 4 - 4 Simon Holm Schlemowitz, Robert Milerud Björkebyhallen
2021-09-26 15:30 150020001 Sigtuna IF IBK - Kungsängens IF 11 - 1 , Filip Lövenklint Prästängshallen
2021-10-03 15:00 150020011 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK 7 - 4 Filip Lövenklint, Alexander Hellström Hässelbyhallen
2021-10-03 19:30 150020009 Enebybergs IF (B) - IK Frej Täby IBK 1 - 2 Fredrik Hallenberg, Johnn Wahlgren Danderyds Gymnasium
2021-10-17 14:30 150020010 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF 11 - 7 Amanda Törner, Ayub Aden Bro Sporthall
2021-10-10 15:45 150020013 Sigtuna IF IBK - Bro IK 6 - 10 Fredrik Hallenberg, Fredrik Nensén Prästängshallen
2021-10-10 17:45 150020018 Hässelby SK IBK - Kungsängens IF 19 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Hässelbyhallen
2021-11-20 16:00 150020014 Bele Barkarby IF IBF - Enebybergs IF (B) 10 - 9 Ricky Bagge, Thomas Josbrink Björkebyhallen
2021-11-27 12:30 150020015 IK Frej Täby IBK - Täby FC (B) 4 - 5 Sadjad Nima, Johan Hessing Vikingavallen
2021-10-24 13:00 150020024 Kungsängens IF - Centralvägens IBK 6 - 6 Ricky Bagge, Thomas Josbrink Kungshallen Sporthallen
2021-10-24 13:45 150020023 Bro IK - Hässelby SK IBK 8 - 7 , Fredrik Hallenberg Bro Sporthall
2021-10-24 18:30 150020022 Enebybergs IF (B) - Sigtuna IF IBK 10 - 3 Lars Sundlöf, Robert Lindén Säfström Danderyds Gymnasium
2021-10-24 18:45 150020021 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF 11 - 10 Thomas Larsson, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2021-10-31 11:45 150020029 Bro IK - Kungsängens IF 23 - 6 Lars Reuterhagen, Sadjad Nima Bro Sporthall
2021-10-31 14:00 150020025 Sigtuna IF IBK - Täby FC (B) 4 - 4 Alexander Hellström, Robert Lindén Säfström Prästängshallen
2021-10-31 15:00 150020030 Hässelby SK IBK - Enebybergs IF (B) 4 - 3 Thomas Josbrink, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2021-11-07 13:00 150020034 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 5 - 3 Tobias Jansson, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2021-11-07 15:00 150020031 Centralvägens IBK - IK Frej Täby IBK 5 - 5 Arne Brovig, Fredrik Nensén Väsby skolan
2021-11-07 17:45 150020035 Enebybergs IF (B) - Bro IK 7 - 7 Sadjad Nima, Shabbir Ahmed Danderyds Gymnasium
2021-11-14 13:15 150020041 Bro IK - Täby FC (B) 9 - 5 Thomas Gjutarenäfve, Oscar Olsson Berglund Bro Sporthall
2021-11-14 17:00 150020038 Bele Barkarby IF IBF - Centralvägens IBK 6 - 3 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Björkebyhallen
2021-11-14 19:15 150020040 Enebybergs IF (B) - Kungsängens IF 7 - 3 Sadjad Nima, Johan Hessing Danderyds Gymnasium
2021-11-21 12:45 150020048 Kungsängens IF - IK Frej Täby IBK 5 - 15 Ricky Bagge, Niklas Forsman Kungshallen Sporthallen
2021-11-21 16:00 150020044 Centralvägens IBK - Sigtuna IF IBK 11 - 4 Thomas Josbrink, Jan Erik Kristofersson Väsby skolan
2021-11-21 17:30 150020047 Täby FC (B) - Enebybergs IF (B) 4 - 4 Fredrik Hallenberg, Fredrik Nensén K-Rauta Arena
2021-12-04 14:45 150020051 Täby FC (B) - Kungsängens IF 12 - 8 Patrik Andersén, Magnus Berg K-Rauta Arena
2021-12-05 16:45 150020050 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK 3 - 7 Per Sundvall, Fabian Magnell Björkebyhallen
2021-12-05 17:00 150020054 Hässelby SK IBK - Centralvägens IBK 8 - 5 Thomas Josbrink, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2021-12-11 12:45 150020055 IK Frej Täby IBK - Sigtuna IF IBK 14 - 7 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Vikingavallen
2021-12-11 18:00 150020057 Centralvägens IBK - Bro IK 5 - 18 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Väsby skolan
2021-12-12 13:45 150020060 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF 8 - 11 Fredrik Hallenberg, Ricky Bagge Kungshallen Sporthallen
2021-12-19 17:45 150020064 Enebybergs IF (B) - Centralvägens IBK 3 - 2 Niklas Forsman, Robert Lindén Säfström Danderyds Gymnasium
2022-02-20 15:00 150020061 Sigtuna IF IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 8 Fredrik Nensén, Mimma Spasic Prästängshallen
2022-04-02 15:00 150020066 Hässelby SK IBK - IK Frej Täby IBK 19 - 5 Erik Nyman, Ricky Bagge Riddersvik
2022-01-08 17:30 150020068 Täby FC (B) - Centralvägens IBK 3 - 12 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk K-Rauta Arena
2022-01-09 11:00 150020070 Bro IK - IK Frej Täby IBK 9 - 2 Thomas Josbrink, Sadjad Nima Bro Sporthall
2022-01-09 18:15 150020071 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 6 Martin Mårtensson, Bjarne Hekkelstrand Hässelbyhallen
2022-02-06 14:30 150020072 Kungsängens IF - Sigtuna IF IBK 8 - 10 Bjarne Hekkelstrand, Patrik Andersén Kungshallen Sporthallen
2022-01-15 16:00 150020075 IK Frej Täby IBK - Enebybergs IF (B) 4 - 4 Mattias Lönnborg, Linus Söderblom Vikingavallen
2022-01-16 12:30 150020073 Sigtuna IF IBK - Hässelby SK IBK 6 - 9 Fredrik Nensén, Fredrik Hallenberg Prästängshallen
2022-01-16 13:45 150020074 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK 12 - 9 Thomas Josbrink, Ricky Bagge Björkebyhallen
2022-01-22 17:30 150020081 Täby FC (B) - IK Frej Täby IBK 3 - 2 Jakob Iskander, Fabian Magnell K-Rauta Arena
2022-01-23 12:30 150020083 Bro IK - Sigtuna IF IBK WO (5 - 0) Fredrik Nensén, Tobias Jansson Bro Sporthall
2022-01-23 13:30 150020084 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK 3 - 14 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Kungshallen Sporthallen
2022-01-23 17:15 150020082 Enebybergs IF (B) - Bele Barkarby IF IBF 3 - 11 Fredrik Nensén, Sadjad Nima Danderyds Gymnasium
2022-01-30 14:00 150020085 Sigtuna IF IBK - Enebybergs IF (B) 5 - 6 Anders Haag, Fredrik Nensén Prästängshallen
2022-01-30 15:00 150020089 Centralvägens IBK - Kungsängens IF 9 - 2 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Väsby skolan
2022-01-30 15:00 150020090 Hässelby SK IBK - Bro IK 7 - 9 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Hässelbyhallen
2022-01-30 18:30 150020086 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 7 - 4 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Björkebyhallen
2022-02-12 17:30 150020095 Enebybergs IF (B) - Hässelby SK IBK 12 - 5 Ricky Bagge, Arne Brovig Danderyds Gymnasium
2022-02-13 14:15 150020096 Kungsängens IF - Bro IK 7 - 11 Oscar Olsson Berglund, Aida Jönsson Kungshallen Sporthallen
2022-02-13 18:00 150020094 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK 3 - 5 Tobias Jansson, Niklas Forsman Grindtorpshallen
2022-02-19 15:30 150020099 IK Frej Täby IBK - Centralvägens IBK 6 - 4 Peter Lassfolk, Fredrik Nensén Vikingavallen
2022-02-19 17:45 150020102 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 12 - 2 Ricky Bagge, Fredrik Hallenberg Hässelbyhallen
2022-02-20 11:45 150020101 Bro IK - Enebybergs IF (B) 7 - 6 Martin Mårtensson, Mario Mallengren Bro Sporthall
2022-03-06 13:30 150020104 Centralvägens IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 6 William Albrecht, Jonas Edström Väsby skolan
2022-03-06 14:15 150020107 Täby FC (B) - Bro IK 3 - 7 Patrik Andersén, Fabian Magnell K-Rauta Arena
2022-03-23 20:00 150020108 Kungsängens IF - Enebybergs IF (B) 3 - 7 Niklas Forsman, Oscar Olsson Berglund Hagnäshallen
2022-03-12 14:45 150020111 IK Frej Täby IBK - Kungsängens IF 9 - 4 Fredrik Nensén, Martin Mårtensson Vikingavallen
2022-03-13 15:15 150020109 Sigtuna IF IBK - Centralvägens IBK 3 - 3 Arne Brovig, Fabian Magnell Prästängshallen
2022-03-13 19:30 150020112 Enebybergs IF (B) - Täby FC (B) 9 - 4 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Danderyds Gymnasium
2022-03-19 14:00 150020120 Kungsängens IF - Täby FC (B) 6 - 6 Martin Mårtensson, Lars Reuterhagen Hagnäshallen
2022-03-19 16:00 150020115 IK Frej Täby IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 8 Johan Nima, Patrik Andersén Vikingavallen
2022-03-20 15:30 150020117 Centralvägens IBK - Hässelby SK IBK 7 - 13 Stefano Bianque, William Hilmersson Väsby skolan
2022-03-27 13:00 150020125 Bro IK - Centralvägens IBK 10 - 5 Filip Lövenklint, Bjarne Hekkelstrand Bro Sporthall
2022-03-27 14:00 150020121 Sigtuna IF IBK - IK Frej Täby IBK 4 - 7 Lars Reuterhagen, Fabian Magnell Prästängshallen
2022-03-27 17:15 150020122 Bele Barkarby IF IBF - Kungsängens IF 15 - 3 Jonas Jatko, Lars Reuterhagen Björkebyhallen
2022-02-06 19:30 150020128 IK Frej Täby IBK - Hässelby SK IBK 8 - 5 Lars Reuterhagen, Ken Johansson Vikingavallen
2022-04-03 13:30 150020130 Centralvägens IBK - Enebybergs IF (B) 4 - 6 Fredrik Nensén, Erik Palmertz Väsby skolan
2022-04-03 16:45 150020127 Bele Barkarby IF IBF - Sigtuna IF IBK 12 - 4 Hampus Viking, William Rennerfelt Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bro IK 16 14 1 1 159-90 69 43
2. Bele Barkarby IF IBF 16 12 1 3 136-93 43 37
3. Hässelby SK IBK 16 9 1 6 141-92 49 28
4. Enebybergs IF (B) 16 8 3 5 97-78 19 27
5. IK Frej Täby IBK 16 8 2 6 98-92 6 26
6. Täby FC (B) 16 5 3 8 78-108 -30 18
7. Centralvägens IBK 16 4 3 9 91-103 -12 15
8. Sigtuna IF IBK 16 3 2 11 81-118 -37 11
9. Kungsängens IF 16 0 2 14 78-185 -107 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar veteraner division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-09-25 12:00 150022005 Nacka Wallenstam IBK - Segeltorps IF 2 - 7 Didrik Axen, Johan Engvall Myrsjöskolan
2021-09-25 17:30 150022001 FBI Tullinge (B) - IS Bar Central Nytorget 1 - 20 Martin Claësson, Mauricio Castillo Tullingehallen
2021-09-26 13:30 150022006 Kvarnbergsplans IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 5 Zana Guzel, Osama Abaied Kvarnbergshallen
2021-09-26 14:00 150022002 Vendelsö IK - Sörskogens IF 4 - 6 Jakub Horyna, Daniel Mårtensson Lyckeby Sporthall
2021-09-29 21:10 150022012 IS Bar Central Nytorget - Kvarnbergsplans IBK 22 - 1 Johan Hessing, Sadjad Nima Sätrahallen
2021-10-03 13:00 150022011 Sörskogens IF - FBI Tullinge (B) 12 - 7 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Glömstahallen
2021-10-03 13:15 150022007 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 6 - 6 Johan Hessing, Sadjad Nima Skogåshallen
2021-10-10 12:00 150022018 Sörskogens IF - IS Bar Central Nytorget 4 - 13 Heimo Lyly, My Källström Lyly Glömstahallen
2021-10-10 14:15 150022014 Vendelsö IK - Älta IF 5 - 6 Mats Andersson, Martin Claësson Lyckeby Sporthall
2021-10-10 18:00 150022017 Nacka Wallenstam IBK - Kvarnbergsplans IBK 6 - 9 Martin Eriksson, Ayub Aden Ormingehallen
2021-10-20 21:10 150022024 IS Bar Central Nytorget - Nacka Wallenstam IBK 11 - 1 Sadjad Nima, Johan Hessing Sätrahallen
2021-10-24 14:30 150022021 Segeltorps IF - Vendelsö IK 10 - 5 Tobias Jansson, Mauricio Castillo Glömstahallen
2021-10-24 18:00 150022022 Älta IF - FBI Tullinge (B) 11 - 8 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Stavsborgs sporthall
2021-10-31 13:00 150022030 Sörskogens IF - Älta IF 4 - 9 Karl-Johan Leijon, Tony Verho Kvarnbergshallen
2021-10-31 17:30 150022026 Vendelsö IK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 3 Sadjad Nima, Mauricio Castillo Lyckeby Sporthall
2022-03-19 10:10 150022025 FBI Tullinge (B) - Segeltorps IF 9 - 4 Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Glömstahallen
2021-11-06 17:00 150022032 Kvarnbergsplans IBK - Vendelsö IK 10 - 9 Sadjad Nima, Johan Nima Kvarnbergshallen
2021-11-07 12:00 150022034 Segeltorps IF - Sörskogens IF 6 - 11 Tony Verho, Martin Claësson Glömstahallen
2021-11-07 13:45 150022033 Skogås/Trångsunds IBK (B) - FBI Tullinge (B) 5 - 8 Sadjad Nima, Niclas Woxmark Skogåshallen
2021-11-14 13:00 150022042 Sörskogens IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 11 - 4 Karl-Johan Leijon, Mats Nordrup Glömstahallen
2021-11-14 14:15 150022038 Vendelsö IK - Nacka Wallenstam IBK 13 - 4 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Lyckeby Sporthall
2021-11-14 18:45 150022037 FBI Tullinge (B) - Kvarnbergsplans IBK 6 - 6 Martin Åkesson, Kent Budell Tullingehallen
2021-11-23 21:00 150022040 Älta IF - IS Bar Central Nytorget 1 - 5 Jonas Jatko, Thomas Gjutarenäfve Stavsborgs sporthall
2021-11-20 15:45 150022047 Segeltorps IF - Älta IF 6 - 2 Sezgin Youmer, Jonas Broström Kvarnbergshallen
2021-11-20 17:15 150022045 Kvarnbergsplans IBK - Sörskogens IF 5 - 12 Sezgin Youmer, Jonas Broström Kvarnbergshallen
2021-11-21 19:30 150022044 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge (B) 9 - 3 Shabbir Ahmed, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2021-12-04 14:45 150022051 Segeltorps IF - IS Bar Central Nytorget 2 - 12 Ayub Aden, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2021-12-04 16:15 150022054 Sörskogens IF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 4 Ayub Aden, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2021-12-05 15:45 150022052 Älta IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 2 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Stavsborgs sporthall
2021-12-11 13:00 150022059 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Segeltorps IF 6 - 6 Mauricio Castillo, Ulf Hedlund Skogåshallen
2021-12-12 12:45 150022058 Kvarnbergsplans IBK - Älta IF 9 - 12 Hampus Bergholm, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2022-02-09 21:10 150022060 IS Bar Central Nytorget - Vendelsö IK 19 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Mats Nordrup Sätrahallen
2021-12-19 12:00 150022063 Segeltorps IF - Kvarnbergsplans IBK 9 - 5 Jonas Jatko, Mauricio Castillo Glömstahallen
2022-01-18 21:05 150022064 Älta IF - Nacka Wallenstam IBK 4 - 5 Noel Akdemir, Imtiaz Karim Stavsborgs sporthall
2022-03-12 14:00 150022062 Skogås/Trångsunds IBK (B) - IS Bar Central Nytorget 3 - 17 , Patrik Andersén Skogåshallen
2022-03-19 17:30 150022061 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK 14 - 9 Gustav Levin, Michael Hillblom Tullingehallen
2022-01-05 21:10 150022072 IS Bar Central Nytorget - FBI Tullinge (B) 7 - 3 Sezgin Youmer, Johnny Mikael Claesson Sätrahallen
2022-01-09 13:00 150022068 Segeltorps IF - Nacka Wallenstam IBK 8 - 8 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Tomtbergahallen
2022-01-09 14:00 150022067 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Kvarnbergsplans IBK 4 - 10 Niclas Woxmark, Mattias Lönnborg Skogåshallen
2022-01-09 14:30 150022071 Sörskogens IF - Vendelsö IK 9 - 5 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Tomtbergahallen
2022-01-16 18:45 150022073 FBI Tullinge (B) - Sörskogens IF 14 - 11 Jan Erik Kristofersson, Aarre Hietanen Tullingehallen
2022-01-16 19:00 150022077 Nacka Wallenstam IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 5 - 6 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2022-03-19 16:45 150022078 Kvarnbergsplans IBK - IS Bar Central Nytorget 4 - 29 Zana Guzel, Aarre Hietanen Kvarnbergshallen
2022-01-22 15:00 150022079 Kvarnbergsplans IBK - Nacka Wallenstam IBK 8 - 4 Robert Milerud, Michael Leimer Kvarnbergshallen
2022-01-23 18:30 150022082 Älta IF - Vendelsö IK 5 - 7 Björn Landin, Roland Nester Stavsborgs sporthall
2022-02-23 20:15 150022084 IS Bar Central Nytorget - Sörskogens IF 8 - 3 Magnus Berg, Thomas Gjutarenäfve Kvarnbergshallen
2022-01-30 16:30 150022086 Vendelsö IK - Segeltorps IF 8 - 4 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Lyckeby Sporthall
2022-01-30 18:00 150022085 FBI Tullinge (B) - Älta IF 8 - 7 Nicholas Lindgren, Jonas Broström Tullingehallen
2022-01-30 19:30 150022089 Nacka Wallenstam IBK - IS Bar Central Nytorget 3 - 8 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2022-02-13 11:45 150022094 Segeltorps IF - FBI Tullinge (B) 3 - 2 Gustav Levin, Jonas Broström Glömstahallen
2022-02-13 12:30 150022093 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Vendelsö IK 3 - 10 Kari Malmros, Fredrik Hallenberg Skogåshallen
2022-03-16 20:15 150022095 Älta IF - Sörskogens IF 7 - 7 Jonas Jatko, Fredrik Hallenberg Kvarnbergshallen
2022-02-19 14:45 150022098 Vendelsö IK - Kvarnbergsplans IBK 8 - 8 Tobias Jansson, Viggo Modigh Lyckeby Sporthall
2022-02-19 17:45 150022097 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) WO (5 - 0) Tullingehallen
2022-02-20 14:30 150022102 Sörskogens IF - Segeltorps IF 15 - 7 Tommy Egman, Tuva Egman Glömstahallen
2022-02-06 15:00 150022104 Nacka Wallenstam IBK - Vendelsö IK 3 - 3 Linus Söderblom, Mats Nordrup Ormingehallen
2022-03-06 12:00 150022106 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Sörskogens IF 6 - 12 Martin Claësson, Jakub Horyna Skogåshallen
2022-03-06 13:30 150022105 Kvarnbergsplans IBK - FBI Tullinge (B) 10 - 11 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Kvarnbergshallen
2022-03-23 20:30 150022108 IS Bar Central Nytorget - Älta IF 10 - 5 Jonas Jatko, Magnus Berg Sätrahallen
2022-03-13 14:30 150022114 Sörskogens IF - Kvarnbergsplans IBK 7 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Glömstahallen
2022-03-13 17:45 150022112 Älta IF - Segeltorps IF 5 - 3 Mats Nordrup, Ulf Hedlund Stavsborgs sporthall
2022-03-13 20:30 150022109 FBI Tullinge (B) - Nacka Wallenstam IBK 5 - 12 Håkan Taxén, Andreas Persson Stenberg Tullingehallen
2022-03-16 21:10 150022120 IS Bar Central Nytorget - Segeltorps IF 14 - 4 Tobias Jansson, Magnus Berg Sätrahallen
2022-03-19 14:45 150022119 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Älta IF 3 - 10 Maryan Hrabovuk, Erik Palmertz Skogåshallen
2022-03-20 17:30 150022117 Nacka Wallenstam IBK - Sörskogens IF 6 - 6 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Ormingehallen
2022-03-27 11:00 150022123 Segeltorps IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 4 - 4 Jonas Edström, Jakub Horyna Glömstahallen
2022-03-27 15:15 150022124 Älta IF - Kvarnbergsplans IBK 4 - 13 Johnny Mikael Claesson, Martin Claësson Stavsborgs sporthall
2022-03-27 16:30 150022122 Vendelsö IK - IS Bar Central Nytorget 4 - 24 Anthon Rosén, Alexander Rosén Lyckeby Sporthall
2022-03-30 20:30 150022132 IS Bar Central Nytorget - Skogås/Trångsunds IBK (B) 13 - 5 Sezgin Youmer, Thomas Gjutarenäfve Sätrahallen
2022-04-03 13:30 150022131 Kvarnbergsplans IBK - Segeltorps IF 7 - 13 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Kvarnbergshallen
2022-04-03 16:30 150022127 Vendelsö IK - FBI Tullinge (B) 19 - 7 Niklas Lundberg, Ella Lassen Eriksson Lyckeby Sporthall
2022-04-03 17:15 150022130 Nacka Wallenstam IBK - Älta IF 6 - 6 Christoffer Castwall, Melvin Lindkvist Ormingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Bar Central Nytorget 16 16 0 0 232-45 187 48
2. Sörskogens IF 16 9 3 4 134-109 25 30
3. Älta IF 16 7 2 7 101-101 0 23
4. FBI Tullinge (B) 16 7 1 8 111-145 -34 22
5. Segeltorps IF 16 6 3 7 96-115 -19 21
6. Vendelsö IK 16 6 2 8 117-135 -18 20
7. Kvarnbergsplans IBK 16 6 2 8 118-161 -43 20
8. Nacka Wallenstam IBK 16 3 6 7 84-107 -23 15
9. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 16 1 3 12 65-140 -75 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis