Träningsmatcher Herrar (2015/16)

Övriga matcher
Träningsmatcher Herrar
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2015-08-07 19:30 143100007 Lagan IBK - Barnarps IF (A-lag) Johan Ferm, Magnus Widlund Innebandyhallen
2015-08-08 14:00 143100022 IBK Vöikers - Craftstadens IBK Oskarshamn Leif Johansson, Anders Jonasson Fortnox Arena Nivika hallen
2015-08-09 14:00 143100014 Växjö IBK - Visby IBK Håkan Söderman, Anders Lindqvist Fortnox Arena Nivika hallen
2015-08-12 19:00 143100037 Fagerhult Habo IBK - Östra SK Jönköping Håkan Söderman, Jesper Rygert Habo Sporthall A-hall
2015-08-13 19:30 143100024 FBC Kalmarsund Herr - Lagan IBK Dragan Zaharijev, Anders Stenberg Kalmar Sporthall/Arena
2015-08-14 19:00 143100001 Jönköpings IK - Sävsjö IBK Herr A Johan Söderman, Viktor Bringstam Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-08-15 14:00 143100023 IBK Vöikers - Barnarps IF (A-lag) Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Fortnox Arena Nivika hallen
2015-08-15 15:00 143100017 Mullsjö AIS - Lindås IBK Daniel Pettersson, Magnus Widlund Nyhemshallen - Mullsjö
2015-08-16 14:00 143100033 Östra SK Jönköping - Lillån IBK Div 1 Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-08-16 16:00 143100040 Vetlanda IBF - Bodafors IBS Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Norrgårdshallen
2015-08-16 16:00 143100018 Mullsjö AIS - FC Helsingborg Martin Jonsson, Jonas Gustafsson Nyhemshallen - Mullsjö
2015-08-19 19:30 143100036 Slätafly/SK IBK - Örlogsstadens IBK Per Elofsson, Ulf Åberg Torsås Sporthall
2015-08-20 19:30 143100004 Lagan IBK H1 - Sävsjö IBK Herr A Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Innebandyhallen
2015-08-21 19:00 143100002 Jönköpings IK - Mullsjö AIS Håkan Söderman, Andreas Holm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-08-21 19:30 143100047 Hovshaga AIF - Rottne IF Marcus Ingolf, Martin Carlsson Hovshaga Sporthallen
2015-08-21 20:00 143100045 Värnamo IK - Gränna AIS Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Värnamo Sporthall
2015-08-21 20:00 143100025 FBC Kalmarsund Herr - Craftstadens IBK Oskarshamn Bengt Andersson, Anders Stenberg Färjehallen
2015-08-22 11:45 143100054 Sävsjö IBK Herr A - IBK Vöikers Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Sävsjö Sporthall
2015-08-22 14:00 143100015 Växjö IBK - Höllvikens IBF A-lag Herrar Per Bratt, Henrik Gilliusson Fortnox Arena Nivika hallen
2015-08-22 15:00 143100043 IBF Tranås - IBK Succé Fredrik Billemark, Stefan Lundqvist Tranås Idrottshall
2015-08-22 16:00 143100052 Ljungby IB - IBK Vöikers Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Innebandyhallen
2015-08-22 17:00 143100034 Östra SK Jönköping - Skövde IBF Suvad Kaltak, Johan Söderman Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-08-22 18:00 143100026 Craftstadens IBK Oskarshamn - Visby IBK Dragan Zaharijev, Anders Stenberg Färjehallen
2015-08-23 10:00 143100056 Nässjö IBF - Skillingaryds IK Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Skillingaryds Arena
2015-08-23 13:00 143100057 Nässjö IBF - Gnosjö IBK Suvad Kaltak, Bjarne Olsen Skillingaryds Arena
2015-08-23 13:15 143100064 Jönköping City IBK - Jönköpings IK Claes Axelsson, Didrik Axelsson Lusth Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-08-23 14:00 143100029 Sävsjö IBK Herr A - IBF Göteborg Allsvenskan Gerhardt Borkowski, Stefan Karlsson Sävsjö Sporthall
2015-08-23 14:00 143100053 Ljungby IB - Ingelstad IBK Kjell Persson, Anders Jonasson Innebandyhallen
2015-08-23 14:00 143100013 Hovslätts IK - Barnarps IF (A-lag) Håkan Söderman, Magnus Widlund Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-08-23 14:00 143100027 FBC Kalmarsund Herr - Visby IBK Jonas Hellberg, Anders Stenberg Färjehallen
2015-08-23 15:00 143100031 Gränna AIS - IBF Linköping Magnus Andersson, Fredrik Billemark Ribbahallen A-hall
2015-08-25 19:30 143100038 Fagerhult Habo IBK - Warberg IC Andreas Holm, Martin Aspegren Habo Sporthall A-hall
2015-08-27 18:30 143100076 Tenhults IF - Gränna AIS Ingemar Rygert, Jesper Rygert Ribbahallen A-hall
2015-08-27 19:30 143100019 Mullsjö AIS - Pixbo Wallenstam IBK Jonas Ottosson, Patrik Trofast Nyhemshallen - Mullsjö
2015-08-28 19:00 143100044 Nybro IBK Herr - Ljungbyholms GOIF Daniel Gyllander, Leffe Henryson OG-Hallen
2015-08-28 19:30 143100089 Ljungby IB - Halmstads IBK/Vinbergs IBS Safet Hasanbegovic, Leif Johansson Innebandyhallen
2015-08-28 19:30 143100085 Sandbäckshults IBK - CL98IC A-Herrar Mikael Fransson, Stefan Karlsson Mönsterås Sporthall B-hall
2015-08-28 19:30 143100084 Ingelstad IBK - Moheda IBK Lars Hjelm, Kjell Persson Ingelstads Sporthall
2015-08-29 11:15 143100082 FBC Kalmarsund Ungdom Herr A - Sandbäckshults IBK Bengt Bolander, Henrik Carlsson Färjehallen
2015-08-29 11:30 143100055 Månsarps IBK - Hovslätts IK Daniel Pettersson, Jesper Rygert Norrahammars Sporthall
2015-08-30 11:00 143100083 FBC Kalmarsund Ungdom JAS - Visby IBK HJ Bengt Andersson, Henrik Carlsson Färjehallen
2015-08-30 13:00 143100067 Gransholms IF A - KF Ljungby Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Gemla Sporthall
2015-08-30 13:00 143100050 Carlscrona IBF - Märserum IBK Roger Gardell, Michell Rohde Karlskrona Idrottshall
2015-08-30 15:00 143100009 Gränna AIS - Vetlanda IBF Magnus Andersson, Johan Söderman Ribbahallen A-hall
2015-08-30 15:00 143100008 Craftstadens IBK Oskarshamn - IBK Vöikers Daniel Gyllander, Leffe Henryson Oskarshamns Sporthall B-hall
2015-08-30 15:30 143100068 Gransholms IF U - KF Ljungby Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Gemla Sporthall
2015-08-30 16:00 143100046 Värnamo IK - Jönköping City IBK Magnus Widlund, Johan Ferm Värnamo Sporthall
2015-08-30 17:00 143100065 Nässjö IBF - IBF Tranås Muhidin Bahtanovic, Dawan Mofak Nässjö Sporthall
2015-09-02 19:30 143100099 Örlogsstadens IBK - Slätafly/SK IBK Jonas Hellberg, Anders Stenberg Vedeby Sporthall A
2015-09-02 20:00 143100094 Nybro IBK Herr - FBC Kalmarsund Ungdom Herr A Daniel Gyllander, Leffe Henryson OG-Hallen
2015-09-02 20:00 143100087 KFUM Jönköping - Tenhults IF Johan Ferm, Håkan Söderman KFUM Sporthall, Jönköping
2015-09-03 19:30 143100005 Lagan IBK H1 - Hovshaga AIF Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Hovshaga Sporthallen
2015-09-03 20:30 143100095 KaRo IBF - Märserum IBK Michéll Borgström, Jonas Nilsson Kallinge Sporthall
2015-09-04 19:00 143100086 Ljungby IB - SS Öjaby Sport Marcus Karlström, Edo Sabanovic Innebandyhallen
2015-09-04 19:30 143100078 Slätafly/SK IBK - Gantesbo IBK Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Torsås Sporthall
2015-09-04 20:00 143100028 FBC Kalmarsund Herr - Sävsjö IBK Herr A Oskar Johnsson, Johan Magnusson Färjehallen
2015-09-05 12:00 143100088 Ljungbyholms GOIF - KaRo IBF Bengt Bolander, Leffe Henryson Trekantens Sporthall
2015-09-05 12:30 143100106 Sandbäckshults IBK - Fliseryds IBK Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Krungårdshallen
2015-09-05 14:00 143100032 Hovslätts IK - Skövde IBF Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-09-05 14:45 143100111 Vetlanda IBF - Örlogsstadens IBK Magnus Andersson, Fredrik Billemark Norrgårdshallen
2015-09-05 15:00 143100107 Sandbäckshults IBK - Fliseryds IBK Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Krungårdshallen
2015-09-05 15:00 143100103 Lönsboda IBK - Carlshamns IBK Roger Gardell, Dragan Zaharijev Lönsboda Sporthall
2015-09-05 15:30 143100030 Sävsjö IBK Herr A - Craftstadens IBK Oskarshamn Bengt Bolander, Peter Horndahl Färjehallen
2015-09-05 15:45 143100020 Mullsjö AIS - Fagerhult Habo IBK Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Nyhemshallen - Mullsjö
2015-09-06 13:00 143100069 Gransholms IF A - Älmhults IBK Anders Jonasson, Kjell Persson Gemla Sporthall
2015-09-06 14:00 143100110 CL98IC A-Herrar - KaRo IBF Leffe Henryson, Johan Palm Falkenbergshallen
2015-09-06 14:00 143100021 Mullsjö AIS - Warberg IC Håkan Söderman, Martin Aspegren Nyhemshallen - Mullsjö
2015-09-06 14:30 143100104 Månsarps IBK - Tenhults IF Jesper Rygert, Suvad Kaltak Norrahammars Sporthall
2015-09-06 15:00 143100113 Olofströms IBK - FC Helsingborg Mattias Alm-Nielsen, Dragan Zaharijev Olofströms Sporthall
2015-09-06 15:00 143100010 Gränna AIS - Falköpings IBK Gerhardt Borkowski, Viktor Bringstam Ribbahallen A-hall
2015-09-06 17:00 143100066 Nässjö IBF - Hjältevad Mariannelund IS Magnus Andersson, Fredrik Billemark Nässjö Sporthall
2015-09-07 19:00 143100016 Växjö IBK - FBC Kalmarsund Herr Håkan Söderman, Julian Poulsen Sosefo Fortnox Arena Nivika hallen
2015-09-07 20:30 143100101 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - FBC Kalmarsund Ungdom Herr A Bengt Bolander, Johan Palm Färjehallen
2015-09-08 19:30 143100077 Tenhults IF - Jönköping City IBK Magnus Andersson, Fredrik Billemark Tenhults Sporthall
2015-09-09 19:00 143100114 IBK Vöikers - Vetlanda IBF Oskar Johnsson, Johan Magnusson Fortnox Arena Nivika hallen
2015-09-09 19:30 143100081 Olofströms IBK - Hovshaga AIF Roger Gardell, Eddy Olsson Olofströms Sporthall
2015-09-10 19:30 143100115 KF Ljungby - Hovmantorps GOIF Marcus Karlström, Edo Sabanovic Sunnerbohallen
2015-09-11 19:00 143100096 KaRo IBF - Ingelstad IBK Roger Gardell, Michell Rohde Kallinge Sporthall
2015-09-11 19:30 143100123 Älmhults IBK - KF Ljungby Lars Hjelm, Kjell Persson Linnéhallen
2015-09-11 19:30 143100006 Lagan IBK H1 - Vetlanda IBF Martin Carlsson, Marcus Ingolf Innebandyhallen
2015-09-11 20:15 143100100 Nässjö IBF - IBK Husar Magnus Andersson, Fredrik Billemark Nässjö Sporthall
2015-09-12 11:00 143100116 Olofströms IBK - Älmhults IBK Ari Ojala, Eddy Olsson Olofströms Sporthall
2015-09-12 11:00 143100075 Westerviks IBK Herr A - IK Standard Muhidin Bahtanovic, Stefan Lundqvist Bökensved Sporthall
2015-09-12 13:00 143100097 Carlshamns IBK - Ingelstad IBK Michéll Borgström, Jonas Nilsson AAK-Hallen
2015-09-12 13:00 143100070 Gransholms IF A - IBK Reppe Sanna Norén, Bjarne Olsen Gemla Sporthall
2015-09-12 13:00 143100041 Jönköpings IK - Jönköpings IK Gustav Jarnegren, Jesper Rygert Arenan - Jönköpings Idrottshus
2015-09-12 14:00 143100039 Fagerhult Habo IBK - FBC Lerum Suvad Kaltak, Anders Everstrand Habo Sporthall A-hall
2015-09-12 14:00 143100035 Östra SK Jönköping - Sävsjö IBK Herr A Jan Blohm, Anders A Nilsson Jönköpings Idrottshus D-hall
2015-09-12 15:30 143100042 Jönköpings IK - Jönköpings IK Gustav Jarnegren, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-09-13 13:00 143100048 Hovshaga AIF - Lönsboda IBK Martin Carlsson, Marcus Ingolf Hovshaga Sporthallen
2015-09-13 15:00 143100011 Gränna AIS - Vara IBK Jesper Rygert, Johan Söderman Ribbahallen A-hall
2015-09-13 16:00 143100072 Westerviks IBK - KFUM Norrköping IBF Muhidin Bahtanovic, Stefan Lundqvist Bökensved Sporthall
2015-09-13 16:30 143100079 Slätafly/SK IBK - Olofströms IBK Pejvak Oghazi, Mattias Rundgren Torsås Sporthall
2015-09-13 17:00 143100058 Moheda IBK - Rottne IF Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Alvesta Sporthall
2015-09-13 17:30 143100102 Stenåsa-Sandby-Gårdby IF - CL98IC A-Herrar Bengt Andersson, Joacim Olofsson Torslundahallen
2015-09-14 19:30 143100098 Carlshamns IBK - Örlogsstadens IBK Per Bratt, Henrik Gilliusson Väggahallen
2015-09-14 19:30 143100080 Slätafly/SK IBK - Carlscrona IBF Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Torsås Sporthall
2015-09-15 19:00 143100073 Westerviks IBK - IBF Antvarden Inst. Bökensved Sporthall
2015-09-16 19:00 143100122 Malmbäcks IF - Värnamo IK Thomas Atting, Johnny Edh Malmbäcks Sporthall
2015-09-16 19:30 143100012 Gränna AIS - Hovslätts IK Ribbahallen A-hall
2015-09-16 20:00 143100141 KFUM Jönköping - Jönköpings IK Jesper Rygert KFUM Sporthall, Jönköping
2015-09-16 20:00 143100132 Ingelstad IBK - Växjö IBK Lars Hjelm, Kjell Persson Ingelstads Sporthall
2015-09-17 19:20 143100130 Väckelsångs IK - Alvesta IBK Herr Per Elofsson, Ulf Åberg Väckelsångs Idrottshall
2015-09-17 19:50 143100133 SS Öjaby Sport - Lessebo GoIF Bengt Helgesson, Kjell Persson Gemla Sporthall
2015-09-18 19:00 143100118 Märserum IBK - Carlscrona IBF Oscar Branje, Mikael Lundin Väggahallen
2015-09-18 19:15 143100126 Väckelsångs IK - Hovshaga AIF Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Väckelsångs Idrottshall
2015-09-18 19:30 143100112 Vetlanda IBF - Ljungby IB Magnus Andersson, Fredrik Billemark Norrgårdshallen
2015-09-18 19:30 143100071 Westerviks IBK Herr A - Söderköpings IBK Johan Palm, Claes Waernholm Bökensved Sporthall
2015-09-18 19:30 143100061 Ljungbyholms GOIF - CL98IC A-Herrar Bengt Andersson, Nicklas Hult Trekantens Sporthall
2015-09-18 20:00 143100131 FBC Kalmarsund Ungdom Herr A - Sandbäckshults IBK Anders Stenberg, Joacim Olofsson Färjehallen
2015-09-19 11:30 143100137 IBK Vöikers - FBC Engelholm 1 Fluturim Bisevic, Anders Jonasson Fortnox Arena Nivika hallen
2015-09-19 12:00 143100119 Märserum IBK - KaRo IBF Oscar Branje, Mikael Lundin Väggahallen
2015-09-19 13:00 143100109 Sandbäckshults IBK - Ljungbyholms GOIF Stefan Lundqvist, Mikael Fransson Krungårdshallen
2015-09-19 13:00 143100051 Carlscrona IBF - Gantesbo IBK Henrik Carlsson, Joacim Olofsson
2015-09-19 14:00 143100062 Vimmerby IBK - IBK Succé Johan Palm, Claes Waernholm Vimmerby Sporthall
2015-09-19 14:00 143100105 Moheda IBK - Gransholms IF A Inst. Alvesta Sporthall
2015-09-19 14:00 143100049 Hovshaga AIF - Värnamo IK Bengt Helgesson, Bjarne Olsen Hovshaga Sporthallen
2015-09-19 14:00 143100059 Rottne IF - Sävsjö IBK Herr B Marcus Karlström, Edo Sabanovic Rottne Sporthall
2015-09-20 10:00 143100091 Nässjö IBF - Boxholms IBK Herrar div 3 Ingemar Rygert, Johan Söderman Nässjö Sporthall
2015-09-20 11:00 143100093 Malmbäcks IF - S/W 2010 Inst. Malmbäcks Sporthall
2015-09-20 12:30 143100128 Växjö IBK - Lessebo GoIF Marcus Karlström, Edo Sabanovic Fortnox Arena B-hall
2015-09-20 13:00 143100148 Ingelstad IBK - IBK Vöikers JAS Lars Hjelm, Dan Runberg Ingelstads Sporthall
2015-09-20 14:00 143100127 Älmhults IBK - Olofströms IBK Safet Hasanbegovic, Anders Jonasson Haganäshallen
2015-09-20 14:00 143100063 Vimmerby IBK - Westerviks IBK Muhidin Bahtanovic, Stefan Karlsson Vimmerby Sporthall
2015-09-20 15:20 143100140 Vetlanda IBF - S/W 2010 Michael Johansson, Anders A Nilsson Norrgårdshallen
2015-09-20 16:00 143100092 Nässjö IBF - Hovmantorps GOIF Magnus Andersson, Fredrik Billemark Nässjö Sporthall
2015-09-21 20:00 143100135 Nybro IBK Herr - Stenåsa-Sandby-Gårdby IF Rasmus Wirstam, Joacim Olofsson OG-Hallen
2015-09-21 20:00 143100117 Gränna AIS - Tenhults IF Thomas Atting, Johnny Edh Ribbahallen B-hall
2015-09-23 17:30 143100143 Månsarps IBK - Hovslätts IK P00 Ola Annér, Johan Söderman Stadsgården, Råslätt
2015-09-23 18:30 143100129 Carlshamns IBK - Olofströms IBK Eddy Olsson, Dragan Zaharijev Väggahallen
2015-09-23 20:00 143100153 KFUM Jönköping - Fagerhult Habo IBK Johnny Edh, Nicklas Bard KFUM Sporthall, Jönköping
2015-09-24 19:30 143100138 Jönköping City IBK - Jönköpings IK Johnny Edh, Suvad Kaltak Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-09-24 20:15 143100147 IBK Husar - IBF Tranås Gerhardt Borkowski, Michael Johansson Olsbergs Arena
2015-09-25 19:00 143100136 Nybro IBK Herr - Sandbäckshults IBK Daniel Gyllander, Leffe Henryson OG-Hallen
2015-09-25 19:30 143100124 Älmhults IBK - Gransholms IF A Bengt Helgesson, Bjarne Olsen Linnéhallen
2015-09-26 11:00 143100159 KF Ljungby - Växjö UGIF Kjell Persson, Leif Johansson Sunnerbohallen
2015-09-26 13:00 143100146 IBK Svala - Fliseryds IBK Michael Johansson, Stefan Karlsson Fliseryds Sporthall
2015-09-26 13:00 143100120 Ljungby IB - Månsarps IBK Bengt Helgesson, Leif Johansson Innebandyhallen
2015-09-26 14:00 143100161 IBF Tranås - Boets IK Magnus Andersson, Fredrik Billemark Tranås Idrottshall
2015-09-26 14:00 143100090 Malmbäcks IF - Skillingaryds IK Daniel Pettersson, Jesper Rygert Malmbäcks Sporthall
2015-09-26 15:30 143100156 IBK Vöikers - Åstorp/Kvidinge IBS Fortnox Arena Nivika hallen
2015-09-27 12:00 143100149 IBF Tranås - Boxholms IBK Herrar div 3 Johan Ferm, Magnus Widlund Tranås Idrottshall
2015-09-27 12:00 143100074 Westerviks IBK - Vimmerby IBK Stefan Lundqvist, Stefan Karlsson Bökensved Sporthall
2015-09-27 12:30 143100139 Jönköping City IBK - Jönköpings IK Suvad Kaltak, Jan Blohm Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-09-27 13:00 143100155 Ingelstad IBK - Alvesta IBK Herr Fluturim Bisevic, Lars Hjelm Ingelstads Sporthall
2015-09-27 13:00 143100144 Hovshaga AIF - Gransholms IF A Leif Johansson, Dan Runberg Hovshaga Sporthallen
2015-09-27 13:00 143100121 Moheda IBK - Hovmantorps GOIF Edo Sabanovic, Marcus Karlström Alvesta Sporthall
2015-09-27 14:00 143100157 Hestra Skid O SK - Hovslätts IK JAS Adam Nikolausson, Johnny Edh Hestra Sporthall
2015-09-27 14:00 143100060 Älmhults IBK - Rottne IF Haganäshallen
2015-09-27 15:00 143100160 KF Ljungby - IBK Vöikers JAS Safet Hasanbegovic, Johan Magnusson Sunnerbohallen
2015-09-27 15:30 143100154 Westbo IBK - Malmbäcks IF Bengt Helgesson, Bjarne Olsen Gislaveds Sporthall A/B-hall
2015-09-27 15:30 143100150 Jönköpings IK - Tenhults IF Suvad Kaltak, Jan Blohm Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-09-27 18:00 143100152 Borgholms IBK - Ljungbyholms GOIF Bengt Andersson, Bengt Bolander Borgholms Sporthall
2015-09-27 18:00 143100125 Älmhults IBK - Rottne IF Safet Hasanbegovic, Johan Magnusson Haganäshallen
2015-09-28 20:00 143100158 Växjö UGIF - IBK Reppe Fluturim Bisevic, Kjell Persson Olympen
2015-09-28 20:30 143100151 Jönköpings IK - IBF PA Jönköping Johnny Edh, Jesper Rygert Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-10-02 19:45 143100142 CL98IC A-Herrar - Ljungbyholms GOIF Bengt Bolander, Peter Horndahl Falkenbergshallen
2015-10-04 12:00 143100145 KaRo IBF - Örlogsstadens IBK Michéll Borgström, Therese Lindquist Kallinge Sporthall
2015-10-06 20:00 143100162 Ingelstad IBK - Alvesta IBK Herr Ingelstads Sporthall
2015-10-31 11:30 143100163 Småland HJ17 - Östergötland HJ17 Jens Axelsson, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-10-31 15:30 143100164 Småland HJ17 - Östergötland HJ17 Suvad Kaltak, Johnny Edh Jönköpings Idrottshus B-hall
2015-12-27 11:30 143100165 Småland HJ17 - Göteborg HJ17 Niklas Dahlberg, Håkan Söderman Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-12-27 15:30 143100166 Småland HJ17 - Göteborg HJ17 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Jönköpings Idrottshus Nya A-hallen
2015-12-30 18:20 143100168 Månsarps IBK HJSM 18år - Värnamo IK HJ Johan Ferm, Anders A Nilsson Norrahammars Sporthall
2016-01-02 15:00 143100167 Vetlanda IBF - Tenhults IF ISCAR Arena Ney.se, Vetlanda
2016-03-09 19:30 143100169 KaRo IBF - Carlscrona IBF Dam Therese Lindquist, Michell Rohde Kallinge Sporthall
2016-04-06 19:30 143100170 Månsarps IBK - Skillingaryds IK Jesper Rygert, Michael Holmberg Norrahammars Sporthall
2016-04-12 19:30 143100171 Månsarps IBK - Hovslätts IK P00 Nicklas Bard, Suvad Kaltak Norrahammars Sporthall
2016-04-23 10:00 143100172 Jönköping 1 - Växjö Anders Everstrand, Jesper Rygert Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-23 11:30 143100173 Jönköping 2 P00 - Kalmar Anders Everstrand, Jesper Rygert Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-23 13:00 143100174 Jönköping 2 P00 - Växjö Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-23 14:30 143100175 Jönköping 1 - Kalmar Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-23 16:00 143100176 Kalmar - Växjö Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-23 17:30 143100177 Jönköping 1 - Jönköping 2 P00 Anders A Nilsson, Daniel Pettersson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-24 09:00 143100178 Jönköping 1 - Växjö Suvad Kaltak, Jan Blohm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-24 10:30 143100179 Jönköping 2 P00 - Kalmar Suvad Kaltak, Jan Blohm Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-24 12:00 143100180 Jönköping 2 P00 - Växjö Jan Blohm, Suvad Kaltak Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-24 13:30 143100181 Jönköping 1 - Kalmar Michael Holmberg, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-24 15:00 143100182 Kalmar - Växjö Michael Holmberg, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus
2016-04-24 16:30 143100183 Jönköping 1 - Jönköping 2 P00 Michael Holmberg, Adam Nikolausson Arenan - Jönköpings Idrottshus

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis