Division 5 Herr (2023/24)

Gruppspel
Herrar division 5 Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 14:45 150004003 Djurö-Vindö IF - Nacka IBK (C) 8 - 4 Erik Nyman, Kevin Helly Djurö Sporthall
2023-09-23 17:00 150004002 Västerhaninge IBK (B) - Segeltorps IF IBF (A) 3 - 6 Niclas Woxmark, Nicholas Lindgren Åbyhallen - Haninge
2023-09-24 12:15 150004005 Hammarby IF IBF (C) - Mariebergs SK (C) 12 - 3 Johan Nima, Shabbir Ahmed Telefonplanshallen
2023-09-24 15:15 150004001 FBC Sollentuna (B) - Järfälla Bele IBK (C) 6 - 2 Jan Lingemark, Arne Brovig Silverdalshallen
2023-09-24 18:00 150004006 Högalids IF (C) - Westermalms IBK 6 - 6 Osama Abaied, Zana Guzel Eriksdalshallen
2023-10-01 10:45 150004008 Mariebergs SK (C) - Älta IF (B) 4 - 4 Lars Sundlöf, Olle Forsberg Grimstahallen
2023-10-01 11:15 150004007 Westermalms IBK - Hammarby IF IBF (C) 6 - 7 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Vintervikshallen
2023-10-01 16:15 150004011 Segeltorps IF IBF (A) - FBC Sollentuna (B) 1 - 7 Christian Berger, Alexander Rosén Glömstahallen
2023-10-01 19:00 150004010 Nacka IBK (C) - Västerhaninge IBK (B) 3 - 3 Anton Zaitsev, Fredrik Alzén Ormingehallen
2023-10-01 20:00 150004012 Järfälla Bele IBK (C) - Högalids IF (C) 6 - 7 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Viksjö Sporthall
2023-10-07 12:15 150004015 Djurö-Vindö IF - Mariebergs SK (C) 2 - 2 Fredrik Alzén, Sadjad Nima Djurö Sporthall
2023-10-07 14:45 150004018 Segeltorps IF IBF (A) - Järfälla Bele IBK (C) 5 - 5 Magnus Westerberg, Jonas Jatko Kvarnbergshallen
2023-10-07 15:30 150004013 FBC Sollentuna (B) - Nacka IBK (C) 9 - 3 Hugo Nilsson, Anton Greberg Töjnahallen
2023-10-08 10:00 150004016 Älta IF (B) - Westermalms IBK 5 - 6 Fredrik Alzén, Christoffer Hellström Stavsborgs sporthall
2023-10-08 19:15 150004017 Hammarby IF IBF (C) - Högalids IF (C) 11 - 3 Kevin Helly, Peter Saliba Gustafsson Sjöstadshallen
2023-10-14 14:15 150004021 Mariebergs SK (C) - Västerhaninge IBK (B) 2 - 4 Mats Nordrup, Patrik Andersén Stora Mossen 1
2023-10-15 15:45 150004019 Högalids IF (C) - Älta IF (B) 4 - 5 Magnus Berg, Fredrik Hallenberg Eriksdalshallen
2023-10-15 15:45 150004023 Nacka IBK (C) - Segeltorps IF IBF (A) 4 - 7 Theodore Hurtig, Lars Sundlöf Ormingehallen
2023-10-15 15:45 150004024 Järfälla Bele IBK (C) - Hammarby IF IBF (C) 2 - 7 Martin Mårtensson, Mario Mallengren Björkebyhallen
2023-10-15 17:15 150004020 Westermalms IBK - Djurö-Vindö IF 10 - 1 Maryan Hrabovuk, Andrii Semeniuk Eriksdalshallen
2023-10-21 12:00 150004027 Djurö-Vindö IF - Högalids IF (C) 6 - 5 Didrik Axen, Martin Claësson Djurö Sporthall
2023-10-21 16:00 150004028 Älta IF (B) - Hammarby IF IBF (C) 3 - 4 Christoffer Hellström, Fredrik Alzén Stavsborgs sporthall
2023-10-21 16:15 150004026 Västerhaninge IBK (B) - Westermalms IBK 6 - 4 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Åbyhallen - Haninge
2023-10-22 17:30 150004025 FBC Sollentuna (B) - Mariebergs SK (C) 12 - 4 Lars Sundlöf, Joel Holm Töjnahallen
2023-10-22 18:00 150004029 Nacka IBK (C) - Järfälla Bele IBK (C) 20 - 1 Christoffer Hellström, Fredrik Alzén Ormingehallen
2023-10-29 13:00 150004031 Hammarby IF IBF (C) - Djurö-Vindö IF 7 - 6 Johan Eklund, Magnus Berg Vintervikshallen
2023-10-29 15:45 150004034 Mariebergs SK (C) - Segeltorps IF IBF (A) 3 - 7 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Stora Mossen 1
2023-10-29 17:45 150004032 Högalids IF (C) - Västerhaninge IBK (B) 3 - 3 Johan Eklund, Jonas Jatko Eriksdalshallen
2023-10-29 17:45 150004036 Järfälla Bele IBK (C) - Älta IF (B) 5 - 5 Martin Mårtensson, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2023-10-29 19:15 150004033 Westermalms IBK - FBC Sollentuna (B) 2 - 2 Johan Eklund, Jonas Jatko Eriksdalshallen
2023-11-04 12:30 150004039 Djurö-Vindö IF - Älta IF (B) 10 - 4 Anton Zaitsev, Theodore Hurtig Djurö Sporthall
2023-11-04 14:45 150004037 FBC Sollentuna (B) - Högalids IF (C) 5 - 4 Hugo Nilsson, Joel Holm Töjnahallen
2023-11-04 15:45 150004038 Västerhaninge IBK (B) - Hammarby IF IBF (C) 4 - 6 Niklas Lundberg, Imtiaz Karim Åbyhallen - Haninge
2023-11-05 17:30 150004041 Nacka IBK (C) - Mariebergs SK (C) 9 - 3 Kerin Maclean Mitchell, Peter Saliba Gustafsson Ormingehallen
2023-11-22 20:30 150004042 Segeltorps IF IBF (A) - Westermalms IBK 3 - 6 Håkan Sällström, Mauricio Castillo Fleminghallen A
2023-11-11 14:15 150004044 Hammarby IF IBF (C) - FBC Sollentuna (B) 4 - 5 Arash Sohrevardi, Marcus Rückert Sjöstadshallen
2023-11-11 15:00 150004048 Järfälla Bele IBK (C) - Djurö-Vindö IF 5 - 9 Johan Eklund, Niklas Forsman Björkebyhallen
2023-11-11 15:15 150004043 Älta IF (B) - Västerhaninge IBK (B) 1 - 5 Agaton Östlund, Anders Westerberg Stavsborgs sporthall
2023-11-12 11:15 150004046 Westermalms IBK - Nacka IBK (C) 11 - 6 Johan Eklund, Imtiaz Karim Eriksdalshallen
2023-11-27 20:45 150004045 Högalids IF (C) - Segeltorps IF IBF (A) 2 - 13 Lars Reuterhagen, Johnny Mikael Claesson Liljeholmshallen 1
2023-11-18 12:15 150004050 Västerhaninge IBK (B) - Djurö-Vindö IF 3 - 2 Johan Hessing, Sadjad Nima Åbyhallen - Haninge
2023-11-19 13:15 150004054 Segeltorps IF IBF (A) - Hammarby IF IBF (C) 3 - 9 Erik Nyman, Shabbir Ahmed Glömstahallen
2023-11-19 19:00 150004053 Nacka IBK (C) - Högalids IF (C) 7 - 3 Christian Berger, Robert Järlemark Ormingehallen
2023-11-23 21:15 150004049 FBC Sollentuna (B) - Älta IF (B) 11 - 2 Fredrik Nensén, Fredrik Hallenberg Töjnahallen
2024-02-25 18:30 150004051 Mariebergs SK (C) - Järfälla Bele IBK (C) 6 - 18 Ricky Bagge, Olle Forsberg Stora Mossen 1
2023-12-02 15:30 150004055 Djurö-Vindö IF - FBC Sollentuna (B) 2 - 3 Fredrik Alzén, Christoffer Hellström Djurö Sporthall
2023-12-02 17:00 150004057 Hammarby IF IBF (C) - Nacka IBK (C) 7 - 3 Mauricio Castillo, Jan Lingemark Sjöstadshallen
2023-12-03 15:00 150004060 Järfälla Bele IBK (C) - Västerhaninge IBK (B) 1 - 16 Michael Leimer, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2023-12-03 16:30 150004056 Älta IF (B) - Segeltorps IF IBF (A) 4 - 6 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Stavsborgs sporthall
2023-12-03 19:00 150004059 Westermalms IBK - Mariebergs SK (C) 10 - 2 Magnus Berg, Johan Eklund Eriksdalshallen
2023-12-10 11:30 150004066 Segeltorps IF IBF (A) - Djurö-Vindö IF 4 - 7 Daniel Karlsson, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2023-12-10 13:30 150004062 Westermalms IBK - Järfälla Bele IBK (C) 10 - 2 Fredrik Alzén, Christoffer Hellström Vintervikshallen
2023-12-10 16:00 150004061 FBC Sollentuna (B) - Västerhaninge IBK (B) 6 - 3 Johan Hessing, Fredrik Nensén Töjnahallen
2023-12-10 18:15 150004065 Nacka IBK (C) - Älta IF (B) 8 - 4 Melhvin Pettersson, Christoffer Sandström Ormingehallen
2024-03-23 13:30 150004063 Mariebergs SK (C) - Högalids IF (C) Linus Warrenstein, Henrik Nilsson Stora Mossen 1
2023-12-16 15:45 150004068 Mariebergs SK (C) - Hammarby IF IBF (C) 5 - 9 Tobias Jansson, Johan Hessing Hjorthagshallen
2023-12-17 13:00 150004071 Segeltorps IF IBF (A) - Västerhaninge IBK (B) 0 - 4 Håkan Sällström, Jonas Jatko Glömstahallen
2023-12-17 16:45 150004070 Nacka IBK (C) - Djurö-Vindö IF 6 - 10 Håkan Taxén, Manne Jahnsson Ormingehallen
2023-12-17 17:15 150004072 Järfälla Bele IBK (C) - FBC Sollentuna (B) 1 - 16 Tommy Egman, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2023-12-17 20:30 150004067 Westermalms IBK - Högalids IF (C) 13 - 5 Johan Hessing, Emil Glenngård Eriksdalshallen
2023-11-26 19:15 150004076 Älta IF (B) - Mariebergs SK (C) 12 - 1 Jonas Jatko, Ulf Hedlund Stavsborgs sporthall
2024-01-06 13:00 150004077 Hammarby IF IBF (C) - Westermalms IBK 7 - 6 Johan Nima, Imtiaz Karim Sjöstadshallen
2024-01-06 17:30 150004073 FBC Sollentuna (B) - Segeltorps IF IBF (A) 11 - 4 William Albrecht, Johnny Mikael Claesson Silverdalshallen
2024-01-17 20:30 150004078 Högalids IF (C) - Järfälla Bele IBK (C) 5 - 7 Johnny Mikael Claesson, Fredrik Hallenberg Vintervikshallen
2024-02-03 13:00 150004074 Västerhaninge IBK (B) - Nacka IBK (C) 5 - 4 Mario Mallengren, Rasmus Bergne Åbyhallen - Haninge
2024-01-13 14:45 150004081 Mariebergs SK (C) - Djurö-Vindö IF 0 - 9 Mattias Patrik Robert Thorsén, Niclas Woxmark Stora Mossen 1
2024-01-14 09:15 150004079 Högalids IF (C) - Hammarby IF IBF (C) 3 - 16 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Eriksdalshallen
2024-01-14 15:45 150004084 Järfälla Bele IBK (C) - Segeltorps IF IBF (A) 5 - 6 Jonas Edström, Mario Mallengren Viksjö Sporthall
2024-01-14 19:30 150004080 Westermalms IBK - Älta IF (B) 7 - 3 Manne Jahnsson, Niklas Lundberg Eriksdalshallen
2024-01-14 19:30 150004083 Nacka IBK (C) - FBC Sollentuna (B) 5 - 6 Jakub Horyna, Petra Dynesius Ormingehallen
2024-01-20 13:45 150004089 Hammarby IF IBF (C) - Järfälla Bele IBK (C) 18 - 2 Max Hellström, Robert Vangeus Sjöstadshallen
2024-01-20 15:00 150004086 Västerhaninge IBK (B) - Mariebergs SK (C) 10 - 4 Christian Berger, Lars Sundlöf Åbyhallen - Haninge
2024-01-20 15:30 150004087 Djurö-Vindö IF - Westermalms IBK 8 - 6 Johan Eklund, Christian Ljunggren Djurö Sporthall
2024-01-21 14:30 150004090 Segeltorps IF IBF (A) - Nacka IBK (C) 8 - 2 William Albrecht, Max Hellström Glömstahallen
2024-02-03 15:15 150004088 Älta IF (B) - Högalids IF (C) 3 - 4 Christian Berger, Mats Nordrup Stavsborgs sporthall
2024-01-27 16:30 150004096 Järfälla Bele IBK (C) - Nacka IBK (C) 6 - 6 Bjarne Hekkelstrand, Olof Sandström Björkebyhallen
2024-01-27 17:45 150004094 Mariebergs SK (C) - FBC Sollentuna (B) 1 - 15 Kent Budell, Martin Åkesson Stora Mossen 1
2024-01-28 12:30 150004091 Hammarby IF IBF (C) - Älta IF (B) 14 - 1 Ricky Bagge, Mattias Patrik Robert Thorsén Telefonplanshallen
2024-01-28 18:00 150004093 Westermalms IBK - Västerhaninge IBK (B) 4 - 7 Michael Leimer, Robert Milerud Eriksdalshallen
2024-01-28 19:30 150004092 Högalids IF (C) - Djurö-Vindö IF 7 - 3 Michael Leimer, Robert Milerud Eriksdalshallen
2024-02-10 13:30 150004099 Djurö-Vindö IF - Hammarby IF IBF (C) 4 - 5 Olof Sandström, Jonas Jatko Djurö Sporthall
2024-02-10 16:15 150004098 Västerhaninge IBK (B) - Högalids IF (C) 4 - 2 Osama Abaied, Zana Guzel Åbyhallen - Haninge
2024-02-11 12:30 150004102 Segeltorps IF IBF (A) - Mariebergs SK (C) 10 - 1 Jonas Jatko, Fredrik Bousset Glömstahallen
2024-02-11 15:30 150004097 FBC Sollentuna (B) - Westermalms IBK 6 - 4 Hugo Nilsson, Sezgin Youmer Töjnahallen
2024-03-16 15:15 150004100 Älta IF (B) - Järfälla Bele IBK (C) Marcus Rückert, Didrik Axen Stavsborgs sporthall
2024-01-06 16:30 150004107 Mariebergs SK (C) - Nacka IBK (C) 1 - 4 Henrik Nilsson, Magnus Berg Stora Mossen 1
2024-02-17 15:15 150004103 Älta IF (B) - Djurö-Vindö IF 2 - 8 Mats Nordrup, Ulf Hedlund Stavsborgs sporthall
2024-02-18 18:00 150004106 Westermalms IBK - Segeltorps IF IBF (A) 5 - 2 Johnny Mikael Claesson, Martin Åkesson Eriksdalshallen
2024-02-18 19:30 150004105 Högalids IF (C) - FBC Sollentuna (B) 2 - 7 Johnny Mikael Claesson, Martin Åkesson Eriksdalshallen
2024-03-17 19:00 150004104 Hammarby IF IBF (C) - Västerhaninge IBK (B) Robert Vangeus, Daniel Karlsson Skanskvarnshallen
2024-02-24 13:30 150004111 Djurö-Vindö IF - Järfälla Bele IBK (C) 6 - 5 Anton Zaitsev, Theodore Hurtig Djurö Sporthall
2024-02-24 14:15 150004110 Västerhaninge IBK (B) - Älta IF (B) 9 - 2 Tobias Jansson, Christian Ljunggren Åbyhallen - Haninge
2024-02-24 14:30 150004114 Segeltorps IF IBF (A) - Högalids IF (C) 9 - 4 Johan Eklund, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2024-02-24 17:15 150004109 FBC Sollentuna (B) - Hammarby IF IBF (C) 5 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Lars Reuterhagen Silverdalshallen
2024-02-25 18:30 150004113 Nacka IBK (C) - Westermalms IBK 7 - 10 Erik Nyman, Daniel Karlsson Ormingehallen
2024-02-04 17:30 150004120 Järfälla Bele IBK (C) - Mariebergs SK (C) 2 - 5 Johan Eklund, Olof Sandström Viksjö Sporthall
2024-03-02 12:15 150004117 Hammarby IF IBF (C) - Segeltorps IF IBF (A) Tobias Jansson, Anders Peterson Sjöstadshallen
2024-03-02 15:15 150004116 Älta IF (B) - FBC Sollentuna (B) Kari Malmros, Gustav Levin Stavsborgs sporthall
2024-03-03 19:30 150004118 Högalids IF (C) - Nacka IBK (C) Anton Zaitsev, Marcus Rückert Eriksdalshallen
2024-03-16 13:30 150004115 Djurö-Vindö IF - Västerhaninge IBK (B) Olof Sandström, Johan Eklund Djurö Sporthall
2024-03-02 13:30 150004123 Mariebergs SK (C) - Westermalms IBK Arash Sohrevardi, Malva Sölvemark Stora Mossen 1
2024-03-09 15:30 150004122 Västerhaninge IBK (B) - Järfälla Bele IBK (C) Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Åbyhallen - Haninge
2024-03-09 18:00 150004121 FBC Sollentuna (B) - Djurö-Vindö IF Anton Greberg, Thomas Gjutarenäfve Töjnahallen
2024-03-10 11:00 150004125 Nacka IBK (C) - Hammarby IF IBF (C) Fredrik Alzén, Michael Westerberg Ormingehallen
2024-03-10 11:00 150004126 Segeltorps IF IBF (A) - Älta IF (B) Viggo Modigh, Karl-Johan Leijon Glömstahallen
2023-12-10 19:00 150004131 Högalids IF (C) - Mariebergs SK (C) 5 - 10 Robert Lindén Säfström, Mohamed Abdirisak Eriksdalshallen
2024-03-23 12:15 150004128 Djurö-Vindö IF - Segeltorps IF IBF (A) Sadjad Nima, Kevin Helly Djurö Sporthall
2024-03-23 13:15 150004127 Västerhaninge IBK (B) - FBC Sollentuna (B) Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Åbyhallen - Haninge
2024-03-23 15:30 150004129 Älta IF (B) - Nacka IBK (C) Julian Jacoel, Leo Fristedt Stavsborgs sporthall
2024-03-24 17:45 150004132 Järfälla Bele IBK (C) - Westermalms IBK Jonas Laurell, Fredrik Dahl Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Sollentuna (B) 17 15 2 0 132-49 83 47
2. Hammarby IF IBF (C) 17 15 1 1 148-64 84 46
3. Västerhaninge IBK (B) 16 11 2 3 89-50 39 35
4. Westermalms IBK 18 10 2 6 126-85 41 32
5. Djurö-Vindö IF 17 10 1 6 101-78 23 31
6. Segeltorps IF IBF (A) 17 9 1 7 94-82 12 28
7. Nacka IBK (C) 17 5 2 10 101-102 -1 17
8. Högalids IF (C) 18 3 2 13 74-134 -60 11
9. Järfälla Bele IBK (C) 17 2 3 12 75-153 -78 9
10. Älta IF (B) 16 2 2 12 60-106 -46 8
11. Mariebergs SK (C) 18 2 2 14 57-154 -97 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 11:45 150009004 Duvbo IK (B) - IK Stym 8 - 2 Alexander Mattsson, Magnus Eriksson Brotorpshallen
2023-09-23 12:30 150009001 Åkersberga IBF (B) - Järfälla Bele IBK (B) 1 - 10 Jakob Iskander, Lars Samuelsson Österåkers Multiarena 1
2023-09-23 13:15 150009006 Mariebergs SK (B) - Roslags-Kulla IF (B) 5 - 4 Patrik Andersén, Sadjad Nima Stora Mossen 1
2023-09-23 16:00 150009005 Ekerö IK (C) - AIK IBF (B) 0 - 15 Patrik Andersén, Magnus Berg Mälaröhallen Plan 1
2023-09-24 13:00 150009002 Kungsängens IF (B) - FBC Sollentuna (C) 1 - 10 Peter Hagelin, Bjarne Hekkelstrand Kungshallen Sporthallen
2023-09-30 13:30 150009010 Karlbergs BK - Kungsängens IF (B) 6 - 6 Robin Vall, Mario Mallengren Rödabergshallen
2023-09-30 17:15 150009011 FBC Sollentuna (C) - Åkersberga IBF (B) 6 - 2 Johan Eklund, Ricky Bagge Rotebrohallen (Nya)
2023-10-01 11:45 150009008 AIK IBF (B) - Duvbo IK (B) 4 - 3 Johan Eklund, Christian Berger Råstaparkhallen
2023-10-01 16:15 150009007 Roslags-Kulla IF (B) - Ekerö IK (C) 4 - 3 Arne Brovig, Shabbir Ahmed Österåkers Multiarena 1
2023-10-01 18:30 150009012 Järfälla Bele IBK (B) - Mariebergs SK (B) 3 - 6 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Viksjö Sporthall
2023-10-07 14:45 150009016 Duvbo IK (B) - Roslags-Kulla IF (B) 9 - 7 Elin Holm, Linus Löfstedt Hallonbergshallen
2023-10-07 16:00 150009017 Ekerö IK (C) - Mariebergs SK (B) 6 - 6 Robert Milerud, Michael Leimer Mälaröhallen Plan 1
2023-10-08 11:45 150009014 Kungsängens IF (B) - IK Stym 2 - 12 Niklas Forsman, Bjarne Hekkelstrand Kungshallen Sporthallen
2023-10-08 15:00 150009018 FBC Sollentuna (C) - Järfälla Bele IBK (B) 3 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Rotebrohallen (Nya)
2024-03-17 17:45 150009013 Åkersberga IBF (B) - Karlbergs BK Roger Nyström, Magnus Westerberg Österåkers Multiarena 1
2023-10-14 11:30 150009023 Karlbergs BK - FBC Sollentuna (C) 2 - 15 Johan Hessing, Sadjad Nima Rödabergshallen
2023-10-14 12:45 150009019 Mariebergs SK (B) - Duvbo IK (B) 4 - 4 Mats Nordrup, Patrik Andersén Stora Mossen 1
2023-10-14 16:30 150009024 Järfälla Bele IBK (B) - Ekerö IK (C) 5 - 2 Ricky Bagge, Oliver Hallgren Björkebyhallen
2023-10-15 11:45 150009021 AIK IBF (B) - Kungsängens IF (B) 28 - 0 Johan Eklund, Mattias Patrik Robert Thorsén Råstaparkhallen
2023-10-15 13:15 150009022 IK Stym - Åkersberga IBF (B) 8 - 4 Johan Eklund, Mattias Patrik Robert Thorsén Råstaparkhallen
2023-10-21 13:00 150009029 Karlbergs BK - Järfälla Bele IBK (B) 3 - 11 Mohamed Abdirisak, Robert Lindén Säfström Hjorthagshallen
2023-10-21 15:45 150009030 FBC Sollentuna (C) - IK Stym 5 - 2 Sadjad Nima, Lars Reuterhagen Rotebrohallen (Nya)
2023-10-22 10:45 150009028 Duvbo IK (B) - Ekerö IK (C) 6 - 4 Peter Lassfolk, Ricky Bagge Löthallen
2023-10-22 15:00 150009026 Kungsängens IF (B) - Roslags-Kulla IF (B) 1 - 7 Thomas Gjutarenäfve, Anton Zaitsev Kungshallen Sporthallen
2023-10-22 18:45 150009025 Åkersberga IBF (B) - AIK IBF (B) 1 - 22 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Österåkers Multiarena 1
2023-10-28 16:15 150009036 Järfälla Bele IBK (B) - Duvbo IK (B) 8 - 7 Ricky Bagge, Anders Peterson Björkebyhallen
2023-10-29 11:15 150009034 AIK IBF (B) - FBC Sollentuna (C) 4 - 3 Mario Mallengren, Johnn Wahlgren Råstaparkhallen
2023-10-29 12:45 150009035 IK Stym - Karlbergs BK 5 - 7 Mario Mallengren, Johnn Wahlgren Råstaparkhallen
2023-10-29 17:15 150009032 Mariebergs SK (B) - Kungsängens IF (B) 8 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Stora Mossen 1
2023-10-29 18:15 150009033 Roslags-Kulla IF (B) - Åkersberga IBF (B) 6 - 2 Mauricio Castillo, Fredrik Hallenberg Österåkers Multiarena 1
2023-11-04 13:00 150009041 Karlbergs BK - AIK IBF (B) 1 - 17 Oliver Hallgren, Ricky Bagge Rödabergshallen
2023-11-05 12:45 150009040 IK Stym - Järfälla Bele IBK (B) 4 - 5 Andreas Julin, Lars Reuterhagen Råstaparkhallen
2023-11-05 13:00 150009042 FBC Sollentuna (C) - Roslags-Kulla IF (B) 2 - 4 Theodore Idevall, Håkan Augustsson Rotebrohallen (Nya)
2023-11-05 13:15 150009038 Kungsängens IF (B) - Ekerö IK (C) 6 - 9 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Kungshallen Sporthallen
2023-11-05 14:30 150009037 Åkersberga IBF (B) - Mariebergs SK (B) 1 - 4 Sezgin Youmer, Sadjad Nima Österåkers Multiarena 1
2023-11-11 14:15 150009043 Duvbo IK (B) - Kungsängens IF (B) 9 - 1 Anton Fritshammar, Imtiaz Karim Brotorpshallen
2023-11-11 15:00 150009044 Ekerö IK (C) - Åkersberga IBF (B) 7 - 4 Kent Budell, Jonas Holm Mälaröhallen Plan 1
2023-11-11 16:15 150009045 Mariebergs SK (B) - FBC Sollentuna (C) 4 - 5 Ricky Bagge, Stefan Asplund Stora Mossen 1
2023-11-11 18:15 150009046 Roslags-Kulla IF (B) - Karlbergs BK 18 - 1 Magnus Berg, Jan Lingemark Österåkers Multiarena 1
2023-11-12 11:45 150009047 AIK IBF (B) - IK Stym 15 - 3 Jonas Jatko, Mario Mallengren Råstaparkhallen
2023-11-18 13:15 150009053 Karlbergs BK - Mariebergs SK (B) 3 - 11 Tuva Egman, Tommy Egman Rödabergshallen
2023-11-18 14:00 150009049 Åkersberga IBF (B) - Duvbo IK (B) 1 - 15 Björn Söderström, Isak Wallenius Österåkers Multiarena 1
2023-11-18 14:30 150009054 FBC Sollentuna (C) - Ekerö IK (C) 12 - 5 Martin Mårtensson, Ricky Bagge Rotebrohallen (Nya)
2023-11-26 11:45 150009052 IK Stym - Roslags-Kulla IF (B) 7 - 6 Arne Brovig, Mario Mallengren Råstaparkhallen
2023-11-26 13:15 150009051 AIK IBF (B) - Järfälla Bele IBK (B) 12 - 6 Arne Brovig, Mario Mallengren Råstaparkhallen
2023-12-02 15:00 150009059 Roslags-Kulla IF (B) - AIK IBF (B) 5 - 8 Peter Hagelin, Mohamed Abdirisak Österåkers Multiarena 1
2023-12-02 16:30 150009058 Mariebergs SK (B) - IK Stym 8 - 4 Imtiaz Karim, Sadjad Nima Stora Mossen 1
2023-12-02 18:30 150009057 Ekerö IK (C) - Karlbergs BK 4 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Mälaröhallen Plan 1
2023-12-03 13:30 150009060 Järfälla Bele IBK (B) - Kungsängens IF (B) 13 - 5 Michael Leimer, Robert Milerud Viksjö Sporthall
2024-01-07 13:45 150009056 Duvbo IK (B) - FBC Sollentuna (C) 5 - 8 Bjarne Hekkelstrand, Tamuz Hidir Löthallen
2023-11-25 17:30 150009065 Karlbergs BK - Duvbo IK (B) 5 - 10 Magnus Berg, Lars Reuterhagen Hjorthagshallen
2023-12-09 13:00 150009064 IK Stym - Ekerö IK (C) 10 - 4 Johan Hessing, Fredrik Landin Råstaparkhallen
2023-12-09 16:30 150009062 Roslags-Kulla IF (B) - Järfälla Bele IBK (B) 6 - 2 Jan Lingemark, Magnus Westerberg Österåkers Multiarena 1
2023-12-09 18:00 150009061 Åkersberga IBF (B) - Kungsängens IF (B) 12 - 5 Jan Lingemark, Magnus Westerberg Österåkers Multiarena 1
2023-12-10 13:15 150009063 AIK IBF (B) - Mariebergs SK (B) 15 - 5 Martin Mårtensson, Fredrik Hallenberg Råstaparkhallen
2023-12-16 15:15 150009071 FBC Sollentuna (C) - Kungsängens IF (B) 15 - 5 Hugo Nilsson, Ricky Bagge Rotebrohallen (Nya)
2023-12-16 15:30 150009067 Roslags-Kulla IF (B) - Mariebergs SK (B) 8 - 5 Jakob Iskander, Isak Wallenius Österåkers Multiarena 1
2023-12-17 10:15 150009068 AIK IBF (B) - Ekerö IK (C) 19 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Theodore Idevall Råstaparkhallen
2023-12-17 11:45 150009069 IK Stym - Duvbo IK (B) 9 - 6 Marcus Rückert, Theodore Idevall Råstaparkhallen
2023-12-17 11:45 150009072 Järfälla Bele IBK (B) - Åkersberga IBF (B) 5 - 4 Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Viksjö Sporthall
2023-12-15 19:15 150009076 Duvbo IK (B) - AIK IBF (B) 4 - 4 Stefano Bianque, Magnus Berg Löthallen
2024-01-06 16:30 150009073 Åkersberga IBF (B) - FBC Sollentuna (C) 6 - 6 Agaton Östlund, Fredrik Hallenberg Österåkers Multiarena 1
2024-01-06 18:00 150009078 Mariebergs SK (B) - Järfälla Bele IBK (B) 6 - 5 Henrik Nilsson, Johan Eklund Stora Mossen 1
2024-01-07 12:30 150009074 Kungsängens IF (B) - Karlbergs BK 5 - 3 Magnus Berg, Johnny Mikael Claesson Kungshallen Sporthallen
2024-02-03 18:20 150009077 Ekerö IK (C) - Roslags-Kulla IF (B) 8 - 8 Jan Lingemark, Ricky Bagge Tappströms Bollhall
2024-01-13 13:00 150009083 Karlbergs BK - Åkersberga IBF (B) 0 - 10 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Rödabergshallen
2024-01-13 17:45 150009079 Mariebergs SK (B) - Ekerö IK (C) 6 - 5 Mattias Patrik Robert Thorsén, Niclas Woxmark Stora Mossen 1
2024-01-14 10:15 150009082 IK Stym - Kungsängens IF (B) 8 - 1 Olof Sandström, Fredrik Nensén Råstaparkhallen
2024-01-14 17:15 150009084 Järfälla Bele IBK (B) - FBC Sollentuna (C) 5 - 6 Jonas Edström, Mario Mallengren Viksjö Sporthall
2024-01-14 18:30 150009080 Roslags-Kulla IF (B) - Duvbo IK (B) 3 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Österåkers Multiarena 1
2024-01-20 13:45 150009085 Åkersberga IBF (B) - IK Stym 6 - 4 Jakob Iskander, William Tegnér Österåkers Multiarena 1
2024-01-20 15:15 150009090 FBC Sollentuna (C) - Karlbergs BK 15 - 6 Anders Peterson, Tobias Jansson Rotebrohallen (Nya)
2024-01-20 16:30 150009088 Duvbo IK (B) - Mariebergs SK (B) 4 - 3 Osama Abaied, Zana Guzel Brotorpshallen
2024-01-20 19:00 150009089 Ekerö IK (C) - Järfälla Bele IBK (B) 4 - 9 Michael Leimer, Robert Milerud Mälaröhallen Plan 1
2024-01-21 11:30 150009086 Kungsängens IF (B) - AIK IBF (B) 6 - 11 Johnn Wahlgren, Magnus Berg Kungshallen Sporthallen
2024-01-27 18:00 150009091 Ekerö IK (C) - Duvbo IK (B) 3 - 7 Ricky Bagge, Martin Mårtensson Mälaröhallen Plan 1
2024-01-27 18:30 150009093 Roslags-Kulla IF (B) - Kungsängens IF (B) 6 - 1 Ulf Jonsson, Björn Söderström Österåkers Multiarena 1
2024-01-28 11:45 150009094 AIK IBF (B) - Åkersberga IBF (B) 7 - 5 Niclas Woxmark, Karl-Johan Leijon Råstaparkhallen
2024-01-28 13:15 150009095 IK Stym - FBC Sollentuna (C) 3 - 5 Niclas Woxmark, Karl-Johan Leijon Råstaparkhallen
2024-01-28 18:00 150009096 Järfälla Bele IBK (B) - Karlbergs BK 11 - 3 Filip Lövenklint, Theodore Idevall Viksjö Sporthall
2024-02-10 09:30 150009100 Duvbo IK (B) - Järfälla Bele IBK (B) 9 - 3 Håkan Taxén, Emil Glenngård Brotorpshallen
2024-02-10 11:45 150009101 Karlbergs BK - IK Stym 7 - 8 Kevin Helly, Maja Bergman Telefonplanshallen
2024-02-10 16:45 150009097 Åkersberga IBF (B) - Roslags-Kulla IF (B) 4 - 10 Ricky Bagge, Jan Lingemark Österåkers Multiarena 1
2024-02-11 14:30 150009102 FBC Sollentuna (C) - AIK IBF (B) 5 - 7 Shabbir Ahmed, Ken Johansson Rotebrohallen (Nya)
2024-02-11 16:30 150009098 Kungsängens IF (B) - Mariebergs SK (B) 1 - 6 Mario Mallengren, Bjarne Hekkelstrand Kungshallen Sporthallen
2024-02-17 16:00 150009104 Ekerö IK (C) - Kungsängens IF (B) Anton Fritshammar, Johnny Mikael Claesson Mälaröhallen Plan 1
2024-02-17 17:15 150009105 Mariebergs SK (B) - Åkersberga IBF (B) 6 - 6 Johnn Wahlgren, Håkan Sällström Stora Mossen 1
2024-02-18 11:45 150009107 AIK IBF (B) - Karlbergs BK 9 - 4 Max Hellström, Marcus Rückert Råstaparkhallen
2024-02-18 15:15 150009106 Roslags-Kulla IF (B) - FBC Sollentuna (C) 7 - 10 Peter Lassfolk, Jakob Iskander Österåkers Multiarena 1
2024-02-18 15:30 150009108 Järfälla Bele IBK (B) - IK Stym 6 - 6 Oliver Hallgren, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2024-02-24 16:30 150009113 Karlbergs BK - Roslags-Kulla IF (B) 0 - 7 Mauricio Castillo, Niklas Forsman Hjorthagshallen
2024-02-25 10:15   Uppskj. 150009112 IK Stym - AIK IBF (B) Uppskj. Råstaparkhallen
2024-02-25 11:15 150009110 Kungsängens IF (B) - Duvbo IK (B) 3 - 8 Johan Hessing, Sadjad Nima Kungshallen Sporthallen
2024-02-25 16:15 150009109 Åkersberga IBF (B) - Ekerö IK (C) 3 - 7 Bjarne Hekkelstrand, Niklas Forsman Österåkers Multiarena 1
2024-02-25 16:45 150009114 FBC Sollentuna (C) - Mariebergs SK (B) 7 - 7 Lars Reuterhagen, Peter Lassfolk Rotebrohallen (Nya)
2024-03-02 11:30 150009116 Duvbo IK (B) - Åkersberga IBF (B) Alexander Rosén, Anthon Rosén Brotorpshallen
2024-03-02 11:45 150009117 Ekerö IK (C) - FBC Sollentuna (C) Jonas Laurell, Fredrik Dahl Mälaröhallen Plan 1
2024-03-02 16:30 150009119 Roslags-Kulla IF (B) - IK Stym Ricky Bagge, Niklas Forsman Österåkers Multiarena 1
2024-03-02 17:00 150009118 Mariebergs SK (B) - Karlbergs BK Arash Sohrevardi, Malva Sölvemark Stora Mossen 1
2024-03-03 17:30 150009120 Järfälla Bele IBK (B) - AIK IBF (B) Johnn Wahlgren, Ricky Bagge Viksjö Sporthall
2024-03-09 11:45 150009125 Karlbergs BK - Ekerö IK (C) Per Sundvall, Roger Nyström Rödabergshallen
2024-03-09 13:15 150009126 FBC Sollentuna (C) - Duvbo IK (B) Robert Lindén Säfström, Jonas Edström Rotebrohallen (Nya)
2024-03-10 10:15 150009123 AIK IBF (B) - Roslags-Kulla IF (B) Per Sundvall, Gustav Levin Råstaparkhallen
2024-03-10 11:45 150009124 IK Stym - Mariebergs SK (B) Per Sundvall, Gustav Levin Råstaparkhallen
2024-03-10 14:30 150009122 Kungsängens IF (B) - Järfälla Bele IBK (B) Mario Mallengren, Olle Forsberg Kungshallen Sporthallen
2024-03-23 13:15 150009129 Duvbo IK (B) - Karlbergs BK Ricky Bagge, Robert Vangeus Brotorpshallen
2024-03-23 16:30 150009131 Mariebergs SK (B) - AIK IBF (B) Bjarne Hekkelstrand, Ricky Bagge Stora Mossen 1
2024-03-23 17:30 150009130 Ekerö IK (C) - IK Stym Fredrik Hallenberg, Johnny Mikael Claesson Mälaröhallen Plan 1
2024-03-24 12:45 150009127 Kungsängens IF (B) - Åkersberga IBF (B) Magnus Berg, Olof Sandström Kungshallen Sporthallen
2024-03-24 19:15 150009132 Järfälla Bele IBK (B) - Roslags-Kulla IF (B) Jonas Laurell, Fredrik Dahl Viksjö Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF (B) 16 15 1 0 197-54 143 46
2. FBC Sollentuna (C) 18 12 2 4 138-79 59 38
3. Duvbo IK (B) 17 10 3 4 117-72 45 33
4. Roslags-Kulla IF (B) 17 10 2 5 116-71 45 32
5. Järfälla Bele IBK (B) 17 10 1 6 111-87 24 31
6. Mariebergs SK (B) 17 9 4 4 100-84 16 31
7. IK Stym 16 7 1 8 95-95 0 22
8. Ekerö IK (C) 16 3 2 11 74-125 -51 11
9. Åkersberga IBF (B) 17 3 2 12 72-128 -56 11
10. Karlbergs BK 16 2 1 13 56-162 -106 7
11. Kungsängens IF (B) 17 1 1 15 52-171 -119 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 5 Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2023-09-23 12:45 150010003 Balrog B/S IK (B) - Älvsjö AIK IBF (D) 5 - 8 Svedje Ohlson, Mathias Stegrud Botkyrkahallen
2023-09-23 13:45 150010002 Västerhaninge IBK A) - Örby IS 9 - 4 Aarre Hietanen, Kari Malmros Åbyhallen - Haninge
2023-09-23 14:00 150010006 Tyresö IBS - Atletic Blåsut FC 4 - 8 Osama Abaied, Zana Guzel Fornuddshallen
2023-09-24 11:15 150010004 Huddinge IBS (B) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 9 - 2 Ida Sandberg, Tobias Jansson Glömstahallen
2023-09-24 12:45 150010001 Segeltorps IF IBF (B) - IFK Haninge (B) 2 - 4 Ida Sandberg, Tobias Jansson Glömstahallen
2023-09-30 10:30 150010011 Örby IS - Segeltorps IF IBF (B) 8 - 6 Johnny Mikael Claesson, Ella Lassen Eriksson Telefonplanshallen
2023-09-30 12:00 150010007 Atletic Blåsut FC - Mellansjö MK 18 - 1 Patrik Andersén, Theodore Hurtig Farstahallen 1
2023-09-30 16:15 150010012 IFK Haninge (B) - Tyresö IBS 5 - 1 Simon Lundberg, Niklas Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-10-01 13:45 150010009 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Balrog B/S IK (B) 12 - 4 Fredrik Bousset, Johnny Mikael Claesson Skogåshallen
2023-10-01 14:45 150010010 Älvsjö AIK IBF (D) - Västerhaninge IBK A) 4 - 7 Johan Hessing, Magnus Berg Västertorpshallen
2023-10-07 11:00 150010018 Örby IS - IFK Haninge (B) 3 - 12 Maja Bergman, Malva Sölvemark Telefonplanshallen
2023-10-07 18:15 150010014 Västerhaninge IBK A) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 9 - 0 Erik Nyman, Patrik Andersén Åbyhallen - Haninge
2023-10-08 12:00 150010017 Mellansjö MK - Tyresö IBS 3 - 17 Sadjad Nima, Johan Hessing Kvarnbergshallen
2023-10-08 13:00 150010016 Huddinge IBS (B) - Atletic Blåsut FC 5 - 2 Jonas Jatko, Shabbir Ahmed Glömstahallen
2023-10-08 14:30 150010013 Segeltorps IF IBF (B) - Älvsjö AIK IBF (D) 6 - 12 Jonas Jatko, Shabbir Ahmed Glömstahallen
2023-10-14 13:15 150010020 Atletic Blåsut FC - Balrog B/S IK (B) 10 - 3 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Farstahallen 1
2023-10-14 15:45 150010023 Älvsjö AIK IBF (D) - Örby IS 8 - 6 Karl-Johan Leijon, Maryan Hrabovuk Kämpetorpshallen 2
2023-10-15 12:30 150010022 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Segeltorps IF IBF (B) 5 - 3 Johnny Mikael Claesson, Christian Berger Skogåshallen
2023-10-15 13:15 150010019 Tyresö IBS - Huddinge IBS (B) 5 - 10 Kari Malmros, Shabbir Ahmed Tyresöhallen
2023-10-15 15:00 150010024 IFK Haninge (B) - Mellansjö MK 17 - 2 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Lyckeby Sporthall
2023-10-21 12:45 150010027 Balrog B/S IK (B) - Tyresö IBS 5 - 6 Johan Eklund, Christian Ljunggren Botkyrkahallen
2023-10-21 12:45 150010029 Älvsjö AIK IBF (D) - IFK Haninge (B) 3 - 10 Johan Nima, Imtiaz Karim Kämpetorpshallen 1
2023-10-21 14:45 150010026 Västerhaninge IBK A) - Atletic Blåsut FC 3 - 6 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Åbyhallen - Haninge
2023-10-22 14:00 150010030 Örby IS - Skogås/Trångsunds IBK (C) 4 - 5 Erik Nyman, Lars Sundlöf Telefonplanshallen
2023-10-22 16:00 150010028 Huddinge IBS (B) - Mellansjö MK 30 - 1 Emil Glenngård, Håkan Taxén Glömstahallen
2023-10-28 13:30 150010036 IFK Haninge (B) - Huddinge IBS (B) 3 - 6 Malva Sölvemark, Rasmus Bergne Lyckeby Sporthall
2023-10-28 14:00 150010033 Atletic Blåsut FC - Segeltorps IF IBF (B) 6 - 4 Robin Vall, Ola Bigestans Farstahallen 3
2023-10-29 13:00 150010031 Mellansjö MK - Balrog B/S IK (B) 2 - 9 Robert Järlemark, Sadjad Nima Kvarnbergshallen
2023-10-29 15:00 150010035 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Älvsjö AIK IBF (D) 2 - 4 Maja Bergman, Kevin Helly Skogåshallen
2023-10-29 16:30 150010032 Tyresö IBS - Västerhaninge IBK A) 7 - 8 Shabbir Ahmed, Mario Mallengren Tyresöhallen
2023-11-04 12:45 150010039 Balrog B/S IK (B) - Huddinge IBS (B) 2 - 14 Johan Eklund, Sadjad Nima Botkyrkahallen
2023-11-04 14:15 150010038 Västerhaninge IBK A) - Mellansjö MK 16 - 2 Niklas Lundberg, Imtiaz Karim Åbyhallen - Haninge
2023-11-05 10:00 150010040 Skogås/Trångsunds IBK (C) - IFK Haninge (B) 4 - 12 Magnus Berg, Håkan Augustsson Skogåshallen
2023-11-05 14:30 150010037 Segeltorps IF IBF (B) - Tyresö IBS 3 - 8 Christian Berger, Shabbir Ahmed Glömstahallen
2023-11-05 16:30 150010042 Örby IS - Atletic Blåsut FC 4 - 6 Niklas Forsman, Imtiaz Karim Eriksdalshallen
2023-11-11 15:30 150010044 Mellansjö MK - Segeltorps IF IBF (B) 6 - 15 Christian Berger, Melhvin Pettersson Kvarnbergshallen
2023-11-11 16:15 150010046 Atletic Blåsut FC - Älvsjö AIK IBF (D) 8 - 2 Leo Fristedt, Anton Zaitsev Farstahallen 3
2023-11-12 14:15 150010043 Huddinge IBS (B) - Västerhaninge IBK A) 7 - 1 Fredrik Bousset, Fredrik Hallenberg Glömstahallen
2023-11-12 16:30 150010048 IFK Haninge (B) - Balrog B/S IK (B) 9 - 1 Arash Sohrevardi, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2023-11-12 17:00 150010045 Tyresö IBS - Örby IS 9 - 5 Johan Eklund, Tommy Egman Tyresöhallen
2023-11-18 10:45 150010050 Västerhaninge IBK A) - Balrog B/S IK (B) 8 - 6 Johan Hessing, Sadjad Nima Åbyhallen - Haninge
2023-11-18 17:00 150010053 Älvsjö AIK IBF (D) - Tyresö IBS 3 - 7 Magnus Westerberg, Aarre Hietanen Kämpetorpshallen 1
2023-11-19 12:00 150010054 Örby IS - Mellansjö MK 30 - 1 Jonas Jatko, Robert Vangeus Telefonplanshallen
2023-11-19 14:00 150010052 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Atletic Blåsut FC 5 - 9 Lars Sundlöf, Alexander Rosén Skogåshallen
2023-11-19 14:45 150010049 Segeltorps IF IBF (B) - Huddinge IBS (B) 1 - 17 Erik Nyman, Shabbir Ahmed Glömstahallen
2023-12-02 12:45 150010055 Balrog B/S IK (B) - Segeltorps IF IBF (B) 10 - 9 Andreas Persson Stenberg, Daniel Mårtensson Botkyrkahallen
2023-12-02 16:15 150010060 IFK Haninge (B) - Västerhaninge IBK A) 7 - 4 Petra Dynesius, Malva Sölvemark Lyckeby Sporthall
2023-12-02 16:45 150010058 Tyresö IBS - Skogås/Trångsunds IBK (C) 5 - 5 Christian Berger, David Berger Strandhallen - Tyresö
2023-12-03 11:15 150010056 Huddinge IBS (B) - Örby IS 11 - 2 Lars Sundlöf, Jonas Jatko Glömstahallen
2023-12-03 13:30 150010057 Mellansjö MK - Älvsjö AIK IBF (D) 0 - 32 Per Sundvall, Christian Berger Kvarnbergshallen
2023-12-09 14:00 150010064 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Mellansjö MK 13 - 4 Lars Sundlöf, Robert Järlemark Skogåshallen
2023-12-09 16:00 150010062 Atletic Blåsut FC - IFK Haninge (B) 4 - 8 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Farstahallen 1
2023-12-09 17:15 150010065 Älvsjö AIK IBF (D) - Huddinge IBS (B) 2 - 18 Johnny Mikael Claesson, Robert Järlemark Kämpetorpshallen 1
2023-12-10 13:00 150010061 Segeltorps IF IBF (B) - Västerhaninge IBK A) 1 - 9 Daniel Karlsson, Johnny Mikael Claesson Glömstahallen
2023-12-10 13:15 150010066 Örby IS - Balrog B/S IK (B) 3 - 7 Mattias Patrik Robert Thorsén, Jonas Jatko Telefonplanshallen
2023-12-16 13:15 150010067 Atletic Blåsut FC - Tyresö IBS 7 - 6 Didrik Axen, Wilmer Axén Farstahallen 1
2023-12-16 14:15 150010070 Älvsjö AIK IBF (D) - Balrog B/S IK (B) 6 - 8 Mauricio Castillo, Kent Budell Kämpetorpshallen 1
2023-12-16 16:30 150010072 IFK Haninge (B) - Segeltorps IF IBF (B) 20 - 1 Magnus Berg, Sezgin Youmer Lyckeby Sporthall
2023-12-17 11:30 150010071 Örby IS - Västerhaninge IBK A) 7 - 8 Alexander Rosén, Imtiaz Karim Telefonplanshallen
2024-02-03 16:00 150010069 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Huddinge IBS (B) 3 - 11 Christian Ljunggren, Robert Järlemark Skogåshallen
2024-01-06 12:30 150010073 Segeltorps IF IBF (B) - Örby IS 6 - 11 Niclas Woxmark, Johnny Mikael Claesson Tomtbergahallen
2024-01-06 12:45 150010075 Balrog B/S IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 7 - 4 Karl-Johan Leijon, Niklas Forsman Botkyrkahallen
2024-01-06 15:30 150010077 Mellansjö MK - Atletic Blåsut FC 2 - 17 Karl-Johan Leijon, Johan Eklund Tomtbergahallen
2024-01-07 14:00 150010078 Tyresö IBS - IFK Haninge (B) 6 - 5 Max Hellström, Shabbir Ahmed Fornuddshallen
2024-02-03 14:30 150010074 Västerhaninge IBK A) - Älvsjö AIK IBF (D) 8 - 8 Mario Mallengren, Rasmus Bergne Åbyhallen - Haninge
2024-01-13 13:15 150010080 Atletic Blåsut FC - Huddinge IBS (B) 5 - 2 Jonas Jatko, Robert Järlemark Farstahallen 1
2024-01-13 15:45 150010082 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Västerhaninge IBK A) 5 - 4 Adam Lönnborg, Petra Dynesius Skogåshallen
2024-01-14 15:15 150010079 Tyresö IBS - Mellansjö MK 16 - 5 Tommy Egman, Tuva Egman Tyresöhallen
2024-01-14 16:30 150010084 IFK Haninge (B) - Örby IS 6 - 3 Fredrik Hallenberg, Max Hellström Lyckeby Sporthall
2024-01-14 19:30 150010083 Älvsjö AIK IBF (D) - Segeltorps IF IBF (B) 7 - 2 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Västertorpshallen
2024-01-20 12:45 150010087 Balrog B/S IK (B) - Atletic Blåsut FC 2 - 8 Tobias Berger, David Berger Botkyrkahallen
2024-01-20 17:00 150010089 Mellansjö MK - IFK Haninge (B) 6 - 25 Lars Reuterhagen, Alexander Friberg Kvarnbergshallen
2024-01-21 13:00 150010085 Segeltorps IF IBF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 7 - 6 Lars Reuterhagen, Sezgin Youmer Glömstahallen
2024-01-21 14:00 150010090 Örby IS - Älvsjö AIK IBF (D) 4 - 3 Kevin Helly, Tobias Jansson Telefonplanshallen
2024-01-21 16:00 150010088 Huddinge IBS (B) - Tyresö IBS 9 - 2 William Albrecht, Rasmus Bergne Glömstahallen
2024-01-27 13:30 150010093 Atletic Blåsut FC - Västerhaninge IBK A) 7 - 2 Arash Sohrevardi, Malva Sölvemark Farstahallen 1
2024-01-27 16:15 150010096 IFK Haninge (B) - Älvsjö AIK IBF (D) 6 - 0 Christoffer Hellström, Fredrik Alzén Lyckeby Sporthall
2024-01-28 11:45 150010092 Tyresö IBS - Balrog B/S IK (B) 9 - 3 Jonas Jatko, Christian Berger Tyresöhallen
2024-01-28 12:30 150010095 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Örby IS 5 - 8 Niklas Lundberg, Simon Lundberg Skogåshallen
2024-01-28 13:30 150010091 Mellansjö MK - Huddinge IBS (B) 0 - 25 Alexander Rosén, Anthon Rosén Kvarnbergshallen
2024-02-10 12:45 150010099 Balrog B/S IK (B) - Mellansjö MK 11 - 3 Niklas Forsman, Jonas Edström Botkyrkahallen
2024-02-10 16:00 150010101 Älvsjö AIK IBF (D) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 1 - 1 Julian Jacoel, Leo Fristedt Kämpetorpshallen 1
2024-02-10 17:45 150010098 Västerhaninge IBK A) - Tyresö IBS 10 - 8 Osama Abaied, Zana Guzel Åbyhallen - Haninge
2024-02-11 11:00 150010097 Segeltorps IF IBF (B) - Atletic Blåsut FC 7 - 20 Jonas Jatko, Fredrik Bousset Glömstahallen
2024-02-11 14:00 150010100 Huddinge IBS (B) - IFK Haninge (B) 3 - 3 Jonas Jatko, Christian Berger Glömstahallen
2024-02-17 15:30 150010106 Atletic Blåsut FC - Örby IS 9 - 2 Jonas Holm, Mauricio Castillo Farstahallen 1
2024-02-18 13:15 150010103 Huddinge IBS (B) - Balrog B/S IK (B) 7 - 0 Christoffer Hellström, Fredrik Alzén Glömstahallen
2024-02-18 13:30 150010104 Mellansjö MK - Västerhaninge IBK A) 3 - 26 Christian Berger, Lars Sundlöf Kvarnbergshallen
2024-02-18 16:00 150010105 Tyresö IBS - Segeltorps IF IBF (B) 8 - 4 Ulf Hedlund, Jacob Leijon Tyresöhallen
2024-02-18 16:15 150010108 IFK Haninge (B) - Skogås/Trångsunds IBK (C) 14 - 0 Tommy Egman, Magnus Berg Lyckeby Sporthall
2024-02-24 13:00 150010111 Balrog B/S IK (B) - IFK Haninge (B) 2 - 5 Tamuz Hidir, William Albrecht Botkyrkahallen
2024-02-24 15:45 150010110 Västerhaninge IBK A) - Huddinge IBS (B) 3 - 8 Tobias Jansson, Christian Ljunggren Åbyhallen - Haninge
2024-02-24 15:45 150010113 Älvsjö AIK IBF (D) - Atletic Blåsut FC 1 - 7 Elin Holm, Linus Löfstedt Kämpetorpshallen 1
2024-02-25 13:15 150010109 Segeltorps IF IBF (B) - Mellansjö MK 6 - 11 Sezgin Youmer, Shabbir Ahmed Kvarnbergshallen
2024-02-25 14:00 150010114 Örby IS - Tyresö IBS 10 - 3 Fredrik Bousset, Stefan Asplund Telefonplanshallen
2024-03-02 12:45 150010115 Balrog B/S IK (B) - Västerhaninge IBK A) Sadjad Nima, Johan Hessing Botkyrkahallen
2024-03-02 13:30 150010119 Atletic Blåsut FC - Skogås/Trångsunds IBK (C) Shabbir Ahmed, Viggo Holm Farstahallen 3
2024-03-03 14:30 150010117 Mellansjö MK - Örby IS Max Hellström, Tobias Jansson Glömstahallen
2024-03-03 16:00 150010116 Huddinge IBS (B) - Segeltorps IF IBF (B) Max Hellström, William Albrecht Glömstahallen
2024-03-03 18:15 150010118 Tyresö IBS - Älvsjö AIK IBF (D) Ulf Hedlund, Mauricio Castillo Tyresöhallen
2024-03-09 10:15 150010126 Örby IS - Huddinge IBS (B) Johan Hessing, Sadjad Nima Telefonplanshallen
2024-03-09 14:15 150010125 Älvsjö AIK IBF (D) - Mellansjö MK Fredrik Bousset, Henrik Nilsson Kämpetorpshallen 1
2024-03-09 17:00 150010122 Västerhaninge IBK A) - IFK Haninge (B) Niklas Lundberg, Mauricio Castillo Åbyhallen - Haninge
2024-03-10 12:30 150010121 Segeltorps IF IBF (B) - Balrog B/S IK (B) Viggo Modigh, Karl-Johan Leijon Glömstahallen
2024-03-10 14:00 150010124 Skogås/Trångsunds IBK (C) - Tyresö IBS Robert Järlemark, Magnus Berg Skogåshallen
2024-03-22 19:15 150010129 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF (D) Svante Lindholm, Viggo Holm Glömstahallen
2024-03-23 12:15 150010128 Balrog B/S IK (B) - Örby IS Erik Palmertz, Anton Fritshammar Botkyrkahallen
2024-03-23 14:45 150010127 Västerhaninge IBK A) - Segeltorps IF IBF (B) Mauricio Castillo, Niklas Lundberg Åbyhallen - Haninge
2024-03-23 16:00 150010132 IFK Haninge (B) - Atletic Blåsut FC Jonas Djäken, Kari Malmros Lyckeby Sporthall
2024-03-24 13:00 150010130 Mellansjö MK - Skogås/Trångsunds IBK (C) Love Andersson, John Degerkvist Kvarnbergshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Atletic Blåsut FC 18 16 0 2 157-63 94 48
2. Huddinge IBS (B) 17 15 1 1 192-37 155 46
3. IFK Haninge (B) 18 15 1 2 171-51 120 46
4. Västerhaninge IBK A) 17 10 1 6 135-90 45 31
5. Tyresö IBS 18 9 1 8 127-108 19 28
6. Älvsjö AIK IBF (D) 17 6 2 9 104-105 -1 20
7. Örby IS 17 6 0 11 114-114 0 18
8. Balrog B/ S IK (B) 17 6 0 11 85-123 -38 18
9. Skogås/ Trångsunds IBK (C) 17 5 2 10 77-115 -38 17
10. Segeltorps IF IBF (B) 17 2 0 15 83-168 -85 6
11. Mellansjö MK 17 1 0 16 52-323 -271 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis