Pantamera Juniorer Division 2 (2021/22)

Gruppspel
Pantamera Damjuniorer division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
150034006 Huddinge IBS (C) - Rotebro IS IBK Glömstahallen
2021-09-26 15:45 150034002 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK 4 - 9 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Vaxholm innebandyhallen
2021-11-28 11:15 150034133 Huddinge IBS (C) - Järfälla IBK 5 - 3 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2021-11-28 16:00 150034134 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK 2 - 6 Sabina Åström, Ida Sandberg K-Rauta Arena
2022-03-12 15:00 150034152 Vallentuna IBK / IK Frej - Hässelby SK IBK 5 - 5 Jan Lingemark, Johan Engvall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-10-03 16:00 150034012 Järfälla IBK - Huddinge IBS (C) 5 - 3 Michael Leimer, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2021-10-03 19:00 150034010 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 10 - 4 Sabina Åström, Ida Sandberg K-Rauta Arena
2021-10-23 14:45 150034008 Vallentuna IBK / IK Frej - Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK 2 - 3 Roger Nyström, Sabina Åström Vikingavallen
150034016 Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK - Rotebro IS IBK Rosershallen
2021-10-09 14:15 150034146 Vallentuna IBK / IK Frej - Huddinge IBS (C) 2 - 6 Ella Lassen Eriksson, Per Sundvall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2021-10-09 16:30 150034018 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK 2 - 5 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Hässelbyhallen
2022-02-10 20:45 150034138 Täby FC (B) - Vaxholms IBF 9 - 2 Sadjad Nima, Johan Hessing Grindtorpshallen
2021-10-15 20:15 150034019 Huddinge IBS (C) - Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK 7 - 4 Osama Abaied, Filip Lövenklint Glömstahallen
2021-10-16 17:15 150034023 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 4 - 3 Jonas Edström, Anton Fritshammar K-Rauta Arena
2021-10-17 15:45 150034021 Vallentuna IBK / IK Frej - Vaxholms IBF 5 - 5 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
150034026 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK Vaxholm innebandyhallen
2021-10-24 16:45 150034149 Vaxholms IBF - Huddinge IBS (C) 3 - 3 Arne Brovig, Jan Lingemark Vaxholm innebandyhallen
2021-11-12 19:30 150034151 Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK - Hässelby SK IBK 6 - 3 Kjell Svensson, Jan Lingemark Prästängshallen
2021-11-14 19:45 150034029 Täby FC (B) - Järfälla IBK 4 - 2 Erik Palmertz, Fredrik Hallenberg K-Rauta Arena
2021-10-10 09:15 150034034 Vallentuna IBK / IK Frej - Hässelby SK IBK 7 - 4 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Vikingavallen
2021-12-20 19:00 150034032 Huddinge IBS (C) - Vaxholms IBF 7 - 4 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Fleminghallen A
2022-04-02 14:00 150034036 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK 6 - 4 Amanda Törner, Martin Mårtensson Viksjö Sporthall
150034042 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK Hässelbyhallen
2021-11-26 19:00 150034041 Täby FC (B) - Vallentuna IBK / IK Frej 4 - 6 Roger Nyström, Per Sundvall K-Rauta Arena
2021-11-28 18:30 150034139 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK 2 - 3 Björn Söderström, Bjarne Hekkelstrand Hässelbyhallen
2022-02-06 16:00 150034145 Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK - Vaxholms IBF 7 - 2 Niklas Forsman, Per Sundvall Prästängshallen
150034046 Rotebro IS IBK - Täby FC (B)
2021-11-20 17:00 150034045 Huddinge IBS (C) - Hässelby SK IBK 7 - 0 Karima Sharipova, Hanna Woxmark Tomtbergahallen
2021-11-26 19:00 150034043 Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK - Vaxholms IBF 11 - 5 Lars Reuterhagen, Erik Palmertz Rosershallen
2022-02-04 20:00 150034150 Täby FC (B) - Vallentuna IBK / IK Frej 4 - 5 Per Sundvall, Jan Lingemark K-Rauta Arena
2021-12-04 13:15 150034053 Täby FC (B) - Huddinge IBS (C) 4 - 5 Magnus Berg, Patrik Andersén K-Rauta Arena
2021-12-04 14:30 150034051 Vallentuna IBK / IK Frej - Järfälla IBK 2 - 4 Lars Samuelsson, Imtiaz Karim Vikingavallen
2021-12-05 16:15 150034135 Vaxholms IBF - Hässelby SK IBK 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Thomas Larsson Vaxholm innebandyhallen
150034056 Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK - Hässelby SK IBK
150034059 Rotebro IS IBK - Vallentuna IBK / IK Frej
2021-12-12 11:00 150034141 Huddinge IBS (C) - Täby FC (B) 3 - 0 Shabbir Ahmed, Jonas Jatko Kvarnbergshallen
2022-03-31 20:15 150034060 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 9 - 1 Tobias Jansson, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
150034062 Rotebro IS IBK - Järfälla IBK
2021-12-19 12:00 150034065 Täby FC (B) - Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK 6 - 7 Theodore Idevall, Roger Nyström K-Rauta Arena
2021-12-19 14:15 150034063 Vallentuna IBK / IK Frej - Huddinge IBS (C) 3 - 3 Johan Nima, Björn Söderström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-04-07 20:15 150034147 Järfälla IBK - Vaxholms IBF 8 - 1 Sezgin Youmer, Imtiaz Karim Kallhälls sporthall
2022-01-08 11:45 150034067 Rotebro IS IBK - Huddinge IBS (C) 1 - 1 Martin Mårtensson, Jan Erik Kristofersson Rotebrohallen (Nya)
2022-01-08 12:15 150034140 Vallentuna IBK / IK Frej - Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK 3 - 2 Peter Lassfolk, Isabelle Lassfolk Vikingavallen
2022-01-09 15:15 150034071 Hässelby SK IBK - Vaxholms IBF 5 - 1 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Hässelbyhallen
2022-01-09 18:45 150034144 Täby FC (B) - Järfälla IBK 2 - 4 Lars Reuterhagen, Johnn Wahlgren K-Rauta Arena
2022-01-15 12:15 150034076 Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK - Vallentuna IBK / IK Frej 1 - 5 Jan Erik Kristofersson, Thomas Larsson Rosershallen
2022-01-15 17:15 150034074 Vaxholms IBF - Täby FC (B) 2 - 17 Magnus Westerberg, Roger Nyström Vaxholm innebandyhallen
2022-02-22 20:00 150034078 Huddinge IBS (C) - Järfälla IBK 3 - 0 Melhvin Pettersson, Tobias Jansson Tomtbergahallen
2022-01-23   Uppskj. 150034084 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK Uppskj. Viksjö Sporthall
2022-01-23 17:45 150034143 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK / IK Frej 3 - 2 Roger Nyström, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2022-03-20 18:00 150034080 Rotebro IS IBK - Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK 7 - 5 Magnus Berg, Ricky Bagge Rotebrohallen (Nya)
2022-04-20 19:45 150034148 Huddinge IBS (C) - Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK WO (5 - 0) , Fredrik Hallenberg Tomtbergahallen
2022-01-29 11:30 150034090 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) 8 - 5 Robert Milerud, Michael Leimer Hässelbyhallen
2022-01-30 15:30 150034088 Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK - Huddinge IBS (C) 2 - 6 Roger Nyström, Magnus Westerberg Prästängshallen
2022-01-30 15:45 150034086 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK / IK Frej 1 - 1 Lars Samuelsson, Peter Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2022-02-05 13:30 150034093 Rotebro IS IBK - Vaxholms IBF 2 - 3 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Rotebrohallen (Nya)
2022-02-06 11:45 150034096 Järfälla IBK - Täby FC (B) 6 - 3 Andreas Mattsson, Jan Lingemark Viksjö Sporthall
2022-02-12 14:45 150034102 Hässelby SK IBK - Vallentuna IBK / IK Frej 2 - 4 Sadjad Nima, Johan Hessing Hässelbyhallen
2022-02-12 17:30 150034098 Vaxholms IBF - Huddinge IBS (C) 2 - 7 Lars Samuelsson, Dennis Svensson Vaxholm innebandyhallen
2022-03-28 20:00 150034100 Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK - Järfälla IBK 1 - 2 Johan Ståhl, Daniel Kölborn Rosershallen
2022-02-19 14:45 150034107 Vallentuna IBK / IK Frej - Täby FC (B) 2 - 2 Magnus Berg, Ludwig Idevall Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-02-20 14:15 150034137 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS (C) 4 - 5 Ricky Bagge, Totte Hallgren Hässelbyhallen
2022-02-20 15:15 150034142 Järfälla IBK - Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK 3 - 3 Håkan Taxén, Johan Nima Viksjö Sporthall
2022-04-04 20:00 150034106 Rotebro IS IBK - Hässelby SK IBK 3 - 8 Magnus Berg, Jan Lingemark Rotebrohallen (Nya)
2022-03-13 14:00 150034114 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS (C) 4 - 1 Johan Hessing, Patrik Andersén Hässelbyhallen
2022-03-13 16:45 150034110 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK 2 - 8 Per Sundvall, Lars Samuelsson Vaxholm innebandyhallen
2022-03-13 19:00 150034113 Täby FC (B) - Rotebro IS IBK 8 - 2 Julius Olesen, Magnus Johansson K-Rauta Arena
2022-04-10 14:15 150034136 Järfälla IBK - Vallentuna IBK / IK Frej 6 - 5 Johan Hessing, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2022-03-18 20:15 150034118 Huddinge IBS (C) - Täby FC (B) 5 - 1 Johan Hessing, Hampus Bergholm Glömstahallen
2022-03-20 14:15 150034120 Järfälla IBK - Vallentuna IBK / IK Frej 5 - 1 Aarre Hietanen, Johnn Wahlgren Viksjö Sporthall
2022-03-26 13:45 150034123 Vallentuna IBK / IK Frej - Rotebro IS IBK 6 - 0 Theo Briston, Roger Nyström Rosendalsskolan Norra Sporthall
2022-03-26 15:45 150034122 Vaxholms IBF - Järfälla IBK 1 - 8 Lars Samuelsson, Isabelle Lassfolk Vaxholm innebandyhallen
2022-03-26 16:45 150034126 Hässelby SK IBK - Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK 3 - 4 Isak Ålenius, Elliot Karlsson Hässelbyhallen
2022-03-24 21:00 150034153 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 5 - 6 Theodore Idevall, Johan Hessing Grindtorpshallen
2022-03-30 19:30 150034131 Huddinge IBS (C) - Vallentuna IBK / IK Frej 2 - 4 Jonas Jatko, Martin Claësson Tomtbergahallen
2022-04-01 19:00 150034129 Sigtuna IF IBK /RA 19 IBK - Täby FC (B) 7 - 4 Sezgin Youmer, Imtiaz Karim Rosershallen
2022-04-03 16:00 150034132 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK 4 - 0 Kevin Helly, Malva Sölvemark Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Järfälla IBK 18 14 1 3 83-43 40 43
2. Huddinge IBS (C) 19 13 3 3 84-46 38 42
3. Vallentuna IBK / IK Frej 19 8 5 6 70-62 8 29
4. Sigtuna IF IBK / RA 19 IBK 18 9 1 8 81-73 8 28
5. Hässelby SK IBK 17 7 1 9 73-72 1 22
6. Täby FC (B) 19 6 1 12 94-85 9 19
7. Vaxholms IBF 19 2 3 14 49-133 -84 9
8. Rotebro IS IBK 7 1 1 5 15-35 -20 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Damjuniorer division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2021-10-10 17:00 150035006 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Nacka IBK 9 - 4 Kari Malmros, Tobias Jansson Strandhallen - Tyresö
2021-11-07 13:30 150035005 Vendelsö IK (A) - Täby FC (C) 4 - 12 Kenneth Johansson, Jouni Kekkonen Lyckeby Sporthall
2021-11-26 18:45 150035003 Huddinge IBS (B) - FBI Tullinge (B) 2 - 3 Hampus Bergholm, Shabbir Ahmed Glömstahallen
2022-02-11 18:30 150035004 Högdalens AIS/Hammarby IF IBF - Sköndals IK (B) 7 - 5 Niklas Lundberg, Jonas Jatko Högdalshallen
2021-10-03 17:30 150035008 Täby FC (C) - Högdalens AIS/Hammarby IF IBF 4 - 2 Jonas Edström, Alexander Mattsson K-Rauta Arena
2021-10-03 17:30 150035009 Sköndals IK (B) - Huddinge IBS (B) 6 - 2 Daniel Mårtensson, Malva Sölvemark Sköndalshallen
2021-10-04 19:30 150035007 Nacka IBK - Vendelsö IK (A) 2 - 9 Niklas Lundberg, Sadjad Nima Lyckeby Sporthall
2021-10-27 20:10 150035011 Älvsjö AIK IBF - Västerhaninge IBK 4 - 3 Manne Jahnsson, Imtiaz Karim Kämpetorpshallen 2
2021-10-08 20:00 150035015 Huddinge IBS (B) - Täby FC (C) 7 - 0 Aarre Hietanen, Gustav Levin Glömstahallen
2021-10-09 10:30 150035016 Högdalens AIS/Hammarby IF IBF - Nacka IBK 0 - 0 Max Sjöberg, Malva Sölvemark Högdalshallen
2021-10-10 18:00 150035013 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge (B) 1 - 3 Shabbir Ahmed, Kenneth Johansson Åbyhallen - Haninge
2021-11-26 18:30 150035017 Vendelsö IK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 6 Niklas Lundberg, Aldin Imamovic Lyckeby Sporthall
2021-10-15 20:00 150035023 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF 3 - 4 Per Sundvall, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2021-10-17 12:00 150035019 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Högdalens AIS/Hammarby IF IBF 2 - 2 Niclas Woxmark, Fredrik Bousset Tyresöhallen
2021-10-17 16:45 150035022 Sköndals IK (B) - Västerhaninge IBK 9 - 3 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve Sköndalshallen
2021-10-17 17:45 150035020 Nacka IBK - Huddinge IBS (B) 2 - 5 Shabbir Ahmed, Magnus Berg Ormingehallen
2021-10-22 18:45 150035027 Huddinge IBS (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 6 Daniel Mårtensson, Imtiaz Karim Glömstahallen
2021-10-23 12:45 150035025 Västerhaninge IBK - Täby FC (C) 2 - 2 Hanna Woxmark, Niclas Woxmark Åbyhallen - Haninge
2021-10-23 16:00 150035030 Älvsjö AIK IBF - Sköndals IK (B) 1 - 4 Ella Lassen Eriksson, Can Asal Kämpetorpshallen 2
2021-10-23 16:15 150035028 Högdalens AIS/Hammarby IF IBF - Vendelsö IK (A) 3 - 1 Christian Ljunggren, Johnny Mikael Claesson Sjöstadshallen
2021-10-30 11:30 150035034 Täby FC (C) - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Imtiaz Karim, Arne Brovig K-Rauta Arena
2021-10-31 15:45 150035035 Sköndals IK (B) - FBI Tullinge (B) 7 - 5 Can Asal, Lucas Werelius Sköndalshallen
2021-12-01 20:30 150035031 Vendelsö IK (A) - Huddinge IBS (B) 4 - 2 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2021-12-02 19:30 150035033 Nacka IBK - Västerhaninge IBK 3 - 5 Johan Hessing, Daniel Mårtensson Myrsjöskolan
2021-11-12 18:45 150035039 Huddinge IBS (B) - Högdalens AIS/Hammarby IF IBF 1 - 6 Johan Hessing, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2021-11-13 13:30 150035037 Västerhaninge IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 9 Oscar Olsson Berglund, Johan Hessing Åbyhallen - Haninge
2021-11-13 15:30 150035041 FBI Tullinge (B) - Täby FC (C) 6 - 2 Linus Löfstedt, Kim Svedberg Tullingehallen
2021-11-13 16:45 150035042 Älvsjö AIK IBF - Nacka IBK 12 - 8 Mattias Patrik Robert Thorsén, Hampus Bergholm Kämpetorpshallen 2
2021-11-21 11:30 150035047 Täby FC (C) - Sköndals IK (B) 10 - 3 Petra Dynesius, Roger Nyström K-Rauta Arena
2021-11-21 15:00 150035045 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 4 - 4 Niclas Woxmark, Sadjad Nima Strandhallen - Tyresö
2021-11-21 18:00 150035046 Nacka IBK - FBI Tullinge (B) 1 - 6 Johnny Mikael Claesson, Shabbir Ahmed Ormingehallen
2022-03-30 20:30 150035044 Vendelsö IK (A) - Västerhaninge IBK 7 - 1 Aldin Imamovic, Ej offentliggjord, Niklas Lundberg, Ej offentliggjord Lyckeby Sporthall
2021-12-03 20:00 150035053 FBI Tullinge (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 3 Hampus Bergholm, Mauricio Castillo Tullingehallen
2021-12-04 12:15 150035049 Västerhaninge IBK - Högdalens AIS/Hammarby IF IBF 2 - 3 Hanna Woxmark, Mats Nordrup Åbyhallen - Haninge
2021-12-04 16:30 150035054 Älvsjö AIK IBF - Vendelsö IK (A) 7 - 5 Anton Fritshammar, Hampus Bergholm Kämpetorpshallen 2
2021-12-05 12:30 150035052 Sköndals IK (B) - Nacka IBK 3 - 5 Niklas Lundberg, Sadjad Nima Sköndalshallen
2021-12-10 18:45 150035055 Huddinge IBS (B) - Västerhaninge IBK 6 - 6 Per Sundvall, Hampus Bergholm Glömstahallen
2021-12-11 11:45 150035056 Högdalens AIS/Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Niklas Lundberg, Tommy Egman Högdalshallen
2021-12-12 11:30 150035058 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Sköndals IK (B) 7 - 7 Niklas Lundberg, Magnus Berg Tyresöhallen
2021-12-12 12:30 150035059 Nacka IBK - Täby FC (C) 5 - 8 Malva Sölvemark, Kevin Helly Ormingehallen
2021-12-13 19:30 150035057 Vendelsö IK (A) - FBI Tullinge (B) 6 - 3 Aldin Imamovic, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2021-12-18 18:45 150035065 FBI Tullinge (B) - Högdalens AIS/Hammarby IF IBF 5 - 2 Zana Guzel, Osama Abaied Tullingehallen
2021-12-19 12:00 150035064 Sköndals IK (B) - Vendelsö IK (A) 3 - 2 Petra Dynesius, Gustaf Reimer Sköndalshallen
2022-01-26 20:15 150035066 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS (B) 6 - 4 William Albrecht, Viggo Modigh Kämpetorpshallen 2
2022-01-27 20:45 150035063 Täby FC (C) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 0 - 1 Johan Hessing, Peter Lassfolk Grindtorpshallen
2022-01-09 10:45 150035068 Täby FC (C) - Vendelsö IK (A) 7 - 2 Malva Sölvemark, Steffanie Bramer K-Rauta Arena
2022-01-09 12:45 150035067 Nacka IBK - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 0 - 7 Osama Abaied, Daniel Karlsson Ormingehallen
2022-01-09 19:00 150035070 FBI Tullinge (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 8 Niclas Woxmark, Johan Nima Tullingehallen
2022-03-30 19:45 150035069 Sköndals IK (B) - Högdalens AIS/Hammarby IF IBF 2 - 8 Ulf Hedlund, Mats Nordrup Sjöstadshallen
2022-01-14 18:45 150035075 Huddinge IBS (B) - Sköndals IK (B) 5 - 3 Melhvin Pettersson, Viggo Modigh Glömstahallen
2022-01-15 11:00 150035073 Västerhaninge IBK - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Åbyhallen - Haninge
2022-01-15 15:00 150035077 Vendelsö IK (A) - Nacka IBK 4 - 2 Kari Malmros, Osama Abaied Lyckeby Sporthall
2022-03-11 18:30 150035076 Högdalens AIS/Hammarby IF IBF - Täby FC (C) 2 - 5 Hampus Bergholm, Ella Lassen Eriksson Högdalshallen
2022-01-21 19:45 150035080 Nacka IBK - Högdalens AIS/Hammarby IF IBF 4 - 4 Johan Ståhl, Kevin Helly Ormingehallen
2022-01-22 13:00 150035081 Täby FC (C) - Huddinge IBS (B) 5 - 7 Filip Lövenklint, Simon Fröberg K-Rauta Arena
2022-01-22 14:45 150035079 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (A) 8 - 4 Eskil Simonsen, Alexander Potapeiko Fornuddshallen
2022-04-18 19:15 150035083 FBI Tullinge (B) - Västerhaninge IBK 4 - 2 Ella Lassen Eriksson, Johan Hessing Tullingehallen
2022-01-30 16:15 150035087 Huddinge IBS (B) - Nacka IBK 6 - 2 Hampus Bergholm, Sebastian Öhman Glömstahallen
2022-02-22 19:15 150035085 Västerhaninge IBK - Sköndals IK (B) 3 - 3 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Åbyhallen - Haninge
2022-03-31 19:35 150035088 Högdalens AIS/Hammarby IF IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 4 Gustav Levin, Kevin Helly Sjöstadshallen
2022-04-30 12:30 150035090 Älvsjö AIK IBF - FBI Tullinge (B) 9 - 1 Manne Jahnsson, Tobias Jansson Kämpetorpshallen 2
2022-02-05 16:30 150035094 Täby FC (C) - Västerhaninge IBK 6 - 3 Gustaf Reimer, William Rennerfelt K-Rauta Arena
2022-02-06 12:00 150035092 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (B) 1 - 4 Johan Nima, Niklas Lundberg Tyresöhallen
2022-02-06 16:45 150035095 Sköndals IK (B) - Älvsjö AIK IBF 3 - 9 Tommy Egman, Hampus Bergholm Sköndalshallen
2022-03-20 12:00 150035091 Vendelsö IK (A) - Högdalens AIS/Hammarby IF IBF 4 - 1 Linnea Westerlund, Malva Sölvemark Lyckeby Sporthall
2022-01-30 16:15 150035101 FBI Tullinge (B) - Sköndals IK (B) 2 - 2 Nicholas Lindgren, Jonas Broström Tullingehallen
2022-02-12 13:15 150035097 Västerhaninge IBK - Nacka IBK 5 - 6 Aldin Imamovic, Martin Eriksson Åbyhallen - Haninge
2022-02-12 16:30 150035102 Älvsjö AIK IBF - Täby FC (C) 6 - 1 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Kämpetorpshallen 2
2022-02-14 20:15 150035099 Huddinge IBS (B) - Vendelsö IK (A) 0 - 6 Fredrik Hallenberg, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2022-02-17 19:15 150035106 Nacka IBK - Älvsjö AIK IBF 4 - 5 Gustav Levin, Robert Milerud Myrsjöskolan
2022-02-19 11:00 150035103 Högdalens AIS/Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (B) 5 - 3 Johnny Mikael Claesson, Kevin Helly Sjöstadshallen
2022-02-20 11:30 150035105 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Västerhaninge IBK 3 - 3 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Tyresöhallen
2022-02-20 12:45 150035107 Täby FC (C) - FBI Tullinge (B) 6 - 1 Petra Dynesius, Svedje Ohlson K-Rauta Arena
2022-03-12 13:00 150035109 Västerhaninge IBK - Vendelsö IK (A) 5 - 4 Mario Mallengren, Johan Hessing Åbyhallen - Haninge
2022-03-13 15:00 150035112 Sköndals IK (B) - Täby FC (C) 2 - 3 Johnny Mikael Claesson, Gustav Levin Sköndalshallen
2022-03-13 19:00 150035113 FBI Tullinge (B) - Nacka IBK 6 - 3 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Tullingehallen
2022-03-18 19:30 150035114 Älvsjö AIK IBF - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 1 Niklas Lundberg, Johnny Mikael Claesson Västertorpshallen
2022-03-19 10:15 150035116 Högdalens AIS/Hammarby IF IBF - Västerhaninge IBK 3 - 2 Johnny Mikael Claesson, Oscar Ekman Högdalshallen
2022-03-19 14:15 150035117 Vendelsö IK (A) - Älvsjö AIK IBF 7 - 7 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2022-03-19 17:30 150035119 Nacka IBK - Sköndals IK (B) 5 - 5 Christoffer Castwall, Melvin Lindkvist Ormingehallen
2022-03-20 14:30 150035118 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - FBI Tullinge (B) 9 - 6 Hampus Bergholm, Tommy Egman Strandhallen - Tyresö
2022-03-26 12:15 150035121 Västerhaninge IBK - Huddinge IBS (B) 3 - 4 Kenneth Johansson, Linus Söderblom Åbyhallen - Haninge
2022-03-26 16:15 150035126 Älvsjö AIK IBF - Högdalens AIS/Hammarby IF IBF 2 - 3 Sezgin Youmer, Jakob Jansson Kämpetorpshallen 2
2022-03-27 13:15 150035123 Täby FC (C) - Nacka IBK 4 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud K-Rauta Arena
2022-03-27 13:15 150035124 Sköndals IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 1 - 9 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sköndalshallen
2022-03-27 18:00 150035125 FBI Tullinge (B) - Vendelsö IK (A) 2 - 5 Hampus Bergholm, Tommy Egman Tullingehallen
2022-04-02 11:15 150035129 Högdalens AIS/Hammarby IF IBF - FBI Tullinge (B) 8 - 0 Malva Sölvemark, Kevin Helly Sjöstadshallen
2022-04-02 15:30 150035131 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Täby FC (C) 4 - 4 Steffanie Bramer, Niclas Woxmark Strandhallen - Tyresö
2022-04-03 15:00 150035130 Vendelsö IK (A) - Sköndals IK (B) 5 - 4 Niklas Lundberg, Ella Lassen Eriksson Lyckeby Sporthall
2022-04-07 19:15 150035128 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF 1 - 7 Johan Hessing, Magnus Berg Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 18 9 8 1 93-56 37 35
2. Täby FC (C) 18 11 2 5 82-60 22 35
3. Högdalens AIS/ Hammarby IF IBF 18 10 4 4 66-48 18 34
4. Älvsjö AIK IBF 18 10 3 5 89-61 28 33
5. Vendelsö IK (A) 18 9 1 8 82-75 7 28
6. Huddinge IBS (B) 18 8 1 9 70-75 -5 25
7. FBI Tullinge (B) 18 7 2 9 63-80 -17 23
8. Sköndals IK (B) 18 5 4 9 72-91 -19 19
9. Västerhaninge IBK 18 3 4 11 55-81 -26 13
10. Nacka IBK 18 2 3 13 58-103 -45 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis