Division 4 (2016/17)

Gruppspel
Herrar division 4 norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 12:00 150005001 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK (A) 4 - 4 Patrik Cullander, Bjarne Hekkelstrand Hammarbackens Sporthall
2016-09-24 12:00 150005002 Åkersberga IBF (B) - Töjnan IBK 5 - 3 Lars Samuelsson, Patrik Andersén Åkersberga Sporthall A
2016-09-25 13:15 150005003 IBK Sundby - IK Frej Täby 4 - 2 Linus Warrenstein, Roland Nester Hallonbergshallen
2016-09-25 20:15 150005004 Vällingby BK - Duvbo IK (B) 2 - 9 Peter Gustafsson Saliba, Per Sundvall Vällingbyhallen
2016-10-08 10:00 150005005 Lokomotiv Kista IBF - Nyboda IBK 9 - 13 Magnus Berg, Juha Tammerström Ärvingehallen
2016-10-01 13:00 150005007 Duvbo IK (B) - IBK Sundby 3 - 4 Magnus Westerberg, Thomas Bégat Hallonbergshallen
2016-10-01 14:00 150005008 IK Frej Täby - Åkersberga IBF (B) 8 - 8 Arne Brovig, Jan Lingemark Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-02 14:45 150005010 Sigtuna IF IBK (A) - Lokomotiv Kista IBF 8 - 6 Fredrik Nensén, Magnus Berg Prästängshallen
2016-10-02 15:00 150005006 Nyboda IBK - Vällingby BK 7 - 8 Magnus Westerberg, Christian Ljunggren Råstaparkhallen
2016-11-10 20:15 150005009 Töjnan IBK - Vallentuna IBK 5 - 7 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Arena Satelliten
2016-10-15 14:30 150005013 IBK Sundby - Nyboda IBK 10 - 4 Tony Verho, Sampo Friberg Brotorpshallen
2016-10-16 14:30 150005012 Åkersberga IBF (B) - Duvbo IK (B) 8 - 5 Per Ove Åman, Per Calmén Åkersberga Sporthall A
2016-10-16 15:00 150005015 Töjnan IBK - Sigtuna IF IBK (A) 5 - 7 Linus Warrenstein, Juha Tammerström Arena Satelliten
2016-10-16 19:00 150005011 Vallentuna IBK - IK Frej Täby 4 - 6 Jan Lingemark, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2016-10-16 20:15 150005014 Vällingby BK - Lokomotiv Kista IBF 4 - 11 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Vällingbyhallen
2016-10-22 10:00 150005016 Lokomotiv Kista IBF - IBK Sundby 4 - 5 Magnus Johansson, Johan Hillergren Ärvingehallen
2016-10-22 15:45 150005018 Duvbo IK (B) - Vallentuna IBK 7 - 5 Johan Hillergren, Magnus Johansson Hallonbergshallen
2016-10-23 11:15 150005017 Nyboda IBK - Åkersberga IBF (B) 7 - 6 Roland Nester, Christian Högberg Råstaparkhallen
2016-12-15 21:00 150005019 IK Frej Täby - Töjnan IBK 6 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Ulf Jonsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-03-12 20:30 150005020 Sigtuna IF IBK (A) - Vällingby BK 9 - 3 Wen-chung Tsai, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2016-10-29 14:15 150005023 IBK Sundby - Vällingby BK 10 - 6 Magnus Johansson, Johan Hillergren Brotorpshallen
2016-10-29 18:45 150005021 Vallentuna IBK - Nyboda IBK 6 - 13 Dennis Svensson, Magnus Berg Hammarbackens Sporthall
2016-10-30 19:30 150005022 Åkersberga IBF (B) - Lokomotiv Kista IBF 8 - 4 Fredrik Hallenberg, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-10-30 20:00 150005024 IK Frej Täby - Sigtuna IF IBK (A) 9 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-26 20:15 150005025 Töjnan IBK - Duvbo IK (B) 3 - 8 Arne Brovig, Jimmy Rittervall Arena Satelliten
2016-11-05 10:00 150005027 Lokomotiv Kista IBF - Vallentuna IBK 2 - 6 Imtiaz Karim, Mattias Nordlund Ärvingehallen
2016-11-05 10:30 150005029 Duvbo IK (B) - IK Frej Täby 6 - 4 Arne Brovig, Jan Lingemark Hallonbergshallen
2016-11-06 10:00 150005028 Nyboda IBK - Töjnan IBK 6 - 2 Magnus Johansson, Nihada Cenanovic Råstaparkhallen
2016-11-06 12:15 150005030 Sigtuna IF IBK (A) - IBK Sundby 2 - 5 Imtiaz Karim, Ken Johansson Prästängshallen
2016-11-06 20:15 150005026 Vällingby BK - Åkersberga IBF (B) 0 - 6 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Vällingbyhallen
2016-11-19 11:15 150005033 Duvbo IK (B) - Sigtuna IF IBK (A) 5 - 7 Magnus Johansson, Johan Hillergren Hallonbergshallen
2016-11-19 16:30 150005031 Vallentuna IBK - Vällingby BK 6 - 4 Karl Hurtig, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2016-11-20 14:15 150005035 Töjnan IBK - Lokomotiv Kista IBF 7 - 7 Johan Hillergren, Magnus Johansson Silverdalshallen
2016-11-20 15:00 150005032 Åkersberga IBF (B) - IBK Sundby 10 - 3 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-11-20 20:00 150005034 IK Frej Täby - Nyboda IBK 15 - 9 Fredrik Nensén, Magnus Berg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-11-26 12:30 150005037 Vällingby BK - Töjnan IBK 8 - 3 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Hässelbyhallen
2016-11-26 15:00 150005036 IBK Sundby - Vallentuna IBK 6 - 8 Imtiaz Karim, Linus Warrenstein Brotorpshallen
2016-11-27 10:00 150005039 Nyboda IBK - Duvbo IK (B) 7 - 7 Peter Eriksson, Arne Brovig Råstaparkhallen
2016-12-03 11:00 150005038 Lokomotiv Kista IBF - IK Frej Täby 4 - 4 Fredrik Berglund Sonesson, Imtiaz Karim Ärvingehallen
2016-12-04 12:30 150005040 Sigtuna IF IBK (A) - Åkersberga IBF (B) 6 - 4 Niklas Forsman, Ken Johansson Prästängshallen
2016-12-09 18:30 150005044 IK Frej Täby - Vällingby BK 9 - 2 Jan-Olov Cederholm, Daniel Eklund Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-12-10 11:45 150005043 Duvbo IK (B) - Lokomotiv Kista IBF 4 - 4 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Hallonbergshallen
2016-12-11 14:00 150005042 Nyboda IBK - Sigtuna IF IBK (A) 7 - 8 Alexander Mattsson, Mattias Nordlund Råstaparkhallen
2016-12-11 16:00 150005045 Töjnan IBK - IBK Sundby 3 - 8 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Arena Satelliten
2016-12-11 19:15 150005041 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 1 - 3 Magnus Johansson, Johan Hillergren Hammarbackens Sporthall
2016-12-17 10:00 150005047 Duvbo IK (B) - Vällingby BK 9 - 7 Magnus Westerberg, Christian Ljunggren Hallonbergshallen
2016-12-18 10:00 150005046 Nyboda IBK - Lokomotiv Kista IBF 8 - 4 Juha Tammerström, Linus Warrenstein Solnahallen
2016-12-18 13:45 150005050 Sigtuna IF IBK (A) - Vallentuna IBK 3 - 4 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Prästängshallen
2016-12-18 16:30 150005049 Töjnan IBK - Åkersberga IBF (B) 5 - 8 Johannes Ekenberg, Mattias Nordlund Arena Satelliten
2016-12-18 19:15 150005048 IK Frej Täby - IBK Sundby 2 - 8 Ken Johansson, Lars Samuelsson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-21 11:00 150005055 Lokomotiv Kista IBF - Sigtuna IF IBK (A) 5 - 3 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Ärvingehallen
2017-01-21 12:00 150005053 IBK Sundby - Duvbo IK (B) 10 - 3 Imtiaz Karim, Ken Johansson Brotorpshallen
2017-01-21 15:15 150005051 Vallentuna IBK - Töjnan IBK 12 - 1 Jan Lingemark, Simon Bernhardsson Hammarbackens Sporthall
2017-01-22 16:45 150005052 Åkersberga IBF (B) - IK Frej Täby 9 - 8 Ken Johansson, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2017-01-22 20:15 150005054 Vällingby BK - Nyboda IBK 11 - 6 Peter Gustafsson Saliba, Imtiaz Karim Vällingbyhallen
2017-02-04 12:15 150005056 Lokomotiv Kista IBF - Vällingby BK 11 - 4 Peter Gustafsson Saliba, Lars Sundlöf Ärvingehallen
2017-02-04 15:00 150005059 IK Frej Täby - Vallentuna IBK 6 - 5 Magnus Johansson, Johan Hillergren Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-02-05 10:30 150005057 Nyboda IBK - IBK Sundby 5 - 8 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Råstaparkhallen
2017-02-05 15:30 150005060 Sigtuna IF IBK (A) - Töjnan IBK 11 - 3 Michael Selg, Fabian Fahimi Prästängshallen
2017-03-11 14:30 150005058 Duvbo IK (B) - Åkersberga IBF (B) 9 - 6 Linus Warrenstein, Andreas Mattsson Hallonbergshallen
2017-02-11 11:15 150005063 IBK Sundby - Lokomotiv Kista IBF 4 - 1 Imtiaz Karim, Linus Warrenstein Brotorpshallen
2017-02-11 16:30 150005061 Vallentuna IBK - Duvbo IK (B) 9 - 9 Tobias Ekmark, Christian Högberg Hammarbackens Sporthall
2017-02-12 14:45 150005062 Åkersberga IBF (B) - Nyboda IBK 8 - 6 Casper Dahlberg, Niklas Dahlberg Åkersberga Sporthall A
2017-02-12 20:15 150005064 Vällingby BK - Sigtuna IF IBK (A) 9 - 6 Shabbir Ahmed, Mario Mallengren Vällingbyhallen
2017-02-14 20:45 150005065 Töjnan IBK - IK Frej Täby 2 - 12 Rohnny Åhman, Sadjad Nima Arena Satelliten
2017-02-25 09:00 150005069 Duvbo IK (B) - Töjnan IBK 13 - 3 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Hallonbergshallen
2017-02-25 10:00 150005067 Lokomotiv Kista IBF - Åkersberga IBF (B) 3 - 5 Fredrik Hallenberg, Peter Gustafsson Saliba Ärvingehallen
2017-02-26 09:30 150005068 Nyboda IBK - Vallentuna IBK 9 - 13 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Råstaparkhallen
2017-02-26 14:45 150005070 Sigtuna IF IBK (A) - IK Frej Täby 6 - 6 Marco Svenström, Arne Brovig Prästängshallen
2017-02-26 20:15 150005066 Vällingby BK - IBK Sundby 4 - 14 Ken Johansson, Stefano Bianque Vällingbyhallen
2017-03-04 11:00 150005073 IBK Sundby - Sigtuna IF IBK (A) 5 - 9 Kent Kastell, Stefano Bianque Brotorpshallen
2017-03-04 14:45 150005071 Vallentuna IBK - Lokomotiv Kista IBF 11 - 1 Karl Hurtig, Christian Högberg Hammarbackens Sporthall
2017-03-04 15:00 150005074 IK Frej Täby - Duvbo IK (B) 5 - 2 Niklas Forsman, Kenny Ly Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-03-05 11:45 150005072 Åkersberga IBF (B) - Vällingby BK 13 - 4 Wen-chung Tsai, Daniel Eklund Åkersberga Sporthall A
2017-03-05 14:00 150005075 Töjnan IBK - Nyboda IBK 6 - 10 Patrik Andersén, Rohnny Åhman Arena Satelliten
2017-03-18 11:00 150005076 IBK Sundby - Åkersberga IBF (B) 6 - 7 Björn Landin, Tobias Ekmark Brotorpshallen
2017-03-18 14:30 150005078 Lokomotiv Kista IBF - Töjnan IBK 9 - 1 Magnus Johansson, Aldin Imamovic Ärvingehallen
2017-03-19 10:30 150005079 Nyboda IBK - IK Frej Täby 12 - 8 Fredrik Hallenberg, Daniel Eklund Råstaparkhallen
2017-03-19 15:00 150005080 Sigtuna IF IBK (A) - Duvbo IK (B) 8 - 7 Niklas Forsman, Lars Reuterhagen Prästängshallen
2017-03-19 20:15 150005077 Vällingby BK - Vallentuna IBK 10 - 9 Robert Milerud, Imtiaz Karim Vällingbyhallen
2017-03-25 10:15 150005083 Duvbo IK (B) - Nyboda IBK 5 - 5 Linus Warrenstein, Niklas Forsman Hallonbergshallen
2017-03-25 14:15 150005084 IK Frej Täby - Lokomotiv Kista IBF 7 - 3 Per Calmén, Imtiaz Karim Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-03-25 16:45 150005082 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK (A) 2 - 7 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2017-03-26 18:30 150005081 Vallentuna IBK - IBK Sundby 6 - 3 Per Sundvall, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2017-03-28 20:30 150005085 Töjnan IBK - Vällingby BK 4 - 8 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Sollentuna sim och sporthall
2017-04-01 11:00 150005089 Lokomotiv Kista IBF - Duvbo IK (B) 7 - 2 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Ärvingehallen
2017-04-01 14:45 150005087 IBK Sundby - Töjnan IBK 4 - 3 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Brotorpshallen
2017-04-01 18:30 150005086 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 8 - 5 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Åkersberga Sporthall A
2017-04-02 14:30 150005090 Sigtuna IF IBK (A) - Nyboda IBK 6 - 7 Ken Johansson, Lars Samuelsson Prästängshallen
2017-04-02 20:15 150005088 Vällingby BK - IK Frej Täby 6 - 8 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Vällingbyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Åkersberga IBF (B) 18 13 1 4 124-90 34 40
2. IBK Sundby 18 13 0 5 117-82 35 39
3. IK Frej Täby 18 10 3 5 125-99 26 33
4. Sigtuna IF IBK (A) 18 10 2 6 114-96 18 32
5. Vallentuna IBK 18 9 2 7 121-100 21 29
6. Nyboda IBK 18 8 2 8 141-140 1 26
7. Duvbo IK (B) 18 7 4 7 113-104 9 25
8. Lokomotiv Kista IBF 18 5 3 10 95-104 -9 18
9. Vällingby BK 18 6 0 12 100-150 -50 18
10. Töjnan IBK 18 0 1 17 64-149 -85 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 västra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 10:15 150007003 IK Tomtberga - Rönninge IF 3 - 5 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Tomtbergahallen
2016-09-24 11:45 150007004 Kvarnbergsplans IBK - Älvsjö AIK IBF (B) 0 - 2 Kent Budell, Håkan Taxén Tomtbergahallen
2016-09-24 12:15 150007002 Källbrinks IBS - Salems IF (B) 7 - 5 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Skogåshallen
2016-09-24 15:30 150007005 Ekerö IK (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 4 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Mälaröhallen
2016-10-02 15:15 150007008 Rönninge IF - Källbrinks IBS 4 - 3 Aldin Imamovic, Wen-chung Tsai Skogsängshallen
2016-10-02 16:45 150007009 Salems IF (B) - IK Ängen/Sätra 3 - 6 Aldin Imamovic, Wen-chung Tsai Skogsängshallen
2016-10-02 17:30 150007007 Älvsjö AIK IBF (B) - IK Tomtberga 11 - 6 Arne Brovig, Fadi Saffo Västertorpshallen
2016-10-02 19:00 150007006 FBI Tullinge (B) - Kvarnbergsplans IBK 10 - 2 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tullingehallen
2016-10-15 12:00 150007011 IK Ängen/Sätra - Rönninge IF 4 - 3 Kari Malmros, Aarre Hietanen Skärholmshallen
2016-10-15 14:30 150007014 Kvarnbergsplans IBK - Ekerö IK (B) 5 - 5 Tobias Ekmark, Sebastian Öhman Tomtbergahallen
2016-10-15 16:00 150007013 IK Tomtberga - FBI Tullinge (B) 4 - 7 Tobias Ekmark, Sebastian Öhman Tomtbergahallen
2016-10-16 12:15 150007012 Källbrinks IBS - Älvsjö AIK IBF (B) 6 - 5 John Awabdeh, Patrik Andersén Tomtbergahallen
2016-10-22 14:15 150007018 Älvsjö AIK IBF (B) - IK Ängen/Sätra 8 - 8 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Liljeholmshallen 1
2016-10-22 16:45 150007019 Rönninge IF - Salems IF (B) 3 - 7 Magnus Berg, Daniel Mårtensson Skogsängshallen
2016-10-22 17:45 150007017 FBI Tullinge (B) - Källbrinks IBS 10 - 5 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tullingehallen
2016-12-04 11:30 150007016 Ekerö IK (B) - IK Tomtberga 13 - 3 Per Sundvall, Fredrik Landin Mälaröhallen
2016-10-29 17:00 150007023 IK Tomtberga - Kvarnbergsplans IBK 5 - 6 Magnus Westerberg, Johan Larsson Tomtbergahallen
2016-10-30 12:30 150007022 Källbrinks IBS - Ekerö IK (B) 5 - 10 Lars Reuterhagen, Linus Löfstedt Skogåshallen
2016-10-30 15:00 150007025 Salems IF (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 5 Jonas Håmark, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2016-10-31 20:10 150007021 IK Ängen/Sätra - FBI Tullinge (B) 5 - 5 Christoffer Markovski, Daniel Kölborn Skärholmshallen
2016-11-05 11:00 150007028 FBI Tullinge (B) - Salems IF (B) 3 - 11 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tullingehallen
2016-11-05 13:00 150007027 Ekerö IK (B) - IK Ängen/Sätra 6 - 2 Arne Brovig, Ken Johansson Mälaröhallen
2016-11-05 14:45 150007026 Kvarnbergsplans IBK - Källbrinks IBS 4 - 3 Sebastian Öhman, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2016-11-06 17:30 150007029 Älvsjö AIK IBF (B) - Rönninge IF 4 - 2 Christian Högberg, Roland Nester Västertorpshallen
2016-11-13 14:30 150007034 Rönninge IF - FBI Tullinge (B) 4 - 4 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Skogsängshallen
2016-11-13 16:30 150007032 Källbrinks IBS - IK Tomtberga 4 - 4 Patric Terelius, Christoffer Markovski Skogåshallen
2016-11-19 10:15 150007031 IK Ängen/Sätra - Kvarnbergsplans IBK 3 - 2 Aldin Imamovic, Daniel Eklund Skärholmshallen
2016-11-20 17:15 150007035 Salems IF (B) - Ekerö IK (B) 8 - 3 Kent Budell, Roger Zahnér Skogsängshallen
2016-11-25 19:30 150007039 FBI Tullinge (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 3 - 4 Aldin Imamovic, Aarre Hietanen Tullingehallen
2016-11-26 11:30 150007037 Kvarnbergsplans IBK - Salems IF (B) 1 - 5 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2016-11-26 13:00 150007036 IK Tomtberga - IK Ängen/Sätra 3 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tomtbergahallen
2016-11-26 16:00 150007038 Ekerö IK (B) - Rönninge IF 7 - 2 Kent Budell, Lars Sundlöf Mälaröhallen
2016-12-10 17:15 150007041 IK Ängen/Sätra - Källbrinks IBS 5 - 2 Patrik Andersén, Magnus Berg Skärholmshallen
2016-12-11 11:00 150007044 Rönninge IF - Kvarnbergsplans IBK 4 - 4 Aarre Hietanen, Jonas Holm Skogsängshallen
2016-12-11 12:30 150007045 Salems IF (B) - IK Tomtberga 6 - 7 Tobias Ekmark, Björn Landin Skogsängshallen
2016-12-11 15:45 150007043 Älvsjö AIK IBF (B) - Ekerö IK (B) 9 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Västertorpshallen
2016-12-17 12:30 150007047 Älvsjö AIK IBF (B) - Kvarnbergsplans IBK 6 - 5 Jonas Jatko, Jimmy Rittervall Liljeholmshallen 1
2016-12-17 17:30 150007046 FBI Tullinge (B) - Ekerö IK (B) 3 - 10 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tullingehallen
2016-12-18 13:00 150007049 Salems IF (B) - Källbrinks IBS 9 - 2 Jonas Jatko, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2016-12-18 14:30 150007048 Rönninge IF - IK Tomtberga 12 - 9 Jonas Jatko, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2017-01-21 10:15 150007051 IK Ängen/Sätra - Salems IF (B) 4 - 4 Marko Maikkunen, Aldin Imamovic Skärholmshallen
2017-01-22 10:45 150007053 IK Tomtberga - Älvsjö AIK IBF (B) 1 - 6 Kent Budell, Daniel Mårtensson Tomtbergahallen
2017-01-22 15:45 150007052 Källbrinks IBS - Rönninge IF 6 - 4 Hampus Fändrik, Peter Larsson Skogåshallen
2017-01-22 17:15 150007054 Kvarnbergsplans IBK - FBI Tullinge (B) 7 - 6 Peter Larsson, Hampus Fändrik Skogåshallen
2017-02-04 14:15 150007056 Ekerö IK (B) - Kvarnbergsplans IBK 10 - 4 Patrik Andersén, Fredrik Hallenberg Mälaröhallen
2017-02-04 14:15 150007059 Rönninge IF - IK Ängen/Sätra 4 - 3 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Skogsängshallen
2017-02-04 17:45 150007057 FBI Tullinge (B) - IK Tomtberga 8 - 3 Johan Larsson, Patrik Andersén Tullingehallen
2017-02-05 13:15 150007058 Älvsjö AIK IBF (B) - Källbrinks IBS 7 - 1 Hampus Fändrik, Peter Larsson Västertorpshallen
2017-02-11 13:15 150007061 IK Ängen/Sätra - Älvsjö AIK IBF (B) 4 - 8 Mattias Nordlund, Kent Budell Skärholmshallen
2017-02-12 11:00 150007062 Källbrinks IBS - FBI Tullinge (B) 3 - 9 Kent Kastell, Kent Budell Skogåshallen
2017-02-12 11:30 150007063 IK Tomtberga - Ekerö IK (B) 3 - 9 Wen-chung Tsai, John Awabdeh Tomtbergahallen
2017-02-12 14:45 150007065 Salems IF (B) - Rönninge IF 7 - 3 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Skogsängshallen
2017-02-25 12:00 150007068 FBI Tullinge (B) - IK Ängen/Sätra 10 - 6 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Tullingehallen
2017-02-25 14:15 150007067 Ekerö IK (B) - Källbrinks IBS 15 - 0 Magnus Johansson, Johan Hillergren Mälaröhallen
2017-02-26 11:00 150007066 Kvarnbergsplans IBK - IK Tomtberga 3 - 6 Daniel Eklund, Kent Kastell Tomtbergahallen
2017-02-26 16:30 150007069 Älvsjö AIK IBF (B) - Salems IF (B) 5 - 3 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Västertorpshallen
2017-03-05 12:30 150007072 Källbrinks IBS - Kvarnbergsplans IBK 4 - 2 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Skogåshallen
2017-03-06 20:10 150007071 IK Ängen/Sätra - Ekerö IK (B) 4 - 6 John Awabdeh, Aldin Imamovic Skärholmshallen
2017-03-12 12:30 150007074 Rönninge IF - Älvsjö AIK IBF (B) 5 - 5 Tobias Ekmark, Björn Landin Skogsängshallen
2017-03-12 14:00 150007075 Salems IF (B) - FBI Tullinge (B) 3 - 6 Björn Landin, Tobias Ekmark Skogsängshallen
2017-03-18 14:45 150007076 IK Tomtberga - Källbrinks IBS 5 - 1 Anders Westerberg, Johan Jäderlund Skogåshallen
2017-03-18 16:00 150007078 Ekerö IK (B) - Salems IF (B) 12 - 4 Linus Warrenstein, Daniel Eklund Mälaröhallen
2017-03-18 18:00 150007079 FBI Tullinge (B) - Rönninge IF 5 - 7 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Tullingehallen
2017-03-19 10:45 150007077 Kvarnbergsplans IBK - IK Ängen/Sätra 4 - 6 Rasmus Jansson, Kent Kastell Tomtbergahallen
2017-03-25 10:00 150007081 IK Ängen/Sätra - IK Tomtberga 3 - 1 Marko Maikkunen, Roger Zahnér Skärholmshallen
2017-03-25 15:00 150007083 Älvsjö AIK IBF (B) - FBI Tullinge (B) 8 - 6 Johan Hessing, Karl-Johan Leijon Sätrahallen
2017-03-26 11:00 150007085 Salems IF (B) - Kvarnbergsplans IBK 5 - 4 Marko Maikkunen, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2017-03-26 12:30 150007084 Rönninge IF - Ekerö IK (B) 3 - 5 Marko Maikkunen, Jouni Kekkonen Skogsängshallen
2017-04-01 11:15 150007088 Kvarnbergsplans IBK - Rönninge IF 4 - 4 Fredrik Hallenberg, John Awabdeh Tomtbergahallen
2017-04-01 14:15 150007086 Källbrinks IBS - IK Ängen/Sätra 3 - 5 Fredrik Berglund Sonesson, Leif Karlsson Skogåshallen
2017-04-01 14:15 150007087 IK Tomtberga - Salems IF (B) 6 - 10 John Awabdeh, Fredrik Hallenberg Tomtbergahallen
2017-04-01 15:00 150007089 Ekerö IK (B) - Älvsjö AIK IBF (B) 9 - 3 Niklas Forsman, Stefano Bianque Mälaröhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Älvsjö AIK IBF (B) 16 12 2 2 96-68 28 38
2. Ekerö IK (B) 16 12 1 3 128-62 66 37
3. IK Ängen/ Sätra 16 8 3 5 72-72 0 27
4. FBI Tullinge (B) 16 8 2 6 99-85 14 26
5. Salems IF (B) 16 8 1 7 94-77 17 25
6. Rönninge IF 16 5 4 7 69-80 -11 19
7. Källbrinks IBS 16 4 1 11 55-103 -48 13
8. Kvarnbergsplans IBK 16 3 3 10 57-84 -27 12
9. IK Tomtberga 16 3 1 12 69-108 -39 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Herrar division 4 östra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-09-24 12:30 150004002 Värmdö IF (B) - Tyresö IBS 8 - 8 Leif Karlsson, Didrik Axen Värmdö sporthall
2016-09-24 13:30 150004004 Sthlm Rejuvenate FBC - Lokomotiv Stockholm IK WO (5 - 0) Järla Sporthall
2016-09-24 15:15 150004001 IK Wasa - IS Bar Central Nytorget 7 - 12 David Berger, Patrik Andersén Skanstullshallen
2016-09-25 13:00 150004003 Nynäshamns IBK - Huvudstadens IBK 6 - 4 Johan Larsson, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2016-10-01 15:45 150004007 Lokomotiv Stockholm IK - Nynäshamns IBK 3 - 8 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Sjöstadshallen
2016-10-01 16:45 150004010 IS Bar Central Nytorget - Tungelsta IF (A) 6 - 2 Kenny Ly, Linus Löfstedt Skanstullshallen
2016-10-02 11:45 150004009 Tyresö IBS - IK Wasa 7 - 2 Christoffer Markovski, Kari Malmros Tyresöhallen
2016-10-09 16:15 150004008 Huvudstadens IBK - Värmdö IF (B) 3 - 4 Patrik Andersén, Vilhelm Nordström Sköndalshallen
2016-10-15 16:45 150004014 Sthlm Rejuvenate FBC - Tungelsta IF (A) 5 - 7 Fredrik Berglund Sonesson, Alexander Sommensjö Ormingehallen
2016-10-16 10:00 150004015 Tyresö IBS - IS Bar Central Nytorget 6 - 6 Tony Verho, Erik Nyman Tyresöhallen
2016-10-16 15:15 150004011 IK Wasa - Huvudstadens IBK 5 - 4 Aldin Imamovic, Johan Larsson Skanstullshallen
2016-10-16 19:45 150004012 Värmdö IF (B) - Lokomotiv Stockholm IK 7 - 5 Fredrik Hallenberg, Patrik Andersén Värmdö sporthall
2016-10-22 13:45 150004016 Tungelsta IF (A) - Nynäshamns IBK 6 - 5 Martin Åkesson, Patrik Andersén Tungelsta Sporthall
2016-10-22 16:00 150004018 Lokomotiv Stockholm IK - IK Wasa 6 - 3 Sampo Friberg, Tony Verho Sjöstadshallen
2016-10-22 18:00 150004020 IS Bar Central Nytorget - Sthlm Rejuvenate FBC 5 - 3 Sebastian Öhman, Håkan Taxén Skanstullshallen
2016-10-23 14:45 150004019 Huvudstadens IBK - Tyresö IBS 3 - 4 Aldin Imamovic, Patrik Andersén Sköndalshallen
2016-10-29 14:15 150004023 Nynäshamns IBK - Sthlm Rejuvenate FBC 3 - 1 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Kvarnängshallen
2016-10-30 10:45 150004025 Tyresö IBS - Lokomotiv Stockholm IK 5 - 5 Anders Westerberg, Tobias Ekmark Tyresöhallen
2016-10-30 14:00 150004022 Värmdö IF (B) - Tungelsta IF (A) 7 - 7 Leif Karlsson, Patrik Andersén Värmdö sporthall
2016-10-30 19:45 150004024 Huvudstadens IBK - IS Bar Central Nytorget 3 - 6 Magnus Westerberg, Kari Malmros Sköndalshallen
2016-11-05 10:00 150004029 Lokomotiv Stockholm IK - Huvudstadens IBK 3 - 7 Kenny Ly, Linus Löfstedt Sjöstadshallen
2016-11-05 14:00 150004027 Tungelsta IF (A) - IK Wasa 9 - 4 Karl-Johan Leijon, David Berger Tungelsta Sporthall
2016-11-05 15:30 150004030 IS Bar Central Nytorget - Nynäshamns IBK 5 - 1 Christian Hamnström, Kent Kastell Skanstullshallen
2016-11-05 15:45 150004026 Sthlm Rejuvenate FBC - Värmdö IF (B) 3 - 8 Elis Erbing, Kari Malmros Järla Sporthall
2016-11-19 16:00 150004033 Lokomotiv Stockholm IK - IS Bar Central Nytorget 3 - 10 Björn Landin, Roland Nester Sjöstadshallen
2016-11-19 18:30 150004031 IK Wasa - Sthlm Rejuvenate FBC 8 - 5 Magnus Westerberg, Aarre Hietanen Skanstullshallen
2016-11-20 09:30 150004035 Tyresö IBS - Tungelsta IF (A) 5 - 6 Tony Verho, Daniel Eklund Tyresöhallen
2017-01-15 18:00 150004032 Värmdö IF (B) - Nynäshamns IBK 3 - 3 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2016-11-26 13:30 150004038 Tungelsta IF (A) - Huvudstadens IBK 5 - 4 Fredrik Hallenberg, Fredrik Landin Tungelsta Sporthall
2016-11-26 17:30 150004040 IS Bar Central Nytorget - Värmdö IF (B) 3 - 3 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Skanstullshallen
2016-11-27 13:15 150004036 Nynäshamns IBK - IK Wasa 6 - 4 Magnus Berg, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2016-11-27 17:45 150004037 Sthlm Rejuvenate FBC - Tyresö IBS 7 - 7 Mattias Nordlund, Jimmy Rittervall Ormingehallen
2016-12-03 17:30 150004044 Huvudstadens IBK - Sthlm Rejuvenate FBC 4 - 8 Kenny Ly, Linus Löfstedt Farstahallen 3
2016-12-10 14:00 150004043 Lokomotiv Stockholm IK - Tungelsta IF (A) 7 - 10 Sebastian Öhman, Niklas Forsman Sjöstadshallen
2016-12-10 17:00 150004041 IK Wasa - Värmdö IF (B) 2 - 6 Oskar Sevefjord, Christoffer Markovski Skanstullshallen
2016-12-11 12:30 150004045 Tyresö IBS - Nynäshamns IBK 6 - 14 Aldin Imamovic, Kent Budell Tyresöhallen
2016-12-17 18:00 150004050 IS Bar Central Nytorget - IK Wasa 4 - 5 Aldin Imamovic, Lars Reuterhagen Skanstullshallen
2016-12-18 16:30 150004048 Huvudstadens IBK - Nynäshamns IBK 6 - 7 Lars Reuterhagen, Madelene Westerberg Sköndalshallen
2016-12-18 16:45 150004049 Tyresö IBS - Värmdö IF (B) 5 - 7 Arne Brovig, Wen-chung Tsai Tyresöhallen
2017-01-09 20:30 150004047 Lokomotiv Stockholm IK - Sthlm Rejuvenate FBC 5 - 5 Daniel Karlsson, David Berger Myrsjöskolan
2017-01-21 11:45 150004053 Nynäshamns IBK - Lokomotiv Stockholm IK 6 - 7 Daniel Eklund, Leif Karlsson Kvarnängshallen
2017-01-21 15:15 150004051 IK Wasa - Tyresö IBS 7 - 5 Roland Nester, Micke Roth Skanstullshallen
2017-01-22 16:45 150004052 Värmdö IF (B) - Huvudstadens IBK 8 - 8 Aldin Imamovic, Nihada Cenanovic Värmdö sporthall
2017-01-28 16:00 150004055 Tungelsta IF (A) - IS Bar Central Nytorget 1 - 5 Håkan Taxén, Johan Hessing Tungelsta Sporthall
2017-02-04 16:00 150004060 IS Bar Central Nytorget - Tyresö IBS 10 - 4 Per Sundvall, Daniel Karlsson Skanstullshallen
2017-02-04 17:30 150004058 Lokomotiv Stockholm IK - Värmdö IF (B) 3 - 9 Martin Åkesson, Shabbir Ahmed Sjöstadshallen
2017-02-05 18:30 150004059 Huvudstadens IBK - IK Wasa 6 - 3 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Sköndalshallen
2017-02-05 18:45 150004056 Tungelsta IF (A) - Sthlm Rejuvenate FBC 5 - 5 John Awabdeh, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2017-02-11 12:30 150004063 Nynäshamns IBK - Tungelsta IF (A) 6 - 4 Bjarne Hekkelstrand, Thomas Bégat Kvarnängshallen
2017-02-11 15:15 150004061 IK Wasa - Lokomotiv Stockholm IK 7 - 6 Peter Larsson, Thomas Gjutarenäfve Skanstullshallen
2017-02-11 15:45 150004064 Sthlm Rejuvenate FBC - IS Bar Central Nytorget 5 - 7 Wen-chung Tsai, Roger Zahnér Järla Sporthall
2017-02-12 16:00 150004065 Tyresö IBS - Huvudstadens IBK 7 - 7 Magnus Berg, Madelene Westerberg Tyresöhallen
2017-02-25 12:00 150004067 Tungelsta IF (A) - Värmdö IF (B) 6 - 6 Jonas Jatko, Patrik Andersén Tungelsta Sporthall
2017-02-25 12:30 150004066 Sthlm Rejuvenate FBC - Nynäshamns IBK 7 - 5 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Järla Sporthall
2017-02-25 16:00 150004069 Lokomotiv Stockholm IK - Tyresö IBS 2 - 5 Magnus Berg, Kent Kastell Sjöstadshallen
2017-02-25 19:00 150004070 IS Bar Central Nytorget - Huvudstadens IBK 4 - 4 Martin Åkesson, Niklas Forsman Skanstullshallen
2017-03-04 12:15 150004072 Värmdö IF (B) - Sthlm Rejuvenate FBC 8 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Värmdö sporthall
2017-03-04 17:00 150004071 IK Wasa - Tungelsta IF (A) 2 - 8 Roland Nester, Kari Malmros Skanstullshallen
2017-03-05 12:00 150004074 Huvudstadens IBK - Lokomotiv Stockholm IK 3 - 3 Kari Malmros, Aldin Imamovic Sköndalshallen
2017-04-02 13:30 150004073 Nynäshamns IBK - IS Bar Central Nytorget 1 - 14 Magnus Berg, Patrik Andersén Kvarnängshallen
2017-03-18 13:45 150004078 Tungelsta IF (A) - Tyresö IBS 8 - 4 Fredrik Hallenberg, William Albrecht Tungelsta Sporthall
2017-03-18 15:45 150004077 Sthlm Rejuvenate FBC - IK Wasa 7 - 5 Stefano Bianque, Lars Samuelsson Järla Sporthall
2017-03-18 17:30 150004080 IS Bar Central Nytorget - Lokomotiv Stockholm IK 11 - 4 Elis Erbing, Martin Johansson Skanstullshallen
2017-03-19 13:15 150004076 Nynäshamns IBK - Värmdö IF (B) 4 - 4 Magnus Berg, Patrik Andersén Kvarnängshallen
2017-03-25 16:45 150004081 IK Wasa - Nynäshamns IBK 0 - 6 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Skanstullshallen
2017-03-26 09:30 150004085 Tyresö IBS - Sthlm Rejuvenate FBC 6 - 3 Marco Svenström, Wen-chung Tsai Tyresöhallen
2017-03-26 16:00 150004084 Huvudstadens IBK - Tungelsta IF (A) 2 - 7 Kenny Ly, Kent Budell Sköndalshallen
2017-03-26 18:45 150004082 Värmdö IF (B) - IS Bar Central Nytorget 3 - 2 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Värmdö sporthall
2017-04-01 12:30 150004087 Nynäshamns IBK - Tyresö IBS 6 - 5 Jonas Holm, Jonas Jatko Kvarnängshallen
2017-04-01 14:15 150004089 Tungelsta IF (A) - Lokomotiv Stockholm IK 11 - 3 Aldin Imamovic, Johan Larsson Tungelsta Sporthall
2017-04-01 16:30 150004088 Sthlm Rejuvenate FBC - Huvudstadens IBK 7 - 7 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Järla Sporthall
2017-04-02 12:30 150004086 Värmdö IF (B) - IK Wasa 13 - 1 Aldin Imamovic, Christoffer Markovski Värmdö sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. IS Bar Central Nytorget 16 11 3 2 110-55 55 36
2. Värmdö IF (B) 16 9 7 0 104-66 38 34
3. Tungelsta IF (A) 16 10 3 3 102-76 26 33
4. Nynäshamns IBK 16 9 2 5 87-79 8 29
5. Tyresö IBS 16 4 5 7 89-101 -12 17
6. Sthlm Rejuvenate FBC 16 4 4 8 79-90 -11 16
7. IK Wasa 16 5 0 11 65-110 -45 15
8. Huvudstadens IBK 16 2 5 9 75-87 -12 11
9. Lokomotiv Stockholm IK 16 2 3 11 65-112 -47 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis