Pantamera Mörkröd Medel (2016/17)

Gruppspel
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Mellersta
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 14:15 150371003 Ekerö IK - Mariebergs SK 6 - 2 Stefano Bianque, Andreas Mattsson Mälaröhallen
2016-10-01 15:00 150371002 Rotebro IS IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 3 - 1 Imtiaz Karim, Linda Forslund Rotebrohallen (Nya)
2016-10-01 15:30 150371001 Hammarby IF IBF - Huddinge IBS (B) 1 - 1 Linus Löfstedt, Kenny Ly Skanstullshallen
2016-10-02 13:00 150371004 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 9 Mats Andersson, Daniel Mårtensson Västertorpshallen
2016-11-19 14:00 150371005 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hässelby SK IBK 7 - 5 Felix Fernström, Rasmus Fernström Ormingehallen
2016-10-08 15:30 150371009 Djurgårdens IF IBS - Hammarby IF IBF 1 - 2 Johannes Ekenberg, Malin Holm Engelbrektshallen
2016-10-08 16:45 150371008 Mariebergs SK - Rotebro IS IBK (B) 2 - 4 Malin Holm, Johannes Ekenberg Engelbrektshallen
2016-10-09 16:15 150371007 Nacka Wallenstam IBK - Ekerö IK 7 - 9 Björn Larsson, Aldin Imamovic Ormingehallen
2016-10-09 18:00 150371006 Hässelby SK IBK - Älvsjö AIK IBF 2 - 2 Lars Sundlöf, Peter Gustafsson Saliba Hässelbyhallen
2016-10-15 11:15 150371014 Ekerö IK - Hässelby SK IBK 4 - 2 Malin Holm, Erik Nyman Mälaröhallen
2016-10-15 11:45 150371013 Rotebro IS IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 4 - 3 Roger Nyström, Magnus Westerberg Sollentuna sim och sporthall
2016-10-15 16:00 150371012 Hammarby IF IBF - Mariebergs SK 0 - 2 Robert Jäderlund, Madelene Westerberg Sjöstadshallen
2016-12-09 19:15 150371015 Älvsjö AIK IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) 4 - 8 Aarre Hietanen, Mats Andersson Sätrahallen
2016-10-22 15:15 150371020 Djurgårdens IF IBS - Huddinge IBS (B) 5 - 1 Vilhelm Nordström, Sebastian Öhman Skanstullshallen
2016-10-23 11:45 150371018 Nacka Wallenstam IBK - Hammarby IF IBF 3 - 4 Johannes Ekenberg, Aarre Hietanen Ormingehallen
2016-10-23 12:45 150371017 Hässelby SK IBK - Rotebro IS IBK (B) 1 - 4 Mattias Nordlund, Fredrik Berglund Sonesson Hässelbyhallen
2016-11-20 13:15 150371016 Nacka Wallenstam IBK (B) - Ekerö IK 7 - 2 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2016-10-22 10:15 150371024 Ekerö IK - Älvsjö AIK IBF 3 - 2 Niklas Forsman, Fredrik Berglund Sonesson Mälaröhallen
2016-10-29 12:30 150371023 Rotebro IS IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 0 - 2 David Norman, Hannes Hovmöller Rotebrohallen (Nya)
2016-10-30 14:30 150371025 Huddinge IBS (B) - Mariebergs SK 11 - 3 Kent Budell, Martin Åkesson Tomtbergahallen
2016-12-07 18:45 150371022 Hammarby IF IBF - Hässelby SK IBK 1 - 6 Jimmy Rittervall, Per Sundvall Sjöstadshallen
2016-11-12 17:30 150371030 Mariebergs SK - Djurgårdens IF IBS 1 - 2 Niklas Forsman, Vilhelm Nordström Engelbrektshallen
2016-11-13 11:45 150371026 Älvsjö AIK IBF - Rotebro IS IBK (B) 4 - 7 Jouni Kekkonen, Jonas Jatko Västertorpshallen
2016-11-13 12:15 150371029 Nacka Wallenstam IBK - Huddinge IBS (B) 7 - 0 Felix Fernström, Emil Pagrot Ormingehallen
2016-11-13 13:30 150371027 Nacka Wallenstam IBK (B) - Hammarby IF IBF 6 - 2 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ormingehallen
2016-11-19 17:30 150371032 Hammarby IF IBF - Älvsjö AIK IBF 3 - 1 Björn Landin, Roland Nester Sjöstadshallen
2016-11-19 17:30 150371033 Rotebro IS IBK (B) - Ekerö IK 3 - 3 Jonas Sandberg, Daniel Karlsson Rotebrohallen (Nya)
2016-11-21 19:45 150371035 Huddinge IBS (B) - Hässelby SK IBK 3 - 6 Daniel Karlsson, Daniel Eklund Skogåshallen
2016-11-21 20:00 150371034 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK 4 - 5 Stefano Bianque, Aldin Imamovic Liljeholmshallen 1
2016-11-26 12:00 150371036 Ekerö IK - Hammarby IF IBF 6 - 0 Joakim Levin, Gustav Levin Mälaröhallen
2016-11-27 11:30 150371040 Nacka Wallenstam IBK - Mariebergs SK 4 - 2 Fredrik Hallenberg, Daniel Karlsson Ormingehallen
2016-11-27 12:45 150371038 Nacka Wallenstam IBK (B) - Huddinge IBS (B) 4 - 1 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ormingehallen
2016-12-03 12:15 150371039 Hässelby SK IBK - Djurgårdens IF IBS 12 - 1 William Albrecht, Erik Hellgren Riddersvik
2016-12-03 14:30 150371045 Huddinge IBS (B) - Älvsjö AIK IBF 7 - 7 Robin Berger, Henrik Sommerville Tomtbergahallen
2016-12-03 16:45 150371042 Hammarby IF IBF - Rotebro IS IBK (B) 1 - 1 Daniel Enkulla, Aldin Imamovic Skanstullshallen
2016-12-03 18:00 150371043 Mariebergs SK - Hässelby SK IBK 3 - 7 Erik Nyman, Christian Ljunggren Engelbrektshallen
2017-01-28 15:15 150371044 Djurgårdens IF IBS - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 2 Johannes Ekenberg, Stefano Bianque Engelbrektshallen
2016-12-10 12:00 150371047 Ekerö IK - Huddinge IBS (B) 8 - 2 Kent Budell, William Albrecht Mälaröhallen
2016-12-11 13:00 150371049 Nacka Wallenstam IBK (B) - Mariebergs SK 10 - 3 Didrik Axen, Mats Andersson Ormingehallen
2016-12-11 14:30 150371048 Älvsjö AIK IBF - Djurgårdens IF IBS 1 - 5 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Västertorpshallen
2016-12-11 17:15 150371050 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK 5 - 9 Mikael Lemker, Juha Tammerström Hässelbyhallen
2016-12-16 18:10 150371052 Nacka Wallenstam IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 9 - 9 Thomas Gjutarenäfve, Mats Andersson Ormingehallen
2016-12-17 11:15 150371053 Mariebergs SK - Älvsjö AIK IBF 4 - 5 Daniel Enkulla, Marcus Blomqvist Liljeholmshallen 1
2016-12-17 18:00 150371054 Djurgårdens IF IBS - Ekerö IK 0 - 8 Johan Zahn, Marcus Grapne Engelbrektshallen
2016-12-18 09:30 150371055 Huddinge IBS (B) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 4 Lennart Asp, Aarre Hietanen Tomtbergahallen
2017-01-14 16:45 150371060 Huddinge IBS (B) - Hammarby IF IBF 0 - 3 Robin Berger, Henrik Sommerville Tomtbergahallen
2017-01-14 19:15 150371059 Djurgårdens IF IBS - Rotebro IS IBK (B) 4 - 6 Fredrik Hallenberg, William Albrecht Engelbrektshallen
2017-01-15 12:30 150371058 Mariebergs SK - Ekerö IK 2 - 4 Tony Verho, Daniel Eklund Engelbrektshallen
2017-01-15 14:30 150371057 Nacka Wallenstam IBK - Älvsjö AIK IBF 8 - 3 Rasmus Fernström, Wilmer Axén Ormingehallen
2017-01-15 15:15 150371056 Hässelby SK IBK - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 5 Peter Gustafsson Saliba, Daniel Bäckner Hässelbyhallen
2017-01-21 11:45 150371064 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK 7 - 2 Marcus Grapne, Gustav Persson Mälaröhallen
2017-01-21 12:00 150371062 Hammarby IF IBF - Djurgårdens IF IBS 3 - 1 Tony Verho, Patrik Andersén Sjöstadshallen
2017-01-21 14:45 150371063 Rotebro IS IBK (B) - Mariebergs SK 4 - 5 Torbjörn Lundin, Johan Ribbing Rotebrohallen (Nya)
2017-01-22 11:15 150371065 Älvsjö AIK IBF - Hässelby SK IBK 2 - 5 Björn Söderström, Linus Warrenstein Västertorpshallen
2017-01-29 11:15 150371069 Mariebergs SK - Hammarby IF IBF 1 - 4 Ken Johansson, Jessika Forsberg Engelbrektshallen
2017-01-29 11:30 150371068 Nacka Wallenstam IBK - Rotebro IS IBK (B) 4 - 3 Aarre Hietanen, Fredrik Hallenberg Ormingehallen
2017-01-29 18:30 150371066 Nacka Wallenstam IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 6 - 0 Marko Maikkunen, Aarre Hietanen Ormingehallen
2017-03-17 20:00 150371067 Hässelby SK IBK - Ekerö IK 3 - 6 Lucas Edberg, Erik Hellgren Hässelbyhallen
2016-12-03 20:00 150371074 Ekerö IK - Nacka Wallenstam IBK (B) 7 - 2 Jonas Jatko, Mats Järnmark Tappströms Bollhall
2017-02-08 18:45 150371072 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK 2 - 8 Daniel Eklund, Shabbir Ahmed Sjöstadshallen
2017-02-08 19:45 150371075 Huddinge IBS (B) - Djurgårdens IF IBS 6 - 1 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2017-02-11 09:45 150371073 Rotebro IS IBK (B) - Hässelby SK IBK 3 - 3 Joakim Nothén, Andreas Briselius Rotebrohallen (Nya)
2017-02-11 18:30 150371080 Mariebergs SK - Huddinge IBS (B) 4 - 8 Per Sundvall, Erik Hellgren Stora Mossen 1
2017-02-12 10:00 150371076 Älvsjö AIK IBF - Ekerö IK OW (0 - 5) Tony Verho, Lennart Asp Skärholmshallen
2017-02-12 15:00 150371078 Hässelby SK IBK - Hammarby IF IBF 1 - 2 Julius Olesen, Marcus Ackefelt Hässelbyhallen
2017-02-12 17:45 150371077 Nacka Wallenstam IBK (B) - Rotebro IS IBK (B) 4 - 3 Emil Pagrot, Felix Fernström Ormingehallen
2017-02-18 17:30 150371083 Rotebro IS IBK (B) - Älvsjö AIK IBF 9 - 2 Johannes Ekenberg, David Norman Rotebrohallen (Nya)
2017-02-18 18:15 150371085 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 5 Sadjad Nima, Abbe Lami Tomtbergahallen
2017-02-18 19:00 150371082 Hammarby IF IBF - Nacka Wallenstam IBK (B) 1 - 3 Johan Ståhl, Erik Nyman Sjöstadshallen
2017-04-02 11:15 150371084 Djurgårdens IF IBS - Mariebergs SK 4 - 3 John Awabdeh, Imtiaz Karim Engelbrektshallen
2017-03-10 18:30 150371086 Ekerö IK - Rotebro IS IBK (B) 9 - 0 Daniel Eklund, Imtiaz Karim Tappströms Bollhall
2017-03-11 16:45 150371089 Hässelby SK IBK - Huddinge IBS (B) 4 - 6 Daniel Mårtensson, Erik Hellgren Riddersvik
2017-03-12 10:45 150371087 Älvsjö AIK IBF - Hammarby IF IBF 2 - 6 Rasmus Jansson, Kari Malmros Västertorpshallen
2017-03-12 17:00 150371090 Nacka Wallenstam IBK - Djurgårdens IF IBS 10 - 4 John Awabdeh, Magnus Westerberg Ormingehallen
2017-03-18 16:15 150371092 Hammarby IF IBF - Ekerö IK 6 - 3 Jan Lingemark, Shabbir Ahmed Sjöstadshallen
2017-03-19 09:30 150371095 Huddinge IBS (B) - Nacka Wallenstam IBK (B) 3 - 4 Petra Dynesius, Shabbir Ahmed Tomtbergahallen
2017-03-19 11:15 150371094 Djurgårdens IF IBS - Hässelby SK IBK 0 - 8 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Engelbrektshallen
2017-03-19 16:15 150371093 Mariebergs SK - Nacka Wallenstam IBK 2 - 16 Mats Andersson, Anders Hillebrink Liljeholmshallen 1
2017-03-25 12:15 150371096 Rotebro IS IBK (B) - Hammarby IF IBF 1 - 0 Erik Hellgren, Jonas Sandberg Rotebrohallen (Nya)
2017-03-25 16:45 150371099 Nacka Wallenstam IBK (B) - Djurgårdens IF IBS 5 - 3 Rasmus Fernström, Fredrik Landin Ormingehallen
2017-03-26 16:15 150371098 Älvsjö AIK IBF - Huddinge IBS (B) 6 - 2 Wen-chung Tsai, Gustav Levin Liljeholmshallen 1
2017-03-26 17:00 150371100 Hässelby SK IBK - Mariebergs SK 11 - 2 Erik Hellgren, Lucas Edberg Hässelbyhallen
2017-03-31 19:45 150371105 Huddinge IBS (B) - Ekerö IK 2 - 7 Christoffer Markovski, Aldin Imamovic Tomtbergahallen
2017-04-01 17:15 150371103 Mariebergs SK - Nacka Wallenstam IBK (B) 2 - 3 William Albrecht, Mats Andersson Engelbrektshallen
2017-04-01 19:45 150371104 Djurgårdens IF IBS - Älvsjö AIK IBF 0 - 4 Mats Andersson, William Albrecht Engelbrektshallen
2017-04-02 17:00 150371102 Nacka Wallenstam IBK - Hässelby SK IBK 4 - 7 Felix Fernström, Rasmus Fernström Ormingehallen
2017-04-07 19:15 150371110 Nacka Wallenstam IBK (B) - Nacka Wallenstam IBK 2 - 3 Daniel Eklund, Stefano Bianque Ormingehallen
2017-04-08 13:45 150371108 Ekerö IK - Djurgårdens IF IBS 6 - 1 Roland Nester, Stefano Bianque Mälaröhallen
2017-04-08 15:00 150371107 Rotebro IS IBK (B) - Huddinge IBS (B) 6 - 1 Roger Nyström, Lucas Edberg Rotebrohallen (Nya)
2017-04-09 11:45 150371109 Älvsjö AIK IBF - Mariebergs SK 3 - 2 Alexander Mattsson, Daniel Enkulla Västertorpshallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ekerö IK 18 15 1 2 103-43 60 46
2. Nacka Wallenstam IBK (B) 18 14 2 2 89-53 36 44
3. Nacka Wallenstam IBK 18 12 1 5 116-71 45 37
4. Rotebro IS IBK (B) 18 9 4 5 65-53 12 31
5. Hammarby IF IBF 18 9 2 7 41-47 -6 29
6. Hässelby SK IBK 18 8 2 8 91-64 27 26
7. Huddinge IBS (B) 18 4 3 11 60-85 -25 15
8. Älvsjö AIK IBF 18 4 2 12 50-91 -41 14
9. Djurgårdens IF IBS 18 4 1 13 39-86 -47 13
10. Mariebergs SK 18 2 0 16 45-106 -61 6
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Norra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 16:15 150370001 Rotebro IS IBK (A) - Bele Barkarby IF IBF 5 - 2 Linda Forslund, David Norman Rotebrohallen (Nya)
2016-10-01 18:00 150370002 Vallentuna IBK - IK Frej Täby 6 - 4 Fredrik Nensén, Karl Hurtig Hammarbackens Sporthall
2016-10-02 11:15 150370005 Åkersberga IBF - Täby FC 2 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2016-10-02 12:45 150370004 Kungsängens IF - AIK IBF 2 - 1 Robert Milerud, Michael Leimer Ekhammarshallen
2016-10-07 19:45 150370009 IK Frej Täby - Rotebro IS IBK (A) 0 - 4 Jan Lingemark, Roger Nyström Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-09 10:15 150370006 Täby FC - Kungsängens IF 2 - 4 Simon Åbom, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2016-10-09 14:45 150370010 Bele Barkarby IF IBF - Järfälla IBK 2 - 5 Fredrik Leander, Erik Hellgren Björkebyhallen
2016-10-09 17:00 150370007 AIK IBF - Danderyds SK 1 - 11 Stefano Bianque, Shabbir Ahmed Ulriksdalshallen
2016-10-15 19:00 150370013 Vallentuna IBK - AIK IBF 1 - 4 Fredrik Nensén, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2016-10-16 13:00 150370015 Kungsängens IF - Åkersberga IBF 4 - 2 Per Sundvall, Fredrik Hallenberg Ekhammarshallen
2016-10-16 17:00 150370011 Järfälla IBK - IK Frej Täby 4 - 3 Peter Gustafsson Saliba, Per Sundvall Kallhälls sporthall
2016-10-16 17:00 150370014 Danderyds SK - Täby FC 4 - 0 Tony Verho, Mats Järnmark Mörbyhallen
2016-10-21 19:45 150370020 IK Frej Täby - Bele Barkarby IF IBF 2 - 2 Daniel Eklund, Martin Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-10-22 11:45 150370016 Åkersberga IBF - Danderyds SK 1 - 10 Magnus Westerberg, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-10-23 09:00 150370017 Täby FC - Vallentuna IBK 4 - 4 Karl Hurtig, Stefan Flöjt Grindtorpshallen
2016-10-23 17:00 150370018 AIK IBF - Rotebro IS IBK (A) 0 - 3 Fredrik Pålsson, Erik Nyman Ulriksdalshallen
2016-10-29 17:30 150370022 Rotebro IS IBK (A) - Täby FC 4 - 0 Aldin Imamovic, Hannes Hovmöller Rotebrohallen (Nya)
2016-10-29 20:15 150370023 Vallentuna IBK - Åkersberga IBF 5 - 2 Dennis Svensson, Magnus Berg Hammarbackens Sporthall
2016-10-30 18:45 150370021 Järfälla IBK - AIK IBF 1 - 2 Andreas Mattsson, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2016-11-12 16:00 150370024 Danderyds SK - Kungsängens IF 2 - 2 Daniel Eklund, Ken Johansson Mörbyhallen
2016-11-12 11:30 150370028 Täby FC - Järfälla IBK 2 - 5 Lucas Edberg, Daniel Skantze Grindtorpshallen
2016-11-12 18:45 150370027 Åkersberga IBF - Rotebro IS IBK (A) 3 - 3 Karl Hurtig, Per Sundvall Åkersberga Sporthall A
2016-11-13 11:30 150370026 Kungsängens IF - Vallentuna IBK 5 - 1 Imtiaz Karim, Mario Mallengren Ekhammarshallen
2016-11-13 16:00 150370029 AIK IBF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 3 Karl Hurtig, Imtiaz Karim Ulriksdalshallen
2016-11-19 15:15 150370033 Vallentuna IBK - Danderyds SK 2 - 7 Karl Hurtig, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2016-11-19 16:00 150370031 Järfälla IBK - Åkersberga IBF 5 - 4 Mats Andersson, Mats Järnmark Viksjö Sporthall
2016-11-19 16:15 150370032 Rotebro IS IBK (A) - Kungsängens IF 4 - 3 Jonas Sandberg, Daniel Karlsson Rotebrohallen (Nya)
2016-11-19 16:45 150370034 IK Frej Täby - AIK IBF 9 - 2 Daniel Skantze, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-11-20 13:15 150370035 Bele Barkarby IF IBF - Täby FC 6 - 5 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Björkebyhallen
2016-11-26 14:00 150370039 Täby FC - IK Frej Täby 4 - 3 Fabian Fahimi, Michael Selg Grindtorpshallen
2016-11-27 09:15 150370038 Åkersberga IBF - Bele Barkarby IF IBF 1 - 3 Nihada Cenanovic, Magnus Westerberg Åkersberga Sporthall A
2016-11-27 11:30 150370037 Kungsängens IF - Järfälla IBK 4 - 6 Imtiaz Karim, Torbjörn Lundin Ekhammarshallen
2016-12-01 19:30 150370036 Danderyds SK - Rotebro IS IBK (A) 8 - 2 Stefano Bianque, Johannes Ekenberg Mörbyhallen
2016-12-03 13:45 150370044 IK Frej Täby - Åkersberga IBF 10 - 1 Johan Ribbing, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2016-12-03 15:30 150370042 Rotebro IS IBK (A) - Vallentuna IBK 3 - 2 Ken Johansson, Per Calmén Rotebrohallen (Nya)
2016-12-03 16:00 150370041 Järfälla IBK - Danderyds SK 3 - 9 Andreas Mattsson, Niklas Forsman Viksjö Sporthall
2016-12-03 19:00 150370045 Bele Barkarby IF IBF - Kungsängens IF 1 - 3 Daniel Karlsson, Joakim Levin Björkebyhallen
2016-12-08 19:30 150370047 Danderyds SK - Bele Barkarby IF IBF 4 - 6 Jan-Olov Cederholm, Johan Hessing Mörbyhallen
2016-12-11 09:15 150370050 Täby FC - AIK IBF 8 - 3 Jakob Iskander, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2016-12-11 13:30 150370048 Kungsängens IF - IK Frej Täby 3 - 3 Imtiaz Karim, Sampo Friberg Ekhammarshallen
2016-12-11 18:00 150370046 Vallentuna IBK - Järfälla IBK 1 - 4 Johan Hillergren, Mats Järnmark Hammarbackens Sporthall
2016-12-18 14:30 150370052 AIK IBF - Åkersberga IBF 4 - 7 Håkan Taxén, Linus Warrenstein Ulriksdalshallen
2016-12-18 15:30 150370055 Bele Barkarby IF IBF - Vallentuna IBK 7 - 2 Robin Wirström, Mats Järnmark Björkebyhallen
2016-12-18 16:45 150370054 IK Frej Täby - Danderyds SK 0 - 9 Lars Samuelsson, Johan Ribbing Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-15 11:15 150370051 Järfälla IBK - Rotebro IS IBK (A) 5 - 3 Joakim Nothén, Andreas Briselius Kallhälls sporthall
2017-01-13 19:45 150370059 IK Frej Täby - Vallentuna IBK 5 - 1 Daniel Skantze, Fredrik Hallenberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-15 09:00 150370056 Täby FC - Åkersberga IBF 3 - 5 Karl Hurtig, Per Ove Åman Grindtorpshallen
2017-01-15 13:45 150370057 AIK IBF - Kungsängens IF 1 - 5 David Norman, Stefano Bianque Ulriksdalshallen
2017-01-15 16:15 150370060 Bele Barkarby IF IBF - Rotebro IS IBK (A) 2 - 4 Lucas Edberg, Fadi Saffo Björkebyhallen
2017-01-21 16:00 150370062 Rotebro IS IBK (A) - IK Frej Täby 3 - 7 Johan Ribbing, Torbjörn Lundin Rotebrohallen (Nya)
2017-01-22 12:30 150370065 Kungsängens IF - Täby FC 4 - 2 Michael Leimer, Robert Milerud Ekhammarshallen
2017-01-22 18:15 150370064 Danderyds SK - AIK IBF 9 - 1 Niklas Forsman, Simon Åbom Mörbyhallen
2017-01-29 15:00 150370061 Järfälla IBK - Bele Barkarby IF IBF 7 - 1 Erik Hellgren, Mats Andersson Viksjö Sporthall
2017-01-28 09:15 150370066 Åkersberga IBF - Kungsängens IF 6 - 9 Björn Söderström, Ken Johansson Åkersberga Sporthall A
2017-01-28 14:00 150370067 Täby FC - Danderyds SK 1 - 8 Daniel Skantze, Karl Hurtig Grindtorpshallen
2017-01-28 16:00 150370070 IK Frej Täby - Järfälla IBK 3 - 4 Dennis Svensson, Martin Svensson Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-01-29 14:30 150370068 AIK IBF - Vallentuna IBK 1 - 3 William Grafström, Viktor Strömberg Ulriksdalshallen
2017-02-01 18:00 150370073 Vallentuna IBK - Täby FC 4 - 8 Niklas Wedin, Lars Reuterhagen Hammarbackens Sporthall
2017-02-02 19:30 150370074 Danderyds SK - Åkersberga IBF 5 - 3 Magnus Berg, Roland Nester Mörbyhallen
2017-02-04 17:15 150370072 Rotebro IS IBK (A) - AIK IBF 9 - 1 Robert Milerud, Michael Leimer Rotebrohallen (Nya)
2017-02-12 17:45 150370075 Bele Barkarby IF IBF - IK Frej Täby 5 - 3 Fredrik Hallenberg, Stefano Bianque Björkebyhallen
2017-02-11 16:15 150370077 Åkersberga IBF - Vallentuna IBK 4 - 3 Dennis Svensson, Martin Svensson Åkersberga Sporthall A
2017-02-12 09:00 150370078 Täby FC - Rotebro IS IBK (A) 3 - 1 Karl Hurtig, Lars Reuterhagen Grindtorpshallen
2017-02-12 14:00 150370076 Kungsängens IF - Danderyds SK 3 - 5 Per Calmén, Daniel Eklund Hagnäshallen
2017-02-12 18:00 150370079 AIK IBF - Järfälla IBK 4 - 7 Gustav Persson, Marcus Grapne Ulriksdalshallen
2017-02-17 17:45 150370081 Järfälla IBK - Täby FC 7 - 3 Imtiaz Karim, Erik Hellgren Viksjö Sporthall
2017-02-18 19:45 150370083 Vallentuna IBK - Kungsängens IF 2 - 4 Ida Nedin, Lucas Edberg Hammarbackens Sporthall
2017-02-19 14:45 150370082 Rotebro IS IBK (A) - Åkersberga IBF 2 - 2 Fadi Saffo, Roland Nester Silverdalshallen
2017-02-19 15:15 150370085 Bele Barkarby IF IBF - AIK IBF 1 - 3 Erik Hellgren, Lucas Edberg Björkebyhallen
2017-03-11 14:15 150370088 Åkersberga IBF - Järfälla IBK 5 - 3 Dennis Svensson, Martin Svensson Åkersberga Sporthall A
2017-03-12 15:30 150370086 Danderyds SK - Vallentuna IBK 12 - 5 Sampo Friberg, Tony Verho Mörbyhallen
2017-03-12 17:30 150370089 Täby FC - Bele Barkarby IF IBF 5 - 2 Daniel Eklund, Thomas Bégat Grindtorpshallen
2017-03-12 18:15 150370090 AIK IBF - IK Frej Täby 2 - 8 Magnus Johansson, Johannes Ekenberg Ulriksdalshallen
2017-03-16 19:30 150370087 Kungsängens IF - Rotebro IS IBK (A) 3 - 5 Jan Lingemark, Imtiaz Karim Hagnäshallen
2017-03-18 16:45 150370094 IK Frej Täby - Täby FC 8 - 4 Per Sundvall, Lucas Edberg Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-03-19 14:15 150370092 Rotebro IS IBK (A) - Danderyds SK 5 - 4 Magnus Johansson, Imtiaz Karim Silverdalshallen
2017-03-19 15:15 150370095 Bele Barkarby IF IBF - Åkersberga IBF 3 - 3 Jesper Roth, Erik Hellgren Björkebyhallen
2017-03-21 20:00 150370091 Järfälla IBK - Kungsängens IF 2 - 4 Erik Hellgren, Niklas Forsman Kallhälls sporthall
2017-03-25 11:45 150370099 Åkersberga IBF - IK Frej Täby 3 - 2 Martin Svensson, Dennis Svensson Åkersberga Sporthall A
2017-03-25 17:30 150370096 Vallentuna IBK - Rotebro IS IBK (A) 2 - 3 Per Calmén, Fredrik Nensén Hammarbackens Sporthall
2017-03-26 13:30 150370098 Kungsängens IF - Bele Barkarby IF IBF 3 - 3 Andreas Briselius, Joakim Nothén Ekhammarshallen
2017-03-30 19:30 150370097 Danderyds SK - Järfälla IBK 7 - 3 Daniel Kölborn, Madelene Westerberg Mörbyhallen
2017-04-01 12:00 150370101 Järfälla IBK - Vallentuna IBK 5 - 2 Magnus Westerberg, Carl Kjellstrand Viksjö Sporthall
2017-04-01 14:45 150370104 IK Frej Täby - Kungsängens IF 5 - 3 Magnus Johansson, Johan Ribbing Vikingavallen - Bollhallen Täby IP
2017-04-02 13:30 150370105 Bele Barkarby IF IBF - Danderyds SK 1 - 6 Erik Hellgren, William Grafström Björkebyhallen
2017-04-02 19:15 150370102 AIK IBF - Täby FC 2 - 8 Jonas Edström, Ulf Jonsson Ulriksdalshallen
2017-04-02 17:30 150370107 Vallentuna IBK - Bele Barkarby IF IBF 8 - 3 Fredrik Hallenberg, Niklas Forsman Hammarbackens Sporthall
2017-04-05 20:10 150370108 Danderyds SK - IK Frej Täby 6 - 1 Jan Lingemark, Karl Hurtig Mörbyhallen
2017-04-08 14:45 150370110 Åkersberga IBF - AIK IBF 6 - 3 Jacob Leijon, Christian Högberg Åkersberga Sporthall A
2017-04-09 13:00 150370106 Rotebro IS IBK (A) - Järfälla IBK 6 - 4 Emil Kirchner, Stefano Bianque Arena Satelliten
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Danderyds SK 18 15 1 2 126-40 86 46
2. Rotebro IS IBK (A) 18 12 2 4 69-51 18 38
3. Järfälla IBK 18 12 0 6 80-65 15 36
4. Kungsängens IF 18 10 3 5 68-53 15 33
5. IK Frej Täby 18 7 2 9 76-66 10 23
6. Åkersberga IBF 18 6 4 8 60-79 -19 22
7. Täby FC 18 6 2 10 64-76 -12 20
8. Bele Barkarby IF IBF 18 5 4 9 53-72 -19 19
9. Vallentuna IBK 18 4 1 13 54-85 -31 13
10. AIK IBF 18 3 1 14 38-101 -63 10
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Pantamera Pojkar Mörkröd Medel Södra
Tid Matchnr Match Resultat Domare Plats
2016-10-01 09:30 150372004 FBI Tullinge - Ingarö IF 0 - 4 Karl-Johan Leijon, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2016-10-01 11:15 150372005 Fullersta IBK - Tumba GOIF (A) 3 - 3 Fredrik Pålsson, Håkan Augustsson Tomtbergahallen
2016-10-01 12:30 150372002 Tungelsta IF - Vendelsö IK 6 - 3 Jonas Jatko, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2016-10-01 12:30 150372003 Huddinge IBS (A) - Salems IF 5 - 3 Shabbir Ahmed, Kent Budell Tomtbergahallen
2016-10-08 11:30 150372009 Vendelsö IK - Tyresö Trollbäcken IBK 4 - 3 Håkan Augustsson, Jonas Håmark Torvalla Träningshall
2016-10-08 16:30 150372007 Ingarö IF - Huddinge IBS (A) 6 - 3 Håkan Augustsson, Karl Hurtig Ingarö Sporthall
2016-10-09 11:00 150372006 Tumba GOIF (A) - FBI Tullinge 5 - 1 Kari Malmros, Mats Andersson Storvretens Sporthall
2016-12-18 09:45 150372008 Salems IF - Tungelsta IF 6 - 0 Marco Svenström, Daniel Karlsson Skogsängshallen
2016-10-15 09:15 150372011 Skogås/Trångsunds IBK - Vendelsö IK 7 - 3 Karl-Johan Leijon, Johan Larsson Skogåshallen
2016-10-15 11:45 150372015 FBI Tullinge - Fullersta IBK 3 - 3 Mario Mallengren, Jonas Jatko Tullingehallen
2016-10-15 12:00 150372013 Tungelsta IF - Ingarö IF 4 - 9 Lucas Myrby, Jonathan Elfström Tungelsta Sporthall
2016-10-15 16:30 150372012 Tyresö Trollbäcken IBK - Salems IF 1 - 4 Tomas Jansson, Henrik Sommerville Strandhallen - Tyresö
2016-10-15 17:30 150372014 Huddinge IBS (A) - Tumba GOIF (A) 2 - 4 Sebastian Öhman, Tobias Ekmark Tomtbergahallen
2016-10-14 19:00 150372018 Ingarö IF - Tyresö Trollbäcken IBK 7 - 4 Mats Andersson, Stefano Bianque Ingarö Sporthall
2016-10-23 09:45 150372017 Tumba GOIF (A) - Tungelsta IF 9 - 5 Shabbir Ahmed, Martin Åkesson Storvretens Sporthall
2016-10-23 11:30 150372016 Fullersta IBK - Huddinge IBS (A) 2 - 8 Leif Karlsson, Mats Andersson Tomtbergahallen
2016-10-23 14:00 150372019 Salems IF - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 3 Marco Svenström, Jonas Broström Skogsängshallen
2016-10-29 14:30 150372021 Skogås/Trångsunds IBK - Ingarö IF 4 - 4 Kent Kastell, Shabbir Ahmed Skogåshallen
2016-10-29 15:15 150372023 Tungelsta IF - Fullersta IBK 4 - 1 Leif Karlsson, Fredrik Pålsson Tungelsta Sporthall
2016-10-30 10:15 150372022 Tyresö Trollbäcken IBK - Tumba GOIF (A) 5 - 8 Patrik Andersén, Tony Verho Strandhallen - Tyresö
2016-10-30 13:15 150372024 Huddinge IBS (A) - FBI Tullinge 4 - 1 Martin Åkesson, Kent Budell Tomtbergahallen
2016-11-12 14:45 150372028 Tumba GOIF (A) - Skogås/Trångsunds IBK 6 - 1 Martin Åkesson, Kent Budell Malmsjö Sporthall
2016-11-13 11:00 150372027 Fullersta IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 4 Kent Budell, Marco Svenström Tomtbergahallen
2016-11-13 12:00 150372030 Salems IF - Vendelsö IK 10 - 4 Mats Andersson, Kim Svedberg Skogsängshallen
2016-11-13 19:15 150372026 FBI Tullinge - Tungelsta IF 4 - 4 Nihada Cenanovic, Aldin Imamovic Tullingehallen
2016-11-18 19:30 150372031 Skogås/Trångsunds IBK - Fullersta IBK 5 - 3 Shabbir Ahmed, Fredrik Hallenberg Skogåshallen
2016-11-19 11:30 150372034 Vendelsö IK - Ingarö IF 7 - 4 Marcus Blomqvist, Daniel Enkulla Torvalla Träningshall
2016-11-19 17:00 150372033 Tungelsta IF - Huddinge IBS (A) 3 - 3 Johan Engvall, Daniel Eklund Tungelsta Sporthall
2016-11-20 18:30 150372032 Tyresö Trollbäcken IBK - FBI Tullinge 5 - 3 Leif Karlsson, Robin Berger Strandhallen - Tyresö
2016-11-26 12:30 150372040 Ingarö IF - Salems IF 6 - 5 Jimmy Rittervall, Patrik Andersén Ingarö Sporthall
2016-11-27 10:15 150372039 Tumba GOIF (A) - Vendelsö IK 6 - 1 Marco Svenström, Magnus Berg Storvretens Sporthall
2016-11-27 13:00 150372036 Huddinge IBS (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Shabbir Ahmed, Jonas Broström Huddingehallen
2017-02-05 08:00 150372037 FBI Tullinge - Skogås/Trångsunds IBK 3 - 1 Daniel Karlsson, Mats Andersson Tullingehallen
2016-12-03 10:15 150372044 Vendelsö IK - Fullersta IBK 4 - 3 Kari Malmros, Håkan Taxén Torvalla Träningshall
2016-12-03 14:15 150372043 Salems IF - Tumba GOIF (A) 3 - 7 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Skogsängshallen
2016-12-04 10:15 150372042 Tyresö Trollbäcken IBK - Tungelsta IF 4 - 9 Christian Ljunggren, Mats Andersson Tyresöhallen
2016-12-04 11:00 150372041 Skogås/Trångsunds IBK - Huddinge IBS (A) 4 - 3 Leif Karlsson, Jonas Håmark Skogåshallen
2016-12-10 12:00 150372050 Tumba GOIF (A) - Ingarö IF 2 - 4 Jonas Jatko, Jouni Kekkonen Storvretens Sporthall
2016-12-10 12:15 150372046 Tungelsta IF - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 3 Aldin Imamovic, Thomas Gjutarenäfve Tungelsta Sporthall
2016-12-10 17:00 150372048 FBI Tullinge - Vendelsö IK 3 - 4 Daniel Eriksson, Leif Karlsson Tullingehallen
2016-12-11 09:15 150372049 Fullersta IBK - Salems IF 2 - 9 Jonas Broström, Marco Svenström Tomtbergahallen
2016-12-17 09:00 150372054 Vendelsö IK - Huddinge IBS (A) 2 - 4 Leif Karlsson, Magnus Johansson Torvalla Träningshall
2016-12-17 11:00 150372051 Skogås/Trångsunds IBK - Tyresö Trollbäcken IBK 6 - 6 Håkan Taxén, Patrik Andersén Skogåshallen
2016-12-17 14:30 150372053 Salems IF - FBI Tullinge 6 - 3 Mats Andersson, Thomas Gjutarenäfve Skogsängshallen
2016-12-17 15:15 150372052 Ingarö IF - Fullersta IBK 13 - 3 Rasmus Fernström, Henrik Sommerville Ingarö Sporthall
2017-01-14 10:15 150372059 Vendelsö IK - Tungelsta IF 2 - 3 Håkan Taxén, Kent Kastell Torvalla Träningshall
2017-01-14 17:45 150372057 Ingarö IF - FBI Tullinge 2 - 1 Alexander Sommensjö, Jonas Håmark Ingarö Sporthall
2017-01-14 18:00 150372058 Salems IF - Huddinge IBS (A) 2 - 5 Johan Zahn, Marcus Grapne Skogsängshallen
2017-01-15 11:00 150372056 Tumba GOIF (A) - Fullersta IBK 15 - 4 Marco Svenström, John Awabdeh Storvretens Sporthall
2017-01-21 11:30 150372063 Tungelsta IF - Salems IF 4 - 3 Daniel Mårtensson, Fredrik Hallenberg Tungelsta Sporthall
2017-01-21 15:00 150372065 FBI Tullinge - Tumba GOIF (A) 6 - 3 Kent Kastell, Christian Hamnström Tullingehallen
2017-01-22 09:30 150372064 Huddinge IBS (A) - Ingarö IF 1 - 2 Shabbir Ahmed, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2017-01-22 16:45 150372062 Tyresö Trollbäcken IBK - Vendelsö IK 4 - 3 Shabbir Ahmed, Jouni Kekkonen Tyresöhallen
2017-01-28 11:00 150372068 Ingarö IF - Tungelsta IF 10 - 1 Emil Pagrot, Felix Fernström Ingarö Sporthall
2017-01-28 11:30 150372070 Vendelsö IK - Skogås/Trångsunds IBK 8 - 2 Shabbir Ahmed, Shakir Ahmed Torvalla Träningshall
2017-01-28 14:30 150372066 Fullersta IBK - FBI Tullinge 1 - 2 Sadjad Nima, Petra Dynesius Tomtbergahallen
2017-01-29 11:15 150372067 Tumba GOIF (A) - Huddinge IBS (A) 6 - 1 Kent Budell, Erik Nyman Storvretens Sporthall
2017-01-29 16:30 150372069 Salems IF - Tyresö Trollbäcken IBK 10 - 2 Roland Nester, Karl-Johan Leijon Skogsängshallen
2017-01-27 19:00 150372072 Tyresö Trollbäcken IBK - Ingarö IF 2 - 7 Håkan Taxén, Mats Andersson Strandhallen - Tyresö
2017-01-30 20:00 150372073 Tungelsta IF - Tumba GOIF (A) 2 - 4 Fredrik Hallenberg, Aldin Imamovic Tungelsta Sporthall
2017-02-01 18:20 150372074 Huddinge IBS (A) - Fullersta IBK 5 - 3 Sadjad Nima, Stefano Bianque Tomtbergahallen
2017-02-03 18:30 150372071 Skogås/Trångsunds IBK - Salems IF 5 - 7 Aldin Imamovic, Shabbir Ahmed Skogåshallen
2017-02-11 11:30 150372077 Fullersta IBK - Tungelsta IF 2 - 5 Sadjad Nima, Daniel Mårtensson Tomtbergahallen
2017-02-11 13:15 150372079 Ingarö IF - Skogås/Trångsunds IBK 2 - 2 Fredrik Landin, Jimmy Rittervall Ingarö Sporthall
2017-02-11 14:45 150372078 Tumba GOIF (A) - Tyresö Trollbäcken IBK 12 - 2 Jonas Håmark, Alexander Sommensjö Malmsjö Sporthall
2017-02-11 19:45 150372076 FBI Tullinge - Huddinge IBS (A) 2 - 0 Erik Nyman, Stefano Bianque Tullingehallen
2017-02-18 14:15 150372084 Vendelsö IK - Salems IF 2 - 3 Marcus Larsson, Johan Engvall Torvalla Träningshall
2017-02-19 11:15 150372081 Skogås/Trångsunds IBK - Tumba GOIF (A) 6 - 5 Shabbir Ahmed, Sadjad Nima Skogåshallen
2017-02-19 11:30 150372082 Tyresö Trollbäcken IBK - Fullersta IBK 2 - 8 Robin Berger, Daniel Enkulla Strandhallen - Tyresö
2017-02-20 20:00 150372083 Tungelsta IF - FBI Tullinge 2 - 1 Sadjad Nima, Abbe Lami Tungelsta Sporthall
2017-03-11 11:00 150372090 Ingarö IF - Vendelsö IK 6 - 8 Erik Nyman, Kenny Ly Ingarö Sporthall
2017-03-11 13:45 150372088 Fullersta IBK - Skogås/Trångsunds IBK 5 - 2 Simon Holm Schlemowitz, Kari Malmros Tomtbergahallen
2017-03-11 14:15 150372087 FBI Tullinge - Tyresö Trollbäcken IBK 2 - 2 Shakir Ahmed, Shabbir Ahmed Tullingehallen
2017-03-12 13:00 150372086 Huddinge IBS (A) - Tungelsta IF 8 - 4 Johan Hessing, Shabbir Ahmed Huddingehallen
2017-03-18 10:30 150372091 Skogås/Trångsunds IBK - FBI Tullinge 1 - 10 Kent Kastell, Christian Hamnström Skogåshallen
2017-03-18 11:30 150372094 Vendelsö IK - Tumba GOIF (A) 3 - 9 Mats Andersson, Marco Svenström Torvalla Träningshall
2017-03-19 09:00 150372092 Tyresö Trollbäcken IBK - Huddinge IBS (A) 1 - 9 Theodore Hurtig, Kenny Ly Tyresöhallen
2017-03-26 09:45 150372093 Salems IF - Ingarö IF 4 - 4 Fredrik Hallenberg, Kenny Ly Skogsängshallen
2017-03-25 14:30 150372100 Tumba GOIF (A) - Salems IF 4 - 1 Jonas Holm, Aldin Imamovic Malmsjö Sporthall
2017-03-25 16:15 150372096 Tungelsta IF - Tyresö Trollbäcken IBK 3 - 3 Lucas Myrby, Leif Karlsson Tungelsta Sporthall
2017-03-25 16:15 150372099 Fullersta IBK - Vendelsö IK 3 - 5 John Awabdeh, Magnus Berg Tomtbergahallen
2017-03-25 17:30 150372097 Huddinge IBS (A) - Skogås/Trångsunds IBK 7 - 2 Martin Claësson, Viking Claësson Tomtbergahallen
2017-04-01 10:15 150372104 Vendelsö IK - FBI Tullinge 2 - 10 Robin Berger, Henrik Sommerville Torvalla Träningshall
2017-04-01 13:00 150372101 Skogås/Trångsunds IBK - Tungelsta IF 6 - 7 Fredrik Pålsson, Leif Karlsson Skogåshallen
2017-04-01 13:15 150372103 Salems IF - Fullersta IBK 6 - 1 Thomas Gjutarenäfve, Karl-Johan Leijon Skogsängshallen
2017-04-01 14:15 150372102 Ingarö IF - Tumba GOIF (A) 3 - 2 Magnus Berg, Daniel Eklund Ingarö Sporthall
2017-04-08 14:30 150372110 Fullersta IBK - Ingarö IF 1 - 11 Petra Dynesius, Magnus Westerberg Tomtbergahallen
2017-04-08 17:00 150372109 FBI Tullinge - Salems IF 7 - 8 Jonas Håmark, Marco Svenström Tullingehallen
2017-04-09 14:30 150372108 Huddinge IBS (A) - Vendelsö IK 10 - 1 Shabbir Ahmed, Leif Karlsson Huddingehallen
2017-04-09 15:15 150372106 Tyresö Trollbäcken IBK - Skogås/Trångsunds IBK 4 - 3 Vilhelm Nordström, Kari Malmros Tyresöhallen
Tabell
Plac. Lag S V O F GM-IM D P
1. Ingarö IF 18 13 3 2 104-54 50 42
2. Tumba GOIF (A) 18 13 1 4 110-53 57 40
3. Salems IF 18 11 1 6 95-65 30 34
4. Huddinge IBS (A) 18 10 2 6 81-51 30 32
5. Tungelsta IF 18 9 3 6 70-81 -11 30
6. FBI Tullinge 18 6 3 9 62-57 5 21
7. Vendelsö IK 18 7 0 11 66-96 -30 21
8. Tyresö Trollbäcken IBK 18 4 4 10 57-104 -47 16
9. Skogås/ Trångsunds IBK 18 4 3 11 63-92 -29 15
10. Fullersta IBK 18 2 2 14 51-106 -55 8
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
SDV
= Sudden Death-vinster
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng

Informationen ovan hämtas från iBIS (Svensk Innebandys Informationssystem)
Läs mer om iBIS på www.innebandy.se/ibis