Spelprogram - Pantamera Pojkar Ljusröd Svår

Kontaktpersoner
Lag Namn E-post Mobil Färger
Hammarby IF IBF Lotta Bringnäs lotta.bringnas@hotmail.com Grön, Vit, Vit
Huddinge IBS Röd, Röd, Vita
Hässelby SK IBK (A) Röd, Svart, Svart
IBF Offensiv Lidingö Thomas Wihlborg thomas.wihlborg@ericsson.com 0730312465 Mörkblå tröja, mörkblå byxor, mörkblå strumpor
Ingarö IF Roger Ghiselli roger.ghiselli@regeringskansliet.se 0709496864 Svart/svart/svart
Järfälla IBK/Stäkets IF Christian Karlson Christian.Karlson@hotmail.se 0733264421 Röd/Röd/Vit
Sköndals IK Per Synnergård per.synnergard@tele2.se 0709990600 Blå/Svart/Svart
Täby FC (A) Anna Berglund annaberglund@telia.com 0703707464 Vit, Vit, Vit
Täby FC (B) Mikael Blomgren mikael.blomgren@gmail.com 070-6129663 Vit, Vit, Vit
Väsby AIK (A) Stefan Wallberg stefan.wallberg@smwelevator.se 070-445 21 67 röd/röd/vit
Väsby IBK Mattias Andersson Mattis@kth.se 070-648 62 66 Svart, Svart, Svart
Åkersberga IBF Orange, Svart, Orange
Älta IF Svart, svart, svart
Ängby IF Grön, Vit, Grön
Spelprogram
Tid Omgång Match Resultat Domare Plats Publik
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Omgång 1
2019-09-28 13:30 1 Ingarö IF - Täby FC (B) 3 - 0 Filip Öhman, Mats Andersson Ingarö Sporthall
2019-09-28 14:15 1 Älta IF - IBF Offensiv Lidingö 4 - 1 Daniel Mårtensson, Fredrik Hallenberg Järla Sporthall
2019-09-29 14:45 1 Järfälla IBK/Stäkets IF - Huddinge IBS 4 - 1 Ricky Bagge, Johan Eklund Viksjö Sporthall
2019-09-29 15:15 1 Sköndals IK - Hammarby IF IBF 1 - 6 Julius Olesen, Johan Larsson Sköndalshallen
2019-09-29 17:30 1 Täby FC (A) - Väsby IBK 3 - 7 Jonas Edström, Lars Reuterhagen K-Rauta Arena
2019-10-11 19:30 1 Väsby AIK (A) - Åkersberga IBF 6 - 3 Jan Lingemark, Theodore Idevall Väsby skolan
Omgång 2
2019-10-05 10:45 2 Väsby IBK - Hässelby SK IBK (A) 1 - 5 Jan Lingemark, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-10-05 14:15 2 Huddinge IBS - Täby FC (A) 4 - 3 Mikael Ferneback, Sam Varahram Tomtbergahallen
2019-10-05 14:30 2 Hammarby IF IBF - Väsby AIK (A) 10 - 5 Didrik Axen, Linnea Westerlund Sjöstadshallen
2019-10-05 15:15 2 Åkersberga IBF - Ingarö IF 6 - 1 Jonas Holm, Rikard Söderlund Åkersberga Sporthall A
2019-10-05 15:45 2 Älta IF - Sköndals IK 4 - 4 Alexander Rosén, Anthon Rosén Järla Sporthall
2019-10-05 16:30 2 IBF Offensiv Lidingö - Järfälla IBK/Stäkets IF 2 - 5 Svedje Ohlson, Gabriel Nääs Bodals Bollhall
Omgång 3
2019-10-12 10:15 3 Täby FC (A) - IBF Offensiv Lidingö 4 - 4 Rikard Söderlund, Tim Svensson K-Rauta Arena
2019-10-12 15:00 3 Väsby AIK (A) - Älta IF 7 - 4 Rikard Söderlund, Jan Lingemark Väsby skolan
2019-10-13 13:45 3 Järfälla IBK/Stäkets IF - Sköndals IK 5 - 1 Niklas Forsman, Anton Fritshammar Viksjö Sporthall
2019-10-13 17:00 3 Hässelby SK IBK (A) - Huddinge IBS 6 - 4 Mats Järnmark, Samuel Oreland Hässelbyhallen
2019-10-13 17:30 3 Ängby IF - Täby FC (B) 3 - 6 Michael Leimer, Robert Milerud Grimstahallen
2019-11-27 18:15 3 Ingarö IF - Hammarby IF IBF 4 - 7 Malva Sölvemark, Mauricio Castillo Ingarö Sporthall
Omgång 4
2019-10-17 18:00 4 Sköndals IK - Täby FC (A) 4 - 6 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Sköndalshallen
2019-10-26 10:30 4 Järfälla IBK/Stäkets IF - Väsby AIK (A) 1 - 1 Bjarne Hekkelstrand, Lukas Jellnor Kallhälls sporthall
2019-11-24 18:30 4 Väsby IBK - Ängby IF 5 - 3 Alexander Löfgren, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-12-06 19:15 4 Åkersberga IBF - Täby FC (B) 2 - 1 Sadjad Nima, Johan Hessing Åkersberga Sporthall A
2020-01-10 18:30 4 IBF Offensiv Lidingö - Hässelby SK IBK (A) 2 - 4 Artem Zolotar, Volodar Ilyk Bodals Bollhall
2020-01-15 18:15 4 Älta IF - Ingarö IF 0 - 12 Sezgin Youmer, Imtiaz Karim Ingarö Sporthall
Omgång 5
2019-10-19 11:00 5 Väsby IBK - Huddinge IBS 4 - 3 Lucas Edberg, Rikard Söderlund Smedsgärdshallen
2019-10-19 11:15 5 Ingarö IF - Järfälla IBK/Stäkets IF 0 - 1 Filip Öhman, Johnny Mikael Claesson Ingarö Sporthall
2019-10-19 14:00 5 Hässelby SK IBK (A) - Sköndals IK 3 - 2 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2019-10-20 14:00 5 Täby FC (B) - Hammarby IF IBF 6 - 5 Sabina Åström, Simon Righarts K-Rauta Arena
2019-10-20 15:15 5 Täby FC (A) - Väsby AIK (A) 4 - 5 Sabina Åström, Simon Righarts K-Rauta Arena
2019-10-20 18:15 5 Ängby IF - Åkersberga IBF 3 - 6 Daniel Bjerdahl, Lukas Jellnor Grimstahallen
Omgång 6
2019-10-22 20:00 6 Huddinge IBS - Ängby IF 4 - 5 Malva Sölvemark, Mauricio Castillo Tomtbergahallen
2019-10-27 11:00 6 Hammarby IF IBF - Åkersberga IBF 8 - 2 Sadjad Nima, Aldin Imamovic Sjöstadshallen
2019-10-27 11:30 6 Väsby AIK (A) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 2 Lars Reuterhagen, Fredrik Nensén Väsby skolan
2019-10-27 18:15 6 IBF Offensiv Lidingö - Väsby IBK 3 - 3 Johan Eklund, Per Sundvall Bodals Bollhall
2019-11-23 15:30 6 Älta IF - Täby FC (B) 3 - 1 Emilia Tuomela, Elin Holm Järla Sporthall
2019-12-01 15:00 6 Täby FC (A) - Ingarö IF 5 - 4 Tobias Jansson, Hannes Hovmöller Grindtorpshallen
Omgång 7
2019-11-09 10:00 7 Väsby IBK - Sköndals IK 4 - 2 Daniel Bäckner, Fredrik Hallenberg Smedsgärdshallen
2019-11-09 11:30 7 Hässelby SK IBK (A) - Ingarö IF 5 - 4 Gustav Fohlstedt, Lars Sundlöf Riddersvik
2019-11-09 18:15 7 Huddinge IBS - IBF Offensiv Lidingö 8 - 3 Johan Nima, Sam Varahram Tomtbergahallen
2019-11-10 20:45 7 Ängby IF - Hammarby IF IBF 6 - 4 Åsa Gustavsson, Johnny Mikael Claesson Grimstahallen
2019-11-30 15:00 7 Täby FC (B) - Järfälla IBK/Stäkets IF 3 - 3 Hannes Hovmöller, Björn Söderström Grindtorpshallen
2019-12-15 16:45 7 Åkersberga IBF - Älta IF WO (5 - 0) Åkersberga Sporthall A
Omgång 8
2019-09-20 19:15 8 Älta IF - Hammarby IF IBF 4 - 7 Mikael Ferneback, Tobias Jansson Ormingehallen
2019-11-08 18:15 8 Täby FC (A) - Täby FC (B) 4 - 3 Rikard Söderlund, Lucas Edberg Grindtorpshallen
2019-11-14 18:00 8 Sköndals IK - Huddinge IBS 5 - 9 Sadjad Nima, Johan Hessing Sköndalshallen
2019-12-03 18:45 8 Väsby AIK (A) - Väsby IBK 7 - 5 Jonatan Svahn, Theodore Idevall Väsby skolan
2019-12-07 10:30 8 Järfälla IBK/Stäkets IF - Åkersberga IBF 3 - 3 Jan Lingemark, Fredrik Nensén Kallhälls sporthall
2020-01-06 16:00 8 IBF Offensiv Lidingö - Ängby IF 1 - 4 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Bodals Bollhall
Omgång 9
2019-11-16 11:00 9 Väsby IBK - Ingarö IF 4 - 4 Richard Jonsson, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-11-16 11:15 9 Hammarby IF IBF - Järfälla IBK/Stäkets IF 2 - 3 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Sjöstadshallen
2019-11-16 13:00 9 Huddinge IBS - Väsby AIK (A) 3 - 1 Sezgin Youmer, Osama Abaied Tomtbergahallen
2019-11-16 15:30 9 Åkersberga IBF - Täby FC (A) 3 - 5 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Åkersberga Sporthall A
2019-11-17 16:45 9 Täby FC (B) - Hässelby SK IBK (A) 3 - 2 Adam Sundbom, Tim Svensson K-Rauta Arena
2019-11-17 17:30 9 IBF Offensiv Lidingö - Sköndals IK 3 - 6 Mikael Ferneback, Mario Mallengren Bodals Bollhall
2019-12-01 11:15 9 Ängby IF - Älta IF 1 - 2 Lukas Jellnor, Malva Sölvemark Stora Mossen 1
Omgång 10
2019-11-23 10:15 10 Täby FC (A) - Hammarby IF IBF 3 - 9 Fredrik Nensén, Lars Reuterhagen K-Rauta Arena
2019-11-23 12:30 10 Ingarö IF - Huddinge IBS 5 - 6 Mats Andersson, Alexander Rosén Ingarö Sporthall
2019-11-24 13:00 10 Väsby AIK (A) - IBF Offensiv Lidingö 6 - 1 Erik Palmertz, Andreas Persson Stenberg Väsby skolan
2019-11-24 13:30 10 Sköndals IK - Ängby IF 2 - 4 Magnus Berg, Jouni Kekkonen Sköndalshallen
2019-11-24 14:15 10 Järfälla IBK/Stäkets IF - Älta IF 9 - 0 Filip Lövenklint, Magnus Westerberg Viksjö Sporthall
2019-11-24 16:15 10 Hässelby SK IBK (A) - Åkersberga IBF 3 - 3 Ricky Bagge, Anton Fritshammar Hässelbyhallen
Omgång 11
2019-11-10 18:30 11 Sköndals IK - Väsby AIK (A) 1 - 3 Kari Malmros, Kim Svedberg Sköndalshallen
2019-11-29 19:30 11 Väsby IBK - Täby FC (B) 5 - 1 Noel Akdemir, Johan Hessing Grindtorpshallen
2019-11-30 15:30 11 IBF Offensiv Lidingö - Ingarö IF 1 - 2 Magnus Berg, Johan Nima Bodals Bollhall
2019-11-30 16:15 11 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK (A) 6 - 7 Kevin Helly, Wilmer Axén Sjöstadshallen
2019-11-30 17:00 11 Älta IF - Täby FC (A) 2 - 7 Felix Fernström, Christian Berger Järla Sporthall
2019-12-14 10:30 11 Ängby IF - Järfälla IBK/Stäkets IF 6 - 4 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Kallhälls sporthall
Omgång 12
2019-10-24 20:00 12 Ingarö IF - Sköndals IK 4 - 3 Johan Ståhl, Fredrik Berglund Sonesson Grantomtahallen
2019-12-07 14:00 12 Täby FC (B) - Huddinge IBS 4 - 3 Malva Sölvemark, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2019-12-07 17:00 12 Väsby IBK - Åkersberga IBF 3 - 1 Robert Lindén Säfström, Jonatan Svahn Smedsgärdshallen
2019-12-08 12:00 12 Väsby AIK (A) - Ängby IF 4 - 1 Jan Lingemark, Lucas Edberg Väsby skolan
2019-12-08 16:45 12 Hässelby SK IBK (A) - Älta IF 9 - 2 Anton Fritshammar, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2020-01-11 16:30 12 Täby FC (A) - Järfälla IBK/Stäkets IF 1 - 3 Jonas Jatko, Theodore Idevall K-Rauta Arena
Omgång 13
2019-12-14 15:15 13 Huddinge IBS - Åkersberga IBF 6 - 1 Daniel Bjerdahl, Mats Andersson Tomtbergahallen
2019-12-15 10:30 13 Hammarby IF IBF - Väsby IBK 2 - 5 William Rennerfelt, Gustaf Reimer Sjöstadshallen
2019-12-15 11:30 13 Väsby AIK (A) - Ingarö IF 5 - 2 Fabian Fahimi, Aarre Hietanen Väsby skolan
2019-12-15 11:45 13 Järfälla IBK/Stäkets IF - Hässelby SK IBK (A) 1 - 3 Ken Johansson, Sampo Friberg Viksjö Sporthall
2019-12-15 14:15 13 Ängby IF - Täby FC (A) 3 - 5 Mats Andersson, Martin Mårtensson Grimstahallen
2019-12-15 18:30 13 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (B) 3 - 1 Johan Nima, Niklas Forsman Bodals Bollhall
Omgång 14
2019-12-01 13:00 14 Huddinge IBS - Hammarby IF IBF 7 - 4 Shabbir Ahmed, Karl-Johan Leijon Tomtbergahallen
2020-01-11 10:30 14 Väsby IBK - Älta IF 8 - 0 Johannes Ekenberg, Andreas Bengtsson Smedsgärdshallen
2020-01-11 11:15 14 Ingarö IF - Ängby IF 3 - 5 Kari Malmros, Anton Fritshammar Ingarö Sporthall
2020-01-11 11:30 14 Täby FC (B) - Sköndals IK 2 - 3 Filip Lövenklint, Theodore Idevall K-Rauta Arena
2020-01-12 15:00 14 Åkersberga IBF - IBF Offensiv Lidingö 3 - 1 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Åkersberga Sporthall A
2020-01-12 15:30 14 Hässelby SK IBK (A) - Täby FC (A) 6 - 10 Gustav Fohlstedt, Felix Wennerstein Hässelbyhallen
Omgång 15
2020-01-18 12:30 15 IBF Offensiv Lidingö - Hammarby IF IBF 6 - 5 Fadi Saffo, Imtiaz Karim Bodals Bollhall
2020-01-18 16:45 15 Älta IF - Huddinge IBS 1 - 2 Elias Englund, Joel Säve-Söderbergh Järla Sporthall
2020-01-19 12:00 15 Sköndals IK - Åkersberga IBF 2 - 1 Linnea Westerlund, Ida Sandberg Sköndalshallen
2020-01-19 13:45 15 Järfälla IBK/Stäkets IF - Väsby IBK 2 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Viksjö Sporthall
2020-01-19 15:00 15 Väsby AIK (A) - Täby FC (B) 5 - 2 Lars Reuterhagen, Sadjad Nima Väsby skolan
2020-01-19 15:30 15 Ängby IF - Hässelby SK IBK (A) 2 - 6 Robert Milerud, Niclas Andersson Grimstahallen

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis