Pojkar D (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar D (P03) Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 09:00 133300004 SST NET Landskrona IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 3 - 14 Landskrona Idrottshall
2016-10-08 14:00 133300003 FC Helsingborg - Röke IBK 6 - 3 Helsingborg Arena B
2016-10-09 13:00 133300005 FBC Engelholm Svarta A - IBK Osby 4 - 3 Ängelholms Idrottshall
2016-12-11 11:30 133300001 FBC Engelholm P04 - FBC Engelholm Svarta 1 2 - 3 Ängelholms Idrottshall
2017-03-14 19:00 133300002 VV-84 SK Bjuv - Lönsboda IBK 3 - 10 Brogårdaskolan
2016-10-15 10:00 133300010 Lönsboda IBK - FBC Engelholm P04 2 - 7 Lönsboda Sporthall
2016-10-16 12:00 133300008 Munka Ljungby IBK Akademi - FC Helsingborg 8 - 2 Munkahallen
2016-10-16 17:00 133300007 IBK Osby - SST NET Landskrona IBK 6 - 9 Osby Sporthall
2017-02-18 14:30 133300006 FBC Engelholm Svarta 1 - FBC Engelholm Svarta A 0 - 9 Ängelholms Idrottshall
2017-03-16 19:30 133300009 Röke IBK - VV-84 SK Bjuv 15 - 1 Tyrs Hovs Sportcentra
2016-10-22 10:00 133300011 FBC Engelholm Svarta 1 - Lönsboda IBK 7 - 10 Ängelholms Idrottshall
2016-10-22 11:00 133300014 FC Helsingborg - IBK Osby 0 - 4 Helsingborg Arena C
2016-10-22 14:30 133300012 FBC Engelholm P04 - Röke IBK 3 - 5 Ängelholms Idrottshall
2016-10-23 13:00 133300015 FBC Engelholm Svarta A - SST NET Landskrona IBK 14 - 0 Ängelholms Idrottshall
2017-03-19 14:00 133300013 VV-84 SK Bjuv - Munka Ljungby IBK Akademi 2 - 27 Brogårdaskolan
2016-10-29 15:00 133300020 IBK Osby - Munka Ljungby IBK Akademi 2 - 23 Osby Sporthall
2016-10-30 10:30 133300018 SST NET Landskrona IBK - Lönsboda IBK 5 - 3 Landskrona Idrottshall
2016-10-30 11:00 133300017 FC Helsingborg - FBC Engelholm P04 2 - 13 Helsingborg Arena C
2016-10-30 14:30 133300019 FBC Engelholm Svarta A - Röke IBK 5 - 0 Ängelholms Idrottshall
2017-01-17 19:00 133300016 VV-84 SK Bjuv - FBC Engelholm Svarta 1 1 - 14 Brogårdaskolan
2016-11-12 11:00 133300024 Lönsboda IBK - FC Helsingborg 0 - 4 Lönsboda Sporthall
2016-11-12 11:30 133300023 Röke IBK - SST NET Landskrona IBK 4 - 8 Tyrs Hovs Sportcentra
2016-11-12 13:00 133300021 FBC Engelholm Svarta 1 - IBK Osby 5 - 6 Ängelholms Idrottshall
2016-11-13 13:45 133300022 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC Engelholm Svarta A 4 - 9 Munkahallen
2016-11-18 19:00 133300025 FBC Engelholm P04 - VV-84 SK Bjuv 18 - 1 Ängelholms Idrottshall
2016-11-19 10:00 133300028 FBC Engelholm Svarta A - FBC Engelholm P04 2 - 1 Ängelholms Idrottshall
2016-11-19 11:00 133300027 SST NET Landskrona IBK - VV-84 SK Bjuv 19 - 2 Landskrona Idrottshall
2016-11-20 11:00 133300026 FC Helsingborg - FBC Engelholm Svarta 1 3 - 3 Norrehedshallen
2016-11-20 13:30 133300030 Munka Ljungby IBK Akademi - Röke IBK 7 - 0 Munkahallen
2016-11-20 17:00 133300029 IBK Osby - Lönsboda IBK 6 - 6 Osby Sporthall
2016-11-26 11:00 133300033 Lönsboda IBK - FBC Engelholm Svarta A 4 - 9 Lönsboda Sporthall
2016-11-26 14:30 133300034 FBC Engelholm P04 - SST NET Landskrona IBK 6 - 4 Ängelholms Idrottshall
2016-11-27 11:00 133300035 VV-84 SK Bjuv - FC Helsingborg 3 - 7 Brogårdaskolan
2016-11-27 11:30 133300032 Röke IBK - IBK Osby 7 - 7 T4 Sporthall
2016-11-27 14:30 133300031 FBC Engelholm Svarta 1 - Munka Ljungby IBK Akademi 6 - 3 Ängelholms Idrottshall
2016-12-03 10:00 133300036 SST NET Landskrona IBK - FBC Engelholm Svarta 1 1 - 5 Semmehallen
2016-12-03 13:00 133300039 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC Engelholm P04 6 - 3 Munkahallen
2016-12-03 14:30 133300040 Röke IBK - Lönsboda IBK 1 - 4 T4 Sporthall
2016-12-04 13:00 133300037 FBC Engelholm Svarta A - FC Helsingborg 5 - 1 Ängelholms Idrottshall
2017-01-14 15:00 133300038 IBK Osby - VV-84 SK Bjuv 19 - 1 Osby Sporthall
2016-12-10 10:00 133300042 Lönsboda IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 1 - 9 Lönsboda Sporthall
2016-12-10 11:30 133300041 FBC Engelholm Svarta 1 - Röke IBK 5 - 1 Ängelholms Idrottshall
2016-12-10 14:30 133300043 FBC Engelholm P04 - IBK Osby 7 - 5 Ängelholms Idrottshall
2017-01-25 19:15 133300045 FC Helsingborg - SST NET Landskrona IBK 4 - 2 Helsingborg Arena B
2017-01-31 19:00 133300044 VV-84 SK Bjuv - FBC Engelholm Svarta A 2 - 30 Brogårdaskolan
2016-12-15 18:45 133300048 Röke IBK - FC Helsingborg 2 - 5 Tyrs Hovs Sportcentra
2016-12-17 10:00 133300046 FBC Engelholm Svarta 1 - FBC Engelholm P04 0 - 3 Ängelholms Idrottshall
2016-12-17 13:30 133300047 Lönsboda IBK - VV-84 SK Bjuv 12 - 1 Lönsboda Sporthall
2016-12-18 10:00 133300049 Munka Ljungby IBK Akademi - SST NET Landskrona IBK 17 - 2 Munkahallen
2016-12-18 17:00 133300050 IBK Osby - FBC Engelholm Svarta A 3 - 6 Osby Sporthall
2017-01-14 14:30 133300055 FBC Engelholm P04 - Lönsboda IBK 3 - 2 Ängelholms Idrottshall
2017-01-15 11:00 133300053 FC Helsingborg - Munka Ljungby IBK Akademi 6 - 3 Helsingborg Arena C
2017-01-15 14:30 133300051 FBC Engelholm Svarta A - FBC Engelholm Svarta 1 5 - 10 Ängelholms Idrottshall
2017-01-15 15:00 133300052 SST NET Landskrona IBK - IBK Osby 8 - 2 Semmehallen
2017-02-07 19:30 133300054 VV-84 SK Bjuv - Röke IBK 3 - 23 Brogårdaskolan
2017-01-21 12:00 133300056 Lönsboda IBK - FBC Engelholm Svarta 1 0 - 6 Lönsboda Sporthall
2017-01-21 15:00 133300059 IBK Osby - FC Helsingborg 4 - 4 Osby Sporthall
2017-01-22 12:30 133300057 Röke IBK - FBC Engelholm P04 4 - 4 T4 Sporthall
2017-01-22 13:30 133300058 Munka Ljungby IBK Akademi - VV-84 SK Bjuv 45 - 1 Munkahallen
2017-01-22 14:00 133300060 SST NET Landskrona IBK - FBC Engelholm Svarta A 2 - 8 Landskrona Idrottshall
2016-11-06 13:00 133300061 FBC Engelholm Svarta 1 - VV-84 SK Bjuv 25 - 0 Ängelholms Idrottshall
2017-01-28 10:00 133300063 Lönsboda IBK - SST NET Landskrona IBK 3 - 1 Lönsboda Sporthall
2017-01-28 13:00 133300065 Munka Ljungby IBK Akademi - IBK Osby 9 - 4 Munkahallen
2017-01-28 14:30 133300062 FBC Engelholm P04 - FC Helsingborg 1 - 3 Ängelholms Idrottshall
2017-01-29 14:30 133300064 Röke IBK - FBC Engelholm Svarta A 2 - 7 T4 Sporthall
2017-02-11 10:00 133300067 FBC Engelholm Svarta A - Munka Ljungby IBK Akademi 5 - 3 Ängelholms Idrottshall
2017-02-12 11:00 133300070 VV-84 SK Bjuv - FBC Engelholm P04 2 - 35 Brogårdaskolan
2017-02-12 14:45 133300069 FC Helsingborg - Lönsboda IBK 3 - 2 Norrehedshallen
2017-02-12 17:00 133300066 IBK Osby - FBC Engelholm Svarta 1 9 - 7 Osby Sporthall
2017-02-27 18:40 133300068 SST NET Landskrona IBK - Röke IBK 3 - 7 Semmehallen
2017-01-26 19:00 133300074 Lönsboda IBK - IBK Osby 5 - 3 Lönsboda Sporthall
2017-02-04 10:00 133300071 FBC Engelholm Svarta 1 - FC Helsingborg 5 - 3 Ängelholms Idrottshall
2017-02-17 18:00 133300073 FBC Engelholm P04 - FBC Engelholm Svarta A 1 - 7 Ängelholms Idrottshall
2017-02-19 11:00 133300072 VV-84 SK Bjuv - SST NET Landskrona IBK 2 - 27 Brogårdaskolan
2017-03-09 19:30 133300075 Röke IBK - Munka Ljungby IBK Akademi 2 - 6 Tyrs Hovs Sportcentra
2017-03-04 13:45 133300079 SST NET Landskrona IBK - FBC Engelholm P04 3 - 10 Landskrona Idrottshall
2017-03-04 16:00 133300076 Munka Ljungby IBK Akademi - FBC Engelholm Svarta 1 5 - 2 Munkahallen
2017-03-04 17:00 133300077 IBK Osby - Röke IBK 5 - 5 Osby Sporthall
2017-03-05 13:00 133300078 FBC Engelholm Svarta A - Lönsboda IBK 6 - 5 Ängelholms Idrottshall
2017-03-05 15:30 133300080 FC Helsingborg - VV-84 SK Bjuv 8 - 1 Högastenshallen
2017-03-11 10:00 133300081 FBC Engelholm Svarta 1 - SST NET Landskrona IBK 8 - 1 Ängelholms Idrottshall
2017-03-11 12:15 133300085 Lönsboda IBK - Röke IBK 1 - 6 Lönsboda Sporthall
2017-03-11 14:30 133300084 FBC Engelholm P04 - Munka Ljungby IBK Akademi 3 - 10 Ängelholms Idrottshall
2017-03-12 11:00 133300083 VV-84 SK Bjuv - IBK Osby 0 - 12 Brogårdaskolan
2017-03-12 13:30 133300082 FC Helsingborg - FBC Engelholm Svarta A 1 - 3 Helsingborg Arena C
2017-03-18 10:15 133300090 SST NET Landskrona IBK - FC Helsingborg 2 - 5 Landskrona Idrottshall
2017-03-18 13:00 133300087 Munka Ljungby IBK Akademi - Lönsboda IBK 13 - 3 Munkahallen
2017-03-18 13:00 133300089 FBC Engelholm Svarta A - VV-84 SK Bjuv 17 - 0 Ängelholms Idrottshall
2017-03-19 11:30 133300086 Röke IBK - FBC Engelholm Svarta 1 2 - 6 T4 Sporthall
2017-03-19 17:00 133300088 IBK Osby - FBC Engelholm P04 7 - 5 Osby Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Engelholm Svarta A 18 17 0 1 151-42 109 51
2. Munka Ljungby IBK Akademi 18 14 0 4 212-56 156 42
3. FBC Engelholm Svarta 1 18 11 1 6 117-64 53 34
4. FC Helsingborg 18 10 2 6 67-64 3 32
5. FBC Engelholm P04 18 9 1 8 125-68 57 28
6. IBK Osby 18 6 4 8 107-111 -4 22
7. Lönsboda IBK 18 6 1 11 73-93 -20 19
8. Röke IBK 18 5 3 10 89-86 3 18
9. SST NET Landskrona IBK 18 6 0 12 100-120 -20 18
10. VV-84 SK Bjuv 18 0 0 18 26-363 -337 0
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar D (P03) Sydvästra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-08 11:00 133302004 IBK Höllviken P03 - Bjärreds IBK 3 - 0 Gyahallen
2016-10-09 09:30 133302002 Palmstaden IK - IBF Veberöd/Blentarp P02 3 - 3 Liljeborgsskolan
2016-10-09 11:00 133302001 Gårdarike IBK - FBC Engelholm Vita 7 - 6 Vellinge Sporthall
2016-10-09 13:00 133302005 Malmhaug KFUM IBF - IBK Lund P03 Norr 5 - 3 Kulladals Sporthall
2016-10-16 09:15 133302008 Bjärreds IBK - Lomma FBC 5 - 4 Bjärehovhallen
2016-10-16 12:15 133302007 IBK Lund P03 Norr - IBK Höllviken P03 0 - 1 Vipeholmshallen
2016-10-16 15:00 133302010 IBF Veberöd/Blentarp P02 - Gårdarike IBK 2 - 7 Svaleboskolan
2016-10-29 14:30 133302006 FBC Engelholm Vita - Malmhaug KFUM IBF 7 - 2 Ängelholms Idrottshall
2016-10-22 13:30 133302015 Malmhaug KFUM IBF - IBK Höllviken P03 3 - 5 Kulladals Sporthall
2016-10-22 16:30 133302014 Lomma FBC - IBK Lund P03 Norr 5 - 1 Slättängshallen
2016-10-23 10:00 133302013 Palmstaden IK - Bjärreds IBK 1 - 8 Liljeborgsskolan
2016-12-10 13:30 133302011 FBC Engelholm Vita - IBF Veberöd/Blentarp P02 10 - 0 Strövelstorpshallen
2016-10-27 19:30 133302017 Lomma FBC - Gårdarike IBK 2 - 4 Slättängshallen
2016-10-29 15:00 133302018 IBK Höllviken P03 - IBF Veberöd/Blentarp P02 10 - 0 Halörhallen
2016-10-30 11:00 133302016 Palmstaden IK - FBC Engelholm Vita 0 - 6 Liljeborgsskolan
2016-10-30 11:10 133302020 IBK Lund P03 Norr - Bjärreds IBK 2 - 10 Vipeholmshallen
2016-11-12 13:30 133302021 FBC Engelholm Vita - IBK Lund P03 Norr 8 - 0 Strövelstorpshallen
2016-11-12 17:30 133302022 Bjärreds IBK - Malmhaug KFUM IBF WO (5 - 0) Bjärehovhallen
2016-11-13 13:30 133302024 IBF Veberöd/Blentarp P02 - Lomma FBC 5 - 7 Svaleboskolan
2016-11-13 14:00 133302025 Gårdarike IBK - Palmstaden IK 12 - 1 Vellinge Sporthall
2016-11-19 09:00 133302027 IBK Höllviken P03 - Palmstaden IK 15 - 2 Halörhallen
2016-11-19 16:00 133302026 Lomma FBC - FBC Engelholm Vita 3 - 1 Slättängshallen
2016-11-20 09:30 133302029 IBK Lund P03 Norr - IBF Veberöd/Blentarp P02 9 - 11 Vipeholmshallen
2016-11-20 12:30 133302028 Malmhaug KFUM IBF - Gårdarike IBK 3 - 2 Kulladals Sporthall
2016-10-22 13:30 133302031 FBC Engelholm Vita - Bjärreds IBK 1 - 13 Strövelstorpshallen
2016-11-27 12:00 133302034 Gårdarike IBK - IBK Höllviken P03 6 - 3 Vellinge Sporthall
2016-11-27 15:00 133302035 Palmstaden IK - Lomma FBC 1 - 10 Liljeborgsskolan
2016-11-27 18:30 133302033 IBF Veberöd/Blentarp P02 - Malmhaug KFUM IBF 5 - 5 Svaleboskolan
2016-12-03 10:00 133302036 IBK Höllviken P03 - FBC Engelholm Vita 6 - 6 Halörhallen
2016-12-03 18:30 133302039 Bjärreds IBK - Gårdarike IBK 6 - 4 Bjärehovhallen
2016-12-04 11:00 133302037 Malmhaug KFUM IBF - Lomma FBC 6 - 2 Sundsbrohallen
2016-12-04 15:20 133302038 IBK Lund P03 Norr - Palmstaden IK 9 - 1 Vipeholmshallen
2016-12-10 11:30 133302045 Lomma FBC - IBK Höllviken P03 5 - 5 Slättängshallen
2016-12-11 12:00 133302043 Gårdarike IBK - IBK Lund P03 Norr 10 - 5 Vellinge Sporthall
2016-12-11 15:00 133302044 Palmstaden IK - Malmhaug KFUM IBF 3 - 8 Liljeborgsskolan
2016-12-11 18:15 133302042 IBF Veberöd/Blentarp P02 - Bjärreds IBK 1 - 3 Svaleboskolan
2016-12-17 13:30 133302046 FBC Engelholm Vita - Gårdarike IBK 5 - 5 Strövelstorpshallen
2016-12-18 10:00 133302050 IBK Lund P03 Norr - Malmhaug KFUM IBF 1 - 18 Vipeholmshallen
2016-12-18 13:30 133302047 IBF Veberöd/Blentarp P02 - Palmstaden IK 9 - 6 Svaleboskolan
2016-12-18 18:00 133302049 Bjärreds IBK - IBK Höllviken P03 2 - 1 Bjärehovhallen
2017-01-14 10:30 133302053 Lomma FBC - Bjärreds IBK 0 - 2 Slättängshallen
2017-01-14 11:30 133302052 IBK Höllviken P03 - IBK Lund P03 Norr 10 - 4 Halörhallen
2017-01-21 11:30 133302055 Gårdarike IBK - IBF Veberöd/Blentarp P02 13 - 0 Vellinge Sporthall
2017-02-04 13:30 133302051 Malmhaug KFUM IBF - FBC Engelholm Vita 2 - 7 Sundsbrohallen
2017-01-21 12:00 133302060 IBK Höllviken P03 - Malmhaug KFUM IBF 2 - 3 Halörhallen
2017-01-21 12:40 133302059 IBK Lund P03 Norr - Lomma FBC 5 - 7 Vipeholmshallen
2017-01-22 11:00 133302058 Bjärreds IBK - Palmstaden IK 11 - 2 Bjärehovhallen
2017-01-22 16:30 133302056 IBF Veberöd/Blentarp P02 - FBC Engelholm Vita 3 - 8 Genarps Idrottshall
2017-01-28 13:30 133302061 FBC Engelholm Vita - Palmstaden IK 10 - 1 Strövelstorpshallen
2017-01-28 16:30 133302063 IBF Veberöd/Blentarp P02 - IBK Höllviken P03 0 - 10 Genarps Idrottshall
2017-01-29 14:00 133302062 Gårdarike IBK - Lomma FBC 7 - 3 Vellinge Sporthall
2017-01-29 16:00 133302065 Bjärreds IBK - IBK Lund P03 Norr 10 - 2 Bjärehovhallen
2017-02-11 10:00 133302069 Lomma FBC - IBF Veberöd/Blentarp P02 10 - 6 Slättängshallen
2017-02-11 13:00 133302070 Palmstaden IK - Gårdarike IBK 3 - 11 Liljeborgsskolan
2017-02-12 09:30 133302066 IBK Lund P03 Norr - FBC Engelholm Vita 4 - 9 Vipeholmshallen
2017-02-12 15:00 133302067 Malmhaug KFUM IBF - Bjärreds IBK 0 - 5 Sundsbrohallen
2017-02-14 19:50 133302074 IBF Veberöd/Blentarp P02 - IBK Lund P03 Norr 6 - 4 Svaleboskolan
2017-02-15 18:00 133302073 Gårdarike IBK - Malmhaug KFUM IBF 4 - 1 Vellinge Sporthall
2017-03-12 13:30 133302071 FBC Engelholm Vita - Lomma FBC 4 - 4 Kungsgårdshallen
2017-03-15 20:00 133302072 Palmstaden IK - IBK Höllviken P03 2 - 4 Serresjöskolan
2017-03-04 09:30 133302079 IBK Höllviken P03 - Gårdarike IBK 1 - 7 Halörhallen
2017-03-04 13:00 133302080 Lomma FBC - Palmstaden IK 11 - 2 Slättängshallen
2017-03-05 10:00 133302076 Bjärreds IBK - FBC Engelholm Vita 7 - 1 Bjärehovhallen
2017-03-05 11:00 133302078 Malmhaug KFUM IBF - IBF Veberöd/Blentarp P02 11 - 3 Kulladals Sporthall
2017-03-11 10:00 133302082 Lomma FBC - Malmhaug KFUM IBF 7 - 3 Slättängshallen
2017-03-11 13:00 133302081 FBC Engelholm Vita - IBK Höllviken P03 3 - 3 Strövelstorpshallen
2017-03-12 11:30 133302083 Palmstaden IK - IBK Lund P03 Norr 1 - 2 Serresjöskolan
2017-03-15 19:00 133302084 Gårdarike IBK - Bjärreds IBK 0 - 5 Vellinge Sporthall
2017-03-18 10:00 133302090 IBK Höllviken P03 - Lomma FBC 9 - 7 Halörhallen
2017-03-18 17:30 133302087 Bjärreds IBK - IBF Veberöd/Blentarp P02 6 - 1 Bjärehovhallen
2017-03-19 13:30 133302089 Malmhaug KFUM IBF - Palmstaden IK 8 - 1 Kulladals Sporthall
2017-03-19 15:20 133302088 IBK Lund P03 Norr - Gårdarike IBK 6 - 15 Vipeholmshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Bjärreds IBK 16 15 0 1 98-23 75 45
2. Gårdarike IBK 16 12 1 3 114-52 62 37
3. IBK Höllviken P03 16 9 3 4 88-50 38 30
4. FBC Engelholm Vita 16 8 4 4 92-60 32 28
5. Lomma FBC 16 8 2 6 87-66 21 26
6. Malmhaug KFUM IBF 16 8 1 7 78-62 16 25
7. IBF Veberöd/ Blentarp P02 16 3 2 11 55-122 -67 11
8. IBK Lund P03 Norr 16 2 0 14 57-127 -70 6
9. Palmstaden IK 16 0 1 15 30-137 -107 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar D (P03) Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 09:00 133301003 IBK Höllviken P04 - FBC Ystad P02 2 - 6 Halörhallen
2016-10-01 14:00 133301002 IBK Genarp - FC Cimrishamn P02 15 - 5 Genarps Idrottshall
2016-10-02 14:00 133301001 IK Stanstad - Malmö FBC Kirseberg 6 - 7 Hjärups Idrottshall
2016-10-03 18:30 133301006 IK Stanstad - IBK Genarp 3 - 4 Bråhögshallen
2016-10-06 18:30 133301005 Skurups IBK - Malmö FBC Kirseberg 3 - 7 Skurups Sparbank Arena
2016-10-09 12:30 133301007 FC Cimrishamn P02 - IBK Höllviken P04 7 - 8 Jonebergshallen
2016-10-15 08:30 133301011 IBK Höllviken P04 - IK Stanstad 4 - 8 Halörhallen
2016-11-08 19:00 133301010 Malmö FBC Kirseberg - FC Cimrishamn P02 12 - 1 Kirsebergs Sporthall
2016-12-04 14:00 133301009 FBC Ystad P02 - Skurups IBK 3 - 3 Västervånghallen
2016-10-22 12:30 133301014 FC Cimrishamn P02 - FBC Ystad P02 4 - 4 Jonebergshallen
2016-10-23 12:00 133301015 Malmö FBC Kirseberg - IBK Höllviken P04 19 - 3 Kirsebergs Sporthall
2016-10-23 14:30 133301013 IBK Genarp - Skurups IBK 2 - 1 Genarps Idrottshall
2016-10-26 18:30 133301018 IBK Genarp - Malmö FBC Kirseberg 3 - 3 Genarps Idrottshall
2016-10-27 19:00 133301017 Skurups IBK - FC Cimrishamn P02 8 - 7 Skurups Sparbank Arena
2016-10-30 12:00 133301019 FBC Ystad P02 - IK Stanstad 3 - 5 Västervånghallen
2016-11-12 09:00 133301021 IBK Höllviken P04 - IBK Genarp 1 - 8 Halörhallen
2016-11-12 11:30 133301022 Malmö FBC Kirseberg - FBC Ystad P02 11 - 0 Kirsebergs Sporthall
2016-11-13 17:00 133301023 IK Stanstad - Skurups IBK 3 - 2 Bråhögshallen
2016-11-19 12:00 133301027 Skurups IBK - IBK Höllviken P04 13 - 1 Skurups Sparbank Arena
2016-11-19 14:45 133301025 FC Cimrishamn P02 - IK Stanstad 4 - 3 Jonebergshallen
2017-02-09 18:30 133301026 FBC Ystad P02 - IBK Genarp 7 - 6 Västervånghallen
2016-11-25 19:30 133301029 Malmö FBC Kirseberg - IK Stanstad 4 - 3 Kirsebergs Sporthall
2016-11-27 15:30 133301030 FC Cimrishamn P02 - IBK Genarp 3 - 12 Jonebergshallen
2017-03-02 18:30 133301031 FBC Ystad P02 - IBK Höllviken P04 6 - 9 Västervånghallen
2016-12-02 19:30 133301033 Malmö FBC Kirseberg - Skurups IBK 13 - 2 Kirsebergs Sporthall
2016-12-03 11:30 133301035 IBK Höllviken P04 - FC Cimrishamn P02 2 - 7 Halörhallen
2016-12-04 14:30 133301034 IBK Genarp - IK Stanstad 7 - 5 Genarps Idrottshall
2016-12-10 12:00 133301039 IK Stanstad - IBK Höllviken P04 6 - 5 Bråhögshallen
2016-12-10 12:30 133301038 FC Cimrishamn P02 - Malmö FBC Kirseberg 1 - 16 Jonebergshallen
2016-12-10 14:00 133301037 Skurups IBK - FBC Ystad P02 10 - 3 Skurups Sparbank Arena
2016-12-17 09:00 133301043 IBK Höllviken P04 - Malmö FBC Kirseberg 2 - 9 Gyahallen
2016-12-17 11:30 133301042 FBC Ystad P02 - FC Cimrishamn P02 5 - 2 Västervånghallen
2016-12-17 16:00 133301041 Skurups IBK - IBK Genarp 4 - 6 Skurups Sparbank Arena
2017-01-10 19:00 133301046 Malmö FBC Kirseberg - IBK Genarp 5 - 3 Kirsebergs Sporthall
2017-01-14 14:30 133301047 IK Stanstad - FBC Ystad P02 6 - 7 Bråhögshallen
2017-01-15 14:45 133301045 FC Cimrishamn P02 - Skurups IBK 4 - 5 Jonebergshallen
2017-01-21 11:30 133301050 FBC Ystad P02 - Malmö FBC Kirseberg 0 - 11 Västervånghallen
2017-01-21 15:00 133301049 IBK Genarp - IBK Höllviken P04 15 - 0 Genarps Idrottshall
2017-01-22 18:00 133301051 Skurups IBK - IK Stanstad 9 - 4 Skurups Sparbank Arena
2017-01-28 10:30 133301055 IBK Höllviken P04 - Skurups IBK 2 - 10 Halörhallen
2017-01-28 14:00 133301054 IBK Genarp - FBC Ystad P02 14 - 3 Genarps Idrottshall
2017-01-29 13:15 133301053 IK Stanstad - FC Cimrishamn P02 8 - 1 Bråhögshallen
2017-02-04 11:30 133301059 IBK Höllviken P04 - FBC Ystad P02 3 - 5 Halörhallen
2017-02-04 15:30 133301057 IK Stanstad - Malmö FBC Kirseberg 1 - 10 Bråhögshallen
2017-02-05 14:30 133301058 IBK Genarp - FC Cimrishamn P02 9 - 1 Genarps Idrottshall
2017-02-11 12:00 133301062 IK Stanstad - IBK Genarp 0 - 6 Bråhögshallen
2017-02-12 14:00 133301061 Skurups IBK - Malmö FBC Kirseberg 3 - 6 Skurups Sparbank Arena
2017-02-12 15:30 133301063 FC Cimrishamn P02 - IBK Höllviken P04 9 - 4 Jonebergshallen
2017-03-08 19:30 133301067 IBK Höllviken P04 - IK Stanstad 7 - 6 Gyahallen
2017-03-16 18:30 133301065 FBC Ystad P02 - Skurups IBK 1 - 9 Västervånghallen
2017-03-18 12:00 133301066 Malmö FBC Kirseberg - FC Cimrishamn P02 7 - 3 Kirsebergs Sporthall
2017-02-08 18:45 133301069 IBK Genarp - Skurups IBK 2 - 2 Genarps Idrottshall
2017-03-13 19:00 133301070 FC Cimrishamn P02 - FBC Ystad P02 5 - 2 Jonebergshallen
2017-03-15 19:00 133301071 Malmö FBC Kirseberg - IBK Höllviken P04 7 - 1 Videdals Sporthall
2017-03-04 12:00 133301073 Skurups IBK - FC Cimrishamn P02 5 - 0 Skurups Sparbank Arena
2017-03-04 14:00 133301074 IBK Genarp - Malmö FBC Kirseberg 4 - 6 Genarps Idrottshall
2017-03-05 14:30 133301075 FBC Ystad P02 - IK Stanstad 3 - 4 Västervånghallen
2017-03-11 09:00 133301077 IBK Höllviken P04 - IBK Genarp 4 - 5 Halörhallen
2017-03-12 12:00 133301078 Malmö FBC Kirseberg - FBC Ystad P02 16 - 3 Kirsebergs Sporthall
2017-03-12 16:15 133301079 IK Stanstad - Skurups IBK 4 - 3 Bråhögshallen
2017-03-18 12:30 133301082 FBC Ystad P02 - IBK Genarp 1 - 9 Västervånghallen
2017-03-19 14:30 133301081 FC Cimrishamn P02 - IK Stanstad 7 - 8 Jonebergshallen
2017-03-19 14:30 133301083 Skurups IBK - IBK Höllviken P04 9 - 5 Skurups Sparbank Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Malmö FBC Kirseberg 18 17 1 0 169-42 127 52
2. IBK Genarp 18 13 2 3 130-54 76 41
3. Skurups IBK 18 9 2 7 101-73 28 29
4. IK Stanstad 18 8 0 10 83-93 -10 24
5. FBC Ystad P02 18 5 2 11 62-129 -67 17
6. FC Cimrishamn P02 18 4 1 13 71-133 -62 13
7. IBK Höllviken P04 18 3 0 15 63-155 -92 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis