Pojk Vår 20 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Vår 1
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-13 19:00 062000003 Partille IBS P99 Svart - Varla IBK 98/00 4 - 3 Narcis Hadziselimovic, Alexander Pavlovic Vallhamra Sportcenter
2017-01-14 14:10 062000001 Partille IBS U16 Röd - IK Zenith P99-00 Grön 13 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Qvisthallen
2017-01-14 20:30 062000002 Pixbo Wallenstam IBF HJ Röd - Lindås IBK/Sisjön 5 - 4 Adam Jällfält, Christer Carlberg Wallenstamhallen
2017-01-21 14:10 062000004 Lindås IBK/Sisjön - Partille IBS U16 Röd 8 - 7 Kari Kyyrä, Magnus Persson Salming Arena
2017-01-21 16:30 062000005 Varla IBK 98/00 - IK Zenith P99-00 Grön 10 - 5 Lindälvshallen
2017-02-05 10:10 062000006 Partille IBS P99 Svart - Pixbo Wallenstam IBF HJ Röd 6 - 7 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Vallhamra Sportcenter
2017-01-28 15:45 062000007 Partille IBS U16 Röd - Varla IBK 98/00 11 - 5 Mattias Strid, Håkan Krafft Qvisthallen
2017-01-29 11:00 062000009 IK Zenith P99-00 Grön - Pixbo Wallenstam IBF HJ Röd 7 - 11 Oscar Carestam, Martin Almsberg Björlanda Idrottshall
2017-03-31 18:45 062000008 Lindås IBK/Sisjön - Partille IBS P99 Svart 6 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2017-02-08 18:00 062000010 Partille IBS P99 Svart - Partille IBS U16 Röd 4 - 8 Oliver Engström, Hajrudin Begic Ugglumshallen
2017-02-23 20:00 062000012 IK Zenith P99-00 Grön - Lindås IBK/Sisjön 9 - 4 Nenad Gusevac, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2017-03-26 14:40 062000011 Pixbo Wallenstam IBF HJ Röd - Varla IBK 98/00 7 - 4 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2017-02-24 19:50 062000014 Partille IBS P99 Svart - IK Zenith P99-00 Grön 9 - 11 Kari Kyyrä, Adam Jällfält Vallhamra Sportcenter
2017-02-25 15:20 062000013 Partille IBS U16 Röd - Pixbo Wallenstam IBF HJ Röd 6 - 6 Adam Jällfält, Tomas Levin Qvisthallen
2017-02-26 18:00 062000015 Varla IBK 98/00 - Lindås IBK/Sisjön 8 - 5 Lindälvshallen
2017-03-04 13:00 062000017 Lindås IBK/Sisjön - Pixbo Wallenstam IBF HJ Röd 6 - 6 Joakim Amri Nilsson, Besim Mehmedagic Salming Arena
2017-03-04 14:10 062000016 IK Zenith P99-00 Grön - Partille IBS U16 Röd 10 - 11 Jesper Axelsson, Robin Cederdahl Björlanda Idrottshall
2017-03-05 15:30 062000018 Varla IBK 98/00 - Partille IBS P99 Svart 8 - 6 Lindälvshallen
2017-03-09 20:00 062000021 Pixbo Wallenstam IBF HJ Röd - Partille IBS P99 Svart 5 - 3 Patrik Jonasson, Håkan Krafft Qvisthallen
2017-03-11 11:00 062000020 IK Zenith P99-00 Grön - Varla IBK 98/00 8 - 6 Fredrik Sävestrand, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2017-03-23 19:10 062000019 Partille IBS U16 Röd - Lindås IBK/Sisjön 5 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Salming Arena
2017-03-17 20:15 062000022 Varla IBK 98/00 - Partille IBS U16 Röd 5 - 9 Lindälvshallen
2017-03-18 15:40 062000023 Partille IBS P99 Svart - Lindås IBK/Sisjön 7 - 7 Fredrik Sävestrand, Pierre Eberhard Berg Qvisthallen
2017-03-18 19:00 062000024 Pixbo Wallenstam IBF HJ Röd - IK Zenith P99-00 Grön 9 - 5 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Wallenstamhallen
2017-02-07 20:00 062000026 Varla IBK 98/00 - Pixbo Wallenstam IBF HJ Röd 7 - 9 Lindälvshallen
2017-03-25 14:20 062000025 Partille IBS U16 Röd - Partille IBS P99 Svart 6 - 9 Nenad Gusevac, Adam Jällfält Qvisthallen
2017-03-26 15:20 062000027 Lindås IBK/Sisjön - IK Zenith P99-00 Grön 8 - 3 Robin Cederdahl, Senad Olevic Salming Arena
2017-04-01 17:40 062000028 Pixbo Wallenstam IBF HJ Röd - Partille IBS U16 Röd 1 - 4 Besim Mehmedagic, Aldin Hadziselmovic Wallenstamhallen
2017-04-02 13:00 062000030 Lindås IBK/Sisjön - Varla IBK 98/00 4 - 8 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Salming Arena
2017-04-02 13:30 062000029 IK Zenith P99-00 Grön - Partille IBS P99 Svart 6 - 7 Andreas Rolén, Fredrik Sävestrand Björlanda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF HJ Röd 10 7 2 1 66-52 14 23
2. Partille IBS U16 Röd 10 6 1 3 80-60 20 19
3. Lindås IBK/ Sisjön 10 4 2 4 61-62 -1 14
4. Varla IBK 98/ 00 10 4 0 6 64-68 -4 12
5. Partille IBS P99 Svart 10 3 1 6 59-67 -8 10
6. IK Zenith P99-00 Grön 10 3 0 7 67-88 -21 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 10
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-11 18:15 062027005 Lindome IBK P03 Lila - IK Zenith P03 Vit 4 - 4 Oliver Engström, Joakim Amri Nilsson Almåshallen B
2017-01-14 17:10 062027003 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Stenungsunds IBK P031 Gbg 3 - 5 Mustafa Er, Amir Huseinovic Mölnlycke Idrottshall
2017-01-15 08:50 062027001 Landvetter IBK P03 Vit - Skår IBK P02 8 - 4 Louise Nyman, Linnea Storm Landvetter Idrottshall
2017-01-15 12:10 062027004 Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange - Guldringen IBK P03 6 - 4 Andreas Julin, Javed Khan Mimershus A-hallen
2017-01-15 13:45 062027002 Särö IBK P03 Gbg - IBF Göteborg P02 Svart 3 - 1 Kullavikshallen
2017-01-21 17:15 062027006 IBF Göteborg P02 Svart - Landvetter IBK P03 Vit 1 - 10 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Svingelns Sporthall
2017-01-22 16:10 062027008 Guldringen IBK P03 - Särö IBK P03 Gbg 1 - 4 Mustafa Er, Amir Huseinovic Flatåsskolan
2017-01-22 17:30 062027007 Stenungsunds IBK P031 Gbg - Skår IBK P02 6 - 3 Stenungsund Arena
2017-01-28 12:30 062027009 IK Zenith P03 Vit - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 5 - 4 Adnan Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Björlanda Idrottshall
2017-03-26 12:30 062027010 Lindome IBK P03 Lila - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 7 - 4 Andreas Julin, Javed Khan Almåshallen B
2017-01-29 12:10 062027011 Landvetter IBK P03 Vit - Stenungsunds IBK P031 Gbg 9 - 2 Kevin Larsson, Fredrik Sävestrand Landvetter Idrottshall
2017-01-29 13:10 062027012 IBF Göteborg P02 Svart - Guldringen IBK P03 3 - 6 Linnea Storm, Håkan Krafft Torpahallen
2017-01-29 15:15 062027014 Särö IBK P03 Gbg - Lindome IBK P03 Lila 4 - 4 Kullavikshallen
2017-01-29 15:30 062027015 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 2 - 1 Henrik Nordström, Aldin Hadziselmovic Mölnlycke Idrottshall
2017-01-29 16:30 062027013 Skår IBK P02 - IK Zenith P03 Vit 8 - 7 Adnan Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Skepplanda Idrottshall
2017-02-04 17:00 062027017 IK Zenith P03 Vit - Stenungsunds IBK P031 Gbg 3 - 16 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Björlanda Idrottshall
2017-02-10 18:40 062027020 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Särö IBK P03 Gbg 0 - 1 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Wallenstamhallen
2017-02-25 09:00 062027018 Lindome IBK P03 Lila - IBF Göteborg P02 Svart 3 - 7 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Almåshallen B
2017-02-25 14:30 062027016 Guldringen IBK P03 - Landvetter IBK P03 Vit 4 - 10 Alf Björkner, Javed Khan Frölunda Kulturhus
2017-02-26 13:00 062027019 Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange - Skår IBK P02 4 - 4 Joakim Amri Nilsson, Hajrudin Begic Mimershus A-hallen
2017-02-25 17:00 062027023 Stenungsunds IBK P031 Gbg - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 2 - 5 Kyrkenorumsskolan
2017-02-26 09:00 062027024 IBF Göteborg P02 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 2 - 8 Louise Nyman, Linnea Storm Torpahallen
2017-02-26 17:10 062027022 Guldringen IBK P03 - Lindome IBK P03 Lila 5 - 3 Kim Nielsen, Anton Nyberg Flatåsskolan
2017-02-26 17:40 062027021 Landvetter IBK P03 Vit - IK Zenith P03 Vit 5 - 8 Linus Olsson, Jesper Wångblad Landvetter Idrottshall
2017-02-26 18:00 062027025 Skår IBK P02 - Särö IBK P03 Gbg 4 - 9 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Skepplanda Idrottshall
2017-03-02 19:35 062027027 Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange - IK Zenith P03 Vit 4 - 2 Senad Olevic, Rikard Mott Kastellegårdshallen
2017-03-04 16:30 062027029 Särö IBK P03 Gbg - Stenungsunds IBK P031 Gbg 6 - 4 Kullavikshallen
2017-03-04 17:00 062027026 Lindome IBK P03 Lila - Landvetter IBK P03 Vit 5 - 6 Henrik Nordström, Linnea Storm Almåshallen B
2017-03-05 12:00 062027028 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Guldringen IBK P03 6 - 4 Mustafa Er, Amir Huseinovic Mölnlycke Idrottshall
2017-03-05 17:30 062027030 Skår IBK P02 - IBF Göteborg P02 Svart 12 - 6 Henrik Nordström, Jaana Gander Skepplanda Idrottshall
2017-03-11 13:45 062027035 Stenungsunds IBK P031 Gbg - IBF Göteborg P02 Svart 5 - 2 Stenungsund Arena
2017-03-12 09:00 062027032 Lindome IBK P03 Lila - Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 4 - 2 Adnan Mehmedagic, Adem Can Almåshallen B
2017-03-12 10:00 062027031 Landvetter IBK P03 Vit - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 4 - 1 Tomas Levin, Senad Olevic Landvetter Idrottshall
2017-03-12 13:40 062027033 IK Zenith P03 Vit - Särö IBK P03 Gbg 6 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Björlanda Idrottshall
2017-03-27 19:30 062027034 Guldringen IBK P03 - Skår IBK P02 4 - 2 Javed Khan, Senad Olevic Skepplanda Idrottshall
2017-03-18 14:30 062027040 Stenungsunds IBK P031 Gbg - Guldringen IBK P03 5 - 2 Kyrkenorumsskolan
2017-03-18 16:30 062027037 Särö IBK P03 Gbg - Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 7 - 0 Kullavikshallen
2017-03-19 11:10 062027036 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Landvetter IBK P03 Vit 1 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Mölnlycke Idrottshall
2017-03-19 14:10 062027039 IBF Göteborg P02 Svart - IK Zenith P03 Vit 7 - 2 Nenad Gusevac, Ulf Jonasson Torpahallen
2017-03-19 17:30 062027038 Skår IBK P02 - Lindome IBK P03 Lila 4 - 7 Andreas Julin, Javed Khan Skepplanda Idrottshall
2017-03-23 17:55 062027041 Landvetter IBK P03 Vit - Särö IBK P03 Gbg 8 - 3 Mustafa Er, Amir Huseinovic Landvetter Idrottshall
2017-03-25 16:20 062027044 Lindome IBK P03 Lila - Stenungsunds IBK P031 Gbg 6 - 1 Adnan Mehmedagic, Rikard Mott Almåshallen B
2017-03-25 18:45 062027043 Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange - IBF Göteborg P02 Svart 7 - 4 Linus Olsson, Jesper Wångblad Kastellegårdshallen
2017-03-26 12:20 062027042 Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit - Skår IBK P02 5 - 2 Robin Cederdahl, Martin Almsberg Wallenstamhallen
2017-03-26 17:10 062027045 IK Zenith P03 Vit - Guldringen IBK P03 8 - 6 Adnan Mehmedagic, Axel Lingheimer Björlanda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Landvetter IBK P03 Vit 9 8 0 1 64-29 35 24
2. Särö IBK P03 Gbg 9 6 1 2 39-28 11 19
3. Stenungsunds IBK P031 Gbg 9 5 0 4 46-39 7 15
4. Lindome IBK P03 Lila 9 4 2 3 43-37 6 14
5. Sportlife Kungälvs IBK P03 Orange 9 4 1 4 32-36 -4 13
6. IK Zenith P03 Vit 9 4 1 4 45-56 -11 13
7. Pixbo Wallenstam IBF P03 Vit 9 4 0 5 31-28 3 12
8. Guldringen IBK P03 9 3 0 6 36-47 -11 9
9. Skår IBK P02 9 2 1 6 43-56 -13 7
10. IBF Göteborg P02 Svart 9 2 0 7 33-56 -23 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 11
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-14 18:00 062028005 Stenungsunds IBK P02 - Mölndals IBF 1 P03 5 - 2 Adam Brändén, Mathias Börtin Stenungsund Arena
2017-01-15 09:00 062028001 Partille IBS P03 Röd - Utbynäs SK P 03 Gul 9 - 0 Alf Björkner, Mikael Ärlig Vallhamra Sportcenter
2017-01-15 11:10 062028004 FBC Vinga P03 - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 5 - 8 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Hall Of Flame
2017-02-19 14:00 062028003 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - Kärra IBK P03 Vit 6 - 6 Alf Björkner, Mikael Ärlig Kastellegårdshallen
2017-02-21 19:45 062028002 Lindås IBK P03 Svart - IBK Alingsås P03 2 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Askims Sporthall
2017-01-20 19:50 062028008 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - Lindås IBK P03 Svart 1 - 5 Adem Can, William Hilmersson Wallenstamhallen
2017-01-21 14:45 062028010 Stenungsunds IBK P02 - FBC Vinga P03 1 - 3 Apilou Dragin, Matilda Svenblad Stenungsund Arena
2017-01-21 15:30 062028009 Mölndals IBF 1 P03 - Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 0 - 12 Jesper Wångblad, Linus Olsson Ekenskolan
2017-01-21 16:45 062028006 IBK Alingsås P03 - Partille IBS P03 Röd 4 - 9 Stadsskogshallen, Alingsås
2017-02-05 19:15 062028007 Kärra IBK P03 Vit - Utbynäs SK P 03 Gul 5 - 6 Adam Jällfält, Narcis Hadziselimovic Lillekärrshallen
2017-01-28 10:45 062028015 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - FBC Vinga P03 6 - 3 Henrik Nordström, Wessam Abdellrazek Kastellegårdshallen
2017-01-28 13:20 062028011 Partille IBS P03 Röd - Kärra IBK P03 Vit 3 - 2 Mattias Strid, Håkan Krafft Qvisthallen
2017-01-28 17:20 062028012 IBK Alingsås P03 - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 6 - 5 Stadsskogshallen, Alingsås
2017-01-29 10:40 062028014 Lindås IBK P03 Svart - Stenungsunds IBK P02 11 - 5 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Salming Arena
2017-01-29 17:10 062028013 Utbynäs SK P 03 Gul - Mölndals IBF 1 P03 6 - 0 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-02-07 19:00 062028019 FBC Vinga P03 - Utbynäs SK P 03 Gul 3 - 1 Andreas Julin, Javed Khan Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-02-12 09:15 062028018 Stenungsunds IBK P02 - IBK Alingsås P03 1 - 5 Mathias Börtin, Senad Olevic Kyrkenorumsskolan
2017-02-26 10:20 062028017 Mölndals IBF 1 P03 - Kärra IBK P03 Vit 5 - 8 Andreas Julin, Javed Khan Aktiviteten A-Hall
2017-03-26 16:40 062028016 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - Partille IBS P03 Röd 6 - 2 Gustav Glansén, Andreas Rolén Wallenstamhallen
2017-03-30 19:30 062028020 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - Lindås IBK P03 Svart 7 - 4 Andreas Julin, Javed Khan Kastellegårdshallen
2017-02-03 18:30 062028024 IBK Alingsås P03 - Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 5 - 7 Stadsskogshallen, Alingsås
2017-02-25 16:30 062028023 Kärra IBK P03 Vit - FBC Vinga P03 14 - 1 Lazo Cesto, Lazo Cesto Kärra Sporthall
2017-02-26 13:10 062028022 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - Stenungsunds IBK P02 4 - 2 Linus Olsson, Jesper Wångblad Mölnlycke Idrottshall
2017-02-26 15:30 062028025 Utbynäs SK P 03 Gul - Lindås IBK P03 Svart 3 - 2 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2017-03-17 18:15 062028021 Partille IBS P03 Röd - Mölndals IBF 1 P03 2 - 3 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Lexby Idrottshall
2017-03-04 16:15 062028026 Stenungsunds IBK P02 - Partille IBS P03 Röd 4 - 3 Apilou Dragin, Bo Olsson Stenungsund Arena
2017-03-05 10:10 062028029 Lindås IBK P03 Svart - Kärra IBK P03 Vit 6 - 4 Linus Olsson, Linnea Storm Salming Arena
2017-03-05 11:00 062028027 FBC Vinga P03 - Mölndals IBF 1 P03 1 - 7 Oscar Carestam, Martin Almsberg Hall Of Flame
2017-03-05 15:55 062028028 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 6 - 7 Joakim Jögi, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2017-03-05 18:00 062028030 Utbynäs SK P 03 Gul - IBK Alingsås P03 4 - 1 Kim Nielsen, Wessam Abdellrazek Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-03-11 09:00 062028033 Mölndals IBF 1 P03 - Lindås IBK P03 Svart 5 - 3 Simon Hitzeroth, Joakim Jögi Aktiviteten A-Hall
2017-03-11 14:50 062028031 Partille IBS P03 Röd - FBC Vinga P03 9 - 4 Rikard Mott, Håkan Krafft Qvisthallen
2017-03-11 16:15 062028032 Stenungsunds IBK P02 - Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 2 - 7 Johannes Svensson, Lukas Andersson Stenungsund Arena
2017-03-12 19:15 062028035 Kärra IBK P03 Vit - IBK Alingsås P03 8 - 4 Oscar Carestam, Martin Almsberg Lillekärrshallen
2017-03-21 19:10 062028034 Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd - Utbynäs SK P 03 Gul 4 - 1 Håkan Krafft, Goran Kuduzovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-03-18 16:20 062028037 Lindås IBK P03 Svart - FBC Vinga P03 9 - 4 Linus Olsson, Jesper Wångblad Salming Arena
2017-03-18 17:00 062028038 Utbynäs SK P 03 Gul - Stenungsunds IBK P02 4 - 5 Tomas Levin, Christer Carlberg Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-03-19 16:00 062028039 IBK Alingsås P03 - Mölndals IBF 1 P03 2 - 2 Stadsskogshallen, Alingsås
2017-03-19 16:50 062028040 Kärra IBK P03 Vit - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 4 - 7 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Kärra Sporthall
2017-03-19 17:05 062028036 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - Partille IBS P03 Röd 1 - 6 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Kastellegårdshallen
2017-03-21 19:15 062028044 Stenungsunds IBK P02 - Kärra IBK P03 Vit 6 - 3 Lukas Andersson, Kevin Nilsson Kyrkenorumsskolan
2017-03-25 12:10 062028045 Mölndals IBF 1 P03 - Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 7 - 8 Carl Flyning, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2017-03-25 16:20 062028041 Partille IBS P03 Röd - Lindås IBK P03 Svart 5 - 5 Adam Jällfält, Nenad Gusevac Qvisthallen
2017-03-26 10:50 062028043 FBC Vinga P03 - IBK Alingsås P03 6 - 1 Rikard Mott, Nora Woodrow Hall Of Flame
2017-04-02 15:10 062028042 Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart - Utbynäs SK P 03 Gul 4 - 6 Besim Mehmedagic, Aldin Hadziselmovic Mimershus A-hallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Pixbo Wallenstam IBF P03 Röd 9 7 0 2 50-38 12 21
2. Partille IBS P03 Röd 9 5 1 3 48-29 19 16
3. Sportlife Kungälvs IBK P03 Svart 9 5 1 3 56-39 17 16
4. Utbynäs SK P 03 Gul 9 5 0 4 31-33 -2 15
5. Lindås IBK P03 Svart 9 4 1 4 47-38 9 13
6. Stenungsunds IBK P02 9 4 0 5 31-42 -11 12
7. Kärra IBK P03 Vit 9 3 1 5 54-44 10 10
8. IBK Alingsås P03 9 3 1 5 32-44 -12 10
9. Mölndals IBF 1 P03 9 3 1 5 31-47 -16 10
10. FBC Vinga P03 9 3 0 6 30-56 -26 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 12
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-14 14:15 062029001 Partille IBS P03 Svart - Ale IBF P03 5 - 2 Senad Olevic, Kim Nielsen Ugglumshallen
2017-01-15 12:10 062029003 IK Zenith P03 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P04 röd 1 - 8 Rikard Mott, Tomas Levin Björlanda Idrottshall
2017-01-15 12:10 062029005 IBF Göteborg P03 Vit - Varla IBK P 03 Gbg 5 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Torpahallen
2017-01-15 13:00 062029002 Frölunda IBK P03/04 - Stenungsunds IBK P03 2 Gbg 0 - 7 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Flatåsskolan
2017-01-15 18:25 062029004 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - FBC Lerum P03/04 Röd 4 - 1 Joakim Jögi, Martin Almsberg Kastellegårdshallen
2017-01-21 13:30 062029009 Varla IBK P 03 Gbg - IK Zenith P03 Svart 3 - 1 Lindälvshallen
2017-01-21 15:20 062029008 FBC Lerum P03/04 Röd - Frölunda IBK P03/04 13 - 1 Nenad Gusevac, Axel Lingheimer Rydsbergshallen
2017-01-22 14:20 062029007 Pixbo Wallenstam IBF P04 röd - Ale IBF P03 5 - 5 Carl Flyning, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2017-01-22 14:30 062029010 IBF Göteborg P03 Vit - Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 3 - 4 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Torpahallen
2017-01-22 18:45 062029006 Stenungsunds IBK P03 2 Gbg - Partille IBS P03 Svart 1 - 4 Stenungsund Arena
2017-01-28 14:30 062029012 Stenungsunds IBK P03 2 Gbg - FBC Lerum P03/04 Röd 5 - 5 Kyrkenorumsskolan
2017-01-28 14:30 062029013 Ale IBF P03 - Varla IBK P 03 Gbg 4 - 1 Kari Kyyrä, Magnus Persson Ale Kulturrum
2017-01-29 11:10 062029011 Partille IBS P03 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P04 röd 8 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Vallhamra Sportcenter
2017-01-29 13:50 062029014 Frölunda IBK P03/04 - IBF Göteborg P03 Vit 3 - 4 Kim Nielsen, Senad Olevic Flatåsskolan
2017-01-29 15:20 062029015 IK Zenith P03 Svart - Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 3 - 6 Oscar Carestam, Martin Almsberg Björlanda Idrottshall
2017-02-05 12:00 062029018 IBF Göteborg P03 Vit - Stenungsunds IBK P03 2 Gbg 5 - 3 Rikard Mott, Axel Lingheimer Torpahallen
2017-02-05 18:15 062029016 FBC Lerum P03/04 Röd - Partille IBS P03 Svart 6 - 3 Andreas Julin, Javed Khan Rydsbergshallen
2017-02-10 18:00 062029017 Varla IBK P 03 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF P04 röd 6 - 6 Lindälvshallen
2017-02-12 12:30 062029020 IK Zenith P03 Svart - Frölunda IBK P03/04 23 - 1 Patrik Jonasson, Simon Hitzeroth Björlanda Idrottshall
2017-02-12 16:05 062029019 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - Ale IBF P03 5 - 3 Adem Can, Andreas Julin Kastellegårdshallen
2017-02-25 13:40 062029025 Ale IBF P03 - Frölunda IBK P03/04 3 - 4 Kim Nielsen, Anton Nyberg Ale Kulturrum
2017-02-25 18:15 062029024 Stenungsunds IBK P03 2 Gbg - IK Zenith P03 Svart 4 - 5 Kyrkenorumsskolan
2017-02-25 18:40 062029022 FBC Lerum P03/04 Röd - IBF Göteborg P03 Vit 5 - 5 Javed Khan, Wessam Abdellrazek Rydsbergshallen
2017-02-26 10:10 062029021 Partille IBS P03 Svart - Varla IBK P 03 Gbg 1 - 1 Joakim Jögi, Martin Almsberg Vallhamra Sportcenter
2017-02-26 12:00 062029023 Pixbo Wallenstam IBF P04 röd - Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 4 - 5 Adem Can, William Hilmersson Mölnlycke Idrottshall
2017-03-05 10:10 062029028 IK Zenith P03 Svart - FBC Lerum P03/04 Röd 5 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2017-03-05 11:00 062029026 IBF Göteborg P03 Vit - Partille IBS P03 Svart 1 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Svingelns Sporthall
2017-03-05 14:45 062029027 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - Varla IBK P 03 Gbg 5 - 1 Joakim Jögi, Aldin Hadziselmovic Kastellegårdshallen
2017-03-05 15:10 062029029 Frölunda IBK P03/04 - Pixbo Wallenstam IBF P04 röd 2 - 9 Lazo Cesto, Henry Tames Flatåsskolan
2017-03-05 15:10 062029030 Ale IBF P03 - Stenungsunds IBK P03 2 Gbg 3 - 3 Wessam Abdellrazek, Kim Nielsen Kronan Älvängen
2017-03-12 09:00 062029034 FBC Lerum P03/04 Röd - Ale IBF P03 5 - 1 Linus Olsson, Jesper Wångblad Rydsbergshallen
2017-03-12 10:00 062029031 Partille IBS P03 Svart - Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 3 - 12 Mattias Strid, Håkan Krafft Vallhamra Sportcenter
2017-03-12 10:00 062029032 IBF Göteborg P03 Vit - IK Zenith P03 Svart 2 - 1 Rikard Mott, Linnea Storm Torpahallen
2017-03-12 10:50 062029035 Pixbo Wallenstam IBF P04 röd - Stenungsunds IBK P03 2 Gbg 5 - 1 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Wallenstamhallen
2017-03-12 13:30 062029033 Varla IBK P 03 Gbg - Frölunda IBK P03/04 5 - 3 Lindälvshallen
2017-03-18 14:20 062029038 Ale IBF P03 - IBF Göteborg P03 Vit 4 - 3 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Ale Kulturrum
2017-03-18 16:50 062029036 IK Zenith P03 Svart - Partille IBS P03 Svart 4 - 5 Carl Flyning, Jesper Dammert Björlanda Idrottshall
2017-03-18 17:45 062029039 Stenungsunds IBK P03 2 Gbg - Varla IBK P 03 Gbg 7 - 6 Stenungsund Arena
2017-03-19 13:10 062029037 Frölunda IBK P03/04 - Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 1 - 8 Mustafa Er, Amir Huseinovic Flatåsskolan
2017-03-19 16:00 062029040 Pixbo Wallenstam IBF P04 röd - FBC Lerum P03/04 Röd 5 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2017-03-11 17:00 062029044 IBF Göteborg P03 Vit - Pixbo Wallenstam IBF P04 röd 0 - 7 Wessam Abdellrazek, Rikard Mott Torpahallen
2017-03-21 18:15 062029043 Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit - Stenungsunds IBK P03 2 Gbg 10 - 2 Senad Olevic, Narcis Hadziselimovic Kastellegårdshallen
2017-03-26 13:50 062029041 Partille IBS P03 Svart - Frölunda IBK P03/04 7 - 2 Linus Olsson, Jesper Wångblad Vallhamra Sportcenter
2017-03-26 15:00 062029045 Varla IBK P 03 Gbg - FBC Lerum P03/04 Röd 2 - 3 Lindälvshallen
2017-03-26 16:00 062029042 IK Zenith P03 Svart - Ale IBF P03 0 - 3 Adnan Mehmedagic, Axel Lingheimer Björlanda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sportlife Kungälvs IBK P04 Vit 9 9 0 0 59-21 38 27
2. Partille IBS P03 Svart 9 6 1 2 39-31 8 19
3. Pixbo Wallenstam IBF P04 röd 9 5 2 2 51-32 19 17
4. FBC Lerum P03/ 04 Röd 9 4 2 3 46-31 15 14
5. IBF Göteborg P03 Vit 9 4 1 4 28-34 -6 13
6. Ale IBF P03 9 3 2 4 28-31 -3 11
7. IK Zenith P03 Svart 9 3 0 6 43-36 7 9
8. Varla IBK P 03 Gbg 9 2 2 5 29-35 -6 8
9. Stenungsunds IBK P03 2 Gbg 9 2 2 5 33-43 -10 8
10. Frölunda IBK P03/ 04 9 1 0 8 17-79 -62 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 13
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-15 11:00 062030002 IBF Göteborg P04 Vit - Partille IBS P04 Röd 6 - 4 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Torpahallen
2017-01-15 11:40 062030003 Lindås IBK P04 Blå - IK Zenith P03 Röd 3 - 4 Pontus Ekengränd, Axel Lingheimer Salming Arena
2017-01-15 13:30 062030001 FBC Vinga P04 - IBF Backadalen P03 10 - 4 Adem Can, Adnan Mehmedagic Hall Of Flame
2017-01-15 18:50 062030004 Lindome IBK P03 Grön - Öckerö IBK P03 8 - 3 Roger Zahnér, Jesper Dammert Streteredsskolan
2017-03-04 10:50 062030005 IBF Älvstranden P03 Vit - Sportlife Kungälvs IBK P04 Orange 2 - 6 Linus Olsson, Jesper Wångblad Lundbystrand 5
2017-01-21 11:10 062030010 IBF Älvstranden P03 Vit - Lindome IBK P03 Grön 6 - 6 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Lundbystrand 3
2017-01-21 13:30 062030008 Öckerö IBK P03 - IBF Göteborg P04 Vit 0 - 11 Louise Nyman, Linnea Storm Hedenskolans Idrottshall
2017-01-22 12:00 062030007 IK Zenith P03 Röd - IBF Backadalen P03 10 - 3 Adnan Mehmedagic, Anton Nyberg Björlanda Idrottshall
2017-01-22 17:05 062030009 Sportlife Kungälvs IBK P04 Orange - Lindås IBK P04 Blå 10 - 5 Mattias Strid, Håkan Krafft Kastellegårdshallen
2017-03-10 17:25 062030006 Partille IBS P04 Röd - FBC Vinga P04 7 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Vallhamra Sportcenter
2017-01-28 14:40 062030013 IBF Backadalen P03 - Sportlife Kungälvs IBK P04 Orange 1 - 12 Senad Olevic, Axel Lingheimer Tuve Sporthall
2017-01-29 09:30 062030015 Lindås IBK P04 Blå - Lindome IBK P03 Grön 3 - 3 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Salming Arena
2017-01-29 10:00 062030011 FBC Vinga P04 - IK Zenith P03 Röd 5 - 3 Linus Olsson, Jesper Wångblad Hall Of Flame
2017-01-29 10:00 062030012 Partille IBS P04 Röd - Öckerö IBK P03 9 - 1 Kari Kyyrä, Magnus Persson Vallhamra Sportcenter
2017-01-29 12:00 062030014 IBF Göteborg P04 Vit - IBF Älvstranden P03 Vit 3 - 9 Linnea Storm, Håkan Krafft Torpahallen
2017-02-03 20:15 062030019 Lindome IBK P03 Grön - IBF Backadalen P03 8 - 2 Sara Karlholm, Joakim Jögi Almåshallen B
2017-02-04 09:50 062030018 IBF Älvstranden P03 Vit - Partille IBS P04 Röd 4 - 8 Kim Nielsen, Senad Olevic Qvisthallen
2017-02-11 12:00 062030016 Öckerö IBK P03 - FBC Vinga P04 4 - 8 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Hedenskolans Idrottshall
2017-02-11 13:00 062030020 Lindås IBK P04 Blå - IBF Göteborg P04 Vit 6 - 4 Mustafa Er, Amir Huseinovic Askims Sporthall
2017-02-11 15:00 062030017 Sportlife Kungälvs IBK P04 Orange - IK Zenith P03 Röd 13 - 3 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Kastellegårdshallen
2017-02-25 11:30 062030022 Öckerö IBK P03 - IBF Älvstranden P03 Vit 5 - 3 Adnan Mehmedagic, Axel Lingheimer Hedenskolans Idrottshall
2017-02-26 09:00 062030024 Partille IBS P04 Röd - Lindås IBK P04 Blå 5 - 4 Joakim Jögi, Martin Almsberg Vallhamra Sportcenter
2017-02-26 10:10 062030021 FBC Vinga P04 - Sportlife Kungälvs IBK P04 Orange 2 - 3 Håkan Krafft, Rikard Mott Hall Of Flame
2017-02-26 13:00 062030025 IBF Backadalen P03 - IBF Göteborg P04 Vit 1 - 12 Kim Nielsen, Anton Nyberg Tuve Sporthall
2017-02-26 14:40 062030023 IK Zenith P03 Röd - Lindome IBK P03 Grön 6 - 6 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Björlanda Idrottshall
2017-03-04 18:10 062030027 Lindome IBK P03 Grön - Sportlife Kungälvs IBK P04 Orange 0 - 7 Henrik Nordström, Linnea Storm Almåshallen B
2017-03-05 09:00 062030028 Lindås IBK P04 Blå - Öckerö IBK P03 8 - 3 Linus Olsson, Linnea Storm Salming Arena
2017-03-05 12:10 062030026 IBF Älvstranden P03 Vit - FBC Vinga P04 4 - 5 Tomas Levin, Håkan Krafft Lundbystrand 3
2017-03-05 14:00 062030030 IBF Backadalen P03 - Partille IBS P04 Röd 4 - 4 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Tuve Sporthall
2017-03-05 16:20 062030029 IBF Göteborg P04 Vit - IK Zenith P03 Röd 9 - 2 Adam Jällfält, Christer Carlberg Torpahallen
2017-03-11 11:50 062030032 IBF Älvstranden P03 Vit - Lindås IBK P04 Blå 9 - 3 Adnan Mehmedagic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 3
2017-03-11 12:00 062030034 Öckerö IBK P03 - IBF Backadalen P03 7 - 5 Andreas Julin, Javed Khan Hedenskolans Idrottshall
2017-03-12 09:00 062030031 FBC Vinga P04 - Lindome IBK P03 Grön 7 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hall Of Flame
2017-03-12 12:30 062030035 IK Zenith P03 Röd - Partille IBS P04 Röd 1 - 5 Lazo Cesto, Henry Tames Björlanda Idrottshall
2017-03-12 13:55 062030033 Sportlife Kungälvs IBK P04 Orange - IBF Göteborg P04 Vit 4 - 1 Oscar Carestam, Martin Almsberg Kastellegårdshallen
2017-03-18 15:40 062030040 IK Zenith P03 Röd - Öckerö IBK P03 8 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Björlanda Idrottshall
2017-03-19 11:10 062030036 Lindås IBK P04 Blå - FBC Vinga P04 7 - 5 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Askims Sporthall
2017-03-19 11:20 062030039 Partille IBS P04 Röd - Sportlife Kungälvs IBK P04 Orange 5 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2017-03-19 13:00 062030037 IBF Göteborg P04 Vit - Lindome IBK P03 Grön 4 - 3 Nenad Gusevac, Ulf Jonasson Torpahallen
2017-03-19 13:20 062030038 IBF Backadalen P03 - IBF Älvstranden P03 Vit 2 - 2 Adem Can, William Hilmersson Tuve Sporthall
2017-03-12 11:00 062030045 Sportlife Kungälvs IBK P04 Orange - Öckerö IBK P03 6 - 5 Oliver Engström, Kevin Larsson Mimershus A-hallen
2017-03-25 15:10 062030043 Lindome IBK P03 Grön - Partille IBS P04 Röd 3 - 7 Adnan Mehmedagic, Rikard Mott Almåshallen B
2017-03-26 09:40 062030041 FBC Vinga P04 - IBF Göteborg P04 Vit 4 - 2 Rikard Mott, Nora Woodrow Hall Of Flame
2017-03-26 15:45 062030044 IBF Älvstranden P03 Vit - IK Zenith P03 Röd 9 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Lundbystrand 3
2017-04-01 14:30 062030042 Lindås IBK P04 Blå - IBF Backadalen P03 10 - 5 Roger Zahnér, Kim Nielsen Salming Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Sportlife Kungälvs IBK P04 Orange 9 8 0 1 65-24 41 24
2. Partille IBS P04 Röd 9 7 1 1 54-30 24 22
3. FBC Vinga P04 9 6 0 3 49-38 11 18
4. IBF Göteborg P04 Vit 9 5 0 4 52-33 19 15
5. Lindås IBK P04 Blå 9 4 1 4 49-48 1 13
6. IBF Älvstranden P03 Vit 9 3 2 4 48-41 7 11
7. IK Zenith P03 Röd 9 3 1 5 40-57 -17 10
8. Lindome IBK P03 Grön 9 2 3 4 41-45 -4 9
9. Öckerö IBK P03 9 2 0 7 32-66 -34 6
10. IBF Backadalen P03 9 0 2 7 27-75 -48 2
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 14
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-14 15:10 062031003 FBC Lerum P04 Lions Röd - IK Zenith P04 Grön 8 - 8 Rikard Mott, Tomas Levin Rydsbergshallen
2017-01-15 09:10 062031004 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - Landvetter IBK P04 5 - 0 Mattias Strid, Håkan Krafft Mölnlycke Idrottshall
2017-01-15 10:30 062031002 Hindås IBK P03/04 - Eken IBK P04 2 - 6 Jesper Dammert, Nora Woodrow Hindås Idrottshall
2017-01-15 13:10 062031001 Varla IBK P04 Gbg - Marstrands IBK P04 Röd 3 - 2 Lindälvshallen
2017-01-15 16:50 062031005 Kärra IBK P03 Svart - Ale IBF P04 Blå 9 - 2 Lazo Cesto, Henry Tames Kärra Sporthall
2017-01-21 10:00 062031006 Eken IBK P04 - Varla IBK P04 Gbg 6 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Ekenskolan
2017-01-21 17:40 062031010 Kärra IBK P03 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 8 - 3 Adam Jällfält, Christer Carlberg Kärra Sporthall
2017-01-22 11:30 062031009 Ale IBF P04 Blå - FBC Lerum P04 Lions Röd 2 - 7 Rikard Mott, Anela Hadziselimovic Ale Kulturrum
2017-01-22 15:30 062031007 IK Zenith P04 Grön - Marstrands IBK P04 Röd 5 - 3 Javed Khan, Wessam Abdellrazek Björlanda Idrottshall
2017-01-22 16:40 062031008 Landvetter IBK P04 - Hindås IBK P03/04 14 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Landvetter Idrottshall
2017-01-27 18:15 062031012 Eken IBK P04 - Landvetter IBK P04 6 - 7 Hajrudin Begic, Fredrik Sävestrand Ekenskolan
2017-01-28 14:40 062031011 Varla IBK P04 Gbg - IK Zenith P04 Grön 6 - 7 Lindälvshallen
2017-01-29 12:45 062031014 Hindås IBK P03/04 - Kärra IBK P03 Svart 7 - 3 Adnan Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Hindås Idrottshall
2017-01-29 17:10 062031015 FBC Lerum P04 Lions Röd - Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 17 - 2 Carl Flyning, Jesper Dammert Hjällsnäshallen
2017-01-29 19:05 062031013 Marstrands IBK P04 Röd - Ale IBF P04 Blå 9 - 4 Javed Khan, Mustafa Er Munkegärdehallen
2017-01-28 16:00 062031019 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - Marstrands IBK P04 Röd 4 - 8 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Mölnlycke Idrottshall
2017-02-05 15:45 062031018 Kärra IBK P03 Svart - Eken IBK P04 19 - 1 Adam Jällfält, Goran Kuduzovic Kärra Sporthall
2017-02-06 18:30 062031016 Landvetter IBK P04 - Varla IBK P04 Gbg 7 - 4 Ulf Widell, Ulf Widell Önnerödshallen
2017-02-11 10:40 062031017 Ale IBF P04 Blå - IK Zenith P04 Grön 5 - 10 Hajrudin Begic, Aldin Hadziselmovic Ale Kulturrum
2017-04-02 15:45 062031020 FBC Lerum P04 Lions Röd - Hindås IBK P03/04 WO (5 - 0) Torbjörn Zahner, Adam Jällfält Hjällsnäshallen
2017-02-25 13:00 062031024 Eken IBK P04 - FBC Lerum P04 Lions Röd 5 - 4 Narcis Hadziselimovic, Goran Kuduzovic Ekenskolan
2017-02-26 13:30 062031023 IK Zenith P04 Grön - Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 8 - 4 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Björlanda Idrottshall
2017-02-26 16:30 062031021 Varla IBK P04 Gbg - Ale IBF P04 Blå 6 - 6 Lindälvshallen
2017-02-26 16:30 062031022 Landvetter IBK P04 - Kärra IBK P03 Svart 6 - 3 Linus Olsson, Jesper Wångblad Landvetter Idrottshall
2017-02-26 16:45 062031025 Marstrands IBK P04 Röd - Hindås IBK P03/04 18 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Munkegärdehallen
2017-03-04 16:45 062031028 FBC Lerum P04 Lions Röd - Landvetter IBK P04 5 - 1 Adem Can, William Hilmersson Hjällsnäshallen
2017-03-04 17:40 062031026 Kärra IBK P03 Svart - Varla IBK P04 Gbg 4 - 9 Wessam Abdellrazek, Adnan Tongur Kärra Sporthall
2017-03-05 10:30 062031029 Hindås IBK P03/04 - IK Zenith P04 Grön 3 - 12 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Hindås Idrottshall
2017-03-05 13:10 062031027 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - Ale IBF P04 Blå 11 - 1 Mustafa Er, Amir Huseinovic Mölnlycke Idrottshall
2017-03-05 13:45 062031030 Marstrands IBK P04 Röd - Eken IBK P04 12 - 2 Alf Björkner, Adem Can Munkegärdehallen
2017-03-09 17:55 062031034 Landvetter IBK P04 - Marstrands IBK P04 Röd 3 - 7 Linus Olsson, Jesper Wångblad Landvetter Idrottshall
2017-03-12 09:00 062031035 IK Zenith P04 Grön - Eken IBK P04 12 - 2 Carl Flyning, Jesper Dammert Björlanda Idrottshall
2017-03-12 13:40 062031032 Kärra IBK P03 Svart - FBC Lerum P04 Lions Röd 3 - 7 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Kärra Sporthall
2017-03-12 15:00 062031031 Varla IBK P04 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 3 - 4 Lindälvshallen
2017-03-26 13:00 062031033 Ale IBF P04 Blå - Hindås IBK P03/04 13 - 2 Louise Nyman, Linnea Storm Kronan Älvängen
2017-03-17 18:15 062031039 Eken IBK P04 - Ale IBF P04 Blå 5 - 1 Pierre Eberhard Berg, Roger Zahnér Ekenskolan
2017-03-17 19:20 062031040 IK Zenith P04 Grön - Landvetter IBK P04 2 - 3 Lazo Cesto, Henry Tames Björlanda Idrottshall
2017-03-18 17:10 062031036 FBC Lerum P04 Lions Röd - Varla IBK P04 Gbg 3 - 6 Adem Can, William Hilmersson Rydsbergshallen
2017-03-19 14:00 062031037 Hindås IBK P03/04 - Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 3 - 21 Jesper Dammert, Rikard Mott Hindås Idrottshall
2017-03-19 16:55 062031038 Marstrands IBK P04 Röd - Kärra IBK P03 Svart 21 - 1 Roger Zahnér, Martin Almsberg Munkegärdehallen
2017-03-18 13:40 062031042 FBC Lerum P04 Lions Röd - Marstrands IBK P04 Röd 3 - 6 Kim Nielsen, Anton Nyberg Rydsbergshallen
2017-03-18 17:00 062031043 Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart - Eken IBK P04 5 - 9 Nenad Gusevac, Ulf Jonasson Mölnlycke Idrottshall
2017-03-21 18:40 062031041 Varla IBK P04 Gbg - Hindås IBK P03/04 8 - 2 Forsgläntans Idrottshall
2017-03-26 14:10 062031045 Ale IBF P04 Blå - Landvetter IBK P04 2 - 3 Louise Nyman, Linnea Storm Kronan Älvängen
2017-03-26 14:50 062031044 Kärra IBK P03 Svart - IK Zenith P04 Grön 5 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Kärra Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Marstrands IBK P04 Röd 9 7 0 2 86-28 58 21
2. IK Zenith P04 Grön 9 6 1 2 68-39 29 19
3. Landvetter IBK P04 9 6 0 3 44-37 7 18
4. FBC Lerum P04 Lions Röd 9 5 1 3 59-33 26 16
5. Varla IBK P04 Gbg 9 4 2 3 51-41 10 14
6. Eken IBK P04 9 4 1 4 42-68 -26 13
7. Pixbo Wallenstam IBF P04 Svart 9 4 0 5 59-57 2 12
8. Kärra IBK P03 Svart 9 4 0 5 55-60 -5 12
9. Ale IBF P04 Blå 9 1 1 7 36-62 -26 4
10. Hindås IBK P03/ 04 9 1 0 8 25-100 -75 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 15
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-14 08:30 062032004 Lindome IBK P04 Grön - Partille IBS P04/05 5 - 6 Andreas Julin, Javed Khan Streteredsskolan
2017-01-14 13:30 062032003 IBF Backadalen P04 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit 2 - 6 Louise Nyman, Linnea Storm Tuve Sporthall
2017-01-14 14:00 062032001 FBC Lerum P04 Lions Svart - FBC Lerum P03/04 Svart 13 - 5 Rikard Mott, Tomas Levin Rydsbergshallen
2017-01-14 15:40 062032005 Ale IBF P04 Grön - IBF Göteborg P04 1 - 4 Adnan Mehmedagic, Andreas Julin Ale Kulturrum
2017-01-15 12:50 062032002 Lindås IBK P04 Svart - Stenungsunds IBK P04 Gbg 1 - 1 Pontus Ekengränd, Axel Lingheimer Salming Arena
2017-01-21 11:20 062032008 Partille IBS P04/05 - Lindås IBK P04 Svart 7 - 12 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Qvisthallen
2017-01-21 16:45 062032006 Stenungsunds IBK P04 Gbg - FBC Lerum P04 Lions Svart 6 - 7 Kyrkenorumsskolan
2017-01-22 10:20 062032010 Ale IBF P04 Grön - Lindome IBK P04 Grön 2 - 1 Rikard Mott, Anela Hadziselimovic Ale Kulturrum
2017-01-22 11:00 062032009 IBF Göteborg P04 - IBF Backadalen P04 Röd 6 - 1 Oscar Carestam, Goran Kuduzovic Torpahallen
2017-01-22 12:00 062032007 Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit - FBC Lerum P03/04 Svart 3 - 6 Carl Flyning, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2017-01-28 15:50 062032015 IBF Backadalen P04 Röd - Lindome IBK P04 Grön 4 - 6 Senad Olevic, Axel Lingheimer Tuve Sporthall
2017-01-29 10:40 062032014 Lindås IBK P04 Svart - Ale IBF P04 Grön 5 - 3 Adem Can, William Hilmersson Askims Sporthall
2017-01-29 12:10 062032013 FBC Lerum P03/04 Svart - IBF Göteborg P04 12 - 6 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Rydsbergshallen
2017-01-29 13:20 062032011 FBC Lerum P04 Lions Svart - Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit 4 - 8 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Rydsbergshallen
2017-01-29 18:00 062032012 Stenungsunds IBK P04 Gbg - Partille IBS P04/05 7 - 3 Stenungsund Arena
2017-02-04 11:45 062032019 Lindome IBK P04 Grön - FBC Lerum P03/04 Svart 2 - 2 Amir Huseinovic, Wessam Abdellrazek Ekenskolan
2017-02-11 09:30 062032018 Ale IBF P04 Grön - Stenungsunds IBK P04 Gbg 1 - 6 Hajrudin Begic, Aldin Hadziselmovic Ale Kulturrum
2017-02-11 10:10 062032016 Partille IBS P04/05 - FBC Lerum P04 Lions Svart 6 - 5 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Qvisthallen
2017-02-12 09:00 062032017 IBF Göteborg P04 - Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit 4 - 8 Mattias Strid, Håkan Krafft Torpahallen
2017-02-12 10:00 062032020 IBF Backadalen P04 Röd - Lindås IBK P04 Svart 0 - 22 Kari Kyyrä, Tomas Levin Tuve Sporthall
2017-02-25 15:45 062032024 Stenungsunds IBK P04 Gbg - IBF Backadalen P04 Röd 8 - 1 Kyrkenorumsskolan
2017-02-26 11:20 062032022 Partille IBS P04/05 - Ale IBF P04 Grön 10 - 1 Joakim Jögi, Martin Almsberg Vallhamra Sportcenter
2017-02-26 14:20 062032023 Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit - Lindome IBK P04 Grön 9 - 2 Linus Olsson, Jesper Wångblad Mölnlycke Idrottshall
2017-02-26 14:40 062032025 FBC Lerum P03/04 Svart - Lindås IBK P04 Svart 9 - 5 Andreas Julin, Javed Khan Hjällsnäshallen
2017-02-26 15:50 062032021 FBC Lerum P04 Lions Svart - IBF Göteborg P04 2 - 6 Andreas Julin, Javed Khan Hjällsnäshallen
2017-03-04 10:00 062032027 Lindome IBK P04 Grön - IBF Göteborg P04 5 - 5 Dejan Cesto, Adnan Mehmedagic Ekenskolan
2017-03-05 14:00 062032026 Ale IBF P04 Grön - FBC Lerum P04 Lions Svart 6 - 4 Wessam Abdellrazek, Kim Nielsen Kronan Älvängen
2017-03-05 14:10 062032029 Lindås IBK P04 Svart - Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit 8 - 10 Håkan Krafft, Mikael Ärlig Askims Sporthall
2017-03-05 14:40 062032030 FBC Lerum P03/04 Svart - Stenungsunds IBK P04 Gbg 4 - 8 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Hjällsnäshallen
2017-03-05 16:20 062032028 IBF Backadalen P04 Röd - Partille IBS P04/05 1 - 6 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Tuve Sporthall
2017-03-11 09:30 062032032 Ale IBF P04 Grön - IBF Backadalen P04 Röd 4 - 5 Alf Björkner, Mikael Ärlig Ale Kulturrum
2017-03-11 10:10 062032034 Partille IBS P04/05 - FBC Lerum P03/04 Svart 5 - 1 Oscar Carestam, Anela Hadziselimovic Qvisthallen
2017-03-11 17:05 062032031 FBC Lerum P04 Lions Svart - Lindome IBK P04 Grön 3 - 5 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Rydsbergshallen
2017-03-12 08:30 062032035 Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit - Stenungsunds IBK P04 Gbg 1 - 10 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Wallenstamhallen
2017-03-12 12:20 062032033 IBF Göteborg P04 - Lindås IBK P04 Svart 5 - 12 Rikard Mott, Linnea Storm Torpahallen
2017-03-18 15:15 062032039 Stenungsunds IBK P04 Gbg - IBF Göteborg P04 2 - 4 Stenungsund Arena
2017-03-18 16:00 062032038 FBC Lerum P03/04 Svart - Ale IBF P04 Grön 6 - 5 Kim Nielsen, Anton Nyberg Rydsbergshallen
2017-03-19 08:50 062032040 Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit - Partille IBS P04/05 1 - 11 Alf Björkner, Mikael Ärlig Mölnlycke Idrottshall
2017-03-19 12:20 062032037 Lindås IBK P04 Svart - Lindome IBK P04 Grön 1 - 6 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Askims Sporthall
2017-03-19 14:30 062032036 IBF Backadalen P04 Röd - FBC Lerum P04 Lions Svart 6 - 3 Kim Nielsen, Anton Nyberg Tuve Sporthall
2017-02-04 14:10 062032044 Ale IBF P04 Grön - Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit 6 - 4 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Ale Kulturrum
2017-02-05 15:40 062032042 IBF Backadalen P04 Röd - FBC Lerum P03/04 Svart 4 - 5 Anton Nyberg, Adnan Mehmedagic Tuve Sporthall
2017-02-25 17:30 062032041 FBC Lerum P04 Lions Svart - Lindås IBK P04 Svart 5 - 5 Javed Khan, Wessam Abdellrazek Rydsbergshallen
2017-03-27 18:10 062032045 IBF Göteborg P04 - Partille IBS P04/05 4 - 3 Adnan Mehmedagic, Axel Lingheimer Torpahallen
2017-04-01 12:20 062032043 Lindome IBK P04 Grön - Stenungsunds IBK P04 Gbg 3 - 4 Andreas Julin, Javed Khan Almåshallen B
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Stenungsunds IBK P04 Gbg 9 6 1 2 52-25 27 19
2. Partille IBS P04/ 05 9 6 0 3 57-37 20 18
3. FBC Lerum P03/ 04 Svart 9 5 1 3 50-51 -1 16
4. IBF Göteborg P04 9 5 1 3 44-46 -2 16
5. Pixbo Wallenstam IBF P04 Vit 9 5 0 4 50-53 -3 15
6. Lindås IBK P04 Svart 9 4 2 3 71-46 25 14
7. Lindome IBK P04 Grön 9 3 2 4 35-36 -1 11
8. Ale IBF P04 Grön 9 3 0 6 29-45 -16 9
9. FBC Lerum P04 Lions Svart 9 2 1 6 46-53 -7 7
10. IBF Backadalen P04 Röd 9 2 0 7 24-66 -42 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 16
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-14 14:40 062033005 IBF Backadalen P04 Blå - Onsala IBK P04 Gbg 3 - 8 Louise Nyman, Linnea Storm Tuve Sporthall
2017-01-15 10:25 062033004 Floda IBK P04 - IBF Göteborg P04 Svart 7 - 3 Senad Olevic, Kim Nielsen Alléhallen
2017-01-15 12:00 062033003 IBF Älvstranden P05 - Partille IBS P04 Vit 7 - 11 Louise Nyman, Linnea Storm Lundbystrand 3
2017-01-15 15:40 062033002 IK Zenith P04 Vit - Mölndals IBF P04 13 - 4 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Björlanda Idrottshall
2017-01-15 17:00 062033001 Utbynäs SK P04 - Lindome IBK P04 Lila 1 - 5 Mustafa Er, Amir Huseinovic Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-01-21 12:30 062033007 Partille IBS P04 Vit - Lindome IBK P04 Lila 3 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Qvisthallen
2017-01-21 14:20 062033006 Mölndals IBF P04 - Utbynäs SK P04 5 - 8 Jesper Wångblad, Linus Olsson Ekenskolan
2017-01-21 14:30 062033009 Onsala IBK P04 Gbg - IBF Älvstranden P05 10 - 2 Kaparehallen
2017-01-22 12:10 062033008 IBF Göteborg P04 Svart - IK Zenith P04 Vit 0 - 4 Oscar Carestam, Goran Kuduzovic Torpahallen
2017-03-04 17:00 062033010 IBF Backadalen P04 Blå - Floda IBK P04 1 - 4 Andreas Julin, Javed Khan Tuve Sporthall
2017-01-28 09:00 062033012 Mölndals IBF P04 - IBF Göteborg P04 Svart 7 - 9 Adem Can, Nenad Gusevac Aktiviteten A-Hall
2017-01-29 11:20 062033013 Lindome IBK P04 Lila - Onsala IBK P04 Gbg 6 - 3 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Skånhällaskolan
2017-01-29 16:30 062033014 IK Zenith P04 Vit - IBF Backadalen P04 Blå 6 - 2 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Björlanda Idrottshall
2017-01-29 16:30 062033015 IBF Älvstranden P05 - Floda IBK P04 2 - 18 Kim Nielsen, Senad Olevic Lundbystrand 3
2017-01-29 18:20 062033011 Utbynäs SK P04 - Partille IBS P04 Vit 1 - 5 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-02-05 11:20 062033019 Floda IBK P04 - Lindome IBK P04 Lila 6 - 5 Andreas Julin, Louise Nyman Alléhallen
2017-02-11 14:30 062033017 Onsala IBK P04 Gbg - Partille IBS P04 Vit 4 - 16 Kaparehallen
2017-02-12 10:10 062033016 IBF Göteborg P04 Svart - Utbynäs SK P04 8 - 4 Mattias Strid, Håkan Krafft Torpahallen
2017-02-12 11:10 062033018 IBF Backadalen P04 Blå - Mölndals IBF P04 8 - 7 Kari Kyyrä, Tomas Levin Tuve Sporthall
2017-03-25 10:00 062033020 IBF Älvstranden P05 - IK Zenith P04 Vit 1 - 17 Goran Kuduzovic, Narcis Hadziselimovic Lundbystrand 3
2017-02-25 14:10 062033024 Mölndals IBF P04 - IBF Älvstranden P05 20 - 1 Louise Nyman, Linnea Storm Aktiviteten A-Hall
2017-02-25 17:20 062033023 Partille IBS P04 Vit - Floda IBK P04 10 - 3 Håkan Krafft, Nora Woodrow Qvisthallen
2017-02-25 17:30 062033025 Lindome IBK P04 Lila - IK Zenith P04 Vit 5 - 3 Narcis Hadziselimovic, Goran Kuduzovic Skånhällaskolan
2017-02-26 10:10 062033022 IBF Göteborg P04 Svart - IBF Backadalen P04 Blå 3 - 8 Louise Nyman, Linnea Storm Torpahallen
2017-02-26 16:40 062033021 Utbynäs SK P04 - Onsala IBK P04 Gbg 9 - 4 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2017-03-04 11:10 062033030 Lindome IBK P04 Lila - Mölndals IBF P04 8 - 1 Dejan Cesto, Adnan Mehmedagic Ekenskolan
2017-03-05 09:00 062033029 IK Zenith P04 Vit - Partille IBS P04 Vit 4 - 9 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2017-03-05 11:00 062033028 IBF Älvstranden P05 - IBF Göteborg P04 Svart 1 - 12 Tomas Levin, Håkan Krafft Lundbystrand 3
2017-03-05 15:00 062033027 Floda IBK P04 - Onsala IBK P04 Gbg 9 - 11 Mustafa Er, Amir Huseinovic Alléhallen
2017-03-05 17:30 062033026 IBF Backadalen P04 Blå - Utbynäs SK P04 2 - 2 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Tuve Sporthall
2017-03-11 09:00 062033035 Partille IBS P04 Vit - Mölndals IBF P04 4 - 5 Oscar Carestam, Anela Hadziselimovic Qvisthallen
2017-03-11 10:30 062033033 Onsala IBK P04 Gbg - IK Zenith P04 Vit 4 - 4 Presse Idrottshall
2017-03-12 10:00 062033032 IBF Backadalen P04 Blå - IBF Älvstranden P05 6 - 9 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Tuve Sporthall
2017-03-12 11:10 062033034 IBF Göteborg P04 Svart - Lindome IBK P04 Lila 1 - 8 Rikard Mott, Linnea Storm Torpahallen
2017-03-12 16:10 062033031 Utbynäs SK P04 - Floda IBK P04 7 - 8 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Prioritet SERNEKE Arena B-Hallen
2017-03-18 10:00 062033039 Mölndals IBF P04 - Onsala IBK P04 Gbg 2 - 3 Andreas Julin, Javed Khan Aktiviteten A-Hall
2017-03-18 10:10 062033038 Lindome IBK P04 Lila - IBF Backadalen P04 Blå 6 - 2 Adem Can, William Hilmersson Almåshallen B
2017-03-18 12:10 062033037 IK Zenith P04 Vit - Floda IBK P04 1 - 7 Tomas Levin, Goran Kuduzovic Björlanda Idrottshall
2017-03-18 13:20 062033040 Partille IBS P04 Vit - IBF Göteborg P04 Svart 4 - 4 Rikard Mott, Håkan Krafft Qvisthallen
2017-03-19 11:00 062033036 IBF Älvstranden P05 - Utbynäs SK P04 10 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Lundbystrand 3
2017-02-05 14:30 062033044 IBF Backadalen P04 Blå - Partille IBS P04 Vit 4 - 5 Anton Nyberg, Adnan Mehmedagic Tuve Sporthall
2017-03-25 10:00 062033045 Onsala IBK P04 Gbg - IBF Göteborg P04 Svart 12 - 2 Presse Idrottshall
2017-03-25 15:15 062033043 Floda IBK P04 - Mölndals IBF P04 4 - 6 Håkan Krafft, Louise Nyman Alléhallen
2017-03-26 18:00 062033041 Utbynäs SK P04 - IK Zenith P04 Vit 5 - 3 Mattias Strid, Håkan Krafft Prioritet SERNEKE Arena A-Hallen
2017-04-02 10:00 062033042 IBF Älvstranden P05 - Lindome IBK P04 Lila 1 - 18 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Lundbystrand 3
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK P04 Lila 9 7 1 1 64-21 43 22
2. Partille IBS P04 Vit 9 6 2 1 67-35 32 20
3. Floda IBK P04 9 6 0 3 66-46 20 18
4. Onsala IBK P04 Gbg 9 5 1 3 59-53 6 16
5. IK Zenith P04 Vit 9 4 1 4 55-37 18 13
6. Utbynäs SK P04 9 3 1 5 41-50 -9 10
7. IBF Göteborg P04 Svart 9 3 1 5 42-55 -13 10
8. Mölndals IBF P04 9 3 0 6 57-58 -1 9
9. IBF Backadalen P04 Blå 9 2 1 6 36-50 -14 7
10. IBF Älvstranden P05 9 2 0 7 34-116 -82 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 2
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-15 12:30 062019003 Partille IBS U16 Vit - Pixbo Wallenstam IBF HJ Vit 2 - 5 Andreas Rolén, Fredrik Sävestrand Vallhamra Sportcenter
2017-01-15 17:10 062019002 Sportlife Kungälvs IBK/Marstrand IBK - Herrestads AIF HJ 4 - 4 Andreas Julin, Javed Khan Munkegärdehallen
2017-01-19 19:30 062019001 Lindome IBK HJ - Lindås IBK P01 Hjärter 3 - 5 Senad Olevic, Jesper Dammert Streteredsskolan
2017-01-21 12:00 062019004 Herrestads AIF HJ - Lindome IBK HJ 4 - 5 Mikael Molldén, John Bilén Stenab arena
2017-01-22 13:10 062019006 Partille IBS U16 Vit - Sportlife Kungälvs IBK/Marstrand IBK 6 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Vallhamra Sportcenter
2017-02-04 18:00 062019005 Pixbo Wallenstam IBF HJ Vit - Lindås IBK P01 Hjärter 4 - 6 Wessam Abdellrazek, Kim Nielsen Salming Arena
2017-01-28 08:45 062019007 Lindome IBK HJ - Pixbo Wallenstam IBF HJ Vit 2 - 3 Javed Khan, Mustafa Er Streteredsskolan
2017-01-29 11:50 062019009 Lindås IBK P01 Hjärter - Sportlife Kungälvs IBK/Marstrand IBK 10 - 5 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Salming Arena
2017-01-29 12:30 062019008 Herrestads AIF HJ - Partille IBS U16 Vit 4 - 2 Walter Wästhage, Dino Ra Stenab arena
2017-02-05 12:20 062019010 Partille IBS U16 Vit - Lindome IBK HJ 4 - 2 Dejan Cesto, Aldin Hadziselmovic Vallhamra Sportcenter
2017-02-11 18:55 062019011 Sportlife Kungälvs IBK/Marstrand IBK - Pixbo Wallenstam IBF HJ Vit 0 - 5 Patrik Jonasson, Jesper Dammert Kastellegårdshallen
2017-03-10 19:00 062019012 Lindås IBK P01 Hjärter - Herrestads AIF HJ 6 - 4 Narcis Hadziselimovic, Torbjörn Zahner Salming Arena
2017-02-24 19:00 062019013 Lindome IBK HJ - Sportlife Kungälvs IBK/Marstrand IBK 1 - 8 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Skånhällaskolan
2017-02-25 18:50 062019015 Pixbo Wallenstam IBF HJ Vit - Herrestads AIF HJ 8 - 2 Kim Nielsen, Senad Olevic Wallenstamhallen
2017-02-26 12:40 062019014 Partille IBS U16 Vit - Lindås IBK P01 Hjärter 2 - 5 Joakim Jögi, Martin Almsberg Vallhamra Sportcenter
2017-03-04 13:30 062019017 Herrestads AIF HJ - Sportlife Kungälvs IBK/Marstrand IBK 4 - 1 Sebastian Ohlsson, Susanne Andersson Stenab arena
2017-03-05 12:30 062019018 Pixbo Wallenstam IBF HJ Vit - Partille IBS U16 Vit 5 - 4 Adnan Mehmedagic, Axel Lingheimer Vallhamra Sportcenter
2017-04-01 16:00 062019016 Lindås IBK P01 Hjärter - Lindome IBK HJ 7 - 3 Roger Zahnér, Kim Nielsen Salming Arena
2017-03-11 15:30 062019019 Lindome IBK HJ - Herrestads AIF HJ 7 - 2 Andreas Rolén, Hajrudin Begic Almåshallen B
2017-03-12 12:00 062019020 Lindås IBK P01 Hjärter - Pixbo Wallenstam IBF HJ Vit 3 - 3 Mustafa Er, Mikael Ärlig Salming Arena
2017-03-12 12:45 062019021 Sportlife Kungälvs IBK/Marstrand IBK - Partille IBS U16 Vit 2 - 2 Oscar Carestam, Martin Almsberg Kastellegårdshallen
2017-03-18 12:10 062019022 Pixbo Wallenstam IBF HJ Vit - Lindome IBK HJ 2 - 3 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Wallenstamhallen
2017-03-18 17:40 062019023 Partille IBS U16 Vit - Herrestads AIF HJ 4 - 2 Fredrik Sävestrand, Pierre Eberhard Berg Qvisthallen
2017-03-19 19:15 062019024 Sportlife Kungälvs IBK/Marstrand IBK - Lindås IBK P01 Hjärter 5 - 5 Linus Olsson, Jesper Wångblad Munkegärdehallen
2017-03-25 10:10 062019026 Pixbo Wallenstam IBF HJ Vit - Sportlife Kungälvs IBK/Marstrand IBK 6 - 2 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Wallenstamhallen
2017-03-26 14:30 062019025 Lindome IBK HJ - Partille IBS U16 Vit 0 - 2 Kim Nielsen, Aldin Hadziselmovic Streteredsskolan
2017-03-26 14:45 062019027 Herrestads AIF HJ - Lindås IBK P01 Hjärter 2 - 5 Linus Söderblom, Linus Ohlsson Stenab arena
2017-04-02 11:30 062019030 Herrestads AIF HJ - Pixbo Wallenstam IBF HJ Vit 2 - 6 Susanne Andersson, John Bilén Stenab arena
2017-04-02 11:50 062019029 Lindås IBK P01 Hjärter - Partille IBS U16 Vit 3 - 3 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Salming Arena
2017-04-02 14:30 062019028 Sportlife Kungälvs IBK/Marstrand IBK - Lindome IBK HJ 4 - 2 Magnus Persson, Kim Nielsen Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås IBK P01 Hjärter 10 7 3 0 55-34 21 24
2. Pixbo Wallenstam IBF HJ Vit 10 7 1 2 47-26 21 22
3. Partille IBS U16 Vit 10 4 2 4 31-30 1 14
4. Sportlife Kungälvs IBK/ Marstrand IBK 10 2 3 5 33-45 -12 9
5. Lindome IBK HJ 10 3 0 7 28-41 -13 9
6. Herrestads AIF HJ 10 2 1 7 30-48 -18 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 3
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-12 19:30 062020001 Lindome IBK P01 Grön - Mölndals IBF Röd P00 0 - 6 Tomas Levin, Peter Bertlin Streteredsskolan
2017-01-14 15:30 062020005 Sandö IBK P00/01Gbg - Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit 3 - 6 Vallda Idrottshall
2017-01-14 15:45 062020002 IK Zenith P99-00 Vit - Stenungsunds IBK PJ 3 - 4 Jesper Axelsson, Alexander Pavlovic Björlanda Idrottshall
2017-01-14 18:40 062020003 FBC Aspen HJ Challenge Röd - FBC Lerum P01 Röd 0 - 7 Mattias Strid, Håkan Krafft Rydsbergshallen
2017-01-15 19:40 062020004 Partille IBS P01 Vit - IBF Backadalen P99/00 4 - 3 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Lexby Idrottshall
2017-01-21 17:00 062020009 Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit - FBC Aspen HJ Challenge Röd 8 - 1 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Mölnlycke Idrottshall
2017-01-21 17:00 062020010 Sandö IBK P00/01Gbg - Partille IBS P01 Vit 1 - 4 Vallda Idrottshall
2017-01-22 19:00 062020008 IBF Backadalen P99/00 - IK Zenith P99-00 Vit 5 - 3 Joakim Jögi, Jesper Dammert Tuve Sporthall
2017-01-22 20:30 062020007 FBC Lerum P01 Röd - Mölndals IBF Röd P00 6 - 3 Oliver Engström, Kevin Larsson Rydsbergshallen
2017-02-06 20:00 062020006 Stenungsunds IBK PJ - Lindome IBK P01 Grön 3 - 2 Lukas Andersson, Adam Brändén Spekerödsskolan
2017-01-28 10:10 062020013 Mölndals IBF Röd P00 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit 3 - 6 Adem Can, Nenad Gusevac Aktiviteten A-Hall
2017-01-28 17:20 062020011 Lindome IBK P01 Grön - FBC Lerum P01 Röd 4 - 6 Adem Can, Senad Olevic Streteredsskolan
2017-01-28 18:50 062020015 FBC Aspen HJ Challenge Röd - Partille IBS P01 Vit 2 - 7 Oscar Carestam, Tomas Levin Rydsbergshallen
2017-01-29 10:15 062020012 Stenungsunds IBK PJ - IBF Backadalen P99/00 1 - 6 Lukas Andersson, Adam Brändén Stenungsund Arena
2017-01-29 13:00 062020014 IK Zenith P99-00 Vit - Sandö IBK P00/01Gbg 3 - 6 Oscar Carestam, Martin Almsberg Björlanda Idrottshall
2017-02-04 17:00 062020020 FBC Aspen HJ Challenge Röd - IK Zenith P99-00 Vit 4 - 1 Mustafa Er, Amir Huseinovic Rydsbergshallen
2017-02-10 20:00 062020018 Sandö IBK P00/01Gbg - Stenungsunds IBK PJ 4 - 6 Vallda Idrottshall
2017-02-12 09:00 062020017 Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit - FBC Lerum P01 Röd 2 - 0 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Wallenstamhallen
2017-03-16 20:30 062020016 IBF Backadalen P99/00 - Lindome IBK P01 Grön 7 - 1 Håkan Krafft, Javed Khan Lundbystrand 3
2017-03-17 18:40 062020019 Partille IBS P01 Vit - Mölndals IBF Röd P00 5 - 2 Senad Olevic, Rikard Mott Vallhamra Sportcenter
2017-02-24 18:15 062020025 Mölndals IBF Röd P00 - IK Zenith P99-00 Vit 0 - 3 Adnan Mehmedagic, Axel Lingheimer Aktiviteten A-Hall
2017-02-25 18:30 062020022 IBF Backadalen P99/00 - Sandö IBK P00/01Gbg 8 - 6 Alf Björkner, Anton Nyberg Tuve Sporthall
2017-02-26 14:10 062020023 FBC Lerum P01 Röd - Partille IBS P01 Vit 4 - 5 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Rydsbergshallen
2017-02-26 18:00 062020021 Lindome IBK P01 Grön - Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit 5 - 6 Oliver Engström, Kevin Larsson Almåshallen B
2017-03-08 20:30 062020024 Stenungsunds IBK PJ - FBC Aspen HJ Challenge Röd 2 - 3 Matilda Svenblad, Walter Wästhage Stenungsund Arena
2017-03-05 11:20 062020027 Partille IBS P01 Vit - Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit 7 - 3 Adnan Mehmedagic, Axel Lingheimer Vallhamra Sportcenter
2017-03-05 11:20 062020029 IK Zenith P99-00 Vit - FBC Lerum P01 Röd 4 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2017-03-05 13:45 062020030 Mölndals IBF Röd P00 - Stenungsunds IBK PJ 5 - 0 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Aktiviteten A-Hall
2017-03-05 17:00 062020026 Sandö IBK P00/01Gbg - Lindome IBK P01 Grön 2 - 2 Vallda Idrottshall
2017-03-05 18:30 062020028 FBC Aspen HJ Challenge Röd - IBF Backadalen P99/00 3 - 5 Senad Olevic, Adnan Mehmedagic Rydsbergshallen
2017-03-11 10:50 062020033 Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit - IK Zenith P99-00 Vit 5 - 2 Adem Can, Goran Kuduzovic Wallenstamhallen
2017-03-11 12:30 062020034 IBF Backadalen P99/00 - Mölndals IBF Röd P00 5 - 2 Nenad Gusevac, Kim Nielsen Lundbystrand 1
2017-03-11 18:00 062020032 Sandö IBK P00/01Gbg - FBC Aspen HJ Challenge Röd 11 - 4 Vallda Idrottshall
2017-03-11 18:15 062020035 FBC Lerum P01 Röd - Stenungsunds IBK PJ 4 - 4 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Rydsbergshallen
2017-03-12 11:20 062020031 Lindome IBK P01 Grön - Partille IBS P01 Vit 2 - 8 Adnan Mehmedagic, Adem Can Almåshallen B
2017-03-18 14:30 062020038 Mölndals IBF Röd P00 - Sandö IBK P00/01Gbg 5 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Aktiviteten A-Hall
2017-03-18 14:50 062020040 FBC Lerum P01 Röd - IBF Backadalen P99/00 5 - 2 Kim Nielsen, Anton Nyberg Rydsbergshallen
2017-03-19 14:00 062020037 IK Zenith P99-00 Vit - Partille IBS P01 Vit 0 - 2 Joakim Jögi, Simon Hitzeroth Björlanda Idrottshall
2017-03-19 17:00 062020036 FBC Aspen HJ Challenge Röd - Lindome IBK P01 Grön 1 - 1 Adam Jällfält, Tomas Levin Hjällsnäshallen
2017-03-29 19:00 062020039 Stenungsunds IBK PJ - Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit 5 - 2 Johannes Svensson, Walter Wästhage Stenungsund Arena
2017-03-25 11:20 062020045 Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit - IBF Backadalen P99/00 8 - 3 Andreas Julin, Javed Khan Wallenstamhallen
2017-03-25 18:50 062020042 FBC Aspen HJ Challenge Röd - Mölndals IBF Röd P00 7 - 3 Adem Can, Tomas Levin Rydsbergshallen
2017-03-26 09:00 062020041 Lindome IBK P01 Grön - IK Zenith P99-00 Vit 3 - 2 Andreas Julin, Javed Khan Almåshallen B
2017-03-26 15:00 062020043 Partille IBS P01 Vit - Stenungsunds IBK PJ 5 - 3 Linus Olsson, Jesper Wångblad Vallhamra Sportcenter
2017-03-26 17:00 062020044 Sandö IBK P00/01Gbg - FBC Lerum P01 Röd 9 - 2 Vallda Idrottshall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Partille IBS P01 Vit 9 9 0 0 47-20 27 27
2. Pixbo Wallenstam IBF P01 Vit 9 7 0 2 46-29 17 21
3. IBF Backadalen P99/ 00 9 6 0 3 44-33 11 18
4. FBC Lerum P01 Röd 9 4 2 3 38-33 5 14
5. Sandö IBK P00/ 01Gbg 9 4 1 4 49-40 9 13
6. Stenungsunds IBK PJ 9 4 1 4 28-34 -6 13
7. FBC Aspen HJ Challenge Röd 9 3 1 5 25-45 -20 10
8. Mölndals IBF Röd P00 9 2 0 7 29-39 -10 6
9. Lindome IBK P01 Grön 9 1 2 6 20-41 -21 5
10. IK Zenith P99-00 Vit 9 1 1 7 21-33 -12 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 4
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-14 11:10 062021004 Mölndals IBF Vit P00 - Floda IBK P99/00 5 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Aktiviteten A-Hall
2017-01-14 16:30 062021001 Lindås IBK P01 Ruter - Partille IBS P01 Röd 4 - 7 Carl Flyning, Jesper Dammert Salming Arena
2017-01-15 14:30 062021002 IBF Göteborg P01 - Ale IBF P99/00 6 - 4 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Torpahallen
2017-01-15 16:45 062021005 Herrestads AIF P01 Gbg - Marstrands IBK P01 Röd 2 - 5 Mikael Molldén, Walter Wästhage Stenab arena
2017-01-15 18:30 062021003 IBF Backadalen P01 Vit - FBC Lerum P02 Tigers Svart 3 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Tuve Sporthall
2017-01-20 19:45 062021008 Floda IBK P99/00 - IBF Göteborg P01 3 - 1 Senad Olevic, Axel Lingheimer Alléhallen
2017-01-21 13:30 062021010 Herrestads AIF P01 Gbg - Mölndals IBF Vit P00 2 - 9 Mikael Molldén, John Bilén Stenab arena
2017-01-21 16:30 062021006 Ale IBF P99/00 - Lindås IBK P01 Ruter 2 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Ale Kulturrum
2017-01-22 13:55 062021009 Marstrands IBK P01 Röd - IBF Backadalen P01 Vit 1 - 4 Linnea Adielsson, Nora Woodrow Munkegärdehallen
2017-01-22 15:30 062021007 FBC Lerum P02 Tigers Svart - Partille IBS P01 Röd 3 - 2 Jesper Axelsson, Fredrik Sävestrand Hjällsnäshallen
2017-01-28 14:30 062021013 Partille IBS P01 Röd - Marstrands IBK P01 Röd 1 - 3 Mattias Strid, Håkan Krafft Qvisthallen
2017-01-28 16:50 062021012 Ale IBF P99/00 - Floda IBK P99/00 4 - 0 Joakim Jögi, Alf Björkner Ale Kulturrum
2017-01-29 14:20 062021014 IBF Göteborg P01 - Herrestads AIF P01 Gbg 7 - 3 Linnea Storm, Håkan Krafft Torpahallen
2017-01-29 18:30 062021011 Lindås IBK P01 Ruter - FBC Lerum P02 Tigers Svart 5 - 4 Lazo Cesto, Henry Tames Askims Sporthall
2017-01-29 19:00 062021015 IBF Backadalen P01 Vit - Mölndals IBF Vit P00 2 - 2 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Tuve Sporthall
2017-02-04 15:00 062021016 Floda IBK P99/00 - Lindås IBK P01 Ruter 7 - 5 Mustafa Er, Amir Huseinovic Alléhallen
2017-02-08 19:15 062021019 Mölndals IBF Vit P00 - Partille IBS P01 Röd 6 - 7 Carl Flyning, Jesper Dammert Katrinebergshallen
2017-02-12 11:30 062021018 Herrestads AIF P01 Gbg - Ale IBF P99/00 5 - 5 Linus Söderblom, Hampus Öfverström Stenab arena
2017-02-12 14:55 062021017 Marstrands IBK P01 Röd - FBC Lerum P02 Tigers Svart 9 - 4 Tomas Levin, Henry Tames Munkegärdehallen
2017-02-28 20:15 062021020 IBF Backadalen P01 Vit - IBF Göteborg P01 3 - 5 Tomas Levin, William Hilmersson Tuve Sporthall
2017-02-25 13:00 062021021 Lindås IBK P01 Ruter - Marstrands IBK P01 Röd 4 - 1 Fredrik Sävestrand, Henrik Nordström Salming Arena
2017-02-25 17:10 062021024 Ale IBF P99/00 - IBF Backadalen P01 Vit 2 - 3 Adnan Mehmedagic, Aldin Hadziselmovic Ale Kulturrum
2017-02-25 18:45 062021023 FBC Lerum P02 Tigers Svart - Mölndals IBF Vit P00 7 - 5 Mats Sällberg, Rickard Anneräng Hjällsnäshallen
2017-03-03 18:40 062021025 Partille IBS P01 Röd - IBF Göteborg P01 1 - 2 Kari Kyyrä, Tomas Levin Vallhamra Sportcenter
2017-03-23 21:00 062021022 Floda IBK P99/00 - Herrestads AIF P01 Gbg 5 - 4 Mattias Strid, Håkan Krafft Alléhallen
2017-03-04 11:10 062021027 Mölndals IBF Vit P00 - Marstrands IBK P01 Röd 2 - 1 Alf Björkner, Mikael Ärlig Aktiviteten A-Hall
2017-03-04 12:00 062021026 Herrestads AIF P01 Gbg - Lindås IBK P01 Ruter 3 - 2 Sebastian Ohlsson, Susanne Andersson Stenab arena
2017-03-04 14:20 062021030 Partille IBS P01 Röd - Ale IBF P99/00 2 - 5 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Qvisthallen
2017-03-05 11:00 062021029 IBF Göteborg P01 - FBC Lerum P02 Tigers Svart 3 - 3 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Torpahallen
2017-03-05 15:10 062021028 IBF Backadalen P01 Vit - Floda IBK P99/00 4 - 1 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Tuve Sporthall
2017-03-10 19:45 062021034 Floda IBK P99/00 - Partille IBS P01 Röd 3 - 3 Carl Flyning, Jesper Dammert Alléhallen
2017-03-12 10:45 062021032 Herrestads AIF P01 Gbg - IBF Backadalen P01 Vit 1 - 9 Walter Wästhage, Hampus Öfverström Stenab arena
2017-03-12 12:45 062021033 Marstrands IBK P01 Röd - IBF Göteborg P01 1 - 9 Oliver Engström, Kevin Larsson Munkegärdehallen
2017-03-12 14:20 062021031 Lindås IBK P01 Ruter - Mölndals IBF Vit P00 2 - 5 Mustafa Er, Amir Huseinovic Salming Arena
2017-03-12 18:00 062021035 FBC Lerum P02 Tigers Svart - Ale IBF P99/00 10 - 3 Senad Olevic, Javed Khan Hjällsnäshallen
2017-03-18 19:00 062021039 Ale IBF P99/00 - Marstrands IBK P01 Röd 0 - 0 Andreas Julin, Javed Khan Ale Kulturrum
2017-03-19 10:10 062021038 Partille IBS P01 Röd - Herrestads AIF P01 Gbg 4 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Vallhamra Sportcenter
2017-03-19 12:10 062021036 IBF Backadalen P01 Vit - Lindås IBK P01 Ruter 5 - 1 Adem Can, William Hilmersson Tuve Sporthall
2017-03-19 15:20 062021037 IBF Göteborg P01 - Mölndals IBF Vit P00 4 - 2 Mattias Strid, Håkan Krafft Torpahallen
2017-03-19 15:40 062021040 FBC Lerum P02 Tigers Svart - Floda IBK P99/00 7 - 2 Adam Jällfält, Tomas Levin Hjällsnäshallen
2017-03-24 20:30 062021043 Mölndals IBF Vit P00 - Ale IBF P99/00 3 - 4 Carl Flyning, Jesper Dammert Aktiviteten A-Hall
2017-03-25 16:30 062021041 Lindås IBK P01 Ruter - IBF Göteborg P01 7 - 5 Kim Nielsen, Wessam Abdellrazek Salming Arena
2017-03-26 09:30 062021042 IBF Backadalen P01 Vit - Partille IBS P01 Röd 6 - 5 Mattias Strid, Håkan Krafft Tuve Sporthall
2017-03-26 14:45 062021045 Marstrands IBK P01 Röd - Floda IBK P99/00 3 - 4 Adem Can, Tomas Levin Munkegärdehallen
2017-04-02 13:15 062021044 Herrestads AIF P01 Gbg - FBC Lerum P02 Tigers Svart 3 - 3 Susanne Andersson Stenab arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IBF Backadalen P01 Vit 9 6 2 1 39-21 18 20
2. IBF Göteborg P01 9 6 1 2 42-27 15 19
3. FBC Lerum P02 Tigers Svart 9 4 3 2 44-35 9 15
4. Mölndals IBF Vit P00 9 4 1 4 39-31 8 13
5. Floda IBK P99/ 00 9 4 1 4 27-36 -9 13
6. Lindås IBK P01 Ruter 9 4 0 5 35-39 -4 12
7. Ale IBF P99/ 00 9 3 2 4 29-34 -5 11
8. Marstrands IBK P01 Röd 9 3 1 5 24-30 -6 10
9. Partille IBS P01 Röd 9 2 2 5 32-36 -4 8
10. Herrestads AIF P01 Gbg 9 1 3 5 27-49 -22 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 5
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-14 16:30 062022004 Surte IS IBK P01 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 9 - 2 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Bohushallen
2017-01-14 16:50 062022005 Mölndals IBF 02 P01 - Ale IBF P01 3 - 4 Joakim Jögi, Martin Almsberg Aktiviteten A-Hall
2017-01-15 12:45 062022003 Warberg IBF P01 Gbg - Onsala IBK P00/01Gbg 10 - 2 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2017-01-15 13:20 062022002 IK Zenith P01-02 Grön - Myggenäs IBK HJ 1 - 1 Rikard Mott, Tomas Levin Björlanda Idrottshall
2017-01-15 18:00 062022001 Landvetter IBK Junior 99-01 - FBC Lerum P01 Svart 4 - 1 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Landvetter Idrottshall
2017-01-18 20:00 062022006 Myggenäs IBK HJ - Landvetter IBK Junior 99-01 6 - 6 Anna Soovik, Matilda Svenblad Häggvallsskolan
2017-01-21 16:40 062022010 Mölndals IBF 02 P01 - Surte IS IBK P01 0 - 6 Nora Woodrow, Linnea Adielsson Ekenskolan
2017-01-21 18:45 062022007 Onsala IBK P00/01Gbg - FBC Lerum P01 Svart 2 - 8 Presse Idrottshall
2017-01-21 20:10 062022008 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - IK Zenith P01-02 Grön 7 - 1 Mustafa Er, Amir Huseinovic Wallenstamhallen
2017-01-22 12:40 062022009 Ale IBF P01 - Warberg IBF P01 Gbg 5 - 12 Rikard Mott, Anela Hadziselimovic Ale Kulturrum
2017-01-29 11:00 062022013 FBC Lerum P01 Svart - Ale IBF P01 6 - 3 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Rydsbergshallen
2017-01-29 14:10 062022014 IK Zenith P01-02 Grön - Mölndals IBF 02 P01 3 - 2 Oscar Carestam, Martin Almsberg Björlanda Idrottshall
2017-01-29 17:10 062022012 Myggenäs IBK HJ - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 7 - 5 Gustaf Pettersson, Adam Brändén Häggvallsskolan
2017-01-29 17:15 062022015 Warberg IBF P01 Gbg - Surte IS IBK P01 5 - 3 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-01-29 18:30 062022011 Landvetter IBK Junior 99-01 - Onsala IBK P00/01Gbg 5 - 3 Adem Can, William Hilmersson Landvetter Idrottshall
2017-02-11 16:00 062022019 Surte IS IBK P01 - FBC Lerum P01 Svart 4 - 6 Senad Olevic, Andreas Julin Bohushallen
2017-02-11 17:40 062022017 Ale IBF P01 - Onsala IBK P00/01Gbg 5 - 3 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Ale Kulturrum
2017-02-11 18:00 062022016 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - Landvetter IBK Junior 99-01 7 - 3 Håkan Krafft, Besim Mehmedagic Mölnlycke Idrottshall
2017-03-01 18:30 062022018 Mölndals IBF 02 P01 - Myggenäs IBK HJ 4 - 2 Joakim Jögi, Simon Hitzeroth Aktiviteten A-Hall
2017-03-13 19:30 062022020 Warberg IBF P01 Gbg - IK Zenith P01-02 Grön 2 - 6 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2017-02-25 17:15 062022024 Myggenäs IBK HJ - Warberg IBF P01 Gbg 4 - 5 Markus Svensson, Walter Wästhage Häggvallsskolan
2017-02-25 20:00 062022022 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - Mölndals IBF 02 P01 5 - 5 Kim Nielsen, Senad Olevic Wallenstamhallen
2017-02-26 13:00 062022025 FBC Lerum P01 Svart - IK Zenith P01-02 Grön 4 - 2 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Rydsbergshallen
2017-02-26 17:45 062022023 Onsala IBK P00/01Gbg - Surte IS IBK P01 2 - 5 Kaparehallen
2017-02-26 18:50 062022021 Landvetter IBK Junior 99-01 - Ale IBF P01 5 - 5 Linus Olsson, Jesper Wångblad Landvetter Idrottshall
2017-03-04 10:00 062022026 Mölndals IBF 02 P01 - Landvetter IBK Junior 99-01 6 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Aktiviteten A-Hall
2017-03-04 12:30 062022028 Warberg IBF P01 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 2 - 5 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2017-03-04 13:00 062022029 IK Zenith P01-02 Grön - Onsala IBK P00/01Gbg 3 - 3 Jesper Axelsson, Robin Cederdahl Björlanda Idrottshall
2017-03-04 16:00 062022027 Surte IS IBK P01 - Ale IBF P01 7 - 4 Goran Kuduzovic, Rikard Mott Bohushallen
2017-03-04 16:40 062022030 FBC Lerum P01 Svart - Myggenäs IBK HJ 4 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Rydsbergshallen
2017-03-11 13:30 062022034 Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd - FBC Lerum P01 Svart 6 - 4 Tomas Levin, Peter Bertlin Wallenstamhallen
2017-03-11 15:00 062022035 Onsala IBK P00/01Gbg - Myggenäs IBK HJ 9 - 3 Presse Idrottshall
2017-03-11 16:30 062022033 Ale IBF P01 - IK Zenith P01-02 Grön 5 - 7 Lazo Cesto, Henry Tames Ale Kulturrum
2017-03-12 11:00 062022032 Mölndals IBF 02 P01 - Warberg IBF P01 Gbg 3 - 2 Joakim Jögi, Fredrik Sävestrand Aktiviteten A-Hall
2017-03-12 15:50 062022031 Landvetter IBK Junior 99-01 - Surte IS IBK P01 13 - 7 Kim Nielsen, Joakim Jögi Landvetter Idrottshall
2017-03-19 12:30 062022036 Warberg IBF P01 Gbg - Landvetter IBK Junior 99-01 5 - 6 Sparbanken Wictory Center, Stadaxplanen
2017-03-19 13:15 062022038 FBC Lerum P01 Svart - Mölndals IBF 02 P01 3 - 4 Nora Woodrow, Patrik Jonasson Hjällsnäshallen
2017-03-19 15:30 062022040 Onsala IBK P00/01Gbg - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 2 - 6 Kaparehallen
2017-03-19 16:00 062022039 Myggenäs IBK HJ - Ale IBF P01 6 - 1 Gustaf Pettersson, Björn Svensson Häggvallsskolan
2017-03-19 16:20 062022037 IK Zenith P01-02 Grön - Surte IS IBK P01 5 - 4 Mustafa Er, Amir Huseinovic Björlanda Idrottshall
2017-03-25 15:00 062022043 Surte IS IBK P01 - Myggenäs IBK HJ 6 - 3 Gustav Glansén, Andreas Rolén Bohushallen
2017-03-26 14:40 062022045 Ale IBF P01 - Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 5 - 0 Mustafa Er, Amir Huseinovic Ale Kulturrum
2017-03-26 15:45 062022042 Warberg IBF P01 Gbg - FBC Lerum P01 Svart 1 - 5 Sparbanken Wictory Center, Salmingplanen
2017-03-26 17:40 062022041 Landvetter IBK Junior 99-01 - IK Zenith P01-02 Grön 3 - 4 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Landvetter Idrottshall
2017-04-01 10:30 062022044 Mölndals IBF 02 P01 - Onsala IBK P00/01Gbg 5 - 3 Nenad Gusevac, Ulf Jonasson Aktiviteten A-Hall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. FBC Lerum P01 Svart 9 6 0 3 41-29 12 18
2. IK Zenith P01-02 Grön 9 5 2 2 32-31 1 17
3. Pixbo Wallenstam IBF P01 Röd 9 5 1 3 43-38 5 16
4. Mölndals IBF 02 P01 9 5 1 3 32-32 0 16
5. Surte IS IBK P01 9 5 0 4 51-40 11 15
6. Landvetter IBK Junior 99-01 9 4 2 3 49-44 5 14
7. Warberg IBF P01 Gbg 9 4 0 5 44-39 5 12
8. Ale IBF P01 9 3 1 5 37-49 -12 10
9. Myggenäs IBK HJ 9 2 2 5 35-41 -6 8
10. Onsala IBK P00/ 01Gbg 9 1 1 7 29-50 -21 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 6
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-14 16:20 062023001 FBC Lerum P02 Panthers Svart - Partille IBS P01 Svart 7 - 2 Mattias Strid, Håkan Krafft Rydsbergshallen
2017-01-15 10:20 062023004 Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd - Frölunda IBK P02 1 - 8 Mattias Strid, Håkan Krafft Mölnlycke Idrottshall
2017-01-15 10:30 062023003 Stenungsunds IBK PJ 2 Gbg - IBF Backadalen P02 4 - 3 Markus Svensson, Lukas Andersson Stenungsund Arena
2017-01-15 14:40 062023005 FBC Vinga P00/01 1 - Lindås IBK P02 GUL 4 - 1 Adem Can, Adnan Mehmedagic Hall Of Flame
2017-03-06 18:30 062023002 IK Zenith P01-03 - Kärra IBK U16 3 - 2 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Björlanda Idrottshall
2017-01-21 13:00 062023009 Lindås IBK P02 GUL - Stenungsunds IBK PJ 2 Gbg 5 - 2 Kari Kyyrä, Magnus Persson Salming Arena
2017-01-21 18:50 062023006 Kärra IBK U16 - FBC Lerum P02 Panthers Svart 8 - 3 Adam Jällfält, Christer Carlberg Kärra Sporthall
2017-01-22 11:00 062023010 FBC Vinga P00/01 1 - Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 2 - 7 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hall Of Flame
2017-01-22 15:00 062023008 Frölunda IBK P02 - IK Zenith P01-03 5 - 5 Mustafa Er, Amir Huseinovic Flatåsskolan
2017-01-22 17:50 062023007 IBF Backadalen P02 - Partille IBS P01 Svart 2 - 3 Joakim Jögi, Jesper Dammert Tuve Sporthall
2017-01-27 18:40 062023013 Partille IBS P01 Svart - Lindås IBK P02 GUL 2 - 4 Håkan Krafft, Javed Khan Vallhamra Sportcenter
2017-01-28 14:40 062023014 IK Zenith P01-03 - FBC Vinga P00/01 1 6 - 5 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Björlanda Idrottshall
2017-01-28 17:00 062023015 Stenungsunds IBK PJ 2 Gbg - Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 8 - 3 Markus Svensson, Dino Ra Kyrkenorumsskolan
2017-01-28 17:40 062023011 FBC Lerum P02 Panthers Svart - IBF Backadalen P02 3 - 3 Oscar Carestam, Tomas Levin Rydsbergshallen
2017-01-29 15:40 062023012 Kärra IBK U16 - Frölunda IBK P02 3 - 5 Javed Khan, Mustafa Er Kärra Sporthall
2017-02-04 16:25 062023017 Lindås IBK P02 GUL - IBF Backadalen P02 3 - 3 Wessam Abdellrazek, Kim Nielsen Salming Arena
2017-02-11 19:10 062023019 Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd - Partille IBS P01 Svart 3 - 6 Håkan Krafft, Besim Mehmedagic Mölnlycke Idrottshall
2017-02-22 18:45 062023016 Frölunda IBK P02 - FBC Lerum P02 Panthers Svart 2 - 4 Nora Woodrow, Linnea Adielsson Flatåsskolan
2017-02-23 20:15 062023020 Stenungsunds IBK PJ 2 Gbg - IK Zenith P01-03 8 - 5 Johannes Svensson, Susanne Andersson Kyrkenorumsskolan
2017-03-13 19:00 062023018 FBC Vinga P00/01 1 - Kärra IBK U16 6 - 6 Aldin Hadziselmovic, Tomas Levin Hall Of Flame
2017-02-25 16:30 062023025 Partille IBS P01 Svart - IK Zenith P01-03 4 - 6 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Ugglumshallen
2017-02-26 16:00 062023022 Frölunda IBK P02 - FBC Vinga P00/01 1 6 - 2 Kim Nielsen, Kim Nielsen Flatåsskolan
2017-02-26 16:30 062023021 FBC Lerum P02 Panthers Svart - Lindås IBK P02 GUL 5 - 5 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Rydsbergshallen
2017-02-26 16:30 062023023 IBF Backadalen P02 - Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 2 - 1 Louise Nyman, Linnea Storm Tuve Sporthall
2017-02-26 19:15 062023024 Kärra IBK U16 - Stenungsunds IBK PJ 2 Gbg 6 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Lillekärrshallen
2017-03-04 11:10 062023027 Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd - Lindås IBK P02 GUL 1 - 5 Fredrik Sävestrand, Robin Boqvist Wallenstamhallen
2017-03-04 17:30 062023028 Stenungsunds IBK PJ 2 Gbg - Frölunda IBK P02 5 - 2 Apilou Dragin, Bo Olsson Stenungsund Arena
2017-03-05 09:00 062023030 Partille IBS P01 Svart - Kärra IBK U16 3 - 2 Adnan Mehmedagic, Axel Lingheimer Vallhamra Sportcenter
2017-03-05 13:20 062023026 FBC Vinga P00/01 1 - FBC Lerum P02 Panthers Svart 1 - 7 Andreas Julin, Javed Khan Hall Of Flame
2017-03-05 18:15 062023029 IK Zenith P01-03 - IBF Backadalen P02 3 - 3 Mattias Strid, Håkan Krafft Björlanda Idrottshall
2017-03-12 11:20 062023031 FBC Lerum P02 Panthers Svart - Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 8 - 5 Linus Olsson, Jesper Wångblad Rydsbergshallen
2017-03-12 12:30 062023032 FBC Vinga P00/01 1 - Stenungsunds IBK PJ 2 Gbg 7 - 3 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Hall Of Flame
2017-03-12 13:10 062023033 Lindås IBK P02 GUL - IK Zenith P01-03 7 - 2 Mustafa Er, Amir Huseinovic Salming Arena
2017-03-12 13:30 062023035 IBF Backadalen P02 - Kärra IBK U16 8 - 5 Mattias Strid, Håkan Krafft Tuve Sporthall
2017-03-12 14:10 062023034 Frölunda IBK P02 - Partille IBS P01 Svart 7 - 3 Joakim Amri Nilsson, Alexander Pavlovic Flatåsskolan
2017-03-15 20:15 062023040 IBF Backadalen P02 - Frölunda IBK P02 3 - 5 Javed Khan, Ulf Jonasson Tuve Sporthall
2017-03-18 12:10 062023038 Partille IBS P01 Svart - FBC Vinga P00/01 1 4 - 5 Rikard Mott, Håkan Krafft Qvisthallen
2017-03-18 19:00 062023036 Stenungsunds IBK PJ 2 Gbg - FBC Lerum P02 Panthers Svart 5 - 4 Mathias Börtin, Walter Wästhage Stenungsund Arena
2017-03-19 15:10 062023037 IK Zenith P01-03 - Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 2 - 6 Joakim Jögi, Simon Hitzeroth Björlanda Idrottshall
2017-03-19 15:40 062023039 Kärra IBK U16 - Lindås IBK P02 GUL 3 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Kärra Sporthall
2017-03-19 20:15 062023041 FBC Lerum P02 Panthers Svart - IK Zenith P01-03 7 - 3 Ulf Jonasson, Javed Khan Rydsbergshallen
2017-03-25 12:30 062023043 Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd - Kärra IBK U16 5 - 2 Andreas Julin, Javed Khan Wallenstamhallen
2017-03-25 16:45 062023042 Stenungsunds IBK PJ 2 Gbg - Partille IBS P01 Svart 3 - 3 Walter Wästhage, Hampus Öfverström Kyrkenorumsskolan
2017-03-27 19:00 062023044 FBC Vinga P00/01 1 - IBF Backadalen P02 2 - 5 Jesper Dammert, Amir Huseinovic Hall Of Flame
2017-03-29 19:30 062023045 Lindås IBK P02 GUL - Frölunda IBK P02 6 - 5 Andreas Julin, Javed Khan Salming Arena
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindås IBK P02 GUL 9 6 2 1 40-27 13 20
2. FBC Lerum P02 Panthers Svart 9 5 2 2 48-34 14 17
3. Frölunda IBK P02 9 5 1 3 45-32 13 16
4. Stenungsunds IBK PJ 2 Gbg 9 5 1 3 39-38 1 16
5. IBF Backadalen P02 9 3 3 3 32-29 3 12
6. IK Zenith P01-03 9 3 2 4 35-47 -12 11
7. Partille IBS P01 Svart 9 3 1 5 30-39 -9 10
8. FBC Vinga P00/ 01 1 9 3 1 5 34-45 -11 10
9. Pixbo Wallenstam IBF P02 Röd 9 3 0 6 32-43 -11 9
10. Kärra IBK U16 9 2 1 6 37-38 -1 7
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 7
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-10 19:20 062024002 Lindome IBK P02 Lila - Floda IBK P01/02 3 - 1 Andreas Julin, Narcis Hadziselimovic Almåshallen B
2017-01-14 14:00 062024005 Sandö IBK P02 Gbg - IBF Backadalen P01 Röd 4 - 5 Vallda Idrottshall
2017-01-14 17:30 062024001 FBC Lerum P02 Panthers Röd - Surte IS IBK P02 1 - 5 Mattias Strid, Håkan Krafft Rydsbergshallen
2017-01-15 10:20 062024003 Ale IBF P02 Blå - IK Zenith P01-02 Vit 9 - 3 Linus Olsson, Jesper Wångblad Ale Kulturrum
2017-01-15 17:15 062024004 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - Myggenäs IBK P01 2 Gbg 4 - 4 Joakim Jögi, Martin Almsberg Kastellegårdshallen
2017-01-16 19:15 062024008 Myggenäs IBK P01 2 Gbg - Lindome IBK P02 Lila 5 - 5 Gustaf Pettersson, Lukas Andersson Häggvallsskolan
2017-01-21 13:00 062024010 Sandö IBK P02 Gbg - Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 8 - 2 Vallda Idrottshall
2017-01-22 11:00 062024006 Floda IBK P01/02 - FBC Lerum P02 Panthers Röd 6 - 2 Louise Nyman, Linnea Storm Alléhallen
2017-01-22 13:10 062024007 IK Zenith P01-02 Vit - Surte IS IBK P02 7 - 8 Adnan Mehmedagic, Anton Nyberg Björlanda Idrottshall
2017-01-22 16:40 062024009 IBF Backadalen P01 Röd - Ale IBF P02 Blå 4 - 6 Joakim Jögi, Jesper Dammert Tuve Sporthall
2017-01-27 18:30 062024014 Lindome IBK P02 Lila - Sandö IBK P02 Gbg 4 - 2 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Streteredsskolan
2017-01-28 15:40 062024015 Ale IBF P02 Blå - Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 1 - 3 Joakim Jögi, Alf Björkner Ale Kulturrum
2017-01-28 16:30 062024013 Surte IS IBK P02 - IBF Backadalen P01 Röd 5 - 2 Javed Khan, Mustafa Er Bohushallen
2017-01-29 12:10 062024012 Floda IBK P01/02 - Myggenäs IBK P01 2 Gbg 4 - 5 Javed Khan, Mustafa Er Alléhallen
2017-01-29 19:30 062024011 FBC Lerum P02 Panthers Röd - IK Zenith P01-02 Vit 4 - 11 Jesper Dammert, Senad Olevic Hjällsnäshallen
2017-02-08 19:00 062024016 Myggenäs IBK P01 2 Gbg - FBC Lerum P02 Panthers Röd 4 - 6 Lukas Andersson, Walter Wästhage Häggvallsskolan
2017-02-11 16:15 062024018 Sandö IBK P02 Gbg - Floda IBK P01/02 9 - 2 Vallda Idrottshall
2017-02-12 11:20 062024019 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - Surte IS IBK P02 3 - 3 Goran Kuduzovic, Wessam Abdellrazek Mimershus A-hallen
2017-02-20 20:15 062024017 IBF Backadalen P01 Röd - IK Zenith P01-02 Vit 5 - 2 Javed Khan, Håkan Krafft Tuve Sporthall
2017-03-17 18:40 062024020 Ale IBF P02 Blå - Lindome IBK P02 Lila 4 - 6 Tomas Levin, Amir Huseinovic Ale Kulturrum
2017-02-25 19:30 062024025 Surte IS IBK P02 - Lindome IBK P02 Lila 6 - 6 Adem Can, William Hilmersson Bohushallen
2017-02-26 11:20 062024024 Floda IBK P01/02 - Ale IBF P02 Blå 1 - 4 Adnan Mehmedagic, Axel Lingheimer Alléhallen
2017-02-26 13:30 062024022 Myggenäs IBK P01 2 Gbg - Sandö IBK P02 Gbg 8 - 13 Sebastian Ohlsson, Susanne Andersson Häggvallsskolan
2017-02-26 15:20 062024021 FBC Lerum P02 Panthers Röd - IBF Backadalen P01 Röd 3 - 5 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Rydsbergshallen
2017-02-26 15:50 062024023 IK Zenith P01-02 Vit - Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 2 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Björlanda Idrottshall
2017-03-04 12:00 062024030 Surte IS IBK P02 - Floda IBK P01/02 4 - 4 Goran Kuduzovic, Andreas Julin Bohushallen
2017-03-04 14:40 062024029 Lindome IBK P02 Lila - IK Zenith P01-02 Vit 13 - 1 Adam Jällfält, Tomas Levin Almåshallen B
2017-03-04 18:45 062024027 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - IBF Backadalen P01 Röd 5 - 1 Tomas Levin, Senad Olevic Kastellegårdshallen
2017-03-05 10:20 062024028 Ale IBF P02 Blå - Myggenäs IBK P01 2 Gbg 5 - 4 Alf Björkner, Mikael Ärlig Ale Kulturrum
2017-03-05 18:30 062024026 Sandö IBK P02 Gbg - FBC Lerum P02 Panthers Röd 9 - 0 Vallda Idrottshall
2017-03-12 12:30 062024031 FBC Lerum P02 Panthers Röd - Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 2 - 2 Linus Olsson, Jesper Wångblad Rydsbergshallen
2017-03-12 14:45 062024033 IBF Backadalen P01 Röd - Lindome IBK P02 Lila 3 - 7 Mattias Strid, Håkan Krafft Tuve Sporthall
2017-03-12 15:30 062024032 Sandö IBK P02 Gbg - Ale IBF P02 Blå 2 - 4 Vallda Idrottshall
2017-03-12 16:00 062024035 IK Zenith P01-02 Vit - Floda IBK P01/02 0 - 13 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2017-03-13 19:30 062024034 Myggenäs IBK P01 2 Gbg - Surte IS IBK P02 4 - 7 Gustaf Pettersson, Senad Olevic Häggvallsskolan
2017-03-18 14:15 062024038 Surte IS IBK P02 - Sandö IBK P02 Gbg 4 - 5 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Bohushallen
2017-03-18 15:30 062024036 Ale IBF P02 Blå - FBC Lerum P02 Panthers Röd 4 - 4 Narcis Hadziselimovic, Aldin Hadziselmovic Ale Kulturrum
2017-03-18 18:00 062024040 IK Zenith P01-02 Vit - Myggenäs IBK P01 2 Gbg 3 - 6 Carl Flyning, Jesper Dammert Björlanda Idrottshall
2017-03-19 15:10 062024039 Floda IBK P01/02 - IBF Backadalen P01 Röd 5 - 2 Aldin Hadziselmovic, Fredrik Sävestrand Alléhallen
2017-03-19 15:30 062024037 Lindome IBK P02 Lila - Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 4 - 5 Louise Nyman, Besim Mehmedagic Almåshallen B
2017-03-26 10:40 062024045 IBF Backadalen P01 Röd - Myggenäs IBK P01 2 Gbg 3 - 8 Mattias Strid, Håkan Krafft Tuve Sporthall
2017-03-26 13:30 062024042 Ale IBF P02 Blå - Surte IS IBK P02 1 - 9 Mustafa Er, Amir Huseinovic Ale Kulturrum
2017-03-26 15:30 062024044 Sandö IBK P02 Gbg - IK Zenith P01-02 Vit 10 - 2 Vallda Idrottshall
2017-03-26 19:50 062024043 Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart - Floda IBK P01/02 3 - 1 Tomas Levin, Wessam Abdellrazek Kastellegårdshallen
2017-04-02 17:00 062024041 FBC Lerum P02 Panthers Röd - Lindome IBK P02 Lila 3 - 5 Carl Flyning, Jesper Dammert Hjällsnäshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Lindome IBK P02 Lila 9 6 2 1 53-30 23 20
2. Sandö IBK P02 Gbg 9 6 0 3 62-31 31 18
3. Surte IS IBK P02 9 5 3 1 51-33 18 18
4. Sportlife Kungälvs IBK P02 Svart 9 5 3 1 32-26 6 18
5. Ale IBF P02 Blå 9 5 1 3 38-36 2 16
6. Myggenäs IBK P01 2 Gbg 9 3 2 4 48-50 -2 11
7. Floda IBK P01/ 02 9 3 1 5 37-32 5 10
8. IBF Backadalen P01 Röd 9 3 0 6 30-45 -15 9
9. FBC Lerum P02 Panthers Röd 9 1 2 6 25-51 -26 5
10. IK Zenith P01-02 Vit 9 1 0 8 31-73 -42 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 8
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-14 16:50 062025004 Ale IBF P02 Grön - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 5 - 4 Adnan Mehmedagic, Andreas Julin Ale Kulturrum
2017-01-15 13:10 062025001 Floda IBK P03 - Lindås IBK P02 RÖD 5 - 2 Senad Olevic, Kim Nielsen Alléhallen
2017-01-15 13:30 062025002 FBC Lerum P02 Tigers Röd - Dingle AIK P02 8 - 3 Kari Kyyrä, Magnus Persson Hjällsnäshallen
2017-01-15 14:30 062025005 Varla IBK P 02 Gbg - Kärra IBK P03 Röd 1 - 3 Lindälvshallen
2017-01-15 19:35 062025003 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - IK Zenith P03 Grön 5 - 5 Joakim Jögi, Martin Almsberg Kastellegårdshallen
2017-01-21 15:00 062025010 Varla IBK P 02 Gbg - Ale IBF P02 Grön 5 - 3 Lindälvshallen
2017-01-21 19:20 062025008 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart - FBC Lerum P02 Tigers Röd 1 - 5 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Mölnlycke Idrottshall
2017-01-22 13:00 062025006 Dingle AIK P02 - Floda IBK P03 2 - 3 Bo Olsson, Björn Svensson Munkedals Idrottshall
2017-01-22 14:20 062025007 IK Zenith P03 Grön - Lindås IBK P02 RÖD 3 - 5 Adnan Mehmedagic, Anton Nyberg Björlanda Idrottshall
2017-01-22 15:40 062025009 Kärra IBK P03 Röd - Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 2 - 4 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Kärra Sporthall
2017-01-27 19:45 062025015 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - Ale IBF P02 Grön 1 - 2 Linus Olsson, Jesper Wångblad Kastellegårdshallen
2017-01-28 16:45 062025014 FBC Lerum P02 Tigers Röd - Varla IBK P 02 Gbg 7 - 3 Hajrudin Begic, Besim Mehmedagic Hjällsnäshallen
2017-01-29 09:20 062025011 Floda IBK P03 - IK Zenith P03 Grön 3 - 10 Javed Khan, Mustafa Er Alléhallen
2017-01-29 11:50 062025013 Lindås IBK P02 RÖD - Kärra IBK P03 Röd 3 - 2 Adem Can, William Hilmersson Askims Sporthall
2017-01-29 16:00 062025012 Dingle AIK P02 - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 6 - 2 Sebastian Ohlsson, Hampus Öfverström Munkedals Idrottshall
2017-02-04 16:45 062025017 Kärra IBK P03 Röd - IK Zenith P03 Grön 2 - 2 Andreas Julin, Javed Khan Kärra Sporthall
2017-02-11 13:30 062025018 Varla IBK P 02 Gbg - Dingle AIK P02 2 - 7 Lindälvshallen
2017-02-12 10:10 062025020 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - FBC Lerum P02 Tigers Röd 5 - 4 Goran Kuduzovic, Wessam Abdellrazek Mimershus A-hallen
2017-02-12 13:00 062025016 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart - Floda IBK P03 2 - 4 Joakim Jögi, Mikael Ärlig Mölnlycke Idrottshall
2017-03-01 19:30 062025019 Ale IBF P02 Grön - Lindås IBK P02 RÖD 3 - 1 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Kronan Älvängen 12
2017-02-24 19:00 062025023 IK Zenith P03 Grön - Ale IBF P02 Grön 4 - 7 Aldin Hadziselmovic, Lazo Cesto Björlanda Idrottshall
2017-02-25 13:00 062025024 Dingle AIK P02 - Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 1 - 6 Anna Soovik, Martin Larsson Munkedals Idrottshall
2017-02-26 10:20 062025022 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart - Varla IBK P 02 Gbg 1 - 6 Narcis Hadziselimovic, Anela Hadziselimovic Wallenstamhallen
2017-02-26 11:50 062025025 Lindås IBK P02 RÖD - FBC Lerum P02 Tigers Röd 4 - 4 Pierre Eberhard Berg, Adnan Tongur Salming Arena
2017-02-26 14:00 062025021 Floda IBK P03 - Kärra IBK P03 Röd 2 - 2 Adnan Mehmedagic, Axel Lingheimer Alléhallen
2017-03-04 19:55 062025028 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 5 - 3 Tomas Levin, Senad Olevic Kastellegårdshallen
2017-03-05 13:30 062025029 FBC Lerum P02 Tigers Röd - IK Zenith P03 Grön 11 - 11 Torbjörn Zahner, Roger Zahnér Hjällsnäshallen
2017-03-05 14:20 062025026 Varla IBK P 02 Gbg - Floda IBK P03 1 - 2 Lindälvshallen
2017-03-05 16:20 062025027 Ale IBF P02 Grön - Kärra IBK P03 Röd 9 - 0 Wessam Abdellrazek, Kim Nielsen Kronan Älvängen
2017-03-05 16:40 062025030 Lindås IBK P02 RÖD - Dingle AIK P02 4 - 3 Mattias Strid, Håkan Krafft Askims Sporthall
2017-03-11 17:50 062025034 Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart - Lindås IBK P02 RÖD 2 - 1 Carl Flyning, Jesper Dammert Mölnlycke Idrottshall
2017-03-12 12:40 062025031 Floda IBK P03 - Ale IBF P02 Grön 5 - 5 Andreas Julin, Javed Khan Alléhallen
2017-03-12 16:30 062025032 Varla IBK P 02 Gbg - Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 3 - 2 Lindälvshallen
2017-03-12 17:10 062025035 IK Zenith P03 Grön - Dingle AIK P02 6 - 5 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2017-03-18 16:30 062025033 Kärra IBK P03 Röd - FBC Lerum P02 Tigers Röd 1 - 5 Henrik Nordström, Roger Zahnér Kärra Sporthall
2017-03-18 13:20 062025040 IK Zenith P03 Grön - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 8 - 1 Tomas Levin, Goran Kuduzovic Björlanda Idrottshall
2017-03-18 15:10 062025038 Lindås IBK P02 RÖD - Varla IBK P 02 Gbg 4 - 2 Nora Woodrow, Linnea Adielsson Salming Arena
2017-03-19 13:00 062025039 Dingle AIK P02 - Kärra IBK P03 Röd 3 - 3 Sebastian Ohlsson, Susanne Andersson Munkedals Idrottshall
2017-03-19 14:30 062025037 FBC Lerum P02 Tigers Röd - Ale IBF P02 Grön 0 - 3 Adam Jällfält, Tomas Levin Hjällsnäshallen
2017-03-19 18:15 062025036 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - Floda IBK P03 1 - 3 Robin Cederdahl, Adam Kruse Kastellegårdshallen
2017-03-21 20:00 062025044 Varla IBK P 02 Gbg - IK Zenith P03 Grön 7 - 5 Forsgläntans Idrottshall
2017-03-26 12:20 062025043 Ale IBF P02 Grön - Dingle AIK P02 7 - 0 Mustafa Er, Amir Huseinovic Ale Kulturrum
2017-03-26 12:40 062025045 Kärra IBK P03 Röd - Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 3 - 0 Alf Björkner, Mikael Ärlig Kärra Sporthall
2017-03-26 15:00 062025041 Floda IBK P03 - FBC Lerum P02 Tigers Röd 3 - 5 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Alléhallen
2017-03-26 18:40 062025042 Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange - Lindås IBK P02 RÖD 6 - 3 Tomas Levin, Wessam Abdellrazek Kastellegårdshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ale IBF P02 Grön 9 7 1 1 44-20 24 22
2. FBC Lerum P02 Tigers Röd 9 5 2 2 49-34 15 17
3. Floda IBK P03 9 5 2 2 30-30 0 17
4. Sportlife Kungälvs IBK P02 Orange 9 5 1 3 35-26 9 16
5. Lindås IBK P02 RÖD 9 4 1 4 27-30 -3 13
6. IK Zenith P03 Grön 9 3 3 3 54-46 8 12
7. Varla IBK P 02 Gbg 9 4 0 5 30-34 -4 12
8. Kärra IBK P03 Röd 9 2 3 4 18-29 -11 9
9. Dingle AIK P02 9 2 1 6 30-41 -11 7
10. Pixbo Wallenstam IBF P02 Svart 9 1 0 8 16-43 -27 3
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Vår 9
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2017-01-13 18:30 062026005 Lindome IBK P02 Grön - Landvetter IBK P03 Blå 5 - 2 Jakob Hambert, Axel Lingheimer Streteredsskolan
2017-01-15 10:30 062026002 Lindås IBK P03 Vit - Pixbo Wallenstam IBF F01 9 - 4 Pontus Ekengränd, Axel Lingheimer Salming Arena
2017-01-15 12:20 062026001 FBC Vinga P00/01 2 - Eken IBK P03 A 3 - 7 Adem Can, Adnan Mehmedagic Hall Of Flame
2017-01-15 15:40 062026004 IBF Göteborg P03 Svart - IBF Älvstranden P03 Svart 3 - 2 Ulf Jonasson, Nenad Gusevac Torpahallen
2017-01-15 15:55 062026003 Marstrands IBK P02/P03 - IK Zenith P01-02 Svart 5 - 1 Andreas Julin, Javed Khan Munkegärdehallen
2017-01-20 18:20 062026010 Lindome IBK P02 Grön - IBF Göteborg P03 Svart 3 - 8 Mustafa Er, Amir Huseinovic Streteredsskolan
2017-01-21 10:00 062026008 IBF Älvstranden P03 Svart - Lindås IBK P03 Vit 8 - 3 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Lundbystrand 3
2017-01-21 18:10 062026006 Pixbo Wallenstam IBF F01 - FBC Vinga P00/01 2 2 - 3 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Mölnlycke Idrottshall
2017-01-22 15:30 062026009 Landvetter IBK P03 Blå - Marstrands IBK P02/P03 4 - 6 Lazo Cesto, Henry Tames Landvetter Idrottshall
2017-02-27 18:30 062026007 IK Zenith P01-02 Svart - Eken IBK P03 A 8 - 1 Linus Olsson, Jesper Wångblad Björlanda Idrottshall
2017-01-27 19:30 062026015 Marstrands IBK P02/P03 - IBF Göteborg P03 Svart 9 - 2 Almir Mehmedagic, Wessam Abdellrazek Munkegärdehallen
2017-01-28 14:00 062026013 Eken IBK P03 A - Landvetter IBK P03 Blå 1 - 7 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Ekenskolan
2017-01-29 09:30 062026014 Lindås IBK P03 Vit - Lindome IBK P02 Grön 1 - 2 Adem Can, William Hilmersson Askims Sporthall
2017-01-29 11:10 062026011 FBC Vinga P00/01 2 - IK Zenith P01-02 Svart 3 - 6 Linus Olsson, Jesper Wångblad Hall Of Flame
2017-01-29 13:10 062026012 Pixbo Wallenstam IBF F01 - IBF Älvstranden P03 Svart 3 - 3 Tomas Levin, Joakim Jögi Wallenstamhallen
2017-02-02 17:55 062026017 Landvetter IBK P03 Blå - IK Zenith P01-02 Svart 9 - 4 Henrik Nordström, Javed Khan Landvetter Idrottshall
2017-02-05 13:10 062026019 IBF Göteborg P03 Svart - Eken IBK P03 A 6 - 3 Rikard Mott, Axel Lingheimer Torpahallen
2017-02-07 18:00 062026018 Lindome IBK P02 Grön - Pixbo Wallenstam IBF F01 3 - 4 Joakim Jögi, Joakim Jögi Almåshallen B
2017-02-25 15:30 062026016 IBF Älvstranden P03 Svart - FBC Vinga P00/01 2 4 - 3 Jesper Axelsson, Martin Almsberg Lundbystrand 2
2017-03-11 17:30 062026020 Marstrands IBK P02/P03 - Lindås IBK P03 Vit 3 - 6 Andreas Julin, Javed Khan Munkegärdehallen
2017-02-24 18:15 062026025 Eken IBK P03 A - Lindås IBK P03 Vit 1 - 8 Nora Woodrow, Kim Nielsen Ekenskolan
2017-02-26 09:00 062026021 FBC Vinga P00/01 2 - Landvetter IBK P03 Blå 2 - 11 Håkan Krafft, Rikard Mott Hall Of Flame
2017-02-26 09:40 062026024 Pixbo Wallenstam IBF F01 - Marstrands IBK P02/P03 3 - 7 Adem Can, William Hilmersson Mölnlycke Idrottshall
2017-02-26 15:30 062026022 IBF Älvstranden P03 Svart - Lindome IBK P02 Grön 2 - 9 Adem Can, Mats Sällberg Lundbystrand 3
2017-02-26 17:00 062026023 IK Zenith P01-02 Svart - IBF Göteborg P03 Svart 6 - 5 Kari Kyyrä, Magnus Persson Björlanda Idrottshall
2017-03-03 18:15 062026030 Eken IBK P03 A - Pixbo Wallenstam IBF F01 4 - 1 Jesper Axelsson, Henrik Lord Johansson Ekenskolan
2017-03-04 14:00 062026027 IBF Göteborg P03 Svart - Landvetter IBK P03 Blå 5 - 2 Andreas Julin, Javed Khan Torpahallen
2017-03-04 15:00 062026029 Lindås IBK P03 Vit - IK Zenith P01-02 Svart 5 - 4 Joakim Amri Nilsson, Besim Mehmedagic Salming Arena
2017-03-04 15:50 062026026 Lindome IBK P02 Grön - FBC Vinga P00/01 2 8 - 1 Adam Jällfält, Tomas Levin Almåshallen B
2017-03-05 14:55 062026028 Marstrands IBK P02/P03 - IBF Älvstranden P03 Svart 5 - 2 Alf Björkner, Adem Can Munkegärdehallen
2017-03-02 17:55 062026033 Landvetter IBK P03 Blå - Lindås IBK P03 Vit 6 - 4 Håkan Krafft, Andreas Julin Landvetter Idrottshall
2017-03-11 09:30 062026032 Lindome IBK P02 Grön - Marstrands IBK P02/P03 3 - 5 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Almåshallen B
2017-03-11 10:40 062026034 IBF Älvstranden P03 Svart - Eken IBK P03 A 6 - 6 Adnan Mehmedagic, Besim Mehmedagic Lundbystrand 3
2017-03-12 10:10 062026031 FBC Vinga P00/01 2 - IBF Göteborg P03 Svart 1 - 2 Alf Björkner, Mikael Ärlig Hall Of Flame
2017-03-12 14:50 062026035 IK Zenith P01-02 Svart - Pixbo Wallenstam IBF F01 4 - 1 Henrik Nordström, Patrik Jonasson Björlanda Idrottshall
2017-03-18 11:00 062026038 Eken IBK P03 A - Lindome IBK P02 Grön 5 - 4 Simon Hitzeroth, Henrik Nordström Ekenskolan
2017-03-18 14:00 062026037 Lindås IBK P03 Vit - IBF Göteborg P03 Svart 12 - 5 Nora Woodrow, Linnea Adielsson Salming Arena
2017-03-18 14:30 062026040 IK Zenith P01-02 Svart - IBF Älvstranden P03 Svart 5 - 6 Tomas Levin, Goran Kuduzovic Björlanda Idrottshall
2017-03-19 17:10 062026039 Pixbo Wallenstam IBF F01 - Landvetter IBK P03 Blå 2 - 7 Carl Flyning, Jesper Dammert Wallenstamhallen
2017-03-19 18:05 062026036 Marstrands IBK P02/P03 - FBC Vinga P00/01 2 5 - 2 Linus Olsson, Jesper Wångblad Munkegärdehallen
2017-03-26 08:30 062026041 FBC Vinga P00/01 2 - Lindås IBK P03 Vit 7 - 7 Rikard Mott, Nora Woodrow Hall Of Flame
2017-03-26 10:10 062026044 Lindome IBK P02 Grön - IK Zenith P01-02 Svart 5 - 1 Andreas Julin, Javed Khan Almåshallen B
2017-03-26 13:00 062026043 IBF Göteborg P03 Svart - Pixbo Wallenstam IBF F01 5 - 4 Adnan Mehmedagic, Axel Lingheimer Torpahallen
2017-03-26 14:10 062026045 Landvetter IBK P03 Blå - IBF Älvstranden P03 Svart 8 - 6 Mattias Strid, Håkan Krafft Landvetter Idrottshall
2017-04-02 13:55 062026042 Marstrands IBK P02/P03 - Eken IBK P03 A 3 - 3 Andreas Julin, Javed Khan Munkegärdehallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Marstrands IBK P02/ P03 9 7 1 1 48-26 22 22
2. Landvetter IBK P03 Blå 9 6 0 3 56-35 21 18
3. IBF Göteborg P03 Svart 9 6 0 3 41-42 -1 18
4. Lindås IBK P03 Vit 9 5 1 3 55-40 15 16
5. Lindome IBK P02 Grön 9 5 0 4 42-29 13 15
6. IK Zenith P01-02 Svart 9 4 0 5 39-40 -1 12
7. IBF Älvstranden P03 Svart 9 3 2 4 39-45 -6 11
8. Eken IBK P03 A 9 3 2 4 31-46 -15 11
9. Pixbo Wallenstam IBF F01 9 1 1 7 24-45 -21 4
10. FBC Vinga P00/ 01 2 9 1 1 7 25-52 -27 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis