Division 2 HV (2022/23)

Gruppspel
Herrar veteraner division 2 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-25 13:30 150020005 Kungsängens IF - Enebybergs IF (B) 3 - 7 Ricky Bagge, Jan Lingemark Kungshallen Sporthallen
2022-09-25 15:45 150020004 Bele Barkarby IF IBF - Hässelby SK IBK 9 - 5 Martin Mårtensson, Patrik Andersén Björkebyhallen
2022-09-25 16:00 150020003 Centralvägens IBK - IK Frej Täby IBK 7 - 7 Fredrik Nensén, Jan Erik Kristofersson Väsby skolan
2022-09-25 17:15 150020002 Bro IK - Täby FC (B) 18 - 6 Alexander Löfgren, Bjarne Hekkelstrand Bro Sporthall
2022-10-08 16:45 150020008 IK Frej Täby IBK - Bro IK 3 - 5 Jakob Iskander, Fredrik Nensén Vikingavallen
2022-10-09 16:30 150020007 Hässelby SK IBK - Centralvägens IBK 9 - 6 Ricky Bagge, Peter Saliba Gustafsson Hässelbyhallen
2022-10-09 17:45 150020009 Täby FC (B) - Järfälla IBK 9 - 3 Karl-Johan Leijon, Thomas Gjutarenäfve K-Rauta Arena
2022-10-09 18:15 150020006 Enebybergs IF (B) - Bele Barkarby IF IBF 8 - 4 Roger Nyström, Per Sundvall Danderyds Gymnasium
2022-10-15 16:00 150020013 Centralvägens IBK - Enebybergs IF (B) 5 - 8 Jan Lingemark, Martin Mårtensson Väsby skolan
2022-10-16 13:00 150020012 Bro IK - Hässelby SK IBK 15 - 9 Camilla Karlsson, Alexander Löfgren Bro Sporthall
2022-10-16 17:30 150020014 Bele Barkarby IF IBF - Kungsängens IF 25 - 6 Ricky Bagge, Fredrik Nensén Björkebyhallen
2022-10-16 18:15 150020011 Järfälla IBK - IK Frej Täby IBK 3 - 5 Sezgin Youmer, Fredrik Hallenberg Viksjö Sporthall
2022-10-22 15:30 150020019 IK Frej Täby IBK - Täby FC (B) 3 - 3 Martin Mårtensson, Johan Nima Vikingavallen
2022-10-30 11:15 150020016 Kungsängens IF - Centralvägens IBK 4 - 14 Ricky Bagge, Martin Mårtensson Kungshallen Sporthallen
2022-10-30 18:15 150020017 Enebybergs IF (B) - Bro IK 5 - 11 Lars Reuterhagen, Isak Wallenius Danderyds Gymnasium
2023-03-12 17:00 150020018 Hässelby SK IBK - Järfälla IBK Kallhälls sporthall
2022-11-12 16:30 150020023 Centralvägens IBK - Bele Barkarby IF IBF 14 - 10 Alexander Löfgren, Jan Erik Kristofersson Väsby skolan
2022-11-13 12:45 150020022 Bro IK - Kungsängens IF 22 - 5 Isak Eriksson, Shabbir Ahmed Bro Sporthall
2022-11-13 17:30 150020025 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK 5 - 3 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson K-Rauta Arena
2022-11-13 17:45 150020021 Järfälla IBK - Enebybergs IF (B) 6 - 9 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Viksjö Sporthall
2022-11-20 12:15 150020027 Kungsängens IF - Järfälla IBK 6 - 9 Martin Mårtensson, Samuel Oreland Kungshallen Sporthallen
2022-11-20 15:15 150020029 Hässelby SK IBK - IK Frej Täby IBK 7 - 6 Ricky Bagge, Isabelle Lassfolk Hässelbyhallen
2022-11-20 18:15 150020026 Bele Barkarby IF IBF - Bro IK 10 - 7 Mario Mallengren, Fredrik Alzén Björkebyhallen
2022-11-20   Uppskj. 150020028 Enebybergs IF (B) - Täby FC (B) Uppskj. Danderyds Gymnasium
2022-11-26 12:15 150020034 IK Frej Täby IBK - Enebybergs IF (B) 1 - 4 Lars Reuterhagen, Samuel Oreland Vikingavallen
2022-11-27 13:30 150020032 Bro IK - Centralvägens IBK 8 - 11 Johnn Wahlgren, Tobias Jansson Bro Sporthall
2022-11-27 18:00 150020031 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 3 - 17 Shabbir Ahmed, Björn Söderström Viksjö Sporthall
2022-11-27 19:15 150020035 Täby FC (B) - Kungsängens IF 8 - 4 Patrik Andersén, Martin Mårtensson K-Rauta Arena
2022-12-04 13:45 150020038 Kungsängens IF - IK Frej Täby IBK 2 - 7 Magnus Berg, Shabbir Ahmed Kungshallen Sporthallen
2022-12-04 15:45 150020036 Centralvägens IBK - Järfälla IBK 14 - 11 Ludwig Idevall, Filip Saverstam Väsby skolan
2022-12-04 16:00 150020037 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC (B) 18 - 4 Lars Sundlöf, Oscar Olsson Berglund Björkebyhallen
2022-12-11 19:30 150020039 Enebybergs IF (B) - Hässelby SK IBK Danderyds Gymnasium
2022-12-17 12:00 150020044 IK Frej Täby IBK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 11 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Vikingavallen
2022-12-18 16:45 150020045 Täby FC (B) - Centralvägens IBK 5 - 13 Fredrik Alzén, Sadjad Nima K-Rauta Arena
2022-12-18 19:30 150020043 Hässelby SK IBK - Kungsängens IF 14 - 6 Can Asal, Lucas Werelius Hässelbyhallen
2023-03-11 16:00 150020041 Järfälla IBK - Bro IK Kallhälls sporthall
2023-01-07 15:00 150020048 IK Frej Täby IBK - Centralvägens IBK 6 - 10 Martin Mårtensson, Lars Sundlöf Vikingavallen
2023-01-08 16:00 150020049 Täby FC (B) - Bro IK 7 - 8 Peter Lassfolk, Niklas Forsman K-Rauta Arena
2023-01-08 17:15 150020047 Hässelby SK IBK - Bele Barkarby IF IBF 5 - 12 Andrii Semeniuk, Maryan Hrabovuk Hässelbyhallen
2023-01-08 19:30 150020046 Enebybergs IF (B) - Kungsängens IF 7 - 5 Lars Reuterhagen, Stefan Asplund Danderyds Gymnasium
2023-01-22 12:45 150020052 Bro IK - IK Frej Täby IBK 9 - 9 Sadjad Nima, Johan Hessing Bro Sporthall
2023-01-22 14:45 150020053 Centralvägens IBK - Hässelby SK IBK 18 - 9 Mattias Patrik Robert Thorsén, Fredrik Nensén Väsby skolan
2023-01-22 16:45 150020054 Bele Barkarby IF IBF - Enebybergs IF (B) 9 - 5 Mimma Spasic, Shabbir Ahmed Björkebyhallen
2023-01-22 17:45 150020051 Järfälla IBK - Täby FC (B) 8 - 12 Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2023-01-29 16:45 150020056 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF Alexander Löfgren, Peter Lassfolk Kungshallen Sporthallen
2023-01-29 18:15 150020058 Hässelby SK IBK - Bro IK Linus Söderblom, Ricky Bagge Hässelbyhallen
2023-01-29 18:30 150020057 Enebybergs IF (B) - Centralvägens IBK Shabbir Ahmed, Fredrik Nensén Danderyds Gymnasium
2023-01-29 20:45 150020059 IK Frej Täby IBK - Järfälla IBK Niklas Forsman, Fredrik Hallenberg Vikingavallen
2023-02-12 15:00 150020062 Bro IK - Enebybergs IF (B) Bro Sporthall
2023-02-12 16:00 150020063 Centralvägens IBK - Kungsängens IF Väsby skolan
2023-02-12 17:15 150020061 Järfälla IBK - Hässelby SK IBK Kallhälls sporthall
2023-03-12 18:45 150020065 Täby FC (B) - IK Frej Täby IBK K-Rauta Arena
2023-02-19 16:15 150020067 Kungsängens IF - Bro IK Kungshallen Sporthallen
2023-02-19 16:30 150020066 Bele Barkarby IF IBF - Centralvägens IBK Björkebyhallen
2023-02-19 16:45 150020069 Hässelby SK IBK - Täby FC (B) Hässelbyhallen
2023-02-19 19:30 150020068 Enebybergs IF (B) - Järfälla IBK Danderyds Gymnasium
2023-02-04 14:45 150020074 IK Frej Täby IBK - Hässelby SK IBK , Shabbir Ahmed Vikingavallen
2023-03-05 13:00 150020072 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF Bro Sporthall
2023-03-05 13:15 150020071 Järfälla IBK - Kungsängens IF Viksjö Sporthall
2023-03-05 17:45 150020075 Täby FC (B) - Enebybergs IF (B) K-Rauta Arena
2023-03-19 16:00 150020076 Centralvägens IBK - Bro IK Väsby skolan
2023-03-19 16:45 150020078 Kungsängens IF - Täby FC (B) Kungshallen Sporthallen
2023-03-19 17:00 150020077 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK Björkebyhallen
2023-03-19 18:00 150020079 Enebybergs IF (B) - IK Frej Täby IBK Mörbyhallen
2023-03-25 11:30 150020084 IK Frej Täby IBK - Kungsängens IF Vikingavallen
2023-03-26 14:45 150020081 Järfälla IBK - Centralvägens IBK Viksjö Sporthall
2023-03-26 17:15 150020085 Täby FC (B) - Bele Barkarby IF IBF K-Rauta Arena
2023-03-26 19:15 150020083 Hässelby SK IBK - Enebybergs IF (B) Hässelbyhallen
2023-04-02 11:45 150020086 Bro IK - Järfälla IBK Bro Sporthall
2023-04-02 13:30 150020089 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK Hagnäshallen
2023-04-02 14:45 150020087 Centralvägens IBK - Täby FC (B) Väsby skolan
2023-04-02 15:15 150020088 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby IBK Björkebyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bele Barkarby IF IBF 10 8 0 2 125-61 64 24
2. Centralvägens IBK 10 7 1 2 112-77 35 22
3. Bro IK 9 6 1 2 103-65 38 19
4. Enebybergs IF (B) 8 6 0 2 53-44 9 18
5. Täby FC (B) 9 4 1 4 59-78 -19 13
6. IK Frej Täby IBK 10 2 3 5 51-61 -10 9
7. Hässelby SK IBK 8 3 0 5 61-77 -16 9
8. Järfälla IBK 7 1 0 6 43-72 -29 3
9. Kungsängens IF 9 0 0 9 41-113 -72 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar veteraner division 2 södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2022-09-24 10:00 150022002 Sörskogens IF - Hammarby IF IBF 15 - 3 Magnus Berg, Mathias Lindvall Tomtbergahallen
2022-09-24 10:15 150022003 Västerhaninge IBK - Nacka IBK 7 - 8 Mauricio Castillo, Filip Lövenklint Åbyhallen - Haninge
2022-09-27 20:30 150022004 FBI Tullinge (B) - Älta IF 7 - 4 Tobias Jansson, Mikael Ferneback Storvretens Sporthall
2022-12-10 16:30 150022001 Segeltorps IF - Ingarö IF , Marcus Rückert Tomtbergahallen
2022-09-28 19:45 150022010 Ingarö IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 13 - 4 Fredrik Hallenberg, Jonas Jatko Grantomtahallen
2022-10-08 13:45 150022009 Hammarby IF IBF - Segeltorps IF 6 - 9 Gustaf Reimer, William Rennerfelt Sjöstadshallen
2022-10-09 18:30 150022008 Nacka IBK - Sörskogens IF 7 - 6 Fredrik Hallenberg, Shabbir Ahmed Ormingehallen
2022-10-09 19:30 150022007 Älta IF - Västerhaninge IBK 5 - 2 Sadjad Nima, Sezgin Youmer Stavsborgs sporthall
2022-10-15 16:15 150022011 Segeltorps IF - Nacka IBK 4 - 2 Mats Nordrup, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2022-10-15 17:45 150022012 Sörskogens IF - Älta IF 7 - 4 Mats Nordrup, Sezgin Youmer Kvarnbergshallen
2022-10-16 13:15 150022015 Hammarby IF IBF - Ingarö IF 4 - 13 Johnny Mikael Claesson, Patrik Andersén Skanskvarnshallen
2022-10-16 20:30 150022014 FBI Tullinge (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 4 Mathias Lindvall, Didrik Axen Tullingehallen
2022-10-20 21:00 150022018 Älta IF - Segeltorps IF 7 - 6 Fredrik Hallenberg, Fredrik Bousset Stavsborgs sporthall
2022-10-23 13:15 150022016 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Västerhaninge IBK 2 - 15 Jonas Jatko, Oscar Olsson Berglund Skogåshallen
2022-10-23 19:30 150022019 Nacka IBK - Hammarby IF IBF 8 - 2 Hanna Woxmark, Niclas Woxmark Ormingehallen
2022-10-26 19:45 150022020 Ingarö IF - FBI Tullinge (B) 8 - 4 Jonas Jatko, Fredrik Hallenberg Grantomtahallen
2022-11-12 12:00 150022024 Nacka IBK - Ingarö IF 2 - 9 Christoffer Hellström, Didrik Axen Myrsjöskolan
2022-11-12 12:00 150022025 Hammarby IF IBF - Älta IF 2 - 3 Peter Lassfolk, Lars Samuelsson Sjöstadshallen
2022-11-12   Uppskj. 150022023 Västerhaninge IBK - FBI Tullinge (B) Uppskj. Åbyhallen - Haninge
2022-11-13 12:45 150022022 Sörskogens IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 4 Fredrik Hallenberg, Magnus Berg Kvarnbergshallen
2022-11-20 14:00 150022027 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Segeltorps IF 5 - 5 Fredrik Bousset, Jonas Jatko Skogåshallen
2022-11-20 19:15 150022026 FBI Tullinge (B) - Sörskogens IF 6 - 9 Mauricio Castillo, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2022-11-20 19:30 150022029 Älta IF - Nacka IBK 8 - 2 Oscar Olsson Berglund, Niklas Lundberg Stavsborgs sporthall
2023-02-01 19:45 150022030 Ingarö IF - Västerhaninge IBK Sadjad Nima, Jonas Jatko Grantomtahallen
2022-11-26 15:30 150022031 Segeltorps IF - FBI Tullinge (B) 6 - 1 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Kvarnbergshallen
2022-11-26 17:00 150022032 Sörskogens IF - Västerhaninge IBK 7 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Kvarnbergshallen
2022-11-26 18:45 150022035 Hammarby IF IBF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 4 - 4 Magnus Berg, Jonas Jatko Sjöstadshallen
2023-01-15 18:45 150022033 Älta IF - Ingarö IF 4 - 5 Mathias Lindvall, Magnus Berg Stavsborgs sporthall
2022-11-30 19:45 150022040 Ingarö IF - Sörskogens IF 7 - 10 Fredrik Alzén, Magnus Berg Grantomtahallen
2022-12-03 14:45 150022038 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Nacka IBK 8 - 6 Christian Berger, Jonas Jatko Skogåshallen
2022-12-03 15:30 150022036 Västerhaninge IBK - Segeltorps IF 15 - 4 Petra Dynesius, Ella Lassen Eriksson Åbyhallen - Haninge
2022-12-04 19:15 150022037 FBI Tullinge (B) - Hammarby IF IBF 7 - 7 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Tullingehallen
2022-12-15 21:00 150022043 Älta IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 5 - 8 Magnus Berg, Bjarne Hekkelstrand Stavsborgs sporthall
2022-12-17 19:30 150022045 Hammarby IF IBF - Västerhaninge IBK 1 - 8 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Sjöstadshallen
2022-12-18 13:00 150022041 Segeltorps IF - Sörskogens IF 2 - 8 Osama Abaied, Zana Guzel Glömstahallen
2022-12-18 15:45 150022044 Nacka IBK - FBI Tullinge (B) 10 - 7 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Ormingehallen
2023-01-07 17:30 150022049 Hammarby IF IBF - Sörskogens IF 7 - 9 Hampus Bergholm, Mattias Patrik Robert Thorsén Sjöstadshallen
2023-01-08 15:15 150022048 Nacka IBK - Västerhaninge IBK 4 - 13 Maja Bergman, Gustav Levin Ormingehallen
2023-01-11 19:45 150022050 Ingarö IF - Segeltorps IF 9 - 5 Magnus Berg, Fredrik Hallenberg Grantomtahallen
2023-01-12 21:00 150022047 Älta IF - FBI Tullinge (B) 6 - 3 Christian Berger, Magnus Berg Stavsborgs sporthall
2023-01-21 10:00 150022053 Västerhaninge IBK - Älta IF 4 - 3 Rasmus Bergne, Nicholas Lindgren Åbyhallen - Haninge
2023-01-22 13:00 150022051 Segeltorps IF - Hammarby IF IBF 4 - 1 Viggo Modigh, Oscar Ekman Kvarnbergshallen
2023-01-22 14:30 150022052 Sörskogens IF - Nacka IBK 7 - 3 Martin Claësson, Håkan Taxén Glömstahallen
2023-01-22 15:00 150022055 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Ingarö IF 2 - 9 Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Skogåshallen
2023-01-25 19:45 150022060 Ingarö IF - Hammarby IF IBF 4 - 3 Ilias Neffling, Mattias Dahlgren Grantomtahallen
2023-01-28 12:00 150022056 Skogås/Trångsunds IBK (B) - FBI Tullinge (B) Daniel Karlsson, Erik Nyman Skogåshallen
2023-01-29 12:45 150022059 Nacka IBK - Segeltorps IF Håkan Augustsson, Mauricio Castillo Ormingehallen
2023-01-29 18:45 150022058 Älta IF - Sörskogens IF Magnus Berg, Niclas Woxmark Stavsborgs sporthall
2023-02-11 17:30 150022061 Segeltorps IF - Älta IF Kvarnbergshallen
2023-02-11 17:45 150022065 Hammarby IF IBF - Nacka IBK Sjöstadshallen
2023-02-11 19:15 150022064 FBI Tullinge (B) - Ingarö IF Tullingehallen
2023-02-12 17:00 150022063 Västerhaninge IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) Åbyhallen - Haninge
2023-02-15 19:45 150022070 Ingarö IF - Nacka IBK Grantomtahallen
2023-02-16 21:00 150022069 Älta IF - Hammarby IF IBF Stavsborgs sporthall
2023-02-19 11:30 150022067 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Sörskogens IF Skogåshallen
2023-02-19 18:45 150022066 FBI Tullinge (B) - Västerhaninge IBK Tullingehallen
2023-03-12 09:45 150022071 Segeltorps IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) Glömstahallen
2023-03-12 11:15 150022072 Sörskogens IF - FBI Tullinge (B) Glömstahallen
2023-03-12 16:45 150022074 Nacka IBK - Älta IF Ormingehallen
2023-03-12 17:30 150022073 Västerhaninge IBK - Ingarö IF Åbyhallen - Haninge
2023-03-15 19:45 150022080 Ingarö IF - Älta IF Grantomtahallen
2023-03-18 14:00 150022076 Västerhaninge IBK - Sörskogens IF Åbyhallen - Haninge
2023-03-18 14:15 150022078 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Hammarby IF IBF Skogåshallen
2023-03-19 18:00 150022077 FBI Tullinge (B) - Segeltorps IF Tullingehallen
2023-03-25 14:15 150022085 Hammarby IF IBF - FBI Tullinge (B) Sjöstadshallen
2023-03-25 17:00 150022082 Sörskogens IF - Ingarö IF Kvarnbergshallen
2023-03-26 09:00 150022081 Segeltorps IF - Västerhaninge IBK Glömstahallen
2023-03-26 18:30 150022084 Nacka IBK - Skogås/Trångsunds IBK (B) Ormingehallen
2023-04-01 12:30 150022086 Sörskogens IF - Segeltorps IF Tomtbergahallen
2023-04-01 15:00 150022087 Västerhaninge IBK - Hammarby IF IBF Åbyhallen - Haninge
2023-04-01 15:30 150022089 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Älta IF Skogåshallen
2023-04-02 18:00 150022088 FBI Tullinge (B) - Nacka IBK Tullingehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sörskogens IF 10 9 0 1 87-48 39 27
2. Ingarö IF 9 8 0 1 77-38 39 24
3. Västerhaninge IBK 8 5 0 3 69-34 35 15
4. Älta IF 10 5 0 5 49-46 3 15
5. Segeltorps IF 9 4 1 4 45-54 -9 13
6. Nacka IBK 10 4 0 6 52-71 -19 12
7. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 9 2 2 5 41-73 -32 8
8. FBI Tullinge (B) 8 2 1 5 42-54 -12 7
9. Hammarby IF IBF 11 0 2 9 40-84 -44 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis