Division 3 Herr (2022/23)

Gruppspel
Herrar division 3 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 13:15 150002003 Högdalens AIS (A) - Rosersberg Arlanda IBK 7 - 6 Johnny Mikael Claesson, Erik Palmertz Högdalshallen
2022-09-24 15:15 150002001 Hässelby SK IBK (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 3 - 7 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Hässelbyhallen
2022-09-25 10:45 150002002 Älvsjö AIK IBF (B) - IBK Bandhagen 4 - 2 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Västertorpshallen
2022-09-25 13:15 150002004 Huvudstadens IBK - Duvbo IK (A) 6 - 10 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Sköndalshallen
2022-09-25 15:00 150002005 Sköndals IK (A) - Högalids IF (A) 7 - 3 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Sköndalshallen
2022-10-08 11:15 150002007 Duvbo IK (A) - Högdalens AIS (A) 8 - 5 Emilia Tuomela, Elin Holm Brotorpshallen
2022-10-08 13:00 150002009 IBK Bandhagen - Hässelby SK IBK (B) 2 - 3 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Högdalshallen
2022-10-09 12:30 150002008 Rosersberg Arlanda IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 4 Isak Ålenius, Robert Lindén Säfström Ekilla Sporthall
2022-10-09 16:15 150002006 Högalids IF (A) - Huvudstadens IBK 4 - 11 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Eriksdalshallen
2022-10-10 21:00 150002010 IBF Offensiv Lidingö (B) - Sköndals IK (A) 8 - 9 Johnny Mikael Claesson, Mikael Ferneback Torsviks Idrottshall
2022-10-15 10:15 150002013 Högdalens AIS (A) - Högalids IF (A) 6 - 6 Johnny Mikael Claesson, Niklas Lundberg Högdalshallen
2022-10-15 14:30 150002011 Hässelby SK IBK (B) - Rosersberg Arlanda IBK 1 - 6 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Hässelbyhallen
2022-10-15 14:30 150002015 IBK Bandhagen - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 4 Kent Budell, Gustav Levin Farstahallen 1
2022-10-16 10:15 150002012 Älvsjö AIK IBF (B) - Duvbo IK (A) 6 - 0 Kenny Ly, Mauricio Castillo Västertorpshallen
2022-10-16 14:30 150002014 Huvudstadens IBK - Sköndals IK (A) 6 - 4 Kim Svedberg, Annie Nordmark Sköndalshallen
2022-10-28 19:15 150002019 Rosersberg Arlanda IBK - IBK Bandhagen 3 - 5 Jan Erik Kristofersson, Fabian Fahimi Ekilla Sporthall
2022-10-29 12:15 150002018 Duvbo IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 4 Johan Nima, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2022-10-30 13:30 150002017 Högalids IF (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 4 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Eriksdalshallen
2022-10-30 18:30 150002016 Sköndals IK (A) - Högdalens AIS (A) 8 - 2 Andreas Persson Stenberg, Stefano Bianque Sköndalshallen
2022-10-31 21:00 150002020 IBF Offensiv Lidingö (B) - Huvudstadens IBK 4 - 10 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Torsviks Idrottshall
2022-11-01 19:30 150002022 Älvsjö AIK IBF (B) - Sköndals IK (A) 4 - 1 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Kämpetorpshallen 2
2022-11-05 11:30 150002024 Rosersberg Arlanda IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 7 - 5 Kevin Neemé, Mohamed Abdirisak Ekilla Sporthall
2022-11-05 15:00 150002023 Högdalens AIS (A) - Huvudstadens IBK 5 - 11 Imtiaz Karim, Mauricio Castillo Högdalshallen
2022-11-12 16:00 150002025 IBK Bandhagen - Duvbo IK (A) 0 - 5 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Högdalshallen
2023-02-25 15:00 150002021 Hässelby SK IBK (B) - Högalids IF (A) 5 - 7 Mikael Ferneback, Mauricio Castillo Hässelbyhallen
2022-11-20 11:45 150002028 Högalids IF (A) - IBK Bandhagen 6 - 5 Martin Åkesson, Kent Budell Eriksdalshallen
2022-11-20 12:00 150002029 Duvbo IK (A) - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 3 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Löthallen
2022-11-20 17:45 150002027 Sköndals IK (A) - Hässelby SK IBK (B) 10 - 3 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Sköndalshallen
2022-11-20 19:15 150002026 Huvudstadens IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 7 - 8 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Sköndalshallen
2023-01-14 17:45 150002030 IBF Offensiv Lidingö (B) - Högdalens AIS (A) 3 - 7 William Hilmersson, Stefano Bianque Torsviks Idrottshall
2022-11-26 12:15 150002035 IBK Bandhagen - Sköndals IK (A) 10 - 9 Niklas Lundberg, Johnny Mikael Claesson Högdalshallen
2022-11-26 15:00 150002033 Duvbo IK (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) 7 - 5 Ricky Bagge, Annie Nordmark Brotorpshallen
2022-11-27 11:30 150002032 Älvsjö AIK IBF (B) - Högdalens AIS (A) 4 - 2 Alexander Rosén, Anthon Rosén Västertorpshallen
2022-11-27 12:30 150002034 Rosersberg Arlanda IBK - Högalids IF (A) 8 - 3 Alexander Mattsson, Jan Erik Kristofersson Ekilla Sporthall
2022-11-27 14:30 150002031 Hässelby SK IBK (B) - Huvudstadens IBK 3 - 11 Linus Söderblom, Mohamed Abdirisak Hässelbyhallen
2022-12-03 11:30 150002036 Högdalens AIS (A) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 3 Håkan Taxén, Linus Söderblom Högdalshallen
2022-12-04 11:30 150002039 Högalids IF (A) - Duvbo IK (A) 8 - 10 Jonas Edström, Jakub Horyna Eriksdalshallen
2022-12-04 16:15 150002038 Sköndals IK (A) - Rosersberg Arlanda IBK 5 - 5 Can Asal, Lucas Werelius Sköndalshallen
2022-12-04 17:45 150002037 Huvudstadens IBK - IBK Bandhagen 13 - 5 Lucas Werelius, Can Asal Sköndalshallen
2022-12-05 21:00 150002040 IBF Offensiv Lidingö (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 3 Zana Guzel, Johan Nima Torsviks Idrottshall
2022-12-17 10:45 150002043 Duvbo IK (A) - Sköndals IK (A) 4 - 10 Linus Söderblom, Jan Erik Kristofersson Brotorpshallen
2022-12-17 11:00 150002045 IBK Bandhagen - Högdalens AIS (A) 5 - 6 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Högdalshallen
2022-12-17 14:30 150002044 Rosersberg Arlanda IBK - Huvudstadens IBK 5 - 11 Magnus Berg, Jan Erik Kristofersson Ekilla Sporthall
2022-12-18 10:00 150002041 Hässelby SK IBK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 4 Mauricio Castillo, Linus Löfstedt Hässelbyhallen
2022-12-18 20:00 150002042 Högalids IF (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) 12 - 4 Linus Söderblom, Magnus Berg Eriksdalshallen
2023-01-14 11:30 150002047 Duvbo IK (A) - Huvudstadens IBK 5 - 12 Annie Nordmark, Mikael Ferneback Brotorpshallen
2023-01-15 11:45 150002046 Högalids IF (A) - Sköndals IK (A) 3 - 8 Johnny Mikael Claesson, Mohamed Abdirisak Eriksdalshallen
2023-01-16 21:00 150002050 IBF Offensiv Lidingö (B) - Hässelby SK IBK (B) 3 - 0 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Torsviks Idrottshall
2023-02-04 16:15 150002048 Rosersberg Arlanda IBK - Högdalens AIS (A) 5 - 6 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Ekilla Sporthall
2023-02-28 19:20 150002049 IBK Bandhagen - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 7 Zana Guzel, Mauricio Castillo Kämpetorpshallen 2
2023-01-21 13:45 150002053 Högdalens AIS (A) - Duvbo IK (A) 4 - 4 Johnny Mikael Claesson, Mohamed Abdirisak Högdalshallen
2023-01-22 17:15 150002055 Sköndals IK (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) 8 - 4 Håkan Taxén, Mohamed Abdirisak Sköndalshallen
2023-01-22 17:45 150002051 Hässelby SK IBK (B) - IBK Bandhagen 9 - 7 Osama Abaied, Zana Guzel Hässelbyhallen
2023-01-22 19:00 150002054 Huvudstadens IBK - Högalids IF (A) 13 - 6 Håkan Taxén, Mohamed Abdirisak Sköndalshallen
2023-01-24 19:30 150002052 Älvsjö AIK IBF (B) - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 1 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Kämpetorpshallen 2
2023-01-28 11:30 150002059 Rosersberg Arlanda IBK - Hässelby SK IBK (B) 3 - 4 Kevin Helly, Sezgin Youmer Ekilla Sporthall
2023-01-28 14:00 150002058 Duvbo IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 6 Imtiaz Karim, Jonas Edström Brotorpshallen
2023-01-29 13:15 150002057 Högalids IF (A) - Högdalens AIS (A) 4 - 3 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Telefonplanshallen
2023-01-29 15:00 150002056 Sköndals IK (A) - Huvudstadens IBK 5 - 5 Niklas Tollefors, Patrik Cullander Sköndalshallen
2023-01-30 21:00 150002060 IBF Offensiv Lidingö (B) - IBK Bandhagen 6 - 5 Tobias Berger, Mathias Stegrud Torsviks Idrottshall
2023-02-11 14:15 150002063 Högdalens AIS (A) - Sköndals IK (A) 4 - 6 Kevin Helly, Mohamed Abdirisak Högdalshallen
2023-02-12 11:45 150002062 Älvsjö AIK IBF (B) - Högalids IF (A) 14 - 2 Kim Svedberg, Linus Löfstedt Västertorpshallen
2023-02-12 15:15 150002064 Huvudstadens IBK - IBF Offensiv Lidingö (B) 16 - 6 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Sköndalshallen
2023-02-12 17:00 150002061 Hässelby SK IBK (B) - Duvbo IK (A) 3 - 5 Peter Saliba Gustafsson, Mohamed Abdirisak Hässelbyhallen
2023-03-17 20:00 150002065 IBK Bandhagen - Rosersberg Arlanda IBK 6 - 6 Linus Söderblom, Mohamed Abdirisak Tungelsta Sporthall
2023-02-18 09:30 150002069 Duvbo IK (A) - IBK Bandhagen 5 - 5 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Brotorpshallen
2023-02-19 14:15 150002066 Huvudstadens IBK - Högdalens AIS (A) 10 - 4 Malva Sölvemark, Kevin Helly Sköndalshallen
2023-02-19 15:00 150002068 Högalids IF (A) - Hässelby SK IBK (B) 9 - 6 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Eriksdalshallen
2023-02-19 15:45 150002067 Sköndals IK (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 2 - 2 Mauricio Castillo, Mikael Ferneback Sköndalshallen
2023-02-20 21:00 150002070 IBF Offensiv Lidingö (B) - Rosersberg Arlanda IBK 5 - 5 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Torsviks Idrottshall
2023-03-04 13:15 150002071 Hässelby SK IBK (B) - Sköndals IK (A) 3 - 6 Malva Sölvemark, Kevin Helly Hässelbyhallen
2023-03-04 14:00 150002073 Högdalens AIS (A) - IBF Offensiv Lidingö (B) 9 - 5 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Högdalshallen
2023-03-04 15:45 150002075 IBK Bandhagen - Högalids IF (A) 6 - 2 Theodore Idevall, Filip Lövenklint Högdalshallen
2023-03-04 16:00 150002074 Rosersberg Arlanda IBK - Duvbo IK (A) 7 - 5 Peter Saliba Gustafsson, Manne Jahnsson Ekilla Sporthall
2023-03-05 13:30 150002072 Älvsjö AIK IBF (B) - Huvudstadens IBK 3 - 9 Alexander Rosén, Anthon Rosén Västertorpshallen
2023-03-11 17:30 150002076 Högdalens AIS (A) - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 5 Niklas Lundberg, Hampus Viking Högdalshallen
2023-03-12 15:30 150002077 Huvudstadens IBK - Hässelby SK IBK (B) 14 - 5 Mauricio Castillo, Stefano Bianque Sköndalshallen
2023-03-12 17:15 150002078 Sköndals IK (A) - IBK Bandhagen 5 - 8 Stefano Bianque, Mauricio Castillo Sköndalshallen
2023-03-13 21:00 150002080 IBF Offensiv Lidingö (B) - Duvbo IK (A) 5 - 5 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Torsviks Idrottshall
2023-04-18 19:50 150002079 Högalids IF (A) - Rosersberg Arlanda IBK 4 - 3 Fredrik Landin, Ej offentliggjord, Erik Palmertz Vintervikshallen
2023-03-21 19:20 150002082 Älvsjö AIK IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö (B) 4 - 1 William Albrecht, Manne Jahnsson Kämpetorpshallen 2
2023-03-25 10:00 150002083 Duvbo IK (A) - Högalids IF (A) 7 - 6 Alexander Mattsson, Mauricio Castillo Brotorpshallen
2023-03-25 10:15 150002085 IBK Bandhagen - Huvudstadens IBK 9 - 11 Alexander Rosén, Anthon Rosén Högdalshallen
2023-03-25 16:15 150002081 Hässelby SK IBK (B) - Högdalens AIS (A) 8 - 4 Alexander Mattsson, Mauricio Castillo Hässelbyhallen
2023-03-28 19:45 150002084 Rosersberg Arlanda IBK - Sköndals IK (A) 1 - 3 Fabian Fahimi, Jonatan Svahn Ekilla Sporthall
2023-04-01 11:15 150002087 Högdalens AIS (A) - IBK Bandhagen 5 - 4 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Högdalshallen
2023-04-02 15:45 150002089 Sköndals IK (A) - Duvbo IK (A) 10 - 7 Daniel Bäckner, Erik Palmertz Sköndalshallen
2023-04-02 17:30 150002086 Älvsjö AIK IBF (B) - Hässelby SK IBK (B) 7 - 5 Mauricio Castillo, Mikael Ferneback Västertorpshallen
2023-04-02 17:30 150002088 Huvudstadens IBK - Rosersberg Arlanda IBK 2 - 4 Daniel Bäckner, Erik Palmertz Sköndalshallen
2023-04-02 18:30 150002090 IBF Offensiv Lidingö (B) - Högalids IF (A) 3 - 4 Manne Jahnsson, Didrik Axen Torsviks Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF (B) 18 14 2 2 91-53 38 44
2. Huvudstadens IBK 18 14 1 3 178-95 83 43
3. Sköndals IK (A) 18 11 3 4 116-82 34 36
4. Duvbo IK (A) 18 7 3 8 93-105 -12 24
5. Högalids IF (A) 18 7 2 9 93-123 -30 23
6. Rosersberg Arlanda IBK 18 6 3 9 81-80 1 21
7. Högdalens AIS (A) 18 6 3 9 83-105 -22 21
8. Hässelby SK IBK (B) 18 5 1 12 70-111 -41 16
9. IBK Bandhagen 18 4 3 11 93-109 -16 15
10. IBF Offensiv Lidingö (B) 18 4 3 11 83-118 -35 15
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 3 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 11:00 150003003 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Salems IF (B) 5 - 4 Zana Guzel, Imtiaz Karim Skogåshallen
2022-09-24 13:30 150003001 FBI Tullinge (B) - Värmdö IF (B) WO (5 - 0) Tobias Jansson, Mikael Ferneback Tullingehallen
2022-09-24 16:30 150003004 IK Tomtberga (A) - Nacka IBK (B) 9 - 5 Filip Lövenklint, Imtiaz Karim Kvarnbergshallen
2022-09-25 13:00 150003002 Fullersta IBK (A) - Tungelsta IF (B) 5 - 2 Zana Guzel, Osama Abaied Glömstahallen
2022-09-25 20:00 150003005 Hammarbyhöjden IBK - Ingarö IF (A) 4 - 7 Jakub Horyna, Jonas Edström Västertorpshallen
2022-10-07 20:00 150003006 Ingarö IF (A) - IK Tomtberga (A) 15 - 3 Manne Jahnsson, Emil Glenngård Ingarö Sporthall
2022-10-08 16:30 150003007 Nacka IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 3 Erik Palmertz, Sezgin Youmer Myrsjöskolan
2022-10-08 18:30 150003008 Salems IF (B) - Fullersta IBK (A) 9 - 3 Kent Budell, Kevin Helly Skogsängshallen
2022-10-09 14:15 150003009 Tungelsta IF (B) - FBI Tullinge (B) 1 - 8 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Tungelsta Sporthall
2022-10-09 19:30 150003010 Värmdö IF (B) - Hammarbyhöjden IBK 6 - 9 Kevin Helly, Mauricio Castillo Värmdö sporthall
2022-10-15 14:30 150003014 IK Tomtberga (A) - Hammarbyhöjden IBK 2 - 7 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Kvarnbergshallen
2022-10-15 17:00 150003013 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Ingarö IF (A) 6 - 8 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Skogåshallen
2022-10-16 14:00 150003015 Tungelsta IF (B) - Värmdö IF (B) 8 - 4 Anthon Rosén, Alexander Rosén Tungelsta Sporthall
2022-10-16 14:30 150003012 Fullersta IBK (A) - Nacka IBK (B) 5 - 6 William Albrecht, Manne Jahnsson Glömstahallen
2022-10-23 16:15 150003011 FBI Tullinge (B) - Salems IF (B) 2 - 7 Martin Åkesson, Kent Budell Tullingehallen
2022-10-28 20:00 150003017 Ingarö IF (A) - Fullersta IBK (A) 14 - 3 Fredrik Hallenberg, Mauricio Castillo Ingarö Sporthall
2022-10-29 14:00 150003019 Salems IF (B) - Tungelsta IF (B) 14 - 2 Andreas Persson Stenberg, Erik Palmertz Skogsängshallen
2022-10-30 11:15 150003020 Värmdö IF (B) - IK Tomtberga (A) 5 - 4 Aarre Hietanen, Fredrik Hallenberg Värmdö sporthall
2022-10-30 17:00 150003018 Nacka IBK (B) - FBI Tullinge (B) 8 - 1 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Ormingehallen
2022-10-30 20:00 150003016 Hammarbyhöjden IBK - Skogås/Trångsunds IBK (A) 5 - 8 Erik Palmertz, Anton Fritshammar Västertorpshallen
2022-11-05 10:30 150003023 Skogås/Trångsunds IBK (A) - IK Tomtberga (A) 8 - 2 Ulf Hedlund, Mauricio Castillo Skogåshallen
2022-11-05 12:15 150003025 Tungelsta IF (B) - Nacka IBK (B) 3 - 10 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Tungelsta Sporthall
2022-11-06 13:00 150003022 Fullersta IBK (A) - Hammarbyhöjden IBK 7 - 5 Emilia Tuomela, Elin Holm Glömstahallen
2022-11-06 16:30 150003021 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF (A) 2 - 4 Mauricio Castillo, Magnus Berg Tullingehallen
2022-11-13 11:15 150003024 Salems IF (B) - Värmdö IF (B) 12 - 3 Mauricio Castillo, Jakub Horyna Skogsängshallen
2022-11-18 20:00 150003028 Ingarö IF (A) - Tungelsta IF (B) 6 - 1 Johan Nima, Johan Hessing Ingarö Sporthall
2022-11-19 13:45 150003026 IK Tomtberga (A) - Fullersta IBK (A) 7 - 1 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Kvarnbergshallen
2022-11-20 16:00 150003030 Värmdö IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 4 - 8 Zana Guzel, Johan Nima Värmdö sporthall
2022-11-20 19:15 150003029 Nacka IBK (B) - Salems IF (B) 2 - 8 Daniel Bäckner, Emil Glenngård Ormingehallen
2022-11-20 19:45 150003027 Hammarbyhöjden IBK - FBI Tullinge (B) 4 - 2 Mikael Ferneback, Tommy Egman Västertorpshallen
2022-11-25 19:45 150003033 Nacka IBK (B) - Värmdö IF (B) 13 - 6 Linus Söderblom, Kevin Helly Ormingehallen
2022-11-27 13:00 150003032 Fullersta IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 7 - 7 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Glömstahallen
2022-11-27 14:00 150003034 Salems IF (B) - Ingarö IF (A) 9 - 5 Zana Guzel, Johan Nima Skogsängshallen
2022-11-27 14:00 150003035 Tungelsta IF (B) - Hammarbyhöjden IBK 4 - 8 Magnus Berg, Mathias Lindvall Tungelsta Sporthall
2022-11-27 19:00 150003031 FBI Tullinge (B) - IK Tomtberga (A) 3 - 4 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2022-12-02 20:00 150003039 Ingarö IF (A) - Nacka IBK (B) 11 - 8 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Ingarö Sporthall
2022-12-03 15:15 150003037 IK Tomtberga (A) - Tungelsta IF (B) 9 - 3 Annie Nordmark, Johnny Mikael Claesson Kvarnbergshallen
2022-12-04 13:15 150003036 Skogås/Trångsunds IBK (A) - FBI Tullinge (B) 9 - 0 Robert Jäderlund, Linus Söderblom Skogåshallen
2022-12-04 13:30 150003040 Värmdö IF (B) - Fullersta IBK (A) 7 - 5 Mauricio Castillo, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2022-12-04 19:45 150003038 Hammarbyhöjden IBK - Salems IF (B) 6 - 7 Johnny Mikael Claesson, Mauricio Castillo Västertorpshallen
2022-12-16 20:15 150003042 Ingarö IF (A) - Värmdö IF (B) 7 - 5 Osama Abaied, Manne Jahnsson Ingarö Sporthall
2022-12-17 12:30 150003044 Salems IF (B) - IK Tomtberga (A) 7 - 3 Daniel Bäckner, Erik Palmertz Skogsängshallen
2022-12-18 15:30 150003045 Tungelsta IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 0 - 3 Håkan Taxén, Manne Jahnsson Tungelsta Sporthall
2022-12-18 17:15 150003043 Nacka IBK (B) - Hammarbyhöjden IBK 7 - 7 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2022-12-18 19:15 150003041 FBI Tullinge (B) - Fullersta IBK (A) 6 - 2 Aarre Hietanen, Osama Abaied Tullingehallen
2023-01-13 20:00 150003046 Ingarö IF (A) - Hammarbyhöjden IBK 11 - 2 Andrii Semeniuk, Fredrik Hallenberg Ingarö Sporthall
2023-01-14 14:15 150003048 Salems IF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 4 - 7 Osama Abaied, Kari Malmros Skogsängshallen
2023-01-15 15:30 150003049 Tungelsta IF (B) - Fullersta IBK (A) 2 - 6 Daniel Mårtensson, Andreas Persson Stenberg Tungelsta Sporthall
2023-01-15 19:00 150003050 Värmdö IF (B) - FBI Tullinge (B) 6 - 3 Håkan Taxén, Emil Glenngård Värmdö sporthall
2023-01-15 19:15 150003047 Nacka IBK (B) - IK Tomtberga (A) 4 - 4 Håkan Augustsson, Mohamed Abdirisak Ormingehallen
2023-01-21 13:15 150003054 IK Tomtberga (A) - Ingarö IF (A) 2 - 8 Alexander Rosén, Anthon Rosén Kvarnbergshallen
2023-01-22 13:00 150003052 Fullersta IBK (A) - Salems IF (B) 5 - 10 Håkan Taxén, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2023-01-22 13:30 150003053 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Nacka IBK (B) 5 - 5 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Skogåshallen
2023-01-22 15:15 150003055 Hammarbyhöjden IBK - Värmdö IF (B) 13 - 3 Peter Saliba Gustafsson, Gustav Levin Västertorpshallen
2023-01-22 17:30 150003051 FBI Tullinge (B) - Tungelsta IF (B) 8 - 3 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Tullingehallen
2023-01-27 20:00 150003057 Ingarö IF (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 7 - 4 Mikael Ferneback, Mauricio Castillo Ingarö Sporthall
2023-01-28 15:00 150003059 Salems IF (B) - FBI Tullinge (B) 11 - 2 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Skogsängshallen
2023-01-29 11:15 150003058 Nacka IBK (B) - Fullersta IBK (A) 9 - 5 Mauricio Castillo, Håkan Augustsson Ormingehallen
2023-01-29 17:00 150003056 Hammarbyhöjden IBK - IK Tomtberga (A) 7 - 7 Osama Abaied, Zana Guzel Västertorpshallen
2023-02-05 13:30 150003060 Värmdö IF (B) - Tungelsta IF (B) 7 - 4 Didrik Axen, Wilmer Axén Värmdö sporthall
2023-02-11 13:15 150003064 IK Tomtberga (A) - Värmdö IF (B) 3 - 2 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Kvarnbergshallen
2023-02-11 17:30 150003065 Tungelsta IF (B) - Salems IF (B) 6 - 12 Mikael Ferneback, Mauricio Castillo Tungelsta Sporthall
2023-02-12 13:00 150003062 Fullersta IBK (A) - Ingarö IF (A) 8 - 18 Mikael Ferneback, Linus Söderblom Glömstahallen
2023-02-12 18:00 150003061 FBI Tullinge (B) - Nacka IBK (B) 5 - 0 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Tullingehallen
2023-02-23 20:30 150003063 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Hammarbyhöjden IBK 4 - 6 Mikael Ferneback, Mauricio Castillo Skogåshallen
2023-02-17 20:00 150003068 Ingarö IF (A) - FBI Tullinge (B) 12 - 3 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Ingarö Sporthall
2023-02-18 17:00 150003066 IK Tomtberga (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 0 - 8 Daniel Karlsson, Mathias Stegrud Kvarnbergshallen
2023-02-19 13:00 150003070 Värmdö IF (B) - Salems IF (B) 1 - 11 Håkan Taxén, Kari Malmros Värmdö sporthall
2023-02-19 16:30 150003069 Nacka IBK (B) - Tungelsta IF (B) 5 - 4 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Ormingehallen
2023-02-19 19:45 150003067 Hammarbyhöjden IBK - Fullersta IBK (A) 4 - 5 Mikael Ferneback, Mauricio Castillo Västertorpshallen
2023-03-04 11:15 150003074 Salems IF (B) - Nacka IBK (B) 9 - 4 Fredrik Hallenberg, Mohamed Abdirisak Skogsängshallen
2023-03-04 11:45 150003075 Tungelsta IF (B) - Ingarö IF (A) 6 - 15 Mauricio Castillo, Christian Berger Tungelsta Sporthall
2023-03-05 14:00 150003073 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Värmdö IF (B) 12 - 3 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Skogåshallen
2023-03-05 14:15 150003072 Fullersta IBK (A) - IK Tomtberga (A) 6 - 8 Osama Abaied, Kari Malmros Glömstahallen
2023-03-05 18:15 150003071 FBI Tullinge (B) - Hammarbyhöjden IBK 5 - 2 Johnny Mikael Claesson, Linus Söderblom Tullingehallen
2023-03-10 20:00 150003079 Ingarö IF (A) - Salems IF (B) 9 - 4 Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Ingarö Sporthall
2023-03-11 16:00 150003077 IK Tomtberga (A) - FBI Tullinge (B) 6 - 6 Artem Zolotar, Tamuz Hidir Kvarnbergshallen
2023-03-12 15:30 150003076 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Fullersta IBK (A) 13 - 4 Johnny Mikael Claesson, Tobias Berger Skogåshallen
2023-03-12 19:00 150003078 Hammarbyhöjden IBK - Tungelsta IF (B) 10 - 2 Svedje Ohlson, Magnus Berg Västertorpshallen
2023-03-14 20:15 150003080 Värmdö IF (B) - Nacka IBK (B) 5 - 2 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Värmdö sporthall
2023-02-25 10:30 150003084 Salems IF (B) - Hammarbyhöjden IBK 7 - 7 Anton Fritshammar, Erik Palmertz Skogsängshallen
2023-03-25 13:30 150003085 Tungelsta IF (B) - IK Tomtberga (A) 5 - 13 Emil Glenngård, Håkan Taxén Tungelsta Sporthall
2023-03-26 10:30 150003082 Fullersta IBK (A) - Värmdö IF (B) 5 - 7 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Glömstahallen
2023-03-26 16:15 150003081 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 6 - 5 Peter Saliba Gustafsson, Kerin Maclean Mitchell Tullingehallen
2023-03-26 17:00 150003083 Nacka IBK (B) - Ingarö IF (A) 6 - 10 Mikael Ferneback, Mauricio Castillo Ormingehallen
2023-04-01 12:30 150003087 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Tungelsta IF (B) 17 - 5 Arash Sohrevardi, Gustav Levin Skogåshallen
2023-04-01 13:45 150003090 Värmdö IF (B) - Ingarö IF (A) 2 - 11 Zana Guzel, Osama Abaied Värmdö sporthall
2023-04-01 14:45 150003088 IK Tomtberga (A) - Salems IF (B) 4 - 9 Andreas Persson Stenberg, Imtiaz Karim Kvarnbergshallen
2023-04-02 14:15 150003086 Fullersta IBK (A) - FBI Tullinge (B) 3 - 7 Alexander Rosén, Anthon Rosén Glömstahallen
2023-04-02 19:15 150003089 Hammarbyhöjden IBK - Nacka IBK (B) 8 - 6 Mauricio Castillo, Mikael Ferneback Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF (A) 18 17 0 1 178-78 100 51
2. Salems IF (B) 18 14 1 3 154-76 78 43
3. Skogås/ Trångsunds IBK (A) 18 11 3 4 132-73 59 36
4. Hammarbyhöjden IBK 18 8 3 7 114-100 14 27
5. FBI Tullinge (B) 18 8 1 9 74-87 -13 25
6. IK Tomtberga (A) 18 7 3 8 90-109 -19 24
7. Nacka IBK (B) 18 6 4 8 103-108 -5 22
8. Värmdö IF (B) 18 6 0 12 76-135 -59 18
9. Fullersta IBK (A) 18 4 1 13 85-141 -56 13
10. Tungelsta IF (B) 18 1 0 17 61-160 -99 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis