Herrar Division 1 (2011/12)

Gruppspel
Herrar Division 1 Mellersta Svealand
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-23 20:00 1158033001 Torshälla IBK - Westerviks IBK 7 - 6 Leif Borglund, Shari Tingman Ellfolk Arena
2011-09-24 14:00 1158033004 Karlskoga IBF - Lillån IBK 4 - 14 Johan Friman, Daniel Monander Karlbergshallen B Karlskoga
2011-09-24 16:00 1158033003 Kumla IBK - Söderköpings IBK 8 - 5 Lars Fridell, Marco Mustonen Kumlahallen
2011-09-24 16:00 1158033006 Tranemo IBK - Linköping IBK Ungd. 4 - 8 Robin Boqvist, Jonas Hansson Idrottshallen, Tranemo
2011-09-25 15:00 1158033005 Finspång IBK - IBF Örebro 5 - 8 Peter Palmelius, Stefan Öberg Arena Grosvad
2011-09-25 17:30 1158033002 Södertälje IBS - Nykvarns IF 10 - 7 Johan Friman, Daniel Monander Wasa Sporthall
2011-09-30 19:30 1158033011 Westerviks IBK - Finspång IBK 5 - 6 Håkan Söderman, Stefan Hultqvist Bökensved Sporthall
2011-10-01 16:00 1158033010 Tranemo IBK - Karlskoga IBF 4 - 7 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Idrottshallen, Tranemo
2011-10-01 16:00 1158033012 Nykvarns IF - Linköping IBK Ungd. 13 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Björkestahallen
2011-10-01 17:00 1158033008 Lillån IBK - Södertälje IBS 5 - 7 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mellringehallen - Örebro
2011-10-02 14:00 1158033007 Söderköpings IBK - Torshälla IBK 9 - 10 e.förl. Shari Tingman, Per Rosén Sporthallen Vikingen
2011-10-02 14:00 1158033009 IBF Örebro - Kumla IBK 7 - 6 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Mellringehallen - Örebro
2011-10-07 20:00 1158033013 Torshälla IBK - Nykvarns IF 6 - 7 Peter Palmelius, Stefan Öberg Ellfolk Arena
2011-10-08 14:00 1158033016 Karlskoga IBF - Söderköpings IBK 1 - 6 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Karlbergshallen B Karlskoga
2011-10-08 16:00 1158033015 Kumla IBK - Lillån IBK 2 - 6 Johan Friman, Daniel Monander Kumlahallen
2011-10-09 13:00 1158033018 Linköping IBK Ungd. - IBF Örebro 6 - 3 David Geiser, Henrik Nilsson Linköpings Sporthall
2011-10-09 15:00 1158033017 Finspång IBK - Tranemo IBK 9 - 6 Leif Borglund, Per Rosén Arena Grosvad
2011-10-09 17:30 1158033014 Södertälje IBS - Westerviks IBK 11 - 9 Lars Fridell, Marco Mustonen Wasa Sporthall
2011-10-15 14:00 1158033021 Westerviks IBK - Kumla IBK 8 - 12 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Bökensved Sporthall
2011-10-15 14:00 1158033023 Söderköpings IBK - Finspång IBK 6 - 7 e.förl. Andreas Holm, Martin Mosskull Sporthallen Vikingen
2011-10-15 16:00 1158033020 Tranemo IBK - Södertälje IBS 3 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Idrottshallen, Tranemo
2011-10-15 16:00 1158033022 Nykvarns IF - Karlskoga IBF 12 - 4 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Björkestahallen
2011-10-16 14:00 1158033019 IBF Örebro - Torshälla IBK 4 - 3 Martin Larsson, Sven Persson Mellringehallen - Örebro
2011-10-16 17:00 1158033024 Lillån IBK - Linköping IBK Ungd. 12 - 0 Martin Larsson, Sven Persson Mellringehallen - Örebro
2011-10-22 16:00 1158033027 Kumla IBK - Nykvarns IF 8 - 8 Ki Sandholm, Micael Svensson Kumlahallen
2011-10-23 12:00 1158033030 Linköping IBK Ungd. - Söderköpings IBK 11 - 5 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Linköpings Sporthall
2011-10-23 14:00 1158033028 Karlskoga IBF - Westerviks IBK 7 - 10 Majed Hammami, Nicklas Johansson Karlbergshallen B Karlskoga
2011-10-23 15:00 1158033025 Torshälla IBK - Tranemo IBK 7 - 8 Jonas Tidsjö, Håkan Thunman Ellfolk Arena
2011-10-23 15:00 1158033029 Finspång IBK - Lillån IBK 5 - 6 Niklas Laine, Reijo Niskala Arena Grosvad
2011-10-23 17:30 1158033026 Södertälje IBS - IBF Örebro 10 - 11 e.förl. Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Wasa Sporthall
2011-10-26 19:30 1158033035 Finspång IBK - Nykvarns IF 9 - 7 Roger Öfversten, Shari Tingman Arena Grosvad
2011-10-28 19:30 1158033036 Westerviks IBK - Linköping IBK Ungd. 9 - 8 e.förl. Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Bökensved Sporthall
2011-10-29 14:00 1158033031 Söderköpings IBK - Södertälje IBS 8 - 9 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Sporthallen Vikingen
2011-10-30 14:00 1158033033 Lillån IBK - Torshälla IBK 8 - 2 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mellringehallen - Örebro
2011-10-30 17:00 1158033034 IBF Örebro - Karlskoga IBF 7 - 2 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Mellringehallen - Örebro
2011-11-05 14:00 1158033032 Tranemo IBK - Kumla IBK 7 - 8 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Idrottshallen, Tranemo
2011-11-11 19:30 1158033040 Westerviks IBK - Söderköpings IBK 8 - 6 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Bökensved Sporthall
2011-11-11 19:45 1158033041 Nykvarns IF - IBF Örebro 5 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Björkestahallen
2011-11-11 20:00 1158033037 Torshälla IBK - Kumla IBK 8 - 8 Niklas Laine, Reijo Niskala Ellfolk Arena
2011-11-12 17:00 1158033039 Linköping IBK Ungd. - Karlskoga IBF 8 - 3 Lars Fridell, Marco Mustonen Linköpings Sporthall
2011-11-13 14:00 1158033042 Lillån IBK - Tranemo IBK 8 - 0 Lars Fridell, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2011-11-13 17:30 1158033038 Södertälje IBS - Finspång IBK 7 - 6 Leif Borglund, Shari Tingman Wasa Sporthall
2011-11-16 20:00 1158033046 IBF Örebro - Westerviks IBK 12 - 5 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen - Örebro
2011-11-18 19:30 1158033045 Kumla IBK - Linköping IBK Ungd. 7 - 7 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Kumlahallen
2011-11-19 14:00 1158033043 Karlskoga IBF - Södertälje IBS 5 - 9 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Karlbergshallen B Karlskoga
2011-11-19 14:00 1158033048 Söderköpings IBK - Tranemo IBK 8 - 4 Christoffer Markovski, Henrik Ibjer Sporthallen Vikingen
2011-11-19 16:00 1158033047 Nykvarns IF - Lillån IBK 5 - 7 Peter Palmelius, Stefan Öberg Björkestahallen
2011-11-20 15:00 1158033044 Finspång IBK - Torshälla IBK 7 - 7 Thomas Kallin, Reijo Niskala Arena Grosvad
2011-11-23 19:30 1158033049 Kumla IBK - Finspång IBK 4 - 2 Lars Fridell, Marco Mustonen Kumlahallen
2011-11-26 14:00 1158033052 Westerviks IBK - Lillån IBK 7 - 3 Andreas Holm, Martin Mosskull Bökensved Sporthall
2011-11-26 14:00 1158033053 Söderköpings IBK - IBF Örebro 2 - 4 Peter Palmelius, Stefan Öberg Sporthallen Vikingen
2011-11-26 16:00 1158033054 Tranemo IBK - Nykvarns IF 7 - 8 Martin Larsson, Sven Persson Idrottshallen, Tranemo
2011-11-26 17:00 1158033050 Torshälla IBK - Karlskoga IBF 14 - 3 Lars Fridell, Marco Mustonen Ellfolk Arena
2011-11-27 17:30 1158033051 Södertälje IBS - Linköping IBK Ungd. 7 - 7 Leif Borglund, Shari Tingman Wasa Sporthall
2011-12-02 19:30 1158033057 Linköping IBK Ungd. - Finspång IBK 6 - 5 e.förl. Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Linköpings Sporthall
2011-12-02 20:00 1158033058 Nykvarns IF - Westerviks IBK 12 - 6 Per Rosén, Anders Westerberg Björkestahallen
2011-12-03 14:00 1158033056 Karlskoga IBF - Kumla IBK 3 - 15 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Karlbergshallen B Karlskoga
2011-12-03 14:00 1158033059 Lillån IBK - Söderköpings IBK 8 - 4 Majed Hammami, Nicklas Johansson Mellringehallen - Örebro
2011-12-03 16:00 1158033060 Tranemo IBK - IBF Örebro 6 - 7 e.förl. Emil Jungåker, Tobias Lindgren Idrottshallen, Tranemo
2011-12-04 17:30 1158033055 Södertälje IBS - Torshälla IBK 6 - 3 Anders Asp, Per Rosén Wasa Sporthall
2011-12-16 20:00 1158033061 Torshälla IBK - Linköping IBK Ungd. 7 - 8 Peter Palmelius, Stefan Öberg Ellfolk Arena
2011-12-17 14:00 1158033065 Söderköpings IBK - Nykvarns IF 4 - 9 David Geiser, Henrik Nilsson Sporthallen Vikingen
2011-12-17 16:00 1158033062 Kumla IBK - Södertälje IBS 8 - 5 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Kumlahallen
2011-12-17 16:00 1158033064 Tranemo IBK - Westerviks IBK 7 - 10 Anders Nyberg, Mattias Alm-Nielsen Idrottshallen, Tranemo
2011-12-18 15:00 1158033063 Finspång IBK - Karlskoga IBF 7 - 1 David Geiser, Henrik Nilsson Arena Grosvad
2011-12-18 17:00 1158033066 IBF Örebro - Lillån IBK 4 - 3 e.förl. Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Idrottshuset, Örebro
2012-01-06 17:00 1158033067 Westerviks IBK - Torshälla IBK 9 - 5 David Geiser, Henrik Nilsson Bökensved Sporthall
2012-01-06 18:00 1158033068 Nykvarns IF - Södertälje IBS 6 - 4 Anders Asp, Per Rosén Björkestahallen
2012-01-07 14:00 1158033069 Söderköpings IBK - Kumla IBK 3 - 6 David Geiser, Henrik Nilsson Sporthallen Vikingen
2012-01-08 13:00 1158033072 Linköping IBK Ungd. - Tranemo IBK 7 - 0 David Geiser, Henrik Nilsson Linköpings Sporthall
2012-01-08 14:00 1158033071 IBF Örebro - Finspång IBK 11 - 4 Thomas Andersson, Johan Hällgren Mellringehallen - Örebro
2012-01-08 17:00 1158033070 Lillån IBK - Karlskoga IBF 16 - 2 Thomas Andersson, Johan Hällgren Mellringehallen - Örebro
2012-01-13 19:30 1158033077 Finspång IBK - Westerviks IBK 9 - 8 e.förl. Thomas Kallin, Reijo Niskala Arena Grosvad
2012-01-14 14:00 1158033076 Karlskoga IBF - Tranemo IBK 2 - 9 Johan Friman, Daniel Monander Karlbergshallen B Karlskoga
2012-01-14 16:00 1158033075 Kumla IBK - IBF Örebro 6 - 3 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Kumlahallen
2012-01-14 17:00 1158033073 Torshälla IBK - Söderköpings IBK 5 - 4 e.förl. Niklas Laine, Reijo Niskala Ellfolk Arena
2012-01-15 12:00 1158033078 Linköping IBK Ungd. - Nykvarns IF 3 - 9 Leif Borglund, Shari Tingman Linköpings Sporthall
2012-01-15 17:30 1158033074 Södertälje IBS - Lillån IBK 2 - 7 Leif Borglund, Shari Tingman Wasa Sporthall
2012-01-20 19:45 1158033079 Nykvarns IF - Torshälla IBK 11 - 5 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Björkestahallen
2012-01-21 14:00 1158033080 Westerviks IBK - Södertälje IBS 6 - 8 Kenneth Alm, Marthin Andersson Bökensved Sporthall
2012-01-21 14:00 1158033081 Lillån IBK - Kumla IBK 5 - 4 Thomas Kallin, Reijo Niskala Mellringehallen - Örebro
2012-01-21 14:00 1158033082 Söderköpings IBK - Karlskoga IBF 11 - 7 Anders Asp, Per Rosén Sporthallen Vikingen
2012-01-21 16:00 1158033083 Tranemo IBK - Finspång IBK 4 - 7 Andreas Holm, Patrik Trofast Idrottshallen, Tranemo
2012-01-22 14:00 1158033084 IBF Örebro - Linköping IBK Ungd. 9 - 4 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen - Örebro
2012-01-27 20:00 1158033085 Torshälla IBK - IBF Örebro 4 - 7 Peter Palmelius, Stefan Öberg Ellfolk Arena
2012-01-28 16:00 1158033087 Kumla IBK - Westerviks IBK 13 - 7 Nicklas Johansson, Krister Eklund Kumlahallen
2012-01-29 14:00 1158033088 Karlskoga IBF - Nykvarns IF 4 - 17 Majed Hammami, Nicklas Johansson Karlbergshallen B Karlskoga
2012-01-29 15:00 1158033089 Finspång IBK - Söderköpings IBK 5 - 7 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Arena Grosvad
2012-01-29 17:00 1158033090 Linköping IBK Ungd. - Lillån IBK 7 - 6 Patrik Trofast, Fredrik Dalén Linköpings Sporthall
2012-01-29 17:30 1158033086 Södertälje IBS - Tranemo IBK 13 - 4 Mats Jonsson, Peter Kirch Wasa Sporthall
2012-02-10 19:30 1158033096 Söderköpings IBK - Linköping IBK Ungd. 8 - 7 Thomas Kallin, Reijo Niskala Sporthallen Vikingen
2012-02-10 19:45 1158033093 Nykvarns IF - Kumla IBK 12 - 7 Mats Jonsson, Anders Westerberg Björkestahallen
2012-02-11 14:00 1158033094 Westerviks IBK - Karlskoga IBF 11 - 8 Per Elofsson, Ulf Åberg Bökensved Sporthall
2012-02-11 14:00 1158033095 Lillån IBK - Finspång IBK 7 - 4 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Mellringehallen - Örebro
2012-02-11 16:00 1158033091 Tranemo IBK - Torshälla IBK 8 - 5 Peter Bergstrand, Johan Myhr Idrottshallen, Tranemo
2012-02-12 14:00 1158033092 IBF Örebro - Södertälje IBS 6 - 4 Johan Friman, Daniel Monander Mellringehallen - Örebro
2012-02-17 19:45 1158033101 Nykvarns IF - Finspång IBK 13 - 7 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Björkestahallen
2012-02-17 20:00 1158033099 Torshälla IBK - Lillån IBK 4 - 7 Peter Eriksson, Shari Tingman Ellfolk Arena
2012-02-18 14:00 1158033100 Karlskoga IBF - IBF Örebro 6 - 10 Johan Friman, Daniel Monander Karlbergshallen B Karlskoga
2012-02-18 16:00 1158033098 Kumla IBK - Tranemo IBK 7 - 6 e.förl. Thomas Kallin, Reijo Niskala Kumlahallen
2012-02-19 13:00 1158033102 Linköping IBK Ungd. - Westerviks IBK 8 - 5 Ki Sandholm, Micael Svensson Linköpings Sporthall
2012-02-19 17:30 1158033097 Södertälje IBS - Söderköpings IBK 9 - 8 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Wasa Sporthall
2012-02-24 19:30 1158033106 Söderköpings IBK - Westerviks IBK 10 - 3 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Sporthallen Vikingen
2012-02-25 14:00 1158033105 Karlskoga IBF - Linköping IBK Ungd. 9 - 13 Lars Fridell, Marco Mustonen Karlbergshallen B Karlskoga
2012-02-25 16:00 1158033103 Kumla IBK - Torshälla IBK 12 - 7 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Kumlahallen
2012-02-25 16:00 1158033108 Tranemo IBK - Lillån IBK 4 - 6 Måns Löfgren, Stefan Olsson Idrottshallen, Tranemo
2012-02-26 14:00 1158033107 IBF Örebro - Nykvarns IF 1 - 4 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen - Örebro
2012-02-26 15:00 1158033104 Finspång IBK - Södertälje IBS 9 - 6 Arash Sohrevardi, Björn Hedman Arena Grosvad
2012-03-02 19:30 1158033111 Linköping IBK Ungd. - Kumla IBK 7 - 8 Peter Palmelius, Stefan Öberg Linköpings Sporthall
2012-03-02 20:00 1158033112 Westerviks IBK - IBF Örebro 5 - 8 Martin Mosskull, Tobias Lindgren Bökensved Sporthall
2012-03-03 14:00 1158033113 Lillån IBK - Nykvarns IF 6 - 5 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen - Örebro
2012-03-03 16:00 1158033114 Tranemo IBK - Söderköpings IBK 6 - 7 Robin Boqvist, Jonas Hansson Idrottshallen, Tranemo
2012-03-03 17:00 1158033110 Torshälla IBK - Finspång IBK 11 - 14 Peter Gustafsson, Kent Erlandsson Ellfolk Arena
2012-03-04 17:30 1158033109 Södertälje IBS - Karlskoga IBF 9 - 3 Mats Jonsson, Anders Westerberg Wasa Sporthall
2012-03-09 20:00 1158033119 IBF Örebro - Söderköpings IBK 14 - 0 Ki Sandholm, Micael Svensson Mellringehallen - Örebro
2012-03-10 14:00 1158033116 Karlskoga IBF - Torshälla IBK 8 - 9 Majed Hammami, Pierre Malmgren Karlbergshallen B Karlskoga
2012-03-10 16:00 1158033120 Nykvarns IF - Tranemo IBK 11 - 2 Peter Eriksson, Kari Karke Björkestahallen
2012-03-10 17:00 1158033118 Lillån IBK - Westerviks IBK 7 - 5 Lars Fridell, Marco Mustonen Mellringehallen - Örebro
2012-03-11 12:00 1158033117 Linköping IBK Ungd. - Södertälje IBS 10 - 4 Peter Eriksson, Kari Karke Linköpings Sporthall
2012-03-11 15:00 1158033115 Finspång IBK - Kumla IBK 6 - 12 Robin Boqvist, Jonas Hansson Arena Grosvad
2012-03-16 20:00 1158033121 Torshälla IBK - Södertälje IBS 8 - 7 Peter Palmelius, Stefan Öberg Ellfolk Arena
2012-03-16 20:00 1158033124 Westerviks IBK - Nykvarns IF 7 - 10 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Bökensved Sporthall
2012-03-17 14:00 1158033125 Söderköpings IBK - Lillån IBK 4 - 6 Jimmy Eliasson, Elvis Ogresevic Sporthallen Vikingen
2012-03-17 16:00 1158033122 Kumla IBK - Karlskoga IBF 8 - 5 Johan Friman, Daniel Monander Kumlahallen
2012-03-18 14:00 1158033126 IBF Örebro - Tranemo IBK 9 - 1 Johan Friman, Daniel Monander Mellringehallen - Örebro
2012-03-18 15:00 1158033123 Finspång IBK - Linköping IBK Ungd. 4 - 6 Lars Fridell, Marco Mustonen Arena Grosvad
2012-03-24 17:00 1158033127 Linköping IBK Ungd. - Torshälla IBK 5 - 8 Jimmy Eliasson, Elvis Ogresevic Linköpings Sporthall
2012-03-24 17:00 1158033128 Södertälje IBS - Kumla IBK 14 - 8 Mats Jonsson, Anders Westerberg Wasa Sporthall
2012-03-24 17:00 1158033129 Karlskoga IBF - Finspång IBK 5 - 10 Johan Friman, Majed Hammami Karlbergshallen B Karlskoga
2012-03-24 17:00 1158033130 Westerviks IBK - Tranemo IBK 14 - 4 Jack Falkenström, Johan Magnusson Bökensved Sporthall
2012-03-24 17:00 1158033131 Nykvarns IF - Söderköpings IBK 11 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Björkestahallen
2012-03-24 17:00 1158033132 Lillån IBK - IBF Örebro 4 - 3 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Idrottshuset, Örebro
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Lillån IBK 22 18 1 (0) 3 157-84 73 55
2. IBF Örebro 22 15 3 (3) 4 154-95 59 51
3. Nykvarns IF 22 16 1 (0) 5 202-122 80 49
4. Kumla IBK 22 13 4 (1) 5 177-141 36 44
5. Södertälje IBS 22 13 2 (0) 7 166-147 19 41
6. Linköping IBK Ungd. 22 11 4 (1) 7 151-145 6 38
7. Finspång IBK 22 8 4 (2) 10 147-153 -6 30
8. Westerviks IBK 22 7 2 (1) 13 163-181 -18 24
9. Söderköpings IBK 22 7 3 (0) 12 129-158 -29 24
10. Torshälla IBK 22 5 4 (2) 13 145-166 -21 21
11. Tranemo IBK 22 3 2 (0) 17 104-173 -69 11
12. Karlskoga IBF 22 1 0 (0) 21 99-229 -130 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Norra Norrland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-24 14:00 1158031002 Skellefteå IBK - Sandåkerns SK 3 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Eddahallen
2011-09-25 13:00 1158031003 RIG Umeå IBF - Gamla Stan IBK 12 - 7 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Umeå Energi Arena Väst
2011-09-25 15:30 1158031001 Jemtland Innebandy - Örnsköldsvik IBK 11 - 10 e.förl. Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Östersunds sporthall
2011-09-25 16:00 1158031004 Gimonäs Umeå IF - Ersboda SK 6 - 9 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sjöfruhallen
2011-09-30 19:00 1158031010 Sandåkerns SK - RIG Umeå IBF 12 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Umeå Energi Arena Väst
2011-09-30 19:30 1158031008 Örnsköldsvik IBK - Gimonäs Umeå IF 6 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Skyttis Arena
2011-10-01 13:00 1158031009 Ersboda SK - Skellefteå IBK 9 - 5 Joakim Hagy, Erik Johansson Ersängshallen
2011-10-01 16:00 1158031011 Sundsvall City IBC - Wibax Patriot IBK Piteå 6 - 7 Anders Nilsson, Dennis Wall Sundsvalls Sporthall-A
2011-10-01 16:00 1158031012 Hudik/Björkberg IBK - Kiruna AIF 11 - 7 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Håstaholmen
2011-10-02 12:00 1158031005 Hudik/Björkberg IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 8 - 6 Anders Nilsson, Dennis Wall Håstaholmen
2011-10-02 13:00 1158031006 Sundsvall City IBC - Kiruna AIF 10 - 5 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sundsvalls Sporthall-A
2011-10-02 16:00 1158031007 Gamla Stan IBK - Jemtland Innebandy 6 - 7 e.förl. Pär Wårell, Lars Lundberg Eddahallen
2011-10-07 19:00 1158031015 Ersboda SK - Örnsköldsvik IBK 9 - 2 Joakim Hagy, Mats Öster Ersängshallen
2011-10-08 15:00 1158031018 Wibax Patriot IBK Piteå - Gamla Stan IBK 7 - 9 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Norrmalmia Sph
2011-10-08 16:00 1158031017 Jemtland Innebandy - Skellefteå IBK 3 - 6 Anders Nilsson, Dennis Wall Torvallaskolans sporthall
2011-10-09 12:00 1158031014 RIG Umeå IBF - Sundsvall City IBC 18 - 5 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Vildmannahallen
2011-10-09 15:00 1158031013 Gimonäs Umeå IF - Hudik/Björkberg IBK 4 - 14 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Sjöfruhallen
2011-10-29 12:30 1158031016 Kiruna AIF - Sandåkerns SK 4 - 7 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Kiruna Sp
2011-10-15 13:00 1158031023 Örnsköldsvik IBK - Gamla Stan IBK 7 - 7 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Skyttis Arena
2011-10-15 14:00 1158031019 Sandåkerns SK - Sundsvall City IBC 15 - 3 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Umeå Energi Arena Väst
2011-10-15 14:00 1158031022 Skellefteå IBK - Gimonäs Umeå IF 5 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Eddahallen
2011-10-16 15:00 1158031020 Hudik/Björkberg IBK - Ersboda SK 20 - 6 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Håstaholmen
2011-10-16 15:30 1158031024 Jemtland Innebandy - RIG Umeå IBF 11 - 4 Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2011-11-06 15:00 1158031021 Wibax Patriot IBK Piteå - Kiruna AIF 6 - 5 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Norrmalmia Sph
2011-10-18 19:00 1158031030 Gamla Stan IBK - Skellefteå IBK 2 - 15 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Eddahallen
2011-10-22 14:00 1158031027 RIG Umeå IBF - Örnsköldsvik IBK 8 - 4 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Umeå Energi Arena Öst
2011-10-22 14:00 1158031028 Wibax Patriot IBK Piteå - Gimonäs Umeå IF 5 - 3 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Norrmalmia Sph
2011-10-22 17:00 1158031026 Sandåkerns SK - Hudik/Björkberg IBK 6 - 3 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Umeå Energi Arena Väst
2011-10-22 17:00 1158031029 Kiruna AIF - Ersboda SK 7 - 6 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Kiruna Sp
2011-10-23 16:00 1158031025 Sundsvall City IBC - Jemtland Innebandy 6 - 10 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2011-10-23 15:00 1158031034 Kiruna AIF - Gimonäs Umeå IF 5 - 4 e.förl. Johan Krispinsson, Lars Lundberg Kiruna Sp
2011-10-26 19:30 1158031035 Skellefteå IBK - RIG Umeå IBF 10 - 4 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen
2011-10-28 19:00 1158031036 Ersboda SK - Gamla Stan IBK 11 - 4 Joakim Hagy, Erik Johansson Ersängshallen
2011-10-28 19:30 1158031032 Örnsköldsvik IBK - Sundsvall City IBC 6 - 7 e.förl. Tomas Hugosson Wallgren, Erik Westerlind Skyttis Arena
2011-10-30 11:30 1158031033 Wibax Patriot IBK Piteå - Sandåkerns SK 4 - 10 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Norrmalmia Sph
2011-10-30 15:00 1158031031 Hudik/Björkberg IBK - Jemtland Innebandy 12 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Håstaholmen
2011-11-11 19:00 1158031037 Sundsvall City IBC - Hudik/Björkberg IBK 7 - 12 Anders Nilsson, Dennis Wall Sundsvalls Sporthall-A
2011-11-12 13:00 1158031039 Gamla Stan IBK - Sandåkerns SK 5 - 9 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen
2011-11-12 14:00 1158031038 Ersboda SK - Wibax Patriot IBK Piteå 7 - 8 e.förl. Johan Krispinsson, Lars Lundberg Ersängshallen
2011-11-12 15:30 1158031042 Jemtland Innebandy - Gimonäs Umeå IF 11 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Östersunds sporthall
2011-11-12 17:00 1158031040 RIG Umeå IBF - Kiruna AIF 10 - 4 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Vildmannahallen
2011-11-13 16:00 1158031041 Skellefteå IBK - Örnsköldsvik IBK 11 - 2 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Eddahallen
2011-11-18 19:00 1158031047 Gimonäs Umeå IF - Gamla Stan IBK 10 - 9 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sjöfruhallen
2011-11-19 14:00 1158031045 Sandåkerns SK - Jemtland Innebandy 12 - 4 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Umeå Energi Arena Väst
2011-11-19 16:00 1158031046 Kiruna AIF - Skellefteå IBK 4 - 8 Kjell Wilhelmsson, Fredrik Lindqvist Kiruna Sp
2011-11-20 15:00 1158031043 Hudik/Björkberg IBK - Örnsköldsvik IBK 8 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Håstaholmen
2011-11-20 16:00 1158031044 Sundsvall City IBC - Ersboda SK 11 - 10 Jörgen Grundström, Anders Sandström Sundsvalls Sporthall-A
2012-02-08 19:30 1158031048 Wibax Patriot IBK Piteå - RIG Umeå IBF 4 - 3 Joakim Hagy, Erik Johansson Norrmalmia Sph
2011-11-24 20:00 1158031053 Ersboda SK - Sandåkerns SK 6 - 9 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Ersängshallen
2011-11-25 19:00 1158031054 RIG Umeå IBF - Gimonäs Umeå IF 12 - 4 Erik Johansson, Peter Poopuu Umeå Energi Arena Väst
2011-11-26 12:30 1158031056 Jemtland Innebandy - Kiruna AIF 6 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Östersunds sporthall
2011-11-26 14:00 1158031049 Skellefteå IBK - Sundsvall City IBC 12 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Eddahallen
2011-11-26 14:00 1158031055 Örnsköldsvik IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 6 e.förl. Jon Forsberg, Peder Lövdahl Skyttis Arena
2011-11-26 17:00 1158031050 Gamla Stan IBK - Hudik/Björkberg IBK 2 - 10 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Eddahallen
2011-11-27 12:00 1158031051 Skellefteå IBK - Hudik/Björkberg IBK 9 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Eddahallen
2011-11-27 13:30 1158031058 Örnsköldsvik IBK - Kiruna AIF 12 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Skyttis Arena
2011-11-27 14:00 1158031057 Jemtland Innebandy - Wibax Patriot IBK Piteå 3 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Torvallaskolans sporthall
2011-11-27 15:00 1158031052 Gamla Stan IBK - Sundsvall City IBC 8 - 6 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Eddahallen
2011-11-30 19:30 1158031059 RIG Umeå IBF - Ersboda SK 5 - 6 e.förl. Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Vildmannahallen
2011-12-01 20:00 1158031060 Gimonäs Umeå IF - Sandåkerns SK 3 - 11 Erik Johansson, Mats Öster Sjöfruhallen
2011-12-02 19:30 1158031061 Wibax Patriot IBK Piteå - Skellefteå IBK 2 - 5 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Norrmalmia Sph
2011-12-03 13:00 1158031065 Sandåkerns SK - Örnsköldsvik IBK 6 - 2 Erik Johansson, Nariman Navaee Umeå Energi Arena Väst
2011-12-03 16:00 1158031064 Sundsvall City IBC - Gimonäs Umeå IF 10 - 7 Daniel Södergren, Håkan Thunman Sundsvalls Sporthall-A
2011-12-03 16:00 1158031066 Ersboda SK - Jemtland Innebandy 5 - 7 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Ersängshallen
2011-12-04 15:00 1158031062 Kiruna AIF - Gamla Stan IBK 10 - 10 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Kiruna Sp
2011-12-04 15:00 1158031063 Hudik/Björkberg IBK - RIG Umeå IBF 9 - 4 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Håstaholmen
2011-12-11 13:00 1158031070 Ersboda SK - Gimonäs Umeå IF 8 - 2 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Ersängshallen
2011-12-11 14:00 1158031067 Örnsköldsvik IBK - Jemtland Innebandy 8 - 3 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Skyttis Arena
2011-12-11 16:00 1158031068 Sandåkerns SK - Skellefteå IBK 9 - 1 Joakim Hagy, Erik Johansson Umeå Energi Arena Väst
2011-12-11 16:00 1158031069 Gamla Stan IBK - RIG Umeå IBF 8 - 13 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Eddahallen
2011-12-17 13:00 1158031077 Kiruna AIF - Hudik/Björkberg IBK 4 - 13 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Kiruna Sp
2011-12-17 14:00 1158031074 Skellefteå IBK - Ersboda SK 10 - 5 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Eddahallen
2011-12-17 15:00 1158031076 Wibax Patriot IBK Piteå - Sundsvall City IBC 9 - 4 Per-Anders Blind, Thomas Lönnhager Norrmalmia Sph
2011-12-17 15:30 1158031072 Jemtland Innebandy - Gamla Stan IBK 10 - 4 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Östersunds sporthall
2011-12-18 14:00 1158031073 Gimonäs Umeå IF - Örnsköldsvik IBK 10 - 9 Joakim Hagy, Erik Johansson Sjöfruhallen
2011-12-18 15:00 1158031071 Kiruna AIF - Sundsvall City IBC 7 - 5 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Kiruna Sp
2011-12-18 15:00 1158031078 Wibax Patriot IBK Piteå - Hudik/Björkberg IBK 8 - 4 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Norrmalmia Sph
2012-01-31 20:00 1158031075 RIG Umeå IBF - Sandåkerns SK 1 - 4 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Umeå Energi Arena Väst
2012-01-13 19:30 1158031081 Örnsköldsvik IBK - Ersboda SK 11 - 11 Mats Öster, Erik Johansson Skyttis Arena
2012-01-13 19:30 1158031084 Gamla Stan IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 5 - 7 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Eddahallen
2012-01-14 14:00 1158031082 Sandåkerns SK - Kiruna AIF 7 - 6 e.förl. Joakim Hagy, Erik Johansson Umeå Energi Arena Väst
2012-01-15 13:00 1158031080 Sundsvall City IBC - RIG Umeå IBF 4 - 15 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sundsvalls Sporthall-A
2012-01-15 14:00 1158031083 Skellefteå IBK - Jemtland Innebandy 9 - 5 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen
2012-01-15 15:00 1158031079 Hudik/Björkberg IBK - Gimonäs Umeå IF 9 - 3 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Håstaholmen
2012-01-21 14:00 1158031088 Gimonäs Umeå IF - Skellefteå IBK 4 - 5 Olle Eliasson, Peter Poopuu Sjöfruhallen
2012-01-21 16:00 1158031085 Sundsvall City IBC - Sandåkerns SK 1 - 12 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Sundsvalls Sporthall-A
2012-01-22 13:00 1158031089 Gamla Stan IBK - Örnsköldsvik IBK 8 - 3 Anders Nilsson, Dennis Wall Eddahallen
2012-01-22 13:00 1158031090 RIG Umeå IBF - Jemtland Innebandy 8 - 5 Olle Eliasson, Peter Poopuu Umeå Energi Arena Öst
2012-01-22 14:00 1158031087 Kiruna AIF - Wibax Patriot IBK Piteå 6 - 6 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Kiruna Sp
2012-01-22 16:00 1158031086 Ersboda SK - Hudik/Björkberg IBK 8 - 9 e.förl. Joakim Hagy, Erik Johansson Ersängshallen
2012-01-27 19:00 1158031093 Örnsköldsvik IBK - RIG Umeå IBF 9 - 14 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Skyttis Arena
2012-01-27 19:30 1158031091 Jemtland Innebandy - Sundsvall City IBC 6 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Torvallaskolans sporthall
2012-01-27 19:30 1158031096 Skellefteå IBK - Gamla Stan IBK 5 - 6 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Eddahallen
2012-01-28 16:00 1158031094 Gimonäs Umeå IF - Wibax Patriot IBK Piteå 2 - 11 Joakim Hagy, Erik Johansson Sjöfruhallen
2012-01-29 15:00 1158031092 Hudik/Björkberg IBK - Sandåkerns SK 4 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Håstaholmen
2012-02-11 16:00 1158031095 Ersboda SK - Kiruna AIF 11 - 12 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Umeå Energi Arena Väst
2012-02-05 14:00 1158031102 Gamla Stan IBK - Ersboda SK 4 - 6 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen
2012-02-11 13:00 1158031099 Sandåkerns SK - Wibax Patriot IBK Piteå 10 - 2 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Umeå Energi Arena Väst
2012-02-11 15:00 1158031097 Jemtland Innebandy - Hudik/Björkberg IBK 6 - 10 Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2012-02-11 16:00 1158031098 Sundsvall City IBC - Örnsköldsvik IBK 6 - 10 Christoffer Sandström, Emil Ulander Sundsvalls Sporthall-A
2012-02-12 11:30 1158031100 Gimonäs Umeå IF - Kiruna AIF 7 - 8 e.förl. Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Sjöfruhallen
2012-02-12 14:30 1158031101 RIG Umeå IBF - Skellefteå IBK 8 - 9 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Vildmannahallen
2012-02-17 19:00 1158031103 Hudik/Björkberg IBK - Sundsvall City IBC 17 - 7 Anders Nilsson, Dennis Wall Håstaholmen
2012-02-18 14:00 1158031105 Sandåkerns SK - Gamla Stan IBK 10 - 4 Anders Nilsson, Dennis Wall Umeå Energi Arena Väst
2012-02-18 14:00 1158031107 Örnsköldsvik IBK - Skellefteå IBK 11 - 14 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Skyttis Arena
2012-02-18 15:00 1158031104 Wibax Patriot IBK Piteå - Ersboda SK 6 - 7 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Norrmalmia Sph
2012-02-18 15:00 1158031106 Kiruna AIF - RIG Umeå IBF 8 - 12 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Kiruna Sp
2012-02-19 14:00 1158031108 Gimonäs Umeå IF - Jemtland Innebandy 13 - 7 Joakim Hagy, Erik Johansson Sjöfruhallen
2012-02-25 13:00 1158031114 RIG Umeå IBF - Wibax Patriot IBK Piteå 10 - 7 Jari Korpi, Pasi Ronkainen Umeå Energi Arena Väst
2012-02-25 15:30 1158031111 Jemtland Innebandy - Sandåkerns SK 9 - 11 Anders Nilsson, Dennis Wall Östersunds sporthall
2012-02-25 16:00 1158031110 Ersboda SK - Sundsvall City IBC 15 - 7 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Ersängshallen
2012-02-26 13:00 1158031113 Gamla Stan IBK - Gimonäs Umeå IF 5 - 4 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Eddahallen
2012-02-26 14:00 1158031109 Örnsköldsvik IBK - Hudik/Björkberg IBK 12 - 8 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Skyttis Arena Örnsköldsvik
2012-02-26 16:00 1158031112 Skellefteå IBK - Kiruna AIF 14 - 3 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Eddahallen
2012-03-01 20:00 1158031116 Gimonäs Umeå IF - RIG Umeå IBF 6 - 12 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Sjöfruhallen
2012-03-05 20:00 1158031115 Sandåkerns SK - Ersboda SK 6 - 4 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Umeå Energi Arena Väst
2012-03-10 13:00 1158031118 Kiruna AIF - Jemtland Innebandy 7 - 6 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Kiruna Sp
2012-03-10 15:00 1158031117 Wibax Patriot IBK Piteå - Örnsköldsvik IBK 7 - 2 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Norrmalmia Sph
2012-03-10 16:00 1158031121 Sundsvall City IBC - Skellefteå IBK 4 - 9 Anders Sandström, Jörgen Grundström Sundsvalls Sporthall-A
2012-03-10 16:00 1158031122 Hudik/Björkberg IBK - Gamla Stan IBK 12 - 5 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Håstaholmen
2012-03-11 12:00 1158031123 Hudik/Björkberg IBK - Skellefteå IBK 6 - 8 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Håstaholmen
2012-03-11 13:00 1158031120 Kiruna AIF - Örnsköldsvik IBK 6 - 4 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Kiruna Sp
2012-03-11 13:00 1158031124 Sundsvall City IBC - Gamla Stan IBK 8 - 12 Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Sundsvalls Sporthall-A
2012-03-11 15:00 1158031119 Wibax Patriot IBK Piteå - Jemtland Innebandy 9 - 5 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Norrmalmia Sph
2012-03-10 16:00 1158031126 Sandåkerns SK - Gimonäs Umeå IF 10 - 5 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Umeå Energi Arena Väst
2012-03-15 20:00 1158031125 Ersboda SK - RIG Umeå IBF 6 - 14 Roland Alexandersson, Nariman Navaee Ersängshallen
2012-03-16 19:30 1158031127 Skellefteå IBK - Wibax Patriot IBK Piteå 7 - 8 e.förl. Per-Anders Blind, Fredrik Lindqvist Eddahallen
2012-03-18 13:00 1158031128 Gamla Stan IBK - Kiruna AIF 6 - 7 e.förl. Johan Krispinsson, Lars Lundberg Eddahallen
2012-03-18 13:00 1158031129 RIG Umeå IBF - Hudik/Björkberg IBK 15 - 9 Erik Johansson, Mats Öster Umeå Energi Arena Väst
2012-03-18 13:00 1158031130 Gimonäs Umeå IF - Sundsvall City IBC 10 - 5 Jonas Ahlehjelm, David Lundberg Sjöfruhallen
2012-03-18 13:00 1158031131 Örnsköldsvik IBK - Sandåkerns SK 8 - 5 Anders Nilsson, Dennis Wall Skyttis Arena
2012-03-18 13:00 1158031132 Jemtland Innebandy - Ersboda SK 10 - 2 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Östersunds sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Sandåkerns SK 22 20 1 (1) 1 192-87 105 62
2. Skellefteå IBK 22 17 1 (0) 4 180-112 68 52
3. Hudik/ Björkberg IBK 22 14 1 (1) 7 214-141 73 44
4. RIG Umeå IBF 22 14 1 (0) 7 207-151 56 43
5. Wibax Patriot IBK Piteå 22 11 4 (3) 7 140-126 14 40
6. Ersboda SK 22 8 4 (1) 10 167-175 -8 29
7. Jemtland Innebandy 22 8 2 (2) 12 148-162 -14 28
8. Kiruna AIF 22 5 6 (3) 11 135-181 -46 24
9. Örnsköldsvik IBK 22 6 5 (0) 11 148-175 -27 23
10. Gamla Stan IBK 22 6 4 (0) 12 136-189 -53 22
11. Gimonäs Umeå IF 22 4 2 (0) 16 120-186 -66 14
12. Sundsvall City IBC 22 3 1 (1) 18 130-232 -102 11
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Södra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-23 19:30 1158036001 Sävsjö IBK - Hovslätts IK 10 - 3 Jan Lord, Rickard Nilsson Sävsjö Sporthall
2011-09-23 19:30 1158036003 Örlogsstadens IBK - Slätafly/SK IBK 5 - 7 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Karlskrona Idrottshall
2011-09-24 14:00 1158036004 Munka-Ljungby IBK - Palmstaden IK 3 - 6 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Munkahallen
2011-09-24 15:00 1158036006 Höllvikens IBF - Röke IBK 5 - 4 Simon Broman, Daniel Jakobsen Gyahallen
2011-09-25 14:00 1158036005 Lönsboda IBK - FBC Engelholm 6 - 8 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Lönsboda Sporthall
2011-09-25 16:00 1158036002 FBC Kalmarsund - Carlshamns IBK 8 - 4 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Kalmar Sporthall A-hall
2011-10-01 14:00 1158036009 FBC Engelholm - Örlogsstadens IBK 6 - 4 Magnus Dandanell, Martin Envall Kungsgårdshallen
2011-10-01 15:00 1158036008 Palmstaden IK - FBC Kalmarsund 9 - 3 Daniel Böcker, Ola Nilsson Söderslättshallen B
2011-10-01 16:00 1158036007 Slätafly/SK IBK - Sävsjö IBK 4 - 7 Jack Falkenström, Johan Magnusson Torsås Sporthall
2011-10-01 16:00 1158036010 Röke IBK - Munka-Ljungby IBK 2 - 4 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Tyrs Hovs Sportcentra
2011-10-02 17:00 1158036011 Hovslätts IK - Lönsboda IBK 5 - 9 Tobias Lindgren, Stefan Olsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-10-02 18:00 1158036012 Carlshamns IBK - Höllvikens IBF 7 - 6 e.förl. Jack Falkenström, Johan Magnusson Väggahallen
2011-10-08 14:00 1158036015 Örlogsstadens IBK - Palmstaden IK 3 - 9 Jack Falkenström, Johan Magnusson Vedeby Sporthall
2011-10-08 14:00 1158036016 Munka-Ljungby IBK - Slätafly/SK IBK 7 - 6 e.förl. Simon Broman, Mattias Linell Munkahallen
2011-10-08 14:00 1158036017 Lönsboda IBK - Röke IBK 1 - 3 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Lönsboda Sporthall
2011-10-08 15:00 1158036018 Höllvikens IBF - FBC Engelholm 1 - 4 Daniel Jakobsen, Tomas Magnusson Gyahallen
2011-10-09 15:30 1158036013 Sävsjö IBK - Carlshamns IBK 8 - 7 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Sävsjö Sporthall
2011-10-09 16:00 1158036014 FBC Kalmarsund - Hovslätts IK 9 - 5 Daniel Böcker, Tony Holmer Färjehallen
2011-10-15 14:00 1158036019 FBC Engelholm - Sävsjö IBK 9 - 2 Simon Broman, Daniel Jakobsen Kungsgårdshallen
2011-10-15 15:00 1158036024 Palmstaden IK - Höllvikens IBF 7 - 4 Mattias Linell, Tony Holmer Söderslättshallen B
2011-10-15 16:00 1158036020 Röke IBK - FBC Kalmarsund 6 - 8 Jan Lord, Rickard Nilsson Tyrs Hovs Sportcentra
2011-10-16 16:00 1158036023 Slätafly/SK IBK - Lönsboda IBK 7 - 6 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Torsås Sporthall
2011-10-16 17:00 1158036021 Hovslätts IK - Örlogsstadens IBK 5 - 10 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-10-16 18:00 1158036022 Carlshamns IBK - Munka-Ljungby IBK 3 - 5 Jan Lord, Rickard Nilsson Väggahallen
2011-10-21 20:00 1158036027 Örlogsstadens IBK - Carlshamns IBK 7 - 6 Ola Nilsson, Roger Persson Karlskrona Idrottshall
2011-10-22 14:00 1158036028 Munka-Ljungby IBK - Hovslätts IK 12 - 3 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Munkahallen
2011-10-22 14:00 1158036029 Lönsboda IBK - Palmstaden IK 5 - 5 Daniel Böcker, Tony Holmer Lönsboda Sporthall
2011-10-22 15:00 1158036030 Höllvikens IBF - Slätafly/SK IBK 4 - 6 Jan Lord, Rickard Nilsson Gyahallen
2011-10-23 15:30 1158036025 Sävsjö IBK - Röke IBK 17 - 5 Jack Falkenström, Johan Magnusson Sävsjö Sporthall
2011-10-23 16:00 1158036026 FBC Kalmarsund - FBC Engelholm 2 - 1 Ola Nilsson, Roger Persson Färjehallen
2011-10-28 20:00 1158036031 Slätafly/SK IBK - FBC Kalmarsund 8 - 5 Ola Nilsson, Roger Persson Kalmar Sporthall A-hall
2011-10-28 20:00 1158036035 Lönsboda IBK - Carlshamns IBK 6 - 7 e.förl. Daniel Böcker, Tony Holmer Lönsboda Sporthall
2011-10-29 15:00 1158036033 Palmstaden IK - Sävsjö IBK 11 - 3 Simon Broman, Daniel Jakobsen Söderslättshallen B
2011-10-30 16:00 1158036032 Röke IBK - Örlogsstadens IBK 9 - 10 e.förl. Jan Lord, Rickard Nilsson Tyrs Hovs Sportcentra
2011-10-30 17:00 1158036036 Hovslätts IK - Höllvikens IBF 8 - 10 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-12-10 14:00 1158036034 Munka-Ljungby IBK - FBC Engelholm 5 - 4 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Munkahallen
2011-11-12 15:00 1158036039 Höllvikens IBF - Munka-Ljungby IBK 6 - 7 Jan Lord, Rickard Nilsson Gyahallen
2011-11-12 15:00 1158036042 Palmstaden IK - Röke IBK 5 - 6 e.förl. Magnus Dandanell, Martin Envall Söderslättshallen B
2011-11-13 15:30 1158036037 Sävsjö IBK - Örlogsstadens IBK 8 - 4 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Sävsjö Sporthall
2011-11-13 16:00 1158036038 FBC Kalmarsund - Lönsboda IBK 3 - 3 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Kalmar Sporthall A-hall
2011-11-13 18:00 1158036041 Carlshamns IBK - FBC Engelholm 4 - 9 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Väggahallen
2011-11-13 19:00 1158036040 Hovslätts IK - Slätafly/SK IBK 4 - 9 Thomas Andersson, Johan Hällgren Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-11-19 14:00 1158036043 Munka-Ljungby IBK - FBC Kalmarsund 8 - 9 Ola Nilsson, Roger Persson Munkahallen
2011-11-19 14:00 1158036044 Lönsboda IBK - Sävsjö IBK 5 - 7 Simon Broman, Daniel Jakobsen Lönsboda Sporthall
2011-11-19 14:00 1158036045 Örlogsstadens IBK - Höllvikens IBF 8 - 9 Magnus Dandanell, Martin Envall Vedeby Sporthall
2011-11-19 14:00 1158036046 FBC Engelholm - Hovslätts IK 9 - 5 Daniel Böcker, Tony Holmer Kungsgårdshallen
2011-11-20 18:00 1158036047 Carlshamns IBK - Palmstaden IK 6 - 5 Ola Nilsson, Roger Persson Väggahallen
2011-12-10 16:00 1158036048 Slätafly/SK IBK - Röke IBK 6 - 5 Simon Broman, Daniel Jakobsen Torsås Sporthall
2011-11-26 14:00 1158036049 Örlogsstadens IBK - Lönsboda IBK 4 - 5 Jan Lord, Rickard Nilsson Vedeby Sporthall
2011-11-26 16:00 1158036054 Röke IBK - Carlshamns IBK 4 - 6 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Tyrs Hovs Sportcentra
2011-11-26 17:00 1158036051 FBC Kalmarsund - Höllvikens IBF 7 - 6 e.förl. Jack Falkenström, Johan Magnusson Färjehallen
2011-11-27 15:30 1158036050 Sävsjö IBK - Munka-Ljungby IBK 4 - 8 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Sävsjö Sporthall
2011-11-27 16:00 1158036053 Slätafly/SK IBK - FBC Engelholm 9 - 7 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Torsås Sporthall
2011-11-27 17:00 1158036052 Hovslätts IK - Palmstaden IK 2 - 14 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-11-30 19:30 1158036060 Röke IBK - FBC Engelholm 5 - 9 Ola Nilsson, Roger Persson Tyrs Hovs Sportcentra
2011-12-03 14:00 1158036056 Munka-Ljungby IBK - Örlogsstadens IBK 6 - 5 e.förl. Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Munkahallen
2011-12-03 15:00 1158036057 Höllvikens IBF - Lönsboda IBK 7 - 3 Tony Olsson, Klas Sjölin Gyahallen
2011-12-03 15:00 1158036059 Palmstaden IK - Slätafly/SK IBK 7 - 5 Simon Broman, Daniel Jakobsen Söderslättshallen B
2011-12-04 16:00 1158036055 FBC Kalmarsund - Sävsjö IBK 8 - 10 Ola Nilsson, Roger Persson Kalmar Sporthall A-hall
2011-12-04 18:00 1158036058 Carlshamns IBK - Hovslätts IK 7 - 4 Daniel Böcker, Tony Holmer Väggahallen
2011-12-16 19:00 1158036065 Slätafly/SK IBK - Carlshamns IBK 7 - 3 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Torsås Sporthall
2011-12-16 19:30 1158036062 Örlogsstadens IBK - FBC Kalmarsund 11 - 12 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Vedeby Sporthall
2011-12-17 14:00 1158036063 Lönsboda IBK - Munka-Ljungby IBK 6 - 7 Simon Broman, Daniel Jakobsen Lönsboda Sporthall
2011-12-17 14:00 1158036066 FBC Engelholm - Palmstaden IK 8 - 6 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Kungsgårdshallen
2011-12-17 15:30 1158036061 Sävsjö IBK - Höllvikens IBF 3 - 4 Daniel Böcker, Tony Holmer Sävsjö Sporthall
2011-12-17 17:00 1158036064 Hovslätts IK - Röke IBK 8 - 6 Jonas Einarsson, Håkan Söderman Jönköpings Idrottshus D-hall
2011-11-05 14:00 1158036071 FBC Engelholm - Lönsboda IBK 6 - 6 Ola Nilsson, Roger Persson Kungsgårdshallen
2012-01-06 19:00 1158036069 Slätafly/SK IBK - Örlogsstadens IBK 8 - 4 Jan Lord, Rickard Nilsson Torsås Sporthall
2012-01-07 15:00 1158036070 Palmstaden IK - Munka-Ljungby IBK 5 - 7 Daniel Böcker, Tony Holmer Söderslättshallen B
2012-01-08 18:00 1158036068 Carlshamns IBK - FBC Kalmarsund 4 - 6 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Väggahallen
2012-01-10 19:45 1158036067 Hovslätts IK - Sävsjö IBK 3 - 9 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-02-03 19:30 1158036072 Röke IBK - Höllvikens IBF 8 - 7 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Tyrs Hovs Sportcentra
2012-01-12 19:30 1158036076 Munka-Ljungby IBK - Röke IBK 5 - 4 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Munkahallen
2012-01-14 14:00 1158036075 Örlogsstadens IBK - FBC Engelholm 5 - 9 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Vedeby Sporthall
2012-01-14 14:00 1158036077 Lönsboda IBK - Hovslätts IK 5 - 5 Mattias Alm-Nielsen, Anders Nyberg Lönsboda Sporthall
2012-01-14 15:00 1158036078 Höllvikens IBF - Carlshamns IBK 8 - 6 Magnus Dandanell, Martin Envall Halörhallen
2012-01-15 15:30 1158036073 Sävsjö IBK - Slätafly/SK IBK 4 - 9 Jack Falkenström, Johan Magnusson Sävsjö Sporthall
2012-01-15 17:00 1158036074 FBC Kalmarsund - Palmstaden IK 10 - 6 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Färjehallen
2012-01-21 14:00 1158036084 FBC Engelholm - Höllvikens IBF 7 - 2 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Kungsgårdshallen
2012-01-21 15:00 1158036081 Palmstaden IK - Örlogsstadens IBK 8 - 6 Simon Broman, Ola Nilsson Söderslättshallen B
2012-01-22 16:00 1158036082 Slätafly/SK IBK - Munka-Ljungby IBK 5 - 4 e.förl. Daniel Böcker, Tony Holmer Torsås Sporthall
2012-01-22 16:00 1158036083 Röke IBK - Lönsboda IBK 2 - 3 Magnus Dandanell, Martin Envall Tyrs Hovs Sportcentra
2012-01-22 18:00 1158036079 Carlshamns IBK - Sävsjö IBK 11 - 4 Simon Broman, Daniel Jakobsen Väggahallen
2012-01-22 19:00 1158036080 Hovslätts IK - FBC Kalmarsund 6 - 7 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-01-28 13:00 1158036086 FBC Kalmarsund - Röke IBK 11 - 4 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Kalmar Sporthall A-hall
2012-01-28 14:00 1158036087 Örlogsstadens IBK - Hovslätts IK 11 - 6 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Vedeby Sporthall
2012-01-28 14:00 1158036088 Munka-Ljungby IBK - Carlshamns IBK 11 - 4 Tony Olsson, Sigge Svensson Martell Munkahallen
2012-01-28 14:00 1158036089 Lönsboda IBK - Slätafly/SK IBK 2 - 8 Daniel Böcker, Tony Holmer Lönsboda Sporthall
2012-01-28 15:00 1158036090 Höllvikens IBF - Palmstaden IK 3 - 4 Simon Broman, Daniel Jakobsen Halörhallen
2012-01-29 15:30 1158036085 Sävsjö IBK - FBC Engelholm 5 - 4 Ola Nilsson, Roger Persson Sävsjö Sporthall
2012-02-04 15:00 1158036095 Palmstaden IK - Lönsboda IBK 6 - 5 Magnus Dandanell, Martin Envall Söderslättshallen B
2012-02-10 19:30 1158036093 Carlshamns IBK - Örlogsstadens IBK 9 - 0 Daniel Böcker, Mattias Linell Väggahallen
2012-02-11 14:00 1158036092 FBC Engelholm - FBC Kalmarsund 4 - 11 Klas Sjölin, Rickard Nilsson Kungsgårdshallen
2012-02-11 16:00 1158036091 Röke IBK - Sävsjö IBK 11 - 6 Daniel Böcker, Tony Holmer Tyrs Hovs Sportcentra
2012-02-11 16:00 1158036096 Slätafly/SK IBK - Höllvikens IBF 7 - 5 Jack Falkenström, Johan Magnusson Torsås Sporthall
2012-02-12 17:00 1158036094 Hovslätts IK - Munka-Ljungby IBK 7 - 4 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-02-16 19:30 1158036100 FBC Engelholm - Munka-Ljungby IBK 9 - 3 Andreas Holm, Martin Mosskull Kungsgårdshallen
2012-02-17 19:00 1158036097 FBC Kalmarsund - Slätafly/SK IBK 9 - 1 Magnus Dandanell, Martin Envall Kalmar Sporthall A-hall
2012-02-17 19:30 1158036101 Carlshamns IBK - Lönsboda IBK 2 - 8 Simon Broman, Daniel Jakobsen Väggahallen
2012-02-18 14:00 1158036098 Örlogsstadens IBK - Röke IBK 8 - 7 e.förl. Simon Broman, Daniel Jakobsen Vedeby Sporthall
2012-02-18 15:00 1158036102 Höllvikens IBF - Hovslätts IK 6 - 5 Tony Hellborg, Martin Persson Halörhallen
2012-02-18 15:30 1158036099 Sävsjö IBK - Palmstaden IK 7 - 11 Håkan Söderman, Jonas Einarsson Sävsjö Sporthall
2012-02-25 14:00 1158036103 Örlogsstadens IBK - Sävsjö IBK 7 - 8 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Vedeby Sporthall
2012-02-25 14:00 1158036104 Lönsboda IBK - FBC Kalmarsund 5 - 9 Ola Nilsson, Roger Persson Lönsboda Sporthall
2012-02-25 14:00 1158036107 FBC Engelholm - Carlshamns IBK 8 - 7 Simon Broman, Magnus Dandanell Kungsgårdshallen
2012-02-25 16:00 1158036108 Röke IBK - Palmstaden IK 6 - 7 Daniel Böcker, Tony Holmer Tyrs Hovs Sportcentra
2012-02-26 16:00 1158036106 Slätafly/SK IBK - Hovslätts IK 14 - 5 Jack Falkenström, Johan Magnusson Torsås Sporthall
2012-02-26 17:00 1158036105 Munka-Ljungby IBK - Höllvikens IBF 8 - 9 Ola Nilsson, Roger Persson Munkahallen
2012-03-02 20:00 1158036110 Sävsjö IBK - Lönsboda IBK 4 - 7 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Sävsjö Sporthall
2012-03-03 15:00 1158036111 Höllvikens IBF - Örlogsstadens IBK 11 - 7 Simon Broman, Daniel Jakobsen Halörhallen
2012-03-03 15:00 1158036113 Palmstaden IK - Carlshamns IBK 7 - 4 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Söderslättshallen B
2012-03-04 16:00 1158036109 FBC Kalmarsund - Munka-Ljungby IBK 10 - 5 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Färjehallen
2012-03-04 16:00 1158036114 Röke IBK - Slätafly/SK IBK 1 - 11 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Qpoolen
2012-03-04 19:00 1158036112 Hovslätts IK - FBC Engelholm 7 - 9 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-03-10 14:00 1158036115 Lönsboda IBK - Örlogsstadens IBK 7 - 5 Jack Falkenström, Johan Magnusson Lönsboda Sporthall
2012-03-10 14:00 1158036116 Munka-Ljungby IBK - Sävsjö IBK 8 - 6 Thomas Eriksson, Sigge Svensson Martell Munkahallen
2012-03-10 15:00 1158036117 Höllvikens IBF - FBC Kalmarsund 6 - 9 Magnus Dandanell, Rickard Nilsson Halörhallen
2012-03-10 15:00 1158036118 Palmstaden IK - Hovslätts IK 11 - 7 Daniel Böcker, Tony Holmer Söderslättshallen B
2012-03-11 14:00 1158036119 FBC Engelholm - Slätafly/SK IBK 5 - 4 Måns Löfgren, Stefan Olsson Kungsgårdshallen
2012-03-11 18:00 1158036120 Carlshamns IBK - Röke IBK 10 - 9 e.förl. Daniel Böcker, Tony Holmer Väggahallen
2012-03-17 14:00 1158036122 Örlogsstadens IBK - Munka-Ljungby IBK 4 - 9 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Vedeby Sporthall
2012-03-17 14:00 1158036123 Lönsboda IBK - Höllvikens IBF 6 - 8 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Lönsboda Sporthall
2012-03-17 14:00 1158036126 FBC Engelholm - Röke IBK 10 - 5 Roger Persson, Ola Nilsson Kungsgårdshallen
2012-03-17 16:00 1158036125 Slätafly/SK IBK - Palmstaden IK 7 - 8 e.förl. Simon Broman, Daniel Jakobsen Torsås Sporthall
2012-03-18 15:30 1158036121 Sävsjö IBK - FBC Kalmarsund 9 - 12 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Sävsjö Sporthall
2012-03-18 19:00 1158036124 Hovslätts IK - Carlshamns IBK 5 - 7 Andreas Holm, Martin Mosskull Jönköpings Idrottshus D-hall
2012-03-24 17:00 1158036127 Höllvikens IBF - Sävsjö IBK 6 - 9 Jan Lord, Rickard Nilsson Halörhallen
2012-03-24 17:00 1158036128 FBC Kalmarsund - Örlogsstadens IBK 12 - 6 Tomas Akthagen, Bengt Andersson Kalmar Sporthall A-hall
2012-03-24 17:00 1158036129 Munka-Ljungby IBK - Lönsboda IBK 6 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Munkahallen
2012-03-24 17:00 1158036130 Röke IBK - Hovslätts IK 9 - 4 Johan Cronqvist, Lars-Göran Harlin Tyrs Hovs Sportcentra
2012-03-24 17:00 1158036131 Carlshamns IBK - Slätafly/SK IBK 7 - 8 e.förl. Per Elofsson, Ulf Åberg Väggahallen
2012-03-24 17:00 1158036132 Palmstaden IK - FBC Engelholm 8 - 2 Ola Nilsson, Roger Persson Söderslättshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. FBC Kalmarsund 22 17 2 (1) 3 180-127 53 54
2. Palmstaden IK 22 15 3 (1) 4 165-112 53 49
3. Slätafly/ SK IBK 22 14 4 (2) 4 156-114 42 48
4. FBC Engelholm 22 15 1 (0) 6 147-112 35 46
5. Munka-Ljungby IBK 22 13 3 (2) 6 142-122 20 44
6. Sävsjö IBK 22 11 0 (0) 11 150-157 -7 33
7. Höllvikens IBF 22 10 2 (0) 10 133-140 -7 32
8. Carlshamns IBK 22 6 4 (3) 12 131-143 -12 25
9. Lönsboda IBK 22 6 5 (0) 11 114-124 -10 23
10. Röke IBK 22 4 4 (1) 14 121-161 -40 17
11. Örlogsstadens IBK 22 3 3 (2) 16 134-176 -42 14
12. Hovslätts IK 22 2 1 (0) 19 112-197 -85 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Södra Norrland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-22 20:15 1158032006 MIK Västerås - IBF Hedemora 12 - 4 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Kristiansborgshallen
2011-09-24 12:00 1158032002 IBF Falun Ungdom - Västerås IBS 3 - 1 Jörgen Andersson, Thomas Pettersson Guide Arena
2011-09-24 13:00 1158032005 Lesjöfors/Filipstad IBK - Sandvikens AIK U 4 - 2 Percy Lundkvist, Minal Landin Spångbergshallen
2011-09-24 14:00 1158032003 Uppsala IBK - IBK Runsten 4 - 3 Lars Gustafsson, Henrik Isberg Allianshallen A
2011-09-24 15:00 1158032004 Bollnäs/Hertsjö IBF - Hagfors IBS 8 - 11 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Bollnäs Sporthall
2011-09-24 17:00 1158032001 Storvreta Ungdom IBK - Surahammars IBF 2 - 4 Lars Gustafsson, Henrik Isberg Allianshallen A
2011-10-01 14:00 1158032009 Sandvikens AIK U - Uppsala IBK 7 - 3 Leif Borglund, Shari Tingman Arena Jernvallen
2011-10-01 14:00 1158032011 Surahammars IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK 6 - 5 e.förl. Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Mälarenergi Arena Surahammar
2011-10-01 15:00 1158032010 IBF Hedemora - Bollnäs/Hertsjö IBF 7 - 6 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg
2011-10-01 16:00 1158032008 Hagfors IBS - Västerås IBS 3 - 10 Johan Friman, Daniel Monander Älvstrandshallen
2011-10-02 17:30 1158032007 IBK Runsten - Storvreta Ungdom IBK 7 - 6 e.förl. Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg
2011-10-02 18:30 1158032012 IBF Falun Ungdom - MIK Västerås 4 - 4 Lars Fridell, Marco Mustonen Guide Arena 1
2011-10-05 19:30 1158032016 Bollnäs/Hertsjö IBF - IBK Runsten 7 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Bollnäs Sporthall
2011-10-07 19:00 1158032014 Västerås IBS - Surahammars IBF 2 - 1 e.förl. Johnny Lindberg, Erik Lundgren Bombardier Arena
2011-10-08 11:00 1158032013 Storvreta Ungdom IBK - IBF Falun Ungdom 7 - 6 e.förl. Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2011-10-08 15:00 1158032017 Lesjöfors/Filipstad IBK - IBF Hedemora 7 - 4 Lars Fridell, Marco Mustonen Spångbergshallen
2011-10-09 12:30 1158032015 Uppsala IBK - Hagfors IBS 3 - 4 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2011-10-09 17:00 1158032018 MIK Västerås - Sandvikens AIK U 10 - 3 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Kristiansborgshallen
2011-10-14 19:30 1158032020 Västerås IBS - IBF Hedemora 13 - 5 Leif Borglund, Shari Tingman Bombardier Arena
2011-10-15 14:00 1158032019 Sandvikens AIK U - Storvreta Ungdom IBK 9 - 8 Daniel Södergren, Håkan Thunman Arena Jernvallen
2011-10-15 14:00 1158032021 Surahammars IBF - Uppsala IBK 4 - 3 Leif Borglund, Shari Tingman Mälarenergi Arena Surahammar
2011-10-15 17:00 1158032024 Hagfors IBS - MIK Västerås 5 - 8 Johan Friman, Daniel Monander Älvstrandshallen
2011-10-16 13:00 1158032023 IBK Runsten - Lesjöfors/Filipstad IBK 7 - 5 Daniel Södergren, Håkan Thunman
2011-10-16 18:30 1158032022 IBF Falun Ungdom - Bollnäs/Hertsjö IBF 8 - 8 e.förl. Johnny Lindberg, Erik Lundgren Guide Arena
2011-10-21 19:30 1158032029 Lesjöfors/Filipstad IBK - Hagfors IBS 5 - 10 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Spångbergshallen
2011-10-22 11:00 1158032027 Uppsala IBK - IBF Falun Ungdom 3 - 4 e.förl. Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2011-10-22 12:15 1158032030 MIK Västerås - IBK Runsten 9 - 3 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Kristiansborgshallen
2011-10-22 12:30 1158032028 Bollnäs/Hertsjö IBF - Surahammars IBF 1 - 10 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Bollnäs Sporthall
2011-10-22 15:00 1158032026 Västerås IBS - Sandvikens AIK U 10 - 5 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Bombardier Arena
2011-10-22 18:30 1158032025 Storvreta Ungdom IBK - IBF Hedemora 6 - 4 Arash Sohrevardi, Shari Tingman Allianshallen A
2011-10-28 19:00 1158032034 Sandvikens AIK U - Bollnäs/Hertsjö IBF 5 - 4 Peter Hagelin, Edwin Simonian Arena Jernvallen
2011-10-28 19:30 1158032036 Surahammars IBF - MIK Västerås 5 - 4 Lars Fridell, Marco Mustonen Mälarenergi Arena Surahammar
2011-10-29 13:00 1158032035 Lesjöfors/Filipstad IBK - IBF Falun Ungdom 6 - 4 Lars Fridell, Marco Mustonen Spångbergshallen
2011-10-29 15:00 1158032032 IBF Hedemora - Uppsala IBK 5 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg
2011-10-29 16:00 1158032033 Hagfors IBS - Storvreta Ungdom IBK 7 - 10 Johan Friman, Daniel Monander Älvstrandshallen
2011-10-30 13:00 1158032031 IBK Runsten - Västerås IBS 7 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck
2011-11-08 19:30 1158032041 IBF Falun Ungdom - Sandvikens AIK U 7 - 6 e.förl. Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Guide Arena 1
2011-11-09 20:30 1158032037 Storvreta Ungdom IBK - Uppsala IBK 8 - 8 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2011-11-12 14:00 1158032040 Surahammars IBF - IBK Runsten 7 - 3 Niklas Laine, Reijo Niskala Mälarenergi Arena Surahammar
2011-11-12 16:00 1158032042 Hagfors IBS - IBF Hedemora 8 - 4 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Älvstrandshallen
2011-11-13 12:15 1158032039 MIK Västerås - Bollnäs/Hertsjö IBF 10 - 7 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Kristiansborgshallen
2011-11-13 15:00 1158032038 Västerås IBS - Lesjöfors/Filipstad IBK 10 - 7 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Bombardier Arena
2011-11-19 12:30 1158032043 Bollnäs/Hertsjö IBF - Västerås IBS 7 - 6 e.förl. Anders Nilsson, Dennis Wall Bollnäs Sporthall
2011-11-19 12:30 1158032045 Uppsala IBK - MIK Västerås 7 - 8 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Allianshallen A
2011-11-19 13:00 1158032048 IBK Runsten - IBF Hedemora 3 - 6 Mats Jonsson, Anders Westerberg
2011-11-19 13:30 1158032047 IBF Falun Ungdom - Hagfors IBS 4 - 8 Daniel Södergren, Håkan Thunman Guide Arena 1
2011-11-19 15:00 1158032044 Lesjöfors/Filipstad IBK - Storvreta Ungdom IBK 4 - 5 Johan Friman, Daniel Monander Spångbergshallen
2011-11-20 14:00 1158032046 Sandvikens AIK U - Surahammars IBF 11 - 5 Peter Palmelius, Stefan Öberg Arena Jernvallen
2011-11-25 19:00 1158032051 Västerås IBS - MIK Västerås 8 - 7 e.förl. Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Bombardier Arena
2011-11-25 19:30 1158032054 IBF Hedemora - IBF Falun Ungdom 4 - 5 Daniel Södergren, Håkan Thunman
2011-11-25 20:00 1158032053 IBK Runsten - Sandvikens AIK U 7 - 8 Peter Hagelin, Edwin Simonian
2011-11-26 12:30 1158032050 Storvreta Ungdom IBK - Bollnäs/Hertsjö IBF 3 - 0 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Allianshallen A
2011-11-26 14:00 1158032052 Surahammars IBF - Hagfors IBS 6 - 1 Peter Hagelin, Edwin Simonian Mälarenergi Arena Surahammar
2011-11-27 12:30 1158032049 Uppsala IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK 8 - 7 e.förl. Johan Krispinsson, Lars Lundberg Allianshallen A
2011-12-03 12:00 1158032058 IBF Falun Ungdom - Surahammars IBF 3 - 4 Jonatan Lindberg, Jon Moberg Guide Arena 1
2011-12-03 15:00 1158032060 IBF Hedemora - Sandvikens AIK U 7 - 8 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg
2011-12-04 16:00 1158032056 Bollnäs/Hertsjö IBF - Uppsala IBK 8 - 7 Daniel Södergren, Håkan Thunman Bollnäs Sporthall
2011-12-04 17:00 1158032057 MIK Västerås - Lesjöfors/Filipstad IBK 9 - 8 e.förl. Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Kristiansborgshallen
2011-12-04 17:30 1158032055 Västerås IBS - Storvreta Ungdom IBK 9 - 5 Leif Borglund, Shari Tingman Bombardier Arena
2011-12-11 13:00 1158032059 IBK Runsten - Hagfors IBS 7 - 6 Peter Palmelius, Stefan Öberg
2011-12-17 11:00 1158032062 Uppsala IBK - Västerås IBS 3 - 7 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2011-12-17 13:00 1158032065 IBK Runsten - IBF Falun Ungdom 5 - 1 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg
2011-12-17 14:00 1158032064 Surahammars IBF - IBF Hedemora 4 - 6 Johnny Lindberg, Erik Lundgren Mälarenergi Arena Surahammar
2011-12-17 14:00 1158032066 Sandvikens AIK U - Hagfors IBS 6 - 10 Patrik Sjögren Heidenberg, Zebastian Fåhraeus Arena Jernvallen
2011-12-17 15:00 1158032063 Lesjöfors/Filipstad IBK - Bollnäs/Hertsjö IBF 5 - 3 Ki Sandholm, Micael Svensson Spångbergshallen
2011-12-17 18:30 1158032061 Storvreta Ungdom IBK - MIK Västerås 2 - 9 Peter Hagelin, Edwin Simonian Allianshallen A
2012-01-06 15:00 1158032072 IBF Hedemora - MIK Västerås 6 - 4 Anders Fredriksson, Mårten Hanold
2012-01-07 13:00 1158032069 IBK Runsten - Uppsala IBK 7 - 8 Emil Löfgren, Håkan Thunman
2012-01-07 14:00 1158032067 Surahammars IBF - Storvreta Ungdom IBK 5 - 4 Anders Asp, Per Rosén Mälarenergi Arena Surahammar
2012-01-07 14:00 1158032071 Sandvikens AIK U - Lesjöfors/Filipstad IBK 4 - 9 Peter Hagelin, Edwin Simonian Arena Jernvallen
2012-01-07 16:00 1158032070 Hagfors IBS - Bollnäs/Hertsjö IBF 7 - 6 e.förl. Lars Fridell, Marco Mustonen Älvstrandshallen
2012-01-08 18:00 1158032068 Västerås IBS - IBF Falun Ungdom 8 - 3 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Bombardier Arena
2012-01-14 12:30 1158032075 Uppsala IBK - Sandvikens AIK U 9 - 4 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Allianshallen A
2012-01-14 15:00 1158032076 Bollnäs/Hertsjö IBF - IBF Hedemora 7 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Bollnäs Sporthall
2012-01-14 15:00 1158032077 Lesjöfors/Filipstad IBK - Surahammars IBF 5 - 6 Lars Fridell, Marco Mustonen Spångbergshallen
2012-01-14 18:00 1158032073 Storvreta Ungdom IBK - IBK Runsten 3 - 8 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Allianshallen A
2012-01-15 13:00 1158032074 Västerås IBS - Hagfors IBS 12 - 6 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Bombardier Arena
2012-01-15 17:00 1158032078 MIK Västerås - IBF Falun Ungdom 8 - 6 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Kristiansborgshallen
2012-01-20 19:30 1158032080 Surahammars IBF - Västerås IBS 9 - 2 Peter Palmelius, Stefan Öberg Mälarenergi Arena Surahammar
2012-01-20 20:00 1158032082 IBK Runsten - Bollnäs/Hertsjö IBF 6 - 2 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik
2012-01-21 12:00 1158032079 IBF Falun Ungdom - Storvreta Ungdom IBK 8 - 4 Mats Jonsson, Anders Westerberg Guide Arena 1
2012-01-21 14:00 1158032084 Sandvikens AIK U - MIK Västerås 4 - 10 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Arena Jernvallen
2012-01-21 16:00 1158032081 Hagfors IBS - Uppsala IBK 10 - 6 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Älvstrandshallen
2012-01-22 14:00 1158032083 IBF Hedemora - Lesjöfors/Filipstad IBK 9 - 5 Niklas Laine, Reijo Niskala
2012-01-27 19:30 1158032086 IBF Hedemora - Västerås IBS 5 - 7 Anders Fredriksson, Mårten Hanold
2012-01-28 12:30 1158032087 Uppsala IBK - Surahammars IBF 9 - 2 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Allianshallen A
2012-01-28 15:00 1158032088 Bollnäs/Hertsjö IBF - IBF Falun Ungdom 4 - 5 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Bollnäs Sporthall
2012-01-28 15:00 1158032089 Lesjöfors/Filipstad IBK - IBK Runsten 5 - 4 Johan Friman, Daniel Monander Spångbergshallen
2012-01-29 12:30 1158032085 Storvreta Ungdom IBK - Sandvikens AIK U 7 - 10 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Allianshallen A
2012-01-29 17:00 1158032090 MIK Västerås - Hagfors IBS 12 - 10 Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Kristiansborgshallen
2012-02-09 20:00 1158032095 Hagfors IBS - Lesjöfors/Filipstad IBK 13 - 6 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Älvstrandshallen
2012-02-11 12:00 1158032093 IBF Falun Ungdom - Uppsala IBK 5 - 4 Daniel Södergren, Jonas Tidsjö Guide Arena 1
2012-02-11 13:00 1158032096 IBK Runsten - MIK Västerås 6 - 11 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg
2012-02-11 14:00 1158032094 Surahammars IBF - Bollnäs/Hertsjö IBF 8 - 7 e.förl. Zebastian Fåhraeus, Patrik Sjögren Heidenberg Mälarenergi Arena Surahammar
2012-02-11 15:00 1158032091 IBF Hedemora - Storvreta Ungdom IBK 12 - 3 Leif Borglund, Shari Tingman
2012-02-12 19:00 1158032092 Sandvikens AIK U - Västerås IBS 5 - 6 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Arena Jernvallen
2012-02-16 20:15 1158032102 MIK Västerås - Surahammars IBF 5 - 1 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Kristiansborgshallen
2012-02-17 19:00 1158032097 Västerås IBS - IBK Runsten 5 - 6 e.förl. Peter Palmelius, Stefan Öberg Bombardier Arena
2012-02-17 19:30 1158032100 Bollnäs/Hertsjö IBF - Sandvikens AIK U 5 - 5 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Bollnäs Sporthall
2012-02-19 11:00 1158032098 Uppsala IBK - IBF Hedemora 8 - 7 Lars Gustafsson, Henrik Isberg Allianshallen A
2012-02-19 14:00 1158032099 Storvreta Ungdom IBK - Hagfors IBS 4 - 5 e.förl. Lars Gustafsson, Henrik Isberg Allianshallen A
2012-02-19 16:00 1158032101 IBF Falun Ungdom - Lesjöfors/Filipstad IBK 10 - 4 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Guide Arena
2012-02-22 20:30 1158032103 Uppsala IBK - Storvreta Ungdom IBK 5 - 3 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Allianshallen A
2012-02-25 13:00 1158032106 IBK Runsten - Surahammars IBF 2 - 5 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck
2012-02-25 14:00 1158032107 Sandvikens AIK U - IBF Falun Ungdom 3 - 6 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Arena Jernvallen
2012-02-25 15:00 1158032104 Lesjöfors/Filipstad IBK - Västerås IBS 3 - 7 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Spångbergshallen
2012-02-25 15:00 1158032108 IBF Hedemora - Hagfors IBS 7 - 5 Peter Kirch, Mats Korpi
2012-02-25 16:00 1158032105 Bollnäs/Hertsjö IBF - MIK Västerås 3 - 4 Jonas Tidsjö, Håkan Thunman Bollnäs Sporthall
2012-03-03 12:00 1158032112 Surahammars IBF - Sandvikens AIK U 9 - 5 Anders Asp, Per Rosén Mälarenergi Arena Surahammar
2012-03-03 15:00 1158032109 Västerås IBS - Bollnäs/Hertsjö IBF 9 - 6 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Bombardier Arena
2012-03-03 16:00 1158032113 Hagfors IBS - IBF Falun Ungdom 10 - 6 Majed Hammami, Percy Lundkvist Älvstrandshallen
2012-03-03 16:00 1158032114 IBF Hedemora - IBK Runsten 4 - 5 Anders Asp, Per Rosén
2012-03-04 14:00 1158032110 Storvreta Ungdom IBK - Lesjöfors/Filipstad IBK 9 - 7 Magnus Dandanell, Martin Envall Allianshallen A
2012-03-04 17:00 1158032111 MIK Västerås - Uppsala IBK 9 - 5 Daniel Södergren, Håkan Thunman Kristiansborgshallen
2012-03-07 19:30 1158032120 IBF Falun Ungdom - IBF Hedemora 6 - 4 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Guide Arena 1
2012-03-09 19:00 1158032119 Sandvikens AIK U - IBK Runsten 7 - 5 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Arena Jernvallen
2012-03-09 20:00 1158032117 MIK Västerås - Västerås IBS 10 - 3 Peter Hagelin, Edwin Simonian Kristiansborgshallen
2012-03-10 15:00 1158032115 Lesjöfors/Filipstad IBK - Uppsala IBK 7 - 6 e.förl. Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Spångbergshallen
2012-03-10 16:00 1158032116 Bollnäs/Hertsjö IBF - Storvreta Ungdom IBK 10 - 4 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Bollnäs Sporthall
2012-03-10 17:00 1158032118 Hagfors IBS - Surahammars IBF 6 - 3 Johan Friman, Daniel Monander Älvstrandshallen
2012-03-17 12:30 1158032121 Storvreta Ungdom IBK - Västerås IBS 7 - 6 e.förl. Daniel Södergren, Håkan Thunman Allianshallen A
2012-03-17 13:00 1158032123 Lesjöfors/Filipstad IBK - MIK Västerås 5 - 10 Lars Fridell, Marco Mustonen Spångbergshallen
2012-03-17 14:00 1158032124 Surahammars IBF - IBF Falun Ungdom 3 - 2 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Mälarenergi Arena Surahammar
2012-03-17 14:00 1158032126 Sandvikens AIK U - IBF Hedemora 5 - 2 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Arena Jernvallen
2012-03-18 13:00 1158032122 Uppsala IBK - Bollnäs/Hertsjö IBF 14 - 7 Mats Jonsson, Anders Westerberg Allianshallen A
2012-03-18 16:00 1158032125 Hagfors IBS - IBK Runsten 7 - 10 Jörgen Andersson, Daniel Dufvenberg Älvstrandshallen
2012-03-25 17:00 1158032127 MIK Västerås - Storvreta Ungdom IBK 13 - 7 Anders Fredriksson, Mårten Hanold Kristiansborgshallen
2012-03-25 17:00 1158032128 Västerås IBS - Uppsala IBK 7 - 5 Ki Sandholm, Micael Svensson Bombardier Arena
2012-03-25 17:00 1158032129 Bollnäs/Hertsjö IBF - Lesjöfors/Filipstad IBK 8 - 6 Carl-Erik Lindén, Roger Lundbäck Bollnäs Sporthall
2012-03-25 17:00 1158032130 IBF Hedemora - Surahammars IBF 6 - 7 e.förl. Daniel Södergren, Håkan Thunman
2012-03-25 17:00 1158032131 IBF Falun Ungdom - IBK Runsten 6 - 5 e.förl. Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Guide Arena 1
2012-03-25 17:00 1158032132 Hagfors IBS - Sandvikens AIK U 6 - 7 Johan Friman, Daniel Monander Älvstrandshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. MIK Västerås 22 17 3 (1) 2 186-112 74 55
2. Västerås IBS 22 13 5 (2) 4 153-118 35 46
3. Surahammars IBF 22 13 4 (3) 5 114-94 20 46
4. Hagfors IBS 22 10 2 (2) 10 158-150 8 34
5. IBF Falun Ungdom 22 8 6 (3) 8 112-113 -1 33
6. Sandvikens AIK U 22 10 2 (0) 10 129-149 -20 32
7. IBK Runsten 22 8 3 (2) 11 122-127 -5 29
8. Uppsala IBK 22 7 4 (1) 11 132-133 -1 26
9. IBF Hedemora 22 8 1 (0) 13 123-138 -15 25
10. Lesjöfors/ Filipstad IBK 22 6 4 (1) 12 125-154 -29 23
11. Storvreta Ungdom IBK 22 5 5 (2) 12 117-156 -39 22
12. Bollnäs/ Hertsjö IBF 22 5 5 (1) 12 124-151 -27 21
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Västra Götaland
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-23 19:45 1158035001 IBK Alingsås - IBK Tygriket 99 7 - 4 Andreas Lybacken, Måns Löfgren Nolhagahallen, Alingsås
2011-09-24 14:30 1158035003 IBF Göteborg - Tvååkers IBK 10 - 7 Peter Bergstrand, Måns Löfgren Torpahallen
2011-09-24 15:00 1158035004 Skövde IBF - Floda IBK 3 - 7 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Arena C, Skövde
2011-09-24 16:00 1158035006 Billingsfors IBK - FBC Lerum 2 - 7 Martin Larsson, Sven Persson Billingsfors Bollhall
2011-09-25 17:00 1158035002 Stenungsunds IBK - Arvika IBF 6 - 5 Robin Boqvist, Jonas Hansson Stenungsund Arena
2011-09-25 17:00 1158035005 Sjöstads IF - IBK Lidköping 7 - 6 e.förl. Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Colorama Arena
2011-09-30 20:00 1158035010 FBC Lerum - Skövde IBF 3 - 5 David Geiser, Henrik Nilsson Rydsbergshallen
2011-09-30 20:00 1158035012 Arvika IBF - Billingsfors IBK 5 - 3 Johan Friman, Daniel Monander Arvika Sporthall
2011-10-01 14:30 1158035007 IBF Göteborg - IBK Alingsås 3 - 5 David Geiser, Henrik Nilsson Torpahallen
2011-10-01 15:00 1158035009 IBK Lidköping - Tvååkers IBK 6 - 2 Thomas Andersson, Johan Hällgren Idrottens hus i Lidköping
2011-10-01 15:00 1158035011 IBK Tygriket 99 - Sjöstads IF 8 - 8 Robin Boqvist, Jonas Hansson Öxabäckshallen
2011-10-01 17:00 1158035008 Floda IBK - Stenungsunds IBK 2 - 4 Martin Larsson, Sven Persson Rydsbergshallen
2011-10-07 20:00 1158035014 Stenungsunds IBK - IBK Tygriket 99 6 - 2 Martin Larsson, Sven Persson Stenungsund Arena
2011-10-08 15:00 1158035015 Tvååkers IBK - Floda IBK 7 - 2 Stefan Olsson, Måns Löfgren Brearedshallen
2011-10-08 16:00 1158035013 IBK Alingsås - Arvika IBF 11 - 5 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Nolhagahallen, Alingsås
2011-10-08 16:00 1158035018 Billingsfors IBK - IBK Lidköping 3 - 7 Thomas Andersson, Johan Hällgren Billingsfors Bollhall
2011-10-09 17:00 1158035017 Sjöstads IF - FBC Lerum 2 - 8 Johan Friman, Daniel Monander Colorama Arena
2011-12-10 15:00 1158035016 Skövde IBF - IBF Göteborg 6 - 11 Robin Boqvist, Jonas Hansson Arena C, Skövde
2011-10-14 20:00 1158035020 FBC Lerum - Stenungsunds IBK 4 - 4 Peter Jaeger, Måns Löfgren Rydsbergshallen
2011-10-15 14:30 1158035023 IBF Göteborg - Sjöstads IF 13 - 9 Måns Löfgren, Stefan Olsson Lisebergshallen
2011-10-15 15:00 1158035019 IBK Lidköping - IBK Alingsås 8 - 15 Martin Larsson, Sven Persson Idrottens hus i Lidköping
2011-10-15 15:00 1158035022 Skövde IBF - Arvika IBF 9 - 2 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Arena A, Skövde
2011-10-15 16:00 1158035021 IBK Tygriket 99 - Tvååkers IBK 2 - 3 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Arenahallen
2011-10-15 17:00 1158035024 Floda IBK - Billingsfors IBK 7 - 5 Ola Hamberg, Daniel Skoog Rydsbergshallen
2011-10-22 15:00 1158035027 Tvååkers IBK - Arvika IBF 6 - 7 e.förl. Peter Bergstrand, Johan Myhr Brearedshallen
2011-10-22 15:00 1158035028 Skövde IBF - IBK Tygriket 99 6 - 2 Ola Hamberg, Daniel Skoog Arena C, Skövde
2011-10-22 15:00 1158035030 Billingsfors IBK - IBF Göteborg 5 - 9 Martin Larsson, Sven Persson Billingsfors Bollhall
2011-10-22 16:00 1158035025 IBK Alingsås - FBC Lerum 3 - 9 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Nolhagahallen, Alingsås
2011-10-23 17:00 1158035026 Stenungsunds IBK - IBK Lidköping 6 - 4 Stefan Olsson, Måns Löfgren Stenungsund Arena
2011-10-23 17:00 1158035029 Sjöstads IF - Floda IBK 6 - 10 Johan Friman, Daniel Monander Colorama Arena
2011-10-27 20:00 1158035031 IBF Göteborg - Stenungsunds IBK 8 - 4 David Geiser, Andreas Lybacken Torpahallen
2011-10-28 20:00 1158035032 FBC Lerum - Tvååkers IBK 9 - 8 David Geiser, Henrik Nilsson Rydsbergshallen
2011-10-28 20:00 1158035035 Sjöstads IF - Arvika IBF 4 - 4 Johan Friman, Daniel Monander Colorama Arena
2011-10-29 15:00 1158035034 IBK Lidköping - Skövde IBF 6 - 1 Martin Larsson, Sven Persson Idrottens hus i Lidköping
2011-10-29 15:00 1158035036 IBK Tygriket 99 - Billingsfors IBK 6 - 5 e.förl. Peter Bergstrand, Johan Myhr Öxabäckshallen
2011-10-29 19:30 1158035033 Floda IBK - IBK Alingsås 4 - 7 David Geiser, Henrik Nilsson Rydsbergshallen
2011-11-12 12:00 1158035040 IBK Tygriket 99 - IBF Göteborg 7 - 11 Robert Dahlslätt, Stefan Hultqvist Arenahallen
2011-11-12 14:00 1158035039 Billingsfors IBK - Skövde IBF 8 - 8 Thomas Andersson, Johan Hällgren Billingsfors Bollhall
2011-11-12 16:00 1158035037 IBK Alingsås - Tvååkers IBK 7 - 4 Robin Boqvist, Jonas Hansson Nolhagahallen, Alingsås
2011-11-12 17:00 1158035042 Floda IBK - FBC Lerum 6 - 7 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Rydsbergshallen
2011-11-13 17:00 1158035041 Arvika IBF - IBK Lidköping 4 - 7 Johan Friman, Daniel Monander Arvika Sporthall
2011-11-13 18:30 1158035038 Sjöstads IF - Stenungsunds IBK 8 - 7 Majed Hammami, Anders Pettersson Karlstad Colorama Arena
2011-11-17 20:00 1158035048 IBF Göteborg - FBC Lerum 7 - 6 e.förl. Robin Boqvist, Jonas Hansson Torpahallen
2011-11-19 13:00 1158035043 Skövde IBF - Stenungsunds IBK 9 - 4 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Arena C, Skövde
2011-11-19 13:00 1158035045 Tvååkers IBK - Billingsfors IBK 5 - 7 Jan Lord, Rickard Nilsson Brearedshallen
2011-11-19 17:00 1158035047 Arvika IBF - Floda IBK 6 - 5 Majed Hammami, Nicklas Johansson Arvika Sporthall
2011-11-20 16:00 1158035046 IBK Lidköping - IBK Tygriket 99 9 - 3 Martin Larsson, Sven Persson Idrottens hus i Lidköping
2011-11-20 17:00 1158035044 Sjöstads IF - IBK Alingsås 5 - 6 e.förl. Johan Friman, Daniel Monander Colorama Arena
2011-11-25 19:45 1158035050 IBK Alingsås - Skövde IBF 7 - 9 Måns Löfgren, Stefan Olsson Nolhagahallen, Alingsås
2011-11-25 20:00 1158035051 Stenungsunds IBK - Billingsfors IBK 8 - 4 Thomas Andersson, Johan Hällgren Stenungsund Arena
2011-11-26 14:30 1158035053 IBF Göteborg - IBK Lidköping 14 - 7 Emil Jungåker, Tobias Lindgren Torpahallen
2011-11-26 15:00 1158035052 IBK Tygriket 99 - Floda IBK 5 - 8 Peter Bergstrand, Johan Myhr Öxabäckshallen
2011-11-26 16:30 1158035049 Tvååkers IBK - Sjöstads IF 10 - 7 Robin Boqvist, Jonas Hansson Brearedshallen
2011-11-26 17:00 1158035054 FBC Lerum - Arvika IBF 7 - 5 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Rydsbergshallen
2011-12-02 20:00 1158035055 Stenungsunds IBK - IBK Alingsås 11 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Stenungsund Arena
2011-12-02 20:00 1158035057 Billingsfors IBK - Sjöstads IF 5 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Billingsfors Bollhall
2011-12-02 20:00 1158035060 FBC Lerum - IBK Lidköping 4 - 3 Thomas Andersson, Johan Hällgren Rydsbergshallen
2011-12-03 15:00 1158035056 Skövde IBF - Tvååkers IBK 11 - 4 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Arena C, Skövde
2011-12-03 17:00 1158035058 Arvika IBF - IBK Tygriket 99 5 - 5 Johan Friman, Daniel Monander Arvika Sporthall
2011-12-03 17:00 1158035059 Floda IBK - IBF Göteborg 4 - 13 Peter Bergstrand, Johan Myhr Rydsbergshallen
2011-12-16 20:00 1158035062 Stenungsunds IBK - Tvååkers IBK 8 - 6 Peter Bergstrand, Johan Myhr Stenungsund Arena
2011-12-17 14:30 1158035065 IBF Göteborg - Arvika IBF 11 - 5 Ola Hamberg, Daniel Skoog Torpahallen
2011-12-17 15:00 1158035064 IBK Tygriket 99 - FBC Lerum 1 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Öxabäckshallen
2011-12-17 16:00 1158035061 IBK Alingsås - Billingsfors IBK 8 - 4 Måns Löfgren, Peter Jaeger Nolhagahallen, Alingsås
2011-12-17 17:00 1158035066 Floda IBK - IBK Lidköping 5 - 5 Martin Larsson, Sven Persson Rydsbergshallen
2011-12-18 17:00 1158035063 Sjöstads IF - Skövde IBF 4 - 3 Johan Friman, Majed Hammami Colorama Arena
2012-01-06 20:00 1158035072 FBC Lerum - Billingsfors IBK 10 - 3 Thomas Andersson, Johan Hällgren Rydsbergshallen
2012-01-07 12:00 1158035067 IBK Tygriket 99 - IBK Alingsås 4 - 9 Robin Boqvist, Jonas Hansson Öxabäckshallen
2012-01-07 14:00 1158035070 Floda IBK - Skövde IBF 7 - 5 Peter Bergstrand, Johan Myhr Rydsbergshallen
2012-01-07 15:00 1158035069 Tvååkers IBK - IBF Göteborg 4 - 11 Martin Larsson, Sven Persson Brearedshallen
2012-01-07 17:00 1158035068 Arvika IBF - Stenungsunds IBK 5 - 4 Johan Friman, Daniel Monander Arvika Sporthall
2012-01-07 17:30 1158035071 IBK Lidköping - Sjöstads IF 10 - 5 Thomas Andersson, Johan Hällgren Idrottens hus i Lidköping
2012-01-13 20:00 1158035074 Stenungsunds IBK - Floda IBK 5 - 4 Peter Bergstrand, Johan Myhr Stenungsund Arena
2012-01-13 20:00 1158035078 Billingsfors IBK - Arvika IBF 6 - 7 Martin Larsson, Sven Persson Billingsfors Bollhall
2012-01-14 16:00 1158035073 IBK Alingsås - IBF Göteborg 5 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Nolhagahallen, Alingsås
2012-01-14 16:00 1158035077 Sjöstads IF - IBK Tygriket 99 10 - 4 Martin Larsson, Sven Persson Colorama Arena
2012-01-14 16:30 1158035075 Tvååkers IBK - IBK Lidköping 8 - 5 Ola Nilsson, Roger Persson Brearedshallen
2012-01-15 15:00 1158035076 Skövde IBF - FBC Lerum 4 - 11 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Arena C, Skövde
2012-01-21 14:00 1158035081 Floda IBK - Tvååkers IBK 7 - 5 David Geiser, Henrik Nilsson Rydsbergshallen
2012-01-21 14:30 1158035082 IBF Göteborg - Skövde IBF 9 - 0 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Torpahallen
2012-01-21 15:00 1158035080 IBK Tygriket 99 - Stenungsunds IBK 2 - 7 Peter Bergstrand, Johan Myhr Arenahallen
2012-01-21 17:00 1158035079 Arvika IBF - IBK Alingsås 6 - 8 Martin Larsson, Sven Persson Arvika Sporthall
2012-01-21 17:00 1158035083 FBC Lerum - Sjöstads IF 9 - 8 David Geiser, Henrik Nilsson Rydsbergshallen
2012-01-22 16:00 1158035084 IBK Lidköping - Billingsfors IBK 13 - 3 Thomas Andersson, Johan Hällgren Idrottens hus i Lidköping
2012-01-27 20:00 1158035086 Stenungsunds IBK - FBC Lerum 2 - 20 Thomas Andersson, Johan Hällgren Stenungsund Arena
2012-01-28 13:00 1158035087 Tvååkers IBK - IBK Tygriket 99 13 - 5 David Geiser, Henrik Nilsson Brearedshallen
2012-01-28 14:00 1158035090 Billingsfors IBK - Floda IBK 4 - 7 Jörgen Grändefors, Majed Hammami Billingsfors Bollhall
2012-01-28 16:00 1158035085 IBK Alingsås - IBK Lidköping 6 - 3 Robin Boqvist, Jonas Hansson Nolhagahallen, Alingsås
2012-01-28 17:00 1158035088 Arvika IBF - Skövde IBF 10 - 5 Lars Fridell, Marco Mustonen Arvika Sporthall
2012-01-29 17:00 1158035089 Sjöstads IF - IBF Göteborg 3 - 6 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Colorama Arena
2012-02-10 20:00 1158035091 FBC Lerum - IBK Alingsås 4 - 5 e.förl. Robin Boqvist, Jonas Hansson Rydsbergshallen
2012-02-11 14:00 1158035095 Floda IBK - Sjöstads IF 6 - 5 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Rydsbergshallen
2012-02-11 14:30 1158035096 IBF Göteborg - Billingsfors IBK 13 - 1 Måns Löfgren, Stefan Olsson Torpahallen
2012-02-11 15:00 1158035094 IBK Tygriket 99 - Skövde IBF 9 - 10 Robin Boqvist, Jonas Hansson Öxabäckshallen
2012-02-11 17:00 1158035093 Arvika IBF - Tvååkers IBK 7 - 6 Majed Hammami, Johan Friman Arvika Sporthall
2012-02-12 16:00 1158035092 IBK Lidköping - Stenungsunds IBK 13 - 6 Martin Larsson, Sven Persson Idrottens hus i Lidköping
2012-02-17 20:00 1158035097 Stenungsunds IBK - IBF Göteborg 3 - 8 Måns Löfgren, Peter Jaeger Stenungsund Arena
2012-02-17 20:00 1158035101 Arvika IBF - Sjöstads IF 4 - 7 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Arvika Sporthall
2012-02-18 14:00 1158035102 Billingsfors IBK - IBK Tygriket 99 12 - 4 Martin Larsson, Sven Persson Billingsfors Bollhall
2012-02-18 15:00 1158035100 Skövde IBF - IBK Lidköping 4 - 6 Måns Löfgren, Peter Jaeger Arena C, Skövde
2012-02-18 16:00 1158035099 IBK Alingsås - Floda IBK 7 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Nolhagahallen, Alingsås
2012-02-18 16:30 1158035098 Tvååkers IBK - FBC Lerum 8 - 6 Jan Lord, Rickard Nilsson Brearedshallen
2012-02-24 20:00 1158035108 FBC Lerum - Floda IBK 4 - 5 Måns Löfgren, Stefan Olsson Rydsbergshallen
2012-02-25 14:30 1158035106 IBF Göteborg - IBK Tygriket 99 9 - 6 Martin Larsson, Sven Persson Torpahallen
2012-02-25 15:00 1158035103 Tvååkers IBK - IBK Alingsås 5 - 7 David Geiser, Henrik Nilsson Brearedshallen
2012-02-26 15:00 1158035105 Skövde IBF - Billingsfors IBK 4 - 5 Andreas Holm, Håkan Söderman Arena C, Skövde
2012-02-26 16:00 1158035107 IBK Lidköping - Arvika IBF 7 - 7 Jonas Einarsson, Thomas Bergström Idrottens hus i Lidköping
2012-02-26 17:00 1158035104 Stenungsunds IBK - Sjöstads IF 5 - 7 David Geiser, Henrik Nilsson Stenungsund Arena
2012-03-02 20:00 1158035114 FBC Lerum - IBF Göteborg 4 - 5 e.förl. Ola Hamberg, Daniel Skoog Rydsbergshallen
2012-03-03 14:00 1158035111 Billingsfors IBK - Tvååkers IBK 12 - 8 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Billingsfors Bollhall
2012-03-03 15:00 1158035112 IBK Tygriket 99 - IBK Lidköping 6 - 17 Håkan Bondesson, Roger Jönsson Arenahallen
2012-03-03 17:00 1158035113 Floda IBK - Arvika IBF 8 - 13 Martin Larsson, Sven Persson Rydsbergshallen
2012-03-04 16:30 1158035110 IBK Alingsås - Sjöstads IF 6 - 5 e.förl. Martin Larsson, Sven Persson Nolhagahallen, Alingsås
2012-03-04 17:00 1158035109 Stenungsunds IBK - Skövde IBF 11 - 6 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Stenungsund Arena
2012-03-09 20:00 1158035117 Billingsfors IBK - Stenungsunds IBK 4 - 3 e.förl. Martin Larsson, Sven Persson Billingsfors Bollhall
2012-03-10 14:00 1158035118 Floda IBK - IBK Tygriket 99 15 - 2 Måns Löfgren, Stefan Olsson Rydsbergshallen
2012-03-10 15:00 1158035116 Skövde IBF - IBK Alingsås 5 - 9 Martin Larsson, Sven Persson Arena C, Skövde
2012-03-10 16:00 1158035115 Sjöstads IF - Tvååkers IBK 5 - 10 Patrik Gottfridsson, Anders Pettersson Karlstad Colorama Arena
2012-03-11 16:00 1158035119 IBK Lidköping - IBF Göteborg 6 - 14 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Idrottens hus i Lidköping
2012-03-11 17:00 1158035120 Arvika IBF - FBC Lerum 5 - 13 Johan Friman, Daniel Monander Arvika Sporthall
2012-03-16 20:00 1158035123 Sjöstads IF - Billingsfors IBK 5 - 6 e.förl. Lars Fridell, Marco Mustonen Colorama Arena
2012-03-17 15:00 1158035122 Tvååkers IBK - Skövde IBF 8 - 4 Måns Löfgren, Johan Myhr Brearedshallen
2012-03-17 15:00 1158035124 IBK Tygriket 99 - Arvika IBF 6 - 9 Andreas Holm, Patrik Trofast Öxabäckshallen
2012-03-17 15:00 1158035126 IBK Lidköping - FBC Lerum 4 - 6 Robin Boqvist, Jonas Hansson Idrottens hus i Lidköping
2012-03-17 16:00 1158035121 IBK Alingsås - Stenungsunds IBK 6 - 3 Jonas Gustafsson, Martin Jonsson Nolhagahallen, Alingsås
2012-03-17 17:00 1158035125 IBF Göteborg - Floda IBK 11 - 3 Martin Larsson, Sven Persson Torpahallen
2012-03-24 13:00 1158035127 Billingsfors IBK - IBK Alingsås 7 - 7 Johan Friman, Majed Hammami Billingsfors Bollhall
2012-03-24 13:00 1158035128 Tvååkers IBK - Stenungsunds IBK 5 - 6 Martin Larsson, Sven Persson Brearedshallen
2012-03-24 13:00 1158035129 Skövde IBF - Sjöstads IF 5 - 6 Måns Löfgren, Jonas Hansson Arena C, Skövde
2012-03-24 13:00 1158035130 FBC Lerum - IBK Tygriket 99 10 - 5 Peter Bergstrand, Johan Myhr Rydsbergshallen
2012-03-24 13:00 1158035131 Arvika IBF - IBF Göteborg 4 - 8 Lars Fridell, Marco Mustonen Arvika Sporthall
2012-03-24 13:00 1158035132 IBK Lidköping - Floda IBK 7 - 8 Hampe Gustavsson, Henrik Lord Johansson Idrottens hus i Lidköping
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. IBF Göteborg 22 19 2 (2) 1 210-104 106 61
2. FBC Lerum 22 15 4 (0) 3 167-100 67 49
3. IBK Alingsås 22 14 4 (3) 4 157-120 37 49
4. Stenungsunds IBK 22 11 2 (0) 9 123-138 -15 35
5. Floda IBK 22 11 1 (0) 10 136-136 0 34
6. IBK Lidköping 22 10 3 (0) 9 159-137 22 33
7. Arvika IBF 22 8 4 (1) 10 130-152 -22 29
8. Sjöstads IF 22 6 7 (1) 9 131-151 -20 26
9. Tvååkers IBK 22 8 1 (0) 13 142-151 -9 25
10. Skövde IBF 22 7 1 (0) 14 122-149 -27 22
11. Billingsfors IBK 22 4 6 (2) 12 114-156 -42 20
12. IBK Tygriket 99 22 0 3 (1) 19 98-195 -97 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar Division 1 Östra Svealand
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2011-09-24 14:30 1158034001 FBI Tullinge - Farsta IBK 7 - 3 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Tullingehallen
2011-09-24 16:00 1158034006 Hässelby SK IBK - Värmdö IF 14 - 7 Peter Kirch, Mats Korpi Hässelbyhallen
2011-09-25 12:00 1158034005 IF Hansa-Hoburg - Kungsängens IF 4 - 6 Leif Borglund, Shari Tingman Södervärnshallen
2011-09-25 13:15 1158034003 Huddinge IBS - Nacka Wallenstam IBK 9 - 8 e.förl. Peter Kirch, Mats Korpi Huddingehallen
2011-09-25 16:00 1158034002 Åkersberga IBF - Sundbybergs IK 8 - 7 e.förl. Lars Fridell, Marco Mustonen Åkersberga Sporthall
2011-09-26 19:30 1158034004 Täby FC - Bollstanäs SK 8 - 5 Shari Tingman, Leif Borglund Tibblehallen
2011-10-01 14:00 1158034012 Sundbybergs IK - Hässelby SK IBK 4 - 5 Anders Asp, Per Rosén Hallonbergshallen
2011-10-01 15:00 1158034010 Värmdö IF - Täby FC 7 - 6 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Värmdö sporthall
2011-10-01 17:00 1158034007 Nacka Wallenstam IBK - FBI Tullinge 4 - 3 Mats Jonsson, Anders Westerberg Ormingehallen
2011-10-02 12:00 1158034011 IF Hansa-Hoburg - Farsta IBK 6 - 10 Peter Eriksson, Kari Karke Södervärnshallen
2011-10-02 14:00 1158034009 Kungsängens IF - Huddinge IBS 4 - 10 Mats Jonsson, Anders Westerberg Ekhammarshallen
2011-10-02 15:30 1158034008 Bollstanäs SK - Åkersberga IBF 4 - 7 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Smedsgärdshallen
2011-10-08 14:00 1158034014 Åkersberga IBF - Farsta IBK 6 - 9 Peter Kirch, Mats Korpi Åkersberga Sporthall
2011-10-08 14:30 1158034013 FBI Tullinge - Sundbybergs IK 9 - 6 Mats Jonsson, Anders Westerberg Tullingehallen
2011-10-08 16:00 1158034018 Hässelby SK IBK - Kungsängens IF 4 - 6 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Hässelbyhallen
2011-10-09 10:00 1158034016 Täby FC - Nacka Wallenstam IBK 5 - 8 Mats Jonsson, Anders Westerberg Tibblehallen
2011-10-09 13:15 1158034015 Huddinge IBS - Bollstanäs SK 15 - 2 Daniel Södergren, Håkan Thunman Huddingehallen
2011-10-09 16:15 1158034017 IF Hansa-Hoburg - Värmdö IF 4 - 5 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Södervärnshallen
2011-10-15 14:00 1158034022 Sundbybergs IK - Täby FC 2 - 9 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Hallonbergshallen
2011-10-15 15:00 1158034020 Värmdö IF - Åkersberga IBF 6 - 10 Anders Asp, Per Rosén Värmdö sporthall
2011-10-15 15:00 1158034023 Nacka Wallenstam IBK - IF Hansa-Hoburg 13 - 7 Per-Ove Duvert, Fredrik Berglund Sonesson Ormingehallen
2011-10-16 13:00 1158034021 Farsta IBK - Huddinge IBS 2 - 9 Leif Borglund, Shari Tingman Sjöstadshallen
2011-10-16 14:00 1158034019 Kungsängens IF - FBI Tullinge 15 - 5 Anders Asp, Per Rosén Ekhammarshallen
2011-10-16 15:30 1158034024 Bollstanäs SK - Hässelby SK IBK 5 - 9 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Smedsgärdshallen
2011-10-22 14:00 1158034026 Åkersberga IBF - Kungsängens IF 10 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Åkersberga Sporthall
2011-10-22 14:00 1158034030 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK 3 - 8 Daniel Söderberg, Mathias Stegrud Hässelbyhallen
2011-10-22 14:30 1158034025 FBI Tullinge - Värmdö IF 6 - 9 Mats Jonsson, Anders Westerberg Tullingehallen
2011-10-22 18:45 1158034028 Täby FC - Farsta IBK 9 - 7 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Innebandyhallen Täby
2011-10-23 13:00 1158034029 IF Hansa-Hoburg - Bollstanäs SK 5 - 6 Peter Palmelius, Stefan Öberg Södervärnshallen
2011-10-23 15:15 1158034027 Huddinge IBS - Sundbybergs IK 9 - 3 Mats Jonsson, Anders Westerberg Huddingehallen
2011-10-29 15:00 1158034032 Värmdö IF - Huddinge IBS 5 - 8 Johan Jäderlund, Roger Öfversten Värmdö sporthall
2011-10-29 17:00 1158034031 Nacka Wallenstam IBK - Åkersberga IBF 9 - 5 Mats Jonsson, Anders Westerberg Ormingehallen
2011-10-30 12:00 1158034035 IF Hansa-Hoburg - Sundbybergs IK 5 - 9 Anders Asp, Per Rosén Södervärnshallen
2011-10-30 13:30 1158034036 Farsta IBK - Hässelby SK IBK 5 - 1 Daniel Södergren, Håkan Thunman Sjöstadshallen
2011-10-30 14:00 1158034034 Kungsängens IF - Täby FC 9 - 8 e.förl. Peter Kirch, Mats Korpi Ekhammarshallen
2011-10-30 15:30 1158034033 Bollstanäs SK - FBI Tullinge 6 - 5 e.förl. Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Smedsgärdshallen
2011-11-12 14:00 1158034038 Åkersberga IBF - IF Hansa-Hoburg 9 - 5 Patrik Cullander, Niklas Tollefors Åkersberga Sporthall
2011-11-12 14:00 1158034041 Sundbybergs IK - Kungsängens IF 12 - 7 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Hallonbergshallen
2011-11-12 14:30 1158034037 FBI Tullinge - Huddinge IBS 3 - 6 Arash Sohrevardi, Shari Tingman Tullingehallen
2011-11-12 16:00 1158034039 Hässelby SK IBK - Täby FC 3 - 2 Mats Jonsson, Anders Westerberg Hässelbyhallen
2011-11-13 13:00 1158034040 Farsta IBK - Nacka Wallenstam IBK 10 - 5 Arash Sohrevardi, Shari Tingman Sjöstadshallen
2011-11-13 15:30 1158034042 Bollstanäs SK - Värmdö IF 6 - 9 Niklas Laine, Reijo Niskala Smedsgärdshallen
2011-11-19 14:00 1158034047 Sundbybergs IK - Bollstanäs SK 11 - 6 Peter Kirch, Mats Korpi Hallonbergshallen
2011-11-19 17:00 1158034048 Nacka Wallenstam IBK - Värmdö IF 5 - 4 e.förl. Björn Hedman, Nicklas Sundgren Ormingehallen
2011-11-20 11:00 1158034044 IF Hansa-Hoburg - FBI Tullinge 9 - 6 Roger Öfversten, Johan Jäderlund Södervärnshallen
2011-11-20 12:45 1158034043 Täby FC - Åkersberga IBF 9 - 13 Mats Jonsson, Anders Westerberg Tibblehallen
2011-11-20 13:15 1158034045 Huddinge IBS - Hässelby SK IBK 10 - 4 Peter Kirch, Mats Korpi Huddingehallen
2011-11-20 14:00 1158034046 Kungsängens IF - Farsta IBK 8 - 4 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Ekhammarshallen
2011-11-26 12:45 1158034052 Farsta IBK - Bollstanäs SK 5 - 6 e.förl. Anders Asp, Per Rosén Sjöstadshallen
2011-11-26 14:00 1158034051 Åkersberga IBF - Hässelby SK IBK 17 - 3 Peter Eriksson, Kari Karke Åkersberga Sporthall
2011-11-26 14:30 1158034050 FBI Tullinge - Täby FC 2 - 5 Peter Kirch, Arash Sohrevardi Tullingehallen
2011-11-26 15:00 1158034054 Värmdö IF - Sundbybergs IK 7 - 8 Leif Borglund, Shari Tingman Värmdö sporthall
2011-11-26 17:00 1158034053 Nacka Wallenstam IBK - Kungsängens IF 8 - 7 e.förl. Anders Asp, Per Rosén Ormingehallen
2012-01-08 13:15 1158034049 Huddinge IBS - IF Hansa-Hoburg 12 - 10 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Huddingehallen
2011-12-02 19:00 1158034056 Täby FC - Huddinge IBS 2 - 3 Peter Hagelin, Michael Selg Tibblehallen
2011-12-03 13:30 1158034057 Hässelby SK IBK - IF Hansa-Hoburg 6 - 5 e.förl. Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Hässelbyhallen
2011-12-03 14:00 1158034055 Åkersberga IBF - FBI Tullinge 11 - 2 Peter Kirch, Mats Korpi Åkersberga Sporthall
2011-12-03 14:00 1158034058 Sundbybergs IK - Farsta IBK 6 - 7 Stefan Olsson, Pierre Borghoff Hallonbergshallen
2011-12-03 15:00 1158034060 Värmdö IF - Kungsängens IF 5 - 8 Mats Jonsson, Anders Westerberg Värmdö sporthall
2011-12-04 15:30 1158034059 Bollstanäs SK - Nacka Wallenstam IBK 4 - 6 Mats Jonsson, Anders Westerberg Smedsgärdshallen
2011-11-06 12:00 1158034063 IF Hansa-Hoburg - Täby FC 5 - 7 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Södervärnshallen
2011-12-17 14:30 1158034061 FBI Tullinge - Hässelby SK IBK 5 - 4 e.förl. Björn Hedman, Nicklas Sundgren Tullingehallen
2011-12-17 17:00 1158034065 Nacka Wallenstam IBK - Sundbybergs IK 5 - 4 Leif Borglund, Shari Tingman Ormingehallen
2011-12-18 13:15 1158034062 Huddinge IBS - Åkersberga IBF 9 - 7 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Huddingehallen
2011-12-18 14:00 1158034066 Kungsängens IF - Bollstanäs SK 7 - 4 Jonas Tidsjö, Håkan Thunman Ekhammarshallen
2011-12-18 18:15 1158034064 Farsta IBK - Värmdö IF 7 - 5 Peter Kirch, Mats Korpi Sjöstadshallen
2012-01-07 14:00 1158034068 Sundbybergs IK - Åkersberga IBF 5 - 11 Peter Kirch, Mats Korpi Hallonbergshallen
2012-01-07 14:00 1158034071 Kungsängens IF - IF Hansa-Hoburg 8 - 11 Peter Eriksson, Kari Karke Ekhammarshallen
2012-01-07 15:00 1158034072 Värmdö IF - Hässelby SK IBK 5 - 4 e.förl. Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Värmdö sporthall
2012-01-07 17:00 1158034069 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS 7 - 4 Nicklas Sundgren, Shari Tingman Ormingehallen
2012-01-08 13:00 1158034067 Farsta IBK - FBI Tullinge 5 - 2 Lars Fridell, Marco Mustonen Sjöstadshallen
2012-01-08 15:30 1158034070 Bollstanäs SK - Täby FC 6 - 4 Anders Asp, Per Rosén Smedsgärdshallen
2012-01-14 14:00 1158034074 Åkersberga IBF - Bollstanäs SK 17 - 11 Leif Borglund, Shari Tingman Åkersberga Sporthall
2012-01-14 14:00 1158034078 Hässelby SK IBK - Sundbybergs IK 3 - 8 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Hässelbyhallen
2012-01-14 14:30 1158034073 FBI Tullinge - Nacka Wallenstam IBK 3 - 7 Daniel Södergren, Mahbod Beigi Tullingehallen
2012-01-15 12:30 1158034076 Täby FC - Värmdö IF 8 - 5 Peter Kirch, Mats Korpi Tibblehallen
2012-01-15 13:15 1158034075 Huddinge IBS - Kungsängens IF 13 - 1 Mats Jonsson, Anders Westerberg Huddingehallen
2012-01-15 15:00 1158034077 Farsta IBK - IF Hansa-Hoburg 6 - 7 e.förl. Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Sjöstadshallen
2012-01-21 14:00 1158034079 Sundbybergs IK - FBI Tullinge 9 - 8 Jan Lord, Rickard Nilsson Hallonbergshallen
2012-01-21 15:00 1158034083 Värmdö IF - IF Hansa-Hoburg 8 - 4 Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Värmdö sporthall
2012-01-21 17:00 1158034082 Nacka Wallenstam IBK - Täby FC 11 - 6 Daniel Södergren, Håkan Thunman Ormingehallen
2012-01-22 13:00 1158034080 Farsta IBK - Åkersberga IBF 5 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Sjöstadshallen
2012-01-22 14:00 1158034084 Kungsängens IF - Hässelby SK IBK 10 - 2 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Ekhammarshallen
2012-01-22 15:30 1158034081 Bollstanäs SK - Huddinge IBS 3 - 4 Mats Jonsson, Anders Westerberg Smedsgärdshallen
2012-01-28 14:00 1158034086 Åkersberga IBF - Värmdö IF 7 - 5 Joakim Björnstad, Petter Seger Undén Åkersberga Sporthall
2012-01-28 14:30 1158034085 FBI Tullinge - Kungsängens IF 6 - 7 e.förl. Arash Sohrevardi, Shari Tingman Tullingehallen
2012-01-28 16:00 1158034090 Hässelby SK IBK - Bollstanäs SK 4 - 5 e.förl. Peter Kirch, Mats Korpi Hässelbyhallen
2012-01-29 12:30 1158034088 Täby FC - Sundbybergs IK 6 - 3 Arash Sohrevardi, Peter Eriksson Tibblehallen
2012-01-29 13:15 1158034087 Huddinge IBS - Farsta IBK 6 - 5 Peter Kirch, Mats Korpi Huddingehallen
2012-02-04 11:30 1158034089 IF Hansa-Hoburg - Nacka Wallenstam IBK 7 - 13 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Södervärnshallen
2012-02-11 14:00 1158034093 Sundbybergs IK - Huddinge IBS 4 - 11 Mats Jonsson, Anders Westerberg Hallonbergshallen
2012-02-11 15:00 1158034091 Värmdö IF - FBI Tullinge 4 - 10 Peter Kirch, Mats Korpi Värmdö sporthall
2012-02-11 15:00 1158034095 Bollstanäs SK - IF Hansa-Hoburg 9 - 2 Arash Sohrevardi, Kari Karke Smedsgärdshallen
2012-02-11 17:00 1158034096 Nacka Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK 10 - 5 Johan Krispinsson, Lars Lundberg Ormingehallen
2012-02-12 13:00 1158034094 Farsta IBK - Täby FC 4 - 5 e.förl. Arash Sohrevardi, Peter Eriksson Sjöstadshallen
2012-02-12 14:00 1158034092 Kungsängens IF - Åkersberga IBF 5 - 7 Mats Jonsson, Anders Westerberg Ekhammarshallen
2012-02-18 14:00 1158034097 Åkersberga IBF - Nacka Wallenstam IBK 7 - 4 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Åkersberga Sporthall
2012-02-18 14:00 1158034101 Sundbybergs IK - IF Hansa-Hoburg 8 - 7 Daniel Södergren, Håkan Thunman Hallonbergshallen
2012-02-18 14:00 1158034102 Hässelby SK IBK - Farsta IBK 5 - 4 Leif Borglund, Shari Tingman Hässelbyhallen
2012-02-18 14:30 1158034099 FBI Tullinge - Bollstanäs SK 6 - 5 e.förl. Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Tullingehallen
2012-02-19 13:15 1158034098 Huddinge IBS - Värmdö IF 10 - 9 e.förl. Lars Johnsson, Mikael Waldenvik Huddingehallen
2012-02-19 15:45 1158034100 Täby FC - Kungsängens IF 12 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Tibblehallen
2012-02-25 12:00 1158034104 IF Hansa-Hoburg - Åkersberga IBF 6 - 12 Mathias Stegrud, Arash Sohrevardi Södervärnshallen
2012-02-25 15:00 1158034108 Värmdö IF - Bollstanäs SK 10 - 5 Shari Tingman, Kari Karke Värmdö sporthall
2012-02-25 17:00 1158034106 Nacka Wallenstam IBK - Farsta IBK 10 - 8 Anders Westerberg, Peter Eriksson Ormingehallen
2012-02-26 13:15 1158034103 Huddinge IBS - FBI Tullinge 6 - 5 Anders Westerberg, Peter Eriksson Huddingehallen
2012-02-26 14:00 1158034107 Kungsängens IF - Sundbybergs IK 9 - 8 e.förl. Peter Kirch, Mats Korpi Ekhammarshallen
2012-02-26 16:00 1158034105 Täby FC - Hässelby SK IBK 9 - 5 Leif Borglund, Shari Tingman Tibblehallen
2012-03-03 14:00 1158034109 Åkersberga IBF - Täby FC 10 - 6 Leif Borglund, Shari Tingman Åkersberga Sporthall
2012-03-03 14:30 1158034110 FBI Tullinge - IF Hansa-Hoburg 15 - 7 Daniel Söderberg, Arash Sohrevardi Tullingehallen
2012-03-03 15:00 1158034114 Värmdö IF - Nacka Wallenstam IBK 5 - 12 Mats Jonsson, Anders Westerberg Värmdö sporthall
2012-03-03 16:00 1158034111 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS 4 - 8 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Hässelbyhallen
2012-03-04 13:00 1158034112 Farsta IBK - Kungsängens IF 6 - 5 e.förl. Leif Borglund, Shari Tingman Sjöstadshallen
2012-03-04 15:30 1158034113 Bollstanäs SK - Sundbybergs IK 7 - 6 Anders Asp, Per Rosén Smedsgärdshallen
2012-03-10 14:00 1158034117 Hässelby SK IBK - Åkersberga IBF 8 - 7 Per Rosén, Daniel Söderberg Hässelbyhallen
2012-03-10 14:00 1158034120 Sundbybergs IK - Värmdö IF 4 - 7 Peter Kirch, Mats Korpi Hallonbergshallen
2012-03-11 11:00 1158034115 IF Hansa-Hoburg - Huddinge IBS 6 - 9 Fredrik Berglund Sonesson, Per-Ove Duvert Södervärnshallen
2012-03-11 12:45 1158034116 Täby FC - FBI Tullinge 6 - 5 Arash Sohrevardi, Leif Borglund Tibblehallen
2012-03-11 14:00 1158034119 Kungsängens IF - Nacka Wallenstam IBK 6 - 14 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Ekhammarshallen
2012-03-11 15:30 1158034118 Bollstanäs SK - Farsta IBK 10 - 9 e.förl. Peter Kirch, Mats Korpi Smedsgärdshallen
2012-03-17 13:00 1158034123 IF Hansa-Hoburg - Hässelby SK IBK 5 - 6 e.förl. Roland Alexandersson, Nariman Navaee Södervärnshallen
2012-03-17 14:30 1158034121 FBI Tullinge - Åkersberga IBF 11 - 7 Leif Borglund, Shari Tingman Tullingehallen
2012-03-17 17:00 1158034125 Nacka Wallenstam IBK - Bollstanäs SK 4 - 8 Mats Jonsson, Anders Westerberg Ormingehallen
2012-03-18 13:15 1158034122 Huddinge IBS - Täby FC 12 - 5 Arash Sohrevardi, Mathias Stegrud Huddingehallen
2012-03-18 14:00 1158034126 Kungsängens IF - Värmdö IF 6 - 7 e.förl. Leif Borglund, Shari Tingman Ekhammarshallen
2012-03-18 16:30 1158034124 Farsta IBK - Sundbybergs IK 2 - 5 Anders Asp, Per Rosén Sjöstadshallen
2012-03-25 13:00 1158034127 Hässelby SK IBK - FBI Tullinge 8 - 6 Mats Jonsson, Anders Westerberg Hässelbyhallen
2012-03-25 13:00 1158034128 Åkersberga IBF - Huddinge IBS 13 - 10 Lars Fridell, Marco Mustonen Åkersberga Sporthall
2012-03-25 13:00 1158034129 Täby FC - IF Hansa-Hoburg 7 - 6 Björn Hedman, Nicklas Sundgren Tibblehallen
2012-03-25 13:00 1158034130 Värmdö IF - Farsta IBK 4 - 5 Leif Borglund, Arash Sohrevardi Värmdö sporthall
2012-03-25 13:00 1158034131 Sundbybergs IK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 9 Peter Eriksson, Kari Karke Hallonbergshallen
2012-03-25 13:00 1158034132 Bollstanäs SK - Kungsängens IF 9 - 3 Peter Kirch, Mats Korpi Smedsgärdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O (SDV) F GM-IM D P
1. Huddinge IBS 22 18 2 (2) 2 193-112 81 58
2. Nacka Wallenstam IBK 22 16 3 (2) 3 180-125 55 53
3. Åkersberga IBF 22 16 1 (1) 5 208-145 63 50
4. Täby FC 22 11 2 (1) 9 144-135 9 36
5. Farsta IBK 22 8 5 (1) 9 128-134 -6 30
6. Kungsängens IF 22 7 6 (3) 9 147-169 -22 30
7. Hässelby SK IBK 22 7 5 (2) 10 110-151 -41 28
8. Värmdö IF 22 7 4 (2) 11 138-157 -19 27
9. Bollstanäs SK 22 6 5 (4) 11 132-156 -24 27
10. Sundbybergs IK 22 8 2 (0) 12 137-157 -20 26
11. FBI Tullinge 22 5 4 (2) 13 130-149 -19 21
12. IF Hansa-Hoburg 22 2 3 (1) 17 133-190 -57 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis