Pantamera Junior Division 3 (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Herrjuniorer division 3 A
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 13:30 150028004 Rotebro IS IBK (C) - Grimsta AIK 3 - 1 Fredrik Hallenberg, Lars Sundlöf Sollentuna sim och sporthall
2016-10-02 17:30 150028002 Åkersberga IBF (B) - Täby FC (D) 5 - 5 Lars Sundlöf, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-10-15 15:45 150028003 IBF Offensiv Lidingö - Arlanda IBK/Rosersberg 4 - 10 Malin Holm, Fredrik Nensén Bodals Bollhall
2016-10-29 18:30 150028005 Vaxholms IBF - Sigtuna IF IBK 3 - 9 Stefano Bianque, Lars Reuterhagen Vaxholm innebandyhallen
2016-10-09 12:30 150028008 Arlanda IBK/Rosersberg - Åkersberga IBF (B) 10 - 4 Jan Lingemark, Tony Nyberg Ekilla Sporthall
2016-10-09 15:15 150028007 Grimsta AIK - IBF Offensiv Lidingö 10 - 2 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Väsby skolan
2016-10-09 17:30 150028006 Sigtuna IF IBK - Rotebro IS IBK (C) 10 - 4 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Prästängshallen
2016-10-09 18:00 150028009 Täby FC (D) - Vallentuna IBK 3 - 13 Fredrik Hallenberg, Jan Lingemark Grindtorpshallen
2016-10-21 19:30 150028011 Vallentuna IBK - Arlanda IBK/Rosersberg 4 - 11 Niklas Forsman, Johan Hessing Hammarbackens Sporthall
2016-10-22 09:45 150028014 Rotebro IS IBK (C) - Vaxholms IBF 4 - 7 Karl Hurtig, Mario Mallengren Sollentuna sim och sporthall
2016-10-22 18:15 150028013 IBF Offensiv Lidingö - Sigtuna IF IBK 2 - 6 Per Sundvall, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2016-10-22 18:30 150028012 Åkersberga IBF (B) - Grimsta AIK 6 - 1 Christer Avasjö, Jonas Holm Åkersberga Sporthall A
2016-11-13 12:30 150028019 Arlanda IBK/Rosersberg - Täby FC (D) 26 - 3 Robert Milerud, Michael Leimer Ekilla Sporthall
2016-11-13 14:30 150028016 Vaxholms IBF - IBF Offensiv Lidingö 9 - 6 Arne Brovig, Stefano Bianque Vaxholm innebandyhallen
2016-11-13 16:15 150028018 Grimsta AIK - Vallentuna IBK 7 - 5 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Väsby skolan
2016-11-13 17:00 150028017 Sigtuna IF IBK - Åkersberga IBF (B) 11 - 9 Jonas Sandberg, Jan Lingemark Prästängshallen
2016-11-19 15:45 150028025 Täby FC (D) - Grimsta AIK 5 - 5 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Grindtorpshallen
2016-11-20 13:30 150028022 Åkersberga IBF (B) - Vaxholms IBF 14 - 2 Mario Mallengren, Patrik Andersén Åkersberga Sporthall A
2016-11-20 18:15 150028023 IBF Offensiv Lidingö - Rotebro IS IBK (C) 7 - 5 Patrik Andersén, Jonas Jatko Bodals Bollhall
2017-02-24 18:30 150028021 Vallentuna IBK - Sigtuna IF IBK 4 - 4 Lars Reuterhagen, Fredrik Hallenberg Hammarbackens Sporthall
2016-11-26 10:00 150028026 Rotebro IS IBK (C) - Åkersberga IBF (B) 3 - 10 Jacob Leijon, Erik Hellgren Sollentuna sim och sporthall
2016-11-27 17:15 150028027 Vaxholms IBF - Vallentuna IBK 3 - 4 Lars Samuelsson, Fredrik Hallenberg Vaxholm innebandyhallen
2016-11-27 19:00 150028028 Sigtuna IF IBK - Täby FC (D) 15 - 3 Mario Mallengren, Fredrik Nensén Prästängshallen
2016-11-29 18:00 150028029 Grimsta AIK - Arlanda IBK/Rosersberg 0 - 8 Jan Lingemark, Jan-Olov Cederholm Smedsgärdshallen
2016-12-02 19:30 150028031 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK (C) 6 - 4 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Hammarbackens Sporthall
2016-12-03 13:30 150028034 Arlanda IBK/Rosersberg - Sigtuna IF IBK 7 - 4 Frida Lanzaro, Jonas Backman Ekilla Sporthall
2016-12-03 14:30 150028032 Åkersberga IBF (B) - IBF Offensiv Lidingö 13 - 3 Jonas Jatko, Björn Söderström Åkersberga Sporthall A
2016-12-03 15:15 150028035 Täby FC (D) - Vaxholms IBF 10 - 10 Magnus Johansson, Johan Hillergren Grindtorpshallen
2016-12-10 12:45 150028037 Rotebro IS IBK (C) - Täby FC (D) 5 - 5 Ulf Jonsson, Jonas Edström Sollentuna sim och sporthall
2016-12-11 13:15 150028038 Vaxholms IBF - Arlanda IBK/Rosersberg 3 - 14 Per Sundvall, Lars Sundlöf Vaxholm innebandyhallen
2016-12-11 18:00 150028039 Sigtuna IF IBK - Grimsta AIK 6 - 5 Ken Johansson, Robin Wirström Prästängshallen
2016-12-11 19:30 150028036 IBF Offensiv Lidingö - Vallentuna IBK 3 - 4 Daniel Eklund, Leif Karlsson Bodals Bollhall
2016-12-16 19:30 150028041 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF (B) 8 - 0 Daniel Eklund, Per Sundvall Hammarbackens Sporthall
2016-12-17 13:00 150028043 Grimsta AIK - Vaxholms IBF 5 - 2 Magnus Johansson, Daniel Karlsson Väsby skolan
2016-12-18 11:15 150028045 Täby FC (D) - IBF Offensiv Lidingö 5 - 4 Christian Ljunggren, Ulf Jonsson Grindtorpshallen
2016-12-18 12:30 150028044 Arlanda IBK/Rosersberg - Rotebro IS IBK (C) 11 - 2 Lars Reuterhagen, Daniel Karlsson Ekilla Sporthall
2017-01-13 19:30 150028049 Täby FC (D) - Åkersberga IBF (B) 7 - 9 Ken Johansson, Per Sundvall Grindtorpshallen
2017-01-15 12:00 150028047 Grimsta AIK - Rotebro IS IBK (C) 9 - 4 Aldin Imamovic, Niklas Forsman Väsby skolan
2017-01-15 13:00 150028048 Arlanda IBK/Rosersberg - IBF Offensiv Lidingö 16 - 2 Lars Reuterhagen, Ken Johansson Ekilla Sporthall
2017-01-15 18:15 150028046 Sigtuna IF IBK - Vaxholms IBF 10 - 5 Thomas Bégat, Bjarne Hekkelstrand Prästängshallen
2017-01-20 19:30 150028051 Vallentuna IBK - Täby FC (D) 15 - 3 Ken Johansson, Micke Roth Hammarbackens Sporthall
2017-01-20 20:00 150028052 Åkersberga IBF (B) - Arlanda IBK/Rosersberg 4 - 3 Daniel Eklund, Daniel Karlsson Hackstahallen
2017-01-21 14:45 150028053 IBF Offensiv Lidingö - Grimsta AIK 3 - 6 Robin Berger, Henrik Sommerville Bodals Bollhall
2017-01-23 21:00 150028054 Rotebro IS IBK (C) - Sigtuna IF IBK 1 - 3 Arne Brovig, Jörgen Olsson Sollentuna sim och sporthall
2017-02-04 12:00 150028058 Grimsta AIK - Åkersberga IBF (B) 3 - 5 Lars Reuterhagen, Per Sundvall Väsby skolan
2017-02-05 12:30 150028059 Arlanda IBK/Rosersberg - Vallentuna IBK 15 - 4 Jouni Kekkonen, Ken Johansson Ekilla Sporthall
2017-02-05 13:30 150028056 Vaxholms IBF - Rotebro IS IBK (C) 4 - 3 Karl Hurtig, Fredrik Nensén Vaxholm innebandyhallen
2017-02-05 17:00 150028057 Sigtuna IF IBK - IBF Offensiv Lidingö 9 - 2 Michael Selg, Fabian Fahimi Prästängshallen
2017-02-11 11:30 150028061 Vallentuna IBK - Grimsta AIK 8 - 4 Karl Hurtig, Magnus Westerberg Hammarbackens Sporthall
2017-02-11 12:45 150028063 IBF Offensiv Lidingö - Vaxholms IBF 4 - 3 William Albrecht, Mats Andersson Bodals Bollhall
2017-02-12 10:30 150028062 Åkersberga IBF (B) - Sigtuna IF IBK 6 - 6 Roger Nyström, Magnus Westerberg Åkersberga Sporthall A
2017-02-12 17:15 150028065 Täby FC (D) - Arlanda IBK/Rosersberg 3 - 8 Mattias Nordlund, Kenny Ly Grindtorpshallen
2017-02-18 12:45 150028066 Rotebro IS IBK (C) - IBF Offensiv Lidingö 7 - 4 Fabian Fahimi, Jacob Leijon Sollentuna sim och sporthall
2017-02-18 16:15 150028069 Grimsta AIK - Täby FC (D) 12 - 7 Jan Lingemark, Leif Karlsson Väsby skolan
2017-02-19 14:30 150028067 Vaxholms IBF - Åkersberga IBF (B) 3 - 12 Ken Johansson, Per Sundvall Vaxholm innebandyhallen
2017-02-19 17:15 150028068 Sigtuna IF IBK - Vallentuna IBK 10 - 5 Stefano Bianque, Simon Bernhardsson Prästängshallen
2017-03-10 19:30 150028071 Vallentuna IBK - Vaxholms IBF 5 - 5 Lars Reuterhagen, Ken Johansson Hammarbackens Sporthall
2017-03-12 16:00 150028075 Täby FC (D) - Sigtuna IF IBK 7 - 16 Per Sundvall, Thomas Bégat Grindtorpshallen
2017-03-12 18:15 150028072 Åkersberga IBF (B) - Rotebro IS IBK (C) 4 - 5 Niklas Forsman, Jonas Edström Åkersberga Sporthall A
2017-04-08 17:30 150028074 Arlanda IBK/Rosersberg - Grimsta AIK 9 - 1 Jörgen Olsson, Sadjad Nima Rosershallen
2017-03-18 12:45 150028077 Rotebro IS IBK (C) - Vallentuna IBK 4 - 6 Ulf Jonsson, Linus Warrenstein Sollentuna sim och sporthall
2017-03-18 18:15 150028076 IBF Offensiv Lidingö - Åkersberga IBF (B) 5 - 2 Magnus Berg, Lars Reuterhagen Bodals Bollhall
2017-03-19 13:30 150028079 Sigtuna IF IBK - Arlanda IBK/Rosersberg 4 - 8 Lars Reuterhagen, Niklas Forsman Prästängshallen
2017-03-19 17:30 150028078 Vaxholms IBF - Täby FC (D) 6 - 6 Lars Samuelsson, Karl Hurtig Vaxholm innebandyhallen
2017-03-26 12:30 150028084 Arlanda IBK/Rosersberg - Vaxholms IBF 11 - 5 Lars Reuterhagen, Niklas Forsman Ekilla Sporthall
2017-03-26 13:15 150028083 Grimsta AIK - Sigtuna IF IBK 5 - 6 Ulf Jonsson, Magnus Westerberg Väsby skolan
2017-03-26 14:15 150028085 Täby FC (D) - Rotebro IS IBK (C) 6 - 6 Per Ove Åman, Per Calmén Grindtorpshallen
2017-03-26 17:00 150028081 Vallentuna IBK - IBF Offensiv Lidingö 6 - 6 Per Sundvall, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2017-04-06 20:30 150028087 IBF Offensiv Lidingö - Täby FC (D) 3 - 2 Fredrik Berglund Sonesson, Rasmus Jansson Bodals Bollhall
2017-04-08 13:30 150028088 Rotebro IS IBK (C) - Arlanda IBK/Rosersberg 3 - 11 Peter Gustafsson Saliba, Linus Warrenstein Sollentuna sim och sporthall
2017-04-09 11:45 150028086 Åkersberga IBF (B) - Vallentuna IBK 10 - 2 Ulf Jonsson, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2017-04-09 16:00 150028089 Vaxholms IBF - Grimsta AIK 9 - 3 Roger Nyström, Sampo Friberg Vaxholm innebandyhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Arlanda IBK/ Rosersberg 16 15 0 1 178-50 128 45
2. Sigtuna IF IBK 16 12 2 2 129-76 53 38
3. Åkersberga IBF (B) 16 9 2 5 113-77 36 29
4. Vallentuna IBK 16 8 3 5 99-92 7 27
5. Grimsta AIK 16 6 1 9 77-88 -11 19
6. Vaxholms IBF 16 4 3 9 79-120 -41 15
7. IBF Offensiv Lidingö 16 4 1 11 60-113 -53 13
8. Rotebro IS IBK (C) 16 3 2 11 63-104 -41 11
9. Täby FC (D) 16 1 6 9 80-158 -78 9
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 B
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-02 18:30 150029002 Järfälla IBK (C) - Ekerö IK (B) 4 - 4 Fredrik Dahl, Jonas Laurell Viksjö Sporthall
2016-10-16 19:30 150029003 Bro IK - Skogås/Trångsunds IBK (B) 6 - 3 Jan-Olov Cederholm, Ken Johansson Bro Sporthall
2016-11-19 15:30 150029001 AIK IBF - Töjnan IBK (A) 7 - 3 Johannes Ekenberg, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2016-10-08 16:15 150029009 Ekerö IK (B) - AIK IBF 4 - 8 Fredrik Hallenberg, Kent Budell Mälaröhallen
2016-10-09 15:00 150029010 Töjnan IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 5 Christian Hamnström, Simon Bernhardsson Arena Satelliten
2016-10-09 17:15 150029008 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Järfälla IBK (C) 6 - 4 Sampo Friberg, Johan Hessing Skogåshallen
2016-10-22 13:00 150029014 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 6 Fadi Saffo, Mats Järnmark Hagnäshallen
2016-10-22 17:00 150029015 Ekerö IK (B) - Töjnan IBK (A) 2 - 5 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Mälaröhallen
2016-10-23 18:15 150029011 AIK IBF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 8 - 6 Karl Hurtig, Patrik Andersén Ulriksdalshallen
2016-11-13 14:45 150029020 Töjnan IBK (A) - Kungsängens IF 8 - 3 Jonas Laurell, Fredrik Dahl Arena Satelliten
2016-11-13 15:00 150029019 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Ekerö IK (B) 8 - 4 Christoffer Markovski, Patric Terelius Skogåshallen
2016-11-14 20:00 150029016 Bele Barkarby IF IBF (B) - Bro IK 3 - 3 Alexander Mattsson, Andreas Mattsson Kallhälls sporthall
2016-11-20 18:15 150029022 Järfälla IBK (C) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 8 Jan Lingemark, Arne Brovig Viksjö Sporthall
2016-11-20 19:45 150029023 Bro IK - Kungsängens IF 7 - 5 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Bro Sporthall
2016-12-03 16:00 150029024 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Töjnan IBK (A) 3 - 5 Sebastian Öhman, Tony Verho Skogåshallen
2016-11-26 14:30 150029026 Kungsängens IF - Järfälla IBK (C) 4 - 7 Magnus Johansson, Torbjörn Lundin Hagnäshallen
2016-11-26 19:00 150029027 Bele Barkarby IF IBF (B) - AIK IBF 5 - 6 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Björkebyhallen
2016-11-27 17:15 150029030 Töjnan IBK (A) - Bro IK 5 - 2 Per Sundvall, Wen-chung Tsai Silverdalshallen
2016-11-30 19:40 150029032 Järfälla IBK (C) - Bro IK 2 - 6 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Herresta Sporthall
2016-12-03 14:00 150029035 Ekerö IK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 4 - 25 Peter Larsson, Hampus Fändrik Mälaröhallen
2016-12-04 16:15 150029031 AIK IBF - Kungsängens IF 6 - 2 Wen-chung Tsai, Malin Holm Ulriksdalshallen
2016-12-06 20:40 150029040 Töjnan IBK (A) - Järfälla IBK (C) 9 - 5 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Sollentuna sim och sporthall
2016-12-10 14:30 150029037 Kungsängens IF - Ekerö IK (B) 8 - 6 Lars Reuterhagen, Daniel Karlsson Hagnäshallen
2016-12-11 17:45 150029036 Bro IK - AIK IBF 5 - 6 Robert Milerud, Thomas Bégat Bro Sporthall
2016-12-11 20:30 150029038 Bele Barkarby IF IBF (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 12 - 1 Jan-Olov Cederholm, Sampo Friberg Björkebyhallen
2016-12-17 12:15 150029044 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Kungsängens IF 5 - 4 Håkan Taxén, Patrik Andersén Skogåshallen
2016-12-17 12:15 150029045 Ekerö IK (B) - Bro IK 3 - 9 Erik Nyman, Kent Budell Mälaröhallen
2016-12-18 17:00 150029041 AIK IBF - Järfälla IBK (C) 11 - 5 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Ulriksdalshallen
2017-01-13 19:00 150029049 Ekerö IK (B) - Järfälla IBK (C) 5 - 4 Jonas Jatko, Daniel Eklund Tappströms Bollhall
2017-01-15 14:00 150029048 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Bro IK 6 - 9 Jan Lingemark, Arne Brovig Skogåshallen
2017-01-15 16:30 150029050 Töjnan IBK (A) - AIK IBF 4 - 5 Mario Mallengren, Daniel Karlsson Silverdalshallen
2017-01-09 20:10 150029055 Bele Barkarby IF IBF (B) - Töjnan IBK (A) 8 - 0 Jan-Olov Cederholm, Rohnny Åhman Kallhälls sporthall
2017-01-22 15:15 150029051 AIK IBF - Ekerö IK (B) 5 - 8 Lars Sundlöf, Daniel Eklund Ulriksdalshallen
2017-01-22 16:15 150029052 Järfälla IBK (C) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 2 - 7 Fredrik Hallenberg, Stefano Bianque Viksjö Sporthall
2017-02-05 17:30 150029056 Bele Barkarby IF IBF (B) - Kungsängens IF 14 - 1 Shabbir Ahmed, Jan-Olov Cederholm Herresta Sporthall
2017-02-09 20:15 150029060 Töjnan IBK (A) - Ekerö IK (B) 6 - 3 Rohnny Åhman, Daniel Eklund Arena Satelliten
2017-02-10 20:00 150029059 Skogås/Trångsunds IBK (B) - AIK IBF 4 - 9 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Skogåshallen
2017-02-06 19:30 150029063 Bro IK - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 11 Rohnny Åhman, Jan-Olov Cederholm Hagnäshallen
2017-02-11 13:00 150029064 Kungsängens IF - Töjnan IBK (A) 4 - 1 Lars Reuterhagen, Daniel Eklund Hagnäshallen
2017-04-01 09:45 150029065 Ekerö IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 8 - 5 Johan Engvall, Mario Mallengren Mälaröhallen
2017-01-29 16:00 150029070 Töjnan IBK (A) - Skogås/Trångsunds IBK (B) 7 - 2 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Silverdalshallen
2017-02-18 13:00 150029066 Kungsängens IF - Bro IK 4 - 5 Patrik Andersén, Mats Järnmark Hagnäshallen
2017-02-19 19:00 150029067 Bele Barkarby IF IBF (B) - Järfälla IBK (C) 24 - 0 Thomas Bégat, Ken Johansson Björkebyhallen
2017-03-12 16:15 150029072 Järfälla IBK (C) - Kungsängens IF OW (0 - 5) Håkan Taxén, Ulf Jonsson Viksjö Sporthall
2017-03-12 16:30 150029073 Bro IK - Töjnan IBK (A) 11 - 5 Fredrik Nensén, Kenny Ly Bro Sporthall
2017-03-16 19:10 150029071 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF (B) 5 - 5 Bjarne Hekkelstrand, Peter Gustafsson Saliba Solnahallen
2017-03-18 14:30 150029077 Kungsängens IF - AIK IBF 2 - 7 Torbjörn Lundin, Linus Löfstedt Hagnäshallen
2017-03-19 18:15 150029076 Bro IK - Järfälla IBK (C) 11 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Bro Sporthall
2017-03-19 19:00 150029078 Bele Barkarby IF IBF (B) - Ekerö IK (B) 17 - 4 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Björkebyhallen
2017-03-25 13:45 150029084 Skogås/Trångsunds IBK (B) - Bele Barkarby IF IBF (B) 2 - 24 Ken Johansson, Jonas Håmark Skogåshallen
2017-03-25 15:15 150029085 Ekerö IK (B) - Kungsängens IF 6 - 6 Mats Andersson, Fadi Saffo Mälaröhallen
2017-03-26 12:15 150029081 AIK IBF - Bro IK 9 - 5 Mario Mallengren, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2017-03-26 14:30 150029082 Järfälla IBK (C) - Töjnan IBK (A) 3 - 8 Roger Zahnér, Mikael Lemker Viksjö Sporthall
2017-04-08 13:00 150029088 Kungsängens IF - Skogås/Trångsunds IBK (B) 9 - 4 Per Calmén, Niklas Forsman Ekhammarshallen
2017-04-09 16:30 150029086 Järfälla IBK (C) - AIK IBF 2 - 14 Mats Järnmark, Arne Brovig Viksjö Sporthall
2017-04-09 17:30 150029087 Bro IK - Ekerö IK (B) 7 - 12 Lars Reuterhagen, Per Calmén Bro Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. AIK IBF 14 12 1 1 106-60 46 37
2. Bele Barkarby IF IBF (B) 14 11 2 1 167-34 133 35
3. Bro IK 14 8 1 5 88-75 13 25
4. Töjnan IBK (A) 14 8 0 6 68-63 5 24
5. Ekerö IK (B) 14 4 2 8 73-117 -44 14
6. Kungsängens IF 14 4 1 9 59-82 -23 13
7. Skogås/ Trångsunds IBK (B) 14 4 0 10 62-111 -49 12
8. Järfälla IBK (C) 14 1 1 12 41-122 -81 4
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 C
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 12:45 150030003 Ingarö IF (B) - Högalids IF (A) 11 - 4 Jonas Håmark, Tony Verho Ingarö Sporthall
2016-10-01 16:15 150030005 Farsta IBK (C) - Sköndals IK 6 - 6 Per Sundvall, Christian Hamnström Farstahallen 3
2016-10-02 13:15 150030001 Huddinge IBS (D) - Tumba GOIF 2 - 5 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2016-10-02 20:30 150030002 FBI Tullinge (C) - Älvsjö AIK IBF (D) 2 - 3 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Tullingehallen
2016-10-28 20:30 150030004 Örby IS - Tungelsta IF (B) 6 - 7 Leif Karlsson, Stefano Bianque Högdalshallen
2016-10-08 13:15 150030010 Tumba GOIF - Farsta IBK (C) 5 - 8 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Storvretens Sporthall
2016-10-08 14:00 150030009 Älvsjö AIK IBF (D) - Huddinge IBS (D) 2 - 2 Vilhelm Nordström, Elis Erbing Sätrahallen
2016-10-08 19:30 150030008 Högalids IF (A) - FBI Tullinge (C) 7 - 6 Aldin Imamovic, Håkan Taxén Skanstullshallen
2016-10-09 13:00 150030006 Sköndals IK - Örby IS 7 - 3 Jonas Håmark, Lars Sundlöf Sköndalshallen
2016-10-15 16:00 150030007 Tungelsta IF (B) - Ingarö IF (B) 5 - 4 Johan Engvall, Mats Järnmark Tungelsta Sporthall
2016-10-21 20:30 150030014 Örby IS - Farsta IBK (C) 3 - 6 Stefano Bianque, Mats Andersson Högdalshallen
2016-10-23 12:45 150030011 Huddinge IBS (D) - Högalids IF (A) 4 - 4 Mats Andersson, Leif Karlsson Tomtbergahallen
2016-10-23 15:15 150030015 Älvsjö AIK IBF (D) - Tumba GOIF 3 - 6 Tony Verho, Christian Hamnström Liljeholmshallen 1
2016-10-23 20:00 150030012 FBI Tullinge (C) - Tungelsta IF (B) 3 - 8 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Tullingehallen
2017-02-04 16:30 150030013 Ingarö IF (B) - Sköndals IK 10 - 3 Sampo Friberg, Didrik Axen Ingarö Sporthall
2016-11-12 14:30 150030020 Tumba GOIF - Örby IS 6 - 3 Shabbir Ahmed, Johan Hessing Storvretens Sporthall
2016-11-12 15:00 150030018 Tungelsta IF (B) - Huddinge IBS (D) 11 - 4 Leif Karlsson, Johannes Ekenberg Tungelsta Sporthall
2016-11-12 15:30 150030016 Farsta IBK (C) - Ingarö IF (B) 6 - 7 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Farstahallen 1
2016-11-12 16:30 150030019 Högalids IF (A) - Älvsjö AIK IBF (D) 7 - 6 Aarre Hietanen, Aldin Imamovic Skanstullshallen
2016-11-13 14:45 150030017 Sköndals IK - FBI Tullinge (C) 4 - 3 Kent Budell, Aarre Hietanen Sköndalshallen
2016-11-19 11:45 150030025 Älvsjö AIK IBF (D) - Tungelsta IF (B) 5 - 1 Johannes Ekenberg, Anders Hillebrink Liljeholmshallen 1
2016-11-19 13:30 150030023 Ingarö IF (B) - Örby IS 9 - 1 Johan Hessing, Erik Nyman Ingarö Sporthall
2016-11-19 16:15 150030021 Huddinge IBS (D) - Sköndals IK 8 - 2 Tony Verho, Fredrik Berglund Sonesson Skogåshallen
2016-11-19 17:45 150030022 FBI Tullinge (C) - Farsta IBK (C) 5 - 3 Peter Larsson, Hampus Fändrik Tullingehallen
2017-04-03 18:45 150030024 Högalids IF (A) - Tumba GOIF 3 - 12 Robin Berger, Henrik Sommerville Liljeholmshallen 3
2016-11-25 19:45 150030027 Farsta IBK (C) - Huddinge IBS (D) 4 - 1 Daniel Karlsson, Jonas Jatko Farstahallen 3
2016-11-26 14:00 150030026 Örby IS - FBI Tullinge (C) 2 - 4 Christian Ljunggren, John Awabdeh Högdalshallen
2016-11-26 15:00 150030029 Tungelsta IF (B) - Högalids IF (A) 8 - 5 Fredrik Hallenberg, Fredrik Landin Tungelsta Sporthall
2016-11-27 12:45 150030030 Tumba GOIF - Ingarö IF (B) 6 - 4 Björn Landin, Tobias Ekmark Storvretens Sporthall
2016-11-27 15:00 150030028 Sköndals IK - Älvsjö AIK IBF (D) 6 - 7 Ola Bigestans, Robin Vall Sköndalshallen
2016-12-03 16:30 150030032 FBI Tullinge (C) - Ingarö IF (B) 2 - 7 Magnus Berg, Aarre Hietanen Tullingehallen
2016-12-03 17:00 150030033 Tungelsta IF (B) - Tumba GOIF 4 - 15 Johan Hessing, Petra Dynesius Tungelsta Sporthall
2016-12-03 18:00 150030034 Högalids IF (A) - Sköndals IK 8 - 10 Daniel Enkulla, Aldin Imamovic Skanstullshallen
2016-12-04 14:30 150030035 Älvsjö AIK IBF (D) - Farsta IBK (C) 6 - 7 Kent Budell, Martin Åkesson Västertorpshallen
2016-12-04 15:00 150030031 Huddinge IBS (D) - Örby IS 2 - 5 Kari Malmros, Aldin Imamovic Huddingehallen
2016-12-10 11:15 150030036 Ingarö IF (B) - Huddinge IBS (D) 13 - 3 Stefano Bianque, Leif Karlsson Ingarö Sporthall
2016-12-10 13:15 150030040 Tumba GOIF - FBI Tullinge (C) 7 - 1 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Storvretens Sporthall
2016-12-10 16:15 150030038 Farsta IBK (C) - Högalids IF (A) 7 - 13 Christian Hamnström, Karl-Johan Leijon Farstahallen 1
2016-12-10 17:15 150030037 Örby IS - Älvsjö AIK IBF (D) 8 - 8 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Högdalshallen
2017-03-15 18:30 150030039 Sköndals IK - Tungelsta IF (B) 1 - 3 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Sköndalshallen
2016-12-17 17:15 150030043 Tungelsta IF (B) - Farsta IBK (C) 6 - 1 Kenny Ly, Kari Malmros Tungelsta Sporthall
2016-12-18 13:30 150030042 Sköndals IK - Tumba GOIF 4 - 6 Gustav Persson, Marcus Grapne Sköndalshallen
2016-12-18 15:30 150030041 Huddinge IBS (D) - FBI Tullinge (C) 1 - 3 Jesper Wahlund, Thomas Gjutarenäfve Huddingehallen
2016-12-18 19:00 150030045 Älvsjö AIK IBF (D) - Ingarö IF (B) 1 - 5 Kenny Ly, Linus Löfstedt Västertorpshallen
2017-01-20 20:30 150030044 Högalids IF (A) - Örby IS 6 - 12 Aldin Imamovic, Lars Reuterhagen Högdalshallen
2017-01-14 10:30 150030049 Älvsjö AIK IBF (D) - FBI Tullinge (C) 3 - 5 Mats Andersson, Daniel Eklund Västertorpshallen
2017-01-15 12:15 150030050 Tumba GOIF - Huddinge IBS (D) 8 - 5 John Awabdeh, Marco Svenström Storvretens Sporthall
2017-01-15 18:30 150030048 Högalids IF (A) - Ingarö IF (B) 5 - 15 Mattias Nordlund, Christoffer Markovski Skanstullshallen
2017-03-22 18:30 150030046 Sköndals IK - Farsta IBK (C) 8 - 3 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Sköndalshallen
2017-04-01 17:00 150030047 Tungelsta IF (B) - Örby IS 7 - 2 Aldin Imamovic, Johan Larsson Tungelsta Sporthall
2017-01-18 19:30 150030051 Huddinge IBS (D) - Älvsjö AIK IBF (D) 4 - 1 Håkan Taxén, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2017-01-21 13:15 150030053 Ingarö IF (B) - Tungelsta IF (B) 7 - 4 Jimmy Rittervall, Fredrik Landin Ingarö Sporthall
2017-01-21 14:45 150030054 Örby IS - Sköndals IK 5 - 5 Joakim Levin, Gustav Levin Högdalshallen
2017-01-21 16:15 150030052 FBI Tullinge (C) - Högalids IF (A) 3 - 2 Christian Hamnström, Kent Kastell Tullingehallen
2017-01-23 20:45 150030055 Farsta IBK (C) - Tumba GOIF 3 - 10 Aldin Imamovic, Leif Karlsson Farstahallen 1
2017-02-04 13:15 150030056 Farsta IBK (C) - Örby IS 3 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Farstahallen 1
2017-02-04 14:00 150030059 Högalids IF (A) - Huddinge IBS (D) 12 - 7 Peter Larsson, Hampus Fändrik Eriksdalshallen
2017-02-05 15:30 150030057 Sköndals IK - Ingarö IF (B) 2 - 7 Robin Berger, Johan Larsson Sköndalshallen
2017-02-12 18:45 150030058 Tungelsta IF (B) - FBI Tullinge (C) 3 - 3 Magnus Berg, Daniel Karlsson Tungelsta Sporthall
2017-03-20 20:15 150030060 Tumba GOIF - Älvsjö AIK IBF (D) 12 - 4 Sadjad Nima, Jimmy Rittervall Storvretens Sporthall
2017-02-11 14:30 150030065 Älvsjö AIK IBF (D) - Högalids IF (A) 16 - 8 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Sätrahallen
2017-02-11 15:00 150030064 Örby IS - Tumba GOIF 3 - 11 Fredrik Pålsson, Johan Hessing Högdalshallen
2017-02-11 16:45 150030062 FBI Tullinge (C) - Sköndals IK 6 - 5 Stefano Bianque, Erik Nyman Tullingehallen
2017-02-11 17:15 150030063 Ingarö IF (B) - Farsta IBK (C) 7 - 3 Fredrik Hallenberg, Fredrik Landin Ingarö Sporthall
2017-02-20 19:30 150030061 Huddinge IBS (D) - Tungelsta IF (B) 3 - 6 Daniel Eklund, Daniel Kölborn Tomtbergahallen
2017-02-18 13:00 150030067 Farsta IBK (C) - FBI Tullinge (C) 1 - 11 Håkan Taxén, Kent Kastell Farstahallen 1
2017-02-18 14:45 150030066 Örby IS - Ingarö IF (B) 3 - 6 Martin Johansson, John Awabdeh Högdalshallen
2017-02-18 17:30 150030069 Tungelsta IF (B) - Älvsjö AIK IBF (D) 3 - 5 Ken Johansson, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2017-02-19 13:15 150030070 Tumba GOIF - Högalids IF (A) 7 - 4 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Storvretens Sporthall
2017-02-19 15:30 150030068 Sköndals IK - Huddinge IBS (D) 2 - 10 Johan Zahn, Fredrik Hallenberg Sköndalshallen
2017-03-11 15:00 150030073 Ingarö IF (B) - Tumba GOIF 7 - 4 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2017-03-11 16:00 150030074 Högalids IF (A) - Tungelsta IF (B) 6 - 5 Kent Kastell, Kari Malmros Skanstullshallen
2017-03-12 18:15 150030075 Älvsjö AIK IBF (D) - Sköndals IK 8 - 2 Marco Svenström, Arne Brovig Västertorpshallen
2017-03-15 19:30 150030071 Huddinge IBS (D) - Farsta IBK (C) 6 - 2 Daniel Eklund, Håkan Taxén Tomtbergahallen
2017-03-19 19:00 150030072 FBI Tullinge (C) - Örby IS 4 - 10 Sampo Friberg, Wen-chung Tsai Tullingehallen
2017-03-18 14:30 150030080 Tumba GOIF - Tungelsta IF (B) 19 - 1 Kent Budell, Marco Svenström Storvretens Sporthall
2017-03-18 17:30 150030076 Ingarö IF (B) - FBI Tullinge (C) 8 - 4 Fredrik Hallenberg, Didrik Axen Ingarö Sporthall
2017-03-19 16:15 150030077 Örby IS - Huddinge IBS (D) 2 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Högdalshallen
2017-03-19 16:30 150030079 Sköndals IK - Högalids IF (A) 4 - 3 Vilhelm Nordström, John Awabdeh Sköndalshallen
2017-04-01 14:45 150030078 Farsta IBK (C) - Älvsjö AIK IBF (D) 7 - 4 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Farstahallen 1
2017-03-25 10:15 150030083 Tungelsta IF (B) - Sköndals IK 4 - 1 Johan Engvall, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2017-03-25 18:00 150030082 FBI Tullinge (C) - Tumba GOIF 6 - 7 Johan Larsson, Marco Svenström Tullingehallen
2017-03-26 09:45 150030085 Älvsjö AIK IBF (D) - Örby IS 4 - 4 Stefano Bianque, Erik Nyman Västertorpshallen
2017-03-26 10:15 150030081 Huddinge IBS (D) - Ingarö IF (B) 4 - 10 Johan Larsson, Shabbir Ahmed Skogåshallen
2017-03-26 12:30 150030084 Högalids IF (A) - Farsta IBK (C) 10 - 7 Fredrik Hallenberg, Mattias Nordlund Liljeholmshallen 1
2017-04-07 19:30 150030086 FBI Tullinge (C) - Huddinge IBS (D) 7 - 5 Marco Svenström, Sadjad Nima Tullingehallen
2017-04-08 10:45 150030088 Örby IS - Högalids IF (A) 9 - 5 Per Sundvall, Kevin Neemé Högdalshallen
2017-04-08 11:00 150030089 Farsta IBK (C) - Tungelsta IF (B) 6 - 3 Sampo Friberg, Johan Hessing Farstahallen 3
2017-04-08 12:15 150030087 Ingarö IF (B) - Älvsjö AIK IBF (D) 8 - 7 Håkan Augustsson, Håkan Taxén Ingarö Sporthall
2017-04-09 12:15 150030090 Tumba GOIF - Sköndals IK 10 - 1 Mikael Andersson, Jonas Holm Storvretens Sporthall
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tumba GOIF 18 16 0 2 156-66 90 48
2. Ingarö IF (B) 18 16 0 2 145-67 78 48
3. Tungelsta IF (B) 18 10 1 7 89-96 -7 31
4. FBI Tullinge (C) 18 8 1 9 78-86 -8 25
5. Älvsjö AIK IBF (D) 18 6 3 9 93-97 -4 21
6. Farsta IBK (C) 18 6 1 11 83-119 -36 19
7. Högalids IF (A) 18 6 1 11 112-149 -37 19
8. Örby IS 18 5 3 10 89-104 -15 18
9. Huddinge IBS (D) 18 5 2 11 75-99 -24 17
10. Sköndals IK 18 5 2 11 73-110 -37 17
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Herrjuniorer division 3 D
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 14:15 150031001 Ingarö IF (A) - Vendelsö IK (B) 8 - 5 Jonas Håmark, Tony Verho Ingarö Sporthall
2016-10-02 18:45 150031005 Tungelsta IF (A) - Djurgårdens IF IBS 4 - 8 Tony Verho, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2016-10-16 09:00 150031002 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Farsta IBK (D) 4 - 6 Alexander Sommensjö, Patrik Andersén Skogåshallen
2016-10-09 14:00 150031007 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Huddinge IBS (E) 5 - 3 Håkan Augustsson, Wen-chung Tsai Tyresöhallen
2016-10-09 17:15 150031010 Vendelsö IK (B) - Tungelsta IF (A) 4 - 5 Kenny Ly, Linus Löfstedt Torvalla Träningshall
2016-10-29 10:15 150031009 Farsta IBK (D) - Ingarö IF (A) 3 - 9 Sampo Friberg, Arne Brovig Farstahallen 1
2016-10-21 20:00 150031013 Huddinge IBS (E) - Djurgårdens IF IBS 7 - 6 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Tomtbergahallen
2016-10-22 11:15 150031012 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 8 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Skogåshallen
2016-10-22 13:00 150031015 Farsta IBK (D) - Vendelsö IK (B) 4 - 6 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Farstahallen 1
2016-11-12 13:30 150031016 Tungelsta IF (A) - Huddinge IBS (E) 12 - 1 Leif Karlsson, Johannes Ekenberg Tungelsta Sporthall
2016-11-12 18:45 150031017 Djurgårdens IF IBS - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 1 Vilhelm Nordström, Niklas Forsman Engelbrektshallen
2016-11-13 18:30 150031018 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Ingarö IF (A) 7 - 6 Tony Verho, Håkan Taxén Tyresöhallen
2016-11-19 11:45 150031022 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Tungelsta IF (A) 4 - 10 Håkan Taxén, Fredrik Berglund Sonesson Skogåshallen
2016-11-19 12:00 150031021 Ingarö IF (A) - Djurgårdens IF IBS 4 - 7 Erik Nyman, Johan Hessing Ingarö Sporthall
2016-11-19 12:45 150031025 Farsta IBK (D) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 5 - 7 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Farstahallen 1
2016-11-26 17:00 150031030 Vendelsö IK (B) - Huddinge IBS (E) 5 - 2 Johan Hessing, Aarre Hietanen Torvalla Träningshall
2016-11-27 18:45 150031027 Tungelsta IF (A) - Ingarö IF (A) 10 - 2 Mats Andersson, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2017-01-19 20:30 150031028 Djurgårdens IF IBS - Farsta IBK (D) 3 - 5 Christoffer Markovski, Daniel Eklund Eriksdalshallen
2016-12-03 14:30 150031035 Farsta IBK (D) - Tungelsta IF (A) 1 - 11 Kenny Ly, Linus Löfstedt Farstahallen 3
2016-12-04 12:15 150031032 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Huddinge IBS (E) 3 - 5 Johan Hessing, Jonas Håmark Skogåshallen
2016-12-04 17:15 150031033 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Vendelsö IK (B) 12 - 1 Björn Landin, Tobias Ekmark Tyresöhallen
2016-12-08 20:30 150031039 Djurgårdens IF IBS - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 4 Johannes Ekenberg, Aldin Imamovic Eriksdalshallen
2016-12-10 16:15 150031036 Huddinge IBS (E) - Ingarö IF (A) 7 - 6 Aarre Hietanen, Erik Nyman Skogåshallen
2016-12-10 19:15 150031040 Vendelsö IK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 9 - 4 Johan Larsson, Ken Johansson Torvalla Träningshall
2016-12-17 16:30 150031041 Ingarö IF (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 6 - 6 Leif Karlsson, Per Sundvall Ingarö Sporthall
2016-12-17 17:30 150031042 Djurgårdens IF IBS - Vendelsö IK (B) 10 - 6 Mats Andersson, Kent Kastell Skarpnäckshallen
2016-12-18 13:30 150031043 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Tungelsta IF (A) 4 - 10 Martin Johansson, Elis Erbing Tyresöhallen
2016-12-20 19:15 150031045 Farsta IBK (D) - Huddinge IBS (E) 3 - 5 Daniel Karlsson, Mats Andersson Farstahallen 3
2017-01-14 10:15 150031049 Farsta IBK (D) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 3 - 2 Leif Karlsson, Jonas Jatko Farstahallen 1
2017-01-14 12:45 150031050 Vendelsö IK (B) - Ingarö IF (A) 2 - 11 Aarre Hietanen, Marko Maikkunen Torvalla Träningshall
2017-01-14 17:15 150031046 Djurgårdens IF IBS - Tungelsta IF (A) 5 - 7 Patrik Andersén, Stefano Bianque Skarpnäckshallen
2017-01-21 14:45 150031053 Huddinge IBS (E) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 8 Kent Budell, Daniel Mårtensson Skogåshallen
2017-01-22 18:45 150031055 Tungelsta IF (A) - Vendelsö IK (B) 10 - 4 Leif Karlsson, Daniel Karlsson Tungelsta Sporthall
2017-01-30 19:15 150031051 Ingarö IF (A) - Farsta IBK (D) 6 - 1 Daniel Karlsson, Fredrik Berglund Sonesson Ingarö Sporthall
2017-02-04 14:15 150031057 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (E) 0 - 4 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Engelbrektshallen
2017-02-05 12:15 150031058 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 9 - 0 Daniel Eklund, Christian Ljunggren Tyresöhallen
2017-02-06 20:45 150031060 Vendelsö IK (B) - Farsta IBK (D) 5 - 5 Aldin Imamovic, Fredrik Hallenberg Torvalla Träningshall
2017-02-11 13:15 150031062 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Djurgårdens IF IBS 5 - 6 Niklas Forsman, Roger Zahnér Skogåshallen
2017-02-11 15:45 150031061 Ingarö IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 2 - 9 Fredrik Landin, Fredrik Hallenberg Ingarö Sporthall
2017-02-13 19:30 150031063 Huddinge IBS (E) - Tungelsta IF (A) 3 - 8 Fredrik Hallenberg, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2017-02-18 14:30 150031067 Tungelsta IF (A) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 16 - 3 Fredrik Hallenberg, Ken Johansson Tungelsta Sporthall
2017-02-18 18:00 150031068 Djurgårdens IF IBS - Ingarö IF (A) 2 - 3 Johan Zahn, Marcus Grapne Engelbrektshallen
2017-02-19 11:45 150031069 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Farsta IBK (D) 1 - 2 Robert Jäderlund, Jacob Leijon Tyresöhallen
2017-03-09 20:15 150031075 Farsta IBK (D) - Djurgårdens IF IBS 2 - 6 Jan Lingemark, Niklas Forsman Eriksdalshallen
2017-03-11 13:30 150031071 Ingarö IF (A) - Tungelsta IF (A) 5 - 14 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2017-03-12 13:30 150031073 Huddinge IBS (E) - Vendelsö IK (B) 3 - 10 Daniel Eklund, Kent Kastell Skogåshallen
2017-03-18 12:15 150031078 Tungelsta IF (A) - Farsta IBK (D) 11 - 1 Magnus Berg, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2017-03-18 13:15 150031076 Huddinge IBS (E) - Skogås/Trångsunds IBK (A) 5 - 4 Kent Kastell, Christian Hamnström Skogåshallen
2017-03-18 17:15 150031080 Vendelsö IK (B) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 4 - 11 Sebastian Öhman, Tobias Berger Torvalla Träningshall
2017-03-24 18:00 150031082 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Vendelsö IK (B) 2 - 7 Roland Nester, Daniel Kölborn Skogåshallen
2017-03-24 19:00 150031083 Tyresö Trollbäcken IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 8 - 7 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Strandhallen - Tyresö
2017-03-25 12:15 150031081 Ingarö IF (A) - Huddinge IBS (E) 4 - 11 Håkan Taxén, Håkan Augustsson Ingarö Sporthall
2017-04-08 13:45 150031089 Tungelsta IF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK (B) 3 - 5 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2017-04-08 15:30 150031090 Vendelsö IK (B) - Djurgårdens IF IBS 7 - 11 Kari Malmros, Johan Larsson Torvalla Träningshall
2017-04-09 11:30 150031086 Skogås/Trångsunds IBK (A) - Ingarö IF (A) 7 - 15 Fredrik Berglund Sonesson, Håkan Taxén Skogåshallen
2017-04-09 12:30 150031087 Huddinge IBS (E) - Farsta IBK (D) 3 - 3 Rasmus Jansson, Leif Karlsson Tomtbergahallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Tungelsta IF (A) 14 12 0 2 131-50 81 36
2. Tyresö Trollbäcken IBK (B) 14 11 1 2 98-54 44 34
3. Djurgårdens IF IBS 14 7 1 6 78-67 11 22
4. Huddinge IBS (E) 14 7 1 6 61-77 -16 22
5. Ingarö IF (A) 14 6 1 7 87-91 -4 19
6. Vendelsö IK (B) 14 5 1 8 75-98 -23 16
7. Farsta IBK (D) 14 4 2 8 44-79 -35 14
8. Skogås/ Trångsunds IBK (A) 14 0 1 13 50-108 -58 1
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis